راهنمای دانلود و استفاده از نسخه اندروید نرم افزار معاملات برخط آسا

 • ۱۱ مرداد ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۶۲۲ نظر
 • ۴۴۱۱۵۱ مشاهده
راهنمای همراه‌تریدرآسا

نرم افزار آسا به عنوان نسل جدید نرم افزارهای معاملات برخط، با هدف سهولت و بهبود کیفیت خرید و فروش آنلاین سهام در بازار بورس اوراق بهادار طراحی شده است. نرم افزار معاملات بر خط آسا با در نظر گرفتن سرعت، دسترسی آسانتر و دقت در انجام خرید و فروش اوراق بهادار، در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته‌است. ارائه نسخه موبایل و تبلت (اندروید) نرم افزار معاملات برخط آسا، باعث شده است تا سرمایه‌گذاران به‌راحتی معاملات خود را در بازار بورس اوراق بهادار انجام دهند.

ضمناً کاربران محترم دستگاه‌های اپل می‌توانند به راهنمای دانلود و استفاده از نسخه iOS (اپل – آیفون – iPhone) معاملات برخط آسا مراجعه نمایند.

در ادامه این مطلب، نحوه دانلود نسخه اندروید نرم‌افزار معاملات برخط آسا و بخش‌های مختلف آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. از آنجا که استفاده از این نرم‌افزار مختص مشتریان کارگزاری آگاه است، برای دریافت کد بورسی و کد آنلاین سهام از کارگزاری آگاه می‌توان بدون مراجعه به کارگزاری و از طریق سامانه آگاه اکسپرس اقدام نمود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه کدگیری غیرحضوری می‌توان به مطلب “آگاه اکسپرس: دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در محل مشتریان!” مراجعه نمود.


فهرست

الف) نحوه‌ی نصب نسخه همراه تریدرآساب) ورود به اپلیکیشن

۱-ب ورود از طریق نام کاربری و رمز عبور

۲-ب ورود از طریق اثر انگشت

۳-ب ورود از طریق پین ۴ رقمی

پ) دیدبان

ت) منوی نرم‌افزار

۱-ت اطلاعات مالی کاربر

۱-۱ مانده قابل معامله

۲-۱ مانده قابل برداشت

۳-۱ مسدودی بانک

۴-۱ اعتبار

ث) ارسال سفارش خرید/فروش

۱-ث ثبت سفارش از طریق منو

۲-ث ثبت سفارش از طریق آیکن +

۳-ث ثبت سفارش از طریق نماد در دیدبان

ج) درج اطلاعات سفارش خرید/فروش

۱-ج قیمت

۲-ج حجم

۳-ج حجم نمایشی

۴-ج منبع

۵-ج اعتبار

۶-ج سرمایه

چ) سفارشات و معاملات ۱-چ معاملات۲-چ سفارشات امروز

چ-۳ سفارشات فعال

ح) دارایی‌ها 

خ) پیام‌های ناظر بازار

د) پیام‌های کارگزاری

ذ) ویرایش دیدبان‌ها

۱-ذ ایجاد دیدبان جدید

۲-ذ حذف و ویرایش دیدبان‌های موجود

ر) درخواست‌ها 

۱-ر پرداخت شتابی

۲-ز اعلان واریز

۳-ز واریز وجه

ز) ثبت تیکت پشتیبانی

ژ) جزییات اطلاعات نماد

۱- ژ اطلاعات قیمتی نماد

۲-ژ جدول عرضه و تقاضا

۳-ژ اطلاعات معاملاتی نماد

۴-ژ دفترچه سفارشات

۵-ژ نمودارهای نماد

ص) تغییر رمز عبور

ض) تنظیمات

ط) خروج

 

نحوه نصب همراه تریدر آسا

با کلیک بر روی لینک زیر امکان دانلود آخرین نسخه اندروید نرم افزار معاملات برخط آسا میسر است.

http://asax.ir/Mobile

نکته: شایان ذکر است برای دریافت جدیدترین نسخه اپلیکیشن از طریق لینک مربوطه، نسخه نصب شده قبلی را به‌صورت کامل حذف کرده و سپس نسخه جدید را دانلود نمایید. 

ورود به اپلیکیشن

برای ورود به اپلیکیشن آسا لازم است کاربر، مشتری کارگزاری آگاه باشد و نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات برخط، برای ایشان ارسال شده باشد.

در این اپلیکیشن کاربران می‌توانند از سه طریق وارد حساب کاربری خود شوند:

 • ورود از طریق نام کاربری و رمز عبور
 • ورود از طریق ثبت اثر انگشت
 • ورود از طریق پین‌کد ۴ رقمی

ورود از طریق نام کاربری و رمز عبور

در صورتی که کاربر نام کاربری و رمز عبور معاملات آنلاین را داشته باشد، کافی است هنگام ورود اطلاعات را در بخش‌های موردنظر وارد نماید.

 ورود از طریق نام کاربری و رمز عبور به اپلیکیشن آسا

_کاربرانی که برای اولین بار قصد ورود به اپلیکیشن را دارند، ابتدا باید وارد سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه شده و رمز عبور خود را تغییر دهند و سپس با استفاده از رمز عبور جدید وارد حساب کاربری خود در اپلیکیشن آسا شوند.

_کاربرانی که نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند، برای بازیابی اطلاعات خود لازم است وارد سامانه آساتریدر آگاه شده و از طریق گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید؟” و وارد کردن کد ملی خود، اطلاعات خود را بازیابی نمایند. در چنین شرایطی با انتخاب این گزینه صفحه‌ای برای کاربر گشوده می‌شود که با درج کد ملی و عبارت امنیتی، درخواست وی برای شرکت کارگزاری آگاه ارسال می‌شود. پس از آن یک کد دسترسی به شماره موبایل کاربر ارسال می‌شود که می‌تواند آن را در کادر نمایش داده شده، ثبت کند و اقدام به تعریف رمز عبور جدید نماید.

_در این راهنما منظور از مشتری یا کاربر کسی است که نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات بر خط آساتریدرآگاه را دارد و می‌تواند از آن استفاده نماید.

ورود از طریق ثبت اثر انگشت

درصورتی‌که کاربر بخواهد از طریق اثر انگشت خود وارد اپلیکیشن آسا شود، ابتدا باید اثر انگشت خود را در تلفن همراه خود ثبت نماید و سپس با ورود به بخش تنظیمات و انتخاب امکان ورود ازطریق اثر انگشت، این امکان را فعال‌سازی کند.

ورود از طریق پین چهار رقمی

برای ورود به اپلیکیشن با استفاده از پین ۴ رقمی، لازم است کاربر از طریق منو به بخش تنظیمات رفته و سپس گزینه ورود از طریق پین کد را فعال نماید. در مرحله‌ی آخر پس از تعریف یک پین ۴ رقمی و انتخاب کلید “ثبت”، کاربران می‌توانند از طریق پین کد تعریف‌شده وارد حساب کاربری خود شوند. برای تغییر پین‌کد نیز می‌توان از این بخش استفاده نمود.

دیدبان

در حالت پیش‌فرض و در اولین ورود صفحه‌ای به کاربران نمایش داده می‌شود که شامل نمادهایی است که کاربر در گذشته به دیدبان‌های خود از طریق نسخه وب یا آیفون اضافه کرده است.

دیدبان‌ها شامل:

 • آخرین قیمت معامله
 • درصد تغییر آخرین قیمت معامله
 • قیمت پایانی
 • درصد تغییر قیمت پایانی
 • میزان بهترین تقاضا
 • حجم بهترین تقاضا
 • میزان بهترین عرضه
 • حجم بهترین عرضه

دیدبان در اپلیکیشن آسا

 

منوی نرم‌افزار

برای دسترسی به منوی امکانات نرم‌افزار آسا لازم است در قسمت بالای نرم‌افزار در سمت راست، بر روی آیکن منو کلیک کرده و در مرحله بعد لیستی از امکانات نرم‌افزار به کاربر نمایش داده می‌شود. این صفحه شامل مواردی همچون نام، نام‌خانوادگی و کدبورسی کاربر، اطلاعات مالی مشتری شامل مانده قابل‌معامله، مانده قابل برداشت، اعتبار و مسدودی بانک است.دیگر امکانات اپلیکیشن همچون خرید، فروش، درخواست‌ها و … در ادامه به تفضیل توضیح داده خواهد شد.

منو امکانات در اپلیکیشن آسا تریدر

اطلاعات مالی کاربر

مانده قابل معامله: مقدار وجهی است که هنوز سررسید نشده و مشتری فقط می‌تواند از محل آن به خرید سهام یا سایر اوراق بهادار (درصورت رعایت مدت زمان تسویه) بپردازد.

مانده قابل برداشت: مقدار پولی است که سررسید شده و مشتری می‌تواند درخواست آن را برای واریز به حساب بانکی خود، ثبت نماید.

اعتبار: میزان اعتبار دریافتی کاربر از بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

مسدودی بانک: در هنگام ثبت سفارش خرید و انتخاب یکی از حساب‌های بانکی متصل شده به حساب معاملاتی، به‌عنوان منبع مالی سفارش، هزینه آن سفارش خرید به عنوان مسدودی بانک نمایش داده می‌شود.

ارسال سفارش خرید/ فروش

در اپلیکیشن آسا از دو طریق می‌توان سفارش خود را ثبت نمود:

 • آیکن خرید و فروش در منو
 • آیکن+ در بخش دیدبان

ثبت سفارش از طریق منو

در این روش کاربر از طریق منو روی آیکن خرید و فروش کلیک کرده و پس از جست‌وجو و انتخاب نماد موردنظر، درخواست خود را از طریق صفحه ثبت سفارش، ارسال می‌کند.

ثبت سفارش از طریق آیکن + در بخش دیدبان 

برای ثبت سفارش از این طریق، روی آیکن + در پایین دیدبان کلیک کرده و سپس با انتخاب یکی از گزینه‌های خرید و فروش، به صفحه ثبت سفارش منتقل می‌شویم. پس از آن می‌توان درخواست خود را ارسال نمود.

امکان ارسال سفارش خرید و فروش از طریق آیکن دیدبان

درج اطلاعات خرید و فروش

قیمت: در این قسمت قیمت سفارش خرید/فروش درج می‌شود. شایان ذکر است قیمت موردنظر برای سفارش باید با توجه به بازه درنظر گرفته در هر سفارش تعیین شود.

حجم: در این قسمت با توجه به بازه تعیین شده برای حجم، کاربر می‌تواند تعداد سهام موردنظر خود را برای خرید/فروش درج نماید.

حجم نمایشی: تکمیل این مورد اختیاری بوده و در واقع میزان حجمی از سفارش است که کاربر تمایل دارد در تابلوی معاملات نمایش داده شود. شایان ذکر است در زمان صف خرید یا فروش، حجم نمایشی برای سفارش ثبت نگردد؛ زیرا سفارش ارسال شده به میزان حجم نمایشی معامله شده و حجم  باقی‌مانده سفارش به انتهای صف منتقل می‌شود.

منبع مالی: برای انجام سفارشات خرید در نرم‌افزار iOS آسا، کاربر می‌تواند سرمایه موردنیاز برای سفارش خرید خود را علاوه بر حساب معاملاتی از حساب بانکی لینک شده به حساب کارگزاری خود نیز برداشت نماید. این در حالی است که سفارشات فروش، مبلغ حاصل از انجام سفارش به حساب معاملاتی فرد واریز شده و کاربر می‌تواند از طریق ثبت درخواست “تقاضای وجه” برای سه روز کاری آینده، وجه موردنظر خود را به حساب بانکی واریز نماید.

با ورود به نسخه اندروید سامانه معاملات برخط آسا، صفحه‌ای که در ابتدا برای کاربر قابل مشاهده است، تصویری مطابق شکل خواهد بود. همانطور که از تصویر مشخص است برای مشاهده ۵ ردیف قیمت های عرضه و تقاضا، می‌توان با حرکت دادن اسکرول کنار تابلوی عرضه و تقاضا به تمامی اطلاعات حجم، قیمت و … دسترسی پیدا کرد.

ارسال سفارش در اپلیکیشن آسا

اعتبار:

الف) اعتبار روز: این اعتبار درواقع از متداول‌ترین انواع آن است به‌این‌صورت که سفارش فعال کاربر در صورت معامله نشدن، تا پایان ساعت معاملات همان روز فعال باقی مانده و پس از اتمام زمان بازار، سفارش فعال نیز لغو می‌گردد.

ب) معتبر تا تاریخ: در صورتی‌که کاربر تمایل داشته باشد سفارش خرید/فروش خود را تا تاریخ مشخصی فعال نگه دارد، می‌تواند اعتبار معتبر تا تاریخ را انتخاب نموده و در این بخش تاریخ موردنظر خود را درج نماید. در این حالت اگر سفارش تا آن تاریخ معامله نشود، سفارش لغو می‌گردد.

ج) معتبر تا لغو: در نرم‌افزار iOS آسا کاربر می‌تواند انتخاب کند که سفارش ارسال شده تا هر زمان که تمایل دارد در سیستم فعال بماند و در صورت عدم تمایل، با لغو سفارش از سیستم حذف می‌گردد.

د) انجام و حذف: در این نوع اعتبار در صورتی‌که قسمتی از سفارش معامله شود، باقیمانده آن سفارش از سیستم حذف می‌گردد.

ه) معتبر تا پایان جلسه معاملاتی: همانطور که از اسم این اعتبار مشخص است؛ سفارش ثبت شده در سیستم تا پایان جلسه معاملاتی فعال بوده که پس از آن از سیستم حذف می‌گردد.

ثبت سفارش در اپلیکیشن آسا

سرمایه: در صورتی‌که کاربر بخواهد حجم سفارش را براساس میزان سرمایه خود تنظیم نماید، لازم است در این قسمت، ابتدا میزان وجه نقد خود را وارد نماید. سپس در مرحله بعد، سیستم به‌صورت خودکار میزان حجم را محاسبه کرده و در حجم سفارش ثبت می‌گردد.

به این ترتیب مشتری می‌تواند با تکمیل فیلدهای مورد نظر، نسبت به ارسال درخواست خرید خود اقدام نماید.

ثبت سرمایه در ثبت سفارش

برای ارسال سفارش فروش نیز می‌توان همانند مواردی که در بالا توضیح داده شد، اقدام کرد.

سفارشات و معاملات

 در این بخش لیست سفارشات فعال، سفارشات امروز و معاملات به کاربر نمایش داده  می‌شود. در ادامه به توضیح هر قسمت به‌صورت جداگانه می‌پردازیم:

معاملات: در این بخش سفارشاتی نمایش داده می‌شوند که به معامله تبدیل شده‌اند. در این بخش اطلاعاتی مانند نام نماد، حجم معامله‌شده و قیمت سفارش نمایش داده می‌شود.

نمایش معاملات در اپلیکیشن آساتریدرآگاه

سفارشات امروز: در این بخش همه سفارشاتی نمایش داده می‌شوند که در آن روز ثبت شده‌اند. این سفارشات ممکن است با موفقیت ثبت شده یا با خطا همراه شده باشند. . در این بخش می‌توان به اطلاعاتی از قبیل نام نماد، حجم، حجم مانده، قیمت و وضعیت سفارش دسترسی پیدا کرد.

برای مشاهده اطلاعات هر سفارش در این بخش، روی سفارش مربوطه کلیک کرده و جزییات اطلاعات آن سفارش نمایش داده می‌شود

سفارشات فعال: در این بخش لیستی از سفارشات به  کاربر نمایش داده می‌شود که به هسته بورس ارسال شده  و هنوز به معامله تبدیل نشده‌اند. در این بخش می‌توان به اطلاعاتی از قبیل نام نماد، حجم، حجم مانده، قیمت و وضعیت سفارش دسترسی پیدا کرد.

برای حذف، ویرایش و مشاهده جزییات سفارشات فعال، میتوان روی هر سفارش کلیک کرد و اقدامات موردنظر خود را انجام داد.

جزییات سفارشات ثبت شده

لیست سفارشات فعال

دارایی‌ها

بخش دارایی سهام که به آن پورتفوی مشتری یا سبد دارایی مشتری نیز گفته می‌شود، دربردارنده کلیه نمادهایی است که مشتری در کارگزاری آگاه خریداری کرده است. در حالت عمومی در این بخش تنها دارایی‌هایی نمایش داده می‌شود که مشتری در روز جاری آن دارایی را در کارگزاری آگاه نفروخته یا در همان روز بخشی از آن را به فروش رسانده باشد. با کلیک روی هر نماد اطلاعات زیر نمایش داده می‌شود:

تعداد واقعی: حجمی از نماد است که مشتری از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه خریداری کرده است.

تعداد سپرده‌گذاری: حجمی از نماد است که ناظر آن در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه،کارگزاری آگاه است. زمانی‌که تعداد واقعی عددی بزرگ‌تر از صفر است ولی تعداد سپرده‌گذاری بزرگ‌تر از صفر است، یعنی ناظر آن نماد کارگزاری آگاه نیست. همچنین زمانی‌که تعداد سپرده‌گذاری بیش‌تر از تعداد واقعی است، یعنی ناظر نماد کارگزاری آگاه است اما بخشی از آن نماد در کارگزاری آگاه و بخش دیگر آن در کارگزاری/ کارگزاری‌های دیگر خریداری شده است.

ارزش خرید: این مقدار برابر با قیمت نماد در زمان خرید ضربدر جحم خریداری‌شده است.

ارزش روز: این مقدار حاصلضرب آخرین قیمت معامله و تعداد موجود در دارایی است.

سود تحقق‌یافته: سود یا زیانی است که با فروش سهم برای کاربر حاصل شده است.

سود تحقق‌نیافته: سود یا زیانی است که با فروش نماد براساس آخرین قیمت تابلو معاملات، نصیب مشتری خواهد شد. بنابراین این سود یا زیان هنوز حاصل نشده و مقدار آن براساس آخرین تغییرات قیمت آخرین معامله، تغییر می‌کند.

سود تقسیم شده: اگر نماد مورد‌نظر در زمان برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت جزو پورتفوی مشتری باشد، سود تقسیم‌شده مصوب در مجمع عمومی، قابل مشاهده است.

میانگین قیمت با کارمزد: در این قسمت میانگین قیمت خرید انجام شده روی نماد، با احتساب کارمزد نمایش داده می‌شود.

میانگین قیمت بدون کارمزد: در این بخش میانگین وزنی خرید انجام شده روی نماد، بدون احتساب کارمزد نمایش داده می‌شود.

نمایش دارایی در اپلیکیشن آسا

لیست دارایی ها دراپلیکیشن آسا

 

پیام‌های ناظر بازار

در بخش پیام‌های ناظر بازار، کاربران می‌توانند پیام های ارسال شده از سوی بورس یا فرابورس را مشاهده نمایند.

پیام‌های کارگزاری

پیام‌هایی که از طرف کارگزاری برای کاربران ارسال می‌شود در این قسمت نرم‌افزار قابل مشاهده است. پیام‌های نمایش داده شده در این بخش شامل اطلاعیه‌هایی است که کارگزاری صرفاً برای مشتریان خود ارسال می‌نماید. این پیام‌ها شامل اطلاعیه‌های عرضه اولیه، اطلاع‌رسانی در مورد عملکرد سامانه‌های معاملاتی و … است.

 

ویرایش دیدبان‌ها

هنگام ورود به اپلیکیشن آسا، دیدبان‌های ایجاد شده توسط کاربر به وی نمایش داده می‌شود. در نوار ابزار بالای دیدبان‌ها، امکان مشاهده لیستی از دیدبان‌ها امکان‌پذیر است. ویرایش اطلاعات موجود دیدبان‌ها در ادامه توضیح داده خواهد شد.

لیست دیدبان‌های موجود در اپلیکیشن آسا

در این بخش کاربران امکان انجام موارد زیر را خواهند داشت:

 • ایجاد دیدبان جدید
 • ویرایش و حذف دیدبان‌های موجود

ایجاد دیدبان جدید

برای این منظور لازم است کاربران روی علامت + در بالای صفحه کلیک نموده و نام دیدبان جدید خود را در کادر وارد نمایند و سپس نمادهای موردنظر خود را جست‌و‌جو کرده و به دبدبان موردنظر اضافه نمایند.

ویرایش دیدبان‌های موجود در اپلیکیشن آسا

ویرایش و حذف دیدبان‌های موجود

برای حذف دیدبان‌های موجود لازم است روی آیکن سمت چپ کلیک کرده و پس از آن حذف دیدبان مورد نظر را تایید نماید.

به‌منظور ویرایش دیدبان‌های موجود، سه آیکن در این صفحه نمایش داده شده است که عملکرد هر یک در ادامه توضیح داده می‌شود:

آیکن مداد: به‌منظور ویرایش نام دیدبان

آیکن +: به‌منظور افزودن نماد جدید به دیدبان

آیکن سطل: به‌منظور حذف نماد از دیدبان

ویرایش دیدبان‌ها در اپلیکیشن آساتریدرآگاه

درخواست‌ها

در بخش درخواست‌ها امکان پرداخت شتابی، اعلان واریز و درخواست پرداخت برای کاربران ایجاد شده است که در ادامه به تفضیل به توضیح هر یک می‌پردازیم.

پرداخت شتابی

پرداخت شتابی این امکان را در اختیار کاربر می‌گذارد تا ازکلیه‌ی کارت‌های عضو شبکه شتاب، به حساب معاملاتی خود(حساب نزد کارگزار) پول واریز نماید. برای واریز وجه با انتخاب + پنجره کوچکی در صفحه باز می‌شود. لازم است مشتری مقدار وجهی را که می‌خواهد به حساب معاملاتی منتقل کند، در این پنجره درج نماید.

ثبت درخواست پرداخت شتابی

لیست پرداخت‌های شتابی در اپلیکیشن آساتریدرآگاه

نکته: بانکی که در این پنجره مشخص شده است، درگاه بانکی است که از طریق آن پرداخت شتابی انجام می‌گیرد و ارتباط با بانکی که مشتری در آن حساب دارد، ندارد.

با انتخاب گزینه پرداخت، کاربر به درگاه بانکی منتقل می‌شود. در صفحه درگاه بانکی لازم است مشتری مقادیر زیر را وارد کرده و گزینه پرداخت را انتخاب نماید.

 • شماره ۱۶ رقمی مندرج بر روی کارت بانکی
 • رمز دوم یاهمان رمز خرید اینترنتی (این رمز را می‌توان از کلیه دستگاه‌های خودپرداز (ATM) بانک صادرکننده دریافت کرد.)
 • کد CVV2 مندرج بر روی کارت بانکی
 • تاریخ انقضای کارت(که به‌صورت ماه و سال بر روی کارت درج شده است.)
 • عبارت امنیتی
ثبت درخواست شتابی و انتقال به سایت بانک

ثبت درخواست پرداخت شتابی و تایید نهایی درخواست

درصورتی‌که پرداخت با موفقیت صورت پذیرد، کاربر در بخش پرداخت شتابی اپلیکیشن آسا، در ستون وضعیت عبارت ” موفق” را مشاهده می‌کند. در غیر این صورت پرداخت وی با مشکلی در سامانه مواجه شده است. لذا چنان‌چه مبلغی از حساب وی کسر شده باشد، ظرف مدت ۷۲ ساعت به حساب ایشان بازگردانده خواهد شد.

شایان ذکر است با کلیک بر روی هر مورد از این لیست، اطلاعات درخواست نمایش داده شده و اگر وضعیت درخواست “موفق” باشد، شماره پیگیری آن در این بخش قابل مشاهده است.

اعلان واریز

اگر مشتری در مراجعه به بانک(منظور بانک‌هایی است که کارگزاری آگاه در آن‌ها حساب دارد.) مبلغی را به حساب کارگزاری واریز نماید، این امکان را دارد تا  فیش واریزی خود را از طریق این گزینه برای کارگزاری آگاه ارساللنمای. با انتخاب علامت + لازم است کاربر شماره رسید، تاریخ رسید، مبلغ واریزی و شماره حساب کارگزاری را که به آن پول واریز کرده است و تصویر فیش واریزی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و گزینه ذخیره انتخاب نماید.

ثبت درخواست اعلان واریز

درخواست پرداخت

در‌صورتی‌که مشتری بخواهد مبلغی را از حساب معاملاتی خود برداشت کرده و به  حساب بانکی واریز نماید، باید درخواست خود را در این بخش ثبت کند. واریز وجه به حساب بانکی بدون ثبت درخواست تقاضای وجه انجام نمی‌گیرد، ثبت درخواست لازم است کاربر تاریخ، مبلغ و حسابی که وجه نقد به آن واریز خواهد شد، را مشخص نماید.

مهلت ثبت درخواست پرداخت، تا ساعت ۱۴ روزهای کاری (شنبه تا ۴شنبه) است. لذا بررسی درخواست‌هایی که پس از ساعت ۱۴ روز کاری جاری یا در روز غیرکاری ثبت می‌شود، در دستور کار روز کاری بعد قرار خواهند گرفت.

ثبت درخواست پرداخت در اپلیکیشن آساتریدرآگاه

لیست درخواست‌های پرداخت

نکته: در اپلیکیشن آساتریدرآگاه، امکان حذف درخواست پرداخت برای کاربران وجود دارد. برای حذف درخواست کافی روی درخواست کلیک کرده و دکمه حذف را انتخاب نمایید.

امکان حذف درخواست پرداخت حذف شده

ثبت تیکت پشتیبانی

به‌هنگام مشاهده هرگونه خطا در ثبت سفارش یا مشاهده خطای سیستمی، کاربر می‌تواند با استفاده از این آیکون و تکمیل عنوان خطا، محل بروز خطا و سایر توضیحات لازم، آن را به واحد پشتیبانی اطلاع دهد. به‌محض رسیدگی، پاسخ برتی مشتری ارسال می‌شود.

ثبت تیکت در اپلیکیشن آساتریدرآگاه

ثبت تیکت در اپلیکیشن آساتریدرآگاه

جزییات اطلاعات نمادها

در صفحه دیدبان‌ها با انتخاب یک نماد، جزییات اطلاعات نماد در پایین صفحه قابل مشاهده است. در این بخش کاربر شاهد اطلاعات مختلفی از نماد موردنظر خواهد بود. این اطلاعات در پنج بخش نمایش داده می‌شود:

 • اطلاعات قیمتی نماد
 • جدول عرضه و تقاضا
 • اطلاعات معاملاتی نماد
 • دفترچه سفارشات
 • نمودار

اطلاعات قیمتی نماد:

در این بخش مشتری می‌تواند قیمت پایانی،  قیمت آخرین معامله به‌همراه درصد تغییرات هر کدام را مشاهده نماید. همچنین در صورتی که کاربر در پورتفوی دارایی خود از نماد مورد نظر سهمی داشته باشد، در این بخش نمایش داده خواهد شد.

اطلاعات قیمتی نماد

جدول عرضه و تقاضا:

این جدول در پنج سطر نمایش داده شده است و کاربر می‌تواند بهترین قیمت‌های خرید و فروش را در آن مشاهده کند.

جدول عرضه و تقاضا

اطلاعات معاملاتی نماد: 

در این بخش اطلاعاتی نظیر حجم و بازه مجاز معاملاتی، وضعیت نماد، حجم معاملات، حجم مبنا، قیمت پایانی دیروز، اولین قیمت و اطلاعاتی از این قبیل را مشاهده نماید.

اطلاعات معاملاتی نماد در اپلیکیشن آسا

دفترچه سفارشات:

درصورتی‌که کاربر سفارش و معامله‌ای را در همان روز روی نماد موردنظر داشته باشد،سفارشات و معاملات روی نماد در این بخش نمایش داده خواهد شد.

نمایش دفترچه سفارشات

نمودار:

این بخش شامل نمودار روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه است.

نمایش نمودار نماد موردنظر

تغییر رمز عبور

در اپلیکیشن آسا با استفاده از این گزینه می‌توان رمز عبور حساب کاربری را تغییر داد. برای این منظور می‌بایست ابتدا رمز اولیه را درج کرد و سپس رمز جدید را در بخش‌های مربوطه وارد نمود.

تنظیمات

در بخش تنظیمات می‌توان امکان ورود به اپلیکیشن از طریق اثر انگشت و پین ۴ رقمی را فعال نمود. در بخش ورود به اپلیکیشن این قسمت توضیح داده شده است.

خروج

با استفاده از این آیکن می‌توان از حساب کاربری خود خارج شد و برای ورود دوباره به حساب کاربری از طریق صفحه اول اقدام کرد.

 

 

 

معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با نحوه دریافت کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری (آگاه اکسپرس)، مراحل دریافت کدسهامداری و معاملات برخط، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به [سوالات متداول] رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

622 پاسخ به “راهنمای دانلود و استفاده از نسخه اندروید نرم افزار معاملات برخط آسا”

 1. hamidreza1 گفت:

  یک مزیت عضویت در باشگاه برای من ،،، متوجه شدم اپ آسا برای اندروید تهیه شده و بسیار هم خوب کار میکنه

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام
   خوشحالیم از جلب رضایت شما و منتظر پیشنهادات سازنده شما نیز هستیم.

   ۰
  • علی کولیوند گفت:

   لطفا هرچه سریعتر مشکل خرید و فروش را برطرف کنید اگر نا فردا حل نشه مجبور به تعویض کارگز م هستم با اینکه تازه وارد آگاه شدم و دوستتون دارم اما ضرر بنده را میدید نمی دید. پس مشکل را برطرف کنید مبین هم منتظر این وقایع هست که مشتری های آگاه را به سمت خود هدایت و با کمترین وووووووو

   ۱
   • Agah گفت:

    سلام
    مشکل مذکور در خرید بود که با شکیبایی شما بزرگواران و پیگیری های کارگزاری در ساعت ۱۰:۰۵ روز یکشنبه ۲۴ دیماه برطرف شد.

    ۰
  • AT8505 گفت:

   سلام. من که اپلیکیشن آسا تریدر برای اندروید رو نصب کردم کار نمیکنه و رمز عبور و اینا رو میزنم که وارد شم میگه عدم اتصال اینترنت!!! ۳روز هست دارم امتحان میکنم

   ۳
   • Agah گفت:

    سلام دوست گرامی
    تا زمانی که کد بورسی برای شما صادر نشود امکان ورود به اپلیکیشن و انجام معامله نخواهید داشت.
    باتشکر

    ۰
 2. Havre گفت:

  سلام
  میخواستم کارگزاریمو بخاطر نرم افزار همراه تریدر عوض کنم ، بنظر میاد خیلی بهتر از اون باشه ولی هنوز نمیتونم استفاده کنم ؛ اگه نسخه ios هم عرضه شه عالی میشه ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   نسخه ios نرم افزار آسا در دست تهیه است و در اولین فرصت حضور مشتریان گرامی ارائه خواهد شد.
   امیدواریم شاهد حضورتان در جمع خانواده آگاه باشیم.
   سپاس از همراهی شما...

   ۰
 3. afshari2 گفت:

  سلام
  لطفا نسخه ios هم فراهم کنید.
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   نسخه ios نرم افزار آسا در دست تهیه است و در اولین فرصت حضور مشتریان گرامی ارائه خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

   ۰
 4. agah02580 گفت:

  با سلام من تلاش کردم تا اپ آسا را بر روی تبلت ایسوس نصب کنم اما سیستم پیغام عدم سازگاری اپ را می دهد. لطفا راهنمایی فرمایید. باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   لطفاً از صفحه خطا، اسکرین شات تهیه فرمایید و به همراه شرح مشکل به آدرس ask@agahmail.com ارسال فرمایید.
   منتظر شما هستیم...

   ۰
 5. agah02580 گفت:

  با سلام
  ایمیل مورد نظر ارسال شد.
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام مجدد
   ایمیل شما بررسی شد. در حال حاضر امکان نصب نرم‌افزار براساس ورژن اندرویدی که بر روی بعضی از تبلت‌ها وجود دارد نیست.
   این محدودیت بر روی تعدادی از تبلت‌ها وجود داشته و ممکن است افرادی امکان نصب را داشته باشند.
   برای رفع کلی این مورد بررسی‌های لازم انجام شده و در لیست کارها قرار رفته است تا براساس الویت به آن رسیدگی شود.

   ۰
 6. afshari2 گفت:

  سلام،
  سپاسگزارم بابت پیگیریتون در مورد نسخه ios

  ۰
 7. اسحاق گفت:

  درود فراوان به دوستان وپرسنل اگاه
  تشکر بابت توضیحات .

  ۰
 8. Farhadbero71 گفت:

  سلام
  من مرحله ۱ رو انجام دادم ولی هنوز چیزی نیومده برام...!!!!

  ۰
 9. سیدعلی مرتضوی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  امیدوارم با زحمات و تلاشهای صادقانه شما عزیزان شاهد اپلیکیشن بر خط برای سیستم IOS نیز باشیم.
  خدا قوت

  ۰
 10. سیدعلی مرتضوی گفت:

  در مورد IOS پیشنهاد بنده تکراری بود عذر خواهی میکنم.
  با توجه به مشکل بنده ، خواهشمند است در صورت امکان ، مشکل ارسال سفارش از مرورگر اینترنت اکسپلورر را هم برطرف نمایید.هرچند مرورگر پیشنهادی آگاه کروم میباشد ولی امکان استفاده از آن برای بنده مقدور نمیباشد.با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   عذرخواهی نیاز نیست دوست عزیز
   درمورد نسخه تحت وب، در حال حاضر امکان استفاده از نرم افزار آسا با مرورگر فایرفاکس و اکسپلورر فراهم شده است.

   ۱
 11. علیرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  پیشنهاد میکنم.
  ۱٫ آلارم های متنوع در دیدبان و دارایی ها رو اضافه کنید
  برای کسانی که از به صورت همراه از آسا استفاده میکنند معمولا امکان زیر نظر گرفتن بازار رو ندارن و این امکان کمک خوبیه برای مدیریت سهام موجود در دارایی ها و همچنین دیدبان ها.
  ۲٫ امکان درخواست پرداخت و واریز وجه هم اگه اضافه بشه بهتره.
  ۳٫ دارایی ها به صورت کامل به همراه جزییات مشابه نرم افزار در ویندوز در این نرم افزار باشد.
  منظورم از مورد یک:
  اگر کسی خواست سهمی رو زیر نظر بگیره گوشیش بهش اطلاع بده
  مثلا اگر شد فلان قیمت یا حجم یا صف یا ... گوشیش آلارم بده
  کسانی که با گوشی معامله میکنند امکان رصد بازار رو معمولا ندارن
  این مورد خیلی کمک هست
  AA0908
  با تشکر

  ۰
 12. IchiMoku گفت:

  با درود و سپاس بابت مطالب سودمندتان ..

  ۰
 13. samada92 گفت:

  با سلام
  نرم افزار رو روی موبایلم نصب نمودم. (ورژن ۱٫۲٫۵) پس از ورود نام کاربری و پسورد شروع به دانلود نسخه جدیدمی کند که پس از نصب هر بار این مرحله تکرار می شود.
  لطفا راه حل؟

  ۰
 14. ,وریا گفت:

  دانلود کردم و کار کردن باهاشم خیلی راحتتره از اپ کارگزاری های دیگه

  ۰
 15. Omid گفت:

  باسلام ممنون از خانواده اگاه ولی ای کاش خودتون ازطریق اس ام اس به اطلاع رسانی میکردی.بنده این نرم افزارودی بمشتریانتوننرم که اصلا مشتری اگاه نیست وهستند که خبرندارند.برنامه خیلی کنده اگه راهنمایی بکنید علت کندی ان راممنون میشم.افراممنونتندعانبازهم درود وخسته نباشی به خانواده اگاه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   پیامتون رو خیلی خوب متوجه نشدیم، اما درمورد کندی نرم افزار شاید موضوع به حافظه گوشی یا تبلتتون مربوط باشه. اگه نسخه آخر رو نصب کردید ولی با مشکل مواجه هستید، لطفاً در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید. ممنونیم

   ۰
  • agah27761 گفت:

   با سلام
   متاسفانه نسخه اندروید واسه من دانلود نمیشه با چند گوشی امتحان کردم فایلش خرابه چون من تو دانلود اپلیکشن های دیگه مشکلی ندارم در صورت امکان به امیل من ارسال کنید با تشکر
   Saeedpato1368@gmail.com
   ۹۵۶۰***۰۹۱۶

   ۰
 16. 4989847989 گفت:

  ممنون از این مطلب

  ۰
 17. mahmood.shayesteh@gmail.com گفت:

  سلام خسته نباشید aa 1568 هستم در خصوص این سوال شما ( عمومی- قیمت آخرین معامله در نرم افزار موبایل آسا- طراح: الهه عظیم‌پور ) من گزینه ۲ قسمت دیدبان بازار رو انتخاب کردم ولی شما گزینه اول رو که قسمت داراییهاست صحیح اعلام کردید .
  لطفا منو راهنمایی کنید که چرا جوابم غلط است هر چند که از نرم افزار موبایل استفاده نمیکنم ولی از مطالعه متن زیر که در باشگاه و قسمت پ دیدبان از راهنمای نرم افزار قرار دارد گزینه دیدبان رو انتخاب کردم عین متن را که در باشگاه موجود است برایتان ارسال میکنم .

  ((((((((در صورتی که کاربر هر یک از نمادهای موجود در دیدبان را لمس نماید، در پایین صفحه اطلاعات آن نماد مشاهده خواهد شد. چنانچه در تصویر مشخص است، تابلوی معاملات مربوط به سهم مورد نظر در پایین صفحه قابل رویت است. با لمس کردن تابلوی معاملات و کشیدن آن به سمت چپ، سایر اطلاعات سهم مورد نظر مانند حجم، بازه مجاز قیمت، وضعیت نماد و اطلاعاتی از این دست در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. با لمس مجدد و کشیدن این بخش به سمت چپ، لیست سفارشات کاربر که مربوط به این نماد است، نمایش داده می‌شود. همچنین برای دسترسی به نمودار، اطلاعات دارایی، قیمت پایانی، قیمت آخرین معامله مربوط به همان سهم، می‌توان مطابق تصویر شماره ۷ اقدام نمود.))))))))))
  در انتهای این توضیحات قیمت آخرین معامله هم که مورد سوال بوده ذکر شده است .
  موفق باشید

  ۰
  • Agah گفت:

   دوست عزیز سلام
   متن سوال مورد نظر شما این هست: ”قیمت آخرین معامله در کدام قسمت نرم افزار موبایل آسا قابل مشاهده نیست؟‌“
   توضیحات شما صحیحه، قیمت آخرین معامله رو میشه در دیدبان مشاهده کرد. اما در این سوال، ما گفته بودیم در کدام بخش قابل مشاهده نیست، نه اینکه در کدام بخش قابل مشاهده است.

   ۰
 18. Omid گفت:

  سلام اگه بخوای بااین برنامه خرید بکنی خدایش تمامو پولت انقد کندعملف میکنه طرف خسته میشه.واقعا کسی نیست پیگریی بکنه بااینکه ازشنبه اعلامازشنبه کردیم ولی متاسفانه هنوز پیگیریی نشده

  ۰
 19. agah40107 گفت:

  ایا امکان نرم افزار بر روی گوشی های اپل امکان پذیر می باشد؟

  ۰
 20. gorji گفت:

  من برنامه را دریافت کردم اما برای نصب روی تبلتم پیام میدهد با گوشی شما هم خوانی ندارد راهنمایی کنید ممنون میشم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   فردا همکارانمون از بخش پشتیبانی با شما تماس خواهند گرفت. شماره ۸۲۱۵۴۲۰۷-۰۲۱ نیز در ساعات اداری پاسخگوی سوالات مشتریان گرامی در مورد نرم افزار آسا هستند.

   ۰
 21. ali گفت:

  سلام و خسته نباشید با این که سوال تکراریه ولى از چند ماه پیش در مورد نسخه اپل آسا پرسیدن و گفتین بزودى. میشه دقیقش رو بگین یا حدودش رو چون واقعا نیازمندشیم . تشکر

  ۰