صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)

 • ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۱۲۶ نظر
 • ۵۱۱۸ مشاهده
صندوق واسطه گری مالی دارا دوم

مدتی پس از عرضه سهام صندوق دارا یکم، صحبت از دومین صندوق سرمایه‌گذاری دولتی با نام  صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)  به میان آمد و با توجه به اعلام دولت از محتوای سهام این صندوق که تشکیل شده از نمادهای پالایشی است، برای مدتی کوتاه سهام نفت و پالایشی رونق خوبی در بازار بورس یافتند.

طبق صحبت‌های اولیه قرار بود که سهام آن در اواخر تیر ماه ۱۳۹۹ عرضه شود؛ اما پس از مدتی جدال ناشران سهام با دولت آغاز شد و خبرهای متعددی در رابطه با عدم عرضه این سهام دولتی نیز پخش شد. موج خبرها تاثیر خود را برای بار دوم روی سهام شرکت های نفتی و پالایشی در بازار بورس گذاشت، ولی اینبار تاثیر منفی بود.
طی حدودا دو ماه که خبرهای صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) مکررا پخش و تکذیب یا تایید می‌شد، بازار بورس نوسان بالایی را بر روی نمادهای مربوط به این صندوق تجربه کرد تا سرانجام خبر عرضه صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) در ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ به صورت رسمی اعلام شد.

اما صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) چیست؟ از چه سهامی تشکیل شده است؟ به چه صورت عرضه می‌شود و آیا برای تهیه آن نیاز به کد بورسی داریم؟ حداقل و حداکثر مبلغ مورد نیاز برای تهیه این سهام چقدر است؟ چه کسانی می‌توانند آن را تهیه کنند؟ و در آخر چطور می‌توانیم آن را بفروشیم؟

در ادامه به توضیح کامل صندوق دارا دوم و پاسخ به سوالات بالا می‌پردازیم.

صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) چیست؟

صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از نوع «صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF دولتی» است. ETF مخفف عبارت ” EXCHANGE TRADED FUND” است که به معنای قابل معامله بودن دارایی‌های صندوق است. ساختار این صندوق مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک است و در مجموع سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مشترک، مناسب کسانی است که دانش بورسی چندانی ندارند و البته از قابلیت ریسک‌پذیری کمتری برخوردار هستند.
اما مزیت صندوق‌های ETF نسبت به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، قابلیت نقدشوندگی بالاتر آن‌ها است. در واقع دارایی این صندوق‌ها مانند دیگر سهم‌ها در ساعات بازار بورس قابل معامله هستند.

نحوه خرید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از کارگزاری آگاه

پذيره‌نويسی واحدهای صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از امروز ۵ شهریور آغاز شده و به مدت ۱۵روز در بازه زمانی ۱۲:۳۰ الی ۱۴ ادامه خواهد داشت. امکان ویرایش و حذف سفارش، تنها در روزی که خرید انجام می‌شود فراهم است و پس از آن تا حداقل به مدت ۱ماه امکان فروش واحدهای صندوق فراهم نخواهد بود.
مبلغ هر سهم ۱۰.۰۰۰ تومان است و سقف خرید صندوق‌های دارا یکم و دوم می‌تواند در مجموع ۵ ملیون تومان یا ۵۰۰ واحد باشد. به عبارتی اگر در صندوق مالی دارا یکم، مبلغ ۲ ملیون تومان خرید انجام داده باشید، سقف خرید صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم (دارا دوم) برای شما ۳ ملیون تومان خواهد بود؛ و اگر صندوق مالی دارا یکم را تهیه نکرده باشید، می‌توانید تمام مبلغ ۵ ملیون تومان را سهام پالایشی یکم (دارا دوم) خریداری کنید.
دقت کنید اگر مجموع مبلغ خرید شما برای صندوق‌های یکم و دوم بیش از ۵ ملیون تومان باشد، تا سقف این رقم خرید انجام شده و مابقی وجه تا زمان تخصیص واحدهای صندوق مسدود باقی خواهد ماند و پس از آن به حساب شخص مسترد می‌شود.
واحدهای این صندوق، شامل ۱۵ درصد از سهام شرکت‌های: پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت تبریز (شبریز)، پالایش نفت تهران (شتران) است و پس از اتمام دوره پذیره نویسی، تخصیص آن آغاز خواهد شد؛ و در صورتی‌که درخواست‌های خرید بیش از ارزش سهام‌ منتشر شده باشد، واحدهای صندوق به روش تسهيم به نسبت به متقاضيان اختصاص مي‌يابد.
برای خرید از طریق کارگزاری آگاه، وارد سامانه معاملاتی به آدرس online.agah.com شوید، سپس نام صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را جست‌وجو کنید. با کلیک روی نام صندوق، می‌توانید خرید خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که پس از خرید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)، شما سهام خود را در سبد دارایی‌تان مشاهده نخواهید کرد و پس از اتمام دوره پذیره‌نویسی و تخصیص واحدها، سهام این صندوق به دارایی‌های شما اضافه خواهد شد.

صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از چه سهامی تشکیل شده است؟

سهام موجود در صندوق دارا دومهمانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، سهام صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) مربوط به صنعت نفت و پالایشی است و به طور دقیق نمادهای شبریز، شپنا، شتران و شبندر دارایی صندوق مذکور را تشکیل می‌‎دهند.
طبق اعلام قبلی دولت، سه صندوق سرمایه‌گذاری ETF با نام‌های: دارا یک، دارا دوم و دارا سوم عرضه می‌شوند که محتوای صندوق اول مربوط به حوزه «واسطه‌گری مالی» بود و عرضه آن مدتی پیش به اتمام رسید. نمادهای صندوق دارایکم: وتجارت، وبصادر، وبملت، البرز و اتکام بود که هم‌اکنون در بازار بورس قابل معامله هستند.

محتوای صندوق دارا سوم نیز مربوط به گروه خودروسازی و صنایع فلزی است و از نمادهای: فولاد، فملی، خودرو و خساپا تشکیل خواهد شد. زمان دقیقی برای عرضه صندوق دارا سوم اعلام نشده است.

صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) به چه صورت عرضه می‌شود؟

پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از دو طریق انجام می‌شود: بانک و کارگزاری‌های بورسی؛ البته ممکن است امکان خرید آن (مانند دارا یکم) از طریق تعدادی اپلیکیشن نیز فراهم شود که در این صورت لیست اپلیکیشن‌ها اعلام خواهد شد.
هر شخص می‌تواند با کارت ملی خود به یکی از بانک‌هایی که از طرف سازمان بورس اعلام می‌شود مراجعه کند و صندوق مربوطه را تهیه نماید. همچنین افرادی که دارای کد بورسی هستند، می‌توانند از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری خود، اقدام به خرید کنند.
دقت داشته باشید که نداشتن کد بورسی محدودیتی برای تهیه صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) ایجاد نمی‌کند و هر کد ملی می‌تواند این صندوق را خریداری کند. اگرچه برای فروش آن نیاز به دریافت کد بورسی است، ولی زمان خرید این موضوع ضرورتی ندارد.
مزیت خرید از طریق سایت کارگزاری، عدم نیاز به مراجعه حضوری، صرفه‌جویی در وقت و در کل سهولت تهیه آن است.

حداقل و حداکثر مبلغ مورد نیاز برای تهیه این سهام چقدر می‌باشد؟

برای صندوق دارا یکم ۲۰۰ سهم ۱۰.۰۰۰ تومانی عرضه شد که هر شخصی می‌توانست یک سهم تا ۲۰۰ سهم خریداری کند. هنوز مقدار حداقل، حداکثر و مبلغ هر سهم پالایشی یکم (دارا دوم) به صورت قطعی از جانب سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نشده است، ولی قطعا این تعداد نامحدود نبوده و تا چند روز آینده جزئیات خرید صندوق مشخص خواهد شد.
توجه کنید زمانی که در صندوق دارا یکم، حداکثر ۲۰۰سهم اعلام شد، منظور این بود که ۲۰۰سهم به هر کد ملی تعلق می‌گیرد. شخص می‌توانست ۱۰۰سهم را از طریق بانک، ۵۰سهم را از طریق سایت کارگزاری و ۵۰ سهم مابقی را از طریق اپلیکیشن تهیه کند و در کل محدودیتی در این زمینه وجود نداشت؛ اما امکان اینکه شخص ۲۰۰سهم را از طریق سایت کارگزاری تهیه کند و ۲۰۰ سهم دیگر از طریق بانک فراهم نبود؛ چراکه معیار تعلق سهم، کد ملی بود.

چه کسانی می‌توانند صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را تهیه کنند؟

دارایی صندوق‌های دارا یکم، دوم و سوم تنها به افراد حقیقی تعلق می‌گیرد و افراد حقوقی حق خرید سهام مذکور را ندارند.
همانطور که افراد حقیقی کد بورسی دارند و به عنوان سهامدار در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند، افراد حقوقی نیز شرایط حضور در بازار بورس و خرید و فروش سهام را دارند. در سایت tsetmc.com با جستجوی نام هر نماد، اطلاعات مربوط به آن نماد نمایش می‌یابد و یکی از این اطلاعات میزان سهامداران حقیقی و حقوقی سهم مربوطه است.
اما از آنجایی‌که صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) با تخفیفی ویژه از جانب دولت و با هدف کمک به اقتصاد کشور و حضور یافتن خانواده‌ها با درآمد کمتر در این سرمایه‌گذاری عرضه می‌شود، لذا محدودیت‌هایی مانند حداکثر تعداد و امکان خرید، تنها برای افراد حقیقی در آن اعمال شده است.

چطور می‌توانیم سهام صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را بفرشیم؟

همانطور که در صندوق دارا یکم امکان فروش دارایی تا مدتی فراهم نبود،  پالایشی یکم (دارا دوم) هم برای مدتی پس از پذیره نویسی متوقف می‌گردد. در این زمان اقداماتی صورت خواهد گرفت که در ادامه به اختصار به توضیح آن می‌پردازیم.
ابتدا پس از توقف پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)، عملیات تخصیص آن صورت می‌گیرد؛ با توجه به اینکه تعداد سهامداران صندوق‌های مذکور بسیار بالا است و تقسیم‌بندی با توجه به ارزش سهام هر نماد به صورت مساوی بین افراد مختلف باید انجام شود؛ لذا این عملیات مدتی زمان‌بر خواهد بود.
پس از تخصیص سهام، معاملات بر اساس ارزش روز سهم آغاز می‌شود، اما احتمالا بسیاری از افراد امکان فروش آن را ندارند؛ این مورد به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد:
اول اینکه برای فروش سهام صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)، داشتن کد بورسی الزامی است. اگر فردی کد بورسی ندارد و این صندوق را از طریق بانک خریداری کرده است، ابتدا باید کد بورسی دریافت کند، پس از دریافت کد معاملاتی، سهام مربوطه را به کارگزاری انتخاب شده انتقال دهد و در نهایت می‌تواند آن را بفروشد (کارگزاری آگاه امکان دریافت کد بورسی را به صورت رایگان و همچنین ثبت‌نام همزمان و یک مرحله‌ای در سامانه سجام و سایت کارگزاری را برای کاربران خود فراهم می‌کند).

اگر شخصی کد بورسی دارد، ولی سهام را از طریق بانک و یا اپلیکیشن خریداری کند، حتما باید وارد سامانه معاملاتی کارگزاری مربوطه شده و با انتخاب گزینه «تغییر کارگزار ناظر»، سهام خود را از بانک به کارگزاری انتقال دهد؛ پس از گذشت یک روز امکان فروش برای وی فراهم می‌شود.
اگر شخص دارایی صندوق را از چند راه مختلف خریداری کند، تمام دارایی تنها از طریق اولین فروشنده قابل دسترسی است؛ بنابراین اگر ابتدا از طریق کارگزاری خرید را انجام دهد، زمان فروش هم به راحتی می‌تواند تمامی دارایی را معامله کند.
اما اگر ابتدا از طریق بانک و اپلیکشن خرید انجام شده باشد، فرد باید مانند حالت قبل در سامانه معاملاتی کارگزاری خود گزینه «تغییر کارگزار ناظر» را انتخاب کند تا کلیه دارایی به پرتفوی او در کارگزاری افزوده شده و قابل معامله شوند.
البته کل این فرآیندها در زمان انجام، پیچیدگی خاصی ندارد و تقریبا تمام روال به صورت آنلاین اتفاق می‌افتد. ثبت‌نام در سامانه سجام و سایت کارگزاری، تغییر کارگزار ناظر و انتقال سهام، همگی آنلاین بوده و تنها بخش احراز هویت (برای افرادی که کد بورسی ندارند) باید به صورت حضوری و با مراجعه به یکی از مراکز احراز هویت صورت گیرد.

سخن آخر

صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم (دارا دوم) همانطور که از نام آن پیداست، در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار دارد. دارایی صندوق‌ها تشکیل شده از سهام شرکت‌های مختلفی است و اگرچه سهامدار از این موضوع مطلع است، اما نمی‌تواند مدیریتی بر مقدار هر سهم در صندوق خود داشته باشد. همین موضوع گاهی افراد را برای تهیه صندوق مردد می‌کند و شخص نمی‌تواند از میزان نقدشوندگی دارایی خود مطمئن باشد. در رابطه باصندوق پالایشی یکم (دارا دوم) موضوع متفاوت است و این صندوق اتفاقا قابلیت نقدشوندگی بسیار خوبی دارد. سهولت در خرید و سادگی و سرعت در فروش، معافیت مالیاتی معاملات واحدها و تخفیف ویژه‌ای که دولت در تهیه صندوق درنظر گرفته است، همگی موجب محبوبیت بیشتر آن می‌گردد.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

126 پاسخ به “صندوق پالایشی یکم (دارا دوم)”

 1. حسین گفت:

  افرادی که تجربه فعالیت و آگاهی کافی سرمایه گذاری در بازار سرمایه را ندارد اما می خواهند از سود این بازار بهره مند شوند ، سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری دارا دوم بهترین گزینه برای این افراد می باشد.

  ۳۷
 2. ماجد شموس گفت:

  یکی از دلایل افت شدید دارا یکم و نمادهای پالایشی و به تبع آن فلزات اساسی و در کل شاخص بورس خبر تکذیب دارادوم بود که بعد از دو روز دوباره تایید شد ولی هیجانی شدن بازار رو هنوز شاهد هستیم.

  ۲۲
  • صالح شکورپورزارع گفت:

   مزیت صندوقهایETFقابلیت نقدشوندگی بالاتر نسبت به صندوقهای سرمایه گذاری مشترک می باشدو در ساعات بازار بورس براحتی قابل معامله است.

   ۷
 3. مریم گفت:

  صندوق ها برای افراد تازه وارد بسیار خوب هستش

  ۹
 4. محمد گفت:

  یکی از مسائل مهم در دارا دوم برگشت پول است که مشخص نیست تا چه زمانی فروش دارایی متوقف میگردد .

  ۱۶
 5. امین محمد ناعمی گفت:

  با سلام به نظر دارا دوم با توجه به تخفیف دولت سهام ارزشمندی می باشد به دوستان توصیه میکنم حتما از آن استقبال کنند.

  ۱۷
 6. حسین گفت:

  همانند دارا یکم، دارا دوم هم موجب رشد قابل توجه شاخص بورس و صد البته مثبت شدن آن میشود.

  ۷
 7. Ashkani گفت:

  من از آپ سهام دولتی خرید کردم اما بعد چند ماه هنوز به پرتفوی من اظاف نشده لطفا راهنمایی کنید

  ۹
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سهام دارا یکم را از طریق بانک خریداری نموده اید برای مشاهده در سبد دارایی های آنلاین لازم است که تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کنید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود. بعد از اعمال تغییر کارگزار ناظر می توانید سهام مورد نظر خود را از طریق آگاه به فروش برسانید.

   ۴
   • حسین گفت:

    سلام من دارا دومو خریداری کردم ولی تو لیست سفارشتم موجود نیست وپول هم ازحسابم کسر شده میشه توضیح بدین چیکار کنم

    ۳
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که سفارش خرید دارا دوم را ثبت نموده اید ، پول از حساب شما کسر می شود اما بعد از پایان مهلت پذیره نویسی و تخصیص سهام در سبد دارایی های شما قابل مشاهده خواهد بود.

     ۴
  • بنده خدا گفت:

   شما باید به سایت درگاه یکپارچه ذی نفعان بازار سرمایه (سمات) مراجعه کنی.تو بخش دارایی گواهی دارایی را دانلود کنی،گواهی دارایی شما تصویر یگ برگه ای است که شرکت سپرده گذاری به شما یک سندی مبنی بر اینکه شما مثلا ۲۰۰ سهم از نماد دارا یکم را دارید ارائه میکنه،حالا اگر کد بورسی داشتی میری وارد کارگزاری میشی و در بخش تغییر کارگزار ناظر یک سری فرم هایی را پرمیکنی،یعنی به کارگزاری اجازه میدی سهم شما را از شرکت سپرده گذاری مرکزی بیاره تحت اختیار خودش که این کار هم چندین روز طول میکشه و بعد در سبد سهام شما بارگذاری میشه که در اصطلاح میگن در پرتفوی شما نشسته است.نتیجه نهایی از کسی که قبلا این کار را انجام داده کمک بگیر.ممکنه خطا کنی

   ۲
 8. سیدکمال میرافضلی گفت:

  صندوق های etf خیلی خوب هستند به خصوص برای افراد بی تجربه یا کم تجربه

  ۳
 9. FARSHID گفت:

  درصد ریسک این صندوق ها به تبع از سهام های معمولی کمتر است...پیشنهاد خرید بویژه برای اماتور های بورس

  ۵
 10. saeed گفت:

  صندوقی هست که دولت برای رونق بازار سرمایه و خرید اسانتر سهام توسط عموم مردم عرضه میشود .

  ۴
 11. رستم گفت:

  با سلام و احترام..
  توی این اوضاع بازار صندوق های etf میتواند سرمایه گزاری خوبی باشد

  ۱
 12. محمد حسن نصیری ویه ئی گفت:

  صندوق etf با سودی که میده برای افرادی که نمیتونن تو بورس صبر اینو داشته باشن که سهامشون یک روز منفی بشه یک روز مثبت که هی برن تو صف خرید و فروش خیلی خوبه
  چون سرمایه ای که براش میذارن میدونن تا یک ماه بعدش حداقل بهشون سود داده

  ۱
 13. بهنام گفت:

  با توجه به عدم شفاف سازی وزارت نفت در مورد افزایش سرمایه ی شرکت های پالایشی و منفی شدن بورس شاید.استقبال کمی بشه.هر چند شرکتهای پالایشی شاید بعد از دارا دوم اطلاعات افزایش سرمایه رو بدن.

  ۵
 14. انور گفت:

  همچون صندوق دارایکم قطعا برای خریدارانش سود خوبی بهمراه خواهد داشت ‌.

  ۴
 15. انور گفت:

  صندوق دارا دوم باتوجه به نمادهای پالایشی همچون صندوق دارایکم قطعا برای خریدارانش سود خوبی بهمراه خواهد داشت ‌.

  ۲
 16. bahram گفت:

  سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری دارا دوم بهترین گزینه می باشد.

  ۳
 17. فاطمه گفت:

  امشب اخبار گفت انگار مبلغ دارا دوم تغییر کرده دوستان کسی خبر داره

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت هر تغییری توسط سازمان بورس اطلاع رسانی خواهد شد.

   ۱
  • محمد گفت:

   تغییر نکرده حداکثر سهم دارا یکم و دوم ۵ میلیون گفته یعنی اگه ۲ میلیون دارا یکم خریده باشی دارا دوم میتونی ۳ میلیون بخری و اگر دارا یکم نخریده باشی اینو ۵ میلیون میشه بخری

   ۰
   • باربد گفت:

    سلام من قبلا خریدم و فروختم الان داره یکم ندارم داره دوم رو ۵ تومن میتونم بخرم؟

    ۰
    • agah8 گفت:

     سلام دوست عزیز
     افرادی که صندوق دارا یکم را به ارزش دومیلیون تومان خریداری کردند این فرصت را دارند که صندوق دارا دوم را تا سقف پنج میلیون تومان پذیره نویسی کنند.

     ۰
 18. موسوی گفت:

  سلام آیا دارا دوم هم مثل عرضه اولیه از طریق نرم افزار آگاه میشه پیش خرید کرد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ،از تاریخ ۵ شهریور می توانید از طریق سامانه معاملاتی آنلاین در پذیره نویسی سهام دارا دوم شرکت فرمائید.

   ۰
 19. حمید گفت:

  باسلام. آیا خریداری این سهام از طریق سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری، کارمزد دارد؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله، به صورت کلی معاملات (خرید و فروش ) شامل کارمزد می شود.البته در مورد پذیره نویسی کارمزدی تعلق نمی گیرد.

   ۰
 20. وحید نوربخش گفت:

  با سلام
  پس از تغییر کارگذار ناظر برای صندوق دارا یکم، انتقال آن به سبد سهام چقدر زمان میبرد؟

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از یک الی دو روز از اعمال تغییر کارگزار ناظر ،سهم مورد نظر به سبد دارایی های شما اضافه می شود.

   ۰
   • وحید نوربخش گفت:

    من در تاریخ ۹۹/۰۵/۲۱ درخواست تغییر کارگذاری دادم و وضعیت هم انجام شده است ولی هنوز در سبد سهام من موجود نیست

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که دارایی داشته باشید با انجام تغییر کارگزار ناظر در سبد دارایی های شما نمایش داده خواهد شد.

     ۰
 21. سعید گفت:

  با سلام
  چرا دارا دوم به صورت عرضه اولیه در سامانه معاملاتی آگاه فعال نشده؟

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ساعت شروع پذیره نویسی از ساعت دوازده و نیم امروز انجام می شود اما ساعت دقیق پذیره نویسی در سامانه معاملاتی در قسمت پیام ناظر اطلاع رسانی می شود.

   ۰
 22. آموزگار گفت:

  باسلام. تفاوت خرید از طریق بانک با کارگزاری در چیست؟ آیا در کارمزد است؟ میدانم که در صورت نداشتن کد بورسی می توان فعلا از طریق بانک خرید. آیا بلعکس هم امکانپذیر است؟ یعنی علی رغم داشتن کد بورسی، از طریق بانک خرید؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   تفاوت خرید از بانک این است که شما بدون داشتن کد بورسی می توانید از بانک سهام دارا دوم را خریداری نمائید اما برای خرید از کارگزاری حتما لازم است که کد بورسی داشته باشید.اما شما در صورتی که کد بورسی داشته باشید نیز می توانید از بانک سهام دارا دوم را خریداری نمائید.توجه داشته باشید شرکت در پذیره نویسی کارمزد معاملات ندارد.

   ۳
 23. کیوان گفت:

  با سلام
  پذیره نویسی دارا دوم هم مثل سایر عرضه اولیه ها در سامانه آنلاین (نوار زرد رنگ بالای صفحه) نمایش میده؟ یا باید کار دیگه ای انجام بدیم؟

  تشکر

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، شروع پذیره نویسی دارا دوم با نماد پالایش از ساعت دوازده و نیم شروع می شود.البته ساعت دقیق آن از طریق پیام ناظر در سامانه معاملاتی قابل مشاهده خواهد بود.

   ۰
 24. رضائی گفت:

  سلام
  اگر در حساب کارگزاری آگاه مبلغ ۵ میلیون تومان واریز کنیم برای خرید دارا دوم، خرید را به مبلغ ۵ میلیون تومان میتونیم انجام بدیم یا اینکه کارمزد هم اضافه میشه؟

  ۱
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به صورت کلی معاملات (خرید و فروش ) شامل کارمزد می شود.البته در مورد پذیره نویسی کارمزدی تعلق نمی گیرد و توجه داشته باشید در صورتی که سهام دارا یکم را خریداری نموده اید ، به میزان کمتری قادر به خرید دارا دوم خواهید بود چرا که به صورت مجموع دارا یکم و دارا دوم تا سقف ۵ میلیون تومان است.

   ۳
 25. rezaei گفت:

  سلام
  برای خرید آنلاین دارا دوم از طریق کارگزاری آگاه مبلغی هم به عنوان کارمزد از حسابمون کسر میشه یا همون ۵میلیون رو بریزیم توی حساب کافیه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  ۲
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به صورت کلی معاملات (خرید و فروش ) شامل کارمزد می شود.البته در مورد پذیره نویسی کارمزدی تعلق نمی گیرد.البته توجه داشته باشید که مجموع سهام دارا یکم و دارا دوم به میزان ۵ میلیون تومان است.

   ۲
 26. تازه وارد گفت:

  با سلام چرا نماد دارا دوم در لیست نماد ها نمایش داده نمیشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای خرید سهام دارا دوم با نماد پالایش از تاریخ ۵ شهریور تا تاریخ ۱۹ شهریور مهلت دارید تا در پذیره نویسی شرکت نمائید.

   ۰
 27. Sajad گفت:

  سلام برای دریافت صندوق پالایشگاهی یکم در هنگام درخواست خرید، در قسمت اعتبار کرام گزینه ( معتبر تا تاریخ ، روز، معتبر تا لغو، معتبر تا پایان جلسه معاملاتی انجام و حذف) باید بزنم که خرید صندوق برام انجام بشه؟

  ۱
 28. ع حق نگهدار گفت:

  آگاه. لطفا بفرمائید بابت خرید این نماد از کارگزاری کارمزد هم تعلق میگیره مثل خرید و فروش عادی سهام.

  ۰
 29. الیاس گفت:

  سلام آیا برای خریدش باید بالاترین حجم و مبلغ را انتخاب کنیم مثل عرضه اولیه ها؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   مبلغ هر سهم ۱۰.۰۰۰ تومان است و سقف خرید صندوق‌های دارا یکم و دوم می‌تواند در مجموع ۵ ملیون تومان یا ۵۰۰ واحد باشد. به عبارتی اگر در صندوق مالی دارا یکم، مبلغ ۲ ملیون تومان خرید انجام داده باشید، سقف خرید صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم (دارا دوم) برای شما ۳ ملیون تومان خواهد بود؛ و اگر صندوق مالی دارا یکم را تهیه نکرده باشید، می‌توانید تمام مبلغ ۵ ملیون تومان را سهام پالایشی یکم (دارا دوم) خریداری کنید.

   ۰
 30. سجاد گفت:

  سلام برای دریافت صندوق پالایشگاهی یکم در هنگام درخواست خرید، در قسمت اعتبار کدام گزینه ( معتبر تا تاریخ ، روز، معتبر تا لغو، معتبر تا پایان جلسه معاملاتی انجام و حذف) باید بزنم که خرید صندوق برام انجام بشه؟

  ۰
 31. MOJTABA گفت:

  با سلام و تشکر از اعضای آگاه
  امروزه بازار صندوق های ETF میتواند سرمایه گزاری خوبی باشد.

  ۱
 32. ٰyalda گفت:

  سلام من میخوام وارد کاربری خودم بشم و پالایشی یکم رو بخرم ولی پیام خطا برای ورود به صفحه ایجاد میشه که در زمان معاملات نمی تونم وارد بشم ؟ میشه راهنمایی کنید چند روز بعد از اهراز هویت آگاه پنل من برای انجام معاملات باز میشه تا پالایشی یک رو خریداری کنم ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که احراز هویت سجام را انجام دهید کد بورسی صادر و بعد از احراز هویت آگاه حساب معاملاتی شما با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود و از حالت آزمایشی خارج و قادر به انجام معامله خواهید شد.

   ۰
 33. امیر گفت:

  باسلام خدمت دوستان گلم ...من از طریق برنامه اپ دوتا سهم خریداری کردم فک کنم دارایکم هست ولی هیچی نشون نمیده تو پرتفوی من میشه راهنماییم کنیید ببینم چکارکنم و چطوری بیارمش تو پرتفوی خودم

  ۰
 34. شفیع گفت:

  سلام من عضو باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه هستم آیا من که دارایکم را۲۰۰سهم خریدم وپذیرنویسی پالایشی یکم هم اشتباهی به جای مبلغ ۳میلون تومان ۵میلیون واریز کردم مبلغ ۲میلون تومان کی به حساب من برمیگرده ممنون از راهنمایی تون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   تا زمانی که پذیره نویسی به پایان برسد و تخصیص سهام دارا دوم به هر کد سهامداری مشخص شود، لازم است که شما منتظر باشید.

   ۱
 35. اقدس بیرانوند گفت:

  سلام دوستان من ۵شهریور خرید کردم تا دیروز در قسمت سفارشات بود ولی الان نه در پرتفوی هست نه در قسمت سفارشات هیچی قابل رویت نیست انگار مبلغم هم برگشت خورده ....درگردش حساب قسمت بستانکار ومانده هستش ولی در قسمت مانده قابل معامله نیست ....لطف میکنید راهنمایی کنیدچون که خیلی نگرانم.نکنه صندوقو از دست بدم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که پول در قسمت مسدودی غیر وکالتی و یا نزد کارگزار باشد، تا پایان مهلت پذیره نویسی منتظر باشید. جهت پیگیری بیشتر لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 36. Ali گفت:

  سلام
  ميخواستم از طريق آگاه دارا دوم رو بخرم ولي وقتي ٥٠٠ سهم رو ميزنم مينويسه ٥ ميليون و تخفيفي نميده
  قضيه تخفيفش چه جوريه؟!
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   تخفیف ۲۰ درصدی در محاسبه ارزش صندوق در روز شروع پذیره نویسی محاسبه شده است. در واقع از قیمت پایانی ۴ سهم موجود در صندوق در روز ۴ شهریور ماه (آخرین روز قبل از شروع پذیره نویسی)، ۲۰ درصد کم شده است.

   ۰
 37. مصطفی صدیقی گفت:

  با سلام
  من امروز از کارگزاری آگاه ۴۰۰ سهم پالایش یکم خریدم نوشت سفارش ثبت شد و مورد پذیرش در بورس قرار گرفت
  از موجودیم هم مبلغ چهار میلیون کم شد.
  عصر که به سایت آگاه مراجعه کردم دیدم چهار میلیون دوباره برگشته به موجودی و در لیست سفارش زده حذف سفارش.
  علت چیست؟ آیا باید دوباره عملیات خرید را تکرار کنم؟
  ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، سفارش شما توسط بورس حذف شده است و لازم است که مجدد سفارش خرید صندوق پالایشی یکم را ثبت سفارش نمائید.

   ۰
 38. علی گفت:

  به نام خدا
  سلام لطفا بفرمائید نحوه خرید پالایش دوم ازطریق کارگزاری آگاه چگونه است؟

  باتشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در سامانه معاملاتی آنلاین، نماد صندوق پالایشی یکم را سرچ نمائید و مبلغ را ۱۰هزار تومان و تعداد را به میتوانید تا سقف ۵۰۰ ثبت سفارش خرید نمائید.

   ۰
 39. arshad گفت:

  من دارا دوم را خریدم در روز اول پزیره نویسی بصورت افلاین،ولی پنج روز بعد از درخاست خرید را انصراف زدم پولم شده مسدود غیر وکالتی ودرخاست انصرافمم انگاری تایید نهای نمیشه ایا دارا دوم برا من خرید شده یا بعد از اتمام پزیره نویسی مبلغ به حسابم بازگشت داده میشود؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، در حال حاضر قادر به حذف و یا ویرایش صندوق پالایشی یکم نخواهید بود و در صورتی که سفارش خرید نموده اید لازم است تا پایان پذیره نویسی صبر بفرمائید.

   ۱
 40. علی گفت:

  سلام
  من مبلغ ۵تومن پالایش را از طریق آساتریدر آگاه بصورت افلاین خرید کردم تایید و ثبت شد اما روز بعد ازآن درخواستم را حذف کردم اما نوشته درخواست انصراف... و پول به پرتفوی برنگشته هنوز میخواستم ببینم الان باتوجه به اینکه درخواست افلاینم را یک روز پس از سفارش حذف کرده ام پالایش برای من خرید میشه یانه؟

  ۲. باتوجه به اینکه نمیتوان سفارش پالایش را در روزهای بعد از درخواست ویرایش یا حذف کرد
  آیا کسی که مثلا مبلغ یک میلیون پالایش از طریق آگاه سفارش خرید زده و حالا میتواند یک سفارش دیگر درخواست دهد و در سفارش جدید تاحد مجاز خودش درخواست خرید بزند؟یا به عبارتی دو سفارش برای یک کد بورسی به شرطی سقف مجاز رعایت شود پذیرفته میشود؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نموده اید قادر به حذف یا ویرایش سفارش خرید نخواهید بود و توجه داشته باشید هر کد سهامداری تنها می توانید از طریق یکی از کارگزاری ها و تنها یک بار قادر به شرکت در پذیره نویسی و ثبت سفارش خرید خواهد بود.

   ۰
 41. حامد صابری منش گفت:

  با سلام و خسته نباشید .
  ایتجانب روز اول پذیره نویسی پالایشی یکم تعداد ۳۰۰ سهم خریده ام با وجود اینکه من دارا یکم را نخریدم آیا میتوانم ۲۰۰ سهم دیگه خرید بزارم یا نه همون یکبار میتونم سفارش خرید بزارم؟

  ۰
 42. Ak گفت:

  سلام .من پالایش یکم رو از اپ۷۲۴خریدم ولی هرکاری میکنم به کارگزاری آگاه انتقال داده نمیشه؛و مردود میزنه چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید..با تشکر

  ۰
 43. بهزاد گفت:

  سلام
  آیا میتوان از طریق خرید آفلاین کارگزاری آگاه پالایشی دولت را خرید؟ ؟
  ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، شما تا ۲۶ شهریور مهلت دارید تا در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم (دارا دوم ) با در ثبت سفارش خرید در پنل آفلاین شرکت نمائید.

   ۰
 44. پروین گفت:

  سلام ببخشید من ۲ روزه ثبت نام ثبت نام کرده ام و هنوز اپلیکیشن یعنی نام کاربری و رمزعبور من در سایت آگاه فعال نشده است. با توجه به اینکه روز ۲۶ شهریور پایان پذیره نویسی دارا دوم یا همون صندوق پالایش است چکار باید بکنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به تازگی ثبت نام نموده اید حداقل به مدت یک هفته زمان لازم است تا حساب معاملاتی شما فعال شود.بنابراین شما می توانید از طریق بانک و همچنین اپلیکیشن آپ اقدام به خرید صندوق پالایشی یکم فرمائید.اما توجه داشته باشید که برای فروش آن حتما باید کد بورسی داشته و از طریق کارگزاری اقدام به فروش نمائید.

   ۰
 45. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  خواستم بدونم دارا دوم رو از بانک بخریم برای فروشش بهترو راحت تره یا از کارگزاری ؟
  اگر بانک بهتره کدوم بانک ؟
  اگر کارگزاری بهتره کدوم کارگزاری؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما از سه طریق میتوانید در پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم شرکت نمایید:
   شرکت های کارگزاری بورس
   مراجعه به بانک ها
   اپلیکیشن هایی که امکان ثبت سفارش خرید پالایشی یکم (مانند آپ) درآنها ایجاد شده است.
   اگر تصمیم دارید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) را از طریق بانک یا اپلیکیشن های فعال، خریداری کنید، نیازی به داشتن کد بورسی نیست. اما فراموش نکنید که برای فروش دارا دوم نیاز به دریافت کد بورسی دارید.

   ۰
 46. مرجان گفت:

  سلام .من صندوق پالایشی یکم را از طریق نرم افزار آسا تریدرسفارش خرید زدم ودرقسمت سفارش روز نوشته تایید بورس و در وضعیت مالی مشتری میزان مبلغ سفارش را هم زده مسدود غیر وکالتی .آیا این صندوق برای من خریداری میشه ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که صندوق پالایشی یکم (دارا دوم )را خرید می نمائید در قسمت سفارشات ، به حالت سفارش فعال قابل مشاهده است و وجه به بخش مسدودی غیروکالتی منتقل می شود.بعد از پایان پذیره نویسی به سبد دارایی های شما اضافه می شود . لطفا تا پایان پذیره نویسی صبور باشید.

   ۰
 47. سید شایان گفت:

  سلام من درخواست دارا دوم رو همین الان از تریق پنل آفلاین گذاشتم ولی تویه مسدودی غیر وکالتی اون مبلغ کم شده ولی در سفارشات فعال نیست
  لطفاً پاسخ بدید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که وجه در قسمت مسدودی غیر وکالتی است بدین معنی است که سفارش شما ثبت شده است و لطفا تا پایان پذیره نویسی صبر بفرمائید زیرا امکان حذف و یا ویرایش سفارش خرید صندوق پالایشی یکم وجود ندارد.

   ۰
 48. مهدی گفت:

  سلام من پالایش یکم رو ۱۶شهریور ۵ میلیون سفارش خرید زدم ولی هیچ جایی نشون نمیده نه سفرشات خرید نه مبلغ پل هیچی هیچی. مشکل از چیه؟

  ۱
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورتیکه وجه شما در بخش مسدودی غیر وکالتی است یعنی سفارش شما ثبت شده است. پس از پایان پذیره نویسی و تخصیص سهام توسط شرکت سپرده گذاری، در سبد سهام شما قابل مشاهده است.

   ۰
 49. محمد گفت:

  سلام چرا سهام پالایش با اینکه پذیره نویسی تمام شده ولی تو پرتفوی من چیزی نیومده؟؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   پس از پایان پذیره نویسی، از سمت سپرده گذاری تخصیص داده میشود که کمی زمانبر است و در سبد سهام شما اضافه خواهد شد.

   ۰
 50. ع.ع گفت:

  امروز سوم مهرماهه و همچنان تو پرتفوی من خبری از پالایش یکم نیست.چرا؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   پس از پایان پذیره نویسی، پالایشی یکم از سمت سپرده گذاری تخصیص داده میشود و در سبد سهام شما اضافه می شود.

   ۰
 51. برف گفت:

  سلام خداقوت.سهام پالایشی که ازکارگزاری آگاه خریدوپول هم ازحساب کسرشده درصفحه دارایی های من قابل مشاهده نیست لطفاراهنمایی بفرمایید درکدام قسمت جستجوشود.سپاس

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   پس از پایان پذیره نویسی، از سمت سپرده گذاری تخصیص داده میشود و در سبد سهام شما اضافه می شود.

   ۰
 52. قپفاطمه گفت:

  سلام چرا هنوز صندوق پالایش یکم تو پرفوی من نشون داده نمی شه؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   پس از پایان پذیره نویسی، پالایشی یکم از سمت سپرده گذاری تخصیص داده میشود و در سبد سهام شما اضافه می شود.

   ۰
   • gery گفت:

    من هم همین مشکل رو دارم .. پذیره نویسی تا ۲۶ شهریور بوده و الان ۱۲ مهر ماه هست و هنوز دارایی سهام پالایش در سبد سهام نیست چرا ؟

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که در لیست سفارشات مراجعه و فیلتر تاریخ رااعمال بفرمائید قادر به مشاهده سفارش خرید خود خواهید بود و وجه به قسمت مسدودی غیر وکالتی منتقل شده است.البته تخصیص هنوز به اتمام نرسیده است، بعد از تخصیص صندوق پالایشی یکم به سبد دارایی های شما اضافه می شود

     ۰
 53. سید علی گفت:

  با سلام
  مشخص هست که هر سهم ده هزارتومانی از صندوق etf به طور دقیق شامل چه مقدار از هرکدام از چهار شرکت پالایشی هست؟
  باتشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در سبد این صندوق، نام ۴ سهام شرکت پالایشگاهی شامل نفت تهران، نفت اصفهان، نفت تبریز و نفت بندرعباس به چشم می خورد. سقف خرید سهام در این صندوق ۵ میلیون تومان گزارش شده است. طبق اعلام سازمان خصوصی سازی قیمت مبنای سهام پالایشی یکم قیمت روز قبل از پذیره نویسی اعلام شد؛ این قیمت برای شپنا ۳۵۰۴ تومان، شبندر ۴۰۲۸ تومان، شتران ۳۴۷۵ تومان و شبریز ۴۳۱۶ تومان است.
   با احتساب ۲۰ درصد تخفیف که برای سبد این صندوق در نظر گرفته می‌شود در واقع سهام هرکدام از پالایشگاه ها با قیمت های زیر خریداری می شود:
   شپنا: ۲۸۰۳،شبندر: ۳۲۲۲،شتران: ۲۷۸۰،شبریز: ۳۴۵۲.اما تعداد هر کدام هنوز مشخص نشده است.

   ۰
 54. امیر گفت:

  سلام
  مشخص هست ترکیب سهام به چه صورت هست؟ یعنی الان مشخص هست که از این ۵ میلیون، چند درصد شپنا، چند درصد شبریز و.. قرار هست به ازاش سهم خریده بشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در سبد این صندوق، نام ۴ سهام شرکت پالایشگاهی شامل نفت تهران، نفت اصفهان، نفت تبریز و نفت بندرعباس به چشم می خورد. سقف خرید سهام در این صندوق ۵ میلیون تومان گزارش شده است. طبق اعلام سازمان خصوصی سازی قیمت مبنای سهام پالایشی یکم قیمت روز قبل از پذیره نویسی اعلام شد؛ این قیمت برای شپنا ۳۵۰۴ تومان، شبندر ۴۰۲۸ تومان، شتران ۳۴۷۵ تومان و شبریز ۴۳۱۶ تومان است.
   با احتساب ۲۰ درصد تخفیف که برای سبد این صندوق در نظر گرفته می‌شود در واقع سهام هرکدام از پالایشگاه ها با قیمت های زیر خریداری می شود:
   شپنا: ۲۸۰۳،شبندر: ۳۲۲۲،شتران: ۲۷۸۰،شبریز: ۳۴۵۲.اما تعداد هر کدام هنوز مشخص نشده است.

   ۰
 55. محمد گفت:

  سلام.من پالایشو خریدم.رفته تو قسمت سفارشات فعال.۱۱۵ سهم خریدم و به اندازه ی ۱۱۵ سهم از من پول کم کرده و گذاشته تو قسمت مسدودی غیروکالتی،ولی تو قسمت سفارشات فعال برام زده ۱۱۰ سهم.حالا این هیچ.خیلی وقته زمان پذیره نویسی تمام شده ولی سهم به سبد من اضافه نمیشه. چکار کنم؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 56. علیرضا گفت:

  سلام من کدبورسیم یادم رفته
  چجوری میتونم دوباره کد بگیرم؟!

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در سامانه معاملاتی نسخه ویندوز، قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی علامت چرخ دنده کلیک کنید.
   در زیر نام و نام خانوادگی کد بورسی و کد باشگاه شما نوشته شده است.جهت پیگیری بیشتر لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 57. فاطمه گفت:

  من از طریق اپ دارا دوم رو خریدم.و تغییر کارگزار ناظر زدم تا بیاد تو پرتفو.ولی کارگزار ناظر واسم درخواست رو مردود زده

  ۰
 58. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من صندوق پالایشی یکم رو از طریق آپ خریدم ولی الان نمیدونم چطورط به کارگزاری منتقل کنم میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  ۰
 59. ازاده گفت:

  سلام آبان ماه اومد پس کی این دارا دوم وارد بورس میشه دوماهه پولمو ن راکد مونده

  ۰
 60. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده از اپ خریداری کردم ولی تا الان هنوز نیومده در پرتفوی قرار بود از امروز معملات انجام بشه ۳ بار هم درخواست تغییر کارگزاری دادم چطور میتونم پیگیری کنم
  در سامانه ذینفعان هم چیزی نشون نمیده
  این نگرانی بنده رو بیشتر کرده

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از بازگشایی نماد قادر به انجام تغییر کارگزار ناظر خواهید بود. نماد صندوق پالایشی یکم در حال حاضر ممنوع المعامله است .تا زمان بازگشایی صبور باشید.با تشکر از همراهی شما.

   ۱
 61. محسن گفت:

  سلام امروز ۵ ابانه ولی هنوز نماد پالایش یکم واسم قابل فروش نیست ؟ چه زمانی قراره باز شه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر نماد صندوق پالایشی یکم ممنوع المعامله است و بازگشایی آن توسط سازمان بورس اطلاع رسانی می شد. بعد از بازگشایی نماد قابل معامله می شود.

   ۰
 62. پرستو گفت:

  سلام من از اپ خریدم پالایش یکم ولی امروز ۱۳ ابانه ونمیتونم سهام خودم وپسرم همسرم ببینم یعنی تکلیف ما چیه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر نماد صندوق پالایشی یکم ممنوع _متوقف شده است.بعد از بازگشایی می توانید بر روی نماد صندوق پالایشی یکم تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.زمان بازگشایی توسط سازمان بورس اعلام می شود.

   ۰
 63. جبار گفت:

  باسلام از روز اول قرار شد بعد یکماه باز شود با تخفیف، الان تقریبا دو ماه است که ممنوع فروش میباشد ومبلغ پرداختی رو هم منفی نشون میده که خواهش میکنم مشتریان را از این سر در گمی که ایجاد شده در بیارید وعلت ممنوع فروش ومنفی را بصورت موجه اعلام بفرمایید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که نمادی در بازار بورس قابل معامله باشد و یا ممنوع المعامله باشد توسط سازمان بورس اجرا می شود.هر گونه اطلاع رسانی در مرحله اول نیز توسط سازمان بورس صورت می گیرد.

   ۰
 64. علی محمودزاده گفت:

  باسلام من ۵ تا سهم دارادوم خریدم یکش که مال خودم بود تو ذینفعان اومد تغییر نظر رو زدم به پنلم اومد ولی اون ۴تا اصلا تو ذینفعان نیس ممنون میشم راهنماییم کنین

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری نیاز به اطلاعات هویتی شما می باشد.لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید

   ۰
 65. نوروزیان گفت:

  سلام دارا دوم را از طریق تاپ خریداری کردم تغییر کارگزار دادم به اگاه.درصد سود و زیانم در دارایی ها روئیت نمیشود به نسخه وب مراجعه کردم تا ثبت تراکنش دستی کنم ولی تاریخ معامله حجم قیمت و بازه قیمت روز رو نمیدونم چی ثبت کنم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت مشاهده تاریخ معامله به سامانه درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به لیست دارایی ها مراجعه و تاریخ خریداری صندوق پالایشی یکم قابل مشاهده خواهد بود.همچنین از طریق بانکی که صندوق پالایشی یکم را خریداری نموده اید پیگیری بفرمائید.

   ۰
 66. agah9 گفت:

  سلام دوست عزیز
  در ارتباط با سهام صندوق پالایشی یکم لازم است در سامانه معاملاتی آنلاین بر روی نماد پالایش "تغییر کارگزار ناظر" انجام دهید.بعد از گذشت دو روز کاری قادر به خرید و فروش نماد پالایش خواهید بود.

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: