چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟

اوایلی که وارد بورس شده بودم بعضی وقتها سهم مناسبی برای سرمایه گذاری پیدا نمی‌کردم لذا عملا پول بلااستفاده داشتم و سود بانکی هم بازده مورد انتظار من را تامین نمی‌کرد. تازه خیلی حس خوبی نداشتم که بعد از این همه درس خوندن همان کاری رو بکنم که یک فرد بی سواد هم می تونست بکنه. دنبال راه حلی بودم که اولا صرفا به دلیل وجود پول مازاد سهم الکی نخرم، ثانیا پولمم بلااستفاده نماند. خیلی روش ها را امتحان کردم از پول مازادم برای پر کردن امتیاز وام مسکن استفاده کردم ولی وقتی وام ها درآمد هم کلی دردسر کشیدم هم مجبور شدم پولش رو ببرم تو بازاری که بهش اعتقادی نداشتم. با یکی دوتا بانک صحبت کردم که پولم رو توی حساب جاریشون بگذارم و در عوض در زمان رونق بازار ۵۰ درصدش رو به هم وام بدهند قبول کردن اما بعدش که خواستم وام استفاده کنم اینقدر تو بحث ضامن و وثیقه چرخوندنم که بی خیال شدم. امروز وقتی دیدم کارگزاری آگاه امکان دریافت وام قرض الحسنه را با شرایط بسیار راحت و ساده توی سایت بآشگاه ایجاد کرده و مدلش همان چیزی که من دنبالش بودم خیلی حال کردم.

از بچه های آگاه بابت ایده جالبشون متشکرم.

آنچه خواندید، اظهار لطف یکی از مشتریان کارگزاری آگاه درباره اعطای وام قرض الحسنه در بآشگاه بود. در ادامه توضیحاتی بیان خواهد شد تا به برخی سوالات مخاطبین گرامی پاسخ داده شود.

مقدمه

وام قرض الحسنه امکانی است برای مشتریانی که به دلیل سرعت در معامله یا دلایل دیگه تمایل ندارند پول خود را از کارگزاری خارج کنند. بدیهی است کارگزاری ها به دلیل قوانین بورس نمی توانند پول مشتری را در حساب های غیر جاری قرار دهند لذا عملا امکان پرداخت منافع به این دسته از مشتریان، وجود نداشت اما با استفاده از خدمت وام قرض الحسنه نه تنها دغدغه این مشتریان برطرف شده، بلکه امکان استفاده از اعتبار حاصل از رسوب پول در زمان های رونق بازار هم فراهم گردیده است. شرایط دریافت این وام به طور کامل در مطلب “دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه” بیان شده است و در این مطلب به دنبال پاسخ به ضرورت وجودی آن هستیم.

تفاوت وام قرض الحسنه و اعتبار

اعتبار اعطایی در باشگاه ناشی از معاملات مشتری است. مشتریان بر اساس معاملات خود در کارگزاری آگاه از تخفیف کارمزد برخوردار می‌شوند که این تخفیف کارمزد به حساب بآشگاه آنها واریز می‌گردد و می توانند از محل آن، از اعتبارات باشگاه با نرخ بهره مناسب استفاده کنند. در این حالت هر چقدر مشتری گردش معاملاتی بیشتری داشته باشد، از تخفیف کارمزد بیشتر و بالتبع آن از اعتبارات بیشتری استفاده می‌کند و طبیعتا کارگزاری هم از محل کارمزد خود هزینه های مالی را پرداخت می نماید. اما اگر مشتریان به هر دلیلی پولشان در حساب نزد کارگزاری بماند، می‌توانند با توجه به توافق کارگزاری آگاه با بانک‌ها درصدی از آن را بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای استفاده نمایند که این امکان از طریق وام قرض الحسنه فراهم شده‌است.

این وام برای چه کسی کارکرد دارد؟

با توجه به اینکه عملا کارگزاری مانده بستانکاری سررسید شده حساب شما را مبنای محاسبه میانگین قرار می دهد، لذا این خدمت جدید برای حالت‌های زیر کاربردی است:

 • افرادی که به دلیل خرید آنلاین سهام، وجه از حساب آن‌ها برداشت می‌شود اما سه روز بعد به حساب سپرده‌گذاری واریز می‌گردد. در این فاصله مانده حساب بستانکاری آنان به اخذ وام کمک می‌کند. یعنی در زمان خرید سهام از طریق سامانه آنلاین، مبلغ خرید کسر شده از حساب مشتری، تا زمان تسویه (T+3) در محاسبات رسوب وی درنظر گرفته می‌شود.
 • چنانچه شما سهمی را فروخته و پس از تسویه مبلغ آن در حساب نزد کارگزاری وجود دارد اما هنوز تصمیم به خرید نگرفته‌اید؛ در این حال فاصله زمانی بین فروش و خرید سهام در محاسبات لحاظ می گردد.
 • اگر از آن دسته افرادی هستید که به دلیل مشغله کاری زیاد تمایل ندارید که پولتان را بین حساب بانک و کارگزاری جابجا کنید تا مانع از اقدام سریع برای خرید نگردد، این وام می‌تواند منافع شما را در فاصله زمانی موجود تا موعد تسویه سهام خریداری شده جدید حفظ کند.
 • می‌توانید در زمان رکود بازار و عدم تصمیم به خرید سهام منابع تجهیز کنید برای زمان های رونق بازار تا علاوه بر منابع خودتان و اعتبار ناشی از گردش معاملاتتان با یک اعتبار اضافه تر به نام وام بدون بهره، اقدام به خرید سهام نمایید

 

 

چرا کارگزاری ۶۰% رسوب را پرداخت می‌نماید؟

سوالی که احتمالا ذهن خیلی از مشتریان را مشغول کرده است که چرا کارگزاری درصدی از این رسوب را به مشتریان می دهد و نه ۱۰۰ درصد آن را.

این وام بر اساس تسهیلاتی که بانک‌ها در حال حاضر می توانند ارائه نمایند طراحی شده است و در واقع کارگزاری تمام منافعی را که از بانک‌ها در این باب دریافت می‌نماید، صرف ارائه این خدمت به مشتریان می‌کند. با توجه به اینکه بانک‌ها قسمتی از رسوب پول را به دلایلی چون دریافت کارمزد، هزینه های سربار بانک و سپرده قانونی نزد بانک مرکزی به کارگزاری پرداخت نمی‌کنند در نتیجه کارگزاری درصد کمتری دریافت کرده و تسهیلاتی را که از بانک‌ها دریافت می‌کند، عیناً به مشتری منتقل می نماید.

آیا نمی شود به رسوب پول مشتریان سود تعلق گیرد؟

کارگزاری آگاه به دنبال تسهیل سرویس‌هایی است که به راحتی برای مشتریان قابل دسترسی نیست. با توجه به وجود ابزارهایی چون صندوق‌های بادرآمد ثابت و اوراق با درآمد ثابت با نرخ‌های مناسب، عملا مشتریانی که به دنبال دریافت سود برای منافع خود هستند با کمترین دردسر می‌توانند به نرخ سود قابل قبولی برسند. لذا به نظر می‌رسد سرویس دریافت سود برای مشتریان خیلی جذاب نباشد؛ اما به دلیل بروکراسی حاکم بر نظام بانکی و قوانین دست و پاگیر، دریافت وام برای فعالان بازار اگر غیر ممکن نباشد بسیار سخت است. همین امر موجب جذاب بودن این سرویس (یعنی وام قرض الحسنه) برای مشتریان است.

چرا این وام به قله‌های پایین تعلق نمی‌گیرد؟

سوال بسیاری از مشتریان این است که چرا وام به قله‌های پایین‌تر از سهند (سطح ۵) بآشگاه تعلق نمی‌گیرد.

اولا برای کسانی که واقعا در بورس فعالیت می کنند با توجه به راه های مختلف کسب امتیاز چون انجام معامله، شرکت در مسابقه و معرفی دوستان، دسترسی به قله سهند بسیار راحت است.

ثانیا رسوب پول مشتریان برای کارگزاری منفعتی ندارد. لذا کارگزاری به دنبال تشویق افراد به رسوب پول خود نیست! بلکه صرفا به دنبال ایجاد یک سرویس مناسب برای ترغیب و تشویق مشتریان خود است. از آنجایی که دسترسی به سطوح پایین در بآشگاه برای افراد خیلی راحت است، بیم آن می‌رفت که این سرویس مورد استفاده افرادی قرار گیرد که فعال بازار سرمایه نبوده و فقط به دنبال راهی برای فرار از بوروکراسی سیستم بانکی هستند؛ لذا با تعیین سطح ۵ به عنوان پیش شرط تعلق این وام، منابع این سرویس واقعاً در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

در پایان خاطر نشان می‌سازد ما در کارگزاری آگاه همواره به دنبال شنیدن نظرات مشتریان خود هستیم تا با کمک آن‌ها بتوانیم کیفیت و کمیت سرویس‌های خود را بهبود ببخشیم. بر این اساس بر مبنای پیشنهاد یکی از مشتریان عزیز مقرر گردید که محاسبه رسوب مشتریان از سطوح پایین بآشگاه شروع شود اما تعلق وام از سطح پنج صورت گیرد. به عبارت ساده ‌تر محاسبه رسوب شما از قله اول (بیستون) شروع می‌گردد اما پس از رسیدن به سطح پنج، دریافت وام برای شما قابل استفاده است. البته این تغییر استراتژی نیاز به تغییرات نرم افزاری دارد که امیدواریم از اوایل سال جدید اعمال گردد.

شایان ذکراست از ابتدای فروردین ۹۵ امکان ارسال درخواست محاسبه برای همه سطوح وجود دارد.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.88 نظر در مورد مطلب “چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟

  1. سلام
   برای محاسبه رسوب خود لازمه که در بخش وام قرض الحسنه بآشگاه (در تب خدمات) درخواست محاسبه رسوب رو ثبت کنید تا در پایان ماه رسوب براتون محاسبه بشه.

   1. سلام
    اگر فراموش کنیم و گزینه محاسبه را نزنیم، آیا رسوب آن ماه باطل میشود یا اینکه در حساب ما باقی میماند؟
    آیا از زمانی که ما این گزینه را بزنیم، رسوب برای ما محاسبه میگردد؟
    آخه بنده مبلغی در حسابم داشتم ولی چهار روز بعد متوجه شدم که باید این گزینه را انتخاب کنم.
    ممنون

    1. سلام
     بله، برای اینکه رسوب شما مورد محاسبه قرار گیرد، لازم است که ابتدا درخواست خود را از طریق سامانه بآشگاه به کارگزاری ارسال نمایید. پس از آن هر ماه این رسوب برای شما محاسبه می شود و نیاز به درخواست مجدد نیست.

 1. والا خیلی جالبه من چندباره دارم مطالعه ش میکنم خیلی خوشم اومد الانم سطح ۳ هستم سعی میکنم خیلی زود سطح۵ رو بگیرم انشالله
  آگاه ممنونیم

 2. سلام، طبق معمول کارگزاری آگاه پیشتاز در ارائه ایده های جدید و خلاقانه برای کسب رضایت بیشتر مشتریانش است که جای قدردانی و تشکر داره ، واقعاً خسته نباشید.
  ضمناً آیا این وام قرض الحسنه بدون سود وحتی بدون کارمزد در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت؟
  همچنین شروع محاسبه رسوب مانده مشتریان از سطوح پایین بآشگاه و تعلق وام از سطح پنج پیشنهاد بسیار جالبی است که امیدواریم سریعتر عملیاتی گردد.

 3. سلام خدمت تمام زحمتکشان باشگاه آگاه پیشنهاد میکنم برای افرادی از اعضا باشگاه که در ارائه نظرات و پیشنهادات مفید و سازنده که با بررسی و صرف وقت زیاد و خواندن مطالب فعالتر نسبت به سایرین واقع شده اند امتیاز یا وجه نقد یا جایزه به صورت سفر یا غیره در نظر بگیرید یا از آنها جهت حضور در بعضی از جلسات به عنوان عضو اکتیو و پرتلاش و نماینده مشتریان در جهت شنیدن توضیحاتشان و پیشنهاداتشان برای نیل به اهداف بالا و مشتری مداری دعوت کنید.اینکار انگیزه افراد باشگاه را مضاعف میکند. و از لحاظ روانشناسی جذب بسیار مهم است.متشکرم.

 4. با عرض سلام می خواستم اگر این وام به من تعلق گرفت ایا می توانم از ان برداشت داشته باشم ولی در موعد مقرر ان را تسویه حساب کنم سوال دوم ایا برای گرفتن وام باید به کارگذاری جهت تکمیل مدارک مثل اعتباری مراجعه کرد متشکرم

  1. سلا
   وام در حقیقت نوعی اعتبار هست که به شما تعلق میگیره تا با اون معاملات سهام رو انجام بدید. این وام امکان برداشت نقدی ندارد.
   همونطور که در مطلب “دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه” ذکر کردیم، دریافت این وام نیاز به شرایطی مثل تکمیل قرارداد اعتباری داره که برای این کار باید به کارگزاری مراجعه کنید.

 5. سلام
  واقعا طرح خوب و مناسبی است.پیشنهاد دارم در این طرح گزیینه های مختلفی باشد اعم از اینکه رسوب پول سه ماهه و ۶ ماهه و ۹ ماهه هم بررسی شود .
  در کل از زحمات شما تشکر میکنم.

 6. سلام و خسته نباشید
  من تاریخ ۹۴/۱۱/۲۸ درخواست محاسبه رسوب دادم و دیروز رسوب محاسبه شده در ماه بهمن اومد متن زیر
  ۱ ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ محاسبه رسوب بهمن ماه
  میخواستم ببینم منظور از رسوب بهمن از تاریخ ۹۴/۱۱/۰۱ تا ۹۴/۱۱/۳۰ هست یا نه ،‌ و چرا اینقدر دیر محاسبه یک ماه انجام میشه ؟؟؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. سلام
   محاسبه رسوب از تاریخی که شما درخواست خود را ثبت کرده اید انجام می شود نه از ابتدای بهمن ماه. رسوب محاسبه شده مربوط به تاریخ ۲۸، ۲۹ و ۳۰ بهمن است.
   از اونجا که این اولین باری بوده که محاسبه صورت میگرفته، نیاز به بررسی و دقت نظر کافی در آن وجود داشته است. تلاش ما بر این است که رسوب هر ماه در ابتدای ماه بعد و بدون اتلاف وقت محاسبه و در سامانه نمایش داده شود.

  1. سلام
   برخی خدمات بآشگاه نظیر دریافت اعتبار وام و برداشت ریال بآشگاه فقط مخصوص مشتریان کارگزاری است. اما سایر خدمات به کسانی هم که مشتری کارگزاری نیستند تعلق می گیرد. شما میتوانید علاوه بر کدی که در کارگزاری فعلی خود دارید، یک کد معاملات آنلاین نیز از کارگزاری آگاه دریافت نمایید.

 7. سلام عیدتون مبارک پیشنهاد من اینه که با توجه به محاسبه رسوب از هر سطحی وقتی کسی مثلا زمانیکه به سطح ۵ رسید و درخواست محاسبه رسوب داد تمامی رسوب پول او بعلاوه رسوب خرید و فروشش که ۳ روز کاری بعد از طرف کارگزاری به حساب سپرده گذاری واریز میشه بصورت یکجا از سطح کاربر که مشتری عضو باشگاه شد تا تاریخ درخواست محاسبه و به صورت تفکیک ماه به ماه هم نمایش داده شود.بدون اتلاف وقت و بصورت درجا. متشکرم.

 8. سلام خدا قوت
  در نظرات بالا خواندم که برای گرفتن وام قرض الحسنه و اعتبار حتما باید مشتری آگاه بود آیا حتما نیاز است حضوری به کار گزاری بیاییم؟
  یا امکان پر کردن و ارسال اینترنتی هم هست؟

 9. باسلام!
  ببخشیدیه سوالی ازشماداشتم اینکه:آیادرموقع اعطای اعتبار،ازمشتری چک یاسفته هم اخذمیشودیانه؟؟-یافقط سهمهای مشتری مسدودمیشه؟!
  باتشکر

  1. با سلام
   در روال عادی به هنگام اعطای اعتبار فقط ارزش تضمین مشتری نزد کارگزاری فریز میگردد اما از آنجائیکه مطابق با دستور العمل خرید اعتباری کارگزار میتواند تضامین دیگری را نیز بابت خرید اعتباری از مشتری دریافت نماید، امکان دارد بنابرشرایط و صلاحدید مدیریت کارگزاری علاوه بر فریز نمودن ارزش تضمین، از مشتری تضامین دیگری مانند چک و یا سفته نیز دریافت گردد.
   با تشکر از شما

  1. سلام
   با ثبت درخواست شما، رسوب شما از همان روزِ ثبت تا پایان ماه محاسبه شده و در ابتدای ماه بعد برای شما نمایش داده میشود. یعنی مثلا اگر شما روز ۱۰ فروردین درخواست خود را ثبت کرده باشید، رسوب شما از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ فروردین محاسبه و در تاریخ ۱ اردیبهشت در سامانه بآشگاه به شما نمایش داده میشود. در ماه های بعد این محاسبه بطور خودکار از ابتدا تا انتهای ماه محاسبه خواهد شد.

 10. سلام وقت بخیر ممکنه بفرمایید چرا گزارش رسوب وام قرض الحسنه با گذشت ۴۳ روز از سال جدید هنوز هم میزان رسوب پارسال نمایش میده؟؟؟؟؟؟ قول پارسالتون چیز دیگه ای بود که اگه لازمه یاددآوری خواهم کرد!!!! با تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   رسوب مشتریان در همه سطوح در ابتدای فروردین و ابتدای اردیبهشت محاسبه و به حسابشان منظور شده است. در صورتی که مشکلی در سامانه دارید، لطفا مشخصات خود را ذکر فرمایید تا پیگیری شود. سپاس

 11. سلام خدمت شما.میخاستم بپرسم حداقل موجودی برای ورود به باشگاه برای سرمایه گزاری چفدر باید باشه؟خیلی دوست دارم بیشتر بدونم.در ضمن من ثبت نام کردم در باشگاه ولی وقتی میخام وارد بشم میزنه همچین نامی با این مشخصات موجود نیست.چیکار کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام
   پیرو تماس تلفنی که حضورتان اعلام شد، در یآشگاه امکان سرمایه گذاری وجود ندارد و بآشگاه برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده است. اما برای سرمایه گذاری در بورس و انجام معاملات آنلاین، ارزش هر معامله شما که از طریق سامانه آنلاین انجام می شود باید حداقل ۱۰۰ هزارتومان باشد. حجم هر معامله نیز باید حداقل ۵۰ سهم باشد.
   در خصوص سوال دوم شما، رمز عبور خود را اشتباه وارد نموده اید. برای بازیابی رمز عبور می توانید از گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟” در بخش ورود به سایت استفاده نمایید.

 12. سلام پول چقدر باید باشه و چند وقت بهش دست نزد تا بهش وام تعلق بگیره ؟ بعد فقط رسوب چطور محاسبه میشه اگه این طور من هش در حال خرید و فروش هستم و پولم رسوب نداره چه کار باید بکنم که وام بمن تعلق بگیره ؟ با سپاس

  1. سلام دوست گرامی
   هدف از وام این نیست که شما مبلغی پول در حساب کارگزاری قرار دهید تا ماه بعد وام بگیرید. بلکه هدف این است در خلال روزهایی که خرید و فروش می کنید، ممکن است برخی روزها پول در حساب معاملاتی شما بماند. برای چنین مواقعی کارگزاری در انتهای هر ماه میانگین رسوب شما را محاسبه می کند. درصدی از عدد به دست آمده به عنوان وام اعتباری برای خرید و فروش اوراق بهادار در اختیار شما قرار می گیرد. این درصد بسته به سطح شما در بآشگاه است.

 13. سلام وقت بخیر ممکنه بفرمایید چرا گزارش رسوب وام قرض الحسنه با گذشت ۲ ماه از سال جدید هنوز هم میزان رسوب پارسال نمایش میده؟؟ پارسال ۲۶ اسفند که درخواست دادم تا پایان اسفند ۲۴۱ هزار تومان رسوب زده الانم با توجه به معاملات نسبتا زیاد که ۲۲ اردیبهشت هست همون ۲۴۱ تومن نشون میده کد بورسی رجب۱۸۳۲۷ میباشد جهت بررسی

  1. سلام دوست گرامی
   ضمن عرض پوزش از تاخیری که بوجود امده است، با استحضار می رسانیم محاسبه رسوب کلیه ماه ها در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۵ بروزرسانی شد. خواهشمند است پس از بررسی در صورتی که با مشکلی مواجه شدید اعلام فرمایید.

 14. اگه ما قبول کنیم که رسوب مانده پول نزد کارگزار محاسبه بشود حتما باید ماه بعد وام قرض الحسنه بگیریم یا می توانیم این رسوب برای چند ماه محاسبه بشود و بعد وام بگیریم؟

 15. با عرض سلام خدمت کارگزای آگه و خسته نباشید

  به نظر من این طرحی که برای وام گذاشتین بسیار مناسبه اما ی مشکل داره اونم اینکه همه کسانی که وارد بورس میشن با سرمایه بالایی وارد نمیشن طبیعتا رسوب مانده هم براشون خیلی زیاد نیست حتی با شرکت در مسابقات و رسیدن به سطح ۵ نمیتونن از این وامها استفاده کنن . به نظرم باید وام های با مبلغ پایین هم برای این افراد بزارین . ممنون از تیم کارگزاری

  1. سلام
   برای این دسته از عزیزان بسته های اعتباری در نظر گرفته شده که بر اساس گردش معاملاتی خود می توانند از آن بهره مند شوند.

 16. با سلام
  با فرض قرار داشتن در سطح ۷ باشگاه و تخصیص ۶۵ درصد رسوب به وام قرض الحسنه «
  آیا این ۶۵ درصد به مجموع کل رسوب باقیمانده از ابتدا تا امروز تعلق میگیرد یا به بخشی از میزان رسوبی که از زمان قرار گرفتن در این سطح جمع شده است این۶۵ درصد تعلق گرفته و به مجموع رسوب تا قبل از سطح ۷ همان ۶۰ درصد تعلق گرفته و با مورد فوق جمع میشود؟
  ضمنا بنده با داشتن ۱۹۵,۴۸۷,۸۰۷ ریال رسوب قدرت دریافت وام: ۱۲۰,۲۶۱,۱۸۱ ریال به من تعلق گرفته که معادل ۶۱٫۵ درصد است که با توجه به سطح ۷ (توچال) بنده و میزان تخصیص ۶۵ درصدی وام در این مرحله همخوانی ندارد ؟؟؟!!!

  1. سلام
   دوست گرامی، قدرت وام با توجه به رسوب هر ماه و سطح بآشگاه شما در آن ماه (بصورت جداگانه) محاسبه می شود برای شفافیت بیشتر این موضوع به این مثال توجه کنید:
   آقای احمدی در مردادماه سال ۹۵ بطور میانگین ۱۰میلیون تومان مانده قابل برداشت در حساب کارگزاری آگاه داشته است و سطح بآشگاه ایشان در انتهای مردادماه سطح۶-تفتان است. بنابراین ۶۰درصد رسوب مردادماه یعنی ۶میلیون تومان، به ایشان قدرت وام یک ماهه داده می شود.
   در شهریور ماه ۹۵، مجددا طور میانگین ۱۰میلیون تومان مانده قابل برداشت در حساب کارگزاری آگاه داشته است بنابراین رسوب حساب ایشان بطور کلی ۲۰میلیون تومان و در شهریورماه ۱۰میلیون تومان است و سطح بآشگاه ایشان در انتهای شهریورماه به سطح۷-توچال میرسد بنابراین ۶۵درصد رسوب شهریورماه یعنی ۶/۵۰۰/۰۰۰تومان، قدرت وام یک ماهه به ایشان تعلق می گیرد که با قدرت وام ماه گذشته جمع شده و مجموعا قدرت وام یکماهه ایشان ۱۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *