چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟

 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۱۰۵ نظر
 • ۲۱۸۸۵ مشاهده
خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس

اوایلی که وارد بورس شده بودم بعضی وقتها سهم مناسبی برای سرمایه گذاری پیدا نمی‌کردم لذا عملا پول بلااستفاده داشتم و سود بانکی هم بازده مورد انتظار من را تامین نمی‌کرد. تازه خیلی حس خوبی نداشتم که بعد از این همه درس خوندن همان کاری رو بکنم که یک فرد بی سواد هم می تونست بکنه. دنبال راه حلی بودم که اولا صرفا به دلیل وجود پول مازاد سهم الکی نخرم، ثانیا پولمم بلااستفاده نماند. خیلی روش ها را امتحان کردم از پول مازادم برای پر کردن امتیاز وام مسکن استفاده کردم ولی وقتی وام ها درآمد هم کلی دردسر کشیدم هم مجبور شدم پولش رو ببرم تو بازاری که بهش اعتقادی نداشتم. با یکی دوتا بانک صحبت کردم که پولم رو توی حساب جاریشون بگذارم و در عوض در زمان رونق بازار ۵۰ درصدش رو به هم وام بدهند قبول کردن اما بعدش که خواستم وام استفاده کنم اینقدر تو بحث ضامن و وثیقه چرخوندنم که بی خیال شدم. امروز وقتی دیدم کارگزاری آگاه امکان دریافت وام قرض الحسنه را با شرایط بسیار راحت و ساده توی سایت بآشگاه ایجاد کرده و مدلش همان چیزی که من دنبالش بودم خیلی حال کردم.

از بچه های آگاه بابت ایده جالبشون متشکرم.

آنچه خواندید، اظهار لطف یکی از مشتریان کارگزاری آگاه درباره اعطای وام قرض الحسنه در بآشگاه بود. در ادامه توضیحاتی بیان خواهد شد تا به برخی سوالات مخاطبین گرامی پاسخ داده شود.

مقدمه

وام قرض الحسنه امکانی است برای مشتریانی که به دلیل سرعت در معامله یا دلایل دیگه تمایل ندارند پول خود را از کارگزاری خارج کنند. بدیهی است کارگزاری ها به دلیل قوانین بورس نمی توانند پول مشتری را در حساب های غیر جاری قرار دهند لذا عملا امکان پرداخت منافع به این دسته از مشتریان، وجود نداشت اما با استفاده از خدمت وام قرض الحسنه نه تنها دغدغه این مشتریان برطرف شده، بلکه امکان استفاده از اعتبار حاصل از رسوب پول در زمان های رونق بازار هم فراهم گردیده است. شرایط دریافت این وام به طور کامل در مطلب “دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه” بیان شده است و در این مطلب به دنبال پاسخ به ضرورت وجودی آن هستیم.

تفاوت وام قرض الحسنه و اعتبار

اعتبار اعطایی در باشگاه ناشی از معاملات مشتری است. مشتریان بر اساس معاملات خود در کارگزاری آگاه از تخفیف کارمزد برخوردار می‌شوند که این تخفیف کارمزد به حساب بآشگاه آنها واریز می‌گردد و می توانند از محل آن، از اعتبارات باشگاه با نرخ بهره مناسب استفاده کنند. در این حالت هر چقدر مشتری گردش معاملاتی بیشتری داشته باشد، از تخفیف کارمزد بیشتر و بالتبع آن از اعتبارات بیشتری استفاده می‌کند و طبیعتا کارگزاری هم از محل کارمزد خود هزینه های مالی را پرداخت می نماید. اما اگر مشتریان به هر دلیلی پولشان در حساب نزد کارگزاری بماند، می‌توانند با توجه به توافق کارگزاری آگاه با بانک‌ها درصدی از آن را بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای استفاده نمایند که این امکان از طریق وام قرض الحسنه فراهم شده‌است.

این وام برای چه کسی کارکرد دارد؟

با توجه به اینکه عملا کارگزاری مانده بستانکاری سررسید شده حساب شما را مبنای محاسبه میانگین قرار می دهد، لذا این خدمت جدید برای حالت‌های زیر کاربردی است:

 • افرادی که به دلیل خرید آنلاین سهام، وجه از حساب آن‌ها برداشت می‌شود اما سه روز بعد به حساب سپرده‌گذاری واریز می‌گردد. در این فاصله مانده حساب بستانکاری آنان به اخذ وام کمک می‌کند. یعنی در زمان خرید سهام از طریق سامانه آنلاین، مبلغ خرید کسر شده از حساب مشتری، تا زمان تسویه (T+3) در محاسبات رسوب وی درنظر گرفته می‌شود.
 • چنانچه شما سهمی را فروخته و پس از تسویه مبلغ آن در حساب نزد کارگزاری وجود دارد اما هنوز تصمیم به خرید نگرفته‌اید؛ در این حال فاصله زمانی بین فروش و خرید سهام در محاسبات لحاظ می گردد.
 • اگر از آن دسته افرادی هستید که به دلیل مشغله کاری زیاد تمایل ندارید که پولتان را بین حساب بانک و کارگزاری جابجا کنید تا مانع از اقدام سریع برای خرید نگردد، این وام می‌تواند منافع شما را در فاصله زمانی موجود تا موعد تسویه سهام خریداری شده جدید حفظ کند.
 • می‌توانید در زمان رکود بازار و عدم تصمیم به خرید سهام منابع تجهیز کنید برای زمان های رونق بازار تا علاوه بر منابع خودتان و اعتبار ناشی از گردش معاملاتتان با یک اعتبار اضافه تر به نام وام بدون بهره، اقدام به خرید سهام نمایید

