سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام)

سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام)

سجام “فقط یک بار ثبت‌نام !”

سجام مخفف عبارت “سامانه جامع اطلاعات مشتریان”، بستری منسجم و یکپارچه برای ثبت اطلاعات مشتریان در بازار سرمایه است. طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری، افراد برای شروع فعالیت در همه بخش‌های بازار سرمایه تنها یک بار در این سامانه اطلاعات خود را ثبت نموده و پس از آن می‌توانند در بورس‌ها، نهادها و ارکان مالی بازار سرمایه (بدون نیاز به ثبت اطلاعات) سرمایه‌گذاری نمایند.

انواع صندوق‌های قابل‌معامله در بورس ( ETF)

انواع صندوق‌های قابل‌معامله در بورس ( ETF)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، یکی از روش‌های پرطرفدار سرمایه‌­گذاری است که از ریسک بسیار پایینی برخوردار بوده و افراد می­‌توانند به‌صورت بلندمدت انتظار بازدهی معقولی را از آن داشته باشند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با هدف مدیریت حرفه‌ای وجوه و کسب بازدهی مناسب از طریق تجمیع سرمایه‌ی افراد و سرمایه‌گذاری در اوراق‌بهادار، تشکیل شده­‌اند و در سطح جهان تنوع بالایی دارند.

تاثیر نوسانات سکه نقدی بر معاملات آتی

تاثیر نوسانات سکه نقدی بر معاملات آتی

طلا به دلیل دارا بودن قابلیت ذخیره ارزش، همواره یکی از ابزارهای اصلی سرمایه‌­گذاری به‌شمار آمده است. این فلز گرانبها، برخلاف سهام، اوراق قرضه و پول که به ناشرین خود وابسته هستند، ارتباطی به اعتبار ناشر آن ندارد و ارزش آن در بازارهای جهانی و باتوجه به مقدار عرضه‌وتقاضا تعیین می­‌گردد .

 یکی دیگر از وجوه تمایز طلا با سایر دارایی‌ها در این است که نوسانات نرخ ارزهای کلیدی به ویژه دلار در قیمت‌­گذاری آن موثر است. همچنین بحران‌های اقتصادی، تنش‌های سیاسی، بورس و نرخ بهره در آمریکا از جمله عواملی هستند که بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارند.

نوسان‌گیری در بورس چیست؟

نوسان‌گیری در بورس چیست؟

افراد استراتژی‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی در بازه‌های زمانی مختلف انتخاب می‌کنند. برخی سهام‌داران با اعتقاد بر نوسان‌گیری در دوره‌های کوتاه‌مدت فعالیت می‌کنند و برخی دیگر افق زمانی طولانی‌‌تری را برای کسب بازدهی بیشتر مدنظر دارند. تفاوت دیدگاه این دو گروه‌ طبعاً موجب انتخاب روش‌های سرمایه‌گذاری مختلف در بین معامله‌گران می‌شود.

چگونه می‌توانیم هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهیم؟

چگونه می‌توانیم هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهیم؟

نظارت و دقت بر روی هزینه‌های ناشی از سرمایه‌گذاری از عوامل مهمی است که شاید بسیاری از سرمایه‌گذاران آن را نادیده می‌گیرند. هزینه‌های سرمایه‌گذاری یکی از چند متغیر تأثیرگذار بر سودآوری هستند که کنترل و مدیریت آن‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در حاصل شدن سود داشته باشد.

هزینه‌هایی از قبیل کارمزد معاملات، مالیات، هزینه‌های مدیریتی و… ازجمله هزینه‌های سرمایه‌گذاری در بورس محسوب می‌شوند. برای کاهش یا کنترل هر یک از این هزینه‌ها راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

فراخوان طراحی سوال در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

فراخوان طراحی سوال در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

همان‌طور که پیشتر طی اطلاع‌رسانی صورت گرفته اعلام گردید فراخوان طراحی سوال پس از اعلام نتایج برندگان مسابقات تیر ماه برگزار می‌گردد. این کمپین از تاریخ ۸ مرداد ۱۳۹۷ الی ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ اجرا می‌شود.

نحوه شرکت در فراخوان:
همان‌طور که بیان شد ۱۰۰ نفر برگزیده مسابقات تیر ماه می‌توانند با تکمیل فرم ویژه‌ای که در ادامه مطلب حاضر درج شده است، در این طرح شرکت کنند. سوالاتی که از نظر فنی، محتوایی و تخصصی توسط کارشناسان بخش مسابقات مورد تایید قرار گیرد به همراه نام طراح آن در سایت بآشگاه مشتریان منتشر خواهد شد. ترتیب انتشار سوالات بر عهده مدیریت سایت بوده و تا پایان آبان ماه به اتمام خواهد رسید.

مهلت شرکت در فراخوان طراحی سوال:
‌مهلت شرکت در این فراخوان و ارسال سوالات از تاریخ ۸ مرداد تا ۲۰ مرداد ماه خواهد بود. سوالات تایید شده از اول شهریور در سایت بآشگاه منتشر می شود.

جوایز برندگان:‌
به ۳ نفر برتر که سوالات منتشر شده ایشان بیشترین تعداد شرکت کننده را در میان سایر سوالات طراحی شده کمپین داشته باشد به ازای هر سوال  تایید شده ۵۰۰ امتیاز و علاوه بر این به نفر اول هدیه‌ای به ارزش ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال اعطا خواهد شد.

خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟

خرید آنلاین سهام در بورس چگونه است؟

برای ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام، سرمایه‌گذاران می‌بایست با روش‌های مختلف معاملات از قبیل خرید و فروش اینترنتی، تلفنی، حضوری و خرید و فروش آنلاین سهام آشنایی پیدا کنند. خرید و فروش سهام در بورس همیشه زیرنظر کارگزاری صورت می‌پذیرد و افراد نمی‌توانند به‌صورت مستقل و بدون درگیربودن یک کارگزار، اقدام به معاملات نمایند. کارگزار واسطه بین سرمایه‌گذار و بازار سهام یا همان بورس است و درحقیقت خرید و فروش بین سرمایه‌گذاران توسط سیستم‌های معاملاتی کارگزاران که به سامانه معاملات بورس متصل است انجام می شود. پس اولین قدم برای سرمایه‌گذاری در بورس، مراجعه به یک کارگزاری و افتتاح حساب معاملاتی در آن کارگزاری است.

نتایج برندگان مسابقات تیر ماه ۹۷ بآشگاه و بازه پایانی آن

نتایج برندگان مسابقات تیر ماه ۹۷ بآشگاه و بازه پایانی آن

ضمن آرزوی شادمانی و تندرستی برای همه شما عزیزان؛ به استحضار می‌رسانیم بررسی مسابقه‌های تیر ماه ۹۷ براساس بازه زمانی ۱ تیر تا ۳۱ تیر ماه ۹۷ انجام شده و نتایج بر اساس تاریخ انتشار پاسخ سوالات درنظر گرفته شده است.

جوایز سه رتبه برتر این ماه در جدول زیر آمده است:

ردیف کد باشگاه  سطح  امتیاز رتبه جایزه ریالی
۱ AA3919 دنا ۱۱۵۹۵ ۱ ۳۰۲۵۸۲۵٫۵
۲ AK3886 تفتان ۱۱۵۹۵ ۱ ۳۰۲۵۸۲۵٫۵
۳ AJ8818 سهند ۱۱۴۸۲ ۲ ۲۸۷۴۵۳۴٫۲

چگونه در بازار آتی زعفران معامله کنیم و به سود برسیم؟

چگونه در بازار آتی زعفران معامله کنیم و به سود برسیم؟

در مطلب قراردادهای آتی زعفران در بورس کالای ایران با ماهیت این قراردادها آشنا شدیم. اما سوالی که پیش می آید این است که چطور در بازار آتی زعفران معامله کنیم و سود دریافت کنیم؟

اولین گام برای انجام معاملات آتی زعفران، اخذ کد معاملات آتی است. کسانی که کد معاملات مشتقه (آتی سکه) دارند، نیازی به کدگیری مجدد نداشته و با همان کد می‌توانند به معاملات آتی زعفران بپردازند.

پس از دریافت کد معاملاتی، هر فرد می‌تواند با افزایش موجودی حساب عملیاتی خود به میزان لازم، به معامله بپردازد. برای این کار، کافی است وارد سامانه آنلاین (آسا یا صحرا) شده و با انتخاب نماد زعفران سررسید شهریور با نماد SAFSH97 یا سررسید آبان با نماد SAFAB97 اقدام به خرید یا فروش زعفران نمایند. لازم به ذکر است معاملات زعفران (همانند معاملات آتی سکه) از طریق تلفنی نیز قابل انجام است.

روش های سرمایه‌گذاری اینترنتی در ایران و سایر کشورها

روش های سرمایه‌گذاری اینترنتی در ایران و سایر کشورها

سرمایه‌گذاری اینترنتی چیست؟ آیا می توانیم معاملات اینترنتی انجام داده و درآمد کسب کنیم؟ داستا‌‌‌‌‌‌‌‌ن­‌های ژول‌ورن نویسنده فرانسوی، سرشار از تخیلاتی بود که علی‌رغم ناممکن و حتی مضحک بودن در زمان خود، پیشگام اکتشافات و اختراعات علمی شگفت‌انگیزی در سا‌‌‌ل‌­های آینده شد. در دنیای پول و مدیریت مالی نیز ژول‌ورن‌هایی هستند که در سا‌ل­‌های کودکی و نوجوانی رویای خانه، ماشین و درآمد خوب را در سر می­‌پرورانند و در دوران جوانی و بزرگسالی با انتخاب‌های مناسب و سرمایه­‌گذاری در بازارهای مختلف به آن می­‌رسند. انسان‌های باهوش همواره در تلاش هستند تا راه قانونی بیابند که در سریع­‌ترین زمان ممکن پول آن‌ها چند برابر شود و به ثروت دست یابند. می­‌‌توان به قطعیت گفت که دیگر شعار “سخت کار کن!” (!work hard) جای خود را به شعار “با زیرکی کار کن!” (!work smart) داده است.