Avatar
https://bashgah.com/blog/question/?p=38296

محاسبه رسوب هر ماه به صورت خودکار

سلام

محاسبه رسوب آذر ماه برای اینجانب تا امروز منظور نگردیده، آیا این محاسبات در اول هر ماه بصورت خودکار انجام نمیپذیرند ؟

 • ۷پاسخ
 • ۱۶۶۰بازدید
پاسخ
اشتراک

۷پاسخ

7 پاسخ به “محاسبه رسوب هر ماه به صورت خودکار”

 1. Agah گفت:

  سلام
  شما در طول آذرماه حسابتان منفی بوده و از اعتبار استفاده کرده اید. برای حساب منفی رسوب لحاظ نمی شود.

  ۰
  • agah42735 گفت:

   با سلام

   از ۱۸ تا ۲۱ و روزهای ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ مانده حساب مثبت داشته ام با وجود دریافت وام که مورد محاسبه رسوب قرار نگرفته اند

   ۰
   • Agah گفت:

    سلام
    حساب نقدی شما در روز ۱۸، ۱۹ و ۲۰ آذر به میزان ۱۹۹۹۷۸۰ ریال بدهکار بوده است و در روز ۲۱ آذر مانده شما ۰ ریال بوده است. همینطور در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ آذر حساب شما ۱۹۹۹۹۰۴۳ ریال منفی بوده است. لذا در محاسبه رسوب لحاظ می شود.
    دقت داشته باشید که در زمان خرید و فروش، سررسید معامله ملاک محاسبه رسوب خواهد بود.

    ۰
  • agah42735 گفت:

   با سلام

   لطفا در قسمت اعتبارات قسمتی نیز تحت عنوان سهام فریز شده مشتری اضافه گردد که اولا برای مشتری مشخص گردد که چه سهامی از ایشان بابت اعتبار دریافتی فریز گردیده و ثانیا امکان تغییر آنها در صوررت نیاز نیز برای مشتری بصورت آنلاین فراهم گردیده که اطلاع از آن برای مشتریان جزو حقوق قانونی آنها میباشد.

   به عنوان مثال اینجانب سهمی را که قبلا فریز شده بوده بصورت کامل فروخته و تعداد سهام مذکور در این کارگزاری صفر گردیده بوده که چند هفته بعد در کارگزاری دیگری آن سهم را خریداری مینمایم که تماما موجودی سهام خریداری شده ببه این کارگزاری به عنوان کارگزار ناظر بعلت فریز بودن سهم انتقال میبابد و امکان تغییر کارگزار هم در مورد این سهم به علت فریز بودن آن با وجودیکه موجودی این سهم صفر گردیده بوده پیش از خرید جدید به کارگزاری خرید کننده جدید نیز بصورت آنلاین امکان پذیر نمیگردد که قاعدتا این حالت از نظر قانونی دچار اشکال اساسی میباشد و باید مورد اصلاح قرار گیرد.

   ۰
   • Agah گفت:

    سلام
    ممنونیم از پیشنهادتون. حتماً بررسی خواهیم کرد. البته ذکر یک نکته را خالی از لطف نمی دانیم. اگر حتی دارایی سهام خود را در کارگزاری قبلی صفر کرده باشید، چه سهام شما فریز باشد چه نباشد، همچنان ناظر شما همان کارگزاری است. یعنی ناظر سهم به صورت خودبخود و پس از فروش کل دارایی در کارگزاری قبلی، تغییر نمی کند. اما فرمایش شما صحیح است که اگر در نماد فریز شده درخواست تغییر ناظر داشته باشید، تغییر امکان پذیر نخواهد بود.

    ۰
    • agah42735 گفت:

     با سلام

     ۱- در چه حالتی و یا در چه زمانی کارگزا ی سهام فریز شده را از جالت فریز خارج مینماید؟

     ۲- آیا نیاز به ارائه درخواست مشتری هم برای خارج کردن سهام فریز شده پس از تسویه اعتبار نیز میباشد؟

     ۳- آیا کارگزاری میتواند بدون ارائه درخواست تغییر ناظر صرفا به تبع سهام خریداری شده در کارگزاری خود نسبت به تغییر کارگزار ناظر این سهم به نام خود راسا و بدون ارائه درخواست و نظر مشتری نیز خود اقدام نماید؟

     ۰
     • Agah گفت:

      سلام
      ۱- وقتی اعتبار شما صفر می شود کارگزاری سهام فریز شده را از فریز خارج می کند. البته با توجه به کثرت مشتریان اعتباری، این کار ممکن است با تاخیر صورت گیرد. ولی با تماس مشتری بلافاصله رفع فریز می شود.
      ۲- همانطور که در پاسخ نخست ارائه شد، بهتر است مشتری تلفنی از کارگزاری درخواست نماید.
      ۳- کارگزاری اجازه ندارد که بدون درخواست مشتری تغییرناظر سهمی را ثبت نماید، مگر آنکه مشتری سهم مذکور را اعتباری از کارگزاری خرید کرده باشد.

      ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: