دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه

 • ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۵۷۷ نظر
 • ۲۷۶۲۴۰ مشاهده
خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس

معمولاً مشتریانی که در بازار سرمایه به خصوص بازار بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند رابطه خوبی با سود بانکی ندارند، چرا که ریسک‌پذیرتر بوده و به دنبال بازده بالاتری بابت ریسکشان هستند. اما طبیعتاً گاهی با توجه به مناسب نبودن شرایط بازار، تمایلی به خرید سهام ندارند. در این شرایط بسیاری از سرمایه‌گذاران به دلایل مختلفی (حداقل در کوتاه مدت) ترجیح می‌دهند پول خود را از حساب کارگزاری خارج ننمایند، این درحالی است که وجود این پول در حساب معاملاتی آن‌ها منفعتی برایشان ایجاد نمی کند. با توجه به توضیحات فوق، کارگزاری آگاه در راستای مشتری مداری، طرح وام قرض الحسنه را با در نظر گرفتن رسوب پول در حساب معاملاتی مشتریان در بآشگاه راه‌اندازی نموده است.

این خدمت فقط به مشتریان کارگزاری که عضو بآشگاه هم هستند تعلق می‌گیرد تا با آن بتوانند به خرید سهام از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بپردازند. این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که در بآشگاه به قله سهند (سطح ۵) صعود کرده باشند. مبلغ و دوره باز پرداخت وام بر اساس انتخاب مشتری و بسته به میزان رسوب مانده حساب ماه‌های گذشته او در سامانه معاملاتی خواهد بود. پیش از مطالعه مطلب می‌توانید ویدئوی مربوط به نحوه دریافت وام قرض الحسنه را مشاهده نمایید.

دانلود ویدیو – کیفیت ۳۶۰p
دانلود ویدیو – کیفیت ۷۲۰p

وام قرض الحسنه چیست؟

خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورساین وام در حقیقت درصدی از میانگین مانده قابل برداشت حساب معاملاتی مشتری است که برای معاملات اوراق بهادار در اختیار ایشان قرار می گیرد. میانگین مانده قابل برداشت حساب معاملاتی، مقدار وجه موجود سررسید شده در حساب معاملاتی شما است که پس از فروش سهام (پس از سه روز کاری) یا واریز به کد معاملاتی خود، در حساب شما باقی مانده است و شما آن را به حساب بانکی خود منتقل نکرده اید.

نحوه محاسبه حداکثر میزان وام به چه صورت است؟

فرض کنید شما در ابتدای دی ماه درخواست محاسبه رسوب مانده خود را داده اید. پس از محاسبات صورت گرفته در انتهای دی ماه، مشخص می شود که در دی ماه ۹۴ میانگین مانده حساب معاملاتی شما ۲۰۰ میلیون ریال بوده است. شما بر اساس سطح خود که مثلا سطح ۵ است، می‌توانید از حداقل وام قرض‌الحسنه معادل ۶۰ درصد رسوب پول خود در ماه گذشته استفاده کنید. بنابراین سقف وام شما درماه بعد(بهمن) ۱۲۰ میلیون ریال برای یک ماه، خواهد بود. این حداکثر مبلغی است که شما می توانید در بهمن ماه به عنوان وام دریافت کنید(البته باید در نظر گرفت که ۱۲۰ میلیون ریال برای یک ماه است و چنانچه بازپرداختتان ۳ ماهه باشد، مبلغ وام برای این مثال حداکثر ۴۰ میلیون ریال خواهد بود).

مدت بازپرداخت وام قرض الحسنه چگونه است؟

بسته‌های وام قرض الحسنه مانند بسته های اعتباری دارای ارزش وام و مدت بازپرداخت هستند. با این تفاوت که شما برای استفاده از وام قرض الحسنه مبلغی پرداخت نمی کنید. وام ها در بسته های ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلیون ریالی با بازه های ۳، ۶ و ۱۲ ماهه است. حاصل ضرب مبلغ وام و مدت بازپرداخت آن نباید بیشتر از حداکثر مبلغ وام باشد. در مثال قبل ذکر شد که شما می توانید در بهمن ماه تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال وام دریافت کنید. حال شما ۲ انتخاب دارید، وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۳ ماهه یا وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۶ ماهه. با انتخاب گزینه اول ۲۰ میلیون ریال وام دریافت کرده اید که ۳ ماه بعد آن را پرداخت می کنید و این یعنی ۲۰×۳=۶۰ میلیون ریال. با این حساب ۶۰ میلیون دیگر آن به عنوان قدرت وام شما باقی می ماند تا در ماه های آتی از آن استفاده کنید. اما اگر گزینه ۲ را انتخاب کنید رسوب پول شما صفر خواهد شد و ۲۰ میلیون ریال در حساب معاملاتی شما شارژ می شود که شما می توانید ۶ ماه بعد آن را تسویه کنید(۲۰×۶=۱۲۰ میلیون ریال).

بدیهی است در پایان هر ماه رسوب مانده شما محاسبه شده و به باقی مانده قدرت دریافت وام شما اضافه می شود و تا مادامی که از وام قرض الحسنه استفاده ننموده‌اید، امکان دریافت وام برای شما محفوظ باقی خواهد ماند.

جدول شماره ۱: انواع وام‌ها بر حسب ارزش و سررسید آن‌ها

وام ۵۰ میلیون ریالی ۳ ماههوام ۵۰ میلیون ریالی ۶ ماههوام ۵۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۱۰۰ میلیون ریالی ۳ ماههوام ۱۰۰ میلیون ریالی ۶ ماههوام ۱۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۲۰۰ میلیون ریالی ۳ ماههوام ۲۰۰ میلیون ریالی ۶ ماههوام ۲۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۵۰۰ میلیون ریالی ۳ ماههوام ۵۰۰ میلیون ریالی ۶ ماههوام ۵۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه
وام ۱۰۰۰ میلیون ریالی ۳ ماههوام ۱۰۰۰ میلیون ریالی ۶ ماههوام ۱۰۰۰ میلیون ریالی ۱۲ ماهه

 

آیا این وام به همه مشتریان تعلق می‌گیرد؟

رسوب مانده حساب و قدرت وام برای همه سطوح محاسبه می‌شود، اما امکان دریافت این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که اولاً عضو بآشگاه شده باشند، ثانیا‍ً حداقل به قله سهند صعود کرده باشند. یعنی همه مشتریان کارگزاری آگاه که عضو بآشگاه هستند، می‌توانند درخواست محاسبه رسوب خود را ثبت کنند و زمانی که سطح ان ها به قله سهند (سطح ۵) رسید، می‌توانند در صورت کفایت قدرت وام، از وام خود استفاده نمایند.

از ابتدای فروردین ۹۵ امکان ارسال درخواست محاسبه برای همه سطوح وجود دارد.

جدول شماره ۲: مقدار وام قابل محاسبه برای هر سطح

ردیفشماره سطحنام سطحمقدار وام
۱۱، ۲، ۳ و ۴بیستون، رامند، بینالود و الوند۵۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۲۵سهند۶۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۳۶تفتان۶۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۴۷توچال۶۵% مقدار رسوب ماه گذشته
۵۸دنا۶۵% مقدار رسوب ماه گذشته
۶۹سبلان۷۰% مقدار رسوب ماه گذشته
۷۱۰دماوند۷۰% مقدار رسوب ماه گذشته

 

نحوه بهره مندی از وام:

پس از مطالعه این مطلب، چنانچه تمایل به دریافت این وام دارید، می‌توانید از طریق صفحه مربوط به وام قرض‌الحسنه در بخش خدمات بآشگاه اقدام نمایید. ابتدا لازم است شما درخواست خود را مبنی بر استفاده از وام و محاسبه رسوب پول خود به بآشگاه ارسال نمایید. پس از آن رسوب پول شما بر اساس این ماه محاسبه شده و در پایان ماه جاری به شما اعلام می‌شود. شما در ماه آینده می توانید بر اساس این محاسبه، بسته وام مورد نظر خود را مشخص کرده و با انتخاب آن، درخواست وام را به کارگزاری ارسال نمایید. پس از بررسی‌های لازم، مقدار وام مورد درخواست در حساب معاملاتی شما نزد کارگزاری آگاه درج خواهد شد.

خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس

شرایط دریافت وام:

 • مطالعه دقیق و کامل دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، مصوب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار
 • تکمیل فرم قرارداد اعتباری با کارگزاری آگاه (نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری داشته باشید).
 • ارائه تضامین مورد نیاز به کارگزاری آگاه طبق شرایط و مفاد قرارداد و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (طبق مواد ۵ و ۶ دستورالعمل)
 • کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است (امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود).
 • مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمبن برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

به عنوان مثال برای اخذ بسته اعتباری ۲۰ میلیون ریالی مشتری باید حداقل باید معادل ۳۷ میلیون ریال دارایی سهام داشته باشد که ارزش تضمین آن (۵۵در صد دارایی) برابر است با حدود ۲۰ میلیون ریال.

 • عضویت در بآشگاه کارگزاری آگاه و دارا بودن حداقل ۲۰۰۰۰ امتیاز (سطح ۵) (برای دریافت وام)

 

اگر در اسفند وام دریافت کنید، وام بعدی را کی می توانید دریافت کنید؟

در صورت وجود مانده رسوب کافی و همچنین احراز شرایط مربوط به دریافت اعتبار، محدودیتی در دریافت وام بعدی نخواهید داشت.

برای مثال اگر رسوب پول شما ۹۰۰ میلیون ریال باشد و شما در سطح ۷ قرار داشته باشید آنگاه شما می‌توانید ۵۸۵ میلیون ریال (۶۵% رسوب مانده شما) وام دریافت کنید. یعنی قدرت دریافت وام شما در این تاریخ برابر با ۵۸۵ میلیون ریال است. امروز شما تصمیم می گیرید یک وام ۱۰۰ میلیونی ۳ ماه دریافت کنید (یعنی به عبارتی ۳۰۰ میلیون ریال). در صورت داشتن شرایط مندرج در قرارداد اعتباری و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، این وام برای خرید و فروش سهام به حساب معاملاتی شما منظور می‌شود. در هفته آینده تصمیم می‌گیرید که از مانده ۶۵% رسوب حساب خود (قدرت دریافت وام)، وام ۵۰ میلیونی ۳ ماهه دریافت کنید (یعنی ۱۵۰ میلیون ریال وام). این بار نیز در صورت احراز شرایط مندرج در قرارداد اعتباری و دستورالعمل خرید اعتباری، وام مورد نظر به شما تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این به میزان ۱۳۸ میلیون ریال دیگر نیز در قدرت دریافت وام شما برای دریافت وام‌های آینده، محفوظ خواهد ماند.

 

سایر شرایط:

 • استفاده از وام از تاریخ قرارگیری آن در بآشگاه امکان‌پذیر بوده و محاسبه رسوب عطف به‌ما‌سبق نمی‌شود. یعنی برای زمان حال و پس از آن است. مبلغ وام از تاریخ ثبت “درخواست محاسبه رسوب” توسط مشتری، بر اساس مانده قابل برداشت در حساب معاملاتی وی (مقدار وجه سررسید شده) در ماه جاری، برای ماه بعد محاسبه و به اطلاع ایشان خواهد رسید.
 • دریافت این وام رایگان بوده و بدون کسر امتیاز یا ریال از بآشگاه است.
 • برای تایید درخواست وام شما، نیاز است در کارگزاری وجه تضمین لازم و قرارداد اعتباری داشته باشید. یعنی ارائه تضامین مورد نیاز به کارگزاری آگاه طبق شرایط و مفاد قرارداد و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران الزامی است (روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه).
 • امکان بهره مندی از وام تا زمانی برقرار خواهد بود که شرایط اعتباری و اقتصادی امکان ارائه چنین وامی را به کارگزاری بدهد. در صورت تغییر شرایط اعتباری بانک‌ها، کارگزاری با اطلاع قبلی (یک ماه قبل) مجاز به تغییر شرایط وام خواهد بود. بدیهی است این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد. یعنی اگر کسی وام را دریافت کرده و هنوز آن را تسویه نکرده است، با تغییر شرایط تغییر یا مشکلی متوجه ایشان نخواهد بود.
 • درصد درنظر گرفته شده برای تخصیص وام (جدول شماره ۲) بسته به شرایط تسهیلات و اعتبار بانکی می‌تواند به صلاحدید کارگزاری تغییر کند. این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد.
 • محاسبه رسوب از تاریخ ثبت درخواست لحاظ می شود. رسوب هر ماه در ابتدای ماه بعد محاسبه شده و در حساب کاربری مشتریان لحاظ می شود.
 • لازم است مشتری سه روز کاری پیش از پایان مهلت وام، نسبت به تسویه آن اقدام نماید. در غیر این صورت امکان استفاده از وام و بسته‌های اعتباری را در آینده نخواهد داشت.
 • در محاسبه مدت وام، هر ماه ۳۰ روز در نظر گرفته می‌شود. امکان انتقال وام نیز از اردیبهشت ماه ۹۶ در بآشگاه فراهم شده است.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

577 پاسخ به “دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه”

 1. agha05335 گفت:

  سلام خوبه

  ۲۸
 2. IchiMoku گفت:

  با درود و ضمن تشکر از پیشنهاد مسئولان محترم کارگزاری آگاه درخصوص وام قرض الحسنه بشرح فوق، تقاضا دارد چنانچه فردی دارای شرایط لازم برای اخذ وام بوده ولی به هر دلیل، علاقه ای به اخذ آن جهت خرید سهام نداشت، آنگاه بابت رسوب پول در مانده نزد کارگزاری، یکی از این دو مزیت شامل حالش گردد:

  ۱- امتیاز مشخصی به مجموع امتیازات وی افزوده شود (بر اساس رسوب میانگین ماهانه).

  ۲- میزان مشخصی به وجه نقد باشگاه آن مشتری، افزوده گردد (بر اساس رسوب میانگین ماهانه).

  با سپاس از توجه تان

  ۲۱۳
  • Agah گفت:

   سلام
   راستش ما خیلی دوست داریم که نظرات همه عزیزانمون رو عملی کنیم، اما واقعیت اینه که امکانات، اهداف، رسالت فعالیت، محدودیت های موجود و سایر عوامل اجازه این کار رو به ما نمیده. البته به زودی امکانات دیگری به بخش وام اضافه میشه که امیدواریم این امکانات بتونه خواسته های بیشتری رو برآورده کنه.

   ۵۰
 3. 2050130562 گفت:

  با تشکر کار خوب وجالبی است امید وارم هرچه سریعتر این کار فراگیر شود

  ۱۲
 4. saeed گفت:

  ممنون،واقعا عالی

  ۱۱
 5. 2063495981 گفت:

  سلام
  باز هم یک گل دیگه کاشته اید،
  بسیار عالیست وباتشکر از خلاقیت شما.

  ۱۷
 6. agah28862 گفت:

  سلام
  این طرح خیلی خوبیه برای هر دو طرف
  big like

  ۱۵
 7. بهزاد گفت:

  سلام
  طرح خیلی جالبی هست انشالا سطحمون برسه حتما استفاده میکنیم

  با تشکر وخسته نباشید

  ۱۶
 8. agah00399 گفت:

  یعنی اگه بعد از اولین بار که درخواست دادیم و دیگر درخواست ندادیم
  سیستم خودش اتوماتیک وار آخر هر ماه رسوب موجودی رو حساب میکنه و توی پروفایل نشون میده؟؟

  ۱۲
  • Agah گفت:

   سلام
   با یک بار ارسال درخواست از طرف شما، این رسوب برای هر ماه محاسبه و به مانده رسوب ماه قبلتون اضافه میشه. البته ارسال درخواست فقط برای مشتریانی امکان پذیره که خودشون در سطح ۵ به بعد باشند.

   ۲۲
 9. rezavfi گفت:

  سلام
  ممنون از خدماتی که ارائه میدین ولی اگه شرایط دریافت وام و بسته های اعتباری کمی اسونتر میگرفتین عالی میشد.

  ۱۶
  • Agah گفت:

   سلام
   همونطور که میدونید اعطای وام و اعتبار در هر موسسه مالی شرایط و ضوابطی داره. در بورس اوراق بهادار هم دستورالعملی برای خرید اعتباری تدوین شده که کارگزاری ها ملزم به رعایت مفاد اون هستند.

   ۶
 10. alirezafallah گفت:

  طرح خوبیه
  بنظرم می ارزه
  البته برای اشخاصی که بالای بیست تا سرمایه در گردش دارند روی کوتاه مدت و میان مدت

  ۱
 11. رضا گفت:

  طرح خوبیه . لطفا این رسوب پول رو از اول فعالیت مشتریان در کارگزاری آگاه محاسبه نمایید

  ۱۱
  • Agah گفت:

   سلام
   همونطور که در مطلب به اون اشاره شده، محاسبه رسوب عطف به ما سبق نمی شود، همانطور که اگر در آینده (بر حسب تغییراتی که ممکن است در نظام بانکی کشور روی دهد) اعطای این وام از خدمات بآشگاه حذف شده یا تغییراتی در نحوه تسویه آن ایجاد شود، کسانی که پیش از آن وام گرفته و هنوز تسویه نکرده اند، مشمول قانون جدید نمی شوند.

   ۴
 12. ali گفت:

  یک پیشنهاد : از لحاظ امنیتی اصلا درست نیست کلمه عبور باشگاه (فاقد صفحه کلید امن) با کلمه عبور آنلاین یکی باشه .در صورت صلاحدید اصلاح فرمایید

  ۱۳
 13. agah03193 گفت:

  سلام
  خوشحالم پیشنهادی دادم که برای مانده حساب مشتری
  که در حساب کارگزار میماند سود یا امتیاز خاصی تعلق بگیرد
  وپس از بررسی وام را تصویب و اجرایی کردید
  سپاس

  ضمنا به پیشنهادات یا انتقادات سازنده ای که در کمیته مطرح
  و قابلیت تصویب دارند هم امتیازاتی در نطر بگیرید

  ۱۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   طرح بآشگاه، طرح گسترده ای هست که از طرف کارشناسان و مدیران کارگزاری آگاه برنامه ریزی شده است. با توجه به نوپا بودن اون، امکان ارائه همه خدمات به یکباره وجود نداره، بنابراین این خدمات به مرور به سامانه بآشگاه اضافه میشه. در این فاصله ما از نظر مخاطبینمون هم باخبر میشیم تا ببینیم چقدر به برآوردن نیاز اونها نزدیکیم. نظر شما هم با یکی از این خدمات طراحی شده همسو بوده و ما خوشحالیم که بخش دیگه ای از خواسته های مشتریانمون رو پاسخ دادیم.
   در خصوص نظر دوم شما باید عرض کنیم، تخصیص چنین امتیازی ممکنه برای مخاطبین گرامی این ذهنیت رو پیش بیاد که سلیقه ای عمل کردیم. بنابراین فعلا چنین امکانی رو نداریم تا به این عزیزان امتیاز ویژه ای بدیم.

   ۴
 14. khalandi گفت:

  واقعا باشگاه امتیازات متنوع و پر سودی را برای کار بران فراهم اورده است.

  ۲
 15. oldooz55 گفت:

  با سلام و تشکر ، خیلی عالی ، اما این که چند درصد بهره بازپرداخت تعلق میگیره تو متن نیومده

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   نام این خدمت جدید "وام قرض الحسنه" است و برای بازپرداخت آن سودی در نظر گرفته نشده است.

   ۲۲
 16. oldooz55 گفت:

  خیلی ممنون

  ۲
 17. agah00399 گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم حداقل هم داره این وام یا فقط حداکثر داره
  مثلا اگه رسوب مانده ۱۰۰ هزار تومن شد آیا وام تعلق میگیره یا نه ؟

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام
   همونطور که توی مطلب گفتیم باید حاصل ضرب مقدار وام در مدت سررسید اون، کمتر یا مساوی قدرت وام شما باشه.
   دقت به چند نکته ضروری هست، اول اینکه مقدار ریالی و مدت تسویه بسته‌های وام مشخصه، یعنی بسته های وام به لحاظ ریالی و مدت سررسید سقف و کف دارند. مثلاً وام ۴ میلیونی ۱ ماهه وجود نداره. کمترین وام ۵ میلیونی هست و کمترین مدت تسویه هم ۳ ماه است. بنابراین کسی که قدرت دریافت وامش ۱۰۰ iهزار تومانه، عملا نمیتونه وامی دریافت کنه چون اولین بسته وام ۵ میلیون تومانی هست. اما این ۱۰۰ هزار تومان در حساب رسوبش حفظ میشه و رسوب سایر ماه ها هم به اون اضافه می شه.

   ۵
   • agah00399 گفت:

    پس با این حساب و کتاب حق استفاده از وام همیشه محفوظه
    که این خودش باعث فعالیت بیشتر میشه
    حتی میشه یجوری کارگزاری رو یه نوع بانک مجازی به حساب آورد و پول های مازاد خودمون رو تو این حساب نگهداری کرد
    هم یه نوع گردش مالی برای کارگزاری میشه و هم یه مزیت خوب به نام وام قرض الحسنه
    واقعا فکرتون عالی بود

    ۵
 18. vahedia72 گفت:

  سلام واقعا ممنونم خیلی خوبه

  ۰
 19. کهکشان گفت:

  سلام در رابطه با وام قرض الحسنه آیا بعد از سه روز کاری رسوب پول محاسبه میشود؟یا دقیقا بعد از فروش سهام و بودن پول در مانده؟مرسی

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام
   همونطور که در مطلب اشاره کردیم "میانگین مانده قابل برداشت حساب معاملاتی، مقدار وجه موجود سررسیدشده در حساب معاملاتی شما است که پس از فروش سهام (پس از سه روز کاری) یا واریز به کد معاملاتی خود، در حساب شما باقی مانده است و شما آن را به حساب بانکی خود منتقل نکرده اید."
   یعنی مبلغ قابل برداشت شما ملاک محاسبه است، نه مبلغ قابل معامله اتون.

   ۳
  • محمد گفت:

   سلام دوستامو معرفی کنم باید امتحان بورسی بدن؟

   ۰
 20. کهکشان گفت:

  در رابطه با وام قرض الحسنه اگر در یک ماه ۲۲ روز کاری داشته باشیم و در هر روز ۱ میلیون رسوب پول باشد در پایان ماه میانگین پول برای دریافت وام ۱ میلیون است یا این میانگین در ۲۲ روز به ۳۰ روز ماه تقسیم شده و مبنای محاسبه قرار میگیرد؟

  ۰
 21. کهکشان گفت:

  در رابطه با وام قرض الحسنه اگر فرضا یک میلیون میانگین وام من در ماه اول بود و اگر به این پول دست نزنم آنگاه در پایان ماه دوم میانگین کل برای بنده که مبنای محاسبه وام قرار میگیرد چقدر است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگه میانگین مانده (رسوب) شما در ماه اول یک میلیون تومان محاسبه بشه و شما ازش استفاده نکنید، رسوب شما در ماه دوم هم محاسبه شده و به یک میلیون قبلی اضافه می شود.

   ۲
   • BF8712 گفت:

    سلام خیلی عالیه خدمات متنوع و همه جوره به نفع مونه که به راحتی می تونیم وام بگیریم
    از کار گزاری آگاه خیلی ممنون هستم خدا خیرتان بدهد
    یک معامله دو سر سوده

    ۱
 22. کهکشان گفت:

  ممنون میشم که دقیق به سوالات پاسخ دهید چون بعد از مطالعه مطلبتان این نقاط برایم مبهم بود.متشکرم.

  ۰
 23. کهکشان گفت:

  یکی از ویژگیهای باشگاه شما در قیاس با بعضی جاها شفافیت شما در ارائه مطالب است با این وجود در مطلب مربوط به وام اشاره کردید که این وام تا جایی که مقدور باشد پرداخت میشود که به نظرم فاقد شفافیت لازم است .زیرا بنده و امثال من باید بر مبنای حرف شما تلاش بیشتری کنیم و در روز نتیجه گیری شاید با این جمله روبرو شویم که بسیار زیاد از انگیزه میکاهد و تفاوت شما با دیگران را کاهش می دهد.لطفا به نظرم تجدید نظر کنید . مرسی

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   ما به دو بند زیر اشاره کردیم:
   امکان بهره مندی از وام تا زمانی برقرار خواهد بود که شرایط اعتباری و اقتصادی این امکان ارائه چنین وامی را به کارگزاری بدهد. در صورت تغییر شرایط اعتباری بانک‌ها، کارگزاری با اطلاع قبلی (یک ماه قبل) مجاز به تغییر شرایط وام خواهد بود. بدیهی است این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد. یعنی اگر کسی وام را دریافت کرده و هنوز آن را تسویه نکرده است، با تغییر شرایط تغییر یا مشکلی متوجه ایشان نخواهد بود.
   درصد درنظر گرفته شده برای تخصیص وام (جدول شماره ۲) بسته به شرایط تسهیلات و اعتبار بانکی می‌تواند به صلاحدید کارگزاری تغییر کند. این تغییر شرایط عطف به ما سبق نخواهد شد.
   که این دو بند هم صرفا مربوط به شرایط حاد و استثناییه و در شرایط عادی وام تعلق می گیره.

   ۱
 24. کهکشان گفت:

  لطفا سطح وام را تا لااقل ۱۵۰۰۰ امتیاز حتی بدون وجود سطح برای ایجاد انگیزه بیشتر و در دسترس بودن پایین بیاورید؟و همچنین ملاکی برای تشخیص افراد اکتیو با هر درصد پول و با میزان معامله فراتر از متوسط معاملات افراد باشگاه قرار دهید و امتیاز و ریال ویژه برایشان در نظر بگیرید تا اهمیت و قدر دانی شما به افراد اکتیو با هر میزان پول که سعی در سود کردن و همچنین سود رساندن به کارگزاری را دارند به صورت کاملا محسوس درک شود.

  ۵
 25. bahreini.ut@gmail.com گفت:

  باسلام و خداقوت
  طرح مناسبی است. بهرحال تارسیدن به سطح ۵ بایستی صبر کرد.

  ۱
 26. ابراهیم اقایی گفت:

  اگربهش سود تعلق نگیره خیلی خوبه.....

  ۰
 27. abdolreza18 گفت:

  سلام
  این طرح بسیار خوبی فقط کاش سطح کمتر از ۵ هم با درصدی کمتر از میزان رسوب باقی مانده وام تعلق بگیره و این سطوح از دریافت وام محروم نشوند

  ۳
 28. agah30487 گفت:

  با سلام، بجز عضویت در بآشگاه، راه دیگه ای هم برای دریافت اعتبار وجود داره؟

  ۰
 29. reza30 گفت:

  بسیار عالی احسنت به تلاش هدفمندتان.

  ۱
 30. afsharm75 گفت:

  سلام ... بسیار طرح عالی و مفیدیست. منتظر آن بودیم. اما ای کاش عطف به گذشته هم میشد. در اینصورت ضمن احترام به اعضای جدیدتر ، اعضا ( و نه مشنری ) قدیمی تر خانواده آگاه هم حق آب و گلشان رعایت میشد. با سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   وام فقط برای مشتریان است و نه همه اعضای بآشگاه.

   ۱
   • AR0754 گفت:

    سلام، وام برای مشتری است.
    همیشه حق با مشتری است.
    مشتری های قدیمی که به هر دلیل عضو باشگاه نبودند، گناهی مرتکب نشده اند.
    پیشنهاد: به جای محاسبه رسوب مانده حساب قابل برداشت از هنگام عضویت در باشگاه (که ملاک اعتبار دهی است)، شروع عضویت و معامله در کارگزاری معظم آگاه ملاک عمل قرار گیرد.
    به نمایندگی از طرف دوستان: متشکریم.

    ۱
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     لازم است اعلام کنیم از زمانی که مشتری درخواست محاسبه رسوب مانده حساب خود را در بخش وام قرض الحسنه بآشگاه ثبت می‌کند به صورت خودکار میزان رسوب فرد از همان روز محاسبه می‌شود.
     لذا در این خصوص پیشنهاد شما را بررسی و در صورت عملی بودن، آن را اجرا خواهیم کرد.
     باتشکر از همراهی شما

     ۰
 31. naseh گفت:

  سلام
  چرا شصت درصد رو می دهید نمی شود بیشتر بدهید؟
  مرسی

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   در صورتیکه سایر دوستان هم در این خصوص سوال دارند، بیان کنند تا در یک مطلب تکمیلی به سوال عزیزان پاسخ خواهیم داد.

   ۰
 32. naseh گفت:

  سلام
  راستی من نفهمیدم خیلی تفاوت وام رو با اعتبار تو یکیش ریال باشگاه کم میشود تو یکیش کم نمیشود از طرفی اگر میشود به مانده بستانکاری سود تعلق بگیرد خیلی خوب میشود.
  مرسی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به زودی یه مطلب روی سایت قرار میگیره که موضوع وام رو روشنتر میکنه. سایر دوستان عزیز دیگه هم اگه سوال دارند، مطرح کنند تا در مطلب پیش‌رو پاسخ ها رو درج کنیم.

   ۱
 33. احسان مهرجو گفت:

  سلام. یه مشکلی که این طرح داره این ه که ب افراد رتبه سهند به بالا تعلق میگیره. در حالی که میشه به رده های پایین تر هم تعلق بگیره و اتفاقا راهی هست برای این که گردششون رو افزایش بدن تا سود بیشتری ببرن.

  ۲
 34. بنظر میاد که خوب باشه.

  ۲
 35. سعید گفت:

  ممنون.راضیم

  ۰
 36. قاسم نجاتی گفت:

  عالیه, توضیحات تون کامله.

  ۰
 37. mohsen204 گفت:

  نحوه دریافت اعتبارخیلی مراحل دست وپاگیری داره

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دریافت اعتبار از کارگزاری ها مثل دریافت اعتبار یا وام از بانک‌ها است که طبق شرایط و ضوابط خاصی انجام می شه. سازمان بورس دستورالعملی رو در این مورد تصویب کرده که برای همه کارگزاری ها لازم الاجرا است.

   ۰
 38. ماهتاب گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بابت وام سپاسگزاریم
  اما اگه هنوز به سطح ۵ نرسیدیم ولی ماقبل این سطح رسوب مانده داشته باشیم محاسبه میشه یا نه؟؟که وقتی به سطح ۵ برسد از این مزیت استفاده کنیم
  اگه منفی هست لطفا یه بررسی داشته باشید؟؟؟
  تاشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   رسوب مشتری بر اساس ارسال درخواست محاسبه ایشان، محاسبه خواهد شد. از انجایی که پیش از سطح ۵ شما امکان ارسال درخواست را ندارید، لذا محاسبه پیش از این سطح امکان پذیر نیست.

   ۰
 39. ماهتاب گفت:

  منظور بنده قبل از اینکه سطح ۵ برسد و رسوب داشته باشه ولی اعمال نمیشه اما وقتی به سطح ۵ رسید رسوب های گذشته که قابل محاسبه نبودند اعمال میشه یا خیر؟؟؟؟
  یا اینکه فقط در سطح ۵ به بالا هر گونه رسوبی داشته باشه محاسبه میشه و رسوبهای قبلی نادیده گرفته میشوند؟؟؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در کامنت پیش اعلام کردیم که رسوب شما از زمانی قابل محاسبه است که درخواست محاسبه رو ارسال کرده باشید. چون قبل از سطح ۵ شما امکان ارسال درخواست رو ندارید، پس رسوبی هم برای شما محاسبه نمی شه. رسوب از وقتی اعمال میشه که درخواست ارسال شده باشه. پس بنابراین رسوب از سطح ۵ به بالا محاسبه میشه و پیش از این قابل محاسبه نیست.

   ۰
 40. سعید گفت:

  سلام،ممنون،خوبه

  ۰
 41. agah36163 گفت:

  سلام عالیییییییییییه

  ۰
 42. mohamadsh گفت:

  طرح بسیار خوبیه
  با تشکر

  ۰
 43. amini59 گفت:

  پسندیدم طرح را

  ۰
 44. کهکشان گفت:

  سلام بنده یک اعتراض جدی دارم.... یعنی چه که رسوب پول تا قبل از سطح ۵ محاسبه نمیشود!!!!؟؟؟؟؟شما وام را از سطح ۵ به بعد تخصیص میدهید که این موضوع چه ارتباطی با در نظر گرفته نشدن رسوب پولی که به هر جهت مدتها در حساب کارگزاری مانده است دارد؟؟؟؟؟؟!!!!!!خب اگر سیستم نرم افزاری جوری طرح شده است که قبل از سطح ۵ رسوب را محاسبه نمیکند طرح سیستم خود را عوض کنید بجای اینکه این موضوع را به عنوان دلیل عدم محاسبه رسوب در مدت زمان قبل از رسیدن به سطح ۵ بهانه کنید و رسوب پولی که به نفع شما هم هست را نادیده بگیرید....شفافیت و مشتری مداری دلیل انتخاب بنده به عنوان کارگزاری است.لطفا توجه کافی شود...

  ۵
 45. ناصح گفت:

  تو آنلاین وقتی ما خرید میکنیم پول بطور اتوماتیک از حسابمون برداشت میشه و واریز میشه به حساب کارگزاری همون روز خرید ولی کارگزاری سه روز بعد با سپرده گذاری تسویه میکند ایا آن سه روز که پول تو حساب مانده هم مشمول طرح میشه.
  مرسی

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام،
   تا روز تسویه با سپرده گذاری چون هنوز بدهی شما سر رسید نشده تو محاسبات لحاظ میشه. این هم یکی از مزیتهای این طرح است که هروقت خرید می کنید و پول از سیستم بانکیتون بر میدارد ولی هنوز به حساب سپرده گذاری واریز نشده برای شما حساب میشود.
   در زمان فروش سهام، ملاک روز تسویه است نه روز فروش.

   ۰
 46. alirezafallah گفت:

  طرح خیلی خوبیه
  منتهی برای اشخاصی خوبه که سرمایه های چند ده میلیونی تو بازار دارن نه برای ما که زیر ۱۰ تا سرمایه گذرای می کنیم

  ۰
 47. 2063495981 گفت:

  سلام
  باز هم یک گل دیگه کاشته اید،
  بسیار عالیست وباتشکر از خلاقیت شما.

  ۰
 48. meisamrazaqpur@gmail.com گفت:

  سلام جناب ناصح دقیقا منظور بنده همان فرمایشات شماست. بنده عرض کردم درست است که ما فرضا هنوز به سطح ۵ نرسیده ایم و قادر به دریافت وام نیستیم اما عدم محاسبه رسوب پول قبل از رسیدن به سطح ۵ اجحاف است در حق دوستان.پیشنهاد من اینست که در هر سطحی که کاربر قرار دارد رسوب پولش محاسبه شود ولی امکان اخذ وام از سطح مورد نظر به بعد فراهم گردد.

  ۲
 49. stitco7088@gmail.com گفت:

  طرح جالبیه
  مشخصه روش مطالعه شده

  ۱
 50. agah30487 گفت:

  خیلی عالیه. ممنون.

  ۰
 51. agha00188 گفت:

  سلام
  درورد وام بیشتر توضیح دهید ممنون

  ۰
 52. کهکشان گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت مسئولان و پرسنل محترم کارگزاری آگاه در صورت امکان درباره -فریز شدن - سهام نزد کارگزاری بعد از دریافت اعتبار و وام توضیح بفرمایید؟ متشکرم.

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   هنگامیکه یک کارگزاری سهم مشتری را فریز میکند بدین معنی است که آن سهم فقط نزد همان کارگزاری قابل فروش است و در کارگزاریهای دیگر امکان فروش آن سهم وجود ندارد، سهامی که در حساب تضمین یک کارگزاری وجود دارد قابلیت معامله در همان کارگزاری و در هر زمانی را دارد.
   با تشکر از شما

   ۰
 53. کهکشان گفت:

  آیا امکان دریافت همزمان وام و اعتبار در صورت داشتن شرایط لازم برای هر دو مورد میباشد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر وجه تضمین و سقف قرارداد شما هر دو مورد را پوشش می دهد، میتوانید از امکان وام و اعتبار به طور همزمان استفاده بفرمایید.

   ۰
 54. کهکشان گفت:

  آیا مدت زمان بازپرداخت وام قرض الحسنه براساس ۳ و ۶ و ۱۲ ماه حتما باید محاسبه شود یا میتوان از تعداد ماههای دیگری نیز با توجه به فرمول نحوه محاسبه که فرمودید استفاده کرد؟ متشکرم.

  ۰
 55. agah34620 گفت:

  خیلی عالیه امیدوارم نصبت به بازپرداخت وام مدت بیشتری رو در نظر بگیرید

  ۰
 56. 2063518319 گفت:

  آیا وام اعطایی رامیتوان بصورت نقدی دریافت کرد یا صرفا جهت خرید سهام می باشد؟

  ۰
 57. roo.javadzade@gmail.com گفت:

  با سلام و تشکر از شما طرح خوبیه

  ۰
 58. mysam551 گفت:

  سلام.کاملا متفاوت از بانکه و با احتیاط بسیار بالا طراحی شده.بازدهی کارگزاری نمیتونه با این جزییات طرح ،زیاد بالا بره

  ۰
 59. proja گفت:

  سلام طرح خوبی

  ۰
 60. dashtbozorgi گفت:

  با سلم و خسته نباشید
  در موردسوال قبلی خانم مریم طلایی با عنوان " طراح: مریم طلایی
  سوال :
  مهم ترین تفاوت ماهیت اوراق مشارکت با اوراق قرضه در .......... است. "

  طبق بررسی های اینجانب علاوه بر نوع عقد قرارداد تفاوت در نوع سود را هم شامل میشود.

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   همونطور که تلفنی حضور گرامی شما عرض شد، ملاک سوال مهمترین تفاوت ماهیتی بوده است.
   ممنون که با دقت نظر خود ما رو همراهی می کنید.

   ۰
 61. agah30487 گفت:

  خیلی ممنون. طرح بسیار جالبی است.

  ۱
 62. هانی گفت:

  سلام.من الان سطح ۵ هستم. اما میبینم به دردمون نمیخوره.هر بار سه روز پول من تو حسابتون بخوابه خبمیرم با همون پول خرید میکنم چه کاریه. لطفا تغییرش بدین که مانده حساب ملاک باشه نه مانده قابل برداشت. با تشکر

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   خب اگه اینطور باشه که شما میفرمایید، موقع خرید هم نباید ما تا روز تسویه پول شما رو جزو رسوب مانده اتون حساب کنیم. وقتی شما خریدی انجام میدید، درسته که پول از حساب آنلاین شما کسر شده، اما با توجه به اینکه تسویه سهم خریداری شده سه روز هست، اما تا زمان تسویه این پول رو در حساب رسوب شما منظور می کنیم.

   ۱
   • AA5921 گفت:

    با سلام

    در عمل با توجه به توضیحات ارائه شده در این باب تنها مقدار نقدی قابل برداشت حساب مشریان در مجاسبات رسوب لحاظ میگردند که طبعا روزیکه مشتری سهامی خریداری مینماید تا زمان t+2 (در حال حاضر) دیگر مشتری در حساب خود مانده نقدی قابل برداشتی نداشته، که مطلب اظهار شده با توضیحات ارائه شده در این باب و در سایر پست ها یکسان نبوده و با وجود صحیح بودن آن در عمل این مانده مورد نظر که در نزد کارگزاری تا روز تسویه میمانند جهت محاسبات رسوبات مشتریان مورد محاسبه قرار داده نمیشوند که در این مورد منصفانه عمل نگردیده که از مدیریت کارگزاری و مسئولان باشگاه تقاضای در نظر گرفتن مقادیر مانده حسابهای مشتریان کارگزاری را در این دو روزه نیز داشته و امیدوارم هرچه سریعتر این اصلاح در محاسبات رسوب ضمن تدبیری در جهت محاسبات مقادیر گذشته ازین باب و افزودن آنها به حساب مربوطه در باشگاه از جانب مدیران مسئول کارگزاری و باشگاه در توجه به منافع مشتریان خود صورت پذیرد.

    در عمل مانده نقدی قابل برداشت حساب مشتریان کارگزاری ملاک محاسبات این رسوبات قرار داده شده است (طبق توضیحات آمده در این بخش و پاسخ هایی که در جواب چنین موردی در بلاگ ارائه گردیده اند) که با این توضیحات در عمل مغایرت داشته و مانده این روزها که مانده نقدی قابل برداشت بحساب نمیآیند در عمل جزو محاسبات رسوبات مورد محاسبه قرار نمیگیرند که میبایست مطابق این پاسخ و اصول منطقی و در رعایت منافع مشتریان این مبالغ نیز در نظر گرفته میشده که تقاضای اصلاح در این مورد ضمن محاسبات و تخصیص این مبالغ اختصاص نیافته را از مدیریت کارگزاری و باشگاه دارم.

    ۲
    • Agah گفت:

     سلام
     مشتری گرامی، درخصوص t+2 در خرید باید خدمتتان اعلام داشت که با توجه به اینکه تسویه معاملات دو روز کاری بعد است، لذا وقتی خرید انجام می شود، پول خرید از مانده قابل برداشت مشتری در روز خرید برای محاسبه رسوب کسر نمی شود بلکه از دو روز کاری بعد در محاسبات ایشان لحاظ نمی شود. به عنوان مثال اگر فردی روز چهارشنبه صبح ۱۰ میلیون تومان وجه نقد قابل برداشت در حساب معاملاتی خود داشته باشد و روز چهارشنبه ۳ میلیون خرید سهمی را انجام دهد، مانده ایشان در پایان روز چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه همان ۱۰ میلیون تومان لحاظ می شود و در روز یکشنبه مانده ایشان ۷ میلیون در نظر گرفته می شود. در فروش هم به این ترتیب استکه مبلغ حاصل از فروش دو روز کاری بعد از فروش برای محاسبات رسوب ایشان لحاظ می شود.

     ۰
 63. naseh گفت:

  سلام
  اینطور که من متوجه شدم این وام برای این نیست که ما بریم پول بگذاریم تو کارگزاری تا وام بگیریم برای اینه که اگر به هر دلیلی پولمون موند تو کارگزاری بی استفاده نباشه من خودم خیلی وقت ها سهم فروختم چون نمی دانستم چی بخرم چند روز پولم مانده بعدش سهم خریدم اینطوری دیگه دغدغه بی استفاده بودن پول رو ندارم

  ۴
 64. rahimheydari63@yahoo.com گفت:

  این امکان باعث می شود تا دنبال وام نباشد و با خیال آسوده معامله خود را انجام دهد و زمانی هم که معامله نمی کند پول خود را برای وام در نزد کارگزاری قرار دهد.

  ۰
 65. aalamdar گفت:

  با سلام
  اگه امکان داره رسوب مانده در حساب باشگاه را نیز محاسبه نمائید و نرم افزار محاسبه رسوب را روی سایت قرار دهید تا توسط خود اعضا هم قابل محاسبه باشد. باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   خیر؛ وجه بآشگاه ماهیت حبه دارد و نمیتوان رسوب برای آن محاسبه کرد. محاسبه رسوب توسط سیستم‌های حسابداری آسا انجام می‌شوند و قابل ارائه به کاربران نیستند. در عوض می‌توانید با خواندن جزئیات مربوط به رسوب در بآشگاه بلاگ و گردش حساب خود هر ماه رسوب محاسبه شده را با توجه به وضعیت خود چک بفرمایید.

   ۰
 66. ali_spp90@yahoo.com گفت:

  سلام
  تلاش می کنیم به جایی برسیم که بتوانیم از این وام ها بگیریم.

  ۰
 67. agah80670 گفت:

  سلام
  بسیار عالی
  به نظرم کارگزاری آگاه با راه اندازی شیوه های متنوع و جذاب کسب درآمد جهت مشتریان خود از برترین کارگزاری ها خواهد بود.

  ۰
 68. ali14785 گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیران زحمتکش کارگزاری آگاه
  طرح خوبیه
  ولی در این طرح در قبال مانده ۱ ماهه تسهیلات ۱ ماه پرداخت میشود که اگر ما سود بانکی وسود صندوق ها و اوراق را بین ۲۰ تا ۲۴ درصد در نظر بگیریم.هزینه اعتبارات تجاری برای مصرف کننده سطح ۱و۲و۳و۴(۵۰% اعتبار) بین ۴۰ تا ۴۸ درصد وبرای مصرف کننده سطح ۵و۶ (۶۰% اعتبار) بین ۳۳ تا ۴۰ درصد و برای مصرف کننده سطح ۷و۸ (۶۵% اعتبار) بین ۳۰ تا ۳۷ درصد و برای مصرف کننده سطح ۹و۱۰ (۷۰% اعتبار) بین ۲۸٫۵ تا ۳۴ درصد خواهد شد.
  قصد جسارت ندارم.فقط جهت آگاهی این مطلب را گذاشتم.
  البته این فقط یه نطره.
  با تشکر فراوان از طرح های خوبه کارگزاری آگاه

  ۱
 69. agah30170 گفت:

  ممنون که چنین امکان خوبی را ایجاد کرده اید

  ۰
 70. agah28862 گفت:

  کار جالبی است.ممنون

  ۰
 71. masgari گفت:

  سلام لطفا در مورد فریز شدن سهام تضمین توضیح بدین؟سهام تضمین رو نمیشه خرید وفروش کرد ؟ممنون

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   هنگامیکه یک کارگزاری سهم مشتری را فریز میکند بدین معنی است که آن سهم فقط نزد همان کارگزاری قابل فروش است و در کارگزاریهای دیگر امکان فروش آن سهم وجود ندارد، سهامی که در حساب تضمین یک کارگزاری وجود دارد قابلیت معامله در همان کارگزاری و در هر زمانی را دارد.
   با تشکر از شما دوست عزیز٫

   ۰
 72. کهکشان گفت:

  با سلام-بسته‌های وام قرض الحسنه مانند بسته های اعتباری دارای ارزش وام و مدت بازپرداخت هستند. با این تفاوت که شما برای استفاده از وام قرض الحسنه مبلغی پرداخت نمی کنید. وام ها در بسته های ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلیون ریالی با بازه های ۳، ۶ و ۱۲ ماهه است. حاصل ضرب مبلغ وام و مدت بازپرداخت آن نباید بیشتر از حداکثر مبلغ وام باشد. در مثال قبل ذکر شد که شما می توانید در بهمن ماه تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال وام دریافت کنید. حال شما ۲ انتخاب دارید، وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۳ ماهه یا وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۶ ماهه. با انتخاب گزینه اول ۲۰ میلیون ریال وام دریافت کرده اید که ۳ ماه بعد آن را پرداخت می کنید و این یعنی ۲۰×۳=۶۰ میلیون ریال. با این حساب ۶۰ میلیون دیگر آن به عنوان رسوب پول شما باقی می ماند تا در ماه های آتی از آن استفاده کنید. اما اگر گزینه ۲ را انتخاب کنید رسوب پول شما صفر خواهد شد و ۲۰ میلیون ریال در حساب معاملاتی شما شارژ می شود که شما می توانید ۶ ماه بعد آن را تسویه کنید(۲۰×۶=۱۲۰ میلیون ریال).
  حال سوال اینجاست که وقتی بسته های وام شما ۵۰ و ۱۰۰و۲۰۰و۵۰۰و۱۰۰۰ میلیون ریالی میباشد آنگاه چگونه مشتری میتواند با داشتن ۱۲۰ میلیون ریال رسوب وام ۲۰ میلیون ریالی ۳ ماهه که اصلا همچنین مبلغ وامی(۲۰ میلیون ریالی) در بسته های وامی ارائه شده وجود ندارد دریافت کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   مثالی که به آن اشاره فرمودید صرفا یک مثال در قالب اعداد کوچک است که درک آن برای مخاطبینی که تجربه زیادی در بازار ندارند، راحت تر شود.

   ۰
  • BG0884 گفت:

   باسلام
   اگه نتونیم وام رو بازپرداخت کنیم چه مشکلی پیش میاد..؟ باتشکر

   ۰
   • Agah گفت:

    سلام دوست عزیز
    دردرجه اول توسط کارگزاری به شما اخطار داده خواهد شد. در صورت عدم تسویه، کارگزاری به فروش سهام شما به میزان وام دریافتی اقدام خواهد کرد.

    ۰
 73. کهکشان گفت:

  ضمنا از بابت پذیرش طرح محاسبه رسوب پول از هر سطحی و فقط اختصاص از سطح ۵ از شما افراد خوش فکر و خالص و مشتری مدار کارگزاری آگاه کمال سپاس و قدردانی را دارم آرزوی سالی پر از پیشرفت ملموس توام با اندیشه های برتر را برای شما و همه مشتریان خوب کارگزاری از خدای اندیشه و عمل و زیبایی خواهانم.

  ۰
 74. Mohammad.soveyzi@gmail.com گفت:

  سلام
  امکان جالبی هست ، ولی اگر لطف نمایید محاسبه رسوب پول از سطح اول باشد .
  باتشکر.

  ۱
 75. agah01386 گفت:

  سلام
  از اینکه امکان محاسبه رسوب مانده حساب را برای سطوح پائین تر از ۵ نیز فعال نموده اید از شما سپاسگذارم. مثل همیشه کارگزاری آگاه پیشرو در ارائه خدمات نوین به مشتریانش است.

  ۱
 76. agah07314 گفت:

  راستش من نفهمیدم اگه کسی فهمید از این توضیحات به منم حالی کنه انقد اصطلاحات سخت توش به کار بردید که باید اول اصطلاحات رو هضم کنم بعد تازه بیام ببینم چی چی گفته متنش

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تلاش کردیم که جایی که ممکن هست ساده توضیح دهیم و از اصطلاحات معمول استفاده کنیم. باز هم اگر جایی شبه یا سوالی دارید بفرمایید.

   ۰
  • Amjadh56 گفت:

   به طور خلاصه این میشه که اگه تو حساب کارگزارى پولى داشته باشى که تا یه ماه باش معامله نکنى درصدى از پولت به عنوان وام بدون سود بت تعلق مى گیره

   ۰
   • Agah گفت:

    سلام
    البته اینطور نیست که شما دوماه با پولتون معامله نکنید، درواقع زمانی که شما سهم رو فروختید و تسویه هم شده، پول رو از حساب معاملاتیتون خارج نمی کنید. اونجا می گذارید و مثلا دو روز بعد باهاش یه سهم دیگه می خرید. این روزهایی که در این میان پولتون توی حساب معاملاتی مونده براتون به عنوان رسوب حساب میشه.

    ۰
    • AA5921 گفت:

     با سلام

     در عمل مانده نقدی قابل برداشت حساب مشتریان کارگزاری ملاک محاسبات این رسوبات قرار داده شده است (طبق توضیحات آمده در این بخش و پاسخ هایی که در جواب چنین موردی در بلاگ ارائه گردیده اند) که با این توضیحات در عمل مغایرت داشته و مانده این روزها که مانده نقدی قابل برداشت بحساب نمیآیند در عمل جزو محاسبات رسوبات مورد محاسبه قرار نمیگیرند که میبایست مطابق این پاسخ و اصول منطقی و در رعایت منافع مشتریان این مبالغ نیز در نظر گرفته میشده که تقاضای اصلاح در این مورد ضمن محاسبات و تخصیص این مبالغ اختصاص نیافته را از مدیریت کارگزاری و باشگاه دارم.

     با تشکر

     ۱
 77. omid1387319@yahoo.com گفت:

  سلام
  امکان جالبی هست ، ولی اگر لطف نمایید محاسبه رسوب پول از سطح اول باشد .
  باتشکر.

  ۰
 78. agah00399 گفت:

  سلام میشه لطفا بگید نحوه محاسبه رسوب در ماه رو چطوری حساب میکنید ؟
  آخه من برای ۳ روز آخر بهمن رسوبم شده ۵۰۰/۰۰۰ تومان ولی برای کل ۲۹ روز اسفند شده ۱/۴۰۰/۰۰۰تومان . در صورتیکه تو اسفند خیلی بیشترهم از نظر مبلغ و هم مدت از بهمن پول در حساب کارگزاری بود.
  حداقل نحوه محاسبه یا فرمولی که سیستم شما حساب میکنه به ما هم بگید که ما هم متوجه بشیم
  ممنون از شما

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   محاسبه رسوب در هر تاریخی که درخواست ثبت شود تا انتهای ماه خواهد بود، یعنی اگر در اول ماه درخواست بزنید، مانده معاملات از ابتدای ماه و اگر در وسط ماه درخواست بذارید از وسط ماه محاسبه خواهد شد، در انتهای ماه سیستم شروع به محاسبه به اینصورت میکند که :
   بعد از کسر واریزیها از مانده حساب روزانه بدون معاملات آخر، سپس جمع تمام روزها و در مرحله آخر با محاسبه میانگین یک ماهه، رسوب آن ماه بدست میاد؛ یعنی اگر ماه ۲۹ روز باشد بر ۲۹ و اگر ۳۰ روز باشد بر عدد ۳۰ تقسیم می شود، این میشود قدرت وام هر متقاضی.
   باز هم اگر ابهامی بود در خدمتیم.

   ۰
 79. agah09982 گفت:

  سلام میخواستم بدونم دقیقا محاسبه رسوب از چه موقع اغاز میشه .آیا مثلا از یکسال گذشته رسوب پول مانده حساب میشه برای کسی که تازه به سطح ۵رسیده و یا از زمانیکه تازه وارد سطح ۵شده و رسوب ماه های قبل اصلا حساب نمیشه؟ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در مطلب ذکر کردیم که این خدمت عطف به ماسبق نمیشه. از تاریخی که شما درخواست خود را در بآشگاه ثبت نمایید، رسوب شما ابتدای ماه بعد محاسبه می شود. برای مثال اگه شما ۵ فروردین ۹۵ درخواست خود را در بآشگاه ثبت کرده باشید، رسوب مانده شما از ۵ فروردین ۹۵ محاسبه و در ابتدای هر ماه در بخش وام به شما نمایش داده می شود. یعنی ۱ اردیبهشت شما رسوب ۵ تا ۳۱ فروردین خود را در سیستم مشاده خواهید کرد. و این محاسبه به طور خودکار هر ماه انجام خواهد شد.

   ۰
 80. agah00399 گفت:

  سلام میشه لطفا بگید نحوه محاسبه رسوب در ماه رو چطوری حساب میکنید ؟
  آخه من ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ درخواست رسوب دادم ولی برای ۳ روز آخر بهمن رسوبم شده ۵۰۰/۰۰۰ تومان ولی برای کل ۲۹ روز اسفند شده ۱/۴۰۰/۰۰۰ تومان . در صورتیکه تو اسفند خیلی بیشترهم از نظر مبلغ و هم مدت از بهمن پول در حساب کارگزاری بود.
  حداقل نحوه محاسبه یا فرمولی که سیستم شما حساب میکنه به ما هم بگید که ما هم متوجه بشیم
  ممنون از شما

  ۰
 81. ابراهیم اغال گفت:

  لایک به خاطر وام قرض الحسنه ونداشتن سود توایران کم جایی هست که وام قرض الحسنه بده.......البته بدون سود....

  ۰
 82. agah26279 گفت:

  ایشالا ما هم جزو این عده باشیم تا استفاده کنیم

  ۰
 83. حسین گفت:

  سلام وخسته نباشید ....متشکرم ....دوسوال داشتم ایا این روش نسبت به کارگزاری های دیگر بازدهی دارد و بهتر ارزیابی میشود هرچند مطالعه ندارم در دیگر کارگزاری چون عضو نیستم .....دوم فرض اگر ۱۰۰م بردارم و بخواهم ۱۲ ماهه بپردازم محاسبه پرداخت چگونه است یعنی چقدر باید ۱۲ ماه دیگر بپردازم

  سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دریافت وام قرض الحسنه خدمتی هست که در کارگزاری آگاه ارائه میشه.
   همونطور که از اسم این خدمت پیدا است، وام قرض الحسنه است و شما پس از زمان سررسید همان مبلغ وام را پرداخت خواهید کرد.

   ۰
 84. HOSAIN485 گفت:

  سلام ...........کارمزد وام چند درصد هست

  ۰
 85. HOSAIN485 گفت:

  ...سلام .....ان شالله قوانین رسوب از ابتدای ورو د باشد مثلا از سال ۹۲ که امدم در بورس٫٫٫٫٫٫٫بهر حال امکان دارد ما دوماه پیش ملبغ دست عزیزان باشد ولی الان احتیاج داشته باشد و دوباره سه ماه دیگه دوباره پول دست دوستی باشد ضمنا همیشه بورس گل و بلبل نیست در رکود و منفی سهم نمیخرد فردی که احتیاط رو در دستور کارقرار میدهد و شاید دوستی سهم خاصی و گروه خاصی رو مد نظر داشته باشد ...که در این ماه نخواهد واردش شود ...................سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همونطور که در مطلب عرض کردیم این محاسبه از زمان ثبت درخواست شما صورت می گیرد و عطف به ماسبق نمی شود.

   ۰
 86. HOSAIN485 گفت:

  شب خوش من در کل از این کارگزاری بسیار خرسندم در گروه بورسی که دارم همه رو به کارگزاری اگاه دعوت میکنم چون همه از کارگزاری که دارند مینالند ومن به همه سفارش اگاه رو دارم ...........سیگنال حرفه ای بورس از ان ما میباشد

  ۱
 87. masgari گفت:

  سلام به نظر من طرح اصلا جالبی نیست چون وقتی ۶۰ درصد رسوب محاسبه میشه عملا دیگه قرض الحسنه نیست بلکه یک وام با سود بانکی بالاست

  ۰
 88. masgari گفت:

  طرح بسته های اعتباری هم جالب نیست باید حدود ۳۰۰ میلیون معامله کنی تا بتونی یه وام ۲ میلیونی بگیری

  ۰
  • Agah گفت:

   دوست عزیز محاسبات شما درست نیست. اولا راه‌های کسب ریال در آگاه بسیار متنوع است و الزاما از طریق معاملات نیست. مثلا نفرات میانی مسابقات حداقل ۱۰۰ هزار تومان دریافت می کنند که برای اعتبار ۶ میلیونی ماهانه یا ۲ میلیونی سه ماهه کفایت می کند. ثانیا اگر ملاک فقط معاملات باشد و فرض کنیم شما سطح ۵ باشید که رسیدن به آن مشکل نیست (مراجعه کنید به: آیا قله‌های بآشگاه دست نیافتنی است؟)، معاملات معادل ۱۷۵ میلیون تومان برای دریافت اعتباری که فرمودید کفایت میکند نه ۳۰۰ میلیون تومان. اما در بآشگاه و کارگزاری آگاه باز هم کار راحت تر است. برای یک مشتری نمونه فرض کنید که یک نفر مشتری جدید به کارگزاری معرفی کرده است که بابت فعال شدن این مشتری ۵۰ هزار تومان دریافت میکند و فعالسازی خودش هم ۱۰ هزار تومان میشود و اگر نفر آخر مسابقات (پنجاهمین نفر) هم شود ۲۰ هزار تومان دیگر دریافت میکند. حال اگر این مشتری سطح ۱ هم باشد برای دریافت اعتبار ۶ میلیون تومانی ماهانه یا ۲ میلیون تومانی سه ماهه فقط نیاز به انجام حدود ۶۰ میلیون تومان معامله دارد. شما بفرمایید این مدل واقعا سهل و میسر نیست و آیا جایگزین بهتری سراغ دارید؟

   ضمناً وام و اعتبار دو مسیر متفاوت و جمع شونده دارند. چون در صورت سوال فرمودید وام، لطفاً در نظر داشته باشید که وام وابسته به رسوب پول شماست اما اعتبار به معاملات و ریال بآشگاه شما مربوط است. توصیه میشود مطلب مربوط به نحوه دریافت اعتبار و وام قرض الحسنه را به دقت مطالعه نمایید.

   ۰
 89. agah00867 گفت:

  سلام تو این صفحه اشاره شده که بسته های وام از ۵۰-۱۰۰۰ میلیون ریال هست چرا تو مسابقه گزینه دو درست هست اونجا که گفته ۲۰-۵۰۰ میلیون ریال

  ۰
 90. agah00295 گفت:

  سوال خانم طلایی اشتباه است وام ها در بسته های ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلیون ریالی است لطفا بررسی کنید

  ۰
 91. fa.aleyasin@gmail.com گفت:

  جالب هست که در مورد مقدار بسته های وام و اعتباری تو وبلاگتون تناقض وجود داره

  ۰
 92. shafieyanh93 گفت:

  با سلام

  با توجه به توضیحات داده شده حداکثر مقدار وام قرض الحسنه ۱۰۰۰ میلیون ریال می باشد در نتیجه گزینه دوم سوال عمومی- وام قرض الحسنه و اعتبار در بآشگاه کارگزاری آگاه- طراح: مریم طلایی تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۱/۱۸ غلط می باشد چرا که حداکثر وام مورد نظر را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده است

  ۰
 93. انیشتین گفت:

  سلام .......رسوب پول یعنی اینکه یک ماه کارکرد من از خرید و فروش ....خب الان من یک م داشته باشم واون رو گردشی کار کنم هر روز ودر عرض یک ماه کلا ۳۰م بشود یعنی هرروز بخرم و بفروشم ایا در اخر ماه بشود ۳۰م این گردش ....رسوب محسوب میشود .............

  سوال دوم ....ایا برای در یافت وام نیاز به ضامن هم هست

  بسیار ممنون

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   - منظور از رسوب پول، کارکرد خرید و فروش شما نیست، بلکه مانده حساب معاملاتی شماست.
   - برای دریافت وام نیاز به ضامن ندارید.
   ممنون از شما

   ۰
 94. HOSAIN485 گفت:

  مانده حساب معاملاتی یعنی چی ...متوجه نمیشم الان فرض کنید ۱م داشته باشم بخرم وبفروشم در ۲۲ روز کاری پول اخر من همان یک م شود ...ولی هروز خرید وفروش من ۲۲م میشود الان ....یک م مانده هست یا ۲۲م

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   درواقع هیچکدام از این موارد مانده حساب معاملاتی شما نیست، منظور از مانده، یعنی مانده ریالی در حساب معاملاتی روزانه بدون معاملات آخر بعد از کسر واریزیهای همان روز٫
   اگر باز هم ابهامی هست بفرمایید.

   ۰
 95. HOSAIN485 گفت:

  مانده معاملاتی یعنی اینکه ۱۰۰م بیارم داخل بورس ودرحساب کارگزاری باشد و بخرم وبفروشم سه روز مانده به اخر ماه وارد حساب بانکی نشود حالا اگر پول من۱۵م شود ۱۰۰م کارگزاری باشد ۵۰م برود حساب من اون ۱۰۰م میشود مانده ...این درسته

  ۰
 96. HOSAIN485 گفت:

  یا این که مانده معاملاتی ..بدین معنی است که روزی اول ماه۱م بخرم بفروشم فردا ۱ملیون صد هزار بخرم بفروشم و روز سوم ۵۰۰هزار بخرم بفروشم میانگین این ۲۲روز در ماه بشود ۳م حالا این سه م میشود مانده البته در حساب کارگزاری این درسته

  ۱
 97. HOSAIN485 گفت:

  الان میخوام ۱۰۰م وام بردارم خب چقدر باید بزارم تو حساب کارگزاری ...............متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   دوست گرامی بر اساس مواردی که در مطالب مربوطه ذکر کردیم، وام خدمتی است که از مانده حساب شما به شما داده می شود. این به این معنی نیست که شما باید مبلغی را به حساب معاملاتی واریز کنید و یک یا چند ماه صبر کنید تا وام بگیرید. بلکه شما به معاملات خود می پردازید و در کنار تخفیف کارمزد و اعتبار میتوانید از رسوب مانده حساب خود نیز وام دریافت کنید.

   ۰
 98. محمودرضا جوادی گفت:

  سلام من گردش حسابم در سالهای ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ در آگاه خوب بوده .... شنیدم از طریق باشگاه تسهیلاتی به چنین افرادی داده میشود لطفا راهنمایی کنید . کد بورسی ۱۱۳۱۲

  ۰
 99. HOSAIN485 گفت:

  سلام .........ریو لوژی که در باشگاه هست چه وقت فعال میشود

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   از صفحه شخصی خود در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، از منوی دسترسی سریع که در کنار عکس پروفایل قرارداده شده است میتوانید آیکن “انتخاب معرف” را کلیک کرده و کد معرف خود را وارد کنید.

   ۰
 100. مسعود گفت:

  سلام والله ایطور که شما سطح بندی کردید بعید میدونم به این کشکیا کسی سطحش به سطحتون برسه. بد قله قافی آقا بددد.

  ۰
 101. mohammadrezarajabi9233@gmail.com گفت:

  با سلام.طرح خیلی خوب و عالیه.جای کار بیشتری داره برای تشویق افراد و اعضا به سرمایه گذاری.
  وام های بانکی بدلیل شبهه ربا بودنشون اصلا خیر و برکت ندارند.

  ۰
 102. yosaf444458@gmail.com گفت:

  سلام
  رسوب توضیح میدید؟

  ۰
 103. mojtaba.mirzaey@gmail.com گفت:

  با عرض سلام ایابرای دریافت وام حتمابه سطح سهند برسیم؟

  ۰
 104. agah30487 گفت:

  میشه در مورد "رسوب" بیشتر توضیح بدید؟ من خوب متوجه نشدم. ممنون.

  ۰
 105. mojtaba.mirzaey@gmail.com گفت:

  ممنون از راهنمایتون

  ۰
 106. HOSAIN485 گفت:

  سلام .......فدای اگاه .......برای گرفتن وام چرا در توضیحات نوشته شده در هرسطحی میشود ولی اینجا میفرمایید حتما سهند

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در مطلب و پاسخ سوالات نوشته ایم برای همه سطوح رسوب محاسبه میشود اما امکان دریافت وام از سطح ۵ امکان پذیر است. یعنی قبل از سطح ۵ هم ۵۰درصد رسوب شما به عنوان وام برای شما محاسبه شده و محفوظ باقی می ماند و زمانی که شما به سطح ۵ رسیدید میتوانید آن را دریافت کنید.

   ۰
   • h.fayazi@ksc.ir گفت:

    اتفاقا به نظر بنده این روش خیلی هم خوبه
    با انجام معامله ، امتیاز به سرعت بالا میره
    اگر مجبور به پس انداز باشیم، راحت تر میتونیم جهت دریافت وام مورد نظر امتیاز و سرمایه پس انداز کنیم.

    ۰
 107. khak00742 گفت:

  با سلام بنده تمام شرایط درخواست وام را دارا هستم.و گزینه محاسبه رسوب را میزنم اما رسوب به من نشان داده نمی شود.اگر مقدور است راهنمایی کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   همانطور که در مطالب خدمتتان عرض شده است، شما با ثبت درخواست محاسبه رسوب خود، درخواست خود را به سامانه کارگزاری آگاه ارسال می کنید. برای مشاهده اولین مقدار رسوب لازم است تا پایان ماه جاری صبر کنید. رسوب هر ماه در ابتدای ماه بعد در سامانه بآشگاه نمایش داده می شود.

   ۰
 108. shayesteh گفت:

  سلام خسته نباشید
  پیشنهادی دارم در خصوص بسته های ارایه شده جهت دریافت وام قرض الحسنه :
  بسته ها را یک ماهه هم ارایه دهید الان حداقل سه ماهه هستند .

  در حال حاضر بسته یک ماهه وجود ندارد و حداقل بسته ها سه ماهه هستند اونم با مبلغ حداقل ۵ میلیون تومن .
  لذا علیرغم اینکه مبلغی رو که سیستم برایم محاسبه کرده بالای ۵ میلیون تومن است بدلیل عدم وجود گزینه یک ماهه نمیتونم وام بگیرم . مبلغ رسوب ۸/۸ میلیون تومن است که با توجه به سطح هفتم ۶۵% آن میشود ۵/۷۲ میلیون تومن .
  با این محدودیتی که شما گذاشتید بسیاری از کاربران علیرغم رسوب مبلغ بالا ولی نمیتونند وام بگیرند .
  با گزینه های موجود حداقل رسوب هرفرد باید بالای ۱۵ میلیون تومن باشد تا بتواند ۵ میلیون تومن وام بمدت سه ماه بگیرد لذا وجود این محدودیت کارایی پرداخت وام قرض الحسنه رو پایین میآورد .
  لطفا موضوع را بررسی فرمایید و درصورت امکان پیشنهاد را اجرایی نمایید .
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از آنجا که ممکن است در یک ماه سرمایه گذاری به نتیجه مطلوب نرسد لذا سررسید وام ها یک ماهه درنظر گرفته نشده است. در حقیقت امکانی در اختیار وام گیرندگان قرار گرفته تا بتوانند ضمن بهره‌مندی از وام، بدون نگرانی از بازپرداخت سریع آن به سرمایه گذاری و کسب سود بپردازند.

   ۰
 109. shayesteh گفت:

  البته گزینه یک ماهه وجود دارد اما وقتی گزینه یک ماهه انتخاب میشودسیستم مبلغ رو تقسیم بر ۳ میکنه و لذا حدود ۱/۹ میالیون تومن میشود و کمترین گزینه مبلغی ۵ میلیون تومن است . لذا انتخاب میسر نخواهد شد و از گرفتن وام محروم هستیم .

  ۰
  • Agah گفت:

   گزینه یک ماهه ای که شما میفرمایید در حقیقت برای این در نظر گرفته شده است که محاسبات شما راحت تر شود. زیرا اگر قدرت وام بر اساس بازه ۳، ۶ و ۱۲ ماهه بود، آنوقت شما پس از محاسبه ۶۰% رسوب پول خود، می باید این عدد را تقسیم بر ۳ می کردید. از همین رو گزینه یک ماهه را نیز برای نمایش قدرت وام در نظر گرفته شد.

   ۰
 110. AC2573 گفت:

  خیلی خوبه این قضیه اما ممکنه بعضیا همین که وام رو گرفتن پول رو از حسابشون خالی کنن و یه جای دیگه به مصرف برسونن ، این امکان پذیره ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی این وام به صورت پول نقد نیست، بلکه اعتباری است که به افراد تعلق می گیرد تا در کارگزاری آگاه به معامله بپردازند.

   ۰
 111. sheykhih65 گفت:

  سلام
  رسوب چجور محاسبه میشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   مانده حساب معاملاتی شما نزد کارگزاری در هر روز محاسبه و میانگینش در پایان ماه به عنوان رسوب ماهانه شما محاسبه میشه.

   ۰
 112. HOSAIN485 گفت:

  سلام یک سوال دارم ...........این وام اعتباری هست حال بنده ۳ ماهه بگیرم و یا یک ماهه اگر سهم بخرم سود کنم سود رو هر روز یا هفته میتوانم خارج کنم یا که باید این تایم تمام شود .................مثلا بعد از سه یا یک ماه سود بدسته ما میرسه .........فرضا ۵۰م بردارم و هر روز یک میلیون سود کنم سود رو هر روز میتوانم یا نه باید سه ماه صبر کنم

  سپاس بیکران

  ۰
 113. baranzade1234@gmail.com گفت:

  جهت دریافت بسته اعتباری مراجعه حضوری به کارگزاری لازم است؟

  ۰
 114. baranzade1234@gmail.com گفت:

  به نظر میاد کارگزاری آگاه به صرفه تر از کارگزاریهای دیگه باشه
  باز دوستان نظر بدهند

  ۰
 115. sadegh.tehrani20@gmail.com گفت:

  باسلام طرح خوبی است موفق باشید

  ۰
 116. tehranis25 گفت:

  تسهیلات خوبیست اگرامکان دارد سطح برای دریافت وام را یک سطح پایین بیاورید باسپاس ازتوجهتان

  ۰
 117. HOSAIN485 گفت:

  سلام .......فرضا ما ۳۰م وام برداریم و ۳۰م مال خودمان باشد ...........در اولی ضرر کنیم ودر پول خودمان سود کنیم ایا این طوری از هم کم میشود یعنی یک م ضرر با یک م سود صفر میشود وبخواهیم سود خودمان را از پول خودمان بیرون بیاوریم امکانش هست یا سیستم هوشمند است و میداند کدام وام است یا اینکه ترکیب شده است ....و پول قاطی میشود ومثلا بنده بخواهم ۴۰م در یک سهمی تک سهم شوم حالا سیستم میداند چقدر از هم کم شده فرضا ۲۰م از اعتبار و ۱۰م از خودم باشد وبفروشم وسه م سود کنم میتوانم ۳م را خارج کنم ..........یا اینکه سهم خرید شده از وام جدا محاسبه میشود
  و ما نمیتوانیم ترکیبی بخرذیم .....سپاس قدر یک دنیا

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   وام، اعتبار و پول خودتون در حساب معاملاتیتون یکی هست. پس از اینکه مدت زمان وام و اعتبار تمام شد صرف نظر از اینکه سود کرده اید یا زیان باید این مبالغ رو تسویه کنید.

   ۰
 118. HOSAIN485 گفت:

  سلام بعضی از سوالات اگاه خلی سخت بید ....مثلا سوال وکنند ...فلان سهم قیمت اش هفته ود چند بید ...خو این سخت بید ...۱۵۰ امتیاز هم داشته بید ........تشکر وکنم

  ۰
 119. agah1338 گفت:

  طرح وام قرض الحسنه خیلی جالبه.نوشتید که از فروردین ۹۵ به سطوح زیر ۵ هم تعلق میگیره.پس ما هم میتونیم در صورت بالا رفتن امتیازمون استفاده کنیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   رسوب پول برای مشتریان سطوح ۱ تا ۱۰ محاسبه و در صفحه وام این عزیزان منظور میشه. فقط برای دریافت وام باید حتما یه سطح ۵ برسید.

   ۰
 120. theturtex@yahoo.com گفت:

  با تشکر از این طرح بسیار بسیار خوب انگار ثروتمند شدن هم زیادی سخت نیست!!! مرسی مرسی مرسی ? ??
  Agah Broker: Next LEVEL

  ۰
 121. HOSAIN485 گفت:

  سلام..........سواالم اینکه اگر من یک وام مثلا۱۰۰م با دید ۱۲ماه بردارم ...........دوباره ماه دفعه دوباره میتوانم یک وام ۵۰م با دید سه ماه بردارم .........مثلا رسوب پول این ماه من وام۱۰۰م شد و....من ۱۰۰م یک ساله گرفتم و رسوب ماه بعد من وام۵۰م تعلق گرفت ................سوال قبلی رو متوجه نشدم وام با پول اصلی من چگونه است من سهم وامی بخرم و پول اصلی ایا سود اصلی رو میتوانم خارج کنم با ذکر مثال توضیح دهید

  فدای دارید همتون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی پیشتر به این سوال شما پاسخ داده شده است. تا زمانی‌که از اعتبار استفاده می‌کنید، بدلیل اینکه حساب شما بدهکار است امکان پرداخت وجه وجود ندارد.

   ۰
 122. eiman_boy84@yahoo.com گفت:

  سلام
  آیا برای خرید بسته های اعتباری به غیر از هزینه خرید هم باید برای اصل پول که به کارگزاری باید بعد یک سال پرداخت بشه چک / سفته / ضامن هم لازمه / مثلا فرض کنید ما یک بسته ۱۰ میلیونی روبا قیمت خرید ۱۸۰۰۰۰۰ تومان برای یک سال میخریم حالا این ده میلیون رو کارگزاری بعد یک سال چطوری برداشت میکنه از طرف چک / سفته / ضامن میخواد یا نه

  ۰
 123. HOSAIN485 گفت:

  سلام .............امتیاز ...سوال تار یخ انتشار ۲۸/۲/۹۵ داده نشده با اینکه مهلتش تا ساعت ۲ بوده .....سوال طراح شون ...علی بسطامی و مازیار نطاقی بوده

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   هم.نطور که خودتون فرمودید مهلت تا ساعت ۲ بوده، بنابراین پیش از این ساعت ما نمیتونیم جواب رو بگذاریم که امتیاز تعلق بگیرد!

   ۰
 124. eiman_boy84@yahoo.com گفت:

  سلام
  سطح سهند برا وام جالب نیست / به نظر یک سطح باید پایین بیاد سطح الوند مثلا ۱۵۰۰۰ هزار امتیاز جالبه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ممنون از نظراتتون. البته قواعر و شروطی که تنظیم میشه بر اساس ساعتها فکر و بررسی همه جانبه موضوع هست و به نحوی است که یک رابطه سودمند برای هر دو طرف (مشتری و کارگزاری) ایجاد شود.

   ۰
 125. محمد گفت:

  سلام چرا نمیشه عضو باشگاه شد؟ باید چگونه عضو شوم؟

  ۰
 126. keshavarzisanat@yahoo.com گفت:

  باسلام جالبه انشاء ا... بتونیم از این امکانات در آینده نزدیک استفاده کنیم.

  ۰
 127. Sh_pa_20@yahoo.com گفت:

  آقا سلام
  امروز سی ام اردیبهشت ظاهرا سوالی برای مسابقه نداشتید درسته؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   روند مسابقات به این صورت هست که آخرین سوالات هفته روز چهارشنبه در سایت درج میشه و پنجشنبه و چمعه سوال جدید نداریم.

   ۰
 128. neja11641 گفت:

  سلام
  روز شنبه مقداری سهام قلرست خریدم که امتیاز باشگاه و مبلغ تخفیف واریز نشده.
  لطفاً بررسی کنید.
  درود

  ۰
 129. neja11641 گفت:

  وقت بخیر
  ممنون میشم اگه بنویسید که منظور از رسوب مانده چیه.
  تشکر

  ۰
 130. agah01591 گفت:

  با سلام و تبریک ولادت منجی عالم
  این امکان وجود دارد که برای وام قرض الحسنه که مثلا ۱۲م ۳ ماهه ۴×۳ محاسبه میشود همون ۱۲ محاسبه شود و ۴م نباشد؟ ولی اقساط پرداخت شود به عنوان مثال ۱۲ وام در ۱۲ قسط ۱م پرداخت شود؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   ۱۲ میلیون ۳ ماهه معادل ۱۲×۳ یا ۳۶ میلیون قدرت وام هست دوست عزیز و کل مبلغ ۱۲ میلیون تومان در انتهای دوره سه ماهه یکجا تسویه میشود. در مورد سایر بسته ها نیز به همین شکل هست.

   ۰
 131. keshavarzisanat@yahoo.com گفت:

  من از چه زمان می تونم خرید کنم؟ باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   پس از مراجعه به کارگزاری و ارائه مدارک لازم، به محض دریافت نام کاربری و رمز عبور که برای شما ارسال خواهد شد، می توانید در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه به معامله و خرید و فروش سهام بپردازید.

   ۰
 132. مهدي خلوجيني گفت:

  سلام "من تازه با کارگزاری آگاه و باشگاه آشنا شدم و برام خیلی جالب بود . ممنون از مسابقات تون چون سطح آگاهی مردم رو نسبت به بورس بالا می بره.

  ۰
 133. www.ramzzan1345@mihanmail.ir گفت:

  مطالب جالبی در ارتباط با بورس ارائه مشود باتشکر

  ۰
 134. agah02772 گفت:

  این اعتبار خوب است چون به دارای طرف به عنوان وثیقه قرار می گیرد. وهم سطع برگشت اگر زمان زیاد بود بهتر بود .چون می توانستم سهام بیشتر بخرم.....

  ۰
 135. behbahani گفت:

  باسلام
  من در معاملات آنلاین کارگزاری دارای یک حساب شخصی هستم که موقع برداشت وجه پول به حساب آن واریز میشود . ولی حساب معاملاتی من متعلق به خود کارگزاری است و در واقع به نوعی پول من در گرو کارگزاری است می خواستم بدانم با این وجودبرای استفاده از وام قرض الحسنه آیا نیاز است که قرار داد اعتباری با کارگزاری ببندم یا نه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار استفاده از هر نوع خرید اعتباری (چه در قالب وام چه بسته های اعتباری) در صورت امضای قرار اعتباری امکان پذیر خواهد بود.

   ۰
 136. spl_ht@yahoo.com گفت:

  سلام
  وام هم شرایطش مثل اعتبار میمونه ؟

  ۰
 137. nassari028@gmail.com گفت:

  سلام
  در مورد بسته ها اعتباری هم همینطور عمل میشه؟
  یعنی به اندازه ۶۰ درصد قیمت سهام که داری فقط میتونی بسته اعتباری بخری؟
  سود بسته ها هم تقریبا ۲۰ درصد. حالا اگر کسی باشه که اعتبار در حسابش باشه و نخواد استفاده کنه میتونه به نرخی که در بازار هست به دیگر عضو کارگزاری اعتبار خرید سهام به مدت معلوم بده؟ مثلا توی همین باشگاه کسانی اعلام میکنه که مبلغ برای قرض دادن با نرخ ... داره و کسان دیگری اعلام کنه پول قرض میخوان و بعد از توافق، زیر نظر کارگزاری توافقشون رو انجام بدن

  ۰
 138. Omidjamshidi گفت:

  سلام . من سطح ۴ هستم ولی چون معرفم رو همفکران انتخاب کردم تا یکماه از خدمات سطح معرفم که ۸ هست میتونم استفاده کنم . آیا وام هم میتونم بگیرم یا نه . با تشکر

  ۰
 139. amin01409 گفت:

  سلام . میشه در مورد فریز سهام توضیح بیشتری بدید . مثلا اگر من به اندازه مبلغ تضمین وام از پرتفو تعداد سهامی رو برای فریز اعلام کردم . میتونم سهم جدیدی رو بخرم و بعد اون رو به عنوان سهام فریز شده اعلام کنم . به عنوان مثال فرض کنیم سهام خودرو من در لیست فریز باشد . اگر حدس بزنم خودرو در حال نزول هست میتوانم سهم پالایشی بخرم و بعد پالایشی را به عنوان سهام فریز شده اعلام کنم تا خودرو از لیست فریز خارج شود تا بتوانم بفروشم و ضرر نکنم .

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام دوست عزیز
   به عرض می رساند فریز سهم منعی برای خریدوفروش شما در کارگزاری آگاه ایجاد نمیکند. شما میتوانید سهم فریز شده را بفروشید و کارگزاری میتواند به جای آن سهم جدید شما را فریز نماید. اما همواره این قانون که ارزش تضمین نباید کمتر از میزان وام دریافتی باشد باید رعایت گردد. بعنوان مثال شما می توانید سهم X رو بخرید و جایگزین سهم Y کنید (بشرطی که سهم جدید به میزان ارزش تضمینتون باشه) و سپس جهت خروج سهم Y از فریز با کارگزاری آگاه هماهنگ کنید.
   با تشکر

   ۰
 140. amin01409 گفت:

  زمان اعطای وام تایم مشخصی هست و یا محدودیتی ندارد و فقط رسیدن به سطح مهم هست ؟ منظورم این هست که حتما باید ابتدای ماهی خاصی دریافت وام کنیم . یا هر زمان به سطح مورد نظر رسیدیم میتوانیم درخواست کنیم ؟

  ۰
 141. amin01409 گفت:

  پس از ارسال درخواست وام مقدار زمان تقریبی دریافت وام و شارژ حساب چقدر هست ؟ پروسه این وام چند روزه هست ؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   همانند بسته های اعتباری، میبایست تاریخ اعمال بسته را ۴۸ساعت کاری بعد انتخاب نمود و درصورت داشتن شرایط وام که در مطلب فوق اشاره شده، وام(اعتبار)در روز مد نظر شما در حساب آنلاینتان شارژ خواهد شد.

   ۰
 142. agah71765 گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید بنده برای دریافت وام قرض الحسنه اگر الان درخواست محاسبه رسوب بزنم تا زمانی که رسوبم به میزان حداقل وام برسد این رسوب به طور خودکار محاسبه میشود؟ منظور این است که هر کسی که به سطح ۵ رسید بهترین کار اینه که در اولین فرصت درخواست محاسبه رسوب کند تا روال و مراحل محاسبه رسوب برای دریافت وام برای آینده برایش شروع شود و اگر این کار را نکند انگار برای زمان هایی که در سطح ۵ و بالاتر بوده و رسوب داشته و در خواست نداده ضرر میکند چون رسوبی برایش محاسبه نخواهد شد؟ آیا بهتر نیست بعد از وارد شدن به سطح ۵ محاسبه رسوب به طور خودکار آغاز شود؟ در خواست محاسبه رسوب به چه طریقی انجام می پذیرد آیا به صورت اینترنتی و از طریق پورتال پاشگاه نیز می‌شود اقدام کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   دوست عزیز برای ثبت درخواست محاسبه رسوب نیاز نیست شما سطح ۵ باشید، مشتریان کارگزاری از سطح ۱ می توانند درخواست محاسبه رسوب خود را از طریق سامانه بآشگاه و تب وام قرض الحسنه برای ما ارسال کنند. اما برای دریافت وام لازم هست که عزیزان حداقل در سطح ۵ قرار داشته باشند. یعنی اگر سطح شما کمتر از ۵ است، می توانید درخواست محاسبه رسوب خود را ارسال نمایید، به این ترتیب رسوب شما هر ماه محاسبه شده و به حسابتان منظور می گردد اما زمانی می توانید از آن استفاده کنید که در بآشگاه به سطح ۵ رسیده باشید. ضمناً محاسبه رسوب به جهت اینکه جنبه مالی دارد حتما باید طبق درخواست خود فرد صورت گیرد و به طور خودکار درخواست رسوب در سامانه ثبت نمی شود.

   ۰
 143. mamad_nadali@yahoo.com گفت:

  سلام
  طرح خوبی است بسیار حساب شده و دقیق ، دست مشتریان را هم برای فعالیت بیشتر باز می گذارد ولی نکته اینکه این رسوب پول بایستی حتماً بصورت وجه و اعتبار در حیاب باشد ف اگر می شد میزان دارای پرتفوی مشتری را هم در نظر گرفت عالی بود .
  باتشکر

  ۰
 144. سلام
  ملا نصرالدین ظرفی را برای فروش در مغازه اش گذاشت ،قیمت به حدی بالا بود که هیچکس نمی خرید ! شخصی گفت ،ملا قیمت خیلی بالاست ! یه قیمتی بزار مردم بخرن !،
  ملا گفت ،منهم یه قیمتی گذاشتم که کسی نخره !
  با این شرایط ( که صد رحمت به بانکها !) چند درصد از مشتریان (فعلیتون تونستند و یا اقدام به گرفتن اعتبار کردند !؟ لطفا با اعداد و رقم آنهم برای خودتان بفرمائید ! کسانیکه این به به چه چه رو در بالا گذاشتند و شما هم درج فرمودید،با احترام به این دوستان همه دانششون از بورس به دو صفحه ژورنالیستی هم نمیرسه ! این طرح فقط برای جذب مشتری جدید است که از بورس اطلاعات عمومی دارند و بس ! (البته استثنا همه جا هست ! ) اما اشتباه استراتژیک آگاه اینجاست که بعد از مدتی همین تعداد میشن دشمن قسم خورده شما و برای برند شما میشن فعال قسم خورده ضد تبلغ! تا از شما انتقام وعده های دست نیافتنی شما را بگیرند !
  حقیر از مشترکان نسبتا قدیمی شما هستم،اما با تغییرات بدی که در نیروی انسانی و بویژه نرم افزار معاملاتی انجام شد،دیگه کار نکردم و با کارگزاری دیگه کار میکنم ! ای کاش این اتفاقات نمی افتاد ! امید وارم عرائض بنده را از حسن نیت و تعصب بنده نسبت به آگاه بدانید.(اولین معالملات بورس را با آگاه شروع کردم !) موفق باشید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام آقای شکرانه عزیز
   ابتدا خیلی ممنون که وقت و انرژی گذاشتید برای این کامنت جالب. ما واقعاً بآشگاه رو با این نیت راه انداخیتم تا مشتریانی که قبلا از خدماتی چون اعتبار و وام قرض الحسنه محروم بودند، اینجا بدون رابطه، واسطه و منت از این خدمات بهره مند بشن. اتفاقاً تعداد بسیار زیادی از مشتریان قدیمی ما که پیش از بآشگاه حتی یکبار هم اعتبار نگرفته بودند، از طریق بآشگاه مرتب اعتبار دریافت کردند و این روال ادامه داره. خاطرجمع باشید عدد قابل توجه هست اما بدلایل حفظ اسرار شرکت قادر به مطرح کردنش نیستیم.
   اگر یک مقدار در مطالعه مستندات بآشگاه دقیق تر بشید، متوجه میشید که بآشگاه طوری طراحی شده که بیشترین کمک ممکن رو به سرمایه گذاران تازه وارد و یا قدیمی اما با سرمایه کم بکنه. این مثال رو در نظر بگیرید:
   فرض کنید آقای الف مشتری ما هست و کلاً معادل ۱۰ میلیون تومان طی ۶ ماه گردش داشته و سرمایه اش هم کلاً ۲ میلیون تومان است.
   در همین لحظه احتمال ارائه اعتبار به چنین مشتری ای در هر کجای ایران اگر صفر نباشد، بسیار به صفر نزدیک است.
   اما در ابتدای شهریور ماه سال ۹۵ آقای الف در بآشگاه فعال میشود. در بدو ورود ۱۰ هزار تومان جایزه نقدی فعال شدن در بآشگاه برای ایشان واریز میشود. از روز اول به طور مرتب در مسابقات شرکت میکند، در مطالب مشارکت میکند (کامنت)، هر روز به بآشگاه لاگین میکند و ۳ نفر از دوستان خود را نیز به بآشگاه معرفی کرده است. در این صورت با صرف روزی کمتر از ۱۵ دقیقه، در کمتر از یکماه سطح آقای الف از صفر، به سطح ۴ (الوند) صعود میکند. دقت کنید که این صعود بدون در نظر گرفتن معامله های ایشان بوده است. در همین یکماه هم یک نفر از زیرمجموعه های ایشان فعال میشود و ۵۰ هزار تومان به حساب آقای الف به عنوان پاداش واریز میشود.
   در انتهای ماه آقای الف آخرین نفر پذیرفته شده در برندگان ۵۰ نفری جایزه ریالی است. اگر سر به نتایج شهریور ماه بزنید، به آخرین نفر تقریباً ۴۵ هزار تومان اعطا شده است.
   حال کافیست این اعداد را با هم جمع بزنید: ۱۰ + ۵۰ + ۴۵ = ۱۰۵ هزار تومان
   آقای الف در تاریخ اول مهرماه ۹۵ میتواند با این پول یک بسته اعتباری ۳ ماهه ۲ میلیون تومانی را برای مدت سه ماه دریافت کند. این اعتبار معادل ۱۰۰ درصد سرمایه ایشان است که در کمتر از ۱ ماه به آن میرسد.
   حتی با کمی هوشمندی و خلاقیت میتوانید راحت تر از ما خدمات دریافت کنید.
   آقای شکرانه عزیز ما چند سالی است که افتخار همراهی شما را داشته ایم. شما در جریان تغییرات سیستمی ما برای کوچ از نرم افزارهای قدیمی به نرم افزارهای جدید تولید خودمان برای ارائه سرویس بهتر، همراه ما بوده اید و سختی ها را تحمل کرده اید. از این بابت دلخوری شما را درک میکنیم و بابت تعصبتان به برند آگاه سپاسگزاریم.
   بعد از این کامنت چند بار با شما تماس گرفتیم تا اول تلفنی ازتان دلجویی کنیم اما موفق نشدیم.
   امیدواریم پس از خواندن این توضیحات همچنان به ما اعتماد کنید.

   ۰
 145. agah40243 گفت:

  درود

  در مطلب نوشته شدۀ بالا، به گمانم این جمله "... وام ۲۰ میلیونی با بازپرداخت ۳ ماهه ..." نیاز به اصلاح داشته باشد و مبلغ ۲۰میلیونی به ۴۰ میلیونی تغییر نماید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی آنچه در مطلب بیان شده است درست است. مثال به نوعی طرح شدهکه فرد همه قدرت وام خود را وام نگیرد و بخشی از آن باقی بماند. در صورت مطالعه کامل مثال این موضوع روشن خواهد شد.

   ۰
 146. agah79863 گفت:

  با تشکر کار خوب وجالبی است امید وارم این طرح برکت و سود برا هردو طرف داشته باشه

  ۰
 147. agah39630 گفت:

  سلام. ممنون میشم مسابقات بیشتری بزاری تا زودتر امتیازمون برا دریافت وام بره بالا

  ۰
 148. agah00510 گفت:

  سلام .اگه راههای کسب امتیاز رو بیشتر کنید خیلی عالی میشه.

  ۰
 149. 2298 گفت:

  سلام. خوبه البته به نظر من مدت برگشت وام بیشتر باشه بهتره

  ۰
 150. mhg گفت:

  امیدوارم به وضعیت کارگزاری مف... دچار نشوید که بعد از مدتی شروع کرد به بازی در آوردن و کلاهبرداری و مجبور کردن مشتریان به فروش اعتباری و دستکاری نرم افزار آنلاین و ... ! مشکل بازار ، سر این بسته های اعطایی و ... نیست . نهایتا" فکر می کنید چند درصد مشتریان اینجوری جذب شوند ؟ بنده ۱۱ سال است که فعال بورسی هستم و البته خودم دنبال یک کارگزاری خوب میگردم بدلیل عملکرد ناسالم کارگزاری مف ... :: این خیلی بده که یک کارگزاری بعد از زیاد شدن مشتریانش و گرفتن سهمیه های بیشتر عرضه اولیه ، شروع کند به انواع و اقسام ایجاد نارضایتی و کارشکنی در معاملات تلفنی و ... :: شبیه همین طرح شما را سالها قبل همین کارگزاری داشت منتها در عمل بعد از مدتی منحرف شد . خب طبیعی است که اکثر مشتریان معمولا" روی همان کارگزاری می مانند چون عادت کرده اند و معمولا" چاره ای ندارند ! شرایط کارگزاری های دیگر را هم که میپرسیم می گویند فعلا" بیا معاملاتت رو بیار پیش ما تا ببینیم چی میشه ! حداقل این ویژگی شما خوب است که شفاف به همه دارید می گویید، نه اینکه مسئول معاملات شما به مشتری جواب مبهم و کلی بدهد ! امیدوارم بیایم سمت کارگزاری شما :: یاد کارگزاری شما بخیر آن موقعی که هیچ کس غبشهر را معرفی نکرده بود ۳ سال قبل ، شما معرفی کردید بموقع :: موفق باشید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، به شما اطمینان خاطر می دهیم که هدف ما ارائه خدمات واهی نیست بلکه تمام تلاش ما و همکارانمان در جهت ارائه خدماتی نوین و مناسب با هدف تثبیت رضایت مشتریان فعلی و جلب رضایت مشتریان جدید است.

   با تشکر از همراهی شما

   ۰
 151. حمیدرضا گفت:

  سلام
  سوالم رو با یک مثال مطرح میکنم: فرض کنیم شخصی در زمان تخصیص وام قرض الحسنه، تعدادی از سهام شرکت الف به ارزش ۶۰ میلیون تومان در پرتفوی خود دارد و پس از دریافت وام ۱۰۰ میلیونی قرض الحسنه، این تعداد سهم شرکت الف در پرتفوی فرد فریز می شود. پس از گذشت دو هفته سهام شرکت الف به قیمت هدف می رسد و شخص قصد خروج از این سهم را دارد اما همچنان وام قرض الحسنه را تسویه نکرده است. آیا امکان فروش سهم وجود دارد؟
  همچنین اگر در پرتفوی فرد تعدادی از سهام شرکت ب به ارزش ۶۰ میلیون تومان موجود باشد، این امکان وجود دارد که سهام شرکت ب بجای شرکت الف فریز شود؟ به عبارتی خود سهام فریز می شود و یا ارزش دارایی فرد فریز می شود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی ابتدا به استحضار می رساند که فرض شما اشتباه است. زیرا بر اساس موارد مندرج در شرایط لازم برای دریافت اعتبار و وام، فرد می تواند تا ۶۰درصد دارایی خود را اعتبار بگیرد یعنی چنانچه ارزش پرتفوی شما ۶۰ میلیون تومان باشد شما نهایتا می توانید ۳۶میلیون تومان آن را اعتبار بگیرید.
   حال به مثال شما می پردازیم:
   فرض می کنیم شخصی ۶۰ میلیون تومان از سهام شرکت الف را خریداری می نماید و قادر به دریافت ۳۶میلیون تومان اعتبار است. پس از دریافت اعتبار، سهام شرکت الف ایشان فریز خواهد شد.
   لذا چنانچه شخص قصد فروش سهام شرکت الف را داشته باشد، ابتدا می بایست با کارگزار خود تماس گرفته و نسبت به رفع فریز سهام شرکت الف خود اقدام نماید.
   در اینحالت اگر شخص مذکور سهام دیگری(مثلا سهام شرکت ب) را داشته باشد که ارزش تضمین را پوشش دهد کارگزار سهام آن را جهت فریز جایگزین می کند.
   در غیر اینصورت اگر سهام جایگزین نداشته باشد با اطلاع قبلی می تواند سهام خود را بفروش رساند ولی چنانچه بخواهد پول آن را برداشت کند ابتدا بدهی(اعتبار) او تسویه شده و سپس مابقی مبلغ به حساب ایشان واریز خواهد شد.

   امیدوارم توضیحات کامل و مفید بوده باشد.
   با تشکر از همراهی شما

   ۰
 152. جمال گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم کسانیکه عضو ای کارگزاری میشوند غیر از دریافت وام درآمد دیگه ای نصیبشون میشود?
  ۲٫آیا اعضا میتوانند هر روز که بخواهند سرمایه شان را خارج کنند?

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ۱- برای آشنایی با خدمات کارگزاری آگاه می توتنید اینجا کلیک نمایید.
   ۲- مشتری در صورت مجاز بودن نمادهایی که در دارایی خود دارد، می تواند آن ها را هر زمان که می خواهد بفروش رساند و مبلغ آن را نهایتاً ۳ روز کاری پس از زمان فروش از حساب خود برداشت نماید. برداشت پول از حساب منوط به عدم بدهکاری مشتری به کارگزاری است. برای مثال اگر مشتری مبلغی را به عنوان اعتبار از کارگزاری دریافت کرده باشد، این مبلغ از کل دارایی ریالی مشتری کسر و مابقی پس از ثبت درخواست توسط مشتری، به حساب ایشان واریز خواهد شد.

   ۰
 153. zahra گفت:

  با سلام و خسته نباشید ،من الان سطح پنج هستم و بیست و دو هزار امتیاز دارم یه بار قبلا درخواست حساب رسوب را داده ام ،که خیلی کم بود اما الان هر چقدر سسعی میکنم ،درخواست ارسال نمیشه ،با کارگزاری هم صحبت کردم ،گفتن باید خودتون درخواست بزنید ،لطفا راهنمایی کنید

  چه مواقعی به بسته های اعتباری تخفیف داده میشود ؟ایا زملن یا تاریخ خاصی داره؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   امکان درخواست محاسبه رسوب فقط یک بار وجود دارد. پس از اولین بار که درخواست ثبت می شود، محاسبه رسوب خودبخود در سامانه انجام می گیرد و نیاز به ثبت درخواست دوباره نیست.
   درمورد تخفیف بسته‌های اعتباری، زمان خاصی وجود نداره.

   ۰
 154. سعید گفت:

  با سلام در مورد تضمینی که داده میشه لطفاً توضیح می دید که چگونه صورت می گیره یعنی سهام خاصی باید انتخاب بشه و تو اون مدت فریز بشه یا اینکه باید فقط سهام داشته باشه مشتری تو کارگزاری لطفاً اگر امکانش هست در این مورد بیشتر توضیح دهید درضمن من موقع بازکردن حساب در کارگزاری خاطرم نیست که فرم قرارداد اعتباری رو پر کردم باید با کارگزاری تماس بگیرم ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی همانطور که دستورالعمل خرید اعتباری توضیح داده شده است، اوراق تضمینی شما می تواند، سهام یا اوراق مشارکت قابل معامله در بورس و فرابورس باشد.
   برای اطلاع از داشتن قرارداد اعتباری نیز می توانید با شعبه خود تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 155. agah00780 گفت:

  سلام اگر بخام دو تا از سهام هام رو به کارگزاری آگاه انتقال بدم (کارگزار ناظر رو تغییر بدم) غیر حضوری هم میشه؟ اگر خیر باید به گارگزاری مبدا مراجعه کنم یا کارگزاری آگاه؟ مرسی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر دوست عزیز
   برای این منظور می توانید آخرین برگه های سهام خود را از کارگزاری قبلی (ممهور به مهر کارگزاری) دریافت نمایید
   و سپس برگه های مذکور را به کارگزاری آگاه تحویل داده و برگه انتقال ناظر را تکمیل نمایید.

   ۰
 156. agah03784 گفت:

  پیشنهاد می شود مبالغ کمتر از ۵ میلیون تومان راهم برای دریافت وام قرض الحسنه در نظر بگیرید تا مشتریان با درامد پایین تر هم امکان دریافت آن را داشته باشند.

  ۰
 157. pae00475 گفت:

  سلام
  یک سوال داشتم
  اگر من وام یا اعتبار دریافت کنم و سهامی که جهت تضمین معرفی میکنم در کارگزاری آگاه فریز شود.
  آیا تا زمان تصویه وام , آن قسمت از پرتفوی سهام فریز شده ام قابلیت فروش ندارد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر دوست عزیز
   سهامی که فریز شده امکان فروش یا انتقال را ندارد.
   البته چنانچه شما تضامین دیگری معادل آن در پرتفوی خود داشته باشید می توانید درخواست دهید کارگزار تضامین قبلی را رفع فریز نموده و تضامین دیگر را فریز کند.

   ۰
 158. 04722 گفت:

  سلام..
  اینکه محاسبه رسوب انجام میشود خیلی خوب است .
  اما اینکه محاسبه رسوب ازسطح ۵انهم باثبت درخواست منصفانه نیست!بنظرمن باید به تمام سطوح که ازسامانه اگاه معامله میکنند محاسبه انجام گرددوهرموقع به سطح موردنظرشما رسید بتوانداستفاده کند...
  نظرشخصی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز در حال حاضر نیز محاسبه رسوب پس از ثبت درخواست، برای تمامی سطوح محاسبه می شود ولی از سطح ۵ به بعد افراد می توانند از بسته های وام استفاده کنند.

   ۰
 159. dez00186 گفت:

  میشه مبلغ وام رو از حساب اعتباری نزد کارگزاری برداشت کنیم؟ یا حتما باید با اون تو بازار فعالیت کنیم؟

  ۰
 160. moradi15282 گفت:

  سلام :
  درخواست گزارش رسوب برای هر کاربر چند بار امکان دارد ؟

  یکبار درخواست کردم . الان که دوبار درخواست می زنم فعال نیست و سایت روی قسمت ثبت درخواست نمی رود . بلکه نتیجه درخواست قبلی رو نمایش می دهد.

  ۰
 161. moradi15282 گفت:

  با سلام :
  با مشاهد ویدئو مربوطه متوجه شدم . با تشکر از زحمات شما .

  ۰
 162. agah84310 گفت:

  باسلام
  چون تازه وارد هستم همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا بایست پول رو در حساب کارگزاری نگه دارم؟؟؟
  اما پس از مطالعه متوجه شدم که نه تنها نگرانی من بی مورد هستش بلکه امکان خرید اعتباری نیز وجود دارد.
  ممنون و متشکرم

  ۰
 163. agah07034 گفت:

  سلام بسیار عالی است ممنون

  ۰
 164. 10855 گفت:

  سلام
  رسوب رو با توجه به مانده در حساب مشتری و طبق سود بانکی محاسبه میکنید؟

  ۰
 165. agah22806 گفت:

  باسلام و تشکر

  رسوب تجمعی ماه های گذشته تاثیری در وام دارد؟ یعنی فقط رسوب ماه گذشته ملاک وام دهی است؟

  ۰
 166. جواد گفت:

  سلام من هنوز عصو انلاین نیستم اگه از طریق کارگزاری درخاست انلاین بر خط کنم شامل وام میشوم دو ساله با کارگزاری کار میکنم و گردش حسابم بالاست

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی چنانچه شما مشتری کارگزاری آگاه(آنلاین یا آفلاین) باشید، می توانید از تمامی خدمات بآشگاه بهره‌مند شوید.

   ۰
 167. agah03784 گفت:

  تفاوت قدرت دریافت وام با رسوب مانده حساب چیست؟ و بر اساس کدام وام داده می شود؟
  کدام باید به ۵میلیون تومان برسد تا بتوان حداقل وام را دریافت کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   رسوب مانده، میانگین مانده نقدی حساب معاملاتی شما در کارگزاری است.
   قدرت وام برابر است با درصدی از رسوب مانده. این درصد برای سطوح مختلف متفاوت و طبق جدول مندرج در همین مطلب است.
   برای دریافت اولین بسته وام (۵ میلیونی ۳ ماهه)باید قدرت وام ۳ ماهه شما برابر ۵ میلیون باشد.

   ۰
 168. agah53720 گفت:

  خوبه ولی سخت گیرانه است .

  وجود سهام تضمین به نظر من کفایت می کنه .

  موفق باشید

  ۰
 169. AH7685 گفت:

  سلام.
  ممنون از طرح بسیار خوب و حساب شدتون.

  ۰
 170. agah06901 گفت:

  سلام، من سطح ۷ هستم و قرار داد هم بستم و ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال وام قرض الحسنه ام فعال است. اگر بخواهم زودتر از موعد سه ماهه تسویه نقدی کنم چگونه است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در صورتی که وجه وام مربوطه در حساب شما آزاد باشد، حساب شما در موعد مقرر، خودبخود تسویه خواهد شد.

   ۰
 171. 01525 گفت:

  دیدگاه مساوی برای هر فرد کار عاقلانه اینیست!چرا که هیچ کس با فرد دیگری مساوی نمیتونه مساوی بشه،،،،،
  حتی اثر انگشت دونفر درکل جهان مساوی نیست،،
  وام قرض الحسنه شما هم فقط نبفع خودتونه ،چرا لا اقل دوطرفه در نظر نمیگیرید،،،
  با این شرایط در واقع شما ۴۰ درصد از مشتری وام میگیرید بعلاوه که وام برای خریداست،وهر خریدی فروش بدنبال خواهد داشت وکار مزد ایجاد میکند...
  سهم هم فریز شدست...
  نا گفته نماند که شناخت مشتری بسیار سخت است وکار کمتر کار گزاریست بنده با تعدادی کار گزاری کار کردم وبا تعداد بیشتری هم در تماس در این بیست سال واندی بیشتر با مفید وکشاوزی مشغول بوده ،،
  بنده معمول منتج به دایم خلاف مسیر آب حرکت میکنم،،،،چراکه قوانین نا نوشته تجارت را تا حدوی آموخته ام که درخصوصی شاید اظهار کنم..

  دراینجاشایسته است که از آقای محمدیان وپرسنل شیراز کمال رضایت وتشکر خود را اعلام نمایم،،،
  مطلب فراوان وحوصله هیچ!!!؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار از اینکه ما را از نظرات خود مطلع می سازید، بی نهایت سپاسگزاریم.
   کارگزاری آگاه همواره تلاش کرده تا خدماتی ارائه دهد تا منافع فعالان بازار سرمایه در آن تامین شود. هر اعتباری برای خرید اعطا می شود چه در کارگزاری آگاه چه در سایر کارگزاری ها و تمامی خریدها هم فروشی در پی خواهد داشت. در همه کارگزاری ها هم به ازای اعتبار مبلغی از مشتری بابت اعتبار متعلقه دریافت می شود. مشتری در زمانی که وجه نقد ندارد می تواند از اعتبار استفاده نماید (این خدماتی است که مشتری از آن استفاده کمی کند). از طرف دیگر مبلغی را بایت این خرید اعتباری به کارگزاری می پردازد. بنابراین هر دو سوی معامله منفعت خود را دریافت می کند.

   ۱
 172. urm60671 گفت:

  در محاسبه ی مبلغ قابل برداشت در هنگامی که وام اخذ شده کل مبلغی رو که با کسر ریال از باشگاه اخذ شده منفی در نظر میگیره و برای مقداری از اون پول که باقی می مونه تو حساب رسوب حساب نمیشه عملا یعنی وقتی یک ماهی رو اعتبار بگیریم و مقداری از اون رو که استفاده نمیکنیم حتی با فروختن سهم های قبلی یا کم کردن معامله رسوبی برای پول هامون مورد محاسبه قرار نمیگیره تا وام تسویه بشه .. لطفا برای اون پول هایی هم که استفاده نمیشن رسوب بگذارید پون انگیزه ی دریافت وام اعتباری رو کم می کنه وقتی میشه وام قرض الحسنه میشه گرفت با رسوب باقی مانده ی پول .. چون افراد یه میزان از سرمایه مثلا سه میلیون رو برای کاهش میانگین قیمت در بعضی مواقع تو حساب نگه میدارند که این اگه رسوب حساب بشه میشه باهاش وام قرض الحسنه برداشت و وقتی آدم اعتبار میگیره تا بیشتر از سرمایه ی خودش استفاده کنه دیگه اون پول براش یک ماه وام جدیدی ایجاد نمیکنه و ز انگیزه کم می کنه .. مرسی از توجهتون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی وقتی حساب شما منفی است یعنی بدهکار هستید، مگر امکان دارد که به مبلغ بدهکاری سود یا رسوب تعلق بگیرد؟

   ۰
   • agah42735 گفت:

    با سلام

    به این شکل از محاسبه عملا اجحاف به مشتری و یکنوع استفاده یکجانبه به سود کارگزاری محسوب میشود و کاملا با دوست عزیزمون هم عقیده میباشم و میبایست شرایط بهره مندی مشتریانی که بنحوی از کل وام دریافتی خود در طول بازه زمانی دریافت وام قرضه الحسنه استفاده نمینمایند به عنوان رسوب حساب ایشان محاسبه و منظور گردد چراکه با وجود بدهکاری این بدهکاری میتواند کمتر از میزان مبلغ وام دریافتی در روزههایی با توجه به میزان مبالغ خرید و فروشها یا حتی با توجه به واریزی های نقدی گردیده که مورد استفاده قرار نمیگیرند و قاعتا در حساب کارگزاری مانده و ااستفاده نشده باقی مانده اند و چنانچه این مبلغ بصورت مثبت به ححساابب مشتریان ننظیر سایرر کاارگزاریها منظور گردد دیگر این مسئله نیز قابل حل میگردد و چنین اجهافی به مشتریان نخواهد گردید که توقع برطرف کردن آن از سوی کارگزاری جهت رضایتمندی مشتریان توقع به جایی میباشد که انتظار تصحیح آن هر چه سریعتر نباید انتظار غیرمعقولی باشد و این درخواست فکر میکنم درخواست تمام مشتریان آن کارگزاری که ازین نوع وامها استفاده مینمایند میتواند باشد که جهت تایید درستی آن نیز براحتی قابل نظر سنجی میتواند قرار گیرید و از سوی کارگزاری اصلاح این مورد در اسرع وقت انتظار میرود.

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     دوست بزرگوار متاسفانه حساب بدهکار حسابی منفی است که سود یا رسوبی به آن تعلق نمی گیرد. همچنین اگر مشتری بسته اعتباری دریافت کرده است ولی در مدت اعتبار از آن استفاده نکرده باشد، هزینه آن مجدد به حساب بآشگاه مشتری عودت داده می شود.

     ۰
 173. AG8891 گفت:

  سلام در شهر ما کارگزاری شعبه ندارد برای بستن قرارداد اعتباری با کارگزاری برای دریافت وام چکار باید بکنیم ممنون از پاسخگویی میاندوآب -آ-غ

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی متاسفانه امضای قرارداد اعتباری حتماً مستلزم حضور مشتری (به همراه مدارک شناسایی معتبر) در یکی از شعب کارگزاری است و امکان امضای این قرارداد به صورت غیرحضوری وجود ندارد.

   ۰
 174. sharifi36355 گفت:

  سلام علیکم
  وقتتون بخیر
  متاسفانه رسوب اسفندماه برای بنده محاسبه نشده است ممنون میشم اگه پیگیری فرمایید.
  با آرزوی سالی پر از موفقیت خدمت شما

  ۰
 175. بهار گفت:

  سپاس از شما
  فقط اگه مشد سطح هها رو کمی برای دریافت وام میاوردید پایین خیلی خوب مشید
  در مورد افزایش سطح کمی توضیح جداگانه بدبد
  ممنون

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد شما بررسی و در صورت امکان پیاده سازی خواهد شد.
   در سایت بآشگاه برای اینکه به سطح بالاتر انتقال پیدا کنید به امتیاز بیشتر احتیاج است. در واقع با انجام فعالیت هایی از قبیل: انتخاب معرف، شرکت در مسابقات روزانه بآشگاه، انجام معاملات سهام و آتی سکه، خرید کلاس آموزشی، خرید بسته های همفکران و آواگلد و ... امتیاز گرفته و به سطح بالاتر منتقل می شوید. برای اطلاعات بیشتر از انجام فعالیت های امتیاز آور و میزان امتیاز مورد نیاز برای هر سطح به مطلب نحوه عضویت و راهنمای استفاده از بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه مراجعه بفرمایید.

   ۰
 176. AL1226 گفت:

  با سلام
  ۱-آیا وجه نقدی که در باشگاه داریم نیز در محاسبه رسوب آورده می شود؟
  ۲-آیا نیاز است هر ماه محاسبه رسوب صورت پذیر و یا تنها در موقع درخواست وام کفایت میکنند؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   ۱- وجه نقد بآشگاه در محاسبات رسوب تاثیری ندارد. تنها مبلغ تاثیرگذار در رسوب، مانده نقد و مثبت حساب معاملاتی مشتری است.
   ۲- درخواست محاسبه رسوب تنها یک بار صورت می گیرد و پس از آن رسوب ماهانه به صورت خودکار اتفاق می افتد. محاسبه رسوب حساب معاملاتی از زمانی شروع می شود که درخواست محاسبه توسط مشتری دربآشگاه ثبت شده باشد. محاسبه رسوب عطف به ما سبق نمی شود. یعنی چنانچه شما ۱ اردیبهشت ۹۷ درخواست رسوب خود را ثبت کرده باشید، رسوب شما از تاریخ ۱ اردیبهشت ۹۷ به بعد محاسبه خواهد شد و مانده پیش از ۱ اردیبهشت در محاسبات لحاظ نمی شود.

   ۰
 177. AK3782 گفت:

  با سلام طبق متن نوشته شده خود سایت :
  همه مشتریان کارگزاری آگاه که عضو بآشگاه هستند، می‌توانند درخواست محاسبه رسوب خود را ثبت کنند و زمانی که سطح ان ها به قله سهند (سطح ۵) رسید، می‌توانند در صورت کفایت قدرت وام، از وام خود استفاده نمایند.
  طبق متن بالا باید برای همه سطوح رسوب هر ماه محاسبه شود ولی من توی چند مورد از دیدگاه ها مشاهده کردم که گفتید رسوب برای سطوح پایین تر از سطح پنج محاسبه نمیشه
  لطفا واضح تر بگید آیا مثلا کسی که در سطح ۲ قرار داره و مانده قابل براشتش برای مدتی در حساب بدون استفاده باشه وقتی به سطح ۵ رسید میتونه استفاده کنه یا قبل از رسیدن به سطح ۵ هیچ مزیتی براش نداره؟ ممنون 🙂 ☺☻

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در ابتدا راه اندازی وام قرض الحسنه، حداقل سطح مورد نیاز برای محاسبه و دریافت وام، سطح ۵ بود. و چنانچه مشاهده فرمایید کامنتهای مذکور مربوط به اوایل زمان انتشار این مطلب است. اما پس از گذشت چندماه شرط حضور در سطح ۵ برای محاسبه رسوب حذف شد، لذا رسوب مانده برای کلیه مشتریانی که درخواست خود را ثبت کرده اند، محاسبه می شود؛ اما امکان دریافت وام ندارند. این مبلغ (رسوب مانده) در حساب بآشگاه آن ها محفوظ می ماند تا زمانی که به سطح ۵ برسند و بتوانند از وام خود استفاده نماید.

   ۰
 178. AM1840 گفت:

  سود و کارمزدش کاملا صفر ؟

  ۰
 179. AA5921 گفت:

  با سلام

  برای درک بهتر نحوه محاسبات رسوب ممکن است بفرمایید که چنانچه شخصی امسال در روز اول مرداد ماه با سطح کاربری سهند(۵) مبلغ پنج میلیون تومان وجه نقد به حساب معاملاتی خود واریز و تا اول دی ماه از آن استفاده ای ننماید، مقدار رسوب محاسبه شده در حساب وام قرض الحسنه وی در اول دی ماه امسال که قدرت دریافت وام وی را مشخص میکند به چه میزان خواهد بود؟
  (لطفا نحوه محاسبه آن مشخص نیز گردد)

  با تشکر

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای محاسبه رسوب شما، مانده معاملاتی روزانه ملاک قرار می‌گیرد. زمانی که به سطح ۵ می‌رسید ۶۰ درصد میانگین رسوب ماهیانه شما به عنوان قدرت وام درنظر گرفته می‌شود. با توجه به اینکه این قدرت وام یک ماهه شما را نشان میدهد و در بآشگاه اولین بسته وام ۳ ماهه است. باید عدد به دست آمده را بر ۳ تقسیم نمایید تا قدرت دریافت وام شما محاسبه گردد.
   با تشکر

   ۰
 180. AA3033 گفت:

  با سلام طرح بسیار خوبیه ایشالا شاهد خلاقیتهای بیشتر آگاه باشیم

  ۰
 181. AM7347 گفت:

  پیشنهاد خوبی هست اگر وام گیرنده بتونه ازش استفاده مطلوب ببره

  ۰
 182. AM5075 گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید واحدهای صندوق مبتنی بر سکه لوتوس یا عیار میتواند به عنوان تضمین وام قرار داده شود؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام واحترام
   خیر.برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی‌شود، از جمله: سهام بازار پایه فرابورس، گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران

   ۰
 183. AL6140 گفت:

  حداکثر وامی ک یک نفر با بالاترین سطح میتونه بگیره چقدره؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   حداقل بسته‌های وام قرض الحسنه ۵ میلیون تومان و حداکثر این بسته ها ۱۰۰ میلیون تومان با سررسید ۳، ۶، ۱۲ ماهه در سایت بآشگاه قرار گرفته است.

   ۰
 184. AO3441 گفت:

  سلام ممنون فقط کارمزد این وام ها چقدر است

  ۰
 185. AL5460 گفت:

  سلام به نظر من سطح بندی ها برا دریافت وام قرض الحسنه منطقیه ممنون

  ۰
 186. AF9623 گفت:

  سلام و خداقوت به تمامی افراد آگاه
  احتراماً واسه ارائه وام به عنوان مثال در سطح ٧ میزان ۶۵ درصد رسوب رو لحاظ میفرمایید و از ارزش تضامین سهم ۶٠ درصد رو قبول دارید بنظر در مورد دوم که ارزش تضامین هست الزام سازمان وجود داره اما درصورت امکان صحبت بفرمایید حداقل درصد رسوب رو به عددی فراتر ارتقاء بدن تا امکان بهره مندی از این امکان بیش از پیش فراهم بشود و حتی بصورت هدایا میشه این درصدها رو در ایامی خاص افزایش داد
  باتشکر از شما و همکاران گرامیتان

  ۱
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز خیلی ممنون از ارائه پیشنهادتان. مورد طرح شده شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت امکان اعمال می شود.
   با تشکر

   ۰
 187. AF6785 گفت:

  سلام
  سهامی که به عنوان تضمین نزد کارگزاری بصورت فریز میشه حتما باید متعلق به بازار بورس باشه یا فرابورس هم میتونه باشه؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   سهامی که به عنوان تضمین در نظر گرفته می‌شود هم مربوط به بورس و هم فرابورس است به شرط اینکه بازار پایه نباشد.
   باتشکر

   ۰
 188. AA5921 گفت:

  با سلام

  نظر به اینکه کلیه داده ها روزانه ذخیره میگردند خواهشمند است در مورد رسوباتی هم که جهت وام های قرض الحسنه مورد محاسبه قرار داده میشوند نیز امکان گزارشگیری این موارد را نیز در بخش در گزارشات جهت بهره برداری و مشاهده روزانه این مقادیر در نظر گرفته شده ایجاد گردانیده تا با ایجاد امکان گزارش گیری روزانه این رسوبات، هم ابهامی باقی نگذاشته و پاسخ سوالات زیادی که در این ارتباط همواره هست داده شده و هم با دیدن روزانه این ارقام مشتریان جهت تامین مانده مبلغ مورد نیاز خود بجهت دریافت این وام های قرض الحسنه ضمه تشویق بیشتر امکان برنامه ریزی در افزایش این مانده ها را یافته که ترغیب به حفظ و افزایش این مانده های حساب ها که در مجموع هم افزایش منافع حاصله ازین بابت را بیشتر از پیش جهت کارگزاری بهمراه خود خواهد داشت

  که این خود میتواند توجیه خوبی بجهت سرعت بخشیدن در اقدامی بدین جهت نیز قرار گیرد (اقدامی که بسادگی هم میتواند توسط یک برنامه نویس آماتور حتی با افزودن و تعریف تنها یک query ساده که از اطلاعات موجود ذخیره شده موجود نوشته میشود براحتی هم ایجاد گردانیده شود)

  با تشکر از توجه شما

  ۰
 189. AA2981 گفت:

  سلام
  چرا وام یک ماهه یا دو ماهه نمی گذارید؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام
   ضمن عرض تشکر از شما دوست عزیز پیشنهاد شما مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت امکان اجرا می شود.

   ۰
 190. AD0046 گفت:

  اخیرا اعلام شده که مشتریان اعتباری حق برداشت از حساب ندارند. می خواستم بپرسم برای تسویه حساب زودتر از موعد( ۴۵ روز زودتر) و برداشت مازاد اعتبار که اصل پول خودمونه باید چیکار کنیم؟ آیا لازمه حضوری بیایم کارگزاری؟ و اینکه آیا الان که وام قرض الحسنه ۳ ماهه را ۴۵ روزه تسویه میکنیم بازگشت اعتبار و بازگشت رسوب در باشگاه لحاظ میشود؟
  سپاس فراوان

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   شما مابه‌التفاوت حساب معاملاتی را می‌توانید برداشت کنید. برای تسویه زودتر از موعد باید با بخش اعتبارات کارگزاری تماس بگیرید.

   با تشکر

   ۰
 191. سیدمهدی باقری گفت:

  سلام.
  سوالی که بنده داشتم این هست که مثلا امروز ۵۰میلیون ریال وام قرض الحسنه دریافت شد ولی تا ۲۰ یا ۳۰روز آینده سهمی خریداری نشده و در حساب معاملاتی باقی باشد. آیا به این مبلغ وام که در حساب آنلاین کارگزاری قرار دارد (و در واقع با مانده حساب جمع شده است) هم رسوب تعلق می گیرد یا نه؟

  پ.ن: این سوال رو در تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۲ ق.ظ با کد باشگاه AG1487 نیز پرسیدم ولی همچنان در دست بررسی است. ضمنا در هنگام لاگین امکان دسترسی بنده به صفحه وجود نداشته و خطای امنیتی می دهد.

  باتشکر از شما

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام
   شما با دریافت وام یا بسته اعتباری مبلغی به حسابتان واریز نمی‌شود، بلکه تا آن مقدار می‌توانید سهام خریداری کنید، در نتیجه رسوب تعلق نمی‌گیرد.

   با تشکر

   ۰
 192. AD8007 گفت:

  لطفا درصد رسوب را کم کنید. با تشکر

  ۰
 193. AR6744 گفت:

  سلام.باتشکر از کارگزاری آگاه .من چند سالی هست که عضو یک کار گزاری دیگه هستم اما با وجود گردش مالی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون در ماه یه اعتبار درست و حسابی نمیتونم بگیرم.میزان اعتبار بسیار کمه امید وارم با متد کار گزاری آگاه بتونم اعتبار خوبی بگیرم و بهتر کار کنم

  ۰
 194. AP7340 گفت:

  سلام من الان گزینه ثبت درخواست پیدا نمیکنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ثبت چه درخواستی منظور شما است؟
   اگر ثبت درخواست محاسبه رسوب است، باید به بخش خدمات مراجعه کرده و گزینه وام قرض الحسنه را انتخاب کنید.
   اگر متن توافق نامه و دکمه ارسال درخواست را مشاهده نمی کنید و به جای آن بسته های وام نمایش داده می شود، یعنی شما پیش از این درخواست خود را ارسال کرده اید.

   ۰
 195. AN8548 گفت:

  خیلی جالبه که سودی براش تعلق نمیگیره

  ۰
 196. AP4940 گفت:

  سلام
  برای تسویه بسته اعتباری یا وام آیا باید مراحل خاصی را طی کنیم یا بصورت خودکار از مانده قابل برداشت ما برداشته میشه و تسویه میشه
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در موعد سررسید، درصورتی که وجه نقد کافی در سامانه معاملاتی آنلاین خود داشته باشید به صورت خودکار برداشت می‌شود.
   البته این امکان نیز وجود دارد که بسته اعتباری خود را در صورت داشتن وجه نقد کافی در بآشگاه، تمدید نمایید.
   باتشکر

   ۰
 197. AP4940 گفت:

  با سلام واحترام
  یه مشکلی برای کسانی که با موبایل کار میکنن در خرید یسته های اعتباری وجود داره
  اونم اینه که وقتی بسته و تاریخش را انتخاب می کنیم تایید را می زنیم و وارد صفحه موافقت نامه میشیم در انتهای صفحه موافقت نامه یه جای تیک هست که باید زده بشه اما مشکل اینجاست که اون تیک را انقدر کوچک گذاشتن که در صفحه موبایل کاملا محو هستش و دیده نمیشه و در واقع خرید بسته را با موبایل غیر ممکن کرده
  اگه رسیدگی کنین ممنون میشیم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه این موارد را به ما اعلام می کنید.
   برای بررسی بیشتر لازم است از مشکلی که وجود دارد لطفا عکس بگیرید و به تلگرام پشتیبانی بآشگاه با آیدی
   agah_help@
   ارسال بفرمایید.
   با تشکر

   ۰
 198. AM7968 گفت:

  سلام اگه رسوب پول یکماه ۵میلیون تومان باشه چقدر ماه حداکثر چند ماهه تعلق میگیره واینکه تا پرداخت اقساط میتونیم پول خدمان را برداشت کنیم یانه ؟ممنونم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر میزان رسوب ۵ میلیون تومان باشد و فرض کنیم که در سطح ۵ بآشگاه قرار گرفته اید، ۶۰% میزان رسوب یکماهه شما برابر ۳ میلیون تومان خواهد بود که به این عدد قدرت وام گفته می‌شود و از آنجایی که برای استفاده از بسته های وام قرض الحسنه میزان قدرت وام ماهانه می بایست ۱۵ میلیون تومان باشد بنابراین هیچ یک از بسته ها فعال نخواهد شد.
   باتشکر

   ۰
 199. سید رسول گفت:

  سلام خسته نباشین
  درخواست اعتبار از کارگزاری کردم به مبلغ ۲ تومن انجام شده ولی زمان برداشت پول از حساب آنلاین تا مبلغ ۲ تومن بلوکه میشه ونمیتونم برداشت کنم
  میشه راهنمایی کنین

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   تا زمانی که به کارگزاری بدهکار هستید امکان برداشت وجه در سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری آگاه نخواهید داشت.
   باتشکر

   ۰
 200. AO4928 گفت:

  با سلام ممنون از مطالب ارزشمندتون موفق باشید

  ۰
 201. AB9303 گفت:

  سلام خدا قوت
  ۱- رسوب مانده بنده ۳۴ میلیون ریال است . حدودا چه مبلغی و چند ماه در حساب کارگزاریم بگذارم تا وام ۵ تومنی به من تعلق گیرد؟
  ۲- باز پرداخت وام به صورت اقساطی است یا یکباره ؟
  ممنون از پاسخگوییتان ......

  ۰
 202. AT8430 گفت:

  باسلام
  این فکر خیلی خوبی هست که سرمایه افراد عضو باشگاه در هر حالت ساکن نیست .
  ممنون از عوامل باشگاه

  ۰
 203. AT5906 گفت:

  طرح خیلی خوبیه ولی کمی سخت گیرانه هم هست

  ۰
 204. جواد احسانی گفت:

  سلام خیلی طرح خوبی میباشد

  ۰
 205. هادی گفت:

  خیلی فرصت خوبی رو برای مشتریان فراهم کردیدی ممنون

  ۰
 206. AA2981 گفت:

  آنقدر شرایط سخت است که بنده بعداز ۲سال هنوز موفق به دریافت وام نشدم؟؟؟؟

  ۰
 207. رضا رضایی گفت:

  سلام.اگر بسته وام ۵ میلیونی را خریداری کنیم و استفاده نکنیم مثل بسته اعتباری ایا به تعداد روزای استفاده نشده مقدار رسوب پولمون برگشت میخوره به حساب؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای استفاده از وام قرض الحسنه از آنجایی که هزینه ای برای فعالسازی آن پرداخت نمی شود لذا به تعداد روزهایی که از وام استفاده نکنید پولی به حساب باشگاه شما عودت داده نمی شود.
   باتشکر

   ۰
 208. AU3410 گفت:

  به مانده حساب سود هم بدید/ممنونم

  ۰
 209. مریم گفت:

  با سلام و با تشکر از فرصت بسیار خوبی که در اختیار کاربران گذاشتین در خصوص وام قرض الحسنه خلاصه بعد از مدتها تلاش تونستم وام را دریافت کنم ولی یه مشکلی که وجود داره این هست که من با اون مبلغ وام و خیلی بیشتر از اون سهم خریدم ولی چند روز پیش که خواستم یک میلیون از حساب کارگزاریم بگیرم اجازه نمیداد و وقتی من با کارگزاری تماس گرفتم گفتن باید حتما مبلغ وام در مانده حساب کارگزاریتون باشه بعد یک میلیون درخواست کنین خوب این خیلی دور از منطق هست.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   طبق قانون بورس، تا زمانی که از اعتبار کارگزاری برای خرید و فروش استفاده می‌کنید، نمی‌توانید وجه نقد موجود در حساب کارگزار را برداشت نمایید مگر اینکه مبلغی بیشتر از بدهی در حساب معاملاتی کارگزاری داشته باشید که در این صورت امکان یرداشت آن میسر شده است.

   ۰
 210. AU2625 گفت:

  سلام
  خوبه فقط شرایط سخته
  وقتی فرد به درجه های بالا برسه دیگه چندان نیازی به وام و اعتبار نیست، ابتدای کار نیاز به وام هست.

  ۰
 211. AU0698 گفت:

  حرکت جالب و خوبی اگه سود نداشته باشه

  ۰
 212. AT9088 گفت:

  با سلام
  یعنی مانده مبلغ در صفحه معاملاتو باید به باشگاه انتقال بدیم یا نیازی نیست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   سوال شما واضح نیست اما به دلیل قوانین مربوط به پولشویی و قوانین سازمان بورس، امکان انتقال و واریز وجه به حساب بآشگاه، وجود ندارد.
   باتشکر

   ۰
 213. علیرضا گفت:

  چه فرقی با اعتبار داره؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که از اسم وام نیز مشخص است به صورت قرض الحسنه است و بابت فعالسازی آن از شما هزینه ای دریافت نمی شود.
   همچنین براساس وجه نقدی که در سامانه معاملاتی آنلاین باقی می ماند رسوب این مانده حساب تا آخر ماه محاسبه و در صورت دارا بودن شرایط، این بسته ها برای شما فعال می گردد.
   باتشکر

   ۰
 214. AD6201 گفت:

  سلام
  امکان انتقال وام چجوریه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

  ۱
 215. AE1394 گفت:

  با سلام
  در صورت انتقال وام قرض الحسنه به فرد ديگر كه در بآشگاه فراهم شده ، آيا فرد انتقال دهنده نيازي به تکمیل فرم قرارداد اعتباری با کارگزاری آگاه دارد.

  ۰
 216. AJ1950 گفت:

  سلام علیکم .
  اگر شرایط وام قرض الحسنه را ساده تر کنید .استقبال خوبی میشه .با تشکر.

  ۰
 217. حمید صالحی گفت:

  سلام منظور از رسوب پول یعنی آخرین مانده از آخرین خرید و فروش سهام می باشد؟

  ۰
 218. AV0046 گفت:

  دقیقه ۱۲:۴۵ اشتباه تایپی داره لطفا اصلاح بشه

  ۰
 219. هادی سالاری گفت:

  سلام ببخشید من از صفحه خود کارگزاری وارد باشگاه میشوم به همین دلیل رمز عبور و نام کاربریم را که برای گرفتن وام ضروری است را فراموش کرده ام. حال برای گرفتن وام چه کنم؟

  ۰
 220. AG4375 گفت:

  طرح جالبیه ولی اگه سطوح تعلق گیری وام رو کمتر می کردید خیلی عالی تر میشد.
  با تشکر

  ۱
 221. AJ8969 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من سطح ۷ هستم و رسوب پول هم دارم.درخواست میزنم میگه قرارداد اعتباری ثبت نشده.چیکار باید بکنم؟؟؟

  ۰
 222. AJ8969 گفت:

  قرارداد اعتباری رو چطوری باید ثبت کرد؟آگاه در شهر ما شعبه نداره

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای بستن قرارداد اعتباری لازم است، حتما به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 223. AV0404 گفت:

  خیلی ممنون
  واقعا سرویس خیلی خوبیه برای کسانی که در مورد سرمایه اولیه با مشکل مواجه هستن.
  دمتون گرم.

  ۰
 224. AS4063 گفت:

  باز پرداخت وام مثلا ۳ ماهه چند درصد محاسبه میشه ؟
  نتونستم درصد وام قرض الحسنه رو پیدا کنم !

  ۰
 225. AS6103 گفت:

  سلام
  کاش یه قسمتی به سایت باشگاه اضافه می شد که خودکار میزان مانده فرد حساب و خودکار مثلا بعد از هر هفته یا هر ماه رسوب فرد حساب بشه و نیازی به درخواست نباشه. چون از زمانی که درخواست می دیم رسوب های قبلی حساب نخواهند شد همونجوری که در این متن هم اشاره شد. در واقع پس از درخواست فرد رسوب حساب خواهد شد که این اجحاف هست و رسوبی که فرد داشته از قبل از درخواست محاسبه نخواهد شد.
  با تشکر

  ۱
 226. AU6047 گفت:

  خیلی ویدئوی کاملی بود همه سوالارو جواب دادین باهاش خیلی خوب بود. بچه ها مچکریم 🙂

  ۰
 227. AV8375 گفت:

  یعنی قسط نداره؟ همه اون پولو باید تاریخ سررسید تسویه کنیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   این وام به صورت قرض الحسنه است و سودی بابت آن دریافت نمی‌شود.
   و لازم است کل اعتبار را در تاریخ سررسید تسویه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 228. AV0806 گفت:

  شرایط وام واقعا عالیه
  ممنون

  ۰
 229. AU5671 گفت:

  سلام چون قرض الحسنه است طرح خوبیه و به عدالت نزدیکتره.ممنون

  ۰
 230. AP6069 گفت:

  طرح بسیار عالی و بی نظیری هست که باعث میشه دغدغه خروج پول از حساب رو نداشته باشیم

  ۰
 231. AR1463 گفت:

  سلام
  طرح بسیارعالی ومفیدهست.
  با شرایط خوب

  ممنون وسپاس

  ۰
 232. AU0902 گفت:

  سلام
  ممنون از خدماتی که ارائه میدین شرایط دریافت وام و بسته های اعتباری باید چه سطحی در باشگاه داشته باشیم ؟

  ۰
 233. AV8722 گفت:

  سلام
  اگر وام را دریافت کنیم و استفاده نکنیم پول وام هم جزو رسوب حساب محاسبه می شود ؟
  با تشکر

  ۰
 234. AV7163 گفت:

  با سلام
  طرح خوبی هست
  مدت زمان باز پرداخت وام کم هست به نظرم...

  ۰
 235. AX3730 گفت:

  سلام خوبه ولی چرا ۵۰% تا ۷۰% از رسوب ؟ اگر تو بانک قرض الحسنه رسالت بزاریم ۱۰۰% از رسوب را وام میدن. اگر میشه درصدش را بالا ببرین

  ۰
 236. AB8319 گفت:

  سلام،
  سوال۱: اگر پولی به صورت آنلاین به اکانتمان در کارگزاری واریز می کنیم و فعلا معامله ای هم با آن انجام نشده، آیا محاسبه رسوب از روز واریز وجه به حساب کارگزاری آغاز می شود یا فردای آن روز؟ یعنی به روز واریز وجه هم رسوب تعلق می گیره؟
  سوال۲: در مورد روز برداشت چطور؟ چون مثلا وقتی از امروز برای ۵ روز آینده درخواست وجه میزنیم، مبلغ از حسابمان در کارگزاری ظاهرا کسر میشه و نمایش داده نمیشه، آیا آن مدت ۵ روز هم رسوب تعلق میگیره؟
  با تشر فراوان

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   هز زمان که پول در حساب کارگزاری شما باشد رسوب آن محاسبه می شود. در زمانیکه واریز وجه انجام دهید همان روزی که انتقال پول به حساب کارگزاری انجام شود رسوب آن حساب می شود. همچنین در زمان درخواست وجه تا روزی که پول از حساب کارگزاری کسر شود رسوب محاسبه می شود. در مورد درخواست وجه برای ۵ روز بعد تا روز ۵ رسوب حساب می شود.
   باتشکر

   ۲
 237. AH2995 گفت:

  سلام
  قرار داد اعتباری یک بار که انجام دهیم کافیست که برای چند دوره از بسته اعتباری استفاده کنیم؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   امضای قرارداد اعتباری تا زمانی که تاریخ اعتلار آن به پایان نرسد یا سقف میزان اعتبار دریافتی در آن افزایش نیابد، نیاز به مراجعه حضوری مجدد ندارد.

   ۱
 238. ابوذر گفت:

  سلام این وام طرح خوبی هست

  ۱
 239. AY4286 گفت:

  واقعا طرح خیلی خوبی هست

  ۱
 240. AY4286 گفت:

  واقعا طرح خیلی خوبی هست
  یه سوال ؟
  اگر موجودی در حساب لینک شده به کارگزاری باشد (بانک ملت یا سامان) باز هم در رسوب قابل محاسبه است؟

  ۱
 241. AL2822 گفت:

  طرح بسیار خوب مخصوصا برا دانشجوهایی که پولشون رونیاز دارند

  ۱
 242. AG3226 گفت:

  با سلام

  آیا هنوز هم برای دریافت تسهیلات نیاز به سطح خاصی از باشگاه است؟

  اگر من در بورس ۵۰۰ میلیون تومان سهم داشته باشم و ۵۵ میلیون را برای گرفتن تسهیلات از کارگزاری آگاه , به عنوان ضامن بگذارم
  آیا می توانم در کارگزاری به غیر از آگاه با باقی مانده پول خود , تسهیلات جدیدی دریافت بکنم؟

  بسیار متشکر میشوم اگر من را در پرسش دوم راهنمایی کنید , چون نیاز به تسهیلات بیشتر از ۵۰ میلیون دارم

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   برای دریافت وام حتما باید سطح باشگاه مشتری ۵ به بالا باشد.
   اگر مابقی پرتفوی شما در کارگزاری دیگری است و آن کارگزار اعتبار می دهد، می توانید با استفاده از پرتفوی خود از آن کارگزاری خدمات اعتباری بگیرید. البته این وابسته به شرایط اعطای اعتبار در آن کارگزاری است.

   ۰
 243. AY8316 گفت:

  صدای ویدیو بسییار ضعیف هست.نمیدونم یعنی تا حالا خودتون متوجه نشدین؟!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای ما ارسال می کنید.
   انشااله طی روزهای آتی این ویدئو ها اصلاح می شوند

   ۰
 244. AP0117 گفت:

  سلام منظور از رسوب مانده حساب چی هست میشه بیشتر توضیح بدین ممنون

  ۰
 245. AU0902 گفت:

  با سلام
  معمولاً مشتریان در بازار سرمایه به خصوص بازار بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند ریسک‌پذیرتر بوده و به دنبال بازده بالاتری بابت ریسکشان هستند.

  ۰
 246. BA0509 گفت:

  سطح ۵ حداقل ۲۰۰۰۰ امتیاز می خواهد . اگر سطح ۴ یعنی ۱۰۰۰۰ امتیاز مبنا بود بهتر می شد

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   تفاوت امتیاز ببین سطوح مختلف طبق محاسباتی در بآشگاه مشتریان قرار داده شده است.
   پیشنهاد شما برای بررسی در اختیار تیم توسعه بآشگاه مشتریان قرار خواهد گرفت.
   با تشکر

   ۰
 247. AK3114 گفت:

  طرح خیلی خوبیست باعث انگیزه میشه با توجه به شرایط سخت بانک ها برای پرداخت تسهیلات

  ۰
 248. حامد گفت:

  طرح بدی نیست ولی بایستی به مانده حسابها سود تعلق بگیره اگه کسی خواست سودش رو دریافت کنه اگه نخواست از وامش استفاده کنه. ولی از این مهمتر لطفا سرورهاتون رو قویتر بکنید چون یکی از کارگزاریهایی هستید که دچار قطعی زیاد هست. امیدوارم رسیدگی کنید.

  ۱
 249. BC5684 گفت:

  بسیار عالی
  این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که در بآشگاه به قله سهند (سطح ۵) صعود کرده باشند یا در بیستون، رامند، بینالود و الوند هم قابل دریافت است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   رسوب مانده حساب و قدرت وام برای همه سطوح محاسبه می‌شود، اما امکان دریافت این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که اولاً عضو بآشگاه شده باشند، ثانیا‍ً حداقل به قله سهند صعود کرده باشند. یعنی همه مشتریان کارگزاری آگاه که عضو بآشگاه هستند، می‌توانند درخواست محاسبه رسوب خود را ثبت کنند و زمانی که سطح ان ها به قله سهند (سطح ۵) رسید، می‌توانند در صورت کفایت قدرت وام، از وام خود استفاده نمایند.

   ۰
 250. AS4859 گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  دوتا سوال داشتم
  اول اینکه فقط رسوب یک ماه اخیر مهمه؟
  یعنی مثلا رسوب سه ماهه ی اخیر تاثیری در وام نداره؟
  دوم اینکه چه زمانی باید در خواست محاسبه رسوب رو ثبت کرد؟
  مثلا من الان که ثبت میکنم همون تاریخ محاسبه رسوب اولین بار که ثبت کرده بودم رو میاره و اصلا محاسبه جدیدی ثبت نمیشه

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   محاسبه رسوب از تاریخ و زمانی که شما درخواست رو بدهید به طور ماهانه محاسبه می شود و رسوب حساب شما آپدیت می شود.

   ۰
 251. AR2460 گفت:

  سلام اگه میشه سطح رو یکی دو پله پایین بیارید به همون مقدار هم وام رو کمترش کنید

  ۰
 252. AK3114 گفت:

  سلام
  رسوب گیری را چند درصد در نظر می گیرید؟

  ۰
 253. AG5629 گفت:

  سلام
  امکان فروش امتیاز وام هم وجود داره؟ به چه صورت هست؟

  ۰
 254. BA9145 گفت:

  کسب ریال باشگاه خیلی سخته کاش تبدیل امتیاز به ریال عملی بشه ممنون

  ۰
 255. BH5363 گفت:

  سلام
  طرح خوبیه اما جهت استفاده از وام ؛ لطفا رسیدن به سطح ۵ را تقلیل دهید. با تشکر.

  ۱
 256. AW3424 گفت:

  با سلام
  شرایطی مهیا گردد که از سطح ۴ بتوان وام دریافت نمود .
  با تشکر

  ۰
 257. BD1458 گفت:

  سلام
  به این وام سود هم تعلق میگیره؟
  یعنی کارگزاری درصد سود برداشت میکنه یا اینکه صرفاْ قرض الحسنه بدون سود است؟

  ۰
 258. محسن ن گفت:

  کارگزاری اگاه برای تضامین چک هم قبول می کند؟

  ۰
 259. N.b گفت:

  واقعا کارجالبه وام گرفتن ازاین طریق مخصوصا اینکه سودبهش تعلق نمیگیره

  ۰
 260. امیر گفت:

  برای دریافت وام ۵۰میلیون ریالی چه مبلغی و چند وقت باید در حساب باشد تا رسوب مورد نیاز حاصل شود ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   محاسبه رسوب از میانگین مانده نقدی موجود در حساب معاملاتی شما به صورت ماهانه محاسبه شده و ابتدای هر ماه در حساب بآشگاه منظور می شود.
   بنابراین اگر شما سهمی را بفروشید، پس از تسویه فروش، اگر مبلغ فروش در حساب معاملاتی شما برای چند روز بماند، این مبلغ به عنوان مانده برای شما محاسبه می شد. یا اگر وجهی را به حساب معاملاتی خود واریز کنید (از طریق پرداخت شتابی یا فیش واریزی) و چند روز این پول در حساب معاملاتی شما بماند، وجه مذکور در محاسبه رسوب لحاظ خواهد شد.

   ۰
 261. امیرحسین گفت:

  سلام.امکان تسویه زودتر از موعد برای مشتری وجود داره؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام
   خیر امکان تسویه زودتر از موعد نیست. هزینه اعتبار استفاده نشده به صورت هفتگی به حساب شما باز می گردد.

   ۰
 262. مرجان گفت:

  با سلام خیلی خوبه ممنون .

  ۰
 263. امیر گفت:

  با سلام
  آیاکسی که هنوز به سطح ۵ نرسیده میتونه درخواست وام بده بعد که به سطح ۵ رسید از وام استفاده بکنه بعد این فرم قرارداد اعتباری چجوره باید مراجعه کنیم به کارگزاری
  باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور استفاده از وام قرض الحسنه الزامی است که باید به سطح ۵ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه رسیده باشید. برای استفاده از خدمات اعتباری هم، فقط یک مرتبه به منظور امضا و تنظیم قرارداد اعتباری باید به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.

   ۰
 264. sina9752 گفت:

  خیلی هم خوووب. فقط کاش می شد بسته به انتخاب مشتری یه درصد کارمزدی به وام اضافه می شد ولی زودتر وام پرداخت میشد . منظورم از بابت زمان رسوب و ضریب رسوب نسبت به مبلغ وام.

  ۰
 265. ناصر فهیم گفت:

  سلام خسته نباشید
  رسوب سه ماه من حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان هست در حالی که تو صفحه انتخاب وام نوشته رسوب مانده شما یک میلیون و صد هزار ؟
  محاسبه رسوب به چه صورته؟یعنی رسوب ماه های قبلی من صفر و از بین میره؟یا اینکه همه ماه ها جمع میشه و اگه جمع میشه چرا تو قدرت وام فقط بر اساس رسوب یک ماهه حساب کرده؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   محاسبه رسوب از میانگین مانده نقدی موجود در حساب معاملاتی شما به صورت ماهانه محاسبه شده و ابتدای هر ماه در حساب بآشگاه منظور می شود.
   بنابراین اگر شما سهمی را بفروشید، پس از تسویه فروش، اگر مبلغ فروش در حساب معاملاتی شما برای چند روز بماند، این مبلغ به عنوان مانده برای شما محاسبه می شد. یا اگر وجهی را به حساب معاملاتی خود واریز کنید (از طریق پرداخت شتابی یا فیش واریزی) و چند روز این پول در حساب معاملاتی شما بماند، وجه مذکور در محاسبه رسوب لحاظ خواهد شد.
   برای آشنایی بیشتر به مطلب " دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه " در بلاگ بآشگاه مراجعه بفرمائید.

   ۰
 266. amirhosein گفت:

  سلام.بعد از دریافت وام امکان فروش کل سهامی که به عنوان ارزش تضمین معرفی شده بود یا حداقل جایگزین کردن سهام های دیگه به جای اون ها وجود داره؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که بخواهید سهامی که به عنوان ارزش تضمین نزد کارگزاری قراداده شده را بفروش برسانید، می توانید با اعلام به کارگزاری تضمین خود را با سهم دیگری پوشش دهید و سهام مد نظر را بفروشید.جهت پیگیری درخصوص درخواست خود لطفا درساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین کارگزاری آگاه تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 267. مرادی گفت:

  سلام علیکم وقت بخیر.
  طرح‌ خوبی هست . فقط طریقه محاسبه رسوب رو ممنون میشم توضیح کامل بفرمائید . مثلا اگر یک نفر ۱۰ میلیون تومان نقد در حسابش باشه و تا ۱۰ روز خرید نکنه رسوب چقدر تعلق میگیره ؟؟
  آیا به سهم‌های خریداری شده در پرتفومون که نفروختیم هم رسوب تعلق میگیره ؟؟

  خیلی ممنون از لطف شما .

  ۰
 268. سید جواد گفت:

  با سلام و احترام
  طرح بسیار مفید و سودمند برای همه سهامداران است.
  سپاس از خدمات عالی شما

  ۰
 269. لقمان گفت:

  ممنون از خدماتی که برای مشتریان کارگزاری ارائه می‌دید.

  ۰
 270. Babak گفت:

  سلام

  ۴۷۹ نظر را خواندم اما پاسخ واضحی برای سوالات خود پیدا نکردم. لطفا بطور صریح بفرمایید:
  ۱- رسوب سرمایه فقط برای ماه قبل محاسبه می‌شود یا بصورت تجمعی شامل کلیه ماههای گذشته بعد از فعالسازی می‌باشد؟
  ۲- امکان تسویه زودتر از موعد وجود دارد؟ بدین معنی که اگر بحواهیم به هر دلیلی بخش زیادی از سرمایه یا کل آن را خارج کنیم آیا امکان تسویه وام و انجام اینکار هست؟

  سپاسگزارم

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   محاسبه رسوب از میانگین مانده نقدی موجود در حساب معاملاتی شما به صورت ماهانه محاسبه شده و ابتدای هر ماه در حساب بآشگاه منظور می شود.امکان تسویه وام زودتر از موعد در کارگزاری آگاه میسر نیست.

   ۰
   • Babak گفت:

    سلام مجدد و ممنون از پاسخگویی، بنابراین:
    ۱- رسوب فقط شامل مانده نقدی در ماه گذشته می‌شود.
    ۲- در صورت دریافت وام امکان خروج از بورس تا زمان سررسید وام نیست.

    تایید می‌فرمایید؟

    ۱
 271. ایدا افضل شهیدی گفت:

  سلام من در صندوق سرمایه گذاری اگاه ثبت نام کردم در قسمت صدور واسم پیام میاد ک این قسمت برای شما غیر فعال است میشه لطف کنید بگید چجوری باید فعالش کنم سرمایه ای که میخواد وارد کنم واسه صندوق اینترنتی یا باید حضوری برم کارگزاری؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا در ساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۸۲۱۵۴۴۰۵ و ۰۲۱۸۲۱۵۴۴۰۶ بخش صندق کارگزاری آگاه تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 272. وفا گفت:

  سلام
  این طرح خیلی خوبه فقط خیلی کند و زمان بر هست
  در واقع رسوب پول تو بازار صعودی خودش یک جور ضرر هست.
  ولی برای بازارهای رنج یا نزولی میشه روش حساب کرد 👍

  ۰
 273. فریدون عزیزی گفت:

  سلام این طرح خیلی عالیه و رسیدن به قله های بالاتر هم آسون به شرط مطالعه و فعالیت متوالی هم در معاملات وهم در مسابقات پیروز موفق باشید.

  ۱
 274. Hmm گفت:

  سلام
  اگر کسی وام بگیره و بعد قصد برداشت وجه از حساب کارگزاری رو داشته باشه میتونه این کار رو بکنه یا مثل بسته اعتباری فقط میتونه مبلغی که اضافه از وام هست رو بردارمثلا من اگر ۵۰ تومن پول تو حساب کارگزاری داشته باشم و وام بگیرم و سهام بخرم میتونم کل پولی که از قبل بوده بردارم یا نه ؟همچنین اگر سهام بفروشم میتونه کل پولش رو بردارم یا خیر؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه :
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید.کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود.مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

   ۰
 275. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید برای وام قرضالحسنه باید قرداد اعتباری را امضا کرد یا نه و ما به اندازه وام باید تضمین سهام بدهیم وان سهام را خریدو فروش نکنیم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، جهت بهره مندی از وام قرض الحسنه و اعتبار از طریق کارگزاری آگاه بمی بایست برای امضاء قرارداد اعتباری بصورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه بفرمائید.از دیگر شرایط برای دریافت اعتبار و وام قرض الحسنه ; کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود ، مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

   ۰
 276. zare64 گفت:

  طرح خوبیه

  ۰
 277. رضا گفت:

  طرح جالبیه فقط در مورد سهلم تضمین، میشه بفرمایید که قابلیت فروش. دارن یا نه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، امکان فروش وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود.

   ۰
 278. aw7574 گفت:

  سلام
  آیا امکان انتقال وام قرض الحسنه مثل بسته های اعتباری هست ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ،امکان انتقال وام در بآشگاه فراهم شده است. برای این منظور هم شما و هم فرد مورد نظری که تمایل دارید وام را به ایشان انتقال دهید می بایست مشتری آگاه باشید و شرایط دریافت وام را احراز کرده باشید. در این صورت شما می توانید وام قرض الحسنه را دریافت نموده و به فرد مورد نظر خود انتقال دهید.
   شرایط لازم برای دریافت وام قرض الحسنه از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید. کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود. مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

   ۱
 279. امیر گفت:

  سلام
  دو تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱.ایا کسی که میخواهد وام خود را به کد دیگر انتقال بدهد هم باید شرایط دریافت وام از جمله امتیاز لازم و امضا قرارداد را داشته باشد و همینطور تعهد باز پرداخت وام به عهده وام گیرنده است یا کسی که وام به او انتقال داده شده

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ،هم شما و هم فردی که تمایل دارید وام اعتباری را به ایشان انتقال دهید می بایست شرایط درسافت وام را داشته باشید.شرایط لازم برای دریافت وام قرض الحسنه از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید. کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود. مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

   ۰
 280. امیر گفت:

  سلام من تازه توی کارگزاری آگاه حساب باز کردم و تابحال درکارگزاری دیگری تابحال ۵۰۰میلیون سهام خریدم ولی هیچ امکاناتی نگرفتم اینکه بابت خرید سهام امتیازمیدیدعالیه و دوستانی که معرفی میکنم برای من و خودشون امتیازداره خیلی خوبه وبهترازهمه این شرایط وام که حرف نداره.تشکربابت طراحی خوبتون

  ۱
 281. محمد گفت:

  سلام بسیار عالی ولی مستلزم داشتن وجه نقد در حساب معاملاتی هست من به شخصه ترجیح میدم وجه نقدم رو تبدیل به سهام کنم و کمتر نقد بمونم اما سوالی که دارم که رسوب پول چطور محاسبه میشه و مثلا در دوره یکماهه هست ? و اگر در طول این دوره فقط یک روز وجه نقد در حساب باشه بازم میشه وام رو گرفت?

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   نحوه محاسبه و شرایط دریافت وام قرض الحسنه درمطلب "دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه"ذکر شده است.
   اما به طور خلاصه میانگین مانده نقد حساب معاملاتی شما در هر ماه محاسبه شده و در درصد وام قابل محاسبه برای سطح شما در آن ماه ضرب می شود.
   میانگین مانده نقد حساب معاملاتی شما برابر است با مجموع مانده نقد حساب معاملاتی شما در هر روز ماه تقسیم بر تعداد کل روزهای آن ماه (۲۹، ۳۰ یا ۳۱ روز)
   درصد وام قابل محاسبه برای هر سطح نیز در ادامه آمده است:
   سطوح ۱، ۲، ۳ و ۴ ب(یستون، رامند، بینالود و الوند) ۵۰% مقدار رسوب ماه گذشته
   سطح ۵ (سهند)۶۰% مقدار رسوب ماه گذشته
   سطح ۶ (تفتان) ۶۰% مقدار رسوب ماه گذشته
   سطح ۷ (توچال) ۶۵% مقدار رسوب ماه گذشته
   سطح ۸ (دنا) ۶۵% مقدار رسوب ماه گذشته
   سطح ۹ (سبلان) ۷۰% مقدار رسوب ماه گذشته
   سطح ۱۰ (دماوند) ۷۰% مقدار رسوب ماه گذشته
   بنابراین در یک فرمول کلی از راست به چپ خواهیم داشت:
   (مجموع مانده نقد مثبت حساب معاملاتی در هر روز ماه / تعدادکل روزهای آن ماه) *درصد وام قابل محاسبه برای سطح همان ماه = قدرت وام گیری ماه
   ۲ نکته:
   ۱- در صورتی که در حساب شما اعتبار وجود داشته باشد، مانده شما منفی است و در رسوب منظور نخواهد شد.
   ۲- با فروش سهم در یک روز، مانده آن روز تغییری نمی کند بلکه اگر آن را برداشت نکنید از ۲ روز بعد مانده آن برای شما لحاظ می شود. زمانی که سهمی را می خرید مبلغ خرید در روز خرید و روز کاری بعد از آن از مانده مورد محاسبه شما کسر نمی شود.

   ۰
  • HaniBest گفت:

   دوست عزیز اکثر قدیمی های بازار بورس سفارش میکنن حداقل ۲۰ الی ۳۰ درصد پولتون را نقد نگهدارید تا اگر سهمی فرصت ورود داد بتونیم بخریم

   ۱
 282. کرمعلي قاسمي شوبي گفت:

  سلام
  اگر ممکن است علاوه بر دادادن وام امکان کاهش کارمزد نيز بجاي دريافت وام مد نظر قرارگيرد يعني عضو باشگاه با سطوح مختلف از تخفيف در کارمزد بجاي دريافت وام نيز استفاده نمايد مثلا يا وام ويا تخفيف در کارمزد ويا .. اين روش يعني تخفيف کارمزد بيشتر مناسب افرادي است که رسوب سود کمتري دارن .البته باهماهنگي کارگزاري و.. باتشکر

  ۱
 283. علیرضا منصوری گفت:

  سلام ممنون از شرایط خوبی که برای کسب درآمد بیشتر فراهم کردید
  راجع به قرارداد اعتباری توضیح بیشتری میدید؟؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه می بایست شرایطی را احراز بفرمائید. یکی از شرایط دریافت وام ، امضاء قرارداد اعتباری می باشد . می بایست برای امضاء قرارداد اعتباری به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه فرمائید و قرارداد اعتباری امضاء نمائید. در صورتی که تمایل دارید از طریق آگاه اعتبار دریافت نمائید شرایط دیگری نیز دارد ;
   کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود .مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام.

   ۱
 284. پوریا گفت:

  سلام برای من چند ماهه که رسوب حسابم تغییر نمیکنه. پیامش میاد توی باشگاه ولی تو قسمت وام تغییری نمیکنه. ایمیلی که وارد کردم ایمیل باشگاهم هست ممنون میشم چک کنید. یا کلا وام دادن تعطیل شده؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با رسوب مانده حساب معاملاتی شما قادر به دریافت وام خواهید بود . جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۲
 285. احسان گفت:

  سلام و عرض ادب . ایا مقدار وام سقف دارد ؟ بنده در حال حاضر ۲ میلیارد تومان رسوب دارم که در بانک حداقل ۳۰ تا ۳۵ ملیون سود میدهند . اگر مزایایی به بنده تعلق میگیرد اعلام نمایید تا پول خود را خارج نکنم؟ ممنونم

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت وجود ارزش تضمین کافی، دریافت اعتبار بالای ۵۰۰میلیون ریال نیز امکان پذیر است. به‌عنوان مثال برای دریافت اعتبار ۱ میلیارد ریالی ۳ ماهه می‌توان درخواست خرید دو بسته ۵۰۰ میلیون ریالی سه ماهه ثبت نمود
   حداکثر سقف مجاز برای دریافت اعتبار یک ماهه، ۲۰۰میلیون ریال (۲۰ میلیون تومان) است و مشتری امکان درخواست اعتبار بیشتر با سررسید یکماهه را ندارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط دریافت وام به مطلب روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه دربلاگ بآشگاه مراجعه بفرمائید.

   ۰
 286. وحید هاشمی گفت:

  با عرض سلام و عرض ادب
  بنده در کارگزاریه دیگری فعالیت میکنم و میخواهم بدونم که ایا با انتقال کارگزاریم به کارگزاریه آگاه ایا این ویژگی فراهم شده که امتیازاته من در اون کارگزاری همراه انتقال کلی انتقال پیدا کنه؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر ف شما در هر کارگزاری می توانید از خدمات باشگاه مشتریان مخصوص همان کارگزاری بهره مند شوید و امکان انتقال امتیازات از کارگزاری به کارگزاری دیگر وجود ندارد.

   ۰
 287. میثم گفت:

  سلام
  پولی که توی باشگاه مشتریان آگاه شارژ میشه چه کاربردی داره ؟ آیا از این پول برای خرید دوره های آموزشی و کلاسهای آموزشی میشه استفاده کرد ؟ آیا میشه از این پول برای خرید سهام در بازار سرمایه استفاده کرد یا نه؟تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با وجه نقد موجود در حساب بآشگاه می توانید بسته های اعتباری ، بسته های مشاوره ای تحلیلی همفکران و دوره های آموزشی را خریداری نمائید.همچنین می توانید این مبلغ را به حساب معاملاتی خو انتقال دهید.
   سه روش اصلی برای ساخت ریال بآشگاه در اختیار شما قرار دارد:
   ۱- انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد.
   ۲- شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن.
   ۳-فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی

   ۲
 288. سهرابپور گفت:

  نظرات در مورد وام انقدر زیاد هست که با خوندن تموم نمیشه
  فقط یه نظر
  در کل اگه باشگاه شرایط گرفتن وام رو برای سطوح پائینتر هم لحاظ کنه یا حداقل امتیازی از بابت رسوب به مشتری در نظر بگیره که سطحش زودتربالا بیاد خیلی عالی میشه

  ۰
 289. محسن جاوید گفت:

  با درود و احترام
  با تشکر از کار خیلی خوب کارگزاری آگاه که بسیار کارآمد می باشد.
  من تقاضای وام دادم اما رد شده و در گزارش اعتبارات نوشته "برای این مشتری قرارداد اعتباری در این بازه ثبت نشده است."
  من باید چیکار کنم.؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   امضاء قرارداد اعتباری فقط در شعب کارگزاری آگاه امکان پذیر می باشد و برای امضاء قرارداد اعتباری می توانید در ساعات اداری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه و قرارداد اعتباری را امضاء بفرمائید.

   ۱
 290. سعید گفت:

  با سلام رسوب اسفند ماه ۹۸ اینجانب محاسبه نشده است علیرغم پیگیری چند روز پیش بنده به صورت ارسال ایمیل هنوز نتیجه ای حاصل نشده است لطفا پیگیری فرمایید. AA3056

  ۱
 291. رضا گفت:

  سلام. آیا امکانش هست در این روزهای کرونایی قرارداد اعتباری رو بصورت اینترنتی تایید کنیم؟

  ۳
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ و ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ عدد ۲ تماس بگیرید.

   ۰
 292. مهیار گفت:

  ایا حتما باید در سطح ۵ باشیم تا بتوانیم وام دریافت کنیم؟؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید.کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود.مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۴۵ درصد دارایی سهام.

   ۰
 293. ع سلطان گفت:

  سلام . امروز ۴ اردیبهشت ۹۹ ولی هنوز رسوب فروردین برای من ثبت نشده.

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۰
 294. بورسی گفت:

  کاش میشد برا سطح ۱ هم امکانشو قرار میدادین

  ۵
 295. Hector گفت:

  خیلی خوبه که اینجام با این امکانات آگاه

  ۱
 296. ف گفت:

  سلام اگه ممکنه تصاویر باشگاه رو مدلش عوض بکنید تا جذاب تر بشه رزولیشن ها یه تغییراتی بدین بهتره مدل باشگاه خیلی ساده هستش

  ۰
 297. majid گفت:

  سلام
  کاش دسترسی به وام به سطح بستگی نداشت تا همه اعضا بتوانند درهرسطحی که هستند بسته به رسوب مالی که دارند عادلانه استفاده میکردند.باتشکر

  ۱
 298. امین گفت:

  حداقل سطح مورد نیاز برای وام چقدره؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   این خدمت فقط به مشتریان کارگزاری که عضو بآشگاه هم هستند تعلق می‌گیرد تا با آن بتوانند به خرید سهام از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بپردازند. این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که در بآشگاه به قله سهند (سطح ۵) صعود کرده باشند. مبلغ و دوره باز پرداخت وام بر اساس انتخاب مشتری و بسته به میزان رسوب مانده حساب ماه‌های گذشته او در سامانه معاملاتی خواهد بود. می‌توانید ویدئوی مربوط به نحوه دریافت وام قرض الحسنه را مشاهده نمایید.

   ۰
 299. علی گفت:

  معنی اینکه سهام فریز میشود رو نمیفهمم؟مثلا من ۶ تا سهم تو پرتفوم دارم با مبالغ مختلف.ایا در زمان گرفتن وام سهمهای من قفل میشه و نمیتونم خرید و فروش کنم اون سهم هارو؟
  دوم:ایا به جز تضامینی که فرمودید تضمین دیگری هم مثل چک یا سفته لازمه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، زمانی که سهام شما فریز می شود قادر به معامله سهم نخواهید بود و ارزش تضمین برای دریافت اعتبار تنها می تواند سهام های موجود در سبد دارایی های شما باشد .جهت پیگیری بیشتر لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 300. سید محمد گفت:

  سلام طرحهای متنوعی داریدکه بدون درنظرگرفتن کیفیت اونها زمان زیادی از مخاطبین جهت مطالعه میگیره به نظرمن اگردرشیوه گفتن طرحها وخدماتتون به مشتریان دسته بندی افرادصورت بگیره (۱)اونهایکه مشروح و ریز طرح رو کامل بایدمطالعه کنند (۲) اونهایکه حتما اول برای تحریک شدن برای پیگیری طرح خلاصه ای مثل یه نمودار که فرآیندکلی شروع تا خاتمه طرح رو نشون بده رو بایدببینند ومطالعه کننداینطوری فقط همون بخش نمودار که شامل حال ما میشه رو مشروح مطالعه میکنیم وبقیه رو بصورت خلاصه مطالعه میکنیم وزمان کمتری هم میبره ( والبته خلاصه نویسی یک هنره که حتما شما دارید)

  ۱
 301. الهام گفت:

  سلام. چرا با درخواست وام ده میلیونی تومانی بنده با وجود داشتن شرایط لازم نوشته شده اعتبار تضمین کافی نیست؟ در صورتی که پرتفو معادل ۳۴ میلیون تومان است؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است (امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود).
   مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین در حال حاضر برابر است با ۱۵ درصد دارایی سهام. (طبق تغییرات جدید از سوی بورس)
   به عنوان مثال برای اخذ بسته اعتباری ۲۰ میلیون ریالی مشتری حداقل باید معادل ۱۳۴ میلیون ریال دارایی سهام داشته باشد که ارزش تضمین آن (۱۵ درصد دارایی) برابر است با حدود ۲۰ میلیون ریال.
   یا در مثالی دیگر برای اخذ بسته اعتباری ۳۰ میلیون تومنی مشتری حداقل باید حدود ۲۰۰ میلیون تومان دارایی سهام داشته باشد، زیرا ارزش تضمین ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان دارایی (۱۵ درصد دارایی) برابر است با ۳۰ میلیون تومان.

   ۰
 302. AY2396 گفت:

  بسيار عالي و خوب، بهترين كارگزاري، كارگزاري آگاه

  ۰
 303. ف گفت:

  باسلام ..عالیه واقعا
  فقط یه سوال اینکه من خرید و فروش روزانه دارم و انتهای روز اصلا سهمی ندارم و فقط رسوب پول هست...میخواستم بدونم برای گرفتن وام حتما سهام باید داشته باشم و بعد از اتخاذ وام اجازه فروششو ندارم؟

  ۰
 304. حامد پولادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  امکان انتقال وام به شخص دیگر هم وجود داره؟

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ،امکان انتقال وام در بآشگاه فراهم شده است. برای این منظور هم شما و هم فرد مورد نظری که تمایل دارید وام را بایشان انتقال دهید می بایست مشتری آگاه باشیدو شرایط دریافت وام را احراز کرده باشید. در این صورت شما می توانید وام قرض الحسنه را دریافت نموده و به فرد مورد نظر خود انتقال دهید.
   شرایط لازم برای دریافت وام قرض الحسنه از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید. کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود. مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد.

   ۰
 305. ARABZADE گفت:

  سلام
  سهامی رو که ضمانت وام میشه قابل معامله هست؟؟؟

  ۰
 306. خشمت زاوش گفت:

  با سلام
  روش خوب و کارآمدی هست من خودم حدود شش ماهی هست که با مفید شروع کردم با ده میلیون شروع کردم حدود ۳ تومنی ضرر کردم تا حدودی هم تونستم جبرانش کنم ولی کلا آگاه رو با کارگزاریهای دیگه مقایسه کردم خیلی عملکرد بهتری نسبت به جاهای دیگه داره خصوصا باشگاه و فوایدش برای کسانی که مثل من مبتدی هستند
  بابت همه زحمات شما عزیزان تشکر میکنم

  ۰
 307. امیر گفت:

  سلام
  طرح خیلی جالبی هست انشالا سطحمون برسه حتما استفاده میکنیم

  با تشکر وخسته نباشید

  ۰
 308. سعید گفت:

  با سلام
  ۱- بنده یه سوال بابت وام داشتم اینکه آیا بسته ای که فعال میکنم و اعمال میشه از قانون بسته های اعتباری تبعیت می کنه ؟
  یعنی اگر هر روز به صورت نوسانی خرید و فروش کنم و در پایان روز معاملاتی نقد باشم این بسته جزو قدرت دریافت وام باقی می ماند یا خیر؟

  ۰
 309. حامد گفت:

  برای انتقال وام قرض‌الحسنه باشگاه به شخص دیگه، هردو طرف باید قرارداد اعتباری رو امضا کرده باشن یا فقط طرف گیرنده کافیه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، هم فرد گیرنده اعتبار و وام و هم شما باید قرارداد اعتباری نزد کارگزاری آگاه داشته باشید.برای امضاء قرارداد اعتباری نیز لازم است به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه فرمائید.

   ۱
 310. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگر وام درخواست شد و بعد از اینکه در حساب آنلاین شارژ شد ،به هر دلیلی از آن استفاده نشد و در مانده نزد کارگزار مقداری از آن یا همه آن باقی ماند. آیا مثل اعتبار که هر هفته مبلغ استفاده نشده از آن به حساب باشگاه برمیگردد، وام نیز این ویژگی را دارد؟ یعنی در واقع در رسوب ماه های بعدی و قدرت دریافت وام، ملاک محاسبه قرار میگیرد یا نه؟ (خودمانیش میشود اگر وام رو گرفتیم و یه مقدار یا همش رو استفاده نکردیم به هر دلیلی، این قدرت دریافت وام که استفاده کردیمو در حساب شارژ شده میسوزه؟

  ۰
 311. سعید گفت:

  سلام ببخشید وام قرض الحسنه آگاه سود یا کارمزدی هم داره؟

  ۰
 312. علی گفت:

  با سلام. این وام دقیقا به چه حسابی ریخته میشه یا باید حتما با آن معامله کرد؟ بعد تضامین چگونه خواهد بود

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   زمانی که وام قرض الحسنه و اعتبار دریافت می نمائید ، این مبلغ به حساب آنلاین شما (مانده قابل معامله ) واریز می شود و سهم های موجود در پرتفوی شما به عنوان وجه تضمین هستند.

   ۰
 313. Bineshan گفت:

  با سلام
  این مسئله وام دو سه تا ایراد کلی داره ولی از همه چیز مهمتر ورود به باشگاه با همان پسورد انلاین جهت ورود به باشگاه است که همانگونه دوستان در کامنت ها اشاره کرده اند فکر کنم درست نباشه.