سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

 • ۳ دی ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۱۰۴ نظر
 • ۲۸۷۶۹ مشاهده
سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

این روزها، همه نگران سرمایه‌های خود هستند. فرقی نمی‌کند که رقم و عدد حساب بانکی‌تان چقدر است؛ در هر حال نگران هستید و این دغدغه از دست رفتن پول و سرمایه در شما کاملاً طبیعی و به جا است. کسانی که مبلغ زیادی پول و سرمایه دارند، نگرانی‌های خود را دارند و افرادی که اندوخته‌ای کمتر دارند هم به دنبال پیدا کردن روش‌هایی برای سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش سرمایه خود هستند. پیشنهادهای مختلفی در مورد روش‌های سرمایه‌ گذاری از جمله سرمایه گذاری در بانک، سرمایه گذاری در مسکن، سرمایه گذاری در بورس و… به افراد داده می‌شود. شاید بتوان گفت این پیشنهادات اشتباه و نامعقول نیستند. اما چیزی که در این میان خیلی مهم است، شما هستید. بله… این شما هستید که باید در مقام یک شنونده عاقل ظاهر شوید و با بررسی گزینه‌های مختلف سرمایه‌ گذاری، بهترین سرمایه گذاری را برای خود انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در بورس یا بانک؟

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند، پول را در بانک بگذار و با خیال راحت، سودش را بگیر. برخی دیگر اما نظری متفاوت دارند و معتقد هستند که سود سرمایه گذاری در بورس بسیار زیاد است و اگر کمی جرأت و جسارت به خرج بدهید، قطعاً می‌توانید اندوخته‌های خود را بیشتر و بیشتر کنید.

واقعیت این است که هیچ حکم کلی برای سرمایه گذاری مناسب وجود ندارد. سود سرمایه گذاری در بورس، رقم و عددی قطعی نیست و نمی‌توان از آن به عنوان یک روش ثابت و ساده یاد کرد. در این میان، عوامل و عناصر مختلفی وجود دارند که برای سرمایه گذاری باید به آنها توجه کرد. بورس نه خوب است و نه بد. این شما هستید که حضور و شرایطی می‌سازید که  سرمایه گذاری در بورس برای‌تان سودآور می‌شود یا سر تا پا ضرر. اجازه بدهید در ادامه بیشتر درباره سود سرمایه گذاری در بورس صحبت کنیم.

 مطالعه بیشتر:  آیا سرمایه‌گذاری در بانک بهتر از سرمایه‌گذاری در بورس است؟ 

 آیا سود تضمینی در بورس وجود دارد؟

سود کردن یا نکردن؛ مسأله این است!

حتما دیالوگ معروف هملت را شنیده‌اید: بودن یا نبودن؛ مسأله این است! همه افراد برای ورود به بورس با چنین چالش و دوراهی دشواری رو به رو هستند. اما اگر شناخت دقیقی از سود سرمایه گذاری در بورس داشته باشند، دیگر دچار چنین دوراهی‌هایی در تصمیم‌گیری‌های خود نخواهند شد. همه چیز از یک تصمیم شروع می‌شود. تصمیمی که پشت آن اراده و پشتکاری شدید نهفته است. برای ورود به بورس و دریافت سود کلان سرمایه گذاری در بورس باید عزمتان را جزم کنید. باید قبول کنید که ورود به بورس، اقدامی مفرح یا آزمونی مقطعی نیست. پس اگر قرار است که به این صحنه وارد شوید باید از قبل متن دیالوگ‌ها را به خوبی حفظ کنید و یاد بگیرید. در همین گام نخست باید بدانید که شرکت در سرمایه گذاری‌های بازار بورس نیازمند «سَمت» است. یعنی باید سمت و سوی بازار را به خوبی بدانید. حتما می‌پرسید، سمت و سو چیست؟

سمت یعنی: سرمایه، مهارت و تجربه. با علم به اهمیت سمت، یادتان باشد که سود سرمایه گذاری در بورس به هیچ‌وجه قطعی نیست. با ورود به بورس باید مانند یک مربی باتجربه فوتبال سعی کنید که بازی حریفان را آنالیز کنید، تیم خود و توانایی‌تان را به خوبی بشناسید، باید بدانید که چه سرمایه‌هایی در اختیار دارید و با تحلیل خود و حریفان در سایه تجربه و مهارتی که کسب کرده‌اید به پیروزی دست پیدا کنید. پیش‌بینی در فوتبال اهمیت زیادی دارد. بورس هم دقیقاً همین‌طور است. هیچ قطعیتی در کار نیست. شما باید به‌عنوان یک مربی تیزهوش، رفتار حاضران در بورس را از پیش بخوانید. سود سرمایه گذاری در بورس به تغییرات قیمت سهام شرکت‌ها وابسته است.

 تغییرات قیمت هم وابسته به عرضه و تقاضای بازیگران بورس است. پس باید تلاش خود را به کار بگیرید تا به کمک “سمت” که مخفف سه عبارت و مفهوم مقابل است: سرمایه، مهارت و تجربه به دید و تحلیل درستی از شرایط دست پیدا کنید. از همین آغاز داستان بدانید که اگر شخصیت پردل و جرأتی برای تحمل این بازی‌های پر فراز و نشیب ندارید، بورس جای شما نیست. بورس برای کسی که درآمد ماهیانه ندارد یا از نظر روحی، آمادگی کشمکش‌های مختلف را در خود تقویت نکرده است، قطعاً جای خوبی نخواهد بود. اما از سوی دیگر برای کسانی که به آن به چشم یک ظرفیت درخشان برای افزایش سرمایه نگاه می‌کنند، صبور هستند و توانایی مدیریت روحیه خود را در شرایط سخت و استرس‌زا دارند، مکانی فوق‌العاده به شمار می‌رود.

با شرکت در همایش رایگان آشنایی با بورس، علاوه‌بر آشنایی با روش‌های مختلف سرمایه گذاری با فرصت‌های کسب درآمد از بازار بورس آشنا شوید. 

برای ثبت‌نام در این همایش کلیک کنید:

می‌خواهم روزانه درصد زیادی سود از بورس دریافت کنم

برخی از افراد فکر می‌کنند که با سرمایه‌گذاری در بورس می‌توانند روزانه به درصد بالایی سود برسند. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا چنین چیزی منطقی است؟ همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، برای رسیدن به سود سرمایه‌گذاری در بورس باید آگاهانه پا به جاده‌های پرپیچ و خم آن بگذارید. یکی از نکات پایه‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که نوسان قیمت روزانه در بورس ۵± درصد است. این به چه معنا است؟ یعنی هر روز، سرمایه شما در بورس می‌تواند ۵ درصد افزایش یا ۵ درصد کاهش داشته باشد. مثلا اگر سرمایه‌تان در بورس ۲۰ میلیون تومان باشد، ممکن است با احتساب کارمزد، روزانه  تقریبا ۱ میلیون‌ تومان سود یا ضرر کنید. با گذشت فرضا ۷ روز کاری، سود شما از بورس در بیشترین حالت، ۳۵ درصد افزایش و در کمترین حالت ۳۵ درصد کاهش خواهد یافت (روزی ۵ درصد در ۷ روز ضرب می‌شود). البته باید توجه کنید که این نوسان‌های مثبت و منفی معمولا به حداکثر و حداقل نمی‌رسد. به عبارت دیگر سود یا ضرر به طور روزانه در حدود ۱ تا ۲ درصد است.

  می‌توانید ۱۰ باور غلط سرمایه گذاری در بورس را مطالعه کنید.

پس فراموش نکنید که امکان رسیدن به سودی کلان از سرمایه‌گذاری در بورس به طور روزانه برای‌تان وجود ندارد. آنچه باعث رشد و شکوفایی در مسیر پرنوسان بورس می‌شود، دانش و تجربه و از همه مهم‌تر صبر است. این تجربه و مهارت با بی‌گدار به آب زدن به دست نمی‌آید. هیچ‌ فرد عاقلی در همان شروع کار با مبلغی زیاد  و بدون هیچ دانش و اطلاعاتی وارد بورس نمی شود. یادتان باشد که با مبالغ اندک هم می‌توان وارد بازار بورس شد و با تجربه‌اندوزی و کمک گرفتن از مشاوران، کم‌کم به هوشمندی لازم برای سرمایه‌گذاری کردن با مبالغ کلان‌تر دست پیدا کرد. برای ورود به بورس باید آموزش ببینید. آموزش سرمایه گذاری در بورس و کمک گرفتن از منابع آگاه و معتبر، بال پروازی برای اوج گرفتن خواهند بود. هیچ‌چیز اتفاقی به دست نمی‌آید. پس سعی نکنید که با دل سپردن به اتفاق و شانس وارد بورس بشوید که این کارتان منطقی نخواهد بود.

بورس به عنوان شغل اول؟!

می‌خواهم از بورس به عنوان منبع درآمد بهره ببرم

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که سود سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند به طور ماهانه، آنها را به درآمدی ثابت و امن برساند. چنین تفکر اشتباهی را در همین لحظه به باد فراموشی بسپارید. چون چنین چیزی به هیچ‌وجه درست نیست. همان‌طور که گفتیم، بورس و سود آن قطعی نیست، نوسان دارد و این نوسانات در گروی مسائل و عوامل بی‌شماری است. از اتفاقات سیاسی تا رخدادهای اجتماعی و حتی جغرافیایی می‌توانند بر وضعیت عمومی بورس اثر بگذارند. پس اگر درآمد ثابتی ندارید و در فکر تأمین درآمد ماهانه خود از بورس هستید به شما پیشنهاد می‌شود که در تصمیم خود کمی تجدیدنظر کنید؛ مگر اینکه از آن دسته افرادی باشید که می‌توانند یک ماه را با صفر درصد سود زندگی کنند و ماهی دیگر به سودی بالا دست پیدا کنند و پذیرای نوسانات شدید مالی در زندگی عادی خود باشند. این موضوع تا حدی به سبک زندگی فردی‌تان هم بستگی دارد. اما به طور کلی امکان اینکه بورس و سود سرمایه‌گذاری از آن را ملاک و منبعی برای درآمد ماهیانه قرار بدهید، تفکر اشتباهی است.  یادتان باشد که درصد سود و زیان وابسته به تغییرات شاخص بورس شرکت‌های مختلف است و برای اینکه به خوبی با این روندها آشنا بشوید باید مطالعه و تجربه خود را در بورس بالا ببرید. درآمد ماهیانه از بورس و سود سرمایه‌گذاری در بورس مدام در نوسان است و رقم آن بسته به تخصص، مبلغ سرمایه‌گذاری و مهارتتان بسیار متنوع خواهد بود. نکته مهمی که باید آن را برای حضور در بازار بورس به خاطر بسپارید، این است که حضور در بورس باید توأم با نگاهی کلان و چشم‌اندازی بلندمدت باشد. زیرا هیچ عقل سلیمی برای دریافت مبالغ اندکی سود که در یک ماه عایدش می‌شود، در بورس سرمایه‌گذاری نمی‌کند. پس علاقه‌مندی به کسب درآمد و سود ماهیانه از بورس چندان فکر صحیحی برای شرکت در این کارزار نیست.

نتیجه‌گیری

اگر تا این قسمت از مقاله ما را همراهی کرده‌اید، حتما متوجه شده‌اید که با تلاش، مشورت گرفتن از منابع آگاه، آموزش بورس، صبر و افزایش دانش و مهارت می‌توان در بورس، فعالیت‌های جالب و پرسودی داشت. بورس به ویژه این روزها، ساده‌تر از قبل درهای خود را به روی سرمایه‌گذاران خرد و کلان باز کرده است. برای مثال، امکان شروع سرمایه‌گذاری با حداقل ۱۰۰ هزار تومان، خرید و فروش اینترنتی سهام از طریق اینترنت و… از جمله دلایلی است که افراد هوشمند و شجاع را به کارزار بورس دعوت می‌کند.

 مطالعه بیشتر: روش انجام معاملات اینترنتی با آساتریدرآگاه

واقعیت دیگری که باید در نظر گرفت، این است که بر اساس آمارها پتانسیل و ظرفیت سوددهی سرمایه‌گذاری در بورس بسیار بیشتر از سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، بانک‌ها و… است. بنابراین، اگر از آن دسته کسانی هستید که رویای ثروتمند شدن دارند و معتقد هستند که ظرفیت‌های مغزی انسان در کنار تلاش و پشتکار می‌تواند با هر محدودیتی مقابله کند، از همین حالا، آستین‌ها را بالا بزنید و به فکر شروع سرمایه‌گذاری در بورس باشید. در این مسیر، آگاهی و دانش حرف اول را می‌زند.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

104 پاسخ به “سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟”

 1. AR3329 گفت:

  سلام
  چرا برای انتقال امتیاز علاوه بر ۷ درصد کارمزد، ۳۰۰ امتیاز اشتباهی هم از من کم کرد؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   کارمزد انتقال امتیاز به درستی محاسبه شده است.
   در قسمت گزارش امتیازات شما، تعدادی امتیاز به دلیل شرکت در مسابقات جسورانه از بآشگاه شما کسر شده است.
   باتشکر

   ۱
 2. رسول گفت:

  لازم نیست حتما از دید سود ماهانه به بورس نگاه کرد، گاها میشه بعد از چند ماه سرمایه گذاری تو بورس سودی معادل یک سال سود یک حقوق بگیر ماهانه دریافت کرد

  ۶
 3. AJ1734 گفت:

  ممنون از کارگزاری آگاه بابت کلاسهای آموزشی بسیار خوب

  ۲
 4. AS0916 گفت:

  درصورتیکه مدیرت پرتفو و آموزش قبل از انجام معاملات باشد؛ بیشتر از ۴۰ درصد سود سالانه نصیب معامله گر می گردد.

  ۰
 5. AK8490 گفت:

  خوبه اما میشه با دراید وتجربه موفق شد

  ۱
 6. AP1535 گفت:

  سلام
  تشکر از مطالب آموزندتان

  آیا در نسخه جدید آسا به مانند نسخه قدیمی میتوان دیدبان جدید اضافه کرد? در نسخه قدیم با کلیک روی علامت + کنار دیدبان میتونستیم دیدبان جدید اضافه کنیم اما در این نسخه همچین امکانی نیست

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   مشتری گرامی انشاالله در نسخه های بعدی آساتریدرآگاه این امکان در اختیار شما قرار خواهد گرفت چون این مورد یکی از امکانات مهم برای کاربران محسوب میشود.
   با سپاس از پیگیری شما

   ۱
 7. AH2272 گفت:

  بورس با رعایت احتیاط وسبد سهام واموزش وگرفتن مشاوره از فرد ،مطلع بی غرض ومرض،گزینه برتریست

  ۲
 8. AL0407 گفت:

  خطی که نوشتید آنالیزبازی حریف....فوق العاده بود....بورس یعنی همین.....پیش بینی

  ۳
 9. AS2023 گفت:

  چرا می نویسید کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند.
  اعتبار و وام رو شما شرایطی میدید پس این جملتون رو تصحیح کنید

  ۰
 10. AQ7781 گفت:

  سلام من یک سوالی داشتم .
  من برای آزمایش ، در پیش گشایش بازار کمترین قیمت را گذاشته بودم اما سفارش خودم را در اول صف فروش ندیدم .علت چیست ؟
  آیا بورس با این پیشنهاد های غیر متعارف مقابله می کند ؟

  ۰
 11. AR5016 گفت:

  سلام
  ممون از شما
  مطلب مفید و خواندنی بود

  ۰
 12. AC1469 گفت:

  عالی بود اگه جدول بازدهی صندوق نسبت به بانک می گذاشتید خوب بود

  ۰
 13. AS4655 گفت:

  سرمایه گذاری در بورس برای افراد عادی:
  سود سرمایه گذاری در بورس اصلا قابل اندازه گیری نیست. در کوتاه مدت نوسان شدید( نوسان مثبت یا منفی) . در میان مدت دارای نوسان کمتر( نوسان مثبت یا منفی) ولی در بلند مدت سودآور خواهد بود( نوسان مثبت) به شرط انتخاب سهام شرکت بنیادی یا با آینده روشن.
  سرمایه گذاری برای معامله گران سهام:
  کار بسیار پرریسک، در کوتاه مدت ممکن است سود کنند که البته احتمال زیان هم بالاست ولی در میان مدت بیشتر اوقات به سود میرسند

  ۰
  • AT3419 گفت:

   سلام ؛
   دریافت اطلاعات شرکت ها از سایت های مختلف و به صورت اعداد و ارقام و عنوان های زیاد گاهی هم گیج کننده است.
   تحلیل ها هم گاهی موردی و تاریخی هستند و در میان مدت و یا بلند مدت کاملا تغییر میکنند .
   راه عملی شناسایی شرکت های طلایی چیست؟

   ۱
   • Agah گفت:

    سلام
    مسلما راه عملی این است که ابتدا صنایعی که به نظرتون آینده دار هستند رو انتخاب کنید و بعد در آن گروه بهترین ها رو شناسایی کنید و تحلیل کنید و در صورتی که ارزش ذاتی بالاتر از قیمت داشتند در این سهم ها سرمایه گذاری کنید. البته این راه پر زحمت و زمان بر است . به نظر ما بهتر است از سایت های مشاوره سرمایه گذاری دارای مجوز مشورت بگیرید و تحلیل های این سایتها رو مطالعه کنید.

    ۰
 14. AR1208 گفت:

  من تازه وارد بورس شدم خیلی چیزارو نمیدونم سود سالانه چیه؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   هر شرکتی در انتهای سال مالی یک مجمع برگزار میکنه و رد اون مجمع در رابطه با تقسیم سود به ازای هر سهم تصمیم‌گیری می‌شود

   ۰
 15. AO0620 گفت:

  سلام
  بازدهی بورس با بکارگیری دانش بالا بسیار ارزنده میباشد.

  ۰
 16. AS0421 گفت:

  سلام بجز تخصص و آموزش یکی از نکات مهم بورس صبر، ریسک پذیری و عدم ترس از ضرر و پرهیز از تصمیمات سریع نسنجیده و احساسی است. البته که فاکتور شانس رو هم نمیشه ندیده گرفت

  ۰
 17. AR6045 گفت:

  سلام هرچه دربورس یادبگیریم بازکمه

  ۰
 18. AO3441 گفت:

  سلام سرمایه گذاری دربورس خیلی پرریسکه

  ۰
 19. AL4089 گفت:

  سلام
  بله کاملا درست گفتیید که دیدیگاه درامد ماهیانه و مستمر دیدگاه اشتباه است حتی اگر فرد دارایی جایگزین داشته باشد زیرا واقعیت بورس در کل همین است..
  ممنون

  ۰
 20. AQ4542 گفت:

  سلام
  باتشکر از زحمات شما
  اگر به نظرات ما در باشگاه پاسخی داده میشود بهتر است یک پیغام در این مورد به ما داده شود. باتشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست گرامی به محض اینکه به سوال شما پاسخ داده می‌شود پیام خصوصی در سایت بآشگاه برای شما ارسال می‌گردد.
   لذا می‌بایست پیام‌های خصوصی خود را چک بفرمایید.

   ۱
 21. AD2642 گفت:

  با سلام و عرض ادب در رابطه با سوال شماره ۹۷۱۰۰۱۲ به استحضار می رساند مطابق با صورت های مالی آبان ماه شرکت ها فروش آبان ماه شرکت ها به شرح ذیل می باشد
  تلیسه ۵۵۷۷۳۸
  زپارس ۶۵۵۷۱۷
  زقیام ۸۶۲۷۶۸
  زمگسا ۵۳۵۹۱۲
  یعنی بیشترین مقدار فروش مروط به زقیام بوده و گزینه ۳ درست است که شما به اشتباه گزینه درست را زپارس یعنی گزینه ۲ اعلام کرده اید لطفا دستور فرمایید اصلاح شود
  سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   پاسخ تشریحی سوال منتشر شده است. لطفا به سوال مربوطه مراجعه کنید
   لطفا صورت مساله رو با دقت بیشتری مطالعه کنید

   ۰
 22. AR8601 گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید
  اگر برای شخص صغیر ثبت نام در سجام و آگاه انجام شده باشه، آیا مادر می تونه حضورا برای فرزند صغیرش در آگاه مراجعه کنه و کد بگیره؟
  ممنون

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای انجام کدگیری افراد زیر ۱۸ سال، حضور پدر با مدارک شناسنامه و کارت ملی ایشان به همراه مدارک فرزند، جهت احراز هویت الزامی است.

   ۰
 23. AS0619 گفت:

  سلام
  یه پیشنهاد داشتم همونطور که میشه نام کاربری کدهای آنلاین رو میشه تغییر داد اگه بشه این امکان رو برای کدهای آفلاین هم فعال کنید
  ممنون

  ۰
 24. AS4609 گفت:

  سلام میشه یه کاری کنین که ژنولوژی به صورت یک جا دیده بشه؟ چون قسمت ژنولوژی متاسفانه خیلی کاربرپسند نیست.

  ۰
 25. AR8601 گفت:

  سلام
  امروز برای دو نفر قرعه کشی شونو انجام دادیم. برای یک نفر فلش روی امتیاز ایستاد و برای نفر دوم هم روی گردش مجدد. ولی متاسفانه در هر دو مورد پیام اومد که «شما در این قرعه کشی جایزه ای برنده نشدید». از هر دو صفحه هم عکس گرفتم ولی متاسفانه امکان ارسال عکس در قسمت دیدگاه وجود نداره که بفرستم. ممنون میشم پیگیری کنید.

  ۰
 26. AP1535 گفت:

  با سلام
  تشکر از آگاه
  در خصوص تقسیم سود بین سهامدارن، آیا به همه سهامدارن بطور یکسان سود تعلق میگیره مثلا فردی که به مدت یک سال سهام. را در اختیار داشته و فرد دیگری شش ماه و همینطور سه ماه یا حتی یک ماه، سود به طور مساوی بینشون تقسیم میشه یا نه?
  تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   سود سالیانه به هر سهم اختصاص می یابد. هر شخصی که در زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سهام داشته باشد سود بهش تعلق میگیرد. چه یک ماه سهام را داشته باشد چه یکسال.
   باتشکر

   ۰
 27. AS0619 گفت:

  سلام یه پیشنهاد دارم
  تا قبل از تمام شدن فرصت پاسخگویی به سوال مسابقه، امکان تغییر جواب وجود داشته باشه که الان این امکان وجود ندارد

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه نظرات خود را در خصوص بهبود بخش مسابقات ارائه می‌کنید
   پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.
   باتشکر

   ۰
 28. AK4785 گفت:

  سلام
  کسانی که تازه کار هستن میشه با عرضه اولیه خریدن شروع کنن.
  اکثر عرضه اولیه ها سود ده هستن.

  ۰
 29. AE8438 گفت:

  سلام به سوال لطفا جواب قانع کننده بهم بگین: از نماد قاسم و چکارن مقداری سهم حدود دو هفته پیش ثبت خریدم در سامانه ثبت شده و پولش هم کسر شد اما الان روز به روز قیمت این سهمها افزایش پیدا کرده ولی پیام خرید سهم بهم نمیاد و و در قسمت سفارشات فعال مونده و به داراییهام اضافه نمیشه ۱ _ تا کی باید صبر کنم؟؟ ۲_ آگه الان به داراییهام اضافه بشه بر اساس قیمت جدید خواهد بود یا قیمتی که من ثبت سفارش کردم؟؟ ۳ _آیا سامانه صبر میکنه تا قیمت دوباره پایین بیاد بعد بخره؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید مرسی

  ۰
  • agah4 گفت:

   با سلام
   با توجه به فرمایشات شما، سهام خریداری نشده و سفارش شما همچنان فعال است. لذا شما باید سفارشتان را به قیمتی که معامله می شود ویرایش کنید تا سهام برای شما معامله شود.

   ۰
 30. AA2981 گفت:

  سلام
  باتوجه به حذف سود روزشمار بانکهامنتظر افزایش مشتریان بورس باشید.....

  ۱
 31. AS4195 گفت:

  شاید بتوان براحتی پاسخ سوال را به اینصورت داد:
  یکی از فعالیتهای بانکها پورتفو گردانی در بازار سهام میباشد. نه اینکه بانک فقط بصورت سهامدار عمده باقی بماند بلکه بصورت مقطعی و زمانی بانک در سهام شرکتها ورود و خروج مینماید تا بتواند از این طریق بخشی از سود سپرده گذاری مردم در بانک هارو پرداخت کند. بنابراین قطعاً سود بورس از سپرده گذاری در بانک بیشتر خواهد بود. چرا که بانکها نیز خود اینکار رو انجام میدهند.

  ۰
 32. AQ1485 گفت:

  خداقوت به عوامل کارگزاری آگاه... تازه شروع کردم اما سعی کردم بیشتر مقاله ها و آموزشهای سایتتونو بخونم.
  به امید موفقیت

  ۰
 33. AP7534 گفت:

  سلام.
  ببخشید ولی میشه دقیق بفرمایید درصد کارمزد کارگزاری آگاه در زمان خرید و در زمان فروش چقدر است؟ و آیا در سال جاری کاهش یافته یا خیر.
  متشکرم

  ۰
 34. AP8548 گفت:

  سلام من مفاهیم اولیه بورس را یاد گرفتم فقط بلد نیستم با آساتریدر کار کنم و خرید و فروش انجام بدهم- لطفا لینک آموزش را در اختیارم قرار دهید.با تشکر

  ۰
 35. AS2324 گفت:

  به بازار بورس نمی شود به عنوان شغل اول نگاه کرد. درآمد بورس ثابت نیست و همیشه روند رو به رشد ندارد.

  ۰
 36. AS3472 گفت:

  بورس بهترین راه برای سرمایه گذاری و سود کردن ممنون از کارگزاری آکاه

  ۰
 37. AR8601 گفت:

  سلام
  در بلاگ چند نظر گذاشتم امتیاز نظر برای من اعمال نشده ممنون میشم پیگیری بفرمایید.

  ۰
 38. AR6748 گفت:

  بورس جاییکه صبر زیاد میخواد و طمع کنترل شده.

  ۰
 39. AC8650 گفت:

  سلام من سطح سه هستم چه زمانی میتونم از اسا تریدر جدید استفاده کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درحال حاضر این دسترسی برای افرادی که در سطح ۵ به بالای بآشگاه هستند، اختصاص یافته است و در روزهای آتی این دسترسی برای مشتریان دیگر ایجاد خواهد شد.
   باتشکر از صبوری شما

   ۰
 40. AQ6399 گفت:

  سرمایه گذاری در بورس با روش منطقی و دور از احساس میتونه سود خوبی نصیب آدم بکنه...

  ۲
 41. AR0544 گفت:

  سلام
  واقعا تشکر از زحماتتون مطالب راه گشا هستند

  ۰
 42. AP5395 گفت:

  با سلام شرایط دریافت وام چی هست ؟

  ۰
 43. AO7572 گفت:

  سلام . با توجه به ماه شمار شدن سود سپرده و بی تاثیر شدن مانده حسابها در بانک بصورت روزانه ، آیا امکان کوتاه تر شدن زمان پرداخت در هنگام تقاضای وجه در سامانه وجود دارد؟

  ۰
 44. AR7008 گفت:

  سلام ایا امتیاز منفی هم در باشگاه وجود داره؟یعنی ممکنه تحت شرایطی از امتیاز کم بشه؟
  سلام ایا انتقال امتیاز از یک کد به کد دیگه سقف خاصی داره یا نا محدوده؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برای شرکت در مسابقات جسورانه شما لازم است در بازه خاصی که در سوال مطرح شده، امتیاز به اشتراک بگذارید. لذا اگر نتوانید به سوال مسابقه جسورانه پاسخ صحیح ارائه کنید، این امتیاز به اشتراک گذاشته شده، به شما باز نمی گردد.
   سقف انتقال امتیاز به نحوی است که امتیاز انتقال یافته به اضافه کارمزد انتقال آن، نمی تواند بیشتر از کل موجودی امتیاز شما در بآشگاه باشد.

   ۰
 45. AP6873 گفت:

  بورس علاوه بر کسب سود میتونه به کسایی که دنبال هیجانن هم خوب باشه
  کسایی که عاشق هیجانن بهترین بازاره

  ۰
 46. AQ5443 گفت:

  سلام خسته نباشید
  با اسا تریدر چطور میشه p/eسهمی رو حساب کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   محاسبه دقیق این نسبت از طریق سامانه آسا در حال حاضر فراهم نیست.. برای اطلاع از این نسبت میتوانید به سایت های مرتبط نظیر کدال یا TSETMC مراجعه کنید
   موفق باشید

   ۰
 47. moein گفت:

  سلام ببخشید داشتم مطلبتون رو میخوندم
  نوشته بودید اگر ۷ روز متوالی ۵ درصد سود اتفاق بیوفته حداکثر بعد یک هفته ۳۵ درصد سود میکنه ولی چون صحبت از حداکثر کردید و سود هر روز رو ۵ درصد گرفتید حدود ۴۰ درصد سود بعد از یک هفته تعلق میگیره.
  متشکرم

  ۰
 48. AS8643 گفت:

  به نظر بنده فعالیت در معاملات بازار بورس می تواند به عنوان شغل دوم مدنظر قرار گیرد ....

  ۰
 49. علی گفت:

  سلام
  لطفا در مورد پورتفوی جدید راهنمایی کنید

  ۰
 50. AS2798 گفت:

  بنظر من اگه بورس رو با دانشش جلو بریم بازدهی خیلی خوبی داره

  ۰
 51. AR7955 گفت:

  نمیشه گفت سود سرمایه گذاری دقیقا چقدر هست. ولی باید حداقل بتونید ۲ برابر بانک در بیارید تا به صرفه باشه وگرنه ضرره چون وقت آدم رو هم میگیره و ضررهای خودشو داره

  ۰
 52. AR1530 گفت:

  سلام
  آیا کارگزاری آگاه مشاوره در خصوص خرید سهم های سود ده ارائه میکنه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   از آنجایی که سایت بآشگاه، سایت مشاوره و تحلیلی نیست، لذا شما می‌توانید سوالات مربوط به صنایع و تحلیل سهام‌های مختلف را از سایت hamfekran.com جویا شوید.
   باتشکر

   ۰
 53. AQ7999 گفت:

  آقا میشه یه کتاب خوب در مورد آموزش پایه ای بورس معرفی کنید؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   کتاب سهام نخريد مگر با شناخت رفتار و روانشناسي بازار نوشته مهدی افضلیان کتاب خوب و کاربردی است.
   باتشکر

   ۰
 54. انوش غلامي گفت:

  سلام... و خسته نباشيد
  راستش من چند ماهيه كه وارد بازار بورس شدم و انتظار زيادي هم ندارم.. چون با ديد ميان مدت و بلند مدت بيشتر موافقم..
  ولي توي همين چند ماه بقدري قيمت ها بالا پايين شده كه خيلي به كسب سود حداقلي بانكي هم خوشبين نيستم...
  يه پرسش خدمتتون داشتم: پس از برگزاري مجمع عمومي و مشخص شدن ميزان سود هر سهم، آيا مبالغ سود به صورت نقدي به شماره حساب صاحبان سهم واريز ميشه و قابل برداشت خواهد بود، يا اينكه به شكل سهام جديد به سهم هاي قبلي فرد اضافه ميشه؟... و اين فرايند غالبا پس از اعلام مجمع چقدر طول ميكشه؟ با سپاس...

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   شرکت تا ۸ ماه فرصت قانونی دارد تا سود را به سهامداران پرداخت کند. سود به صورت نقدی پرداخت می شود و نحوه دریافت یا در سامانه کدال منتشر می‌شود و یا از امور سهام شرکت مربوطه هم میتوانید بپرسید.
   در صورتی که سود نقدی خود را دریافت نکنید و شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران افزایش سرمایه دهد به جای سود نقدی به شما سهام تعلق خواهد گرفت

   ۰
 55. AT2320 گفت:

  برای فعالیت مداوم در بورس باید خیلی اطلاعات جمع اوری کرد و حسابی وقت گذاشت. هم از وضعیت اخبار بازار مطلع بود هم تحلیل تکنیکال دانست. در کل باید روزانه دو سه ساعت به این کار اختصاص داد. مگر اینکه دو سه تا سهم با دید بلند مدت بخریم و بگذاریم کنار و سراغش نریم

  ۰
 56. AS6103 گفت:

  سلام
  به نظر من بستگی به خیلی عوامل داره.

  ۰
 57. AP9678 گفت:

  به نظر من بدون مطالعه و چشم بسته خرید کردن هیچ سودی در کوتاه مدت ندارد

  ۰
 58. AC2529 گفت:

  با مطالعه و تحقیق میشه خیلی خوب نتیجه گرفت.

  ۰
 59. AU0632 گفت:

  با سلام و تبریک نوروز و سال نو شمسی به همه دوستان و کارگزاری خوب آگاه.
  به نظرم اشخاص عادی (کسانی که هنوز وارد بورس نشده اند) در نگاه اول، بورس را به عنوان یک بازار پر ریسک و پرچالش می بینند (که حق دارند چون با سازوکار اون آشنا نیستند)؛ اما با کمی تفکر و تامل، صبر، مطالعه، تمرین، پشتکار و ... میتونن ببینند که این بازاره که رونق اقتصادی به همراه داره نه بانک و موسسات مشابه که متعاقبا نتیجه اون رکود پول و اقتصاده.
  نگاه دوم کمبود وقته (بنده اسمشو "بهانه های روزانه" گذاشتم) که متاسفانه ۹۰% چنین افرادی برای دور دور و ... وقت دارند ولی برای کسب علم و دانش وقت ندارند.
  امیدوارم که نسل جوان امروز و همچنین نسل جوان دیروز هرچه بیشتر و با فزونی دقت به مسائل پیرامونشون نگاه کنند تا راه پیشرفتشونو پیدا کنند. (زگهواره تا گو دانش بجوی)
  پیروز و سربلند باشید.

  ۰
 60. AV0271 گفت:

  با تشکر از مطالب آموزشی شما ....
  عمدتا مشکل بورس ما نداشتن آموزش های بنیادی کافی برای ورودی های جدید است که شما در تلاش هستید این نقض رفع شود

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در خصوص مفاهیم بنیادی هم مطالب آموزشی، فیلم های آموزشی رایگان و کلاس های آنلاین و حضوری در کارگزاری موجود هست.
   باتشکر

   ۰
 61. AT0704 گفت:

  آیا برای ثبت نام آموزش مقدماتی باید به کارگزاری مراجعه کرد؟

  ۰
 62. AU0902 گفت:

  سود سرمایه گذاری در بورس، رقم و عددی قطعی نیست و نمی‌توان از آن به عنوان یک روش ثابت و ساده یاد کرد.

  ۰
 63. AW3964 گفت:

  سرمایه گذاری مستقیم در بورس نیاز به حداقل ریسک پذیری داره و برای بعضی از افراد مناسب نیست.

  ۰
 64. AU0902 گفت:

  با سلام به نظرم
  بورس بهترین راه برای سرمایه گذاری انهم مازاد سرمایه های اشخاص و سود و ضرز با توجه به ریسک پذیری ممنون از کارگزاری آکاه

  ۰
 65. AU0902 گفت:

  با سلام
  از دیدگاه افراد سرمایه گزاری در بورس فرق میکند

  ۰
 66. AO2298 گفت:

  از بورس مي توان جهت حفظ و افزايش سرمايه با در نظر گرفتن تورم استفاده كرد

  ۰
 67. روح اله نرگسی گفت:

  سلام ببخشید ی سوال پولی که رو کارگزاری میمونه و ی مدت شاید سهم نخریم سودی بهش تعلق میگیره یا ن ؟

  ۰
 68. BA3092 گفت:

  سرمایه گذاری در بورس با روش منطقی و دور از احساس میتونه سود خوبی نصیب آدم بکنه...

  ۱
 69. الی گفت:

  سلام با صد میلیون میشه با سبدگردان کار کرد؟؟چه سهمی رو بخرم بهتره

  ۰
 70. محمد امین خلیلی گفت:

  سلام من مشتری کارگزاری آگاه می تونم با همین حسابم تو صندوق agahfund.ir
  و صندوق های دیگه آگاه سرمایه گذاری کنم چون قبلا احرازهویت کارگزاری رو انجام دادم و برای ورود به این صندوق خطا میده لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت کسب اطلاع در زمینه نحوه سرمایه گذاری در صندوق ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ خانم رشیدی تماس حاصل فرمائید.

   ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: