راهنمای نرم افزار معاملات برخط آساتریدرآگاه (نسخه جدید)

کارگزاری آگاه با همکاری شرکت ویستاسامانه آسا از زمستان سال ۹۳ سامانه اختصاصی خود را با نام آساتریدرآگاه، در اختیار مشتریان این کارگزاری قرار داده است. بر اساس نظراتی که مشتریان در طول یک سال و نیم فعالیت این نرم‌افزار ارائه کردند، این شرکت تصمیم به طراحی نسخه جدیدی از  این سامانه معاملاتی گرفت. پس از طراحی و تست اولیه سامانه توسط همکاران و گروهی از مشتریان، نسخه جدید آساتریدرآگاه با آدرس https://newonline.agah.com در نمایشگاه ۹۶ رونمایی و در اختیار مشتریان محترم قرار داده شد.

با توجه به تغییرات عمده و اساسی که در سامانه صورت گرفته است و همین‌طور باتوجه به نیاز مشتریان قدیمی و جدید در خصوص آگاهی از نحوه کار این سامانه، محتوای پیشرو با عنوان راهنمای کامل آساتریدرآگاه تهیه و در اختیار مشتریان محترم قرار گرفته است. راهنمای نسخه پیشین سامانه آساتریدرآگاه نیز در دسترس قرار دارد.

چند نکته:

 • بهترین حالت برای مشاهده سامانه معاملات برخط آسا، استفاده از مرورگر کروم است. آخرین نسخه این مرورگر را می‌توانید از اینجا دانلود نمایید.

chrom

 • همچنین قابلیت مشاهده نرم‌افزار در مرورگر اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس نیز وجود دارد.

mozilla

 • در حال حاضر استفاده از نرم‌افزار آسا در سیستم‌های عامل ویندوز (تحت وب)، اندروید و آیفون (iOS) امکان‌پذیر است.
 • نسخه جدید آساتریدرآگاه بدون نیاز به نصب برنامه (App)، در لپ تاپ، تبلت و گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل‌های گوناگون قابل استفاده است.

Windows-Android-iOS

 • در این راهنما منظور از مشتری یا کاربر کسی است که نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات برخط آساتریدرآگاه را دارد و می‌تواند از آن استفاده نماید.

آنچه در این راهنما ارائه خواهد شد:

الف) ورود به سایتب) دیده‌بان۱- بخش کلاسیک۱-۱ دیده‌بان آگاه۱-۱-۱ دفترچه سفارشات

۱-۱-۲ جزئیات نماد

۱-۲  دیده‌بان من

۲- بخش تکنیکال

۲-۱ دیده‌بان آگاه و دیده‌بان من

۲-۲ دفترچه سفارشات

۲-۳ جزئیات نماد

پ) درخواست‌ها

۱-پ پرداخت شتابی

۲-پ تقاضای وجه

۳-پ فیش واریز نقدی

۴-پ تغییر ناظر

۵-پ خرید و فروش آفلاین (اینترنتی)

ت) گزارشات۱-ت گردش حساب۲-ت لیست سفارشات۳-ت لیست معاملات۴-ت دارایی سهام

۵-ت دارایی سپرده‌گذاری

ث) ارسال سفارش

۱-ث سفارش خطی  (Inline Ordering)

۲-ث سفارش سریع (One Click Order)

۳-ث سفارش پیشرفته (Advance Order)

ج) دسترسی سریع (Quick Access)

چ) تنظیمات

ح) سایر توضیحات

۱-ح روش اتصال حساب بانکی به حساب معاملاتی

۲-ح نحوه تسویه معاملات

خ) جمع بندی

 

الف) ورود به سایت

برای ورود به سامانه آساتریدرآگاه لازم است کاربر، مشتری کارگزاری آگاه باشد و نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات برخط برای ایشان ارسال شده باشد.

می‌خواهم مشتری کارگزاری آگاه شوم.

درصورتی‌که کاربر نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه را داشته باشد، کافی است هنگام ورود به سایت این نام کاربری و رمز را وارد نماید. پس از درج کد امنیتی که در صفحه نمایش داده شده است و با انتخاب کلید ورود، کاربر وارد سامانه معاملاتی می‌شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱: ورود به سامانه معاملات برخط جدید آساتریدرآگاه به آدرس https://newonline.agah.com/
 • گزینه ثبت نام در صفحه اولیه، برای افرادی است که هنوز مشتری کارگزاری آگاه نشده‌اند و تمایل دارند با این کارگزاری معامله کنند.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲: امکان ثبت نام و دریافت نام کاربری آنلاین در صفحه ورود سامانه آساتریدرآگاه
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳: دسترسی به نسخه قدیم، نسخه اندروید و iOS نرم افزار در صفحه ورود سامانه آساتریدرآگاه
 • گزینه “رمزعبور خود را فراموش کرده اید؟” برای زمانی است که کاربر نام کاربری خود را به یاد دارد، اما رمز عبور خود را فراموش کرده است. در چنین شرایطی با انتخاب این گزینه صفحه‌ای برای کاربر گشوده می‌شود که با درج کدملی و عبارت امنیتی، درخواست وی برای شرکت کارگزاری آگاه ارسال می‌شود. پس از آن یک کد دسترسی به شماره موبایل کاربر ارسال می‌شود که می‌تواند آن را در کادر نمایش داده شده، ثبت کند و اقدام به تعریف رمز عبور جدید نماید.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳: امکان بازیابی رمزعبور سامانه در صفحه ورود آساتریدرآگاه
 • کاربرانی که برای اولین بار قصد ورود به سامانه معاملاتی را دارند، پس از درج نام کاربری و رمز عبوری که از سوی کارگزاری برای آنان ارسال شده است و انتخاب گزینه ورود، باید رمز جدیدی را برای خود تعریف کنند. در این حالت ۳ کادر به کاربر نمایش داده می‌شود؛ کادر اول مربوط به رمز عبوری است که از سوی کارگزاری ارسال شده، کادر دوم مربوط به درج رمز عبور جدید و کادر سوم مربوط به تکرار رمز عبور جدید است. (مطابق تصویر شماره ۵)
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۵: تغییر رمزعبور در اولین ورود مشتری به سامانه آساتریدرآگاه

ب) دیده‌بان

در نسخه جدید سامانه آساتریدرآگاه، کاربر در بدو ورود شاهد صفحه اصلی است. صفحه اصلی به دو بخش کلی کلاسیک و تکنیکال تقسیم‌بندی شده است که هرکدام با توجه به نیاز کاربر، کارایی مجزایی دارد. در هر دو بخش کلاسیک و تکنیکال، کاربر می‌تواند دیده‌بان‌ها را مخفی کند و یا به نمایش درآورد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۶: تب کلاسیک و تکنیکال در صفحه اصلی سامانه آساتریدرآگاه

بخش کلاسیک

این بخش دارای دو تب دیده‌بان من و دیده‌بان آگاه است. در هر دو تب مذکور، دفترچه سفارشات و بخش اطلاعات نماد نیز وجود دارد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۷: بخش‌های مختلف تب کلاسیک در سامانه آساتریدرآگاه

۱-۱ دیده‌بان آگاه

در حالت پیش‌فرض و در اولین ورود، دیده‌بان آگاه نمایش داده می‌شود. دیده‌بان آگاه امکان فیلترینگ گروه‌هایی از نمادها را برای کاربر فراهم می‌کند که او را از مراجعه به سایت‌هایی نظیر سایت مدیریت فناوری بورس (TSE) بی‌نیاز می‌کند.

دیده‌بان آگاه شامل:

 • بیشترین ارزش در صف خرید
 • بیشترین ارزش در صف فروش
 • بیشترین تأثیر در شاخص
 • بیشترین حجم معامله
 • بیشترین درصد افزایش
 • بیشترین درصد کاهش
 • بیشترین نوسان
 • بیشترین خرید حقوقی
 • بیشترین فروش حقوقی
 • بیشترین خرید حقیقی
 • بیشترین فروش حقیقی

 

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۸: دیده‌بان آگاه در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

 در این دیده‌بان کاربر می‌تواند با کلیک بر روی هر سرستون گروه‌های موجود را مرتب‌سازی کند.

علاوه بر این مشتری می‌تواند در بخش تنظیمات دیده‌بان، ستون‌های اضافی را حذف نماید یا ستون‌های جدید مورد نیاز خود را برای نمایش در صفحه اضافه کند. پس از ذخیره این تغییرات، تنظیمات انجام‌شده در کلیه سیستم‌های مورداستفاده مشتری و مرورگرهای مختلف اجرا می‌شود.

 علاوه بر این کاربر می‌تواند ترتیب ستون‌ها راتغییر بدهد؛ به‌نحوی‌که با کلیک بر روی هر ستون، می‌توان آن را به‌جای موردنظر خود منتقل کرد. (قابلیت drag & drop در ستون‌های دیده‌بان)

 در همه دیده‌بان‌ها، کاربر می‌تواند با استفاده از آیکون ۲۰۱۷-۰۷-۰۴_۱۶۵۸۴۸ - Copy در انتهای سمت چپ هر نماد، توضیحاتی را در ارتباط با آن نماد برای خود یادداشت کند.

دفترچه سفارشات

دفترچه سفارشات شامل ۵ زبانه (Tab) سفارشات فعال، خطای سفارشات، معاملات روز، سفارشات روز و سفارشات در انتظار است.

اندازه این بخش را می‌توان با اهرمی که در بالای آن وجود دارد، تغییر داد. تغییرات اعمال شده در اندازه این بخش، بر روی مرورگر مورد استفاده مشتری و در سیستم مورداستفاده وی، ذخیره می‌شود. اما با تغییر مرورگر یا تغییر دستگاه، لازم است تغییرات دوباره اعمال شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۹: دفترچه سفارشات با قابلیت تنظیم اندازه نمایش در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

سفارشات فعال: شامل سفارشات روزانه مشتری که در هسته بورس ثبت شده، ولی هنوز به‌طور کامل انجام نشده است. این گروه از سفارشات از نظر مهلت انجام هم، منقضی نشده‌اند. مشتری در این زبانه امکان ویرایش گروهی سفارشات ثبت شده در یک نماد را دارد.

خطای سفارشات: چنانچه در زمان ارسال سفارش خطایی رخ دهد، شرح خطا در این بخش قابل مشاهده است. این خطاها می‌توانند به علت درج قیمت یا حجم بیشتر یا کمتر از بازده مشخص شده، عدم کفایت مانده حساب ریالی مشتری و دلایلی از این قبیل باشند.

معاملات روز: شامل آن دسته از سفارشات روزانه مشتری است که مورد معامله قرار گرفته‌ است.

سفارشات روز: شامل کلیه سفارشات روزانه مشتری که در هسته بورس ثبت شده، ولی ممکن است منجر به معامله شده یا نشده باشند. سفارشاتی هم که با خطا مواجه شده‌اند، در این بخش قابل مشاهده است.

سفارشات در انتظار: این بخش شامل سفارشاتی است که مشتری در سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه ایجاد کرده، ولی برای هسته بورس ارسال نکرده است. در این بخش مشتری امکان ویرایش گروهی سفارشات ثبت شده در یک نماد یا ارسال گروهی سفارشات در چند نماد را دارد.

به عنوان مثال مشتری پیش از ساعت معاملات روزانه، تعدادی درخواست را آماده می‌کند و در بخش سفارشات در انتظار قرار می‌دهد. وی این امکان را دارد که راس ساعت ۸:۳۰ همه یا تعدادی از سفارشات مذکور را برای هسته معاملاتی ارسال نماید (ارسال گروهی). همچنین امکان حذف همه یا تعدادی از سفارشات را به طور هم زمان خواهد داشت.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۰: قابلیت ارسال گروهی یا حذف گروهی سفارشات در انتظار در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

در دفترچه سفارشات مشتری می‌تواند درخواست‌ها را بر اساس نماد یا نوع معامله (خرید یا فروش) فیلتر نماید.

جزئیات نماد

در بخش جزئیات نماد، کاربر شاهد اطلاعات مختلفی از نماد موردنظرخود خواهد بود. این اطلاعات در ۳ زبانه (Tab) نمایش داده می‌شود: عرضه و تقاضا، اطلاعات نماد، نمودار و بخش حقیقی و حقوقی

اندازه این بخش با استفاده از اهرمی که در بالای آن قرار گرفته است، می‌تواند تغییر کند. تغییرات اعمال شده در اندازه این بخش، بر روی مرورگر سیستم مورد استفاده مشتری، ذخیره می‌شود. اما با تغییر مرورگر یا تغییر دستگاه، لازم است تغییرات دوباره اعمال شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۱: جزئیات نماد با امکان تنظیم ابعاد نمایش در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

عرضه و تقاضا: در این بخش مشتری می‌تواند آستانه پایین و بالای قیمت روز نماد (دامنه مجاز) را مشاهده نماید. آخرین کندل مربوط به نماد موردنظر به صورت افقی نمایش داده شده است. علاوه بر این قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله به همراه درصد تغییرات هر کدام نمایش داده می‌شود. جدول عرضه و تقاضا در ۵ سطر نمایش داده شده است و کاربر می‌تواند بهترین قیمت‌های خرید و فروش را در آن مشاهده کند. در انتهای جدول عرضه و تقاضا، آمار مربوط به معاملات حقیقی و حقوقی نماد نمایش داده می‌شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۲: مشاهده عرضه و تقاضا در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه
 • رنگ سبز اعداد و کندل‌ها به معنای مثبت بودن تغییرات قیمت نماد و رنگ قرمز اعداد و کندل ها به معنای منفی بودن تغییرات قیمت نماد است.
 • رنگ آبی در جدول عرضه و تقاضا نشان‌دهنده تقاضا (خرید) و رنگ قرمز نشان‌دهنده عرضه (فروش) است.

در تب عرضه و تقاضا، تعداد و درصد معاملات معامله‌گران حقیقی و حقوقی نماد نیز (خرید و فروش) نشان داده می‌شود.

اطلاعات نماد: در این بخش اطلاعاتی نظیر بازاری که نماد در آن پذیرفته شده است، وضعیت نماد، تعداد، حجم و ارزش معاملات، قیمت اولین معامله، قیمت آخرین معامله، حجم و بازه مجاز و اطلاعاتی از این قبیل، قابل مشاهده است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۳: مشاهده اطلاعات نماد در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

نمودار: این زبانه حاوی نمودار روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه نماد است. در نمودار روزانه، مشتری شاهد روند قیمت‌های عرضه، تقاضا و معامله است؛ اما در نمودارهای دیگر فقط نمودار روند قیمت معامله را مشاهده می‌کند.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۴: مشاهده نمودار نماد در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

نکته مهم: برای سهولت کار و امکان استفاده هم زمان از دو یا سه بخش مختلف از اطلاعات موجود در جزئیات نماد، این ویژگی هم در سمت راست صفحه اصلی و هم  در سمت چپ صفحه (از طریق آیکون مربوطه در قسمت Quick Access) در دسترس کاربر قرار  گرفته است.

حقیقی و حقوقی: این بخش نمایش دهنده اطلاعات میزان خرید و فروش سهم توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در نماد انتخاب شده است.

۲-۱ دیده‌بان من

این بخش از تب کلاسیک، نشان‌دهنده دیده‌بان‌هایی است که کاربر ایجاد کرده یا در آینده ایجاد خواهد کرد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۶: دیده‌بان من در تب کلاسیک سامانه آساتریدرآگاه

هدف از ایجاد دیده‌بان توسط کاربر، بررسی مداوم  گروهی از نمادها است که در سبد سرمایه‌گذاری کاربر وجود دارند.

کاربر می‌تواند نام دیده‌بان جدید خود را در کادر مربوطه وارد کرده و با استفاده از آیکون + که به رنگ سبز در مقابل نام دیده‌بان مشخص است، اقدام به ایجاد دیده‌بان جدید نماید. سپس نام  نمادهای مورد نظر خود را  در بخش جستجوی نماد، یافته و با استفاده از دکمه “افزودن به دیده‌بان”، آن را به دیده‌بان خود اضافه نماید.

همچنین کاربر می‌تواند دارایی سهام خود را در یک دیده‌بان مجزا به نام “سبد سهام” یا “پرتفوی من” ایجاد و مشاهده نماید.

در دیده‌بان من نیز همانند دیده‌بان آگاه، کاربر می‌تواند:

 • نحوه نمایش اطلاعات یک یا چند ستون را بر اساس نیاز خود مرتب‌سازی کند.
 • ستون‌های اضافی را حذف کرده یا ستون‌های دیگری را برای نمایش اضافه کند.
 • ترتیب و توالی نمایش ستون‌های دیده‌بان را به‌دلخواه خودتنظیم کند.
 • تغییرات ایجادشده را ذخیره و در سیستم‌ها و مرورگرهای دیگر استفاده نماید.

بخش دفترچه سفارشات و اطلاعات نماد با همان توضیحاتی که پیشتر ارائه شد، در دیده‌بان من تب کلاسیک وجود دارد.

۲- بخش تکنیکال

در بخش تکنیکال نسخه جدید آساتریدرآگاه نیز همانند بخش کلاسیک، کاربر شاهد دو دیده‌بان بانام‌های “دیده‌بان من” و “دیده‌بان آگاه” است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۷: دیده‌بان‌های مختلف تب تکنیکال در سامانه آساتریدرآگاه

دیده‌بان آگاه و دیده‌بان من

هر دو دیده‌بان مطابق آنچه در بخش کلاسیک گفته شد، عمل کرده و همان اطلاعات را در اختیار مشتری می‌گذارد.

تفاوت دیده‌بان‌های موجود در بخش تکنیکال با دیده‌بان‌های بخش کلاسیک در این است که برای دست‌یابی به اطلاعات دیده‌بان‌های مختلف هر دو گروه، باید از کمبوباکسی که در بالای اطلاعات دیده‌بان موجود است، استفاده کرد.

از مهم‌ترین امکانات موجود در بخش تکنیکال می‌تواند به نکات زیر اشاره کرد:

 • امکان خریدوفروش در تب تکنیکال بدون نیاز به مراجعه به بخش کلاسیک.
 • امکان مشاهده نمودار تکنیکال چندین نماد در تب‌های مختلف.
 • ذخیره نمودارها و الگوهای ترسیم‌شده توسط کاربر و استفاده از تصاویر ذخیره‌شده در مراجعات بعدی.
 • امکان استفاده از تحلیل تکنیکال درگوشی‌های هوشمند.

دفترچه سفارشات

همانند آنچه در “دیده بان من” و “دیده بان آگاهِ” تب کلاسیک گفته شد، در تب تکنیکال نیز دفترچه سفارشات شامل ۵ زبانه (Tab) سفارشات فعال، خاهای سفارشات، معاملات روز، سفارشات روز و سفارشات در انتظار است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۸: دیده‌بان‌های مختلف تب تکنیکال در سامانه آساتریدرآگاه

جزئیات نماد

بخش جزئیات نماد در تب کلاسیک نیز اطلاعات مختلفی از نماد مدنظر کاربر را نمایش می‌دهد. این اطلاعات همانند آنچه در تب کلاسیک گفته شد، در ۳ زبانه (Tab) عرضه و تقاضا، اطلاعات نماد و نمودار وجود دارد.

در هر دو بخش کلاسیک و تکنیکال امکان معامله نمادهای مدنظر کاربر از سه طریق وجود دارد:

 • سفارش خطی (Inline Order): امکان خریدوفروش خطی در بخش پایین صفحه دیده بان و بالاتر از دفترچه سفارشات.
 • سفارش سریع (One Click Order): امکان معامله نمادهای موجود در دیده‌بان با کلیک بر روی نام نماد در دیده بان
 • سفارش پیشرفته (Advance Order): امکان خریدوفروش با استفاده از سبد خریدوفروش موجود در کنار نام هر نماد.

نحوه استفاده از هر سه روش در بخش ارسال سفارش توضیح داده خواهد شد.

درخواست ها

درخواست‌ها در سامانه جدید آساتریدرآگاه متشکل از ۵ زبانه کلی است. پرداخت شتابی، تقاضای وجه، فیش واریز نقدی، تغییر ناظر و خرید و فروش آفلاین (اینترنتی) زبانه‌های مختلف این بخش  هستند.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۱۹: منوی درخواست ها در سامانه آساتریدرآگاه
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۰: انواع درخواست‌ها در سامانه آساتریدرآگاه

پرداخت شتابی

پرداخت شتابی. این امکان را در اختیار کاربر می‌گذارد تا از کلیه کارت های عضو شتاب، به حساب معاملاتی خود (نزد کارگزاری) پول واریز کند.

علاوه بر بخش درخواست‌ها، پرداخت شتابی از طریق آیکون وضعیت مانده مشتری در قسمت Quick Access (در سمت چپ صفحه، بخش وضعیت ریالی مشتری) نیز قابل دسترسی است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۱: استفاده از پرداخت شتابی در سامانه آساتریدرآگاه

برای واریز وجه، با انتخاب + پنجره کوچکی درصفحه باز می‌شود. لازم است مشتری مقدار وجهی را که می‌خواهد به حساب معاملاتی منتقل کند، در این پنجره درج نماید.

نکته: بانکی که در این پنجره مشخص شده است، درگاه بانکی است که از طریق آن پرداخت شتابی را انجام می‌دهد و ارتباط با بانکی که مشتری در آن حساب دارد، ندارد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۲: نحوه افزایش وجه با استفاده از پرداخت شتابی در سامانه آساتریدرآگاه

با انتخاب گزینه پرداخت، کاربر به درگاه بانکی متصل می‌شود (تصویر شماره ۲۲). در صفحه درگاه بانکی لازم است مشتری مقادیر زیر را وارد کرده و گزینه پرداخت را انتخاب نماید.

 • شماره ۱۶ رقمی مندرج بر روی کارت بانکی
 • رمز دوم یا همان رمز خرید اینترنتی (این رمز را می‌توان از کلیه دستگاه‌های خودپرداز (ATM) بانک صادرکننده کارت دریافت کرد.)
 • کد CVV2 مندرج بر روی کارت بانکی
 • تاریخ انقضای کارت (که به صورت ماه و سال بر روی کارت درج شده است.)
 • عبارت امنیتی
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۳: اتصال به درگاه بانکی در پرداخت شتابی سامانه آساتریدرآگاه

در صورتی که پرداخت با موفقیت صورت پذیرد، کاربر در بخش پرداخت شتابی سامانه آساتریدرآگاه، در ستون وضعیت عبارت “موفق” را مشاهده نموده و در ستون شماره پیگیری، یک شماره مرجع برای وی ثبت می‌شود. در غیر این صورت پرداخت وی با مشکلی در سامانه بانکی مواجه شده است؛ لذا چنانچه مبلغی از وی کسر شده باشد، ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت به ایشان بازگردانده خواهد شد.

کاربر می‌تواند باتوجه به جدولی که در بخش پرداخت شتابی وجود دارد، گزارش واریزی‌های شتابی خود را در بازه زمانی مدنظر مشاهده نماید یا بر اساس مبلغ پرداختی، وضعیت یا شماره پیگیری، پرداخت‌های خود را بررسی نماید.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۴: مشاهده جدول وضعیت پرداخت شتابی در سامانه آساتریدرآگاه

تقاضای وجه

تقاضای وجه، دومین گزینه در بخش درخواست‌ها است که از طریق آیکون وضعیت مانده مشتری در قسمت Quick Access در سمت چپ صفحه نیز قابل دسترسی است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۵: دسترسی به منوی تقاضای وجه در سامانه آساتریدرآگاه

درصورتی که مشتری بخواهد مبلغی را از حساب معاملاتی خود برداشت کرده و به حساب بانکی واریز نماید، باید درخواست خود را در این بخش ثبت کند. واریز وجه به حساب بانکی بدون ثبت درخواست تقاضای وجه صورت نمی‌گیرد. برای ثبت درخواست لازم است کاربر علامت + را انتخاب نماید تا پنجره مربوط به تقاضای وجه باز شود.

در این پنجره کاربر شاهد ۴ ردیف پیشنهاد از طرف کارگزاری است که می‌تواند بر اساس برنامه‌ریزی خود، یکی از آن‌ها را انتخاب نماید. در صورتی که نظر مشتری مغایر با ۴ پیشنهاد مذکور باشد، ردیف پنجم این امکان را به وی می‌دهد تا تاریخ و مبلغ  مورد نظر خود را ثبت و برای کارگزاری ارسال نماید.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۶: تقاضای وجه در سامانه آساتریدرآگاه

مهلت ثبت درخواست تقاضای وجه ، تا ساعت ۱۴ روزهای کاری (شنبه تا چهارشنبه) است؛ لذا بررسی درخواست‌هایی که پس از ساعت ۱۴ روزکاری جاری یا در روز غیرکاری ثبت می‌شود، در دستور کار روز کاری بعد قرار خواهندگرفت.

در بخش تقاضای وجه، کاربر جدولی را مشاهده می‌کند که مشخص کننده  درخواست هایی است که برای کارگزاری ارسال کرده و تاریخ پرداخت و وضعیت این درخواست‌ها را مشخص می‌کند. به عنوان مثال وقتی وضعیت پرداخت “درجریان” باشد، یعنی کارگزاری درحال بررسی و انجام امور مربوط به پرداخت است و زمانی که وضعیت “انجام شد” را نمایش می‌دهد، یعنی درخواست مشتری به اتمام رسیده و تاریخی به عنوان تاریخ پرداخت برای وی منظور شده است.

کاربر می‌تواند گزارش درخواست های خود را در بازه زمانی مدنظر مشاهده یا گزارش را بر اساس نیاز خود فیلتر کند. همچنین می‌تواند از گزارش خروجی اکسل دریافت نماید.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۷: مشاهده گزارش و دریافت خروجی از درخواست‌های تقاضای وجه در سامانه آساتریدرآگاه

فیش واریز نقدی

فیش واریز نقدی هم در بخش درخواست‌ها و هم در آیکون وضعیت مانده مشتری در سمت چپ صفحه، تعبیه شده است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۸: دسترسی به منوی ثبت فیش واریز نقدی در سامانه آساتریدرآگاه

اگر مشتری در مراجعه به بانک (منظور بانک‌هایی است که کارگزاری آگاه در آن حساب دارد) مبلغی را به حساب کارگزاری واریز کند، این امکان را دارد تا فیش واریزی خود را از طریق این گزینه برای کارگزاری آگاه ارسال نماید. با انتخاب علامت +، لازم است کاربر شماره رسید، تاریخ واریز، مبلغ واریزی، شماره حساب کارگزاری را که به آن پول واریز کرده است و تصویر فیش واریزی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و گزینه ذخیره را انتخاب کند.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۲۹: نحوه ثبت فیش واریز نقدی در سامانه آساتریدرآگاه
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳۰: مشاهده گزارش و دریافت خروجی از بخش فیش واریز نقدی در سامانه آساتریدرآگاه

تغییر ناظر

مشتریانی که معاملات اوراق بهادار انجام می‌دهند، همواره می‌توانند خریدهای خود را از چندین کارگزاری انجام دهند؛ اما برای فروش آن دارایی تنها می‌توانند از طریق یک کارگزاری اقدام نمایند؛ این کارگزاری را کارگزار ناظر در نماد مذکور می‌نامند. کارگزار ناظر همان کارگزاری است که کاربر به عنوان مثال نماد “الف” را برای بار اول با آن کارگزاری خریداری کرده است یا در زمانی درخواست داده است که می‌خواهد کارگزار ناظر وی در نماد “الف” کارگزاری معینی باشد. با انتقال ناظر، کلیه دارایی کاربر در نماد مدنظر، در پرتفوی کارگزاری مقصد نمایش داده می‌شود و از طریق این کارگزاری می‌تواند دارایی خود را بفروشد.

باتوجه به توضیحات بیان شده، درخواست انتقال ناظر همواره یکی از دغدغه‌های مهم مشتریان است. در نحوه فیزیکی انتقال ناظر، مشتری باید آخرین برگه‌های سهم خود را در نماد یا نمادهای موردنظر با مهر کارگزاری قبلی (مبدأ) از آن کارگزاری دریافت کرده و به همراه فرم تکمیل شده انتقال‌ناظر به کارگزاری جدید (مقصد) تحویل دهد. به این ترتیب یک روز کاری بعد، نمادهایی که برگه سهام آن‌ها تحویل کارگزاری شده است، در پرتفوی مشتری، قابل مشاهده است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳۱: دسترسی به منوی تغییرکارگزار ناظر در سامانه آساتریدرآگاه

اما در نسخه جدید آساتریدرآگاه، امکان درخواست تغییر کارگزار ناظر به صورت غیرحضوری انجام می‌شود. به این صورت که چنانچه وضعیت معاملاتی نماد یا نمادهای مدنظر مشتری، مجاز باشد، وی می‌تواند در سامانه آنلاین خریدی در حداقل ارزش قانونی (۱ میلیون ریال) انجام دهد. پس از آن در بخش تغییر ناظر با انتخاب علامت + درخواست خود را برای نماد مورد معامله، ثبت نماید.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳۲: نحوه ثبت درخواست انتقال ناظر در سامانه آساتریدرآگاه

به این ترتیب، پس از ارسال درخواست، پرسنل واحد سفارشات اوراق بهادار در کارگزاری آگاه، درخواست مدنظر را بررسی کرده و چنانچه مشتری به کارگزاری قبلی خود بدهکار نباشد یا سهام وی در آن کارگزاری فریز نشده باشد، انتقال ناظر تنها طی یک روز کاری صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال اگر مشتری روز شنبه خرید خود را در نماد “الف” انجام دهد و همان روز درخواست انتقال ناظر خود را ثبت کند (حتی اگر مشتری پیش از این نزد کارگزاری اگاه هیچ دارایی نداشته باشد)، نماد مدنظر روز یکشنبه در پرتفوی سامانه آنلاین برای مشتری قابل رویت است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۳۳: مشاهده گزارش و دریافت خروجی از بخش تغییر کارگزار ناظر در سامانه آساتریدرآگاه

فروش آفلاین (اینترنتی)

انجام خرید و فروش آفلاین یا اینترنتی منوط به امضای “توافقنامه معاملات اینترنتی” در کارگزاری آگاه است. امضا کننده این توافقنامه می‌تواند درخواست خرید و فروش خود را به صورت اینترنتی (آفلاین) برای کارگزاری ارسال نماید تا معامله‌گران کارگزاری نسبت به خرید یا فروش  سهام‌های درخواستی مشتری، اقدام نمایند. در نتیجه مشتری برای خرید و فروش سهام نیاز ندارد تا برای ثبت و امضای برگه‌های درخواست به کارگزاری مراجعه کند.

با انتخاب هر یک از گزینه‌های درخواست خرید یا درخواست فروش، پنجره مربوط به سفارش مدنظر باز خواهد شد. با انتخاب نام نماد و تکمیل سایر فیلدها، امکان ذخیره و ارسال درخواست به کارگزاری وجود دارد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳۴: دسترسی به درخواست خرید و فروش آفلاین (اینترنتی) در سامانه آساتریدرآگاه

امکان مشاهده گزارش در بازه ای خاص، فیلتر اطلاعات بر اساس نیاز مشتری و دریافت خروجی اکسل در این صفحه وجود دارد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره ۳۴: دسترسی به درخواست خرید و فروش آفلاین (اینترنتی) در سامانه آساتریدرآگاه

گزارشات

در بخش گزارشات، مشتری می‌تواند گزارش‌های موردنظر خود را مشاهده نماید. گردش حساب، لیست سفارشات، لیست معاملات، دارایی سهام در کارگزاری آگاه و دارایی نزد سپرده گذاری، از جمله گزارش‌هایی است که در این بخش قرار داده شده است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۳۶: دسترسی به بخش گزارشات در سامانه آساتریدرآگاه

گردش حساب

کلیه پرداخت‌ها، واریزها، خریدها و فروش‌هایی که مشتری از طریق سامانه آنلاین در حساب معاملاتی خود انجام داده است، در این گزارش وجود دارد.

در گزارش گردش حساب، کاربر امکان دریافت خروجی اکسل، پرینت یا مشاهده اطلاعات در بازه‌های روزانه، هفتگی، ماهانه و همین‌طور سایر بازه‌ها را به انتخاب خود دارد. علاوه بر این کاربر می‌تواند اطلاعات مندرج در این صفحه را بر اساس نیاز خود فیلتر نموده یا گزارش را به صورت تجمیعی مشاهده کند.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۳۷: مشاهده گزارش گردش حساب در سامانه آساتریدرآگاه

ستون‌های این صفحه، قابلیت جابجایی، حذف، مرتب سازی (صعودی یا نزولی)، پین کردن به سمت چپ یا راست و همین طور تغییر سایز را نیز دارد.

نکته: تغییرات اعمال شده پس از ذخیره سازی، در مراجعات بعدی نیز نمایش داده می‌شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۳۸: امکان تنظیم ستون‌های گزارش گردش حساب بر اساس نیاز مشتری در سامانه آساتریدرآگاه

لیست سفارشات

لیست کلیه سفارشات مشتری اعم از سفارشات فعال یا غیرفعال، در این گزارش قابل مشاهده است. کاربر در لیست سفارشات می‌تواند اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در بازه‌های روزانه و هفتگی مشاهده کند. علاوه بر این می‌تواند اطلاعات مندرج در این صفحه را بر اساس نیاز خود فیلتر نموده  و بر اساس انتخاب خود سفارشات فعال و غیر فعال را به نمایش درآورد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۳۹: مشاهده سفارشات فعال و همه سفارشات در سامانه آساتریدرآگاه

نکته: منظور از سفارشات فعال، سفارشاتی است که مشتری ارسال کرده است ولی معامله آن هنوز به طور کامل انجام نشده و از نظر مهلت انجام هم منقضی نشده است.

ستون‌های این صفحه، قابلیت جابجایی، حذف، مرتب سازی (صعودی یا نزولی)، پین کردن به سمت چپ یا راست و همین طور تغییر سایز را بر اساس نیاز مشتری دارد. تغییرات پس از ذخیره سازی، در مراجعات بعدی نیز نمایش داده می شود.

 

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۰: مشاهده ریزسفارشات هر نماد در سامانه آساتریدرآگاه

لیست معاملات

یکی از امکانات جدید سامانه آساتریدرآگاه، ارائه لیست کلیه معاملات مشتری در بازه‌های زمانی مورد نظر  وی (روزانه، هفتگی و انتخابی) است. مشتری می‌تواند اطلاعات معاملات خود، نظیر نماد، نوع سفارش، ارزش خالص معامله، حجم و قیمت معامله، تعداد و کارمزد معامله را مشاهده نماید. زمانی که گزارش به صورت تجمیعی است، با کلیک روی علامت + در سمت راست هر معامله، کاربر می‌تواند جزئیات دیگری از معامله خود را مشاهده کند؛ این جزئیات شامل ساعت انجام هر معامله، نوع اوراق مورد معامله، بازار معامله نماد در آن و … است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۱: مشاهده ریز معاملات انجام شده در هر نماد در سامانه آساتریدرآگاه

در بخش لیست معاملات، کاربر امکان دریافت نسخه چاپی، مشاهده اطلاعات بر اساس فیلترهای انتخاب شده و همین‌طور بررسی داده‌ها بر اساس تجمیعی و غیرتجمیعی را دارد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۲: امکانات بخش گزارش معاملات در سامانه آساتریدرآگاه

ستون‌های این صفحه، قابلیت جابجایی، حذف، مرتب سازی (صعودی یا نزولی)، پین کردن به سمت چپ یا راست و همین طور تغییر سایز را بر اساس نیاز مشتری دارد. این تغییرات قابل ذخیره سازی است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۳: شخصی سازی نحوه نمایش گزارش معاملات در سامانه آساتریدرآگاه

دارایی سهام

بخش دارایی سهام که به آن پرتفوی مشتری یا سبد دارایی مشتری نیز گفته می‌شود، در بردارنده کلیه نمادهایی است که مشتری در کارگزاری آگاه خرید کرده است. در حالت عمومی، تنها دارایی‌هایی نمایش داده می‌شود که مشتری هنوز آن دارایی را در کارگزاری آگاه نفروخته باشد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۴: مشاهده پرتفوی مشتری (سبد دارایی) در سامانه آساتریدرآگاه

چنانچه کاربر “نمایش همه دارایی ها” را انتخاب کند، می‌تواند تاریخچه کلیه نمادهایی را که با کارگزاری آگاه خریداری کرده، مشاهده نماید. (این بخش شامل کلیه نمادهایی است که در حال حاضر در پرتفوی مشتری وجود دارد یا آن‌ها به فروش رسانده است.)

در هر دو حالت نمایش “دارایی‌های موجود” و “نمایش همه دارایی‌ها”، کاربر می تواند اطلاعات جامعی را مشاهده کند، نظیر: میانگین قیمت خرید با کارمزد و بدون کارمزد، سود تقسیم  شده، سود یا زیان تحقق یافته، سود یا زیان تحقق نیافته، بازده، وضعیت نماد و….

 • منظور از سود و زیان تحقق یافته، سود یا زیانی است که پیش از این با فروش سهم برای مشتری حاصل شده است.

به عنوان مثال آقای “م” نماد “الف” را در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ خریداری کرده  و در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ فروخته است. از این معامله ۲۰۰ هزارتومان سود نصیب آقای “م” شده است. آقای “م” همین نماد را مجدداً در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۱۵  می‌خرد. پس از این خرید، نماد “الف” در پرتفوی  نمایش داده می‌شود؛ در حالی که در ستون سود و زیان تحقق یافته، مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال درج شده است.

 • منظور از سود و زیان تحقق نیافته، سود یا زیانی است که با فروش نماد بر اساس قیمت آخرین معامله تابلوی معاملات، نصیب مشتری خواهد شد. بنابراین این سود یا زیان هنوز حاصل نشده و مقدار آن بر اساس تغییرات قیمت آخرین معامله، تغییر می‌کند.
 • منظور از تعداد واقعی، حجمی از نماد است که مشتری از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه خریداری کرده است.
 • منظور از تعداد سپرده‌گذاری، حجمی از نماد است که ناظر آن در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، کارگزاری آگاه است. زمانی که تعداد واقعی عددی بزرگتر از صفر است ولی تعداد سپرده‌گذاری برابر با صفر است، یعنی ناظر آن نماد کارگزاری آگاه نیست. همین‌طور زمانی که تعداد سپرده‌گذاری بیشتر از تعداد واقعی است، یعنی ناظر نماد کارگزاری آگاه است اما بخشی از آن نماد در کارگزاری آگاه و بخش دیگر آن در کارگزاری/ کارگزاری‌های دیگر خرید شده است.

به عنوان مثال آقای “م” تعداد ۱,۰۰۰ سهم از نماد “الف” را با کارگزاری آگاه خرید کرده و ۲,۰۰۰ سهم دیگر را با کارگزاری دیگر خریده است. وی در دارایی واقعی خود عدد ۱,۰۰۰ و در دارایی سپرده گذاری خود عدد صفر را مشاهده می کند. بنابراین کارگزار ناظر آقای “م” در نماد “الف” کارگزاری آگاه نیست و ایشان امکان فروش دارایی را در کارگزاری آگاه ندارند. در این حالت چنانچه اقدام به فروش سهام در نماد “الف” کنند، سامانه به ایشان پیام خطایی با شرح “دارایی نماد کافی نیست” را نشان می‌دهد.

در بخش دارایی سهام، کاربر امکان دریافت خروجی اکسل، فیلتر بر اساس نیازمندی و اضافه نمودن نمادی جدید به پرتفوی را دارد.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۵: فیلتر، بروزرسانی و دریافت خروجی از جدول دارایی‌ها در سامانه آساتریدرآگاه

در کنار نام هر نماد و در ستون عملیات، امکان خرید، فروش و بروزرسانی دارایی وجود دارد. با استفاده از آیکون بروزرسانی، امکان کاهش یا افزایش دارایی در پرتفوی کاربر میسر است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۶: خرید، فروش و بروزرسانی دارایی در سامانه آساتریدرآگاه

برای مثال مشتری سهامی را با نماد “الف” در کارگزاری آگاه خریداری کرده، اما این سهام را در کارگزاری دیگری فروخته است. با توجه به اینکه فروش از طریق سامانه آساتریدرآگاه نبوده، نماد مذکور هنوز در سبددارایی مشتری وجود دارد. با استفاده از بروزرسانی و انتخاب گزینه کاهش دارایی، کاربر می‌تواند نماد مذکور را از سبد سهام خود حذف نماید.

ستون‌های این صفحه، قابلیت جابجایی، حذف، مرتب سازی (صعودی یا نزولی)، پین کردن به سمت چپ یا راست و همین طور تغییر اندازه را بر اساس نیاز مشتری دارد. پس از اعمال تغییرات، با ذخیره آن از طریق منوی تنظیمات، در مراجعات بعدی کاربر می‌تواند تغییرات خود را مشاهده نماید.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۷: شخصی سازی نحوه نمایش جدول دارایی به دلخواه مشتری در سامانه آساتریدرآگاه

دارایی سپرده‌گذاری

دارایی سپرده‌گذاری، تنها حاوی آن دسته از نمادهایی است که ناظر آن‌ها در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، کارگزاری آگاه است. در این بخش نیز، کاربر علاوه بر امکان دریافت خروجی اکسل و  فیلتر گزارش بر اساس نیازمندی خود، می‌تواند ستون‌های این صفحه را طبق نظر خود جابجا کرده یا حذف کند. مرتب سازی (صعودی یا نزولی)، پین کردن به سمت چپ یا راست و همین طور تغییر اندازه نیز امکان‌پذیر است. تغییرات پس از ذخیره‌سازی، در مراجعات بعدی نیز نمایش داده می‌شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۸: مشاهده دارایی سپرده‌گذاری و شخصی‌سازی نمایش آن به دلخواه مشتری در سامانه آساتریدرآگاه

ارسال سفارش

یکی از اهداف اصلی در طراحی سامانه های معاملات برخط، سهولت در امر ارسال سفارش مشتری است. نسخه جدید آساتریدر آگاه، به سه طریق کلی این امکان را در اختیار مشتریان کارگزاری آگاه قرارداده است.

چند نکته عمومی در خصوص ارسال سفارش:

 • در انواع روش‌های سفارش منظور از منبع مالی، حسابی است که قرار است وجه مورد نیاز برای انجام سفارش خرید را تامین کند. این منبع می‌تواند یکی از دو گزینه زیر باشد:
 حساب معاملاتی نزد کارگزاری که به یکی از روش‌های افزایش موجودی نظیر پرداخت شتابی یا اعلامیه واریز وجه، شارژ شده است.

 حساب بانکی مشتری که به حساب معاملاتی وی متصل شده است.

 • در انواع روش‌های ارسال سفارش، مشتری می‌تواند بدون توجه به حداکثر مجاز حجم سفارش، هر حجمی از نماد را برای ارسال سفارش وارد کند. در صورتی که حجم ارسالی، بیشتر از حداکثر حجم مجاز نماد باشد، سامانه به صورت خودکار، کل سفارش را به سفارش‌های با حجم مجاز تبدیل کرده و با تایید مشتری، برای بورس ارسال می‌کند.
 • در انواع روش‌های ارسال سفارش، منظور از حجم نمایشی، مقداری از حجم کل است که مشتری می‌خواهد در تابلوی معاملات نمایش داده شود. در صورتی که این فیلد خالی بماند، حجم کل سفارش در تابلو نمایش داده می شود. به عنوان مثال سرمایه‌گذار تصمیم دارد تعداد ۴۰۰,۰۰۰ سهم از یک نماد را با قیمت ۱,۰۰۰ ریال خریداری کند. وی در بخش حجم نمایشی تعداد ۱۰۰ سهم را مشخص نموده است. پس از ارسال سفارش آنچه در جدول عرضه و تقاضا برای سایر کاربران آنلاین قابل مشاهده است، سفارش خرید ۱۰۰ سهم ۱,۰۰۰ریالی از آن نماد است. ۳۹۹,۹۰۰ دیگر برای سایر کاربران غیرقابل مشاهده (Hidden) خواهد بود. در زمانی که صف خرید یا صف فروش در سامانه معاملاتی وجود دارد، استفاده از حجم نمایشی توصیه نمی‌شود، زیرا سفارش کاربر به اندازه حجم نمایشی (در مثال قبل ۱۰۰ سهم) انجام می‌شود و مابقی آن (۳۹۹,۹۰۰ سهم دیگر) به انتهای صف می‌رود.
 • منظور از اعتبار در زمان ارسال سفارش، مهلتی است که کاربر برای فعال بودن سفارش خود در نظر می‌گیرد. در حال حاضر ۵ نوع اعتبار در سامانه معاملاتی وجود دارد که کاربر می‌تواند یکی از آن ها را انتخاب نماید.
اعتبار روز: سفارش وارد شده فقط برای همان روز معاملاتی معتبر بوده و در صورت عدم معامله، در انتهای روز حذف می‌گردد.

معتبر تا تاریخ: سفارش تا تاریخی که کاربر تعیین کرده است در سامانه معاملاتی معتبر خواهد بود و اگر تا تاریخ مذکور معامله صورت نپذیرد، سفارش حذف می‌گردد.

معتبر تا لغو: سفارش تا زمانی که کاربر آن را به صورت دستی از سیستم حذف نکند، در سامانه معاملاتی باقی می‌ماند و چنانچه در هر زمان (پیش از لغو توسط کاربر) به قیمت درج شده در سفارش برسد، معامله صورت می گیرد.

انجام و حذف: سفارش به هر میزان که قابل انجام باشد، معامله شده و مابقی آن حذف می‌گردد.

معتبر تا پایان جلسه معاملاتی: سفارش وارد شده فقط تا پایان همان جلسه معاملاتی معتبر بوده و در صورت عدم معامله، سفارش در پایان جلسه معاملاتی از سیستم معاملاتی حذف می‌گردد. با توجه به این که در ایران هر روز معاملاتی تنها شامل ۱ جلسه معاملاتی است، لذا کاربر مورد ۱ و ۵ یکسان است.

 • کلیه سفارش‌های ارسالی (به هر سه روش) در بخش دفترچه سفارشات قابل ویرایش یا حذف هستند.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۴۹: ویرایش یا حذف سفارش های ارسالی در دفترچه سفارشات در سامانه آساتریدرآگاه

 

سفارش خطی  (Inline Ordering)

سفارش خطی یا (Inline Ordering) روشی ساده برای ارسال سفارش است. این ابزار در صفحه اصلی (تب کلاسیک و تکنیکال) و مابین بخش دیده بان و دفترچه سفارشات تعبیه شده است.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۰: دسترسی به سفارش خطی در سامانه آساتریدرآگاه

با انتخاب نماد، قیمت و حجم کاربر می تواند به راحتی درخواست خود را ارسال نماید. دکمه ارسال سفارش خرید در سمت راست و دکمه ارسال سفارش فروش در سمت چپ است.

در صورت عدم نیاز به نمایش این نوع سفارش، کاربر می‌تواند در بخش تنظیمات شخصی، نمایش آن را غیرفعال کند.

 

سفارش سریع (One Click Order)

ارسال سفارش سریع در دو بخش کاربرد دارد:

 • تب تکنیکال
 • در زمان استفاده از نرم افزار در گوشی‌های هوشمند و صفحات کوچکتر از مانیتورهای معمولی

این بخش باکلیک بر روی نام نمادهای دیده‌بان نمایش داده می شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۱: دسترسی به پنجره سفارش سریع در سامانه آساتریدرآگاه

درصورتی که مشتری بخواهد سفارش را در سرخط معامله کند (بخرد یا بفروشد) کافی است گزینه خرید یا فروش را انتخاب نماید. با انتخاب هر کدام از دو گزینه مذکور یک تاییدیه به مشتری نمایش داده می شود. کاربرانی که سرعت معامله برایشان بسیار مهم است، می توانند در انتهای پیام تایید نمایش داده شده یا در بخش تنظیمات شخصی، گزینه “تائیدیه برای ثبت سفارش” را غیر فعال نمایند. با این کار به محض انتخاب کلید خرید و فروش، درخواست مشتری برای هسته معاملاتی بورس ارسال می‌شود.

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۲: تاییدیه ثبت سفارش در سامانه آساتریدرآگاه

سفارش پیشرفته (Advance Order)

ارسال سفارش پیشرفته به دو روش کلی امکان‌پذیر است:

 • استفاده از آیکون سبدهای خرید و فروش در کنار نام نمادها (در دیده‌بان، قسمت جستجوی نماد و بخش دارایی سهام)
 • استفاده از کلیدهای ترکیبی (Shift+A برای خرید و Shift+S برای فروش)
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۳: دسترسی به پنجره سفارش پیشرفته در سامانه آساتریدرآگاه

در پنجره سفارش پیشرفته، می‌توان قیمت و حجم را تنها با یک کلیک بر روی قیمت یا حجم مورد نظر در بخش جزئیات نماد یا اطلاعات مندرج در همین پنجره انتخاب کرد. پس از انتخاب قیمت، کاربر می‌تواند حجم  مورد نظر ر را انتخاب نماید یا آنکه با کلیک بر روی ماشین حسابی که در کنار کادر مربوط به حجم قرار دارد، مقدار سرمایه‌ای که می‌خواهد با آن سهام  مورد نظر را بخرد، درج نماید. با این روش حجم به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده شده و مبلغ سفارش با کارمزد محاسبه می‌شود. با انتخاب گزینه خرید یا فروش، سفارش به هسته معاملاتی ارسال می‌شود.

دسترسی سریع (Quick Access)

بخش Quick Access یا منوی دسترسی سریع در سمت چپ سامانه جدید آساتریدرآگاه قابل مشاهده است. آیکون های این بخش به ترتیب زیر است:

 • شاخص: در این بخش کاربر می‌تواند شاخص بازار بورس و فرابورس و اطلاعات مهم این دو بازار را به تفکیک مشاهده نماید.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۴: مشاهده شاخص در سامانه آساتریدرآگاه
 • خطاهای سفارشات: چنانچه در زمان ارسال سفارش، خطایی رخ دهد، شرح خطا در این آیکون قابل مشاهده است. این خطاها می‌توانند به علت درج قیمت یا حجم بیشتر یا کمتر از بازده مشخص شده، عدم کفایت مانده حساب ریالی مشتری و دلایلی از این قبیل باشند. امکان مشاهده همه پیام‌های مربوط به خطاهای رخ داده نیز در این بخش وجود دارد.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۵: مشاهده خطاهای مربوط به سفارشات در سامانه آساتریدرآگاه
 • پیام‌ها: در این بخش که مرکز پیام نیز گفته می شود، کلیه پیام های ناظر بازار یا پیام های کارگزاری نمایش داده می شود. با استفاده از تنظیمات ، می توان مرکز پیام را شخصی سازی کرد.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۶: مشاهده پیام‌ها (ناظر بازار یا کارگزاری) در سامانه آساتریدرآگاه
 • وضعیت مالی مشتری: این آیکون مشخص می‌کند که مانده قابل برداشت، مانده قابل معامله و اعتبار دریافتی مشتری چه میزان است. مانده قابل برداشت، مقدار پولی است که سررسید شده و مشتری می‌تواند درخواست آن را برای واریز به حساب بانکی خود، ثبت نماید. اما مانده قابل معامله مقدار وجهی است که هنوز سررسید نشده و مشتری فقط می‌تواند از محل آن به خرید سهام یا سایر اوراق بهادار (در صورت رعایت مدت زمان تسویه) بپردازد. علاوه بر این امکان پرداخت شتابی، تقاضای وجه و ثبت فیش نقدی در همین آیکون تعبیه شده است.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۷: مشاهده وضعیت مالی مشتری و امکان ثبت درخواست وجه، پرداخت شتابی یا فیش واریز نقدی در سامانه آساتریدرآگاه
 • ثبت تیکت پشتیبانی: به هنگام مشاهده هرگونه خطا در ثبت سفارش و یا مشاهده خطای سیستمی، کاربر می‌تواند با استفاده از این آیکون و تکمیل عنوان خطا، محل بروز خطا و سایر توضیحات لازم، آن را به واحد پشتیبانی نرم‌افزار آساتریدرآگاه اطلاع دهد. به محض رسیدگی، پاسخ برای مشتری ارسال شده و پیغامی برای اطلاع وی در صفحه آنلاین نمایش داده می‌شود. همچنین تعداد پاسخ ارسال شده برای کاربر روی آیکون “تیکت پشتیبانی” با رنگ قرمز نشان داده خواهد شد.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۸: ثبت تیکت پشتیبانی در سامانه آساتریدرآگاه
 • اطلاعیه‌های کدال: این بخش حاوی اطلاعیه‌های روزانه کدال است و کاربر می‌تواند بر اساس نیاز خود، اطلاعیه‌های روزانه نماد مورد نظر خود را جستجو کرده و آن را در فرمت‌های مختلف (PDF، اکسل و…) دریافت و مطالعه کند.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۹: مشاهده اطلاعیه های روزانه کدال در سامانه آساتریدرآگاه
 • جزئیات نماد: جزئیات نماد به همان ترتیبی است که در بخش دیده‌بان‌های کلاسیک و تکنیکال بیان شد. باید توجه داشت که این آیکون فقط در صفحه اول وجود دارد، اما به محض باز کردن پنجره سفارش در هر صفحه (صفحات داخلی مانند صفحه گزارش‌ها و…) و انتخاب نماد، این آیکون نمایان شده و برای کاربر قابل استفاده است.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۵۹: مشاهده جزئیات نماد در سامانه آساتریدرآگاه

تنظیمات

بخش تنظیمات در قسمت بالا و گوشه سمت چپ کنار نام و نام خانوادگی کاربر قرار دارد. تنظیمات شامل موارد زیر است:

سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۶۰: بخش تنظیمات در سامانه آساتریدرآگاه
 • تغییر رنگ زمینه: کاربر می تواند با سلیقه خود یکی از رنگ های موجود در این بخش را انتخاب نماید. در حال حاضر ۶ زمینه مختلف در این قسمت تعبیه شده است.
 • تغییر قالب نمایش: ۵ قالب نمایش وجود دارد که کاربر بسته به نیاز خود، می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. در صورتی که کاربر به همه اطلاعات موجود در صفحه اصلی نیاز نداشته باشد، می‌تواند با انتخاب قالب، نمایش برخی از آن‌ها را در صفحه حذف کند. علاوه بر این یکی از قالب‌ها بر اساس چیدمان نسخه قبلی سامانه معاملاتی آسا در این بخش قرار داده شده تا مشتریانی که آن را می‌پسندند، بتوانند از آن قالب استفاده نمایند.
 • کلیدهای میانبر: در این بخش کلیدهای میانبری که کاربر می تواند با استفاده از ان ها بین صفحات مختلف حرکت کند، درج شده است.
سامانه جدید معاملات برخط آسا, بورس اوراق بهادار, آساتریدرآگاه, کارگزاری آگاه,
تصویر شماره۶۱: راهنمای کلیدهای ترکیبی در بخش تنظیمات سامانه آساتریدرآگاه
 • تنظیمات شخصی: در این قسمت کاربر می تواند حجمی را به صورت پیش فرض برای معاملات خود تعریف کند. با این کار در زمان سفارش نیاز به انتخاب حجم وجود ندارد. علاوه بر این می‌تواند منبع مالی و دیده بان پیش فرض خود را انتخاب کند. از دیگر امکانات این بخش فعال یا غیر فعال کردن نمایش تاییدیه سفارش، نمایش پیغام انجام معامله و نمایش سفارش خطی است.
 • تغییر رمز عبور: چنانچه کاربر تمایل به تغییر رمز عبور خود داشته باشد، می تواند از این بخش اقدام نماید.
 • خروج: به منظور امنیت بیشتر، برای خروج از سامانه ، از این بخش  استفاده کرد.

سایر توضیحات

۱-ح روش اتصال حساب بانکی به حساب معاملاتی

خرید از منبع حساب نزد بانک فقط از طریق حساب‌های بانک سامان یا ملت که به سامانه معاملاتی کاربر متصل شده باشند، امکان‌پذیر است، برای اتصال یکی از حساب‌های مذکور لازم است کاربر در زمان تکمیل قرارداد معاملات برخط، حساب بانک ملت یا سامان خود را در اختیار کارگزاری قرار دهد. پس از آن در صورتی‌که:

اتصال حساب بانک سامان به حساب معاملاتی کارگزاری آگاهحساب معرفی شده نزد بانک سامان باشد، کاربر می‌تواند از طریق اینترنت بانک سامان، نسبت به اتصال حساب به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام نماید.

اتصال حساب بانک ملت به حساب معاملاتی کارگزاری آگاهاگر حساب نزد بانک ملت باشد، کارگزاری جهت معرفی کاربر به بانک ملت، فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه معاملات بورس (فرم معرفی به بانک) را در اختیار ایشان قرار خواهد داد. کاربر با در دست داشتن این فرم و کارت شناسایی معتبر، به شعب بانک ملت مراجعه نموده و نسبت به اتصال حساب خود به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام می‌نماید. شایان ذکر است در روش مراجعه حضوری به بانک ملت، لازم است متقاضی رسید دریافتی از بانک را به کارگزاری تحویل نماید.

۲-ح نحوه تسویه معاملات

زمان تسویه در معاملات اوراق بهادار حائز اهمیت است و انتظار می‌رود مشتریان از آن مطلع باشند.

تسویه سهام و حق تقدم سهام در خرید و فروش T+3 است. یعنی مثلاً چنانچه مشتری در هر روز کاری سهام خود را بفروشد، پول آن سه روز کاری بعد از فروش قابل برداشت خواهد بود.

تسویه اوراق مشارکت در خرید و فروش T+1 است. یعنی مثلاً  چنانچه مشتری در هر روز کاری اوراق مشارکت خود را بفروشد، پول آن یک روز کاری بعد از فروش قابل برداشت خواهد بود.

بنابراین اگر مشتری روز شنبه سهام خود را بفروشد و از وجه حاصله همان روز اقدام به خرید اوراق مشارکت از طریق سامانه آنلاین کند، به علت عدم کفایت موجودی، سامانه به وی اجازه خرید نمی‌دهد. زیرا فروش سهام مشتری روز سه‌شنبه تسویه می‌شود در حالی که خرید اوراق مشارکت ایشان روز یکشنبه تسویه می‌شود، بنابراین مشتری روز یکشنبه وجه قابل برداشتی ندارد تا بتوان اوراق مشارکت وی را تسویه کرد.

جمع بندی:

 نسخه جدید سامانه آساتریدرآگاه برای سهولت، امنیت و سرعت بیشتر در معاملات اوراق بهادار طراحی و در اختیار مشتریان کارگزاری آگاه قرار گرفته است. در نسخه جدید امکانات متنوعی نظیر انتقال ناظر، مشاهده گزارش معاملات، امکان ارسال درخواست به ۳ روش بر اساس نیاز مشتری، مشاهده همزمان تکنیکال چند نماد و ارسال سفارش در پنل تحلیل تکنیکال، مشاهده و فیلتر نمادهای مهم روزانه بازار و بسیاری از امکانات دیگر را نام برد.
198 نظر در مورد مطلب “راهنمای نرم افزار معاملات برخط آساتریدرآگاه (نسخه جدید)

 1. با درود ؛

  ضمن سپاس از زحمات شما و ارائه نسخه جدید سامانه آسا، لطفا در خصوص سامانه معاملات آنلاین آتی سکه (“صحرا”) نیز، پیشنهادات ذیل در راستای بهبود کارآیی سامانه مذکور را مدنظر قرار داده و حتی الامکان، در نسخه جدید سامانه پیاده سازی فرمائید:

  ۱) در حال حاضر، برای به روز رسانی موجودی حساب عملیاتی، لازمست مشتری آنلاین از طریق تماس تلفنی با کارگزاری، درخواست به روز رسانی حساب خود را ارائه نماید. پیشنهاد می گردد این ارائه درخواست، بجای تلفنی، بصورت نرم افزاری و از طریق منوی”درخواست ها” در سامانه آنلاین (صحرا) و ثبت مکتوب درخواست از سوی مشتری صورت پذیرد.
  ضمنا، پیشنهاد میگردد کلیه حسابها، بصورت منظم (مثلا هفته ای یکبار) بصورت اتوماتیک توسط کارگزاری به روز رسانی گردد (بدین ترتیب، حجم زیادی از درخواست های احتمالی تک تک مشتریان، عملا پیشاپیش پاسخ داده خواهد شد).

  ۲) در حال حاضر، برای برداشت از حساب عملیاتی، لازمست مشتری آنلاین از طریق تماس تلفنی با کارگزاری، درخواست خود را ارائه نماید. پیشنهاد می گردد این ارائه درخواست نیز، بجای تلفنی، بصورت ثبت در سامانه آنلاین و از طریق منوی “درخواست ها” صورت پذیرد.

  به هرحال، هر دو پیشنهاد فوق موجب خواهد شد هم تعداد تماس های تلفنی مشتریان با کارگزاری کاهش یابد و هم امکان مستندسازی و آرشیو درخواستهای مرتبط با حساب عملیاتی مشتریان، از طریق سامانه آنلاین صحرا، میسر گردد. ضمن آنکه، سهولت ارائه درخواستهای اینچنینی برای مشتریان را نیز در پی خواهد داشت.

  ممنونم از توجه و مساعدت شما سروران گرامی.

  پیروز باشید.

 2. سلام
  تغییرات خوبی در نسخه جدید اعمال شده و بهترینش به نظر من امکان تغییر کارگزار ناظر بدون مراجعه حضوری هست ولی به شخصه برای خودم باید کم کم با شرایط محیطی نسخه جدید خودم وفق بدم تا به بهترین شکل بهترین اتفاقات از بابت معامله گری برام اتفاق بیفته بهرحال خسته نباشید میگم خدمت تمامی زحمتکشان کارگزاری آگاه
  سپاس

  1. سلام
   دوست عزیز به کاربرانی که تا ۱۷ام در نظر سنجی شرکت داشته‌اند، امتیاز داده شده
   به سایرین هم در ماه آینده تخصیص داده خواهد شد.

 3. سلام ، جواب سوالات امروز ، سیاست تقسم سود و نرخ هزینه رو بررسی کنید ، نرخ هزینه گزینه ۴ و سیاست تقسیم سود گزینه ۳ میشه

  1. سلام
   دوست گرامی پاسخ سوال “۹۶۰۴۰۲۴-سیاست تقسیم سود” گزینه ۲ است و پاسخ تشریحی آن نیز منتشر شده.
   در خصوص “سوال ۹۶۰۴۰۲۵-نرخ هزینه” نیز اطلاعیه ای به شرح ذیل منتشر شد:
   با سلام و احترام خدمت اعضای محترم بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه؛‌
   به استحضار می رسانیم امتیاز پاسخ صحیح مسابقه ۹۶۰۴۰۲۵ معادل ۷۵ امتیاز، برای شرکت کنندگانی که گزینه ۴ را انتخاب نمودند، اعمال گردید.
   ‌با تشکر

 4. سلام .۱- در بخش “جزئیات نماد” دلیل حذف تب “حقیفی/حقوقی” که اطلاعات خوبی مثل نسبت خریدار و فروشنده را ارائه می کرد حذف شده؟
  ۲- من قبلا به راحتی با فایرفاکس وارد می شدم اما مدتی است که فقط از طریق کروم و IE امکان ورود دارم و در فایرفاکس دکمه ورود کار نمی کنه

  1. سلام
   دوست گرامی اطلاعات معاملات حقیقی/حقوقی به تب عرضه و تقاضا اضافه شده است.
   در خصوص سوال دوم نیز، لطفاً مرورگر فایرفاکس را به آخرین نسخه بروزرسانی نمایید. چنانچه مشکل شما برطرف نشد، با بخش خدمات آنلاین کارگزاری تماس حاصل فرمایید.

   1. من نرم افزار فایرفاکس را بروزرسانی کردم اما از طریق آن فقط می توانم وارد سایت کارگزاری شوم. سایت باشگاه را باز نمی کند.

   1. در سایت کارگزاری ارزش آفرین الوند می توان ردیف سفارش گذاشته شده را مشاهده کرد.
    اگر شما هم این امکان را ایجاد کنید خیلی خوب است.

 5. با سلام

  قابلیت تکنیکال کنار هر نما در نسخه قبلی بهتر بود و هر با که برای هر نماد انتخاب می شد یک صفحه جدا برایش باز می گردید.
  فیلترینگ ایجاد شده در دیدبان خیلی خوب است.
  در صورت امکان پیامهای تلگرامی کارگزاری نیز در سامانه آنلاین لینک شود خوب است.
  با تشکر از تمام زحمات کارگزاری خیلی خوب آگاه

 6. با سلام
  لطفا در مورد خرید و فروش آفلاین توضیح بیشتری دهید. آیا این نوع معامله فقط برای عرضه اولیه در نظر گرفته شده است؟ آیا سفارشات خرید و فروش ارسالی با این روش توسط سیستم خودکار معامله می‌شوند یا توسط معامله‌گران کارگزاری؟ ریسک‌های این نوع معامله چیست؟ متشکرم

  1. سلام
   دوست گرامی، شما به دو روش می توانید در سامانه معاملات نسبت به خرید و فروش اوراق اقدام کنید:
   ۱- معاملات آنلاین: که در زمان بازار توسط خود شخص انجام می پذیرد.
   ۲- معاملات آفلاین: که در هر زمان از شبانه روز شخص می تواند درخواست خرید یا فروش را به کارگزاری اعلام کند و کارگزار در اولین جلسه معاملاتی به درخواست ایشان رسیدگی میکند. در این روش، خرید و فروش توسط معامله‌گران کارگزاری انجام میشود.

 7. با سلام ، امتیاز درج نظر در باشگاه ( در همین صفحه ۱۸ / ۴ /۹۶) و پاسخ درست به مسابقات اینستاگرام برام واریز نشده. لطفا پی گیری نمایید. (AA0190)

  1. سلام
   امتیاز کامنت شما در تاریخ ۲۵تیر و امتیاز پاسخ صحیح مسابقه اینستاگرام(شاخص ۲۱تیر) هم در تاریخ ۲۶تیر به حساب شما واریز شده است.

  1. سلام
   دوست گرامی خواهشمند است جهت تسریع در رفع موارد این چنینی، مراتب را بصورت تلفنی به همکاران بخش خدمات آنلاین اعلام کنید.
   شماره مستقیم خدمات آنلاین: ۰۲۱۸۲۱۵۴۸۸۸

 8. سلام
  ای کاش در قسمت دیده بان قابلیتی اضافه گردد که با کلیک بر روی هر یک از سهام دیده بان بتوان مشخصات کامل آن در سایت tsetmc را در کنار آن مشاهده نمود.

 9. با عرض سلام و خسته نباشید
  به نظر من عدم نمایش اینکه در صف خرید و فروش چندم هستیم ، برای همچین سامانه عالی که طراحی کردید یک نقطه ضعف بزرگ حساب میشه
  امیدوار اصلاحاتی در بروز رسانی سامانه جدید انجام بشه

  1. باسلام و ضمن سپاس از توجه شما
   دوست عزیز، به شما این اطمینان را می دهیم که سامانه جدید، به همین شکل و امکانات، ثابت نخواهد ماند و در نسخه های بعدی آن امکانات و ویژگی های دیگری به آن افزوده خواهد شد.

   با ما همراه باشید.

 10. تغیرات بسیار عالی هستند. قبلا برای دیدن نسبت های حقیقی به حقوقی و چندی جزییات دیگر مجبور بودیم سایت سازمان بورس را همزمان باز کنیم و به بررسی بپردازیم. اکنون سایت از نظر ما جامع و کامل می باشد.

 11. سلام
  یه مورد تو قسمت تحلیل تکنیکال هست هم نسخه قبلی هم جدید ، وقتی یه نمودار میاریم و یه تحلیل رو اون انجام میدیم با ابزار و اندیکاتور موقعی که میخوایم ذخیره کنیم مورد خاصی باید بنویسیم تو کادر ذخیره سازی ؟ چون من هر جور ذخیره میکنم موقعی که لازمش دارم بالا نمیاد نمودار لطفاً بررسی کنید

  1. سلام
   دوست گرامی در پنل تکنیکال نسخه جدید آسا، شما میتوانید با کلیک بر روی گزینه ذخیره الگو و انتخاب یک نام، به سادگی نمودار تحلیل شده را ذخیره نمایید.
   در صورتیکه با انجام موارد فوق، باز هم با مشکل مواجه شدید، با کارگزاری تماس حاصل فرمایید.

 12. سلام کاشکی دوستان خلاصه ای از قابلیت های این نرم افزار را تو یه دفترچه یا بروشور جیبی تهیه میکردند که قابل استفاده در همه جا باشه…چونکه من مشابه این نرم افزار رو کار نکردم و نیاز به وقت زمان هست برای یادگیریش

 13. سلام: ایا میشه در ساعات غیر معاملاتی با برخی از قسمتهای نرم افزار که مربوط به انجام معاملات نیست کار کرد و اموزش دید؟باتشکر

  1. با سلام
   و ضمن عذرخواهی از شما دوست گرامی
   در حال حاضر این امکان وجود ندارد ولی این اطمینان را به شما می دهیم که این امکان به نرم افزار افزوده گردد.

 14. سلام…من با لب تاب خونه نمیتونم وارد سامانه جدید بشم…وقتی دکمه ورود رو میزنم علامت دایره مدت طول میچرخه اما وارد نمیشه…قبلا با همکار شما تماس گرفتم و ایشون گفتن از خونه تماس بگیرم اما وقتی خونه هستم شما هم تعطیل هستید…چیکار باید انجام بدم….دوم اینکه یه نظرسنجی هم برای استفاده همین سایت بود که نمیدونم کجا قرارداده شده است..لطفا راهنمایی فرمایید…باتشکر

 15. با سلام
  دوستان یه سوال!
  من مثلا سهمی رو دارم میخوام stop order بذارم
  مثلا خودم نبودم که وقتی سهم افت کرد بفروشم.اردر بذارم که سهم به فلان قیمت رسید کارگزار بفروشه یا تو فلان تاریخ بفروشه.چجوری باید اینکارو رو بکنم؟

  1. سلام
   بزودی به سامانه آساتریدرآگاه امکانات بیشتری اضافه خواهد شد اما در حال حاضر چنین امکانی در سامانه وجود ندارد.

 16. یک سوالی داشتم این خطاهایی که میده بعضا هیچ جا پیدانمیشه .مثلا من دستور ثبت در سفارشات درحال انتظار که میدم خطای ۱۰۰۱ میده یعنی چی؟

 17. با سلام
  لطفا موارد ذیل رل در صورت امکان اضافه نمایید
  اگر در آسا تریدر جدید در کنار صفحه بتوان اخبار مستقیم متناسب با پورتفو مثل کدال و … داشته باشیم بسیار موثر است
  همچنین اگر معملات سر خط را در آسا تریدر جدید راه اندازی نمایید خوب است

  1. سلام
   در خصوص معاملات سرخط می شه بیشتر توضیح بفرمایید. زیرا در حال حاضر این امکان رو دارید تا تعداد زیادی درخواست رو از قبل آماده کنید و راس ساعت ۸:۳۰ به عنوان اردر سرخطی در صف قرار بدید.

  2. اگر امکان وارد شدن به صفحه هر نماد در سایت tse و کدال در کنار نام آن نماد در دیده بان فراهم باشد بسیار مناسب خواهد بود.
   شبیه سایت کارگزاری ارزش آفرین الوند و کارگزاری مفید

 18. در بخش دارایی سهام همان گونه که امکان اضافه کردن دارایی جدید وجود دارد باید امکان حذف و ویرایش دارایی اضافه شده و همچنین کم کردن دارایی فروخته شده در سایر کارگزاری ها که در همان کارگزاری قبلا خریداری شده بوده است اضافه شود.
  من سهم رتکو را در کارگزاری دیگر خریده ام و آنرا به پرتفو اضافه کرده ام اما بخشی از آن را قبلا در آن کارگزاری قبلی فروخته ام اما امکان حذف آنچه اضافه کرده ام یا کم کردن آنچه فروخته ام را ندارم بطوریکه الان تعداد واقعی سهمم از تعداد سپرده گذاری شده بیشتر شده که اشتباه است و باید تصحیح شود.

  1. سلام
   طبق تصویری که مشاهده می فرمایید، در حال حاضر در بخش دارایی سهام امکان بروزرسانی دارایی (کاهش و افزایش) وجود دارد.

   در صورتی که منظور شما امکانی غیر از این مورد است، بفرمایید تا بررسی شود.

   1. تشکر از راهنمایی شما
    این موضوع در سایت خیلی مخفی پیش بینی شده است و وضوح کافی در برخورد با قسمتهای مختلف آن ندارد.

   2. قسمت بروزرسانی پس از ورود اطلاعات جهت کاهش سهم هنگام ذخیره سازی ذخیره نمی کند.
    در ضمن اگر سهمی را به اشتباه اضافه کرده ام چگونه آن را می توانم حذف و یا ویرایش کنم؟

    1. سلام
     لطفاً مجدد انجام دهید و چنانچه با مشکلی مواجه شدید بفرمایید.
     برای حذف نمادی که اشتباه وارد کرده اید، میتوانید از همین امکان بروزرسانی دارایی استفاده نمایید.

  1. سلام
   در بروزرسانی جدید سیستم آساتریدرآگاه، با ایجاد تغییرات در ستون دیده‌بان‌ها، تغییرات به صورت اتوماتیک ذخیره می شود و نیازی به انتخاب گزینه ذخیره نیست.

 19. با سلام.
  من در نظر سنجی بالا بطور کامل شرکت کردم ولی امتیازش به باشگاهم واریز نشد.
  لطفا پیگیری بفرمایید.
  با تشکر.کد بآشگاه AG3136

  1. سلام
   امتیاز کلیه بزرگوارانی که تا تاریخ ۱۵ شهریور در نظرسنجی شرکت کرده اند و مشخصات صحیح ثبت کرده اند، امتیاز نظرسنجی را دریافت نموده اند. امتیاز شما نیز لحاظ شده است.

 20. با سلام و احترام.
  من در نظر سنجی بالا بطور کامل شرکت کردم ولی امتیازش به باشگاهم واریز نشد.
  لطفا پیگیری بفرمایید.
  با تشکر فراوان.
  کد بآشگاه AG3136

  1. سلام
   امتیاز کلیه بزرگوارانی که تا تاریخ ۱۵ شهریور در نظرسنجی شرکت کرده اند و مشخصات صحیح ثبت کرده اند، امتیاز نظرسنجی را دریافت نموده اند

 21. با سلام
  آیا امکان مشاهده نوسانات قیمت یک نماد فقط به بازه زمانی یکسال اخیر محدود هستش؟ نمیتوان تغییرات در سنوات گذشته را نیز مشاهد کرد؟
  با تشکر

  1. سلام
   دوست عزیز در پنل تحلیل تکنیکال در سامانه آسا، می توانید با کلیک بر روی علامت ” – ” که در زیر نمودار است، سوابق گذشته سهم و روند آن را مشاهده نمایید.

 22. سلام و وقت بخیر
  بنده اولین معامله را با سامانه جدید اسا انجام داده ولی امتیاز تشویقی در باشگاه نیامده (قبل ان با سامانه قدیم اسا معامله میکردم ) در ضمن بابت پاسخ به سوالات نظرسنجی این سامانه نیز شرکت کردم که به ازا هر سوال ۳۰۰ امتیاز تشویقی داشته که ان امتیاز هم در سیستم ثبت نشده است . لطفا برریسی شود.

  1. متاسفانه بعد از گذشت ۱۳ روز از ۲۹ شهریور هنوز امتیازات تشویقی معامله و پاسخ به سوالات نظرسنجی در حساب بنده شارژ نشده است …. بررسی شود

   1. سلام دوست بزرگوار
    اگر در مطلب نظرسنجی مطالعه بفرمایید، درج شده است که:
    امتیاز کسانی که تا تاریخ ۱۵ شهریور در نظرسنجی شرکت کرده اند، منظور شده است. امتیاز کسانی که در بازه ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر در نظرسنجی شرکت کرده اند، ۱۶ مهرماه لحاظ خواهد شد.
    منظورتان از “امتیازات تشویقی معامله” کدام است؟

 23. سلام
  اگه امکانات پنلتون رو درحدّ این سایت بالا ببرید، من و دوستانم از کارگزری فعلی میایم به کارگزاری شما:
  https://www.tradingview.com

  مخصوصا:
  – امکان تعیین حد ضرر و حد سود
  – امکان افزودن اندیکاتور
  – اسکریپت نویسی برای انجام خریدهای اتوماتیک

  متشکرم

  1. نحوه دیدن شاخص یک گروه از صنایع در اساتریدر مشخص نیست به عنوان مثلا من می خواهم شاخص گروه خودرو سازی رو در نمودار تکنیکال ببینم ولی هر کاری کردم نتونستم این شاخص را فراخوانی کنم

   1. سلام دوست گرامی
    با سپاس از توجه شما، درحال حاضر امکان مشاهده شاخص‌ گروه‌های بورسی در سامانه آساتریدرآگاه وجود ندارد. پیشنهاد شما به واحد فنی منتقل شده و در صورت امکان در آینده پیاده‌سازی خواهد شد.

 24. باسلام و خسته نباشید اگر در قسمت تکنیکال میشود دو نمورادر RSI با تایم فریم متفاوت روی هم انداخت خیلی خوب میشود

 25. با سلام
  در اپلیکیشن اسا اندروید بعد از فروش کامل سهام در یک نماد، با وارد شدن به دارایی سود تحقق یافته صفر نشون داده میشه. ایا روشی وجود داره در اپ اسا که بعد از فروش کامل سهام سود تحقق یافته رو مشاهده کنیم؟

  1. سلام
   در نسخه تحت وب امکان مشاهده سود و زیان حاصل از فروش دارایی ها را دارید. نظر شما برای بخش پشتیبانی موبایل نرم افزار ارسال شد تا پیگیری شود. ممنونیم

 26. سلام . من مدتها قبل مشکل تاخیر زمانی در اطلاعات بخش “حقیقی/حقوقی” را اطلاع دادم اما هنوز هم این تاخیر را مشاهده می کنم

 27. باسلام
  وقتی سهمی را میفروشیم مبلغ سود و زیان را نشان میدهد اما درصد را صفر میزند.اگر درصد سود و زیان پس از فروش هم نشان داده شود بسیار عالیست.
  باتشکر فراوان

 28. سلام. سایت جدیدتون عالیه. ولی میتونه هنوز بهتر بشه. مثلا اگر در قسمت دارایی سهام نقطه سربه سر هم اضافه بشه عالی میشه. ممنون

 29. سلام
  نسخه جدید سامانه معاملاتی آگاه عالی هست . فقط یه سوال داشتم.
  آیا در نسخه جدید قسمتی هست که نقاط حمایت یا مقاومت سهم را نشان دهد ؟
  تشکر

  1. سلام
   سپاس از لطف شما. دوست گرامی نقاط حمایت و مقاومت بر اساس تحلیل استفاده کننده است. نمودار روند قیمتی سهم را نشان می دهد و کاربر با بکارگیری ابزارها و تحلیل خود آن را تحلیل می کند.

  1. سلام
   اگر منظور شما از پرتفوی مجازی، پرتفویی است که در آساوکس دارید؛ در حال حاضر امکان افزودن آن به سامانهآنلاین وجود ندارد.

 30. با سلام: آیا امکان داره بتونیم شماره حساب بانکی که در سیستم ثبت شده را تغییر دهیم؟مثلا به جای حساب تجارت از حساب ملت یا سامان برای معملات آنلاین استفاده کنیم؟

  1. سلام
   بله، این امکان وجود دارد. اگر می خواهید حساب بانکی خود را تغییر دهید، لازم است درخواست خود را به صورت کتبی از طریق ایمیل برای کارگزاری ارسال نمایید.
   آدرس ایمیل: crm@agah.com
   شماره تماس جهت دریافت تاییدیه: ۸۲۱۵۴۸۰۰-۰۲۱
   یک نکته: اگر حساب شما حساب قرض الحسنه یا کوتاه مدت بانک ملت یا سامان است، شما می توانید پس از اعلام شماره حسابتان، آن را به حساب معاملاتی خود متصل منید. نحوه اتصال در ادامه توضیح داده می شود:
   برای اتصال حساب بانک سامان به حساب معاملاتی کارگزاری آگاه، می‌توانید از طریق اینترنت بانک سامان و بخش خدمات بازار سرمایه، نسبت به اتصال حساب به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام نمایید.

   برای اتصال حساب بانک ملت به حساب معاملاتی کارگزاری آگاه، لازم است فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه معاملات بورس (فرم معرفی به بانک) را از کارگزاری آگاه دریافت نمایید. سپس با در دست داشتن این فرم و کارت شناسایی معتبر، به شعب بانک ملت مراجعه نموده و نسبت به اتصال حساب خود به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام می‌نمایید. سپس رسید دریافتی از بانک را (از طریق ایمیل یا فکس) به کارگزاری تحویل نمایید.

 31. سلام
  خسته نباشید.
  به نظر بنده در کنار این امکانات عالی، سیستم یه اشکال خیلی بدی داره و اون عدم نمایش شماره صف می باشد.
  لطفا و خواهشا اون رو هم اضافه کنید.
  به نظرم دونستن اینکه نفر چندم توی صف خرید یا فروش هستیم خیلی میتونه مفید باشه.لااقل برای خود من که میتونم راحت تر تصمیم بگیرم تو یه صف بمونم یا نه.
  بازم بابت تمام امکانات خوبتون ممنونم.

  1. سلام
   پیشنهاد شما کاملا بجاست. همکاران ما این امر را در دستور کار اجرا قرار داده اند که امیدواریم بزودی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 32. با درود

  استفاده دو روزه از برنامه تجربه خوبی بوده و کار با اون راحت. چند سوال که در صورت منفی بودن جواب اونها رو به عنوان پیشنهاد در نظر بگیرید. 🙂

  ۱. آیا امکان اعمال فیلتر/یادآوری در دیده‌بانها وجود داره (که برای مثال وقتی سهمی به قیمت مورد نظر رسید به کاربر اطلاع داده بشه)؟

  ۲. آیا امکان دیدن لیست نمادها به تفکیک بازارشون وجود داره (بازار اول بورس، فرعی، … )؟ در خود نمادها بورس یا فرابورس بودنشون رو نشون میده.

  ۳. آیا این امکان وجود داره که «سفارشات در انتظار» بصورت اتوماتیک در اولین زمان ممکن فرستاده بشن، بدون اینکه نیاز باشه کاربر اونها رو ارسال کنه؟

  با تشکر

  1. سلام
   در خصوص سوال ۱، باید بگیم که متاسفانه در حال حاضر امکان فیلتر در این بخش وجود ندارد.
   منظورتان از سوال دوم این است که فیلتری انجام دهید که مثلاً فقط نمادهای فعال در بازار بورس را مشاهده نمایید یا مثلاً نمادهایی را ببینید که فقط نماهدهایی که در بازار فرابورس هستند را مشاهده نمایید؟ این امکان وجود ندارد. سپاسگزار می شویم که توضیحی درخصوص لزوم این امکان بیان فرمایید تا در بررسی های آتی مورد توجه قرار گیرد.
   اما سوالات ۳، این درخواست انشااله به زودی در سایت قرار خواهد گرفت تا نیاز به ارسال توسط مشتری نباشد. 🙂

 33. با سلام
  ضمن تقدیر از زحمات شما و پیشرفت نسخه های مختلف اعمم از وب و آندروید

  در نسخه های جدید نرم افزارها (هم نسخه تحت وب و هم آندروید) در بعضی موارد مهم نحوه نمایش اطلاعات تغییر کرده است که باعث خطاهای مهم در هنگام معامله می شود. که مربوط به چپ به راست شدن نمایش اطلاعات هست،
  مثلا: (هم وب، هم آندروید)
  در پایین صفحه در قسمت اطلاعات نماد، بهتر است تمامی لیبل ها مطابق به آسا نسخه قبل چینش شود، در سمت راست اول آخرین معامله نمایش داده شود و سپس در سمت چپ قیمت پایانی
  و سطرهای پایین تر هم به همان ترتیب بالا اصلاح گردد.

  با سپاس فراوان

  1. سلام
   از اینکه نکات مدنظرتان را بیان فرمودید سپاسگزاریم.
   به روی چشم، در برنامه ریزی های آتی این نکات را مدنظر قرار خواهیم داد.

 34. سلام. یه مشکلی تو سیستم تقاضای وجه هست. قاعدتا ما وقتی درخواست تقاضای وجه میدیم بای از مبلغ قابل معامله کم بشه . مثلا یه گزینه اضافه بشه با عنوان مبلغ بلوکه شده که در این گزینه هم مبلغ درخواست شده جهت برداشت و هم مقداری که سفارش خرید زدیم و کم شده از مبلغ قابل معامله در اون قابل مشاهده باشه. لطفا برررسی بفرمایید

  1. سلام
   در سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه زمانی که شما درخواست تقاضای وجه ثبت می نمایید، ۴ وضعیت “ثبت- در جریان- موفق – مردود” خواهد داشت. زمانی که درخواست تقاضای وجه شما در در مرحله ثبت باشد، مبلغ موجود در درخواست از مانده قابل برداشت شما کسر نخواهد شد. زمانی که در مرحله “در جریان” باشد، این مبلغ از مانده قابل برداشت شما کسر خواهد شد

 35. درود
  سپاس از زحمات همه دوستان در کارگزاری آگاه،

  نخست این که در آساتریدر در قسمت “دارایی‍های سهام”، اطلاعات نمایش شده آپدیت نمیشه و باید هربار که می‌خواهیم سود و زیان رو در یک سهم رو ببینیم یک بار ریفرش کنیم. خود پیج به طور اتوماتیک آخرین قیمت سهام رو آپدیت نمی‌کنه.
  دوم این که خیلی خوب می‌شد اگه سیستم سفارش بیرون از محدودۀ کمینه و بیشینۀ روز رو هم ثبت می‌کرد.

  1. سلام
   بله، دارایی سهام نیاز به بروزرسانی دارد و به صورت خودکار نیست.
   در خصوص مورد دوم نیز بررسی خواهد شد تا چنانچه منع قانونی نداشته باشد، بتوانیم پیاده سازی کنیم. در حال حاضر اگر قصد دارید درخواستی خارج از محدوده مجاز روزانه ثبت نمایید، می توانید از درخواست اینترنتی (آفلاین) استفاده نمایید.

 36. با سلام
  چند پیشنهاد در مورد آسا تریدر نسخه ی وب داشتم:
  – در هنگام قرار گرفتن نشانگر موس بر روی هر نوع قیمت در عمق بازار یا جزئیات نماد یا کندل قیمت روز، پیشنهاد می شود درصد تغییر قیمت مربوطه به قیمت دیروز نیز به صورت caption نمایش داده شود.
  – اگر در لیست سفارشات با کلیلک بر روی نماد (مانند آن چه در هنگام کلیک بر روی نماد در دیده بان اتفاق می افتد) اطلاعات نماد نمایش داده شود به سرعت رصد معاملات و ویرایش سفارش در هنگام مقتضی بسیار کمک می کند.

  پیشنهادی در مورد آسا تریدر موبایل نیز داشتم:
  – اطلاعات مربوط به خرید حقیقی و حقوقی در نسخه ی موبایل نیز نمایش داده شود.

  من تا به حال با چند کارگزاری کار کرده ام و به نظرم پلتفرم معاملاتی کارگزاری آگاه بهترین و کامل ترین است..
  از اطلاعات کاربردی که در باشگاه ارائه می شود بسیار متشکرم.
  از پیگیری و پاسخگویی کارگزاری در زمان بروز اختلال اخیر در سیستم معاملاتی نیز رضایت کامل دارم.

  با تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   از ارائه پیشنهادات و نظرات خوبتون بسیار سپاسگزاریم و حتماً در بروزرسانی‌های آینده نظرات شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امیدواریم همچنان ما را در این مسیر یاری نمایید.

 37. با سلام وخسته نباشید زمانی که من در صف خرید یا فروش باشم چگونه میتوانم متوجه بشم نفر چندم میباشم؟

  در صورتی که امکانی به برنامه اضافه بشه تا بشود عمق یک نماد دید خیلی عالی میشود در حال حاضر ۵ در خواست اول خرید یا فروش نمایش میدهد.

  1. سلام
   در بخش سفارشات فعال صفحه اصلی خود، می توانید جایگاه در صف را مشاهده نمایید (تصویر زیر).

   در بخش جایگاه در صف شما اطلاعات زیر را مشاهده می کنید:
   سطر اول: جایگاه در صف
   سطر دوم: حجم سفارش‌های پیش‌رو
   سطر سوم: ارزش ریالی سفارشات پیش‌رو

 38. سلام…در دیده بان کلاسیک بازار در مقابل هر نماد انتخابی گزینه یادداشت موجود است اما در قسمت دارایی سهام این گزینه وجود ندارد…در صورتیکه در این قسمت به این گزینه نیاز بیشتری احساس میشود…لطفا بررسی کنید…با تشکر

 39. سلام، من قبلا در هیچ کارگزاری ثبت نام نکردم اما با این وجود بعضی از سهم هایی که از کارگزاری آگاه میخرم تعداد سپرده گزاری آنها با تعداد واقعی برابر نیست، باید برای فروش درخواست تغییر کارگزاری ناظر رو بدم؟

  1. سلام مشتری گرامی
   در حال حاضر در کلیه نمادهای شما، تعداد واقعی و سپرده گذاری مشابه هستند .
   احتمالا در ساعت بازار و پس از معامله، دارایی خود را چک کرده‌اید.
   درصورتی که مجدد اتفاق افتاد، از این مشکل عکس بگیرید و به تلگرام پشتیبانی کارگزاری آگاه ارسال نمایید.
   https://t.me/Agah_help

 40. درود،
  هنگام استفاده از ماشین حساب آساتریدر برای محاسبه ی حجم قابل خرید و فروش با مبلغ مشخص بهتر خواهد بود که به شکل اتوماتیک حجم سفارش به کوچترین مضرب ۱۰ گرد گردد.
  توضیح آنکه به طور مثال در حال حاضر حجم ۳۶۵۳ نیز محاسبه میگردد، حال آنکه عملا تنها حجم ۳۶۵۰ صحیح بوده و مورد تایید سیستم قرار خواهد گرفت.

  1. با سلام و احترام
   از اینکه پیشنهادات خود را برای ما ارسال میکنید، سپاسگزاریم. این مورد انشالله بررسی شده و درصورت امکان پیاده سازی خواهد شد.

 41. سلام و خسته نباشید
  اگه نقطه تعادلی یا سربسر را هنگام فروش بزارید بنظرم مفیدتر واقع می شود،هنگام خرید که به منظور رشد خرید می شود ،اما هنگام فروش است که نقطه سربسر اهمیت پیدا می کند ،
  ممنون

 42. واقعا نیاز هست که نقطه ی سربسر در قسمت دارایی سهام اضافه بشه ، لطفا رسیدگی کنید
  یه مورد دیگه اینکه من تا حالا چند بار بابت راهنمایی استفاده از آسا با پشتیبانی تماس گرفتم ، بعضی از پشتیبان ها واقعا درست راهنمایی میکنن ولی بعضی از پشتیبان ها جوابهایی میدن که انگار تا حالا با برنامه کار نکردن یا اینکه حداقل با اون قسمت مورد سوال کار نکردن ، به نظرم تعداد پشتیبان ها هم کمه و بعضی وقتا خیلی پشت خط منتظر میمونیم ، ولی حتی اگه تعداد پشتیبان ها زیاد نشه حداقل کسانی پاسخگو باشن که کاملا به مسایل خرید و فروش و کار با برنامه اشراف داشته باشن
  ممنون

  1. سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای بهبود خدمات ارسال می‌کنید.
   برای افزایش تعداد پشتیبان‌ها برنامه هایی خواهیم داشت که انشاله طی روزهای آتی این برنامه را عملی خواهیم کرد.
   با تشکر

 43. سلام
  لطفا بفرمایید چگونه می توان بصورت آنلاین در زمان خرید یا فروش سهامی که صف خرید یا فروش است سفارش با آستانه باز گذاشت تا در صورتیکه معامله در همان روز انجام نشد سفارش ما با قیمت جدید برای روز بعد فعال باشه و مجبور به ویرایش قیمت و در نتیجه عقب افتادن از صف نشویم تکرار می کنم بصورت آنلاین
  ممنون

 44. سلام یه پیشنهاد برای آسا دارم
  اگه میشه امکانی فراهم کنین که خودمون بتونیم قسمتی از پول خودمونو بلوکه کنیم.
  مثلا ممکنه من بخوام مبلغی از سرمایمو (بر حسب قیمت یا درصد) برای هفته بعد سهام بخرم یا بنابه هر دلیل دیگه ای مطمئن بشم که این سرمایه برای هفته بعد حفظ میشه، بنابراین این مبلغ رو مسدود میکنم تا زمانی که دوباره خودم رفع انسداد کنم.
  اما همین طوری در حالت عادی ممکنه من ناخواسته یا اشتباها مبلغ مورد نظرمو در همین هفته مورد استفاده قرار بدم.

 45. سلام
  من برای تحلیل نمودار در آسا یکسری اندیکاتورا رو انتخاب می کنم اما با هربار رفرش یا بستن و دوباره باز کردن نمودار، اندیکاتورا رفتن.
  چطور می تونم نمودار آسا رو تنظیم کنم که اندیکاتورای منتخبم همیشه موقع باز کردن هر نموداری، فعال باشن؟

  1. با سلام
   لطفا وقتی اندیکاتورها را روی نمودار انتخاب می‌کنید، نمودار را ذخیره نمایید. بعدا که خواستید نمودار یک سهمی را بررسی کنید، ابتدا نمودار ذخیره شده را بارگذاری نمایید و بعد اسم نماد رو انتخاب کنید. که در این صورت تنظیمات قبلی، همچنان هستند.
   برای ذخیره نمودار، سمت راست بالا از عکس دوربین استفاده کنید.

  2. با سلام
   لطفا وقتی اندیکاتورها را روی نمودار انتخاب میکنید، نمودار را ذخیره کنید. بعدا که خواستید نمودار یک سهمی را بررسی کنید، اول نمودار ذخیره شده را بارگذاری نمایید و بعد اسم نماد رو انتخاب کنید. که در این صورت تنظیمات قبلی، همچنان هستند.
   برای ذخیره نمودار، سمت راست بالا از عکس دوربین استفاده کنید.

 46. یه سوال دیگه هم که دارم اینه که من تو فهرست اندیکاتورا،DT اسیلاتور رو ندیدم یعنی هیچ جا ندیدمش. کجا می تونم پیداش کنم؟

    1. سلام مجدد
     خیر دوست عزیز
     درحال حاضر برنامه ای جهت اضافه کردن DT اسیلاتور به پنل تکنیکال آسا نداریم
     ولی پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.
     متشکرم

  1. سلام مشتری گرامی
   با شما تماس گرفته شد متاسفانه پاسخگو نبودید.
   درصورتی که همچنان این مشکل وجود دارد در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز
   در آساتریدر کارگزاری آگاه، قسمت دارایی سهام، ستونی به نام سود تحقق نیافته وجود دارد که میزان سود یا زیان لحظه‌ای را نمایش می‌دهد.

 47. سلام یه ایراد رو میخواستم عرض کنم راجع به آسا.
  هنگامی که زمینه رو روی کلاسیک بذاریم اگه طول اسم دیدبان از یه حدی بیشتر باشه، لیست دیدبانها تو هم تو هم میشه و به هم میریزه… مثلا نام دیدبان دوم رو بذارید “لیست خرید برای فروردین و اردیبهشت” و نام دیدبان سوم رو مثلا بذارید “فروخته شد”؛ ملاحظه میشه که اسم ها توی هم میرن و ناخوانا میشن.

  1. سلام
   دوست عزیز ممنون از اینکه نظرات خود را برای بهبود خدمات ارسال می کنید.
   پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.

 48. سلام
  متاسفانه با زدن بخش دیدبان با انتخاب هر کدوم از فیلتر های موجود ، لیست نماد ها نشان داده نمی شود.
  ممنون میشم در اسرع وقت پیگیری بفرمایید

  1. با سلام واحترام
   خواهشمندم درصورتی که هنگام بازدید اطلاعات نمادها در دیدبان سامانه آساتریدرآگاه دچار مشکل هستید، در اسرع وقت با شماره تماس ۰۲۱-۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۲ (واحد پذیرش و آنلاین) تماس بگیرید.
   با تشکر

 49. درود و خسته نباشید . سپاس از زحمات شما

  من در فرم نظرسنجی سامانه ی آسا تریدر شرکت کردم و حتی در بلاگ نظر و پیشنهاداتم رو ارسال کردم . اما هیچ امتیازی به من تعلق نگرفته تاکنون

  1. سلام
   در صورتی که به سوالات پاسخ تشریحی داده باشید، امتیاز شما محاسبه و تا ۱۵ مهرماه لحاظ خواهد شد.

 50. سوال داشتم.
  من توسط موبایلم که فورجی نمی باشد با لپ تاپ وصل می شم و با کروم وارد نرم افزار آن لاین آگاه می خواهم بشوم متاسفانه کد امنیتی که باید وارد کنیم را برایم نمی آورد.
  لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. با سلام و احترام
   دوست عزیز خواهشمندیم ابتدا مرورگر کروم خود را آپدیت نمایید و سپس مجدد اقدام نمایید.
   در صورتی که همچنان مشکل وجود داشت، از مشکل پیش آمده عکس بگیرید و همراه با اطلاعات خود (کد بورسی – نام و نام خانوادگی- شماره تماس) برای به ایمیل info@bashgah.com ارسال نمایید.
   با تشکر از پیام شما

  1. سلام
   بله، بیشتر مربوط به زمان ارسال سفارش سرخطی است که شما بتوانید همزمان چندین سفارش را راس ساعت معین به هسته معاملاتی ارسال نمایید.

 51. سلام در مورد خرید یا فروش آفلاین در سایت توضیح بیشتری می خواستم و این که باچه حداقل مبلغی این کار توسط کارگزاری انجام میگیردواینکه هر روز عصر یا شب این کار را می توانیم انجام دهیم چون کارمندم وصبح دسترسی به بازار ندارم؟

  1. سلام
   حداقل ارزش ریالی ۱۰۰ هزار تومان است . شما میتوانید سفارشات خود را در روز قبل بگذارید و مطابق دستور شما انجام میشود . شما در قسمت آفلاین میتوانید بازه قیمتی و یا حداکثر قیمت و یا قیمت روز را انتخاب کنید.

 52. سلام . آیا امکان پرداخت شتابی در روز قبل از معامله وجود دارد تا اینکه در روز معامله با بودن مبلغ سریع خرید را انجام داد

 53. با سلام .
  پیشنهاد :
  اگر امکان دارد تعداد دیده بان هایی که می توان برای دیدهبان من تعریف کرد( که فعلا ده عدد می باشد) افزایش یابد و همچنین تعداد نمادهای هر دیده بان که فعلا حداکثر ۱۵ نماد می باشدآن نیز افزایش یابد .
  به نظر من در اینصورت می توان نماد ها را در دسته بندیهای بیشتری مرتبط با فعالیتهایشان قرار داد . مثلا در قسمت دیده بان من یک دیده بان بنام پترو شیمی ایجاد کرد و تمام نماد های پتروشیمی را در داخل قرار داد . در حال حاضر تعداد نماد های پتروشیمی بیشتر از ۱۵ عدد می باشند که این باعث محدودیت برای کاربر می باشد .
  با تشکر .

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظرات ارزشمند خود را با ما درمیان می‌گذارید.
   پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.
   با تشکر

 54. با سلام
  معمولا چقدر طول میکشد تا درخواست خرید آفلاین انجام شود؟ من یک درخواست زدم با تعیین حجم و به قیمت روز (ساعت ۱۷ روز ۲۱ شهریور) ولی تا پایان روز ۲۴ شهریور هنوز انجام نشده و وضعیت را “در جریان” نوشته.

  1. سلام دوست گرامی
   روز چهارشنبه ساعت ۵ بعداز ظهر، درخواست خرید آفلاین خود را ثبت کرده‌اید که زمان بازار نبوده است.
   لذا در خصوص معاملات آفلاین کارشناس مربوطه با شما تماس خواهند گرفت.
   با تشکر

 55. با عرض سلام و خسته نباشید
  آیا برنامه ای برای افزودن امکان سفارش گذاری شرطی و تعیین حد سود و حد ضرر برای سفارشات که میتواند بسیار کاربردی باشد دارید؟

 56. سلام
  ضمن تشکر بابت پنل بسیار خوب آساتریدر تقاضای افزودن چند ویژگی را داشتم:

  ۱) امکانی را فراهم کنید که در هنگام ثبت سفارش خرید و فروش علاوه بر نمایش نقطه تعادلی امکان مشاهده درصد تغییر نسبت به قیمت پایانی را داشته باشیم. همچنین میتوان این ویژگی را قرار داد که وقتی ماس را روی هریک از قیمتهای صف خرید و فروش نگه میداریم درصد تغییر قیمت نسبت به قیمت پایانی نمایش داده شود.(فکر میکنم ویژگی ساده‌ای برای پیاده سازی باشه)

  ۲) امکانی را فراهم کنید که علاوه بر دکمه ورود به سایت tsetsmc نماد دکمه ورودبه صفحه کدال آن نماد نیز وجود داشته باشد.

  ۳) قابلیت دسترسی به چند معامله خرید و فروش اخیر(مثلا ۱۰ مورد اخیر) شامل قیمت و تعداد برای یک نماد مورد نظر. مثلا دکمه‌ای برای مشاهده ۱۰ معامله اخیر مقابل هر نماد باشد و یا در بخشی از قسمت جزییات نماد بتوان مشاهده کرد. چون من درحال حاضر برای این موضوع به بخش دارایی‌های سهام میروم که کند است.

  ۴) امکان مشاهده متن توضیحات نماد بدون باز کردن پنجره توضیحات در بخشی از کنار صفحه مثل بخش جزییات نماد که در همانجا هم بتوان مشاهده کرد و حتی بتوان ثبت و ویرایش انجام داد. یعنی مدال جدید باز نشود و با یک کلیک روی نام نماد همچون جزییات نماد قابل مشاهده باشد. برای بخش توضیحات نماد حتی میتوانید یک فرم ایجاد کنید که علاوه بر متن شامل اقلام حد سود، حد ضرر، قیمت ورود، مقاومت و حمایت باشد.(در آینده از این اقلام فرم که بصورت تفکیک شده دریافت کردید میتوانید کارهای جالبی انجام دهید مثلا فروش خدمات ارزش افزوده برای سامانه اطلاع رسان پیامکی برای حدسود و ضرر و عبور از مقاومت یا شکست حمایت)

  انشاا… که این پیشنهادات مناسب و مورد توجه باشند و باعث پیشرفت پنل شما باشند.
  برای شما همکاران و خانواده بزرگ آگاه و بخش فنی آگاه آرزوی بهترین‌ها را دارم.

  1. سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای بهیود خدمات اعلام می کنید.
   پبشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.

 57. آسا تریدر تو آیپد ۶ مشکل داره. منو های دیده بان و انتخاب نماد تو حالت موبایل باز نمیشن مگر اینکه سوئیچ شه رو حالت دسکتاپ. وقتی به حالت دسکتاپ سایت رو باز میکنید اگر لیست دیده بان از ۸ تا بیشتر باشه دیگه اسکرول به راست و چپ نمیشه. اپ iOS هم که برای iPad نیست و فقط iPhone هست که روی آیپد درست اجرا نمیشه. و اینکه توی آیپد پیش فرض نسخه موبایل رو میاره در صورتیکه تو صفحه به خوبی برای نسخه دسکتاپ هم جا هست اگر مشکل اسکرول چپ و راست دیده بانش تو حالت دسکتاپ، وقتی لیست بیشتر از ۸ تاست حل شه خیلی عالی تر میشه.

  1. سلام
   دوست گرامی ضمن عرض پوزش همکاران پشتیبانی ما درحال رسیدگی و رفع مورد مربوط به آساتریدر موبایل هستند. ضمنا در جریان باشید که اپلیکیشن جدیدی در حال تستهای نهایی است که بزودی جایگزین اپ فعلی خواهد شد و امکانات و پیشرفتهای بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد.
   همچنین در صورت بروز مشکل در اپ فعلی همواره می‌توانید نسخه تحت وب (online.agah.com) را با مرورگر گوشی خود باز کنید و معامله نمایید.
   با تشکر

 58. با سلام .
  اگر امکان دارد تعداد نمادهای هر دیده بان از ۱۵ عدد بیشتر شود و تعداد دیده بان ها هم از ۱۰ تا بیشتر شود این محدودیت اگر به تعداد بیشتر تغیر کند عالی می شود .

 59. سلام. ممنون از زحماتتون. تغییرات نسخه جدید رو دیدیم. بهتر شده اما فکر می کنم این که
  ۱- جای جدول عرضه و تقاضا و نمودار شمعی رو عوض کردین بدتر شده.
  ۲- درضمن قبلا اسم کامل نمادو هم بالای کندل نشون میداد که الآن حذف شده. اون اسم خیلی کاربردی بود.
  ۳- الآن آستانه بالای قیمت هم نمایش نمیده یعنی اندازش بزرگتر از صفحه هست و ازش خارج شده…
  خیلی کار مارو سخت کرده.

  1. سلام
   سپاسگزاریم از همراهی و ارائه پیشنهاداتتان. به روی چشم. مواردی که فرمودید به بخش فنی ارجاع داده شد تا بهبود و اصلاح آن در دستور کار قرار گیرد.

   1. ممنون از لطفتون مشکل سوم امروز حل شد و خدارو شکر میتونم آستانه بالای قیمت رو ببینم.
    فقط میشه منو راهنمایی کنین که چرا نمی تونم به این صفحه دسترسی داشته باشم؟ الآن با فیلترشکن تونستم وارد این صفحه بشم. همش مینویسه به دلایل امنیتی دسترسی شما به این صفحه محدود شد.
    دقیقا از وقتی درمورد آسا تریدر نظر گذاشتم، دیگه بدون فیلترشکن به این صفحه دسترسی ندارم.

 60. سلام وبا ارزوی توفیق روز افزون
  در بروزرسانی جدید نسخه وب :
  ۱-در صفحه دیدبان گاهی که روی یک نماد کلیک می کنم .تا اطلاعات ان نماد رو داشته باشم،مثل اینکه باگ داشته باشه یه دیدبان رو برای ویرایش بالا می اورد.و با مشکل مواجه می شویم.و تا بروی ذخیره ان دیدبان کلیک نکنی.خارج نمی شود وبعدهم همان دیدبان را بالا می اورد.
  ۲-دربخش دیدبانها بخش دارایی در اخر قرار می گیرد .که اگه بصورت پیش فرض قرار می گرفت یا کاربر امکان این رو داشت که خود دیدبان پیش فرض را انتخاب نماید عالی می شد.
  لطفا بررسی بفرمایید.
  ممنون و متشکر

  1. با سلام
   دوست گرامی خطای اعلامی از سوی شما از طریق تیم توسعه سامانه آساتریدرآگاه بررسی شده و این خطا مشاهده نشده است. خواهشمندیم به منظور بررسی بیشتر از این خطا فیلم گرفته و برای ما از طریق ایمیل ارسال بفرمایید. آدرس ایمیل:info@bashgah.com
   پیشنهاد شما در مورد نحوه نمایش پورتفو حتما بررسی شده و درصورت امکان پیاده سازی خواهد شد.

 61. با سلام مجدد
  یکی از دوستان هم بالا گفته اند:
  تعداد نماد دریک دیدبان وتعداد خود دیدبان ها نسبت به نماد ها بسیار کمتر است و کاربر نهایتا تعداد۱۵۰نمادرا می تواند داشته باشد.که برای بقیه باید حتمانمادی را حذف کندتابتواند نماد دیگری را داشته باشد.
  لطفا بررسی نمایید
  ممنون و متشکر

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای ما ارسال می‌کنید.
   پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان پیاده سازی خواهیم کرد.
   با تشکر

 62. با سلام
  من هم خواستم بگم که نسخه جدید در موبایل (اندروید) اصلا خوب نیست و مجبور هستم از نسخه قدیمی تحت وب با گوشی استفاده کنم. تو نسخه قبلی از طریق موبایل و از قسمت دارایی سهام به راحتی میشد سفارش گذاشت و بصورت آنی مبلغ سود یا زیان کلی رو دید ولی تو نسخه جدید امکانش نیست . کلا امکاناتی که تو موبایل نمایش داده میشه اصلا خوب نیست. همینطور قسمت های دیگه تو نسخه قبلی توسط موبایل خیلی بهتر بود.
  ممنون میشم رسیدگی کنید.

  1. سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای بهبود خدمات برای ما ارسال می‌کنید.
   نظرات شما به مسئول مربوطه جهت پیگیری، ارجاع داده شد.
   با تشکر از همراهی شما

 63. باسلام و ارزوی توفیق روز افزون برای همه شما
  در صفحه اصلی باشگاه بعد از بروز رسانی اخیر ، مشکلاتی بوجود اومده مثلا روی زبانه نامه های خوانده شده که کلیک می کنی گویا غیر فعاله یا مثلا روی تازه های بلاگ که کلیک شود ، انگار غیرفعال است.
  لطفا بررسی شود که مشکل عمومی است یا فقط برای من است؟
  با تشکر

  1. سلام
   دوست گرامی منظور شما از غیرفعال بودن چیست؟
   درصورتی که همچنان این مشکل وجود دارد از خطایی که دریافت می‌کنید عکس بگیرید و به پشتیبانی تلگرام آگاه با آدرس
   agah_help@
   ارسال بفرمایید
   باتشکر

 64. با سلام و عرض خسته نباشید

  ۱- در آپدیت جدید اعداد اطلاعات نماد رو نمیشود خواند و همپوشانی دارند روی هم . در واقع نمیشه حجم معامله و حجم مبنا و تعداد معامله و .. را مشاهده کرد ..
  ۲- بعلاوه با یک لینک ساده ی قیمت آخرین معامله و چند فرمول بندی ساده ی اکسلی ، میشه دارایی سهام رو بصورت لحظه ای درآورد تا هر بار نیاز به بارگزاری صفحه نباشد . حتی کم مشتری ترین کارگزاری ها هم پرتفوی لحظه ای دارند که قیمت ها و سود و زیان جلوی چشم سهامدار در حال تغییرند .
  ۳- همچنین ضرورت کلیک متصل به لینک کدال در نوار نماد ها به چشم میخورد .

  ۴- با جابجاییِ!!!! مبلغ قابل معامله و ساعت ! و شمعی افقی قیمت و چپ و راست کردن و بالا و پایین کردن اعداد و اطلاعات!!.. فقط باعث گیجی و کاهش عملکرد و سرعت تصمیم گیری و معامله شدید ، بنظرم بهبود عملکرد با تغییر دکوراسیونِ کورکورانه فرق دارد

  1. سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال می‌کنید.
   پیشنهاد شما را بررسی و درصورت امکان اجرا خواهیم کرد.
   باتشکر

 65. سلام و روز بخیر
  حدودچهارتا پیام بالاتر من یه درخواست دادم و توجهی به ان نشده .که بازم میگم و به پشتیبانی هم درتلگرام ارسال کردم.بیشتر مشکلم با موبایله .وقتی روی یه نمادکلیک میکنم که بخرم یا بفروشم.یه دیدبان روبرام باز می کنه برای ویرایش!!! و تا انراذخیره یا ویرایش نکنم اون و نمی بنده
  لطفا بررسی بفرمایید
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   درصورتی که همچنان این مشکل وجود دارد لطفا از آن عکس بگیرید و به پشتیبانی تلگرام آگاه با آدرس
   agah_help@
   ارسال بفرمایید.
   باتشکر

  1. با سلام
   دوست محترم درصورتی که سهام خود را در کارگزاری دیگری به فروش رسانده اید وهمچنان دارایی شما در بخش دارایی سهام نمایش داده میشود، لطفاً در نماد موردنظر کاهش دارایی زده و تعداد دارایی نماد موردنظر خود را صفر بفرمایید.

 66. سلام و عرض خسته نباشید.
  اگه زحمت بکشید و حداقل پارامترهای مهم حد سود و حد ضرر رو به نمادها اضافه کنید، راهنمای بسیار خوبی برای خرید فوری کاربران بوده و حتما رضایتمندی زیادی رو خواهد داشت.
  ممنون از صبوریتون

  1. سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات ارزشمند خود را برای بهبود خدمات برای ما ارسال می‌کنید.
   نظر شما به مسئول مربوطه ارجاع داده شد.
   باتشکر

 67. سلام و درود بر شما بزرگواران
  از مجموعه پربار آگاه بابت خدمات و خصوصا اطلاع رسانی خوب شما سپاسگزارم . بنده در کارگزاریهای دیگر هم آنلاین کار کرده ام و میتوان گفت سازنده ترین مجموعه، مجموعه شماست ولی در سیستمهای دیگر نکاتی در معاملات آنلاین مورد توجه قرار گرفته که اگر در سیستم آگاه اجرا شود باعث رضایتمندی بیشتر کاربران خواهد بود. بعنوان مثال در هنگام تغییر اعداد در نسخه وب حالت چشمک زدن وجود دارد که میتواند با رنگ چشمک زدن قرمز یا سبز جهت صعودی یا نزولی بودن عدد را نمایش دهد. همچنین در هنگام خرید و فروش گزینه قفل کردن روی صف بسیار مفید است که به کارگزار اختیار داده میشود تا با بهترین قیمتها خرید یا فروش را انجام دهد.

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظرات ارزشمند خود را برای بهبود خدمات برای ما ارسال می‌کنید.
   پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.
   باتشکر

  1. با سلام و عرض احترام

   با مراجعه به قسمت منو و گزینه دارایی شهام، می‌توانید میزان بازدهی را مشاهده نمایید

   با تشکر

 68. باسلام و خسته نباشد
  در هنگام خرید سهم در قسمت منبع مالی گزینه حساب بانکی معرفی شده به کارگزاری موجود هست…در صورت خرید از حساب بانکی قیمت خریداری شده مستقیم از حساب کسر میشود؟؟؟؟ یعنی دیگه نیازی به پرداخت شتابی نداریم تا حساب بورسی رو شارژ کنیم؟؟؟

 69. سلام و تشکر از زحمات شما
  میخواستم ببینم میشه از نرم افزار متا تریدیر هم برای کار گزاری اگاه استفاده کرد یعنی کار گزاری اگاه سروری داره که داخل متا تریدیر وارد کرد و از آن هم استفاده کرد یا فقط از اساتریدر انلاین میشه استفاده کرد
  با تشکر

  1. سلام
   خیر دوست عزیز
   برای تحلیل تکنیکال، این امکان وجود دارد که از پنل تحلیل تکنیکال نرم افزار آسا استفاده نمایید.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *