روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه

 • ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۷۱۴ نظر
 • ۱۸۹۹۶۹ مشاهده
خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس

(بروزرسانی: خرداد ۹۷) اعتبار در معاملات سهام بازار بورس اوراق بهادار، یکی از نیازهای سرمایه‌گذاران بازار سرمایه به شمار می‌آید و جزو خدماتی است که کارگزاری‌ها می توانند تحت شرایطی به مشتریان خود اختصاص دهند. خریدهای اعتباری سهام که به منظور کمک به مشتریان در نظر گرفته شده است، در حقیقت روشی است که در آن کارگزاری طی یک قرارداد دو جانبه (بین کارگزاری و مشتری) برای مدت مشخصی منابع مالی مورد نیاز مشتریان خود را برای خرید اوراق بهادار تامین می‌کند. خرید اعتباری در کارگزاری براساس دستورالعملی که به تصویب هیات مدیره سازمان بورس اوراق بهادار رسیده است، صورت می‌گیرد.

پیشتر در مطالب گوناگون بیان کردیم که بآشگاه کارگزاری آگاه، ابزار نوینی است که کارگزاری خدمات و مزیت‌های خود را از طریق آن به مشتریان ارائه می‌کند. اعتبار به‌عنوان یکی از مهمترین و جذابترین خدمات کارگزاری آگاه برای مشتریان نیز در قالب بسته‌های اعتباری بآشگاه کارگزاری آگاه ارائه خواهد شد.

شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه:

به عنوان مثال برای اخذ بسته اعتباری ۲۰ میلیون ریالی مشتری حداقل باید حدود ۶۰ میلیون ریال دارایی سهام داشته باشد که ارزش تضمین آن (۳۵ درصد دارایی) برابر است با حدود ۲۰ میلیون ریال.

یا در مثالی دیگر برای اخذ بسته اعتباری  ۳۰ میلیون تومنی مشتری حداقل باید حدود ۵۸ میلیون تومان دارایی سهام داشته باشد،  زیرا ارزش تضمین ۸۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان دارایی (۳۵ درصد دارایی) برابر است با  ۳۰ میلیون تومان.

نکته مهم:

۱.برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی شود، از جمله:  گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران

۲. در برخی دارایی ها مثل سهام بازار پایه، درصد کمتری به عنوان ارزش تضمین محاسبه می‌شود.

مراحل اخذ اعتبار از کارگزاری آگاه:

آن دسته از افرادی که برای انجام معاملات خود تمایل به دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه دارند، پس از عضویت در بآشگاه و با توجه به میزان ریال موجود در حساب بآشگاه خود، می توانند اقدام به خرید بسته‌های اعتباری موجود نمایند. برای اطلاع از ویژگی بسته‌های اعتباری (ارزش بسته، مدت استفاده و مبلغ خرید هر بسته) می‌توانید در صفحه اصلی بآشگاه و تب خدمات، بخش بسته‌های اعتباری را انتخاب نمایید. مطابق شکل زیر صفحه اصلی اعتبارات به شما نمایش داده می‌شود. هر یک از بسته‌های اعتباری دارای ارزش بسته، مدت زمان استفاده از بسته و قیمت خرید بسته است.

خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس

چنانچه گفته شد، برای استفاده از هر بسته اعتباری باید موجودی ریالی معادل قیمت خرید بسته اعتباری مورد نظر، در حساب بآشگاه مشتری وجود داشته  باشد. خرید بسته‌های اعتباری تنها از طریق  وجه نقد موجود در بآشگاه امکان‌پذیر است. وجه نقد بآشگاه به یکی از روش‌هایی که در مطلب “چگونه وجه نقد خود را افزایش دهیم” قابل افزایش است. افزایش  وجه نقد بآشگاه به روشی غیر از روش‌های ذکر شده در مطلب مذکور، امکان پذیر نیست.

بسته‌های اعتباری  با سررسیدهای ۱، ۳، ۶ و ۱۲ ماهه با حداقل ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و حداکثر ۵۰۰,۰۰۰۰,۰۰۰ ریال (۲ تا ۵۰ میلیون تومان) ارزش در نظر گرفه شده اند.

برای مثال بسته اعتباری ۳ ماهه به ارزش ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و قیت خرید ۱,۰۵۰,۰۰۰ ریال بدین معنی است که شما برای استفاده از این بسته اعتباری باید میزان ۱,۰۵۰,۰۰۰ ریال موجودی در حساب بآشگاه خود داشته باشید. پس از خرید این بسته و تایید شما از اعتباری به ارزش ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مدت ۳ ماه (۹۰روز) بهره‌مند خواهید شد. این اعتبار برای معاملات اوراق بهادار در حساب آنلاین شما شارژ خواهد شد.

لازم  است هر بسته اعتباری خریداری شده، حداکثر تا روز سررسید آن تسویه شود در غیر این صورت مشتری امکان استفاده از  خدمات اعتباری را در آینده نخواهد داشت.

نحوه تسویه اعتبار

نکته ۱: در صورت وجود ارزش تضمین کافی، دریافت اعتبار بالای ۵۰۰میلیون ریال نیز امکان پذیر است. به‌عنوان مثال برای دریافت اعتبار ۱ میلیارد ریالی ۳ ماهه می‌توان درخواست خرید دو بسته ۵۰۰ میلیون ریالی سه ماهه ثبت نمود.

نکته ۲: حداکثر سقف مجاز برای دریافت اعتبار یک ماهه، ۲۰۰میلیون ریال (۲۰ میلیون تومان) است  و مشتری امکان درخواست اعتبار بیشتر با سررسید یکماهه را ندارد.

نکته ۳: در تمدید بسته‌های اعتباری تاریخ اعمال به صورت خودکار یک روز پس از تاریخ سررسید  ثبت می‌شود و تغییر آن امکان پذیر نیست.

نکته ۴: در مدت زمان استفاده از بسته‌ها، هر ماه ۳۰روز تقویمی در نظر گرفته شده است.

نکته ۵: تاریخ اعمال یعنی تاریخی که مشتری تمایل دارد از آن تاریخ به بعد از بسته مورد نظر خود استفاده نمایید.

نکته ۶: تاریخ درخواست حداقل باید یک روز کاری پیش از تاریخ اعمال باشد.

نکته ۷: بسته‌های اعتباری با توجه به تاریخی که برای اعمال آن انتخاب می‌شود (حداکثر ۱۰ روز زودتر از تاریخ اعمال) به بخش اعتبارات کارگزاری ارسال شده و در صورت احراز شرایط لازم، تایید می‌شوند. درصورتی عدم وجود هر یک از شرایط لازم برای دریافت اعتبار، درخواست مورد نظر رد خواهد شد. تایید و رد بسته های اعتباری به صورت یک پیام خصوصی در بآشگاه برای شما ارسال خواهد شد.

نکته ۸: برای رصد وضعیت بسته (پذیرش یا رد آن)،لغو، تمدید یا علت رد بسته  اعتباری می توانید در تب گزارش به گزارش اعتبارات مراجعه کرده و از وضعیت بسته‌های اعتباری خود مطلع شده و در صورت نیاز پیگیری نمایند.

نکته ۹: درخواست لغو بسته اعتباری تا ۴۸ ساعت کاری پیش از تاریخ اعمال امکان پذیر است.

نکته ۱۰: برای مشاهده تاریخ سررسید بسته های اعتباری خود می توانید از طریق نسخه تحت وب آساتریدرآگاه، به حساب معالات بر خط خود وارد شده و از بخش وضعیت مانده تاریخ سررسید هر بسته را مشاهده نمایید.

نکته ۱۱: انتقال بسته اعتباری به سایر کدهای بآشگاهی که مشتری کارگزاری آگاه هستند، امکان پذیر است.

تشریح وضعیت در گزارش بسته های اعتباری

 • آماده ارسال: ابتدایی‌ترین وضعیت درخواست بسته اعتباری ثبت شده، “ آماده ارسال برای کارگزاری” است. در این مرحله هنوز درخواست شما از بآشگاه  برای سیستم اعتبارات ارسال نشده است. به طور معمول درخواست‌ها  ده روز پیش از تاریخ اعمال آن برای سیستم اعتبارات ارسال می گردد و چنانچه مشتری شرایط مذکور را دارا باشد، درخواست ایشان یک روز قبل از تاریخ اعمال بسته    به واحد اعتبارات کارگزاری  نمایش داده می شود. در این مرحله شما امکان لغو بسته خریداری شده را دارید.
 • در انتظار تایید کارگزاری: در این مرحله شرایط شما جهت دریافت اعتبار توسط سیستم تایید شده و درخواست اعتبار شما جهت بررسی نهایی و انجام، به واحد مربوطه  ارسال می گردد. شایان ذکر است در این مرحله شما امکان لغو بسته را نداشته و تنها می توانید درخواست “انصراف” بدهید که در صورت تایید درخواست “انصراف” شما توسط واحد اعتبارات، بسته اعتباری لغو خواهد شد.
 • در انتظار تایید استفاده کننده: هنگامیکه شما برای شخص دیگری درخواست بسته اعتباری می دهید، تا پیش از تایید دریافت کننده اعتبار، این وضعیت نمایش داده می شود. در نظر داشته باشید که در صورت تایید استفاده کننده، شما دیگر امکان لغو با انصراف درخواست را نخواهید داشت و تنها  “لغو” توسط استفاده کننده اعتبار امکان پذیر خواهد بود.
 • منقضی شده: در بسته های انتقالی، دریافت کننده اعتبار تا ۴۸ ساعت کاری قبل از تاریخ اعمال بسته امکان قبول یا رد بسته را دارد. درصورتیکه هیچگونه اقدامی از سوی استفاده کننده اعتبار صورت نپذیرد، سیستم بصورت خودکار بسته اعتباری را رد کرده و در گزارش اعتبارات وضعیت “منقضی شده” نشان داده می شود. بدیهی است وجه حاصل از خرید بسته اعتباری به حساب بآشگاه شما (درخواست کننده اعتبار) عودت داده خواهد شد.
 • تایید شده: با توجه به کامل بودن مدارک شما نزد کارگزاری، بسته مورد نظر تایید شده و از زمان تاریخ اعمال (که شما مشخص کرده بودید)، قابل استفاده در حساب معاملاتی شما (نزد کارگزاری آگاه) است.
 • رد شده: با توجه به نقص تمام یا بخشی از مدارک شما برای دریافت اعتبار نزد کارگزاری، بسته مورد نظر تایید نشده و با وضعیت رد شده در گزارش قابل مشاهده است. همچنین علت رد بسته (عدم وجود قرارداد اعتباری نزد کارگزاری، عدم کفایت موجودی وجه تضمین و .. ) در همین گزارشدرج شده است. با رد بسته مورد نظر، قیمت خرید آن به حساب بآشگاه شما عودت داده خواهد شد.
 • لغو شده: اگر پیش از زمان ارسال درخواست به واحد اعتبارات، از درخواست خود منصرف شوید، می‌توانید با استفاده از گزینه لغو (در بخش گزارش بسته‌های اعتباری  در ستون توضیحات) آن را لغو نمایید. بدیهی است پس از لغو بسته، قیمت خرید آن مجدداً به حساب بآشگاه شما عودت داده خواهد شد.

خرید اعتباری در بورس, بورس اوراق بهادار تهران, دریافت اعتبار در کارگزاری, کارگزاری آگاه, بآشگاه مشتریان آگاه, معامله اعتباری سهام, رسوب مانده حساب معاملاتی بورس اوراق بهادار, سازمان بورس و اوراق بهادار, دستورالعمل خرید اعتباری در بازار بورس, بسته های اعتباری

روش های تسویه اعتبار:

۱- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که  دو روز کاری قبل از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.

۲- اگر مشتری قصد دارد از محل فروش اوراق مشارکت، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که  یک روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند.

۳- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را دارد، به شرط وجود ریال کافی در بآشگاه با همان شرایط بسته قبلی، می‌تواند به گزارش اعتبارات مراجعه نموده و در گزارش مذکور، بسته مورد نظر را تمدید کند. شایان ذکر است که گزینه “تمدید” تا یک روز قبل از تاریخ سررسید فعال است.

۴- چنانچه مشتری قصد تمدید اعتبار خود را داشته باشد ولی شرایط خرید همان بسته را نداشته باشد، می تواند بسته یا بسته‌های  دیگری را خریداری نموده و تاریخ اعمال آن را یک روز پس از تاریخ سررسید اعتبار قبلی انتخاب کند ولی باید در نظر داشته باشد که ارزش بسته یا بسته های خریداری شده کمتر از ارزش بسته قبلی نباشد.

 

در صورت عدم استفاده از بسته اعتباری خریداری شده، هزینه پرداختی برای بسته به ازای روزهای استفاده نشده محاسبه و به صورت مرتب به حساب بآشگاه فرد بازگردانده می‌شود.

  با تسویه به موقع (در تاریخ سررسید)، جایزه خوش حسابی به میزان ۵ درصد از قیمت اصلی پرداخت شده بابت اعتبار استفاده شده، به حساب بآشگاه مشتری واریز می شود.

درپایان خاطر نشان می‌سازد، اعتبار خریداری شده در تاریخ اعمالی که از سوی مشتری انتخاب شده است، در حساب آنلاین ایشان درج می‌شود و با ارزش اعتبار خریداری شده می‌توانند تا  ۲روز کاری مانده به پایان مدت بسته مذکور، به خرید سهام در کارگزاری آگاه  بپردازد. اگر مشتری قصد دارد از محل فروش سهام، اعتبار خود را تسویه نماید، لازم است که  دو روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام کند. در غیر این صورت مشتری امکان استفاده از امکانات اعتباری را در آینده نخواهد داشت. سقف اعتبار یک ماهه، حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال است. در محاسبه مدت اعتبار، هر ماه ۳۰ روز در نظر گرفته می‌شود. امکان انتقال اعتبار نیز از دی ماه ۹۵ در بآشگاه فراهم شده است. برای آن دسته از مشتریانی که ریال کافی در بآشگاه ندارند یا تمایل به استفاده از مزایای رسوب مانده ریالی در حساب معاملاتی نزد کارگزاری هستند، امکانی فراهم شده است تا بتوانند با توجه به مانده ریالی سررسید شده (مانده قابل برداشت) در حساب معاملاتی خود، از وام قرض الحسنه بهره‌مند شوند.  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب “دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه” مراجعه نمایید.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

714 پاسخ به “روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه”

 1. jahandide21872 گفت:

  خیلی خوبه

  ۱۷
 2. قاسم نجاتی گفت:

  درود, با تشکر از وبسایت خوبتون که واقعا مطالب آموزشیش فوق العاده است برای من, چون من یه ماهه وارد بورس شدم و دقیقا به همین اطلاعات احتیاج دارم.
  فقط یه سوال: من چهارشنبه ۲۱ بهمن تعداد ۸۰۹ عدد سهام ونفت را با قیمت ۲۶۰۴ خریداری کردم. سطح من در موقع خرید: رامندبوده (و هست) با بیشتر از ۲۵۰۰ امتیاز٫ بنابر جداول تخفیفی خودتون من باید ۱۱% تخفیف معاملاتی داشته باشم که با احتساب من یعنی مبلغ ۱۱۲۶ در صورتی که در گزارش مبلغ ۸۴۳ درج شده است.
  اگه میشه توضیحی اگه داره لطف کنین.
  درود.

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که در مطلب کارمزدها و نرخ خدمات در بازار سرمایه ایران بیان شد، همه کارمزد کسر شده از شما متعلق به کارگزرای نیست. بنابراین تخفیفی که برای هر سطح در نظر گرفته شده است از کل مبلغ کارمزد نیست، بلکه کارگزاری درصدی از سهم خودش رو به عنوان تخفیف به شما برمی گردونه. مثلاً در خرید و فروش سهام در بورس سهم کارگزاری از کارمزد کسر شده ۰٫۰۰۴ است.

   ۱۵
  • میلاد گفت:

   سلام. من بسته اعتباری انتخاب میکنم ولی ریژکت میشود در حالی که پول کافی در باشگاه برای خرید بسته دارم. مشکل چیست؟

   ۲
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای رصد وضعیت بسته (پذیرش یا رد آن)،لغو، تمدید یا علت رد بسته اعتباری می توانید در تب گزارش به گزارش اعتبارات مراجعه کرده و از وضعیت بسته‌های اعتباری خود مطلع شده و در صورت نیاز پیگیری نمایید.

    ۳
 3. agah00780 گفت:

  با سلام
  اگر یک بسته اعتباری ۲ میلیون تومانی ۱۲ ماهه رو بخرم هنگام تسویه حساب دقیقا ۲ میلیون تومان باید بپردازم؟ مالیات ،کارمزد سود و ... جدا از مبلغ ۳۶۰ هزار تومان هم دریافت میشود یا خیر

  ۷
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر هیچ مبلغی به جز قیمت بسته از شما دریافت نمی شود.

   ۱۵
   • ت.م گفت:

    با سلام
    از کجا بدونیم که آیا فرم معاملات اعتباری رو در کارگزاری امضا کردیم یا نه
    من هر برگه ای که بهم دادن امضا کردم، اما نمیدونم آیا فرم معاملات اعتباری هم بین اونها بود یا نه

    ۴
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     لطفا جهت پیگیری در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۸۲۱۵۴۰۰۰ ۰۲۱ داخلی ۲ بخش آنلاین تماس بگیرید.

     ۱۳
 4. IchiMoku گفت:

  با سپاس از توضیحات مفید و شفاف ارائه شده ..
  پاینده باشید

  ۷
 5. 2063495981 گفت:

  باسلام و وقت به خیر؛
  این کار شما بسیار ارجمند است ،
  مخصوصاً وام قرض الحسنه که آینده قولش را دادید.
  با تشکّر

  ۴
 6. MOH00204 گفت:

  سلام مقدار سهامی که به عنوان تضمین کارگزاری در نظر می گیرد تا زمان تسویه حساب همراه با سهامی که از طریق اعتبار خریداری شده است با هم فریز می شوند ؟

  ۴
  • Agah گفت:

   سلام
   ارزش تضمین باید حداقل به میزان اعتبار دریافتی باشد و به همان میزان نیز سهام فریز خواهدشد. اگر ارزش حساب تضمین به دلایلی کاهش پیدا کند در صورتیکه سهم دیگری با استفاده از اعتبار خریداری شده باشد برای جبران کسری حساب تضمین سهم جدید فریز خواهدشد.

   ۹
 7. mk84008@GMAIL.COM گفت:

  سلام من در شهرستان هستم امکان دارد بدون اینکه به کارگزاری مراجعه کنم اعتبار دریافت کنم مرسی

  ۳
 8. کهکشان گفت:

  سلام لطفا به صورت دقیق و کامل و با مثال در رابطه با نسبت وام قرض الحسنه با موجودی باشگاه یا غیره بفرمایید؟ ضمنا ضمانت ها چیست و آیا به بانک معرفی میشویم ؟دقیقا یا حدودا از کی این وام ها داده میشوند؟حداقل و حداکثر مبلغ وام چقدر و با بهره چند درصد است ؟ ممنون میشم که مثل همیشه کامل پاسخ دهید.

  ۶
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همونطور که عرض شد، در مطلبی مجزا به وام پرداخته خواهد شد. لازم به توضیحه این وام، وام بانکی نیست بلکه نوع دیگری از اعتبار است که برای خرید و فروش سهام در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار میگیره.

   ۴
 9. amir413 گفت:

  با سلام من میخواهم از این اعتبارات استفاده نماییم و در این کارگزاری فعال هستم لطفا بررسی نمایید بدون اینکه به کارگزاری مراجعه کنم اعتبار دریافت کنم فرمهای لازم را هم برایم ایمیل نمایید چون من در شهرستان هستم مرسی

  ۱
 10. kama13330 گفت:

  سلام.در مورد وجه تضمین.اگر ب هر دلیل مثلا ضرر در معامله ،وجه حساب ما کمتر از وجه تضمینی شد چیکار باید کرد؟آیا کارگزاری بذای شارژ وجه تضمین پیام میفرسته و مدت زمانی رو برای شارژ دوباره در نظر گرفته میشه؟
  ممنونم از زحماتتون

  ۳
 11. mysam551 گفت:

  سلام.هاد ۰۷۷۴۳ کد بورسی بنده هست.من نمیدونستم با این روش میشه اعتبار دریافت کرد.و کل وجه نقدی رو که کارگزاری برام در نظر میگرفت معامله میکردم.میتونم خواهش کنم که وجه نقد رو از حساب انلاینم به حساب باشگاهم دوباره برگردونید؟
  البته با دونستن این موضوع که من قبلا از خدمات اعتباری کارگزاری اگاه، آگاهی نداشتم.
  خواهش میکنم لطفا این فرصت رو دوباره بهم بدید چون بسیار تمایل دارم از اعتبارات شما استفاده کنم و راه بدست اوردن وجه نقد باشگاه بسیار سخت و زمانبر هست.
  لطفا این فرصت رو بهم بدید.
  متشکرم

  ۳
 12. کهکشان گفت:

  سلام زمان ارائه حدودا مشخص هست؟مرسی

  ۲
 13. hghf8463 گفت:

  سپاسگذارم واسه احترام به مشتری هاتون

  ۲
  • احمد قاراخانی گفت:

   باسلام میخواستم بدونم برای تسویه اعتبار باید فقط به اندازه اعتبار حساب کارگزاری خود را شارژ نمود یا باید مراحلی را انجام داد مثلا درخواست تسویه اعتبار یا تکمیل فرم یا....
   باتشکر

   ۰
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    شما می‌توانید سهام‌های خریداری شده با اعتبار را بفروشید و همان مبلغ اعتبار دریافتی در حساب شما موجود باشد و با آن معامله ای انجام ندهید. در ضمن به ازای هر روز از روزهای باقی مانده تا تسویه، مبلغی به وجه نقد بآشگاه شما اضافه خواهد شد.

    ۰
 14. reza30 گفت:

  بسیار عالی از تمام زحماتتون متشکرم.

  ۵
 15. bahreini.ut@gmail.com گفت:

  باسلام،
  سایت جالبی است. بایستی همراه بود تا اظهار نظر بهتری کرد.

  ۳
  • agah01875 گفت:

   به نظر میرسد مبلغ ۱۰۵۰۰۰ تومان حساب در باشگاه برای دریافت وام ۲ تومانی با تصویه ۳ ماهه خیلی زیاد است، خیلی طولا میکشد تا به این مبلغ برسیم ، خواهشمند است مبلغ را کاهش دهید ، مثلا به ازای ۵۰ هزار تومان ۲ میلیون مناسب است

   ۴
   • Agah گفت:

    سلام
    دوست گرامی هزینه های در نظر گرفته شده در جلسات فنی بررسی و بر اساس شرایط و مولفه های اقتصادی محاسبه شده است.
    دریافت همین بسته اعتباری مورد نظر شما، زمان زیادی لازم ندارد. برای تشریح بیشتر این مثال رو در نظر بگیرید:
    فرض کنید آقای الف مشتری ما هست و کلاً معادل ۱۰ میلیون تومان طی ۶ ماه گردش داشته و سرمایه اش هم کلاً ۲ میلیون تومان است.
    در همین لحظه احتمال ارائه اعتبار به چنین مشتری ای در هر کجای ایران اگر صفر نباشد، بسیار به صفر نزدیک است.
    اما در ابتدای شهریور ماه سال ۹۵ آقای الف در بآشگاه فعال می شود. در بدو ورود ۱۰ هزار تومان جایزه نقدی فعال شدن در بآشگاه برای ایشان واریز می شود. از روز اول به طور مرتب در مسابقات شرکت می کند، در مطالب مشارکت می کند (کامنت)، هر روز به بآشگاه لاگین می کند و ۳ نفر از دوستان خود را نیز به بآشگاه معرفی کرده است. در این صورت با صرف روزی کمتر از ۱۵ دقیقه، در کمتر از یکماه سطح آقای الف از صفر، به سطح ۴ (الوند) صعود می کند. دقت کنید که این صعود بدون در نظر گرفتن معامله های ایشان بوده است. در همین یکماه هم یک نفر از زیرمجموعه های ایشان فعال می شود و ۵۰ هزار تومان به حساب آقای الف به عنوان پاداش واریز می شود.
    در انتهای ماه آقای الف آخرین نفر پذیرفته شده در برندگان ۵۰ نفری جایزه ریالی است. اگر سری به نتایج شهریور ماه بزنید، به آخرین نفر تقریباً ۴۵ هزار تومان اعطا شده است.
    حال کافیست این اعداد را با هم جمع بزنید: ۱۰ + ۵۰ + ۴۵ = ۱۰۵ هزار تومان
    آقای الف در تاریخ اول مهرماه ۹۵ می تواند با این پول یک بسته اعتباری ۲ میلیون تومانی را برای مدت سه ماه دریافت کند. این اعتبار معادل ۱۰۰ درصد سرمایه ایشان است که در کمتر از ۱ ماه به آن میرسد.

    ۲۳
   • M9648 گفت:

    ولی به نظر من بابت این مبلغ نسبتا کم ام تو این بازه زمانی خوب خیلی میتونه به افراد تازه وارد و مبتدی واسه افزایش سهام کمک بکنه

    ۲
 16. agah30487 گفت:

  با سلام، ممنون از سایت پر بار و جالبی که طراحی کرید.

  ۶
 17. رضا گفت:

  ...در سررسید مهلت استفاده از بسته، شما ملزم به تسویه اعتبار خود با کارگزاری هستید. این اعتبار برای معاملات اوراق بهادار در حساب آنلاین شما شارژ خواهد شد. لازم از هر بسته اعتباری خریداری شده، حداکثر تا روز سررسید آن تسویه شود در غیر این صورت مشتری امکان استفاده از امکانات اعتباری را در آینده نخواهد داشت.
  .... لازم است که مشتری سه روز کاری پیش از پایان مهلت بسته، نسبت به تسویه آن اقدام نماید. در غیر این صورت مشتری امکان استفاده از امکانات اعتباری را در آینده نخواهد داشت. برای آن دسته از مشتریانی که ریال کافی در بآشگاه ندارند یا تمایل ب...
  من بابر اساس قسمت اول در مسابقه تسویه در سررسید رو علامت زدم ولی تو قسمت دوم سه روز قبل از رسید اومده . لطفا مشکل رو بر طرف کنید

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   مشکلی وجود نداره، نکته اینجاست که ما با دو مورد مواجه هستیم، یکی حداکثر زمان تسویه و یکی اینکه از چه زمانی باید اقدام بشه. دریافت کننده اعتبار باید سه روز قبل از تاریخ اتمام بسته اقدام به تسویه کنه و حداکثر روز اتمام بسته باید حساب رو تسویه کرده باشه. در سوال از شما نپرسیده که حداکثر تا کی میشه تسویه کرده، بلکه زمان اقدام رو پرسیده.

   ۱
 18. bagher1005 گفت:

  سلام در مورد اکثرسوالها شما یک لینک مرجع میدهید خوب است سوال من این است آیا یک آدرسی و صفحه ای را میتوان داشت که بصورت خلاصه و فهرست گونه کلیه این سوالها و لینک مرجع مربوط به آن سوال در آن صفحه وجود داشته باشد که در صورت لزوم به آن صفحه مراجعه کرد؟ یعنی اینکه کلیه سوالهای مسابقات گذشته را که فنی هستند و مرجع دارند و مثلا از نوع پیشبینی قیمت سهام و شاخص نیستند را به همراه لینک مرجع مربوط به آن سوال را در یک محل قرار بدهید برای استفاده این خیلی خوب است اگر انجام شود اگر هست لطفا آدرسش را بدهید و اگر هم ندارید امکان تهیه وجود دارد؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   بخش مسابقه های گذشته در حقیقت آرشیو مسابقه هاست که کلیه سوالات قبلی به همراه لینک مطلب مربوط به آن در این بخش قابل مشاهده و استفاده است.

   ۰
   • bagher1005 گفت:

    سلام به سوال من خوب توجه نکردید و یا سوال را دور زدید من نوشتم لینک تمام سوالهای فنی یعنی سوالهایی که رفرنس جواب دارند و سوالهایی پیش بینی فیمتها و یا شاخص نباشند و آن هم در یک لینک و یا یک صفحه که نیاز به مرور کلیه مسابقه های گذشته نباشد به زبا ن دیگر تیتر کلیه مسابقه های رفرنس دار گذشته در یک صفحه و یک لینک که برای پیدا کردن یک سوال مشخص در یک صفحه جستجو کرد و نه در صفحات چند ده تایی با تشکر

    ۳
    • bagher1005 گفت:

     لازم است یک توضیح دیگر بدهم در بخش مسابقه های گذشته سوالها نوشته نشده است بلکه نوشته شده در مورد ۲۰ تا سوال مثلا دانش بازار سرمایه و یا در مورد تعدادی دیگر نوشته شده آ یین نامه معاملات و یا قرداد آتی و .... ولی منطور من آرشیو خود سوال است که در آن آرشیو لیست کلیه سوالها و لینک مرجع آنها را پیدا کرد

     ۱
     • Agah گفت:

      سلام
      دوست گرامی با کلیک برروی کلید مشاهده سوال که در انتهای هر سوال وجود داره، شما می تونید متن سوال، پاسخ صحیح و لینک مطلب مربوط به اون (در صورت داشتن لینک)رو ببینید.

      ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     با سپاس از شما، پیشنهادتون رو بررسی میکنیم و ان شاءالله ترتیب اثر میدیم.

     ۰
 19. bagher1005 گفت:

  در واقع شما میگویید که نمیتوانید که لینک محتوای سوالها را جداگانه در یک صفحه بگزارید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی همه لینک ها که در بلاگ بآشگاه به صورت دسته بندی شده وجود دارد، لزوم قرار گیری آن ها در بخش مسابقه چیست؟

   ۰
 20. stitco7088@gmail.com گفت:

  چقدر شرایط خوبی در نظر گرفته شده برای اراه خدمات به مشتری

  ۱
 21. aliabadi.abolfazl@yahoo.com گفت:

  آیا سهام شما در بورس اوراق بهادار هم قابل خرید و فروش است؟

  ۰
 22. agah28862 گفت:

  سایت جالبی است.

  ۰
 23. azkamg گفت:

  سلام
  من مشتری آنلاین شما هستم
  ایا واسه خرید بسته اعتباری نیاز به مراجعه به کارگزاری هست؟
  من در شهرستان هستم و کارگزاری آگاه در شهرما شعبه ندارد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در صورتی که قرارداد اعتباری خود را قبلا امضا کرده باشید و مدت آن به پایان نرسیده باشد، برای دریافت بسته اعتباری نیازی به مراجعه حضوری به کارگزاری ندارید.
   در غیر است صورت برای امضای قرارداد لازم است به یکی از شعب کارگزاری مراجعه نمایید.

   ۱
 24. 02725 گفت:

  بسار عالی است خصوصا برای کسانی که استطاعت مالی ندارند

  ۱
 25. agah07314 گفت:

  من یه سوال برام پیش اومد اگر کسی نتونست از این بسته در اون مدت استفاده کنه پولش چی میشه؟

  ۰
 26. salah26 گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا کارگزاری تون بهترینه و طرح های خیلی خوب و متفاوتی داره ، واقعا ممنونم

  ۰
 27. فتح الله احمدی باینگان گفت:

  بسیار طرح عالی است امیدواریم که ادامه داشته باشد.

  ۱
 28. aliforotan92 گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم سهامی رو که بابت تضمین اعتبار دریافتی قرار میدیم قبل از سررسید اعتبار میتونیم بفروشیم یا نه به صورت کامل غیرقابل معامله میکنید

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   سهامی که بعنوان ارزش تضمین در نظرگرفته میشود نزد کارگزاری فریز خواهدشد. بنابراین در کارگزاریهای دیگر قابلیت فروش ندارد اما در کارگزاری آگاه هر زمانی که بخواهید میتوانید نسبت به فروش آن اقدام نمائید.
   با تشکر از شما

   ۵
 29. latifil63 گفت:

  اگر در تاریخ مورد نظر از بسته اعتباری استفاده نکردیم ایا مبلغ به حساب کارگزار عودت داده میشود یا تاریخ اعتبار تمدید میشود

  ۰
 30. agah26279 گفت:

  این خدمتتون رو نمی دونستم با تشکر

  ۰
 31. HOSAIN485 گفت:

  درود ........شرایط رو میخواستم بدونم ............ضامن هم میخواد

  ۰
 32. HOSAIN485 گفت:

  یک سوال زیبا به خاطر م رسید....اگر فردی یک میلیون پول داشته باشه ونوسان هروز بگیره تا ۳۰ روز گردش اون میشه ۳۰م خب الان گردش پولش شد ۳۰م
  یا نه ۳۰م باید اول وارد کنه.........سپاس بیکران

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   گردش و سرمایه دو مفهوم مجزا هستند. در مثال شما، شخص مورد نظر ۱ میلیون سرمایه دارد. وقتی در حال نوسانگیری است یعنی هر روز مثلاًحداقل به اندازه ۱ میلیون سهام می خرد و می فروشد که گردش روزانه وی ۲ میلیون خواهد بود. ملاک عمل در بخش اعتبار گردش و میزان معاملات فرد است نه سرمایه وی.

   ۰
 33. ali2bastami@gmail.com گفت:

  با سلام. سوال روز ۱۸ فروردین مسابقه گزینه ۲ سقف اعتبار را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده در حالی که در متن این مطلب ۵۰ میلیون ریال عنوان شده است. و به همین علت من این گزینه را انتخاب نکردم. به نظر گزینه ۴ صحیح است. لطفا بررسی شود. با تشکر

  ۰
 34. aliforotan92 گفت:

  باسلام
  میخواستم بدونم ایا این امکان وجود دارد که با واریز وجه نقد حساب موجودی نقدمان را در باشگاه افزایش دهیم تا بتوانیم از بسته های اعتباری استفاده کنیم

  ۰
 35. علی اشرف طلیعی گفت:

  اینجانب علی اشرف طلیعی حدود ۷ سال است فقط با کارگزاری اگاه کار می کنم و اکنون حدود ۷۰ میلیون سهم در پرتفوی بنده هست از شما تقاضای اعتبار دارم خواهشمند است دستور فرمایید در این خصوص اقدام مقتضی امر به ابلاغ نمایند.
  با تشکر علی اشرف طلیعی

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز لطفا مطلب بالا را کامل مطالعه کنید، به روشی که راهنمایی آن در مطلب وجود دارد مراحل درخواست اعتبار را انجام دهید.

   ۰
 36. adampara گفت:

  با سپاس از توضیحات مفید ارائه شده ..

  ۰
 37. mojtaba.mirzaey@gmail.com گفت:

  ای کاش ثبت نام غیرحضوری هم در نظر گرفته بودین تا کسانی که مستقیم نمی توانند در کارگزاری به صورت حضوری ثبت نام کنن به مشکلی بر نخورن

  ۰
 38. agah30487 گفت:

  سلام. ممنونم از امکاناتی که در اختیار مشتریان قرار میدهید.

  ۰
 39. sen00331 گفت:

  با سلام
  آیا میشه از سهام خریداری شده از منبع بسته اعتباری به عنوان تضمین استفاده کرد. یا در واقع اینجوری جواب بدین که پس از خرید بسته حداقل چه میزان باید در حساب باقی بماند. اگه امکان داره با یک مثال کامل توضیح دهید./ با سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   یکی از شرایط خرید بسته اعتباری داشتن ارزش تضمین کافی حداقل به میزان ارزش بسته ی اعتباری درخواستی میباشد.لذا شما قبل از خرید بسته تا زمان تسویه بسته همواره باید حداقل به میزان اعتبار دریافتی، ارزش تضمین داشته باشید. بنابراین برای تامین ارزش تضمین هیچگونه منعی وجود ندارد و میتواند سهامی که در ارزش تضمین وجود دارد، از طریق اعتبار خریداری شده باشد.

   ۱
 40. paymanarab@yahoo.com گفت:

  واقعا ایده جالبی دستتون درد نکنه

  ۰
 41. p0043 گفت:

  با سلام پیشنهاد میکنم هزینه بسته های اعتباری را بجای ریال باشگاه از حساب آنلاین کم کنید اینجوری مشتریان شما چندین برابر میشوند.

  ۰
 42. theturtex@yahoo.com گفت:

  سلام و درود خواستم بدونم فرق بین وام قرض الحسنه با اعتبار به جز اینکه باید به به قله سهند صعود کرده باشد چیست؟ یعنی الان مثلا برای گرفتن ۵۰ میلیون اعتبار ۹ میلیون باید پرداخت وام چطور چقد باید داد برای همین طرح؟
  مرســـی ?

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   وام بر اساس رسوب مانده پول شما در حساب معاملاتیتون هست و اعتبار بر اساس گردشتون
   وام به صورت قرض الحسنه است ولی بسته اعتباری را با پرداخت مبلغی تهیه می کنید.

   ۱
 43. فربد گفت:

  با سلام من یک کاربر فارکس هستم که به تازگی وارد فعالیت بورس ایران شدم، چندین سال با کارگذاریهای معتبر جهانی مثل Alpari و ICM کارکردم، تا آنجا که بنده اطلاع دارم Leverage یا به زبان شما اعتبار کاملن رایگان است و سود کارگزاری از محل اسپرد (کارمزد معاملات) تامین میشود، الان این موضوع فروش اعتبار چیه؟ تو اون کارگزاریها تا ۵۰۰ (پانصد برابر) سرمایه به رایگان به تریدر اعتبار میدهند! الان میخواستم بدونم دلیل اینکه؛ اول اعتبار چرا ۵۰% تا ۶۰ % میدین و بیشتر نیست و دوم چرا بسته ها رو میفروشین مگر نه اینکه با افزایش اعتبار تریدر و میزان معاملاتش افزایش پیدا میکنه و به تبع کارگزاری کارمزد بیشتری دریافت میکنه؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بازار بورس خیلی قابل قیاس با فارکس نیست و باید انتظاراتمون رو مطابق با شرایط بازار کشور متعادل کنند. در ادامه اینکه ما فروش اعتبار نداریم عملا با انتخاب بسته های اعتباری شما تعیین می‌کنید که از آگاه می خواهید تخفیف بگیرید یا خدماتی چون اعتبار. در حقیقت وجه اضافی بابت این خدمات نمیپردازید.

   ۰
 44. milad گفت:

  سلام
  من میخوام از اعتبار کارگزاری اگاه استفاده کنم. منظور از فریز کردن سهم چیست؟ اگه سهمی رو فریز کنید ایا قابل فروش قبل از زمان سرسید تسویه اعتبار، امکان پذیر است؟ و اگه جوتبتون مثبته، دوباره سهم جدید که خریداری میکنیم دوباره فریز میشه؟
  به طور خلاصه منظورم اینه که اگه بخوام اعتبار از کارگزاری بگیرم، با مبلغ اعتباری که دریافت کردم میتونم فقط یک بار خرید کنم و دیگه حق فروشش رو تا زمان تسویه اعتبار ندارم؟

  و سوال بعدی اینکه به عنوان مثال من ۱۰ میلیون پرتفو دارم و ۵ تومن هم اعتبار میگیرم، حالا اگه یک زمانی به پولم نیاز داشته باشم و بخوام همه سهم هام رو بفروشم، چقدر کلا چقدر میتونم به حساب بانکیم انتقال بدم
  با تشکر
  منتظر پاسختون هستم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   قبل از دریافت اعتبار و در زمان استفاده از اعتبار همواره باید حداقل به میزان اعتبار دریافتی ،ارزش تضمین داشته باشید.(ارزش تضمین=۶۰درصد ارزش دارایی سهام شما)
   ارزش تضمین در مدت استفاده از اعتبار فریز خواهدشد بدین معنا که سهام فریزشده قابلیت فروش در کارگزاریهای دیگر را ندارد و فقط در کارگزاری آگاه قابل فروش می باشد.در زمان استفاده از اعتبار و هر زمانی که شما تمایل داشته باشید امکان فروش در کارگزاری آگاه وجود دارد.
   در صورت خرید سهم جدید اگر ارزش تضمین شما کمتر از میزان اعتبار باشد سهم جدید نیز فریز خواهد شد در غیراینصورت فریز انجام نخواهد شد.
   در مورد دریافت وجه، شما می توانید همواره به میزانی که مانده ی بستانکار دارید وجه دریافت نمائید .بنابراین میزان اعتبار در میزان وجه دریافتی شما تاثیرگذار نمیباشد.

   ۲
 45. neja11641 گفت:

  این وامها نقش حرکت دهنده بورس رو دارن
  که باید از آن استقبال کرد.
  ممنون از گارگزاری آگاه که در ارائه چنین محرکهایی (وامها) پیشرو بوده
  و
  از بقیه کارگزاری ها گوی سبقت رو ربوده
  درود بر شما

  ۱
 46. Nimali گفت:

  با سلام
  احتراما ، چنانچه ۵میلیون سهام خریداری کرده باشیم ، آیا می توان این ۵ میلیون را به عنوان وجه جهت دریافت اعتبار استفاده کرد ،برای مثال خرید بسته ی ۵۰ تومانی.اگر جواب مثبت است ،آیا می توان این سهام را مجددا خرید و فروش کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی وجه مورد نیاز برای دریافت بسته های اعتباری حتما باید در بآشگاه شما وجود داشته باشد نه در حساب معاملاتی شما. سهامی که خریده اید می تواند به عنوان تضمین شما برای اعتبار دریافتی شما درنظر گرفته شود.

   ۱
 47. theturtex@yahoo.com گفت:

  سلام، من میتوانم با قیمت : ۲٬۶۲۵٬۰۰۰ ارزش ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ مدت ۳ ماه بگیرم؟ خیلی وقته بورس کار میکنم ولی تازه وارد کارگذاری اگاه شدم؟ یعنی اینکه وضعیت مشتری باید حداقل معادل اعتبار درخواستی طی یکسال گذشته گردش عملیاتی داشته باشد رو ندارم..
  مرسی.

  ۳
  • theturtex@yahoo.com گفت:

   فهمیدم باید وجه نقد و با معامله کردن و ... زیاد کنم خب یه سوال دیگه این رسوب مانده حساب برای گرفتن وام یعنی چی چطور میشه رسوب مانده حساب زیاد کرد؟
   مرسی.

   ۰
   • Agah گفت:

    سلام
    رسوب مانده، میانگین مانده ریالی در حساب معاملاتی شما است که در پایان هر ماه محاسبه می شود. فرض کنید دیروز پول به حساب کارگزاری واریز نموده اید و امروز قصد خریدسهمی را داشته اید. ممکن است سهم در قیمت مورد انتظار شما عرضه نشده باشد و یا شما از خرید منصرف شده باشد. به این ترتیب پول در حساب کارگزاری است و شما هم آن را به حساب بانکی خود منتقل نکرده اید. این پول به عنوان مانده ریالی شما محسوب خواهد شد و میانگین آن تا پایان هر ماه محاسبه و ابتدای ماه بعد در به عنوان رسوب در حساب بآشگاه شما منظور می شود.

    ۰
    • theturtex@yahoo.com گفت:

     عالیه... پس اگه من بخوام وام مثلا ۱۰۰ میلیون تومانی بگیرم باید میانگین این وام رو تقریبا مدت ۱ ماه بزارم حساب کارگزاری اگاه که ۵۰ میلیون تومان میشه درسته؟
     مرسی، مرسی ?

     ۰
     • Agah گفت:

      سلام
      دوست گرامی لطفا به مثالی که در ادامه ذکر می‌کنیم، دقت بفرمایید:
      فرض میکنیم سطح شما در یآشگاه سطح ۵ است و شما از ابتدای اردیبهشت ماه درخواست محاسبه رسوب خود را در سامانه بآشگاه ثبت نموده اید. میانگین مانده حساب شما نزد کارگزاری در ماه اردیبهشت برابر با ۵۰ میلیون تومان شده است. با توجه به سطح شما، این امکان را دارید تا ۶۰ درصد این مبلغ را به عنوان وام قرض الحسنه دریافت نمایید که با نام قدرت وام در حساب بآشگاه شما قابل مشاهده است (یعنی وام ۳۰ میلیونی با بازپرداخت ۱ ماهه). قدرت وام ۳۰ میلیون تومانی یک ماهه معادل بسته وام ۱۰ میلیونی ۳ ماهه یا ۵ میلیونی ۶ ماهه است. که شما در صورت عقد قرارداد اعتباری با کارگزاری می توانید آن را دریافت نمایید.

      ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما با پرداخت قیمت هر بسه اعتباری قادر به تهیه آن بسته خواهید بود. مبلغ مورد نیاز برای هر بسته باید در سامانه بآشگاه شما وجود داشته باشد. این مبلغ را نمی توان به صورت دستی به سامانه بآشگاه واریز کرد، بلکه در اثر تخفیف کارمزدی که شما برای معاملات خود می گیرید، در سامانه بآشگاه جمع می شود.

   ۰
 48. قاسمی گفت:

  من تازه بخش بسیارکوچگی از سهام رو در حدود ۲۵ میلیون تغییر ناظر زدم وعضو آگاه کرج شده ام در حال حاضر عضو باشگاه هم هستم و زمان اون رو هم ندارم زیر مجموعه تشکیل بدم ومسابقه.. شرکت کنم حاضرم معادل ۶۰درصد سرمایه فعلیم با پرداخت ۱میلیون پانصد هزارتومان تقریبا ۱۴ میلیون اعتبار سه ماه بگیرم کل سهام هم فریز بشه ، آیا این امکان وجود دارد من اعتبار با شرایط ذکرشده دریافت نمایم ؟؟؟؟؟؟شماره تماس ام ۰۹۱۰.....۶۶----

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ممنونیم از اعتماد شما. به استحضار می رسانیم با توجه به قوانین مربوط به پولشویی امکان واریز مبلغ به بآشگاه برای تهیه بسته های اعتباری وجود ندارد.

   ۰
 49. حمید گفت:

  برای اینکه وجه نقد به حساب باشگاهم اضافه کنم از چه راهی امکانش هست؟هیچ آیکونی وجود ندارد که من بتوانم از حساب بانکی ام وجه نقد به باشگاه ام اضافه کنم

  ۰
 50. taghi14948 گفت:

  سلام
  اگر سهمی فروخته شود و مبلغ مورد نظر در کارگزاری باقی بماند برای سهامدار مزایایی دارد ؟ اگر مزیتی دارد توضیح بفرمایید
  با تشکر

  ۰
 51. taghi14948 گفت:

  سلام
  اگر از وجه نقد برای اعتبار استفاده شود اون وجه از بین می رود و نیاز به جمع آوری مجدد برای اعتبار جدید گرفتن میباشد ؟

  ۰
 52. کنعانی گفت:

  سلام
  با توجه با کاهش سود بانکی به ۱۶ درصد
  پیشنهاد می کنم قیمت بسته های اعتباریتون رو متناسب با نرخ سود بانکی کاهش دهید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   هزینه اعتبار مربوط به کارمزد بانک است نه سود بانکی. اگر انشاءالله کاهش پیدا کند قطعا در بسته‌ها نیز اعمال می‌شود.

   ۰
 53. 2063495981 گفت:

  سلام
  آیا وام فقط برای خرید سهام است؟یا پول نقد هم می توتن گرفت؟

  ۰
 54. morteza95 گفت:

  با سلام و عرض احترام
  آیا کسانی که زیر یک سال از عمر بورسیشون میگذره ولی میزان دارایی سهام و اعتبار باشگاهشون به اندازه دریافت اعتبار معاملاتی هست هم میتونن از این امکان کارگزاری استفاده کنن؟
  برای مثال اگه شخصی ۷ ماه از ورود به بورسش بگذره و از ابتدا هم عضو کارگزاری آگاه باشه و دارایی سهامش هم حدود ۱۵ میلیون باشه و اعتبار باشگاهش هم مثلا ۱۸۰ هزار تومن باشه، آ یا میتونه از بسته اعتباری ۳ میلیون تومنی سه ماهه استفاده کنه؟

  پیشاپیش از توجه شما و راهنمایی های خوبتون سپاسگزارم.

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام دوست عزیز
   اعطای اعتبار معاملاتی، ارتباطی به عمر بورسی افراد ندارد و هنگامی که ریال بآشگاه مشتری برای خرید بسته های اعتباری مکفی باشد و نیز مشتری معاملات برخط کارگزاری آگاه، به میزان آن اعتبار گردش ایجاد کرده باشد میتواند آن بسته را تهیه نماید.

   با سپاس از همراهی شما

   ۱
 55. shakouri گفت:

  این وجه تضمین که گفتین میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ یعنی اگه من الان بخوام ۲میلیون اعتبار بگیرم باید ۳۴۰۰۰۰۰ دارایی سهم داشته باشم؟
  ۲) میشه بعد از اعتبار گیری این ۳۴۰۰۰۰۰ دارایی سهم خودم رو بفروشم واز حساب کارگزاری وردارم؟ دقیقا واسه ۲ ملیون اعتبار چه مقدار پول پیش شما فریض میشه ونمیشه دست زد؟پول به وجه تضمین نمیشه خارج کرد؟

  ۱
  • Bashgah گفت:

   سلام دوست عزیز
   همانطور که در مطلب اشاره شده "مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی(۶۰درصد) معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد". یعنی اینکه مشتری تا ۶۰درصد از دارایی (پورتفو) خود را می تواند اعتبار دریافت کند و پس از دریافت اعتبار، داراییش فریز خواهد شد. بعنوان مثال اگر فردی ۵ میلیون تومان سهام در کارگزاری آگاه داشته باشد و درخواست ۳میلیون اعتبار از کارگزاری بدهد، پس از تخصیص اعتبار، ۵میلیون دارایی فرد فریز میشود و تا قبل از تسویه اعتبارش امکان فروش و یا انتقال سهام خود را نخواهد داشت.

   ۱
 56. agah00772 گفت:

  سلام
  در برابر وامش سود از ما میگیره؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   وام قرض الحسنه که کارگزاری اعطا می کند، همانطور که از نام ان مشخص است بدون سود است.
   برای دریافت بسته های اعتباری نیز، شما از تخفیف کارمزد هایی که در حساب بآشگاهتان ذخیره شده است، می توانید استفاده نمایید.

   ۰
 57. توحید گفت:

  با سلام
  من در یکی از کارگزاری ها ثبت نام کردم و کد بورسی هم دارم اما گویا میشه همزمان با چند کارگزاری کار کرد میشه نحوهشو توضیح بدید و اینکه باز هم برای احراز هویت هنگام ثبت نام نیاز به حضور در شعب کارگزاری هست یا نه ؟
  ممنون

  ۰
 58. vahid03887 گفت:

  سلام شرایط اعتبار روزانه چطوره؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی کارگزاری آگاه اعتبارات مدت دار ۳ماهه، ۶ماهه و ۱۲ماهه می دهد و همانطور که در بخش "خدمات->بسته های اعتباری" قابل مشاهده است، اعتباری تحت عنوان اعتبار روزانه ندارد.

   ۰
 59. mahdibabaei514@yahoo.com گفت:

  سلام.
  سوال من در مورد اعتباره که کارگزاری آگاه میده
  مثلا من در حسابم ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان پول دارم و یک بسته ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به مدت۶ ماه خریداری کردم.
  ۱)اگر من به دلایل ضرر در ۶ ماه نتونستم ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان رو به کارگزاری پرداخت کنم کارگزاری به چه صورت وجه رو از من دریافت میکنه؟ آیا پیگیری قانونی داره؟
  ۲)پولی رو که بنده بابت خرید بسته پرداخت کردم اگر بعد از ۶ ماه ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان اعتبار رو به کارگزاری پرداخت کنم آیا پولی که بابت خرید بسته یا اعتبار پرداخت کردم به حساب بنده برگردانده میشه؟
  ۳)آیا اگر من هیچ سهمی نداشته باشم میتونم اعتبار بگیرم؟ یا برای مثلا ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان اعتبار باید سهمی به ارزش ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان داشته باشم؟
  ۴)منظور از اینکه کارگزاری سهم رو فریز میکنه چیست؟

  ممنون از شما که وقتتون رو به رسیدگی به پرسش ها میزارید.

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام دوست عزیز
   پاسخ سوال ۱) هنگامی که شما اعتباری دریافت می کنید(مثلا ۲میلیون تومان) به اندازه وجه تضمین از پرتفوی شما، سهام فریز خواهد شد(وجه تضمین لازم برای ۲میلیون تومان تقریبا اعتبار ۳،۴۰۰،۰۰۰ تومان است) چنانچه بنا به هر علت پس از اتمام مدت مشخص(مثلا ۶ماه) قادر به تمدید ویا تسویه اعتبار نباشید کارگزاری ها این اختیار را دارند تا به میزان اعتبار خود از سهام شما را بفروش برسانند و اعتبار را تسویه کنند.

   پاسخ سوال ۲) وجه نقدی که شما از ریال بآشگاه بابت خرید بسته های اعتباری پرداخت می نمایید درصورت تایید درخواست اعتبار شما و واریز آن، دیگر مسترد نخواهد شد.

   پاسخ سوال ۳) خیر درصورت نداشتن تضمین لازم، اعتباری به شما داده نخواهد شد.

   پاسخ سوال ۴) منظور اینست که سهم فریز شده(که بابت تضمین اعتبار است) قابل معامله ویا انتقال به کارگزاری دیگری نخواهد بود تا زمانیکه رفع فریز شود.

   با سپاس از همراهی شما

   ۰
 60. ناصر گفت:

  سلام خسته نباشید دو تا سوال داشتم از خدمتتون
  ۱- من الان در حال حاضر با کارگزاری *** کار میکنم البته انلاینشو ندارم فقط حضوری میخواستم بدونم آیا میشه تغییر کد بدم و کارگزاری انلاین آگاه بگیرم؟
  ۲- اینکه کارگزاری اعتبار میده مثلا ۳ میلیون تومان برا یک سال یا سه ماه یا شش ماه آیا واسه این سه میلیون نرخ بهره هم تعلق میگیره یا ما هنگام تسویه اعتبار همون مبلغ سه میلیون تومان رو بر میگردونیم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  ۱
  • Bashgah گفت:

   سلام دوست عزیز
   ۱- نیازی به تغییر کد نیست، شما می توانید همزمان مشتری چند کارگزاری باشید و برای گرفتن کد معاملات برخط(آنلاین) کارگزاری آگاه کافیست در سایت آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com مراجعه نموده و اطلاعات خود را ثبت نمایید و سپس بصورت حضوری ویا غیرحضوری احراز هویت شوید.

   ۲- پس از اتمام مدت زمان اعتبار فقط کافیست نسبت به تمدید یا تسویه اصل اعتبار اقدام نمایید بعنوان مثال ۳میلیون تومان اعتبار ۳ماهه گرفتید پس از گذشت سه ماه ۳میلیون تومان را تسویه می کنید.

   ۱
 61. امیر علی گفت:

  با تشکر از حوصله شما
  بنده در یک کارگزاری با کد انلاین همسرم مشغول فعالیت هستمو مستقیما با یک استیشن انجا فعالیت میکنم. چند سوال خدمت شما دارم که ممنون میشم پاسخ دهید.
  ۱} آیا با تغیر ناظر میتونم از همان تسهیلات کارگزاری قبل استفاده نمایم.؟
  ۲-ایا فریز کردن سهام شامل سهام بازار توافقی (بازار پایه )هم میشود؟
  ۳-آیا در آن کارگزاری خرید های اعتباری (سه روزه )هم مرسوم است و با سیاست اعتباری شما در تضاد نیست؟
  ۴-بعنوان آخرین سوال حداقل و حداکثر سرمایه (شامل اوراق سهام منتقل شده) چه میزان و برای سرمایه های بالاتر چه امتیازاتی قائل هستید. در ضمن آیا در عرضه های اولیه برای مشتریان آنلاین علاوه سهمیه خودشان سهمیه جداگانه (متناسب با گردش عملیات ) تخصیص می دهید؟ممنون

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام

   ۱- خیر، شما بر اساس میزان گردش معاملات و وجه نقد موجود در بآشگاه می توانید از بسته های اعتباری و نیز با توجه به میزان وجه نقد قابل برداشتی که در حساب آنلاین سامانه آسا می ماند میتوانید از بسته های وام قرض الحسنه بهره مند شوید.
   ۲- خیر، تنها سهام های پذیرفته شده در بورس بعنوان تضمین مورد قبول واقع می شوند.
   ۳- تخصیص اعتبار در کارگزاری آگاه از طریق بآشگاه داده می شود که بصورت سه، شش و دوازده ماهه است.
   ۴- کارگزاری آگاه بیشتر به گردش معاملات مشتری توجه دارد تا میزان سرمایه، بعنوان مثال شخصی که ۱۰میلیون سرمایه دارد و در سال ۱۰۰ میلیون معامله می کند از فردی که ۳۰ میلیون سرمایه دارد و در سال ۶۰میلیون معامله میکند، امتیازات بیشتری دریافت می نماید.
   در خصوص عرضه اولیه ها، کارگزاری آگاه به نسبت حجم معاملات افراد به آنها عرضه اولیه اختصاص می دهد.

   با تشکر

   ۰
 62. 29952 گفت:

  سلام.
  تو این جمله:(( ارائه تضامین مورد نیاز به کارگزاری آگاه طبق شرایط و مفاد قرارداد و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (طبق مواد ۵ و ۶ دستورالعمل)))
  منظور از تضامین مورد نیاز چیه؟
  همون ۶۰ درصد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، همانطور که در متن ذکر شده است تضامین طبق مواد ۵ و ۶ دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار است که فایل دستورالعمل در متن وجوددارد. برای مطالعه دستورالعمل اینجا کلیک کنید.

   ۰
 63. agah39630 گفت:

  سلام. من که تازه عضو باشگاه شدم میتونم با واریز وجه اعتبار دریافت کنم؟
  ممنون.

  ۰
 64. 2298 گفت:

  سلام. ممنون از این همه امکاناتی که برای کاربران در نظر گرفته اید.

  ۰
 65. m_manzoori@hotmail.com گفت:

  سلام

  امکان دریافت با بازپرداخت بیش از یک سال فراهم نمی شود ؟
  ایا ممکن است در اینده این امکان فراهم گردد ؟

  ۰
 66. rayan_mohammad گفت:

  سلام
  ضمن عرض خسته نباشید و تشکر از زحمات دوستان کارگزاری و باشگاه مشتریان آگاه
  بنده با اینکه از مشتریان حقیقی معاملات آنلاین و عضو باشگاه مشتریان هستم ، دو بار اقدام به درخواست خرید از بسته های اعتباری باشگاه نمودم . اما هر دوبار درخواستم مورد تایید قرار نگرفت .علت چیست؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز علت رد شدن بسته در بخش گزارش/گزارش اعتبارت، مشخص است. در گزارش اعتبارات شما علت رد شدن چیست؟؟

   ۰
   • rayan_mohammad گفت:

    سلام
    به بخش گزارش اعتبارات مراجعه نمودم، علت رد شدن «برای این مشتری قرارداد اعتباری ثبت نشده است» قید گردیده است .
    متشکرم

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام مجدد
     دوست گرامی، جهت امضاء قرارداد در اولین فرصت به یکی از شعب کارگزاری آگاه در تهران یا شهرستانها مراجعه فرمایید.

     ۰
 67. حمیدرضا گفت:

  سلام
  در مورد تضمین، آیا امکان جایگزین کردن "وجه نقد" به جای "دارایی سهام" به عنوان تضمین وجود دارد؟

  ۰
 68. aagah08316 گفت:

  با سلام و تشکر از مسئولین کارگزاری آگاه.به نظر می رسد کسب امتیاز و یا وجه ریالی برای نیل به بسته های اعتباری کاری بسیار مشکل و نهایتا بدون توجیه باشد.که در آخر باعث بی انگیزگی فرد شده که در نهایت به زیان کارگزار خواهد بود.اگر شما عزیزان در کارگزاری آگاه به تعالی و پیشرفت خود و مشتریان خود می اندیشید،به نظر میرسد که با این روش ها مسیر سختی پیش رو دارید.اینکه یک فرد بدون انجام فعالیت فیزیکی سخت و یا بدون صرف وقت زیاد با عضویت در باشگاه صاحب امتیاز و معادل ریالی آن می شود به جای خود.بگذارید عامیانه و بدون تکلف بگویم : درست است که فرد یه جورایی مفتی مفتی صاحب امتیاز و وجه ریالی می شود،اما رسیدن امتیازات به حدی که فرد واجد استفاده از اعتبارات قابل قبول و دارای بازده منطقی شود شاید به زحمتش نیرزد،شما خوب می دانید که در بازار سهام اعتبار یک یا دو میلیونی کاری از دستشان ساخته نیست.آن هم در بازاری که دامنه محدود کننده قیمت وجود دارد.با این حساب برای مقرون به صرفه شدن صرف زمان و وقت باید به سراغ بسته های بزرگتر و با سررسید طولانی تر برویم.یعنی بسته های ده میلیون تومانی و بیشتر.اما مشکل دقیقا از همین جا آغاز می شود.فرد برای در اختیار گرفتن یک بسته ده میلیونی برای مدت ۱۲ ماه ،باید یک میلیون و هشتصد هزار تومان وجه ریالی از کارگزار اخذ کند و با احتساب کسب روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ امتیاز که البته رقم قابل توجهی هم هست بعد از حدود ۳۶۰۰ تا ۶۰۰۰روز کاری دیگر نائل به کسب چنین وجهی خواهد شد!مگر با ده میلیون چقدر می شود کسب بازده کرد که فرد باید ۵ یا ۶ هزار روز کاری وقت صرف کند تا چنین وامی بگیرد؟!.....خود می دانید که در بازار سهام ما در سال حدود کمتر از ۲۵۲ روز کاری وجود دارد و فرد با احتساب کسب ۵۰۰ امتیاز در هر روز هم ،باید چیزی در حدود ۲۳ سال در باشگاه فعالیت کند و البته از حسابش هم در طول این مدت هیچ بهره ای نبرد تا بتواند یک وام ۱۰میلیونی بگیرد......!تازه پس از اخذ اولین وام ده میلیونی پس از ۲۳ سال دوباره باید برود ۲۳ سال دیگر بیاید.......آیا این مرارت و سختی می ارزد.....؟!آِیا شما اینگونه می خواهید برای خود و مشتریانتان کسب سود و خلق ارزش نمایید؟با این حساب دریافت اعتبار از بانک راه بسیار ساده تری می باشد.تازه از پرداختن به دیگر وجوه این ماجرا عبور می کنیم.این اعتبارات برای افرادی با حجم سرمایه کم می تواند مفید باشد تا با این اعتبارات قدرت کسب سود خود را افزایش دهند،در حالی که چنین افرادی به این اعتبارت با توجه به آنچه عرض کردم دسترسی ندارند.و دسترسی به این اعتبارات برای سرمایه گذارا ن قوی و توانمند میسر است در حالی که آنها نیازی به این وام ها ندارند. با این حساب به نظر میرسد ما با یک پروژه خود متناقض(پارادوکسیکال) مواجهیم.که نهایتا نه برای کارگزار و نه برای مشتریان کارگشا نخواهد بود.پشنهاد بنده اینست که یا شرایط دسترسی به وام ها را تسهیل و منطقی نمایید،یعنی با کاهش قیمت وام ها و یا تجدید نظر در نحوه کسب امتیاز ها راه را هموار نمایید و یا در صورت نا کارآمد بودن این روش،روش های پرداخت وام را تغییر دهید.صنعت بورس یک صنعت وارداتی بود اما هنگام ورود همه ابزار ها را با خود به ایران نیاورد،یکی از بهترین روشها که از گذشته تا امروز مورد استفاده مبدعان این صنعت بوده ،بهره گیری از اهرم هاست که متاسفانه ما با دور زدن این ابزار ،همواره باید لقمه را از پس قفا بخوریم تا به خیال خود بومی سازی کرده باشیم،اما در نهایت نه به ابزار اصلی و راه حل درست می رسیم ونه از ابداعات عجیب و غریب خودمان چیزی عایدمان می شود.از طولانی شدن این مبحث عذرخواهی می کنم اما چاره ای جز توضیح ندیدم.با تشکر

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست محترم از دلسوزی و ابراز نظر بی پرده شما سپاسگزاریم.
   در ابتدا باید عرض کنیم که محاسباتی که فرمودید چندان درست نیست. اگر در ابتدای امر امتیاز مربوط به معاملات را مد نظر قرار ندهیم، اتفاقاً در بآشگاه شما به هر بهانه ای میتوانید امتیازهای خوبی بدست آورید. مثلا به نتایج مسابقات دیماه نگاه کنید. با شرکت در مسابقات دیماه فقط با شرکت در مسابقه و بدون دادن جواب الزاماً درست، ۱۰۰۰ امتیاز و در صورتی که جزء ۱۰۰ نفر باشید حدودا ۲۰۰۰ امتیاز دیگر بدست خواهید آورد (اینکار اصلاً سخت نیست!) و این یعنی ۳۰۰۰ امتیاز فقط از مسابقات ماهانه. این رو ترکیب بفرمایید با راه های بسیاری که پیش روی شماست برای دریافت امتیاز به غیر از معاملات. حتماً مقاله آیا قله های بآشگاه دست نیافتنی است؟ همینطور راههای افزایش وجه نقد را مطالعه نمایید.
   اما کار از این هم راحت تر است زیرا امتیازات معاملات از همین امروز (۱۶ بهمن ۹۵) دو برابر محاسبه میشود که مسیر شما برای تامین هزینه و کارمزد اعتبارات را بسیار کوتاه تر میکند.
   بدین ترتیب اگر از همین لحظه و بتازگی مشتری ما شده باشید:
   با فرض معرفی معرف، حدود ۸۰۰ امتیاز بعلاوه ۱۰ هزار تومان وجه نقد.
   با فرض شرکت در مسابقات ماهانه، مجموعا و حداقل ۳۰۰۰ امتیاز در ماه.
   با فرض معرفی ۵ مشتری، ۲۵۰۰ امتیاز بعلاوه ۲۵۰ هزار تومان وجه نقد بابت فعال شدن آنها.
   بابت گردش ۵۰ میلیون تومانی طی ماه، ۲۰۰۰ امتیاز
   با فرض ۵۰۰ امتیاز ماهانه بابت رشد زیرمجموعه غیر مستقیم.
   با با فرض مجموع امتیاز لاگین روزانه و کامنتها طی ماه ۳۵۰ امتیاز
   مجموعاً طی ۲ ماه معادل: ۱۵۰۰۰ امتیاز و ۳۰۸ هزار تومان وجه نقد دریافت خواهید کرد که برای دریافت ۱۵ میلیون تومان اعتبار ماهانه کفایت میکند.
   اگر همین روند را با خلاقیت طی ماه های بعدی طی کنید رشدتان بدلیل تغییر سطحتان و در نتیجه افزایش تخفیف، بیشتر خواهد شد و لذا قادر خواهید بود تا ۲۰ میلیون تومان هر ماه از ما اعتبار بگیرید. همه اینها با در نظر گرفتن شروع از نقطه صفر و در کمتر از ۳ ماه است. آیا این شرایط منصفانه و جذاب نیست؟
   همچنین در نظر داشته باشید که اعتبار معاملاتی ما وابسته به شرایط اعتبار بانک است و کارگزاری از سمت خود اعتباری ندارد. اعتباری که بانک میدهد هم هزینه و کارمزد مالی دارد. هزینه ای که شما از ریال بآشگاه برای اعتبار میپردازید عملاً همان هزینه بانک است که اتفاقا بدلیل اجماع درخواستها، از شرایط دریافت اعتبار به صورت مستقل، به صرفه تر است. لذا ما نهایتاً با چانه زنی با بانک میتوانیم هزینه را کاهش دهیم. اما تصدیق میفرمایید که بالاخره این هزینه باید تامین شود و ما بهترین و منصفانه ترین راه برای تامین آنرا مدل بآشگاه دیده ایم.
   ان شاءالله با خواندن این مطلب و با کمی خلاقیت، شاهد نتایج بسیار بهتری از آنچه شرح آن رفت باشید.

   ۱
 69. aagah08316 گفت:

  با سلام خدمت سروران گرانقدر گارگزاری آگاه.بنده همواره از تمایز و برتری کارگزاری آگاه نسبت به سایر کارگزاران تجلیل و به همین مناسبت به معرفی این کارگزاری پرداخته و با وجود برخورداری از حساب های کاربری آنلاین متعدد،همواره تمامی معاملات خود در این کارگزاری انجام داده و خواهم داد.و صمیمانه دست و روی طراحان فضای باشگاه و هدایت کنندگان این امکانات را به جهت نوآوری و ابتکار و برخورداری از هوشمندی بالا می بوسم.چه قبل از افاضات و لطف مرحمتی شما در پاسخ به ایراد بنده و چه بعد از آن.نباید از قاعده انصاف پا فراتر نهاده و تلاش های شما و همکارانتان را آن هم در فضایی که شاید کمتر کسی را به زحمت بتوان مانند شما و با یک عملکرد پویا و رو به رشد یافت،نادیده بگیریم.راهکارهای شما به حق بسیار جذاب و منصانه و مایه خرسندی فعالان بازار سرمایه میباشد.البته که بنده معتقدم شما بهترین و هوشمندانه ترین راهکارها را با توجه به امکاناتتان در خدمت رسانی به مشتریان خود برگزیده اید.در مطلب قبلی هم همه این نظرات باید گنجانده می شد. که گویای مراتب قدردانی حقیر باشد.اما با وجود همه محاسن این طرح بنده شاهد نارسایی هایی جهت شمول این طرح ها هستم.ببینید شاید معرفی آگاه به سایرین که نهایتا منتهی به عضو شدن این افراد در کارگزاری بشود از حیطه اختیار فرد خارج باشد.در صورت معرفی و عضویت افراد جدید،حتما خواهید پذیرفت که فعال شدن این اعضای جدید واقعا از اختیار فرد معرف خارج است.در حالی که امتیازات خوبی هم برای این بخش منظور نموده اید.و مثال هایی کم و بیش با همین وضعیت وجود دارد که از ذکر آنها صرف نظر میکنم.خواهش و پیشنهاد بنده هموار تر نمودن این مسیر است.البته بسته های قرض الحسنه شرایط خوبی دارد که اگر محدودیت های آن کاسته شود شاید بسیار مورد استقبال قرار بگیرد.و بنده هرچه بیشتر دراین فقره تامل می کنم بیشتر به اهمیت استفاده و به کارگیری از اهرم ها وافق می گردم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ضمن سپاس از ابراز لطف و نگاه شما، تمام تلاش کارگزاری آگاه ارائه خدمات و تسهیلات سهل الوصول و بیشتر به مشتریان گرامی است. امیدواریم در این مسیر همراه ما باشید.

   ۰
 70. AE7173 گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ایا راه دیگری غیر از شرکت در مسابقات باشگاه و یا معامله روزانه و... برای کسب وجه نقد در باشگاه وجود ندارد.مثلا از طریق پرداخت وجه به حساب باشگاه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر دوست عزیز
   بعلت قوانین حاکم بر مبارزه با پولشویی، امکان واریز وجه برای خرید اعتبار، وجود ندارد.

   ۰
 71. khalili15744 گفت:

  باسلام و ارزوی توفیق روز افزون شما
  گویا بنده میتونم از طریق معرفم تسهیلاتی مانند همین اعتبارات را دریافت کنم،اما متاسفانه نمی دونم چگونه و از چه طریقی باید درخواست بدهم ،وقتی هم برروی خود بسته ها کلیک می کنم برایم غیرفعال است،لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون و متشکر

  ۰
 72. naser.taghizad@gmail.com گفت:

  سلام
  من می خواستم بدونم اگه من بخوام فقط از طریق گردش حساب اعتبار ۲۰ ملیونی بگیر م ، گردش حسابم تو یه ماه چقدر باید باشه؟
  ممنون از پاسختون

  ۰
 73. مجتبی گفت:

  ضمن سلام و وقت بخیر بنده مشتری کارگزاری دیگری هستم اگر مشتری کارگزاری شما بشوم آیا اعتبار خرید به من تعلق میگیرد یا اینکه ابتدا باید زمان مشخصی یا میزان تراکنش مشخصی انجام بشود سپس اعتبار تعلق میگیرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی در بند هفتم شرایط لازم برای دریافت اعتبار به این موضوع اشاره شده است که "با توجه به اینکه منشاء تامین اعتبار معاملاتی، معاملات خود مشتری است، صرف نظر از ریال موجود در بآشگاه مشتری باید حداقل معادل اعتبار درخواستی طی یکسال گذشته گردش عملیاتی داشته باشد."
   و نیز در قسمت مراحل اخذ اعتبار از کارگزاری آگاه گفته شد که برای استفاده از هر بسته اعتباری باید موجودی ریالی معادل قیمت خرید بسته اعتباری مورد نظر، در حساب بآشگاه مشتری وجود داشته باشد.

   ۱
 74. agah15652 گفت:

  با سلام و تحیات
  در صورت امکات در مورد نحوه تمدید اعتبار توضیحی بفرمایید ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   پیش از سررسید اعتبار اولیه، چنانچه بسته اعتباری یا وام قرض الحسنه ای، در حساب خود بصورت فعال دارید،
   می توانید تاریخ اعمال آن را در تاریخ سررسید اعتباری قبلی بزنید.
   به عبارتی دیگر، با درخواست بسته اعتباری جدید، می توانید بسته قبلی را تمدید نمایید.

   ۰
   • agah15652 گفت:

    با سلام و خسته نباشید
    من یک بسته ۳میلیون یک ماهه خریدم تاریخ اعمال ۹۵٫۱۲٫۱۶ می باشد میخواستم تمدید کنم باید تاریخ اعمال بسته جدید را ۹۶٫۱٫۱۶وارد کنم یا ۹۶٫۱٫۱۳؟
    با تشکر

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     چنانچه تاریخ ۱۴ الی ۱۶ فروردین قصد خرید و فروش دارید تاریخ اعمال را ۱۴فروردین قرار دهید
     ولی اگر قصد نگهداری سهام هایی را که اعتباری خریداری کردید، دارید تاریخ اعمال را می توانید ۱۶فروردین انتخاب کنید.

     ۰
   • AT9927 گفت:

    سلام خدمت پشتیانی باشگاه کارگزاری آگاه.بنده۳سوال دارم:

    سوال اول:

    برای محاسبه روزهای بسته های اعتباری ۵شنبه ها وجمعه ها که بازارتعطیله هم جزو۳۰روز محاسبه میشه یاخیر؟؟

    سوال دوم:

    بسته اعتباری مثلا۱ماهه۳تمنی اگر۵میلیون و۵۰۰دارایی سهام داشته باشیم میشه گرفت.درسته؟؟حال سوال اینه اگر۵میلیون و۵۰۰تضمین گذاشتیم اون۳تمنی که کارگزاری بسته اعتباری بهمون داده قابل برداشته یاخیر؟؟

    سوال سوم:

    اگربفرض مثال بسته ۳تمنی۱ماهه گرفتیم وسر۱ماه هم تسویه کردیم (بافرض اینکه وجه نقدباشگاه وتضمین هم کافی باشه) آیا میشه بعداتمام بسته۲تمنی۱ماهه،بسته ۵تمنی مثلا۳ماهه تمدیدکرد؟؟
    مرسی

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     روزهای پنجشنبه و جمعه نیز محاسبه می شود
     برای تمدید بسته های اعتباری محدودیتی نخواهید داشت و در صورت داشتن وجه نقد و تضمین کافی و قرارداد اعتباری، امکان تمدید خواهید داشت.
     همانطور که در جریان هستید مشتریان کارگزاری آگاه، ۵۵ درصد دارایی که در آگاه دارند این امکان را خواهند داشت که از بسته های اعتباری استفاده کنند.
     مثلا برای گرفتن ۲ میلیون اعتبار به ۳ میلیون ۷۰۰ هزارتومان دارایی در کارگزاری آگاه نیاز است.
     البته به شرط اینکه این دارایی بازار پایه و ... نباشد.
     برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد اعتبارات تماس حاصل بفرمایید.
     باتشکر

     ۰
 75. agah15652 گفت:

  با سلام
  جایزه خوش حسابی بسته اعتبای ۲میلیون تومان که ۳۷هزار تومان خریداری شده است اگر ۵درصد حساب کنیم ۱۸۵۰تومان میشود .
  پس چرای برای بنده ۸۳۰تومان واریز شده ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   همانطور که خودتان اشاره نمودید جایزه خوش حسابی ۵درصد از خالص ریال پرداختی بابت بسته اعتباری مورد نظر است.
   بابت بسته ۲ میلیون تومانی یک ماهه که از تاریخ ۱۷ بهمن ماه برای شما فعال شده است، مجموعاً ۲۰۳۹۴۹ ریال از ۳۷ تومن پرداختی به شما عودت داده شده است. یعنی شما تنها معادل ۱۷ هزارتومان هزینه اولیه که پرداخته اید، از اعتبار استفاده کرده اید. لذا ۲۰۳،۹۴۹ ریال بابت هزینه اعتباری که استفاده نکرده اید، در حساب شما منظور شده است.
   پس شما تنها ۱۷ هزارتومان بابت این اعتبار هزینه پرداخت کرده اید که جایزه خوش حسابی هم به مقدار هزینه پرداختی شما تعلق خواهد گرفت.

   فرمول محاسبه:
   (قیمت بسته اعتباری-بازگشت اعتبار در طول دوره بسته اعتباری)*۰٫۰۵ = جایزه خوش حسابی

   ۱
 76. yasaheb.313.rs@gmail.com گفت:

  با سلام بسیار ممنونم همه چی عالیه
  ولی کاش امکان افزایش اعتبار به غیر از راه هایی که گفته اید نیز فراهم شود مثلا بتوان ۱۰ درصد مبلغ رو نیز نقدی واریز کرد اینطوری خیلی عالی تر میشه.
  امیدوارم در آینده همچنین امکانی فراهم شود
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   متاسفانه به دلیل قوانین پولشویی و دستورالعمل های سازمان بورس، امکان واریز نقدی به حساب بآشگاه وجود ندارد.
   اما همواره در تلاشیم که استفاده از خدمات سهل و اسان باشد.

   ۱
 77. agah42735 گفت:

  سلام

  نظر به اینکه ممکنه درست در تاریخ سررسید همیشه امکان تسویه کامل اعتبار دریافتی برامون بعلت مناسب نبودن نرخ سهام وجود نداشت باشه و مثلا با چند روز تاخیر با قیمت مناسبتری بشه سهام رو نقد کرد و این اعتبار رو تسویه کرد, آیا کارکزاری برای تسویه کامل اعتبارات دریافتی برای این چند روز تاخیرانعطاف پذیری برای دریافت کنندگان اعتبار قائل میشه و مثلا میشه برای اون خسارت تاخیر تادیه ای پرداخت کرد و برای این مواقع راهکاری کارگزاری اندیشیده که مشترینانش برای فروش سهام و برگردان اعتبارات دریافتی تحت فشار قزار نگیرند که با ضرر احیانا مجبور بشن سههامشون رو بفروشن و اعتبارات رو درست در روز سرررسید بخوان تسویه کنند (اگر به چنین حالتی برخورد کردند و پیشنی کنن که با چند روز تاخیر بفروشند سود بیشتری خواهند داشت یا با زیان کمتری بتونن بفروشن)

  با توجه به اینکه سهامشون هم نزد کارگزاری فریز شده هست و از نظر تسویه در کل برای کارگزاری مشکلی پیش نخواهداومد .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی دقت داشته باشید که با تسویه به موقع اعتبار، امکان دریافت اعتبار و وام برای سایر دوستان فراهم می گردد. از سوی دیگر، افراد می توانند با انتخاب بسته‌ای دیگر، اعتبار قبلی خود را تمدید کنند. همچنین برای تسویه اعتبار لزوماً اجباری به فروش سهام نیست. بلکه افراد می توانند بصورت نقدی نیز اعتبار خود را تسویه نمایند.
   ضمناً اشاره به این نکته حائز اهمیت است که بآشگاه بسته های متنوع با سررسید های مختلف یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و دوازده ماهه ارائه می کند تا افراد با استراتژی های مختلف بتوانند از خدمات اعتباری بهره‌مند شوند.

   ۲
 78. AGAH57626 گفت:

  با سلام
  در خصوص تسویه اعتبار دریافتی مشخص نشده است که چگونه کارگزاری وجه اعتبار را تسویه می کند
  آیا راسا نسبت به برداشت از حساب مشتریان اقدام می کند و یا اینکه مشتری می بایست به کارگزاری واریز کند؟

  ۱
 79. محمد گفت:

  سلام/امکان هک سایت های بورس وجود داره؟اگرهک بشن چ کسی در مقابل این مسئله پاسخ گو هست/و آیا امکان بازگشت سهام های از دست رفته هست؟

  ۰
  • آگاه گفت:

   سلام کاربر گرامی، امنیت سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی ما بوده و انرژی زیادی روی این امر صرف شده است، شما می‌توانید با اطمینان خاطر فعالیت داشته باشید زیرا سهام خریداری شده توسط شما تنها در سایت کارگزاری ذخیره نمی‌شود بلکه در سیستم سپرده‌گذاری مرکزی بورس و اوراق بهادار نیز ذخیره می‌شود و عملا امکان از دست رفتن سهام شما بسیار بسیار کم و در حد صفر است.
   شما نیز می‌بایست با رعایت موارد امنیتی، از ورود به سامانه آنلاین روی دستگاه‌هایی که به آن اطمینان ندارید خودداری کنید، رمز عبور غیرقابل حدس تعیین کنید و رمز را در اختیار هیچکس قرار ندهید.

   ۱
 80. agah0010384 گفت:

  سلام خدا قوت بنده در نمایشگاه برنده ۵میلیون اعتبار یک ماهه شدم امکان تبدیل این اعتبار به دو ونیم میلیون ۲ماهه وجود داره؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   همانطور که مستحضرید اصلاً بسته اعتباری ۲٫۵ میلیونی در سامانه بآشگاه وجود ندارد. علاوه بر این امکان تبدیل وجود ندارد.

   ۰
 81. urm02782 گفت:

  باسلام...سوالی از خدمتتان داشتم اگه بنده مبلغ بفرض یک میلیون تومان در حساب کارگزاریم باشه وچندین ماه به این پول دست نکنم شامل امتیاز برام میشه...لطفا راهنمایی کنید

  ۰
 82. urm02782 گفت:

  سلام...اگه بخواهم سهام یک شرکتی را خریداری کنم و بمدت ده سال به این سهم دست نزنم ،چه باید کرد میتوانید راهنمایی کاملی انجام دهید.تشکر

  ۰
 83. urm02782 گفت:

  منظورم اینه اگه سهامی بخرم ونگهداری بمدت چندین سال نگهداری کنم... باید به شعب کار گزاری برم و فرم پر کنم ویک نسخه پیش خودم نگهدارم...

  ۰
  • Agah گفت:

   خیر.
   لزومی به تکمیل فرم خاصی ندارید. شما می‌توانید به صورت آنلاین سهم خود را خرید نمایید که این روش نه نیاز به مراجعه حضوری دارد و نه امضای برگه ای.

   ۰
 84. agah62223 گفت:

  سلام بسته اعتباری باوام قرض الحسنه چه فرقی داره

  ۰
 85. AGAH57626 گفت:

  با سلام
  مدت اعتبار بنده در حال اتمام است و وجه نقد کافی برای تمدید اعتبار در حساب باشگاه دارم. چگونه می توان اعتبار را تمدید کرد؟ آیا صرف انتخاب یک اعتبار و تعیین تاریخ فعالسازی آن به تاریخ سررسید اعتبار قبلی منجر به تمدید اعتبار می شود یا اینکه گزینه های دیگری جهت تمدید در نرم افزار پیش بینی شده است؟
  متشکرم

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست عزیز با انتخاب تاریخ اعمال بسته جدید، در سررسید اعتبار قبلی، اعتبار شما تمدید خواهد شد.
   به شرط آنکه مبلغ اعتبار جدید مساوی یا بیشتر از اعتبار قبلی باشد.

   ۰
   • AGAH57626 گفت:

    بنده یک اعتبار ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریالی که تاریخ تایید آن ۹۶٫۰۱٫۲۷ بود از کارگزار دریافت نمودم با توجه با اینکه وجه نقد کافی در حساب داشتم در تاریخ ۹۶٫۰۲٫۲۳ تقاضای اعتبار به میزان مبلغ فوق نمودم و تاریخ اعمال آن را بتاریخ سررسید اعتبار قبلی (۹۶٫۰۲٫۲۷) قرار دادم با این فرض که اعتبار قبلی تمدید خواهد شد. البته از شما هم استعلام کردم که تایید نمودید که جهت تمدید اعتبار کافی است که تاریخ اعمال بسته جدید، تاریخ سررسید اعتبار قبلی باشد بشرط آنکه اعتبار جدید مساوی و یا بیشتر از اعتبار قبلی باشد. با اینحال نه تنها بسته اعتباری بنده تایید نشد (به دلیل نامفهوم"تخلف اعتباری")، مبلغ اعتبار از حسابم کسر شده و تا تاریخ ۹۶٫۰۲٫۲۹ نیز اجازه دریافت اعتبار ندارم .
    سوالم این است که :
    ۱-چرا اعتبار قبلی علیرغم رعایت کلیه نکات لازم، تایید نشد؟
    ۲-چرا علیرغم برداشت اعتبار قبلی از حساب بنده توسط کارگزاری، عنوان متخلف به بنده داده شده و اجازه دریافت اعتبار تا ۹۶٫۰۲٫۲۹ را ندارم؟
    لطفا در پاسخ تسریع نمایید
    با تشکر

    ۰
    • Bashgah گفت:

     سلام
     ۱-برای تمدید اعتبار قبلی تاریخ بسته ی اعتباری جدید باید یک روز قبل از تاریخ اتمام بسته ی اعتباری قبلی باشد به طور مثال اگر تاریخ اتمام بسته ۹۶۰۲۲۶ بوده است تاریخ بسته جدید باید ۹۶۰۲۲۵ باشد.

     ۲-به همان دلیلی که در بالا توضیح داده شد در تاریخ۹۶۰۲۲۶بدلیل عدم تسویه اعتبار برای شما یک تخلف اعتباری ثبت شده است به ازای هر روز تاخیر در تسویه برای بار اول سه روز حق دریافت اعتبار نخواهید داشت و به همین دلیل تا ۹۶۰۲۲۹ مجوز دریافت اعتبار را نداشتید.

     ۱
     • AGAH57626 گفت:

      با سلام
      کاش به پاسخ خودتون در سوال قبلی دقت می کردید و اشتباه راهنمایی نمی کردید
      بنده در خصوص نحوه تمدید از شما استعلام کردم و شما پاسخ دادید که :
      "دوست عزیز با انتخاب تاریخ اعمال بسته جدید، در سررسید اعتبار قبلی، اعتبار شما تمدید خواهد شد.
      به شرط آنکه مبلغ اعتبار جدید مساوی یا بیشتر از اعتبار قبلی باشد."
      حالا اطلاع میدید که تاریخ اعمال بسته جدید باید روز قبل از سررسید باشه؟؟؟
      به هر حال بنده تاوان راهنمایی اشتباه شما را دارم میدم
      لطفا در نحوه پاسخ دقت بیشتری داشته باشید
      با تشکر

      ۰
     • Bashgah گفت:

      سلام دوست بزرگوار
      ذکر چند نکته را لازم می دانیم:
      ۱- علت رد بسته اعتباری شما به دلیل این بوده است که سقف اعتبار یک ماهه شما تکمیل شده است. هر مشتری حداکثر می تواند ۲۰ میلیون تومان اعتبار یک ماهه دریافت کند. بنابراین اگر شما بسته اعتباری ۱۰ میلیونی ۳ ماهه را انتخاب می کردید، این درخواست از شما پذیرفته می شد.
      ۲- اگر تاریخ سررسید بسته اعتباری شما روز تعطیل نباشد، شما می‌توانید تاریخ سررسید خود را به عنوان تاریخ اعمال بسته جدید در نظر بگیرید (به شرطی که مورد بند ۱ نقض نشود.)
      ۳- اگر تاریخ سررسید بسته اعتباری شما روز تعطیل است، تاریخ اعمال بسته اعتباری جدید شما باید یک روز کاری قبل تاریخ سررسید بسته قبلی باشد. (به شرطی که مورد بند ۱ نقض نشود.)
      ۴- علاوه بر این، هر ماه در مدت بسته اعتباری برابر با ۳۰ روز است. در خصوص بسته ۱۰ میلیون تومانی، سررسید شما به تاریخ ۲۶ اردیبهشت بوده در حالی که شما تاریخ اعمال خود را ۲۷ اردیبهشت تعیین کرده اید.

      ۰
 86. agahkaramikamal گفت:

  با سلام

  لطفا بفرمایید برای دریافت ۱۰ میلیون اعتبار دقیقا خودم باید چقدر پول در حساب کارگزاری داشته باشم؟

  ۰
 87. AGAH57626 گفت:

  سلام
  سوالات رو خیلی با تاخیر جواب میدید این ضعف بزرگی هست خواهشا پیگیری
  بفرمایید
  در شان کارگزار نیست که با وجود سوال کم هست ولی پاسخ با تاخیر زیاد روی سایت میاد

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   ضمن عرض پوزش
   دوست عزیز، بخش پشتیبانی همواره سعی دارد که در کوتاه ترین زمان به سوالات عزیزان پاسخ دهد ولی گاهی با انبوهی از پیام ها، سوالات و درخواستهایی مواجه هستیم که پیش از پاسخگویی نیاز به بررسی و تایید کارشناس مربوطه دارند.

   ۰
 88. agahkaramikamal گفت:

  سلام. جهت تمدید اعتبار آیا نیاز به تسویه اعتبار قبلی هست؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   خیر دوست گرامی
   فقط به این موضوع توجه داشته باشید که سقف اعتبار یکماهه ۲۰میلیون تومان است و شما نمیتوانید ۲بسته اعتباری یکماهه که مجموع آن بیش از ۲۰میلیون تومان است، داشته باشید.

   ۰
 89. AG4468 گفت:

  با سلام و درووود فراوان یک سوالی داشتم خدمتتون آیا میزان اعتبار و همان پول در باشگاه را می توان به حساب آنلاین بر خط کارگزاری خود واریز کنیم و اگر می شود چطور بایسی این کار را انجام دهیم

  ۰
 90. 10855 گفت:

  سلام
  طرح خوب و جالبی هست ولی بمناسبت تولد آساجون یه خورده کم بود 🙂

  ۰
 91. AG5700 گفت:

  سلام. خواستم بپرسم که به عنوان مثال اگر من یکی از بسته های اعتباری که ۱۰ میلیون تومان هستش رو خریداری کنم میتونم با آون ۱۰ میلیون تومان سهام خریداری کنم و یا اینکه آون و به فروش برسونم!؟ و اینکه آیا در آخر مدت زمان اعتبار بسته باید به اضافه هزینه های خرید آون بسته کل مبلغ ۱۰ میلیون تومان هم به حساب شرکت واریز کنم.لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید. ممنونم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما می توانید از محل اعتبار دریافتی به معاملات اوراق بهادار بپردازید. در زمان مقتضی هم می توانید به صلاحدید خود اوراق خریداری شده را بفروشید. پس از اتمام مدت اعتبار، شما باید مبلغ اعتبار گرفته شده (یعنی همون ۱۰ میلیونی که مثال زدید) رو به یکی از دو طریق زیر، تسویه کنید:
   ۱- فروش سهام (حداقل ۳ روزکاری قبل از تاریخ سررسید)
   ۲- واریز نقدی
   دقت بفرمایید که اگر وجه اعتبار گرفته شما ۳ روز کاری قبل از تاریخ تسویه باشد در حسابتون آزاد باشه (یعنی خرید باهاش انجام نداده باشید)، در اون ۳ روز آخر نمیتونید از محل اعتبار خرید کنی

   ۰
   • محمدرضا اجلی گفت:

    باسلام
    اولن تشکر میکنم از خدمات خوب تان؟ولی بنده از کار گزار دیگر امدم تمام سهام بصورت انلاین خریدم چگونه انتقال دهم .ودیگرانکه بنده یک ملیون واریز کردم به اگاه موجودی را نشان می دادولی معامله هرکاری کردم نتوانستم انجام بدم لطفا مشکل چه بوده .دباره ناچار درخواست مبلغ کرذم به حساب بنده باز گشت البته جای دور بودم حضوری نتوانستم مراجعه کنم با تشکر اجلی

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     انتقال ناظر به این صورت که است که چنانچه وضعیت معاملاتی نماد یا نمادهای مدنظر شما مجاز باشد، می‌توانید در سامانه آنلاین خریدی در حداقل ارزش قانونی (۱ میلیون ریال) انجام دهید. پس از آن در بخش تغییر ناظر با انتخاب علامت + درخواست خود را برای نماد مورد معامله، ثبت نمایید.

     به این ترتیب، پس از ارسال درخواست، پرسنل واحد سفارشات اوراق بهادار در کارگزاری آگاه، درخواست مدنظر را بررسی کرده و چنانچه شما به کارگزاری قبلی خود بدهکار نباشد یا سهامتان در آن کارگزاری فریز نشده باشد، انتقال ناظر تنها طی یک روز کاری صورت می‌گیرد.
     در خصوص مشکل خریدتان باید عرض کنیم که اگر به هر دلیلی سفارشی انجام نشود سیستم پیامی می دهد. این پیام بیان کننده مشکل است. لطفاً متن پیامی که به شما نمایش داده شده را ذکر فرمایید. ممنونیم

     ۰
   • محمدرضا اجلی گفت:

    ممنون چون ۵ نفر زیر مجموعه دارم باید حضوری مراجعه کنم سپس معامله انجام دهیم متشکرم

    ۰
 92. سهیل گفت:

  سلام کارگزاری از من ۳۰ میلیون چک تضمین گرفته تا ۲۰ میلیون خرید کنم الان میگ نمیتونستی تا بیش از ده میلیون خرید کنی الان گفته ده میلیون بیش از اعتباری ک خرید کردی رو باید بیاری بدی من باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنیدممنون ضروریه

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی برای پیگیری و راهنمایی، متاسفانه اطلاعاتی از شما در دست نیست. لذا خواهشمند است اطلاعات تماس خود را در پاسخ به همین دیدگاه ارسال فرمایید.

   ۰
 93. agahkaramikamal گفت:

  سلام

  بنده اعتبارم را تسویه کردم ، در صورت امکان امروز جایزه خوش حسابی را به حساب باشگاهم واریز کنید. ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   جایزه خوش حسابی به صورت سیستمی و پس از تاریخ تسویه بسته واریز می شود. یعنی چنانچه شما بسته اعتباری ۵ میلیونی ۳ ماهه دریافت کرده باشید، در صورت تسویه به موقع، جایزه خوش حسابی در پایان دوره ۳ ماهه به صورت خودکار برای شما واریز می شود.

   ۰
 94. agahkaramikamal گفت:

  سلام - بنده قرار داد اعتباری ام با کارگزاری حدود ۲ ماه و نیم دیگه تموم میشه و قصد تمدید ندارم ، آیا با همین قرارداد راهی وجود داره که بتونم یه اعتبار سه ماهه بگیرم؟ مثلا تاریخ ثبت بسته اعتباری رو در باشگاه ۱۵ روز قبل ثبت کنم تا بدین طریق بتونم بسته اعتباری سه ماهه بگیرم - یا هر راه دیگری که شما بگید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام.
   برای دریافت اعتبار حتماً باید قرار داد اعتباری با مدت زمان کافی داشته باشید. یعنی قرارداد شما باید تا ۱ ماه پس از اتمام اعتبار شما هم اعتبار داشته باشه. علاوه بر این امکان ثبت درخواست به تاریخی که گذشته، وجود نداره.

   ۰
 95. g24973 گفت:

  درود

  من بسته اعتباری انتخاب می کنم ولی از سوی باشگاه رد میشه با این دلیل که برای شما در این بازه اعتباری در نظر گرفته نشده منظور چیست ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست بزرگوار چنانچه در همین مطلب و در بخش "شرایط لازم برای دریافت اعتبار" ذکر شده است، شما برای دریافت هر نوع اعتبار از کارگزاری آگاه یا سایر کارگزاری ها لازم است که فرم قرارداد اعتباری با اون کارگزاری رو تکمیل و امضا کنید. در حال حاضر شما قرارداد اعتباری ندارید تا بتوانید از خدمات اعتباری استفاده نمایید. برای امضای قرارداد اعتباری لازمه که با مدرک شناسایی معتبر، به یکی از شعب کارگزاری مراجعه بفرمایید.

   ۰
 96. agahkaramikamal گفت:

  سلام - آیا میتوان در یک روز سه بسته اعتباری یک ماهه سه میلیون تومانی با تاریخ شروع و سررسید یکسان ثبت کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر قرارداد اعتباری معتبر و وجه تضمین کافی داشته باشید، می توانید درخواست خود را ثبت کنید.
   اعتبارات یک ماهه نمی تواند بیش از ۲۰ میلیون تومان باشد.

   ۰
 97. میلاد گفت:

  سپاس ، من هنوز به شرایط لازم دسترسی پیدا نکردم تا بتونم اعتبار دریافت کنم اما به نظر برام جذاب هست.

  ۰
 98. AG5915 گفت:

  سلام من باید در تاریخ۹۶/۸/۱اعتبارم و تسویه کنم لطفا نحوه تسویه اعتبار رو توضیح بدید و قابل تمدید هم هست یا خیر؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما می توانید به سه روش اعتبار خود را تسویه کنید:
   ۱- فروش سهام سه روز کاری پیش از تاریخ تسویه
   ۲- واریز نقدی دقیقاً در روز تسویه
   ۳- تمدید اعتبار (در صورتی که ریال کافی در بآشگاه داشته باشید)
   توجه بفرمایید که اگر وجه اعتبار شما در حسابتان آزاد باشد، از سه روز کاری قبل از تاریخ تسویه نمی توانید با آن خرید کنید.

   ۰
 99. agah10746 گفت:

  با سلام
  آیا انتقال دهنده اعتبارات هم باید دارای شرایط اخذ اعتبار باشد؟
  برای مثال کسی که مشتری آگاه است و در مسابقات هم جایزه ریالی برنده شده است، اما هیچگونه معامله ای انجام نداده، میتواند اعتبار قابل خرید خود را انتقال دهد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   تنها شرط انتقال دهنده این است که مشتری کارگزاری باشد.
   اما سایر شرایط (نظیر قرارداد اعتباری، وجه تضمین و ...) برای انتقال گیرنده بررسی می شود.

   ۰
 100. agah3557 گفت:

  با سلام . ممنون از فعالیت و پاسخگویی شما .

  امکان دریافت اعتبار رایگان به خاطر رسوب پول به نظر من خدمت همگانی به حساب نمی آید . خیلی از مشتریان و فعالان بازار از اعتبار استفاده نمی کنند اما رسوب پول دارند . الان کار گزاری آگاه ،اعتبار ۱۰ میلیونی سه ماهه رو حوالی چهارصد هزار تومن می فروشه . اما ایا مشتری می تونه اعتباری که به خاطر رسوب پولش داره به راحتی بفروشه و سود خواب پولش رو بگیره .همین الان من اعتبار ۱۰ میلیونی سه ماهه دارم کارگزاری آگاه از من ۳۵۰ هزار تومن میخردش .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   هزینه ای که بابت بسته های اعتباری دریافت می شود، درواقع همان هدیه ای است که کارگزاری به مشتریان در قالب وجه نقد داده است و مشتریان این امکان را دارند که وجه نقد بآشگاه خود را برداشت نمایند یا بجای آن از اعتبار معاملاتی استفاده نمایند. لذا داد و ستدی بابت خرید و فروش اعتبار صورت نمی گیرد. اما پیشنهاد شما در خصوص امکان استفاده از رسوب مانده به روش های دیگر، بررسی و امکان سنجی خواهد شد.

   ۰
 101. AJ4247 گفت:

  با عرض سلام آیا می توان اعتبار دریافتی رو به صورت وجه نقد به حساب خود منتقل کرد؟

  ۰
 102. hadi گفت:

  سلام سوال اینکه آیا حساب تضمین فقط شامل سهم های خریداری شده هست یا پولی که نزد کار گزار هست هم جزء حساب تضمین محسوب میشه.
  فرضا من ۳۴۰۰۰۰۰ تومن دارایی سهام دارم و بسته اعتباری ۲ میلیون تومنی ۳ ماهه گرفتم.
  حساب تضمین من میشه اون ۳۴۰۰۰۰۰ اوکی؟
  حالا اگه مثلا من دو میلیون از دارایی سهامم رو بفروشم و ۱۴۰۰۰۰۰ تومن دارایی سهام داشته باشم ولی پول حاصل از فروش اون سهام تضمین رو که دو میلیون هست رو از حساب کارگزاری خارج نکنم آیا اون دو میلیون از حساب تضمین خارج میشه؟
  نکنه خود به خود بدهی تجاری بسته اعتباری تسویه بشه وقتی من سهمم رو میفروشم در حالی که هنوز مهلت بسته اعتباریم تموم نشده.
  من شاید بخوام بجای دارایی سهام پول بزارم تو حساب تضمین ، آیا امکانش هست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   حساب تضامین تنها بر اساس دارایی سهام محاسبه می شود. ۶۰ درصد ارزش دارایی سهام شما به عنوان حساب تضامین در نظر گرفته می شود. دقت بفرمایید که سهام بازار پایه فرابورس و همچنین سهام های ممنوع-متوقف جزو دارایی های سهام و حساب تضامین محسوب نمی شوند.

   ۰
 103. agah15587 گفت:

  سلام
  آیا مدت قرارداد اعتباری یکسال است؟ چون من دیروز درخواست اعتبار زدم درخواست رد شد بدلیل عدم قرارداد نوشته بود

  ۰
 104. علی گفت:

  با سلام. برای گرفتن وام قرض الحسنه قله چند نیازه؟

  ۰
 105. AJ2481 گفت:

  سلام
  این اعتبارات تا چند بار امکان تمدید دارند؟
  (با توجه به اینکه همواره شرایط دریافت اعتبار را داشته باشد)

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست گرامی
   مشتری کارگزاری آگاه در صورتی که برای تمدید اعتباراز قبل تخلفی نداشته باشد، میزان وجه نقد بآشگاهش برای تمدید اعتبار کافی باشد و همچنین ارزش تضمین کافی در کارگزاری آگاه داشته باشد، میتوان گفت محدودیتی جهت تمدید اعتبار نخواهد داشت. البته ذکر این نکته نیز ضروریست که حداکثر سقف مجاز برای دریافت اعتبار یک ماهه، ۲۰۰میلیون ریال (۲۰ میلیون تومان) است و مشتری امکان درخواست اعتبار بیشتر با سررسید یکماهه را ندارد.

   ۰
 106. AJ2481 گفت:

  سلام
  اینکه عضو کارگزاری آگاه باشیم و کد معاملات بورس رو داشته باشیم و همچنین جز اعضای باشگاه باشیم جهت دریافت اعتبار کافیه؟؟
  (حین ثبت نام در کارگزاری قرارداد مذکور هم جز مدارک بوده یا جهت دریافت اعتبار باید مجددا قراردادی امضا بشه؟)

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه علاوه بر اینکه می‌بایست مشتری کارگزاری آگاه باشید و قرارداد اعتباری نیز بسته باشید، لازم است وجه نقد کافی در بآشگاه برای خرید بسته‌های اعتباری نیز داشته باشید.
   جهت انعقاد قرارداد اعتباری باید حضوری به کارگزار مراجعه نمایید زیرا مشتری ملزم است برای استفاده از اعتبار، حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی (که برابر ۶۰ درصد دارایی سهام است)، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد لذا این قرارداد در زمان کدگیری و ثبت نام به شما تحویل داده نشده است.
   برای اطلاعات بیشتر از شرایط دریافت اعتبار به مطلب "روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه" مراجعه کنید.

   ۰
 107. AH3056 گفت:

  با سلام.
  ببخشید چگونه ممکن است در حالی که حداکثر مسابقات شمات ماهانه حدود ۳۵۰۰ (سوال ۷۵ و ۱۰۰امتیازی) امتیاز دارد نفر اول توانسته است ۲۳۱۹۰ امتیاز بگیرد؟!!
  آیا راههای دیگری برای کسب امتیاز نیز وجود دارد؟؟؟
  لطفا ریز امتیازات اشخاص برتر را نیز نمایش دهید

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز علاوه بر سوالات عادی که امتیاز مشخصی دارند، سوالاتی با ماهیت جسورانه و پیش بینی در بآشگاه قرار گرفته است که با پاسخ به آنها با توجه به میزان امتیازی که برای مشارکت در آن قرار می دهید به شما جایزه امتیازی تعلق خواهد گرفت.

   ۰
 108. AL3718 گفت:

  با سلام
  یه موردی بود که من دقیق متوجه نشدم
  اگه ما ۵ میلیون وام یک ماهه بخواهیم بگیریم و در عین حال ۱۰ میلیون تومان هم در حساب کارگزاری موجود باشه ولی موجودی سهام ما صفر باشه میشه با بلوک کردن ۱۰ میلیون تو حساب کارگزاری وام دریافت کرد؟
  و در عین حال با همان ۱۰ میلیون بلوک شده سهام خرید و فروش کرد؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز وام یک ماهه در باشگاه وجود ندارد. وام های موجود در باشگاه از ۳ ماه شروع می شوند. اما در حالت کلی به اطلاعتان می رسانیم ملاک دریافت وام مانده حساب معاملاتی یا رسوب مانده شما در حساب معاملاتیتان است.
   با توجه به این موجودی و اینکه حتما در باشگاه سطح ۵ به بالا قرار داشته باشید می توانید وام دریافت نمایید. فقط ماهیت وام مانند اعتبار است و داشتن قرارداد اعتباری و ارزش تضامین کافی برای دریافت بسته وام مورد نظرتان الزامی است.

   ۰
 109. AC3296 گفت:

  سلام من خیلی خوشحالم که با کارگزاری آگاه آشنا شدم

  ۰
 110. AA2981 گفت:

  سلام
  بسته اعتباری چرا فعال نشد؟

  ۰
 111. AL4645 گفت:

  با سلام
  دوستان گرامی من مشکلی دارم که متاستفانه بعد از گذشت حدود ۲۰ روز که چندین بار با پشتیبانی سرکار خانمی که اسم وفامیل شون را نمی برم حل نشده مشکلم اینست که:علیرغم انجام معلاملات یکی از زیر مجموعه های من در حدود بیش از ۷۰ میلیون تومان تا به حال جایزه ۵۰ هزار تومنی من به حساب باشگاه هم واریز نشده است.
  لذا خواهشندم در جهت حفظ حقوق مشتریان و سیاست مشتری مداری سریعا رسیدگی فرمایید.

  ۰
  • AL4645 گفت:

   فکر می کنم شما دوستان به این موضوع واقف باشید که برای هر تریدر فاکتور زمان بسیار بسیار مهم می باشد

   ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   از شما بابت این مشکل پوزش می‌خواهیم.
   همکاران پشتیبانی بآشگاه درحال بررسی و رفع این مشکل هستند.
   به محض برطرف شدن، تغییرات در بآشگاه اعمال خواهد شد.
   با تشکر از همراهی و صبوری شما

   ۰
 112. AA2981 گفت:

  سلام
  اگر رسوب مانده حساب معاملاتی مشتری که در سطح سبلان قرار دارد در پایان ماه گذشته ۴۰۰ میلیون ریال باشد. حداکثر بسته وامی که می تواند در بآشگاه درخواست دهد چه میزان است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   پاسخ این سوال مسابقه را می توانید در خود سوال مشاهده نمایید.

   دوست عزیز ملاک محاسبه وام در بآشگاه میانگین روزانه مانده حساب معاملاتی شما در طول یک ماه است. چنانچه میانگین رسوب حساب معاملاتی شما در طول یک ماه برابر با ۴۰۰ میلیون ریال باشد و در سطح ۹ باشگاه قرار داشته باشید قدرت دریافت وام شما در یک ماه برابر است با ۲۸۰ میلیون ریال. حال با توجه به اینکه بسته های وام در بآشگاه از سه ماه شروع میشود برای محاسبه قدرت وام خود در سه ماه باید عدد بالا را بر ۳ تقسیم نمایید. قدرت دریافت وام شما برای ۳ ماه می شود ۹۳،۳۳۳،۳۳۳ ریال. با توجه به بسته های وام قرض الحسنه در بآشگاه شما قادر به دریافت بسته وام ۵۰ میلیون ریالی سه ماهه خواهید بود.

   ۰
 113. AH2762 گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من یه بسته اعتباری خریدم که رد شده وتو قسمت گزارشات دلیل رد شدنشه نوشته
  برای این مشتری قرارداد اعتباری در این بازه ثبت نشده است.
  لطفا راهنمایی کنید چیکار باید کرد
  متشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لازم است حضوری به کارگزاری مراجعه نمایید و یک قرارداد اعتباری امضا نمایید.
   پس از تنظیم قرارداد، می‌توانید از بسته‌های اعتباری سایت بآشگاه استفاده کنید.
   با تشکر

   ۰
 114. AH9007 گفت:

  منظور از قرارداد اعتباری برای دریافت اعتبار چیه؟>

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای استفاده از بسته‌های اعتباری بآشگاه لازم است قرارداد اعتباری یکساله با کارگزاری آگاه منعقد نمایید.
   روش کار به این صورت است که با کارت ملی خود به یکی از شعب کارگزاری مراجعه می‌کنید و براساس ۶۰ درصد پرتفویی که در کارگزاری آگاه دارید قرارداد اعتباری امضا می‌کنید و پس از آن می‌توانید بسته اعتباری خود را از طریق بآشگاه فعال نمایید.
   موفق باشید.

   ۰
 115. AL7637 گفت:

  سلام. من میخوام از بسته های اعتباری استفاده کنم ولی هنگام تایید مجدد هویت کاربر پیغام خطا میزنه. در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور درست میزنم

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای استفاده از بسته‌های اعتباری لازم است با نام کاربری و رمز عبور سامانه معاملات آنلاین اوراق خود به بآشگاه وارد شوید.
   با تشکر

   ۰
   • AL7637 گفت:

    درخواستهای من توسط سیستم رد میشه و پیغام زیر رو میده.
    "برای این مشتری قرارداد اعتباری در این بازه ثبت نشده است"

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     همانطور که در همین مطلب نیز اشاره شده، برای دریافت اعتبار باید قرارداد اعتباری داشته باشید.
     از آنجا که قراردا اعتباری بار حقوقی و مالی دارد برای عقد این قرارداد باید با دردست داشتن کارت ملی، حضوری به یکی از شعب کارگزاری مراجعه فرمایید.

     ۰
     • AL7637 گفت:

      سلام. با توجه به اینکه من توسط دفتر پیشخوان اقدام به دیافت کد بورسی و آنلاین نمودم پس از مراجعه به کارگزاری آگاه بندرعباس برای قرارداد اعتباری گفتن که شما زیرمجموعه شعبه مرکزی هستید و شعبه بندرعباس نمیتوانند کاری بکنند. حالا من چطور باید قرارداد اعتباری ببندم؟

      ۰
     • agah5 گفت:

      سلام دوست گرامی
      این امکان وجود دارد که برای انعقاد قرارداد اعتباری به هر شعبه‌ای که نزدیک محل سکونت شماست، مراجعه نمایید.
      در این خصوص کارشناس مربوطه با شما تماس خواهند گرفت.
      با تشکر

      ۰
 116. AF7313 گفت:

  سلام، من در باشگاه وقتی اقدام به انتخاب بسته و کلیک روی گزینه خرید می زنم پیام زیر میاد:
  خرید/انتقال بسته اعتباری / تایید مجدد هویت کاربر
  و وقتی نام کاربری و کلمه عبور رو میزنم پیام زیر میاد:
  نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه است
  این درحالی است که من نام کاربری یا کلمه عبور را درست وارد می کنم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما باید با نام کاربری سامانه معاملات آنلاین و پسورد آن به بآشگاه وارد شوید و در زمان تایید مجدد هویت کاربر نیز از همین نام کاربری و پسورد (رمز عبور) استفاده نمایید.

   ۰
 117. AK7872 گفت:

  سلام ،برای اینکه همیشه بتوانم از بسته های اعتباری استفاده کنم آیا یک بار مراجعه حضوری و امضاء قرارداد کافی است و یا اینکه باید هر ساله این قرارداد در شعب کارگزاری امضاء شود؟
  اگر در طول مدت قرارداد سرمایه سبد سهام بیشتر شد آیا می توان متناسب با آن اعتبارهای بیشتر دریافت کرد یا اینکه ملاک مقدار اعتبار مجاز دریافتی متناسب با میزان سرمایه سبد سهام در موقع عقد قرارداد است؟
  ممنون ....

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست گرامی مدت اعتبار قراردادهای اعتباری، یکساله است و هرساله احتیاج به تمدید دارد.
   هر زمان که سرمایه سبد سهام شما افزایش یافت متناسب با آن می‌توانید به میزان ۵۵% پرتفوی خود از اعتبار استفاده نمایید.
   با تشکر

   ۰
 118. AO2695 گفت:

  سلام
  از چه طریقی می توانیم از دیگران امتیاز بگیریم و یا به دیگری امتیاز دهیم؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   این امکان وجود دارد که از طریق گزینه انتقال امتیاز در بآشگاه امتیاز خود را به فرد دیگر منتقل نمایید.
   اما باید توجه داشته باشید که تنها مشتریان کارگزاری می‌توانند امتیاز بآشگاه را منتقل نمایند و کاربران بآشگاه نمی‌توانند امتیاز بآشگاهی خود را انتقال دهند
   همچنین کارمزد انتقال امتیاز از یک کد به کد بآشگاهی دیگر، ۷% کل امتیازی است که انتقال می‌دهید.
   باتشکر

   ۰
 119. AA5921 گفت:

  با سلام

  در ارتباط با اعتباراتی که به این شکل ارائه گردیده اند نیاز به اصلاحاتی در موارد ذیل به نظر ضروری آمده که از مدیریت کارگذاری و مسئولین اعتبارات انتظار اتخاذ تدابیر لازمه و انجام اصلاحاتی را که در موارد ذیل بآنها اشاره گردیده ضمن ایجاد امکانات اعلام شده میرود که خواستار آنها میباشم.

  در ارتباط با جرایم تعیین شده یکسانی که برای عدم تسویه اعتبارات دریافتی در تاریخ سر رسید شده که میتواند شامل حال دریافت کننده یک اعتبار ۲ م باشد یا استفاده کننده یک اعتبار ۵۰ م (۲۵ برابر) که در سر رسید خود اعتبار دریافتی را تسویه نمینمایند، هر دو نفر بازای یک روز تاخیر در تسویه بدهی خود با چنین مقرراتی جریمه ای یکسان برایشان اعمال میگردد که این حالت بدور از انصاف و رعایت یکسان حقوق و منافع مشتریان قرار داده شده.

  و این عدم تناسب در زمانیکه مقداری ازمبلغ اعتبار دریافتی بشکلی در سررسید در حساب نزد کارگزای مشتری تامین گردیده باشد که با وجود برداشت آن حتی در زمانیکه مبلغی مختصر از کل اعتبار دریافتی باقیمانده باشد نیز وجود داشته و باز مشتری بدون تناسب با مقدار مانده بدهی خود کلا به یک شکل جریمه میشوند که ناعادلانه میباشد.
  (در حال حاضر برای شخصی که مثلا ۵۰م اعتبار دریافتی داشته باشد و مبلغی اندک (بفرض صد هزار تومن) چنانچه در سررسید کسری موجودی جهت تسویه اعتبار داشته باشد باز هم اعتبار او تسویه نشده لحاظ شده و جرایم مربوطه را میبایست کامل متحمل گردد که بدور از عدالت میباشد.)

  **راهکار**
  میتوان با تعریف و جایگزینی جرایمی که متناسب با مقدار بدهی و زمان تسویه کامل کل عتبار دریافتی میباشند این اشکال را براحتی بر طرف نمود و امیدوارم مدیریت کارگزاری اقدامات عملی در این رابطه را سریعا مورد توجه و به انجام برساند.
  و اصلاحاتی که میتواند شرایط مناسبتری را برای مشتریان در دریافت و تسویه اعتبارات ایجاد نموده نیز در موارد ذیل میتوانند لحاظ گردند.

  در ارتباط با نحوه تسویه اعتبارات:

  ۱- ایجاد امکان پرداخت و تسویه اعتبار دریافتی قبل از تاریخ اتمام قرارداد توسط مشتریان اعتباری که میبایست چنین حقی برای ایشان در نظر گرفته شود (البته برای قراردادهای سه ماهه و یا بیشتر).

  **راهکار**
  برای این منظور براحتی میتوان سیستم رو بشکلی تعریف و ایجاد نمود که در اینگونه موارد تمام امور بطور خودکار در زمان اقدام مشتری صورت پذیرفته و در صورت وجود نقدینگی لازم در حساب ایشان، مقدار هزینه اعتبار استفاده نشده تا روز پایان قرارداد را هم محاسبه و به حساب باشگاه مشتری واریز گردد.**

  ۲- فراهم نمودن امکان انتخاب نوع و مقدار نقدی یا اعتباری که جهت تسویه مبلغ اعتبار دریافتی در سررسید مقرره مشتری بتواند داشته باشد.
  (بطور مثال چنانچه ۵۰م اعتبار دریافتی را مشتری بتواند در سررسید مقرره را بصورت قسمتی بشکل مبالغ نقدی (یا با فروش سهام) تامین نموده و قسمت دیگری را با اعتبارات دریافتی در سررسید جایگزین نموده (مثلا یک اعتبار ۳ ماه ۲۰م و یک اعتبار ۶ماهه ۱۰م) و مانده را هم فرضا از اعتبار هفتگی خود نزد کارگزاری بصورت کامل تسویه نماید (کارگزاری ها معمولا چنین اعتبارات کوتاه مدتی را متناسب با گردش مالی و میزان پرتفوی و خوش حسابی های مشتریان برای ایشان در نظر دارند که این کارگزاری میتواند از امکانات باشگاه جهت تخصیص اینگونه اعتبارات نیز مورد نظر قرار داده و ازین مورد نیز در جلب و یا حفظ مشتریان خوش حساب و پر معامله خود بهره برداری لازم را بنماید).

  در مورد تامین نقدینگی لازم جهت خریذاری و استفاده از اعتبارات:

  با توجه به محدود داشتن تامین نقدیندگی باشگاه که تقریبا برای تمام مشتریان متقاضی استفاده از اعتبارات که متناسب با عملکرد معاملاتیشان در نظر گرفته نشده و زمان طولانی را عموما میبایست به انتظار تامین مقدار حداقلی وجوه مورد نیازشان جهت تهیه اعتبارات در نظر گرفته شده بمانند، ایجاد راهکاری جهت افزایش موجودی حساب باشگاه مثل واریز نقدی توسط مشتری که مورد نظر و اعلام بسیاری از مشتریان کارگزاری بوده و قرار گرفته است از ضروریات مشتری مداری و نگاه به منافع مشتریانی که شعار کارگزاری و تبلیغات این مورد که آنرا در نگاه به منافع مشتریان خود اعلام میدارد از ضروریات و مورد درخواست اعم مشتریان کارگزاری بویژه مشتریان پر معامله این کارگزاری بوده و میباشد که متاسفانه با ارائه توجیهاتی که پاسخ مناسبی باین درخواست ها ننوده در این امر عامدانه غفلت گردیده و امیدواریست که ازین پس اقدامی عملی در فراهم نمودن شرایط لازم در جهت افزایشنقدی موجودی حساب باشگاه توسط مشتریان صورت پذیرفته و خیلی زود شاهد نتیجه این اقدام در جهت تامین نظر و جلب رضایت بیشتر مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید این کارگزاری باشیم.

  ***توضیح اینکه در حال حاضر اعتباراتی توسط کارگزاریهای دیگر وبصورت روتین با توجه به میزان پرتفوی و گردش حساب معاملاتی مشتریان به آنها اختصاص داده میشوند که هزینه آنرا هم از حساب معاملاتیشان براحتی پرداخت مینمایند در حالیکه اینجا باید آن هزینه را بازهم پرداخت آنهم پیشاپیش و با شرایط زمانبر و محدودیکه جهت تامین این هزینه در نظر گرفته شده که هیچ هماهنگی با شعار برتری و توجهی که به منافع مشتریان ازین باب ( اعتبارات) در تبلیغات کارگزاری میگردد در عمل نمیتوان دید و تضاد آن با چنین ادعایی در عملکرد کارگزاری با تعیین این شرایط و محدودیت در نظر گرفته شده کاملا مشهود است.***

  سپاس از توجه شما

  ۱
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام جناب میرجوادی
   از شما بابت توجه و زمانی که برای مطالعه بآشگاه و خدمات آگاه صرف می نمایید تشکر می‌کنم. پیشنهادات شما برای بررسی توسط تیم اعتبارات آگاه برای ایشان ارسال می گردد. در صورتی که از نظر زیرساخت و ریسک مشتری و کارگزاری موانعی برای پیاده سازی نداشته باشد در خصوص اجرایی شدن این نظرات حتما تصمیم گیری خواهیم کرد.
   با تشکر

   ۰
 120. AP0584 گفت:

  سلام.در مورد وجه تضمین.اگر ب هر دلیل مثلا ضرر در معامله ،وجه حساب ما کمتر از وجه تضمینی شد چیکار باید کرد؟آیا کارگزاری بذای شارژ وجه تضمین پیام میفرسته و مدت زمانی رو برای شارژ دوباره در نظر گرفته میشه؟
  ممنونم از زحماتتون

  ۰
  • operator2 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز در حال حاضر زمانی که ارزش تضامین مشتریان به دلایلی نظیر مواردی که مطرح کردید کاهش یابد همکاران بخش اعتبارات کارگزاری آگاه طی تماس تلفنی با مشتری مراتب را اطلاع رسانی می نمایند.
   با تشکر از شما

   ۰
 121. AQ7012 گفت:

  خیلی خوبه ما میشه قرارداد اعتبای غییر حضوریی پر بشه

  ۱
  • agah5 گفت:

   سلام
   دوست گرامی درحال حاضر امکان بستن قرارداد اعتباری به صورت غیر حضوری در کارگزاری آگاه وجود ندارد و حتما لازم است حضوری به کارگزار مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۰
 122. AQ7012 گفت:

  مثلا بسته دو میلیون تومانی تاا ین مبلغ مگر بلوکه نمیشود دیگه ان تضمین چه صیغه ای است

  ۰
  • operator2 گفت:

   سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه سهام شرکتها در طی بازار نوسان می کند و ممکن است طی روزهای آتی ارزش آن کاهش یابد، سازمان بورس قانون کرده که کارگزاری ها مجازند تا سقف ۵۵% از ارزش سهام شرکت های بورسی و فرابورسی(بجز بازارپایه و سهام تحت احتیاط) فعالان به ایشان اعتبار دهند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس (لینک) مطالعه فرمایید.

   ۰
 123. AK8490 گفت:

  خیلی خوبه قراردادانلاین میشد غیر حضوری خیلی عال میشد

  ۰
 124. AJ0399 گفت:

  از امتیاز باشگاه هم میشه برای دریافت اعتبار استفاده کرد ؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی
   برای دریافت اعتبار می بایست از حساب وجه نقد بآشگاه خود استفاده بفرمایید و درصورتی که امکان خرید یک بسته اعتباری برای شما وجود داشته باشد، رنگ آن از بقیه بسته ها برای شما متمایز خواهد شد.

   با تشکر

   ۰
 125. javan2754 گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  بنده در حساب معاملاتی خود ۷ میلیون دارم. حدودا ۳۰۰ میلیون هم سهام خریدم توی کارگزاری. ۳۰ میلیون هم اعتبار گرفتم با سررسید ۸ دیماه (تقریبا ۲ ماه مونده به سررسید). حالا میخام ۵ میلیون از حساب کارگزاری برداشت وجه کنم اما مبلغ قابل برداشت رو صفر میزنه. یعنیمن نمیتونم تا زمان تسویه اعتبارم برداشت وجهی داشته باشم یا باید یه سهمی رو بیشتر از مبلغ اعتبار بفروشم تا بتونم مبلغی رو برداشت کنم.

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   متاسفانه طبق دستورالعمل اخیر بورس امکان برداشت از حسابی که بدهکار است وجود ندارد. فرمایش شما صحیح است، اگر بخواهید مبلغی بردارید، باید بیشتر از مبلغ اعتبار بفروشید تا امکان صدور چک وجود داشته باشد.

   ۰
   • AH3842 گفت:

    وقتی کارگزاری میتونه سهم رو برای تسویه اعتبار بفروشه، دیگه دلیلی نداره من بخاطر ۵میلیون اعتباری رو که گرفتم تسویه کنم. خلاصه قانونیه که فکری پشتش نیست. امروز مجبور به فروش سهامم شدم تا بتونم ۵ تومن برداشت کنم. اگه ممکنه و میتونید پیشنهاد این موضوع رو به گوش قانونگذاران برسونید.
    متاسفانه از سهامداران حمایت درستی نمیشه و مارو مجبور به نوسانگیری میکنن.
    بازم ممنون از پاسختون

    ۱
 126. AL2033 گفت:

  سلام
  ۱- آیا سهام های فرابورس مثل نماد داوه که نوسان + ۵ و -۵ دارند به عنوان تضمین برای دریافت اعتبار مورد قبول است ؟
  ۲_ در صورتی که ارزش سهامی که به عنوان تضمین فریز شده است در حال کاهش باشد آیا امکان تغییر و تبدیل آن به سهام دیگر و قرار دادن آن سهام به عنوان تضمین وجود دارد ؟ یا باید اول اعتبار را تسویه کنیم و بعد سهام را تبدیل کنیم؟ بهتر نبود امکان برداشت وجه نقد را به اندازه تضمین مورد نیاز مسدود کنید تا امکان معامله سهام برای سهامدار باشد؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز سهم‌هایی که مربوط به بازار پایه هستند به عنوان تضمین برای دریافت اعتبار در نظر گرفته نمی شوند. در خصوص قسمت دوم سوال شما لازم است اعلام کنیم، سهامی که به عنوان تضمین در نظر گرفته می شود امکان معامله یا خرید و فروش دارد به شرطی که تضمین شما در سامانه آنلاین کارگزاری کاهش پیدا نکند. در صورت کاهش ارزش تضمین، مجدد لازم است میزان دارایی (پرتفو) خود را در کارگزاری به میزان تضمین قبلی افزایش دهید.
   دوست گرامی امکان برداشت وجه نقد برای مشتریان بدهکار در سامانه آسا وجود ندارد لذا این موضوع دستوری است که از طرف بورس به کارگزار ابلاغ شده است. و تا زمانی که به کارگزار بدهکار هستید امکان برداشت وجه نقد را ندارید.
   باتشکر

   ۰
 127. احمد گفت:

  سلام سوالی داشتم در مورد سهام فریز شده مثلا من در حساب معاملاتی خود ۱۰ تومن چه به صورت سهام و چه به صورت مانده حساب دارم حال میخوام ۲ تومن بسته اعتباری بگیرم . امکانش هست سهمی فریز نشه به دلیل نوسانات بازار که بشه خرید فروشش کرد ولی در عوض من نتونم از یه حدی پول برداشت کنم از کد معملاتیم مثلا این ده تومن چه به صورت سهام چه به صورت مانده داخل حساب معملاتیم باشه و بتونم باهاش خرید فروش سهم کنم ولی برداشت نتونم بکنم. اینجوری هم وجه تضمین وجود داره هم من میتونم ریسک اینو قبول کنم . چون مثلا من سهم نفت دارم اگه کارگزاری این سمو فریز کنه و خبر بدی در مورد کاهش قیمت نفت بیاد و فریز باشه نتونم بفروشم ضرر قابل توجهی میکنم.

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   سهامی که به عنوان تضمین در نظر گرفته می شود امکان معامله یا خرید و فروش دارد به شرطی که تضمین شما در سامانه آنلاین کارگزاری کاهش پیدا نکند. در صورت کاهش ارزش تضمین، مجدد لازم است میزان دارایی (پرتفو) خود را در کارگزاری به میزان تضمین قبلی افزایش دهید.
   باتشکر

   ۱
 128. AA4968 گفت:

  سلام دو تا سوال داشتم:
  ۱- فرض کنید من بسته ا ماهه ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومنی رو که قیمتش ۱۰۰/۰۰۰ تومن هست رو برای ۱ بهمن ماه فعال کنم.
  تا ۱۰م بهمن از اعتبارم استفاده ای نمیکنم و ۱۰م سهامی رو می خرم و ۱۵م اقدام به فروش آن می کنم. آیا علاوه بر ۵% خوش حسابی، بابت روزهایی که من از بستم استفاده نکردم مبلغی به ریال باشگاهم اضافه می شود یا نه؟ اگر میشود چقدر؟

  ۲- فرض کنید ارزش دارایی روز من ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان هست. ارزش تضمین من برابر است با حدود ۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان. پس من می توانم بسته اعتباری ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومانی را فعال کنم. بعد از اینکه بسته را فعال کرد، اقدام به خرید ۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان سهام شرکت X می کنم.
  اکنون ارزش کل دارایی های من ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان شده است. حالا مبنای محاسبه ارزش تضمین ارزش کل دارایی هاست(۱۵ م تومان)؟ یا ارزش کل دارایی ها بجز مبلغ اعتبار( ۱۰ م تومان)؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به تعداد روزهایی که از اعتبار خود استفاده نمی‌کنید وجه آن به حساب باشگاه شما برگشت داده می شود همچنین جایزه خوش حسابی مربوط به روزهایی است که از اعتبار استفاده کرده اید و با احتساب آن روزها به باشگاه شما واریز می گردد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب "سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!" مراجعه بفرمایید.
   درخصوص ارزش تضمین دارایی خود نیز لازم است با واحد آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 129. AL2033 گفت:

  سلام
  آیا امکان تسویه اعتبار قبل از پایان مهلت آن وجود دارد ؟ مثلا تسویه اعتباری که تا آخر ماه مهلت دارد را میتوان در پانزدهم ماه تسویه کرد ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   امکان تسویه بسته اعتباری زودتر از سررسید وجود ندارد ولی به تعداد روزهایی که از بسته اعتباری استفاده نمی‌کنید وجه آن به حساب بآشگاه شما عودت داده می‌شود.
   باتشکر

   ۰
 130. غلامرضا رشید غلامی گفت:

  با سلام واقعا" دست شما درد نکند من از این کارگذاری آگاه بسیار راضی هستم

  ۱
 131. AR8176 گفت:

  سلام
  سهام مد نظر برای فریز توافقی است یا به تشخیص کارگزاری اتفاق می افتد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   معمولا با تشخیص کارگزاری است که فاکتور نقد شوندگی و اینکه تعداد نماد کمتری را بتوان بعنوان تضمین فریز کرد، انتخاب میشود.

   ۰
 132. AS8993 گفت:

  باسلام و عرض تشکر از مجموعه کارگزاری آگاه
  به نظرم رسیدن به مرحله ای که بشه اندوخته ریالی لازم برای دریافت بسته اعتباری مناسب و یا وام قرضالحسنه جمع کرد چیزی شبیه هفت خان رستم باشه.

  ۰
 133. AG2564 گفت:

  با سلام
  از کجا باید بدانیم سقف دریافت اعتبارمان چقدر است من یک بسته ۵۰۰۰۰۰۰ تومانی یک ماهه گرفتم ولی دوباره وقتی درخواست یک بسته دیگر را وارد مینکم درخواستم رد میشودو میگوید(سقف قرارداد اعتباری مشتری کمتر از جمع اعتبارات مشتری است )

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   لازمه دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه، داشتن قرارداد اعتباری است. زمانی که برای بستن قرارداد مراجعه می کنید این موارد را به شما توضیح خواهند داد.
   این قرارداد براساس میزان پرتفویی که در کارگزاری آگاه دارید، با شما بسته می‌شود. و این امکان وجود دارد که حداکثر تا ۵۵% پرتفو خود از اعتبار استفاده نمایید
   باتشکر

   ۱
 134. AL9500 گفت:

  سلام ودرود من میخوام از بسته های اعتباری استفاده کنم آِا خرید سهام با بسته های اعتباری امکان پذیرهست؟ و تفاوت وام قرض الحسنه با این بسته های اعتباری در چیه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   تفاوت بسته های اعتباری و وام قرض الحسنه در چگونگی تامین آن ها برای دریافت است. اما هر دو نوع ماهیت اعتبار داشته و برای خرید اعتباری اوراق بهادار قابل استفاده است.

   ۱
 135. AH6503 گفت:

  سلام پیرو درخواست های قبلی اینجانب وبسیاری ازدوستان در رابطه با قراردادکارگزاری با یکی ازدفاترپیشخوان در شهرستان کاشمر جهت تسهیل دررابطه با ثبت نامهاواخذکدبورسی جدید وهمچنین احرازهویت سامانه سجام لطفا رسیدگی وپیگیری نمایید که واقعا مراجعه به مشهدو... باتوجه به تعددکدهای اخذشده بسیارسخت ومشکل می باشد. باتشکر

  ۰
 136. AO9719 گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم برای گرفتن وام قرض الحسن روسوب حساب پولی که در ایام تعطیل مثلا تعطیلات عیددر کد انلاینم موجوده محاسبه میشود؟مثلا من مقداری پول از قبل از تعطیلات در حسابم نزد کار گزاری است ایا میتوان بعد عید این پول را با این که تعطیل بوده بورس جز تایم رسوب پول دانست؟ و این که اگر با پولم اوردر خرید بلند مدت بگذارم چه طور باز جزو رسوب محاسبه میشود برای دریافت وام؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   رسوب پول شما در ایام عید محاسبه می‌شود.
   زمانی که با این پول سفارش خرید یا فروش گذاشته می شود رسوب آن محاسبه نمی‌گردد.

   ۱
 137. AO9719 گفت:

  خیلی ممنون از پاسخ گویی سریع و صادقانتان.

  در صورتی که تعداد زیر گروه ها در نمودار درختی افزایش پیدا میکند به صورت افقی چه امتیازاتی برای سر گروه در نظر گرفته میشود؟ایا کسب امتیاز های ان ها یا خرید فروش های ان ها تاثیری برای سر گروه هم دارد؟

  ۰
 138. AS9527 گفت:

  سلام من اگه بخوام مثلا سه میلیون اعتبار بگیرم باید چقدر وجه نقد نزد کارگزار داشته باشم؟ فرضا اگر من ۶ میلیون خودم داشته باشم و ۳ میلیون هم اعتبار بگیرم با این ۹ میلیون هر چقدر خواستم می تونم خرید و فروش کنم؟چون من اور ترید هستم و خیلی زیاد ترید می کنم در طول ماه شاید ۶۰ بار.چه زمانی کارگزاری سرخود سهام من رو می فروشه؟ اگر میزان موجودی من از مقدار تضمین کمتر بشه می فروشه؟ آیا خود اعتبار هم جزئی از تضمین محسوب میشه؟ ممنون

  ۰
 139. AB9303 گفت:

  سلام... اگر بنده ۲ میلیون اعتبار بگیرم و یک میلیونو هفتصد هزار تومن استفاده کنم سیصد هزار تومن که استفاده نکرده ام چه میشود؟

  ۰
 140. سلیمی گفت:

  سلام
  من امرکز با کارگذاری قرارداد بستم جهت خرید اعتبار.
  ۱.اگر پشیمان بشم و نخواهم اعتبار بخرم باید قرارداد رو باطل کنم یا نیازی نیست؟
  ۲.اگر اعتبار بگیرم از کدام سهم از سبد من بعنوان تضمین فریز میشود؟خودم تععین میکنم یا کارگذار؟و در از کجا بدونم کدوم سهم فریز شده؟
  ۳.در مدت بر فرض یک ماهه که اعتبار گرفتم این یک ماه نمیتوانم درخواست وجه کنم؟یا فقط تضمین وجه رو نمیشه درخواست وجه کرد؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی امکان باطل کردن بسته اعتباری بعد از فعالسازی وجود ندارد زیرا وجه نقد آن به باشگاه بازگشت داده نمی شود.
   البته به تعداد روزهایی که از اعتبار استفاده نکنید وجه آن به حساب بآشگاه برگشت داده می‌شود
   همچنین زمانی که بسته اعتباری خود را به موقع تسویه می‌کنید به میزان ۵% از وجه پرداخت شده جهت خریداری بسته اعتباری به عنوان جایزه خوش حسابی به حساب بآشگاه شما عودت داده می‌شود.
   برای اطلاعات بیشتر به مطلب "روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه" و "سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!" مراجعه کنید.
   در ادامه لازم است اشاره شود که تا زمانی که به کارگزار بدهکار هستید امکان برداشت وجه ندارید. مگر اینکه بخواهید وجه بیشتر از اعتباری که در حساب کارگزار دارید را برداشت نمایید.
   درخصوص ارزش تضمین پیشنهاد می شود با واحد خدمات آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 141. AJ1950 گفت:

  سلام علیکم
  ممنون میشم درباره محاسبه رسوب وام قرض الحسنه توضیح بفرمایید . مثلا شخصی ۱۰ میلیون تومان به مدت یک ماه در حساب کارگزاری داشته باشد در مدت یک ماه چقدر رسوب و یا قدرت وام به فرد تعلق میگیرد ؟؟؟؟
  با تشکر .

  ۱
 142. AL6270 گفت:

  سلام .برای عقد قرارداد اعتباری باید در کارگذاری حضور پیداکنیم ؟منظور از تضمین کافی همان ۵۵درصدارزش بسته اعتباری،سهام یا نه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی برای عقد قرارداد اعتباری، مراجعه حضوری به کارگزاری آگاه الزامی است.
   ارزش تضمین درواقع ۵۰ درصد میزان دارایی سهامی است که کارگزاری آگاه ناظر آن سهام است.
   باتشکر

   ۱
 143. AJ4552 گفت:

  باسلام
  امکان بسیار خوبی هست که ارائه میکنید ولی خواهشمند است قیمت بسته های خود را مخصوصا بلندمدت‌تر خود را همچون سه ماهه و شش ماهه کاهش دهید.
  باکمال تشکر

  ۰
 144. سالار گفت:

  با سلام
  اگر این اعتبار به موجودی خرید سهام اضافه بشه و سهامی خرید نکنم درواقع ازش استفاده نکنم , از همین موجودی برای تسویه استفاده میکنید؟ یا سهام میفروشید؟ ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به تعداد روزهایی که از اعتبار استفاده نمی‌کنید هزینه آن به حساب باشگاه شما بازگشت داده می‌شود.
   در زمان تسویه درصورتی که به میزان اعتبار دریافتی، پول در حساب کارگزار باشد، نیازی به فروش سهم نیست و تسویه انجام خواهد شد.
   باتشکر

   ۰
 145. AP4843 گفت:

  با سلام
  من توسط آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و تایید هویت شده ام.و نزردیکترین شعبه کارگزاری ۲۰۰ کیلومتر با ما فاصله دارد .آیا قرارداد اعتباری را در همان دفتر پیشخوان هم میتوانم امضا کنم یا حتما باید به دفتر کارگزاری مراجعه شود؟
  باتشکر

  ۰
 146. AK8420 گفت:

  سلام امکانات خوبی را برای کاربران آگاه فراهم کرده اید.
  تشکر

  ۰
 147. AP4843 گفت:

  لطفا امکانی قرار بدید تا ما که تو شهرستانیم و دسترسی به شعب آگاه نداریم هم بتونیم از این خدمات استفاده نماییم مثل امضای قرارداد و اخذ نمونه امضا از دفتر اسناد رسمی و ارسال پستی آن به کارگزاری که الان چندتا از کارگزاری ها این کارو میکنند.
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ممنون از اینکه نظرات خود را برای بهبود خدمات ارسال می کنید.
   پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.
   باتشکر

   ۰
 148. AO9719 گفت:

  سلام میخواستم به خاطر این که به سوالات ما پاسخ میدهید و پیگیر هستید تشکر فروان کنم.

  ۱میخواستم بپرسم برای محاسبه رسوب برای گرفتن وام لازم است هر ماه یک بار درخواست محاسبه رسوب بزنم؟؟؟؟من یک دفعه این کار انجانم دادم و قدرت وام را به من اطلاع دادند اما از اون زمان تقریبا یک ماه گذشته و با توجه وجود وجه دست نخورده در حسابم هنوز قدرت وامم یا رسوب تغییری نکرده.

  .۲و برای گرفتن وام میتونم هر موقع که خواستم وام بگیرم برم کار گزاری برای پر کردن فرم وام و... منظورم این که ایا محاسبه میشود رسوب و قدرت وامم با این که شرایطش فرا هم نیست برای اینده؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   درخواست محاسبه رسوب، تنها یکبار از طریق باشگاه فعال می‌گردد و بعد از آن رسوب مانده حساب هر ماه به صورت خودکار محاسبه می گردد و نیازی به ارسال مجدد این درخواست نیست.
   هر زمان که شرایط دریافت وام را داشته باشید بسته های وام قرض الحسنه به صورت خودکار در باشگاه برای شما فعال می شود و می توانید برای استفاده از آن اقدام نمایید.
   برای اطلاعات بیشتر به مطلب "دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه" مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۱
 149. AG9806 گفت:

  سلام. در مورد فریز شدن سهام سوال دارم.
  فرض کنید یه بسته اعتباری خریدم. بعد تمام سهامم رو نقد کنم و دوباره سهام دیگه ای خریداری کنم. مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی تا وقتی که پول توی حساب کارگزاری باشه و خارجش نکنم میتونم هرکاری با سهامم انجام بدم؟ (غیر از انتقال به کارگزاری دیگه)

  ۰
 150. AG9806 گفت:

  در مورد وجه تضمین. فقط سهام رو به عنوان تضمین حساب میکنید یا پول نقدی که توی حساب هست رو هم به عنوان تضمین میشه حساب کرد؟ مثلا برای بسته ۲ میلیونی تقریبا ۴ میلیون توی حساب کارگزاری باشه کافیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   میزان دارایی سهامی که در کارگزاری آگاه دارید، ۵۵ درصد آن به عنوان ارزش تضمین در نظر گرفته می‌شود.
   باتشکر

   ۱
 151. AH1895 گفت:

  توضیحات خیلی مختصر و مفید و مکفی بود ... ممنون ... کاش مکانیزمی اجرا بشه تا دریافت اعتبار آسان تر بشه

  ۰
 152. AG9806 گفت:

  سلام. در مورد سهام تضمین سوال دارم
  سهامی که با بسته اعتباری خریداری میشه رو به عنوان تضمین یه بسته با ارزش کمتر میشه استفاده کرد؟

  ۰
 153. AS9527 گفت:

  سلام.من زیاد خرید و فروش می کنم و اورتریدر هستم.من چهارشنبه ساعت ۱۲ یه سری سهام خریدم و ساعت ۱۴:۳۰رفتم دفتر کارگزاری در کرمان که فرم قرارداد اعتباری رو امضا کنم.ولی اونا گفتن که ارزش تضمین شما صفر هست و سهام شما باید بشینه.این ارزش تضمین حتما با دارایی سهام محاسبه میشه؟با موجودی نزد کارگزار محاسبه نمیشه؟خب الان من اگه اینو شنبه صبح فروختم و دوباره مثلا ۱۲ سهام جدید خریدم برم اونجا که بازم همینو میگن.الان من چطور باید اون فرم رو امضا کنم؟هر بار که بخوام اعتبار بگیرم باید فرم امضا کنم حضوری؟این چه مسخره بازیه آخه.این کارمندای دفتر کرمان هم اصلا مثل آدم جوابگو نیستن یه طوری فقط می خوان بپیچونن که بری اصلا کارراه بنداز نیستن.یادمه موقعی که می خواستم تو آگاه ثبت نام کنم پدر منو دراوردن.یبار رفتم گفتم من آنلاین مدارک دادم اومدم اینجا.منو احراز هویت سجام کردن من فک کردم تموم شده هیچ مدرکی هم ازم نگرفتن رفتم دیدم هیچ کدی برام نیومد دوباره رفتم مدارک دادم و صتا امضا موقع برگشتن فرم هایی که مدارک کپی کارت ملی و مدرک تحصیلی بود رو هم پس داد بعد بهش میگم اینم ببرم میگه نه.وگرنه باید یدور دیگه هم برمیگشتم.کد بورسی من رو هم که میر اولش بوده به صورت می ر ثبت کردن.الانم که رفتم میگم من ۴ تومن سهم خریدم میگه باید حداقل ۱۰ تومن بخری ۴ تومن کمه.این چه کارمندایی شما دارین ؟من الان چطوری با وجود اورترید بودن اون فرم مزخرف رو امضا کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   درخصوص برخورد همکاران شعبه کرمان، حتما این موضوع را بررسی خواهیم کرد و درصورت لزوم تذکرات لازم را خواهیم داد.
   بله دوست گرامی ارزش تضمین با میزان دارایی یا پرتفوی شما در کارگراری آگاه سنجیده می‌شود که درواقع ارزش تضمین برای دریافت وام قرض‌الحسنه برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام است.
   زمانی که سهامی خریداری می‌شود یک روز کاری زمان میبرد که در پرتفوی شما اضافه شود.
   تاریخ این قرارداد اعتباری یکساله هست و بعد از یکسال می بایست جهت تنظیم قرارداد جدید مراجعه بفرمایید و نیازی نیست هر زمان که خواستید اعتبار فعال کنید به کارگزاری مراجعه نمایید.
   البته لازم است اعلام کنیم که کد بورسی از طرف سازمان بورس صادر می‌شود و کارگزاری برای تعریف آن نقشی ندارد.
   باتشکر

   ۰
 154. AS9527 گفت:

  سلام لطفا یه نوع بسته اعتباری هم مخصوص کسانی بذارید که گردش حسابشون زیاده و زیاد معامله می کنن.بقیه کارگزاری هم دارن به صورت حداکثر ۲۵ درصد گردش

  ۰
 155. AS9527 گفت:

  سلام کسی که زیاد خرید و فروش میکنه هم می تونه اعتبار بگیره؟مثلا من امروز می خرم و فردا می فروشم و ممکنه بعضی روز ها هیچی نخرم و نقد باشم تو حساب کارگزاری؟الان این قضیه تضمین چی میشه؟فرضا من ۵ تومن اعتبار گرفتم و چهار روز دیگه کلا نقد شدم و سهام نداشتم اونوقت اخطاریه میگیرم؟خواهشا کامل توضیح بدید الکی و سرسری توضیح ندید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   فردی که دایم خرید و فروش می‌کند نیز امکان استفاده از اعتبار را خواهد داشت.
   در صورت داشتن اعتبار، فقط امکان انتقال ناظر ندارید ولی فروش سهام مشکلی ندارد.
   باتشکر

   ۰
 156. حمیدرضا گفت:

  با سلام
  چند سوال داشتم:

  ۱. اگر قسمتی از اعتبار دریافتی را خرج کنیم و بقیه آن در پنل باقی بماند. هزینه صرف شده برای تهیه اعتبار بطور روزانه برای بخش باقیمانده به حساب باشگاه برگشت داده نمیشود؟
  (فرض کنید دو میلیون تومان اعتبار گرفته ایم و یک میلیون آنرا استفاده کرده باشیم. پس با این اوصاف نیمی از اعتبار استفاده نشده است و میتواند بصورت روزانه یمی از مبلغ روزانه برای کسب اعتبار به حساب باشگاه برگردانده شود)
  ۲. آیا میشود خیلی زودتر از موعد تسویه کرد و به ازای روزهای باقیمانده مبلغ خرج شده برای کسب اعتبار را پس گرفت؟

  باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   محاسبه و واریز هزینه اعتبار استفاده نشده، شنبه هر هفته به حساب باشگاه شما واریز می‌گردد. تسویه زودتر از موعد وجود ندارد چراکه به تعداد روزهایی که از اعتبار استفاده نمی کنید هزینه آن به حساب باشگاه شما بازگشت داده می‌شود.
   باتشکر

   ۰
 157. حمیدرضا گفت:

  چرا بعضی وقتها در وبلاگ باشگاه نشون میده که لاگین نیستیم در حالی که لاگین هستیم؟!(مثلا دقیقا توی همین صفحه)

  الان داره این پایین فرم نام، ایمیل و وبسایت میپرسه.

  بالای همین صفحه هم دکمه ورود به باشگاه داره که زدم ولی چون لاگین بودم بدون نمایش فرم لاگین رفت داخل صفحه باشگاه خودم.

  ۱
 158. AU3296 گفت:

  سلام
  آیا امکان تسویه زودتر از موعد اعتبار وجود دارد؟ از چه قسمتی در پنل کاربری آسا میتوان اقدام به تسویه کرد؟
  ضمنا چطور میتوان فهمید کدام سهممان جهت تضمین فریز شده است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   امکان تسویه زودتر از موعد اعتبار با فروش سهم و یا واریز وجه وجود دارد. اما اعتبار تا دوز کاری قبل از پایان آن در اکانت آنلاین شما به صورت فعال است. در مورد اطلاع از سهم های فریز شده می بایست در ساعات اداری با واحد پشتیبانی آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 159. AU6534 گفت:

  با سلام
  بعد از دریافت اعتبار آیا امکان تغییر کارگزار ناظر سهامهای بازار پایه را داریم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در صورتیکه منظور شما انتقال سهام به کارگزاری آگاه است در هر زمان می توانید تغییر کارگزار ناظر را اعمال فرمایید و چنانچه منظور شما انتقال سهام از کارگزاری آگاه به کارگزاری های دیگر است، این مورد بستگی به پورتفوی شما در آن لحظه دارد.
   باتشکر

   ۰
 160. AU6534 گفت:

  سوال دیگر اینکه آیا امکان تغییر کارگزار ناظر برای سهام های بورسی که مازاد بر ارزش تضمین حساب هستند نیز محدودیت تغییر کارگزار ناظر وجود دارد؟

  ۰
 161. AA3027 گفت:

  سلام لطفاً میشه بفرمایید در مسابقات باشگاه امتیاز بعضی از سوالات که درست جواب دادم ثبت نمیشه در قسمت بانک سوالات بعنوان پاسخ صحیح تیک خورده ولی امتیاز آن ثبت نشده

  ۰
  • Agah گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز امتیاز مربوط به ارائه پاسخ صحیح به حساب بآشگاهی شما اضافه شده است. در نمایش آیکن کنار سوال مشکلی وجود دارد که در حال بررسی هستیم.
   با تشکر

   ۰
 162. AP9917 گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده وام اعتباری دارم چگونه تسویه صورت میپذیرد؟ اگر فقط من مبلغ وام اعتباری را نقد در حساب داشته باشم اتوماتیک وار در تاریخ سررسید از حسابم کسرخواهد شد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله. شما باید به میزان اعتبار در حساب معاملات خود، وجه نقد داشته باشید و در تاریخ سررسید به صورت خودکار از حساب شما کم خواهد شد.
   باتشکر

   ۰
 163. نیک گفت:

  سلام.من ازمشتریان کارگزاری اگاه هستم.
  چطوری میتونم به صورت غیرحضوری اعتباردریافت کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   یکی از الزامات استفاده از اعتبار در کارگزاری آگاه، علاوه بر داشتن تضمین و وجه نقد کافی در باشگاه، لازم است به صورت حضوری برای امضای قرارداد اعتباری خود به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 164. AS2515 گفت:

  سلام. سوالی که داشتم اینه موقعی که میخواییم اعتبار رو قبل از سررسید تسویه کنیم موقع زدن تسویه مستقیم از کارگزاری آنلاین برداشت میشه یا باید مثل دریافت اعتبار ، این پول در باشگاه فرد باشه؟
  و اینکه این بسته های اعتباری تعریف شده فرقی با سطوح افراد دارن؟ مثلا بسته های تعربف شده قله دماوند با قله سهند متفاوت باشه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   تسویه اعتبار فقط در روز سررسید بسته اعتباری صورت می‌پذیرد (زیرا هزینه اعتبار استفاده نشده در روزهایی که ار آن استفاده نشود به حساب شخص باز می گردد.) و مبلغ آن به صورت خودکار از حساب معاملاتی برداشت می‌شود.
   براساس سطوح مختلف بسته های اعتباری با ارزش و مدت مختلفی برای اشخاص فعال می شود.
   باتشکر

   ۱
 165. AU0836 گفت:

  سلام ایا تخفیفی هم برای خرید این اعتبارها وجود داره؟
  مثلا سطحمون ک افزایش پیدا کنه بعد با تخفیفش خریداری کنیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   درحال حاضر خیر
   اما گاهی اوقات بابت برگزاری کمپین، مسابقه یا ... ممکن است این بسته ها با تخفیف در سایت قرار بگیرند.
   که در اینصورت امکان خرید بسته‌های اعتباری با تخفیف را خواهید داشت.
   باتشکر

   ۰
 166. AU0902 گفت:

  با سلام
  اگر کسی نتونست از این بسته در اون مدت استفاده کنهدر زمانی دیگر میشه استفاده کرد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در صورت عدم استفاده از بسته اعتباری هزینه اعتبار استفاده نشده به حساب بر می گردد و پس از اتمام زمان بسته می توانید در خواست بسته اعتباری دیگری را بدهید.
   باتشکر

   ۰
 167. mohammad گفت:

  اگر بسته اعتباری رو چند روز قبل از سررسید (مثلا ۳ روز) تمدید کنیم. ارزش تضمین برای گرفتن بسته اعتباری در همان روزی که درخواست تمدید رو دادیم محاسبه میشه یا در تاریخی که قراره تمدید بشه؟ میخوام ببینم توی چه روزی باید میزان ارزش تضمین به اندازه گرفتن بسته اعتباری باشه.

  ۰
 168. AT7034 گفت:

  سلام . فرض کنید بنده تا مقدار مناسبی تضمین دارم . و نمادی رو خریدم که افزایش سرمایه خورده . قیمت نماد به کف خودش میرسه و دارایی ما میاد پایین . مسلما این یکی از روش های به سود رسیدن هست و کمی طول میکشه تا به سود برسه . اینکه قیمت نماد به کف خودش میرسه باعث میشه دارایی بنده اول کمتر بشه و از مقدار تضمین هم کمتر بشه . در این خصوص چه میشه؟
  در ضمن سوال دوم من اینه سبد سهام نسخه بتا من در نسخه وب مقدار داراییم رو بیشتر از قسمت های دیگه نشون میده . سهمی رو خریدم که افزایش سرمایه و حق تقدم بهش خورده الان کدومش حسابه برای تضمین؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در صورت نیاز به تمدید بسته اعتباری لازم است تا وجه تضمین افزایش یابد و به میزان مورد نظر برسد.
   در صورتی که حق تقدم سهام و سهام جایزه به سهام تبدیل شود می توان آن را جزو وجه تضمین به حساب آورد.

   ۰
 169. محسن گفت:

  با سلام آخه کدام عقل سلیمی میگوید برا دو میلیون یک ماهه یرود در کارگزاری و فرم پر کند و ....... نمیتوانسنید کار را راحتر کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   شرایط و قوانین برای دریافت اعتبارات از سمت سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام می شود و شرکت های کارگزاری ملزم به رعایت این قوانین هستند.
   درضمن اعتبار قرارداد اعتباری، یکساله هست و نیازی نیست هر دفعه برای فعال کردن بسته اعتباری به کارگزاری مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۱
 170. AV9412 گفت:

  باسلام...
  چطور میشود اعتبار دریافتی را زودتر از موعد مقرر تسویه نمود؟ لطفاً راهنمایی بفرمایید...باتشکر

  ۲
 171. AS2515 گفت:

  سلام و عرضه خسته نباشید
  شما فرموده اید " تسویه ی بسته ، هنگام پایان زمان بسته انجام میگیرد و هرچقدر که از مبلغ بسته استفاده نشده باشد کارمزد آن به حساب باشگاه عودت می یابد. "
  یعنی الان یکی یه بسته ای رو بگیره و حسابش محدود بشه و نتونه برداشت کنه از حسابش ( به عنوان مثال بسته یکساله ) حتما باید منتظر بمونه تا اون یکسال تموم بشه؟؟؟؟؟؟ یعنی نمیتونیم موقعی که پشیمون شدیم یا کارمون با بسته اعتباری تموم شد اون رو تسویه کنیم؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تا زمانی که از اعتبار کارگزاری استفاده می‌کنید بدهکار کارگزاری هستید و مبلغ اعتبار را تا زمان سررسید و تسویه اعتبار نمی‌توانید برداشت کنید البته امکان برداشت وجه بیشتر از بدهی را در سامانه آنلاین خواهید داشت.
   باتشکر

   ۰
 172. mohammad گفت:

  قرارداد اعتباری که با کاگزاری بسته می شود. اعتبار یکساله دارد. اگر بعد از چندماه بخواهیم یک بسته یکساله خریداری کنیم. مشکلی بوجود می آید؟ یا باید قرارداد را تمدید کنیم؟

  ۰
 173. AW9771 گفت:

  سلام
  راهنمایی دوستان خیلی خوبه تشکر

  ۰
 174. AA0938 گفت:

  قرارداد اعتباری دارم اما بالای ۸ میلیون نمیتونم اعتبار بگیرم
  کارگزاری گفت که قراردادی که امضا کردین برای اون قیمته.
  من که امضا کردم دیگه چرا دوباره باید برم یه قرارداد دیگه امضا کنم؟؟؟؟؟؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   در زمان امضای قرارداد دارایی سهام شما هر میزان باشد، حداکثر اعتبار دریافتی بر اساس دارایی شما در زمان عقد قرارداد محاسبه میشود.
   چنانچه پس از مدتی، دارایی شما افزایش پیدا کند، ررای افزایش سقف اعتبار دریافتی باید مجدد مراجعه نمایید.

   ۰
 175. AP4645 گفت:

  تشکر از ارائه بسته اعتباری

  ۰
 176. AO9719 گفت:

  پولی که در حساب اتی باقی میماند و از ان استفاده نمیشود شامل رسوب میشود برای گرفتن وام در اوراق؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر دوست گرامی
   این امکان درحال حاضر برای مشتریان آنلاین سهام فعال است و هنوز برای مشتریات آتی کالا فعال نشده است.
   باتشکر

   ۰
 177. AT9927 گفت:

  سلام خدمت پشتیبانی محترم آگاه.بنده وجه نقد باشگام براخرید بسته۲میلیون تومانی ۱ماهه آمادست.حداقل تا چه مبلغی باید سهام بخرم که بتونم این بسته روبگیرم؟؟ینی اگربنده۳میلیون و۷۰۰هزارتومان سهام بخرم میتونم بسته اعتباری۲میلیون تومانی۱ماهه بگیرم؟آخه یکی ازشعب کارگزاری آگاه به بنده گفت برا خرید بسته اعتباری۲میلیون‌تومانی۱ماهه باید۶میلیون و۷۵۰تومن سهام بخری که بشه تضمینت پیش ما که بتونی بسته۲تمنی۱ماهه بگیری!مگه نباید۳میلیون و۷۰۰تمن سهام‌بخرم که بشه تضمین بسته که بتونم بسته اعتباری۲میلیونی۱ماهه بگیرم؟!!!!!!!شعبه کارگزاری که فرمودن باید۶میلیون و۷۵۰تمن سهام بخری که بشه تضمین ارزش بستت بتونی وام۲تمنی۱ماهه بگیری اشتباه فرمودن.درسته؟!!!!!!!!!!!!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که در جریان هستید مشتریان کارگزاری آگاه، ۵۵ درصد دارایی که در آگاه دارند این امکان را خواهند داشت که از بسته های اعتباری استفاده کنند.
   مثلا برای گرفتن ۲ میلیون اعتبار به ۳ میلیون ۷۰۰ هزارتومان دارایی در کارگزاری آگاه نیاز است.
   البته به شرط اینکه این دارایی بازار پایه و ... نباشد.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد اعتبارات تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 178. رضا گفت:

  سلام.اگرحداقل ۳میلیون و۷۰۰تومن سهام پرتفوی داشته باشم میشه بسته اعتباری۲تمنی۱ماهه گرفت یااگرحداقل ۶۷۵۰تومن سهام پرتفوی داشته باشم؟لطفاجواب بدید خیلی برام مهمه‌.۵۵درصددارایی سهام به عنوان تضمین یعنی ۵۵درصد۳میلیون و۷۰۰تمن که بتونم بسته۲تمنی۱ماهه بگیرم یا۵۵درصد۶۷۵۰تمن؟!!!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که در جریان هستید مشتریان کارگزاری آگاه، ۵۵ درصد دارایی که در آگاه دارند این امکان را خواهند داشت که از بسته های اعتباری استفاده کنند.
   مثلا برای گرفتن ۲ میلیون اعتبار به ۳ میلیون ۷۰۰ هزارتومان دارایی در کارگزاری آگاه نیاز است.
   البته به شرط اینکه این دارایی بازار پایه و ... نباشد.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد اعتبارات تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۱
 179. AJ1142 گفت:

  سلام ببخشید بالا گفته مثلا برای گرفتن ۲ میلیون اعتبار ۳.۷ باید سهم داشته باشیم ولی در متن ها اگه اشتباه نکنم نوشتین به اندازه بسته دریافتی باید تضمین داشته باشیم از اخر کدوم درسته

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   همانطور که در جریان هستید مشتریان کارگزاری آگاه، ۵۵ درصد دارایی که در آگاه دارند این امکان را خواهند داشت که از بسته های اعتباری استفاده کنند.
   مثلا برای گرفتن ۲ میلیون اعتبار به ۳ میلیون ۷۰۰ هزارتومان دارایی در کارگزاری آگاه نیاز است.
   البته به شرط اینکه این دارایی بازار پایه و ... نباشد.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد اعتبارات تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
   • AT9927 گفت:

    سلام مجدد.ببینید بفرض اینکه بنده به اندازه کافی وجه نقدباشگاه داشته باشم براگرفتن بسته اعتباری۲تمنی۱ماهه،
    حال ۲سوال دارم:

    سوال اول:حداقل۳میلیون و۷۰۰تومن باید سهم بخرم که۵۵درصد۳ومیلیون و۷۰۰تمن(بعنوان تضمین) سیستم حساب کنه که بشه همون۲تمن (بقول شما به شرط اینکه این دارایی بازار پایه و ... نباشد)؟؟؟

    سوال دوم:یااینکه حداقل ۶میلیون و۷۰۰باید سهم بخرم که ۵۵درصد۶میلیون و۷۰۰تمن(بعنوان تضمین)بشه۳۷۰۰؟؟؟؟؟!کدومش درسته؟!خواهشا توضیح ندیدفقط بگید سوال اولم درسته یادوم ممنون میشم

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست عزیز
     برای دریافت بسته اعتباری به ارزش ۲ میلیون باید حداقل ۳،۷۰۰،۰۰۰ تومان دارایی سهام داشته باشید.
     باتشکر

     ۰
 180. علی گفت:

  سلام.قبلن براحتی با فروش سهم برداشت نقد میزدم.. چرا بعد از خرید بسته اعتباری ۵ ملیونی. با اینکه ۹۰۰ هزار نقد توی حساب دارم.. یه گزینه چهار ملیون صد هزاری قرمز نوشته شده مانده نزد کارگزاری..و نمیتونم برداشت نقدی بزنم؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   تا زمان تسویه وجه اعتبار خود به میزان بدهکاری خود به کارگزاری اجازه برداشت وجه نقد برابر با اعتبار را ندارید.
   باتشکر

   ۰
 181. AT6494 گفت:

  سلام خسته نباشید من درخواست وجه دادم خواستم بدونم چند روز حداکثر زمان میبره تا واریز بشه

  ۰
 182. AF9446 گفت:

  سلام.اگر تاریخ تسویه اعتبار مثلا ۲۲ شهریور ماه باشه و بخواهیم مبلغ اعتبار را با فروش سهام تسویه کنیم دقیقا چه تاریخی باید سهامم را بفروشم که سر موعد اعتبارم تسویه بشود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برگشت پول به حساب کارگزاری پس از فروش سهام دو روز کاری طول می کشد. بنابراین لازم است دو روز قبل از سررسید نسبت به فروش سهام به میزان وجه اعتبار اقدام کنید.
   همچنین برای واریز مبلغ تسویه باید در روز سررسید تا قبل از ساعت ۴ بعدازظهر پول در حساب باشد.
   باتشکر

   ۰
 183. ملک گفت:

  سلام.چطورمیشه فهمید از آغاز معاملاتم باکدبورسی،باهمه معاملاتم جمعا چقد کارمزدبه کارگزاری آگاه پرداخت کردم(منظور فهمیدن
  دادن کارمزد تک تک معاملات به کارگزاری)؟؟؟؟؟
  کدباشگاه:AV2288
  مرسی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای این کار لازم است میزان کارمزد کارگزاری را از هر معامله ای که انجام داده اید محاسبه و با هم جمع کنید.
   میزان کارمزد کارگزار برای هر خرید و فروش سهام در بورس برابر ۰.۰۰۳۸ است
   باتشکر

   ۰
 184. رضا گفت:

  سلام خدمت پشتیانی باشگاه کارگزاری آگاه.بنده۳سوال دارم:

  سوال اول:

  برای محاسبه روزهای بسته های اعتباری ۵شنبه ها وجمعه ها که بازارتعطیله هم جزو۳۰روز محاسبه میشه یاخیر؟؟

  کدباشگاه:at9927

  سوال دوم:

  بسته اعتباری مثلا۱ماهه۳تمنی اگر۵میلیون و۵۰۰دارایی سهام داشته باشیم میشه گرفت.درسته؟؟حال سوال اینه اگر۵میلیون و۵۰۰تضمین گذاشتیم اون۳تمنی که کارگزاری بسته اعتباری بهمون داده قابل برداشته یاخیر؟؟

  سوال سوم:

  اگربفرض مثال بسته ۳تمنی۱ماهه گرفتیم وسر۱ماه هم تسویه کردیم (بافرض اینکه وجه نقدباشگاه وتضمین هم کافی باشه) آیا میشه بعداتمام بسته۲تمنی۱ماهه،بسته ۵تمنی مثلا۳ماهه تمدیدکرد؟؟وآیابراتمدیدبسته۵تمنی بعدازبسته ۳تمنی باید قرارداد جدید ۵تمنی امضاکرد؟
  مرسی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   روزهای پنجشنبه و جمعه نیز محاسبه می شود
   برای تمدید بسته های اعتباری محدودیتی نخواهید داشت و در صورت داشتن وجه نقد و تضمین کافی و قرارداد اعتباری، امکان تمدید خواهید داشت.
   همانطور که در جریان هستید مشتریان کارگزاری آگاه، ۵۵ درصد دارایی که در آگاه دارند این امکان را خواهند داشت که از بسته های اعتباری استفاده کنند.
   مثلا برای گرفتن ۲ میلیون اعتبار به ۳ میلیون ۷۰۰ هزارتومان دارایی در کارگزاری آگاه نیاز است.
   البته به شرط اینکه این دارایی بازار پایه و ... نباشد.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد اعتبارات تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
   • AT9927 گفت:

    سلام.قسمت دوم سوال دوممو جواب ندادید!لطفا بادقت پاسخ بدید

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     همانطور که اعلام شد در صورتی که ۵۵ درصد دارایی که در آگاه داشته باشید این امکان را خواهید داشت که از بسته های اعتباری استفاده کنید.
     و تا زمانی که به کارگزار بدهکار باشید امکان برداشت وجه ندارید.
     درواقع برای دریافت بسته اعتباری ۳ میلیونی ۱ماهه، به اندازه ۵ میلیون و۵۰۰ تومان تضمین نیاز دارید.
     باتشکر

     ۰
     • AT9927 گفت:

      ببخشید سوال دقیقا اینه:

      اگر۵میلیون و۵۰۰تضمین گذاشتیم برای وام ۳تمنی،اون۳تمنی که کارگزاری بسته اعتباری بهمون داده قابل برداشته وفقط۵۵۰۰نمیتونیم برداشت کنیم یابغیر۵۵۰۰تمن تضمین،اون۳تمن وام هم علاوه برتضمین قابل برداشت نیست؟؟این سوالمو ک پرسیدم لطفا دقیقا جواب بدید!!!!!!

      ۰
     • Agah گفت:

      سلام
      دوست گرامی لطفا با پشتیبانی باشگاه تماس بگیرید.
      باتشکر

      ۰
 185. AV2288 گفت:

  سلام.چطورمیشه فهمید از آغاز معاملاتم باکدبورسی،باهمه معاملاتم جمعا چقد کارمزدبه کارگزاری آگاه پرداخت کردم(منظور فهمیدن
  دادن کارمزد تک تک معاملات به کارگزاری)؟؟؟؟؟لطفا نحوه محاسبشو بفرمایید یا لطف کنید وبرای بنده محاسبه کنید.باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برای مشاهده کارمزدها می توانید به گزارش معاملات خود در سامانه انلاین مراجعه کنید. با انتخاب بازه زمانی، لیست معاملات شما به همراه کارمزد آن ها نمایش داده خواهد شد.

   ۰
 186. AT9927 گفت:

  سلام.درصورت کافی بودن وجه باشگاه ودارایی سهام به ارزش۸میلیون و۴۰۰هزارتمن(تضمین ۶۰٪دارایی سهام)،امکان گرفتن بسته اعتباری ۵میلیون تومانی وجودداره؟؟؟؟باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما از قسمت خدمات - وام قرض الحسنه می توانید بسته های وام فعال شده خود را مشاهده کنید. فعال بودن بسته های وام به میزان قدرت وام که از محاسبه رسوب حساب شما به دست می آید بستگی دارد.
   باتشکر

   ۰
 187. AV2288 گفت:

  سلام مجدد.سوالمو برای باردوم هست که میپرسم لطفا جواب بدید.

  چطورمیشه فهمید از آغاز معاملاتم باکدبورسی،باهمه معاملاتم جمعا چقد کارمزدبه کارگزاری آگاه پرداخت کردم (منظور فهمیدن
  دادن کارمزد تک تک معاملات به کارگزاری)؟؟؟؟

  ۰
 188. AU8651 گفت:

  سلام
  چرا با درخواست ااعتبار من مخالفت کردین؟ وقتی پول بسته رو دارم میدم دیگه مخالفت چرا؟ کلی معامله کردم این پول ها جمع بشه بسته بخرم دیگه، مخالفتتون برای چی هست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت بسته های اعتباری باید شرایط آن را نیز داشته باشید. از جمله امضای قرارداد اعتباری با مراجعه حضوری به شعب کارگزاری آگاه و داشتن وجه تضمین کافی.
   باتشکر

   ۲
 189. AN4012 گفت:

  سلام نمیشه برای امضا قرارداد ایمیل یا پست کنید یا داخل دفاتر پیشخوان دولت قراردادو امضا کنیم؟اخه کارگزاری برای کسایی که شهرستان هستن دوره

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای امضای قرارداد اعتباری لازم است به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 190. AE4282 گفت:

  سلام
  آیا امکانش هست اعتبار رو زودتر از موعد مقرر تسویه کنیم؟ اگه هست چطور میشه تسویه کرد؟
  متشکرم

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   امکلن تسویه زودتر از موعد سررسید وجود ندارد. می توانید مبلغ اعتبار را در حساب آنلاین خود نگه دارید. و در صورت عدم استفاده از اعتبار هزینه اعتبار استفاده نشده به حساب شما باز می گردد.
   باتشکر

   ۰
 191. AY2748 گفت:

  واقعاً این بسته های اعتباری جالب هست
  خداقوت

  ۰
 192. AQ5882 گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من حدود ۹ ماهه مشتری آگاهم ولی از این امکان بسته ی اعتباری جالب اطلاع نداشتم!
  متاسفانه امروز کل اعتبار باشگاهمو _چون فک میکردم هیچ کارایی خاصی نداره_ انتقال دادم به حساب کارگزاری!
  هیچ راهی برای برگشتش وجود نداره؟

  ۰
 193. AX1971 گفت:

  سلام
  ایا قیمت و تنوع بسته های اعتباری با قله و سطح فرد در باشگاه ارتباط دارد؟
  در صورت منفی بودن پاسخ ، لطفا این امکان را فراهم کنید

  ۰
 194. AG2564 گفت:

  با سلام درخواست بسته اعتباری دادم ولی به دلیل (این مشتری دارای بیش از ۳ بار تخلف اعتباری می باشد.) رد شده است من نمیدونستم تخلف کردم آیا این تخلف بخشیده می شود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   امکان بخشش تخلف در بسته‌های اعتباری وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا در ساعات اداری با واحد خدمات آنلاین تماس بگیرید.

   ۰
 195. AD2560 گفت:

  سلام . آیا برای اعتبار گرفتن چک تضمین هم می خواد؟ قبلا کارگزاری های مختلف می گفتند باید چک بزارید؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   به چک تضمین نیازی نیست. تنها لازم است میزان مورد نیاز وجه تضمین به عنوان وجه نقد یا سهام به غیر از سهام بازار پایه در حساب معاملاتی شما باشد.
   باتشکر

   ۱
 196. AD2560 گفت:

  سلام فرض کنیم من ۲۰ میلیون اعتبار گرفتم یک ساله و توی این مدت بعضی روزها سهم خرید و فروش کردم و بعضی روزها پول نقد توی حساب آنلاینم می مونه. حالا اگر بخوام درخواست وجه بزنم چطور میشه؟ چقدرش رو می تونم برداشت کنم؟ یعنی آیا همه دارایی (پول خودم + اعتبار) را می تونم دریافت کنم؟ یا فقط پول خودم رو می تونم برداشت کنم؟ یا اینکه مقداری از پول خودم رو می تونم برداشت کنم؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت عدم استفاده از مبلغ اعتبار هزینه اعتبار استفاده نشده به حساب شما باز می گردد.
   اماکن برداشت وجه به میزان اعتبار وجود ندارد.
   باتشکر

   ۰
 197. AD2560 گفت:

  سلام
  من اگر از کارگزاری اعتبار بگیرم. در زمان سررسید باید وضعیت مالی ام چگونه باشد ؟ اگر نقد نباشم کارگزاری چگونه تسویه می کنه آیا سهام من رو خودش میفروشه؟ یا هر وقت نقدر شدم از حسابم کم می کنه؟ یا اینکه جریمه دیرکرد میگیره؟
  ممنون

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در روز تسویه باید مبلغ اعتبار در حساب کارگزاری شما باشد. عدم پرداخت به موقع اعتبار تخلف حساب شده و در دریافت اعتبارهای آتی برای شما محدودیت ایجاد می شود و پس از مهلت مشخص کارگزاری اجازه فروش و برداشت از حساب را دارد.
   باتشکر

   ۱
 198. مهدی گفت:

  سلام
  من به تازگی میخوام عضو اگاه بشم و ناظرم رو تغییر بدم چند مدت طول میکشه تا بتونم اعتبار بگیرم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت اعتبار نیاز است تا امتیاز و وجه نقد باشگاهی کافی برای خرید بسته های اعتباری را داشته باشید.
   همچنین لازم است برای امضای قرارداد اعتباری به کارگزرای مراجعه کنید و وجه تضمین کافی در حساب معاملاتی خود داشته باشید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.
   باتشکر

   ۱
 199. BA9034 گفت:

  سلام. چگونه میتونم کسی را که من معرفش بوده ام، مقدار سودی که به کارگزاری رسانده است را، بفهمم؟ برای گرفتن جایزه ۵۰ هزارتومانی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت ایجاد اولین درآمد ۱۰۰ هزار تومانی توسط زیرمجموعه شما در کارگزاری آگاه، ۵۰ هزار تومان به حساب شما وارد می شود.
   این امکان به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به تماس نیست.
   باتشکر

   ۰
 200. AG2384 گفت:

  باسلام.لطفا محل نوشتن دیگاه جدید را قبل از دیدگاههای ثبت شده و در بالا قرار دهید یا یک دکمه بزارین تا با کلیک روی آن،به پایین صفحه بیاییم.این چه کاریه باید چند کیلومتر صفحه رو بالا بزنیم برسیم به نوشتن دیدگاه؟
  ضمنا سوالم اینه که برای تسویه اعتبار،باید وجه داخل حساب بانکی باشد یا اعتبار آنلاین که بعد از فروش سهم اضافه میشه کافیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام و وقت بخیر
   مشتری گرامی پیشنهاد شما به تیم توسعه بآشگاه ارجاع داده خواهد شد.
   وجه تسویه اعتبار از حساب معاملاتی شما نزد کارگزار برداشت میگردد.

   ۰
 201. AT9927 گفت:

  سلام خدمت کارکنان زحمتش اگاه.

  زیرمجموعه سطح۱بنده
  اولین درآمد(کارمزد) بالای ۱۰۰ هزار تومانی در کارگزاری آگاه ایجادکرده است(بالای۱۰۰هزارتمن ایجادکرده است) ولی به وجه نقد باشگاه بنده هنوز ۵۰ هزار تومان اضاف نشده است.لطفاپیگیری کنید.باتشکر
  کدباشگاه زیرمجموعه سطح۱بنده:AV2312

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   زمانی ۵۰ هزار تومان به حساب بآشگاه شما واریز خواهد شد که زیرمجموعه مستقیم شما اولین درآمد ۱۰۰ هزار تومانی را برای کارگزاری ایجاد کنید. بنابراین در صورتی که زیرمجموعه شما پیش از انتخاب معرف اقدام به انجام خرید و فروش سهام کرده باشد، وجه نقد بآشگاه برای شما لحاظ نخواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که ۱۰۰ هزار تومان کارمزد معادل گردش حساب (خرید و فروش سهام) ۲۷ میلیون تومانی است.

   ۰
 202. سامان گفت:

  فوری
  سلام بنده از طریق دفاتر پیشخوان از شهرشتان میاندواب کدبورسی گرفته ام در حاضر برای بستن قرارداد اعتباری به مشکل برخورده ام نزدیکترین کرگزری در شهرستان مهاباد هشت که مراجعه کردم و گفتن ما به اطلاعات شما دسترسی ندریم لطفا راهنمایی کنید چگونه بسته های وام قرض احسنه خود را فعال کنم چگونه قرارداد اعتبری ببندم با این توضیحات؟؟؟ ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   جهت دریافت بسته های اعتباری نیاز است تا برای امضای قرارداد اعتباری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید.

   ۰
 203. سامان گفت:

  سلام من از طریق دفاتر پیش خوان تو میانداوب کد بورسی گرفتم طرفای ماهم کارگزاری فقط در شهرستان مهاباد هست مراجعه کردم اونجا گفتن چون در این شعبه کدبورسی نگرفته اید به اطلاعاتتون دسترسی نداریم با مرکز تماس بگیرید الان من باید چیکار کنم میخوام قرارداد اعتباری برای وام قرض الحسنه مو ببندم؟؟

  ۰
 204. seyed گفت:

  سلام من مشتری کارگزاری دیگه ای هستم.برای افتتاح حساب در کارگزاری آگاه باید چندتا مطلب برام روشن بشه. چندتا سوال دارم مربوط به قوانین اعطای اعتبار:
  ۱.وجه تضمین میتونه سهم باشه؟ یا حتما باید وجه نقد باشه؟
  ۲.وجه تضمین بلوکه میشه یا قابلیت معامله با آن کما کان وجود داره؟
  ۳.توی مطالب سایت نوشته شده در صورت بازپرداخت وام سر موعد؛۵درصد اصل وام به حساب معاملاتیم واریز میشه.یعنی مثلا اگه وام ۱۰ میلیونی گرفته باشم ۵۰۰ تومن بهم داده میشه؟(که این در بعضی موارد بیش از مبلغ خرید اعتباره).درست فهمیدم؟
  +در ضمن اخیرا گفته شده بود کارگزاری حین ثبت سفارش عرضه اولیه مختل میشه.فکری برای حلش کردید؟
  متشکرم.موفق باشید.

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شما می توانید حداکثر ۵۵ درصد از سبد سرمایه خود که به صورت سهام در سامانه معاملاتی شما است را به غیر سهام بازار پایه فرابورس اعتبار دریافت کنید. این سهام به عنوان وجه تضمین شما در نظر گرفته می شود و امکان معامله بر روی آن وجود دارد.
   در صورت تسویه به موقع اعتبار در سررسید جایزه خوش حسابی دریافت می کنید.
   سامانه های معاملاتی آساتریدر همواره در حال بروزرسانی و ارتقا است و واحد نرم افزاری آگاه در تلاش است تا در روزهای عرضه اختلالی رخ ندهد.

   ۰
 205. مجید گفت:

  سلام فرق بسته های اعتباری با وام قرض الحسنه چیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   جهت خرید بسته های اعتباری باید وجه نقد باشگاه کافی برای فعال شدن بسته را داشته باشید. قدرت دریافت وام براساس رسوب حساب معاملاتی شما محاسبه می شود و حداکثر تا سقف قدرت دریافت وام می توانید وام دریافت کنید.

   ۰
 206. AL7130 گفت:

  سلام.
  یه سوال داشتم از خدمت شما مشاور عزیر:

  من اعتباری استفاده می کنم که به موعد سررسید نرسیده.
  کل سهامم رو فروختم و درخواست کل وجه خودم رو در دو روز آینده دادم.

  آیا این تقاضای وجه انجام میشه یا نیاز هست قبلش اعتبارم رو تسویه کنم؟
  اگر نیازه که تسویه کنم کجا می تونم قبل از موعد تسویه اعتبار کنم؟ متاسفانه من جایی مشاهده نکردم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت وجه نقد مشکلی برای شما وجود نخواهد داشت. در صورتی که همه سهام خود را بفروشید، سامانه اجازه برداشت موجودی نقدی خود با کسر مبلغ اعتبار را به شما خواهد داد.

   ۰
 207. AX7451 گفت:

  باسلام
  این باشگاه عالیه فقط ی مشکلی که هست اینکه نمیتونیم پول ب حساب وجه نقد باشگاه انتقال بدیم و ازش اعتبار بگیریم اگه این پیشنهاد عملی بشه واقعا عالیه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   طبق قوانین مطرح شده در این حیطه، برای مبارزه با پولشویی و دیگر مسائل در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

   ۰
 208. AR1008 گفت:

  سلام
  من با یه کارگزاری دیگه علاوه بر آگاه خرید و فروش انجام میدم.
  تو اون کارگزاری من ۱۵۰ میلیون اعتبار گرفتم و با موجودی خودم حدودا ۳۰۰ میلیون میشه.
  حالا سوال دارم.
  اگر من ابتدا سهم الف رو آگاه خرید کنم.
  بعد کارگزاری دیگری همون سهم الف رو خرید کنم.
  و بعدا هم بخوام بفروشم.
  آیا مشکلی پیش میاد؟
  مشکل از این نظر که چون اعتبار گرفتم و این اعتبار تضمین هم داره ؛بالاخره چی میشه این وسط.

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شرایط بسته های اعتباری برای هر کارگزاری متفاوت است. جهت کسب اطلاع از شرایط می توانید با کارگزاری مورد نظر تماس بگیرید.

   ۰
 209. AJ5449 گفت:

  خیلی عالیه
  من اینو تا حالا تست نکرده بودم
  الان باید اعتبارم رو سی و هفت هزار تومن کنم تا از کوچک ترین بسته استفاده کنم
  ممنونم

  ۰
 210. BB6915 گفت:

  سلام در حساب کابری من نوشته شده که سه ماه می توانم از تخفیفات معرف خود استفاده کنم ولی در همون قسمت نوشته غیر فعال. چرا نوشته غیر فعال ؟یعنی قابل استفاده نیست؟

  ۰
 211. AM0268 گفت:

  سلام ... پيغام "سقف قرارداد اعتباری مشتری کمتر از مبلغ درخواستی است. - سقف قرارداد اعتباری مشتری کمتر از جمع اعتبارات مشتری است." ... هنگام درخواست براي وام قرضه الحسن يعني چي؟ ... سقف قرارد داد هنگام بستن قرارداد چه طوري تعيين ميشه (وقتي قرار داد امضا ميکردم در اين خصوص به من که چيزي نگفتن)

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   شما برای دریافت اعتبار می توانید تا سقف ۵۵ درصد پرتفوی سهام خود درخواست بدهید.

   ۰
   • AM0268 گفت:

    ارزش پرتفوي من ۴۸۸۳۹۰۱۲۴ هست (ارزش تضميني که خود سيستم محاسبه کرده (دقيقا ۵۵ درصد ارزش خالص دارايي))؛ الان براي گرفتن وام قرض الحسنه ۱۰ ميليوني ۳ ماهه خطاي "سقف قرارداد اعتباری مشتری کمتر از مبلغ درخواستی است. - سقف قرارداد اعتباری مشتری کمتر از جمع اعتبارات مشتری است." رو ميده؟؟؟!!!! .... لطفا بفرماييد بايد چيکار کنم؛ ممنون

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     شما باید حضوری به یکی از شعب مراجعه کنید و سقف قرارداد اعتباری را افزایش دهید تا امکان دریافت اعتبار معاملاتی بیشتر برای شما امکان پذیر شود.

     ۰
 212. AT1226 گفت:

  سلام بنده درخواست اعتبار میدهم ولی رد میشود دلیلش چیست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای دریافت اعتبار در آگاه باید قرارداد اعتباری امضا کرده و وجه تضمین شما کافی باشد. در صورت فقدان یکی از این موارد درخواست شما رد می شود.

   ۰
 213. AP0705 گفت:

  سلام و درود . برای دریافت وام پول ما در کارگزاری حفظ میشود؟ همون پولی که حساب کردید از دارایی هام نمیتونم از کارگزاریم خارج کنم ؟؟؟

  و سوال دوم اینه که بعداز پرکردن قرارداد و خرید بسته اعتباری چقدر طول میکشد تا وام واریز شود؟

  وسوال سوم اینه که هیچ چک یا ضامنی دریافت نمکنید و فقط ار ارزش پول طرف استفاده میکنید؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   برای دریافت بسته های اعتباری و وام باید تقریبا دو برابر میزان اعتبار در پنل معاملاتی خود سهم ب هعنوان وجه تضمین داشته باشید و وجه تضمین را نمی توانید برداشت کنید.
   در صورت رعاست کلیه شرایط براساس تاریخ مورد نظر شما اعتبار واریز می شود.
   تنها همان وجه تضمین موجود در حساب معاملاتی به عنوان ضمانت محاسبه می شود.

   ۰
 214. AY7825 گفت:

  با سلام
  بنده يک درخواست اعتبار با تاريخ اعمال ۶ شهريور داده بودم و در همان روز با آن خريد سهام انجام دادم. حالا به طور هفتگي در انتهاي جمعه ها برام پيام مياد که به علت اعتبار استفاده نشده فلان مبلغ به حساب رياليم برگشت ميخوره ... ميخواستم علت رو بدونم.......
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورتی که در طی هفته از بسته اعتباری که دریافت نموده اید استفاده نکنید، سیستم به صورت خودکار مبلغ ریالی آن را محاسبه می کند و به حساب بآشگاه شما برگشت داده خواهد شد.

   ۰
 215. AY7825 گفت:

  بنده در همان روز اعمال، اعتبار مربوطه را صرف خرید سهام کردم

  ۰
 216. AV7091 گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگر برای مثال روی یک اکانت ۵ میلیون تومان موجودی باشه و بسته ۲میلوینی گرفته شه جدا از ۳.۷ میلیون که باید برای تضمین بمونه میشه بقیه پول رو برداشت کرد و یا کلا برداشت از حساب در طول دریافت اعتبار ناممکن هست.

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   وجه تضمین کافی باید در حساب معاملاتی وجود داشته باشد. سایر مبالغ قابل برداشت است.

   ۰
   • AF1943 گفت:

    سلام
    بنده ۴۸میلیون تومن اعتبار گرفته ام و کل سرمایم که یک میلیارده به همراه ۴۸میلیون اعتبار درگیر سهام پایه هستش
    الان باید حداقل چقد در بازار اصلی خرید بزنم ؟
    ایا اگر ۴۸میلیون نقد کنم میتونم وام رو زودتر از موعد تسویه کنم؟
    اگر هیچ کاری نکنم ایا کارگزاری خودش سهام منو میفروشه بخاطر عدم وجود وجه تضمین؟
    با تشکر

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     امکان تسویه بسته اعتباری زودتر از سررسید وجود ندارد ولی به تعداد روزهایی که از بسته اعتباری استفاده نمی‌کنید وجه نقد آن به حساب بآشگاه شما عودت داده می‌شود.
     دوست عزیز برای بررسی ارزش تضمین خود نیز لازم است در ساعات اداری با واحد خدمات آنلاین تماس بگیرید تا پرتفو شما را بررسی و راهنمایی کنند.

     ۰
 217. BD7709 گفت:

  ایا الان میتوان درخواست وام قرض الحسنه کرد؟

  ۰
 218. AU5959 گفت:

  سهام جایزه چیست ؟ وچکونه قابل فروش است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   سهام جایزه یکی از انواع سهام است. هنگامی که شرکت سهامی، از ذخایر اندوخته فراوانی برخوردار باشد، می‌تواند بخشی از آنرا از راه انتشار سهام جایزه در وجه سهامداران کنونی خود، به سرمایه تبدیل کند.

   ۰
 219. AM5713 گفت:

  سلام.توی شهر ما شعبه کارگزاری آگاه وجود نداره.امکانش هست که فرم قرارداد اعتباری رو تکمیل کنم و به یکی از شعب کارگزاری پست کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   خیر دوست گرامی
   برای بستن قرارداد اعتباری لازم است به صورت حضوری به شعب کارگزاری آگاه مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 220. AT0603 گفت:

  با سلام.اگر بسته اعتباری ۲میلیون خریداری کنیم و مبلغ ۱۰۵هزار از حساب باشگاه کسر می شوذ.اگر گاملا استفاده نشود ایا کل مبلغ ۱۰۵ هزار به حساب باشگاه مجدد واریز می شود یا هزینه ای کسر میشه؟

  ۰
 221. BB0745 گفت:

  با سلام و عرض ادب . بنده دو ماه هست عضو باشگاه و کارگزاری آگاه هستم‌ و برای رشد خودم نیاز به وام قرض الحسنه کارگزاری آگاه دارم و وجه نقد در حال حاضر باشگاهم حدود ۲۹۵۰۰۰ریال است . لطف کنید راهنماییم کنید چجوری وام قرض الحسنه بگیرم .ممنون

  ۱
 222. AU5959 گفت:

  برای افرادی که مهارت لازم در خرید وفروش به موقع سهام را دارند بسیار ارزنده است .

  ۰
 223. AV9934 گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من الان میخوام مثلا ۷ روز قبل از موعد سررسید تسویه کنم، و توی حسابم هم اون مبلغ هست، ولی هیچ جایی این دکمه ی تسویه یا روشی که بتونم به کارگزاری اطلاع بدم که همین الان میتونه از حسابم کم کنه را پیدا نکردم، لطفا راهنماییم کنید.
  متشکرم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   اگر معادل مبلغ بسته پول در حساب معاملاتی شما بماند، به منزله تسویه بسته اعتباری است. همچنین در موعد سررسید سیستم به صورت خودکار این مبلغ را از حساب شما کسر خواهد کرد.

   ۰
 224. AT2250 گفت:

  سلام خسته نباشید
  آیا امکان داره همزمان دو بسته اعتبار متفاوت خریداری کرد؟
  مثلا بنده امروز یک بسته ۲میلیونی خریدم و اگه بخام فردا با بقیه وجه نقد موجود در باشگاه یک بسته ۳ میلیونی بخرم امکانش هست یا فقط میتونم یک بسته فعال داشته باشم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام
   در صورت داشتن وجه نقد باشگاهی و وجه تضمین کافی می توانید بسته های مختلف را خریداری نمایید.

   ۰
 225. AV4727 گفت:

  با سلام
  چطور باید وجه باشگاه رو شارژ کنیم تا بتونیم بسته بخریم؟فقط از طریق جمع آوری امتیاز؟

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   امکان واریز وجه به حساب باشگاه وجود ندارد. تنها با فعالیت های باشگاهی و انجام معاملات وجه نقد افزایش می یابد.

   ۰
 226. Agah گفت:

  باسلام
  برای استفاده از اعتبار حداقل دو برابر اعتبار باید پرتفوی داشته باشید.

  ۰
 227. DexteR گفت:

  درود.
  تاریخ سررسید بسته بنده جمعه ۲۶ مهرماه است. باید روز سه شنبه مقدار بسته را فراهم کنم یا تا پایان روز چهارشنبه مهلت دارم ؟! (عرض شود مقدار بسته باید با فروش سهام حاصل شود) با تشکر ...

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام
   کافی است در روز سررسید میزان وجه بسته درسیستم معالملات شما باشد. سیستم به صورت خودکار وجه را برداشت می کند.

   ۰
 228. خاکپور گفت:

  سلام وقت بخیر
  درخواست خرید اعتباری بنده به دلیل نداشتن قرارداد اعتباری رد شده است
  لطفا مثل دریافت کد بورسی آنلاین، فرم توافقنامه معاملات اینترنتی و قرارداد اعتباری را نیز به صورت آنلاین پذیرش کنید
  بنده این فرم ها را پرینت کرده ام و می خواهم به صورت آنلاین به ایمیل شما ارسال کنم
  لطفا موافقت فرمایید
  باتشکر

  ۰
  • agah4 گفت:

   سلام دوست گرامی
   با توجه به اینکه قرارداد اعتباری، قراردادی مالی است الزما باید در شعب کارگزاری آگاه امضا و تایید شود.

   ۰
 229. م.ق گفت:

  سلام،چطور میشه اعتبار خرید من هر چی میزنم همش رد میشه،و موجودیمو چطور افزایش بدم واسه اعتبارات بیشتر؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   سه روش اصلی برای ساخت ریال بآشگاه در اختیار شما قرار دارد:
   ۱- انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد.
   ۲- شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن.
   ۳-فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی

   ۰
 230. مهدی گفت:

  سلام
  متاسفانه من از این موضوع دریافت اعتبار اطلاع دقیق نداشتم و مبالغی که از بابت تخفیف کارمزدها به صورت ریالی به حساب باشگاهم واریز میشد رو به حساب اصلی بورسیم انتقال میدادم و الان که میخوام از خدمات دریافت اعتبار استفاده بکنم میزان ریالم خیلی کم هست که شاید اگر اون مبالغ رو انتقال نمیدادم میتونستن کافی باشن. میخواستم ببینم امکانش هست اون مبالغ دوباره به حساب باشگاهم برگردونده بشن و یا از یه راه دیگه ریالم رو افزایش بدم؟
  ممنون از راهنماییتون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   سه روش اصلی برای ساخت ریال بآشگاه در اختیار شما قرار دارد:
   ۱- انجام معاملات و دریافت تخفیف کارمزد.
   ۲- شرکت در مسابقات و دریافت هدایای نقدی آن.
   ۳-فعال شدن زیر مجموعه شما و دریافت هدیه نقدی

   ۱
 231. سجاد گفت:

  ببخشید من خاطرم هست زمانی بسته های اعتباری با تخفیف ارایه میشد؟
  آیا این تخفیف ها بازم پیشنهاد میشه و معمولا تو چه مناسبت هایی اتفاق میفته؟

  ۰
 232. فرهاد گفت:

  سلام علیکم آیا بعد پر کردن فرم ها اعتبار برای من فعال شده؟میشه توضیح دهید .

  ۰
 233. هاوری گفت:

  سلام
  چرا بسته اعتباریم تسویه شد ولی ۵درصد خوش حسابی به حساب باشگاهم اعمال نشد؟؟
  با تشکر

  ۰
 234. حسن یوسفی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من یک بسته اعتباری یک ماهه ۳ میلیون تومانی دریافت کردم
  تاریخ ۲۸ ابان باید تسویه کنم
  ولی هیج جا گزینه ای برای پرداخت این مبلغ پیدا نکردم
  لطفا راهنمایی کنید چطور باید این ۳ میلیون رو به کارگزاری پرداخت کنم؟

  ۰
 235. محسن گفت:

  سلام وقت بخیر . من درخواست وام ۲ میلیونی یک ماهه رو ثبت کردم ولی از طرف کارگزاری رد می شود. آیا کار خاصی باید انجام بدم ؟ البته در باشگاه سطح ۴ هستم ایا سطوح مختلف ارتباط دارد ؟
  با تشکر

  ۰
 236. امیر گفت:

  باسلام
  شما که اینهمه کارتون خوبه این فرم قرارداد اعتباری رو آنلاین کنین بخدا سخته رفت و آمد برا ما شهرستانیا برا مراجعه به مراکز جهت عقد قرارداد اعتباری میدونم این خواست ۹۰ درصد مشتریاتونه

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   قرارداد اعتباری به دلیل اینکه یک قرارداد مالی می باشد ، بایداز طریق حضور در یکی از شعب کارگزاری آگاه امضاء بفرمائید.
   با تشکر

   ۰
 237. Morteza گفت:

  سلام.از کجا بدونم قرارداد امضا کردم یانه چون تویه کارگزاری چندتافرم امضا کردم ؟ویه سوال دیگه میخوام اعتبار بگیرم برای اینکه برم کارگزاری قرارداد امضا کنم باید مقدار اعتباری ک میخوام بگیرم بگم بهشون یا یه فرم فقط باید امضا کرد چون میخوام بسته رو از کسی بگیرم معلوم نیست هنوز اعتبار چند وقته بگیرم.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط دریافت اعتبار به این ترتیب است:
   ۱- تکمیل فرم مشتریان حقیقی و عقد قرارداد معاملات آنلاین (یا توافق‌نامه معاملات اینترنتی) با ارائه مدارک لازم در کارگزاری آگاه (همانطور که اشاره شد، دریافت اعتبار فقط برای مشتریان کارگزاری آگاه امکان‌پذیر است).
   ۲- مطالعه دقیق و کامل دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، مصوب هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار
   ۳- تکمیل فرم قرارداد اعتباری با کارگزاری آگاه (نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری داشته باشید).
   ۴- ارائه تضامین مورد نیاز به کارگزاری آگاه طبق شرایط و مفاد قرارداد و دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (طبق مواد ۵ و ۶ دستورالعمل)
   ۵- کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است (امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود).
   ۶- مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام. (طبق تغییرات جدید از سوی بورس)

   ۱
 238. Mr گفت:

  سلام. حق تقدم جز ارزش تضمین حساب میشه ؟ اگر پول حق تقدم بدیم و تبدیل به سهام کنیم چندماهی طول میکشه مشکلی پیش نمیاد؟جز ارزش تضمین حساب میشه چندماهی ک بسته هستش؟ ممنون

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   حق تقدم نمی تواند به عنوان ارزش تضمین در نظر گرفته شود.و در جواب سوال دوم شما ; پس از پرداخت مبلغ اسمی و بعد از اینکه افزایش سرمایه شرکت در سازمان بورس و اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید، پروسه تبدیل گواهی حق تقدم به سهم، حدود ۴ الی ۶ ماه زمان خواهد برد که به‌ صورت خودکار صورت می‌گیرد و به پرتفوی سهامداران اضافه می‌گردد.

   ۰
 239. حمید گفت:

  بسته های اعتباری عالی هست، حتما استفاده کنید

  ۰
 240. امیرحسین گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم اگر تمدید بزنیم بسته اعتباریمونو روز سر رسید قبل تاریخ اعمال تمدید باز باید برای تسویه اقدام به فروش سهم کنیم یا همون مبلغ تمدید میشه و احتیاجی به فروش نیست ؟تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز،
   در صورت رسیدن زمان تسویه بسته اعتباری، از مانده قابل معامله شما به صورت خودکار این فرآیند انجام خواهد شد وچنانچه مبلغ کافی در حساب معاملاتی خود نداشته باشید از طریق واریز وجه می توانید اعتبار در یافتی خود را تسویه کنید. همچنین می‌توانید سهام‌های خریداری شده با اعتبار را تا دو روز قبل اتمام بسته بفروشید و همان مبلغ اعتبار دریافتی در حساب شما موجود باشد و با آن معامله ای انجام ندهید.

   ۰
 241. مجتبی گفت:

  سلام
  این تخفیفی که در تاریخ ۹ اذر روی بسته اعتباری های ۶ و ۱۲ ماهه اعمال شده تا چه تاریخی معتبر خواهد بود؟

  ۰
 242. امین زندیان گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  دو تا سوال داشتم:
  ۱.آیا سهام فرابورس به عنوان تضمین برای گرفتن اعتبار معاملاتی در نظر گرفته می شود؟
  ۲.یک بسته اعتبار معاملاتی رو چند بار میتوان تمدید کرد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی شود، از جمله: سهام بازار پایه فرابورس، گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران.تا زمانی که ریال و وجه تضمین داشته باشید میتوانید بسته اعتباری خود را تمدید کنید.

   ۰
 243. امیرحسین گفت:

  با سلام و خسته نباشید، بنده تاریخ تسویه ی بسته اعتباریم ۱۹ آذر است میخواستم بپرسم موردی داره من سهامی که با بسته گرفتمو ۱۸ ام بفروشم و واسه ۱۹ ام نقد باشه تو حسابم یا باید زودتر بفروشم ؟ اگه محبت کنید تاریخشو بگید ممنون میشم برحسب ۱۹ آذر تسویه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز،
   در صورت رسیدن زمان تسویه بسته اعتباری، از مانده قابل معامله شما به صورت خودکار این فرآیند انجام خواهد شد وچنانچه مبلغ کافی در حساب معاملاتی خود نداشته باشید از طریق واریز وجه می توانید اعتبار در یافتی خود را تسویه کنید. همچنین می‌توانید سهام‌های خریداری شده با اعتبار را تا دو روز قبل اتمام بسته بفروشید و همان مبلغ اعتبار دریافتی در حساب شما موجود باشد و با آن معامله ای انجام ندهید.

   ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز،
   در صورت رسیدن زمان تسویه بسته اعتباری، از مانده قابل معامله شما به صورت خودکار این فرآیند انجام خواهد شد وچنانچه مبلغ کافی در حساب معاملاتی خود نداشته باشید از طریق واریز وجه می توانید اعتبار در یافتی خود را تسویه کنید. همچنین می‌توانید سهام‌های خریداری شده با اعتبار را تا دو روز قبل اتمام بسته بفروشید و همان مبلغ اعتبار دریافتی در حساب شما موجود باشد و با آن معامله ای انجام ندهید."برای فروش سهام چنانچه تاریخ سررسید اعتبار دریافتی ۱۹ آذر می باشد ،در تاریخ ۱۷ آذر سهام خود را بفروشید".

   ۰
 244. مهدی گفت:

  سلام چرا هرچی در خواست اعتبار میدم رد میشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین کارگزاری آگاه تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 245. امین زندیان گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  یه سوال مهم داشتم درباره اعتبار معاملاتی
  اگر در زمان سررسید اعتبار معاملاتی کل موجودی معاملاتی فرد تو سهام هایی باشه که همشون تعلیق و بسته شده اند تکلیف تسویه اعتبار معاملاتی چی میشه و اون فرد باید چیکار کنه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت رسیدن زمان تسویه بسته اعتباری، از مانده قابل معامله شما به صورت خودکار این فرآیند انجام خواهد شد وچنانچه مبلغ کافی در حساب معاملاتی خود نداشته باشید از طریق واریز وجه می توانید اعتبار در یافتی خود را تسویه کنید.

   ۰
 246. پوریا گفت:

  سلام خسته نباشید از کجا متوجه بشم که زمان ثبت نام فرم های قرار داد اعتبار رو بهم داده بودن برای امضا یا خیر؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت امضای قرارداد اعتباری باید به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه اقدام بفرمائید.

   ۰
 247. محمدرضا گفت:

  با توجه به تغییرات قوانین فرابورس ایا سهام بازار پایه فرابورس جزو ارزش تضمین برای گرفتن اعتبار به حساب میاید یا خیر؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی شود، از جمله: سهام بازار پایه فرابورس، گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران.

   ۰
 248. طاها گفت:

  سلام چگونه می توانم بسته اعتباری یا وام قرض الحسنه از کد دیگری در باشگاه آگاه بخرم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   این خدمت فقط به مشتریان کارگزاری که عضو بآشگاه هم هستند تعلق می‌گیرد تا با آن بتوانند به خرید سهام از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بپردازند. این وام به مشتریانی تعلق می‌گیرد که در بآشگاه به قله سهند (سطح ۵) صعود کرده باشند. مبلغ و دوره باز پرداخت وام بر اساس انتخاب مشتری و بسته به میزان رسوب مانده حساب ماه‌های گذشته او در سامانه معاملاتی خواهد بود.جهت اطلاع از شرایط دریافت وام و اعتبار به مطلب دریافت وام قرض الحسنه برای معاملات اوراق بهادار از کارگزاری آگاه در بلاگ بآشگاه مراجعه فرمائید

   ۰
 249. سلگی گفت:

  با سلام
  آیا سهامی که توسط بسته اعتباری می خریم در مدت اعتبار بسته قابل فروش نیستند؟( چون فرمودید که فریز می شوند)

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، در صورت فعال شدن بسته های اعتباری ، آن دسته از سهامی که در پرتفوی شما به عنوان وجه تضمین و به عبارتی فریز شده اند ، قابل معامله نمی باشند. در صورت سر رسید اعتبار و تسویه اعتبار ، سهام شما از حالت فریز خارج شده و قابل معامله خواهند شد.

   ۰
   • shahin گفت:

    دوست عزیز قابل معامله نباشن سهام ها چطوری میشه شاید خواستیم سهام ها رو عوض کنیم

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     برای اینکه بخواهید سهامی را به حالت فریز و به عنوان وجه تضمین گذاشته اید را تغییر دهید می توانید جهت پیگیری در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش انلاین تماس حاصل فرمائید.

     ۰
 250. امیر گفت:

  با سلام من هر چی مطالعه میکنم متوجه نمیشم چه موقع باید برای پر کردن فرم های قرداد اعتباری به کارگزاری مراجعه کنم مثلا من یه بسته اعتباری ۲ میلیونی توسایت درخواست بدم چه موقعه باید برم کارگزاری

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   یکی از شرایط خرید بسته های اعتباری امضاء قرارداد اعتباری می باشد و در صورتی که قرارداد اعتباری را امضاء ننموده باشید قادر به خرید بسته اعتباری نخواهید بود و درخواست شما تأئید نخواهد شد. برای این منظور قبل از خرید بسته اعتباری می بایست شما به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه فرمائید و قرارداد اعتباری را امضاء بفرمائید.

   ۱
 251. محمد خراشادی زاده گفت:

  ممنون از سایت خوبتون برای گرفتن اعتبار باید سطح چند باشیم؟؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم جهت دریافت اعتبار معاملاتی از کارگزاری آگاه:
   فعال بودن بسته اعتباری یا وام قرض الحسنه . فعال شدن بسته‌های اعتبار یا وام قرض الحسنه برای دریافت اعتبار کافی نیست و مشتری باید شرایط دیگری را نیز ارحراز نماید. دارا بودن قرارداد خرید اعتباری فعال نزد کارگزاری آگاه برای دریافت اعتبار از هر کارگزاری، مشتری باید قرارداد اعتباری فعال (که تاریخ و مبلغ آن معتر باشد) با آن کارگزاری داشته باشد. امضای قرارداد اعتباری صرفاً با حضور مشتری در یکی از شعب کارگزاری امکان پذیر است.داشتن وجه تضمین کافی.کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است. امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود. رعایت سقف اعتبار دریافتی.هر مشتری در صورت دارا بودن بسته‌های اعتباری یا وام فعال‌، می‌تواند حداکثر به میزان ارزش تضمین پرتفوی خود را اعتبار معاملاتی دریافت نمایدو در آخر باید گفت که جهت دریافت وام قرض الحسنه حتما باید به سطح ۵ رسیده باشید اما برای خرید بسته های اعتباری نیازی حتما نیازی نیست به سطح خاصی رسیده باشید.

   ۰
 252. تیمور نصرالهی گفت:

  سلام و ادب
  احتراما نحوه تسویه اعتبار را بیان فرمایید
  آیا کارگزاری از محل نقدینگی قابل معامله برداشت می کند یا اقدام دیگری لازم است

  من پول لازم برای تسویه در پرتفو داشتم و برداشت هم شد.. ولی برایم دو مورد تخلف اعتباری درج شده

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت رسیدن زمان تسویه بسته اعتباری، از مانده قابل معامله شما به صورت خودکار این فرآیند انجام خواهد شد وچنانچه مبلغ کافی در حساب معاملاتی خود نداشته باشید از طریق واریز وجه می توانید اعتبار در یافتی خود را تسویه کنید. همچنین می‌توانید سهام‌های خریداری شده با اعتبار را تا دو روز قبل اتمام بسته بفروشید و همان مبلغ اعتبار دریافتی در حساب شما موجود باشد و با آن معامله ای انجام ندهید.
   جهت پیگیری در مورد تخلف اعتباری می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 253. vahed گفت:

  سلام
  ببخشید من الان ۳۰ میلیون نقد دارم ولی بسته اعتباری ۱۰ میلیونی سه ماهه رو برام مینویسه ارزش تضامین مشتری کمتر است.
  دلیلش چیه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۵۵ درصد دارایی سهام. البته باید توجه داشته باشید که برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی شود، از جمله: سهام بازار پایه فرابورس، گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران. جهت پیگیری و کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 254. علی گفت:

  سلام.ببخشید میخواستم بدونم اگر یک بسته ای رو که خریدم تمدید کنم آیا نیاز هست که در تاریخ تسویه قبل از تمدید اول بسته رو تسویه کنم؟ مثلا من یه بسته ۱۰ میلیونی گرفتم که ۱۶ بهمن باید تسویه کنم اما تمدید کردم و موافقت شده و در تاریخ ۱۷ بهمن اعمال میشه. حالا نیاز هست که ۱۶ بهمن پول بذارم تو حسابم برا تسویه یا نه؟یا چون تمدید کردم دیگه نیاز نیست تسویه کنم؟ تخلف برام محسوب نمیشه؟ باید ۱۶ ام تسویه کنم ۱۷ ام تمدید میشه یا نیازی به تسویه نیست و بسته ادامه پیدا میکنه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   نحوه تسویه اعتباری دریافت نموده اید به این صورت می باشد که در صورت رسیدن زمان تسویه بسته اعتباری، از مانده قابل معامله شما به صورت خودکار این فرآیند انجام خواهد شد وچنانچه مبلغ کافی در حساب معاملاتی خود نداشته باشید از طریق واریز وجه می توانید اعتبار در یافتی خود را تسویه کنید. همچنین می‌توانید سهام‌های خریداری شده با اعتبار را تا دو روز قبل اتمام بسته بفروشید و همان مبلغ اعتبار دریافتی در حساب شما موجود باشد و با آن معامله ای انجام ندهید.

   ۰
 255. محسن گفت:

  سلام
  امتیاز باشگاهم ۵۶۰ هزار هست قبلا ۵۰ میلیون اعتبار گرفتم
  ارزش پرتفوی سهام من به جز همین اعتبار، ۱۳۰ میلیون تومن هست، یعنی با احتسای ۵۵ درصد پرتفو، میتوانم ۲۰ میلیون دیگر اعتبار دریافت کنم ولی بعد از درخواست اعتبار پیام زیر ظاهر میشود:

  "سقف قرارداد اعتباری مشتری کمتر از جمع اعتبارات مشتری است."

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   ارزش تضمین فقط سهام می تواند باشدو برخی دارایی‌ها جزو ارزش تضمین محسوب نمی شود، از جمله: سهام بازار پایه فرابورس، گواهی سپرده طلا و گواهی زعفران. جهت پیگیری بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 256. علی گفت:

  سوال من در مورد تمدید بسته بود. من پرسیدم اگه تمدید کنم بازم نیاز به تسویه هست؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، این امکان برای شما وجود خواهد داشت با رعایت کردن دو موضوع که ابتدا وجه تضمین کافی برای تمدید بسته اعتباری مدنظر را داشته باشید و ثانیا تاریخ قرارداد اعتباری ثبت شده نزد کارگزاری، معتبر باشد.

   ۰
 257. ARAZ گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  این توافق نامه رو باید حضوری برم کارگزاری؟ یا دفتر پیشخوان؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که امضاء قرارداد اعتباری می باشد، به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه و قرارداد اعتباری را امضاء بفرمائید.

   ۰
 258. جابر اکبری گفت:

  فعال بازار هستم با سطح توچال. با کارگزاری آگاه کار می کنم، خواستم بنا به دلایلی درخواست خرید اعتبار بزنم که متاسفانه با چند بار سعی تلاش، امکان پذیر نشد و مرتبا از سوی کمیته اعتبارات، درخواستم رد می شد. اعتبار درخواستیم کمتر از ۲% سبد سهاممه.

  ۰
  • agah9 گفت:

   فعال شدن بسته‌های اعتبار یا وام قرض الحسنه برای دریافت اعتبار کافی نیست و مشتری باید شرایط دیگری را نیز احراز نماید:
   دارا بودن قرارداد خرید اعتباری فعال نزد کارگزاری آگاه ، داشتن وجه تضمین کافی ،رعایت سقف اعتبار دریافتی. ثبت درخواست اعتبار یا وام، لزوماً به معنی تایید وضعیت اعتباری شما از سوی کارگزاری نیست. درخواست شما پس از ثبت توسط کارگزاری آگاه بررسی خواهد شد و نتیجه آن در بآشگاه به اطلاع شما می‌رسد. برای مشاهده گزارش درخواست های مربوط به اعتبارات، همچنین مشاهده نتجه رد یا تایید بسته مدنظر توسط کارگزاری، می‌توانید در حساب بآشگاه خود به بخش گزارش و صفحه گزارش اعتبارات مراجعه نمایید.

   ۰
 259. erfan گفت:

  سلام چقدر طول میکشه که بسته اعتباری رو حساب بشینه؟