راهنمای دریافت کد معاملاتی بورس اوراق بهادار و کد آنلاین در کارگزاری آگاه

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی انحصاری سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد. در ادامه این مطلب مراحل دریافت کد سهامداری و معاملات برخط به صورت غیرحضوری (آگاه اکسپرس) و حضوری، نیمه‌حضوری، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط را مورد بررسی قرار گرفته است.

فهرست

الف) مراحل دریافت کد سهامداری (بورسی) در شرکت کارگزاری آگاه (حضوری و غیرحضوری و نیمه‌حضوری)
ب) مراحل دریافت کد اینترنتی در شرکت کارگزاری آگاه
پ) مراحل دریافت کد معاملات برخط در شرکت کارگزاری آگاه
ت) خرید و فروش حضوری سهام در کارگزاری آگاه
ث) خرید و فروش اینترنتی سهام در کارگزاری آگاه
ج) خرید و فروش آنلاین سهام در کارگزاری آگاه

الف) مراحل دریافت کد سهامداری (بورسی) در شرکت کارگزاری آگاه

 • متقاضیان حقیقی:

۱- دریافت و تکمیل فرم مشخصات مشریان حقیقی
۲- اصل و تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات) و کارت ملی (پشت و رو).
۳- مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه.
۴- در صورت عدم مغایرت مشخصات هویتی، زمان لازم جهت صدور کد سهامداری ۴۸ ساعت کاری پس از تایید مدارک است.

متقاضیان می‌توانند به منظور دریافت کد بورسی و کاربری آنلاین سهام به صورت غیر حضوری و نیمه‌حضوری نیز اقدام نمایند. به‌منظور دریافت کد بورسی و معاملاتی به‌صورت غیرحضوری، کارگزاری آگاه با راه‌اندازی سرویس “آگاه اکسپرس” این امکان را در اختیار متقاضیان قرار داده است تا بتوانند بدون مراجعه به شعب کارگزاری و در محل خود اقدام به دریافت کد نمایند. برای این منظور راهنمای استفاده از سامانه آگاه اکسپرس (سامانه کدگیری غیرحضوری) در بلاگ بآشگاه قرار گرفته است.

به‌منظور دریافت کد بورسی و آنلاین معاملاتی در کارگزاری آگاه، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و انجام مرحله احراز هویت، اقدام به دریافت کد نمایند. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر درخصوص دریافت کد از طریق دفاتر منتخب پیشخوان دولت می‌توانید به مطلب دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در دفاتر منتخب پیشخوان دولت در سراسر ایران

مراجعه نمایید.

 • متقاضیان حقوقی:

۱- تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس.
۲- تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات.
۳- تصویر اساسنامه.
۴- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیآت مدیره.
۵- تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی و تعهد نامه.

ب) مراحل دریافت کد اینترنتی در شرکت کارگزاری آگاه

اگر متقاضی از مشتریان آگاه باشد:
۱- ارائه یک اصل کارت شناسائی معتبر.
۲- تکمیل فرم توافقنامه معاملات اینترنتی.

اگر متقاضی از مشتریان آگاه نباشد:
۱- اصل و تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات) و کارت ملی (پشت و رو).
۲- تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقیقی.
۳- تکمیل فرم توافقنامه معاملات اینترنتی.
۴- شناسه کاربری و رمز عبور پس از به آدرس الکترونیکی مشتری ارسال می‌شود.

پ) مراحل دریافت کد معاملات برخط در شرکت کارگزاری آگاه

 • متقاضیان حقیقی:

۱- دریافت و تکمیل فرم مشخصات مشریان حقیقی.
۲- دریافت و تکمیل فرم قرارداد معاملات برخط و پاسخ به سوالات آزمون معاملات برخط.
۳- اصل و تصویر شناسنامه (صفحه اول و صفحه توضیحات) و کارت ملی (پشت و رو).
۴- تصویر مدرک تحصیلی دیپلم به بالا.
۵- مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه.
۶- یکی از مهمترین مزایای نرم‌افزار معاملات برخط آسا، امکان برقراری ارتباط یکپارچه بین حساب بانکی و حساب کاربری سامانه خرید و فروش آنلاین است. برای بهره‌مندی از این خدمات، افتتاح حساب کوتاه‌مدت یا قرض‌الحسنه نزد بانک ملت یا بانک سامان الزامی است. چنانچه متقاضی دارای حساب ملت باشد، پس از دریافت فرم معرفی به بانک از شعب کارگزاری آگاه به یکی از شعب بانک ملت مراجعه نماید. درصورتی‌که حساب متقاضی نزد بانک سامان باشد، این مرحله از طریق اینترنت بانک قابل انجام است.
۷- در صورت عدم مغایرت مشخصات هویتی، زمان لازم جهت صدور کد معاملات برخط ۲۴ ساعت کاری پس از تایید مدارک است. شناسه کاربری و رمز عبور از طریق پیام کوتاه و آدرس الکترونیکی برای مشتری ارسال می‌شود.
۸- درصورت تمایل به انتقال ناظر، سرمایه‌گذار می‌تواند ضمن ارائه آخرین برگه سهام خود که ممهور به مهر کارگزاری قبلی است، با تکمیل فرم انتقال ناظر اشخاص حقیقی، نسبت به فروش سهام قبلی خود در کارگزاری آگاه اقدام نماید.

 “آگاه اکسپرس” سرویس جدید کارگزاری آگاه است که امکان کدگیری غیرحضوری را برای متقاضیان فراهم کرده است.

 • متقاضیان حقوقی:

۱- تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس.
۲- تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات.
۳- تصویر اساسنامه.
۴- کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیآت مدیره.
۵- تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی و تعهد نامه.
۶- تکمیل فرم قرارداد آنلاین.
۷- درصورت تمایل به انتقال ناظر، سرمایه‌گذار حقوقی می‌تواند ضمن ارائه آخرین برگه سهام خود که ممهور به مهر کارگزاری قبلی است، با تکمیل فرم انتقال ناظر اشخاص حقوقی، نسبت به فروش سهام قبلی خود در کارگزاری آگاه اقدام نماید.

ت) خرید و فروش حضوری سهام در کارگزاری آگاه

پس از اخذ کد سهامداری که در مراحل قبل توضیح داده شد، جهت ثبت سفارش خرید یا فروش به صورت حضوری، لازم است با اصل مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه) و اصل برگه سهام خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه شود. شایان ذکر است به منظور انجام معامله در یک روز مشخص، متقاضی از ساعت ۸ الی ۱۲ همان روز در محل شعب مجاز کارگزاری آگاه حضور داشته باشد. زمان تسویه خرید و فروش سهام بورس اوراق‌بهادار ۲ روز کاری است و ۲ روز کاری پس از فروش سهام، پول حاصل فروش به حساب فروشنده واریز می‌شود. شایان ذکر است در زمان فروش علاوه‌بر کارمزد فروش، ۰/۵ درصد از ارزش فروش سهام به عنوان مالیات از فروشنده کسر می‌شود. خرید سهام بورس و فرابورس بدون مالیات است. کارمزد خرید و فروش سهام در بازار بورس و فرابورس ایران برای موارد مختلف به میزانی است که از طرف نهاد قانون‌گذار تعیین می‌شود.

ث) خرید و فروش اینترنتی سهام در کارگزاری آگاه

برای ثبت سفارش خرید یا فروش سهام از طریق اینترنت، پس از اخذ شناسه سهامداری و اینترنتی، لازم است به سایت کارگزاری آگاه مراجعه شود. درصورتی‌که سرمایه‌گذار در کارگزاری آگاه نام کاربری معاملات آنلاین داشته باشد، می‌تواند در سامانه معاملات آنلاین آسا، بخش درخواست‌ها، سفارش خود را ثبت نماید.

ج) خرید و فروش آنلاین سهام در کارگزاری آگاه

برای انجام معاملات آنلاین سهام، پس از اخذ کد سهامداری و آنلاین، متقاضی می‌تواند با مراجعه به سامانه معاملات برخط آسا نسبت به انجام خریدو فروش سهام خود اقدام نماید. برای بهره‌مندی از راهنمای استفاده از نسخه وب نرم‌افزار آسا، نسخه اندروید و iOS (آیفون) آن و آشنایی با مزایای نرم ‌افزار از مطالب پیشین استفاده شود.

معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با نحوه دریافت کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری (آگاه اکسپرس) در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به سوالات متداول رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.102 نظر در مورد مطلب “راهنمای دریافت کد معاملاتی بورس اوراق بهادار و کد آنلاین در کارگزاری آگاه

 1. لطفا نحوه گرفتن کدمعاملاتی و عضویت در کارگزاری رو بصورت غیرحضوری – برای کسانی که در شهرشون هیچ شعبه ای از کارگزاری وجود نداره – شرح بدید.
  ممنون
  جهاندیده

  1. سلام
   اگه در شهر خودتون شعبه کارگزاری آگاه وجود نداره، با نزدیگ ترین شعبه تماس بگیرید. علاوه بر این می تونید روزهای شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید.
   ۰۲۱-۸۲۱۵۴۲۰۰
   ۰۲۱-۸۲۱۵۴۲۱۵

 2. در حال حاضر بسیاری از کارگزاری ها کمابیش بسیاری از بخش‌های مربوط به دریافت کد معاملاتی از کارگزاری را به شکل آنلاین انجام می‌دهند و حتی برخی از آن ها با ارائه‌ی خدماتی خاص زمان حضور مشتری در دفتر کارگزاری را به حداقل رسانده‌اند. به نظرم کارگزاری آگاه نیز می‌تواند پیشبرد حداقل بخش‌هایی از این فرایند را به شکل آنلاین فراهم کند.

  1. سلام دوست گرامی
   از انجا که احراز هویت مشتری از شرایط کدگیری است، لذا حضور فرد در کارگزاری الزامی است. درخصوص کاهش زمان متقاضی حضور در کارگزاری، متقاضیان می تونند فرم های مربوطه رو هم از طریق بلاگ در مطلب راهنمای دریافت کد معاملاتی بورس اوراق بهادار و کد آنلاین در کارگزاری آگاه یا از طریق سایت کارگزاری آگاه پرینت گرفته، تکمیل کنند و با فرم های تکمیل شده (بدون امضا) و مدارک لازم تشریف بیارند کارگزاری.

  1. با سلام، دوست عزیز برای دریافت کد معاملاتی آنلاین باید به همراه مدارک هویتی خود شامل، اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه آخرین مدرک تحصیلی خود که حداقل دیپلم است، به محل کارگزاری مراجعه و درخواست کد معاملاتی آنلاین نمایید.

  2. سلام دوست گرامی
   دانلود نرم‌افزار محدودیت مکانی ندارد. شما در سراسر دنیا می‌توانید آن را نصب کرده و استفاده نمایید.
   اگر فرد کد آنلاین کارگزاری آگاه را داشته باشد، برای استفاده از نرم افزار نیازی به ثبت نام ندارد.
   اما اگر با کد آنلاین کارگزاری آگاه را نداشته باشد، لازم است کپی مدارک خود را در سفارتخانه‌های ایران برابر اصل نموده و همراه با فرم‌های تکمیل شده و از طریق پست به آدرس کارگزاری ارسال نمایند.

  1. سلام
   خیر، هیچ مشکلی نیست. برای کارگزاری آگاه فرقی نمیکنه شماره حساب برای چه بانکی باشه.
   اینکه بانک ملت و سامان پیشنهاد شده، صرفا به جهت راحتی کار مشتری است. برای ما تفاوتی نمیکنه شما چه شماره حسابی ارائه بدید. همه بانکها برای ما قابل قبول هستند.

 3. سلام
  من عضو یه کارگزار دیگه هستم و کد بورسی هم دارم حالا اگه بخوام عضو آگاه بشم آیا باید از کاگزار قبلی انصراف بدم؟ و اون قبلی لغو میشه؟ یا میشه عضو هر دو کارگزار باشم همزمان؟
  آیا برای گرفتن کد معملات برخط آنلاین باید آزمون یا امتحانی بدهم؟

  1. سلام
   برای دریافت کد انلاین در کارگزاری جدید نیاز به انصراف از کارگزاری قبلی نیست.
   بله، همراه با قرارداد آنلاین ۱۰ سوال در خصوص معاملات بورس اوراق بهادار به شما داده می شود که لازم است حداقل به ۷ مورد پاسخ صحیح دهید.

 4. باسلام آیا سولات خیلی تخصصی هستش. احتمال داره پاسخ لازم داده نشه وپذیرش بشیم معمولا چه سوالهای داده میشه

 5. سلام من ساکن اصفهان هستم هیچ گونه اطلاعاتی در مورد بورس و خرید و فروش سهام ندارم باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست گرامی
   برای شروع به فعالیت در بازار سرمایه، لازم است ابتدا اطلاعاتی در این خصوص کسب نمایید. برای مثال روش های سرمایه گذاری و راه هایی که برای کاهش ریسک پرتفو وجود دارد را بشناسید. به عنوان مثال معاملات اوراق مشارکت یا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می تواند منجر به کاهش ریسک پرتفو گردد. در بلاگ بآشگاه مطالب متعددی برای آموزش قرارداده شده است. علاوه بر این پیشنهاد می کنیم در دوره های آموزشی نظیر آشنایی با بازار سرمایه شرکت نمایید. برای اطلاع از دوره ها می توانید با شماره ۸۲۱۵۴۱۰۲-۰۲۱ در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

 6. با عرض سلام
  من چند روز بیش به کارگزاری مراجعه کردم و هم کد بورسی و هم کد معاملات بر خط آنلاین گرفتم . اما الان ۴۸ ساعت گذشته ولی برای موبایلم فقط این بیام اومده ” مشتری گرامی به جمع خانواده آگاه خوش آمدید. کارگزاری آگاه ” الانم نه username نه password دریافت کردم . باید چه کاری انجام بدم ؟ ممنون میشم رسیدگی کنید.

  1. سلام
   ابتدا خواهشمندیم در زمان بروز هر مشکلی، مشخصات خود را ثبت نمایید تا امکان پیگیری وجود داشته باشد.
   در وهله دوم به اطلاع می رسانیم برای دریافت کد بورسی ۴۸ ساعت کاری زمان لازم است (یعنی تعطیلات محاسبه نخواهد شد).
   در صورتی که ۴۸ ساعت کاری از زمان مراجعه شما به کارگزاری گذشته است، برای پیگیری می توانید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۸۰۰-۰۲۱ و یا ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 7. سلام خسته نباشید من میخوام تازه وارد بازار بورس بشم اما نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  1. سلام دوست گرامی
   لطفا مشخصات تماسی خود را مرقوم بفرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و توضیحات لازم را حضورتان اعلام نمایند.
   با سپاس

 8. با سلام
  واقعا که این روش از کاغذبازی و معطلی و ایاب ذهاب و سردرگمی بسیاری از دوستان علاقه مند جلوگیری میکند
  متشکریم از آگاه

 9. با سلام
  بنده همانطور که کامنت گذاشته بودم و در تماس تلفنی شما (آقای عرفان) هم عرض کردم کد بورسی (طاه۱۰۳۸۱) را ازسال ۷۴ دارم ولی در قسمت ثبت نام آنلاین اکسپرس( http://ex.agah.com) برای دریافت کد آنلاین معاملاتی آگاه که الان انجام دادم ، در هیچ مرحله ای از من کد بورسی سوال نشد..چرا؟
  مگر مطابق مقررات بورس به هر شخص فقط یک کد بورسی واحد و همیشگی تعلق نمی گیرد؟؟
  با تشکر

  1. سلام
   دوست گرامی درج کد بورسی ضروری نیست، زیرا به هنگام ورود اطلاعات شما به سامانه شرکت بورس، کدبورسی شما مشخص می شود.
   هر فرد یک کد بورسی دارد.

 10. سلام خسته نباشین
  من میخوام فعالیتم و تو زمینه بورس شروع کنم ولی اطلاعاتم تکمیل نیست لطفن منو راهنمایی کنین که زودتر شرو کنم.ممنون

  1. سلام دوست گرامی
   در وهله آول توصیه میکنم در همایش آشنایی با بازار سرمایه ایران که به صورت راسگان در کارگزاری آگاه برگزار میشه ثبت نام و شرکت کنید.
   ضمنا با مطالعه مطالبی که در بلاگ قرار دادیم نظیر سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان: راهنمای کامل، آشنایی با بازار سرمایه و انواع اوراق بهادار اطلاعات سودمندی را کسب خواهید کرد.

 11. با سلام و خسته نباشید، بنده کدمعاملاتی رو دریافت کردم و از طریق سایت وارد کاربری خود شدم و رمزمو عوض کردم ولی از طریق اپلیکیش آگاه نمی توانم وارد شوم و خطای رمز یا کاربری اشتباه است رو میدهد، درصورتی که از طریق سایت براحتی وارد می شوم لطف کنید راهنمایی کنید چکار باید انجام دهم

  1. سلام
   دوست گرامی، چنانچه از درست وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور معاملات برخط(آنلاین) خود اطمینان دارید برای پیگیری این موضوع با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

  1. سلام
   فقط میتونه کد بورسی بگیره و برای خرید و فروش اوراق میبایست در کارگزاری سفارش بگذاره تا کارگزاری برای ایشان خرید و فروش انجام بده.

 12. سلام من تا حالا در بورس فعالیتی نداشتم کمی راجع به آن مطالعه کردم می خواستم بدونم حداقل سرمایه گذاری چه قدر است ؟یعنی هر شخص با چه مقدار می تواند در بورس سهام دار شود؟ممنون می شوم راهنمایی کنید

  1. سلام
   دوست گرامی حداقل ارزش یک سفارش خرید یا فروش (یعنی حاصلضرب تعداد سهم در مبلغ هر سهم) در سامانه آنلاین برابر با ۱۰۰ هزار تومان است.

 13. با سلام و خسته نباشید
  من اقدام به ثبت نام در سایت شما کردم ولی کمی طولانی شد و از سایت بیرون اومد حالا وقتی با ایمیل و پسورد وارد میشم وقتی کد امنیتی سایتا میزنم پیغام خطا در کد امنیتی را میدهد لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

 14. با سلام موقع وارد شدن با ایمیل و پسورد و کد امنیتی پیغام خطای کد امنیتی را میدهد لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 15. سلام بنده برای شرکت در مناقصه دولتی نیاز به کد بورس دارم و هیچ اطلاعاتی ندارم برای ثبت نام باید چیکار کرد و مدارک شرکت باید بروز باشه یا فرقی نمیکنه من آخرین باری که شرکت بروز کردم سال ۹۰ بوده در گیلان هستم و ادرس دفتر کارگزاری در استان را ندارم لطفا راهنمای فرماید بنده را ۰۹۱۱۱۸۵۸۹۵۴
  سلام لطفا یک نمنه از فرم درخواست در سربرگ شرکت را برای بنده ارسال نماید با تشکر

  1. با سلام
   طی تماس تلفنی همکاران، راهنمایی های لازم و نیز آدرس شعبه رشت جهت تکمیل فرمها و ارائه مدارک، به شما اعلام شد.

 16. سلام
  وقت بخیر
  آیا افتتاح حساب در کارگزاری آگاه و دریافت کد معاملاتی، مستلزم حداقلی از معامله (در مقطع معینی از زمان) به واسطه این کارگزاریست؟ در مورد استفاده از خدمات عرضه اولیه چطور؟ آیا استفاده از این خدمات، مستلزم شرائط خاصی (سپرده گذاری در کارگزاری به مدت معین، حد مشخصی از معامله در کارگزاری یا …) است؟
  متشکرم

  1. با سلام
   دوست گرامی دریافت کدمعاملات برخط(آنلاین) از کارگزاری آگاه مستلزم پرداخت هزینه ویا حداقلی از معاملات نیست. شما می توانید با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و مدرک تحصیلی دیپلم وبا مراجعه به یکی از شعب کارگزاری آگاه در تهران یا شهرستان ها، بصورت رایگان کد معاملات آنلاین دریافت نمایید.

   عرضه اولیه ها به ۲روش انجام می گردد: ۱- آنلاین ۲-آفلاین(استفاده از سهمیه کارگزاری)
   در روش اول، هر کاربر آنلاین سهمیه مشخصی دارد که با توجه به پیام های ناظر بازار در زمان شروع عرضه، سریعاً باید سفارش خود را ارسال نماید.
   در روش دوم، میبایست درخواست خود را از طریق ثبت سفارش اینترنتی یا ثبت تیکت به کارگزاری ارسال نمایید تا در صورت امکان به شما سهم عرضه اولیه تخصیص داده شود.

   با تشکر

 17. با سلام
  خواهشمند است طریقه ثبت نام اینترنتی شرکت ها و موسسات حقوقی رو بفرمایید .نشانی از ثبت نام اینترنتی شرکتها و دریافت کد فرا بوس نمی باشد .
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  سپاسگزارم

  1. با سلام
   دوست عزیز، در حال حاضر تکمیل فرم های کدبورسی و آنلاین بصورت اینترنتی(آگاه اکسپرس) برای اشخاص حقوقی امکان پذیر نیست.
   برای این منظور می توانید فرم های اشخاص حقوقی که در همین مطلب گذاشته شده را دریافت نموده و با در دست داشتن مدارک ذکر شده، برای احراز هویت به یکی از شعب کارگزاری آگاه در تهران یا شهرستان ها مراجعه نمایید.
   همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ ویا ۸۲۱۵۴۸۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا همکاران شما را راهنمایی کنند.

   با تشکر

 18. با سلام و احترام. ایا هنوز امکان درخواست عرضه اولیه آفلاین(سهمیه کارگزاری) وجود دارد؟ اگه جواب مثبت است در ثبت درخواست قیمت فردا را باید وارد کنیم ؟

  1. سلام
   دوست عزیز، در روش جدید (بوک بیلدینگ) کارگزاریها سهمیه ندارند و تمام سهام قابل عرضه، در روز نعیین شده و با شرایط تعیین شده بفروش خواهد رسید.
   لذا شما هم می توانید سفارش آنلاین بگذارید و هم می توانید درخواست خرید به کارگزار(سفارش آفلاین) بدهید.
   بدیهیست که سرعت ثبت سفارش بصورت آنلاین بالاتر خواهد بود.

 19. با سلام
  شماره حساب برای انجام معاملات آنلاین که تو ثبت نام میدیم چه نوع حسابی باشه؟ حساب جاری ؟ یا حساب خاصی باید برای اینکار افتتاح کنیم؟
  خدمات اینترنتی حساب مورد نظر رو هم باید فعال کنم، درسته؟

  1. سلام
   برای انجام معاملات اوراق بهادار، شماره حساب بهتر است قرض الحسنه یا سپرده کوتاه مدت باشد.
   همچنین برای آنکه بتوانید بصورت اینترنتی و سریع حساب معاملاتی خود را شارژ نمایید بهتر است رمز اینترنتی کارت عابر بانک حساب را نیز فعال کنید.

 20. پس از ثبت اطلاعات در مرحله روش احراز و انتخاب حضوری تیک صحت اطلاعات وارد شده نمایش داده نمی شود و نمی توان ثبت نهایی رو زد مشکل از چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

  1. سلام
   دوست گرامی برای بررسی این موضوع همکاران ما با شما تماس گرفتند ولی متاسفانه همراه شما خاموش است.
   لذا خواهشمند است در ساعات اداری با بخش آگاه اکسپرس به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 21. با سلام
  بنده تمایل دارم در زمینه سرمایه گذاری در بورس فعالیت کنم مطالب سایت و سوال و جواب ها رو هم تا حدودی مطالعه کردم ، اما نیاز دارم که با یکی از مشاوران محترم شما صحبت کنم ( باتوجه به حریم خصوصی اشخاص شماره تلفنم رو نمی خوام برای تماس اینجا قید کنم ) راهنمایی بفرمایید از طریق ایمیلی که ثبت کردم امکان هماهنگی و گفتگوی تلفنی ( از طریق اطلاعات تماس بنده در ایمیلی که به بنده ارسال میفرمایید ) میسر هستش ؟

  1. سلام
   شما می توانید در ساعات اداری، با بخش ارتباط با مشتریان کارگزاری آگاه تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

   ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰

 22. سلام
  من کد بورسی از یه کارگزاری دارم که خیلی وقته با اون کار نکرده ام ومی خواهم از اعضای کارگزاری اگاه بشوم لطف می کنید بفرمایید من باید چه کار کنم؟

 23. سلام
  بهتره اینجوری بنویسم:
  یکی از دوستان من کد بورسی از یه کارگزاری داره که خیلی وقته با اون کار نکرده و میخاد از اعضای کارگزاری اگاه بشود و فعالیت خود را شروع کند لطف می کنید بفرمایید باید چکار کند و از کجا شروع کند؟
  متشکرم

  1. سلام
   سلام
   اگر مدارکتان را کامل به کارگزاری تحویل داده‌اید، می توانید طی یک درخواست مکتوب و دست‌نویس، درخواست اصلاح شماره حساب بانکی خود به همراه اطلاعات صحیح حسابتان را اعلام فرمایید. راه‌های ارسال درخواست مذکور:
   ایمیل: crm@agah.com
   فکس: ۸۸۶۷۴۵۸۶-۰۲۱
   تایید دریافت فکس: ۸۲۱۵۴۰۰۰-۰۲۱ داخلی ۸۰۰

 24. سلام
  من واسه کد بورسی ثبت نام کردم میخواستم پرینت فرمهای تکمیل شده رو بگیرم ولی گزینه اش غیرفعاله عمل نمیکنه
  پرینت فرمها رو میخواستم واسه ارائه به دفتر پست متاسفانه کامنت گذاشتم ولی جوابمو ندادین و تماس هم گرفتم کسی پاسخگو نبود لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر

 25. با سلام
  من مدارک پستی خودمو برای کارگزاری ارسال کردم در هنگام پست مامور پست گفت که ادرس که توی فرم ها بود رو برای گیرنده بنویس منم نوشتم که مربوط به دفتر مرکزیه کار گزاری بود حالا مدارکم بر اساس رهگیری پستی امروز ظهر تحویل کارگزاری داده شده می خوام ببینم ایا ادرس درستی ارسال شده؟؟و این که اگر امکان دارد با توجه به تکمیل مدارکم فردا برام کد بورسی ایجاد کنید اخه برای دو شنبه نیازش دارم مرسی

  1. با سلام
   دوست گرامی مدارک و فرم های شما بدست کارگزاری آگاه رسیده است و روز یکشنبه مورخ ۱۶مهر نیز کدبورسی و آنلاین برای شما صادر و به شماره همراه و ایمیلتان ارسال شده است.
   درصورتیکه پیامک یا ایمیل حاوی نام کاربری و رمز عبور معاملات را دریافت ننموده‌اید، می توانید در ساعات اداری(شنبه الی چهارشنبه) با واحد خدمات آنلاین تماس گرفته و درخواست ارسال مجدد کنید.
   شماره تماس: ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰

 26. باسلام :
  سوال اول : باعضویت در هریک از کارگزاران بورس چه سودی به کارگزار می رسد ؟
  سوال دوم : آیا عضویت در کارگزار بورس برای شخص هزینه دارد ؟
  سوال سوم : اگر عضو یککارگزاری شویم ولی فعالیت نکنیم عضویت زماندار است باطل می شود ؟
  سوال چهارم : نقش کار گزارن بورس و تفاوت آنها در چیست ؟ برای ما نوع کار گزاری چه سودی دارد ؟ و اگر دارد از کجابفهمیمم کدام بهتر است.
  سوال پنجم : بورس تهران ارزش سرمایه گذاری دارد ؟ ریسک سرمایه گذاری آن تا چه حد است ؟
  سوال ششم : کسانی که رد باتدا وارد بورس می شوند تا چد مدت معقولی انتظار سود داشته باشند و بلعکس ضرر داشته باشند ؟
  با سپاس.

  1. سلام دوست بزرگوار

   ۱- با عضویت هر یک از مشتریان در کارگزاری، مزایایی شامل حال کارگزاران نمی‌شود و تا زمانی‌که معاملات آنها در کارگزاری انجام نگیرد، مبلغی از سوی مشتری برای کارگزاری واریز نمی شود. سرمایه‌گذاران در ازاء انجام معاملات خرید و فروش در بورس اوارق بهادار تهران، ملزم به پرداخت کارمزد هستند. این کارمزد برای معاملات اوراق مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال کارمزد کارگزاری در هر خرید یا فروش برابر با ۰٫۰۰۴ ارزش معامله است. البته کارمزد پرداختی شامل اقلام دیگری نیز هست که برای اطلاع از آن می توانید به مطلب “کارمزدها و نرخ خدمات در بازار سرمایه ایران” مراجعه نمایید.
   شایان ذکر است مشتریان کارگزاری آگاه می‌توانند با عضویت در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه از تخفیفات کارمزد در معاملات خود بهره‌مند شوند. این تخفیفات از ۱۰% تا ۲۵% باتوجه به سطح مشتریان در بآشگاه، اعمال شده و وجه نقد حاصل از آن در حساب وجه نقد بآشگاه واریز می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سازوکار بآشگاه به مطلب “نحوه‌ی عضویت و راهنمای استفاده از بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه” مراجعه نمایید.
   ۲- عضویت و دریافت کد بورسی یا آنلاین در کارگزاری هیچ گونه هزینه ای برای مشتری ندارد.
   ۳- طبق دستورالعمل اجرایی معاملات برخط اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران، در صورت عدم استفاده مشتری به مدت ۹۰ روز متوالی از حساب کاربری خود، کارگزاری دسترسی مشتری را غیرفعال خواهد نمود. فعال شدن دسترسی مستلزم درخواست مجدد مشتری است.

   ۴- کارگزاران اشخاص حقوقی هستند که به نمایندگی از طرف مشتریان اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار و کالا و یا اوراق مبتنی بر کالا و ارائه سایر خدمات در بازار سرمایه به مشتریان می‌نمایند و در یک جمله می‌توان گفت کارگزار واسط بین سرمایه‌گذاران و سازمان بورس هستند و کار خرید و فروش سهام و اوراق‌بهادار به نمایندگی از طرف مشتریان توسط کارگزاران انجام می‌شود. تمایز کارگزاری‌ها با یکدیگر در نحوه‌ی ارائه خدمات خود به مشتریان است.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه‌ی انتخاب کارگزار میتوانید به بآشگاه بلاگ مراجع کرده و ویدیو “چگونه یک کارگزار بورس اوراق بهادار، انتخاب کنیم؟” مشاهده نمایید.
   برای انتخاب کارگزاری می‌بایست خدمات آنها را با هم مقایسه کرد و با توجه به اهداف خود در سرمایه‌گذاری، کارگزاری مناسب خود را انتخاب نمایید. برای مطلع شدن از خدمات کاگزاری آگاه می‌توانید به مطلب “لیست خدمات کارگزاری آگاه برای فعالان بازار سرمایه” در بآشگاه بلاگ مراجعه نمایید.

   ۵ و ۶- سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار تهران ازجمله سرمایه‌گذاری‌های دارای ریسک محسوب شده و برای فعالیت در آن نیاز به دانش، تجربه و زمان کافی دارید. برای آشنایی با ریسک و بازده می توانید مطالب مرتبط را در بآشگاه مطالعه نمایید. برای آموزش در زمینه بازار سرمایه می‌توانید از مطالب آموزشی و ویدیو‌های آموزشی رایگان در بآشگاه بلاگ استفاده نموده و همچنین با تخفیف ۲۰ تا ۶۰ درصدی در کلاس‌های آموزشی و “همایش‌ها” شرکت کنید. اگر سرمایه گذار دانش و زمان کافی برای معاملات در بازار بورس ندارد، می تواند از خدمات سبدگردانی استفاده نماید.
   کسب سود و ضرر در بازار سرمایه تابع متغیرهای فراوانی است.ازجمله این متغیرها می‌توان به شرایط اقتصادی خرد و کلان و سیاسی کشور و همچنین ویژگی‌ها و اهداف سرمایه‌گذار اشاره کرد. همان‌طور که در خطوط بالا مطرح شد سرمایه‌گذار موفق به‌منظور کسب سود در بازار سرمایه به دانش، تجربه و زمان کافی نیازمند است. درنتیجه نمی‌توان در پاسخ قطعی برای پرسش جنابعالی مطرح کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی سرمایه‌گذاری در ابتدای مسیر سرمایه‌گذاری می‌توانید به مطلب “سرمایه‌گذاری در بورس برای تازه‌واردان” مراجعه نمایید.

 27. با سلام و خسته نباشید
  من مدارکم را در روز پنج شنبه تحویل پست دادم و در روز شنبه مورخ ۹۶/۷/۲۲ و براساس اعلام پست تحویل کارگزاری شده است ولی امروز تماس گرفتم گفتن هنوز به ما تحویل ندادن چند روز دیگه تازه بدست ما می رسه مگه پستش پیشتاز نیست ؟ من پیش خودم گفتم شنبه می رسه دستشون تا یکشنبه کد بورسی رو می گیرم لطفا پیگیری نمائید

  1. سلام
   مدارک شما در روز جاری (چهارشنبه ۲۶ مهرماه) به کارگزاری تحویل داده شده است. لذا حدود ۳ روز کاری زمان نیاز است تا کد بورسی و پس از آن کاربری آنلاین شما صادر شود. البته اگر شما پیش از این کد بورسی داشته اید، زمان کمتری برای ایجاد دسترسی آنلاین شما صرف خواهد شد.

 28. سلام حساب بانکی که باید افتتاح کنیم که باید حتما بانک ملت و سامان باشه چه نوع حسابی باید باشه حتما باید قرض الحسنه باشه یعنی اگر کسی حساب بانکی در یکی از این دوبانک داشته باشه و قرض الحسنه نباشه قبول نیست ؟
  با تشکر

  1. سلام
   حساب شما می تواند هر نوع حسابی باشد. اما چنانچه می خواهید حساب بانکی خود را به سامانه معاملاتی خود متصل کنید، لازم است حساب بانکی سامان و ملت شما قرض الحسنه یا کوتاه مدت باشد.

 29. سلام

  من تعدای حق تقدم یک شرکت خریداری کردم ولی در قسمت دیده بان من قبلا اون تعداد سهم یا حق تقدمی که خریداری میکردین نشون میداد ولی الان نشون نمیده مشکلش چیه؟

  باتشکر

  1. سلام
   باید برای حق تقدم هایی که دریافت می نمایید، درخواست انتقال ناظر دهید تا در دارایی های شما منظور شود.

  1. سلام
   در منوی سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه، بخشی با عنوان درخواست ها وجود دارد. آخرین گزینه این بخش “درخواست انتقال ناظر” است.

 30. سلام و تشکر از مطالبتون
  برای دریافت کد آنلاین آتی سکه مراجعه به کارگزاری ضرورت دارد؟ با توجه به اینکه هنگام دریافت کد آنلاین سهام احراز هویت صورت گرفته است چه نیازی به حضور فیزیکی در محل کارگزاری است؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد آتی سکه، لازم است حضوری به کارگزاری مراجعه نمایید. به همراه اصل شناسنامه و کارت ملی و کپی مدرک تحصیلی

 31. سلام و خسته نباشید
  فرم ها برای دریافت کد بورسی رو باید دستی پر کنیم؟
  قبلا دوستانی که تو آگاه اکسپرس ثبت نام کردن بعد از پایان مراحل ثبت نام ، فرم ها با اطلاعاتی که وارد سایت کرده بودن پر شده بودن و فقط پرینت گرفتن.
  و دوم اینکه من تازه میخوام سرمایه گذاری در بورس رو شروع کنم و میخوام خرید و فروش ها و… همه به صورت آنلاین و از طریق خود سایت و نرم افزار تلفن همراه بتونم انجام بدم ، برای این منظور باید کدوم فرم ها رو پر کنم؟
  ممنون از پاسخگویی شما.

  1. سلام دوست عزیز
   این امکان فراهم است که فرم های مربوط به دریافت کد بورسی و دسترسی آنلاین را در سایت ex.agah.com تکمیل نمایید که در این صورت نیازی به پر کردن فرم ها به صورت دستی نیست.
   درخصوص قسمت دوم سوال شما نیز مجدد جواب، مراجعه به سایت ex.agah.com و تکمیل فرآیند ثبت نام است.
   متشکرم

 32. با سلام من بورس آگاه ثبت نام کردم می خوام ویرایش کنم احراز هویت از دفتر پیشخوان دولت انجام بدم باید از چه راهی وارد شم. باسپاس از راهنمایی شما

  1. سلام دوست عزیز
   ویرایش اطلاعات پس از تایید نهایی در سایت آگاه اکسپرس امکانپذیر نیست. اما می‌توانید بعد از تکمیل مراحل و پرینت فرم‌های کدگیری، اطلاعات خود را به‌صورت دستی در فرم ها اصلاح نمایید.
   با تشکر

 33. سلام.وقت بخیر.من میخواستم از از سایت شما کد بورسی بگیرم.بعد توی شهر ما شما شعبه ندارید.بعد با سامانه سجام اشنا شدم اونجا گفته شده بود با ثبت نام در اینجا دیگه نیازی به احراز هویت در کار کزاری ندارید.بعد من کد معاملاتی بر خط انلاین رو حتما میخوام ولی شما گفتید به سولات ازمون باید ‍‍‍‍جواب بدید .راستش رو بخواید کلا سر در گم شدم .لطف میکنید یه توضیح کامل برام به ایمیلم ارسال کنید.الان اصلا نمی دونم باید چیکار کنم .فرق سجام با شما چیه.چرا اونجاهزینه میگیرند.اگه بخوام بر خط معامله کنم حتما باید از سایت شما انجام بشه .خلاصه ابهاماتم خیلی شده .راهنمایم کنید لطفا.ممنون میشم

  1. سلام دوست گرامی
   برای دریافت کد بورسی لازم است هم در سامانه سجام و هم در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام و جهت احراز هویت غیرحضوری (مراجعه به دفاتر پبشخوان) اقدام نمایید.
   تا کدبورسی و دسترسی آنلاین برای شما صادر گردد.
   درحال حاضر ثبت نام در سامانه سجام به صورت اینترنتی صورت می‌پذیرد و هنوز برای احراز هویت، اقدامی انجام نداده‌اند. انشااله طی چند ماه آینده ثبت نام در این سامانه برای همه فعالان بازار سرمایه اجبار می‌گردد.
   برای ثبت نام در سامانه سجام اینجا را کلیک کنید.
   برای ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس اینجا را کلیک کنید.

 34. با سلام چند روز پیش برای دریافت کد اقدام کردم اما متاسفانه در گام آخر خطا می زد و ثبت نام انجام نشد ، الان هم نمیتونم مجددا ثبت نام کنم و میگه نام و ایمیل تکراری است ، حالا باید چکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید .سپاس

  1. سلام
   نیازی به ثبت نام مجدد ندارید. برای ادامه مراحل لطفا وارد سایت ex.agah.com شوید. گزینه عضو بآشگاه هستم را انتخاب نمایید. در کادر مربوط به نام کاربری ایمیل و در بخش رمز عبور، پسوردی که در ابتدای ثبت نام انتخاب کرده اید، وارد کنید.

 35. سلام خسته نباشید
  من هم در سامانه سجام و هم سایت شما ثبت نام کردم حالا باید مدارکو باید چکار کنم شعبه ای در شهرستان پارس اباد ندارین لطفا راهنمایی بفرمایین

  1. سلام دوست عزیز
   برای احراز هویت، روش مراجعه به دفاتر پیشخوان را انتخاب کرده‌اید.
   لذا لازم است به دفاتر پیشخوانی که با کارگزاری آگاه قرارداد دارند مراجعه بفرمایید.
   با تشکر

 36. سلام من کد بورسی گرفتم ولی در زمان ثبت نام کارت ملی چون گم کرده بودم فقط شماره ملی بنده بود ایا در واریز ودریافت وپول وخرید وفروش سهام مشکل پیش میاد

 37. سلام-جسارتا بنده مدرک تحصیلی ام دیپلم هست ولی مدرکم به سرقت رفته و چون بازنشته هم شده ام برای اخذ مدرکم اقدام نکردم چون بیش از ۴۰ سال از گرفتنش میگذره و حکم بازنشستگی کشوری دارم .حالا سوالم اینکه می تونم کد بورسی و دسترسی به سیستم آنلاین داشته باشم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام دوست گرامی
   برای دریافت دسترسی آنلاین، ارائه مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا هر مدرک دیگیری که ثابت کند شما دیپلم هستید، الزامی است.
   لذا در صورتی که مدرک تحصیلی به کارگزاری تحویل ندهید برای شما تنها کد بورسی و دسترسی آفلاین فعال می‌گردد.
   با تشکر

 38. با سلام
  دو تا سوال داشتم:
  ۱٫ اگر حساب بانکیمان غیراز ملت یا سامان باشد چه فرقی می کند؟ (کامل توضیح دهید)
  ۲٫ برای سوالات تستی که پرسیده می شود، منبعی وجود دارد که مطالعه کنیم یا سوالات ساده ای هستند؟
  با تشکر

  1. با سلام
   دوست گرامی شما میتوانید از هر بانکی که در آن حساب دارید شماره حساب خود را به منظور تقاضای وجه اعلام کنید.تفاوت حساب های بانک سامان و بانک ملت با دیگر بانک ها در این است که میتوانید آن ها را به حساب معاملاتی لینک کنید تا در زمان خرید مستقیماً از حساب بانکی خود برداشت و در وقت صرفه جویی کنید.اما در دیگر بانک ها شما ابتدا باید از طریق پرداخت شتابی حساب معاملاتی خود را شارژ نموده و پس از آن اقدام به خرید نمایید.
   برای سوالات بآشگاه منبع خاصی وجود ندارد.لذا با توجه به این که عموماً سوالات ساده و مربوط به معاملات بورسی هستند میتوانید با سرچ کردن در سایت های مختلف یا کتاب های مربوط به معاملات بورسی جواب سوالات را بیابید.

 39. با سلام
  من در یک کارگزاری دیگه کدبورسی آنلاین برای خودم و کد بورسی آفلاین برای مادرم گرفتم،و چندین بار با این کدها معامله کردم،حالا میخوام کارگزارم رو به کارگزاری آگاه تغییر بدم.میشه راهنمایی کنید که با وجود داشتن کد بورسی از یه کارگزاری دیگه چطور میتونم عضو کارگزاری آگاه باشم.ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   لازم است در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام نمایید و جهت انتقال سهام خود به کارگزاری آگاه اقدام نمایید.
   برای تغییر ناظر سهام خود به کارگزاری آگاه می‌توانید به فیلم آموزشی ” نسخه جدید نرم افزار آساتریدرآگاه – تغییر کارگزار ناظر” مراجعه بفرمایید.
   متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *