استراتژی اسپرد در معاملات آتی

  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
  • ۱۶ نظر
  • ۱۴۱ مشاهده
استراتژی اسپرد در معاملات آتی
کسب سود با ریسک پایین، هدف بسیاری از معامله‌گران است. استراتژی اسپرد یکی از استراتژی‌های کم‌ریسک برای کسب سود در انواع بازارهای مالی است. برای مثال در صورت وجود تفاوت، بین دو قیمت، دو نرخ یا دو بازده و… با توجه به نوع بازار، می‌توان از این استراتژی استفاده کرد. در ادامه شما را با مفهوم استراتژی اسپرد تقویمی در معاملات آتی و نحوه استفاده از آن در بازار آتی کالا آشنا می‌کنیم.
مشاوران روبو یا Robo-Advisor

روبو ادوایزرها یا مشاوران روبو ابزارهایی هوشمند برای سرمایه‌گذاری هستند که ترکیب و مدیریت سبد دارایی را، با استفاده از الگوریتم‌ها انجام می‌دهند. در این ابزارها، دخالت نیروی انسانی به حداقل می‌رسد.

راهنمای دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه

دریافت کد بورسی و کد معاملاتی اولین گام برای شروع سرمایه‌گذاری در بازار بورس است. قبل از دریافت کد بورسی، لازم است در سامانه سجام نیز ثبت نام کنید. برای این کار کافی است به یکی از روش‌های حضوری و غیر حضوری (آنلاین) اقدام کنید. در این مقاله به صورت کامل نحوه ثبت نام سجام، دریافت گام به گام کد بورسی از کارگزاری آگاه و احرازهویت رایگان را توضیح داده‌ایم.

نهاد مالی چیست و انواع آن کدامند؟

  • ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
  • ۵ نظر
  • ۱۰۷ مشاهده
نهاد مالی چیست و انواع آن کدامند؟

این روزها دیگر سرمایه‌گذاری راهی برای قشر معدودی از جامعه نیست. افراد از هر گروه و با هر توان مالی با هدف حفظ ارزش پول سرمایه‌گذاری می‌کنند. کسب دانش مالی و به‌کارگیری آن در این مسیر می‌تواند سرنوشت سرمایه‌گذاری افراد را تغییر دهد.

رتبه برتر کارگزاری آگاه در فیاس

کارگزاری آگاه موفق شد رتبه برتر در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت را از لیگ قهرمانان فدراسیون فیاس در ژوئن ۲۰۲۳ دریافت کند. همچنین در حوزه معاملات بورس اوراق بهادار، آگاه رتبه دوم فیاس را به دست آورد.