پذیرش مدیریت دارایی در سبدگردانی شرکت کارگزاری آگاه

شرکت کارگزاری آگاه با کسب بازدهی میانگین بیش از ۷۰ درصد در سبدهای سرمایهگذاری و بیش از ۵۰ درصد در صندوق مشترک آگاه طی یکسال گذشته به عنوان پربازده ترین صندوق بازار سرمایه ایران از آغاز فعالیت (مورد تایید وبسایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران – Fipiran.com) از سرمایهگذاری تحت عنوان قرارداد رسمی سبدگردانی در بورس اوراق بهادار به مدت محدود پذیرش به عمل میآورد. برای شروع سرمایه گذاری اطلاعات خود را وارد نمایید تا برای شروع فرآیند پذیرش با شما تماس بگیریم:

 

با خدمات سبدگردانی کارگزاری آگاه، ثروت خود را افزایش دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبدگردانی، فرم زیر را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

به علت بازدهی بیشتر بورس اوراق بهادار طی ده سال گذشته به نسبت بازارهای موازی همچون بازار مسکن، ارز و طلا، بسیاری از مخاطبین ما تمایل به شروع سرمایه گذاری در بورس را دارند. اما از طرف دیگر عدم مهارت یا نبود زمان کافی از دلایل اصلی عدم توانایی این افراد در مدیریت سرمایه‌شان است. اگر شما نیز زمان و یا مهارت لازم برای سرمایه‌گذاری موفق در بورس را ندارید کارگزاری آگاه پیشنهاد ویژه ای برای شما دارد.

مدیریت سبد سهامسبدگردانی چیست؟

سبدگردانی به زبان ساده یعنی شما سرمایه‌تان را در اختیار متخصصان سرمایه‌گذاری می‌گذارید به نحوی که بطور اختصاصی و براساس نیازمندی‌هایتان، مدیریت دارایی (خرید و فروش اوراق بهادار) برای شما انجام می‌گیرد. به عبارت دیگر، سبدگردانی یعنی سرمایه‌گذاری توسط یک فرد خبره بر اساس تجزیه و تحلیل اطلاعات اقتصادی و مالی و براساس خصوصیات، سطح ریسک‌پذیری و میزان سرمایه سرمایه‌گذار که در این فرایند بهترین ترکیب چیدمان دارایی‌ها انتخاب می‌شود تا با نظارت مستمر منجر به افزایش ارزش دارایی‌های شخص شود.

کارگزاری آگاه مجوز رسمی سبدگردانی را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است، این مجوز فقط برای شرکت‌هایی با شرایطی خاصی، دارای نیروی متخصص و سرمایه بالای ۲ میلیارد تومان صادر می‌شود.

هدف اصلی سبدگردانان در کارگزاری آگاه، در قدم اول حفظ ارزش دارایی و سپس افزایش پایدار ثروت سرمایه‌گذار است. تیم خبره و حرفه‌ای ما، وظیفه مدیریت دارایی‌هایتان در بورس را برعهده می‌گیرند تا بتوانید با گزارشهای مرتب از وضعیت داراییتان با آرامش خاطر شاهد رشد سرمایه‌تان باشید.

 

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره سبدگردانی دارید، مقالات بلاگ بآشگاه در مورد سبدگردانی را مطالعه کنید:

سبدگردانی معاملات اوراق بهادار در کارگزاری آگاه

سبدگردانی و مدیریت دارایی در شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی

سوالات متداول سبدگردانی

سوال: مدت‌زمان قرارداد سبدگردانی چقدر است؟

قرارداد سبدگردانی معمولا یک ساله منعقد می‌شود. شاید برای شما سوال پیش بیاید، چرا یک سال؟ یکی از علت‌ها این است که در طی یک سال شرکت‌های بورسی تمام گزارش‌های خود را ارائه می‌کنند، سود سال مشخص می‌شود، مجمع سالانه شرکت برگزار و سود نقدی اعلام می‌شود، تاثیرات فروش فصلی در سود شرکت‌ها دیده می‌شود، بودجه کل کشور اجرا می‌شود و… در مجموعه تمام تحولات اقتصادی کلان و خرد که تاثیر‌گذار در بورس هستند طی یک چرخه یک ساله رخ خواهد داد.

از طرفی چون سبدگردان به دنبال حداکثر کردن سود است، لذا سهام‌هایی انتخاب می‌شوند که پیش‌بینی شده است که با افزایش سودآوری همراه باشند. نکته‌ی مهم این است که شرکت مورد‌نظر این افزایش سودآوری را امکان دارد به جای اینکه در پایان فصل تابستان اعلام کند، در پایان فصل پاییز گزارش دهد. لذا می‌بایست سهم با دید میان مدت خریداری و نگه‌داری گردد. به همین خاطر انعقاد قرارداد یک ساله ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش و احتمال سودآوری بیشتر را افزایش می‌دهد.

البته باید در نظر داشت که سرمایه‌گذار طی مدت قرار داد می‌تواند به سرمایه اولیه خود اضافه نماید. همچنین این امکان برای سرمایه‌گذار فراهم شده است که طی مدت قرارداد بخشی از سرمایه را برداشت نماید و یا حتی با درخواست کل سرمایه، قرارداد را فسخ نماید.

در صورت درخواست بخشی از سرمایه توسط سرمایه‌گذار، سبدگردانی در فاصله زمانی ۲ تا ۵ روز کاری بعد از درخواست کتبی سرمایه گذار، موظف است وجه را پرداخت نماید. اما این امر استثنا به همراه دارد. فرض کنید سرمایه شما در سهم‌هایی سرمایه‌گذاری شده است که نماد معاملاتی آن‌ها توسط سازمان بورس متوقف شده است و امکان معامله وجود ندارد. در این صورت سبدگردان با فروش سایر سهم‌های موجود در سبد، حتی‌المقدور وجه موجود را به شما پرداخت خواهد کرد.
سبدگردان یا سرمایه‌گذار با اعلام کتبی به طرف مقابل، می‌توانند طی مدت قرارداد، قرارداد را فسخ نمایند.

با توجه به اینکه نوسان قیمت یکی از عوامل اصلی موجود در بورس سهام است، و همچنین با در نظر گرفتن این نکته که سهام‌های خریداری شده برای سبد با دید میان‌مدت و بلند‌مدت انتخاب می‌شوند، لذا در سبدگردانی نمی‌توان درآمد ثابت ماهانه داشت.

سوال: سبدگردانی تضمینی وجود دارد؟

پاسخ: در ادامه سری سوالات مربوط به سبدگردانی اوراق بهادار، برخی سوال می‌کنند اگر با فعالیت‌های سبدگردانی که سرمایه‌تان را به او سپرده‌اید، سودی حاصل نشد و سبد متحمل ضرر شد تکلیف چیست؟ یعنی تضمینی در کار است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در بورس سهام همانند سایر بازارهای سرمایه‌گذاری، تضمین وجود ندارد.

شما اگر دلار بخرید فردی برای شما تضمین نمی‌کند که حتما قیمت دلار رشد می‌کند. اگر سکه خرید کنید هیچ فردی برای شما تضمین نمی‌کند حتما قیمت سکه افزایش خواهد یافت ( قطعا به یاد دارید وقتی سکه به یک میلیون و پانصد هزار تومان رسید، چگونه مردم به امید افزایش قیمت در صف خرید سکه بودند ولی چه شد ؟ قیمت سکه افت شدیدی پیدا کرد. اگر در مسکن سرمایه‌گذاری کنید هیچ تضمینی برای سود‌آوری شما وجود ندارد. چون تمام تصمیمات انسان بر اساس پیش بینی‌ها و انتظارات است، امکان دارد پیش‌بینی محقق بشود یا نشود.

اما یک نکته فوق العاده با اهمیت وجود دارد. همانطور که در مطلب “کارمزد سبدگردان در بورس″ بیان شد کارمزد اصلی سبدگردان ارتباط کامل و مستقیم با سودآوری سبد دارد. یعنی سبد‌گردان نه تنها بیاد ضرر نکند، باید در ایتدا به اندازه سود بانکی سود محقق کند، سپس سود بیشتری را برای سبد بسازد تا درصدی از آن نصیب خودش شود. قطعا سبدگردان طی فرآیند سبدگردانی هزینه‌هایی را متحمل می‌شود. مثل هزینه تحلیل‌گر و هزینه‌های جاری.
در نتیجه قاعده این است که سبدگردان برای تامین هزینه‌های خود و سودآوری، حداکثر تلاش حرفه‌ای خود را به کار گیرد تا بیشترین سود ممکن برای سبد را فراهم کند. اینکه در کنار تکنیک‌های خاص مدیریت سبد به ما این اطمینان نسبی را می‌دهد که ضرری در فرآیند سبدگردانی نصیب ما نخواهد شد.

سوال: کارمزدی که سرمایه‌گذار بابت سبدگردانی می‌دهد به چه نحوی است؟

پاسخ: سبدگردان در طی مدت قرارداد یک درصد ارزش سرمایه خود را به عنوان کارمزد ثابت پرداخت می‌کند. این کارمزد صرف حق‌الزحمه نظارت سازمان بورس، حق الزحمه حسابرس سبدگردانی، نرم‌افزار سبدگردانی ( جهت امکان مشاهده و گزارش دهی عملکرد سبد به مشتری) و…  می‌شود.

فرض کنید شما ۵۰۰ میلیون تومان برای سبدگردانی سرمایه‌گذاری می‌کنید. اگر این ۵۰۰ میلیون تومان را در بانک سپرده‌گذاری کنید طی یک سال به شما ۲۰ درصد سود یعنی ۱۰۰ میلیون تومان خواهند داد. ۱۰۰ میلیون تومان طی یک سال یا به عبارتی ۲۵ میلیون تومان برای هر سه ماه. ( البته توجه کنید که طی یک سال شما نمی‌توانید از پول خود برداشت کنید. چون در این صورت دیگر به شما ۲۰ درصد سود سالانه تعلق نخواهد گرفت و سود شما ۱۰ درصد خواهد شد). در پایان سه‌ماه اول سود سبد شما برابر با ۳۵ میلیون تومان فرض می‌شود.  ابتدا از این ۳۵ میلیون تومان، مبلغ ۲۵ میلیون تومانی که بانک به شما می‌داد را کسر می‌کنیم. از ۱۰ میلیون تومان باقی‌مانده ۳۰ درصد آن یعنی ۳ میلیون تومان کارمزد سبدگردان می‌شود و ۷ میلیون تومان مابقی بعلاوه ۱۵ میلیون تومان قبلی یعنی مجموعا ۲۲ میلیون تومان، سود مشتری خواهد بود که می‌تواند دریافت کند یا مجدد در سبد سرمایه‌گذاری کند. اگر سود سبد در پایان سه ماه، کمتر از ۱۵ میلیون تومان بود، تمام سود متعلق به مشتری خواهد شد و کارمزدی نصیب سبدگردان نخواهد گردید.

 

خدمات صندوق های سرمایه گذاری آگاه

 

صندوقهای سرمایهگذاری، ابزار مناسبی برای ورود و سرمایهگذاری در بورس هستند. سرمایهگذاری در صندوقها الزاما نیاز به دانش تخصصی ندارد و با چند صد هزار تومان میتوانید در آنها سرمایهگذاری کنید و از منافع بورس بهرهمند شوید.

صندوق مشترک آگاه در سال ۱۳۸۷ تاسیس گردید و تا به امروز بدون وقفه به فعالیت خود ادامه داده است. صندوق آگاه از قدیمی‌ترین و معتبر‌ترین صندوقهای موجود در بازار سرمایه ایران است.

این صندوق بیشترین میزان بازدهی از ابتدای تاسیس تاکنون را به خود اختصاص داده است. صندوق آگاه در حال حاضر بیش از ۳۳۰۰% بازدهی ارائه کرده است که به نوبه خود سرآمدی در صندوقهای سرمایهگذاری در سهام به حساب میآید.

برای اطلاع بیشتر از صندوقهای سرمایهگذاری آگاه به این مطلب مراجعه کنید.

 

شماره تماس جهت پرسش درباره مدیریت دارایی: ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰

آدرس ایمیل پاسخگوی سوالات و ابهامات خدمات مدیریت دارایی: info@bashgah.com45 نظر در مورد مطلب “خدمات سبدگردانی بورس اوراق بهادار

 1. سلام
  از نظرات و راهنمایی های خوبتون بسیار ممنون .
  تنها مشگل قشرهای جوان این کشور این است که توانایی این رو ندارند که در ابتدا با سرمایه ای که اشاره کردین۲۰۰ میلیون تومان با کارگزاران سبد گردان کا ر کنند ایا با سرمایه پایین میشود شروع کرد

 2. سلام…متوسط بازدهی سبد سرمایه گذاری در کارگزاری آگاه برای سال ۹۵ محاسبه شده است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ درصد را اعلام فرمایید.باتشکر

 3. سلام خواستم از حضورتان بپرسم که ایا با وام قرض الحسنه و یا بسته های اعتباری امکان سرمایه گذاری در این طرح وجود داره؟

  1. با سلام و احترام
   حداقل سرمایه لازم برای دریافت خدمات سبدگردانی ۵۰۰ میلیون تومان است (البته این عدد در شرایط زمانی مختلف تغییر میکند) که مبلغ آن می تواند شامل وجه نقد، سهام یا روشی که فرمودید باشد. برای اطلاع از آخرین مبلغ قابل پذیرش برای خدمات سبدگردانی به ابتدای مطلب مراجعه نمایید.

 4. سلام به نظر بنده برای کلیه اعضاء به همان نسبت که سرمایه دارند درخدمات سبد گردان استفاده کنند .واقعیت امر بخواهیم این هست هم سود برای کارگزار و سهامدارباشه هر چند کم .قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود .ممنون از تدابیر تان در خصوص سبد گردانی

  1. سلام
   سبدگردانی یکی از روش هایی است که مشتری می تونه مدیریت دارایی خودش رو به کسانی بسپره که تبحر، زمان و مهارت کافی رو در این خصوص دارند. در حقیقت با این فاکتورها است که میتونه ریسک سرمایه گذاری رو کم کرد.

  1. سلام
   حداقل مبلغ مورد نیاز برای سبدگردانی ۵۰۰ میلیون تومان است. البته این عدد در شرایط زمانی مختلف تغییر میکند. برای اطلاع از آخرین مبلغ قابل پذیرش برای خدمات سبدگردانی به ابتدای مطلب مراجعه نمایید.

 5. سلام بعدازیک دوره ۳ماهه میشودازسبد گردانی خارج شدواصل سرمایه وسود حاصله را دریافت نماییم ودرمدت دوره ازنوع سهام وبازدهی ان اطلاع داشته باشیم متشکرم

  1. باسلام
   دوست عزیز، سبدگردان اجازه تصرف یا فریز دارایی را ندارد و سرمایه‌گذار هر زمان که بخواهد می تواند قرارداد را فسخ کند. ولی معمولاً در سرمایه‌گذاری های کوتاه مدت، بازدهی مناسبی حاصل نمی گردد و برای سرمایه‌گذار به صرفه نیست.
   همچنین در مدت قرارداد سرمایه‌گذار می تواند بر معاملات نظارت داشته و از بازدهی سبد خود اطلاع داشته باشد.

 6. سلام یک جا گفتند شده که حداقل ۲۰۰ م است یک جا پاسخ ذیل داده شده بالاخره کدوم درسته ؟سلام
  بله دوست گرامی
  خدمات کارگزاری آگاه متنوع است و هر فرد با هر میزان سرمایه می تواند شروع کند.

  1. سلام
   ۲۰۰ میلیون مربوط به انعقاد قرارداد سبدگردانی است. (البته این عدد در شرایط زمانی مختلف تغییر میکند)
   اینکه هر فردی به شخصه می تواند در بورس سرمایه گذاری کند، موضوعی جدا است و می تواند با هر میزان دارایی معامله خود را انجام دهد. اما برای استفاده از خدمات سبدگردانی حداقل سرمایه ۵۰۰ میلیون است. برای اطلاع از آخرین مبلغ قابل پذیرش برای خدمات سبدگردانی به ابتدای مطلب مراجعه نمایید.

 7. با درود و خسته نباشید

  آیا ممکن است در آینده گزینه های دیگر مانند ۱۰۰ میلیون و ۵۰ میلیون نیز به سبد گردانی افزوده شود ؟

 8. عده ای در فضای مجازی و مخصوصا شبکه های اجتماعی عنوان می کنند که می توانند سبد گردانی انجام دهند ، بد نیست برای مردم اطلاع رسانی شود که فرد حقیقی یا حقوقی باید حتما از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز داشته باشد تا زمینه کلاهبرداری و خسارات جانبی مرتفع گردد

 9. باسلام و تشکر از مطالب مفید شما.

  لطفا بفرمایید
  ۱- مجوز سبدگردانی کارگزاری آگاه از چه سالی است؟
  ۲- از آن زمان تا کنون میانگین بازدهی سبدگردان چقدر بوده و میانگین افت ارزش ریال چقدر بوده؟
  ۳- آیا سبدگردانی اختصاصی می تواند باعث حفظ ارزش ریال سرمایه گذار شود؟ اگر بله چطور لطفا توضیح بفرمایید.

  باتشکر

  1. سلام دوست عزیز
   ۱) کارگزاری آگاه از سال ۱۳۸۶ مجوز سبدگردانی خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده است.
   ۲) باتوجه به محرمانه بودن اطلاعات سبدهای سرمایه گذاری امکان افشای اطلاعات مذکور امکان پذیر نیست . با این وجود برای ملاحظه نمونه هایی از مدیریت دارایی کارگزاری آگاه می توانید به تارنمای هر کدام از صندوق های تحت مدیریت آگاه مراجعه نمایید .
   ۳) در فرآیند سبدگردانی امکان تضمین اصل سرمایه و یا پیش بینی سود امکان پذیر نیست ، با این وجود تلاش گروه مدیریت دارایی کارگزاری آگاه همواره برآن بوده تا در وهله اول اصل سرمایه افراد را حفظ و سپس به کسب بازدهی بنا بر اهداف و شرایط هر سرمایه گذار بپردازد. علاوه بر آن بخش اصلی کارمزد سبدگردانی (کارمزد متغیر) مبتنی بر بازدهی ایجاد شده برای هر سرمایه گذار دارد.

  1. سلام دوست عزیز
   مدیریت دارایی در بازار سرمایه در دو قالب اصلی خدمات سبدگردانی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک امکان پذیر است. شما می‌توانید از طریق هرکدام از این خدمات از مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها توسط افراد خبره در سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوید.
   شما می‌توانید با مبالغ کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک از مزایای حاصل از آن ها بهره‌مند گردید.
   برای اطلاع از صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری آگاه به آدرس https://agah.com/fund#fundConnection مراجعه نمایید.

 10. با سلام من متوجه نشدم یعنی با ۲۰۰ میلیون نمیشود سبد گردانی کرد ؟ ۲۰۰ میلیون انعقاد قرارداد و بعد ۵۰۰ میلیون رو متوجه نشدم ممنون میشم واضح تر توضیح دهید
  و اینکه این سبد گردانی برای سرمایه گذار در سال چند درصد سود داره با تشکر

  1. با سلام و ادای احترام دوست گرامی
   سود سرمایه‌گذاری شما در شرایط متغیر متفاوت خواهد بود و یکی از این متغیرها میزان ریسک پذیری شما است که بنابر میزان ریسک پذیری شما تصمیم‌گیری می‌شود که در چه دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری شود. بهتر است در صورت تمایل بصورت مکالمه با بخش سبدگردانی کارگزاری در تماس باشید.
   درخصوص میزان سرمایه، در برهه ای استراتژی و تصمیم مدیران سرمایه گذاری آگاه بر این بود که با سرمایه ۲۰۰ میلیون تومان می‌توانستید منوط به افزایش آن به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در زمان مشخصی، سبد سرمایه اختصاصی داشته باشید اما در حال حاضر فقط با سرمایه حداقل ۵۰۰ میلیون تومان این امکان برای مشتریان فراهم است.

  1. سلام دوست گرامی
   این مشکل برطرف شده است.
   در صورتی که همچنان این مشکل وجود دارد با پشتیبانی بآشگاه، تماس حاصل بفرمایید.
   متشکرم

  1. سلام دوست عزیز
   برای اطلاعات بیشتر لازم است با کارشناسان سبدگردانی صحبت نمایید و در صورت توافق طرفین، قرارداد سبدگردانی نیز منعقد می‌گردد.
   با تشکر

 11. اولا الان خیلی از بانکها ۲۳درصدالی ۲۱سود میدهند دوما بعد از ماه اول میتوانی تمام پول یاقسمتی از آن را برداشت کنی بدون اینکه سود کم شودیعنی ۵۰۰میلیون سود ماهانه اش میشود نه میلیون پانصدهزار تومان ضرب در ۳ماه کنی حدودامیشود ۲۹میلیون تومان خب این چکاری است پول داد به شما نهایت همان سود بانکها ویا کمتر را بدهید

  1. با سلام
   سود بانکی در ۳ ماه ۶% برای شما لحاظ می‌شود در حالی صندوق آگاه در ۳ ماه گذشته ۴۲٫۵% بازدهی ثبت کرده است.

 12. ممنون و خسته نباشید درصد کارمزد سبد گردانی از کل مبلغ بعد از فروش و مشخص شدن سود مثلا با میانگین ۵۰ درصد چقدر است

  1. سلام دوست گرامی
   برای اطلاع از خدمات سبدگردانی در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰ تماس حاصل بفرمایید.

 13. ابتدا از این ۳۵ میلیون تومان، مبلغ ۲۵ میلیون تومانی که بانک به شما می‌داد را کسر می‌کنیم. از ۱۰ میلیون تومان باقی‌مانده ۳۰ درصد آن یعنی ۳ میلیون تومان کارمزد سبدگردان می‌شود و ۷ میلیون تومان مابقی بعلاوه ۱۵ میلیون تومان قبلی یعنی مجموعا ۲۲ میلیون تومان، سود مشتری خواهد بود که می‌تواند دریافت کند یا مجدد در سبد سرمایه‌گذاری کند.

  اعدادی که نوشته اید همخوانی ندارند!!!!! فکر میکنم در واقع باید بنویسید ۷ میلیون تومان مابقی بعلاوه ۲۵ میلیون تومان قبلی!!!!

  1. سلام دوست گرامی
   درخصوص خدمات سبدگردانی لطفا در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰ تماس حاصل بفرمایید.

 14. سلام ,
  من به تازگی وارد بورس شدم و وضعیت کنونی باعث ضرر و زیان زیادی به بنده شده ، خواستم بدونم اطلاعاتی در خصوص این عدم مدیریت و دستوری بودن ریزش ارزش سهام دارید ؟

  1. با سلام
   در بازار همیشه روند صعودی نیست. متاسفانه شما در برهه روند نزولی کوتاه مدت وارد شده‌اید که اگر سهام درستی انتخاب کرده باشید در بلند مدت قطعا سود میکنید.
   دستوری بودن ریز بازار یک فرضیه و شایعه است و چیزی در این مورد ثابت نشده است.
   باتشکر

 15. با سلام
  برای دریافت سود هر سهم تا چه زمانی باید آن سهم را داشته باشیم؟
  تاریخ دعوت به مجمع
  یا
  تاریخ تشکیل مجمع

 16. سلام
  از آنجاییکه سرمایه ما برای سبدگردانی کم هستش تقاضامندم
  ۱- چند سهم خوب و آینده دار
  ۲- چند سهم بنیادی
  معرفی بفرمایید

  باتشکر فراوان

  1. سلام دوست عزیز
   از آنجایی که سایت بآشگاه، سایت مشاوره و تحلیلی نیست، لذا شما می‌توانید سوالات مربوط به صنایع و تحلیل سهام‌های مختلف را از سایت hamfekran.com جویا شوید.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *