کد بورسی چیست؟ چگونه کد بورس دریافت کنیم؟

 • ۱۰ آبان ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۲۴۲ نظر
 • ۹۴۶۷۴ مشاهده
کد بورسی یا کد سهامداری چیست؟ چگونه کد بورس دریافت کنیم؟

برای خرید و فروش سهام در بورس به‌صورت آنلاین یا روش‌های دیگر مثل مراجعه حضوری، ابتدا باید کد بورسی یا کد سهامداری داشته باشید، درست مثل زمانی که می‌خواهید در بانک واریز و برداشت پول انجام دهید، به حساب بانکی نیاز دارید. کد بورسی شناسه‌ای است که از سه حرف اول نام خانوادگی شما و ۵ عدد تصادفی تشکیل می‌شود. برای مثال اگر نام خانوادگی شخصی “ثمری” باشد، کد معاملاتی آقای ثمری می‌تواند به‌صورت “ثمر۱۲۳۴۵” باشد. کد بورسی با نام کد سهامداری نیز شناخته می‌شود. کسی که دارای کدبورسی است می‌تواند از طریق نرم افزار معاملات آنلاین یا پنل معاملات اینترنتی، نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کند. نام دیگر معاملات آنلاین، معاملات برخط و نام دیگر معاملات اینترنتی، معاملات آفلاین است.

کد معاملاتی منحصربه‌فرد است و هر سرمایه گذار فقط می‌تواند یک کد بورس داشته باشد.

نکته: در شرایط خاصی کد بورسی تغییر می‌کند، مثل زمانی‌که شما تغییری در فامیلی خود ایجاد کنید.

پس اگر قصد سرمایه گذاری در بازار بورس دارید، دریافت کد بورسی اولین گام شما برای ورود به بازار بورس اوراق بهادار تلقی می شود.

برای ثبت نام اینترنتی در بورس می‌توانید از سامانه آگاه اکسپرس استفاده نمایید.

چگونه کد بورس بگیریم؟

کد بورسی یا کد سهامداری چیست؟ چگونه کد بورس دریافت کنیم؟هم‌اکنون این امکان وجود دارد تا علاقه‌مندان به بازار بورس از دو طریق در بورس ثبت نام کرده و کد بورسی دریافت کنند:

 • دریافت کد بورسی به صورت حضوری
 • ثبت نام اینترنتی در بورس و دریافت کد بورسی

در روش اول می‌توانید به یکی از کارگزاری‌ها مراجعه نمایید و با ارائه مدارک لازم، درخواست خود را برای دریافت کد سهامداری اعلام نمایید. پس از تکمیل و امضای فرم‌های مربوطه، کارگزاری اطلاعات شما را به شرکت بورس و شرکت سپرده گذاری ارسال می‌کند تا برای شما کد بورسی صادر شود. در شرایط معمول، صدور کد بورسی حدود ۲ روز کاری (از زمان تحویل کامل مدارک و اطلاعات) زمان نیاز دارد.

در روش دوم بدون مراجعه به کارگزاری می‌توانید برای دریافت کد بورسی، اینترنتی ثبت نام کنید. درحال حاضر تعداد اندکی از کارگزاری‌ها امکان کدگیری غیرحضوری را فراهم کرده‌اند. به عنوان مثال در کارگزاری آگاه با مراجعه به سایت آگاه اکسپرس می‌توانید اطلاعات خود را ثبت کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسنامه ای، شغلی، تحصیلی و معرفی یک شماره حساب بانکی است. پس از آن برای احراز هویت و تطبیق مشخصات با مدارک شناسایی می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

 • احراز هویت غیر حضوری یا کدگیری در محل شما (در این روش نماینده‌ای از کارگزاری برای احراز هویت شما در محل کار یا درب منزل مراجعه خواهد کرد.)
 • احراز هویت از طریق مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت (در این روش می‌توانید به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کنید.)
 • احراز هویت حضوری در شعب کارگزاری آگاه (در این روش می‌توانید به یکی از شعب کارگزاری آگاه که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کنید.)

 

مدارک لازم برای ثبت نام بورس و دریافت کد بورسی

هر فرد حقیقی می‌تواند با ارائه مدارک زیر برای دریافت کد معاملات بورس و فرابورس اقدام کند:

 • اصل و تصویر شناسنامه از صفحه اول و صفحه توضیحات
 • اصل و تصویر رو و پشت کارت ملی
 • مشخصات حساب بانکی (نام بانک، شماره حساب، شماره شبا، کد و نام شعبه، نوع حساب)
 • آخرین مدرک تحصیلی (برای دسترسی به معاملات آنلاین بورس دارا بودن حداقل دیپلم و ۱۸ سال سن لازم است.)
 • تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقیقی
 • تکمیل فرم درخواست کد معاملات آنلاین (قرارداد معاملات برخط)
 • تکمیل فرم قرارداد انجام معاملات اینترنتی

سوال: کسانی که مدرک تحصیلی دیپلم ندارند، نمی‌توانند کد بورس دریافت کنند؟

پاسخ: کلیه افراد حقیقی می‌توانند کد معاملات بورسی (فرابورس) دریافت کنند. اما تنها افرادی می‌توانند معاملات آنلاین انجام دهند که حداقل دیپلم آن ها احراز شود. اگر فرد نتواند مدرک ارائه کند یا سن او کمتر از ۱۸ سال باشد، می‌تواند معاملات به‌صورت اینترنتی انجام دهد.

 هر فرد حقوقی (شرکت ها، موسسات، سازمان‌ها) می‌تواند با ارائه مدارک زیر برای دریافت کد معاملات بورس و فرابورس اقدام کند:

 • اصل و تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس
 • اصل و تصویر روزنامه رسمی
 • آگهی کلیه تغییرات
 • اصل و تصویر اساسنامه
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره
 • تکمیل فرم تعهدنامه
 • تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی
 • تکمیل فرم درخواست کد معاملات آنلاین (قرارداد معاملات برخط)
 • نامه درخواست دریافت کد بورسی خطاب به کارگزاری
 • معرفی نماینده جهت دریافت کد بورسی و انجام معاملات آنلاین

آگاه اکسپرس: دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در محل مشتریان!

هزینه دریافت کد بورسی چقدر است؟

در حال حاضر دریافت کد بورس رایگان است. اما چنانچه احراز هویت شما از طریق دفاتر پیشخوان دولت صورت گیرد، مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان به‌عنوان کارمزد دفاتر پیشخوان (برای خدمات احراز هویت)، از شما دریافت خواهد شد.

جمع‌بندی:

کد بورسی اولین گام ورود به بورس است و می‌توانید به‌صورت حضوری یا غیرحضوری برای دریافت آن اقدام نمایید. به طور کلی دریافت کد بورسی رایگان است. با این شناسه می‌توانید معاملات بورسی و فرابورسی خود را به‌صورت آنلاین نیز انجام دهید.

 

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با نحوه دریافت کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری (آگاه اکسپرس)، مراحل دریافت کد بورس و معاملات برخط ، فرآیند خرید و فروش حضوری سهام ، خرید و فروش اینترنتی سهام ، خرید و فروش برخط در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به سوالات متداول رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

242 پاسخ به “کد بورسی چیست؟ چگونه کد بورس دریافت کنیم؟”

 1. AN1620 گفت:

  دو تا کد قرعه کشی لاگین پیاپی من به خاطر اینکه کارگزاری اگاه پیام نداده مثل گذشته منقضی شده اگه میشه اون دو تا رو به من برگردونید واقعا این تقصیر من نبوده که شما شیوه پیام دادن رو عوض کردین و توی بخش گزارشات کد قرعه کشی رو میذارید و هیچ پیامی به من نداده سیستم که کد قرعه کشی داری!!!

  لطفا پیگیری بشه

  ۱
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   نحوه ارائه کوپن قرعه کشی تغییری نکرده است و به دلیل وجود مشکل فنی به تعدادی از مشتریان پیام خصوصی ارسال نشده است. که در حال حاضر این مشکل در حال بررسی و رفع است. از شما بابت وجود این اشکال پوزش می‌خواهیم.
   از صبوری شما متشکریم

   ۳
   • AN1620 گفت:

    با سلام مجدد و تشکر بابت پاسخ گویی
    خب به همین دلیل عدم پیام خصوصی بنده متوجه کوپن قرعه کشی نشدم و دوتا از کوپن ها منقضی شدن
    رفع کامل مشکل بعنی دوتا کوپن قرعه کشی به بنده تعلق بگیره تا این موضوع جبران بشه
    با تشکر

    ۴
   • AN1725 گفت:

    سلام وقت بخیر
    ببخشید باید چه شرایطی داشته باشیم تا بتونیم به عنوان نماینده آگاه احراز هویت در محل رو انجام بدیم؟

    ۰
 2. AA5921 گفت:

  با سلام

  لطفا اعداد استفاده شده و نحوه محاسبه ایکه به این عدد ۳۸۰ دلاری که به عنوان پاسخ صحیح اعلام شده جهت سوال شماره ۹۷۰۸۰۱۵ منتج گردیده را نیز اعلام بفرمایید تا جداقل اگر اشتباهی در محاسبات خود اشخاصی داشته و پاسخهای دیگری را به عنوان پاسخ این سوال یافته اند نیز بدان آگاه گردند.

  با سپاس

  ۲
  • agah5 گفت:

   با سلام
   با مراجعه به کدال و گزارش ۶ ماهه ۹۷ بخش خلاصه اطلاعات گزارش تفسیری صفحه ۳ می‌توانید پاسخ سوال را مشاهده نمایید.

   ۰
 3. AD8432 گفت:

  سلام
  ۱- کسانیکه به سطح دماوند میرسند بعد از آن سرنوشت امتیازات و باشگاه چه خواهد شد؟
  ۲- چرا امتیاز خرید و فروش صندوقهای سرمایه گزاری در مقایسه با سهام کم است؟

  ۱
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز اعضای محترم که در سطح ۱۰ بآشگاه قرار دارند این امکان را دارند که از بالاترین سطح کلیه خدمات کارگزاری آگاه و بآشگاه مشتریان بهره مند شوند. همچنین ایشان می توانند با انتقال امتیاز به افراد زیرمجموعه خود و تقویت سطح بآشگاهی ایشان و ترغیب به افزایش فعالیت در آگاه و بآشگاه، از مزایای امتیازی و ریالی بیشتری از جانب آنها بهره مند گردند.
   با تشکر

   ۰
 4. AQ1856 گفت:

  با سلام
  بنده برای یکی از دوستانم اقدام به دریافت کد بورسی کردم وارد سایت آگاه اکسپرس شدیم و خیلی راحت کارمون رو انجام دادیم فقط باید روز کاری به شعبه مراجعه کنیم تا احراز هویت بشه چقدر طول میکشه تا کد بورسی و سامانه آنلاین دریافت کنه؟

  ۳
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درحال حاضر پروسه دریافت کد بورسی زمانبر شده است و بعد از انجام پروسه احراز هویت، ممکن است تا ۵ روز کاری زمان ببرد.
   باتشکر

   ۱
 5. AL4089 گفت:

  سلام
  تشکر از ساده سازه روند کدگیری به همراه آموزش مقدماتی از بایار سهام آن حتما در طول زمان بسیار مفید خواهد بود
  ممنون

  ۰
 6. AK9132 گفت:

  باسلام وتشکر از مطالب مفید
  اولین گام ورود به بورس داشتن کد بورسی است که به صورت حضوری یا غیرحضوری قابل دریافت است و با این شناسه معاملات بورسی و فرابورسی به صورت آنلاین انجام می شود.

  ۱
 7. AM1668 گفت:

  ای کاش بدو تولد هر انسانی همراه با صدور کد ملی، کد بورسی نیز صادر گردد!!!!! شاید بشه ...

  ۵
 8. AQ5670 گفت:

  ایا سر شاخه بودن امتیاز دارد

  ۲
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز چنانچه عضوی از بآشگاه شما را به عنوان معرف خود انتخاب نماید با توجه به اینکه زیرمجموعه شما عضویت کاربر(غیر مشتری) یا مشتری کارگزاری آگاه داشته باشد از مزایای امتیازی بهره مند می شوید. در صورتی که زیرمجموعه شما عضویت کاربری داشته باشد پس از معرفی شما به عنوان معرف ۵۰ امتیاز به حساب شما افزوده می شود. در صورتی که این عضو پس از معرفی معرف تبدیل به مشتری شود ۴۵۰ امتیاز دیگر به حساب بآشگاهی شما افزوده می شود. در صورتی که زیرمجموعه شما مشتری کارگزاری آگاه باشد پس از معرفی شما، معادل ۵۰۰ امتیاز بآشگاهی به حسابتان واریز می شود. همچنین به ازای افزایش هر زیرمجموعه غیر مستقیم شما ۱۰۰ امتیاز بآشگاهی به حسابتان اعمال می شود.
   ضمنا چنانچه زیرمجموعه مستقیم شما در کارگزاری آگاه اولین درآمد ۱۰۰ هزار تومانی ایجاد نماید معادل ۵۰ هزار تومان به عنوان هدیه به حساب شما واریز می گردد.
   با تشکر از شما

   ۱
 9. AK8452 گفت:

  سلام
  با تشکر از کارگزاری آگاه که امکان دریافت کد بورسی را به صورت آنلاین برای مشتریان علاقه مند به بازار بورس را فراهم نموده است.
  آیا افراد دارای مدرک کمتراز دیپلم هم میتوانند به صورت آنلاین خرید و فروش انجام دهند ؟

  ۱
 10. AP0028 گفت:

  بهترین کارگذاری رو دارین فقط باید پرتفوی لحظه ای رو ارتقا بدهید . آیتمهای جدیدی مثل سود و زیان امروز هم اضافه بشسه که مطمئنم به زودی درست میشه
  ممنون

  ۰
 11. میلاد جعفری بارانی گفت:

  با سلام،
  بنده برای دریافت کد خود از طریق کارگزاری آگاه بسیار خوشحالم چون روندی مناسب و سریع را هم در سامانه و هم در تحویل مدارک دارا بود.
  متشکرم.

  ۰
 12. AQ5558 گفت:

  سلام
  خواهشن پول باشگاه مربوط به مهرماه رو واریز کنید
  یعنی آگاه لنگ این ۷ میلیون هستش
  چراااااااااا؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جوایز برندگان مسابقات مهر ماه ۹۷ بآشگاه و بازه پایانی آن، انشااله تا پایان فردا به حساب بآشگاه واریز می‌گردد.
   باتشکر از پیگیری و صبوری شما

   ۰
 13. AB7874 گفت:

  با سلام
  برای سهامدارانی که با دریافت کد بورس نیاز دارند تا معاملات خود را به صورت اینترنتی انجام دهند در صورت امکان پیش نیازهای و الزامات این مدل خرید را سهل تر نمائید زیرا برخی افراد سرمایه گذار مممکن استن به دلیل نداشتن سواد رایانه ای یا آکادمی ممکن است حجم بالایی گردش حساب داشته باشند و هر بار برای انجام هر معامله باید مشکلات مراجعه به شعبه یا نمایندگی یا کارگزاری و هم چنین مشکلات پرداخت بانکی و پرداخت مبلغی به عنوان حق الزحمه کارگزاری و ....... را باید متقبل شوند در صورتی که با پرداخت اینترنتی این مشکلات کلا وجود ندارد

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای بهبود خدمات ارسال می‌کنید.
   در این خصوص اگر پیشنهادی دارید خوشحال می‌شویم به ما اعلام کنید چرا که برای افرادی که زیر دیپلم هستند دسترسی آفلاین صادر می‌شود و به صورت سیستمی این امکان وجود دارد که سفارش خود را ثبت نمایند.
   باتشکر

   ۱
 14. AG5642 گفت:

  سلام چرا باشگاه لینک قرعه کشی ورود پی در پی نمیفرسته الان بیست سی روزه که دایما وارد میشم اما لینک نمیفرستند

  ۱
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز به اطلاع می رسانیم آخرین سهمیه شرکت در قرعه کشی برای شما در تاریخ ۶ آبان ماه صادر شده که در آن شرکت نکرده اید و با توجه به اینکه ۲ روز از تاریخ صدور سهمیه گذشته و در آن شرکت نکردید مهلت استفاده از آن به اتمام رسیده است. این قرعه کشی را در گزارش قرعه کشی تب قرعه کشی های منقضی شده می توانید مشاهده نمایید.
   با تشکر

   ۱
 15. AN1156 گفت:

  من نیز بدلیل عدم درج پیام دو کوپنم سوخته در اسرع وقت بهم برگردونید که حقم ضایع نشه این مشکل از سمت شما بوده بدون هیچ گونه اطلاع رسانی.
  امیدوارم با اتخاد تصمیم حرفه ایی این حق رو احیا کنسد مانند همیشه.
  ممنونم.

  ۰
 16. AL7637 گفت:

  سلام. اکثر کسانی که عضو باشگاه هستن کد بورسی دارن و شاید مطالب اینچنینی بازدهی لازم نداشته باشه. بنظرم برای این منظور باید از رسانه قدرتمندی مثل صدا و سیما برای شناسوندن بازار سرمایه و اعتماد سازی نسبت به این بازار اقدام کرد.

  ۰
 17. AQ6610 گفت:

  برای برون رفت از اقتصاد دلال پرور بهترین روش هدایت گرایش اقتصادی مردم به بورس و سرمایه گزاری در بورس است. لکن با آموزشهای ساده و توجیه منافع اقتصادی لازم است اضطراب و نگرانی مردم از نزدیک شدن به بورس کاهش یابد.

  ۰
 18. AQ6573 گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار دادید

  ۰
 19. آیناز گفت:

  سلام
  من حدود ۱۰ روز پیش ثبت نام اینترنتی کردم برا دریافت کد بورسی با احراز هویت غیر حضوری در شهر تبریز ولی تا به امروز هیچگونه تماس یا اطلاعی ندادن ، اگر این کار انجام نمیشه لااقل بگین تا از یه کارگزاری دیگه اقدام کنیم . مرسی

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   کد بورسی و دسترسی آفلاین برای شما صادر شده است.
   اطلاعات نام کاربری و رمز عبور نیز برای شما ایمیل و پیامک شده است.
   درصورتی که دریافت نکردید با واحد پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 20. AP0584 گفت:

  سلام
  با تشکر از کارگزاری آگاه که امکان دریافت کد بورسی را به صورت آنلاین برای مشتریان علاقه مند به بازار بورس را فراهم نموده است.

  ۰
 21. بللب گفت:

  سلام دستگاه کارت خوان در دفاتر پیش خوان قطع میباشد وامکان پرداخت وجه نیست لطفا پیگیری فرمایید

  ۰
 22. AP1535 گفت:

  سلام
  بیشتر اوقات موقع باز کردن مطلب در بلاگ با پیغام"بدلایل امنیتی دسترسی شما محدود گردید!" مواجه میشوم ، و دسترسی به مطالب ندارم، دلیلش چیه?

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که همچنان این مشکل وجود دارد از خطایی که دریافت می‌کنید عکس بگیرید و به پشتیبانی تلگرام آگاه با آدرس
   agah_help@
   ارسال بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 23. AB8833 گفت:

  سلام
  آیا این امکان وجود داره که بصورت غیرحضوری احراز هویت ودریافت کد بورسی انجام بشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار در همین مطلب روش های مختلف احراز هویت مطرح شده است.
   احراز هویت غیر حضوری یا کدگیری در محل شما (در این روش نماینده‌ای از کارگزاری برای احراز هویت شما در محل کار یا درب منزل مراجعه خواهد کرد.)
   احراز هویت از طریق مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت (در این روش می‌توانید به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کنید.)
   احراز هویت حضوری در شعب کارگزاری آگاه (در این روش می‌توانید به یکی از شعب کارگزاری آگاه که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کنید.)

   ۰
 24. AE4073 گفت:

  آیابرای احراز هویت جهت گرفتن اعتبار معاملاتی بغیر از حضوری راه حل دیگری ندارد

  ۰
 25. AQ0206 گفت:

  سلام
  چند روزه سرعت سایت آسا تریدر خیلی کم شده لطفا مشکل را برطرف کنید.
  ممنون

  ۰
 26. AQ8796 گفت:

  سلام.
  من برای یکی از آشنایان ثبت نام کردم در آگاه اکسپرس و اخرین مرحله هر چندباری که شماره حساب و شماره شبا رو وارد میکنم ارور میده که این فیلد نباید خالی باشه میشه لطفا راهنمایی کنین؟

  ۰
 27. AA5497 گفت:

  سلام. من چند نفر از شهر خرم آباد استان لرستان رو ثبت نام کردم اما داخل لرستان کارگزاری آگاه نیست. و واسشون امکان رفتن به شهرهای اطراف نیست. لطفا راه کاری برای برطرف شدن این مشکلم بهم بگید. اگه هم راهی نداره هم لطفا اطلاع بدید. ممنون

  ۰
 28. AM3692 گفت:

  سلام
  امکان ورود افراد زیر ۱۸سال فقط با آفلاین میسر است
  ممنونم

  ۰
 29. AQ4602 گفت:

  سلام
  البته من خودم کد بورسی داشتم
  کارگزاریم رو عوض کردم
  ولی برای کسانی که واردشون کردم
  در عرض یک ساعت هم عضو باشگاه شدن هم بصورت غیر حضوری ثبت نام کردن و هم در سجام ثبت نام کردن و عضو آگاه شدن
  ممنون بخاطر ساده سازی موانع
  و بازم ممنون بابت آموزش های عالی شما

  ۱
 30. AN4223 گفت:

  سلام
  دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری بسیار عالی هست.دسترسی برای افراد در بعضی از شهرستانها برای دریافت کد بورسی بسیار ضعیف بود. با این روش بسیار عالی شده است.

  ۰
 31. AQ2864 گفت:

  من از دریافت کد بورسی ام از آگاه بسیار خوشحالم با خدمات عالی مانند باشگاه و حتی اقوام و فامیل رو دعوت به دریافت کد بورسی از آگاه کردم.

  ۰
 32. م گفت:

  سلام یه سوال کد بورس شامل حروف فارسی هم میشه؟
  من کد بورسی که بهم دادن حروف فارسی هم جزءشه

  ۰
 33. AL7237 گفت:

  سامانه سجام چیکار میکنه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   سجام مخفف عبارت “سامانه جامع اطلاعات مشتریان”، بستری منسجم و یکپارچه برای ثبت اطلاعات مشتریان در بازار سرمایه است. طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری، تنها با یک بار ثبت نام کردن در سامانه سجام، از این پس قادر خواهید بود:
   به تمامی سرویس های بازار سرمایه دسترسی داشته باشید.
   در هیچ یک از مراجعات خود به نهادهای مالی اعم از کارگزاری، صندوقهای سرمایه گذاری،شرکتهای تامین سرمایه و ... نیاز به احراز هویت مجدد نخواهید داشت.
   ارسال تمامی اسناد، مدارک، اعلان، اخطارها، مکاتبات و مراسلات بر اساس اطلاعات ارتباطی ارائه شده از سوی شما در سامانه سجام انجام می گیرد.
   شما قادر خواهید بود تغییر اطلاعات ارتباطی خود از جمله نشانی محل سکونت و اقامتگاه خود را مستقیماً اعمال نمایید.
   پرداخت کلیه مطالبات و عایدی نقدی شما در بازار سرمایه به شماره حساب اعلامی متعلق به شما در سامانه سجام واریز خواهد شد. شما قادر خواهید بود شماره حسابتان را حسب صلاح دید تغییر دهید.

   ۰
 34. AP3751 گفت:

  سلام
  پیشنهاد میکنم برای دریافت کد بورسی به دفاتر پیشخوان دولت معرفی شده تو سایت آگاه مراجعه نکنین، من چند روز درگیر سیستم خرابشون شدم تا بالاخره رفتم کارگزاری تا کد بورسی گرفتم. بنظرم مستقیم به کارگزاری مراجعه کنین.

  ۱
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   از بابت این مشکل پیش آمده عذرخواهی میکنیم.
   اگر امکان دارد بفرمایید کدام دفتر پیشخوان مراجعه کردید که بتوانیم مشکل را پیگیری کنیم.

   ۰
 35. مهدی گفت:

  با عرض سلام.
  ببخشید درصورتی که شماره شبا نداشته باشیم، آیا ممکن است بتوانیم ثبت نام اینترنتی خود را ادامه داده و در نهایت بعد از دریافت کد بورسی به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و شماره شبا را در آن موقع تحویل دهیم؟
  با تشکر

  ۰
 36. AQ0332 گفت:

  سلام شرایط رو برای افراد زیر ۱۸ سال لطفا توضیح دهید

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام واحترام
   برای افراد زیر ۱۸ سال باید ولی فرزند برای اخذ کد بورسی اقدام کند. اگر به شکل غیر حضوری در سایت ( ex.agah.com ) ثبت نام می‌کنید همراه با شناسنامه و کارت ملی فرزند، شناسنامه و کارت ملی ولی نیز باید باشد.اطلاعات فرزند در فرم‌ها ثبت شود. اگر به شکل حضوری و مراجعه به یکی از شعب کارگزاری باشد باید اصل شناسنامه و کارت ملی ولی همراه با فرزند به همکاران ما ارائه شود. افراد زیر ۱۸ سال اجازه معاملات آنلاین را ندارند و فقط کد بورسی و دسترسی آفلاین در اختیار آنان قرار خواهد گرفت .
   با تشکر

   ۰
 37. AO3441 گفت:

  سلام چطور میشه معرف هایی وارد کرد وبه مبلغ اضافه شد

  ۰
 38. AQ7104 گفت:

  من اخیراً برای دریافت کد بورسی از وبسایت شما اقدام کردم و کد بورسی رو هم دریافت کردم. میخوام بدونم برای سجام هم باید جداگانه ثبت نام کنم؟ آیا ثبت نامش الزامی هست؟ اگر جواب دو سوال قبلم مثبت هستش، لطفاً راهنمایی کنید از چه طریقی باید ثبت نام کنم.
  ممنون از پاسخگوییتون.

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی علاوه بر ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس، لازم است در سامانه سجام نیز ثبت نام صورت بگیرد.
   باتشکر

   ۰
 39. AQ5851 گفت:

  باسلام
  این تخفیف نقدی کارمزد معاملات چطوری محاسبه میشه . من که باهمون میزان سرمایه باکارگزاری های دیگه امتحان کردم هیچ فرقی نداشت. وتاحالا هم دودو بار از طریق کارگزاری آگاه خرید کردم هیچ تخفیف کارمزدی نداده.
  باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تخفیف کارمزد براساس سطحی که در باشگاه دارید به حساب باشگاه شما واریز می شود که از قسمت گزارش ریال سایت باشگاه می توانید گزارش آن را مشاهده نمایید.
   برای اطلاعات بیشتر نیز می توانید به راهنمای باشگاه مراجعه کنید.
   باتشکر

   ۰
 40. علی گفت:

  من چرا تو قرعه کشی نمیتونم شرکت کنم

  ۰
 41. AQ9822 گفت:

  سلام ؛ بعد از احراز هویت توسط دفتر؛ چه مدت طول میکشه تا کد بورس برای من صادر بشه ؟؟ من ۱۹ / ۸ به این مرحله رسیدم
  ممنون از شما

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست گرامی درصورتی که احراز هویت شما توسط دفاتر پیشخوان صورت پذیرد بعد از ۵ روز کاری کد بورسی برای شما صادر خواهد شد.
   و در صورتی که احراز هویت شما در شعب کارگزاری آگاه انجام شود بعد از ۳ روز کاری، کد برای شما ارسال خواهد شد.
   باتشکر

   ۱
 42. سید حمید میرکمالی گفت:

  درود بر شما
  من در طول چند روز گذشته خیلی از دوستان و اقوام رو فرستادم به شعبه آگاه استان قم
  و خدا رو شکر به سرعت کارشون راه افتاده و کدشون رو دریافت کردن
  در ضمن تشکر میکنم بابت برگذاری کلاس های مقدماتی که به صورت رایگان هست و افراد مبتدی تشویق میشن که حضور داشته باشن و با بازار سهام آشنایی پیدا کنن!!! (اگه تعداد کلاس مقدماتی بیشتر بشه عالیییییه)
  تشکر ویژه از جناب عبداللهی عزیز و خانم سیامی که با صبر و خشرویی از مشتریان شعبه استقبال میکنن و در اسرع وقت کارشون رو راه میاندازن.

  ۰
 43. Khodadad_Rasht گفت:

  سلام،،
  چه افرادی می توانند وارد بورس شوند؟ آیا من که شغلم تعمیرات موبایل است می توانم وارد بورس شوم و سود کنم یا نیاز به دانش خاصی است؟ آیا نیاز به سرمایه بالایی دارد؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شغل فعلی شما، مانعی برای ورود به بورس نیست. اما باید بدانید که لازم است که با استفاده از مطالب آموزشی، ویدئوها، شرکت در دوره های آموزش بورس، دانش خود را افزایش دهید و اطلاعات کافی را به دست آورید.
   شما برای ورود به بورس می توانید با سرمایه کوچکی شروع کنید.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید "پنج گام اول ورود به بورس اوراق بهادار" را مطالعه کنید.

   ۰
  • AR3012 گفت:

   نه برادر خیلی نیاز به علم خاصی نیست
   شما وقتی که وارد شوید میتونید تجربه اندوزی و رشد کنید

   ۰
 44. AL6646 گفت:

  سلام شرکت در قرعه کشی در پیامهای خصوصی ارسال نشد الان دیدم منقضی شده چرا اینطوری شده؟
  یعنی دیگه پیام نمیاد؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی در صورت فعال شدن لینک قرعه کشی، این امر از طریق نمایش پیام Pop up، ارسال پیامک و ایمیل به اطلاع شما میرسد.

   ۰
 45. AL6646 گفت:

  همیشه برای استفاده از اعتبار درخواستم رد میشه بدلیل اینکه قرارداد اعتباری برام ثبت نشده چیکار باید کرد؟ چطوری باید قرار داد ثبت کرد؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   لازمه دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، داشتن قرارداد اعتباری است. که این قرارداد براساس میزان پرتفویی که در کارگزاری آگاه دارید، با شما بسته می‌شود. و این امکان وجود دارد که حداکثر تا ۵۵% پرتفو خود از اعتبار استفاده نمایید
   بنابراین لازم است که حتما به همراه کارت ملی خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه جهت انعقاد این قرارداد مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 46. AE7248 گفت:

  سلام مدتی است امتیاز لاگین پیاپی من اعمال نمیشه دلیل چیست؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی در تاریخ های ۶،۱۶، ۲۶ آبان ماه قرعه کشی برای شما فعال شده است که به دلیل عدم استفاده شما از کوپن های مربوطه منقضی شده است.
   خواهشمندم ازین پس در صورت ثبت ۱۰ روز لاگین پیاپی به بخش قرعه کشی مراجعه نمایید. امکان شرکت در قرعه کشی ازطریق پیامک و ایمیل و نمایش پیام pop up به اطلاع شما خواهد رسید.

   ۰
 47. AQ1386 گفت:

  درباره سامانه سجام هم توضیح بدین

  ۰
 48. AR2743 گفت:

  با سلام. البته با الزامی شدن ثبت نام در سامانه سجام نمیشه گفت بدون هزینه است چون مبلغ ۱۰۰ هزار ریال باید پرداخت کنیم قبل از دریافت کد بورسی.

  ۰
 49. AR3012 گفت:

  درود بر شما فعلا همه چی خوبی اما نیروی انسانی برای احراز هویت در استانها کمه ازجمله استان من که هنوز موفق به احراز نشدم ،بنده توانایی همکاری با شما عزیزان را هم دارم
  امیددارم که رسیدگی بشه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ثبت نام شما در سامانه آگاه اکسپرس به درستی صورت گرفته است.
   لذا لازم است جهت انجام احراز هویت به دفتر پیشخوان مراجعه نمایید تا دسترسی آنلاین برای شما صادر گردد.
   باتشکر

   ۰
 50. محمدجواد گفت:

  سلام
  دریافت کد بورسی به صورت غیرحضوری از خدمات خیلی عالی هست
  تشکر

  ۰
 51. AR3708 گفت:

  خیلی خوب و راححت مخصوصا برای افرادی که مشکل تردد دارند

  ۰
 52. AR3502 گفت:

  من توی کارگزاری آگاه و یه کارگزاری دیگه هم عضو شدم، ولی به نظرم واقعا کارگزاری آگاه خیلی بهتره، امکاناتش، فضای پنل و باشگاه و برنامه ی اندرویدش

  ۰
 53. AC5843 گفت:

  سلام
  آیا نوع دیپلم مهمه برای دریافت کدخرید آنلاین؟

  ۰
 54. AE4382 گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  در نظر دارم برای فرزندانم کد بورسی بگیرم
  با توجه به اینکه زیر ۱۸ سال هستن و دیپلم ندارند
  کد آفلاین تعلق می گیره
  حالا سوال من این است که با سیستم آفلاین می توانم عرضه اولیه به روش ثبت سفارش بگیرم برای بچه هام یا نه ؟
  لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • agah4 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز سفارشات آفلاین و آنلاین تنها در نحوه ارسال سفارش تفاوت دارند. بنابراین شما می توانید برای خرید عرضه های اولیه نیز اقدام به ارسال سفارش نمایید.

   ۰
   • AE4382 گفت:

    سلام وقت بخیر
    ممنونم بابت پاسخگویی شما
    بصورت اینترنتی ثبت فرزندانم را انجام دادم
    برای احراز هویت در کارگزاری باید همراه خودم فرزندانم رو هم بیارم و یا فقط مدارک باشه کافیه ؟

    ۰
    • Bashgah گفت:

     سلام
     دوست گرامی اگر فرزندان شما به سن قانونی نرسیده‌اند،
     تنها حضور شما به همراه مدارک خودتان و فرزندانتان کافیست.

     ۰
 55. AQ4635 گفت:

  یه آموزش هم در مورد فرق بین کد آنلاین و کد آفلاین تو سایت قرار بدید

  ۱
 56. امیرمحمد گفت:

  سلام و وقت بخیر
  آیا یه فرد می تونه دوتا کد بورسی بگیره؟

  ۰
 57. AP7340 گفت:

  تشکر از توضیحات

  ۰
 58. AL3603 گفت:

  با سلام. خسته نباشید. در مورد مسابقات جسورانه از کجا میتونم اطلاع کسب کنم؟

  ۰
 59. AO1717 گفت:

  سلام
  کد بورس رو خیلی با تاخیر اعلام می‌کنید.

  ۰
 60. AQ8649 گفت:

  سلام
  لطفا بفرمایید برای دریافت کد آتی امتحان خاصی باید گزرونده بشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بله. در زمان ثبت نام برای دریافت دسترسی آنلاین معاملات آتی، لازم است متقاضی به آزمونی متشکل از ۲۰ سوال درخصوص سازوکار معاملات آتی پاسخ دهد.

   ۰
 61. AR6045 گفت:

  کد بورسی برای هر فرد یه بار انجام میگیرد

  ۰
 62. AP7340 گفت:

  خسته نباشید یه پیشنهاد داشتم خواستم ازتون مثل سوالات جسورانتون یه سری سوالات جالب به نام چالش آگاه برگزار کنید...باتشکر

  ۰
 63. AG6155 گفت:

  درود بر شما
  دو تا سوال:
  اول اینکه برای امتیاز گیری در بخش وبلاگ باید بجای اسم و فامیل از کد باشگاه آگاه استفاده کرد؟

  دوم
  قضیه کوپن قرعه کشی چیه و به چه کسانی تعلق میگیره؟

  پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی

  ۰
 64. AR5847 گفت:

  من امروز تمام کارهام تموم شد ولی کد بورسی رو ندادن بهم! گفتن برو تا فردا! حالا ببینیم فردا می دن یا نه....

  ۰
 65. AP7340 گفت:

  یه سوال خواستم بپرسم کد بورسی توی هر کارگزاری ثبت نام کنی فرق میکنه؟
  و بعد اینکه باری عرضه اولیه به هر کد بورسی مقدار ثابت میدن مثلا من اگر از سه تا کارگزاری درخواست خرید عرضه اولیه کنم از هر سه موفق به خرید میشم؟یا اینکه فقط یکی از اونا میتونن بخرن؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   کد بورسی یکتا است و شما اگر در ده کارگزاری هم مشتری باشید، فقط یک کد بورسی خواهید داشت. عرضه اولیه به هر کد بورسی با میزان محدود تعلق میگیرد، مثلاً ۲۰۰۰ سهم به هر کد. بنابراین اگر شما در ۳ کارگزاری عضو باشید، نمیتوانید ۳ سفارش ۲۰۰۰ تایی ثبت کنید، چون کد بورسی شما ملاک است.
   اما مثلاً میتوانید در هر کارگزاری مثلاً سه سفارش با حجم ۶۶۰ سهم ثبت کنید که خب این کار منطقی نیست.

   ۰
 66. AR5016 گفت:

  سلام
  من از طریق سایت. با بورس و با این کارگزاری آشنا شدم
  متشکرم از شما

  ۰
 67. AJ1950 گفت:

  سلام علیکم
  ممنون بابت راهنمایی و تشکر از کارگزاری آگاه.

  ۰
 68. AR4367 گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشیدروش استفاده از بسته های اعتباری به چه صورته و آیا همه میتونن از این بسته ها استفاده کنند؟

  ۰
  • agah4 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی خدمات کارگزاری آگاه برای همه ی عزیزانی که عضو کارگزاری اکاه هستد قابل استفاده است.لذا برای یادگیری نحوه استفاده از بسته های اعتباری لطفا ویدیو نحوه دریافت اعتبار معاملاتی مشاهده بفرمایید

   ۰
   • AR4367 گفت:

    ممنون از پاسخگویی شما ولی من متوجه نشدم برای بسته های اعتباری هم مثل دریافت اعتبار باید در کارگزاری فرم پر کنم یا نه چون تو ویدئو فقط گفتن اگر قیمت ریالی بسته رو داشته باشین میتونین بسته رو سفارش بدین

    ۰
 69. AR1181 گفت:

  سلام آیا میشه کد کارگزاری مفید و به آگاه انتقال د اد

  ۰
 70. AE0778 گفت:

  با سلام
  یوزر و پسورد ورود به سامانه معاملات انلاین واسم پیامک شده بود اشتباهی پاک کردم الان باید چیکار کنم دوباره دریافت کنم تا وارد سامانه معاملات بشم
  با تشکر

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز شما می‌توانید برای دریافت مجدد نام کاربری و رمز عبور با شعبه کارگزاری آگاه تماس حاصل فرمایید
   شماره تماس : ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۲

   ۰
 71. مهسا گفت:

  سلام چرا امتیاز خرید سهم امروزم اضافه نشده

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در زمانی که درخواست شما نیاز به پیگیری دارد، حتماً اطلاعات شناسایی و تماسی خود را درج نمایید تا امکان پیگیری وجود داشته باشد. متاسفانه اطلاعاتی از شما برای پیگیری نداریم.

   ۰
 72. AP7340 گفت:

  با سلام خواستم بپرسم برای پدرم خواستم افتتاح حساب آنلاین کنم ولی به مدرک تحصیلی اش دسترسی ندارم چکار باید کرد؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورتی که مدرک تحصیلی ندارند دسترسی آنلاین برای ایشان صادر نمی‌شود ولی کد بورسی و دسترسی آفلاین برای ایشان ایجاد خواهد شد.
   باتشکر

   ۰
 73. فاطمه گفت:

  سلام
  همسر بنده کارگزاری دیگری هستند و چند روز هست تصمیم به انتقال کارگزاری به کار گزاری آگاه گرفته اند فقط نکته ای که هست چون در حال معامله هستند روزانه نمیتونن ۲روز دستت از معامله بردارند تا کد جدید بیاد آیا امکان دادن کد به صورتی که در معاملات ایشون وقفه ایجاد نشه وجود داره؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که ثبت نام خود را در سامانه آگاه اکسپرس انجام دهند و برای احراز هویت حضوری به کارگزاری آگاه مراجعه کنند ۱ روز کاری حداکثر برای دریافت دسترسی آنلاین زمان لازم است.
   درصورتی که با سامانه آنلاین کارگزاری تغییر ناظر دهند یک روز کاری بعد امکان فروش سهم ها برای ایشان فراهم خواهد بود.
   باتشکر

   ۰
 74. AQ8646 گفت:

  از اینکه از آگاه کد بورس گرفتم راضیم

  ۰
 75. AP1535 گفت:

  سلام
  لطفا اطلاعات جامعی در خصوص صندوق های سرمایه گذاری فعال با توجه به سودآوری آنها، طی مدت چند ماه، تهیه فرمایید.
  با تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر و وارد کردن ایمیل خود «کتابچه مدیریت دارایی آگاه» را به صورت رایگان دریافت کنید. در این کتاب می‌توانید از تمام اطلاعات موردنیاز در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری آگاه شوید.
   برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

   ۰
 76. AP7340 گفت:

  اطلاعات راجب سبدگردانی را هم خواهش میکنم به صورت پی دی اف قرار دهید

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما می‌توانید با مراجعه به لینک زیر و وارد کردن اطلاعات خود، فایل مربوط به سبدگردانی را به صورت رایگان دریافت کرده و از ساز و کار این روش از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه آگاه شوید.
   https://goo.gl/9TnDE5

   ۰
 77. AR5016 گفت:

  با سلام
  برای دسترسی به کد آفلاین چکار باید کرد?

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای تنظیم قرارداد آفلاین، مشتری هم میتواند به صورت حضوری به شعب کارگزاری مراجعه نماید هم میتواند به پنل ثبت نام آگاه اکسپرس مراجعه نماید و نسبت به ثبت نام اقدام کند.
   باتشکر

   ۰
 78. AD9625 گفت:

  با سلام
  می خواستم کد معاملاتی اتی و زعفران باز کنم هم اکنون در کارگزاری اگاه حساب معاملاتی سهام فعال دارم
  ایا گرفتن کد اتی باید حضوری انجام بشه یا غیر حضوری میتوان انجام داد.
  با تشکر

  ۰
 79. AP1535 گفت:

  شلام
  آیا کسانی که کد معاملات آنلاین دارند می توانند به صورت آفلاین سفارش خرید و فروش بدهند?
  تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   مشتریان آنلاین درصورتی که قرارداد آفلاین داشته باشند می‌توانند از طریق سامانه آنلاین، سفارش خود را به صورت آفلاین نیز ارسال نمایند.
   باتشکر

   ۰
 80. AS1790 گفت:

  با سلام من کد بورسی دارم ولی می خوام از طریق کارگزاری شما فعالیت داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

  ۰
 81. AS2324 گفت:

  سلام و وقت بخیر، من کد بورس رو خیلی وقته گرفتم. باید برای دریافت رمز ورود کارگزاری آگاه، مجددا مراحل دریافت کد بورس رو طی کنم؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام
   شما می‌بایست برای دریافت کد آنلاین به کارگزاری آگاه مراجعه کرده و یا از طریق سایت ex.agah.com ثبت نام نمایید

   ۰
 82. AS2922 گفت:

  سلام اگه کسی کارگزاری شو عوض کنه مشکلی پیش نمیاد؟

  ۰
 83. مهدی عدالت جو گفت:

  با تشکر از مسابقه های خوبتون. در مورد سوالات کجا میشه اطلاعات کسب کرد؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   اگر منظور شما سوالات متداول است، می‌بایست به بخش بآشگاه بلاگ مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 84. AR7142 گفت:

  تشکر از ساده سازه روند کدگیری به همراه آموزش مقدماتی از بایار سهام آن حتما در طول زمان بسیار مفید خواهد بود
  ممنون

  ۰
 85. مهدی عدالت جو گفت:

  با سلام یه سوال داشتم :برا بچه ها هم میشه کد انلاین گرفت؟محدودیت سنی داره؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام
   دوست عزیز برای افراد زیر ۱۸ سال می‌توانید کد بورسی دریافت کنید و معامله انجام دهید. اما امکان دریافت کد آنلاین به دلیل نداشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم وجود ندارد.
   در اینصورت شما می‌بایست کد آفلاین دریافت کنید و از طریق معامله گر کارگزاری معاملات خود را انجام دهید.

   ۰
 86. امیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید . چند سوال داشتم برای اطمینان خاطر در ثبت نام و روند معاملات

  ۱. بنده ۳۵ سال دارم اما کارت پایان خدمت ندارم آیا مجاز به ورود به سرمایه گذاری در بورس و دریافت کد بورسی هستم ، و اگر هستم احتمال دارد که در صورت برخورد قانون با غایبین سربازی ( سرباز فراری نیستم ) دارایی بنده مسدود یا بلاک شود ؟

  ۲ . بعد از دریافت کد بورسی برای معاملات و خرید و فروش سهام آیا باید حتمی یک کارگزار واسطه خرید و فروش های سهام مورد نظر باشد یا با داشتن علم کافی خودم میتونم مستقیم معامله انجام بدم ؟ و اینکه آیا احتمال ضرر با استفاده از کارگزار وجود دارد یا اینکه با استفاده از کارگزار همیشه معاملات به سود منتهی میشود ؟

  ۳ . برای دانستن پاسخ به سوالاتی که در مراحل دریافت کد بورسی باید بدانیم لطفا راهنمایی بفرمایید که از چه کتاب یا جزوه یا مطالب آموزشی باید استفاده کنم که اطلاعات کافی را داشته باشم .

  ۴ . من در سایت ( سکه سرمایه ) خرید و فروش میکنم و بسیار راحت و سریع این کار انجام میشود ( در لحظه میتوانم بخرم و در لحظه بفروشم ) . آیا در خرید و فروش سهام این سرعت عمل وجود دارد ؟

  پوزش میطلبم به خاطر طولانی بودن سوالات لطفا اگر امکانش هست تمامی سوالات بنده رو راهنمایی بفرماید چونکه خیلی زیاد عاشق سرمایه گذاری در بورس هستم و از ریسک هایی که در این نوع سرمایه گذاری وجود داره به خوبی آگاه هستم . ممنون از اینکه وقت با ارزشتون رو دراختیار ما قرار میدین .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درخصوص سوال اول شما لازم است اعلام کنیم که مجاز به انجام معامله هستید و مشکلی ایجاد نمی‌شود.
   برای انجام معاملات اوراق و سهام حتما لازم است از سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها جهت خرید و فروش اقدام نمایید. این معاملات به صورت آنلاین و توسط خود شما صورت می‌گیرد.
   برای افزایش دانش خود می‌توانید مطالب آموزشی و فیلم های رایگان آموزشی بلاگ بآشگاه را مطالعه و مشاهده کنید و یا کلاس های آموزشی سایت بآشگاه را ثبت نام نمایید.
   در سامانه آنلاین کارگزاری آگاه نیز به همین صورت و به سادگی میتوانید به صورت مستقیم، معاملات خود را انجام دهید.
   باتشکر

   ۰
 87. امیر گفت:

  ممنون از پاسخگویی کامل و سریع شما . واقعا خوبه که در کشورمون چنین خدمات و انرژی خوبی دیده میشه آدم احساس امنیت بیشتری داره حتمی از امروز استارت میزنم برای ثبت نام و دریافت کد بورسی . موفق و پیروز باشید

  ۰
 88. حسین شایسته گفت:

  سلام. من یک هفته هست در شعبه کوثر اصفهان درخواست کد آنلاین دادم ولی هنوز برام صادر نشده؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از شما بابت این تاخیر پیش آمده در پروسه کدگیری پوزش می‌خواهیم.
   درحال حاضر کدبورسی برای شما صادر شده است.
   باتشکر

   ۰
 89. AT5836 گفت:

  سلام
  من میخواستم برای مادرم یه اکانت تو کارگزاری شما بسازم و واسش کد بگیرم
  ولی میخوام شماره حساب بانکی خودم رو بدم تو سیستمتون
  ایا امکانش هست که نام صاحب حساب بانک برای خودمو بدم و نام صاحب کد بورس مادرم باشه ؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز شماره حسابی که اعلام می‌کنید لازم است به نام خود فرد که درخواست کد بورسی داده است؛ معرفی گردد.
   در غیر اینصورت به هنگام درخواست وجه، وجه مربوطه به حساب کارگزار بازگشت داده می شود.

   ۱
 90. نیما پارسا گفت:

  سلام وقت بخیر میخوام برای مادرم که زیر دیپلمه و برادرام که فوق لیسانس هستند همه با هم کد بورسی بگیرم آیا امکانش هست برای احراز هویت خودم مراجعه کنم به جای اونها چون ۷ صبح تا ۷ شب سرکار هستند؟؟؟؟ اگه انلاین کد بورسی بگیرند باید هزینه ای پرداخت کنیم ؟؟؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام

   خیر دوست عزیز برای احراز هویت حتما شخص باید حضور داشته باشد.
   در خصوص سوال دوم در صورتی که برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید هزینه ای از شما دریافت می گردد.

   ۰
 91. AO9719 گفت:

  سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم کد بورسی هر فرد اعداد یا حروف اول نام خانوادکی و اعداد؟ایا اعداد به تنهایی برای شناسایی کافی است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   کد بورسی هر فرد شامل ۳ حرف اول فامیلی به همراه ۵ رقم است که برای شناسایی افراد لازم است حرف و عدد با هم اعلام شود.
   باتشکر

   ۰
 92. AT1382 گفت:

  سلام کد بورسی به تازگی در اسفندماه دریافت کردم ولی بجای حروف نام خانوادگی ع ب ل بصورت جدا از هم است از طریق تماس سوال کردم گفتند سها عدالتی می خواستم بدانم چه تفاوتی دارد؟ وافرادی که قبلا که داشتند تغییر می کند یا خیر ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   احتمالا کد شما به خاطر سهام عدالت با بقیه متفاوت است.
   لذا برای اطلاعات بیشتر با واحد پشتیبانی آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 93. م گفت:

  سلام
  کد بورسی من حروف اول نام و نام خانوادگیم نیست

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   احتمالا کد شما به خاطر سهام عدالت است.
   لذا برای اطلاعات بیشتر با واحد پشتیبانی آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 94. p گفت:

  سلام. خسته نباشيد. براي فعاليت در بورس كلا احتياج به پايان خدمت هم داره يا خير؟

  ۰
 95. AU7827 گفت:

  سلام
  حدود هشت روزه اهراز هویت من توسط دفاتر پیشخوان انجام شده
  ولی هنوز کد بورسی برام نیومده

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از شما بابت این تاخیر پیش آمده در پروسه کدگیری پوزش می‌خواهیم.
   مراحل کدگیری شما توسط همکاران آگاه اکسپرس بررسی می گردد.
   از صبوری شما سپاسگزاریم

   ۱
 96. M.R گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا نحوه احراز هویت از طریق دفتر خدمات پیشخوان رو توضیح بدید

  ۱
 97. AV0946 گفت:

  سلام من امروز احراز هویت کردم تموم شد.کد بورسی و کد انلاین ندادن ب من گفتن اس ام اس میشه..چقدر باید صبر کنم؟؟؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   اگر برای دریافت کد بورسی به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید صدور کد بورسی ۲ روز کاری و زمانی که به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید، ممکن است تا ۵ روز کاری زمان ببرد.
   باتشکر

   ۱
 98. Mahdavi گفت:

  سلام من تقریبا یک ماهه ثبت نام کردم احراز هویت هم رفتم و پیامک هم برای امکان معامله اومده اما وقتی نام کاربری و رمز رو میزنم خطا میده و مینویسه حساب کاربری شما غیرفعال هست چرا؟ ممنون میشم رسیدگی کنید چطوری این مشکل و حل کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   لطفا برای بررسی بیشتر کد بورسی و یا نام کاربری خود را بفرمایید و یا در ساعات اداری با واحد خدمات آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 99. شاهین گفت:

  سلام لینک دریافت کد سجام مشکل داره؟هرچی میزنم خطا میده برای اون پیج دلیلش چیه؟

  ۰
 100. AV0298 گفت:

  با سلام،
  اخیرا نسبت به ثبت نام و دریافت کد بورسی اقدام نموده ام،از مطالعاتی که قبلا داشته ام ،میدانم کد بورسی باید از سه حرف نام خانوادگی و ۵ اعدد تصادفی تشکیل شده باشد،کد بورسی اینجانب از حرفی تشکیل شده است که اصلا در نام خانوادگی من این حرف وجود ندارد،لطفاً توضیحات لازم را در این خصوص ارائه دهید؟

  ۰
 101. AW2643 گفت:

  سلام من برای کد بورسی ثبت نام کردم هنوز نیومده مگه چند روز طول میکشه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که برای احراز هویت به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید صدور کد بورسی ۲ روز کاری و زمانی که به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید، ممکن است تا ۵ روز کاری زمان ببرد.
   باتشکر

   ۰
 102. بهادر گفت:

  سلام
  من کد بورسی دارم .اگر کسی رو بخوام تو اگاه ثبت نام کنم و کد معرف بخواد کدوم کد رو باید به ایشون به عنوان معرف اعلام کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درصورتی که بخواهید در سایت باشگاه معرف انتخاب نمایید لازم است در بخش معرفی معرف، کد باشگاه معرف مورد نظر خود را وارد نمایید.
   باتشکر

   ۰
 103. mhk.mahan گفت:

  سلام من تازگی در کارگزاری اگاه ثبت نام اینترنتی انجام دادم و روش احراز هویت رو بصورت نیمه حضور انتخاب کردم ودر اونجا احراز انجام شد و پیامک از طریق سازمان سجام اومد که احراز موفقیت امیز بوده اما الان در بخش پیگیری ثبت نام اگاه اکسپرس هم چنان در انتظار تایید هویت هست میشه راهنمایی کنید الان چیکار باید کرد؟؟

  ۰
 104. احمد همتی گفت:

  سلام با داشتن کدسهامداری میتوان از بورس کالا خرید کرد ؟نحوه دریافت کد اتی کالا چگونه است؟ ازمون و بعددریافت کد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای دریافت کد آتی کالا، داشتن کدبورسی الزامی است.
   لذا برای گرفتن کد آتی کالا لازم است با مدارک شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی به شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 105. Rozhinmohammadi گفت:

  بورس موقعیت خوبی است

  ۰
 106. Fatima گفت:

  سلام
  یکی از آشناها از من در خواست کردن ک کد بورس بگیرم و شماره حساب و کارت مربوطه رو بدم بهشون و کار کنن.مشکلی برام پیش نمیاد در آینده.خیلی قابل اعتماد هستن.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   معامله فردی دیگر با نام کاربری و رمز عبور شما خلاف قانون بورس است البته بجز افرادی که مجوز سبدگردانی دارند.
   لذا در صورت ایجاد هر گونه مشکل، تبعات آن بر عهده خود شما خواهد بود.
   باتشکر

   ۰
 107. AU0902 گفت:

  با سلام وخسته نباشید
  کد بورسی نشان شناسایی هر مشتری در بورس هست

  ۰
 108. AA3880 گفت:

  با سلام
  با اینکه گفته شده است کد بورسی رایگان است برای احراز هویت ۱۰۰۰۰ تومان از اینجانب گرفته اند

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   ثبت نام در شعب کارگزاری آگاه رایگان است. ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان شامل هزینه پیشخوان است.
   باتشکر

   ۰
 109. m.s گفت:

  باسلام
  آیا برای دریافت کد بورسی حتما شماره حساب باید به نام ثبت نام کننده باشد یا که نه میتواند به نام یکی از اعضای خانواده هم باشد؟

  ۰
 110. AQ8448 گفت:

  برا ثبت نام افراد زیر ۱۸سال هم همون سامانه ex.agah.com هستش؟

  ۰
 111. علی گفت:

  سلام ایا کسی که دیپلم ندارد میتواند معامله انجام دهد؟چگونه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بله دوست گرامی
   برای افرادی که زیر دیپلم هستند کدبورسی و دسترسی آفلاین صادر می شود تا بتوانند سفارش خرید یا فروش خود را به صورت آفلاین ارسال کنند.
   باتشکر

   ۰
 112. AY2748 گفت:

  با سلام
  امکانات آنلاین واقعاً خیلی عالی هست

  اگه ترتیبی داده بشه که برای افراد زیر ۱۸ سال هم بشه آنلاین معامله انجام داد عالی هست
  البته توسط ولی یا قیم فرد زیر ۱۸ سال
  دقیقا مثل بانک که اولیا میتوانند برای فرزند زیر ۱۸ سال خود و تا وقتی که زیر ۱۸ سال هست
  حساب باز کنند و پول واریز/برداشت کنند
  باتشکر

  ۰
 113. گل گفت:

  سلام روزتون بخیر من در قسمت ادتمه ثبت نام مورد بازیابی رمز عبور یلگا فراموشی رمز عبور رو نمیبینم . من نام کاربری رو فراموش کردم.لطفا بگید کجاست این مورد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که قبلا در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کردید در صفحه سامانه آنلاین بر روی فراموشی رمز عبور کلیک کنید. در غیر این صورت با پشتیبانی باشگاه تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 114. کبری گفت:

  سلام نمیدونم جای سوالم اینجا هست یانه
  همان طور که در جربانید کارگزاری مفید
  سامانه انلاین پلاس و ایزی تریدر دارد
  با توجه ب متاوت بودن کار گزاری ها
  این دو سامانه در کارگذاری اگاه با چه نام هایی در دسترس هستند؟
  نام مشابه انلای پلاس در اگاه؟
  نام مشابه سامانه ایزی تریدر در اگاه؟
  مرسی

  ۰
 115. عباس گفت:

  سلام. کد بورسی برای من صادر شده اما حروف اول این کد حروف نام خانوادگی من نیست.
  ایا این موصوع اشکال پیش می اورد؟

  ۰
 116. خسرو گفت:

  سلام،در سایت آگاه دیدم که نوشته بودید با ثبت نام و دریافت کدبورسی از آگاه بطور سیستماتیک ثبت نام فرد در سامانه سجام هم انجام خواهد شد آیا اینچنین است؟ آخه در کامنتهای بالا دیدم که به یکی از دوستان گفته اید که باید پس از ثبت نام در آگاه، برای سجام هم جداگانه ثبت نام کند! خب الان تکلیف چیست؟!
  سئوال بعدی هم اینکه، آیا کد بورسی با کد معاملاتی فرقذدارد؟ زیرا در یک کلیپ آموزشی صوتی گفته شده که پس از دریافت کد بورسی باید کد معاملاتی هم تهیه شود. لطفا توضیح و راهنمایی عنایت بفرمائید متشکرم.

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   کاربر گرامی احراز هویت در سامانه آگاه و احراز هویت در سامانه سجام به صورت جداگانه انجام میگیرد. در حال حاضر اگر از کازگزاری آگاه کد بورسی دریافت کنید میتوانید به صورت رایگان کد سجام خود را نیز دریافت نمایید.
   کد بورسی، کد معاملاتی و کد سهامداری به یک معنا بوده و فقط یک بار برای کاربر صادر میگردد و همانند کد ملی است.
   اما کاربری آنلاین برای هر کارگزاری متفاوت است.

   ۰
 117. ایلیا گفت:

  سلام خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید میگویند من ممنوع المعامله شدم ..البته نمیدونم از کجا و چطور ..و هر جا مراجعه میکنم کسی جواب درستی نمیده لطف کنید بفرمایید من از کجا بفهمم چرا و چطور ممنوع المعامله شدم و چگونه انرا رفع کنم .هیچ بدهی مالیاتی ندارم و یه بازنشسته هستم... خیلی ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

  ۰
 118. محمد قاسمی گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم!
  تو نرم‌افزار آساتریدر آگاه، قسمت عملکرد سبد سهام و تو اون قسمت به زبانه ایی به اسم تغییر سود یا زیان تحقق نیافته هست این یعنی چی؟

  ۰
 119. ناصر گفت:

  سلام . چرا برای دریافت کد بورسی و معاملات آنلاین در شعبه کارگزاری ثبت نام انجام نمیشه؟؟ اعلام می کنن خودتون باید انجام بدید و فقط برای تایید به اینجا مراجعه کنید!! یعنی باید دوباره ثبت نام کنم و دوباره برگردم .

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   ابتدا لازم است شما در سامانه آگاه اکسپرس به صورت آنلاین ثبت نام اولیه خود را انجام دهید سپس جهت ارائه مدارک و احراز هویت به شعب کارگزاری مراجعه کنید.

   ۰
 120. برارجانی گفت:

  سلام برای دریافت کد بورسی اقدام به ثبت نام کردم ومبلغ یکصد هزار ریال ازحساب اینجانب کسر شد ولی کد بورسی هم ارائه نگردیدچکار باید انجام بدهم باتشکر

  ۰
 121. BE3801 گفت:

  سلام من مدارک تحصیلیم دست دانشگاه هست برای احراز هویت مدرک جایگزین به حز مدارک تحصیلی نیست یا راه حل دیگه ای نیست ؟؟

  ۰
 122. سیامک گفت:

  سلام من یکبار در سجام ثبت نام نموده و در دفاتر پیشخوان احراز هویت شده ام. آیا برای دریافت کد بورسی نیاز است مجددا احراز هویت صورت گیرد.

  ۰
 123. رضا گفت:

  سلام. ببخشید چجوری میتونم کد بورسی رو بفروشم به یکی دیگه

  ۰
 124. BH9253 گفت:

  با سلام
  آیا بعد از احراز هویت برای کد بورسی مجدداً لازم است برای دریافت کد به شعبه مراجعه کرد؟

  و سوال دیگر اینکه هنگام مراجعه به شعبه منتخب برای احراز هویت آیا کد پیگیری که از طریق مراحل طی شده در سایت آگاه اکسپرس صادر شده برای ارائه کافیست یا خیر؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از اتمام فرآیند ثبت نام و احراز هویت نیازی به مراجعه حضوری نیست. کد بورسی تا چند روز کاری آینده صادر خواهد شد. هنگام مراجعه برای احراز هویت، لطفا مدارک هویتی هم همراه خود داشته باشید.

   ۰
 125. BH9253 گفت:

  سلام
  من برنامه آسا تریدر رو رو گوشی نصب کردم اما با ارور عدم اتصال به اینترنت روبه رو میشدم برنامه رو حذف و خواستم دوباره از لینک موجود در سایت دریافت کنم که متاسفانه وقتی روی لینک میزنم صفحه ارور forbidden باز میشه
  مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید؟

  ۰
 126. محمدی گفت:

  با سلام
  برای دریافت کد بورسی بعد از ثبت نام در آگاه باید ازمون داده بشه؟

  ۰
 127. ابوالفضل گفت:

  سلام
  من تمام مراحل انجام دادم و تایید شده و در مرحله تایید مدارکه
  من سال ۱۱ دبیرستان هستم دیپلم ندارم نمی تونم کد بگیرم ؟
  مدارکم کامل غیر از دیپلم. راه کاری داره؟

  ۰
 128. سجاد گفت:

  سلام و عرض ادب ،
  من برای دریافت کد بورسی اقدام کردم و الان در مرحله پس از احراز هویت و تایید کارگزاری هستم .
  با اینکه کد بورسی برا من صادر نشده اما با نام کاربری و رمز عبور میتونم وارد سیستم آساتریدر آگاه بشم . سوال این هست که تا قبل از صدور کد بورسی ، با همین ورود به وسیله نام کاربری امکان خرید و فروش سهام هست ؟ ظاهرا این امکان وجود داره و دکمه های خرید و فروش فعال هستن . موضوع چیه ؟

  ۰
 129. وحید گفت:

  سلام کد بورسی من سه حرف فامیلی من نیست چرا؟

  ۰
 130. Samira گفت:

  یک هفته از احراز هویت یکی از دوستان من میگذره واحزار هویت هم تایید شده اما هنوز کدشون نیومده؟

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: