سبدگردانی شرکت سبدگردان آگاه

 • ۲۰ آبان ۱۳۹۵
 • Agah
 • ۱۱۴ نظر
 • ۳۱۰۶۱ مشاهده
سبدگردانی آگاه

سبدگردانی یا مدیریت پرتفو یکی از خدماتی است که توسط شرکت‌های سبدگردان یا برخی کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار که دارای مجوز لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند انجام می‌شود. سبدگردانی این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهد تا بتوانند مسئولیت معاملات اوراق بهادار و مدیریت پرتفوی خود را به افراد توانا و خبره‌ای که دانش، مهارت و تسلط کافی دارند، واگذار نمایند. یکی از تفاوت‌های اصلی در سبدگردانی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک این است که سبدگرانی مختص یک سرمایه‌گذار است و در آن مدیریت پرتفو به صورت اختصاصی خواهد بود اما در صندوق‌ها سرمایه‌گذاران صاحب بخشی از پرتفوی صندوق هستند.

با توجه به درخواست‌های مخاطبین گرامی برآن شدیم تا در این مطلب به توضیح سبدگردانی بپردازیم.

بررسی ضرورت سبدگردانی
تعریف سبدگردان و سبدگردانی
انتخاب سبدگردان مناسب
چند نکته پیش از شروع کار
قرارداد سبد گردانی
چرا نباید به اشخاص حقیقی یا سبدگردا‌ن‌های بدون مجوز اعتماد کنیم؟
سبد گردان پاسخگو (چگونه سبد گردان رو ارزیابی کنیم؟)
جمع‌بندی
فرم دریافت مشاوره برای سبدگردانی

بررسی ضرورت سبدگردانی

این بخش را با بیان یک روایت شروع می کنیم:

خیلی از افرادی که در کارگزاری کار می کنند همواره مواجه با یک سوال تکراری از سمت دوستان و خانواده هستند: “چی بخریم؟”

زمانی که تازه در بورس شروع به کار کرده بودم از روی کم تجربگی سهمی رو که فکر می‌کردم خوب است به دیگران معرفی می‌کردم بدون توجه به شناخت آن فرد از بازار سرمایه. تا اینکه سهم فولاد مبارکه به من نشان داد که معرفی و خرید یک سهم همه فرایند سرمایه‌گذاری نیست.

داستان بر می‌گردد به اوایل اردیبهشت ۸۷ فولاد مبارکه اصفهان یک سالی بود که در بورس عرضه شده بود؛ اما بعد از یک رشد ۵۰ درصدی، بیش از چند ماه بود که در قیمت ۳۰۰ تومان در جا می‌زد. یک تحلیل را کار کردم در موردش و متوجه شدم که سهم پتانسیل رشد خوبی دارد. هر کسی به من می‌گفت چی بخرم، فولاد رو بهش توصیه می‌کردم. از جمله خواهرم که میلغی پس‌انداز داشت و می‌خواست خانه بخرد و من با کلی اصرار بهش گفتم فولاد بخرد.

اگر اشتباه نکنم اردیبهشت فولاد روی قیمت ۳۳۰ تومان خرید. فولاد شروع کرد به رشد کردن؛ یک نفس تا ۵۰۰ تومان رفت! بعد از آن هم رفت مجمع و فکر کنم ۶۰ تومان سود تقسیم کرد و با حفظ روند رشد مناسبی قیمت آن به ۶۰۰ تومان در اواسط تیر ماه رسید. یعنی در کمتر از ۲ ماه ۱۰۰ درصد بازده!
البته بعدش بخاطر عرضه‌های فرهنگیان تا ۵۶۰ تومان افت کرد و من فکر کنم در قیمتی حدود ۵۷۰ یا ۵۸۰ فروختم و خوشحال هم بودم. اولین سود ۱۰۰ درصدی زندگیم بود و از آن قشنگ‌تر برایم این بود که خودم این سهم را تحلیل کرده بودم. بعد از آن سهم در مسیر ریزش افتاد که ناشی از بحران جهانی سال ۲۰۰۸ بود و بدون اینکه فرصت خاصی به کسی بدهد، شهریور ماه به ۳۷۰ تومان رسیده بود! بعد هم که نماد رو بستند و با باز شدن نماد در آبان، قیمت آن به ۲۲۰ تومان کاهش یافت. هیچ وقت آن روز کذایی را یادم نمیرود! زمانی که داشتم کدها رو نگاه می‌کردم، ناگهان کد خواهرم رادیدم؛ یادم رفته بود به خواهرم بگویم سهم خود را بفروشد!

همان پولی را که برای خرید خانه کنار گذاشته بود و به اصرار من، با آن سهم فولاد خریده بود، حالا ۱۵ درصد زیان داده بود! من واقعا توصیه بدی نکرده بودم. یک خرید خوب انجام داده بود، حتی آن سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصد سود داده بود؛ اما چون من یادم نبود که در زمان مناسب به او بگویم بفروشد، سهام او با زیان ۱۵ درصدی مواجه شده بود و من کلی تلاش کردم تا  توانستم بعد از یک سال زیانش را جبران کنم و پولش را با یک سود بانکی بهش برگردانم. البته شانس آوردم خانه بالا نرفته بود.

از آن روز هر کسی میگوید “چی بخرم؟”، برایش توضیح می‌دهم که اگر می‌خواهد سهامی را برای خرید به او معرفی کنم، باید اجازه فروشش هم در اختیار خودم باشد.

بازار سرمایه پربازده‌ترین بازار در کشورمان در بازه زمانی ۱۰ سال اخیر بوده است. در این مدت نرخ ارز بارها ترقی کرد, مسکن گران شد ولیکن بازار سرمایه همواره بر قله بازدهی بر همه این بازارها قرار گرفت. میانگین بازدهی بورس در ١٠ سال اخیر به طور سالانه بیش از ٣٠ درصد بوده است. حال در برخی از سالها بازدهی بیش از ١٠٠ درصد داشته و در برخی سالها این بازدهی کمتر بوده است.  اما سئوال این است که مردم عادی چگونه می‌توانند در این بازار فعالیت داشته باشند؟ فعالیت در بورس به سه عامل بستگی دارد.

✅ دانش مالی کافی برای مطالعه، درک و تحلیل اخبار و اطلاعات شرکت‌ها
✅ میزان تجربه سرمایه‌گذاران برای فعالیت در این بازار
✅ تخصیص وقت و زمان کافی برای مطالعه اطلاعات شرکت‌ها، بررسی و رصد قیمت آن‌ها در بازار

در جدول زیر با استفاده از ویژگی‌های دانش و تجربه سرمایه‌گذار، داشتن زمان کافی برای بررسی بازار سرمایه و میزان سرمایه، راهکارهای متفاوتی برای مشتریان ارائه گردیده است.

راه حل پیشنهادیسرمایهریسک پذیریزماندانش و تجربه
خرید و فروش آنلاین با استفاده از خدمات مشاوره ایمهم نیستزیاد
ترکیب خرید و فروش و آنلاین یا صندوق های بادرآمد ثابتمهم نیستکم
صندوق های سرمایه گذاری در سهامکمبالا
سبدگردانیخوببالا
صندوقهای بادرآمد ثابتمهم نیستکم

 با توجه به اینکه قبل تر در مورد نحوه خرید و فروش آنلاین، نحوه بهره‌مندی از خدمات مشاوره‌ای، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت توضیحات مفصلی ارائه شده، در این نوشتار به دنبال شناخت بهتر ابزار سبدگردانی (پرتفوگردانی) خواهیم بود.

تعریف سبدگردان و سبدگردانی

 سبدگردانی چیست؟ عملیات سبدگردانی به فرایندی اطلاق می‌شود که سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بورس، پس از شناسایی سبدگردان‌های رسمی، با انعقاد قرارداد در مدت معینی با کارمزدهای تعیین شده از قبل با هدف کسب انتفاع، منابع خود را  که می‌تواند به صورت وجه نقد یا دارایی سهام باشد، خود را در اختیار عملیات سبدگردانی قرار می‌دهند.

سبدگردان نهادی مالی و دارای مجوز رسمی از سازمان بورس اوراق بهادار است و فعالیتش مدیریت منابع علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بورس است. شرکت‌های سبدگردان برای اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار باید شرایطی داشته باشند. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • حداقل سرمایه (حدود ۲ میلیارد تومان)
 • فضای اداری مناسب و نیروهای کاری با مدارک حرفه ای کافی و مرتبط
 • احراز صلاحیت حرفه‌ای سهامداران و اعضای هئیت مدیره
 • اخذ مجوز سبدگردانی

بند ۱۷ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار و بند ۴ ماده ماده ۱ دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان به تعریف سبدگردان و فعالیت سبدگردانی می‌پردازد.

قانون بازار اوراق بهادار، ماده ۱، بند ۱۷: “سبدگردان شخصی حقوقی است که در قالب قراردادی مشخص و به  منظور کسب انتفاع، به خرید و فروش اوراق بهادار برای سرمایه گذار می‌پردازد”.

دستورالعمل تأسیس و فعالیت سبدگردان، ماده ۱، بند ۴: “سبدگردانی عبارت از تصمیم به خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار به‌نام سرمایه‌گذار معین توسط سبدگردان در قالب قراردادی مشخص، به منظور کسب انتفاع برای سرمایه‌گذار است و منظور از سبد اختصاصی، مجموع دارایی‌های موضوع سبدگردانی (اعم از وجه نقد، اوراق بهادار و مطالبات) می باشد که به مشتری معینی تعلق دارد”.

دریافت مجوز سبدگردانی به قدری دشوار است که می‌توان با اطمینان گفت شرکت‌هایی که توانسته باشند از فیلتر تایید صلاحیت سازمان بورس رد شوند، از نظر اعتباری قابل اعتماد هستند.

معرفی شرکت سبدگردان آگاه

شرکت سبدگردان آگاه در تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ با شماره ثبت ۵۳۱۰۹۰ و سرمایه‌ی ۲۰ میلیارد ریال، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه، شروع به کار کرده است. فعالیت سبدگردانی اختصاصی ابتدا از سال ۱۳۸۶ توسط شرکت کارگزاری آگاه انجام می‌گرفت؛ ولی طی تصمیماتی که اخیراً در سطوح عالی گروه آگاه اتّخاذ گردید، از این پس این فعالیت به صورت جداگانه تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه انجام ‌می‌شود. تیم مدیریت سبدگردانی آگاه با تجربه‌ سال‌ها مدیریت سرمایه قادر است دارایی سرمایه‌گذاران را در بورس اوراق بهادار به صورت تخصصی و حرفه‌ای مدیریت کند و سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون دغدغه خاصی از سود بازار سرمایه بهره‌مند شوند.

انتخاب سبدگردان مناسب

مهمترین و حساس‌ترین بخش در مورد اینکه دارایی‌هایمان را به کدام یک از سبد گردان‌های رسمی بدهیم. انتخاب مناسبترین سبد گردان است. چهار معیار زیر از مهمترین نکات در انتخاب یک سبدگردان مناسب است:

الف- سابقه سبدگردان در مدیریت دارایی‌ها و میزان بازدهی کسب شده در آن‌ها

می‌توان مهمترین عامل در انتخاب سبدگردان مناسب را میزان موفقیت آن سبدگردان در کسب بازدهی های مناسب برشمرد. بدین منظور سابقه قبلی سبدگردان‌ها را می‌توان از روی عمکرد آن‌ها در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بدست آورد. معمولا شرکت‌های دارای مجوز سبدگردانی یا شرکت‌های مستقل سبدگردانی علاوه بر سبدهایی که در اختیار دارند صندوق‌های سرمایه‌گذاری هم تحت مدیریت خود دارند. در وب سایت هر یک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازدهی کسب شده هر سبدگردان مشخص است. به عنوان نمونه اگر شما به سایت صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه به نشانی  agah-fund.ir مراجعه کنید، در همان صفحه اول نموداری مطابق شکل زیر مشاهده خواهید کرد که عملاً بازده صندوق را با تمام افت و خیزها و روند حرکتی آن از ابتدای تاسیس تاکنون را نشان می‌دهد.

سبد گردانی, مدیریت پرتفو, صندوق های سرمایه گذاری, سرمایه گذاری, بورس اوراق بهادار, خرید و فروش سهام, تحلیل بنیادی, تحلیل تکنیکال, ریسک, بازده , قرارداد سبدگردانی

همچنین اگر از منوی سمت راست صفحه به نمودارها مراجعه نمایید، می‌توانید نمودار تفاوت بازده صندوق و شاخص بازار را از ابتدای تاسیس تاکنون مشاهده کنید.

سبد گردانی, مدیریت پرتفو, صندوق های سرمایه گذاری, سرمایه گذاری, بورس اوراق بهادار, خرید و فروش سهام, تحلیل بنیادی, تحلیل تکنیکال, ریسک, بازده , قرارداد سبدگردانی

با مراجعه به مطلب صندوق‌های سرمایه‌گذاری اطلاعات کاملی در رابطه یا نحوه ارزیابی این صندوق‌ها را کسب خواهید کرد.

ب- دارا بودن ساختار سبدگردانی و تیم تحلیل

علاوه بر بازدهی کسب شده در مقاطع مختلف، پایدار بودن این بازدهی در طی سنوات بعد هم مهم است. برخی از سبدگردان‌ها برای مدیریت سبد مشتریان، وابسته به شخص هستند. به این معنی که شخص یا اشخاص محدودی در آن شرکت توانایی مدیریت سبدها را دارند. ریسک کار کردن با این شرکت‌ها این است که با جابجا شدن افراد ماهر، عملا فرایند مدیریت دارایی‌ها با اختلال همراه می‌شود. با توجه به اینکه اصل پایدار بودن روند بازدهی برای سرمایه گذاران مهم است، بنابراین این شرکت‌ها نمی‌توانند در بلند مدت سرمایه گذاران خود را راضی نگه دارند. از طرفی شرکت‌هایی هستند که دارای ساختار تحلیل و تیم سبدگردانی منسجم بوده و تصمیم گیریهای معاملاتی با توجه به خرد جمعی و با تفکر گروهی صورت می‌گیرد. بنابراین در این شرکت‌ها می‌توان به ثبات بازدهی کسب شده امیدوارتر بود.

ج- مقدار منابع در اختیار

یکی از راه‌هایی که می‌توان دریافت یک سبدگردان موفق بوده است یا خیر، دقت به حجم ریالی دارایی‌های تحت مدیریت آن است. تنوع در مدیریت انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با ضامنین متنوع، نشان می‌دهد که اشخاص حقوقی زیادی به واسطه عملکرد سبدگردان منابع خود را در اختیار ایشان قرار داده‌اند. سبد گردانی که می‌تواند از عهده مدیریت منابع متنوع و زیاد بر بیاید حتما می‌تواند جوابگوی کسب بازدهی برای سرمایه‌گذاران جدید باشد. در عوض سبدگردانی که منابع محدودی دارد ممکن است سرمایه گذاری خود را دچار مشکل کند. به عنوان مثال فرض کنید یک شرکت صرفا دارای صندوق سرمایه گذاری در سهام است. طبیعتاً بدون توجه به ریسک پذیری مشتری تمام مشتریان را ترغیب به سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری در سهام می‌نماید؛ در صورتی که ممکن است مشتری ریسک پذیرنبوده و صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت مناسب حال او باشد؛ اما سبدگردانی که مدیریت ابزارهای متنوعی را بر عهده دارد می‌تواند ابزار متناسب با ریسک مشتری را توصیه نماید. برای مثال کارگزاری آگاه مدیریت صندوق‌های متفاوت و متنوعی را اعم از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام (ریسکی)، بادرآمد ثابت و همچنین صندوق‌های قابل معاله در بورس (ETF) بر عهده دارد. این تنوع به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا با در نظر گرفتن میزان ریسک‌پذیری خود و برنامه‌ای که برای سرمایه‌گذاری دارد، تصمیم‌گیری کند.

سبد گردانی, مدیریت پرتفو, صندوق های سرمایه گذاری, سرمایه گذاری, بورس اوراق بهادار, خرید و فروش سهام, تحلیل بنیادی, تحلیل تکنیکال, ریسک, بازده , قرارداد سبدگردانی

د- خوشنامی در بازار سرمایه

یکی دیگر از معیارهای انتخاب سبدگردان مناسب، محبوبیت آن سبدگردان در بین سایر سرمایه‌گذاران است.  پرس و جو از مشتریان، سایر سرمایه‌گذاران و فعالان بازار در مورد تجربه همکاری یا آشنایی آن‌ها با سبدگردان، جستجو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند ما را در این مسیر یاری کند. در جمع بندی کلی می توان گفت قبل از اینکه منابع را در اختیار یک سبدگردان قرار دهیم، بهتر است عملکرد و سوابق قبلی آن سبدگردان را بررسی کنیم (قابل اتکاترین بررسی مراجعه به عملکرد صندوق های آن سبدگردان است). در ارتباط با ترکیب و ساختار تیم کاری سبدگردان پرس و جو کنیم، حجم، ترکیب و تنوع منابع در اختیار سبدگردان را رصد کنیم و در صورت امکان از مشتریانی که قبلا در آنجا سرمایه‌گذاری کرده اند، اطلاعات مناسبی کسب کنیم.

چند نکته پیش از شروع کار

پس از انتخاب سبدگردان مناسب (که دارای مجوز رسمی سبدگردانی از سازمان بورس است)، باید موارد زیر را مد نظر داشته باشیم:

الف – میزان و کیفیت سرمایه‌ای که می‌خواهیم وارد بازار سرمایه کنیم

در نظر داشته باشید وجوهی که برای کار در بازار سرمایه می‌آورید، باید از وجوه مازاد زندگی تان باشد. به عبارتی وام یا مواردی از این دست نباشد. اصل اول سرمایه گذاری  “ثروتمند شدن به شرط خراب نشدن آرامش” است. به هر حال یک سوی سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ممکن است زیان باشد ولو اندک! بنابراین نباید بر روی وجوه قرضی به امید کسب سودهای نجومی برنامه‌ریزی کنیم.

ب – ترکیب سایر دارایی‌ها

بسیاری افراد تصور می‌کنند که خود سبد گردان‌ها تمام دارایی‌های زندگی‌شان در بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند!

اما این برداشت صحیح نیست. همواره باید متنوع سازی را در ترکیب کلی دارایی‌های زندگی رعایت کنیم. به عبارتی باید ملک مناسب برای محل زندگی در اختیار داشته باشیم، ماشین مناسب و مطابق بودجه خود را سوار شویم و اگر لازم باشد مقداری روی مواردی چون طلا هم سرمایه‌گذاری کنیم. در آخر وجوهی که باقی می‌ماند می‌تواند صرف سرمایه گذاری بلند مدت در بازار سرمایه شود.

ج – مدت زمان مد نظر برای سرمایه‌گذاری

وجوهی که در بازار می‌آورید را باید حداقل برای یکسال (۴ فصل) در بازار نگه دارید. باید به پول فرصت کافی داد که از تمام اتفاقات چهار فصل سال بهره‌مند شود.

سبدگردان ماهر در مواقعی که اوضاع سرمایه‌گذاری در بورس خوب نباشد، به تشخیص خود از اوراق بدهی موجود در بازار یا سپرده‌های بانکی استفاده می‌کند. بنابراین سرمایه‌گذاران به شرطی که سبدگردان مناسب را انتخاب کرده باشند، از این بابت نگرانی خاصی نباید داشته باشند.

د – شناسایی درجه ریسک خود و بازده مورد انتظار با توجه به میزان ریسک‌پذیری

یکی از شروط موفقیت سرمایه گذاران، “شناخت خود” است. سرمایه گذاری که درجه پذیرش ریسک خود را نمی‌داند، ممکن است برای کسب بازده‌های واهی و بدون اطلاع از ریسک‌های پنهان آن، در دام سودجویان افتد. باید بدانیم که هر بازدهی با پذیرش ریسک همراه است. بنابراین سرمایه‌گذاران باید در مورد درجه پذیرش ریسک خود و همچنین میزان بازده مورد انتظار به جمع بندی صحیح و منطقی برسند.

نکته مهم اینکه یک سبدگردان خوب، قبل از اقدام به عملیات سبد گردانی و انعقاد قرارداد با سرمایه گذار، در ابتدا سرمایه گذارانش را از نظر درجه پذیرش ریسک می سنجد. این سنجش بر اساس جدیدترین روش‌های شناسایی درجه ریسک مشتریان در دنیا و با استفاده از فرم‌ها و سئوالات مشخص، بررسی روانشناسی رفتار سرمایه گذار و سایر شواهد صورت می‌گیرد. بعد از مشخص شدن سطح پذیرش ریسک سرمایه گذاران، سبدگردان به این نتیجه می‌رسد که آیا این سرمایه‌گذار برای ورود به بازار سرمایه مناسب است یا خیر. به عبارت دیگر یک سبد گردان خوب، خود  فیلتری برای پذیرش سرمایه‌گذاران علاقمند به بازار سرمایه است.

قرارداد سبد گردانی

سبد گردانی, مدیریت پرتفو, صندوق های سرمایه گذاری, سرمایه گذاری, بورس اوراق بهادار, خرید و فروش سهام, تحلیل بنیادی, تحلیل تکنیکال, ریسک, بازده , قرارداد سبدگردانیحال که سبدگردان مناسبی انتخاب کرده و به نکات مهم پیش از سرمایه‌گذاری دقت کردیم، برای شروع کار نیاز به انعقاد یک قرارداد رسمی با سبدگردان خود داریم. این قرارداد که به‌طور رسمی و مطابق با فرمت ارسالی سازمان بورس و اوراق بهادار است، فیمابین شرکت دارای مجوز سبدگردانی و سرمایه گذار منعقد می گردد.
طی این قرارداد برای سرمایه‌گذار کد بورسی سبدگردانی اختصاصی از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی صادر می‌شود. این کد بنام سرمایه گذار بوده ولی سبدگردان با استناد به قرارداد فی مابین می‌تواند در آن با اختیار خود، معاملات مورد نظر را انجام دهد. به عبارتی منابع زیر کلید سرمایه گذار توسط سبدگردان مدیریت می‌شود.

مفاد مهم قرارداد شامل بخش‌های زیر است:

آورده سرمایه‌گذار:

فرایند سبدگردانی برای ارایه یک کار با کیفیت، فرایند حساسی محسوب می‌شود. برای آنکه شرکت‌های سبدگردان و یا کارگزاری‌های دارای مجوز صاحب نام در این زمینه بتوانند خدمات قابل قبولی به سرمایه گذارانشان ارائه دهند، معمولاً حداقل مبلغی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر حداقل مبلغ لازم برای استفاده از خدمات سبدگردانی آگاه  ۵ میلیارد تومان است. (خرداد سال ۱۴۰۰)

کارمزدهای سبدگردانی:

کارمزدها در فرایند سبدگردانی عمدتاً از دو بخش «ثابت» و «مبتنی بر عملکرد» تشکیل شده که نوع دوم با توجه به بازدهی کسب شده سبدگردان تعریف می‌شوند. در حال حاضر کارمزد سبدگردانی آگاه از دو بخش تشکیل می‌شود:
۱٫ ثابت: ۱% درصد از میانگین ارزش سبد خواهد بود که در طول مدت قرارداد به صورت روزانه محاسبه و توسط شرکت سبدگردان در انتهای قرارداد دریافت خواهد شد.
۲٫ مبتنی بر عملکرد: این کارمزد به صورتی تدوین شده که منافع شرکت سبدگردان و سرمایه‌گذار در یک راستا تعریف می‌شود. بدین صورت که اگر در طول یک سال تا سقف ۲۰% سود برای سرمایه‌گذار شناسایی شود، کل ۲۰% متعلق به سرمایه‌گذار بوده و اگر بیش از این مقدار سود شناسایی شود شرکت سبدگردان در ۲۰% مازاد سود، با سرمایه‌گذار شریک خواهد بود.

محدودیت‌های معاملاتی:

در این قرارداد سرمایه‌گذار می‌تواند عنوان کند که مثلا بدلیل اینکه خودش عمده سایر سرمایه‌گذاری‌هایش در ملک است، سبد گردان در سبد وارد گروه ساختمان نشود. به عبارتی سرمایه گذار در این قرارداد می‌تواند به صورت رسمی برای سبدگردان محدودیت‌های معاملاتی در زمینه عدم ورود به برخی صنایع تعیین کند.

گزارشات:

برای هر سبد یک دسترسی در نرم افزار رسمی سبدگردانی تعریف می شود. این نرم افزار اطلاعات آماری از میزان بازدهی سبد و جزییات معاملات سبد را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد.

فرایند نظارت بر عملیات سبد گردانی:

هر سبد (پرتفو) یک امین سبد هم دارد که معمولا یک موسسه حسابرسی این وظیفه را می پذیرد. امین سبد با دسترسی به نرم افزار سبدگردانی وظیفه نظارت بر رعایت قوانین و مقررات توسط سبدگردان را به عهده دارد. هر زمان که سبدگردان از چهارچوب قرارداد با سرمایه‌گذار خارج شود، امین سبد طی نامه‌ای موارد را به استحضار سازمان بورس می‌رساند. سازمان بورس هم مطابق مقررات با سبد گردان برخورد می کند.

چرا نباید به اشخاص حقیقی یا سبدگردا‌ن‌های بدون مجوز اعتماد کنیم؟

با توجه به اینکه در بازار سرمایه پول و سهام (دارایی‌های با نقد شوندگی بسیار بالا) معامله می‌شود و قاعدتا هر سرمایه گذاری با تلاش زیاد منابعی را برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه مهیا کرده است، بنابراین عقل سلیم حکم می‌کند که سرمایه‌گذاران از طریق شرکت‌ها‌ی رسمی و دارای مجوز فرایند مدیریت دارایی‌ها را انجام دهند.

اشخاصی که با قول‌های واهی صحبت از بازدهی‌های چند صد درصدی می‌کنند، معمولا کارشان این است که منابع مردم عادی را در اختیار گرفته و از اهرم آن برای کسب بازدهی شخصی استفاده می کنند. قراردادهای منعقد شده با این افراد هیچ اعتباری ندارد و در هیچ مرجعی قابل پیگیری نیست.

به عبارتی از آنجا که هیچ شخص ثالثی (امین سبد) بر قرارداد نظارت ندارد، فرایند گزارشگری از این افراد مشخص نیست. در ضمن معمولا مکان ثابتی هم برای مراجعه به این افراد وجود ندارد. بنابراین نباید پول بی زبان را به افراد سر زبان دار داد!

بارها دیده یا شنیده‌ایم که افرادی با دادن وعده و وعید مبالغی را از سرمایه گذاران گرفته و آن را صرف بالابردن سهام بی ارزش خود نموده‌اند. در پایان نه تنها سرمایه گذار سود نمی‌برد بلکه با ضرر هنگفتی نیر مواجه شده و گاهی حتی قادر به فروش سهم خود نیز نمی‌شود.

سبد گردان پاسخگو (چگونه سبد گردان را ارزیابی کنیم؟)

برای ارزیابی سبدگردان‌ها می‌توان معیارهای مختلفی به کار برد.

اولین و اصلی ترین معیار طبیعتاً میزان بازدهی کسب شده در دوره‌های معین است. این بازدهی را می توان با شاخص بورس اوراق بهادار مقایسه کرد. قاعدتاً زمانی‌که شاخص صعودی باشد و سبدگردان توانسته باشد سودی بیشتر از رشد شاخص ایجاد کند یا زمانی‌که شاخص نزولی باشد و سبد گردان توانسته باشد زیان کمتری نسبت به افت شاخص داشته باشد، عملکرد این سبدگردان مناسب بوده است.

سبد گردانی, مدیریت پرتفو, صندوق های سرمایه گذاری, سرمایه گذاری, بورس اوراق بهادار, خرید و فروش سهام, تحلیل بنیادی, تحلیل تکنیکال, ریسک, بازده , قرارداد سبدگردانی

مقایسه بازده صندوق با بازده بازار در بازه های زمانی مختلف

مقایسه بازدهی سبد با نرخ سود سپرده بانکی هم می‌تواند معیار دیگری از ارزیابی عملکرد سبدگردان‌ها باشد.

مقایسه با بازدهی ۲۰ صندوق سرمایه‌گذاری  برتر بازار سرمایه یکی دیگر از روش‌های ارزیابی سبدگردان است. می‌توانید با مراجعه به مطلب بازدهی صندوق‌ها از نحوه ارزیابی این صندوق‌ها مطلع گردید.

سبدگردان‌های باسابقه دارای مرجع پاسخگویی مشخص به سرمایه گذاران هستند. بنابراین هر زمان سرمایه گذاران سئوالاتی در مورد چشم انداز اقتصاد یا ابهاماتی در مورد نحوه مدیریت سبد خود داشته باشند، می‌توانند به‌صورت تلفنی یا حضوری از مرجع پاسخگویی سوال کنند.

جمع بندی:

برای افرادی که به دلیل نداشتن داننش و تجربه یا وقت قادر به سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سرمایه نیستند، بهترین روش سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا استفاده از خدمات سبدگردانی است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند و برای مشاهده بازدهی و انتخاب یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌توان به سایت فیپیران مراجعه کرد.

سبدگردان دارای یک شخصیت حقوقی است که با هدف کسب منفعت با عقد یک قرارداد به معامله  (خرید و فروش) اوراق بهادار (سهام، اوراق مشارکت و …) می‌پردازد. برای انتخاب یک سبدگردان مناسب و شروع سبدگردانی باید اقدامات زیر را انجام داد:

 • حتما به شرکت‌های دارای مجوز مراجعه کنیم.
 • قبل از سرمایه گذاری عملکرد و توانایی آن‌ها را بررسی و مقایسه کنیم.
 • اطلاعات لازم و کافی در اختیار سبدگردان قراردهیم تا بهترین راه حل را به ما توصیه کند.
 • قرارداد رسمی منعقد کنیم تا در صورت بروز مشکل، در مراجع قانونی قابل پیگیری باشد.
 • به صورت دوره‌ای گزارشات را از سبدگردان دریافت کرده و با شرایط بازار، نرخ سود بانکی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مقایسه کنیم.
 • از کار با سبدگردانی‌های غیر مجاز، غیررسمی و فردی پرهیز کنیم.

فرم درخواست مشاوره برای سبدگردانی

«توجه: حداقل سرمایه لازم برای استفاده از خدمات سبدگردانی آگاه  در حال حاضر  ۵ میلیارد تومان است.»

با خدمات سبدگردانی آگاه، ثروت خود را افزایش دهید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سبدگردانی، فرم زیر را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

114 پاسخ به “سبدگردانی شرکت سبدگردان آگاه”

 1. agah02772 گفت:

  سلام از اطلاعات بالا ممنون ولی من در ابتدای راه هستم وهنوز از امکانات بالا استفاده نخواهم کرد....

  ۰
 2. 1381049737t گفت:

  سلام ضمن عرض تشکر از شما عزیزان که با ارایه مطالب فوق ما را در بازار بورس یاری می نمایید
  در صورت امکان میزان حداقل سرمایه و نیز کارمزد مربوطه را برای قرارداد سبد گردانی اعلام فرمایید
  باتشکر
  ضمنا در پاراگراف دوم قسمت ((جمع بندی)) کلمه ((مراجعه)) را تصحیح فرمایید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی لطفا اگر در مورد سبدگردانی سوال دارید و تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب نمایید، لطفا فرم بالا را تکمیل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   ۰
 3. agah01386 گفت:

  ممنون از شما که مطالب مربوط به سرمایه گذاری و بازار سرمایه را با زبان ساده و قابل فهم برای عموم منتشر می کنید. موفق باشید

  ۰
 4. 09473 گفت:

  واقعا مطالب مفید و آموزنده ای هست،دوستان در این بازار ملتهب شده که با هر سخنرانی ترامپ بالا و پایین میشه،فقط همین موارد گفته شده سود آوره.

  ۰
 5. nejati57 گفت:

  درود بر شما ، تخفیف ریالی و امتیاز معاملات ۱۸ و ۱۹ آبان به حساب باشگاه برایم واریز نشده لطفا پی گیری نمایید.(AA0190)

  ۰
 6. n15476 گفت:

  سلام
  اطلاعات مفیدی بود ، ما در سبدی که خریداری می شود سهام خودمان را بصورت آنلاین مشاهده می کنیم.
  متشکر

  ۰
 7. mozafari69 گفت:

  سلام. درصد سود دهی بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری تقریبا یکی هستن.بس چرا باید صندوق سرمایه گذاری رو انتخاب کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، نرخ سود بانکی روزشمار ۱۰ الی ۱۲درصد است و در صورتیکه به اصل پول و سود تا یکسال دست نزنید بانک با نرخ ۱۵ الی ۱۸درصد به شما سود می دهد ولی پیش‌بینی نرخ سود سالانه صندوق های سرمایه‌گذاری ایران زمین ۱۸درصد و بانک گردشگری ۲۰درصد است که ماهانه سود آن به حساب شما واریز می شود.

   ۰
 8. agah27491 گفت:

  با سلام
  انتخاب سبد گردان باتجربه مهمترین ضرورت سرمایه گذاری در بازار سرمایه است
  با توجه به تجربیات ارزنده کارگزاری آگاه، این کارگزاری می تواند انتخاب اول در مبحث سرمایه گذاری باشد.
  خود بنده با توجه به اینکه حدود دو ماه است که وارد فعالیت های بازار سرمایه شده ام، در اولین فرصت این کارگزاری را برای انتخاب سبد تخصصی خود برخواهم گزید.
  سپاس

  ۰
 9. 2063495981 گفت:

  سلام
  حداقل مبلغ سبدگردانی چقدر است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی لطفا اگر سوالی در مورد سبدگردانی دارید، حتما فرم موجود در پایان مطلب را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

   ۰
 10. dez00098 گفت:

  سلام
  بهترین صندو ق سرمایه گذاری کدام است؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   انتخاب صندوق به سرمایه گذار و دیدگاه ایشان بستگی دارد. اگر به دنبال حاشیه امن سود برای بخشی از سرمایه خود هستید می توانید از صندوق های با درآمد ثابت و پیش بینی سود استفاده کنید. در کنار آن می توانید معاملات مستقیم سهام انجام داده و یا در صندوق ها ریسکی سرمایه گذاری کنید.

   ۰
 11. n.naseh گفت:

  سلام
  حداقل مبلغ برای امضای قرارداد سبدگردانی چقدر است؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به متفاوت بودن شرایط قرارداد و میزان سرمایه لازم، پیشنهاد می گردد که با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 12. agah45009 گفت:

  باسلام..ببخشید که اینجا پیغامم رو میزارم..من امروز ۲۲ آبان ۹۵ چند خرید آنلاین داشتم ولی امتیاز و تخفیف اونها توی باشگاه ثبت نشده...

  ۰
 13. agah13287 گفت:

  سلام
  دیگه به معاملات امتیاز تعلق نمیگیره؟ من چهارشنبه قبلی معامله داشتم ولی هیچ امتیازی منظور نشده
  سوال من به این موضوع نامربوطه
  ولی نمی دونستم کجا باید بنویسمش

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   همین جا باید می نوشتید 🙂
   عذرخواهی می کنیم. امتیاز و ریال معاملات انشااله تا فردا (یکشنبه) در حسابتان لحاظ خواهد شد.

   ۰
 14. agah63 گفت:

  سلام
  خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان
  لطفا نمودار دایره ای تمامی پاسخهای شرکت کنندگان مسابقات را در دسترس و دید اعضا قرار بدید.
  البته سوالاتی که پیش بینی خواستین.
  تشکرمیشه.

  ۰
 15. agah64484 گفت:

  سلام
  واقعا مطالب جامع و کوتاه و مفید هستند خدا قوت
  فقط مقدارسرمایه گذاری در این مقوله ماشالله برای ماها خیلی زیاد هستش
  آیا صندوقهای برای مقدار کمتر هم پیدا میشه که بشه ۴ گزینه معیار بالا رو داشته باشن؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز پیشنهاد میکنیم فرم انتهای مطلب را تکمیل نمایید تا در تماس تلفنی، کارشناسان سبدگردانی شما را بهتر راهنمایی کنند.

   با تشکر

   ۰
 16. Shiri.gmd@Gmail.com گفت:

  سلام
  خیلی خوب بود
  موفق باشید

  ۰
 17. agah27491 گفت:

  با سلام
  امتیاز و تخفیف نقدی روز سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ مربوط به معامله سهام آپ، برای بنده منظور نگردیده. از چه راهی پیگیری کنم.
  سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   ضمن عذرخواهی بخاطر مشکل بوجود آمده
   دوست گرامی تمامی تخفیفات و امتیازات حاصل از معاملات اخیر شما، در حساب بآشگاهتان به تاریخ ۲۳ آبانماه منظور گردید.

   با احترام

   ۰
 18. agah04000 گفت:

  باسلام من تا حالا پنج معامله در سطوح مختلف انجام دادم که یکی از انها هم متعلق به امروز است ولی شما تخفیفات کارمزد هیچ یک از این معاملات را به حسابم نریختید لطفا اقدام نمایید تا بدین وسیله کمکی برای گرفتن بسته های اعتباری باشد با تشکر

  ۰
 19. 2298 گفت:

  سلام
  طرح خوبیه، ولی حداقل سرمایه گذاری که گفتید حدود دو میلبلر زیاده!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی ۲ میلیارد از شرایط دریافت مجوز سبدگردانی از سازمان بورس توسط شرکت های مربوطه است، نه عقد قرارداد سبدگردانی!
   یعنی برای اینکه یک شرکت سبدگردانی به ثبت برسد و بتواند مجوز از سازمان بورس دریافت کند باید حداقل ۲ میلیارد تومان سرمایه داشته باشد.

   ۰
 20. agah00305 گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات ارزشمند.
  کارمزد براساس درصدی از سود مازاد بر نرخ سود سپرده کوتاه مدت بانکی می باشد یا براساس حجم آورده مشتری و یا هردو؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، هردو مورد تعیین کننده است.
   همانطور که در متن اشاره شده است "کارمزد سبدگردان به صورت درصدی از سود مازاد بر نرخ سود سپرده کوتاه مدت بانکی تعریف می‌شود و نیز هر چقدر حجم آورده سرمایه‌گذار بیشتر باشد، درصد سهم کارمزد سبدگردان در سیستم کمتر تعریف می‌گردد."

   باتشکر از همراهی شما

   ۰
 21. dashtbozorgi گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  پیشنهاد میکنم در کنار رتبه من در باشگاه برای جذابتر شدن رقابت و تعیین جایگاه برتر بین شرکت کنندگان یک " رتبه بر اساس جوایزه نقدی دریافت شده از سوالات باشگاه " (سطح معلومات) گنجانده شود.

  ۰
 22. afarinfarhang@gmail.com گفت:

  با سلام و روز به خیر و تشکر از مطالب خوب ، مختصر ، قابل فهم و در عین حال آموزنده و لازم برای کار در بازار سرمایه ، لطفاًً کلمه " دانش " در سطر اول مبحث " جمع بندی " تصحیح شود . شاد باشید .

  ۱
 23. dez00170 گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات سودمند شما.فکر کنم برای سبد گردانی باید مبلغ بالایی داشته باشیم.

  ۰
 24. agah74143 گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشی زمانی که می خواهیم به باشگاه وارد شویم یک مبلغ ریالی نمایش داده میشود که هر روز بعد از خرید و فروش سهام مبلغی به ان اضافه می گردد اگر امکان دارد دلیل این افزایش را توضیح دهید و چطور میشود از این مبلغ در موارد مختلف استفاده نمود ایا میشود که کار گذاری در مقابل دریافت مبلغ ذکر شده امتیاز به مشتری دهد

  ۰
 25. habibpur75 گفت:

  سلام خداقوت تیم آگاه مطالبتون واقعا عالین

  ۰
 26. agah23278 گفت:

  باید این رو اضافه کنم که حداقل سرمایه برای سبدگردانی ۱۰۰ میلیون تومان که نمیدونم این رو سبدگردان مشخص میکنه یا قانون شده. شاید براشون صرفه نداشته باشه با مبالغ کمتر کار کنن.

  ۰
 27. agah71262 گفت:

  با سلام و خسته نباشید. مطالب بسیار عالی بود. فقط ای کاش میتونستید کلیپ همین مطالب رو هم بذارید چون بعضی وقتا میبینی آدم حال و حوصله ی متن خوندن رو نداره به جاش می تونه به راحتی کلیپ ش رو ببینه و مطالب از دست ش نره.
  مرسی آگاه

  ۰
 28. m07662 گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  لطفا در صورت امکان نحوه کار کارگزاری هارو هم بزارید
  با تشکر از زحماتتون .

  ۰
 29. mozafari69 گفت:

  سلام.چرا اینثد دیر ب دیر بلاگ آپدیت میشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی هر هفته در بلاگ دو مطلب و یک نتیجه برای مسابقه درج می شود که به نظر کافی می رسد. تولید محتوای بلاگ همانند تلگرام روزانه نیست. ضمناً از آنجا که مطالب تهیه شده، کپی نیستند، لذا زمانی بیشتری برای تولید آن ها صرف می شود.

   ۰
 30. dez00098 گفت:

  سلام
  کاش برای کسانی که تازه وارد هستن هم امکاناتی با مبلغ کم برای سبد گردان وجود داشت

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز، در مطلب مذکور در خصوص انجام سبدگردانی، حرفی از حداقل مبلغ گفته نشده.
   لذا پیشنهاد می شود فرم انتهای مطلب و حداقل سرمایه خود را وارد نمایید تا در صورت امکان کارشناسان واحد سبدگردانی با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

   ۰
 31. agah00761 گفت:

  سلام خسته نباشید
  زمانی که با سیستم اسا کار نمیکنیم حدود نیم ساعت فکر کنم برای ورود مجددا باید رمز عبور بدهیم( میدانیم که این روش جهت امنیت بیشتر می باشد) و این در برخی مواقع ک میخواهییم همان لحظه معامله ای را کنسل کنیم این امکان وجود ندارد ایا می شود این امکان را در سیستم قرار دهید که زمان را خودمان تعیین کنیم که چقدر باشد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که خودتان اشاره نمودید این روش برای امنیت بیشتر است.
   ولی پیشنهاد شما را با جان دل پذیرا هستیم و برای بررسی، به واحد پشتیبانی نرم افزار اعلام میکنیم

   با تشکر از همراهی شما

   ۰
 32. agah00640 گفت:

  بسیار عالی ومفید بود

  ۰
 33. dashtbozorgi گفت:

  سلام
  با توجه به همبستگی بیشتر صنایع مهم بازار با قیمت فلزات اساسی پیشنهاد میکنم پیش بینی قیمتهای جهانی فلزات اساسی همراه با آموزش علت نوسانات فلزات جهانی و تاثیر آن بر صنایع بازاردر سایت قرار داده شود .

  درصورت لزوم آماده همکاری هستیم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی با توجه به ماهیت بآشگاه، اطلاعاتی از این قبیل در سایت های همفکران و آواگلد قرار می گیرد. همکاران ما در واحد مشاوره سرمایه‌گذاری آوای آگاه آماده ارائه اطلاعات از این قبیل به عزیزان هستند.
   با تشکر

   ۰
 34. agah07959 گفت:

  با سلام چه ساعاتی در باشگاه فعالیت و مراجعه کنیم که امتیاز مراجعه روزانه رو بهمون بدن سه روزه باشگاه مراجعه کردم ولی امتیازی ندادن متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما هر ساعت از شبانه روز که وارد بآشگاه شوید، ۱۰ امتیاز بابت ورود روزانه تخصیص داده می شود و محدودیت زمانی ندارد.
   علت آنکه امتیاز ورود روزانه به شما داده نشده، آنست که شما ۳روز حساب بآشگاه خود را همواره در حالت لاگین نگه داشته اید. لطفا هر روز پس از انجام فعالیت های روزانه در بآشگاه، حتماً با استفاده از گزینه “خروج از بآشگاه” در قسمت بالا سمت چپ صفحه مرورگر خود، از حساب بآشگاه خارج شده و روز بعد مجددا با ثبت نام کاربری و رمز عبور وارد حساب بآشگاه شوید تا امتیاز ورود روزانه برای شما لحاظ شود.

   با تشکر

   ۰
 35. agah04850 گفت:

  با سلام و عرض سپاس
  خواهشمند است میزان کامزد کارگزاری آگاه را در سبد گردانی اعلام نمایید و بفرمایید که با توجه به تجربه بازدهی این سبدگردانی در سال برای یک سرمایه گزار چقدر می باشد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی اگر در مورد سبدگردانی سوال دارید و تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب نمایید، لطفا فرم بالا را تکمیل نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   با تشکر

   ۰
 36. agah80402 گفت:

  سلام. ایا برای تازه کار سبد گردانی انجام می گیرد؟

  ۰
 37. agah04963 گفت:

  سلام .آیا آگاه خودش سبد گردانی میکنه؟
  شرایش چگونه است؟( درصورت مثبت بودن جواب بالا)

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بله، کارگزاری برای سرمایه های بالغ بر ۳۰۰میلیون تومان سبدگردانی انجام می دهد.
   برای اطلاع از شرایط سبدگردانی اختصاصی پیشنهاد می شود فرم انتهای صفحه را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   با تشکر

   ۰
 38. agah19986 گفت:

  با سلام
  پس از ایجاد کد سبد گردانی آیا همانند گذشته که خودم معاملات رو انجام میدادم امتیاز و تخفیف کارمزد به حساب باشگاه منظور خواهد شد یا شرایط متفاوت است.
  با تشکر

  ۰
 39. davodm65 گفت:

  سلام
  چه شرایطی برای یک سبد گردان وجود دارد.چگونه میتوان یک سبد گردان شد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   همانطور که در مطلب آمده است، سبدگردان نهادی مالی و دارای مجوز رسمی از سازمان بورس اوراق بهادار است و فعالیتش مدیریت منابع علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بورس است. شرکت‌های سبدگردان برای اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار باید شرایطی داشته باشند. این شرایط شامل موارد زیر است:

   حداقل سرمایه (حدود ۲ میلیارد تومان)
   فضای اداری مناسب و نیروهای کاری با مدارک حرفه ای کافی و مرتبط
   احراز صلاحیت حرفه‌ای سهامداران و اعضای هئیت مدیره
   اخذ مجوز سبدگردانی

   ۰
 40. m_manzoori@hotmail.com گفت:

  سود اختصاصی این صندوق ها بسیار پایین می باشد در حالی که با سرمایه ی شخص کار می کنند چرا حتی حاضر نیستند ۵۰ در صد از در امد را به خود شخص اختصاص دهند ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی منظور شما کدام نوع از صندوق ها است؟ صندوق های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یا صندوق های سرمایه‌گذاری در سهام؟؟

   ۰
 41. agahzarh510 گفت:

  سلام تشکر از مطلب خوبتون در مورد سبد گردانی

  ۰
 42. صادق گفت:

  سلام = من مقداری سهم دارم و با کارگزار ناظر از راه آنلاین معامله میکنم - لطفا بفرمایید آیا میشود مقداری از این سهام خودم را در اختیار سبدگردان بگذارم تا بوسیله او اداره شود - و چه اقداماتی باید دنبال کنم - ممنونم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز پیشنهاد میکنیم فرم انتهای مطلب را تکمیل نمایید تا در تماس تلفنی، کارشناسان سبدگردانی شما را بهتر راهنمایی کنند.

   با تشکر

   ۰
 43. بسیار ممنون از مطلب جامع و کامل در مورد سبدگردانی

  ۰
 44. 09473 گفت:

  با سلام به نظرم اگه در انتهای هر ماه کارنامه ی چندتا از سبدگردانی ها که توسط اساتید بزرگ آگاه انجام میشه به معرض دید اعضای باشگاه برسه خیلی از دوستان به سمت این مقوله میان.باتشکر

  ۰
 45. سیروس گفت:

  سلام من کد انلاین معاملاتی اگاه برام اومده ولی حساب مشتریم با کد انلاین نمیاره بالا ونمیتونم وارد باشگاه بشم وهمچنین نرم افزار معاملاتیو اسا وارد نمیشه چیکار باید کرد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی برای بررسی این موضوع با شما تماس گرفته شد ولی متاسفانه همراه شما خاموش بود.
   لذا خواهشمند است در ساعات اداری با واحد پشتیبانی بآشگاه به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

   با تشکر

   ۰
 46. a06442 گفت:

  سلام
  حداقل مبلغ جهت سبدگردانی بسیار بالاست بهتر است حداقل را کاهش داد (مثلا ۱۰میلیون تومان )مانند بعضی از کارگزاری ها تا سرمایه های خردبتوانند از ان استفاده کنند با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست محترم سبدگردانی برای سرمایه های خرد صرفه اقتصادی ندارد. صندوقهای سرمایه گذاری ابزاری هستند که با تجمیع سرمایه های خرد و تبدیل آنها به سرمایه های بزرگ تحت نظارت تیم تحلیل، بازدهی مناسبی را هم برای سرمایه گذاران و هم برای متولیان و اجزاء صندوق ایجاد میکنند. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید:
   https://bashgah.com/blog/%d8%b5%d9%86%d8%af%d9%88%d9%82-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84/

   ۰
   • محمود گفت:

    با این سیاست اجرایی که تو جامعه و بازار پیاده شده هر روز پولدار پولدارتر و بی پول بی پولتر میشه.متاسفم برای سیاست اقتصاد کشورم

    ۰
 47. agah17199 گفت:

  سلام
  مطالبتون خیلی مفید هست,حدود دوماه هست که عضو باشگاع هستم کلی مطالب مفید و کاربردی یاد گرفتم,ممنون بابت زحماتتون

  ۰
 48. agah69335 گفت:

  سلام. برای سبدگردانی مبالغ پایین بهتر است برنامه داشته باشید. جمع آوری سرمایه های خرد نیز مبلغ قابل توجهی خواهد شد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز، با توجه به اینکه سبدگردانان، تعداد محدودی پرتفو را می توانند تحت نظارت داشته باشند، لذا سرمایه های خُرد را در صندوق های سرمایه‌گذاری در سهام مدیریت می کنند.
   و سرمایه های بالغ بر ۲۰۰میلیون تومان را بصورت اختصاصی مدیریت می کنند.
   شایان ذکر است که استانداردها و قوانین مدیریت سبد و مدیریت ریسک برای هر دو گزینه رعایت می شود.

   ۰
 49. محمد گفت:

  باسلام
  درآخرین گزارش سازمان بورس از عملکرد کارگزاریها تنها ۹ شرکت هستند که مجوز سبدگردانی دارند و کارگزاری آگاه در لیست نبود. لطفا توضیح بفرمایید.
  باتشکر

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز آخرین گزارش سازمان بورس از عملکرد کارگزاری‌ها مربوط به آبان ۹۷ است که در آن کارگزاری‌ها بر اساس حجم معاملات رتبه‌بندی شده و کارگزاری آگاه رتبه‌ دوم را به خود اختصاص داده و اشاره‌ای به مجوزها نشده است؛ لطفاً عنوان و تاریخ گزارش را اعلام فرمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سبدگردانی آگاه می‌توانید به وب‌سایت آگاه که در زیر آورده شده است مراجعه کرده و از قسمت «سبدگردانی» اطلاعات مربوطه را دریافت فرمایید
   www.agah.com

   ۰
 50. SAHAR گفت:

  سلام.
  مطالب بسیار خوبی بود.
  یک سوال، بانکهایی که سهامشون عرضه میشه و مشخصا بانک شهر ، ضمانت نقد شوندگی شون درست و قابل قبول هست؟

  ۰
 51. AG8557 گفت:

  سلام و وقت بخیر ،در صورتیکه سرمایه ۵۰۰ میلیون داشته باشم پیشنهاد شما سبد گردانی است یا خیر ؟ اگه هست در خصوص سبد گردانی در بازه کمتراز یکسال بعنوان مثال دو ماه یا سه ماه با درصد بالا داریم ؟ اگه هست بی زحمت راهنمایی بفرمایید

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   حداقل سرمایه مورد نیاز برای سبدگردانی در حال حاضر ۵۰۰ میلیون تومان است که ممکن است این مبلغ به ۸۰۰ میلیون تومان تغییر یابد.
   جهت اطلاعات بیشتر درخصوص شرایط سبدگردانی کارگزاری آگاه در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۱ تماس حاصل بفرمایید.

   ۰
 52. AK8490 گفت:

  حداقل مبلغ سبدگردانی چقدر است؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام و احترام
   حداقل میزان سرمایه برای سبدگردانی در کارگزاری آگاه، معادل ۵ میلیارد ریال است.
   جهت اطلاع از شرایط با پشتیبانی بآشگاه تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 53. AA2981 گفت:

  سلام
  آیا سبد گزدانی سود ماهانه می دهد؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   خیر دوست عزیز؛ سرمایه شما در سبدگردانی اختصاصی به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مختلف با نگاه میان‌مدّت و بلندمدّت انجام می‌گیرد لذا در آن درآمد ماهیانه وجود ندارد.
   برای اخذ درآمد ماهیانه، شما می‌توانید در صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نوع «درآمد ثابت» سرمایه‌گذاری کنید امّا سود این نوع صندوق‌ها نسبت به سبدگردانی اختصاصی کمتر است. شما در لینک زیر می‌توانید در خصوص صندوق بانک گردشگری که از نوع درآمد ثابت است اطلاعات کسب کنید:
   http://www.gbfund.ir
   همچنین با مراجعه به لینک زیر و دریافت «کتابچه مدیریت دارایی آگاه»به صورت رایگان، می‌توانید در خصوص سبدگردانی اختصاصی اطلاعات بیشتری کسب کنید:
   https://goo.gl/9TnDE5

   ۰
 54. AO1145 گفت:

  درود فراوان.
  به شخصه به این اطلاعات خیلی نیاز داشتم. ممنون از درج اینچنین مطالب مفید و کاربردی.
  موفق باشید.

  ۰
 55. AA2981 گفت:

  سلام

  مزایای سبدگردانی اختصصاصی کدامند؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام
   از مزایای سبدگردانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
   ۱٫ تشکیل سبد متنوع توسط تیم مدیریت حرفه ای و متخصص و در نتیجه کاهش ریسک
   ۲٫ انعطاف‌پذیری بیشتر و تشکیل سبد به صورت اختصاصی برای هر سرمایه‌گذار با توجه به ویژگی‌های شخصیتی هر فرد مثل درجه ریسک‌گریزی یا ریسک‌پذیری
   ۳٫ عدم وجود تضاد منافع بین شرکت سبدگردان و شخص سرمایه‌گذار
   ۴٫ عدم نیاز به دانش تخصصی یا صرف وقت
   ۵٫ شفافیت و امکان نظارت بر فرآیند سبدگردانی و ارائه گزارشات ماهانه، ۳ ماهه و ۶ ماهه به سرمایه‌گذار

   ۰
 56. AM0479 گفت:

  آیا با ۲میلیون تومان هم میشه کار کرد و اگه میشه چقدر سود داره

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ با دومیلیون تومان شما می‌توانید واحدهای صندوق بانک گردشگری یا هستی بخش آگاه را خریداری کنید.
   برای مشاهده بازدهی صندوق بانک گردشگری در ادوار مختلف می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://www.gbfund.ir
   برای مشاهده بازدهی صندوق هستی بخش آگاه در ادوار مختلف می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://www.hbagahfund.com/

   ۰
 57. Sajjad گفت:

  سلام من الان پولم توبانک قوامین هست روزشمار داره ۲۱ درصد پول میده وهرموقعم دوست داشته باشم واریزوبرداشت دارم

  ۰
 58. AU0902 گفت:

  با سلام
  افرادی که به دلیل نداشتن دانش و تجربه یا وقت قادر به سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سرمایه نیستند، بهترین روش سرمایه‌گذاری سبدگردانی است. چه تضمینی وجود دارد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   برای کسب اطلاعات کامل در خصوص سبدگردانی می‌توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید:
   ۰۲۱-۸۲۱۵۴۲۱۰

   ۰
 59. AX4595 گفت:

  باسلام واحترام
  من تماس گرفتم مبلغ سبد گردانیتون حداقل ۸۰۰ میلیون تومنه
  پیشنهادم اینه یه مقدار حداقل را پایین بیاورید تا سرمایه های کوچکتر هم بتونن مشارکت کنن

  ۰
  • سجاد گفت:

   با سلام،اینطور که سال به سال پیش می ره مرتب در حال افزایش سرمایه هستن برای سبدگردانی،لطفا اگه جاداره و قانع هستید مبلغ ثابت بزارید که اعضای محترم بتونن وارد سبد کنن سرمایشون،سال دیگه فک کنم برای سبد گردانی سرمایه ۱-۱۲۰۰لازمه اینطور که پیش میرن سبد گردانا

   ۰
   • Agah گفت:

    با سلام و احترام

    دوست عزیز؛ با توجه به افزایش تقاضا برای سبدگردانی و افزایش تعداد سبد و به تبع افزایش هزینه و زمان مدیریت سبدها، ناگزیر حداقل سرمایه‌ها افزایش خواهد یافت. هم اکنون حداقل سرمایه برای سبدگردانی اختصاصی آگاه ۱ میلیارد تومان است.

    ۰
 60. سلام
  من از این مقاله سبدگردانی خیلی استفاده کردم.
  عرض تشکر دارم از مطالب آموزنده ای که در سایت قرار میدید و همینطور خسته نباشید از این مجموعه خیلی بزرگ و معتبر و امیدوارم همیشه موفق و موید باشید.

  ۰
 61. محسن بینا گفت:

  با سلام و خسته نباشید لطفا در مورد درصد سود و زیان سبد گردانی مطلب بذارید

  ۰
 62. واقعا مطلب،عالی و مفید بود

  ۱
 63. نیروانا گفت:

  چرا برای سرمایه گذاری بورس را انتخاب کنیم؟
  سرمایه گذاری در بورس اگر همراه با علم و آگاهی و همراه با تحلیل مالی باشد قطعا سود و افزایش ارزش سهام را تضمین میکند و به نوعی کسب درآمد میکند. همچنین یکی از مهم ترین فواید سرمایه گذاری در بورس برخورداری از حمایت قانون است.همچنان که شرکت هایی ک درآن ها سرمایه گذاری میشود, باید کلیه ی اطلاعات مالی و برنامه ها و… خود را به سامان بورس اعلام کنند

  ۰
 64. حجت گفت:

  سلام
  بهترین صندو ق سرمایه گذاری کدام است؟
  با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   صندوق آگاه جزو قدیمی ترین و پربازده ترین صندوق در ۱۲ سال گذشته بوده به طوری که توانسته با مدیریت ریسک سرمایه افراد را در ۱۲ سال حدودا ۴۲۰ برابر کند یعنی حدود ۴۲ هزار درصد بازدهی ایجاد کند.
   استراتژی مدیریت سرمایه گذاری صندوق حداکثر کردن بازده در مقابل ریسکی معقول است و افق زمانی بلند مدت رو در نظر میگیرد . به همین دلیل در سهم های بنیادی بازار سرمایه گذاری میکنند درسایت "شرکت مدیریت فناوری بورس تهرانمرکز پردازش اطلاعات مالی ایران "بازدهی همه صندوق ها را از بدو تاسیس میتوانید مشاهده کنید وببینید صندوق آگاه با اختلاف از مابقی صندوق ها اول است.

   ۰
 65. امیر گفت:

  با سلام کارگذاری آگاه با مبلغ ۳ میلیارد سبد گردانی انجام می شود با تشکر

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: