اوراق امتیاز تسهیلات مسکن (تسه) در معاملات فرابورس اوراق بهادار

 • ۵ مرداد ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۵۴ نظر
 • ۴۸۹۶۳ مشاهده
اوراق تسهیلات مسکن، تسه، بورس اوراق بهادار، کارگزاری آگاه، بآشگاه مشتریان، مفاهیم اولیه بورس

تسه یا اوراق امتیاز تسهیلات مسکن، اوراق بهاداری است که در بازار عادی فرابورس ایران معامله می‌شود و منتشر کننده آن بانک مسکن است. این اوراق به صاحبان حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز بانک مسکن تعلق می‌گیرد و قابلیت معامله در بازار فرابورس را دارد.

اوراق تسهیلات مسکن، پانزدهم هر ماه به دارندگان حساب مذکور اعطا می‌شود که هر برگه آن ارزش ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال تسهیلات را دارد. نماد معاملاتی این اوراق پس از انجام مراحل قانونی و سپرده شدن نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در ابتدای ماه بعد در بازار فرابورس بازگشایی شده و قابل معامله خواهد بود. سقف این تسهیلات برای احداث، خرید و تعمیر واحد مسکونی متفاوت است.

سقف تسهیلات:

سقف تسهیلات این اوراق در چارچوب ضوابط بانک مسکن بوده و به شرح ذیل است:

الف) برای اوراق منتشر شده از مهر ماه ۱۳۹۴ به قبل:

سقف تسهیلات خرید یا احداث واحد مسکونی برای زوجین۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (پانصد میلیون ریال)

سقف تسهیلات احداث واحد مسکونی برای سایر اقشار ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (سیصد و پنجاه میلیون ریال)
سقف تسهیلات خرید واحد مسکونی برای سایر اقشار ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (سیصد و پنجاه میلیون ریال)
سقف تسهیلات تعمیر واحد مسکونی ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (یکصد میلیون ریال)

ب) برای اوراق منتشر شده از آبان ماه ۱۳۹۴ به بعد:

طبق مصوبات شورای محترم پول و اعتبار در مورخ ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ و ۱۳۹۴/۰۹/۱۷، تغییراتی به شرح ذیل در سقف تسهیلات خرید و احداث مسکن و محدودیت‌های معاملاتی آن اتفاق افتاده است.

سقف تسهیلات خرید و احداث واحد مسکونی در تهران ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (ششصد میلیون ریال)
سقف تسهیلات خرید و احداث  واحد مسکونی در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (پانصد میلیون ریال)
سقف تسهیلات خرید و احداث واحد مسکونی در سایر مناطق شهری ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال (چهارصد میلیون ریال)

معرفی نماد تسهیلات مسکن و مدت اعتبار آن

از آنجا که اوراق امتیاز تسهیلات مسکن محدودیت اعتبار دارند، برای هر سری از اوراق با درنظر گرفتن تاریخ صدور آن، یک نماد تعریف می‌شود. این نماد معاملاتی شامل کلمه “تسه” (سه حرف ابتدایی تسهیلات) و چهار عدد است. از چپ به راست، دورقم ابتدایی این عدد مشخص کننده سال و دو رقم بعدی مشخص کننده ماه صدور آن است. برای مثال “تسه ۹۳۰۷” نمایانگر اوراق امتیاز تسهیلات مسکن صادر شده در مهر ماه ۱۳۹۳ است.

با توجه به آنکه اعتبار این اوراق از زمان صدور به مدت دو سال شمسی است؛ لذا اوراقی که سررسید آنها نزدیک است، با قیمت متفاوتی در بازار فرابورس معامله خواهد شد. در مثال بالا اعتبار اوراق تسهیلات مسکن با نماد تسه ۹۳۰۷، تا تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵ خواهد بود. لازم به ذکر است که مدت اعتبار اوراق تسه، ممکن است حداکثر تا دو دوره ۶ ماهه (مجموعاً ۱۲ ماه) با صلاحدید بانک مسکن تمدید شود.

چنانچه دارنده اوراق تسه در مدت اعتبار، از تسهیلات استفاده نکرده باشد، مبالغی که جهت خرید آن پرداخت نموده است، به او بازگردانده نمی‌شود.

اوراق تسهیلات مسکن، تسه، بورس اوراق بهادار، کارگزاری آگاه، بآشگاه مشتریان، مفاهیم اولیه بورس

نحوه استفاده از اوراق تسهیلات مسکن

محدودیت زمانی خرید و فروش اوراق تسه، تعداد مجاز خرید و کارمزد معاملات آن

امکان فروش اوراق امتیاز تسهیلات مسکن برای اوراق منتشر شده از آبان ماه ۹۴ به قبل (تسه ۹۴۰۸ به قبل)، ۲ ماه پس از خرید آن میسر خواهد بود. البته این محدودیت برای نمادهایی که ۴ ماه از مدت معاملات آنها باقی است، اعمال نمی‎شود.

این محدودیت زمانی برای کلیه اوراق منتشر شده بعد از آبان ماه ۱۳۹۴ (تسه بعد از ۹۴۰۸)، ۴ ماه پس از خرید آن است. یعنی خریدار تا ۴ ماه بعد از خرید اوراق تسه پس از  ۹۴۰۸، امکان فروش آن را ندارد.

هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی می‌تواند نسبت به ثبت سفارش خرید در کلیه نمادهای تسه مهر ماه ۱۳۹۴ به قبل (تسه ۹۴۰۷ به قبل)، حداکثر تا سقف ۹۰ ورقه اقدام نماید. تعداد اوراق امتیاز تسهیلات مسکن، به میزان تسهیلات مورد نظر متقاضی بستگی دارد، برای مثال اگر متقاضی تمایل به دریافت حداکثر تسهیلات خرید یا احداث واحد مسکونی (یعنی مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال) دارد، لازم است تعداد ۷۰ ورقه اوراق تسهیلات مسکن (ارزش هر ورقه ۵ میلیون ریال) را خریداری نموده و با دردست داشتن گواهی اوراق خریداری شده و سایر مدارک لازم، به شعب بانک مسکن مراجعه نماید.

در مورد اوراق تسهیلات مسکن منتشر شده از آبان ۱۳۹۴ به بعد (تسه ۹۴۰۸ به بعد)، هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی مجاز به خرید حداکثر ۱۴۰ ورقه تسهیلات مسکن است.

محدودیت خرید برای اوراق تسهیلات مسکن پس از آبان ۱۳۹۴ (تسه ۹۴۰۸ به بعد) و پیش از مهر ۱۳۹۴ (تسه ۹۴۰۷ به قبل) به صورت توامان، در هر جلسه معاملاتی و برای هر کد معاملاتی و برای همه نمادها  ۱۴۰ ورقه خواهد بود.

کارمزد خرید این اوراق ۰٫۰۰۴۹ و کارمزد فروش آن ۰٫۰۰۲۴ است.

مراحل خرید اوراق تسه و استفاده از تسهیلات وام

برای استفاده از اوراق امتیاز تسهیلات بانک مسکن، لازم است متقاضی پیش از اقدام به خرید این اوراق، از شرایط اعطای تسهیلات بانک مسکن مطلع شود؛ زیرا چنانچه واحد مسکونی مورد نظر متقاضی با شرایط و ضوابط واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات بانک مسکن مطابق نباشد، امکان برخورداری از این تسهیلات وجود نخواهد داشت.

پس از آگاهی از شرایط اعطای تسهیلات، درصورت دارا بودن کدمعاملاتی، متقاضی می تواند از طریق کارگزاری‌ها اقدام به خرید اوراق مذکور نماید. سفارش خرید می‌تواند به صورت حضوری، تلفنی، اینترنتی و یا خرید آنلاین صورت پذیرد. توجه به این نکته لازم است که برای ثبت سفارش به صورت هر یک از روش‌های ذکر شده، علاوه بر دارا بودن کد سهامداری، امضای قرارداد مربوط به هر یک از این روش‌ها نیز ضروری است. برای اطلاعات بیشتر به مطلب روش‌های معامله و راهنمای کارگزاری آگاه مراجعه شود. بعد از واریز مبلغ خرید اوراق به حساب کارگزاری و تکمیل فرم درخواست خرید، اوراق برای مشتری خریداری می‌شود. برگه گواهی اوراق خریداری شده بعد از گذشت سه روز کاری آماده تحویل به مشتری برای ارائه به بانک مسکن است. پس از انجام مراحل بانکی و دریافت وام از بانک مسکن، اوراق مربوطه توسط شعبه بانک  باطل شده و قابل فروش نخواهند بود، در هنگام ثبت سند در دفاتر ثبت اسناد رسمی مبلغ چک وام از طرف نماینده بانک در اختیار فروشنده قرار خواهد گرفت، در ضمن برای معاملاتی که بین اعضای خانواده (اعضای درجه یک) انجام شده باشد از طرف بانک بعنوان معاملات صوری تلقی شده و شامل وام نخواهد شد.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن متغییر بوده و تابع عرضه و تقاضای آن است، لذا پیشنهاد می‌شود برای مشاهده آخرین قیمت این اوراق به سایت شرکت مدیریت فناورری بورس تهران و یا شرکت فرابورس ایران مراجعه شود.

درپایان بار دیگر خاطر نشان می‌سازد پیش از اقدام به خرید این اوراق، از شرایط اعطای تسهیلات بانک مسکن مطلع شود؛ به هریک از دارندگان این اوراق فقط یک تسهیلات داده می‌شود.

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با مراحل دریافت کدسهامداری و معاملات برخط، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به سوالات متداول رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

54 پاسخ به “اوراق امتیاز تسهیلات مسکن (تسه) در معاملات فرابورس اوراق بهادار”

 1. agah00953 گفت:

  ممنونم از لطفتون

  ۰
 2. agah00953 گفت:

  با سلام نظرتون رو درباره روند بازار تا آذرماه میخواستم بدونم ؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   لطفاً سوالات تحلیلی و فنی را در تالارهای وبسایت تحلیلی ما به آدرس hamfekran.com ارسال بفرمایید. همچنین میتوانید این سوالات را به آدرس ask@agah.com ارسال نمایید تا پس از اخذ پاسخ از تحلیلگران آوای آگاه، نتیجه خدمتتان ارسال شود.

   ۰
 3. IchiMoku گفت:

  با درود و سپاس بابت مطالب آموزنده تان ..

  ۱
 4. ناصح گفت:

  سلام
  دستتوت درد نکند لطفا تعداد مطالبتون رو زیاد کنید

  ۱
 5. مهدی سعادتی گفت:

  با سلام و خسته نباشید ایا از این اوراق میشود برای نوسانگیری استفاده کرد? به عبارتی مثل سهام خرید و فروش کرد

  ۰
 6. naseh گفت:

  سلام
  آیا با توجه به بالا رفتن وام مسکن سقف خرید تسهیلات افزایش یافته است؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   افزایش وام شامل نمادهای تسه ۹۴۰۸ به بعد میشه که یک سری محدودیت‌ها نیز برای آن‌ها اعمال شده، مثلاً تا ۴ ماه امکان فروش ندارند.

   ۰
 7. agah40107 گفت:

  ا درود و سپاس بابت مطالب آموزنده

  ۰
 8. MOH00204 گفت:

  سلام تسه ها آیا از تغییرات قیمتی ارز دلار تاثیر می پذیرند ؟

  ۰
 9. dashtbozorgi گفت:

  از آبان نه آذر فکر کنم جواب باید اصلاح شود.

  ۰
 10. md55 گفت:

  با سلام بسیار مفید بود و تشکر می شود از اطلاع رسانی که شده است

  ۱
 11. seyedabbas51 گفت:

  با سلام
  فکر کنم گزینه های مربوط به جواب سوال مسابقه دانش بازار و سرمایه (طراح خانم راضیه ملکی)با تاریخ انتشار ۹۴/۱۱/۵ اشکال دارد. لطفا بررسی نمایید.

  ۰
 12. 2063400458 گفت:

  سلام متشکرم از بابت سوال های خوبتون.

  ۰
 13. khademi12172 گفت:

  درود و سپاس بابت مطلب آموزنده

  ۰
 14. neja11641 گفت:

  چرا برخی مواقع خرید این اوراق متوقف میشه؟
  درود

  ۰
 15. صابر گفت:

  سلام
  ببخشید اگر بخواهیم برای وام مخصوص زوجین (هر نفر ۵۰ میلیون تومان) از این اوراق استفاده کنیم، آیا لازمه هر یک از زوجین ۱۰۰ برگه ی اوراق بخره؟
  یا ۲۰۰ برگه اوراق به نام یکی از زوجین باشه کافیه؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   نحوه خرید اوراق را باید از بانکی که به آن مراجعه نموده اید سوال بفرمائید. کارگزاری به همان صورتی که شما اعلام بفرمائید اقدام به خرید خواهد نمود.

   ۰
 16. agah03406 گفت:

  با سلام ، درباره کارمزد گویا ۰٫۴۹ % و ۰٫۲۴ % صحیح باشد که به صورت ۰٫۰۰۴۹ و ۰٫۰۰۲۴ آمده که قدری گمراه کننده است . لطفاً توضیح دهید . با تشکر .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   ۰٫۴۹% یعنی ۰٫۰۰۴۹ ارزش معامله و برای به دست آوردن کارمزد شما باید ارزش معامله را در عدد ۰٫۰۰۴۹ ضرب نمایید. بنابراین اعداد به درستی در مطلب ذکر شده است.

   ۰
 17. حمید گفت:

  باسلام و تحییت
  سوال من از شما این است که واقعا اگر تاریخ اوراق سپری شود نمیشود مطالبه مبلغ نمود
  ولی فکر کنم بشه این موضوع را خلاف شرع شمرد و ابطال این بخشنامه را از دیوان عدالت اداری خواست
  شما نظری ندارید؟؟؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   یا سلام
   دوست گرامی با توجه به اینکه هر معامله ای شرایط و قواعد خود را دارد، بنابراین داشتن آگاهی کافی نسبت به قوانین و مقررات حاکم، پیش از انجام معامله بر عهده طرفین آن است. در قوانین خرید و فروش تاریخ معین شده و خریدار باید به این موضوع آگاهی داشته باشد. فرض کنید فردی کالایی را خریداری نموده، پس از تاریخ انقضای آن متوجه می‌شود کالا فاسد شده است. آیا پس از تاریخ انقضا مطالبه مبلغ پرداختی از فروشنده قانونی است؟

   ۰
 18. علی مراد موسی پور گفت:

  با سلام. آیا می توان غیر حضور از فرا بورس اوراق خرید مسکن خرید . در فرابورس پیدا نکردم در صورت امکان راهنمایی بفرماید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   درصورتی که در کارگزاری آگاه قرارداد اینترنتی امضا کرده باشید، می توانید دستور خرید خود را به صورت اینترنتی ارسال نمایید. ۳ روز بعد از زمانی که خرید انجام شد، می توانید با کارت ملی خود به کارگزاری مراجعه کرده و برگه های تسهیلات خود را دریافت نمایید. اگر نسبت به نحوه سفارش و قیمت ان اطلاعات کافی ندارید می توانید برای خرید به کارگزاری مراجعه کنید.
   شایان ذکر است که برای استفاده از اوراق امتیاز تسهیلات بانک مسکن، لازم است پیش از اقدام به خرید این اوراق، از شرایط اعطای تسهیلات بانک مسکن مطلع شوید؛ زیرا چنانچه واحد مسکونی مورد نظر شما با شرایط و ضوابط واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات بانک مسکن مطابق نباشد، امکان برخورداری از این تسهیلات وجود نخواهد داشت و مسئولیتی از این بابت متوجه کارگزاری نیست.

   ۰
 19. شروین گفت:

  میشه نحوه سوداوری تسهیلات مسکنو خلاصه توضیح بدین ؟ممنون میشم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، لطفا کد بآشگاه و شماره تماس خود را اعلام فرمایید تا در تماس تلفنی، کارشناسان بهتر شما را راهنمایی کنند.

   ۰
 20. وحید گفت:

  سلام
  من اقدام به دریافت وام مسکن کرده ام سوالم اینه که بعد از اتمام اقساط وام برای اوراق چه اتفاقی می افتد ؟ این اوراق به من برگردونده میشه یا اینکه نه برای بانک هست ؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   هر شخصی برای دریافت وام مسکن ملزم به خرید اوراق می باشد لذا این اوراق فقط جهت ایجاد امکان دریافت وام میباشد و بعداز دریافت وام ارزشی ندارند.

   ۰
 21. زهرا گفت:

  سلام من یه ملک معامله کردم که اوراق و وام و ضامن به نام من است الان با همسرم به مشکل خوردم میخاد خونه به اسم خودش بشه ایا اوراق و وام قابل انتقاله

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اوراق مسکن قابل خرید و فروش در بازار بورس هستند ولی قابل انتقال به شخص خاص نیستند. لذا برای واگذاری اوراق خود می بایست آنها را در بازار سهام معامله کنید.
   همچنین پس از اخذ وام مسکن، آن اوراق منقضی شده و قابل معامله نمی باشند.
   در خصوص انتقال وام، می توانید از بانک مسکن کسب اطلاعات کنید.

   ۰
 22. agah-21831 گفت:

  با نزدیک شدن به پایان اعتبار اوراق تسهیلات مسکن معمولا روند رشد قیمتی دارند یا کاهش؟

  ۰
 23. honey_moradi64@yahoo.com گفت:

  سلام.سپاس از توضیحات ارائه شده.

  ۰
 24. AA2981 گفت:

  سلام
  بسته اعتباری ازچه تاریخی قابل محاسبه است؟

  ۰
 25. محمد گفت:

  با سلام
  چرا بعد از خرید تسه به پرتفو اضافه نمیشه؟آیا برای فروش محدودیت زمانی هست؟اگر محدودیت وجود دارد مدت آن چقدر است؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   فروش اوراق قدیمی تسه تا ۲ ماه و برای فروش اوراق جدید تا ۴ ماه محدودیت وجود دارد.
   بعد از موعد مقرر این امکان وجود دارد که با تغییر ناظر، فروش خود را انجام دهید.
   باتشکر

   ۰
 26. میثم گفت:

  سلام
  آیا برای دریافت وام جعاله ۲۰ میلیونی زوجین، هر دو نفر باید جداگانه به نام خود اوراق بخرند؟؟؟؟یا من میتوانم تمام ۴۰ برگ اوراق را تهیه کنم؟؟ منظورم اینه که حضور هردونفر جهت خرید اوراق الزامی است؟؟؟
  ممنون

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   در مورد قسمت اول سوال باید از بانک سوال کنید . ولی این اوراق با نام خریداری میشوند و برای خرید هر فرد باید کد جداگانه داشته باشد و خودش دستور خرید و یا فروش را امضا کند.

   ۰
 27. جاسم مبارکی گفت:

  من قبلا ازاین اوراق وتسهیلات وام چیزی نمیدونستم خیلی اس ام بهم میدن برای اوراق اگر خواستم بفروشم چه کار باید بکنم..متشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای فروش اوراق تسه لازم است پس از ارايه این اوراق به کارگزاری از طریق سامانه آفلاین کارگزاری آگاه اقدام نمایید.
   باتشکر

   ۰
 28. AW2842 گفت:

  به نظرم اصلا اوراق خوبی نیستن و فشار مضاعف روی اقشار ضعیف وارد میکنن به جای کمک برای خرید مسکن که از اصلی ترین وظایف دولتها نسبت به مردم هست

  ۰
 29. masih گفت:

  من این اوراق را دارم و اگر نخواهم بانک برای فروش آنها اقدام کند و بخواهم شخصا آنها را در بورس بفروشم چه کاری بایستی انجام دهم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام باید مشتری یک کارگزاری شوید و سند این اوراق را به کارگزار تحویل دهید تا به دارائی شما اضافه شود و خودتان بتوانید با قیمت دلخواه آنرا بفروش برسانید . توجه داشته باشد که این اوراق از زمان انتشار ۲ سال فرصت فروش و معامله را دارد و بعد از آن در صورت عدم تمدید باطل میشوند و فاقد ارزش می شود.

   ۰
 30. رفیعی گفت:

  سلام من پول در بانک مسکن داشتم و الان در صفخه ی ذینفعان سجام مقداری اوراق مسکن به من تعلق گرفته ایا میتونم این ها رو در کار گذاری خودم بفروشم ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انتقال برگه سهام به کارگزاری آگاه، باید مشتری کارگزاری اگاه باشید. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه نیستید از طریق سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com به منظور دریافت کد بورسی اقدام نمایید. در هر حال بعد از دسترسی به سامانه معاملات آنلاین یا آفلاین از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید تا درخواست انتقال برگه سهام مدنظرتان در کارگزاری آگاه ثبت شود. درصوتیکه تمایل دارید که برگه سهام خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید نیازی به وارد کردن کد گواهینامه نقل و انتقال نمی باشد و برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست تغییر کارگزار ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کنید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 31. علیرضا گفت:

  سلام
  اوراق تسه ۹۹۰۴ رو دو ماه پیش از طریق اساتریدر خرید کردم ولی توی پرتفویم ننشسته. از گرفتن وام هم منصرف شدم، لطفا راهنمایی کنید چطور به پرتفویم اضافه میشه و آیا الان میتونم اوراق رو بفروشم. سپاس

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در سامانه معاملاتی خود تیکت ثبت و یا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: