همانطور که قبلا در مطالب بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه ذکر شد، بورس در بین بازارهای سرمایه‌گذاری بیشترین بازدهی را داشته است. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در بورس دارند اما از طرف دیگر مشکل عدم مهارت یا داشتن زمان کافی برای مدیریت سرمایه‌شان وجود دارد. اگر شما نیز از افرادی هستید که زمان و یا مهارت لازم برای سرمایه‌گذاری موفق در بورس را ندارید کارگزاری آگاه پیشنهاد ویژه ای برای شما دارد.

مدیریت سبد سهامسبدگردانی چیست؟

سبدگردانی به زبان ساده یعنی شما سرمایه‌تان را در اختیار متخصصان سرمایه‌گذاری می‌گذارید به نحوی که بطور اختصاصی و براساس نیازمندی‌هایتان، مدیریت دارایی (خرید و فروش اوراق بهادار) برای شما انجام می‌گیرد. به عبارت دیگر، سبدگردانی یعنی سرمایه‌گذاری توسط یک فرد خبره بر اساس تجزیه و تحلیل اطلاعات اقتصادی و مالی و براساس خصوصیات، سطح ریسک‌پذیری و میزان سرمایه سرمایه‌گذار که در این فرایند بهترین ترکیب چیدمان دارایی‌ها انتخاب می‌شود تا با نظارت مستمر منجر به افزایش ارزش دارایی‌های شخص شود. هدف اصلی سبدگردانان در کارگزاری آگاه، افزایش ثروت و دارایی سرمایه‌گذار است،

تیم خبره و حرفه‌ای ما، وظیفه مدیریت دارایی‌هایتان در بورس را برعهده می‌گیرند تا بتوانید با آرامش خاطر شاهد رشد سرمایه‌تان باشید.

کارگزاری آگاه مجوز رسمی سبدگردانی را از سازمان بورس دریافت کرده است، این مجوز فقط برای شرکت‌هایی که شرایط خاصی دارند و دارای نیروی متخصص و سرمایه بالای ۲ میلیارد تومان هستند صادر می‌شود.

هدف اصلی سبدگردانان در کارگزاری آگاه، افزایش ثروت و دارایی سرمایه‌گذار است، تیم خبره و حرفه‌ای ما، وظیفه مدیریت دارایی‌هایتان در بورس را برعهده می‌گیرند تا بتوانید با آرامش خاطر شاهد رشد سرمایه‌تان باشید.

خدمات ویژه سبدگردانی

شما می‌توانید سهامی که قبلا خریداری کرده‌اید را نیز به سبد دارایی‌ها منتقل نمایید. در صورتی که حداقل ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه دارید اکنون برای اطلاع از شرایط سبدگردانی فرم زیر را ثبت نمایید تا جهت ارائه توضیحات تکمیلی با شما تماس بگیریم.

با خدمات سبدگردانی کارگزاری آگاه، ثروت خود را افزایش دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبدگردانی، فرم زیر را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره سبدگردانی دارید، مقالات بلاگ بآشگاه در مورد سبدگردانی را مطالعه کنید:

سبدگردانی معاملات اوراق بهادار در کارگزاری آگاه

سبدگردانی و مدیریت دارایی در شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی

سوالات متداول سبدگردانی

سوال: مدت‌زمان قرارداد سبدگردانی چقدر است؟

قرارداد سبدگردانی معمولا یک ساله منعقد می‌شود. شاید برای شما سوال پیش بیاید، حالا چرا یک سال؟ یکی از علت‌ها این است که در طی یک سال شرکت‌های بورسی تمام گزارش‌های خود را ارائه می‌کنند، سود سال مشخص می‌شود، مجمع سالانه شرکت برگزار و سود نقدی اعلام می‌شود، تاثیرات فروش فصلی در سود شرکت‌ها دیده می‌شود، بودجه کل کشور اجرا می‌شود و… در مجموعه تمام تحولات اقتصادی کلان و خرد که تاثیر‌گذار در بورس هستند طی یک چرخه یک ساله رخ خواهد داد.

از طرفی چون سبدگردان به دنبال حداکثر کردن سود است، لذا سهام‌هایی انتخاب می‌شوند که پیش‌بینی شده است که با افزایش سودآوری همراه باشند. نکته‌ی مهم این است که شرکت مورد‌نظر این افزایش سودآوری را امکان دارد به جای اینکه در پایان فصل تابستان اعلام کند، در پایان فصل پاییز گزارش دهد. لذا می‌بایست سهم با دید میان مدت خریداری و نگه‌داری گردد. به همین خاطر انعقاد قرارداد یک ساله ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش و احتمال سودآوری بیشتر را افزایش می‌دهد.

البته باید در نظر داشت که سرمایه‌گذار طی مدت قرار داد می‌تواند به سرمایه اولیه خود اضافه نماید. همچنین این امکان برای سرمایه‌گذار فراهم شده است که طی مدت قرارداد بخشی از سرمایه را برداشت نماید و یا حتی با درخواست کل سرمایه، قرارداد را فسخ نماید.

در صورت درخواست بخشی از سرمایه توسط سرمایه‌گذار، سبدگردانی در فاصله زمانی ۲ تا ۵ روز کاری بعد از درخواست کتبی سرمایه گذار، موظف است وجه را پرداخت نماید. اما این امر استثنا به همراه دارد. فرض کنید سرمایه شما در سهم‌هایی سرمایه‌گذاری شده است که نماد معاملاتی آن‌ها توسط سازمان بورس متوقف شده است و امکان معامله وجود ندارد. در این صورت سبدگردان با فروش سایر سهم‌های موجود در سبد، حتی‌المقدور وجه موجود را به شما پرداخت خواهد کرد.
سبدگردان یا سرمایه‌گذار با اعلام کتبی به طرف مقابل، می‌توانند طی مدت قرارداد، قرارداد را فسخ نمایند.

با توجه به اینکه نوسان قیمت یکی از عوامل اصلی موجود در بورس سهام است، و همچنین با در نظر گرفتن این نکته که سهام‌های خریداری شده برای سبد با دید میان‌مدت و بلند‌مدت انتخاب می‌شوند، لذا در سبدگردانی نمی‌توان درآمد ثابت ماهانه داشت.

سوال: سبدگردانی تضمینی وجود دارد؟

پاسخ: در ادامه سری سوالات مربوط به سبدگردانی اوراق بهادار، برخی سوال می‌کنند اگر با فعالیت‌های سبدگردانی که سرمایه‌تان را به او سپرده‌اید، سودی حاصل نشد و سبد متحمل ضرر شد تکلیف چیست؟ یعنی تضمینی در کار است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در بورس سهام همانند سایر بازارهای سرمایه‌گذاری، تضمین وجود ندارد.

شما اگر دلار بخرید فردی برای شما تضمین نمی‌کند که حتما قیمت دلار رشد می‌کند. اگر سکه خرید کنید هیچ فردی برای شما تضمین نمی‌کند حتما قیمت سکه افزایش خواهد یافت ( قطعا به یاد دارید وقتی سکه به یک میلیون و پانصد هزار تومان رسید، چگونه مردم به امید افزایش قیمت در صف خرید سکه بودند ولی چه شد ؟ قیمت سکه افت شدیدی پیدا کرد. اگر در مسکن سرمایه‌گذاری کنید هیچ تضمینی برای سود‌آوری شما وجود ندارد. چون تمام تصمیمات انسان بر اساس پیش بینی‌ها و انتظارات است، امکان دارد پیش‌بینی محقق بشود یا نشود.

اما یک نکته فوق العاده با اهمیت وجود دارد. همانطور که در مطلب “کارمزد سبدگردان در بورس″ بیان شد کارمزد سبدگردان ارتباط کامل و مستقیم با سودآوری سبد دارد. یعنی سبد‌گردان نه تنها بیاد ضرر نکند، باید در ایتدا به اندازه سود بانکی سود محقق کند، سپس سود بیشتری را برای سبد بسازد تا درصدی از آن نصیب خودش شود. قطعا سبدگردان طی فرآیند سبدگردانی هزینه‌هایی را متحمل می‌شود. مثل هزینه تحلیل‌گر و هزینه‌های جاری.
در نتیجه قاعده این است که سبدگردان برای تامین هزینه‌های خود و سودآوری، حداکثر تلاش حرفه‌ای خود را به کار گیرد تا بیشترین سود ممکن برای سبد را فراهم کند. اینکه در کنار تکنیک‌های خاص مدیریت سبد به ما این اطمینان نسبی را می‌دهد که ضرری در فرآیند سبدگردانی نصیب ما نخواهد شد.

سوال: کارمزدی که سرمایه‌گذار بابت سبدگردانی می‌دهد به چه نحوی است؟

پاسخ: سبدگردان در طی مدت قرارداد یک درصد ارزش سرمایه خود را به عنوان کارمزد ثابت پرداخت می‌کند. این کارمزد صرف حق‌الزحمه نظارت سازمان بورس، حق الزحمه حسابرس سبدگردانی، نرم‌افزار سبدگردانی ( جهت امکان مشاهده و گزارش دهی عملکرد سبد به مشتری) و…  می‌شود.

اما بخش اصلی کارمزد سبدگردانی که به خود سبدگردان تعلق دارد، بر اساس میزان سودآوری سبد شما است. طی فواصل زمانی مشخص که معمولا سه‌ماه است، سودآوری سبد مشتری محاسبه می‌شود. از سود موجود ابتدا سودی که بانک به شما پرداخت می‌کرد اگر در بانک سپرده‌گذاری می‌کردید، کسر می‌شود. از مازاد سود حاصله بین ۱۵ تا ۳۰ درصد آن متعلق به سبدگردانی است ( هرچه میزان سرمایه گذاری شما بیشتر باشد، درصد کارمزد دریافتی کمتر است. بر فرض مثال اگر وجه سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون تومان باشد درصد کارمزد ۳۰ درصد و اگر ۵۰۰ میلیون تومان باشد درصد کارمزد ۲۵ درصد خواهد بود ). به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید شما ۳۰۰ میلیون تومان برای سبدگردانی سرمایه‌گذاری می‌کنید. اگر این ۳۰۰ میلیون تومان را در بانک سپرده‌گذاری کنید طی یک سال به شما ۲۰ درصد سود یعنی ۶۰ میلیون تومان خواهند داد. ۶۰ میلیون تومان طی یک سال یا به عبارتی ۱۵ میلیون تومان برای هر سه ماه. ( البته توجه کنید که طی یک سال شما نمی‌توانید از پول خود برداشت کنید. چون در این صورت دیگر به شما ۲۰ درصد سود سالانه تعلق نخواهد گرفت و سود شما ۱۰ درصد خواهد شد). در پایان سه‌ماه اول سود سبد شما برابر با ۲۵ میلیون تومان فرض می‌شود.  ابتدا از این ۲۵ میلیون تومان، مبلغ ۱۵ میلیون تومانی که بانک به شما می‌داد را کسر می‌کنیم. از ۱۰ میلیون تومان باقی‌مانده ۳۰ درصد آن یعنی ۳ میلیون تومان کارمزد سبدگردان می‌شود و ۷ میلیون تومان مابقی بعلاوه ۱۵ میلیون تومان قبلی یعنی مجموعا ۲۲ میلیون تومان، سود مشتری خواهد بود که می‌تواند دریافت کند یا مجدد در سبد سرمایه‌گذاری کند. اگر سود سبد در پایان سه ماه، کمتر از ۱۵ میلیون تومان بود، تمام سود متعلق به مشتری خواهد شد و کارمزدی نصیب سبدگردان نخواهد گردید.

با خدمات سبدگردانی کارگزاری آگاه، ثروت خود را افزایش دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبدگردانی، فرم زیر را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

شماره تماس جهت پرسش درباره سبدگردانی: ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰19 نظر در مورد مطلب “خدمات سبدگردانی بورس اوراق بهادار

 1. سلام
  از نظرات و راهنمایی های خوبتون بسیار ممنون .
  تنها مشگل قشرهای جوان این کشور این است که توانایی این رو ندارند که در ابتدا با سرمایه ای که اشاره کردین۲۰۰ میلیون تومان با کارگزاران سبد گردان کا ر کنند ایا با سرمایه پایین میشود شروع کرد

  1. سلام
   بله دوست گرامی
   خدمات کارگزاری آگاه متنوع است و هر فرد با هر میزان سرمایه می تواند شروع کند.

  1. سلام
   برای سبدگردانی خیر
   ولی برای سرمایه‌گذاری و مدیریت توسط خودتان امکانپذیر است.

 2. سلام…متوسط بازدهی سبد سرمایه گذاری در کارگزاری آگاه برای سال ۹۵ محاسبه شده است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ درصد را اعلام فرمایید.باتشکر

  1. سلام
   بازدهی سبدگردان در سال ۹۵ بالاتر از شاخص بورس بوده. آخرین ماه ۹۵ معادل ۰٫۰۰۲ درصد بازدهی داشته

 3. سلام خواستم از حضورتان بپرسم که ایا با وام قرض الحسنه و یا بسته های اعتباری امکان سرمایه گذاری در این طرح وجود داره؟

  1. با سلام و احترام
   حداقل سرمایه لازم برای دریافت خدمات سبدگردانی ۲۰۰ میلیون تومان است که مبلغ آن می تواند شامل وجه نقد، سهام یا روشی که فرمودید باشد.

 4. سلام به نظر بنده برای کلیه اعضاء به همان نسبت که سرمایه دارند درخدمات سبد گردان استفاده کنند .واقعیت امر بخواهیم این هست هم سود برای کارگزار و سهامدارباشه هر چند کم .قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .ممنون از تدابیر تان در خصوص سبد گردانی

  1. سلام
   سبدگردانی یکی از روش هایی است که مشتری می تونه مدیریت دارایی خودش رو به کسانی بسپره که تبحر، زمان و مهارت کافی رو در این خصوص دارند. در حقیقت با این فاکتورها است که میتونه ریسک سرمایه گذاری رو کم کرد.

 5. سلام بعدازیک دوره ۳ماهه میشودازسبد گردانی خارج شدواصل سرمایه وسود حاصله را دریافت نماییم ودرمدت دوره ازنوع سهام وبازدهی ان اطلاع داشته باشیم متشکرم

  1. باسلام
   دوست عزیز، سبدگردان اجازه تصرف یا فریز دارایی را ندارد و سرمایه‌گذار هر زمان که بخواهد می تواند قرارداد را فسخ کند. ولی معمولاً در سرمایه‌گذاری های کوتاه مدت، بازدهی مناسبی حاصل نمی گردد و برای سرمایه‌گذار به صرفه نیست.
   همچنین در مدت قرارداد سرمایه‌گذار می تواند بر معاملات نظارت داشته و از بازدهی سبد خود اطلاع داشته باشد.

 6. سلام یک جا گفتند شده که حداقل ۲۰۰ م است یک جا پاسخ ذیل داده شده بالاخره کدوم درسته ؟سلام
  بله دوست گرامی
  خدمات کارگزاری آگاه متنوع است و هر فرد با هر میزان سرمایه می تواند شروع کند.

  1. سلام
   ۲۰۰ میلیون مربوط به انعقاد قرارداد سبدگردانی است.
   اینکه هر فردی به شخصه می تواند در بورس سرمایه گذاری کند، موضوعی جدا است و می تواند با هر میزان دارایی معامله خود را انجام دهد. اما برای استفاده از خدمات سبدگردانی حداقل سرمایه ۲۰۰ میلیون است.

 7. با درود و خسته نباشید

  آیا ممکن است در آینده گزینه های دیگر مانند ۱۰۰ میلیون و ۵۰ میلیون نیز به سبد گردانی افزوده شود ؟

  1. سلام
   باتوجه به هزینه های سبدگردانی و پروسه آن، با مبالغ کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان، عموماً سبدگردانی انجام نمی شود.

نظرات غیر فعال است.