 

 

چرا کارگزاری ۶۰% رسوب را پرداخت می‌نماید؟

سوالی که احتمالا ذهن خیلی از مشتریان را مشغول کرده است که چرا کارگزاری درصدی از این رسوب را به مشتریان می دهد و نه ۱۰۰ درصد آن را.

این وام بر اساس تسهیلاتی که بانک‌ها در حال حاضر می توانند ارائه نمایند طراحی شده است و در واقع کارگزاری تمام منافعی را که از بانک‌ها در این باب دریافت می‌نماید، صرف ارائه این خدمت به مشتریان می‌کند. با توجه به اینکه بانک‌ها قسمتی از رسوب پول را به دلایلی چون دریافت کارمزد، هزینه های سربار بانک و سپرده قانونی نزد بانک مرکزی به کارگزاری پرداخت نمی‌کنند در نتیجه کارگزاری درصد کمتری دریافت کرده و تسهیلاتی را که از بانک‌ها دریافت می‌کند، عیناً به مشتری منتقل می نماید.

آیا نمی شود به رسوب پول مشتریان سود تعلق گیرد؟

کارگزاری آگاه به دنبال تسهیل سرویس‌هایی است که به راحتی برای مشتریان قابل دسترسی نیست. با توجه به وجود ابزارهایی چون صندوق‌های بادرآمد ثابت و اوراق با درآمد ثابت با نرخ‌های مناسب، عملا مشتریانی که به دنبال دریافت سود برای منافع خود هستند با کمترین دردسر می‌توانند به نرخ سود قابل قبولی برسند. لذا به نظر می‌رسد سرویس دریافت سود برای مشتریان خیلی جذاب نباشد؛ اما به دلیل بروکراسی حاکم بر نظام بانکی و قوانین دست و پاگیر، دریافت وام برای فعالان بازار اگر غیر ممکن نباشد بسیار سخت است. همین امر موجب جذاب بودن این سرویس (یعنی وام قرض الحسنه) برای مشتریان است.

چرا این وام به قله‌های پایین تعلق نمی‌گیرد؟

سوال بسیاری از مشتریان این است که چرا وام به قله‌های پایین‌تر از سهند (سطح ۵) بآشگاه تعلق نمی‌گیرد.

اولا برای کسانی که واقعا در بورس فعالیت می کنند با توجه به راه های مختلف کسب امتیاز چون انجام معامله، شرکت در مسابقه و معرفی دوستان، دسترسی به قله سهند بسیار راحت است.

ثانیا رسوب پول مشتریان برای کارگزاری منفعتی ندارد. لذا کارگزاری به دنبال تشویق افراد به رسوب پول خود نیست! بلکه صرفا به دنبال ایجاد یک سرویس مناسب برای ترغیب و تشویق مشتریان خود است. از آنجایی که دسترسی به سطوح پایین در بآشگاه برای افراد خیلی راحت است، بیم آن می‌رفت که این سرویس مورد استفاده افرادی قرار گیرد که فعال بازار سرمایه نبوده و فقط به دنبال راهی برای فرار از بوروکراسی سیستم بانکی هستند؛ لذا با تعیین سطح ۵ به عنوان پیش شرط تعلق این وام، منابع این سرویس واقعاً در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

در پایان خاطر نشان می‌سازد ما در کارگزاری آگاه همواره به دنبال شنیدن نظرات مشتریان خود هستیم تا با کمک آن‌ها بتوانیم کیفیت و کمیت سرویس‌های خود را بهبود ببخشیم. بر این اساس بر مبنای پیشنهاد یکی از مشتریان عزیز مقرر گردید که محاسبه رسوب مشتریان از سطوح پایین بآشگاه شروع شود اما تعلق وام از سطح پنج صورت گیرد. به عبارت ساده ‌تر محاسبه رسوب شما از قله اول (بیستون) شروع می‌گردد اما پس از رسیدن به سطح پنج، دریافت وام برای شما قابل استفاده است. البته این تغییر استراتژی نیاز به تغییرات نرم افزاری دارد که امیدواریم از اوایل سال جدید اعمال گردد.

شایان ذکراست از ابتدای فروردین ۹۵ امکان ارسال درخواست محاسبه برای همه سطوح وجود دارد.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

105 پاسخ به “چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟”

 1. rezarahmaniasl@gmail.com گفت:

  ایشالا که به ما هم برسه !

  ۸
 2. mania_montazami@yahoo.com گفت:

  ممنون از توضیحات مفید و شفاف شما

  ۲
 3. MOH00204 گفت:

  سلام مشترکین آنلاین آگاه چطور می توانند بفهمند که چقدر رسوب پول نزد شما دارند ؟

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام
   برای محاسبه رسوب خود لازمه که در بخش وام قرض الحسنه بآشگاه (در تب خدمات) درخواست محاسبه رسوب رو ثبت کنید تا در پایان ماه رسوب براتون محاسبه بشه.

   ۲
   • MOH00204 گفت:

    از پاسخ شما تشکر می کنم

    ۰
   • حسین فیاضی گفت:

    سلام
    اگر فراموش کنیم و گزینه محاسبه را نزنیم، آیا رسوب آن ماه باطل میشود یا اینکه در حساب ما باقی میماند؟
    آیا از زمانی که ما این گزینه را بزنیم، رسوب برای ما محاسبه میگردد؟
    آخه بنده مبلغی در حسابم داشتم ولی چهار روز بعد متوجه شدم که باید این گزینه را انتخاب کنم.
    ممنون

    ۱
    • Agah گفت:

     سلام
     بله، برای اینکه رسوب شما مورد محاسبه قرار گیرد، لازم است که ابتدا درخواست خود را از طریق سامانه بآشگاه به کارگزاری ارسال نمایید. پس از آن هر ماه این رسوب برای شما محاسبه می شود و نیاز به درخواست مجدد نیست.

     ۱
 4. vahedia72 گفت:

  والا خیلی جالبه من چندباره دارم مطالعه ش میکنم خیلی خوشم اومد الانم سطح ۳ هستم سعی میکنم خیلی زود سطح۵ رو بگیرم انشالله
  آگاه ممنونیم

  ۰
 5. ناهید گفت:

  با سلام و خدا قوت به دستندرکاران آگاه
  خیلی طرح خوب و جذابیه. ممنون از اینکه به فکر ما هستین

  ۰
 6. roohamshafei@yahoo.com گفت:

  کارپسندیده ای است باتحلیلهای مفیدی که خودکارگزاری انجام میده ترید باپول هدیه لذت بخش است

  ۰
 7. agah01386 گفت:

  سلام، طبق معمول کارگزاری آگاه پیشتاز در ارائه ایده های جدید و خلاقانه برای کسب رضایت بیشتر مشتریانش است که جای قدردانی و تشکر داره ، واقعاً خسته نباشید.
  ضمناً آیا این وام قرض الحسنه بدون سود وحتی بدون کارمزد در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت؟
  همچنین شروع محاسبه رسوب مانده مشتریان از سطوح پایین بآشگاه و تعلق وام از سطح پنج پیشنهاد بسیار جالبی است که امیدواریم سریعتر عملیاتی گردد.

  ۱
 8. amirzakariayy@yahoo.com گفت:

  سلام و تشکر از همه دست اندرکاران کارگزاری آگاه
  واقعا طرح فوق العاده ای است.

  ۰
 9. کهکشان گفت:

  سلام خدمت تمام زحمتکشان باشگاه آگاه پیشنهاد میکنم برای افرادی از اعضا باشگاه که در ارائه نظرات و پیشنهادات مفید و سازنده که با بررسی و صرف وقت زیاد و خواندن مطالب فعالتر نسبت به سایرین واقع شده اند امتیاز یا وجه نقد یا جایزه به صورت سفر یا غیره در نظر بگیرید یا از آنها جهت حضور در بعضی از جلسات به عنوان عضو اکتیو و پرتلاش و نماینده مشتریان در جهت شنیدن توضیحاتشان و پیشنهاداتشان برای نیل به اهداف بالا و مشتری مداری دعوت کنید.اینکار انگیزه افراد باشگاه را مضاعف میکند. و از لحاظ روانشناسی جذب بسیار مهم است.متشکرم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام خدمت شما دوست گرامی
   انشاءالله برای کاربران و مشتریان همراه، تمهیدات ویژه در نظر خواهیم گرفت. سپاس از همراهی شما.

   ۰
 10. agha37355 گفت:

  واقعا خوبه.ممنون که به فکر مشتری هاتون هستین

  ۰
 11. tachar52@gmail.com گفت:

  از مطالب اموزشی ممنون

  ۰
 12. mohseni44 گفت:

  با عرض سلام می خواستم اگر این وام به من تعلق گرفت ایا می توانم از ان برداشت داشته باشم ولی در موعد مقرر ان را تسویه حساب کنم سوال دوم ایا برای گرفتن وام باید به کارگذاری جهت تکمیل مدارک مثل اعتباری مراجعه کرد متشکرم

  ۰
 13. rahimheydari63@yahoo.com گفت:

  برای رضایت مشتری از خدمات کارگزاری .

  ۰
 14. mohseni44 گفت:

  با عرض سلام گرم خیلی متشکرم از راهنمایتان

  ۰
 15. khak00742 گفت:

  سلام
  واقعا طرح خوب و مناسبی است.پیشنهاد دارم در این طرح گزیینه های مختلفی باشد اعم از اینکه رسوب پول سه ماهه و ۶ ماهه و ۹ ماهه هم بررسی شود .
  در کل از زحمات شما تشکر میکنم.

  ۱
 16. ali_spp90@yahoo.com گفت:

  امیدوارم نصیب ما هم بشه

  ۰
 17. 2063495981 گفت:

  سلام
  بسیار کار جالبی است مخصوصا قرض الحسنه که شفارش بزرگان می باشد

  ۰
 18. 02725 گفت:

  بسیار ارزندست

  ۰
 19. rezarahmaniasl@gmail.com گفت:

  دستتون دردر نکنه از مطالب عالیتون

  ۰
 20. agah00399 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من تاریخ ۹۴/۱۱/۲۸ درخواست محاسبه رسوب دادم و دیروز رسوب محاسبه شده در ماه بهمن اومد متن زیر
  ۱ ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ محاسبه رسوب بهمن ماه
  میخواستم ببینم منظور از رسوب بهمن از تاریخ ۹۴/۱۱/۰۱ تا ۹۴/۱۱/۳۰ هست یا نه ،‌ و چرا اینقدر دیر محاسبه یک ماه انجام میشه ؟؟؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   محاسبه رسوب از تاریخی که شما درخواست خود را ثبت کرده اید انجام می شود نه از ابتدای بهمن ماه. رسوب محاسبه شده مربوط به تاریخ ۲۸، ۲۹ و ۳۰ بهمن است.
   از اونجا که این اولین باری بوده که محاسبه صورت میگرفته، نیاز به بررسی و دقت نظر کافی در آن وجود داشته است. تلاش ما بر این است که رسوب هر ماه در ابتدای ماه بعد و بدون اتلاف وقت محاسبه و در سامانه نمایش داده شود.

   ۰
 21. rezajahanipour@mailfa.com گفت:

  حتما افراد باید عضو کارگزاری آگاه باشند تا از مزایای باشگاه استفاده کنند.من کد بورسی خود را از کارگزاری ***** گرفتم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برخی خدمات بآشگاه نظیر دریافت اعتبار وام و برداشت ریال بآشگاه فقط مخصوص مشتریان کارگزاری است. اما سایر خدمات به کسانی هم که مشتری کارگزاری نیستند تعلق می گیرد. شما میتوانید علاوه بر کدی که در کارگزاری فعلی خود دارید، یک کد معاملات آنلاین نیز از کارگزاری آگاه دریافت نمایید.

   ۰
 22. javad گفت:

  دستتون دردر نکنه از مطالب عالیتون خسته نباشید

  ۰
 23. azkamg گفت:

  تشکر از طرح های خوبتون

  ۰
 24. nabikalan50 گفت:

  حهت قرارداد مدرک خاصی مورد نیاز است؟

  ۰
 25. mohammadrezarajabi9233@gmail.com گفت:

  با تشکر از توضیحات خوبتون

  ۰
 26. کهکشان گفت:

  سلام عیدتون مبارک پیشنهاد من اینه که با توجه به محاسبه رسوب از هر سطحی وقتی کسی مثلا زمانیکه به سطح ۵ رسید و درخواست محاسبه رسوب داد تمامی رسوب پول او بعلاوه رسوب خرید و فروشش که ۳ روز کاری بعد از طرف کارگزاری به حساب سپرده گذاری واریز میشه بصورت یکجا از سطح کاربر که مشتری عضو باشگاه شد تا تاریخ درخواست محاسبه و به صورت تفکیک ماه به ماه هم نمایش داده شود.بدون اتلاف وقت و بصورت درجا. متشکرم.

  ۰
 27. سمیرا کردی گفت:

  طرح های خوبی دارید ممنون.

  ۰
 28. omid1387319@yahoo.com گفت:

  دستتون دردر نکنه از مطالب عالیتون ممنون

  ۰
 29. mohammadrbaghaei@yahoo.com گفت:

  سلام خدا قوت
  در نظرات بالا خواندم که برای گرفتن وام قرض الحسنه و اعتبار حتما باید مشتری آگاه بود آیا حتما نیاز است حضوری به کار گزاری بیاییم؟
  یا امکان پر کردن و ارسال اینترنتی هم هست؟

  ۰
 30. jamei93 گفت:

  سلام و تشکر از همه دست اندرکاران کارگزاری آگاه
  واقعا طرح فوق العاده ای است.

  ۰
 31. سارا گفت:

  ایده جالبی ، ممنون از نو آوری تون

  ۰
 32. hamid68hasanloo@gmail.com گفت:

  باسلام!
  ببخشیدیه سوالی ازشماداشتم اینکه:آیادرموقع اعطای اعتبار،ازمشتری چک یاسفته هم اخذمیشودیانه؟؟-یافقط سهمهای مشتری مسدودمیشه؟!
  باتشکر

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   در روال عادی به هنگام اعطای اعتبار فقط ارزش تضمین مشتری نزد کارگزاری فریز میگردد اما از آنجائیکه مطابق با دستور العمل خرید اعتباری کارگزار میتواند تضامین دیگری را نیز بابت خرید اعتباری از مشتری دریافت نماید، امکان دارد بنابرشرایط و صلاحدید مدیریت کارگزاری علاوه بر فریز نمودن ارزش تضمین، از مشتری تضامین دیگری مانند چک و یا سفته نیز دریافت گردد.
   با تشکر از شما

   ۰
 33. agah36797 گفت:

  تشکر از ایجاد باشگاه و ایده های خوبتان

  ۰
 34. siroos10 گفت:

  سلام من عضو کاگزاری آگاه هستم تازه با این باشگاه آشنا شدم . از باشگاه تماس گرفتند که بایستی ثبت نام کنم آیا منظورش همفکران است ؟

  ۰
 35. mohammad گفت:

  با سلام و احترام
  با ثبت درخواست محاسبه رسوب چند روز گذشته را بررسی مینمایید؟ فقط همان ماه بررسی میشود ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   با ثبت درخواست شما، رسوب شما از همان روزِ ثبت تا پایان ماه محاسبه شده و در ابتدای ماه بعد برای شما نمایش داده میشود. یعنی مثلا اگر شما روز ۱۰ فروردین درخواست خود را ثبت کرده باشید، رسوب شما از تاریخ ۱۰ تا ۳۱ فروردین محاسبه و در تاریخ ۱ اردیبهشت در سامانه بآشگاه به شما نمایش داده میشود. در ماه های بعد این محاسبه بطور خودکار از ابتدا تا انتهای ماه محاسبه خواهد شد.

   ۰
 36. httvakili گفت:

  باسلام
  طرح جالبی است امیدوارم بتونم استفاده کنم
  ممنون

  ۰
 37. nazaninka گفت:

  ایده جالب و مفیدی است

  ۰
 38. taheri_mf@yahoo.com گفت:

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

  ۰
 39. adampara گفت:

  aaliiiiiiiiiiiii booooood

  ۰
 40. mojtaba.mirzaey@gmail.com گفت:

  به نظر من با این طرحهای که کارگزاری میده مشتریان بیشتر جذب خواهند شد

  ۰
 41. mojtaba.mirzaey@gmail.com گفت:

  من خودم منتظرم تا از این امکانات کارگزاری استفاده کنم

  ۰
 42. noroozi گفت:

  درود
  مطالب مورد استفاده قرار گرفت
  سپاسگزارم

  ۰
 43. hadi_merzaei_1992@yahoo.com گفت:

  وام خوبه بدون سود الان کارگزاری های دیگه سود میخان

  ۰
 44. میثم گفت:

  سلام وقت بخیر ممکنه بفرمایید چرا گزارش رسوب وام قرض الحسنه با گذشت ۴۳ روز از سال جدید هنوز هم میزان رسوب پارسال نمایش میده؟؟؟؟؟؟ قول پارسالتون چیز دیگه ای بود که اگه لازمه یاددآوری خواهم کرد!!!! با تشکر

  ۰
 45. mohammadlo1234@yahoo.com گفت:

  روزهای پنج شنبه شعبه کرج باز میباشد؟
  برا ثبت نام انلاین.

  ۰
 46. osmanzadeh گفت:

  با سلام و دعای خیر
  ایده پرداخت وام قرض الحسنه بسیار نیکو و قابل تحسین است مخصوصا اینکه مورد تاکید دین مبین اسلام نیز هست

  ۰
 47. s.tehrani1993@gmail.com گفت:

  داشتن سرمایه در معاملات ضروریست طرح خوبیست موفق باشید

  ۰
 48. رضا گفت:

  سلام خدمت شما.میخاستم بپرسم حداقل موجودی برای ورود به باشگاه برای سرمایه گزاری چفدر باید باشه؟خیلی دوست دارم بیشتر بدونم.در ضمن من ثبت نام کردم در باشگاه ولی وقتی میخام وارد بشم میزنه همچین نامی با این مشخصات موجود نیست.چیکار کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   پیرو تماس تلفنی که حضورتان اعلام شد، در یآشگاه امکان سرمایه گذاری وجود ندارد و بآشگاه برای ارائه خدمات در نظر گرفته شده است. اما برای سرمایه گذاری در بورس و انجام معاملات آنلاین، ارزش هر معامله شما که از طریق سامانه آنلاین انجام می شود باید حداقل ۱۰۰ هزارتومان باشد. حجم هر معامله نیز باید حداقل ۵۰ سهم باشد.
   در خصوص سوال دوم شما، رمز عبور خود را اشتباه وارد نموده اید. برای بازیابی رمز عبور می توانید از گزینه "رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟" در بخش ورود به سایت استفاده نمایید.

   ۰
 49. OMIDTAEB گفت:

  سلام پول چقدر باید باشه و چند وقت بهش دست نزد تا بهش وام تعلق بگیره ؟ بعد فقط رسوب چطور محاسبه میشه اگه این طور من هش در حال خرید و فروش هستم و پولم رسوب نداره چه کار باید بکنم که وام بمن تعلق بگیره ؟ با سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   هدف از وام این نیست که شما مبلغی پول در حساب کارگزاری قرار دهید تا ماه بعد وام بگیرید. بلکه هدف این است در خلال روزهایی که خرید و فروش می کنید، ممکن است برخی روزها پول در حساب معاملاتی شما بماند. برای چنین مواقعی کارگزاری در انتهای هر ماه میانگین رسوب شما را محاسبه می کند. درصدی از عدد به دست آمده به عنوان وام اعتباری برای خرید و فروش اوراق بهادار در اختیار شما قرار می گیرد. این درصد بسته به سطح شما در بآشگاه است.

   ۰
 50. میثم گفت:

  سلام وقت بخیر ممکنه بفرمایید چرا گزارش رسوب وام قرض الحسنه با گذشت ۲ ماه از سال جدید هنوز هم میزان رسوب پارسال نمایش میده؟؟ پارسال ۲۶ اسفند که درخواست دادم تا پایان اسفند ۲۴۱ هزار تومان رسوب زده الانم با توجه به معاملات نسبتا زیاد که ۲۲ اردیبهشت هست همون ۲۴۱ تومن نشون میده کد بورسی رجب۱۸۳۲۷ میباشد جهت بررسی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ضمن عرض پوزش از تاخیری که بوجود امده است، با استحضار می رسانیم محاسبه رسوب کلیه ماه ها در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۵ بروزرسانی شد. خواهشمند است پس از بررسی در صورتی که با مشکلی مواجه شدید اعلام فرمایید.

   ۰
 51. soheil.hib90@gmail.com گفت:

  ممنون از شیوه جذاب تان

  ۰
 52. علی گفت:

  طرح خوب و جالبیه - براتون آرزوی موفقیت می کنم

  ۰
 53. agah16040 گفت:

  فکر میکنم طرح خیلی خوبیه.

  ۰
 54. dez00098 گفت:

  سلام
  احتمال میدم طرح خوبی باشه

  ۰
 55. h.fayazi@ksc.ir گفت:

  واقعا عالیه
  فکر بزرگی پشت این روش قرار گرفته.
  باتشکر از شما

  ۰
 56. Sh_pa_20@yahoo.com گفت:

  اینم مثل طرحهای دیگتون خوبه

  ۰
 57. agah48267 گفت:

  اگه ما قبول کنیم که رسوب مانده پول نزد کارگزار محاسبه بشود حتما باید ماه بعد وام قرض الحسنه بگیریم یا می توانیم این رسوب برای چند ماه محاسبه بشود و بعد وام بگیریم؟

  ۰
 58. agah14753 گفت:

  با عرض سلام خدمت کارگزای آگه و خسته نباشید

  به نظر من این طرحی که برای وام گذاشتین بسیار مناسبه اما ی مشکل داره اونم اینکه همه کسانی که وارد بورس میشن با سرمایه بالایی وارد نمیشن طبیعتا رسوب مانده هم براشون خیلی زیاد نیست حتی با شرکت در مسابقات و رسیدن به سطح ۵ نمیتونن از این وامها استفاده کنن . به نظرم باید وام های با مبلغ پایین هم برای این افراد بزارین . ممنون از تیم کارگزاری

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برای این دسته از عزیزان بسته های اعتباری در نظر گرفته شده که بر اساس گردش معاملاتی خود می توانند از آن بهره مند شوند.

   ۰
 59. agah28551 گفت:

  با سلام
  بنظرم کار بسیار پسندیده و ارزشمندی انجام دادید

  ۰
 60. 2064819584 گفت:

  با سلام
  با فرض قرار داشتن در سطح ۷ باشگاه و تخصیص ۶۵ درصد رسوب به وام قرض الحسنه «
  آیا این ۶۵ درصد به مجموع کل رسوب باقیمانده از ابتدا تا امروز تعلق میگیرد یا به بخشی از میزان رسوبی که از زمان قرار گرفتن در این سطح جمع شده است این۶۵ درصد تعلق گرفته و به مجموع رسوب تا قبل از سطح ۷ همان ۶۰ درصد تعلق گرفته و با مورد فوق جمع میشود؟
  ضمنا بنده با داشتن ۱۹۵,۴۸۷,۸۰۷ ریال رسوب قدرت دریافت وام: ۱۲۰,۲۶۱,۱۸۱ ریال به من تعلق گرفته که معادل ۶۱٫۵ درصد است که با توجه به سطح ۷ (توچال) بنده و میزان تخصیص ۶۵ درصدی وام در این مرحله همخوانی ندارد ؟؟؟!!!

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، قدرت وام با توجه به رسوب هر ماه و سطح بآشگاه شما در آن ماه (بصورت جداگانه) محاسبه می شود برای شفافیت بیشتر این موضوع به این مثال توجه کنید:
   آقای احمدی در مردادماه سال ۹۵ بطور میانگین ۱۰میلیون تومان مانده قابل برداشت در حساب کارگزاری آگاه داشته است و سطح بآشگاه ایشان در انتهای مردادماه سطح۶-تفتان است. بنابراین ۶۰درصد رسوب مردادماه یعنی ۶میلیون تومان، به ایشان قدرت وام یک ماهه داده می شود.
   در شهریور ماه ۹۵، مجددا طور میانگین ۱۰میلیون تومان مانده قابل برداشت در حساب کارگزاری آگاه داشته است بنابراین رسوب حساب ایشان بطور کلی ۲۰میلیون تومان و در شهریورماه ۱۰میلیون تومان است و سطح بآشگاه ایشان در انتهای شهریورماه به سطح۷-توچال میرسد بنابراین ۶۵درصد رسوب شهریورماه یعنی ۶/۵۰۰/۰۰۰تومان، قدرت وام یک ماهه به ایشان تعلق می گیرد که با قدرت وام ماه گذشته جمع شده و مجموعا قدرت وام یکماهه ایشان ۱۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان می شود.

   ۰
 61. AA5921 گفت:

  با سلام

  در مورد بازگشت اعتبارات استفاده نشده در زمانیکه اعتبار قرض الحسنه نیز همزمان دریافت گردیده باشد این محاسبات چگونه انجام میپذیرند چراکه برای اعتبار قرض الحسنه دریافتی هیچ بازگشتی در نظر گرفته نشده است.

  مثلا چنانچه شخصی از ۵۰م ریال اعتبار قرض الحسنه و ۳۰م اعتبار خریداری شده همزمان استفاده نموده باشد و موجودی حساب معاملاتی او مثلا در طول یک هفته ۴۰م ریال باشد آیا کل هزینه پرداختی وی برای ۳۰م ریال اعتبار استفاده نشده وی در این هفته محاسبه و برگشت داده میشود؟

  با تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درحال حاضر برای وام قرض الحسنه، بازگشت اعتباری در نظر گرفته نمی‌شود.
   و این خدمت تنها به بسته‌های اعتباری موجود دربآشگاه، تعلق می‌گیرد.
   با تشکر

   ۰
 62. AA5921 گفت:

  با سلام

  با توجه به توضیحاتی که در مطالب ارائه شده در قسمتی تحت عنوان اینکه این وام برای چه کسانی کارکرد دارد آورده شده میتوان دید که محاسبه رسوب را برای بازه زمانی T+3 (اخیرا به T+2 تقلیل یافته) که افراد وجه نقدی را ابتداعا در حساب معاملاتی خود برای معامله در حساب معاملاتی خود داشته و باعتبار آن خریدی را در بازار بورس انجام داده اند که نزد کارگزاری تا زمان تسویه یا پایاپایی وجوه معاملات عملا در اختیار داشته از امتیازات این طرح و کاربرد آن برای مشتریانیکه خریدی را (با توضیحی دقیقتر میتوان بیان داشت که به اعتبار وجوه نقد قابل برداشت خود) توسط این کارگزاری انجام داده اند میباشد و بالطبع اینچنین مبالغی هم میبایست جزو محاسبات رسوب آنها لحاظ توسط کارگزاری لحاظ گردیده و مورد محاسبه در هر ماه قرار داده شوند که از آن بعنوان امتیازات چنین اشخاصی و این طرح در مطالب ذکر شده به آن اشاره گردیده.

  ولی در عمل و در محاسبات رسوب چنین موردی برای اینجانب بعنوان نمونه ای از این افراد میتوان دید که در محاسبات این رسوبات در عمل و در این بازه زمانی T همواره لحاظ نگردیده. (با توجه به توضیحات ارائه شده در پاسخ های ارسالی باشگاه در بخش های مخلتف که به پست های ارسالی در این باب و نحوه محاسبه رسوبات را بر اساس مانده نقدی قابل برداشت مشتری اعلام نموده اند که در بلاگ باشگاه این مطالب موجود و در دسترس همگان قرار داشته که براحتی میتوان آنها را جهت بررسی و در تایید درستی اظهارات اینجانب مشاهده نمود)
  که یکی از این پاسخ ها را به عنوان نمونه ای از آنها میتوان براحتی مشاهده نمود که در آن با ذکر مثالی نحوه محاسبه رسوب را که بر اساس مانده نقدی قابل برداشت مشتری مشخصا اعلام و برای محاسبه رسوب مورد استفاده قرار داده است.

  حال باید پاسخ این تناقض مطلبی را که در این مطلب که جزو امتیازات افراد جهت محاسبه رسوب در بازه زمانی T (بازه زمانی خرید یا فروش انجام پذیرفته تا تسویه وجوه یا پایاپایی آن توسط کارگزاران را شامل میباشد) ذکر و در عمل نیز میبایست این مانده ها را در این روزها با توه به توضیحات ارائه شده در این بخش در محاسبات رسوب این افراد لحاظ میگردیده ولی در عمل در محاسبات بعمل آمده و لحاظ شده (محاسبه رسوب بر اساس مانده نقدی قابل برداشت در حساب مشتریان کارگزاری) این مبالغ جهت مشتریان بدین لحاظ جزو رسوبات محاسبه نگردیده اند و در نهایت بدینشکل با عدم افزودن این مبالغ در حساب افراد ذکر گردیده و از امکان استفاده از آنها محروم گردانیده شده اند در حالیکه با اعلام آنها به عنوان امتیازات ارائه شده از سوی کارگزاری این حق جهت آنها ایجاد گردیده بوده و این مبالغ نیز میبایست به حساب آنها جهت استفاده افزوده میگردیده ولی با چنین تعریفی در عمل از مشتریان دریغ گردیده را چگونه کارگزاری میتواند پاسخگوی آن گردد و در احقاق این حقوق ایجاد شده و تحقق نیافته که پس از آگاهی و اطلاعی که بدین شکل مسیولین و مدیریت کارگزاری بدون تردید یافته اند میتوان اقدامات عملی در جهت احقاق این حقوق به جهت مبالغ متعلقه و جبران زمانی را که بدین شکل ادای این حقوق توسط کارگزاری به مشتریان خود بتعویغ افتاده را در کمترین زمان ممکنه و اتخاذ تدابیر لازمه را انتظار داشت که خواستار آن ضمن اطلاع رسانی تدابیر اتخاذ شده در پاسخ ارائه شده این پست در کمترین زمان ممکنه از مسیولین محترم باشگاه میباشم.

  امیدوارم این پست نیز همانند ده ها پست دیگری که پیش ازین از طرف اینجانب ارسال گردیده که در آنها پیشنهادت عملی یا انتقاداتی از عملکرد مسئولین باشگاه و کارگزاری وجود داشته که تا امروز نه تنها پاسخی جت آنها در بلاگ باشگاه ارائه نگردیده بلکه حتی از ارسال و نمایش آنها نیز در بلاگ خودداری گردیده اند دچار نگردد و بدین لحاظ از مسیول رسیدگی به پست های ارسالی موکدانه در خواست ارسال این مطالب را به کلیه مسیولین و مدیران کارگزاری جهت اطلاع و پیگیری های لازمه در ارتباط با مسایل مطروحه ضمن اعلام اقدامات انجام پذیرفته در باب این درخواست را جداگانه دارم.

  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   ضمن سپاس از انتقادات شما که در جهت بهبود عملکرد است، به اطلاع می رسانیم که در نحوه محاسبه رسوب حقی از مشتریان تضییع نگردیده است. زیرا رسوب در دو طرف خرید و فروش با یک فرمول محاسبه می شود. یعنی چنانچه فرد سهم بخرد، مبلغ خرید وی از دو روز بعد لحاظ نمی شود و همینطور اگر سهمی را بفروشد دریافتی وی از دو روز بعد لحاظ می شود.

   ۰
 63. عبدالله گفت:

  باسلام خدمت تمامی مجموعه آگاه. اگر شخصی نتواند در موعد مقرر به وام خود را تسویه کند تکلیف چیست.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بعد از تاریخ تسویه در صورتی که بدهی واریز نشده باشد به تعداد روزهایی که جهت تسویه اقدام نکرده باشد کارگزاری برای وی تخلف در نظر می گیرد.
   باتشکر

   ۰
 64. علیرضا گفت:

  با سلام خدمت کلیه دست اندرکاران گارگزای اگاه.من سطح۴ الوند هستم انشالله خیلی زودبتونم سطح ۵وبالاتر را دریافت کنم .وازمزایای ان بهرمند شوم باتشکر.

  ۰
 65. AM3568 گفت:

  سلام . من ارزش تصمیم و اعتبار برای دریافت وام دارم ‌
  برای عقد قرارداد ب کارگزاری مراجعه کردم.
  گفتن ک باید حداقل سه سهم داشته باشی ن تک سهم
  و حداقل ارزش تضمینت پنج ملیون تومان باشه .

  خب این شرایط رو چرا اول نمیگین تو سایت ؟ چون من مطالعه کردم راهنما و اینا نبود توش

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   کلیه اطلاعات و شرایط لازم برای خدمات کراگزاری در مقالات موجود در بلاگ باشگاه قرار دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر جهت دریافت اعتبار اینجا را کلیک کنید.
   باتشکر

   ۰
 66. AU0902 گفت:

  با سلام
  و تشکر از همه دست اندرکاران کارگزاری آگاه
  واقعا طرح ها و مسابقات و اموزشها و غیره فوق العاده است.

  ۰
 67. AU0902 گفت:

  با سلام
  چه ضمانتی جهت گرفتن وام کارگزاری منظور مینماید سهام و یا معرف وغیره چه چیزی را؟

  ۰
 68. AU0902 گفت:

  با سلام
  در ابتدا که وارد بورس شده بودم بعضی وقتها سهم مناسبی برای سرمایه گذاری پیدا نمی‌کردم لذا عملا پول بلااستفاده بود و سود بانکی هم کم لذا بهترین حالت برای استفاده از فرصت پیش امده بود

  ۰
 69. AY7214 گفت:

  سلام بنده حدود ۳ ماهه ورود داشتم الان سطح ۴ و امتیاز حدود ۱۳۰۰۰ هستم حدود یک هفته دیگر به سطح ۵ و امتیاز ۲۰۰۰۰ میرسم با عضوگیری و پاسخ به سوالات شما خیلی عالیه

  ۰
 70. محسن گفت:

  سلام
  اقساط این ولم چجوریاس؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در تاریخ سررسید باید مبلغ دریافت شده در سامانه معاملاتی شما موجود باشد تا سیستم به صورت خودکار تسویه را انجام دهد. بازپرداخت در پایان دوره خواهد بود.

   ۰
 71. حسین تفریشی گفت:

  بدون سود و کارمزد بودن این وام هاتون خیلی خیلی عالیه! هیشکی وام بدون بهره با این تورم در کشور به آدم نمیده. این نیت خیرخواهانه شما رو نشون میده و ما رو هم ترغیب میکنه بیشتر یاد بگیریم و از وام شما بهترین استفاده رو بکنیم. ممنون

  ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: