دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه

معمولاً مشتریانی که در بازار سرمایه به خصوص بازار بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند رابطه خوبی با سود بانکی ندارند، چرا که ریسک‌پذیرتر بوده و به دنبال بازده بالاتری بابت ریسکشان هستند. اما طبیعتاً گاهی با توجه به مناسب نبودن شرایط بازار، تمایلی به خرید سهام ندارند. در این شرایط بسیاری از سرمایه‌گذاران به دلایل مختلفی (حداقل در کوتاه مدت) ترجیح می‌دهند پول خود را از حساب کارگزاری خارج ننمایند، این درحالی است که وجود این پول در حساب معاملاتی آن‌ها منفعتی برایشان ایجاد نمی کند. با توجه به توضیحات فوق، کارگزاری آگاه در راستای مشتری مداری، طرح وام قرض الحسنه را با در نظر گرفتن رسوب پول در حساب معاملاتی مشتریان در بآشگاه راه‌اندازی نموده است.

این خدمت فقط به مشتریان کارگزاری که عضو بآشگاه هم هستند تعلق می‌گیرد تا با آن بتوانند به خرید سهام از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بپردازند. این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که در بآشگاه به قله سهند (سطح ۵) صعود کرده باشند. مبلغ و دوره باز پرداخت وام بر اساس انتخاب مشتری و بسته به میزان رسوب مانده حساب ماه‌های گذشته او در سامانه معاملاتی خواهد بود. پیش از مطالعه مطلب می‌توانید ویدئوی مربوط به نحوه دریافت وام قرض الحسنه را مشاهده نمایید.

دانلود ویدیو – کیفیت ۳۶۰p
دانلود ویدیو – کیفیت ۷۲۰p

وام قرض الحسنه چیست؟

خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورساین وام در حقیقت درصدی از میانگین مانده قابل برداشت حساب معاملاتی مشتری است که برای معاملات اوراق بهادار در اختیار ایشان قرار می گیرد. میانگین مانده قابل برداشت حساب معاملاتی، مقدار وجه موجود سررسید شده در حساب معاملاتی شما است که پس از فروش سهام (پس از سه روز کاری) یا واریز به کد معاملاتی خود، در حساب شما باقی مانده است و شما آن را به حساب بانکی خود منتقل نکرده اید.

نحوه محاسبه حداکثر میزان وام به چه صورت است؟

فرض کنید شما در ابتدای دی ماه درخواست محاسبه رسوب مانده خود را داده اید. پس از محاسبات صورت گرفته در انتهای دی ماه، مشخص می شود که در دی ماه ۹۴ میانگین مانده حساب معاملاتی شما ۲۰۰ میلیون ریال بوده است. شما بر اساس سطح خود که مثلا سطح ۵ است، می‌توانید از حداقل وام قرض‌الحسنه معادل ۶۰ درصد رسوب پول خود در ماه گذشته استفاده کنید. بنابراین سقف وام شما درماه بعد(بهمن) ۱۲۰ میلیون ریال برای یک ماه، خواهد بود. این حداکثر مبلغی است که شما می توانید در بهمن ماه به عنوان وام دریافت کنید(البته باید در نظر گرفت که ۱۲۰ میلیون ریال برای یک ماه است و چنانچه بازپرداختتان ۳ ماهه باشد، مبلغ وام برای این مثال حداکثر ۴۰ میلیون ریال خواهد بود).

مدت بازپرداخت وام قرض الحسنه چگونه است؟

بسته‌های وام قرض الحسنه مانند بسته های اعتباری دارای ارزش وام و مدت بازپرداخت هستند. با این تفاوت که شما برای استفاده از وام قرض الحسنه مبلغی پرداخت نمی کنید. وام ها در بسته های ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلیون ریالی با بازه های ۳، ۶ و ۱۲ ماهه است. حاصل ضرب مبلغ وام و مدت بازپرداخت آن نباید بیشتر از حداکثر مبلغ وام باشد. در مثال قبل ذکر شد که شما می توانید در بهمن ماه تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال وام دریافت کنید. حال شما ۲ انتخاب دارید، وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۳ ماهه یا وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۶ ماهه. با انتخاب گزینه اول ۲۰ میلیون ریال وام دریافت کرده اید که ۳ ماه بعد آن را پرداخت می کنید و این یعنی ۲۰×۳=۶۰ میلیون ریال. با این حساب ۶۰ میلیون دیگر آن به عنوان قدرت وام شما باقی می ماند تا در ماه های آتی از آن استفاده کنید. اما اگر گزینه ۲ را انتخاب کنید رسوب پول شما صفر خواهد شد و ۲۰ میلیون ریال در حساب معاملاتی شما شارژ می شود که شما می توانید ۶ ماه بعد آن را تسویه کنید(۲۰×۶=۱۲۰ میلیون ریال).

بدیهی است در پایان هر ماه رسوب مانده شما محاسبه شده و به باقی مانده قدرت دریافت وام شما اضافه می شود و تا مادامی که از وام قرض الحسنه استفاده ننموده‌اید، امکان دریافت وام برای شما محفوظ باقی خواهد ماند.

جدول شماره ۱: انواع وام‌ها بر حسب ارزش و سررسید آن‌ها

وام ۵۰ میلیون ریالی ۳ ماهه وام ۵۰ میلیون ریالی ۶ ماهه وام ۵۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۱۰۰ میلیون ریالی ۳ ماهه وام ۱۰۰ میلیون ریالی ۶ ماهه وام ۱۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۲۰۰ میلیون ریالی ۳ ماهه وام ۲۰۰ میلیون ریالی ۶ ماهه وام ۲۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۵۰۰ میلیون ریالی ۳ ماهه وام ۵۰۰ میلیون ریالی ۶ ماهه وام ۵۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۱۰۰۰ میلیون ریالی ۳ ماهه وام ۱۰۰۰ میلیون ریالی ۶ ماهه وام ۱۰۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه

 

آیا این وام به همه مشتریان تعلق می‌گیرد؟

رسوب مانده حساب و قدرت وام برای همه سطوح محاسبه می‌شود، اما امکان دریافت این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که اولاً عضو بآشگاه شده باشند، ثانیا‍ً حداقل به قله سهند صعود کرده باشند. یعنی همه مشتریان کارگزاری آگاه که عضو بآشگاه هستند، می‌توانند درخواست محاسبه رسوب خود را ثبت کنند و زمانی که سطح ان ها به قله سهند (سطح ۵) رسید، می‌توانند در صورت کفایت قدرت وام، از وام خود استفاده نمایند.

از ابتدای فروردین ۹۵ امکان ارسال درخواست محاسبه برای همه سطوح وجود دارد.

جدول شماره ۲: مقدار وام قابل محاسبه برای هر سطح

ردیف شماره سطح نام سطح مقدار وام
۱ ۱، ۲، ۳ و ۴ بیستون، رامند، بینالود و الوند ۵۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۲ ۵ سهند ۶۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۳ ۶ تفتان ۶۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۴ ۷ توچال ۶۵% مقدار رسوب ماه گذشته
۵ ۸ دنا ۶۵% مقدار رسوب ماه گذشته
۶ ۹ سبلان ۷۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۷ ۱۰ دماوند ۷۰% مقدار رسوب ماه گذشته

 

نحوه بهره مندی از وام:

پس از مطالعه این مطلب، چنانچه تمایل به دریافت این وام دارید، می‌توانید از طریق صفحه مربوط به وام قرض‌الحسنه در بخش خدمات بآشگاه اقدام نمایید. ابتدا لازم است شما درخواست خود را مبنی بر استفاده از وام و محاسبه رسوب پول خود به بآشگاه ارسال نمایید. پس از آن رسوب پول شما بر اساس این ماه محاسبه شده و در پایان ماه جاری به شما اعلام می‌شود. شما در ماه آینده می توانید بر اساس این محاسبه، بسته وام مورد نظر خود را مشخص کرده و با انتخاب آن، درخواست وام را به کارگزاری ارسال نمایید. پس از بررسی‌های لازم، مقدار وام مورد درخواست در حساب معاملاتی شما نزد کارگزاری آگاه درج خواهد شد.

خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس

شرایط دریافت وام:

 • مطالعه دقیق و کامل دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، مصوب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار
 • تکمیل فرم قرارداد اعتباری با کارگزاری آگاه (نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری داشته باشید).
 • ارائه تضامین مورد نیاز به کارگزاری آگاه طبق شرایط و مفاد قرارداد و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (طبق مواد ۵ و ۶ دستورالعمل)
 • کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است (امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود).
 • مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمبن برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

به عنوان مثال برای اخذ بسته اعتباری ۲۰ میلیون ریالی مشتری باید حداقل باید معادل ۳۷ میلیون ریال دارایی سهام داشته باشد که ارزش تضمین آن (۵۵در صد دارایی) برابر است با حدود ۲۰ میلیون ریال.

 • عضویت در بآشگاه کارگزاری آگاه و دارا بودن حداقل ۲۰۰۰۰ امتیاز (سطح ۵) (برای دریافت وام)

 

اگر در اسفند وام دریافت کنید، وام بعدی را کی می توانید دریافت کنید؟

در صورت وجود مانده رسوب کافی و همچنین احراز شرایط مربوط به دریافت اعتبار، محدودیتی در دریافت وام بعدی نخواهید داشت.

برای مثال اگر رسوب پول شما ۹۰۰ میلیون ریال باشد و شما در سطح ۷ قرار داشته باشید آنگاه شما می‌توانید ۵۸۵ میلیون ریال (۶۵% رسوب مانده شما) وام دریافت کنید. یعنی قدرت دریافت وام شما در این تاریخ برابر با ۵۸۵ میلیون ریال است. امروز شما تصمیم می گیرید یک وام ۱۰۰ میلیونی ۳ ماه دریافت کنید (یعنی به عبارتی ۳۰۰ میلیون ریال). در صورت داشتن شرایط مندرج در قرارداد اعتباری و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، این وام برای خرید و فروش سهام به حساب معاملاتی شما منظور می‌شود. در هفته آینده تصمیم می‌گیرید که از مانده ۶۵% رسوب حساب خود (قدرت دریافت وام)، وام ۵۰ میلیونی ۳ ماهه دریافت کنید (یعنی ۱۵۰ میلیون ریال وام). این بار نیز در صورت احراز شرایط مندرج در قرارداد اعتباری و دستورالعمل خرید اعتباری، وام مورد نظر به شما تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این به میزان ۱۳۸ میلیون ریال دیگر نیز در قدرت دریافت وام شما برای دریافت وام‌های آینده، محفوظ خواهد ماند.

 

سایر شرایط:

 • استفاده از وام از تاریخ قرارگیری آن در بآشگاه امکان‌پذیر بوده و محاسبه رسوب عطف به‌ما‌سبق نمی‌شود. یعنی برای زمان حال و پس از آن است. مبلغ وام از تاریخ ثبت “درخواست محاسبه رسوب” توسط مشتری، بر اساس مانده قابل برداشت در حساب معاملاتی وی (مقدار وجه سررسید شده) در ماه جاری، برای ماه بعد محاسبه و به اطلاع ایشان خواهد رسید.
 • دریافت این وام رایگان بوده و بدون کسر امتیاز یا ریال از بآشگاه است.
 • برای تایید درخواست وام شما، نیاز است در کارگزاری وجه تضمین لازم و قرارداد اعتباری داشته باشید. یعنی ارائه تضامین مورد نیاز به کارگزاری آگاه طبق شرایط و مفاد قرارداد و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران الزامی است (روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه).
 • امکان بهره مندی از وام تا زمانی برقرار خواهد بود که شرایط اعتباری و اقتصادی امکان ارائه چنین وامی را به کارگزاری بدهد. در صورت تغییر شرایط اعتباری بانک‌ها، کارگزاری با اطلاع قبلی (یک ماه قبل) مجاز به تغییر شرایط وام خواهد بود. بدیهی است این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد. یعنی اگر کسی وام را دریافت کرده و هنوز آن را تسویه نکرده است، با تغییر شرایط تغییر یا مشکلی متوجه ایشان نخواهد بود.
 • درصد درنظر گرفته شده برای تخصیص وام (جدول شماره ۲) بسته به شرایط تسهیلات و اعتبار بانکی می‌تواند به صلاحدید کارگزاری تغییر کند. این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد.
 • محاسبه رسوب از تاریخ ثبت درخواست لحاظ می شود. رسوب هر ماه در ابتدای ماه بعد محاسبه شده و در حساب کاربری مشتریان لحاظ می شود.
 • لازم است مشتری سه روز کاری پیش از پایان مهلت وام، نسبت به تسویه آن اقدام نماید. در غیر این صورت امکان استفاده از وام و بسته‌های اعتباری را در آینده نخواهد داشت.
 • در محاسبه مدت وام، هر ماه ۳۰ روز در نظر گرفته می‌شود. امکان انتقال وام نیز از اردیبهشت ماه ۹۶ در بآشگاه فراهم شده است.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.340 نظر در مورد مطلب “دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه

 1. با درود و ضمن تشکر از پیشنهاد مسئولان محترم کارگزاری آگاه درخصوص وام قرض الحسنه بشرح فوق، تقاضا دارد چنانچه فردی دارای شرایط لازم برای اخذ وام بوده ولی به هر دلیل، علاقه ای به اخذ آن جهت خرید سهام نداشت، آنگاه بابت رسوب پول در مانده نزد کارگزاری، یکی از این دو مزیت شامل حالش گردد:

  ۱- امتیاز مشخصی به مجموع امتیازات وی افزوده شود (بر اساس رسوب میانگین ماهانه).

  ۲- میزان مشخصی به وجه نقد باشگاه آن مشتری، افزوده گردد (بر اساس رسوب میانگین ماهانه).

  با سپاس از توجه تان

  1. سلام
   راستش ما خیلی دوست داریم که نظرات همه عزیزانمون رو عملی کنیم، اما واقعیت اینه که امکانات، اهداف، رسالت فعالیت، محدودیت های موجود و سایر عوامل اجازه این کار رو به ما نمیده. البته به زودی امکانات دیگری به بخش وام اضافه میشه که امیدواریم این امکانات بتونه خواسته های بیشتری رو برآورده کنه.

 2. یعنی اگه بعد از اولین بار که درخواست دادیم و دیگر درخواست ندادیم
  سیستم خودش اتوماتیک وار آخر هر ماه رسوب موجودی رو حساب میکنه و توی پروفایل نشون میده؟؟

  1. سلام
   با یک بار ارسال درخواست از طرف شما، این رسوب برای هر ماه محاسبه و به مانده رسوب ماه قبلتون اضافه میشه. البته ارسال درخواست فقط برای مشتریانی امکان پذیره که خودشون در سطح ۵ به بعد باشند.

 3. سلام
  ممنون از خدماتی که ارائه میدین ولی اگه شرایط دریافت وام و بسته های اعتباری کمی اسونتر میگرفتین عالی میشد.

  1. سلام
   همونطور که میدونید اعطای وام و اعتبار در هر موسسه مالی شرایط و ضوابطی داره. در بورس اوراق بهادار هم دستورالعملی برای خرید اعتباری تدوین شده که کارگزاری ها ملزم به رعایت مفاد اون هستند.

  1. سلام
   همونطور که در مطلب به اون اشاره شده، محاسبه رسوب عطف به ما سبق نمی شود، همانطور که اگر در آینده (بر حسب تغییراتی که ممکن است در نظام بانکی کشور روی دهد) اعطای این وام از خدمات بآشگاه حذف شده یا تغییراتی در نحوه تسویه آن ایجاد شود، کسانی که پیش از آن وام گرفته و هنوز تسویه نکرده اند، مشمول قانون جدید نمی شوند.

 4. یک پیشنهاد : از لحاظ امنیتی اصلا درست نیست کلمه عبور باشگاه (فاقد صفحه کلید امن) با کلمه عبور آنلاین یکی باشه .در صورت صلاحدید اصلاح فرمایید

 5. سلام
  خوشحالم پیشنهادی دادم که برای مانده حساب مشتری
  که در حساب کارگزار میماند سود یا امتیاز خاصی تعلق بگیرد
  وپس از بررسی وام را تصویب و اجرایی کردید
  سپاس

  ضمنا به پیشنهادات یا انتقادات سازنده ای که در کمیته مطرح
  و قابلیت تصویب دارند هم امتیازاتی در نطر بگیرید

  1. سلام دوست گرامی
   طرح بآشگاه، طرح گسترده ای هست که از طرف کارشناسان و مدیران کارگزاری آگاه برنامه ریزی شده است. با توجه به نوپا بودن اون، امکان ارائه همه خدمات به یکباره وجود نداره، بنابراین این خدمات به مرور به سامانه بآشگاه اضافه میشه. در این فاصله ما از نظر مخاطبینمون هم باخبر میشیم تا ببینیم چقدر به برآوردن نیاز اونها نزدیکیم. نظر شما هم با یکی از این خدمات طراحی شده همسو بوده و ما خوشحالیم که بخش دیگه ای از خواسته های مشتریانمون رو پاسخ دادیم.
   در خصوص نظر دوم شما باید عرض کنیم، تخصیص چنین امتیازی ممکنه برای مخاطبین گرامی این ذهنیت رو پیش بیاد که سلیقه ای عمل کردیم. بنابراین فعلا چنین امکانی رو نداریم تا به این عزیزان امتیاز ویژه ای بدیم.

 6. سلام
  میخواستم بدونم حداقل هم داره این وام یا فقط حداکثر داره
  مثلا اگه رسوب مانده ۱۰۰ هزار تومن شد آیا وام تعلق میگیره یا نه ؟

  1. سلام
   همونطور که توی مطلب گفتیم باید حاصل ضرب مقدار وام در مدت سررسید اون، کمتر یا مساوی قدرت وام شما باشه.
   دقت به چند نکته ضروری هست، اول اینکه مقدار ریالی و مدت تسویه بسته‌های وام مشخصه، یعنی بسته های وام به لحاظ ریالی و مدت سررسید سقف و کف دارند. مثلاً وام ۴ میلیونی ۱ ماهه وجود نداره. کمترین وام ۵ میلیونی هست و کمترین مدت تسویه هم ۳ ماه است. بنابراین کسی که قدرت دریافت وامش ۱۰۰ iهزار تومانه، عملا نمیتونه وامی دریافت کنه چون اولین بسته وام ۵ میلیون تومانی هست. اما این ۱۰۰ هزار تومان در حساب رسوبش حفظ میشه و رسوب سایر ماه ها هم به اون اضافه می شه.

   1. پس با این حساب و کتاب حق استفاده از وام همیشه محفوظه
    که این خودش باعث فعالیت بیشتر میشه
    حتی میشه یجوری کارگزاری رو یه نوع بانک مجازی به حساب آورد و پول های مازاد خودمون رو تو این حساب نگهداری کرد
    هم یه نوع گردش مالی برای کارگزاری میشه و هم یه مزیت خوب به نام وام قرض الحسنه
    واقعا فکرتون عالی بود

 7. سلام در رابطه با وام قرض الحسنه آیا بعد از سه روز کاری رسوب پول محاسبه میشود؟یا دقیقا بعد از فروش سهام و بودن پول در مانده؟مرسی

  1. سلام
   همونطور که در مطلب اشاره کردیم “میانگین مانده قابل برداشت حساب معاملاتی، مقدار وجه موجود سررسیدشده در حساب معاملاتی شما است که پس از فروش سهام (پس از سه روز کاری) یا واریز به کد معاملاتی خود، در حساب شما باقی مانده است و شما آن را به حساب بانکی خود منتقل نکرده اید.”
   یعنی مبلغ قابل برداشت شما ملاک محاسبه است، نه مبلغ قابل معامله اتون.

 8. در رابطه با وام قرض الحسنه اگر در یک ماه ۲۲ روز کاری داشته باشیم و در هر روز ۱ میلیون رسوب پول باشد در پایان ماه میانگین پول برای دریافت وام ۱ میلیون است یا این میانگین در ۲۲ روز به ۳۰ روز ماه تقسیم شده و مبنای محاسبه قرار میگیرد؟

 9. در رابطه با وام قرض الحسنه اگر فرضا یک میلیون میانگین وام من در ماه اول بود و اگر به این پول دست نزنم آنگاه در پایان ماه دوم میانگین کل برای بنده که مبنای محاسبه وام قرار میگیرد چقدر است؟

  1. سلام
   اگه میانگین مانده (رسوب) شما در ماه اول یک میلیون تومان محاسبه بشه و شما ازش استفاده نکنید، رسوب شما در ماه دوم هم محاسبه شده و به یک میلیون قبلی اضافه می شود.

 10. یکی از ویژگیهای باشگاه شما در قیاس با بعضی جاها شفافیت شما در ارائه مطالب است با این وجود در مطلب مربوط به وام اشاره کردید که این وام تا جایی که مقدور باشد پرداخت میشود که به نظرم فاقد شفافیت لازم است .زیرا بنده و امثال من باید بر مبنای حرف شما تلاش بیشتری کنیم و در روز نتیجه گیری شاید با این جمله روبرو شویم که بسیار زیاد از انگیزه میکاهد و تفاوت شما با دیگران را کاهش می دهد.لطفا به نظرم تجدید نظر کنید . مرسی

  1. سلام
   ما به دو بند زیر اشاره کردیم:
   امکان بهره مندی از وام تا زمانی برقرار خواهد بود که شرایط اعتباری و اقتصادی این امکان ارائه چنین وامی را به کارگزاری بدهد. در صورت تغییر شرایط اعتباری بانک‌ها، کارگزاری با اطلاع قبلی (یک ماه قبل) مجاز به تغییر شرایط وام خواهد بود. بدیهی است این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد. یعنی اگر کسی وام را دریافت کرده و هنوز آن را تسویه نکرده است، با تغییر شرایط تغییر یا مشکلی متوجه ایشان نخواهد بود.
   درصد درنظر گرفته شده برای تخصیص وام (جدول شماره ۲) بسته به شرایط تسهیلات و اعتبار بانکی می‌تواند به صلاحدید کارگزاری تغییر کند. این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد.
   که این دو بند هم صرفا مربوط به شرایط حاد و استثناییه و در شرایط عادی وام تعلق می گیره.

 11. لطفا سطح وام را تا لااقل ۱۵۰۰۰ امتیاز حتی بدون وجود سطح برای ایجاد انگیزه بیشتر و در دسترس بودن پایین بیاورید؟و همچنین ملاکی برای تشخیص افراد اکتیو با هر درصد پول و با میزان معامله فراتر از متوسط معاملات افراد باشگاه قرار دهید و امتیاز و ریال ویژه برایشان در نظر بگیرید تا اهمیت و قدر دانی شما به افراد اکتیو با هر میزان پول که سعی در سود کردن و همچنین سود رساندن به کارگزاری را دارند به صورت کاملا محسوس درک شود.

 12. سلام
  این طرح بسیار خوبی فقط کاش سطح کمتر از ۵ هم با درصدی کمتر از میزان رسوب باقی مانده وام تعلق بگیره و این سطوح از دریافت وام محروم نشوند

 13. سلام … بسیار طرح عالی و مفیدیست. منتظر آن بودیم. اما ای کاش عطف به گذشته هم میشد. در اینصورت ضمن احترام به اعضای جدیدتر ، اعضا ( و نه مشنری ) قدیمی تر خانواده آگاه هم حق آب و گلشان رعایت میشد. با سپاس

  1. سلام
   در صورتیکه سایر دوستان هم در این خصوص سوال دارند، بیان کنند تا در یک مطلب تکمیلی به سوال عزیزان پاسخ خواهیم داد.

 14. سلام
  راستی من نفهمیدم خیلی تفاوت وام رو با اعتبار تو یکیش ریال باشگاه کم میشود تو یکیش کم نمیشود از طرفی اگر میشود به مانده بستانکاری سود تعلق بگیرد خیلی خوب میشود.
  مرسی

  1. سلام دوست گرامی
   به زودی یه مطلب روی سایت قرار میگیره که موضوع وام رو روشنتر میکنه. سایر دوستان عزیز دیگه هم اگه سوال دارند، مطرح کنند تا در مطلب پیش‌رو پاسخ ها رو درج کنیم.

 15. سلام. یه مشکلی که این طرح داره این ه که ب افراد رتبه سهند به بالا تعلق میگیره. در حالی که میشه به رده های پایین تر هم تعلق بگیره و اتفاقا راهی هست برای این که گردششون رو افزایش بدن تا سود بیشتری ببرن.

  1. سلام
   دریافت اعتبار از کارگزاری ها مثل دریافت اعتبار یا وام از بانک‌ها است که طبق شرایط و ضوابط خاصی انجام می شه. سازمان بورس دستورالعملی رو در این مورد تصویب کرده که برای همه کارگزاری ها لازم الاجرا است.

 16. با سلام و خسته نباشید
  بابت وام سپاسگزاریم
  اما اگه هنوز به سطح ۵ نرسیدیم ولی ماقبل این سطح رسوب مانده داشته باشیم محاسبه میشه یا نه؟؟که وقتی به سطح ۵ برسد از این مزیت استفاده کنیم
  اگه منفی هست لطفا یه بررسی داشته باشید؟؟؟
  تاشکر

  1. سلام
   رسوب مشتری بر اساس ارسال درخواست محاسبه ایشان، محاسبه خواهد شد. از انجایی که پیش از سطح ۵ شما امکان ارسال درخواست را ندارید، لذا محاسبه پیش از این سطح امکان پذیر نیست.

 17. منظور بنده قبل از اینکه سطح ۵ برسد و رسوب داشته باشه ولی اعمال نمیشه اما وقتی به سطح ۵ رسید رسوب های گذشته که قابل محاسبه نبودند اعمال میشه یا خیر؟؟؟؟
  یا اینکه فقط در سطح ۵ به بالا هر گونه رسوبی داشته باشه محاسبه میشه و رسوبهای قبلی نادیده گرفته میشوند؟؟؟؟؟؟

  1. سلام
   در کامنت پیش اعلام کردیم که رسوب شما از زمانی قابل محاسبه است که درخواست محاسبه رو ارسال کرده باشید. چون قبل از سطح ۵ شما امکان ارسال درخواست رو ندارید، پس رسوبی هم برای شما محاسبه نمی شه. رسوب از وقتی اعمال میشه که درخواست ارسال شده باشه. پس بنابراین رسوب از سطح ۵ به بالا محاسبه میشه و پیش از این قابل محاسبه نیست.

 18. سلام بنده یک اعتراض جدی دارم…. یعنی چه که رسوب پول تا قبل از سطح ۵ محاسبه نمیشود!!!!؟؟؟؟؟شما وام را از سطح ۵ به بعد تخصیص میدهید که این موضوع چه ارتباطی با در نظر گرفته نشدن رسوب پولی که به هر جهت مدتها در حساب کارگزاری مانده است دارد؟؟؟؟؟؟!!!!!!خب اگر سیستم نرم افزاری جوری طرح شده است که قبل از سطح ۵ رسوب را محاسبه نمیکند طرح سیستم خود را عوض کنید بجای اینکه این موضوع را به عنوان دلیل عدم محاسبه رسوب در مدت زمان قبل از رسیدن به سطح ۵ بهانه کنید و رسوب پولی که به نفع شما هم هست را نادیده بگیرید….شفافیت و مشتری مداری دلیل انتخاب بنده به عنوان کارگزاری است.لطفا توجه کافی شود…

  1. سلام
   یکسری ابهامات برای دوستان مطرح هست که سعی می کنیم در این هفته طی یک مطلب پاسخشون رو بگذاریم. بازهم اگر دوستان نظری دارند بفرمایید.

  2. سلام
   جناب کهکشان من متوجه ایده اتون نشدم منظور شما اینه که کارگزاری بیاد محاسبه رسوب طرح رو از قله های پایین انجام بده ولی امکان اخذ وام رو از قله سهند ایجاد کند ؟به عبارت دیگه اگر من رسوب داشتم تو کارگزاری ولی سطح ام پایین تر از سهند بود حساب کند ولی هر وقت رسیدم به سطح پنج دریافت کنم؟

 19. تو آنلاین وقتی ما خرید میکنیم پول بطور اتوماتیک از حسابمون برداشت میشه و واریز میشه به حساب کارگزاری همون روز خرید ولی کارگزاری سه روز بعد با سپرده گذاری تسویه میکند ایا آن سه روز که پول تو حساب مانده هم مشمول طرح میشه.
  مرسی

  1. سلام،
   تا روز تسویه با سپرده گذاری چون هنوز بدهی شما سر رسید نشده تو محاسبات لحاظ میشه. این هم یکی از مزیتهای این طرح است که هروقت خرید می کنید و پول از سیستم بانکیتون بر میدارد ولی هنوز به حساب سپرده گذاری واریز نشده برای شما حساب میشود.
   در زمان فروش سهام، ملاک روز تسویه است نه روز فروش.

 20. طرح خیلی خوبیه
  منتهی برای اشخاصی خوبه که سرمایه های چند ده میلیونی تو بازار دارن نه برای ما که زیر ۱۰ تا سرمایه گذرای می کنیم

 21. سلام جناب ناصح دقیقا منظور بنده همان فرمایشات شماست. بنده عرض کردم درست است که ما فرضا هنوز به سطح ۵ نرسیده ایم و قادر به دریافت وام نیستیم اما عدم محاسبه رسوب پول قبل از رسیدن به سطح ۵ اجحاف است در حق دوستان.پیشنهاد من اینست که در هر سطحی که کاربر قرار دارد رسوب پولش محاسبه شود ولی امکان اخذ وام از سطح مورد نظر به بعد فراهم گردد.

 22. با سلام و عرض ادب خدمت مسئولان و پرسنل محترم کارگزاری آگاه در صورت امکان درباره -فریز شدن – سهام نزد کارگزاری بعد از دریافت اعتبار و وام توضیح بفرمایید؟ متشکرم.

  1. با سلام
   هنگامیکه یک کارگزاری سهم مشتری را فریز میکند بدین معنی است که آن سهم فقط نزد همان کارگزاری قابل فروش است و در کارگزاریهای دیگر امکان فروش آن سهم وجود ندارد، سهامی که در حساب تضمین یک کارگزاری وجود دارد قابلیت معامله در همان کارگزاری و در هر زمانی را دارد.
   با تشکر از شما

  1. سلام
   اگر وجه تضمین و سقف قرارداد شما هر دو مورد را پوشش می دهد، میتوانید از امکان وام و اعتبار به طور همزمان استفاده بفرمایید.

 23. آیا مدت زمان بازپرداخت وام قرض الحسنه براساس ۳ و ۶ و ۱۲ ماه حتما باید محاسبه شود یا میتوان از تعداد ماههای دیگری نیز با توجه به فرمول نحوه محاسبه که فرمودید استفاده کرد؟ متشکرم.

 24. سلام.کاملا متفاوت از بانکه و با احتیاط بسیار بالا طراحی شده.بازدهی کارگزاری نمیتونه با این جزییات طرح ،زیاد بالا بره

 25. با سلم و خسته نباشید
  در موردسوال قبلی خانم مریم طلایی با عنوان ” طراح: مریم طلایی
  سوال :
  مهم ترین تفاوت ماهیت اوراق مشارکت با اوراق قرضه در ………. است. ”

  طبق بررسی های اینجانب علاوه بر نوع عقد قرارداد تفاوت در نوع سود را هم شامل میشود.

  1. سلام
   همونطور که تلفنی حضور گرامی شما عرض شد، ملاک سوال مهمترین تفاوت ماهیتی بوده است.
   ممنون که با دقت نظر خود ما رو همراهی می کنید.

 26. سلام.من الان سطح ۵ هستم. اما میبینم به دردمون نمیخوره.هر بار سه روز پول من تو حسابتون بخوابه خبمیرم با همون پول خرید میکنم چه کاریه. لطفا تغییرش بدین که مانده حساب ملاک باشه نه مانده قابل برداشت. با تشکر

  1. سلام
   خب اگه اینطور باشه که شما میفرمایید، موقع خرید هم نباید ما تا روز تسویه پول شما رو جزو رسوب مانده اتون حساب کنیم. وقتی شما خریدی انجام میدید، درسته که پول از حساب آنلاین شما کسر شده، اما با توجه به اینکه تسویه سهم خریداری شده سه روز هست، اما تا زمان تسویه این پول رو در حساب رسوب شما منظور می کنیم.

 27. سلام
  اینطور که من متوجه شدم این وام برای این نیست که ما بریم پول بگذاریم تو کارگزاری تا وام بگیریم برای اینه که اگر به هر دلیلی پولمون موند تو کارگزاری بی استفاده نباشه من خودم خیلی وقت ها سهم فروختم چون نمی دانستم چی بخرم چند روز پولم مانده بعدش سهم خریدم اینطوری دیگه دغدغه بی استفاده بودن پول رو ندارم

  1. سلام
   دقیقا همینطوره. ممنون که به دقت مطالب رو مطالعه فرمودید. همونطور که در مطلب “چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟” ذکر شد، کارگزاری به دنبال تشویق افراد به رسوب پول خود نیست! بلکه صرفا به دنبال ایجاد یک سرویس مناسب برای ترغیب و تشویق مشتریان خود است.

 28. این امکان باعث می شود تا دنبال وام نباشد و با خیال آسوده معامله خود را انجام دهد و زمانی هم که معامله نمی کند پول خود را برای وام در نزد کارگزاری قرار دهد.

 29. با سلام
  اگه امکان داره رسوب مانده در حساب باشگاه را نیز محاسبه نمائید و نرم افزار محاسبه رسوب را روی سایت قرار دهید تا توسط خود اعضا هم قابل محاسبه باشد. باتشکر

  1. سلام دوست گرامی
   خیر؛ وجه بآشگاه ماهیت حبه دارد و نمیتوان رسوب برای آن محاسبه کرد. محاسبه رسوب توسط سیستم‌های حسابداری آسا انجام می‌شوند و قابل ارائه به کاربران نیستند. در عوض می‌توانید با خواندن جزئیات مربوط به رسوب در بآشگاه بلاگ و گردش حساب خود هر ماه رسوب محاسبه شده را با توجه به وضعیت خود چک بفرمایید.

 30. سلام
  بسیار عالی
  به نظرم کارگزاری آگاه با راه اندازی شیوه های متنوع و جذاب کسب درآمد جهت مشتریان خود از برترین کارگزاری ها خواهد بود.

 31. با سلام و خسته نباشید خدمت مدیران زحمتکش کارگزاری آگاه
  طرح خوبیه
  ولی در این طرح در قبال مانده ۱ ماهه تسهیلات ۱ ماه پرداخت میشود که اگر ما سود بانکی وسود صندوق ها و اوراق را بین ۲۰ تا ۲۴ درصد در نظر بگیریم.هزینه اعتبارات تجاری برای مصرف کننده سطح ۱و۲و۳و۴(۵۰% اعتبار) بین ۴۰ تا ۴۸ درصد وبرای مصرف کننده سطح ۵و۶ (۶۰% اعتبار) بین ۳۳ تا ۴۰ درصد و برای مصرف کننده سطح ۷و۸ (۶۵% اعتبار) بین ۳۰ تا ۳۷ درصد و برای مصرف کننده سطح ۹و۱۰ (۷۰% اعتبار) بین ۲۸٫۵ تا ۳۴ درصد خواهد شد.
  قصد جسارت ندارم.فقط جهت آگاهی این مطلب را گذاشتم.
  البته این فقط یه نطره.
  با تشکر فراوان از طرح های خوبه کارگزاری آگاه

  1. با سلام
   هنگامیکه یک کارگزاری سهم مشتری را فریز میکند بدین معنی است که آن سهم فقط نزد همان کارگزاری قابل فروش است و در کارگزاریهای دیگر امکان فروش آن سهم وجود ندارد، سهامی که در حساب تضمین یک کارگزاری وجود دارد قابلیت معامله در همان کارگزاری و در هر زمانی را دارد.
   با تشکر از شما دوست عزیز٫

 32. با سلام-بسته‌های وام قرض الحسنه مانند بسته های اعتباری دارای ارزش وام و مدت بازپرداخت هستند. با این تفاوت که شما برای استفاده از وام قرض الحسنه مبلغی پرداخت نمی کنید. وام ها در بسته های ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلیون ریالی با بازه های ۳، ۶ و ۱۲ ماهه است. حاصل ضرب مبلغ وام و مدت بازپرداخت آن نباید بیشتر از حداکثر مبلغ وام باشد. در مثال قبل ذکر شد که شما می توانید در بهمن ماه تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال وام دریافت کنید. حال شما ۲ انتخاب دارید، وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۳ ماهه یا وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۶ ماهه. با انتخاب گزینه اول ۲۰ میلیون ریال وام دریافت کرده اید که ۳ ماه بعد آن را پرداخت می کنید و این یعنی ۲۰×۳=۶۰ میلیون ریال. با این حساب ۶۰ میلیون دیگر آن به عنوان رسوب پول شما باقی می ماند تا در ماه های آتی از آن استفاده کنید. اما اگر گزینه ۲ را انتخاب کنید رسوب پول شما صفر خواهد شد و ۲۰ میلیون ریال در حساب معاملاتی شما شارژ می شود که شما می توانید ۶ ماه بعد آن را تسویه کنید(۲۰×۶=۱۲۰ میلیون ریال).
  حال سوال اینجاست که وقتی بسته های وام شما ۵۰ و ۱۰۰و۲۰۰و۵۰۰و۱۰۰۰ میلیون ریالی میباشد آنگاه چگونه مشتری میتواند با داشتن ۱۲۰ میلیون ریال رسوب وام ۲۰ میلیون ریالی ۳ ماهه که اصلا همچنین مبلغ وامی(۲۰ میلیون ریالی) در بسته های وامی ارائه شده وجود ندارد دریافت کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام دوست گرامی
   مثالی که به آن اشاره فرمودید صرفا یک مثال در قالب اعداد کوچک است که درک آن برای مخاطبینی که تجربه زیادی در بازار ندارند، راحت تر شود.

 33. ضمنا از بابت پذیرش طرح محاسبه رسوب پول از هر سطحی و فقط اختصاص از سطح ۵ از شما افراد خوش فکر و خالص و مشتری مدار کارگزاری آگاه کمال سپاس و قدردانی را دارم آرزوی سالی پر از پیشرفت ملموس توام با اندیشه های برتر را برای شما و همه مشتریان خوب کارگزاری از خدای اندیشه و عمل و زیبایی خواهانم.

 34. سلام
  از اینکه امکان محاسبه رسوب مانده حساب را برای سطوح پائین تر از ۵ نیز فعال نموده اید از شما سپاسگذارم. مثل همیشه کارگزاری آگاه پیشرو در ارائه خدمات نوین به مشتریانش است.

 35. راستش من نفهمیدم اگه کسی فهمید از این توضیحات به منم حالی کنه انقد اصطلاحات سخت توش به کار بردید که باید اول اصطلاحات رو هضم کنم بعد تازه بیام ببینم چی چی گفته متنش

  1. سلام دوست گرامی
   تلاش کردیم که جایی که ممکن هست ساده توضیح دهیم و از اصطلاحات معمول استفاده کنیم. باز هم اگر جایی شبه یا سوالی دارید بفرمایید.

  2. به طور خلاصه این میشه که اگه تو حساب کارگزارى پولى داشته باشى که تا یه ماه باش معامله نکنى درصدى از پولت به عنوان وام بدون سود بت تعلق مى گیره

   1. سلام
    البته اینطور نیست که شما دوماه با پولتون معامله نکنید، درواقع زمانی که شما سهم رو فروختید و تسویه هم شده، پول رو از حساب معاملاتیتون خارج نمی کنید. اونجا می گذارید و مثلا دو روز بعد باهاش یه سهم دیگه می خرید. این روزهایی که در این میان پولتون توی حساب معاملاتی مونده براتون به عنوان رسوب حساب میشه.

 36. سلام میشه لطفا بگید نحوه محاسبه رسوب در ماه رو چطوری حساب میکنید ؟
  آخه من برای ۳ روز آخر بهمن رسوبم شده ۵۰۰/۰۰۰ تومان ولی برای کل ۲۹ روز اسفند شده ۱/۴۰۰/۰۰۰تومان . در صورتیکه تو اسفند خیلی بیشترهم از نظر مبلغ و هم مدت از بهمن پول در حساب کارگزاری بود.
  حداقل نحوه محاسبه یا فرمولی که سیستم شما حساب میکنه به ما هم بگید که ما هم متوجه بشیم
  ممنون از شما

  1. با سلام
   محاسبه رسوب در هر تاریخی که درخواست ثبت شود تا انتهای ماه خواهد بود، یعنی اگر در اول ماه درخواست بزنید، مانده معاملات از ابتدای ماه و اگر در وسط ماه درخواست بذارید از وسط ماه محاسبه خواهد شد، در انتهای ماه سیستم شروع به محاسبه به اینصورت میکند که :
   بعد از کسر واریزیها از مانده حساب روزانه بدون معاملات آخر، سپس جمع تمام روزها و در مرحله آخر با محاسبه میانگین یک ماهه، رسوب آن ماه بدست میاد؛ یعنی اگر ماه ۲۹ روز باشد بر ۲۹ و اگر ۳۰ روز باشد بر عدد ۳۰ تقسیم می شود، این میشود قدرت وام هر متقاضی.
   باز هم اگر ابهامی بود در خدمتیم.

 37. سلام میخواستم بدونم دقیقا محاسبه رسوب از چه موقع اغاز میشه .آیا مثلا از یکسال گذشته رسوب پول مانده حساب میشه برای کسی که تازه به سطح ۵رسیده و یا از زمانیکه تازه وارد سطح ۵شده و رسوب ماه های قبل اصلا حساب نمیشه؟ممنون

  1. سلام
   در مطلب ذکر کردیم که این خدمت عطف به ماسبق نمیشه. از تاریخی که شما درخواست خود را در بآشگاه ثبت نمایید، رسوب شما ابتدای ماه بعد محاسبه می شود. برای مثال اگه شما ۵ فروردین ۹۵ درخواست خود را در بآشگاه ثبت کرده باشید، رسوب مانده شما از ۵ فروردین ۹۵ محاسبه و در ابتدای هر ماه در بخش وام به شما نمایش داده می شود. یعنی ۱ اردیبهشت شما رسوب ۵ تا ۳۱ فروردین خود را در سیستم مشاده خواهید کرد. و این محاسبه به طور خودکار هر ماه انجام خواهد شد.

 38. سلام میشه لطفا بگید نحوه محاسبه رسوب در ماه رو چطوری حساب میکنید ؟
  آخه من ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ درخواست رسوب دادم ولی برای ۳ روز آخر بهمن رسوبم شده ۵۰۰/۰۰۰ تومان ولی برای کل ۲۹ روز اسفند شده ۱/۴۰۰/۰۰۰ تومان . در صورتیکه تو اسفند خیلی بیشترهم از نظر مبلغ و هم مدت از بهمن پول در حساب کارگزاری بود.
  حداقل نحوه محاسبه یا فرمولی که سیستم شما حساب میکنه به ما هم بگید که ما هم متوجه بشیم
  ممنون از شما

 39. سلام وخسته نباشید ….متشکرم ….دوسوال داشتم ایا این روش نسبت به کارگزاری های دیگر بازدهی دارد و بهتر ارزیابی میشود هرچند مطالعه ندارم در دیگر کارگزاری چون عضو نیستم …..دوم فرض اگر ۱۰۰م بردارم و بخواهم ۱۲ ماهه بپردازم محاسبه پرداخت چگونه است یعنی چقدر باید ۱۲ ماه دیگر بپردازم

  سپاس

  1. سلام
   دریافت وام قرض الحسنه خدمتی هست که در کارگزاری آگاه ارائه میشه.
   همونطور که از اسم این خدمت پیدا است، وام قرض الحسنه است و شما پس از زمان سررسید همان مبلغ وام را پرداخت خواهید کرد.

 40. …سلام …..ان شالله قوانین رسوب از ابتدای ورو د باشد مثلا از سال ۹۲ که امدم در بورس٫٫٫٫٫٫٫بهر حال امکان دارد ما دوماه پیش ملبغ دست عزیزان باشد ولی الان احتیاج داشته باشد و دوباره سه ماه دیگه دوباره پول دست دوستی باشد ضمنا همیشه بورس گل و بلبل نیست در رکود و منفی سهم نمیخرد فردی که احتیاط رو در دستور کارقرار میدهد و شاید دوستی سهم خاصی و گروه خاصی رو مد نظر داشته باشد …که در این ماه نخواهد واردش شود ……………….سپاس

 41. شب خوش من در کل از این کارگزاری بسیار خرسندم در گروه بورسی که دارم همه رو به کارگزاری اگاه دعوت میکنم چون همه از کارگزاری که دارند مینالند ومن به همه سفارش اگاه رو دارم ………..سیگنال حرفه ای بورس از ان ما میباشد

 42. سلام به نظر من طرح اصلا جالبی نیست چون وقتی ۶۰ درصد رسوب محاسبه میشه عملا دیگه قرض الحسنه نیست بلکه یک وام با سود بانکی بالاست

  1. سلام
   دوست عزیز شما بابت این مبلغ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید و معادل اعتباری که بانک به طور میانگین ارائه می‌کند، وام دریافت می‌کنید. شاید این مفهوم به خوبی جا نیفتاده باشد. برای شفافیت بیشتر موضوع پیشنهاد می کنیم همین مطلب و همچنین مطلب “چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟” را مطالعه نمایید.

  1. دوست عزیز محاسبات شما درست نیست. اولا راه‌های کسب ریال در آگاه بسیار متنوع است و الزاما از طریق معاملات نیست. مثلا نفرات میانی مسابقات حداقل ۱۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که برای اعتبار ۶ میلیونی ماهانه یا ۲ میلیونی سه ماهه کفایت می کند. ثانیا اگر ملاک فقط معاملات باشد و فرض کنیم شما سطح ۵ باشید که رسیدن به آن مشکل نیست (مراجعه کنید به: آیا قله‌های بآشگاه دست نیافتنی است؟)، معاملات معادل ۱۷۵ میلیون تومان برای دریافت اعتباری که فرمودید کفایت میکند نه ۳۰۰ میلیون تومان. اما در بآشگاه و کارگزاری آگاه باز هم کار راحت تر است. برای یک مشتری نمونه فرض کنید که یک نفر مشتری جدید به کارگزاری معرفی کرده است که بابت فعال شدن این مشتری ۵۰ هزار تومان دریافت میکند و فعالسازی خودش هم ۱۰ هزار تومان میشود و اگر نفر آخر مسابقات (پنجاهمین نفر) هم شود ۲۰ هزار تومان دیگر دریافت میکند. حال اگر این مشتری سطح ۱ هم باشد برای دریافت اعتبار ۶ میلیون تومانی ماهانه یا ۲ میلیون تومانی سه ماهه فقط نیاز به انجام حدود ۶۰ میلیون تومان معامله دارد. شما بفرمایید این مدل واقعا سهل و میسر نیست و آیا جایگزین بهتری سراغ دارید؟

   ضمناً وام و اعتبار دو مسیر متفاوت و جمع شونده دارند. چون در صورت سوال فرمودید وام، لطفاً در نظر داشته باشید که وام وابسته به رسوب پول شماست اما اعتبار به معاملات و ریال بآشگاه شما مربوط است. توصیه میشود مطلب مربوط به نحوه دریافت اعتبار و وام قرض الحسنه را به دقت مطالعه نمایید.

 43. سلام تو این صفحه اشاره شده که بسته های وام از ۵۰-۱۰۰۰ میلیون ریال هست چرا تو مسابقه گزینه دو درست هست اونجا که گفته ۲۰-۵۰۰ میلیون ریال

 44. با سلام

  با توجه به توضیحات داده شده حداکثر مقدار وام قرض الحسنه ۱۰۰۰ میلیون ریال می باشد در نتیجه گزینه دوم سوال عمومی- وام قرض الحسنه و اعتبار در بآشگاه کارگزاری آگاه- طراح: مریم طلایی تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۱/۱۸ غلط می باشد چرا که حداکثر وام مورد نظر را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده است

 45. سلام …….رسوب پول یعنی اینکه یک ماه کارکرد من از خرید و فروش ….خب الان من یک م داشته باشم واون رو گردشی کار کنم هر روز ودر عرض یک ماه کلا ۳۰م بشود یعنی هرروز بخرم و بفروشم ایا در اخر ماه بشود ۳۰م این گردش ….رسوب محسوب میشود ………….

  سوال دوم ….ایا برای در یافت وام نیاز به ضامن هم هست

  بسیار ممنون

  1. با سلام
   – منظور از رسوب پول، کارکرد خرید و فروش شما نیست، بلکه مانده حساب معاملاتی شماست.
   – برای دریافت وام نیاز به ضامن ندارید.
   ممنون از شما

 46. مانده حساب معاملاتی یعنی چی …متوجه نمیشم الان فرض کنید ۱م داشته باشم بخرم وبفروشم در ۲۲ روز کاری پول اخر من همان یک م شود …ولی هروز خرید وفروش من ۲۲م میشود الان ….یک م مانده هست یا ۲۲م

  1. با سلام
   درواقع هیچکدام از این موارد مانده حساب معاملاتی شما نیست، منظور از مانده، یعنی مانده ریالی در حساب معاملاتی روزانه بدون معاملات آخر بعد از کسر واریزیهای همان روز٫
   اگر باز هم ابهامی هست بفرمایید.

 47. مانده معاملاتی یعنی اینکه ۱۰۰م بیارم داخل بورس ودرحساب کارگزاری باشد و بخرم وبفروشم سه روز مانده به اخر ماه وارد حساب بانکی نشود حالا اگر پول من۱۵م شود ۱۰۰م کارگزاری باشد ۵۰م برود حساب من اون ۱۰۰م میشود مانده …این درسته

 48. یا این که مانده معاملاتی ..بدین معنی است که روزی اول ماه۱م بخرم بفروشم فردا ۱ملیون صد هزار بخرم بفروشم و روز سوم ۵۰۰هزار بخرم بفروشم میانگین این ۲۲روز در ماه بشود ۳م حالا این سه م میشود مانده البته در حساب کارگزاری این درسته

  1. دوست گرامی بر اساس مواردی که در مطالب مربوطه ذکر کردیم، وام خدمتی است که از مانده حساب شما به شما داده می شود. این به این معنی نیست که شما باید مبلغی را به حساب معاملاتی واریز کنید و یک یا چند ماه صبر کنید تا وام بگیرید. بلکه شما به معاملات خود می پردازید و در کنار تخفیف کارمزد و اعتبار میتوانید از رسوب مانده حساب خود نیز وام دریافت کنید.

 49. سلام من گردش حسابم در سالهای ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ در آگاه خوب بوده …. شنیدم از طریق باشگاه تسهیلاتی به چنین افرادی داده میشود لطفا راهنمایی کنید . کد بورسی ۱۱۳۱۲

  1. با سلام
   از صفحه شخصی خود در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، از منوی دسترسی سریع که در کنار عکس پروفایل قرارداده شده است میتوانید آیکن “انتخاب معرف” را کلیک کرده و کد معرف خود را وارد کنید.

 50. با سلام.طرح خیلی خوب و عالیه.جای کار بیشتری داره برای تشویق افراد و اعضا به سرمایه گذاری.
  وام های بانکی بدلیل شبهه ربا بودنشون اصلا خیر و برکت ندارند.

  1. سلام دوست گرامی
   در مطلب و پاسخ سوالات نوشته ایم برای همه سطوح رسوب محاسبه میشود اما امکان دریافت وام از سطح ۵ امکان پذیر است. یعنی قبل از سطح ۵ هم ۵۰درصد رسوب شما به عنوان وام برای شما محاسبه شده و محفوظ باقی می ماند و زمانی که شما به سطح ۵ رسیدید میتوانید آن را دریافت کنید.

   1. اتفاقا به نظر بنده این روش خیلی هم خوبه
    با انجام معامله ، امتیاز به سرعت بالا میره
    اگر مجبور به پس انداز باشیم، راحت تر میتونیم جهت دریافت وام مورد نظر امتیاز و سرمایه پس انداز کنیم.

 51. با سلام بنده تمام شرایط درخواست وام را دارا هستم.و گزینه محاسبه رسوب را میزنم اما رسوب به من نشان داده نمی شود.اگر مقدور است راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   همانطور که در مطالب خدمتتان عرض شده است، شما با ثبت درخواست محاسبه رسوب خود، درخواست خود را به سامانه کارگزاری آگاه ارسال می کنید. برای مشاهده اولین مقدار رسوب لازم است تا پایان ماه جاری صبر کنید. رسوب هر ماه در ابتدای ماه بعد در سامانه بآشگاه نمایش داده می شود.

 52. سلام خسته نباشید
  پیشنهادی دارم در خصوص بسته های ارایه شده جهت دریافت وام قرض الحسنه :
  بسته ها را یک ماهه هم ارایه دهید الان حداقل سه ماهه هستند .

  در حال حاضر بسته یک ماهه وجود ندارد و حداقل بسته ها سه ماهه هستند اونم با مبلغ حداقل ۵ میلیون تومن .
  لذا علیرغم اینکه مبلغی رو که سیستم برایم محاسبه کرده بالای ۵ میلیون تومن است بدلیل عدم وجود گزینه یک ماهه نمیتونم وام بگیرم . مبلغ رسوب ۸/۸ میلیون تومن است که با توجه به سطح هفتم ۶۵% آن میشود ۵/۷۲ میلیون تومن .
  با این محدودیتی که شما گذاشتید بسیاری از کاربران علیرغم رسوب مبلغ بالا ولی نمیتونند وام بگیرند .
  با گزینه های موجود حداقل رسوب هرفرد باید بالای ۱۵ میلیون تومن باشد تا بتواند ۵ میلیون تومن وام بمدت سه ماه بگیرد لذا وجود این محدودیت کارایی پرداخت وام قرض الحسنه رو پایین میآورد .
  لطفا موضوع را بررسی فرمایید و درصورت امکان پیشنهاد را اجرایی نمایید .
  با تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   از آنجا که ممکن است در یک ماه سرمایه گذاری به نتیجه مطلوب نرسد لذا سررسید وام ها یک ماهه درنظر گرفته نشده است. در حقیقت امکانی در اختیار وام گیرندگان قرار گرفته تا بتوانند ضمن بهره‌مندی از وام، بدون نگرانی از بازپرداخت سریع آن به سرمایه گذاری و کسب سود بپردازند.

 53. البته گزینه یک ماهه وجود دارد اما وقتی گزینه یک ماهه انتخاب میشودسیستم مبلغ رو تقسیم بر ۳ میکنه و لذا حدود ۱/۹ میالیون تومن میشود و کمترین گزینه مبلغی ۵ میلیون تومن است . لذا انتخاب میسر نخواهد شد و از گرفتن وام محروم هستیم .

  1. گزینه یک ماهه ای که شما میفرمایید در حقیقت برای این در نظر گرفته شده است که محاسبات شما راحت تر شود. زیرا اگر قدرت وام بر اساس بازه ۳، ۶ و ۱۲ ماهه بود، آنوقت شما پس از محاسبه ۶۰% رسوب پول خود، می باید این عدد را تقسیم بر ۳ می کردید. از همین رو گزینه یک ماهه را نیز برای نمایش قدرت وام در نظر گرفته شد.

 54. خیلی خوبه این قضیه اما ممکنه بعضیا همین که وام رو گرفتن پول رو از حسابشون خالی کنن و یه جای دیگه به مصرف برسونن ، این امکان پذیره ؟

  1. سلام
   دوست گرامی این وام به صورت پول نقد نیست، بلکه اعتباری است که به افراد تعلق می گیرد تا در کارگزاری آگاه به معامله بپردازند.

  1. سلام
   مانده حساب معاملاتی شما نزد کارگزاری در هر روز محاسبه و میانگینش در پایان ماه به عنوان رسوب ماهانه شما محاسبه میشه.

 55. سلام یک سوال دارم ………..این وام اعتباری هست حال بنده ۳ ماهه بگیرم و یا یک ماهه اگر سهم بخرم سود کنم سود رو هر روز یا هفته میتوانم خارج کنم یا که باید این تایم تمام شود ……………..مثلا بعد از سه یا یک ماه سود بدسته ما میرسه ………فرضا ۵۰م بردارم و هر روز یک میلیون سود کنم سود رو هر روز میتوانم یا نه باید سه ماه صبر کنم

  سپاس بیکران

 56. سلام …….فرضا ما ۳۰م وام برداریم و ۳۰م مال خودمان باشد ………..در اولی ضرر کنیم ودر پول خودمان سود کنیم ایا این طوری از هم کم میشود یعنی یک م ضرر با یک م سود صفر میشود وبخواهیم سود خودمان را از پول خودمان بیرون بیاوریم امکانش هست یا سیستم هوشمند است و میداند کدام وام است یا اینکه ترکیب شده است ….و پول قاطی میشود ومثلا بنده بخواهم ۴۰م در یک سهمی تک سهم شوم حالا سیستم میداند چقدر از هم کم شده فرضا ۲۰م از اعتبار و ۱۰م از خودم باشد وبفروشم وسه م سود کنم میتوانم ۳م را خارج کنم ……….یا اینکه سهم خرید شده از وام جدا محاسبه میشود
  و ما نمیتوانیم ترکیبی بخرذیم …..سپاس قدر یک دنیا

  1. سلام
   وام، اعتبار و پول خودتون در حساب معاملاتیتون یکی هست. پس از اینکه مدت زمان وام و اعتبار تمام شد صرف نظر از اینکه سود کرده اید یا زیان باید این مبالغ رو تسویه کنید.

 57. سلام بعضی از سوالات اگاه خلی سخت بید ….مثلا سوال وکنند …فلان سهم قیمت اش هفته ود چند بید …خو این سخت بید …۱۵۰ امتیاز هم داشته بید ……..تشکر وکنم

 58. طرح وام قرض الحسنه خیلی جالبه.نوشتید که از فروردین ۹۵ به سطوح زیر ۵ هم تعلق میگیره.پس ما هم میتونیم در صورت بالا رفتن امتیازمون استفاده کنیم؟

  1. سلام
   رسوب پول برای مشتریان سطوح ۱ تا ۱۰ محاسبه و در صفحه وام این عزیزان منظور میشه. فقط برای دریافت وام باید حتما یه سطح ۵ برسید.

 59. سلام……….سواالم اینکه اگر من یک وام مثلا۱۰۰م با دید ۱۲ماه بردارم ………..دوباره ماه دفعه دوباره میتوانم یک وام ۵۰م با دید سه ماه بردارم ………مثلا رسوب پول این ماه من وام۱۰۰م شد و….من ۱۰۰م یک ساله گرفتم و رسوب ماه بعد من وام۵۰م تعلق گرفت …………….سوال قبلی رو متوجه نشدم وام با پول اصلی من چگونه است من سهم وامی بخرم و پول اصلی ایا سود اصلی رو میتوانم خارج کنم با ذکر مثال توضیح دهید

  فدای دارید همتون

  1. سلام
   دوست گرامی پیشتر به این سوال شما پاسخ داده شده است. تا زمانی‌که از اعتبار استفاده می‌کنید، بدلیل اینکه حساب شما بدهکار است امکان پرداخت وجه وجود ندارد.

 60. سلام
  آیا برای خرید بسته های اعتباری به غیر از هزینه خرید هم باید برای اصل پول که به کارگزاری باید بعد یک سال پرداخت بشه چک / سفته / ضامن هم لازمه / مثلا فرض کنید ما یک بسته ۱۰ میلیونی روبا قیمت خرید ۱۸۰۰۰۰۰ تومان برای یک سال میخریم حالا این ده میلیون رو کارگزاری بعد یک سال چطوری برداشت میکنه از طرف چک / سفته / ضامن میخواد یا نه

 61. سلام ………….امتیاز …سوال تار یخ انتشار ۲۸/۲/۹۵ داده نشده با اینکه مهلتش تا ساعت ۲ بوده …..سوال طراح شون …علی بسطامی و مازیار نطاقی بوده

  1. سلام دوست گرامی
   هم.نطور که خودتون فرمودید مهلت تا ساعت ۲ بوده، بنابراین پیش از این ساعت ما نمیتونیم جواب رو بگذاریم که امتیاز تعلق بگیرد!

  1. سلام دوست گرامی
   ممنون از نظراتتون. البته قواعر و شروطی که تنظیم میشه بر اساس ساعتها فکر و بررسی همه جانبه موضوع هست و به نحوی است که یک رابطه سودمند برای هر دو طرف (مشتری و کارگزاری) ایجاد شود.

  1. سلام دوست گرامی
   سوال شما متاسفانه کامل و واضح نیست! عضویت در سایت بسیار ساده است. برای ثبت نام میتونید “نحوه عضویت و راهنمای استفاده از بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه” را مطالعه فرمایید.
   اگر با خطایی در زمان ثبت نام مواجه می شوید، می توانید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  1. سلام دوست گرامی
   روند مسابقات به این صورت هست که آخرین سوالات هفته روز چهارشنبه در سایت درج میشه و پنجشنبه و چمعه سوال جدید نداریم.

 62. سلام
  روز شنبه مقداری سهام قلرست خریدم که امتیاز باشگاه و مبلغ تخفیف واریز نشده.
  لطفاً بررسی کنید.
  درود

 63. با سلام و تبریک ولادت منجی عالم
  این امکان وجود دارد که برای وام قرض الحسنه که مثلا ۱۲م ۳ ماهه ۴×۳ محاسبه میشود همون ۱۲ محاسبه شود و ۴م نباشد؟ ولی اقساط پرداخت شود به عنوان مثال ۱۲ وام در ۱۲ قسط ۱م پرداخت شود؟

  1. سلام
   ۱۲ میلیون ۳ ماهه معادل ۱۲×۳ یا ۳۶ میلیون قدرت وام هست دوست عزیز و کل مبلغ ۱۲ میلیون تومان در انتهای دوره سه ماهه یکجا تسویه میشود. در مورد سایر بسته ها نیز به همین شکل هست.

  1. سلام
   پس از مراجعه به کارگزاری و ارائه مدارک لازم، به محض دریافت نام کاربری و رمز عبور که برای شما ارسال خواهد شد، می توانید در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه به معامله و خرید و فروش سهام بپردازید.

 64. سلام “من تازه با کارگزاری آگاه و باشگاه آشنا شدم و برام خیلی جالب بود . ممنون از مسابقات تون چون سطح آگاهی مردم رو نسبت به بورس بالا می بره.

 65. این اعتبار خوب است چون به دارای طرف به عنوان وثیقه قرار می گیرد. وهم سطع برگشت اگر زمان زیاد بود بهتر بود .چون می توانستم سهام بیشتر بخرم…..

 66. باسلام
  من در معاملات آنلاین کارگزاری دارای یک حساب شخصی هستم که موقع برداشت وجه پول به حساب آن واریز میشود . ولی حساب معاملاتی من متعلق به خود کارگزاری است و در واقع به نوعی پول من در گرو کارگزاری است می خواستم بدانم با این وجودبرای استفاده از وام قرض الحسنه آیا نیاز است که قرار داد اعتباری با کارگزاری ببندم یا نه؟

  1. سلام
   طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار استفاده از هر نوع خرید اعتباری (چه در قالب وام چه بسته های اعتباری) در صورت امضای قرار اعتباری امکان پذیر خواهد بود.

 67. سلام
  در مورد بسته ها اعتباری هم همینطور عمل میشه؟
  یعنی به اندازه ۶۰ درصد قیمت سهام که داری فقط میتونی بسته اعتباری بخری؟
  سود بسته ها هم تقریبا ۲۰ درصد. حالا اگر کسی باشه که اعتبار در حسابش باشه و نخواد استفاده کنه میتونه به نرخی که در بازار هست به دیگر عضو کارگزاری اعتبار خرید سهام به مدت معلوم بده؟ مثلا توی همین باشگاه کسانی اعلام میکنه که مبلغ برای قرض دادن با نرخ … داره و کسان دیگری اعلام کنه پول قرض میخوان و بعد از توافق، زیر نظر کارگزاری توافقشون رو انجام بدن

 68. سلام . من سطح ۴ هستم ولی چون معرفم رو همفکران انتخاب کردم تا یکماه از خدمات سطح معرفم که ۸ هست میتونم استفاده کنم . آیا وام هم میتونم بگیرم یا نه . با تشکر

 69. سلام . میشه در مورد فریز سهام توضیح بیشتری بدید . مثلا اگر من به اندازه مبلغ تضمین وام از پرتفو تعداد سهامی رو برای فریز اعلام کردم . میتونم سهم جدیدی رو بخرم و بعد اون رو به عنوان سهام فریز شده اعلام کنم . به عنوان مثال فرض کنیم سهام خودرو من در لیست فریز باشد . اگر حدس بزنم خودرو در حال نزول هست میتوانم سهم پالایشی بخرم و بعد پالایشی را به عنوان سهام فریز شده اعلام کنم تا خودرو از لیست فریز خارج شود تا بتوانم بفروشم و ضرر نکنم .

  1. سلام دوست عزیز
   به عرض می رساند فریز سهم منعی برای خریدوفروش شما در کارگزاری آگاه ایجاد نمیکند. شما میتوانید سهم فریز شده را بفروشید و کارگزاری میتواند به جای آن سهم جدید شما را فریز نماید. اما همواره این قانون که ارزش تضمین نباید کمتر از میزان وام دریافتی باشد باید رعایت گردد. بعنوان مثال شما می توانید سهم X رو بخرید و جایگزین سهم Y کنید (بشرطی که سهم جدید به میزان ارزش تضمینتون باشه) و سپس جهت خروج سهم Y از فریز با کارگزاری آگاه هماهنگ کنید.
   با تشکر

 70. زمان اعطای وام تایم مشخصی هست و یا محدودیتی ندارد و فقط رسیدن به سطح مهم هست ؟ منظورم این هست که حتما باید ابتدای ماهی خاصی دریافت وام کنیم . یا هر زمان به سطح مورد نظر رسیدیم میتوانیم درخواست کنیم ؟

  1. همانند بسته های اعتباری، میبایست تاریخ اعمال بسته را ۴۸ساعت کاری بعد انتخاب نمود و درصورت داشتن شرایط وام که در مطلب فوق اشاره شده، وام(اعتبار)در روز مد نظر شما در حساب آنلاینتان شارژ خواهد شد.

 71. باسلام و عرض خسته نباشید بنده برای دریافت وام قرض الحسنه اگر الان درخواست محاسبه رسوب بزنم تا زمانی که رسوبم به میزان حداقل وام برسد این رسوب به طور خودکار محاسبه میشود؟ منظور این است که هر کسی که به سطح ۵ رسید بهترین کار اینه که در اولین فرصت درخواست محاسبه رسوب کند تا روال و مراحل محاسبه رسوب برای دریافت وام برای آینده برایش شروع شود و اگر این کار را نکند انگار برای زمان هایی که در سطح ۵ و بالاتر بوده و رسوب داشته و در خواست نداده ضرر میکند چون رسوبی برایش محاسبه نخواهد شد؟ آیا بهتر نیست بعد از وارد شدن به سطح ۵ محاسبه رسوب به طور خودکار آغاز شود؟ در خواست محاسبه رسوب به چه طریقی انجام می پذیرد آیا به صورت اینترنتی و از طریق پورتال پاشگاه نیز می‌شود اقدام کرد؟

  1. با سلام خدمت شما دوست گرامی
   دوست عزیز برای ثبت درخواست محاسبه رسوب نیاز نیست شما سطح ۵ باشید، مشتریان کارگزاری از سطح ۱ می توانند درخواست محاسبه رسوب خود را از طریق سامانه بآشگاه و تب وام قرض الحسنه برای ما ارسال کنند. اما برای دریافت وام لازم هست که عزیزان حداقل در سطح ۵ قرار داشته باشند. یعنی اگر سطح شما کمتر از ۵ است، می توانید درخواست محاسبه رسوب خود را ارسال نمایید، به این ترتیب رسوب شما هر ماه محاسبه شده و به حسابتان منظور می گردد اما زمانی می توانید از آن استفاده کنید که در بآشگاه به سطح ۵ رسیده باشید. ضمناً محاسبه رسوب به جهت اینکه جنبه مالی دارد حتما باید طبق درخواست خود فرد صورت گیرد و به طور خودکار درخواست رسوب در سامانه ثبت نمی شود.

 72. سلام
  طرح خوبی است بسیار حساب شده و دقیق ، دست مشتریان را هم برای فعالیت بیشتر باز می گذارد ولی نکته اینکه این رسوب پول بایستی حتماً بصورت وجه و اعتبار در حیاب باشد ف اگر می شد میزان دارای پرتفوی مشتری را هم در نظر گرفت عالی بود .
  باتشکر

 73. سلام
  ملا نصرالدین ظرفی را برای فروش در مغازه اش گذاشت ،قیمت به حدی بالا بود که هیچکس نمی خرید ! شخصی گفت ،ملا قیمت خیلی بالاست ! یه قیمتی بزار مردم بخرن !،
  ملا گفت ،منهم یه قیمتی گذاشتم که کسی نخره !
  با این شرایط ( که صد رحمت به بانکها !) چند درصد از مشتریان (فعلیتون تونستند و یا اقدام به گرفتن اعتبار کردند !؟ لطفا با اعداد و رقم آنهم برای خودتان بفرمائید ! کسانیکه این به به چه چه رو در بالا گذاشتند و شما هم درج فرمودید،با احترام به این دوستان همه دانششون از بورس به دو صفحه ژورنالیستی هم نمیرسه ! این طرح فقط برای جذب مشتری جدید است که از بورس اطلاعات عمومی دارند و بس ! (البته استثنا همه جا هست ! ) اما اشتباه استراتژیک آگاه اینجاست که بعد از مدتی همین تعداد میشن دشمن قسم خورده شما و برای برند شما میشن فعال قسم خورده ضد تبلغ! تا از شما انتقام وعده های دست نیافتنی شما را بگیرند !
  حقیر از مشترکان نسبتا قدیمی شما هستم،اما با تغییرات بدی که در نیروی انسانی و بویژه نرم افزار معاملاتی انجام شد،دیگه کار نکردم و با کارگزاری دیگه کار میکنم ! ای کاش این اتفاقات نمی افتاد ! امید وارم عرائض بنده را از حسن نیت و تعصب بنده نسبت به آگاه بدانید.(اولین معالملات بورس را با آگاه شروع کردم !) موفق باشید.

  1. سلام آقای شکرانه عزیز
   ابتدا خیلی ممنون که وقت و انرژی گذاشتید برای این کامنت جالب. ما واقعاً بآشگاه رو با این نیت راه انداخیتم تا مشتریانی که قبلا از خدماتی چون اعتبار و وام قرض الحسنه محروم بودند، اینجا بدون رابطه، واسطه و منت از این خدمات بهره مند بشن. اتفاقاً تعداد بسیار زیادی از مشتریان قدیمی ما که پیش از بآشگاه حتی یکبار هم اعتبار نگرفته بودند، از طریق بآشگاه مرتب اعتبار دریافت کردند و این روال ادامه داره. خاطرجمع باشید عدد قابل توجه هست اما بدلایل حفظ اسرار شرکت قادر به مطرح کردنش نیستیم.
   اگر یک مقدار در مطالعه مستندات بآشگاه دقیق تر بشید، متوجه میشید که بآشگاه طوری طراحی شده که بیشترین کمک ممکن رو به سرمایه گذاران تازه وارد و یا قدیمی اما با سرمایه کم بکنه. این مثال رو در نظر بگیرید:
   فرض کنید آقای الف مشتری ما هست و کلاً معادل ۱۰ میلیون تومان طی ۶ ماه گردش داشته و سرمایه اش هم کلاً ۲ میلیون تومان است.
   در همین لحظه احتمال ارائه اعتبار به چنین مشتری ای در هر کجای ایران اگر صفر نباشد، بسیار به صفر نزدیک است.
   اما در ابتدای شهریور ماه سال ۹۵ آقای الف در بآشگاه فعال میشود. در بدو ورود ۱۰ هزار تومان جایزه نقدی فعال شدن در بآشگاه برای ایشان واریز میشود. از روز اول به طور مرتب در مسابقات شرکت میکند، در مطالب مشارکت میکند (کامنت)، هر روز به بآشگاه لاگین میکند و ۳ نفر از دوستان خود را نیز به بآشگاه معرفی کرده است. در این صورت با صرف روزی کمتر از ۱۵ دقیقه، در کمتر از یکماه سطح آقای الف از صفر، به سطح ۴ (الوند) صعود میکند. دقت کنید که این صعود بدون در نظر گرفتن معامله های ایشان بوده است. در همین یکماه هم یک نفر از زیرمجموعه های ایشان فعال میشود و ۵۰ هزار تومان به حساب آقای الف به عنوان پاداش واریز میشود.
   در انتهای ماه آقای الف آخرین نفر پذیرفته شده در برندگان ۵۰ نفری جایزه ریالی است. اگر سر به نتایج شهریور ماه بزنید، به آخرین نفر تقریباً ۴۵ هزار تومان اعطا شده است.
   حال کافیست این اعداد را با هم جمع بزنید: ۱۰ + ۵۰ + ۴۵ = ۱۰۵ هزار تومان
   آقای الف در تاریخ اول مهرماه ۹۵ میتواند با این پول یک بسته اعتباری ۳ ماهه ۲ میلیون تومانی را برای مدت سه ماه دریافت کند. این اعتبار معادل ۱۰۰ درصد سرمایه ایشان است که در کمتر از ۱ ماه به آن میرسد.
   حتی با کمی هوشمندی و خلاقیت میتوانید راحت تر از ما خدمات دریافت کنید.
   آقای شکرانه عزیز ما چند سالی است که افتخار همراهی شما را داشته ایم. شما در جریان تغییرات سیستمی ما برای کوچ از نرم افزارهای قدیمی به نرم افزارهای جدید تولید خودمان برای ارائه سرویس بهتر، همراه ما بوده اید و سختی ها را تحمل کرده اید. از این بابت دلخوری شما را درک میکنیم و بابت تعصبتان به برند آگاه سپاسگزاریم.
   بعد از این کامنت چند بار با شما تماس گرفتیم تا اول تلفنی ازتان دلجویی کنیم اما موفق نشدیم.
   امیدواریم پس از خواندن این توضیحات همچنان به ما اعتماد کنید.

 74. درود

  در مطلب نوشته شدۀ بالا، به گمانم این جمله “… وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۳ ماهه …” نیاز به اصلاح داشته باشد و مبلغ ۲۰میلیونی به ۴۰ میلیونی تغییر نماید.

  1. سلام
   دوست گرامی آنچه در مطلب بیان شده است درست است. مثال به نوعی طرح شدهکه فرد همه قدرت وام خود را وام نگیرد و بخشی از آن باقی بماند. در صورت مطالعه کامل مثال این موضوع روشن خواهد شد.

 75. امیدوارم به وضعیت کارگزاری مف… دچار نشوید که بعد از مدتی شروع کرد به بازی در آوردن و کلاهبرداری و مجبور کردن مشتریان به فروش اعتباری و دستکاری نرم افزار آنلاین و … ! مشکل بازار ، سر این بسته های اعطایی و … نیست . نهایتا” فکر می کنید چند درصد مشتریان اینجوری جذب شوند ؟ بنده ۱۱ سال است که فعال بورسی هستم و البته خودم دنبال یک کارگزاری خوب میگردم بدلیل عملکرد ناسالم کارگزاری مف … :: این خیلی بده که یک کارگزاری بعد از زیاد شدن مشتریانش و گرفتن سهمیه های بیشتر عرضه اولیه ، شروع کند به انواع و اقسام ایجاد نارضایتی و کارشکنی در معاملات تلفنی و … :: شبیه همین طرح شما را سالها قبل همین کارگزاری داشت منتها در عمل بعد از مدتی منحرف شد . خب طبیعی است که اکثر مشتریان معمولا” روی همان کارگزاری می مانند چون عادت کرده اند و معمولا” چاره ای ندارند ! شرایط کارگزاری های دیگر را هم که میپرسیم می گویند فعلا” بیا معاملاتت رو بیار پیش ما تا ببینیم چی میشه ! حداقل این ویژگی شما خوب است که شفاف به همه دارید می گویید، نه اینکه مسئول معاملات شما به مشتری جواب مبهم و کلی بدهد ! امیدوارم بیایم سمت کارگزاری شما :: یاد کارگزاری شما بخیر آن موقعی که هیچ کس غبشهر را معرفی نکرده بود ۳ سال قبل ، شما معرفی کردید بموقع :: موفق باشید

  1. سلام
   دوست گرامی، به شما اطمینان خاطر می دهیم که هدف ما ارائه خدمات واهی نیست بلکه تمام تلاش ما و همکارانمان در جهت ارائه خدماتی نوین و مناسب با هدف تثبیت رضایت مشتریان فعلی و جلب رضایت مشتریان جدید است.

   با تشکر از همراهی شما

 76. سلام
  سوالم رو با یک مثال مطرح میکنم: فرض کنیم شخصی در زمان تخصیص وام قرض الحسنه، تعدادی از سهام شرکت الف به ارزش ۶۰ میلیون تومان در پرتفوی خود دارد و پس از دریافت وام ۱۰۰ میلیونی قرض الحسنه، این تعداد سهم شرکت الف در پرتفوی فرد فریز می شود. پس از گذشت دو هفته سهام شرکت الف به قیمت هدف می رسد و شخص قصد خروج از این سهم را دارد اما همچنان وام قرض الحسنه را تسویه نکرده است. آیا امکان فروش سهم وجود دارد؟
  همچنین اگر در پرتفوی فرد تعدادی از سهام شرکت ب به ارزش ۶۰ میلیون تومان موجود باشد، این امکان وجود دارد که سهام شرکت ب بجای شرکت الف فریز شود؟ به عبارتی خود سهام فریز می شود و یا ارزش دارایی فرد فریز می شود؟

  1. سلام
   دوست گرامی ابتدا به استحضار می رساند که فرض شما اشتباه است. زیرا بر اساس موارد مندرج در شرایط لازم برای دریافت اعتبار و وام، فرد می تواند تا ۶۰درصد دارایی خود را اعتبار بگیرد یعنی چنانچه ارزش پرتفوی شما ۶۰ میلیون تومان باشد شما نهایتا می توانید ۳۶میلیون تومان آن را اعتبار بگیرید.
   حال به مثال شما می پردازیم:
   فرض می کنیم شخصی ۶۰ میلیون تومان از سهام شرکت الف را خریداری می نماید و قادر به دریافت ۳۶میلیون تومان اعتبار است. پس از دریافت اعتبار، سهام شرکت الف ایشان فریز خواهد شد.
   لذا چنانچه شخص قصد فروش سهام شرکت الف را داشته باشد، ابتدا می بایست با کارگزار خود تماس گرفته و نسبت به رفع فریز سهام شرکت الف خود اقدام نماید.
   در اینحالت اگر شخص مذکور سهام دیگری(مثلا سهام شرکت ب) را داشته باشد که ارزش تضمین را پوشش دهد کارگزار سهام آن را جهت فریز جایگزین می کند.
   در غیر اینصورت اگر سهام جایگزین نداشته باشد با اطلاع قبلی می تواند سهام خود را بفروش رساند ولی چنانچه بخواهد پول آن را برداشت کند ابتدا بدهی(اعتبار) او تسویه شده و سپس مابقی مبلغ به حساب ایشان واریز خواهد شد.

   امیدوارم توضیحات کامل و مفید بوده باشد.
   با تشکر از همراهی شما

 77. با سلام میخواستم بپرسم کسانیکه عضو ای کارگزاری میشوند غیر از دریافت وام درآمد دیگه ای نصیبشون میشود?
  ۲٫آیا اعضا میتوانند هر روز که بخواهند سرمایه شان را خارج کنند?

  1. سلام دوست گرامی
   ۱- برای آشنایی با خدمات کارگزاری آگاه می توتنید اینجا کلیک نمایید.
   ۲- مشتری در صورت مجاز بودن نمادهایی که در دارایی خود دارد، می تواند آن ها را هر زمان که می خواهد بفروش رساند و مبلغ آن را نهایتاً ۳ روز کاری پس از زمان فروش از حساب خود برداشت نماید. برداشت پول از حساب منوط به عدم بدهکاری مشتری به کارگزاری است. برای مثال اگر مشتری مبلغی را به عنوان اعتبار از کارگزاری دریافت کرده باشد، این مبلغ از کل دارایی ریالی مشتری کسر و مابقی پس از ثبت درخواست توسط مشتری، به حساب ایشان واریز خواهد شد.

 78. با سلام و خسته نباشید ،من الان سطح پنج هستم و بیست و دو هزار امتیاز دارم یه بار قبلا درخواست حساب رسوب را داده ام ،که خیلی کم بود اما الان هر چقدر سسعی میکنم ،درخواست ارسال نمیشه ،با کارگزاری هم صحبت کردم ،گفتن باید خودتون درخواست بزنید ،لطفا راهنمایی کنید

  چه مواقعی به بسته های اعتباری تخفیف داده میشود ؟ایا زملن یا تاریخ خاصی داره؟؟

  1. سلام
   امکان درخواست محاسبه رسوب فقط یک بار وجود دارد. پس از اولین بار که درخواست ثبت می شود، محاسبه رسوب خودبخود در سامانه انجام می گیرد و نیاز به ثبت درخواست دوباره نیست.
   درمورد تخفیف بسته‌های اعتباری، زمان خاصی وجود نداره.

 79. با سلام در مورد تضمینی که داده میشه لطفاً توضیح می دید که چگونه صورت می گیره یعنی سهام خاصی باید انتخاب بشه و تو اون مدت فریز بشه یا اینکه باید فقط سهام داشته باشه مشتری تو کارگزاری لطفاً اگر امکانش هست در این مورد بیشتر توضیح دهید درضمن من موقع بازکردن حساب در کارگزاری خاطرم نیست که فرم قرارداد اعتباری رو پر کردم باید با کارگزاری تماس بگیرم ؟

  1. با سلام
   دوست گرامی همانطور که دستورالعمل خرید اعتباری توضیح داده شده است، اوراق تضمینی شما می تواند، سهام یا اوراق مشارکت قابل معامله در بورس و فرابورس باشد.
   برای اطلاع از داشتن قرارداد اعتباری نیز می توانید با شعبه خود تماس حاصل فرمایید.

 80. سلام اگر بخام دو تا از سهام هام رو به کارگزاری آگاه انتقال بدم (کارگزار ناظر رو تغییر بدم) غیر حضوری هم میشه؟ اگر خیر باید به گارگزاری مبدا مراجعه کنم یا کارگزاری آگاه؟ مرسی

  1. سلام
   خیر دوست عزیز
   برای این منظور می توانید آخرین برگه های سهام خود را از کارگزاری قبلی (ممهور به مهر کارگزاری) دریافت نمایید
   و سپس برگه های مذکور را به کارگزاری آگاه تحویل داده و برگه انتقال ناظر را تکمیل نمایید.

 81. پیشنهاد می شود مبالغ کمتر از ۵ میلیون تومان راهم برای دریافت وام قرض الحسنه در نظر بگیرید تا مشتریان با درامد پایین تر هم امکان دریافت آن را داشته باشند.

 82. سلام
  یک سوال داشتم
  اگر من وام یا اعتبار دریافت کنم و سهامی که جهت تضمین معرفی میکنم در کارگزاری آگاه فریز شود.
  آیا تا زمان تصویه وام , آن قسمت از پرتفوی سهام فریز شده ام قابلیت فروش ندارد؟

  1. سلام
   خیر دوست عزیز
   سهامی که فریز شده امکان فروش یا انتقال را ندارد.
   البته چنانچه شما تضامین دیگری معادل آن در پرتفوی خود داشته باشید می توانید درخواست دهید کارگزار تضامین قبلی را رفع فریز نموده و تضامین دیگر را فریز کند.

 83. سلام..
  اینکه محاسبه رسوب انجام میشود خیلی خوب است .
  اما اینکه محاسبه رسوب ازسطح ۵انهم باثبت درخواست منصفانه نیست!بنظرمن باید به تمام سطوح که ازسامانه اگاه معامله میکنند محاسبه انجام گرددوهرموقع به سطح موردنظرشما رسید بتوانداستفاده کند…
  نظرشخصی

  1. سلام
   دوست عزیز در حال حاضر نیز محاسبه رسوب پس از ثبت درخواست، برای تمامی سطوح محاسبه می شود ولی از سطح ۵ به بعد افراد می توانند از بسته های وام استفاده کنند.

 84. سلام :
  درخواست گزارش رسوب برای هر کاربر چند بار امکان دارد ؟

  یکبار درخواست کردم . الان که دوبار درخواست می زنم فعال نیست و سایت روی قسمت ثبت درخواست نمی رود . بلکه نتیجه درخواست قبلی رو نمایش می دهد.

 85. باسلام
  چون تازه وارد هستم همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا بایست پول رو در حساب کارگزاری نگه دارم؟؟؟
  اما پس از مطالعه متوجه شدم که نه تنها نگرانی من بی مورد هستش بلکه امکان خرید اعتباری نیز وجود دارد.
  ممنون و متشکرم

  1. سلام دوست گرامی
   رسوب با توجه به مانده مشتری در حساب کارگزاری محاسبه می گردد و این وام بر اساس تسهیلاتی که بانک‌ها در حال حاضر می توانند ارائه نمایند طراحی شده است و در واقع کارگزاری تمام منافعی را که از بانک‌ها در این باب دریافت می‌نماید، صرف ارائه این خدمت به مشتریان می‌کند.

   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:

   چرا کارگزاری آگاه به مشتریان خود وام قرض الحسنه میدهد؟

 86. سلام من هنوز عصو انلاین نیستم اگه از طریق کارگزاری درخاست انلاین بر خط کنم شامل وام میشوم دو ساله با کارگزاری کار میکنم و گردش حسابم بالاست

  1. سلام
   دوست گرامی چنانچه شما مشتری کارگزاری آگاه(آنلاین یا آفلاین) باشید، می توانید از تمامی خدمات بآشگاه بهره‌مند شوید.

 87. تفاوت قدرت دریافت وام با رسوب مانده حساب چیست؟ و بر اساس کدام وام داده می شود؟
  کدام باید به ۵میلیون تومان برسد تا بتوان حداقل وام را دریافت کرد؟

  1. سلام
   رسوب مانده، میانگین مانده نقدی حساب معاملاتی شما در کارگزاری است.
   قدرت وام برابر است با درصدی از رسوب مانده. این درصد برای سطوح مختلف متفاوت و طبق جدول مندرج در همین مطلب است.
   برای دریافت اولین بسته وام (۵ میلیونی ۳ ماهه)باید قدرت وام ۳ ماهه شما برابر ۵ میلیون باشد.

 88. سلام، من سطح ۷ هستم و قرار داد هم بستم و ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال وام قرض الحسنه ام فعال است. اگر بخواهم زودتر از موعد سه ماهه تسویه نقدی کنم چگونه است؟

  1. سلام
   در صورتی که وجه وام مربوطه در حساب شما آزاد باشد، حساب شما در موعد مقرر، خودبخود تسویه خواهد شد.

 89. دیدگاه مساوی برای هر فرد کار عاقلانه اینیست!چرا که هیچ کس با فرد دیگری مساوی نمیتونه مساوی بشه،،،،،
  حتی اثر انگشت دونفر درکل جهان مساوی نیست،،
  وام قرض الحسنه شما هم فقط نبفع خودتونه ،چرا لا اقل دوطرفه در نظر نمیگیرید،،،
  با این شرایط در واقع شما ۴۰ درصد از مشتری وام میگیرید بعلاوه که وام برای خریداست،وهر خریدی فروش بدنبال خواهد داشت وکار مزد ایجاد میکند…
  سهم هم فریز شدست…
  نا گفته نماند که شناخت مشتری بسیار سخت است وکار کمتر کار گزاریست بنده با تعدادی کار گزاری کار کردم وبا تعداد بیشتری هم در تماس در این بیست سال واندی بیشتر با مفید وکشاوزی مشغول بوده ،،
  بنده معمول منتج به دایم خلاف مسیر آب حرکت میکنم،،،،چراکه قوانین نا نوشته تجارت را تا حدوی آموخته ام که درخصوصی شاید اظهار کنم..

  دراینجاشایسته است که از آقای محمدیان وپرسنل شیراز کمال رضایت وتشکر خود را اعلام نمایم،،،
  مطلب فراوان وحوصله هیچ!!!؟؟؟

  1. سلام
   دوست بزرگوار از اینکه ما را از نظرات خود مطلع می سازید، بی نهایت سپاسگزاریم.
   کارگزاری آگاه همواره تلاش کرده تا خدماتی ارائه دهد تا منافع فعالان بازار سرمایه در آن تامین شود. هر اعتباری برای خرید اعطا می شود چه در کارگزاری آگاه چه در سایر کارگزاری ها و تمامی خریدها هم فروشی در پی خواهد داشت. در همه کارگزاری ها هم به ازای اعتبار مبلغی از مشتری بابت اعتبار متعلقه دریافت می شود. مشتری در زمانی که وجه نقد ندارد می تواند از اعتبار استفاده نماید (این خدماتی است که مشتری از آن استفاده کمی کند). از طرف دیگر مبلغی را بایت این خرید اعتباری به کارگزاری می پردازد. بنابراین هر دو سوی معامله منفعت خود را دریافت می کند.

 90. در محاسبه ی مبلغ قابل برداشت در هنگامی که وام اخذ شده کل مبلغی رو که با کسر ریال از باشگاه اخذ شده منفی در نظر میگیره و برای مقداری از اون پول که باقی می مونه تو حساب رسوب حساب نمیشه عملا یعنی وقتی یک ماهی رو اعتبار بگیریم و مقداری از اون رو که استفاده نمیکنیم حتی با فروختن سهم های قبلی یا کم کردن معامله رسوبی برای پول هامون مورد محاسبه قرار نمیگیره تا وام تسویه بشه .. لطفا برای اون پول هایی هم که استفاده نمیشن رسوب بگذارید پون انگیزه ی دریافت وام اعتباری رو کم می کنه وقتی میشه وام قرض الحسنه میشه گرفت با رسوب باقی مانده ی پول .. چون افراد یه میزان از سرمایه مثلا سه میلیون رو برای کاهش میانگین قیمت در بعضی مواقع تو حساب نگه میدارند که این اگه رسوب حساب بشه میشه باهاش وام قرض الحسنه برداشت و وقتی آدم اعتبار میگیره تا بیشتر از سرمایه ی خودش استفاده کنه دیگه اون پول براش یک ماه وام جدیدی ایجاد نمیکنه و ز انگیزه کم می کنه .. مرسی از توجهتون

  1. سلام
   دوست گرامی وقتی حساب شما منفی است یعنی بدهکار هستید، مگر امکان دارد که به مبلغ بدهکاری سود یا رسوب تعلق بگیرد؟

   1. با سلام

    به این شکل از محاسبه عملا اجحاف به مشتری و یکنوع استفاده یکجانبه به سود کارگزاری محسوب میشود و کاملا با دوست عزیزمون هم عقیده میباشم و میبایست شرایط بهره مندی مشتریانی که بنحوی از کل وام دریافتی خود در طول بازه زمانی دریافت وام قرضه الحسنه استفاده نمینمایند به عنوان رسوب حساب ایشان محاسبه و منظور گردد چراکه با وجود بدهکاری این بدهکاری میتواند کمتر از میزان مبلغ وام دریافتی در روزههایی با توجه به میزان مبالغ خرید و فروشها یا حتی با توجه به واریزی های نقدی گردیده که مورد استفاده قرار نمیگیرند و قاعتا در حساب کارگزاری مانده و ااستفاده نشده باقی مانده اند و چنانچه این مبلغ بصورت مثبت به ححساابب مشتریان ننظیر سایرر کاارگزاریها منظور گردد دیگر این مسئله نیز قابل حل میگردد و چنین اجهافی به مشتریان نخواهد گردید که توقع برطرف کردن آن از سوی کارگزاری جهت رضایتمندی مشتریان توقع به جایی میباشد که انتظار تصحیح آن هر چه سریعتر نباید انتظار غیرمعقولی باشد و این درخواست فکر میکنم درخواست تمام مشتریان آن کارگزاری که ازین نوع وامها استفاده مینمایند میتواند باشد که جهت تایید درستی آن نیز براحتی قابل نظر سنجی میتواند قرار گیرید و از سوی کارگزاری اصلاح این مورد در اسرع وقت انتظار میرود.

    1. سلام
     دوست بزرگوار متاسفانه حساب بدهکار حسابی منفی است که سود یا رسوبی به آن تعلق نمی گیرد. همچنین اگر مشتری بسته اعتباری دریافت کرده است ولی در مدت اعتبار از آن استفاده نکرده باشد، هزینه آن مجدد به حساب بآشگاه مشتری عودت داده می شود.

 91. سلام در شهر ما کارگزاری شعبه ندارد برای بستن قرارداد اعتباری با کارگزاری برای دریافت وام چکار باید بکنیم ممنون از پاسخگویی میاندوآب -آ-غ

  1. سلام
   دوست گرامی متاسفانه امضای قرارداد اعتباری حتماً مستلزم حضور مشتری (به همراه مدارک شناسایی معتبر) در یکی از شعب کارگزاری است و امکان امضای این قرارداد به صورت غیرحضوری وجود ندارد.

 92. سلام علیکم
  وقتتون بخیر
  متاسفانه رسوب اسفندماه برای بنده محاسبه نشده است ممنون میشم اگه پیگیری فرمایید.
  با آرزوی سالی پر از موفقیت خدمت شما

 93. سپاس از شما
  فقط اگه مشد سطح هها رو کمی برای دریافت وام میاوردید پایین خیلی خوب مشید
  در مورد افزایش سطح کمی توضیح جداگانه بدبد
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   پیشنهاد شما بررسی و در صورت امکان پیاده سازی خواهد شد.
   در سایت بآشگاه برای اینکه به سطح بالاتر انتقال پیدا کنید به امتیاز بیشتر احتیاج است. در واقع با انجام فعالیت هایی از قبیل: انتخاب معرف، شرکت در مسابقات روزانه بآشگاه، انجام معاملات سهام و آتی سکه، خرید کلاس آموزشی، خرید بسته های همفکران و آواگلد و … امتیاز گرفته و به سطح بالاتر منتقل می شوید. برای اطلاعات بیشتر از انجام فعالیت های امتیاز آور و میزان امتیاز مورد نیاز برای هر سطح به مطلب نحوه عضویت و راهنمای استفاده از بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه مراجعه بفرمایید.

 94. با سلام
  ۱-آیا وجه نقدی که در باشگاه داریم نیز در محاسبه رسوب آورده می شود؟
  ۲-آیا نیاز است هر ماه محاسبه رسوب صورت پذیر و یا تنها در موقع درخواست وام کفایت میکنند؟

  1. سلام
   ۱- وجه نقد بآشگاه در محاسبات رسوب تاثیری ندارد. تنها مبلغ تاثیرگذار در رسوب، مانده نقد و مثبت حساب معاملاتی مشتری است.
   ۲- درخواست محاسبه رسوب تنها یک بار صورت می گیرد و پس از آن رسوب ماهانه به صورت خودکار اتفاق می افتد. محاسبه رسوب حساب معاملاتی از زمانی شروع می شود که درخواست محاسبه توسط مشتری دربآشگاه ثبت شده باشد. محاسبه رسوب عطف به ما سبق نمی شود. یعنی چنانچه شما ۱ اردیبهشت ۹۷ درخواست رسوب خود را ثبت کرده باشید، رسوب شما از تاریخ ۱ اردیبهشت ۹۷ به بعد محاسبه خواهد شد و مانده پیش از ۱ اردیبهشت در محاسبات لحاظ نمی شود.

 95. با سلام طبق متن نوشته شده خود سایت :
  همه مشتریان کارگزاری آگاه که عضو بآشگاه هستند، می‌توانند درخواست محاسبه رسوب خود را ثبت کنند و زمانی که سطح ان ها به قله سهند (سطح ۵) رسید، می‌توانند در صورت کفایت قدرت وام، از وام خود استفاده نمایند.
  طبق متن بالا باید برای همه سطوح رسوب هر ماه محاسبه شود ولی من توی چند مورد از دیدگاه ها مشاهده کردم که گفتید رسوب برای سطوح پایین تر از سطح پنج محاسبه نمیشه
  لطفا واضح تر بگید آیا مثلا کسی که در سطح ۲ قرار داره و مانده قابل براشتش برای مدتی در حساب بدون استفاده باشه وقتی به سطح ۵ رسید میتونه استفاده کنه یا قبل از رسیدن به سطح ۵ هیچ مزیتی براش نداره؟ ممنون 🙂 ☺☻

  1. سلام
   در ابتدا راه اندازی وام قرض الحسنه، حداقل سطح مورد نیاز برای محاسبه و دریافت وام، سطح ۵ بود. و چنانچه مشاهده فرمایید کامنتهای مذکور مربوط به اوایل زمان انتشار این مطلب است. اما پس از گذشت چندماه شرط حضور در سطح ۵ برای محاسبه رسوب حذف شد، لذا رسوب مانده برای کلیه مشتریانی که درخواست خود را ثبت کرده اند، محاسبه می شود؛ اما امکان دریافت وام ندارند. این مبلغ (رسوب مانده) در حساب بآشگاه آن ها محفوظ می ماند تا زمانی که به سطح ۵ برسند و بتوانند از وام خود استفاده نماید.

 96. با سلام

  برای درک بهتر نحوه محاسبات رسوب ممکن است بفرمایید که چنانچه شخصی امسال در روز اول مرداد ماه با سطح کاربری سهند(۵) مبلغ پنج میلیون تومان وجه نقد به حساب معاملاتی خود واریز و تا اول دی ماه از آن استفاده ای ننماید، مقدار رسوب محاسبه شده در حساب وام قرض الحسنه وی در اول دی ماه امسال که قدرت دریافت وام وی را مشخص میکند به چه میزان خواهد بود؟
  (لطفا نحوه محاسبه آن مشخص نیز گردد)

  با تشکر

  1. با سلام
   دوست عزیز برای محاسبه رسوب شما، مانده معاملاتی روزانه ملاک قرار می‌گیرد. زمانی که به سطح ۵ می‌رسید ۶۰ درصد میانگین رسوب ماهیانه شما به عنوان قدرت وام درنظر گرفته می‌شود. با توجه به اینکه این قدرت وام یک ماهه شما را نشان میدهد و در بآشگاه اولین بسته وام ۳ ماهه است. باید عدد به دست آمده را بر ۳ تقسیم نمایید تا قدرت دریافت وام شما محاسبه گردد.
   با تشکر

  1. با سلام واحترام
   خیر.برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی‌شود، از جمله: سهام بازار پایه فرابورس، گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران

  1. سلام دوست گرامی
   حداقل بسته‌های وام قرض الحسنه ۵ میلیون تومان و حداکثر این بسته ها ۱۰۰ میلیون تومان با سررسید ۳، ۶، ۱۲ ماهه در سایت بآشگاه قرار گرفته است.

 97. سلام و خداقوت به تمامی افراد آگاه
  احتراماً واسه ارائه وام به عنوان مثال در سطح ٧ میزان ۶۵ درصد رسوب رو لحاظ میفرمایید و از ارزش تضامین سهم ۶٠ درصد رو قبول دارید بنظر در مورد دوم که ارزش تضامین هست الزام سازمان وجود داره اما درصورت امکان صحبت بفرمایید حداقل درصد رسوب رو به عددی فراتر ارتقاء بدن تا امکان بهره مندی از این امکان بیش از پیش فراهم بشود و حتی بصورت هدایا میشه این درصدها رو در ایامی خاص افزایش داد
  باتشکر از شما و همکاران گرامیتان

  1. ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز خیلی ممنون از ارائه پیشنهادتان. مورد طرح شده شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت امکان اعمال می شود.
   با تشکر

 98. سلام
  سهامی که به عنوان تضمین نزد کارگزاری بصورت فریز میشه حتما باید متعلق به بازار بورس باشه یا فرابورس هم میتونه باشه؟

  1. سلام دوست گرامی
   سهامی که به عنوان تضمین در نظر گرفته می‌شود هم مربوط به بورس و هم فرابورس است به شرط اینکه بازار پایه نباشد.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *