Avatar
  • تاریخ :۲۱ آبان ۱۳۹۷
  • برچسب ها :
https://bashgah.com/blog/question/?p=39029

(TR)

باسلام واحترام بازگشت به سئوال۹۷۰۸۰۴۱-عمومی-مسابقات ویژه سالروز تاسیس بآشگاه ” در ادغام شرکت ها، درباره شخصیت حقوقی شرکت های ادغام شونده، کدام گزینه صحیح است؟” باتوجه به قانون وآئیننامه اجرایی ادغام ، شرکتهای ادغام شونده میتواند ۲ یا چندشرکت باشند وجواب ” گزینه ۲: فقط یکی از شرکت‌ها از بین می‌رود” کاملا” غلط است مگراینکه درمتن سئوال اشاره به ادغام دو شرکت میکردید نه شرکتهای ادغام شونده لذا جواب گزینه ۴ است . جهت مزید استحضارقسمتی ازآئیننامه اجرایی ادغام بشرح زیراعلام میگردد:
ماده ۱ ـ مفهوم ادغام یا ترکیب شرکتها از لحاظ مقررات مالیاتی به دو صورت ذیل می‌باشد:
الف ـ انتقال داراییها و بدهی‌های یک یا چند شرکت به یک شرکت دیگر که از این پس شرکت موجودنامیده می‌شود، به‌طوری که شرکتهای ادغام شونده منحل می‌شوند لکن شرکت موجود نام و هویت خود راحفظ کرده و دارایی و بدهی آن به‌میزان جمع دارایی و بدهی شرکتهای ادغام شونده افزایش می‌یابد.
ب ـ انتقال داراییها و بدهیهای یک یا چند شرکت به شرکت جدید، به‌طوری که شرکتهای ادغام شونده منحل شده و میزان دارایی و بدهی شرکت جدید معادل جمع داراییها وبدهیهای شرکتهای ادغام شونده‌خواهد بود.
خواهشمنداست مورد بررسی و نسبت به اصلاح جواب اقدام فرمائید.باتشکر AC0714
———
TR

  • ۰پاسخ
  • ۷۶۶بازدید
پاسخ
اشتراک

۰پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: