راهنمای نسخه وب نرم افزار معاملات برخط آسا

 • ۲۳ مهر ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۲۰۰ نظر
 • ۱۶۹۸۷۶ مشاهده
بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

 

  مشتریان گرامی کارگزاری آگاه؛ نسخه‌ای که در حال حاضر راهنمای آن را مطالعه می‌کنید، از دسترس خارج شده است.

در حال حاضر امکان استفاده از نسخه تحت وب آساتریدرآگاه، برای کلیه مشتریان وجود دارد. برای ورود و مطالعه راهنمای این سامانه روی دکمه های زیر کلیک کنید. 

 

نرم‌افزار آسا به عنوان نسل جدید نرم‌افزارهای معاملات برخط، با هدف سهولت و بهبود کیفیت خرید و فروش آنلاین سهام در بازار بورس اوراق بهادار طراحی شده است. نرم افزار معاملات بر خط آسا با در نظر گرفتن سرعت، دسترسی آسان‌تر و دقت در انجام خرید و فروش اوراق بهادار، در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. ارائه نسخه موبایل و تبلت (اندروید) نرم‌افزار معاملات برخط آسا، باعث شده است تا سرمایه‌گذاران به راحتی معاملات خود را در بازار بورس اوراق بهادار انجام دهند.

در ادامه این مطلب، بخش‌های مختلف نرم‌افزار معاملات برخط آسا مورد بررسی قرار می‌گیرد.از آنجا که استفاده از این نرم‌افزار معاملاتی مختص مشتریان کارگزاری آگاه است، برای دریافت کد بورسی و کد آنلاین سهام از کارگزاری آگاه می‌توان بدون مراجعه به کارگزاری و از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام نمود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه کدگیری غیرحضوری می‌توان به مطلب “آگاه اکسپرس: دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در محل مشتریان!” مراجعه نمود.

فهرست:

الف) ورود به نرم‌افزار معاملات برخط  آسا و تغییر رمز عبور

 1. ورود به نرم‌افزار
 2. مشخصات کاربر
 3. ساعت
 4. تغییر رمز عبور
 5. چیدمان صفحه با توجه به ابعاد مانیتور
 6. خروج

ب) راهنما

پ) دیدبان بازار در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

 1. ایجاد دیدبان
 2. نحوه ایجاد پرتفو (دارایی)
 3. حذف یا ویرایش دیدبان
 4. تنظیمات ستون دیدبان
 5. امکانات موجود در صفحه دیدبان

ت) ثبت سفارش خرید یا فروش در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

ث) مدیریت سفارشات در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

 1. دفترچه سفارشات

 

 

 1. روش حذف یا ویرایش سفارشات

ج) گردش حساب در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

چ) دارایی‌ها

 1. دارایی سهام
 2. دارایی سپرده گذاری

ح) پیام‌ها

 1. پیام‌ها ناظر بازار
 2. پیام‌های عمومی کارگزاری
 3. پیام‌های خطا

خ ) وضعیت مانده

د) درخواست‌ها در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

 1. پرداخت شتابی
 2. اعلامیه واریز وجه
 3. درخواست پرداخت
 4. درخواست خرید/ فروش اینترنتی

ذ) ثبت تیکت پشتیبانی در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا


الف)  ورود به نرم‌افزار معاملات برخط  آسا و تغییر رمز عبور

برای انجام معاملات از طریق نرم‌افزار آسا سرمایه‌گذار می‌تواند با نام کاربری و رمز عبور خود که از کارگزاری دریافت کرده است، وارد سامانه معاملات آسا شود (برای دریافت کد بورسی و کد آنلاین سهام از کارگزاری آگاه می‌توان بدون مراجعه به کارگزاری و از طریق سامانه آگاه اکسپرس کلیک کنید).
برای ورود به نرم‌افزار آسا با استفاده از آخرین نسخه یکی از مرورگرهای وب، به آدرس http://agah.com/online مراجعه شود. بهتر است برای این کار از مرورگر Google Chrome استفاده شود. آخرین نسخه این مرورگر در صفحه ورود به نرم افزار آسا قابل دریافت است.

۱) ورود به نرم‌افزار

با درج لینک معاملات برخط آسا در نوار آدرس مرورگر، صفحه‌ای مطابق شکل زیر نمایش داده خواهد شد. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در قسمت‌های مربوطه و کلیک بر روی علامت بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران یا فشردن کلید Enter، دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین امکان‌پذیر خواهد بود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۱: ورود به سامانه معاملات برخط آسا- درج نام کاربری و رمز عبور در صفحه [http://agah.com/online]

 

در صورتی که کاربر رمز عبور خود را فراموش کرده باشد، با کلیک بر روی ” رمز عبور را فراموش کرده‌اید” و با وارد کردن کد ملی و نام کاربری، رمز عبور جدید به صورت پیامک برای مشتری ارسال می‌گردد.

درصورت عدم استفاده از سامانه به مدت ۲۰ دقیقه، کاربر به‌صورت خودکار از نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا خارج خواهد شد و برای ادامه فعالیت، ورود مجدد به سامانه ضروری است.

پس از ورود به سامانه معاملات بر خط، پایین‌تر از نوار آدرس، نوار ابزار به چشم می‌خورد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۲: نوار آدرس و نوار ابزار در صفحه معاملات برخط آسا

۲) مشخصات کاربر:

در گوشه سمت چپ نوار ابزار، نام کاربر به همراه کدبورسی وی قابل مشاهده است.

۳) ساعت:

ساعت موجود در نوار ابزار تابع ساعت رایانه کاربر نیست، بلکه با ساعت سرور سیستم معاملات تنظیم می‌شود. حتی با تغییر ساعت سیستم کاربر، این ساعت تغییری نخواهد کرد.

۴) تغییر رمز عبور:

پیشنهاد می‌شود سرمایه‌گذار پس از اولین ورود، برای امنیت بیشتر نسبت به تغییر رمز عبور اولیه به روش زیر اقدام نماید:
۱- کلیک بر روی نام کاربری در بالای صفحه سمت چپ (مطابق شکل زیر).
۲- انتخاب گزینه تغییر کلمه عبور.
۳- کلمه عبور فعلی وارد شود.
۴- در این مرحله کلمه عبور جدید وارد شود.
۵- کلمه عبور جدید دوباره وارد شود.
۶- آیکن ثبت را کلیک کنید.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، تغییر نام کاربری و رمز عبور

تصویر شماره ۳: تغییر رمز عبور در سامانه معاملات بر خط آسا

۵) چیدمان صفحه با توجه به ابعاد مانیتور:

با توجه به ابعاد نمایشگر مورد استفاده و یا تغییر در اندازه صفحه، چیدمان و نمای نرم‌افزار تغییر خواهد کرد (تصویر شماره ۴)

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه

تصویر شماره ۴: چیدمان صفحه با توجه به ابعاد مانیتور

۶) آیکن خروج:

کاربر پس از اتمام عملیات مورد نظرخود در هربار ورود، لازم است جهت حفظ امنیت بیشتر با استفاده از گزینه “خروج” از حساب کاربری خود خارج شود.

ب) راهنما

در حین استفاده از سامانه، برای آشنایی بیشتر با چگونگی کارکرد بخش‌های مختلف نرم افزار و امکانات آن، می‌توان با کلیک بر روی نشانه بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران  از راهنمای نرم‌افزار استفاده نمود. این آیکن شامل ۳ گزینه به شرح زیر است:

۱- امکانات نسخه جدید: شامل برخی از ویژگی‌ها و امکانات نرم‌افزار آسا و نحوه ارتباط با سیستم است.
۲- دفترچه راهنما: در این قسمت چگونگی استفاده از نرم‌افزار آسا و انجام معامله با آن توضیح داده شده است.
۳- کلیدهای میانبر: در این قسمت کلیدهای میانبر برای انجام سفارشات (ورود به پنل سفارش اصلاح و ویرایش یا مشاهده وضعیت سفارش) نشان داده شده است.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۵: راهنما در نرم‌افزار معاملات بر خط آسا

پ) دیدبان بازار در نرم‌افزار آنلاین آسا

۱) ایجاد دیدبان در نرم‌افزار آنلاین آسا

در این بخش از نرم‌‌افزار آسا می‌توان نمادهای مورد نظر یا صنایع مختلف را دسته‌‌بندی کرد. برای ایجاد دیدبانی از نمادهای مورد علاقه، پس از کلیک بر روی گزینه دیدبان در سمت راست نوار ابزار بالای صفحه، با انتخاب آیکن “+”، چنانچه در شکل مشخص است، پنجره “افزودن دیدبان جدید” باز خواهد شد. پس از انتخاب نام برای دیدبان (مقابل قسمت نماد، نام نماد انتخابی وارد شده و سپس روی علامت “+” کلیک شود، به این ترتیب نماد مورد نظر به لیست نمادها در سمت چپ پنجره اضافه خواهد شد(مطابق تصویر شماره ۶).

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۶: تصویر متحرک ایجاد دیدبان در نرم افزار آسا

در انتها با کلیک روی گزینه “افزودن به دیدبان” (مرحله ۵ تصویر متحرک)، دیدبان مورد نظر به همراه نماد انتخابی در صفحه اصلی سامانه معاملاتی ایجاد می‌گردد. در حال حاضر امکان ایجاد ۱۰ دیدبان و اضافه کردن ۱۵سهم در هر دیدبان وجود دارد.

با انتخاب گزینه “نمایش نمادهایی که در دارایی هستند” (مرحله ۴ در تصویر ۶) این امکان وجود دارد که سرمایه‌گذار علاوه بر رصد سهام مورد علاقه خود (که قصد خرید آن را در آینده دارد)، بدون تعویض دیدبان (tab change) به بررسی وضعیت دارایی و سهام‌های خریداری شده (پرتفو) خود نیز بپردازد.
علاوه بر این، درصورت جستجوی یک نماد در هر دیدبان، بدون افزودن آن نماد به دیدبان امکان مشاهده اطلاعات آنی نماد میسر خواهد بود. به عبارت ساده‌تر برای جستجو و مشاهده اطلاعات یک نماد نیازی به اضافه کردن آن به دیدبان نیست. شایان ذکر است کاربر می‌تواند در صورت نیاز با کلیک بر روی علامت “+” در انتهای سطری که نماد را نمایش می‌دهد، آن نماد را به دیدبان خود اضافه نماید. همچنین می‌توان با استفاده از علامت ضربدر کنار نماد جستجوشده، آن را حذف نمود.

۲)  ایجاد پرتفو (دارایی):

برای ایجاد پرتفو (سهامی که جزو دارایی سرمایه‌گذار هستند) در تب دیدبان بازار پس از کلیک بر علامت مثبت سبز و انتخاب نامی برای دیدبان، در قسمت نماد‌ها، نام یکی از سهم‌هایی که جزو دارایی هستند را وارد کرده و با کلیک بر علامت مثبت در بخش لیست نماد‌ها اضافه می‌گردد. با انتخاب گزینه “نمایش نماد‌هایی که در دارایی هستند” و کلیک برروی “افزودن به دیدبان” ، پرتفوی کاربر ایجاد می‌شود.

۳) حذف یا ویرایش دیدبان در نرم‌افزار آنلاین آسا:

اعمال تغییرات در دیدبان‌های ایجاد شده، با کلیک بر روی آیکن “تنظیمات” و انتخاب گزینه “ویرایش” یا “حذف” امکان‌پذیر است. جهت افزودن نماد جدید به لیست دیدبان قبلی یا حذف یک نماد از آن، کافی است پس از انتخاب گزینه ویرایش، طبق فرایندی که در بخش ایجاد دیدبان توضیح داده شد، نسبت به حذف یا اضافه نمودن نماد جدید اقدام شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۸: تصاویر متحرک مربوط به حذف دیدبان در نرم افزار آنلاین آسا

۴) تنظیم ستون‌های دیدبان

در پنجره دیدبان، آیکن بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران در سمت چپ صفحه جهت تنظیمات ستون دیدبان درنظر گرفته شده است. با کلیک بر روی این آیکن، لیست گزینه‌ها و ستون‌هایی که در دیدبان می‌تواند وجود داشته باشد، نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه بلی در مقابل هر عنوان، سیستم در همان لحظه ستون مورد نظر را در دیدبان ایجاد و با انتخاب خیر حذف می‌کند. علاوه بر این به منظور تغییر در ترتیب ستون‌ها نیز با قرار دادن نشانگر روی علامت ۲۰۱۵-۰۵-۰۴_۱۲۵۴۲۰ در کنار عنوان ستون (در این حالت نشانگر به شکل علامت بعلاوه خواهد شد) و با کلیک روی دکمه چپ موس و کشیدن آن عنوان، می‌توان عناوین ستون‌ها را با توالی مورد نظر منظم کرد.

با تغییر مرورگر یا رایانه مورد استفاده، تنظیمات دیدبان به تنظیمات پیش‌فرض تغییر پیدا می‌کند.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۹: تنظیمات دیدبان در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۱۰: تنظیمات دیدبان در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

۵) امکانات موجود در صفحه دیدبان

 • امکان مشاهده اطلاعات یک نماد
 • امکان مشاهده نمودار نمادهای موجود در دیدبان در بازه زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه
 • جدول مربوط به عرضه و تقاضای نمادهای موجود در دیدبان با امکان انتخاب گزینه خرید یا فروش آن نماد
 • امکان مشاهده سفارشات باز کاربر در همه نمادها یا در یک نماد خاص
بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

مشاهده اطلاعات یک نماد در بازه روزانه

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

مشاهده اطلاعات و نمودار یک نماد در بازه ماهانه

ت) ثبت سفارش خرید یا فروش در نرم‌افزار آنلاین آسا

مراحل ارسال سفارش در نرم‌افزار آسا در ۸ گام کلی به شرح زیر است:

گام اول: دسترسی به پنجره ارسال سفارش
در نرم‌افزار معاملات برخط آسا به پنج روش می‌توان به پنجره ارسال سفارش خرید یا فروش دسترسی پیدا کرد.

روش ۱) استفاده از آیکن خرید / فروش در کنار نماد در دیدبان بازار.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۱۱: استفاده از آیکن خرید در کنار نماد سهم در دیدبان بازار

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۱۲: استفاده از آیکن فروش در کنار نماد سهم در دیدبان بازار

روش ۲) استفاده از آیکن خرید / فروش در پایین صفحه دیدبان.

روش۳) استفاده از آیکن خرید/ فروش در سمت چپ نوار ابزار بالای صفحه.

روش۴) استفاده از آیکن‌های خرید/ فروش در قسمت دارایی‌ها

روش۵) استفاده از کلیدهای ترکیبی Shift + a برای خرید و Shift + s برای فروش.
گام دوم: انتخاب نماد
اگر پنجره سفارش خرید/ فروش با استفاده از کلیدهای ترکیبی یا آیکن‌های بالای صفحه نر‌م‌افزار آسا و یا آیکن خرید/ فروش در پایین صفحه دیدبان باز شده باشد، لازم است نام نماد مورد نظر در قسمت مربوط به نماد وارد شود. در صورت استفاده از آیکن خرید/ فروش در کنار نماد در دیدبان بازار یا بخش دارایی‌ها، نماد به صورت خودکار در پنجره ارسال سفارش نمایش داده خواهد شد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران

تصویر شماره ۱۳: ارسال سفارش خرید در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

گام سوم: ثبت قیمت
با توجه به بازه مجاز روزانه که در نرم‌افزار آسا کنار کادر مربوط به قیمت نمایش داده می‌شود و همچنین جدول مربوط به معاملات سهم مورد نظر در سمت چپ، لازم است نسبت به ورود قیمت مناسب در فیلد مربوطه اقدام شود.

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, قیمت سفارش خرید سهام,

تصویر شماره ۱۴: قیمت در سفارش خرید/ فروش

در صورتی که سرمایه‌گذار قصد دارد مبلغ معینی از سرمایه خود را به خرید یک نماد اختصاص دهد، کافی است در کادر مربوط به “سرمایه” مبلغ مورد نظر را وارد کرده و قیمت خرید هر سهم را نیز مشخص کند. سامانه بر اساس سرمایه وارد شده، بصورت خودکار حجم را محاسبه کرده و نمایش می‌دهد. آیکون ۲۰۱۵-۱۱-۰۸_۲۰۵۲۳۸ نیز به منظور راهنمایی بیشتر مقابل بخش سرمایه، درنظر گرفته شده است.

گام چهارم: ثبت حجم مورد نظر برای خرید یا فروش

در قسمت مربوط به حجم، تعداد سهام مورد نظر برای خرید یا فروش درج می‌شود. حجم وارد شده باید در محدوده مجاز هر سفارش باشد. بیشینه و کمینه حجم قابل قبول در هر بار سفارش، کنار کادر مربوط به حجم نمایان است (شکل زیر). چنانچه مقدار وارد شده در محدوده مجاز نباشد، در زمان ارسال سفارش بر روی صفحه، پیغام خطا ظاهر خواهد شد.
در صورت انتخاب هر یک از گزینه‌های موجود در منبع مالی، مبلغ مورد نیاز برای معامله ثبت شده، از حساب سرمایه‌گذار مسدود می‌شود. اگر معامله در زمان تعیین شده انجام پذیرد، وجه آن بطور کامل از حساب کسر می‌شود، در غیر این صورت مبلغ مسدود شده، آزاد می‌گردد.

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه, قیمت و حجم سفارش خرید سهام

تصویر شماره ۱۵: حجم در سفارش خرید/ فروش نرم‌افزار معاملات برخط آسا

گام ششم: انتخاب اعتبار درخواست
برای تعیین مدت زمان اعتبار سفارش در نرم‌افزار آسا، در این قسمت ۵ گزینه تعریف شده‌است.
۱) اعتبار روز؛ سفارش وارد شده فقط برای همان روز معاملاتی معتبر بوده و در صورت عدم معامله در انتهای روز حذف می‌گردد.
۲) اعتبار تا تاریخ؛ سفارش تا تاریخی که کاربر تعیین کرده است در سامانه معاملاتی معتبر خواهد بود و اگر تا زمان مذکور معامله صورت نپذیرد، سفارش حذف می‌گردد.
۳) اعتبار تا لغو؛ سفارش تا زمانی که کاربر آن را از سیستم حذف نکند در سامانه معاملاتی باقی می‌ماند.
۴) انجام و حذف؛ سفارش به هر میزان که قابل انجام باشد معامله و مابقی آن حذف می‌گردد.
۵) اعتبار تا پایان جلسه معاملاتی؛ سفارش در پایان جلسه معاملاتی از سیستم معاملاتی حذف می‌گردد.

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه

تصویر شماره ۱۶: تعیین اعتبار سفارش خرید/ فروش در نرم‌افزار معاملاتی آنلاین آسا

حجم نمایشی: ممکن است به دلایلی سرمایه‌گذار اجازه نمایش همه‌ی حجم مورد خرید یا فروش خود را در سامانه معاملاتی ندهد. در این صورت با وارد نمودن حجم مورد نظر خود در این بخش امکان دیدن تعداد محدودی از سفارش خود را به سایر کاربران می‌دهد. به عنوان مثال سرمایه‌گذار تصمیم دارد تعداد ۴۰۰,۰۰۰ سهم از یک نماد را با قیمت ۱,۰۰۰ ریال خریداری کند. وی در بخش حجم نمایشی تعداد ۱۰۰ سهم را مشخص نموده است. پس از ارسال سفارش آنچه در جدول عرضه و تقاضا برای سایر کاربران آنلاین قابل مشاهده است، سفارش خرید ۱۰۰ سهم ۱,۰۰۰ریالی از آن نماد است. ۳۹۹,۹۰۰ دیگر برای سایر کاربران غیرقابل مشاهده (Hidden) خواهد بود. در زمانی که صف خرید یا صف فروش در سامانه معاملاتی وجود دارد، استفاده از حجم نمایشی توصیه نمی‌شود، زیرا سفارش کاربر به اندازه حجم نمایشی (در مثال قبل ۱۰۰ سهم) انجام می‌شود و مابقی آن (۳۹۹,۹۰۰ سهم دیگر) به انتهای صف می‌رود.
با خالی گذاشتن کادر این گزینه، کل حجم درخواستی کاربر، برای سایرین نمایش داده خواهد شد.

راهنمای بآشگاه مشتریان آگاه، کارگزاری آگاه، ورود به بآشگاه، نحوه ثبت نام در بآشگاه مشتریان، عضویت در بآشگاه، تغییر عکس پروفایل، منوی کاربری بآشگاه، نوار ابزار بآشگاه، محاسبه ریال و امتیاز بآشگاه، انتقال امتیاز, انتقال ژنولوژی, گزارش امتیازات, تراز ریال وهزینه

تصویر شماره ۱۷: درج مقدار حجم نمایشی در نرم‌افزار آنلاین آسا

با خالی گذاشتن کادر این گزینه، کل حجم درخواستی کاربر، برای سایرین نمایش داده خواهد شد. آیکون ۲۰۱۵-۱۱-۰۸_۲۰۵۲۳۸ نیز به منظور راهنمایی بیشتر مقابل این کادر درنظر گرفته شده است.

گام هفتم: محاسبه کارمزد

در این مرحله بعد از تکمیل حجم و قیمت برای سفارش، ارزش سفارش بدون احتساب کارمزد محاسبه می‌گردد. با کلیک بر روی دکمه “محاسبه کارمزد” مبلغ نهایی پرداختی محاسبه و در کادر مربوطه درج می‌شود (مطابق دو شکل زیر).

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۱۸: محاسبه کارمزد در صفحه ارسال سفارش نرم‌افزار معاملاتی آنلاین آسا

گام هشتم: ارسال سفارش

برای تکمیل فرایند سفارش، لازم است با کلیک بر روی گزینه خرید/ فروش نسبت به ارسال سفارش اقدام شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۱۹: ارسال سفارش در نرم‌افزار معاملاتی آنلاین آسا

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۰: ارسال سفارش فروش در نرم‌افزار معاملاتی آنلاین آسا

در صورت انتخاب “خرید و فرم جدید” یا “فروش و فرم جدید”، فرم جدید دیگری با داده‌های وارد شده در فرم قبلی برای سرمایه‌گذار نمایان می‌شود. یکی از کاربردهای این گزینه زمانی است که کاربر قصد خرید حجمی از یک نماد را دارد و محدوده مجاز در هر بار سفارش به او امکان خرید یکباره آن نماد را نمی‌دهد. برای مثال در شکل زیر اگر سرمایه‌گذار قصد خرید ۲۰۰,۰۰۰ سهم در یک نماد را داشته باشد، با توجه به حداکثر میزان حجم سفارش، در هر بار سفارش فقط امکان خرید ۱۰۰,۰۰۰ سهم را دارد، پس لازم است طی ارسال دو درخواست خرید، نسبت به خرید حجم مورد نظر خود اقدام نماید.

پس ثبت یک سفارش، به هنگام ثبت سفارش دیگر در همان نماد، گزینه “اطلاعات آخرین سفارش” ظاهر خواهد شد که با کلیک روی آن، اطلاعات آخرین سفارش مشتری در فرم جدید ثبت می‌شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۱: مشاهده اطلاعات آخرین سفارش در نرم‌افزار معاملاتی آنلاین آسا

علاوه بر این، زمانی که کاربر تعدادی سفارش از یک نماد را در یک روز ثبت نموده باشد، با گزینه “اطلاعات آخرین سفارش” می‌تواند آخرین اطلاعات آن سفارش را در همان روز مشاهده نماید. با تغییر مرورگر و یا رایانه کاربر، مشاهده “اطلاعات آخرین سفارش” امکان‌پذیر نخواهد بود. ممکن است ارسال سفارش خرید یا فروش مشتری، با خطا مواجه شده و سفارش ارسال نشود. این خطا ممکن است به علت درج قیمت یا حجم بیشتر یا کمتر از بازه مشخص شده، عدم کفایت مانده حساب ریالی مشتری و دلایلی از این قبیل رخ دهد. در این هنگام سامانه پیغام خطا را در کادر قرمز رنگی نمایش می دهد. این پیغام در بخش خطای سفارشات و همین طور در تب پیام‌ها، قسمت پیام‌های خطا قابل مشاهده است.

ث) مدیریت سفارشات درنرم افزار آنلاین آسا

برای بررسی جزئیات سفارش‌ها، از جمله نوع اعتبار، محل تامین اعتبار، آخرین وضعیت سفارش، تاریخ و ساعت سفارش، قیمت و حجم سفارش می‌توان از گزینه “مدیریت سفارشات” استفاده کرد. برای این منظور کاربر می‌تواند در سمت راست نوار ابزار بالای صفحه، روی “مدیریت سفارشات” کلیک کند؛ تمامی قابلیت‌های انتخاب بازه، مرتب‌سازی و فیلتر کردن (بر اساس سفارشات فعال یا همه آنها) در این قسمت نیز گنجانده شده است.

منظور از سفارشات فعال، سفارشاتی است که کل سفارش یا بخشی از آن معامله نشده است. گزینه همه سفارشات شامل سفارشات فعال، معاملات انجام شده و سفارشات لغو شده است. منظور از معاملات، لیست سفارشاتی است که بصورت کامل انجام شده است.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات

تصویر شماره ۲۲: مدیریت سفارشات در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

در زمان نمایش همه سفارشات این امکان وجود دارد که کاربر با فیلتر نمودن گزارش بر اساس سمت سفارش (خرید یا فروش) و یا بر اساس نوع اعتبار، سفارشات مورد نظر خود را رصد کند.

در انتهای هر ردیف با کلیک بر روی آیکن بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، تاریخچه هر سفارش، شامل تاریخ و زمان سفارش، قیمت، حجم و توضیح سفارشها قابل مشاهده است. شایان ذکر است ستون “کانال سفارش” مشخص می‌کند که سفارش از چه طریق (نسخه ویندوز نرم افزار، نسخه اندروید یا نسخه IOS) ارسال شده است.

۱) دفترچه سفارشات

برای بررسی همه سفارشات (سفارشات فعال، معاملات انجام شده وسفارشات ثبت شده)، میتوان از دفترچه سفارشات ( آیکن بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران ) در سمت چپ نوار منوی بالای صفحه استفاده کرد. با کلیک بر روی این آیکن پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایان می‌شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۳: آیگن مربوط به دفترچه سفارشات

توضیحات مختصری پیرامون نام ستون‌های این بخش:

حجم کل= شامل کل حجمی که توسط مشتری وارد سیستم شده است.
حجم معامله شده = آن بخش از حجم سفارش که معامله شده است.
حجم مانده = شامل حجمی از سفارش که هنوز معامله نشده است.
حجم نمایشی = شامل حجمی از سفارش که مشتری تمایل به نمایش دادن در سامانه معاملات دارد.
قیمت میانگین خرید = قیمیتی که خرید بر اساس آن در بازار انجام شده است.
اعتبار سفارش = مدت زمان اعتبار سفارش که در زمان ثبت سفارش توسط مشتری در سامانه معاملاتی تعیین شده است.

با انتخاب یکی از وضعیت‌های موجود (سفارشات فعال، معاملات یا و همه سفارشات) می‌توان مواردی از قبیل اطلاعات نماد، حجم کل، حجم معامله شده، حجم مانده، حجم، قیمت لحظه‌ای، قیمت میانگین خرید و اعتبار سفارش را مشاهده نمود. آخرین ستونی که در این قسمت وجود دارد، شامل گزینه ویرایش و یا حذف سفارش است.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات

تصویر شماره ۲۴: دفترچه سفارشات نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

نکته: برای دسترسی راحت تر به سفارشات فعال می توان از کلید میانبر shift+x و معاملات انجام شده از کلید shift+c و مشاهده همه سفارشات (فعال ، معامله شده) به طور همزمان از کلید میانبر shirt+v استفاده کرد.

۲) حذف یا ویرایش سفارش:

در نرم افزار آسا برای ویرایش و یا حذف یک سفارش به سه روش می‌توان عمل کرد:
الف) با کلیک روی گزینه ویرایش در قسمت پایین صفحه سمت چپ در بخش وضعیت سفارشات، پنل سفارش جهت ویرایش گشوده خواهد شد.

ب) استفاده از کلیدهای ترکیبی Shift + x: با این روش تمامی سفارشات فعال مشتری نمایش داده می‌شود که در صورت تمایل، می‌تواند با استفاده از آیکون بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات اقدام به اصلاح یا حذف نماید.
ج) آیکن دفترچه سفارشات: با کلیک بر روی آیکن “دفترچه سفارشات” در سمت چپ نوار بالای صفحه و انتخاب سفارشات فعال، پنل سفارش به منظور اصلاح یا حذف سفارش مورد نظر باز خواهد شد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۵: امکان ویرایش یا حذف سفارش در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

 

ج) گردش حساب در معاملات آنلاین آسا

در سمت راست نوار ابزار بالای صفحه، گزینه “گردش حساب” مشاهده می‌شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

گردش حساب در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

در این قسمت می‌توان بر اساس بازه زمانی مورد نظر (انتخاب یک بازه خاص و یا انتخاب بازه به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه) گزارشی از گردش حساب تهیه نمود.

درصورت انتخاب بازه زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه، دو آیکن بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات و بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات در کنار تاریخ ظاهر می‌شود. با انتخاب هر یک از آنها می‌توان گردش حساب را در بازه زمان مشابه قبلی یا بعدی مشاهده نمود.

برای مثال اگر سرمایه‌گذار اقدام به انتخاب یک بازه هفتگی کرده باشد، با هر بار کلیک بر روی آیکن بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات امکان مشاهده گردش حساب هفته قبلی و یا با هربار کلیک بر روی آیکن بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا، نرم افزار آنلاین آسا، رمز عبور و کد کاربری، کارگزاری آگاه، خرید و فروش سهام، خرید و فروش آنلاین سهام، بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت سفارشات، سفارشات فعال، همه سفارشات امکان مشاهده گردش حساب هفته بعدی را خواهد داشت.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره۲۶: گردش حساب در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

مشاهده گردش حساب هفته قبل در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

مرتب‌سازی گردش حساب، فیلتر نمودن آن و نمایش تجمیعی خرید/ فروش هر سهم از قابلیت‌های نرم‌افزار آسا به شمار می‌آید. کاربر می‌تواند به دلخواه خود جدول گردش حساب را مرتب‌سازی (sorting) نموده و مشاهده نماید.
با کلیک بر روی عنوان هر ستون امکان مرتب سازی بر اساس آن ستون میسر است. (برای مرتب سازی صعودی یک بار کلیک و برای مرتب سازی نزولی دو بار کلیک لازم است).

با انتخاب دکمه فیلتر، در گوشه سمت راست بالای صفحه و کلیک روی فلش، می‌توان گزینه مورد نظر برای فیلتر کردن (مانده، خرید، فروش و…) را انتخاب نمود.

برای نمایش تجمیعی خرید/ فروش هر سهم، می‌توان بر روی دکمه تغییر نمایش به صورت تجمیعی کلیک کرد.

نمایش تجمیعی خرید/ فروش یک سهم، شامل تمامی معاملات کاربر (خرید یا فروش) در زمان‌های مختلف است.

چ) دارایی‌ها

برای مشاهده دارایی سهام می‌توان از تب “دارایی‌ها” در نوار ابزار بالای صفحه استفاده نمود. “دارایی‌ها” از دو بخش “دارایی سهام” و “دارایی سپرده‌گذاری” تشکیل شده است.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۷: مشاهده دارایی‌ها در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

۱- دارایی سهام

در بخش “دارایی سهام” کاربر اطلاعات کاملی از میزان سهام، ارزش فعلی، ارزش خرید و قیمت میانگین خرید سهم‌های خریداری شده توسط مشتری را مشاهده می‌کند.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۸: نمایش دارایی سهام در بخش دارایی نرم‌افزار آنلاین آسا

یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار در این بخش، نمایش سود تحقق یافته و سود تحقق نیافته است. سود تحقق یافته سود یا زیان حاصل از معاملات گذشته سهام یا به عبارت دیگر تفاوت میان ارزش فروش و ارزش خرید است. منظور از سود تحقق نیافته، سود یا زیان حاصل از سهام نسبت به قیمت آخرین معامله بازار (سایر کاربران) است. آیکون ۲۰۱۵-۱۱-۰۸_۲۰۲۴۱۳ حاوی راهنمای مختصری پیرامون ستون‌های بخش دارایی‌ها است که به منظور اطلاع بیشتر کاربران از نحوه محاسبه اعداد موجود در این ستون‌ها در نظر گرفته شده است. برای نمونه در تصویر شماره ۲۹، راهنمای ستون میانگین قیمت با کارمزد مشخص شده است.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۲۹: ستون‌های مربوط به سود تحقق یافته و سود تحقق‌ نیافته در بخش دارایی سهام

ستون‌هایی نظیر تعداد سفارش فروش، تعداد باقی مانده و سود تقسیم شده نیز در این صفحه به چشم می‌خورد که شرح هرکدام در ادامه آمده است:

 • سفارش فروش = تعداد سفارشات فروش فعال
 • تعداد باقی‌مانده = تفاوت میان تعداد واقعی و تعداد سفارش فروش
 • سود تقسیم شده = سود نقدی پرداختی هر شرکت

برای “مشاهده جزئیات” معاملات هر سهم (تجمیعی و ریز تراکنش‌ها)، می توان بر روی دکمه بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,  واقع در سمت چپ هر سطر کلیک کرد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۰: مشاهده جزئیات دارایی سهام

در “ریزتراکنش‌ها”، کاربر قادر است تمام معاملات انجام شده در مورد یک سهم را بصورت جزئی مشاهده نماید.

همچنین با انتخاب گزینه نمایش همه دارایی‌ها، کاربر این امکان را دارد تا سوابق مربوط به دارایی‌های خود را مشاهده کند، اعم از اینکه آن دارایی در حال حاضر در سبد دارایی‌های وی موجود باشد یا خیر.

علاوه بر این کاربر این امکان را دارد تا در بخش دارایی‌ها یک سهم جدید را به پرتفوی خود اضافه نماید. برای این منظور کافی است کاربر بر روی علامت “+” کلیک نموده و در پنجره‌ “اضافه کردن دارایی جدید”، نمادی که می‌خواهد به دارایی خود اضافه نماید را به همراه تعداد و قیمت خالص هر سهم آن وارد نماید. با فشردن کلید “ادامه”، ارزش دارایی با احتساب هزینه‌ها به صورت خودکار محاسبه می‌گردد و در صورتی که موارد فوق نیاز به اصلاح و تغییر داشته باشد، می‌توان از گزینه “ویرایش” در این پنجره استفاده نمود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

اضافه کردن دارایی جدید

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

اضافه کردن دارایی جدید

با استفاده از آیکن ۲۰۱۵-۱۱-۰۸_۱۹۵۴۴۸ در کنار نماد هر سهم، امکان بروزرسانی دارایی سهام به منظور کاهش یا افزایش دارایی در پرتفوی کاربر میسر است.

برای مثال مشتری سهامی را با نماد “الف” در کارگزاری آگاه خریداری کرده، اما این سهام را در کارگزاری دیگری فروخته است. با توجه به اینکه فروش از طریق سامانه آسا نبوده، نماد مذکور هنوز در دیدبان مشتری وجود دارد. با استفاده از بروزرسانی و انتخاب گزینه کاهش دارایی، می توان نماد مذکور را از سبد سهام خود حذف نمود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

بروزرسانی دارایی در نرم افزار معاملات برخط آسا

بخش مهمی که در این قسمت وجود دارد نمایش نمودار ارزش روز و نمودار ارزش خرید دارایی‌ها در پرتفوی کاربر است. این نمودار درصد سهام‌های موجود در پرتفوی کاربر را با رنگ‌های مختلف نشان می‌دهد و این امکان وجود دارد تا کاربر برخی از این نمادها را از نمودار خذف کند تا نتایج حاصل را جهت اخذ تصمیمات آینده بررسی نماید. برای حذف یک نماد از نمودار، کافی است بر روی نام آن سهم در کنار نمودار کلیک نمود.

۲- دارایی سپرده‌گذاری

“دارایی سپرده‌گذاری” آن بخش از دارایی‌های مشتری را نشان می‌دهد که کارگزاری آگاه ناظر آن است.
بنابراین تفاوت “دارایی سهام” و “دارایی سپرده‌گذاری” در این است که “دارایی سهام”، بخشی از سهام را شامل می‌شود که کاربر حداقل یک بار آنها را معامله کرده است ولی ممکن است کارگزار ناظر آن، کارگزاری آگاه نباشد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۱: نمایش دارایی سپرده‌گذاری کاربر در بخش دارایی ها

در هر دو بخش دارایی‌ها (دارایی سهام و دارایی نزد سپرده‌گذاری) کاربر می‌تواند با استفاده از آیکون ۲۰۱۵-۱۱-۰۸_۲۰۳۴۲۸ از دارایی خود در قالب فایل اکسل خروجی تهیه نماید.

ح) پیام‌ها

این قسمت از نرم افزار آسا شامل سه بخش به شرح ذیل است:

الف) پیام‌ ناظربازار:

برای مشاهده پیام‌های ناظر بازار، که در ساعات معاملات منتشر می‌شود، علاوه بر این قسمت، می‌توان از آیکن ۲۰۱۵-۱۰-۱۱_۱۱۴۷۲۴ در سمت چپ نوار ابزار نیز استفاده نمود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر ۳۲: دو روش مشاهده پیام‌ها در نرم افزار معاملات برخط آسا

ب) پیام‌ کارگزاری:

در این بخش اطلاعات عمومی در خصوص اختلالات بانکی و زمان و حجم مجاز برای عرضه اولیه به اطلاع مشتریان می‌رساند.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر ۳۲: مشاهده پیام‌ها در نرم افزار معاملات برخط آسا

پ) پیام‌ های خطا:

برای مشاهده خطا‌های ثبت سفارش (به علت درج قیمت یا حجم بیشتر یا کمتر از بازه مشخص شده، عدم کفایت مانده حساب ریالی مشتری و دلایلی از این قبیل)، شامل خطاهای سیستمی و یا خطاهای زمان ثبت سفارش، علاوه بر این قسمت می‌توان از نوار ابزار بالای صفحه و نشانه بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,  (خطاهای سفارشات) استفاده کرد و با کلیک بر روی آیکن جزییات خطا شامل نام نماد، توضیحات و زمان خطا نمایش داده می‌شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۳: مشاهده خطاها در نرم افزار آنلاین آسا

در زمان معاملات بازار بورس اوراق بهادار، چنانچه پیام یا پیام‌هایی از ناظر بازار ارسال گردد، تعداد پیام‌ها در این قسمت با عدد قرمز مشخص می‌شود.

خ) وضعیت مانده

در تب وضعیت مانده، بالای صفحه سمت چپ، ۴ آیکن زیر در خصوص مانده ریالی مشتریان، وجود دارد:

 1. مانده قابل معامله: مانده ریالی است که با آن می‌توان معامله انجام داد. علاوه بر این وجوه ناشی از فروش در این قسمت قابل مشاهده است. دقت شود درصورت منفی بودن مانده قابل معامله، عدد نمایش داده شده به رنگ قرمز خواهد شد.
 2. مانده قابل برداشت: مانده ریالی که کاربر می‌تواند از حساب خود برداشت کند. دقت شود درصورت منفی بودن مانده قابل برداشت، عدد نشان داده شده به رنگ قرمز نمایش داده می‌شود.
 3. اعتبار: میزان اعتباری است که مشتری از کارگزاری دریافت کرده است.
 4. مسدودی بانک: در صورت استفاده از حساب بانکی به عنوان منبع مالی خرید سهام، در این قسمت مبلغ خرید با عنوان مسدودی بانک نمایش داده می‌شود.
بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۴: بررسی وضعیت مانده در سامانه معاملات برخط آسا

 

د) درخواست‌ها در نرم‌افزار معاملات آنلاین آسا

در نوار ابزار بالای صفحه، گزینه “درخواست‌ها” با چهار تب (صفحه) “پرداخت شتابی”، “اعلامیه واریز وجه”، “درخواست پرداخت” و “درخواست خرید و فروش” برای ثبت درخواست‌های مورد نیاز کاربر در نظر گرفته شده است.
در ادامه شرح کار هر تب قابل مشاهده است:

۱) پرداخت شتابی (واریز و انتقال وجه به حساب کارگزاری آگاه)

اگر کاربر قصد داشته باشد به صورت آنلاین و با کارت‌های عضو شتاب، از حساب بانکی خود مبلغی را به “حساب نزد کارگزاری” واریز نماید، لازم است صفحه “پرداخت شتابی” را انتخاب نموده و بر روی آیکن “+” کلیک کند. پس از مشاهده پنجره “پرداخت آنلاین” (مطابق شکل زیر) با وارد نمودن مبلغ مورد نظر و کلیک بر روی گزینه “پرداخت”، کاربر به صفحه بانک هدایت می‌شود. در پنجره پرداخت آنلاین، می‌توان مبلغ مورد نظر را از طریق درگاه اینترنتی بانک سامان به حساب کارگزاری منتقل کرد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۵: پرداخت آنی وجه (پرداخت شتابی) در نرم‌افزار آنلاین آسا

در این مرحله لازم است سرمایه‌گذار شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی (عضو شتاب)، رمز خرید اینترنتی، CVV2 و تاریخ انقضا کارت خود را به همراه کد امنیتی، در قسمتهای مشخص شده وارد نماید. با انتخاب گزینه “پرداخت”، در صورت صحت اطلاعات وارد شده، و وجود مبلغ مورد درخواست در حساب کاربر، پس از لحظاتی مبلغ مورد نظر، از حساب بانکی کسر و به حساب کارگزاری (معاملات آنلاین سرمایه‌گذار) واریز می‌گردد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره۳۶: اتصال به درگاه بانک به منظور واریز آنی وجه به حساب نزد کارگزاری

در صورت انجام تراکنش با موفقیت، در صفحه “پرداخت آنلاین” و زیر ستون “وضعیت” جدول موجود، کلمه “موفق” درج خواهد شد و کدپیگیری به کاربر ارائه می‌شود.

۲) اعلامیه واریز وجه(ثبت مشخصات فیش واریزی)

چنانچه سرمایه‌گذار برای تکمیل “حساب نزد کارگزاری” به صورت حضوری به بانک مراجعه نموده و اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر کرده باشد، لازم است برای ثبت مشخصات فیش واریزی خود در تب “اعلامیه واریز وجه” بر روی آیکن “+” کلیک کرده و بعد از تکمیل فیلدهای مورد نظر و پیوست نمودن فیش واریزی، روی دکمه ذخیره کلیک نماید. به این ترتیب مشخصات فیش واریزی کاربر به کارگزاری ارسال و پس از بررسی به حساب ایشان منظور می‌شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۷: ثبت درخواست اعلامیه واریز وجه در نرم‌افزار معاملاتی آنلاین آسا

۳) درخواست پرداخت (پرداخت از حساب نزد کارگزاری به حساب بانکی)

برای دریافت وجه، کاربر می‌تواند در تب “درخواست پرداخت” روی گزینه “+” کلیک کرده و پس از انتخاب گزینه مورد نظر (شامل تاریخ و مبلغ) یا وارد کردن مبلغ و تاریخ مورد نظر در سطر آخر، دستور پرداخت خود را به سیسیتم ارسال نماید. چنانچه کاربر بیش از یک حساب بانکی به کارگزاری معرفی کرده باشد، لازم است پیش از ارسال درخواست خود، شماره حساب خود را از لیست موجود انتخاب نماید.
حذف یا ویرایش درخواست ارسالی، در انتهای جدول موجود در صفحه “درخواست پرداخت”، امکان‌پذیر است. ستون‌های “وضعیت” و “تاریخ پرداخت” در جدول موجود در این صفحه، به ترتیب نشان‌دهنده آن است که درخواست ارسالی در چه مرحله‌ای است و تاریخ تحویل چک سرمایه‌گذار به بانک نمایش می‌دهد. لازم به ذکر است اگر مبلغ مورد نظر حاصل از فروش سهام باشد، پرداخت وجه پس از ۳ روز کاری انجام خواهد شد.

برای دریافت مانده قابل برداشت در هر روز کاری، لازم است کاربر درخواست خود را در روز کاری قبل از آن و پیش از ساعت ۱۴ در سامانه ثبت نماید. برای مثال اگر کاربر در نظر داشته باشد که مانده قابل برداشت خود را روز شنبه دریافت نماید، باید روز چهارشنبه قبل از ساعت ۱۴ درخواست خود را در سامانه معاملات برخط آسا ثبت کند. در غیر این صورت درخواست ایشان روز یکشنبه پرداخت خواهد شد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۸: ارسال درخواست پرداخت در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی,

تصویر شماره ۳۹: مشاهده وضعیت درخواست‌های پرداخت در نرم‌افزار معاملات برخط آسا

۴) درخواست خرید/ فروش اینترنتی

برای خرید یا فروش اوراق تسهیلات مسکن و یا سهام عرضه شده در بازار پایه فرابورس و همچنین ارسال سفارش خرید و فروش سهام و اوراق بهادار به صورت اینترنتی به کارگزاری، صفحه‌ای با عنوان “درخواست خرید/ فروش” در منوی “درخواست‌ها” طراحی شده و در اختیار کاربر قرار دارد.

با کلیک بر روی “درخواست خرید” دو گزینه خرید بورسی و خرید فرابورسی نمایش داده می‌شود. پس از انتخاب گزینه مورد نظر پنجره‌ای مطابق شکل ۳۷ نمایش داده خواهد شد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی, ثبت سفارش اینترنتی, خرید و فورش سهام فرابورسی, تسهیلات مسکن, بازار پایه فرابورس, بازار توافقی فرابورس,

تصویر شماره ۴۰: درخواست خرید بورسی/ فرابورسی (سفارش اینترنتی)

با تکمیل فیلدهای موجود در پنجره درخواست و کلیک بر روی گزینه “ذخیره”، درخواست خرید بورسی یا فرابورسی به سامانه ارسال می‌شود.

همانند فرآیند درخواست خرید، با کلیک بر روی “درخواست فروش” دو گزینه فروش بورسی و فروش فرابورسی نمایش داده می‌شود.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی, ثبت سفارش اینترنتی, خرید و فورش سهام فرابورسی, تسهیلات مسکن, بازار پایه فرابورس, بازار توافقی فرابورس,

تصویر شماره ۴۱: درخواست فروش بورسی/ فرابورسی (سفارش اینترنتی)

پس از انتخاب گزینه مورد نظر، مانند قبل، پنجره‌ای مطابق شکل زیر نمایش داده خواهد شد. در این مرحله نیز با تکمیل موارد خواسته شده در پنجره مذکور و کلیک بر روی گزینه “ذخیره” درخواست فروش بورسی یا فرابورسی به سامانه ارسال می‌شود.
در صورت صحت اطلاعات وارد شده در هر مرحله، درخواست شما ارسال و انجام می‌شود.

نکته مهم: کاربر در صورتی می‌تواند از این ‘گرینه برای خرید و فروش استفاده کند که قرارداد اینترنتی را در کارگزاری آگاه امضا کرده باشد. درحال حاضر مدت این قرارداد از زمان امضای آن نامحدود است.

ذ) ثبت تیکت پشتیبانی در نرم افزار آنلاین آسا

به هنگام مشاهده هرگونه خطا در ثبت سفارش و یا مشاهده خطای سیستمی، کاربر می‌تواند بر روی گزینه ثبت تیکت پشتیبانی ( بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی, ثبت سفارش اینترنتی, خرید و فورش سهام فرابورسی, تسهیلات مسکن, بازار پایه فرابورس, بازار توافقی فرابورس, ) در بالای صفحه سمت چپ کلیک کرده و با تکمیل عنوان خطا، محل بروز خطا و سایر توضیحات لازم، آن را به واحد پشتیبانی نرم‌افزار آسا اطلاع دهد. به محض رسیدگی، پاسخ برای سرمایه‌گذار ارسال شده و پیغامی برای اطلاع وی در صفحه آنلاین نمایش داده می‌شود. همچنین عدد مربوط به تعداد پاسخ ارسال شده برای کاربر روی آیکن “ثبت تیکت پشتیبانی” با رنگ قرمز نشان داده خواهد شد.

بورس, تابلوی معاملات, حجم نمایشی, دیدبان بازار, سرخط خرید, سرخط فروش, سهام, صف خرید, صف فروش، راهنمای نرم افزار معاملات بر خط آسا, نرم افزار آنلاین آسا, رمز عبور و کد کاربری, کارگزاری آگاه, خرید و فروش سهام, خرید و فروش آنلاین سهام, بورس اوراق بهادار تهران, مدیریت سفارشات, سفارشات فعال, همه سفارشات, دارایی ها, دارایی سهام, دارایی نزد سپرده گذاری, بررسی پرتفوی, ثبت سفارش اینترنتی, خرید و فورش سهام فرابورسی, تسهیلات مسکن, بازار پایه فرابورس, بازار توافقی فرابورس,

تصویر شماره ۴۲: ثبت تیکت پشتیبانی

 

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با نحوه دریافت کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری (آگاه اکسپرس)، مراحل دریافت کدسهامداری و معاملات برخط، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به سوالات متداول رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

 

  مشتریان گرامی کارگزاری آگاه؛ نسخه‌ای که در حال حاضر راهنمای آن را مطالعه می‌کنید، از دسترس خارج شده است.

در حال حاضر امکان استفاده از نسخه تحت وب آساتریدرآگاه، برای کلیه مشتریان وجود دارد. برای ورود و مطالعه راهنمای این سامانه روی دکمه های زیر کلیک کنید. 

 

200 پاسخ به “راهنمای نسخه وب نرم افزار معاملات برخط آسا”

 1. احمد گفت:

  با سلام در موقع استفاده ازآسا منوی ورودی لرزش دارد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در حال حاضر لرزشی در منوی ورودی نرم افزار تخت ویندوز آسا وجود ندارد.
   چنانچه با مشکلی در این خصوص مواجه شده‌اید، در ساعت اداری با تلفن ۸۲۱۵۴۲۰۷ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 2. parsas60 گفت:

  با درود فراوان
  اول این که بابت این نرم افزار آسا و امکانات آن که نسبت به نرم افزار گذشته رایان خیلی بهتر و بیشتر هست تشکر میکنم
  اما جا برای بهتر شدن نیز دارد.
  دوم یه درخواست :
  در قسمت دارایی ها یک سری سهام مربوط به گذشته وجود دارد که در حال حاضر در سبد پرتفوی ما قرار ندارند و وجود آنها در محاسبات و شلوغی صفحه مزاحمت فراوان ایجاد کرده اند و قابل حذف شدن توسط کاربر نیز نیستند
  لطفا این دسته از سهام را از قسمت دارایی های افراد حذف نمایید
  نمونه وجود همچین سهم هاسس ممکن هست از طرق مختلف بوجود آید مانند
  درخواست ناظر برای سهم که در این صورت سهم قبلی در دارایی ها باقی میماند در حالی که وجود خارجی ندارد
  یا سهام اوراق اختیار تبعی که بعد از اعمال هنوز در دارایی ها وجود دارد
  یا حق های استفاده نشده که بعد از دریافت مبلغ آن از شرکت هنوز در دارایی ها وجود دارد
  یا ...
  با عرض پوزش که مطلب طولانی شد و سپاس از شما

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   سپاس از نظرات شما
   تلاش گروه پشتیبانی تیم آسا بر بهبود روزافزون نرم‌افزار به لحاظ کمی و کیفی است و بی شک در این مسیر نظرات ارزنده شما و سایر همراهان آگاه راهگشا خواهد بود.
   در خصوص مطلب دوم نیز، موارد مطرح شده از جانب شما به گروه پشتیبانی اعلام خواهد شد.
   منتظر نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم.

   ۱
 3. اسحاق گفت:

  درود فراوان به دوستان وپرسنل اگاه
  کد درخواست خرید/فروش اینترنتی همان کد معاملات انلاین است ؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر منظورتون کد ورود برای ثبت سفارش اینترنتی است، پاسخ بله است. ارسال سفارش اینترنتی از بخش درخواست ها در سامانه معاملات آسا امکان پذیر است.

   ۰
 4. agah05448 گفت:

  نرم افزار عالی است

  ۰
 5. agah00171 گفت:

  نرم افزار خوبیه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   سپاس از همراهی شما
   خوشحال خواهیم شد چنانچه با پیشنهادات و نظرات خود ما را در بهبود کیفی و کمی ارائه خدمات یاری فرمایید.

   ۰
 6. IchiMoku گفت:

  با درود و سپاس فراوان بابت توضیحات ارائه شده ..

  ۰
 7. porebrahimisadegh@gmail.com گفت:

  سلام خسته نباشید.به علت عمل نکردن موس گزینه ی مسابقه را اشتباه انتخاب کردم.آیا امکان ویرایش وجود دارد؟

  ۰
 8. agah03432 گفت:

  اگر امکان ثبت سفارش در ساعت های غیر معاملاتی به نرم افزار اضافه شود (برای مثال روز بعد به بورس ارسال شود) بسیار مفید خواهد بود

  ۰
 9. 2063400458 گفت:

  سلام وقت بخیر چندتا پیشنهاد در خصوص سایت آ سا دارم . ۱ - به نظرم بهتره بشه جای دیده بان هارو با هم بدون حذف و ویرایش نام ء عوض کرد. ۲- تقریبا قسمت نیمه پایینی صفحه مربوط به اطلاعات معاملاتی سهم انتخابی میباشد که بهتر است بشود امکان پایین کشیدن آن و استفاده بیشتر از فضای بالای صفحه برای علاقمندان فراهم شود. اینکار امکان دیدن همزمان بیش از ده سهم را در یک گروه بدون استفاده از بالا و پایین بردن سهم ها فراهم میکند. ۳- با توجه به تعداد بالای سهام موجود در بازار امکان ایجاد بیشتر از ۱۰ قسمت در دیده بان فراهم شود.

  ۰
 10. 2063400458 گفت:

  وقت بخیر چرا زمان آخرین معامله خاور در روز چهارشنبه ۱۲:۴۱:۱۷ نوشته شده؟؟؟؟؟

  ۰
 11. agah03868 گفت:

  ۰۳۸۶۸
  با سلام
  در خصوص استفاده از دفترچه راهنمای گام به گام معاملات آنلاین در فهرست شماره صفحات درج شده اما در متن pdf شماره صفحه درج نشده و این موضوع کاربر را در مراجعه به صفحات کلافه می نماید .
  لطفا" اصلاح نمائید ، با تشکر .

  ۰
 12. abedinsheykh گفت:

  با سلام وقت بخیر / من قرارداد اینترنتی را امضا کردم و ثبت سفارش کار گزار بهم گفت باید خودم مجدد زنگ بزنم و یا آوری کنم تا برای فردا صبح بفرستند توی هسته معاملات این درسته یا نه . چون معمولا حالا باید خودش وارد بشه و نیازی به دستور بعدی نباشه .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   موردی که شما بهش اشاره کردید، برای این اتفاق افتاده که قطعی برق مانع از ثبت قرارداد شما شده بود. همکارانمون در شعبه ازتون خواستند برای پیگیری، روز بعد تماس بگیرید.

   ۰
 13. agah30487 گفت:

  مطالب عالی بود. ممنون.

  ۰
 14. 2063518319 گفت:

  کاش میشد امکان باز کردن صفحات خرید یا فروش چند سهم بطور همزمان میسر میشد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز٫
   موردی که اعلام فرمودید، به عنوان پیشنهاد در لیست کارهای آتی سامانه معاملات آنلاین آسا قرار گرفته است و با توجه به برنامه ریزی ها، خدمت دوستان ارائه می گردد.

   ۰
 15. agah80670 گفت:

  سلام ، مطالب خیلی مفیده، ممنون

  ۰
 16. rahimi_chem@yahoo.com گفت:

  سلام:
  آیا امکان ثبت نام اینترنتی جهت دریافت اکانت آنلاین از کارگزاری آگاه وجود داره یا اینکه باید حتماً حضوری مراجعه کنم؟
  مرسی که جواب میدین

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   احراز هویت مشتری الزامی هست، در صورتی که به دلایلی نظیر عدم وجود شعبه کارگزاری در شهر شما، امکان حضور در کارگزاری ندارید لطفا در ساعات اداری با شماره های ۸۲۱۵۴۲۱۵-۰۲۱ یا ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 17. agah00399 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من برای فروش سهم با اخطار "امکان ثبت سفارش فروش با این حجم امکان پذیر نمی باشد"
  در صورتیکه روز قبلش همین تعداد حجم رو خریدم .
  مشخصات خرید سهم من اینه : حجم ۴۹ قیمت ۸۱۸۰۰ ولی الان موقع فروش همین تعداد حجم به من اخطار بالا رو میده .
  الان من باید چکار کنم ؟؟؟
  ممنون از پاسگویی شما

  ۰
 18. pooyatag@gmail.com گفت:

  با سلام و تشکر از زحماتتون
  امکان تعیین حد ضرر و فروش اتوماتیک در حد ضرر وجود نداره ؟!

  ۰
  • Bashgah گفت:

   باسلام،
   این ابزار معاملات بسیار جذاب است و سامانه آسا هم چنین قابلیتی را میتواند داشته باشد، اما در حال حاضر سازمان بورس و اوراق بهادار اجازه ارائه چنین ابزارهایی را به شرکت های تولید کننده سامانه معاملات آنلاین نداده است و انجام هرگونه معاملات به صورت الگوریتمی یا اتوماتیک ممنوع است.

   ۰
 19. MOH00204 گفت:

  سلام در قسمت داریی هایی که در این صفحه دیده می شود با مقدار دارایی واقعی که سهامدار دارد تفاوت دارد علت این را لطفا بفرمایید چیست ؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   منظورتون از " این صفحه" خیلی روشن نیست، لطفا سوالتان را واضحتر بفرمایید تا بتوانیم کامل تر توضیح بدیم.
   ممنون از همراهی شما

   ۰
 20. با سلام، بنده از مشتریان کارگزاری شما هستم وبسیار از باشگاه و مطالب اموزشی و همچنین سیستم پشتیبانی آن لذت میبرم ولی تنها چیزی که مرا رنج میدهد عدم سرعت در ارسال سفارش خرید و یا فروش است ، ای کاش همانند سیستم *******در هنگام خرید و فروش تنها با یک کلیک بر روی نام سهام بهترین قیمت فروش و خرید را در سیستم سفارش میدیدم زیرا همانطور که خوب می دانید در هنگام خرید و فروش سهام ثانیه ها بسیار مهم هستند.
  ممنون میشم امکانات بیشتری به آن اضافه کنید تا همچنان رتبه الف بمانید و باعث دلگرمی بیشتر ما شوید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   هم اکنون در سامانه آسا این امکان وجود دارد تا با یک کلیک در کنار نام سهم، صفحه خرید یا فروش برای شما به همراه تابلوی معاملاتی اطلاعات و نمودارهای مربوط به سهم برای شما نمایش داده شود.

   ۰
 21. havashem1 گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  اکثر مواقع در خرید و فروش ها مشاهده میشه که بین ساعات ۸:۳۰ الی ۹ فقط یه افراد به خصوصی معاملاتشان انجام میشه و توی صف رفتن یا نرفتن کاربرا هیچ تاثیری نداره
  این به چه دلیله ؟ ایا باید کد حقوقی بگیریم ؟
  ممنون از پاسختون

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست گرامی در ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۵۹:۵۹ هیچ معامله ای انجام نمی شود. معاملات پس از مچینگ و ساعت ۹ انجام می شود.

   ۱
 22. امیر گفت:

  با سلام و احترام
  نمودار روزانه هفتگی ماهانه ای که گذاشتین خیلی جالبه کارگذاری من فقط روزانه رو داره

  ۰
 23. sina گفت:

  با درود
  من یه مدت هست یه مقدار سهام شرکت ف خرید کردم، شرکت پس از مجمع از سود انباشته سود جایزه به من داده، اما موقع فروش در سیستم آسا فقط مفدار دارایی (همان سهام) اولیه در سیستم برای فروش ثبت میشه، و مقدار سود انباشته تعلق گرفته در سهام من ثبت نمیشود. لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  ۰
 24. sina گفت:

  با درود و احترام ؛
  طبق فرمایش جنابعالی آگهی ثبت شده است،(بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۲,۲۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۶,۲۸۶,۵۴۸ میلیون ریال ( از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها مبلغ ۴۰۸۶۵۴۸ میلیون ریال و ) در تاریخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.)
  اما هنوز در سیستم آسا این مقدار سهام جز دارایی های قابل فروش نمی باشد! به چه طریقی اینگونه سهام ها قابل معامله میگردد؟
  سپاس از پاسخ گویتون.

  ۰
 25. neja11641 گفت:

  نرم افزار خوبیه ولی گاها یه پیام رو دو سه بار میفرسته
  مخصوصا پیام کارگزاری رو در مورد موجودی نقد در مورد عرضه اولیه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از آنجا که غالب کاربران این مشکل را دارند که از حساب بانکی خود در زمان عرضه استفاده می کنند، این پیغام به عزیزان نمایش داده می شود تا اطلاع کامل داشته باشند.

   ۰
 26. amin01409 گفت:

  سلام
  نرم افزار خوبیه ولی در زمان عرضه اولیه خیلی کند میشود .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   خوشبختانه به اطلاعتون می‌رسونیم که تمهیدات نرم افزاری و سخت افزاری توسط شرکت ویستا سامانه آسا (شرکت خدمات آی تی اختصاصی آگاه) صرفاً برای عرضه های اولیه دیده شده است. شرکت قول داده است در آینده نزدیک و به طور محسوس این تغییرات باعث بهبود تجربه شما و سایر مشتریان محترم شود. لطفاً همچنان مشکلات خود را در این زمینه با ما مطرح نمایید.

   ۰
 27. agah45696 گفت:

  با سلام و احترام
  در برخی از عرضه های اولیه، امکان خرید از حساب سامان یا ملت بسته میشود و صرفاً امکان خرید از حساب کارگزار وجود دارد. لطفاً امکان خرید از حسابهای سامان و ملت برقرار بماند.
  ضمناً سپاسگزار خواهم شد نرم افزارهای مناسبی برای تحلیل تکنیکال را در سایت معرفی فرمایید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی با توجه به حجم بالای درخواست در زمان عرضه اولیه، استفاده از موجودی حساب بانکی در این زمان عملا شما را از خرید عرضه محروم خواهد کرد. زیرا اتصال به حساب بانکی و بررسی کفایت موجودی آن، زمان بر خواهد بود. علاوه بر این امکان نیز وجود دارد که سامانه بانکی در آن لحظه دچار اختلال شود. لذا در زمان خرید عرضه اولیه لازم است از حساب نزد کارگزاری استفاده نمایید.

   ۰
 28. جعفر گفت:

  با سلام و تشکر از ابزار تحلیل تکنیکالی که در نرم افزار آسان گذاشته اید و لی متاسفانه کندل های تعدیل شده (افزایش سرمایه و سود نقدی) با کندل های *** تعدیل شده متفاوت می باشد خواستم ببینم در مقایسه با کندل های نرم افزار ره آورد نوین کدامیک از کندل های فوق درست تر هستند ؟ کندل های *** یا کند ل های آسا تریدر (منظورم نمودار های قیمت هست ) ممنون می شوم اگر اطلاع رسانی بفرمائید چون قطعا در تحلیل ما و سود زیان مشتریان تاثیر زیادی خواهد گذاشت ممنون از زحمات کلیه همکاران کارگزاری آگاه

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام واحترام
   دوست گرامی کندل های آسا تریدر به کندکل های ره آورد ۳۶۵ نزدیک تر است. ضمنا به زودی راهنمای این یخش نیز در بلاگ قرار خواهد گرفت.

   ۰
 29. egafar گفت:

  با سلام واحترام
  اگر ممکن هست اسیلاتورآقای رابرت ماینر را هم به اسیلاتور ها اضافه کنید ممنون dt oscillator

  ۰
 30. nader9727@gmail.com گفت:

  ممنون
  نرم افزار خوبی بنظر می رسد فقط چند سوال:
  ۱-حالت معامله شرطی در آسا پشتیبانی میشود یا خیر ، مثلا اینکه فلان سهم هروقت به قیمت مشخصی رسید خرید یا فروش شود؟
  ۲-کارمزد خرید و فروش در آسا بصورت مجزا قابل مشاهده است یا خیر؟
  ۳- اگر جواب ۲ منفی است ، قیمت ارائه شده در آن بصورت خالص (بدون کارمزد) یا ناخالص (مجموع قیمت سهم + کارمزد)است؟
  ۴-مشکل اساسی تمام سیستم ها (یا اکثر سیستم ها!) که همانا نداشتن تاریخ و روز شمسی است در آسا هم وجود دارد یا خیر؟
  ممنون از راهنمائی های خوبتان

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   مورد اول در سامانه آسا وجود ندارد.
   همچنان که در مطلب راهنما ذکر شده، مورد دوم در سامانه وجود دارد. هم در زمان خرید شما می توانید مقدار کارمزد خود را مجزا مشاهده نمایید هم پس از خرید سهم در بخش دارایی ها به شما نمایش داده می شود که خرید سهم با کارمزد و بدون کارمزد چقدر برای شما هزینه داشته است. بنابراین هم مبلغ خرید هم به صورت خالص و هم ناخالص برای مشتری نمایش داده می شود.
   در مورد تاریخ نیز، چنین مشکلی در سامانه آسا وجود ندارد و تاریخ آن شمسی است. البته به نظر می آید تاریخ در تمام نرم افزارهای معاملات برخط شمسی است.

   ۰
   • nader9727@gmail.com گفت:

    ممنون از راهنمایی جامع شما..
    تا آنجایی که من تحقیق کردم تاریخ بسیاری از نرم افزارها و تریدرهای کارگزاری های دیگر به تاریخ میلادی بوده و بومی سازی کامل نشده ، تا جایی که حتی بسیاری از قسمت های نرم افزار فارسی نبوده و به زبان اصلی نرم افزار می باشند
    ولی گزینه معامله شرطی هم خیلی کارها را ساده و راحت می کند
    امیدوارم مسئولین محترم کارگزاری به این مهم هم توجه و راهی برای انجام آن پیدا نمایند
    متشکر و ممنونم

    ۰
    • nader9727@gmail.com گفت:

     ولی در کل محیط نرم افزار بسیار شکیل و وزین و زیبا با رنگهایی بسیار بجا و آرامش بخش و فونت های زیبا و خوانا و همچنین هر چیزی سرجای خودش قرار داده شده و از شلوغی بیش از حد که باعث سردرگمی کاربر میشود جلوگیری شده....
     و واقعا به آگاه باید بابت آسا تبریک گفت

     ۰
 31. nader9727@gmail.com گفت:

  کاش نسخه ی دموی آسا هم قابل مشاهده و کار کردن بود...

  ۰
 32. محمد گفت:

  سلام
  نسخه ویندوز نرم افزار آسا را از کجا دانلود کنم؟

  ۰
 33. agah37572 گفت:

  سلام
  در کجا می توانیم تغییر کارگزار ناظر بزنیم
  من سهامی در کارگزاری دیگری خریدم اما در صفحه اینجا نشان نمیده
  می خواهم به اینجا بیاید تا بتوانم معامله انجام دهم

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام و درود فراوان
   دوست عزیز، به منظور تغییر کارگزار ناظر می بایست، فرم تغییر کارگزار ناظر را تکمیل نموده و همراه با آخرین برگه سهام های ممهور به مهر کارگزار فعلی، نزد کارگزاری آگاه ارسال فرمایید. ضمنا خاطر نشان می گردد که تغییر کارگزار ناظر بصورت الکترونیکی امکان پذیر نیست و میبایست اصل برگ سهامتان را تحویل دهید.

   با تشکر

   ۰
 34. mj گفت:

  با سلام.
  اول اینکه نرم افزار خوب ، راحت و بسیار یوزر فرندلی هست.
  یک کمبود اصلی که من احساس میکنم اینه که نمیشه خروجی دیتا سهام ها رو ازش گرفت تا بتونم با سایر نرم افزار ها نمادی رو تحلیل کنم.
  سوال من اینه که آیا برنامه ای برای رفع این موضوع در دست دارید؟
  سوال بعدیم هم اینه که نسخه ی IOS نرم افزار چه زمانی اماده برای استفاده میشه؟
  با تشکر از پاسخگویی شما.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   سپاس از لطف شما. در خصوص مورد اول حتما به بخش پشتیبانی نرم افزار اعلام خواهیم کرد تا بررسی شود.
   از نسخه iOS در حال حاضر نیز می توانید استفاده نمایید.

   ۰
 35. afshar گفت:

  سلام من پسوردم رو فراموش کردم و هر کاری کردم بهم پسورد جدید نداد چیکار باید بکنم؟
  می نویسه کد دست رسی برای شما ارسال شد اما برام چیزی نمیاد

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   لطفا برای پیگیری رمز عبور سامانه آنلاین خود در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. یا اطلاعات خود را درج نمایید تا توسط همکاران ما پیگیری شود.

   ۰
 36. agah19002 گفت:

  سلام

  حداکثر مبلغی که از طریق اینترنتی و کارت شتاب از سایر بانک ها بجز سامان به حساب کارگزاری می توان واریز نمود چقدر است؟

  ۰
 37. كبري ربيعي گفت:

  سلام قیمت سهم را درقسمت دارایی اشتباه زدم چگونه بعد از ذخیره میتونم ویرایش کنم؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   کاربر گرامی هیچگونه اطلاعاتی از شما در دست نیست. خواهشمند است برای رفع مشکل خود با واحد پشتیبانی به شماره ۸۲۱۵۴۲۰۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

   ۰
 38. Agah08319 گفت:

  با سلام در قسمت سود تحقق یافته وقتی کل سهمی فروخته می شود سود تحقق یافته را ۰ نمایش می دهد و برای مشاهده آن باید از منوی آخر خط استفاده کنیم بنظرم اگر همانجا قابل مشاهده باشد بهتر است. با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در بخش دارایی ها پس از آنکه دارایی شما در یک نماد به طور کامل به فروش می رسد، نماد مورد نظر در این بخش حذف شده و شما قادر به مشاهده سود (زیان) حقق یافته نیستید. اما با خرید مجدد نماد، سود (زیان) معاملات قبل مجدد نمایش داده خواهد شد.

   ۰
 39. امیرعلی گفت:

  سلام...برای ثبت نام تو قسمت سامانه اگاه اکسپرس٫٫هی پیام خطا میده...عضو باشگاه هستم ولی نمیتونم تو اگاه اکسپرس ثبت نام کنم

  ۰
 40. eaghazadh@gmail.com گفت:

  سلام من میخوام نرم افزار اسا معاملات بر خط را را دانلود کنم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  ۰
 41. agah45696 گفت:

  بخش تحلیل تکنیکال هنوز بر اساس قیمت پایانی نیست، کماکان منتظر هستیم.

  ۰
 42. agah45009 گفت:

  باسلام و وقت بخیر.وقتی یک سهم صف خرید هست برای اینکه بتونیم جزو نوبتهای اول باشیم چکارباید بکنیم؟؟اگر سفارش خرید رو معتبر تا لغو بزاریم یا تاریخ اعتبار بزاریم براش و بعد برای روز بعد قیمت رو اصلاح کنیم آیا نوبت قبلی حفظ میشه ...لطفا راهنمایی کنین..اصلا در کل هر اصلاحی که انجام بدیم آیا نوبت دوباره از آخر میشه یا نه..امیدوارم واضح پرسیده باشم..

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   در زمان صف خرید تنها باید راس ساعت ۸:۳۰ اقدام به ارسال سفارش نمایید . اینکه کجای صف قرار بگیرید به هیچ وجه مشخص نیست و کاری جز اینکه راس ساعت اردر ارسال شود نمی توان انجام داد. هر نوع ویرایشی ( به جز کم کردن حجم ) منجر به تغییر جای سفارش در صف می شود .

   با تشکر

   ۰
 43. agah09137 گفت:

  مجمع عمومی سال ۱۳۹۴ شرکت ها چه تاریخی برگزار می گردد و از چه منبعی باید مطلع شویم . ؟ آیا برگزاری مجمع عمومی هرشرکت برای پرداخت سود تاریخ متفاوت دارد ؟ با توجه به پرداخت سود درزمان برگزاری مجمع ، دراین زمان آیا سود شرکت ها افزایش می یابد ...

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بله، تاریخ مجامع شرکت ها متفاوت است و برای اطلاع از آن میبایست به اطلاعیه های مندرج در سایت کدال مراجعه نمایید.
   لزوما همیشه در زمان برگزاری مجامع افزایش سود نداریم، گاهی ممکن است شرکت در زمان برگزاری مجمع تعدیل داشته باشد.

   ۰
 44. agah09137 گفت:

  برای ما که تازه وارد بورس شده ایم ، بهتر است چه سرمایه گذاری داشته باشیم . لطفا یک مقداری مفصل توضیح دهید ...

  ۰
 45. محمود گفت:

  سلام. آیا آموزش نرم افزار معاملاتی آنلاین تحت وب، اندروید و iOS آسا به صورت فایل ویدیویی هم در سایت موجود هست؟ بنده آن را ندیدم اگر موجود هست آدرس اون یا فایل رو برایم ارسال فرمایید. سپاس

  ۱
 46. محمود گفت:

  سلام. برای تغییر ناظر کارگزار به کارگزاری آگاه آیا بدون مراجعه حضوری امکان پذیر است؟ در برخی از کارگزاریها (مانند ***) فقط کافیست عکس پرتفوی سهام کارگزاری قبل رو برای کارگزار جدید (درقسمت درخواست تغییر کارگزار ناظر) آپلود و ارسال کرد و در روز کاری بعد سهام ها رو در کارگزاری جدید مشاهده کنید. اگر این امکان هست ممنون میشم که بفرمایید از کدام قسمت این کار را انجام دهم.سپاس

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی این امکان فعلا در سامانه وجود ندارد. لذا در حال حاضر، جهت تغییر کارگزار ناظر میبایست آخرین برگه سهام های معاملاتی ممهور به مهر کارگزار قبلی را دریافت نموده و به کارگزاری آگاه ارائه نمائید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد پذیرش کارگزاری آگاه به شماره ۸۲۱۵۴۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

   ۰
 47. mm.barati@gmail.com گفت:

  سلام
  ۱-در صورتی که از طریق پست ثبت نام انجام شود طریقه اتصال حساب بانکی ملت به سامانه آنلاین به چه صورت می باشد؟
  ۲-یا از طریق سامانه امکان خرید و فروش از بازار پایه بدون مراجعه حضوری وجود دارد؟
  ۳-تغییر کاگزار ناظر بدون مراجعه حضوری به چه صورت است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ۱- با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید تا معرفی نامه به بانک ملت را برای شما ارسال نمایند.
   ۲- درصورتیکه فرم قرارداد اینترنتی را امضاء کرده باشید میتوانید درخواست خرید یا فروش خود را از طریق سیستم ارسال فرمایید.
   ۳- برای این موضوع با واحد خدمات آنلاین به شماره ۸۲۱۵۴۸۸۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   با تشکر

   ۰
 48. VahidR گفت:

  با سلام
  سهام حق تقدم (در صورت وجود) در کدام قسمت سامانه آگاه قابل مشاهده اند؟

  با سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   حق تقدم سهام اگر در بازار بورسو بازار عای فرابورس باشد، مانند سهام و به همان روش در سامانه آنلاین قابل معامله است.

   ۰
 49. agah66360 گفت:

  سلام
  چطور میتونم مانده قابل معامله و مانده قابل برداشت رو ببینم؟

  با سپاس

  ۰
 50. حسینی گفت:

  با سلام،چگونه می توان نماد یک سهم راکه از قبل معامله کردیم واکنون در منوی نمایش همه داراییها است؛ حذف کرد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی همانطور که خودتان اشاره نمودید دارایی است. لذا تا زمانی که شما آن سهم را داشته باشید در بخش دارایی ها نمایش داده خواهد شد و قابل حذف نیست.

   ۰
 51. محمد گفت:

  سلام
  وقتتون به خیر
  بنده حساب بانک ملتم رو لینک کردم و مدرکش رو به کارگزاری تحویل دادم، ولی در قسمت انتخاب منبع مالی، فقط گزینه حساب نزد کارگزاری نمایان هست و خبری از حساب لینک شده ای که به کارگزاری معرفی کردم نیست.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۰
 52. سعید نکوهش گفت:

  با سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میشود به حساب کارگزاری آگاه پول واریز کرد که بعد از آن شروع به خرید و فروش کنم.
  در نسخه موبایلی آسا این امکان وجود ندارد. پس از چه راهی میتوان پول واریز کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای واریز وجه در حال حاضر می توانید از نسخه وب نرم افزار استفاده نمایید. به زودی انشااله در نسخه موبایل هم این امکان فراهم خواهد شد.

   ۰
 53. rahimi93 گفت:

  با سلام و عرض تشکر و قدردانی از کلیه دست اندرکاران باشگاه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  بنده ۴۳۰۰۰سهام پارس خوردو داشتم و افزایش سرمایه هم در پرتفویم لحاظ شده ولی در نرم افزار آسا در بخش دارایی ها خود سهام اصلی پارس خوردو تعدادسپرده گذاری۴۳۰۰۰ ولی تعداد واقعی۶۹۴۳۹ لحاظ شده و به نظر میرسد فقط همین تعداد۴۳۰۰۰ قابل معامله باشد چون قبلا برای سهامهای دیگه بنده همچون اتکام و وبشهر هم همچون موردی وجود داشته است.
  لطفا بررسی بفرمایید مشکل از سیستم آسا در نمایش اعداد هست یا نه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز مشکل از نرم افزار آسا نیست بلکه سهام جایزه شرکت مذکور هنوز ثبت نشده تا قابل معامله گردد.
   لذا تا ثبت اوراق و قابل معامله شدن آن باید تامل فرمایید.

   با تشکر

   ۰
 54. جواد قاسمی گفت:

  با سلام میخواستم مشتری شما باشم در خصوص خدمات خرید و فروش تلفنی علاوه بر آنلاین راهکاری دارید؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی در حال حاضر سفارش گذاری بصورت تلفنی امکان‌پذیر نیست. شما می توانید علاوه بر آنلاین، بصورت اینترنتی(حتی خارج از زمان بازار) هم، سفارشات خود را ارسال کنید.

   ۰
 55. mahdi14942 گفت:

  سلام و روز بخیر
  سوال داشتم درمورد کار با نرم افزار
  در زمان ثبت فروش وقتی میخواهیم بازه زمانی انتخاب کنیم در قسمت اعتبار چند گزینه هست که من نحوه عملکرد یکی را نیمدانم لطفا درصورت امکان راهنمایی بفرمایید. در ادامه سوال را مینویسم
  منظور از اعتبار تا پایان جلسه معاملاتی چیست؟ آیا به این معنی هست که تا وقتی نماد بسته نشده سفارش فروش برقرار است مثلا زمانی که شرکت برای مجمع سالیانه بسته میشود اگر این گزینه را انتخاب کرده باشیم سفارش فروش کنسل میشود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، ساعت معاملات از ۰۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه است که هر روز معاملاتی را اصطلاحاً جلسه معاملاتی گویند.
   بنابراین، سفارشی که تا پایات جلسه معاملاتی، معتبر است، پس از پایان جلسه معاملاتی آن روز(۱۲:۳۰) لغو خواهد شد.

   ۰
   • mahdi14942 گفت:

    ممنون از پاسخ شما
    پس به اینصورت هیچ فرقی با انتخاب گزینه روز ندارد چون اگر اون گزینه رو هم برای ثبت سفارش فروش انتخاب کنیم به همین شکل اعمال میشه

    ۰
    • Agah گفت:

     در بورس برخی کشورهای اروپایی، در یک روز ۲جلسه معاملاتی برگزار می شود، بعنوان مثال ۸ الی ۱۲ و ۱۴ الی ۱۸
     ولی در ایران، تنها یک جلسه معاملاتی در روز داریم (۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰) و فرقی نمی کند که کدام شرط را انتخاب کنیم.

     ۰
     • mahdi14942 گفت:

      خیلی ممنونم که هیچ سوالی رو بدون جواب رها نمیکنید و پیگیر هستید- جوابتون هم کاملا منطقی بود
      باشگاه آگاه = آگاهی
      درضمن این را هم اضافه کنم که واقعا مطالب آموزشی شما خیلی برای کسانی مثل من که با بازار سرمایه زیاد آشنا نیستندمفید هست
      مخصوصا فیلم های آموزشی
      همینجا تا یادم هست یک تشکر ویژه دارم از آقای مددی بابت فیلم های آموزشی خیلی خوب

      ۰
 56. agah15587 گفت:

  سلام لطفاًً تعداد دیده بانها رو افزایش دهید با توجه به وجود گروههای مختلف صنایع وجود ۱۰ دیده بان کافی نیست

  ۰
 57. agah29773 گفت:

  سلام.
  الف-در ایجاد دیده‌بان فقط درصد تغییر قیمت در روز جاری وجود داره و وضعیت کلی سهم مثل در ضرر بودن یک سهم و یا درصد سود تا ان لحظه و همچنین نقطه سر به سر در لحظه قابل مشاهده نیست و برای این کار حتما باید به بخش دیگر مراجعه کرد . اگر بتوان این اطلاعات را در پرتفو ایجاد کرد و ان را از حالت دیده بان خارج کرد مثل برخی کارگزاریها فکر کنم مطلوبتر باشه
  ب-در چند روز گذشته حدود یک ربع اول جلسه معاملاتی چندین بار مجبور شدم برای دیدن اطلاعات دیدبانها یا صفحه را دوباره لود کنم یا به بخش های دیگر نرم افزار برم و مجدد به دیده بان برگردم
  ج-اگر این امکان فراهم بشه که برخی از تنظیمات با تغییر مرورگر تغییر نکنه بهتره

  ۰
 58. agah29773 گفت:

  سلام. فکر کنم اگر امکان ثبت یادداشت برای نمادهای داخل دیده بان وجود داشته باشد تا هر فردی اطلاعات مهم خودش در مورد آن نماد را ثبت کند و هرجا و هر زمان که به پنل خودش وارد می شود به انها دسترسی داشته باشد مثلا با کیک یک ایکن کنار نماد ،در زیر آن یا بصورت صفحه پاپ اپ باز شودمفید باشد.
  پیشنهاد دیگر من هم این است که اگر امکانپذیر باشد با توجه به اینکه نمی توان برای سهام امکان خرید و فروش خودکار قرار داد حداقل بتوان برای نماد مورد نظر محدوده قیمتی را ثبت کرد و در صورت رسیدن قیمت به این محدوده علامت هشدار دهنده ای مثل تغییر رنگ نماد در دیده بان فعال شود

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   وسپاس از اینکه با نظرات خود ما را در بهبود نرم افزارها همراهی می کنید.
   دوست گرامی پیشنهاد اول شما توسط دیگر دوستان داده شده و در دستور بررسی است.
   پیشنهاد دوم جهت بررسی به واحد پشتیبانی نرم افزار اعلام می گردد.

   با تشکر 🙂

   ۰
 59. agah04296 گفت:

  سلام میخواستم رمز عوض کنم نمیشه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز بعلت آنکه اکانت بآشگاه شما، همان نام کاربری و رمز عبور معاملات آنلاین است، لذا برای تغییر رمز بآشگاه می بایست وارد سامانه معاملات شده و رمز عبور معاملاتیتان را تغییر دهید.

   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد خدمات آنلاین به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۸۸۸ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 60. RAHIMPOR گفت:

  سلام
  در صورت ممکن قیمت خرید و بازده به صفحه دیدبان اضافه شه . صفحه آنلاین منظورمه

  ۰
 61. agah111 گفت:

  با سلام و احترام
  ضمن تبریک سال نو سوالی داشتم خدمتتان، در نرم افزار آسا زمانی که الگوی یک نمودار را ذخیره می کنیم در قسمت بارگذاری الگوی نمودار ، نمودار ذخیره شده نشان داده نمی شود، در صورتی که قبلا این مشکل وجود نداشت، این مشکل به چه خاطر است؟
  با تشکر....

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در روز شنبه ۲۶فروردین، سامانه آسا۲ با محیطی جدید ارائه خواهد شد.
   شایان ذکر است که در سامانه آسا۲، شما می توانید نمودارهای تحلیل شده را ذخیره نمایید.

   ۰
 62. amir65m گفت:

  سلام. لطفا در صفحه دیدبان و برای هر نماد امکانی فراهم شود که بتوان با کلیک بر روی آن به صفحه tsetmc آن نماد و همین طور کدال آن نماد دسترسی یافت.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در نسخه جدید آسا که در نمایشگاه رونمایی شده، اطلاعیه های کدال نیز قابل مشاهده است. این نرم افزار بزودی در اختیار همه قرار خواهد گرفت.

   ۰
 63. agah07034 گفت:

  سلام نرم افزار خوبیه فقط یک قسمت به عنوان خرید و فروش حقوقی و تعداد هرکدام را به نرم افزار اضافه نمایید.
  ممنون

  ۰
 64. امیرحسین گفت:

  سلام من با گوشی میتونم وارد پنل کاربری خودم در سایت online.agah.com و online2.agah.com بشم ولی با کامپیوتر هرچی میزنم وارد نمیشه و خطایی هم نمیده و مجدد روز و کد تایید میخاد- رمز و نام کاربری رو هم درست میزنم - با مرورگر کروم و موزیلا و اکسپلوره هم چک کردم ولی وارد نشد . لطفا کمکم کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   طبق تماس های تلفنی که با شماصورت گرفت، مشکل مذکور احتمالا مربوط به سیستمی است که شما از آن استفاده نموده اید.

   ۰
 65. agah29773 گفت:

  با سلام و احترام . من به سهمی که از قبل دارم حجمی را در بخش دارایی بصورت دستی اضافه کردم اما بعد متوجه شدم در ورود اطلاعات اشتباه کرده ام . راهی برای ویرایش و حذف مقدار اضافه شده وجود دارد؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، چنانچه در ساعات اداری دسترسی به حساب آنلاین خود دارید، با بخش خدمات آنلاین تماس بگیرید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند.

   ۰
 66. agah23282 گفت:

  باسلام
  میخواستم یک پیشنهاد در مورد سامانه الاین جدید آسا بدهم خدمتتان
  اگر برایتان مقدور است در سامانه جدید قسمت دیده بان جلوی هرنماد ایکنی قرار بدهید که نشان بدهد سهم بسته یا باز است
  باتشکر

  ۰
 67. om1360 گفت:

  با سلام و احترام
  در سایت جدید آسا قسمت پایین فیلد خرید و فروش که متحرک هست و به سمت هم حرکت میکنند و برمیگردند اگه ممکنه ثابت بشه همش روی اعصاب کاربر هست.
  متشکرم.

  ۰
 68. محمد حسین زاده گفت:

  دوستان تعداد زیادی از عکس ها لود نمیشن.لطفا پیگیری کنید سریع٫ممنون

  ۰
 69. akbari16085 گفت:

  از نرم افزارهای برخی کاگزاری های دیگه بهتر هست

  ۰
 70. جواد نقی نژاد گفت:

  با سلام ، من در یک کارگزاری دیگه کد بورسی دارم ، اما آن کارگزاری بصورت تحت وب ، امکانات نمودار و تحلیل روی نمودار و اینا را از مدتی قبل ( از زمانی که نمودارها از tsetmc حذف شدند ) برداشته است. آیا من میتونم با همون کد بورسی و یا با یک کد بورسی دیگه ، از خدمات آگاه استفاده کنم؟
  آیا هم اکنون امکانات نمودار و . . . در نرم افرار تحت وب شما وجود دارد؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  ۰
 71. AH5952 گفت:

  با سلام
  ببخشید لطفا راهنمایی در مورد این سوالات بفرمایید
  این طور که من فهمیدم زمان ارسال سفارش از ساعت ۸٫۳۰ به بعد هست در این حالت ایا امکان اینکه من روز قبل یا پیش از این ساعت سفارشم رو تنظیم کنم هست اما در رنج مجاز ارسال کنم؟؟
  ایا امکان ارسال سفارش زمان بندی شده وجود داردتا راس ساعت مجاز بدون اینکه نیاز به انلاین شدن باشد سفارش به صورت خودکار ارسال شود؟؟
  با توجه به اینکه صف خرید و فروش با یک قیمت یکسان ایجاد می شود و رتبه بندی بر اساس زمان ارسال سفارش هست منظور از این زمان همان ۸٫۳۰ به بعد هست؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   پاسخ سوال اول: ساعت ۸:۳۰ الی ۹ زمان پیش‌گشایش بازار محسوب شده و شما می‌توانید در این مقطع زمانی سفارش خود را ثبت، حذف یا ویرایش نمایید. امامعامله ای در این بازه زمانی، انجام نمی شود. برای ثبت سفارشات خود در زمانی غیر از زمان پیش گشایش و گشایش بازار (ساعت ۹ به بعد)، شما می‌توانید در سامانه آساتریدرآگاه سفارشات حود را به‌صورت سفارشات در انتظار ثبت و ویرایش نموده و در بازه زمانی انجام معاملات، در هر زمان تنها با یک کلیک، سفارش خود را به هسته بورس ارسال نمایید.
   پاسخ سوال دوم: متاسفانه در حال حاضر امکان ارسال سفارش به‌صورت خودکار وجود ندارد. امااین امکان به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.
   پاسخ سوال سوم: بله. سفارشاتی که شما در زمان پیش‌گشایش (ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۵۹:۵۹) ثبت می‌نمایید، در جدول عرضه و تقاضا می گیرند.
   مفهوم صف خرید زمانی است که متقاضیانی در حداکثر قیمت (بهترین قیمت خرید) برای خرید یک سهم هستند اما فروشندگانی (عرضه کنندگان) در آن قیمت وجود ندارد.
   مفهوم صف فروش زمانی است که عرضه کنندگانی در حداقل قیمت (بهترین قیمت فروش) برای فروش یک سهم هستند اما خریدارانی (متقاضیان) در آن قیمت وجود ندارد.

   ۰
 72. Baresh گفت:

  سلام خسته نباشید.کارگزاری کد نام کاربری و رمز عبور را برای من ارسال کردند اما وقتی ک وارد میکنم قبول نمیکنه میگه نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است..

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در نسخه تحت وب مشکل ورود دارید یا نسخه موبایل؟ آیا نام کاربری و پسورد را به درستی درج می کنید؟ در اولین ورود لازم است رمزعبور خود را تغییر دهید.

   ۰
 73. امیر گفت:

  سلام
  ببخشید
  امکان ثبت نام غیرحضوری هست؟؟مثلا ثبت نام کنیم و کد رو هم دریافت کنیم؟؟یا حتما باید حضوری باشه؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ثبت نام غیرحضوری از طریق سایت آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com امکان پذیر است. اما احراز هویت الزامی است. اگر ساکن یکی از شهرهای تهران، کرج، کاشان، زنجان، اهواز یا مشهد هستید، می توانید احراز هویت غیرحضوری (یعنی گزینه کدگیری در محل شما) را انتخاب نمایید تا برای احراز هویت همکاران ما خدمت شما برسند. در غیر اینصورت برای احراز هویت نیاز است که به یکی از شعب کارگزاری آگاه یا دفاتر پستی منتخب مراجعه فرمایید.

   ۰
 74. Z_y گفت:

  سلام اگرکسی حساب نزدبانک سامان داشته باشدآیالازم است حساب خوددرکارگزاری راهربارشارژکند؟
  اگرپاسخ منفی است لطفانحوه لینک کردن حساب بانک سامان به کارگزاری راتوضیح دهید.
  باسپاس فراوان

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر. نیازی به شارژ حساب معاملاتی وجود ندارد.
   برای اتصال حساب بانک سامان به حساب معاملاتی لازم است وارد اینترنت بانک سامان شده و از طریق فهرست سمت راست صفحه به مسیر خدمات بازار سرمایه -> خرید و فروش سهام آنلاین -> ثبت درخواست رفته و کارگزاری آگاه را انتخاب کنید.

   ۰
 75. AD3727 گفت:

  درود
  چقدر خوب میشد سامانۀ آنلاین آگاه ارز رو هم توی نمادهای تحلیلش وارد می‌کرد.

  ۰
 76. AN0520 گفت:

  با درود و عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما بابت زحماتتان ، چند نکته هست در خصوص این سامانه مطرح میکنم که فکر میکنم به بهبود کارایی آن می افزاید .
  ۱. در قسمت جزئیات نماد ، کمبود نمایش P/E و EPS و لینک کدال مربوط به آن سهم احساس میشود.
  ۲. دادن قیمت تقریبی (خرید یا فروش) تنها با کلیک بر "هر نقطه ی " خطِ قیمت افقی (شمعیِ افقی) در افزایش سرعت عمل مفید خواهد بود ، در حال حاضر تنها کمترین و بیشترین قیمت این قابلیت را دارد.
  ۳. در برخی تبلت ها صفحه ی پاپ آپ تیکت پشتیبانی پس از باز شدن ، با علامت ضربدر سمت بالا و چپ بسته نمیشود و کاربر برای بستن آن نیاز به بارگزاری مجدد صفحه دارد.
  ۴. اصلاح عدم ذخیره ی ستون های مورد نظر کاربران طبق سلیقه ی شخصی ، که با هر بار تغییر از کلاسیک به تکنیکال دوباره باید ستون های مورد نظر در قسمت دیدبان( سمت راست صفحه) تیک گذاری یا تیک برداری شود ، بعنوان مثال در دیدبان تکنیکال بنده هر بار باید تیک تعداد دارایی و درصد آخرین قیمت را فعال و قیمت عرضه و تقاضا را غیر فعال کنم که بمرور زمان بسیار آزار دهنده است.
  ۵. ( بسیار کاربردی و با اهمیت) اصلاح عدم ذخیره ی یک فرمت مشخص از ترکیب اسیلاتور/ اندیکاتور های مورد استفاده هر کاربر که بر تحلیل کلیه نمودارِنماد ها اعمال شود و هر بار نیاز به انتخاب آنها در بررسی یک نماد جدید نباشد ، مورد اشاره ی بنده با ذخیره سازی یک نماد در cloud متفاوت است و در واقع اشاره به نوعی تنظیمات پایه ای هر کاربر دارد که کلیه ی نمودارها را مثلا با این سه اندیکاتور مشخص در بخش تکنیکال باز کند

  در نهایت از اینکه وقت گذاشتید و مطالعه فرمودید سپاسگزارم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی و بزرگوار
   به خود می بالیم از اینکه با حوصله مواردی که به نظرتان آمد را ذکر کردید و ما را در ارائه یک سامانه مناسب یاری می کنید.
   نکات شما را در تیم فنی بررسی خواهیم کرد و تلاش می کنیم پیاده سازی نماییم.

   ۰
 77. AN5804 گفت:

  سلام این نرم افزار رو کجا دانلود کنم

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   سامانه معاملاتی آساتریدر آگاه تحت وب است و نیازی به نصب در سیستم ندارد.
   لذا می‌بایست سایت online.agah.com را از طریق مرورگر سیستم یا گوشی خود باز و معامله کنید.

   ۰
 78. AK6459 گفت:

  یه امکان خوب که میشود به نرم افزار اضافه کرد گزینه حد ضرر است که بسیار کمک کننده است. مثلا وقتی پورفوی شخصی شامل بیش از ۱۵ سهم باشه واقعا مانیتور کردن سهم ها در روزهای پر تلاطم بازار سخت میشه. اگر این قابلیت وجود داشته باشه که برای هر سهم به صورت دستی حد ضرر تعریف بشه و وقتی قیمت در حال کاهش و نزدیک شدن به حد ضرر هست به کاربر به طریقی اطلاع داده بشه. مثلا با چشمک زدن سطر مربوط به سهم مورد نظر و یا در یک پنل جانبی پیغام اخطار ظاهر بشه یا یک آلارم ملایم به صدا در بیاد. اینطوری شخص بدون اینکه نیاز به مانیتور لحظه ای سهمش داشته باشه بتونه از نزدیک شدن حد ضررش آگاه بشه

  ۰
 79. AR4367 گفت:

  سلام برای اینکه پشت سر هم یک سفارش خرید رو بفرستم تا تو لحظه پیشگشایش جزو نفرات اول باشم از کدوم قسمت خرید استفاده کنم
  چون هر بار سفارش خرید رو میزنم فرم پاک میشه و دوباره باید اطلاعات درخواست بدم
  یکی هم ثبت در سفارشات در حال انتظار یعنی چی؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   اگر قصد دارید فقط درلحظه matching سفارش شما جزو سفارشات اول در بخش عرضه و تقاضا باشد، در زمان ثبت سفارش خرید میباست قیمت مورد نظر بالاتر از قیمت معامله بوده و در زمان ثبت سفارش فروش قیمت پایین تر از قیمت معامله باشد.
   سفارش در انتظار سفارشی است که شما اطلاعات سفارش خود را ثبت کرده و در زمان دلخواه امکان ارسال آن به هسته بورس را خواهید داشت.

   ۰
 80. پوریا گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
  سوالی دارم
  چگونه میشود از زیرگروهی شخصی خارج شد
  در واقع کد باشگاه وارد کردم که خطا بود و به اشتباه وارد گروه شخصی شدم.
  میخواهم خارج شوم
  ممکن است؟؟
  سپاس

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست گرامی از آنجایی که به هنگام انتخاب معرف از کاربر بابت عدم تغییر یا حذف معرف، تایید گرفته می‌شود لذا در سایت بآشگاه، نمی توانید معرف را حذف نمایید و یا تغییر دهید.
   باتشکر

   ۰
 81. mj گفت:

  با سلام
  برای ثبت سهام(برگه سهام) داخل نرم افزار باید چه کار کرد؟از نسخه اندروید روی گوشی استفاده میکنم. با تشکر

  ۰
 82. AR5235 گفت:

  سلام در آسا برای من هنگام برداشت وجه شماره حسابم را نمایش نمی دهد ودر نتیجه نمی تونم برداشت کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا شماره حساب، شماره شبا، نام بانک و نوع حساب خود را به همراه اطلاعات نام و نام خانوادگی، کدبورسی به آدرس crm@agah.com ایمیل نمایید تا همکاران آنلاین، تغییرات لازم را در سیستم ثبت نمایند
   باتشکر

   ۰
 83. رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  از کجا باید شماره حساب به کارگزاری معرفی کنیم تا پول برای ما واریز کند؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا شماره حساب، شماره شبا، نام بانک و نوع حساب خود را به همراه اطلاعات نام و نام خانوادگی، کدبورسی به آدرس crm@agah.com ایمیل نمایید تا همکاران آنلاین، تغییرات لازم را در سیستم ثبت نمایند
   باتشکر

   ۰
 84. Mahdi گفت:

  سلام راهی هست که نام کاربری را تغییر دهم .

  ۰
 85. AQ8829 گفت:

  با سلام ای کاش میشد باهمین نرم افزار اساتریدر درمعاملات انلاین یه سهم رو که خریداری میکردیم یه قسمت حدسود وحدضرر داشت بهش قیمت میدادیم تا اگه به اون قیمت رسید بفروشه مثلا یه خرید ۲۰۰میکردیم حدضرر میگذاشتیم۱۸۰ و حد سود ۲۵۰ حالا به هرقیمتی میرسید سرخطی میفروخت

  ۲
 86. AQ3662 گفت:

  سلام می خواستم ببینم در روزهای بعد از عرضه اولیه چه شکلی باید خرید کنیم چون من همان ساعت ۸/۳۰هم که خرید میزنم باز هم تا آخر وقت نوبتم نمیشه خواهشا راهنمایی کنید تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برای این گونه سهام ها باید راس ۸:۳۰ سفارش ارسال شود و شرایط برای همه یکسان است و سفارشات بصورت رندوم در سیستم قرار میگیرد. با توجه به اینکه عرضه سهام در این شرکتها کم است طبیعی است سفارش خرید افراد زیادی انجام نشود.

   ۰
 87. AU0902 گفت:

  با سلام
  ایا تحلیل تکنیکال بر اساس قیمت اخرین معامله است چرا؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   تحلیل تکنیکال می‌تواند براساس قیمت آخرین معامله باشد و یا قیمت پایانی که در تحلیل تفاوتی ایجاد نمی کند.
   باتشکر

   ۰
 88. مهدی گفت:

  سلام چرا نرم افزار آسا وصل نمیشه؟؟؟همشمیزنه عدم اتصال به اینترنت واقعا داره اذیتم میکنه کارگزاری *** اصلا اینجور نیست.یا مشکلشو رفع کنید یا من کارگزاریمو تغیر بدم؟؟؟؟

  ۰
 89. AX5202 گفت:

  اگردرکارگزاری دیگری شرکت کنم مشکلی بوجود نمی آید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر منظور شما دریافت دسترسی آنلاین از کارگزاری دیگری است، لازم است اشاره شود محدودیتی برای دریافت دسترسی آنلاین از کارگزاری‌های دیگر وجود ندارد.

   ۰
 90. Me گفت:

  سلام،واقعا عجیبه با این درامد نرم افزار ورژن ios درست نمیکنید!

  ۰
 91. jz123 گفت:

  سلام. من حساب بانکی که به کارگزاری معرفی کردم ی مشکلی داره که فقط نوع حساب رو اشتباه جاری وارد کردم ولی در اصل حساب قرض الحسنه هست الان برای درخواست وجه از کاگزاری با مشکل روبه رو میشم یا نه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام و وقت بخیر
   مشتری گرامی لطفاً برای اصلاح اطلاعات حساب بانکی خود به ایمیل crm@agah.com پیام ارسال نمایید و اطلاعات صحیح برای همکاران پذیرش و آنلاین ارسال بفرمایید.

   ۰
 92. Sobhan گفت:

  سلام متاسفانه نسخه اندروید نرم افزار اگاه رو دانلود کردم ورود نمیده مدام میزنه عدم اتصال به اینترنت نسخه ازمایشی جدید رو هم امتحان کردم اونم میگه اشتباهه و الان فقط از طریق سایت میتونم وارد بشم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام و وقت بخیر
   مشتری گرامی در صورتی که در رمز عبور خود از کاراکتری به جز عدد و حروف استفاده نموده اید، در سامانه معاملاتی تحت وب پسورد خود را تغییر دهید.

   ۰
 93. داود گفت:

  سلام. می خواستم آپشن هشدار قیمت برای نمادها رو چه موقع روی آساتریدر فعال می کنید؟

  ۱
 94. مهدی گفت:

  من نمیتونم نسخه جدید اندروید اسا تریدر رو نصب کنم لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دانلود و نصب نرم افزار آساتریدر می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.
   در صورتی که مشکلی در فرآیند دریافت داشتید، می توانید با واحد پشتیبانی آنلاین آگاه تماس حاصل فرمایید.
   m.agah.com

   ۱
 95. AU1003 گفت:

  لطفا تو نرم افزار هم نوار زرد رنگ عرضه اولیه رو هم اضافه کنین

  ۱
 96. سعید ستوده گفت:

  سلام خسته نباشید.من یکی از مشتریان کارگزاری آگاه هستم.الان تقریبا ۴روزه وارد نرم افزار آگاه میرم اصلا جواب نمیده،وارد معاملات آنلاین بر خط هم میرم پیام میده سایت خصوصی هست ونمیشه وارد بشم.لطفا بگید من چیکار کنم.نمیتونم خرید و فروش کنم؟ ممنون.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری نیاز به اطلاعات هویتی و کد بورسی شما می باشد. لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 97. hassan گفت:

  با سلام
  بوسیله ویندوز۷ و مرورگرهای گوگل کروم موزیلا و اینترنت اکسپلورر و اپرا و ... که همگی آخرین نسخه هستند با هیچ کدام سایت آنلاین کارگزاری آگاه درست و کامل بارگذاری نمی شود. برای حل این مشکل چه راهکار و راهنمایی دارید؟

  ۰
 98. چریک گفت:

  سلام وقت بخیر.من میخوام ۵۰۰ میلیون حساب بورسب شارژ کنم‌اما روزی ۴۰ میلیون بیشتر نمیشه.. چکار کنم ؟

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور پرداخت شتابی به سامانه آنلاین، باید به منوی درخواست‌ها در سامانه معاملاتی خود مراجعه نموده و تب پرداخت شتابی را انتخاب کنید. سپس در صفحه بانکی که باز می‌شود اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد نمایید. پس از تایید پرداخت، واریز وجه به حساب آنلاین شما صورت گرفته است و چنانچه برای تکمیل “حساب نزد کارگزاری” به صورت حضوری به بانک مراجعه نموده و اقدام به پرداخت مبلغ مورد نظر کرده باشید، لازم است برای ثبت مشخصات فیش واریزی خود در تب “اعلامیه واریز وجه” بر روی آیکن “+” کلیک کرده و بعد از تکمیل فیلدهای مورد نظر و پیوست نمودن فیش واریزی، روی دکمه ذخیره کلیک نماید. به این ترتیب مشخصات فیش واریزی کاربر به کارگزاری ارسال و پس از بررسی به حساب شمامنظور می‌شود.

   ۰
 99. اسماء گفت:

  سلام وقت بخیر، من چند وقت که میخوام یه مبلغ از پولی رو که کف حسابم هست رو برداشت کنم اما تو قسمت شماره حساب یه کادر سفید رنگه که هیچ شماره حسابی رو نشون نمیده و عملا نمی تونم پولی برداشت کنم لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در سامانه معاملاتی به قسمت تقاضای وجه ، واریز به ،شماره حساب قابل مشاهده است ، در غیر این صورت جهت پیگیری در ساعات اداری با شماره تلفن۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 100. صامت گفت:

  سلام.برنامتون خیلی خوبه ولی چندتا انتقاد دارم.اول ازهمه که مهمترینش هم هست نشان ندادن جایگاه در صف هست.واقعا خیلی بدهست که نشون داده نمیشه.ظلمه در حق ما توروخدادرستش کنید.دوم سرعتشه.سوم اگه یه الارم بذارید که واسه پایین اومدن و بالارفتن قیمت سهم به مااطلاع بده واقعا عالی میشد

  ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: