مهم‌ترین سوالات درباره صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)

 • ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
 • agah11
 • ۱۴۴ نظر
 • ۴۸۷۹ مشاهده
مهم ترین سوالات صندوق پالایشی یکم

صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) چیست؟

صندوق پالایشی یکم دومین صندوق ETF دولتی است که شامل باقیمانده سهام دولت در ۴ پالایشگاه ایران است. شرکت پالایشی اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز جزو این شرکت ها محسوب میشود. با توجه به اینکه این صندوق ETF  است امکان معامله آن در بازار سرمایه وجود دارد و از تاریخ ۵ شهریور تا ۱۹ شهریور میتوانید در پذیره نویسی آن شرکت کنید.


چگونه میتوان صندوق پالایشی یکم را خریداری کرد؟

شما از سه طریق میتوانید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نمایید:

 • شرکت های کارگزاری بورس
 • مراجعه به بانک ها
 • اپلیکیشن هایی که امکان ثبت سفارش خرید پالایشی یکم (مانند آپ) درآنها ایجاد شده است.

نکته: شما میتوانید از طریق سامانه آساتریدرآگاه (وب و اپلیکیشن) به صورت آنلاین و آفلاین سفارش خرید خود را ثبت کنید. برای دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه اینجا کلیک کنید. 


آیا برای خرید پالایش یکم (دارا دوم) داشتن کد بورسی الزامی است؟

اگر تصمیم دارید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را از طریق بانک یا اپلیکیشن های فعال، خریداری کنید، نیازی به داشتن کد بورسی نیست. اما فراموش نکنید که برای فروش دارا دوم نیاز به دریافت کد بورسی دارید.


چه افرادی نمیتوانند پالایش یکم (دارا دوم) را در پذیره نویسی خریداری نمایند؟

دو دسته از اشخاص امکان خرید پالایش یکم (دارا دوم) را در پذیره نویسی ندارند:

 • اشخاص حقوقی
 • اتباع خارجی

چه زمانی می‌توان سفارش خرید صندوق پالایش یکم (دارا دوم) را ثبت کرد؟

در کلیه روزهای معاملاتی از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۰۰ از تاریخ ۵ شهریور ۹۹ تا ۱۹ شهریور ۹۹ (به مدت ۱۵ روز) امکان شرکت در پذیره نویسی پالایشی یکم (دارا دوم) وجود دارد.


تخفیف ۲۰ درصدی سهام دارا دوم چگونه محاسبه می شود؟

تخفیف ۲۰ درصدی در محاسبه ارزش صندوق در روز شروع پذیره نویسی محاسبه شده است. در واقع از قیمت پایانی ۴ سهم موجود در صندوق در روز ۴ شهریور ماه (آخرین روز قبل از شروع پذیره نویسی)، ۲۰ درصد کم شده است.


برای ثبت سفارش خرید دارا دوم، در قسمت قیمت و حجم چه مقادیری را باید ثبت کرد؟

 • در بخش قیمت، عدد ۱۰۰،۰۰۰ ریال ثبت نمایید که قیمت اسمی هر واحد صندوق است.
 • در قسمت حجم عددی بین ۱ تا ۵۰۰ را ثبت نمایید. (برای سرمایه گذارانی که دارا یکم نخریده اند.)

نکته۱: به این نکته توجه کنید که اگر دارا یکم را در پذیره نویسی خریده اید، مجموع تعداد واحد دارا یکم و پالایش یکم در روز پذیره نویسی میبایست ۵۰۰ واحد باشد. در نتیجه در صورت خرید دارا یکم، تعداد و حجم آن را از ۵۰۰ سهم کم کنید و به تعدادی که باقی می‌ماند شما می‌توانید نماد پالایشی یکم (دارا دوم) را بخرید.

نکته ۲: چنان چه مجموع ارزش ریالی درخواست‌های خرید در پذیره نویسی، بیش از ارزش سهام مدنظر جهت انتقال به صندوق باشد (مازاد تقاضا بر عرضه)، واحدهای صندوق به روش تسهیم به نسبت، به متقاضیان تخصیص می‌یابد.


آیا برای خرید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)، کارمزدی پرداخت می شود؟

شما برای شرکت در پذیره نویسی پالایشی یکم (دارا دوم)، نیازی به پرداخت کارمزد ندارید.


تا چه زمانی میتوان سفارش خرید پالایشی یکم (دارا دوم) را ویرایش/ حذف کرد؟

شما تا ساعت ۱۴:۰۰ همان روزی که سفارش خرید خود را ثبت می‌کنید، امکان حذف/ویرایش آن را خواهید داشت.


آیا میتوان سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را به صورت آفلاین ثبت کرد؟

بله. شما میتوانید سفارش خرید صندوق پالایشی یکم خود را هم به صورت آنلاین و هم آفلاین ثبت نمایید. در سامانه آساتریدرآگاه امکان سفارش گذاری به هر دو روش آفلاین و آنلاین وجود دارد. 


آیا ریسکی برای خرید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) وجود دارد؟

مسئولیت نقد شوندگی این سهام ها بر عهده ی مدیر صندوق است و این افراد تلاش می کنند تا از نوسانات شدید قیمت این صندوق ها جلوگیری کنند.


سرمایه ای که بابت خرید پالایش یکم (دارا دوم) مسدود شده است، چه زمانی آزاد می‌شود؟

 پس از اتمام پذیره نویسی، مدتی سهم متوقف می‌شود و پس از تخصیص سهام  به خریداران، وجه مسدود شده آزاد میگردد. این فرآیند حدوداً یک ماه زمان بر است. در نتیجه وجه حاصل از سفارش خرید پالایشی یکم (به هر میزان که باشد) تا حدود یک ماه از زمان خرید مسدود است.


آیا وجهی که برای سفارش پالایشی یکم مسدود می شود، قدرت وام گیری مشتریان کارگزاری را افزایش میدهد؟

بله. وجه مسدود شده به هر میزان که باشد و تا هر زمان که در حساب معاملاتی باقی بماند، قدرت وام گیری مشتریان آگاه را افزایش میدهد.  


اگر سهام خود را از بانک یا اپلیکیشن خریده باشم، چگونه میتوانم آن را بفروشم؟

 • در گام اول کد بورسی و کد سجام دریافت نمایید و مشتری یک کارگزاری شوید.
 • از طریق کارگزاری که کد معاملاتی آن را دریافت کرده اید، درخواست تغییر کارگزار ناظر خود را ثبت نمایید.
 • پس از ثبت تغییر کارگزار ناظر و انتقال سهام به سبد دارایی، امکان فروش برای شما فراهم می‌شود.

نکته: با دریافت کد معاملاتی از کارگزاری آگاه، سفارش خرید، فروش و تغییر ناظر خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

144 پاسخ به “مهم‌ترین سوالات درباره صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)”

 1. ح ر گفت:

  وزیر اقتصاد در مصاحبه ای در جمع خبرنگاران که از اخبار سیمای جمهوری اسلامی ایران هم پخش شد؛ اعلام کرده بودند که اشخاص حقیقی می توانند به هر میزان که تمایل دارند، برای این صندوق درخواست خرید بدهند. صرفا تخفیف ۲۰ درصدیست که قید محدودیتی در رابطه با خرید دارا یکم دارد. بدین صورت که خریداران تنها به میزان باقیمانده از مجموع ۵۰۰واحدی که در پذیره نویسی دارا یکم از تخفیف استفاده نکرده باشند، در پذیره نویسی این نوبت از تخفیف بهره مند میشوند. آیا این مورد صحیح است؟

  ۱۰
 2. ح م گفت:

  وزیر اقتصاد در مصاحبه ای در جمع خبرنگاران که از اخبار سیمای جمهوری اسلامی ایران هم پخش شد؛ اعلام کرده بودند که اشخاص حقیقی می توانند به هر میزان که تمایل دارند، برای این صندوق درخواست خرید بدهند. صرفا تخفیف ۲۰ درصدیست که قید محدودیتی در رابطه با خرید دارا یکم دارد. بدین صورت که خریداران تنها به میزان باقیمانده از مجموع ۵۰۰واحدی که در پذیره نویسی دارا یکم از تخفیف استفاده نکرده باشند، در پذیره نویسی این نوبت از تخفیف بهره مند میشوند. آیا این مورد صحیح است؟

  ۸
  • بهزاد گفت:

   بله گفتن . اگه دارا یکم ۲ میلیون خرید داشتی الان پالایشی یکم ۳ میلیون از ۵ میلیون رو با تخفیف میتونی بخری و اگه بخوای ۲ میلیون دیگه هم میتونی بخری ولی بدون تخفیف و قیمت بدون تخفیف میشه ۱۲۵۰۰ تومان.

   ۶
   • فرخ گفت:

    هر چقدر بخواهی میتوانی بخری اما پس از ورود سهم به بازار بورس در پذیره نویسی با تخفیف ۲۰ درصد فروخته میشود الباقی مبلغ اضافه در پایان به متقاضی برگردانده میشود

    ۰
 3. کامیار گفت:

  با این اوضاع خراب والا من از اون دسته افرادیم که با پول کم وارد بازار سرمایه شدم و نمیتوانم دارا دوم بخرم و عرضه اولیه هام و سهم هام بلند مدت حساب کردم امیداورم تا عید جواب بدن از ۳ ماه پیش هرچیزی خریدم مونده

  ۱۱
 4. حسین گفت:

  شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده­ های نفتی ایران با پذیره نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری، بخشی از سهام خود در شرکت پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت تهران را از طریق سازمان خصوصی‌سازی (به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران) واگذار می کند.
  نج درصد (۵%) از مبلغ جمع آوری شده در دوره پذیره نویسی به بازارگردانی واحدهای سرمایه­ گذاری در همان صندوق تخصیص خواهد یافت و جزو دارایی­ های صندوق محاسبه می ­شود. پذیره نویسی واحدهای سرمایه­ گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی و یا اتباع خارجی نمی­ توانند در این پذیره نویسی شرکت کنند.
  این صندوق با اعمال ۲۰ درصد تخفیف به قیمت پایانی سهم در روز معاملاتی قبل از شروع پذیره ­نویسی توسط سازمان خصوصی سازی به صندوق واگذار خواهد شد.

  ۹
 5. zizi گفت:

  دومین صندوق ETF دولتی که شامل باقیمانده ۴ پالایشگاه از جمله شرکت پالایشی اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز .

  ۱۰
 6. رضا جون گفت:

  فقط باید دولت حمایت بیشتری بکند هر چند که تعداد سهامی که واگذار کردند به مردم اندک است.کاشکی در بقیه سهامهای زیر نظر دولت هستند حمایت بیشتری میشد.

  ۱۲
 7. محمد گفت:

  فقط باید دولت حمایت بیشتری بکند هر چند که تعداد سهامی که واگذار کردند به مردم اندک است.کاشکی در بقیه سهامهای زیر نظر دولت هستند حمایت بیشتری میشد.

  ۵
 8. سینا گفت:

  برای کنترل ریسک در شرایط فعلی بنظر بهتر است تا ۱۷ شهریور برای دستور خرید این صندوق دست نگهداریم، تا شاید بازار مقداری به ثبات برسد و بتوانید با دید بازتر برای خرید خود تصمیم بگیریم، به هر حال مشخص است که بورس دیگر بورس فروردین نیست و شاید سودی که از این صندوق بدست آید با توجه به ریزش ها ارزش سهام پالایشی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد باشد.

  ۲۲
 9. شاپور گفت:

  از ۴ شهریور تا به امروز چند درصد از این سهم های پالایشی منفی خوردن یعنی ۲۰ درصد تخیف دولت هم سر به سر شده و ممکنه این روند ادامه پیدا کنه .

  ۳۰
  • رشید گفت:

   بله دقیقا سوال من هم همین هست
   یعنی ممکنه سهام در حالت عادی در روزهای آخر پذیره نویسی ، ارزششون حتی کمتر از قیمت تخفیف خورده دولتی باشه
   یعنی در اون صورت یا نباید خرید کرد یا به انید حمایت جدی ، خود سهام پلایشی رو خرید کرد

   ۲
  • ثانی گفت:

   با توجه به روند نزولی ثیمت ها در هفته گذشته و پیش بینی این روند برای هفته جاری دولت برای از دست نرفتن صندوق پالایشی اقدام به بستن این سهام کرد که بدترین روش مدیریت در بازار سرمایه بود.

   ۶
  • محسنم گفت:

   با افتی که سهم های پالایشی کردند، ریسک خرید این صندوق بالاست و مانند دارایکم نمی باشد. کسانیکه ریسک گریز هستند صبر کنند و سهم های پالایشی را به روز بخرند. خواب یکماهه سرمایه هم ندارند

   ۱
 10. دامون گفت:

  عزیزان تا روز سه شنبه ۱۸م شهریور دست نگهدارید و اونموقع خرید کنید بهتر است تا شرایط اون موقع را بسنجید و تصمیم بهتری گرفته شود. اگه این هفته هم منفی بخورن قیمتها زیر ارزش صندوق خواهند بود.

  ۴
 11. رضا گفت:

  سلام ضمن تشکر از مطلب ارائه شده و سوال های مفیدی که طرح شده بود باید بگویم بیشتر نگرانی ها از وضعیت فعلی سهام پالایشی ها در بورس و تاثیر تحریم ها بر صادرات نفت و آینده اقتصاد نفتی میباشد لذا اگر مقاله ای نیز در خصوص تاثیر پذیری تحریم ها و تحلیلی از وضعیت آتی آن در صنایع پالایشگاهها برای روشن شدن اذهان خصوصا میزان تاثیر بر سهام ارائه شود مثمر ثمر خواهد بود

  ۲
  • ثانی گفت:

   دولت ترامپ برای پیشبرد کمپین «فشار حداکثری بر ایران» روز جمعه ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی را وارد لیست تحریم‌ها کرد که البته به معنای تحریم عمومی این صنعت نیست. همزمان دو نشانه از اثر محدود این اقدام بر صنعت پتروشیمی حکایت دارد. اولا کارشناسان داخلی و خارجی معتقدند پتروشیمی‌ها سال گذشته از تحریم‌ها متاثر شدند و تحریم‌های جدید بیشتر کاربرد نمایشی دارد. در سوی دیگر، آمار عملکرد شرکت‌های بورسی نشان‌دهنده پیش‌خور شدن اثرات تحریم در ماه‌های گذشته است. همین امر باعث شد دیروز، شاخص بورس تقریبا بدون نوسان بماند و دلار حتی افت نرخ را تجربه کند. (این بخشی از تحلیلی است که حدود یکسال قبل در ارتباط با تحریم پتروشیمی ها صورت گرفته، اما در آن زمان بازار سرمایه واکنش چندانی نشان نداده و اکنون سیاست های داخلی و خود تحریمی تاثیر بیشتری در بازار گذاشته است که امید است مسولین بیدار شوند.)

   ۰
 12. محمد صادق گفت:

  تنها بدی این صندوق اینه که فروشنده اون همان کنترل کننده بازاره، اینجوری قیمتش به صورت طبیعی بالا یا پایین نمیره، بلکه امکان اعمال نظر در اون بیشتره

  ۴
 13. مصطفی گفت:

  باسلام
  چگونه میتوان سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را به صورت آفلاین ثبت کرد

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با مراجعه به پنل آفلاین ، قادر به ثبت سفارش خرید صندوق پالایشی یکم خواهید بود و در ساعات معامله این سهم ،معامله گر سفارش خرید شما به هسته بورس ارسال می نماید.

   ۵
   • سعید بهلول گفت:

    داداش سلام‌من باداشتن دارا یکم بعلت اطلاع نداشتن بجاي ۳تومن تومن۵تومن پالایشی خریدم این۲تومن اضافه ک درخاست خرید دادم چجوری پس بگیرم
    ممنون

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     سفارش شما تا سقف ۵ میلیون ثبت می شود و توجه داشته باشید هنوز تخصیص سهم صندوق پالایشی یکم به هر کد سهامداری به اتمام نرسیده است.بعد از تخصیص این نماد در سبد دارایی های شما قابل مشاهده خواهد بود.

     ۰
 14. اسماعیل گفت:

  فقط امیدوارم که قیمت نفت بالاتر برود تا سهام این صندوق زیاد بشه و اوضاع پالایشگاه های اصفهان ، تهران ، بندرعباس و تبریز بهتر بشود.

  ۳
 15. KU3138 گفت:

  آیا کسی که واحدهای صندوق پالایشی یکم را از طریق شعب بانک خریداری کرده، می‌تواند از همان طریق نیز اقدام به فروش کند؟
  ممنون میشم اگه جواب سوالم بدین

  ۲
 16. سید باقر نادری گفت:

  تا زمانیکه کسری بودجه صندوق دولت پرنشده,دارا دوم که هیچ دارا سوم هم بخریم هیچ سودی برای مردم در پی نخواهد داشت.چون دولت دزدی از جیب ملت برای کسری بودجه خود را بخوبی یاد گرفته است.

  ۸
 17. ا س گفت:

  بیشتر سهام دارا تو این وضع گیر کردند بعضی ها هم فقط می خوان سرمایه اولیه لوشن برگرده از با بورس خداحافظی کنند

  ۹
 18. اسماعیل گفت:

  پذیره نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم از تاریخ ۹۹/۶/۵ لغایت ۹۹/۶/۱۹ و در بازه زمانی ۱۲:۳۰ الی ۱۴ انجام می پذیرد. این نماد در دوره پذیره نویسی می باشد و امکان فروش آن تا حداقل یک ماه پس از پایان پذیره نویسی وجود ندارد.

  ۴
 19. باران گفت:

  بنظرم صندوق خوبی هست و من شرکت میکنم ۲۰ درصد تضمینی سود میده بعلاوه اینکه هرچقدر سود کنه تقسیم میکنه تو صندوق اول هم خیلی افراد اومدنو بدگویی کردن از دولت و اینکه اعتماد نداریمو..... خوب چیشد ۱۲۶ درصد سود داد . این پالایش بهتر از دارایکمه بنظر با وجود گرون شدن دلار

  ۵
 20. کانفوتیک گفت:

  سلام. عزیزان سهامدار عنایت فرمایند:
  از بورس برای کسب درآمد ماهانه نمی توان استفاده کرد بلکه بعنوان بستری در سرمایه گذاری بلندمدت همچون طلا و خانه و ماشین بایستی بهره برداری نمود.
  لذا از سرمایه های راکد خویش استفاده نمایید تا در سالهای آتی بتوانید سودآوری آنرا مشاهده نمایید.
  حقیر در سال ۱۳۹۰ که بیش از ۱۰ هزار سهام سرمایه گذاری پتروشیمی و ساختمان ایران و صنعت بیمه داشتم بنابر ضرورت مجبور بودم بفروشم اما متاسفانه زیر قیمت خرید(۱۰۰تومان) شد و متضرر شدم اما پس از فروش بطور ناگهانی ارزش آن صعودی شد و اکنون بالای ۲۰۰۰ تومان قیمت دارد!
  آینده نگر و تیزبین باشید تا همواره به سود برسید.

  ۳
 21. سیروس گفت:

  دومین صندوق ETF دولتی که شامل باقیمانده ۴ پالایشگاه از جمله شرکت پالایشی اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز

  ۳
 22. علیرضا گفت:

  دارای دوم رو با ۲۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت چهارم شهریور میخوان عرضه کنند اما اگر دقت کنید این سهام پالایشی رشد انچنانی نداشتن بلکه نزدیک ۱۰ درصد هم ریزش داشتن
  بنظرم واسه خرید این صندوق ریسک بالایی وجود داره

  به هرحال کسانی که تمایل خرید دارند بهتره تا ۱۸ ۱۹ شهریور صبر کنند اگر مناسب بود ورود کنند

  ۲
 23. ف گفت:

  سلام، اگر در یک روز از صندوق پالایشی یکم خرید کرده باشیم (کمتر از ۵۰۰ سهم)، بعد چند روز بعد تصمیم داشته باشیم که باز هم خرید کنیم و تعداد سهم بیشتری بخریم، این امکان وجود دارد؟ یا فقط یکبار میشه خرید کرد؟ چون تو سبد سهام هم نشون داده نمیشه برام سوال پیش اومده که چطور بدونم بار دوم که خرید میکنم، اعمال میشه؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید یکبار در پذیره نویسی شرکت نمائید.شما از سه طریق میتوانید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نمایید:
   شرکت های کارگزاری بورس
   مراجعه به بانک ها
   اپلیکیشن هایی که امکان ثبت سفارش خرید پالایشی یکم (مانند آپ) درآنها ایجاد شده است.

   ۰
   • مجتبی گفت:

    اگر دوبار شرکت کرده باشیم و هر دوبار ثبت شده باشه چی میشه؟ جمع هر دوبار ۳٠٠ سهم هست

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را در دو مرحله تا سقف ۵۰۰ سهم ثبت نموده باشید ، هر دو سفارش خرید شما انجام خواهد شد.اما توجه داشته باشیدکه امکان لغو و یا ویرایش سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.

     ۰
 24. مبین گفت:

  بیشتر سهام دارا تو این وضع گیر کردند بعضی ها هم فقط می خوان سرمایه اولیه لوشن برگرده از با بورس خداحافظی کنند

  ۰
 25. سیدعلی گفت:

  اولا در بورس هیچ چیز رو نمیشه ۱۰۰ در ۱۰۰گفت که حتما وضعیتش اینطور میشه و همچنین دولت،دولت روحانی هست هر چی گفته برعکس شده ولی در کل چون تقاضا زیاد داره پس میشه گفت احتمال داره خوب بره جلو...

  ۱
 26. یونس گفت:

  ایا امکان تمدید زمانی برای خرید سهم پالایش یکم وجود دارد؟

  ۴
 27. سپهر گفت:

  دوستان از بس گفته شد بخرید نخرید واقعا گیج شدیم ولی یه جیز شنیدین میگم جوجه ها رو اخر پاییژ میشمارن مگه همین سهام تماوند نبود که با۱۴۰۰برابر سود داد امروز دیدتون طولانی مدت باشه بخرین

  ۵
 28. محمد گفت:

  از ۴ شهریور تا امروز چند درصد از سهم های پالایشی منفی خوردن یعنی ۲۰ درصد تخیف دولت هم سر به سر شده و ممکنه این روند ادامه پیدا کنه .

  ۲
 29. راحله دهدار گفت:

  سلام امروز پالایش یکم ثبت سفارش کردم ساعت ۱۲ونیم‌تا دوهمون موقع ۵ تومن رو کم کرد ولی الان ثبت سفارش مونده ولی کلا ۵ تومن رو برگردونده برای قابل معامله

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   سفارش خرید صندوق پالایشی یکم توسط بورس حذف شده است ، مجدد در ساعات معامله نماد صندوق پالایشی یکم ثبت سفارش فرمائید.

   ۰
 30. رحیمی گفت:

  سلام
  من از طریق سجام کد بورسی گرفتم، چطوری میتونم پالایش دوم بخرم؟
  باید تو یه کارگزاری هم ثبت نام کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت خرید صندوق پالایشی یکم می توانید از طریق بانک اقدام بفرمائید البته برای فروش این سهم نیاز است که حساب معاملاتی نزد کارگزاری داشته باشید.بنابراین جهت افتتاح حساب نزد کارگزاری آگاه لازم است در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام و برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه مرجعه بفرمائید.

   ۱
 31. محسن گفت:

  سلام. آیا بیش از ۵ میلیون از دارا دوم میشود خرید کرد؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، سقف خرید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم ۵ میلیون تومان است.بعد از پذیره نویسی قادر به خرید هر تعدادی از این نماد خواهید بود.

   ۱
 32. maqsoud گفت:

  تنها بدی این صندوق اینه که فروشنده اون همان کنترل کننده بازاره، اینجوری قیمتش به صورت طبیعی بالا یا پایین نمیره، بلکه امکان اعمال نظر در اون بیشتره

  ۴
 33. radmehr گفت:

  با افت قیمت الان که تخفیف معنا نداره همون سهام بخری بهتره

  ۳
 34. هنگامه گفت:

  سلام
  بنده چند روز پیش صندوق دارا دوم خریداری کردم و الان به مشکلی برخوردم و پول نیازم
  ایا میتونم با انصراف پولمو برگردونم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   متأسفانه قادر به حذف سفارش خرید نخواهید بود و لطفا تا پایان پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم (دارا دوم ) صبور باشید.

   ۱
 35. روژینا عطایی گفت:

  باسلام
  به نظر من نباید بلافاصله سهامی که منفی میخوره را در صف فروش قرار بدیم و باعث افت بیشتر قیمت بشیم یکم تحمل در زمان فروش لازمه بازار بورس ایران به علت مشارکت مردم همیشه در صحنه چیزهای عجیبی به خودش میبینه که هیچ کجای دنیا مشابه نداره دوستان میپرسند پالایشی یکم تضمینی چقدر سود داره واقعا سوالشون یک جواب بیشتر نداره لطفا از بورس خارج بشوید.

  ۱
 36. هموطن گفت:

  متاسفانه نقدینگی برای خرید سهام پالایشی یکم ندارم تمام سهمام تا در ضرر کامل هستن و یا برخی سهم هام نمادش بسته است متاسفانه.

  ۰
 37. maryam_firouzi گفت:

  سلام،مهلت ثبت نام پالایش هنوز تا نوزدهم هست؟؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله، مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم تا ۱۹ شهریور است. در صورت تمدید تاریخ ثبت سفارش، اطلاع رسانی میشود.

   ۰
   • هادی گفت:

    تا ۲۶ شهریور تمدید شد. اصلا برای خریدش عجله نکنید و فعلا نظاره گر بازار باشید. با این وضعیت و سر به سر شدن قیمت پالایشی ها با پالایشی اول خریدش فعلا اصلا جذاب نیست نهایتا آخر سر شندرغاز سود نسیب سهامداراش کنه! دارا دوم یا همون پالایشی یکم ریسکش بسیار بسیار بسیار بیشتر از دارا اول هست

    ۰
 38. سعید گفت:

  سلام و خسته نباشید بنده دارا یکم نخریدم و الان کامل میتونم بخرم ولی در روز اول پذیره نویس ۲ میلیون تومان سفارش دادم آیا دوباره امکان دارد که فردا هم بقیه رو سفارش بدهم

  ۰
 39. رضا خ گفت:

  با این ریزش شاخص و خارج شدن پول از بورس و بسته شدن سهم های پالایشی یکم به خاطر اینکه بیشتر ضرر ندن٬ پذیره نویسیشون چندان جذاب به نظر نمیاد

  ۰
 40. omid گفت:

  به نظر من با توجه به ریزش قیمتی که بازار داشته و پالایشی ها تقریبا به قیمت فروش پالایش یکم رسیده و در واقع تخفیف ۲۰ درصدی دیگه به حساب نمیاد،دیگه خرید پالایش یکم به صرفه نیست ،با توجه به اینکه باید دستکم یک ماه یا دو ماه هم بلوکه بشه
  سهمهای ارزنده تری الان توی بازار هست

  ۲
 41. حسین گفت:

  سلام من دارا دوم خرید کردم پیام ثبت هم برام اومد ولی هنوز در پرتفوی من چیزی نیامده .از حسابم هم پول کم شده.از کجا واقعا بفهمم که ثبت شده

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را ثبت می نمایید، وجه از قسمت قابل معامله به مسدودی غیر وکالتی منتقل می شود و در پایان مهلت پذیره نویسی و تخصیص آن به سبد دارایی شما اضافه می شود.

   ۰
 42. محمد گفت:

  با توجه به تمدید یک هفته ای پذیره نویسی، احتمال حمایت دولت از سهام پالایشی هست مخصوصا که افشای اطلاعات نوع الف هم دارند. در هر صورت بهتره صبر کنیم ببینیم هفته بعد بازار چقدر حمایت میشه

  ۰
 43. علی گفت:

  سلام و صبح بخیر
  میخواستم بدونم جهت ثبت پالایشی یکم باید خرید آفلاین زد واگر امروز که روز آخر ثبت سفارش هست خرید آفلاین بزنیم خرید انجام می‌شود یا خیر راهنمایی کنید ممنون میشم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله، در صورتی که سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را تا مهلت مقرر و به صورت آفلاین ثبت نمایید، در ساعت معامله، به هسته بورس توسط معامله گر ارسال می شود. توجه داشته باشید قیمت را ده هزار تومان و حجم را می توانید تا سقف پانصد قرار دهید.

   ۰
 44. رضا گفت:

  سلام،من واسه بار اول ۸۰ هزارتومان دارادوم سفارش دادم،۴روز بعد چهارمیلیون و نهصد و بیست تومن دیگه سفارش دادم که کلاً بشه ۵ میلیون، آیا ۵میلیون واسم ثبت میشه یا فقط همون ۸۰ تا؟

  ۱
 45. علی گفت:

  منکه بعید میدونم با این وضع بازار و اعتماد مردم براحتی اوج بگیره و پر سود باشه لذا ترجیح میدم از سهمای ارزنده فعلی استفاده کنم تا پالایش یکم !

  ۰
 46. فرحان بهنام گفت:

  با توجه به تمدید زمان دارادوم میزان خرید مردم کم بوده و هنوز هم بسیاری از سهام بفروش نرفته

  ۲
 47. .... گفت:

  من چند وقت پیش خرید زدم ولی تا اومدم ثبت بزنم متوجه شدم باید اول حساب شارژ کنم بعدشم ساعت از دو گذشته بود حالا هم برای من پالایش رو زده ممنوع متوقف چیکار کنم برای خرید؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به مدت یک هفته تا بیست و ششم شهریور فرصت دارید تا در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) شرکت نمائید.

   ۰
  • علی اکبر گفت:

   فقط باید دولت حمایت بیشتری بکند هر چند که تعداد سهامی که واگذار کردند به مردم اندک است.کاشکی در بقیه سهامهای زیر نظر دولت هستند حمایت بیشتری میشد.

   ۰
 48. سمیرا گفت:

  سلام. از کجا میشه ثبت سفارش را مشاهده کرد من از طریق حساب بانک ملی صندوق پالایشی را خریدم پول کم شده اما نمی دانم کجا باید ان مشاهده کنم لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که صندوق پالایشی یکم را خریداری نموده اید، وجه از مانده قابل معامله شما کسر و به بخش مسدودی غیر وکالتی منتقل می شود.البته توجه داشته باشید که بعد از اتمام پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم به سبد دارایی های شما اضافه می شود.

   ۳
  • dayi گفت:

   سلام .دربعضی ازکارگزاری ها قابل مشاهده نیست.شما میتونی واردسامانه ذینفان بازارسرمای بشی انجا تمام سهام یتان+سهام عالتت قابل مشاهده است.باکد ملی وشماره موبایلت واردمیشی

   ۰
 49. مجتبی کریمی گفت:

  سلام
  من به اشتباه دوبار ثبت سفارش پالایش رو زدم توی دو روز و تازه متوجه شدم .
  چیکار کنم حالا یکیش حذف بشه؟
  تیکت بزنم اوکی میکنند؟

  ۰
 50. سلمان بابایی گفت:

  به نظر من با وجود افت وخیز های اخیر بازار ، بازهم خرید سهام پالایش یکم مقرون به صرفه است

  ۱
 51. امیر بهرامیان گفت:

  اقتصاد ایران نشون داده باید همیشه خلاف جهت آب شنا کنی شاید الان بهترین موقع برای خرید پالایشی یکم هست.

  ۰
 52. افسانه صاحب گفت:

  سلام، من با اینکه کد بورسی دارم از درگاه بانک اقتصاد نوین سهام پالایشی یکم رو خریدم بعد متوجه شدم نوشته کسانی که کد بورسی دارند باید از صندوقهای کارگزای بخرند حالا مشکلی برای خرید من پیش می آد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما از سه طریق میتوانید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نمایید:
   شرکت های کارگزاری بورس
   مراجعه به بانک ها
   اپلیکیشن هایی که امکان ثبت سفارش خرید پالایشی یکم (مانند آپ) درآنها ایجاد شده است.
   اگر تصمیم دارید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را از طریق بانک یا اپلیکیشن های فعال، خریداری کنید، نیازی به داشتن کد بورسی نیست. اما فراموش نکنید که برای فروش دارا دوم نیاز به دریافت کد بورسی دارید.

   ۰
 53. مرتضی گلستان فرد گفت:

  سلام به نظر من اون بازدهی وسودی که دارایکم به خریداران داد این یکی نخواهدداشت.

  ۲
 54. ساسان گفت:

  سلام دوستان حتما دارا دوم رو خریداری کنید سودهی بالایی دارد

  ۰
 55. مصطفی گفت:

  با توجه به ارزنده بودن سهام پالایشی و تخفیف اعمال شده خرید آن مقرون بصرفه خواهد بود

  ۰
 56. مصطفی گفت:

  البته با توجه به اوضاع پیش آمده و مجبور شدن دولت به توجه بیشتر به بورس خرید پالایشی یکم توصیه میشود

  ۰
 57. سینا رحمانی گفت:

  سلام به نظر من که الان اگه پالایشی هارو خودمون بخریم بهتره من که اصلا دارادوم نمیخرم خرید صندوق برای کسایی که تازه واردن خیلی خوبه

  ۱
 58. لیلا دوست گفت:

  سلام شرایط خوبی برای خرید پالایش ها و وقتی پالایشی ها خوب خریداری میشه صندوق ها هم خیلی خوب میشه برا خرید

  ۰
 59. agah8 گفت:

  سلام دوست عزیز
  شما از سه طریق میتوانید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نمایید:
  شرکت های کارگزاری بورس
  مراجعه به بانک ها
  اپلیکیشن هایی که امکان ثبت سفارش خرید پالایشی یکم (مانند آپ) درآنها ایجاد شده است.
  اگر تصمیم دارید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را از طریق بانک یا اپلیکیشن های فعال، خریداری کنید، نیازی به داشتن کد بورسی نیست. اما فراموش نکنید که برای فروش دارا دوم نیاز به دریافت کد بورسی دارید.
  شماره حساب و شماره شبا باید حتما به نام فرزند باشد.

  ۰
 60. مهدی گفت:

  با توجه به وضعیت نزولی اخیر بازار و تخفیف ۲۰٪ دولت گزینه خیلی خوبی واسه سرمایه‌گذاری هست

  ۱
 61. Parisa گفت:

  سلام
  من دیروز برای خرید دارا به صورت آنلاین اقدام کردم و در سفارشات فعال ثبت و هزینه هم از دارایی کسر شد
  اما امروز در سفارشات نشون داده نمیشه
  آیا مشکلی وجود داره؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را خریداری نمائید پول از قسمت ماهده قابل معامله شما کسر و به مسدودی غیر وکالتی منتقل می شود و بعد از پایان پذیره نویسی این نماد در سبد دارایی های شما قابل مشاهده خواهد بود.

   ۰
 62. سلمان گفت:

  برای خرید پالایشی یکم فقط یکبار میشه اقدام کرد یا میشه خرده خرده سهم رو خرید؟..مثلا به ازای ۳ میلیونی که هست(دارا یکم هم خریده شده کامل) تا پایان وقت مقرر شده یکبار ۱ میلیون بگذاریم بار بعد ۲ میلیون یا اگر بار اول هرچی گذاشتیم دیگه نمیشه بیشترش کرد؟

  ۱
 63. حامد گفت:

  سلام میشه کسی که کد بورسی داره از طریق آپ یا درگاه بانکی پالایشی یکم بخره؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، شما از سه طریق میتوانید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نمایید:
   شرکت های کارگزاری بورس
   مراجعه به بانک ها
   اپلیکیشن هایی که امکان ثبت سفارش خرید پالایشی یکم (مانند آپ) درآنها ایجاد شده است.
   اگر تصمیم دارید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را از طریق بانک یا اپلیکیشن های فعال، خریداری کنید، نیازی به داشتن کد بورسی نیست. اما فراموش نکنید که برای فروش دارا دوم نیاز به دریافت کد بورسی دارید.

   ۰
 64. امیرحسین گفت:

  سلام
  من سهام دارا یکم را خریده بودم و فروخته ام الان میتوانم ۵۰۰ واحد از سهام دارا دوم بخرم یا خیر؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، در صورتی که سهام دارا یکم را خریداری نموده اید، قادر به خرید صندوق پالایشی یکم تا سقف ۵۰۰ واحد خواهید بود اما توجه داشته باشید که در صورتی که به تعداد ۲۰۰ سهم دارا یکم را خریداری نموده اید تنها به میزان ۳۰۰ عددد صندوق پالایشی یکم با تخفیف ۲۰ درصدی محاسبه می شود.

   ۰
 65. بهروز گفت:

  سلام من پالایش خریدم افلاین زدم بعدش انصراف دادم ولی پول نمیاد به حسابم ۴ روز پیش این کارو کردم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   متأسفانه امکان لغو سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.لطفا تا پایان پذیره نویسی و تخصیص تعداد آن توسط سپرده گذاری صبور باشید.

   ۰
 66. هادی گفت:

  سلام
  من روز چهارشنبه ۲۶ شهریور به صورت افلاین خرید زدم ، اما ساعت حدود ۱۳:۳۰ انصراف زدم .
  اما تا الان که ساعت ۱۹:۳۰ شنبه ۲۹ شهریور هست پول به حساب کارگزاری بر نگشته .
  تکلیف چیست ؟!
  آیا خرید انجام میشه ؟

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   متأسفانه امکان لغو سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.لطفا تا پایان پذیره نویسی و تخصیص تعداد آن توسط سپرده گذاری صبور باشید.

   ۱
 67. علی اکبر قادری گفت:

  با سلام و عرض ادب بنده مبلغ ۲ میلیون تومان یا ۲۰۰ سهم دارا دوم یا صندوق پالایشی را خرید و پول بنده بلوکه شده و سپس در همان روز و تا ۲۴ ساعت بعد پول بلوکه شده نمایش داه می شد در سامانه کارگزاری و الان متوجه شدم پول را برداشت و از حساب کم شده است اما در قسمت سفارشات نوشته حذف شده است.
  و پول به حساب بنده برگشت نخورده است.
  پیام های تایید شده توسط هسته
  پیام بعدی لغو درخواست ناظر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که پول در مسدودی غیر وکالتی قراداد ، بدین معنی است که سفارش خرید شما ثبت شده است و لازم است تا پایان پذیره نویسی صبر بفرمائید.

   ۰
 68. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من پالایش رو شنبه خرید زدم و پول کسر شد و اومد تو سفارشات فعال ولی شب نگاه کردم دیدم هنوز همونجاست در نتیجه حذف رو زدم که فردا مجدد سفارش بزارم آیا این کار لازم بود که حذف کنم؟ یا اینکه باید صبر میکردم خودش بره تو حساب نزد کارگزاری؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   متأسفانه امکان لغو سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.لطفا تا پایان پذیره نویسی و تخصیص تعداد آن توسط سپرده گذاری صبور باشید.

   ۰
 69. فرزانه گفت:

  سلام من ازطریق کدبورسیم دارادوم خریدم اما زد ابطال فکرکردم نخریده رفتم ازطریق اپ خریدم ثبت شد وکم کرد پولم اما حالا پولم درکارگزاریم بلوک شده یعنی دوبارخریده ازطریق اپ وکارگزاری حالا اضافه اش برمیگرده به حسابم ؟ وچه موقع برمیگرده

  ۱
 70. Reyhane گفت:

  سلام من چندروز پیش به صورت افلاین ۱۰۰ عدد دارادوم خریدم ولی نمیدونستم حتمابایدبه صورت انلاین ثبت سفارش کنم واسه همینم یک میلیونم مسدود شد.امروزانصراف رو زدم و خاستم مجدد فرداساعت به صورت انلاین ثبت نام کنم ولی فعلاپولم مسدوده ...سوالم اینه که ایاصبح پول به حسابم برمیگرده تامجددخریدکنم یاخیرطول میکشه اخه فردااخرین مهلت خریدهستش

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   متأسفانه امکان لغو سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.لطفا تا پایان پذیره نویسی و تخصیص تعداد آن توسط سپرده گذاری صبور باشید.

   ۰
 71. مهسا گفت:

  سلام
  من یکبار پالایش خریدم و چند روز بعد باز هم خرید کردم
  هر دو برای من ثبت شده
  کدوم تخصیص داده میشه
  اولی یا دومی؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را در دو مرحله تا سقف ۵۰۰ سهم ثبت نموده باشید ، هر دو سفارش خرید شما انجام خواهد شد.اما توجه داشته باشیدکه امکان لغو و یا ویرایش سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.

   ۰
 72. عباس گفت:

  سلام
  من چطوری میتونم امروز ِلغو سفارش کنم

  ۰
 73. مرتضی گفت:

  سلام
  سفارش ثبت کردم اما همچنان توی سفارشات باز باقی مونده سفارش من وضعیت نباید تغییر کنه ؟ ممکن سفارش من ثبت نشده باشه که تو وضعیت سفارش باز باقی مونده ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سفارش فروش باز باشد بدین معنی است که سهام عدالت شما هنوز به فروش نرسیده است و در صورتی که به حالت معامله شده نمایش داده شود بدین معنی است که سهام عدالت به فروش رسیده است و وجه حاصل از فروش به حساب شما واریز می شود.البته توجه داشته باشید که فروش سهام عدالت از طریق ناظر بازار انجام میشود و صدور مجوز فروش از سوی ناظر، به شرایط بازار بستگی دارد.

   ۰
 74. امید گفت:

  سلام،ممنون ازراهنمایی هاتون،من پالایش خریدکردم،ثبت شدروزبعد نوشت منتظرسیستم معاملات،۲میلیون بلوکه شد،روزبعد۲میلیون کلا بلوکه هم که نیست هیچی پولم نمیدونم کجارفته رودادایی هم نیومده،مبلغ بلوکه هم صفره،بخش سفارشات که میرم برای پالایش زده ارسال شدمنتظرسیستم معاملات،لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هنوز تخصیص سهام صندوق پالایشی یکم به اتمام نرسیده است.جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 75. امین گفت:

  سلام
  پالایش خریدم
  نه توو لیست سفارشاتمه نه توو پرتفو
  باید چیکار کنم؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   تخصیص سهام صندوق پالایشی یکم هنوز به اتمام نرسیده است و از سمت سپرده گذاری تخصیص داده میشود و در سبد سهام شما اضافه می شود. کمی زمانبر است. در صورتیکه وجه کسر شده و در بخش مسدودی غیر وکالتی است، بدین معنی است که خرید شما ثبت شده است.

   ۰
 76. نوید گفت:

  سلام وقت بخیر بنده از طریق اپلیکیشن دیگه ای جز آگاه صندوق پالایشی رو خریداری کردم همون روزای اول شهریور ماه ولی هنوزم که هنوزه نه در کارگزاریم و نه جایی هیچ سهمی و پولی نیس
  به نظرتون مشکلی پیش اومده

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هنوز تخصیص سهم صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) به هر کد سهامداری به اتمام نرسیده است و بعد از تخصیص می توانید با انجام تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملاتی آنلاین نماد صندوق پالایسی یکم را به سبد دارایی های خود اضافه نمائید.

   ۰
 77. Mhdi گفت:

  سلام
  من پالایش و خریدم ۴ ملیون
  ولی ن تو سفارشام میاره ن هیچ جای دیگه چیزی نشون نمیده پول روهم ازم کسر کرده

  از کجا میتونم متوجه بشم ک خریدم انجام شده؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که در لیست سفارشات مراجعه و فیلتر تاریخ رااعمال بفرمائید قادر به مشاهده سفارش خرید خود خواهید بود و وجه به قسمت مسدودی غیر وکالتی منتقل شده است.البته تخصیص هنوز به اتمام نرسیده است، بعد از تخصیص صندوق پالایشی یکم به سبد دارایی های شما اضافه می شود.

   ۰
 78. حامد گفت:

  درود و احترام
  من پالایش خریدکردم،ثبت شد،۵میلیون بلوکه شد،روزبعد۵میلیون کلا بلوکه هم که نیست هیچی پولم نمیدونم کجارفته رودادایی هم نیومده،مبلغ بلوکه هم صفرهمی باشد
  لطفا راهنماییم کنیید
  سپاس

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که مبلغ در قسمت مسدودی غیر وکالتی است خرید شما ثبت شده است اما هنوز تخصیص سهم صندوق پالایشی یکم به هر کد سهامداری به اتمام نرسیده است.بعد از اتمام تخصیص این نماد به سبد دارایی های شما اضافه می شود.از صبوری و همراهی شما سپاسگزاریم.

   ۰
 79. حمید صالح آبادی گفت:

  سلام من ازطریق کدبورسیم پالایش یکم خریدم اما زد ابطال رفتم ازطریق اپلیکیشن بانک تجارت خرید زدم و۳میلیون مبلغ کم کرد اما حالا پولم بعد از چند وقتی درکارگزاریم بلوک شده بود کلا از حساب کارگزاری کم شده یعنی دوبارخریده ازطریق بانک تجارت وکارگزاری و از هر دو جا هر کدام ۳ میلیون برداشت شد حالا میخواستم بدون تکلیف ۶میلیون کم شده چی میشه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هنوز تخصیص سهم صندوق پالایشی یکم به هر کد سهامداری به اتمام نرسیده است در صورتی که از گردش حساب در سامانه معاملاتی شما کسر شده باشد بدین معنی است که سفارش خرید شما به صورت موفق ثبت شده است و پولی که با آن صندوق پالایشی یکم خرید نموده اید وجه را از بانک دریافت نمائید.

   ۰
 80. شکوه گفت:

  سلام من از طریق آپ پالایش یکم را خریداری نمودم تغییر کارگزار ناظر آگاه هم ثبت کردم ولی هنوز پالایش توی پرتفوی آگاه برایم ثبت نشده لطفا راهنمایی فرمایید ،ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر نماد صندوق پالایشی یکم ممنوع _متوقف شده است.بعد از بازگشایی می توانید بر روی نماد صندوق پالایشی یکم تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.

   ۰
 81. امیرحسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده از اپ دارا دوم کامل خریدم و مبلغ هم کسر شده الان که اعلام کردن در پرتفوی افراد رفته و قابل نمایش هست در پرتفوی بنده نیست و درخواست تغییر کارگزار ناظر دادم و تایید شده و نوشته تایید شده اگه به نامتون چیزی باشه قابل نمایشه
  یعنی الان مبلغی که خریدم کم شده؟ اخه در درگاه ذینفعان هم چیزی نیست این نگرانی بنده رو بیشتر کرده
  با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر نماد صندوق پالایشی یکم ممنوع _متوقف شده است.بعد از بازگشایی می توانید بر روی نماد صندوق پالایشی یکم تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.زمان بازگشایی توسط سازمان بورس اعلام می شود.

   ۱
 82. مهدی گفت:

  سلام، خبری نشده این صندوق کی باز میشه؟

  ۰
 83. Jafari گفت:

  سلام خسته نباشید
  من از اپلیکیشن آپ خرید کردم سهام صندوق پالایش رو منتها الان که ۱۰ ام آذر هنوز نه تنها تو پرتفوی نیست

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت اضافه نمودن صندوق پالایشی یکم به سبد دارایی های خود لطفا در سامانه معاملاتی آنلاین بر روی نماد پالایش تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.

   ۰
 84. Ghorob گفت:

  ببخشید چطوری میتونم تغییر کارگزار ناظر انجام بودم
  چون من از برنامه آپ پالایش خریداری کردم و در سبد سهام من نیست

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت اضافه نمودن صندوق پالایشی یکم به سبد دارایی های خود لطفا در سامانه معاملاتی آنلاین بر روی نماد پالایش تغییر کارگزار ناظر انجام دهید. تغییر کارگزار ناظر را از طریق سامانه معاملاتی آسا تریدر اعمال بفرمائید. برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود. نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کنید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 85. سارا گفت:

  سلام،وقتتون بخیر،من سهام پالایش به پرتفویم انتقال پیدا کرده،اما داریم همون دارایی قبلی هست ،هیچی بهش اضافه نشده،دارایی پالایش یکم تو پرتفوی مشخص نمیشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حاضر نماد پالایش توسط سازمان بورس ممنوع -متوقف شده است به همین دلیل تعداد سهام و اطلاعات نماد قابل مشاهده نیست.زمان بازگشایی نماد نیز توسط سازمان بورس اطلاع رسانی می شود.

   ۰
 86. سمانه محمدی گفت:

  سلام
  من در دو مرحله پالایش (دارا دوم) خریدم یبار ۱تومن یبار۲ تومن که در هردو پول از حسابم کم کرده ولی فقط یکیش رو تو پورتفوی نمایش میده نمیدونم چیکار کنم

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به دلیل در دسترس نبودن اطلاعات کاربری شما جهت پیگیری حساب شما، لطفا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 87. امیر گفت:

  سلام
  من نسبت به خرید دارا دوم اقدام کردم ولی تو پرتفوی چیزی نشون داده نمیشه با این که بیش از ۳ ماه از خرید می گذره این موضوع عادیه چون من نسبت به بورس بی اطلاع محض هستم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که صندوق پالایشی یکم را خریداری نموده اید، لازم است در سامانه معاملاتی آنلاین بر روی نماد پالایش "تغییر کارگزار ناظر" انجام دهید که بعد از گذشت دو روز در سبد داریی های شما قابل مشاهده ومعامله خواهد بود.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: