۷ نکته مهم قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

 • ۸ دی ۱۳۹۶
 • آگاه
 • ۵۵ نظر
 • ۱۸۸۸۹ مشاهده
7نکته مهم، قبل از سرمایه‌گذاری در بازارهای دیجیتال

بیت‌کوین این روزها سروصدای زیادی کرده و صدها هزار و میلیون‌ها نفر را در دنیا نه تنها به سمت بیت‌کوین، بلکه به سمت سایر ارزهای دیجیتال جذب کرده است. آیا قیمت بیت‌کوین به رشد خود ادامه می‌دهد؟ آیا بیت‌کوین فقط یک حباب است و هیچ ارزش واقعی ندارد؟ نظرات مختلفی در این خصوص توسط افراد مختلف ارائه می‌شود ولی هر اتفاقی که بیفتد، تردیدی نیست بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال در آینده دنیا نقش مهمی خواهند داشت.

حوزه ارزهای دیجیتال بسیار حوزه جدیدی است. هنوز درصد بسیار زیادی از جامعه درک درستی از اینکه بیت‌کوین چیست و چگونه کار می‌کند ندارند. بیشتر این افراد به ارزهای دیجیتال مانند یک سرمایه‌گذاری پرسود می‌نگرند ولی نکته اینجاست که تعداد زیادی از این افراد در حالی سرمایه خودشان را در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند که واقعا نمی‌دانند در حال انجام چه کاری هستند. در مطلب بیت کوین در یک نگاه، به معرفی این بازار پرداختم؛ اما در این مطلب از بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، قصد داریم ۷ نکته اساسی که قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باید در نظر داشته باشید را مطرح کنیم. پس حتماً قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال این ۷ نکته مهم را بخوانید!

شایان ذکر است با توجه به شفاف نبودن معاملات ارزهای خارجی دیجیتال و بخشنامه ممنوعیت معاملات آن برای کارگزاری ها، سرمایه گذاری در این بازار مورد تایید بآشگاه کارگزاری آگاه ومشتریان آگاه نیست.

۱ – آماده پذیرش ریسک زیاد باشید

درست است که بازار ارزهای دیجیتال گاهی اوقات بسیار پرسود است و اگر بر فرض مثال ۵ سال پیش با مقدار کمی پول مقداری بیت‌کوین خریداری می‌کردید الان به سرمایه بزرگی تبدیل می‌شد ولی حقیقت است که این بازار به دلیل شرایط خاصی که دارد (مانند بدون پشتوانه بودن و نوسانات بالا) دارای ریسک زیادی است.
این ارزها مانند شرکت‌های بورسی نیستند که درآمد داشته باشند و املاک، کارخانه، مواد اولیه و چنین چیزهایی در اختیار داشته باشند. ارزهای دیجیتال چیزی جز یک رشته کد نیستند و هیچ دولتی نیز پشتیبان آنها نیست (مانند ارزهایی مانند دلار نیستند)
بنابراین همانطور که قیمت آنها رشد می‌کند، هر لحظه نیز ممکن است قیمت آنها به شدت افت کند.

۲ – بدانید که هیچ‌کس قادر به پیش‌بینی نیست

این ویژگی در بورس و بازارهای سهام نیز وجود دارد اما در بازار ارزهای دیجیتال، این ویژگی به شدت برجسته است. هیچ قانون، تئوری اقتصادی، الگو یا روندی وجود ندارد که با آن بتوانیم به شکلی کارآمد، بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کنیم.

این ارزها فقط براساس عرضه و تقاضا بالا و پایین می‌روند و کنترلی نیز بر آنها نیست. نهادی وجود ندارد که رشد و افت این ارزها را کنترل کند و فاکتورهایی بنیادی بسیار کمی وجود دارد که بتوانید براساس آن، قیمت یک ارز دیجیتال را پیش‌بینی کنید.

هر رویداد در سطح بین‌المللی می‌تواند باعث شود قیمت بیت‌کوین صدها و حتی هزاران دلار افت کند. به طور مثال وقتی یک کشور اعلام می‌کند که اجازه استخراج بیت‌کوین یا اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور را نمی‌دهد، این خبر ممکن است یک شوک قیمتی به آن ارز وارد کند.

بسیار حیاتی است که در نظر داشته باشید هیچکس، صرف نظر از اینکه چقدر در این بازار بوده، توانایی پیش‌بینی قیمت این ارزها را ندارد.

۳ – باید بسیار دقیق باشید

شاید این نکته کمی بدیهی به نظر برسد ولی قبل از اینکه کاری را انجام دهید، مطمئن شوید که با آگاهی و هوشیاری کامل در حال انجام آن هستید.  برفرض مثال عدم تجربه شما، شاید باعث شود مقدار بیت‌کوین را اشتباهی وارد و ارسال کنید یا حتی امنیت کیف پول‌تان را به خاطر عدم توجه به موارد امنیتی به خطر بیندازید.
هیچ راه برگشتی برای اشتباهات شما در دنیای ارزهای دیجیتال وجود ندارد، اگر مبلغی از دست دادید، برگرداندن آن تقریبا غیرممکن است.

وقتی تراکنشی به یک کیف پول دیگر ارسال شد، غیرقابل برگشت است، حتی صاحب آن کیف پول ناشناخته است و نهادی مانند بانک وجود ندارد که کنترل کننده یا ناظر تراکنش‌ها باشد.

کار کردن با کیف پول‌ها نیز نیاز به دقت بالایی دارد، زیرا آدرس کیف پول‌های بیت‌کوین به شکل خاصی هستند و نمی‌توانید آنها را به خاطر بسپارید.

آدرس بیت کوین چیزی شبیه این است: ۱CWAzSPKvU9kpFMbuU7K6YKH4R3ePrxztY
آدرس‌ها از کاراکترهای تصادفی تشکیل شده و وارد کردن یک کاراکتر اشتباه ممکن است باعث شود موجودی بیت‌کوین شما در حین ارسال از بین برود یا اینکه به مقصد اشتباهی ارسال شود.

۴ – امنیت حساب‌تان را بالا ببرید

کیف پول‌های زیادی برای ارزهای دیجیتال بصورت آنلاین، آفلاین و سخت‌افزاری وجود دارد. همچنین پلتفرم‌های زیادی برای خرید و فروش این ارزها ایجاد شده است. اما همه این کیف پول‌ها و ابزارها و پلتفرم‌ها معتبر و قابل اتکا نیستند.

برخی از آنها با توجه به قوانین کشورشان، به ایرانیان خدماتی ارائه نمی‌کنند و ممکن است حساب شما را با ارز موجود در آن مسدود کنند.

برخی از کیف‌ پول‌های آنلاین که اجازه پشتیبان‌گیری از موجودی حساب‌تان را نمی‌دهند نیز خطراتی دارند و گاهی اوقات کلاهبرداران با ساخت کیف پول‌های آنلاین، هدفی جز سرقت موجودی شما ندارند. از جمله کیف پول‌های آنلاین معتبر برای بیت‌کوین و اتریوم سایت blockchain.info است (مسئولیت استفاده از این سایت برعهده خودتان است)

بعد دیگر امنیت، حفظ رمزهای عبور است. هیچگاه نباید از یک رمز عبور در چندین سایت استفاده کنید. کلیدهای خصوصی (Private keys) که کلید دسترسی شما به کیف پول‌تان است را در جای امنی نگهداری کنید.

از حملات فیشینگ آگاه باشید و رمز عبورتان را فقط با چک کردن آدرس سایت وارد کنید. برخی از سایت‌ها خودشان را به جای سایت‌های معتبر جا می‌زنند و شما با وارد کردن رمز عبور خودتان در آن سایت‌ها، عملا مشخصات کیف پول‌تان را در اختیار سوءاستفاده کنندگان قرار می‌دهید.

کیف پول‌های آنلاین بیشتر هدف حمله و هک قرار می‌گیرند. پشتیبان‌گیری از کیف پول و عدم نگهداری مبالغ زیاد در کیف پول‌های آنلاین یکی دیگر از راه‌های افزایش امنیت موجودی‌تان است. برای نگهداری مبالغ بالای ارز، می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری و یا آفلاین استفاده کنید. یکی از انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری با نام Ledger معروف است.

۵ – قبل از سرمایه‌گذاری، ارز مورد نظر را بشناسید

همانطور که در بورس تهران عرضه اولیه سهام (IPO) وجود دارد، در دنیای ارزهای دیجیتال نیز عرضه اولیه سکه (ICO یا Initial Coin Offering) وجود دارد. عرضه اولیه ارز دیجیتال، به معنای انتشار توکن‌های یک ارز جدید است که معمولا توسط توسعه‌دهندگان آن ارز، طی تبلیغاتی گسترده به عموم معرفی می‌شود.

اما متاسفانه در عرضه‌های اولیه ارز دیجیتال شاهد کلاهبرداری‌های بسیار زیادی هستیم و حتی ارزهایی که به نظر می‌رسد معتبر باشند، پس از مدتی کلاهبردار بودن عوامل آنها محرز می‌شود.  حتی گاهی اوقات افراد در ارزهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که آنرا کاملا نمی‌شناسند و  صرفا با دیدن نمودار قیمت ارز که رشد زیادی داشته، به طمع کسب ثروت در کوتاه‌مدت، فریب می‌خورند.

قصد نداریم بگوییم عرضه‌های اولیه جدید در حوزه ارزهای دیجیتال کاملا کلاهبرداری است ولی باید قبل از هرگونه اقدامی تحقیق و بررسی بسیار زیادی را انجام دهید.

عرضه‌های اولیه موفق و معتبری نیز وجود داشته‌اند و بعدها نیز انجام خواهد شد. به طور مثال عرضه اولیه ارز اتریوم (ethereum) یک مورد معتبر و قانونی بود که سود خوبی را نیز نصیب خریداران آن کرد.

7 نکته مهم، قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

۶ – هیجان‌زدگی را کنار بگذارید

خرید و فروش هیجانی، در بازار ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد. این یکی از ویژگی‌های معامله‌گران تازه‌کار است که با دیدن نشانه‌هایی از رشد یا افت قیمت، با هیجان به خرید و یا فروش ارز می‌پردازند و اغلب نیز نتیجه خوبی نمی‌گیرند.

باید در ذهن داشته باشید که افت و رشد قیمت‌ها همیشه در بازارهای مختلف وجود دارد و در صورتی که در یک ارز معتبر سرمایه‌گذاری کرده‌اید، صبر و شکیبایی به خرج دهید. ارزهای دیجیتال نوسانات بسیار زیادی دارند و آنها که پرطرفدارتر هستند معمولا پس از یک دوره افت یا رشد بزرگ، دوباره خودشان را باز می‌یابند.

۷ – از سیستم‌های پونزی دوری کنید

هر سایتی که به شما وعده دوبرابر کردن بیت‌کوین را داد را نباید معتبر تلقی کنید. با روی کار آمدن ارزهای دیجیتال و سخت بودن پیگیری تراکنش‌های این نوع ارزها، سیستم‌های پونزی نیز در این حوزه فعالیت زیادی پیدا کرده‌اند.

سیستم‌های پونزی سیستم‌هایی هستند که با بهانه پرداخت سود به سرمایه‌گذاران، با شیوه‌های مختلف، سرمایه افراد را جمع آوری می‌کنند و البته در ابتدای کار، سود سرمایه‌گذاران اولیه را نیز پرداخت می‌کنند. این سود از پول سرمایه‌گذاران بعدی تأمین می‌شود و شرکت یا فرد دریافت‌کننده سرمایه نیازی به انجام کار اقتصادی با پول دریافتی ندارد.  سیستم‌های پونزی پس از مدتی افشا می‌شوند و این سرمایه‌گذاران هستند که فریب خورده و ضرر می‌کنند ( در مورد ترفند پونزی این صفحه از ویکی‌پدیا را بخوانید)

برای تشخیص سریع یک سیستم پونزی، اول از همه به عقل و منطق خودتان رجوع کنید. هر سیستم یا سایتی که وعده سود زیاد در کوتاه‌مدت را می‌دهد و هویت آن فرد یا شخص یا شرکت و همینطور فعالیت آنها به درستی مشخص و شفاف نیست، به احتمال زیاد یک سیستم پونزی است.

نتیجه‌گیری

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال حوزه جدیدی است که نیاز به تحقیق و بررسی زیاد دارد. سرمایه‌گذاری در این ارزها گرچه سودآور است اما خطراتی نیز دارد که هیچ‌کس نباید با نادیده گرفتن آنها، سرمایه خود را به خطر اندازد. نکته مهم اینجاست از ابزارها، سایت‌ها، کیف پول‌ها و هرچیزی که در حوزه ارزهای دیجیتال با آن سروکار دارید کاملا آگاهی یابید و درباره آنها تحقیق کنید و همه ادعاها را بدون بررسی نپذیرید.

شایان ذکر است با توجه به شفاف نبودن معاملات ارزهای خارجی دیجیتال و بخشنامه ممنوعیت معاملات آن برای کارگزاری ها، سرمایه گذاری در این بازار مورد تایید بآشگاه کارگزاری آگاه ومشتریان آگاه نیست.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

55 پاسخ به “۷ نکته مهم قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال”

 1. AH6355 گفت:

  سلام بیت‌کوین در میان ارزهای رمزپایه‌ی فعلی، بیشترین میزان انرژی را در فرایند استخراج خود مصرف می‌کند و این امر می‌تواند نگران‌کننده باشد.

  ۰
 2. AJ8724 گفت:

  سلام این بیت کویین همش انگلیسیه و ما که حالیمون نشد.ترسیدیم کلاه سرمون بره .نرفتیم...

  ۰
 3. AJ4247 گفت:

  آیا سایت blockchain.infاز ایران حمایت میکند یا احتمال بلوک شدن حسابتان هست؟

  ۰
 4. AJ5695 گفت:

  ممنون میشم درباره بازار فاراکس نیز توضیحاتی ارایه بدهید

  ۰
 5. AJ0306 گفت:

  عرض دیجیتال ینی چه؟ خب اگه قابلیت پول شدن و فیزیکی شدن وقابل لمس شدن باشه خوبه وگرنه تو دست یه عده ایه نه همه این تهش است ...

  ۰
 6. urm44581 گفت:

  واقعا باید قبل از وارد شدن به ارزهای دیجیتال سواد کامپیوتری و طریقه ایمن کردن حسابها رو دونست و گرنه هر چیزی که سرمایه گذاری کنی از بین میره

  ۰
 7. AH7783 گفت:

  سلام بیت کوین مناسب سرمایه گذاری افراد ریسک پذیر هستش

  ۰
 8. AH1746 گفت:

  چرا یهو بازار امروز ریخت؟

  ۰
 9. agah45822 گفت:

  از مطالب اطلاعاتی درباره بیت کوین متشکری
  اگر بیشتر ازاین اطلاعاتی فراهم نموده ودرباره چگونگی فرایند آموزش ارائه نمائید
  متشکر میشویم

  ۰
 10. agah14119 گفت:

  با سلام و ضمن تشکر از مطالب ارائه شده . در صورت امکان برای آموزش بیت کویین یک دوره آموزشی قدرتمند ارائه بفرمایید. باسپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   باتوجه به اینکه این بازار هیچ پشتوانه قابل اتکایی ندارد، لذا مورد تایید کارگزاری آگاه نیست و از همین رو کلاس آموزشی در این حوزه در نظر گرفته نشده است. مطالب مذکئر صرفاً جهت اطلاع سرمایه گذاران گرامی تهیه شده است.

   ۰
 11. AG9622 گفت:

  با سلام
  تبدیل بیت کوین به ریال از چه طریقی امکان پذیر است؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   در رابطه با خرید و فروش بیت کوین سایت های ایرانی وجود دارد که این کار را انجام میدهند.با یک جستوجوی ساده میتوانید با این سایت ها دسترسی پیدا کنید.

   ۰
 12. AJ5783 گفت:

  سلام
  بیت کوین توسط رییس کل بانک مرکزی تایید نشد

  ۰
 13. Amir04550 گفت:

  سلام
  به نظر شما کیف پوال آنلاین بهتر است یا آفلاین؟ و اینکه مقدور هست مطلبی راجب به رایج ترین پول های دیجیتالی و سابقه این پول در باشگاه قرار بدید؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار از آنجا که چنین معاملاتی مورد تایید کارگزاری آگاه و بآشگاه مشتریان نیست، توصیه ای در این خصوص وجود ندارد.
   در خصوص مطلب نیز، این موضوع توسط تیم تولید محتوای بآشگاه بررسی خواهد شد تا چنانچه مغایر با بخش نامه های ممنوعیت این گونه معاملات نباشد و برداشتی تبلیغی از آن صورت نگیرد، مطلب تولید شود.

   ۰
 14. روح اله گفت:

  با سلام و عرض تشکر از اطلاعات خوبی که در اختیارمان قرار می دهید لطفا راجع به سایر ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین هم اطلاعاتی ارائه نمایید. با تشکر

  ۱
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام
   چشم انشالله در اینده مطلبی در این خصوص ارائه خواهد شد. از اینکه با ارائه نظرات خود ما را در مسیر یاری میکنید، سپاسگزاریم.

   ۰
 15. AJ8649 گفت:

  ظاهرا تلگرام هم میخوادکارایی در زمینه ارز دیجیتال و پرداخت دیجیتال انجام بده تا سه ماه آینده

  ۰
 16. AH7434 گفت:

  من نمیدونم چه جوری سرمایه گراری بکنم - و مطمعن باشم

  ۰
 17. sadrara گفت:

  متاسفانه امروزم ناشی از خبر چین ارز هلی دیجیتال خیلی کاهش داشتن

  ۰
 18. AJ8553 گفت:

  با سلام
  اگر لطف کنید در مورد بیت کویین یک فایل آموزشی ارائه فرمایید. ایا در ایران نیز قابل استفاده وکار هست؟
  تشکر.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در این خصوص توضیحاتی در مطلب پیشین ارائه شده است.
   شایان ذکر است با توجه به شفاف نبودن معاملات ارزهای خارجی دیجیتال و بخشنامه ممنوعیت معاملات آن برای کارگزاری ها، سرمایه گذاری در این بازار مورد تایید بآشگاه کارگزاری آگاه ومشتریان آگاه نیست.

   ۰
 19. agah05242 گفت:

  سلام
  درسته که کشورهایی مثل چین و آمریکا بیت کوین رو برسمیت شناختن ؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام
   تا کنون هیچ دولتی بیت کوین را به عنوان پول به رسمیت نشناخته‌است و دولت‌های آمریکا، آلمان و چین بر کالا بودن بیت کوین تأکید دارند

   ۰
 20. محمد حسن نجفیان گفت:

  سلام خب اگرهیچ نهادبین المللی ارزهای دیجیتالی رابه رسمیت نمی شناسد وپشتیبانی نمیکند چه اصراری به سرمایه گزاری داریم.

  ۰
 21. m00468 گفت:

  سلام امکان سرمایه گذاری بیت کوین و ارزهای دیجیتال در ایران می باشد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   انجام این معاملات از طریق درگاه های قانونی مانند کارگزاری ها ممنوعیت دارد.

   ۰
  • Agah2 گفت:

   باسلام و احترام دوست گرامی
   به لحاظ قانونی منعی برای این کار وجود ندارد اما به دلیل وجود برخی تحریم ها امکان انجام معاملات به شکل مستقیم وجود ندارد و با اتکا به راهکارهای غیر رسمی اقدام به خنثی کردن تاثیر تحریم ها می شود که ما آن را توصیه نمی کنیم.

   ۰
 22. علیرضا گفت:

  سلام بیت کوین هم گرون هم و اینکه هیچ گونه حمایتی نمیشه خریدش ریسک زیادی داره

  ۰
 23. Agah18280 گفت:

  سلام در مورد ارز pm7 هم توضیح بدید لطفا

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام.
   ارز pm7 یک ارز دیجیتال به صورت شبکه ای است.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید در گوگل سرچ کنید. اما این نوع ارزها به هیچ وجه مورد تایید نیستند.

   ۰
 24. 2063495981 گفت:

  سلام
  با توجه نتیجه گیری زیرسرمایه گزاری در این حوزه خطی است.
  شایان ذکر است با توجه به شفاف نبودن معاملات ارزهای خارجی دیجیتال و بخشنامه ممنوعیت معاملات آن برای کارگزاری ها، سرمایه گذاری در این بازار مورد تایید بآشگاه کارگزاری آگاه ومشتریان آگاه نیست.
  باتشکر

  ۰
 25. AK2041 گفت:

  سلام
  به اعتقاد من بیت کوین روش جدیدی برای انتقال سرمایه از افراد جوامع مختلف وکشورهای جهان به امپریالیسم جهانخوار به سر کردگی آمریکا و اسرائیل است همانند گلد کوئیست وبازیهای کلاش و..., لطفا گول نخورید.

  ۱
 26. kiyanafroze@yahoo.com گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  استباط بنده از مطالب مفید بیت کویین که ارایه فرمودین اینه که کلا ارزهای دیجیتال مثل ارزهای دیگه نیست و بدون پشتوانه یه ابزار الکترونیکی صادر کردند ، به نظر بنده ابزارهایی مثل دلار ،یورو ، فرانک ، ریال و یا غیره بر اساس پشتوانه بانک کشور صادر کننده که فلز ارزشمندی مثل طلا می باشد صادر شده که بهتر از هر گونه ارز دیگری ارزیابی می شود . چون که اگه سیستم اقتصادی کشوری بدون پشتوانه اقدام به انتشار و یا صدور اسکناس نماید (چه اسکناس کاغذی و چه ارز دیجیتال)در واقع اقدام به ایجاد تورم کرده که خود عامل اصلی بی ارزش کننده پول اون کشور محسوب شده و برای اقتصاد بسیار خترناک می باشد .
  با تشکر و احترام

  ۰
 27. AH2762 گفت:

  ممنون از مطلب مفید وسنجیده تان درمورد ارزهای دیجیتال

  ۰
 28. AS3745 گفت:

  بورس بااینهمه پشتیبانی خطرهای خودشو داره چه برسه به ارزی که معلوم نیست کجای دنیا دنبال سرمایه ات بری مرسی اگاه

  ۰
 29. سعید گفت:

  از روشنگری و دادوستد اطلاعات در سایتتون ممنونم

  ۰
 30. AU6957 گفت:

  لطفا مطالب کامل تری بذارید
  مرسی

  ۰
 31. AP6066 گفت:

  با سلام
  لطفا درباره بازار متشکل ارزی هم که قرار است اجرایی شود مطلب بزارید.
  با سپاس

  ۰
 32. AU0902 گفت:

  هفت نکته ذکر شده مهم و دو نکته از همه مهمتر ریسک و هیجان زدگی و
  سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال حوزه جدیدی است که نیاز به تحقیق و بررسی زیاد دارد.

  ۰
 33. AW2842 گفت:

  با توجه به تغییرات ساختاری در نوع زندگی و کار و ضعف های موجود در سیستم های مالی کنونی،باید روش های نوینی در نقل و انتقال منابع مالی بوجود بیان که انقلابی ترینشون ارزهای دیجیتال هست،به نظرم در آینده بازارهای مالی کلا تغییر میکنن،ولی هنوز پختگی لازم و فراگیری کامل رو ندارن که به عنوان یک سرمایه گذاری یا مبادله در جهت کسب سود برای عموم مطرح باشه،،فعلا آموزش و آشنایی هر چه بیشتر با ارزهای دیجیتال بهترین کار هست

  ۰
 34. AW3964 گفت:

  سرمایه گذاری در این ارزها ریسک خیلی بالایی داره

  ۰
 35. mohammad.vakili گفت:

  با سلام
  خیلی ممنون از هفت مطلب بسیار کاملتون که بایستی مد نظر باشه !!!!

  ۰
 36. AU0902 گفت:

  باسلام
  به طور کلی و اجمال از ابزارها، سایت‌ها، کیف پول‌ها و هرچیزی که در حوزه ارزهای دیجیتال با آن سروکار دارید کاملا آگاهی یابید و درباره آنها تحقیق کنید و همه ادعاها را بدون بررسی نپذیرید.

  ۰
 37. mansoor گفت:

  مطلب شما بسیار مفید و تذکر جالبی بود ضمن تشکر از شما خواهشمندم مطالب این چنینی بیشتری قرار دهید

  ۰
 38. AU0902 گفت:

  با سلام و خسته نباشید این هفت نکته نکات قابل تامل و مفید و مهمی برای هر سرمایه گزاری میباشد

  ۰
 39. AV1609 گفت:

  فکر کنم یکی از راههای ورود ارز به کشور همین ارزهای دیجیتال باشه. دقیق نمی دونم قانونش در ایران به چه شکله

  ۰
 40. مصطفی گفت:

  به عقیده من ارزهای دیجیتال بسیار بهتر از بورس ایران هست زیرا گرداننده ندارد و اتفاقا با تحلیل تکنیکال و اخبار بسیار تاثیر گذار هست و همچنین یک بازار بین المللی که هیچ وقت صف خرید و فروش نمیشه که به صورت ۲۴ ساعته قابل معامله هست و در خصوص ضرر سرمایه گذار میتونه با تعریف حد ضرر منطقی در صرافی معتبر نظیر بایننس از ضرر زیاد جلوگیری کنه و نکته بسیار مهم در این بازار کمیسیون بسیار کم صرافی هاست که به شما کمک میکنه با سودهای حتی ۵ درصد درامد به دلار داشته باشین.
  فقط خواهش میکنم با آموزش وارد این بازار رو به رشد بشین.

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: