بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی کدام است؟

 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
 • Agah
 • ۲۷۰ نظر
 • ۹۳۷۰۶ مشاهده
بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی کدام است؟

سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای تولید ثروت و رسیدن به رفاه مالی است اما مشکل این جا است که بیشتر افراد نمی‌دانند که چطور باید به دنیای سرمایه‌گذاری وارد شوند زیرا روش‌های مختلفی پیش پای سرمایه‌گذاری آن‌ها وجود دارد که هر یک از این روش‌ها، با ریسک‌ها و مسائل مختص به خود را دارند. یک راهکار مناسب برای حل این مشکل، سرمایه‌گذاری غیر مستقیم و استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. با ما همراه باشید تا بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی را به شما معرفی کنیم.

در این مقاله عناوین زیر را بررسی می‌کنیم:

O صندوق سرمایه‌گذاری بورسی چیست؟

O چند مفهوم اولیه درباره صندق‌های سرمایه‌گذاری

O انواع صندوق سرمایه گذاری بورسی

O چگونه بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی را انتخاب کنیم؟

صندوق سرمایه‌گذاری بورسی چیست؟

دو روش برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد. سرمایه‌گذاری مستقیم و غیر مستقیم. سرمایه‌گذاری مستقیم همان روشی است که در آن به کارگزاری‌های بورس (واسطه‌های میان شما و بازار بورس) مراجعه می‌کنید و با پیمودن مراحل ورود به بازار بورس (ثبت‌نام، دریافت کد بورسی و…)، شروع به خرید و فروش در بازار بورس می‌کنید؛ اما واقعیت این است که روش سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس همراه با ریسک است و اگر با چم‌ و خم بازار آشنا نباشید، احتمال دارد که سود نکنید و سرمایه‌تان کم شود.

روش دوم فعالیت در بورس، سرمایه‌گذاری غیر مستقیم است که برخی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری از این دست هستند. در واقع صندوق‌ها انواع مختلفی دارند که به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهند تا به وسیله آن‌ها به ‌عنوان یک واسطه در بازار بورس مشغول به فعالیت شوند. اگر بخواهیم به زبان ساده به تعریف صندوق سرمایه‌گذاری بپردازیم باید بگوییم که این صندوق‌ها، حاصل روی‌ هم گذاشتن سرمایه تعدادی سرمایه‌گذار برای فعالیت در بازار بورس هستند و انواع مختلفی دارند: صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق‌های با درآمد ثابت، مختلط و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری عمدتا از سوی کارگزاران و تحت نظارت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار تاسیس می‌شوند و وجوهی را که سرمایه‌گذاران در اختیارشان قرار می‌دهند، در سبدهای متنوع سهام و اوراق بهادار دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. در نتیجه بازده بهتری از سرمایه‌گذاری حاصل می‌شود و خطرات کمتری پول و سرمایه سرمایه‌گذاران‌ را تهدید خواهد کرد. برای این که بدانیم کدام صندوق سرمایه گذاری بهتر است ابتدا باید این صندوق‌ها و انواع آن‌ها را بشناسیم.بهترین صندوق سرمایه گذاری

چند مفهوم اولیه درباره صندق‌های سرمایه‌گذاری

قبل از این که بخواهیم درباره بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی صحبت کنیم لازم است با چند مفهوم درباره صندوق های سرمایه گذاری آشنا شویم:

به هر واحد سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، واحد یا یونیت می‌گویند. صندوق‌ها با انتشار یونیت‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنند و سرمایه افراد و سازمان‌ها را جذب صندوق می‌کنند. افرادی که می‌خواهند در صندوق‌ها، سرمایه‌گذاری کنند لازم است فرم درخواست صدور صندوق را تکمیل کنند. صدور واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری معادل خرید سهام و ابطال آن‌ها معادل فروش سهام است. یعنی برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها از مفهوم صدور و ابطال به ‌جای خرید و فروش استفاده می‌شود.

امکان باطل کردن واحدهای سرمایه‌گذاری یا تبدیل کردن آن‌ها به پول نقد هم از سوی سرمایه‌گذار بدون محدودیت زمانی وجود دارد. دارنده واحد یا همان یونیت در هر زمان که بخواهد، امکان ابطال یا تبدیل واحد به پول نقد را دارد. در ضمن قیمت یونیت‌ها هم با افزایش و هم با کاهش روبه‌رو است. پس ممکن است، با فروش و تبدیل واحد خود به پول نقد، سود یا ضرر کنید.

خوشبختانه تمامی انواع صندوق‌ سرمایه‌گذاری بورسی تحت نظارت سازمان بورس هستند و یکی از دلایلی که آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم، دقیقا همین قانونی بودن آن‌ها است. در نتیجه نگرانی چندانی بابت فعالیت در آن‌ها از نظر قانونی وجود نخواهد داشت.

هر صندوق سرمایه‌گذاری بورسی دارای مدیر صندوق، متولی و ضامن است. مدیر صندوق، هدایت تصمیم‌گیری‌ها و اجرای فعالیت‌های صندوق را بر عهده دارد. نتایج اقدامات صندوق را هم از طریق وبسایت صندوق به اطلاع سرمایه‌ گذاران می‌رساند. ضامن صندوق هم به سرمایه‌گذاران درباره نقد شدن سرمایه اطمینان می‌دهد و در صورتی ‌که سرمایه‌گذار قصد خروج از صندوق سرمایه‎‌گذاری بورسی را داشته باشد، وجه او را تأمین می‌کند و در اختیارش قرار می‌دهد. متولی صندوق هم بر فعالیت‌های مدیر و ضامن نظارت دارد.

انواع صندوق سرمایه ‌گذاری بورسی

یکی از دلایلی که صندوق‌ها را برای سرمایه‌گذاری با هدف کسب سود در میان‌مدت و بلندمدت به شما پیشنهاد می‌کنیم، وجود تنوع در میان آن‌ها است. در ادامه به معرفی انواع صندوق سرمایه‌گذاری بورسی می‌پردازیم تا با شناخت آن‌ها بتوانید بهترین تصمیم را در زمینه سرمایه‌گذاری بگیرید:

صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت

صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت، صندوق‌هایی با میزان رشد مشخص هستند. در واقع، با خرید هر واحد از این صندوق‌ها از قبل می‌دانید که چقدر درآمد به دست خواهید آورد. این نوع از صندوق‌ها، ۷۰ تا ۹۰ درصد از سرمایه‌شان را در سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، اوراق بهادار و… سرمایه‌گذاری می‌کنند. درصد باقی‌مانده هم بنا به تصمیم مدیر صندوق در فعالیت‌های بورس سرمایه‌گذاری خواهد شد. حداقل سود در این نوع از صندوق‌ها تضمین‌شده است و در دوره‌های مشخص زمانی (مثلا ماهیانه یا پایان هر ۲ ماه و…) سود حاصل از سرمایه‌گذاری در صندوق را به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌کنند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابلیت نقدشوندگی بالایی دارند و هرگاه که بخواهید، امکان باز پس گرفتن پول‌تان وجود دارد. اگر به دنبال فعالیت و سرمایه‌گذاری هستید اما روحیه ریسک‌پذیری چندانی ندارید، بهتر است به سراغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت بروید تا هم از سپرده‌گذاری در بانک، سود بیشتری به دست بیاورید هم فعالیتی بی‌خطر را دنبال کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام

همان‌طور که از نام این نوع از سرمایه‌گذاری مشخص است، صندوق سرمایه‌گذاری در سهام به معنای این است که بخش اعظم (حداقل۷۰ درصد) دارایی صندوق در فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری در سهام بورسی استفاده می‌شود. ۳۰ درصد باقی‌مانده از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام هم بنا به تصمیم‌گیری مدیر صندوق به فعالیت‌‌های دیگری نظیر سرمایه‌گذاری در اوراق مشارکت، اوراق بهادار، سپرده‌گذاری بانکی و … اختصاص پیدا می‌کند.

در این روش برخلاف مورد قبلی، خبری از سود تضمین‌شده نیست. پس اگر دوست دارید که در نوعی بی‌خطر و کاملا امن از صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت داشته باشید، بهتر است به سراغ گزینه اول یعنی سرمایه‌گذاری در صندوق با درآمد ثابت بروید. صندوق سرمایه‌گذاری در سهام بیشتر برای افرادی توصیه می‌شود که اهل ریسک هستند و تمایل به فعالیت در بورس دارند، اما به خاطر این که روش کار در بورس را به‌ خوبی نمی‌دانند یا شاید فرصت دنبال کردن بورس به‌ طور مداوم برای‌شان وجود ندارد، ترجیح می‌دهند که یک واسطه به‌ جای آن‌ها در بورس فعالیت کند.

صندوق سرمایه‌گذاری مختلط

صندوق مختلط هم ۴۰ درصد از دارایی‌هایش را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کند و ۴۰ درصد را در اوراق با درآمد ثابت و ۲۰ درصد دیگر را هم در سهام یا اوراق سرمایه‌گذاری می‌کند. این صندوق، گزینه‌ای میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است. واضح است که امکان سوددهی این صندوق‌ها بیشتر از صندوق‌های درآمد ثابت است اما به دلیل فعالیت در بازار سهام، خطراتی هم وجود دارد و خبری از سود تضمین‌شده نیست.

دقت داشته باشید که نحوه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با هم متفاوت است. هر یک از انواع صندوق‌هایی که معرفی کردیم، ممکن است ETF یا مبتنی بر صدور و ابطال باشند. صندوق‌های ETF مانند سهام عادی در بازار بورس خرید و فروش می‌شوند و برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال باید به شعبه کارگزاری یا شرکت مدیریت دارایی مورد نظر مراجعه کنید. 

علاوه بر سه نوع صندوق ذکر شده، انواع دیگری از صندوق‌ها وجود دارند که در ایران مرسوم نیستند و به همین دلیل در این مقاله به آن‌ها نپرداخته‌ایم. مانند:

صندوق سرمایه‌گذاری بازار خارجی

صندوق سرمایه‌گذاری کالا

صندوق سرمایه‌گذاری ارزی

چگونه بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی را انتخاب کنیم؟

حال که با انواع صندوق و شیوه سرمایه‌گذاری در آن آشنا شدید، بهتر است به انتخاب صندوق‌ها هم نگاهی داشته باشید و ببینید که بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی برای‌تان کدام است. عوامل مختلفی در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی دخالت دارند. در درجه نخست باید ببینید که به چه نوعی از سرمایه‌گذاری علاقه‌مند هستید. همان‌طور که در معرفی هر صندوق گفته شد، میزان ریسک برای سرمایه‌گذاری تا حدی در انتخاب نوع صندوق مناسب تاثیرگذار است. در انتخاب بهترین صندوق سرمایه‌گذاری به موارد زیر دقت کنید:انواع صندوق های سرمایه گذاری

بررسی شهرت و اعتبار صندوق سرمایه‌گذاری

مدیر صندوق تصمیمات مختلف را درباره سرمایه‌گذاری وجوه تحت اختیار خود می‌گیرد؛ از همین ‌رو مدیر صندوق نقشی پررنگ و اساسی در موفقیت عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری دارد. سعی کنید به عملکرد صندوقی که برای سرمایه‌گذاری در نظر دارید، توجه داشته باشید. یک مدیر خوب، دارایی‌های صندوق را به شکلی متنوع در سبد سرمایه‌گذاری به کار می‌گیرد. تنوع و ترکیب سرمایه‌گذاری در صندوق می‌تواند بازدهی خوب و ریسک کمتری را به همراه داشته باشد.

بررسی سوابق صندوق‌ها

بررسی سوابق و عملکرد صندوق‌ها هم برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی مهم است. مثلا با بررسی نمودارهای عملکرد هر صندوق می‌توان به بررسی شیب نمودار پرداخت. اگر صندوق دارای شیبی متعادل با نوسانات کنترل‌شده باشد، انتخاب آن عقلانی خواهد بود. مدت‌ زمان فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری نیز مهم است. اگر قصد سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت دارید، بهتر است به سراغ صندوق‌هایی بروید که حدود ۴ تا ۵ سال فعالیت داشته‌اند و بررسی روند کاری‌شان مشخص است.

مقایسه عملکرد و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری

بعد از این که متوجه شدید با توجه به سرمایه‌ای که در اختیار دارید و خصوصیات اخلاقی و نیازهایتان، کدام صندوق سرمایه‌گذاری برای‌تان مفیدتر است باید به وبسایت صندوق مورد نظرتان مراجعه کنید. در وبسایت هر صندوق سرمایه‌گذاری، (اسامی تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری در وب‌سایت سازمان بورس و اوراق بهادار وجود دارد) اطلاعاتی درباره قیمت صدور یا مبلغ لازم برای خریدن یک واحد سرمایه‌گذاری، قیمت ابطال یا قیمت فروش واحد خود، مدیران صندوق و… وجود دارد. وب‌سایت شرکت فناوری بورس تهران‌ و همچنین سایت فیپیران به نشانی www.fipiran.com هم اطلاعات کاملی درباره صندوق‌های مختلف ارائه می‌دهند. با مراجعه به این وب‌سایت‌ها می‌توانید عملکرد تمامی گزینه‌ها را بررسی و پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری را شناسایی کنید.

گفتنی است که به ‌طور قاطعانه نمی‌توان درباره این که بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی چیست نظر داد. علت این است که هر کس برنامه‌های خاصی برای سرمایه‌گذاری دارد و رویکردهای شخصی افراد هم نسبت به سرمایه‌گذاری کاملا متفاوت است. مثلا شخصی که صرفا به خاطر نداشتن زمان کافی یا دانش لازم برای کسب اطلاعات بورسی به سراغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها می‌رود، احتمالا صندوق سرمایه‌گذاری در سهام را انتخاب می‌کند یا فردی که به ریسک کردن علاقه ندارد و به دنبال سودی معین است، صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت را انتخاب می‌کند. بنابراین با بررسی نیاز، میزان بودجه تحت اختیار برای سرمایه‌گذاری و علایق شخصی باید به بهترین گزینه از میان صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری رسید.

سخن آخر

صندوق‌ها روشی امن برای سرمایه‌گذاری هستند که مزایای مختص به خود را دارند. یکی از مزایای آن‌ها قانونی بودن و وجود نظارت رسمی و دولتی روی عملکرد و فعالیت آن‌ها است. دیگر مزیت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها، وجود افراد متخصصی است که به ‌نوعی به نمایندگی از شما با پول و سرمایه‌تان در بازار شروع به فعالیت می‌کنند و دیگر از ریسک سرمایه‌گذاری به‌ طور مستقیم در بورس خبری نخواهد بود. با انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی شما می‌توانید فعالیت قانونی و امنی را  تجربه کنید و هر چقدر که میزان آگاهی و اطلاعات‌ خود را نسبت به عملکرد پیشین صندوق‌ها بیشتر کنید، تصمیم‌گیری بهتری نیز خواهید داشت.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

270 پاسخ به “بهترین صندوق سرمایه گذاری بورسی کدام است؟”

 1. AT3996 گفت:

  باتشکر از مطلب خوب شما بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری

  ۳۳
 2. AJ8472 گفت:

  توضیح کامل و کافی بود
  ممنون

  ۱۷
 3. AT8718 گفت:

  با سلام
  آیا از طریق آنلاین کارگزاری اگاه هم میشه از صندوقها با شرایطی که مرقوم شده خریداری نمود؟
  کارمزد خرید از این صندوقها چند درصد هست؟
  تشکر

  ۱۴
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   در این خصوص تیم فنی ما در حال راه‌اندازی این سامانه هستند، در حال حاضر برای خرید واحدهای صندوق برای اولین بار، باید به صورت حضوری با مدارک هویتی خود به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید. و پس از احراز هویت می‌توانید به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت صندوق‌ها نسبت به صدور یا ابطال واحدهای خود اقدام کنید.
   در خصوص کارمزد صندوق باید به امیدنامه هر صندوق مراجعه کنید که در وب‌سایت هر صندوق وجود دارد.

   ۱۲
 4. AS9277 گفت:

  با سلام و تشکر
  خیلی ممنون از مطالب جامعتون
  من که جایی این مطالب کامل را یکجا ندیده بودم

  ۱۰
 5. AU2416 گفت:

  مطلب بسیار کامل و مفید بود

  ۵
 6. AR0754 گفت:

  با سلام و خدا قوت
  تشکر می کنیم از بآشگاه بخاطر مطلب خوب و ارزشمندتان بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری
  دست مریزاد

  ۹
 7. AA4968 گفت:

  سلام
  من سایت صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه رو نگاه کردم. بنظر کارمزد ها خیلی زیاد هست توی این صندوق ها.
  ۱- به ازای صدور یا ابطال هر واحد ۲،۰۰۰ تومان
  ۲- اگه مثلا تا ۷ روز بعد بخواهیم واحد خود را بفروشیم ۵% قیمت ابطال کارمزد کم میشه!! که در مقایسه با کارمزد فروش سهام خیلی زیاده
  ۳- و همچنین قیمت ابطال هر روز حدود ۱% از قیمت صدور همون روز کمتره!!
  این همه کارمزد برای چیه؟!!!

  ۲۶
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز عمده صندوق‌های سهامی کارمزدهایی به همین میزان دارند، من جمله اینکه کارمزدها باید به تصویب سازمان بورس برسند به همین دلیل هیچ صندوقی نمی‌تواند کارمزدهای نامتعارفی تعیین کند. پیشنهاد می‌شود کارمزدهای سایر صندوق‌های سهامی را نیز مشاهده بفرمایید.
   باتشکر

   ۴
  • AT3419 گفت:

   سلام،هر مرتبه صدور و یا ابطال شامل کارمزد میشه،نه هر برگ

   ۲
 8. AU4387 گفت:

  با سلام ببخشید من میخواهم مشخصات فردیم را درپروفایل ثبت کنم اما علیرغم غیر فعال بودن تب نام مستعار سیستم به من اخطار میدهد که ثبت نام مستعار اجباری است و اجازه ثبت مشخصات را به من نمیدهد با تشکر

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای ثبت نام در پروفایل باشگاه مشکلی وجود ندارد.
   لذا برای بررسی بیشتر لازم است از مشکلی که وجود دارد عکس بگیرید و به تلگرام پشتیبانی بآشگاه با آیدی
   agah_help@
   ارسال بفرمایید.
   با تشکر

   ۰
 9. AU4640 گفت:

  خیلی عالی و مفید بود

  ۲
 10. AK6766 گفت:

  باتشکر از مطلب خوب شما بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری

  ۲
 11. AK4785 گفت:

  سلام.من هر روز به باشگاه سر میزنم و یا در مسابقه شرکت میکنم یا در بلاگ نظر میزارم.در تاریخ ۹ اسفند فعالیت ورود به باشگاه من ثبت نشده , در تاریخ ۱۰ اسفند دو بار فعالیت ورود به باشگاه ثبت شده , در ۱۱ اسفند ورودم به باشگاه ثبت نشده در صورتی که من تو مسابقه شرکت کردم و امتیاز گرفتم , چطور میشه وارد باشگاه نشده باشم؟؟
  الان لینک قرعه کشی ورود روزانه به باشگاه برام نیومده.
  لطفا رسیدگی کنید. ممنونم از زحمات شما.

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   ورود روزانه شما بررسی شد
   امتیازارت بهتون تعلق گرفته است
   لینک قرعه کشی هم در بخش گزارشات قسمت قرعه کشی برای شما ارسال شده است.

   ۶
  • غلامی گفت:

   سلام وقت بخیر میخواستم در صندوق سرمایه گذاری سهامی اقدام کنم چکار باید کنم؟؟

   ۱
   • agah9 گفت:

    سلام دوست عزیز
    جهت کسب اطلاع از نحوه سرمایه گذاری در صندوق های سهامی لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ خانم رشیدی تماس حاصل فرمائید.

    ۲
 12. AR8367 گفت:

  خیلی ممنون اطلاعات خوبی بود.

  ۱
 13. AM2795 گفت:

  سلام. تشکر می کنم از مطالب مفیدتون. توضیحات خوبی بود. به نظرم کمی بیشتر به بررسی صندوق های سرمایه گذاری آگاه بپردازید. ممنون

  ۰
 14. AR7430 گفت:

  با سپاس فراوان بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری

  ۰
 15. AT8827 گفت:

  با سپاس وافر خدمت کارشناسان فهیم آگاه ...مطالب بسیار گویا و ارزنده بود!

  ۱
 16. AO4970 گفت:

  سپاس فراوان بابت آموزش پربارتون

  ۰
 17. AS8986 گفت:

  سلام و ممنون از توضیحات جامعتون
  در صورت امکان pdf متن رو هم بذارید.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی به دلیل اینکه این مطالب هر چند وقت یکبار بروزرسانی می‌شوند
   لذا از گذاشتن PDF آن در سایت، معذوریم.
   با تشکر از شما

   ۰
 18. سیدامیرحسین موسوی گفت:

  اطلاعات بسیار مفیدی ارایه شد

  ۰
 19. AS8836 گفت:

  با سپاس از توضیحات خوبتان
  امیدوارم در آینده شاهد صندوقهای منعطفتری از کارگزاری آگاه باشیم

  ۰
 20. AK8490 گفت:

  حداقل یک صندوق با درامد ثابت پیشنهاد بدهید ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ صندوق گردشگری با مدیریت کارگزاری آگاه از نوع درآمد ثابت است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این صندوق، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
   آدرس سایت صندوق گردشگری: gbfund.ir
   همچنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت fipiran.com استفاده از منوی «صندوق‌ها» و انتخاب گزینه «با درآمد ثابت» اطلاعات تمامی صندوق‌های با درآمد ثابت فعال در کشور را مشاهده نمایید.

   ۲
 21. AP0210 گفت:

  بسیار عالی . ممنون از اطلاعات ارائه شده .

  ۱
 22. AP5138 گفت:

  بهترین صندوق رو بخواهیم پیدا کنیم بهتر است عملکرد طولانی مدت رو نگاه کنیم یا سالیانه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ بازار سرمایه ایران بازاری است که نیاز به داشتن افق بلندمدّت برای سرمایه‌گذاری است. از این رو نمی‌توان صرفاً بازده یک ساله‌ی یک صندوق را به عنوان معیار عملکرد کلی آن صندوق دانست. به همین دلیل بهتر است عملکرد صندوق را در بلندمدّت (بیش از یکسال) در نظر گرفت و حتّی‌المقدور عملکرد سالیانه آن را در ادوار مختلف بررسی کرد.

   ۱
 23. AT8718 گفت:

  با سلام
  درصد سود اوراق بدهی که در سایت کارگزاری آنلاین اگاه تعریف شده خواستم بدونم اون درصد ماهانه که اعلام کرده به چه صورت به مشتری پرداخت می گردد.
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   این اوراق دو دسته هستند ۱. با پرداخت سود در دوره های مختلف ۲. بدون پرداخت سود در میان دوره ها
   دسته ۱ یک سود مشخص سالانه داره که در دور ه های ماهانه ۳ ماهه و یا ۶ ماهه پرداخت میشود . دسته دوم که در طی دوره سودی پرداخت نمیشه و به کسر از ارزش اسمی فروخته میشود و در سر رسید با قیمت اسمی سر رسید میشود که یعنی اصل و سودش در سر رسید پرداخت میشود. وایم مبالغ توسط شرکت سپرده گذاری به حساب بانکی مشتری واریز میگردد.

   ۱
 24. AH9915 گفت:

  سلام وقت بخیر
  لطفا ثندق اشتباه نوشته شده در این پاراگراف رو اصلاح کنید، اگه فکر میکنید اشتباهه

  به هر واحد سرمایه گذاری در صندوق‌ها، واحد یا یونیت می‌گویند. صندوق‌ها با انتشار یونیت‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنند و سرمایه افراد و سازمان‌ها را جذب صندوق می‌کنند. افرادی که می خواهند در صندوق ها، سرمایه گذاری کنند لازم است در فرم خواست صدور ثندوق را تکمیل نمایند

  ۰
 25. AP6606 گفت:

  خیلی وقته که با کار صندوقهای سرمایه گذاری آشنا هستم اما اگه بتونیم خودمون از راه درست کار در بورس رو یاد بگیریم سود بیشتری بنسبت صندوقها خواهیم داشت.....

  ۳
  • AR0754 گفت:

   سلام دوست عزیز
   کاملا درسته. اگر آموزش درست دیده باشیم و همچنین طمع ورزی نکنیم؛ چه بسا بسیار بیشتر از صندوق های مختلف بتوانیم به سود هنگفت برسیم. ( با ورود و خروج های به موقع و هوشمندانه).
   اما و باز هم اما به یاد داشته باشیم و مخصوصا اگر تازه کار آموزش ندیده هم باشیم، بدانیم و آگاه باشیم که بهترین جا برای سرمایه گذاری با ریسک بسیار کمتر همین صندوقهای متنوع هستند، چرا که بدون شک این صندوقها دارای چندین تحلیل گر کارکشته و مجرب هستند که از دید بنیادی و تکنیکالی و فاندامنتالی و ... ( و گاها چه بسا رانتامنتالی: نوع ویژه تحلیل از نوع رانتی - به دلیل برخی ارتباطات کاری و ... از شرکتها و بنگاه های بورسی و غیر آن معمولا خبرهای دست اول تر پیش دسترسانه نسبت به دیگران دارند).
   خب حق انتخاب با شماست. چرا که به قول معروف "همیشه حق با مشتری است" و "صلاح مملکت خویش خسروان دانند" و "آنچه شرط بلاغ است می گویم خواه پند گیرید یا ملال"
   پر سود باشید.
   عزت زیاد.

   ۹
 26. حامد دیباجی گفت:

  بسیار عالی با تشکر از ارائه مطالب کاربردی

  ۰
 27. AR8176 گفت:

  باسلام و تشکر از مطالب خوبتون
  مقایسه چند صندوق سرمایه گذاری موفق و ارائه آخرین اطلاعات تحلیل آنها در انتهای مطلب خالی از لطف نبود.

  ۰
 28. AR0754 گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  دوستان گرامی دست اندرکار باشگاه، خصوصا بخش پرطرفدار مسابقات
  در سئوال ۹۷۱۲۰۳۵-تخصصی-دانش مالی در تایپ اعداد مفروضات مسئله دقت کنید و از فرمتی که در پاسخ های همان سئوال ارائه شده استفاده کنید؛ تا دوستان علاقمند شرکت کننده بتوانند اعشار و ... را درست تشخیص دهند. (۷۲/۲ به مفهوم ۲.۷۲ با فرمت قابل قبول ۲.۷۲ به معنای ۲ ممیز ۷۲ صدم بسیار بهتر خواهد بود در صورت تمایل و علاقه به تایپ ویرایش فارسی اعداد از ویرایشگر ویژه آن استفاده شود و یا با کلک مرغابی بصورت ۲/۷۲ به جای ۷۲/۲ نوشته شود).
  متشکریم.

  ۱
 29. AP1535 گفت:

  با سلام
  صندوق های سرمایه گذاری برای افرادی که وقت زیادی ندارند مناسب هست ، من خودم سرمایه گذاری مستقیم رو ترجیح میدم
  با تشکر از آگاه

  ۰
  • AR0754 گفت:

   با سلام دقیقا همینطوری است. بهتر است کسانی که وقت کافی جهت پایش و کنترل بازار سهام را ندارند، در صندوق ها سرمایه‌گذاری کنند.
   با تشکر

   ۰
 30. AR5016 گفت:

  سلام
  کاملا مفید و خواندنی بود
  تشکر میکنم از تیم کارشناسی کارگزاری آگاه

  ۰
 31. AJ8472 گفت:

  لطفا شرایطی ایجاد کنید که برای سرمایه گذاری با ریسک کم به جای بانک بتونیم از صندوق های خود کارگزاری بهتر استفاده کنیم

  ۰
 32. AP3062 گفت:

  سلام با نرم افزار اساتریدر میشه در صندوق مشترک اگاه خرید و فروش کرد.

  ۰
 33. AK8490 گفت:

  خیلی عالی و مفید بود

  ۱
 34. AT7674 گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و مطالب مفید و آموزنده ای که ارائه میشود.
  سوال : نماد معاملاتی صندوق سرمایه گذاری آگاه در بورس اوراق بهادار چیست؟
  با سپاس فراوان

  ۱
 35. AU2582 گفت:

  با تشکر از مطلب بسیار خوبتون
  پیشنهاد میکنم در انتهای این مطلب در هر گروه از صندوق ها بهترین ها را نیز معرفی فرمایید
  با تشکر

  ۰
 36. AU2588 گفت:

  با سلام
  ایا سود اسفند ماه نسبت به ماههای دیگه متفاوته؟؟نمودار امین یکم که اینا میگه

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   در خصوص بانک گردشگری که زیر نظر ما فعالیت کرده و تقسیم سود انجام می‌دهد، طی سالهای گذشته به دلیل محاسبه افزایش NAV تا ۲۵ام ماه اسفند، سود تقسیمی اسفند ماه مقداری کمتر از سایر ماهها بود ولی در سود تقسیمی ماه فروردین جبران میشد. امسال ۲۹ اسفند محاسبه شده و این اتفاق نمی‌افند.
   امّا در خصوص صندوق‌های دیگر باید از مدیریت آن صندوق‌ها سوال بفرمایید.

   ۱
 37. AU2588 گفت:

  اینجا جاش نیست ولی دو انتقاد دارم نسبت به اپلیکیشن آسا:اول اینکه درصد رشد یا افت شاخص را نشون‌نمیده..دوم در پرداخت با بانک سامان مشکل داره چند ماهه و این ضعف بزرگیه
  نقطه قوتش هم نمایش نمودار خطیه

  ۱
 38. AU2499 گفت:

  صندوق امین یکم عالیه

  ۱
 39. AA2981 گفت:

  صندوق سرمایه گذاری بازار خارجی توایران کی راه اندازی می شود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   هنوز اخباری در این خصوص منتشر نشده است

   ۱
  • AH7337 گفت:

   صندوق های دیگه هم هستن که سود بیشتر میدن و پراخت سودشون ماهانه و چند ماهه یا بدون پرداخت هستند اما قابل معامله در آنلاین نیستند و باید از طریق کارگذاری اقدام کرد

   ۱
 40. AL4089 گفت:

  وقت بخیر
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

  ۱
 41. AU0662 گفت:

  با سلام
  آیا صندوق های سرمایه گذاری برای افتتاح میتوانند برای افراد یه حداقل آورده برای افراد تعیین کنند ؟ یا با هر مبلغی می توان برای افتتاح یک صندوق چه در سهام، چه با درآمد ثابت و چه مختلط اقدام کرد؟

  ۲
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز اگر منظور شما راه‌اندازی صندوق است باید شرایط صادره از طرف سازمان را داشته باشید. مهمترین آن این است که شما به عنوان یک شخصیت حقیقی مجاز به راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری نیستید. جزئیات این شرایط و ضوابط را می‌توانید با مراجعه به سایت سازمان بورس seo.ir بدست آورید.
   ولی اگر منظور شما حداقل میزان سرمایه برای صدور واحد باشد، بسته به امیدنامه‌ی هر صندوق، گاهی حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در یک صندوق به اندازه قیمت صدور یک واحد از آن است و گاهی تعداد مشخصی از واحدهاست. برای این منظور باید به امیدنامه هر صندوق مراجعه کنید.

   ۲
 42. AT5593 گفت:

  نمیشه به طور قطع صندوقی رو معرفی کرد ولی نسبت به شرایط باید صندوق انتخاب بشه به طور مثال در زمان رشد شاخص استفاده از صندوق هایی که بیشتر سرمایه رو در ابزارات مالی از جمله سهام استفاده میکنند بهتره

  ۱
 43. AK9730 گفت:

  مطالب بسیار خوبی بیان شدفقط کارمزدها زیادن

  ۰
 44. AJ8472 گفت:

  یک سوال صندوق سرمایه گذاری آگاه که تو ibshop هست برای کارگذاری آگاه هست ؟

  ۰
 45. AT7848 گفت:

  بسیار عالی. ممنون از اطلاعات ارائه شده.

  ۱
 46. AT2402 گفت:

  عالی بود..مرسی از مطالب خوبتون...

  ۰
 47. AN4140 گفت:

  بهترین سرمایه گذاری در طول تاریخ طلا بوده و هست

  ۰
 48. AT8450 گفت:

  بهترین سرمایه گذاری طلا و ارز میباشد
  بورس فقط برای کارگزاری خوبه

  ۱
  • AR0754 گفت:

   'با سلام به بآشگاه و هم بآشگاهی های گرامی،
   گفتنی اینکه هر فردی متفاوت از شخص دیگر، با دیدگاه شرعی، فقهی و عرف محلی خویش با میزان سرمایه و دارایی خود و سطح ریسک پذیری اش، بسته به نوع نگاه به نقد شوندگی دارایی های خود، با دید زمانی سرمایه گذاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و همچنین سایر نقطه نظرات احتمالی دیگر می تواند سرمایه‌گذاری های مختلف در زمین و مسکن، بازار فیزیکی تجاری سنتی، ارز، سکه و طلا، تاسیس شرکت های مختلف، مسافرکشی 🙂 :-)، فست فود، دست فروشی، جمعه بازار، شنبه بازار، ...، بنگاه داری، مدیریت آژانس یا کار در آنها، پادویی، خدمتکاری، آرایشگری، صنف های مختلف کاری خدماتی، آموزشی، فرهنگی، تجاری، سیاسی، هنری و ... در نهایت اگه دلش خواست می تواند در بورس و سهام و انواع قسمت های سرمایه گذاری دیگر با کمک کارگزاری های متنوع بورسی، عضویت در صندوقهای مختلف با سطح ریسک پذیری های متفاوت با سود دهی اقتصادی متنوع به گذران زندگی و هکذا تلف نمودن وقت ارزشمند، زمان فرار و عمر دست نیافتنی خویش بپردازد.
   سلایق خلایق متفاوت است. بهترین ها (و بدترین ها) برای برخی، به ترتیب بدترین
   (و یا بهترین) برای بعضی دیگر و حتی در برهه زمانی متفاوت به همان شخص می باشد. {مثال خوب نیز تهیه بهترین قسمت گوسفند برای کباب توسط لقمان حکیم می باشد که آن را نیز می توانید در اینترنت هم جستجو و مطالعه فرمایید}.
   با تشکر از بآشگاه

   ۰
 49. AU1671 گفت:

  لیست رتبه بندی صندوق های مختلف و کجا میشه پیدا کرد ؟؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت fipiran.com از تب «صندوق‌ها» لیست تمامی صندوق‌های فعال در کشور را مشاهده کرده و بر اساس بازدهی آنها در ادوار مختلف، از بیشترین به کمترین آن‌ها را مرتب کنید. برای این‌کار کافیست روی تیتر هر ستون کلیک کنید تا مشاهده کنید که صندوق‌ها بر اساس بازدهی‌شان مرتب می‌شوند

   ۳
 50. AU1666 گفت:

  رتبه ی صندوق کارگزاری آگاه چندمه ؟؟

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ صندوق‌‌ها در بازدهی‌ ادوار مختلف و بسته به نوع آن‌ها رتبه‌های مختلفی دارند؛ صندوق آگاه در میان صندوق‌های در سهام، در بخش بازدهی از ابتدای تأسیس تا کنون با بیش از %۴۴۰۰ بازدهی در صدر صندوق‌های درسهام قرار دارد. برای آگاهی بیشتر می‌توانید به سایت fipiran.com مراجعه کرده و از تب «صندوق‌ها» اطلاعات بیشتری کسب کنید.

   ۱
 51. AU1663 گفت:

  اطلاعات آماری صندوق های مختلف رو از کجا گیر بیریم

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت fipiran.com از تب «صندوق‌ها» اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورید.

   ۱
 52. AU1667 گفت:

  در حال حاضر بهترین صندوق ایران چه صندوقی هستش ؟؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها بسته به سطح ریسک‌پذیری افراد و افق سرمایه‌گذاری آن‌ها دارد و میزان مقبولیت هر صندوق را باید با این فاکتورها سنجید. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به وب‌سایت fipiran.com مراجعه کرده و تب «صندوق‌ها» را انتخاب کنید.

   ۱
 53. AU1669 گفت:

  واسه سرمایه گذاری از کجا باید شروع کرد ؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   اگر منظور شما سرمايه‌گذاري در صندوق است شما مي‌توانيد با در دست داشتن مدارک هويتي مثل اصل کارت ملي و شناسنامه به شعب کارگزاري آگاه مراجعه کنيد و متناسب با ميزان سرمايه‌ي خود اقدام به اخذ واحد صندوق کنيد.
   اگر منظور شما سرمايه‌گذاري به صورت کلي است بايد گفت شما ابتدا لازم است ۴ فاکتور زير را در نظر داشته باشيد:
   ۱. ميزان دارايي قابل سرمايه‌گذاري شما چقدر است؟
   ۲. به لحاظ سطح ريسک‌پذيري خود را در چه سطحي ارزيابي مي‌کنيد؟
   ۳. بازده مورد انتظار شما چقدر است؟
   ۴. افق سرمايه‌گذاري شما بلندمدت يا کوتاه مدت است؟
   با در نظر گرفتن اين ۴ فاکتور بايد به بررسي بازارهاي مختلف بپردازيد. به عنوان مثال اگر دارايي شما ميزان قابل توجهي نيست يا نقدشوندگي دارايي براي شما مهم است قاعدتاً سرمايه‌گذاري در زمين يا مسکن نبايد در دستور کار شما باشد. يا اگر به لحاظ ريسک‌پذيري خود را فرد محافظه‌کاري ارزيابي مي‌کنيد سرمايه‌گذاريِ صرف در بازار ارز و طلا براي شما مناسب نيست چرا که اين بازارها در زمره‌ي بازارهاي پرريسک دسته‌بندي مي‌شود.
   همچنين در نظر گرفتن «اصل تنوع» بسيار مهم است. به اين معنا که نبايد تمام سرمايه خود را تنها در يک دارايي سرمايه‌گذاري کنيد و بايد تا حد امکان در دارايي‌هاي متنوعي سرمايه‌گذاري کرده تا ضرر در يکي از دارايي‌ها توسط سود دارايي ديگر پوشش داده شود و زيان شما را به حداقل برساند.
   موفق باشيد

   ۷
 54. AU7032 گفت:

  با سپاس فراوان بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری

  ۰
 55. AU5076 گفت:

  مطالب خوب ولی زیاد و سنگین بودند

  ۰
 56. AR9741 گفت:

  اطلاعات خوب و مفیدی ارائه شد

  ۰
 57. مصطفی گفت:

  ممنون چند تا مثال واقعی از صندوق ها میتونه مفید باشه

  ۰
 58. AR1603 گفت:

  با سلام کارمزد ابطال چرا زیاد است

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ کارمزد ابطال هر صندوق بسته به امیدنامه‌ی آن صندوق دارد و باید به تصویب سازمان بورس برسد، از این رو صندوق‌ها نمی‌توانند کارمزدهای نامتعارفی داشته باشند و عمدتاً کارمزدهای نزدیک به هم دارند.

   ۱
 59. AL5977 گفت:

  برای کسانی که اهل ریسک نیستند یا ریسک پایین دارند صندوق سرمایه گذاری ثابت بهترین گزینه است

  ۲
 60. سیدالبرز موسوی اوندی گفت:

  عالی بود توضیحات مفید بود

  ۱
 61. سمیرا درویش گفت:

  کاش یه اعتبار اولیه به عنوان شروع کار میدادید
  باتشکر

  ۰
 62. AQ5363 گفت:

  هرچه بیشتر مطالب سایت رو درباره بورس مطالعه میکنم ؛ بیشتر گیج میشم 🙁

  ۴
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   می توانید در کلاس های آموزشی کارگزاری آگاه شرکت کنید تا اگر ابهامی وجود دارد برطرف گردد.
   باتشکر

   ۲
 63. AO7786 گفت:

  سلام
  آیا کارگزاری آگاه کانال تلگرامی هم داره برای ارائه تحلیل های روز؟

  ۰
 64. AK5511 گفت:

  سلام
  آیا از طریق آنلاین کارگزاری اگاه هم میشه از صندوقها سهام خریداری نمود؟
  با تشکر

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   بله دوست گرامی
   از طریق سامانه آنلاین کارگزاری آگاه می‎‌توانید، صندوق های قابل معامله در بورس را خریداری نمایید.
   باتشکر

   ۱
 65. AU0081 گفت:

  لطفا در مورد صندوق سرمایه گذاری کارگزاری آگاه هم مطلب بگذارید.

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز با جستجوی «صندوق‌های سرمایه‌گذاری» در بلاگ‌باشگاه، پست‌هایی در رابطه با صندوق‌های آگاه را مشاهده خواهید کرد.
   باتشکر

   ۱
 66. AU6957 گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  هزینه های ابطلاع صندوق سرمایه گذاری چنده ؟؟
  ممنون

  ۰
 67. مسعود گفت:

  خسته نباشید واقعا ممنون از اینهمه مطلب مفید وآموزشی

  ۲
 68. AU3410 گفت:

  کارگزاری آگاه عیدی نمیده امسال؟بعضی کارگزاری ها عیدی میدن

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   گردونه ویژه عید، درحال حاضر در دسترس است.
   لذا برای شرکت در این قرعه کشی لازم است به یخش قرعه کشی باشگاه مراجعه نمایید.
   باتشکر

   ۱
   • AU8108 گفت:

    سلام. سال نو مبارک
    چرا برای من قرعه کشی عیدانه فعال نشده؟
    لطفا پیگیری فرمایید. باتشکر

    ۱
    • Agah گفت:

     سلام دوست گرامی
     گردونه ویژه عید، درحال حاضر در دسترس است.
     لذا برای شرکت در این قرعه کشی لازم است به یخش قرعه کشی باشگاه مراجعه نمایید.
     درصورتی که همچنان فعال نیست لطفا درساعات اداری با واحد پشتیبانی باشگاه تماس بگیرید.
     باتشکر

     ۲
 69. AU0698 گفت:

  سپاس واقعا اموزنده بود

  ۱
 70. AR2196 گفت:

  با تشکر از اطلاعات آگاهی دهنده تان.

  ۰
 71. AQ1856 گفت:

  سلام با تشکر از اطلاعات جامعه کاش بعضی جا ها توضیح بیشتر داده بشه خیلی ممنونم

  ۰
 72. بهرام احمدخانی گفت:

  مرسی اطلاعات جامعی بود، ضمنا سال نو مبارک

  ۰
 73. AS9093 گفت:

  مطالب خوب ولی زیاد و سنگین بودند, با سپاس فراوان بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری.

  ۰
 74. وحید ساجدی گفت:

  با سلام و عرض تشکر از شما خیلی خوب و همیشه از راهنماییاتون استفاده کردیم و بازم ممنونم از شما

  ۱
 75. AS5622 گفت:

  لطفا بگویید صندوق مختلط سود اور تره یا سایر صندوق ها؟؟؟

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزيز با توجه به ترکيب دارايي‌هاي هر صندوق ميزان ريسک و بازدهي آن متفاوت است. «در شرايط برابر» مي‌توان گفت صندوق‌ها را به لحاظ ريسک و بازدهي به صورت زير مي‌توان رتبه‌بندي کرد:
   ۱. صندوق‌هاي درسهام (ريسک بالا، بازدهي بالا)
   ۲. صندوق‌هاي مختلط (ريسک کمتر نسبت به در سهام و درنتيجه بازدهي کمتر)
   ۳. صندوق‌هاي با درآمد ثابت (کمترين ريسک و درنتيجه کمترين بازده بين صندوق‌ها)

   ۱
 76. AT2691 گفت:

  سلام آیا به کد آفلاین عرضه اولیه میدن؟
  چون چک نمیکنم اگرمیشه باتماس اطلاع دهید

  ۱
 77. پورمهدی گفت:

  با سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدی که به مشتریان خود می دهید.

  ۱
 78. AQ5324 گفت:

  با سلام و تبریک عید نوروز به شما؛
  با وجود احراز هویت قبلی برای دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه، آیا برای صدور واحد در صندوق های سرمایه گذاری کارگزاری آگاه، باید مجدداً احراز هویت صورت گیرد و یا اینکه می توان پس از ثبت نام در وبسایت هریک از صندوق ها، به صورت آنلاین به ثبت درخواست صدور و ابطال واحد اقدام نمود؟

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   ضمن تبريک سال نو به شما دوست عزيز؛ بله براي اخذ واحد صندوق شما بايد توسط کارگزاري احراز هويت شويد.

   ۱
 79. AU0015 گفت:

  به جد می گم که از سیستم و پشتیبانی و فعالیت های آگاه لذت می برم

  ۱
 80. AA3458 گفت:

  با تشکر از مدیران کار بلد که مشتریان خود را با تمام زمینه های سرمایه گذاری اشنا می کنند تا تصمیم بهتر بن را بگیرن

  ۰
 81. AL1785 گفت:

  آیا مشتریان صندوقها میتونن اطلاعاتی از سبد سهامشون داشته باشن؟
  با تشکر از شما

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   بله شما مي‌توانيد با مراجعه به وب‌سايت هر صندوق و بررسي گزارشات مالي آن در خصوص دارايي‌هايي که صندوق اقدام به سرمايه‌گذاري در آن‌ها کرده اطلاعات کسب کنيد. همچنين با مراجعه به قسمت ترکيب دارايي‌ها درصد تخصيص هر صنعت در پورتفوي را مشاهده کنيد.

   ۰
 82. AU7301 گفت:

  لطفا مطالب را خلاصه تر کنید

  ۰
 83. AS2856 گفت:

  فقط یک چیز نسبتا بدی وجود داره اونم اینه که ۵ سال و یا بیشتر طول می کشه تا اصل پولتون برگرده ولی در سهام پتروشیمی ها یا شرکت های برتر این بازگشت پول ۳ ساله است

  ۰
 84. AS1571 گفت:

  مطالب بسیار مفیدی برای انواع صندوق ارایه کردید، ممنون

  ۰
 85. AU0662 گفت:

  صندوق کارگذاری فوق العاده است اما چرا اینقدر مبلغ بالاست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   ضمن تشکر از لطف شما بايد اشاره کرد که کارمزدهاي صندوق‌ها پيش از اجرايي شدن بايد به تصويب سازمان بورس برسد، لذا تعيين کارمزدهاي نامتعارف اساساً امکان‌پذير نيست. براي اين منظور مي‌توانيد به اميدنامه‌ي صندوق‌هاي فعال در کشور با سابقه‌ي خوب مراجعه کرده و کارمزدها را با هم مقايسه فرماييد.

   ۰
 86. AQ1302 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ممنون واقعا مطلب مفیدی بود

  ۰
 87. AH3360 گفت:

  سلام.وقت بخیر.آدرس و شماره تلفن کارگزاری شعبه کرج تغییر کرده؟متاسفانه پاسخگوی تلفن نبودند

  ۰
 88. ميلاد اكبري گفت:

  سلام
  سپاس فراوان بابت اين مطلب آموزنده ?
  سال نو مبارك

  ۰
 89. AU4579 گفت:

  بهترین صندوقها برای بازه یکساله سال ۹۷
  دماسنج ۱۶۹%
  سهم آشنا ۱۴۲%
  نوید انصار ۱۲۹%

  ۰
 90. AU4665 گفت:

  ممنون از اینکه این آموزش ها رو میگذارید
  برای ما هم مفید هست هم در بعضی موارد مورد استفاده

  ۰
 91. AS9093 گفت:

  با سلام و تشکر
  خیلی ممنون از مطالب جامعتون
  و ممنون از اینکه این آموزش ها رو میگذارید
  من که جایی این مطالب کامل را یکجا ندیده بودم

  ۰
 92. علیرضا صالحی گفت:

  با سلام و تشکر
  خیلی ممنون از مطالب جامعتون
  و ممنون از اینکه این آموزش ها رو میگذارید
  من که جایی این مطالب کامل را یکجا ندیده بودم

  ۰
 93. AR7430 گفت:

  آیا می توان از طریق آنلاین کارگزاری اگاه از صندوق های سرمایه گذاری خریداری کرد؟

  ۰
 94. AU8038 گفت:

  با سلام و تشکر
  خیلی ممنون از مطالب جامعتون
  و ممنون از اینکه این آموزش ها رو میگذارید
  من که جایی این مطالب کامل را یکجا ندیده بودم
  یه پیشنهاد داشتم اگر بشه این مطالب را هم از طریق ایمیل ارسال کنید خیلی عالیه - ضمناً اگر بشه بصورت بروشور تصویری مطالب باشه جذاب تر خواهد بود

  ۰
 95. AT7284 گفت:

  درصورتی که همه مطالب آموزشی را بصورت ویدئو درآورید خیلی عالی میشه.
  با تشکر از استاد آقای مددی که خیلی عالی ویدئو های آموزشی را درست کرده اند

  ۰
 96. AG4816 گفت:

  صندوق های سهام و مختلط عالی هستند برا شروع لذت از بورس.

  ۰
 97. AU8142 گفت:

  الان صندوق ها NAV را میشه از کجا دید؟

  ۰
 98. AA2981 گفت:

  حدّاقل مبلغ برای سرمایه گزاری در صندوق چقدر است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز حداقل مبلغ برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های آگاه، خالص ارزش روز صدور (NAV صدور) هر واحد سرمایه‌گذاری است که می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت هر صندوق از این قیمت اطلاع حاصل فرمایید. حداقل واحد برای خرید واحدهای هر صندوق تعداد یک واحد است. البته برای صندوق قابل معامله هستی‌بخش آگاه حداقل خرید تعداد واحدها ۱۰ عدد است.
   باتشکر

   ۰
 99. AO3441 گفت:

  سلام شرایط کدافلاین چیه

  ۰
 100. AT3321 گفت:

  سلام شرایط وام چطوره

  ۰
 101. AS6103 گفت:

  سلام
  وقتی می خوایم سفارش بذارین برای سهم های پایه فرابورس خطا می ده! آیا باید فرم خاصی رو پر کنیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   در سامانه آنلاین با مراجعه به قسمت تنظیمات، در بخش توافق‌نامه‌ها فرم مربوط به معاملات بازار پایه را تایید کنید.

   ۰
 102. AV0271 گفت:

  با سلام لطفا در خصوص عملکرد این سایت هایی مثل ای بی شاپ یا رسام که می توانیم تک تک در همه صندوق ها سرمایه گذاری کنیم هم توضیح بدهید؟

  ۰
 103. مسلم گفت:

  باتشکر از مطلب خوب شما بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری

  ۰
 104. AN2421 گفت:

  با سلام
  صندوق های سرمایه گذاری مشترک آگاه کدام اند؟
  و کارگزاری آگاه صندوق قابل معامله هم دارد؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   صندوق‌های زیر تحت مدیریت آگاه فعالیت می‌کنند که وب‌سایت هرکدام برای کسب اطلاعات بیشتر نیز قرار داده شده است:
   ۱. صندوق مشترک آگاه www.agah-fund.ir
   ۲. صندوق مشترک عقیق www.aghighfund.com
   ۳. صندوق بانک گردشگری www.gbfund.ir
   ۴. صندوق هستی‌بخش آگاه www.hbagahfund.com
   ۵. صندوق یکم نیکوکاری www.1nikokarifund.com
   لازم به ذکر است که صندوق «هستی‌بخش آگاه» از نوع قابل معامله بوده و با نماد «آگاس» معامله می‌شود.

   ۱
 105. AP5566 گفت:

  بسیار عالی . فقط بنظرم خوب میشد عملکرد چندتا صندوق رو هم داخل یک جدول با هم مقایسه میکردید تا بفهمیم سودآوریشون درچه حدی هست.

  ۱
 106. M گفت:

  سلام
  آیا سهام بانک انصار و ۴ بانک و موسسه که مشمول ادغام با بانک سپه شده اند را خریداری کنیم یا خیر؟

  ۰
 107. AN4588 گفت:

  ممنون از مطلب مفیدتون.
  یه سوال: آیا نظارتی بر روی این صندوقها هست؟ اگر مثل برخی از موسسات مالی پولها رو بالا بکشن سهامدارها باید از کجا پیگیری کنند؟ (این امکان اصلا وجود داره؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ هر صندوق دارای یک رکن نظارتی تحت عنوان متولی صندوق است که توسط مجمع صندوق انتخاب می شود. از جمله وظایف آن پیشنهاد حسابرس به مجمع، نظارت بر عملکرد مدیر و.. است.
   در واقع متولي به عنوان نماينده و وكيل سرمايه‌گذاران براي اقامه هرگونه دعواي كيفري عليه صندوق تعيين گرديده است. همچنین حسابرس ركن ديگر نظارتي است كه از بين مؤسسات حسابرسي معتمد سازمان و توسط متولي، جهت تأييد به مجمع صندوق معرفي مي‌گردد. علاوه بر این موارد صندوق سرمایه‌گذاری مثل بانک‌های خصوص در مالکیت شخص خاصی نیست بلکه مالکان آن همان سرمایه‌گذاران هستند. از طرفی سابقه فعالیت صندوق نیز مهم است که در این خصوص صندوق مشترک آگاه فعالیت خود را از سال ۸۷ آغاز کرده است.

   ۰
 108. مقدم گفت:

  عالی بود ممنون از به اشتراک گذاری

  ۰
 109. AT7284 گفت:

  من فکر میکنم خودمون آموزش کافی از بورس ببینیم و کار کنیم بهتر از سرمایه گذاری در صندوق باشه

  ۰
 110. AL6410 گفت:

  با تشکر از اطلاعات مفیدی که در سایت قرار داده ایدقیمت هر واحد چقدر هست و چگونه ارزش گزاری می شود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ قیمت هر واحد چه صندوقی مد نظر شماست؟
   قیمت هر واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش خالص کل دارایی‌های آن صندوق ارزش‌گذاری شده و به صورت روزانه در پایان هر روز اعلام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت هر صندوق قیمت هر واحد آن را مشاهده کنید.

   ۰
 111. AM1165 گفت:

  سلام ببخشین برای دریافت بسته های اعتباری سوال داشتم.
  الان اگه مثلا من یک بسته اعتباری دو میلیون تومانی سه ماهه خریداری کنم بعد از سه ماه اون وجه رو به صورت خودکار برداشت می کنین؟ و این که خب اگه این مقدار وجه تو حسابم نباشه ضمانت اجرایی تون چی هستش؟
  متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در موعد تسویه در صورتی که وجه مورد نظر در حساب نزد کارگزار موجود باشد به صورت خودکار برداشت می‌شود.
   بعد از تاریخ تسویه در صورتی که بدهی واریز نشده باشد به تعداد روزهایی که جهت تسویه اقدام نکرده باشید کارگزاری برای شما تخلف در نظر می گیرد.
   باتشکر

   ۰
 112. ناهید گفت:

  سلام،ایا برای سرمایه گزاری روی طلا صندوق سرمایه گزاری هست؟وعملکردشون به چه صورتیه،تحویل به صورت فیزیکیه...ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز؛ شما می‌توانید واحدهای صندوق پشتوانه‌ی طلای لوتوس را در بازار بورس با نماد «طلا» خریداری کنید. واحدهای این صندوق از نوع قابل معامله بوده و مانند سهام در بورس معامله می‌شود. عمده دارایی این صندوق گوایی سپرده کالایی سکه است و متناسب با تغییرات قیمت طلا و سکه نیز قیمت واحدهای این صندوق تغییر می‌کند.
   خرید و فروش واحدهای این صندوق ریسک‌هایی مانند سرقت و تقلب در مورد سکه فیزیکی را کاهش می‌دهد.
   باتشکر

   ۱
 113. AV0427 گفت:

  سلام من تازه وارد هستم در بورس و یاشگاه
  کمترین و بیشترین پولی که در صندوق سرمایه گذاری میتونیم پرداخت کنیم چقدره ایا مقدار معینی داره

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ قیمت هر واحد چه صندوقی مد نظر شماست؟
   قیمت هر واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش خالص کل دارایی‌های آن صندوق ارزش‌گذاری شده و به صورت روزانه در پایان هر روز اعلام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت هر صندوق قیمت هر واحد آن را مشاهده کنید.

   ۲
 114. AT7265 گفت:

  با سلام ووقت بخیر تا اونجایی که من مطالعه کردم صندوق ضرر دهی وجود نداره ایا امکان ضرر در اینده وجود داره یا نه؟ ودیگه اینکه بعضی از صندوقها ضامن نقد شوندگی ندارند ایا قابل اطمینان هستند؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ صندوق‌ها بر اساس سطح ریسک پذیری به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:
   ۱. در سهام: عمدتاً ریسک بالایی داشته و طبیعتاً سود بالایی نیز دارند
   ۲. با درآمد ثابت: کم ریسک‌ترین صندوق‌ها و طبیعتاً کمترین بازدهی را دارند (کمی بیشتر از سود بانکی)
   ۳. مختلط: این نوع از صندوق‌ها به لحاظ ریسک و بازدهی بین دو صندوق قبلی قرار دارند

   اینکه صندوق ضرردهی وجود ندارد گزاره‌ی درستی نیست، چرا که در یک دوره‌های کوتاه‌مدت عمدتاً صندوق‌های در سهام ممکن است بسته به ماهیت آن‌ها زیان نیز داشته باشند امّا در بلند مدت این زیان پوشش داده شده است. همچنین برخی صندوق‌های درسهام وجود دارند که بازده سالیانه آن‌ها منفی بوده است. منظور از زیان ممکن است پایین بودن سود یک صندوق نسبت به نرخ سود بدون ریسک (سود بانکی) باشد که ممکن است در شرایطی این اتفاق بیفتد.
   در خصوص ضامن نقدشوندگی باید گفت برخی صندوق‌ها دارای این رکن هستند که وظیفه‌ی آن کاهش ریسک نقدشوندگی واحدهای خریداری شده توسط سرمایه‌گذار است. ولی نبود این رکن به معنی غیرقابل اطمینان بودن صندوق نیست. برای حصول اطمینان از صندوق می‌توانید به بررسی عملکرد صندوق در بازه‌های مختلف زمانی بپردازید که از طریق وب‌سایت هر صندوق یا وب‌سایت fipiran.com این امکان وجود دارد.

   ۰
 115. AV4028 گفت:

  سلام. مدتهاست دنبال همچین مطلب کاملی میگردم. بسیار عالی
  بنظر من اگه کسی بخواد کار سودآوری داشته باشه بره بورس یاد بگیره و شخصا معامله کنه.

  ۰
 116. AU1419 گفت:

  با سلام کارگزاری آگاه صندوق سرمایه گذاری داره اگر داره کدوم در سال بیشترین سود را میده

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام

   صندوق‌های زیر تحت مدیریت آگاه فعالیت می‌کنند:
   ۱. صندوق مشترک آگاه www.agah-fund.ir
   ۲. صندوق عقیق آگاه www.aghighfund.com
   ۳. صندوق بانک گردشگری www.gbfund.ir
   ۴. صندوق قابل معامله هستی بخش آگاه www.hbagahfund.com
   ۵. صندوق یکم نیکوکاری آگاه www.1nikokarifund.com

   صندوق هستی‌بخش آگاه از نوع قابل معامله بوده و با نماد «آگاس» معامله می‌شود.

   ۱
 117. AV1549 گفت:

  سلام.من تازه کد بورسی دریافت کرده ام و می خواهم به صورت انلاین خرید و فروش کنم از چه نقطه ای شروع کنم تا تجربه کافی دریافت کنم.تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   این امکان وجود دارد که مطالب و فیلم های رایگان آموزشی بلاگ باشگاه را مشاهده نمایید و یا کلاس های آموزشی کارگزاری آگاه را ثبت نام نمایید.
   باتشکر

   ۰
 118. AV1549 گفت:

  سلام.منظور از عرض اولیه چیست ایا می شود برای شروع کار از این نقطه شروع کرد.تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   عرضه اولیه سهام به زبان ساده، یعنی اینکه سهام یک شرکت که به تازگی در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده، برای اولین بار در بورس به فروش می‌رسد و سرمایه‌گذاران می‌توانند این سهام را خریداری کنند. این عرضه دارای قیمت و زمان مشخص است و تقریبا از ۴۸ ساعت قبل اطلاعات آن اعلام می‌شود.
   همچنین به دلیل اینکه بیشتر عرضه‌های اولیه با سود همراه است، یک سرمایه گذاری کم ریسک به حساب می‌آید
   باتشکر

   ۰
 119. AV6342 گفت:

  در کشور های اروپایی وجهان اولی به دلیل تحصیل کرده بودن افراد اکثر افراد خود و به طور مستقل در بورس و بازارهای مالی سرمایه گذاری می کنند اما در ایران متاسفانه افراد یا به بانک ها روی می اورند یا با عدم اگاهی وارد بورس شده و با کلی ضرر از خضور در بازار های مالی ناامید می شوند

  ۰
 120. AV6342 گفت:

  به شخصه صندوق های سرمایه گذاری رو به افرادی که مشغله کاری زیاد دارن و پول مازاد پیشنهاد می کنم

  ۰
 121. AP1535 گفت:

  با تشکر از آگاه بخاطر تهیه مطالب فوق
  پیشنهادم برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری مستقیمه، چون سود بیشتری نصیب سرمایه گزار میشه به تناسب ریسکشم بیشتره

  ۰
 122. AT7265 گفت:

  سلام من هم به افرادی که وقت برای بورس ندارن , صندوقها را پیشنهاد میکنم خودم هم در چند صندوق واحد دارم

  ۰
 123. AJ5449 گفت:

  با تشکر از مطلب مفیدتون. من مبتدی هستم و مطالب رو تازه از بلاگ می خونم و سپس سعی می کنم انجامشون بدم. در مورد
  صندوق سرمایه گذاری بازار خارجی و صندوق سرمایه گذاری ارزی نتونستم اطلاعات خوبی پیدا کنم. ممنون می شم اگه دو سه تا از این صندوق ها رو نام ببرید.

  ۰
 124. AN9408 گفت:

  با سلام و خسته نباشید. اپلیکشین انلاین آگاه در قسمت دارایی میانگین خرید بدون کارمزد و با کارمزد هست که با کارمزد اگه بفروشیم باز مقداری متضرر میشیم چون کارمزد فروش که حدودا نیم درصد است محاسبه نمیکنه و خیلی ها از این بابت ضرر میکنن.ازتون تقاضا دارم گزینه سر به سر که خالص پولی که با اون سهام خریدم و با فروشش به دست میاریم هم اون قسمت اضافه کنید

  ۱
 125. AT8570 گفت:

  با سلام و احترام
  من صندوق های سرمایه گذاری رو به کسانی پیشنهادمی کنم که قصد سرمایه گذاری بلند مدت با ریسک پایین رو دارند البته اگه بتونن ریسک بیشتری رو قبول کنند سهام بورس سود بیشتری داره... در ضمن هیجان خوبی هم داره...

  ۱
 126. AV5919 گفت:

  با سلام
  از اطلاعات خوب که ارائه دادین ممنونم

  ۰
 127. AR0826 گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  و سپاس از مطالب مفید و جامع

  ۰
 128. AV5851 گفت:

  با سلام
  در صندوق سرمایه گذاری ثابت با چقدر سرمایه میتوانیم باشیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ شما می‌توانید به هر میزانی که در نظر دارید سرمایه‌گذاری کنید، حداقل سرمایه مورد نیاز به اندازه قیمت صدور هر واحد صندوق می‌باشد که با مراجعه به سایت صندوق یا سایت fipiran.com می‌توانید از این قیمت آگاه شوید.

   ۰
 129. AU1508 گفت:

  سلام.کد.AT8450نقدی بر تحلیل شما.اولا سرمایه گذاری درخرید طلای ساخته شده بعلت اجرت ساخت در بلند مدت بالای یک سال شاید جواب دهد.ولی خرید سهام کارشناسی شده ۳۰/در ماه میتواند ارزش افزوده داشته باشد .درضمن کار گزار زیر ۵/ اجرت میگرد.شما طلای ساخته شده بخرتا چندسال دیگه به سود بدون ریسک برسی ما سهام طلایی میخریم سه ماهه به سود میرسیم .ممنون از کاگزاری اگاه/

  ۰
 130. AU0902 گفت:

  چگونه میتوان سرمایه گذاری بدون ریسک را تجربه کرد ایا میشود یا خیر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   سرمایه‌گذاری بدون ریسک، یعنی سپرده گذاری بانک یا صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت. بقیه سرمایه‌گذاری ها دارای ریسک هستند.
   باتشکر

   ۰
 131. AU0343 گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بسیار خوب توضیح داده شده بود
  ممنون

  ۰
 132. AT7265 گفت:

  مرسی از توضیحات مفیدتون. من در چند صندوق واحد دارم. ولی سوالم اینه ایا رتبه بندی کارگزاری ها اثری در راندمان وبازدهی صندوق همون کارگزاری داره؟مثالا من دیدم کارگزاری با رتبه دال صندوق پربازدهی داره ولی رده الف صندوق پر بازدهی نداره علت چیست؟ سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز سابقه مدیریت هر صندوق به صورت بلند مدت (بیش از یک سال) می‌تواند گواه نحوه عملکرد یک صندوق باشد. صرفاً یک سال خاص را نباید مبنا قرار داد.
   باتشکر

   ۰
 133. AT0263 گفت:

  بستگی به میزان ریسک پذیری هر فردی داره...به نظرم خود فرد سرمایه گذاری کنه و مهارت سرمایه گذاریش رو بیشتر کنه در بلند مدت به مراتب پربازده تر خواهد بود.

  ۰
 134. AV0195 گفت:

  من اهل ریسک هستم و دوست دارن سهام رو خودم بخرم

  ۰
 135. AU5671 گفت:

  سلام . در سامانه IB SHOP هم بیشتر این صندوقها بصورت منظم و منسجم ارایه شده و قابل استفاده دوستان میباشد. متشکرم

  ۰
 136. AV3389 گفت:

  در کل صندوق ها برای افرادی هستند که مبتدی هستند و دارای روحیه ریسکپذیری نیستند

  ۰
 137. استیو جابز گفت:

  مطالبی که در مورد صنوق های سرمایه گذاری داده بود مفید بود و در ضمن لینکهایی که معرفی شده بود بابت دسترسی به اطلاعات اولیه در مورد صندوف ها لازم و مفید بود . با تشکر

  ۰
 138. AG7035 گفت:

  سلام
  بی زحمت یک صندوق با درامد ثابت پیشنهاد بدهید

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   صندوق گردشگری که تحت مدیریت کارگزاری آگاه فعالیت می‌کند به شما پیشنهاد می‌شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت صندوق مراجعه فرمایید: www.gbfund.ir

   ۰
 139. محمد1374 گفت:

  سلام.شرایط خرید صندوق مشترک در سهام اگاه برای اتباع خارجی چیه؟ایا کد بورسی لازم داره؟چه مدارکی لازم است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام واحترام
   شما می‌توانید با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه گذرنامه به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و درخواست صدور واحد کنید.

   ۰
 140. محمد 13 گفت:

  سلام.شرایط خرید صندوق مشترک در سهام اگاه برای اتباع خارجی چیه؟ایا کد بورسی لازم داره؟چه مدارکی لازم است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام واحترام
   شما می‌توانید با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه گذرنامه به شعب کارگزاری آگاه مراجعه کرده و درخواست صدور واحد کنید.

   ۰
 141. AP1938 گفت:

  واقعا به دلیل مطلب های جذاب جدید بهروز ممنون

  ۰
 142. AH7337 گفت:

  سلام ممنون از توضیحا تتون
  قصد سرمایه گذاری در صندوق های با فعالیت در سهام را دارم. با مشاوره از کارگزاری پیشنهاد سرمایه گذاری در صندوق آگاه دادند . اما من دنبال صندوقی با پرداخت سود در مدت یک تا سه ماهه را دارم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ صندوق‌های در سهام عمدتاً تقسیم سود ندارند، برای دریافت سود باید در صندوق‌های با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کنید که سالانه حدود ۲۰% سود ایجاد می‌کنند.

   ۰
 143. AW3964 گفت:

  صندوق های سرمایه گذاری یک روش عالی برای فعالیت غیر مستقیم در بورس هست . ولی هنوز بخش زیادی از مردم اطلاعی در این مورد ندارن . جا داره که تبلیغات و فرهنگ سازی بیشتری در این مورد انجام بشه

  ۱
 144. AK9626 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  مطالب کامل و جامع بودن
  هرکسی اهل ریسک نیست میتونه تو صندوق ها شرکت کنه،درامدشم خوبه

  ۰
 145. AV2604 گفت:

  صندوق مطمین و خوبه اما خودمون خرید و فروش کنیم خیلی لذتش بیشتره

  ۰
 146. AV9693 گفت:

  خودمون ترید کنیم یه چیز دیگه هست

  ۰
 147. AP9239 گفت:

  مرسی از اطلاعات خوبی که در اختیارمون قرار میدین. واقعا مرسی.

  ۰
 148. AP9239 گفت:

  به نظر من افراد بعد از مدتی آموزش، وارد بازار بورس بشن و خودشون سبد تشکیل بدن و شاهد بالا رفتن سبدشون باشن بهتر از این هست که در صندوق سرمایه گذاری کنن.

  ۰
 149. AV9377 گفت:

  با سلام خدا قوت میخواستم ایا در سایت آگاه نماد ها بر اساس میزان سود رتبه بندی روزانه میشن؟

  ۰
 150. AU0902 گفت:

  با سلام و خدا قوت
  تشکر می کنیم از بآشگاه بخاطر مطالب خوب و ارزشمند بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری !!۱

  ۰
 151. AJ7000 گفت:

  با سلام. لطفا در مورد خرید آتی سکه و زعفران هم مطلب بزارید. تشکر

  ۰
 152. mohammad.vakili گفت:

  با سلام
  عوامل مختلفی در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری دخیل هست درابتدا باید دید به چه نوعی از سرمایه گذاری علاقه‌مند هستیم.میزان ریسک برای سرمایه گذاری تا حدی در انتخاب نوع صندوق مناسب تاثیرگذار است. که مهمترین ان
  شهرت و اعتبار صندوق سرمایه گذاری
  مدیر صندوق نقشی پررنگ و اساسی در موفقیت عملکرد صندوق سرمایه گذاری دارد.
  یک مدیر خوب، دارایی‌های صندوق را به شکلی متنوع در سبد سرمایه گذاری به کار می‌گیرد
  تنوع و ترکیب سرمایه گذاری در صندوق می‌تواند بازدهی خوب و ریسک کم‌تری را به همراه داشته باشد

  ۱
 153. mohammad.vakili گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  این صندوق‌ها که عمدتاً از سوی کارگزاران رسمی بورس تأسیس می‌شوند، تحت نظارت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و وجوهی را که سرمایه‌گذاران در اختیارشان قرار می‌دهند در سبدهای متنوع سهام و اوراق بهادار دیگر سرمایه گذاری می‌کنند

  ۰
 154. AX7682 گفت:

  باتشکر از مطالب خوب شما
  بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری تازه متوجه بانک و انواع صندوقها شدم خیلی عالی

  ۰
 155. AX7383 گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی مسئولین و کارکنان باشگاه آگاه مطالب کاملا گویا و مفید بود اجرکم عندالله

  ۰
 156. BA1015 گفت:

  با سلام و خدا قوت
  تشکر می کنیم از بآشگاه بخاطر مطلب خوب و ارزشمندتان بابت معرفی انواع صندوق های سرمایه گذاری خوب بود توضیحات شما ممنون

  ۰
 157. حسینعلی گفت:

  با سلام و سپاس از مطالب ارزنده تان
  سوالی که دارم این است که آیا صندوق های سرمایه گذاری طلا همچون عیار، لوتوس و .... همانند شرکت های سهامی بورس، دچار توقف نماد و متوقف ـ ممنوع می شوند برای مدتی؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   صندوق های سرمایه گذاری برای برگزاری مجامع بسته و یا متوقف نمی شوند. تنها در زمان اتمام دوره صندوق ممکن است چند روز فعالیت صندوق متوقف شود تا مجوز ادامه فعالیت از سمت سازمان بورس اعلام شود.
   باتشکر

   ۰
 158. BA3092 گفت:

  سلام
  چرا تو استان همدان کلاسی برگزار نمیشه؟

  ۰
 159. محمد حسین زرندی گفت:

  سلام
  صندوق های EFT کارمزدشون مانند سهامه؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ خرید و فروش این صندوق‌ها معاف از مالیات بوده و برای اطلاع از کارمزد این صندوق‌ها می‌توانید به سایت seo.ir مراجعه کنید.

   ۰
 160. AW6006 گفت:

  سلام
  مطالب مفید و کاربردی بود به ویژه برای کسانی که اطلاعات کافی در زمینه فعالیت در بورس به خاطر ریسک آن ندارد، است.
  تضمین اصل سرمایه و سود منظم در زمان مقرر برای سرمایه گذاران به ویژه در صندوق های با در آمد ثابت قابل توجه است.
  اما متاسفانه در جامعه ما مردم آشنایی کافی با این صندوق ها ندارند و پول خود را در جاهایی سرمایه گذاری می کنند که نتیجه اطمینان بخش از آن ندارند.
  در حالی که در صورت سرمایه گذاری مردم در این صندوق هم برای خود درآمد ثابتی را تحصیل می کنند،هم اصل سرمایه حفظ می شود و هم اینکه موجب رونق کسب و کار ، تولید و کارآفرینی می شود.
  سپاس

  ۱
 161. BC1584 گفت:

  با تشکر از توضیحات خوب و سازندتون بنظر منم صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت بهترین انتخابه .

  ۰
 162. مصطفی گفت:

  در سامانه رسام رتبه بندی صندوق های سهامی رو اعلام میکنن،به نظر شمابر چه اساسی (سهم آشنا) رتبه اول رو داره در صورتی ک بازدهی سال مشترک دماسنج ۲۱۲درصد تا دیروز بوده ولی سهم آشنا تنها ۱۶۳درصد بازدهی رو داره،ممنون میشم راهنمایی بفرمایین،ک این رتبه بندی بر چ اساسی صورت میگیره؟؟؟؟?

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ ۱۵ معیار مورد نظر سامانه مربوطه است که می‌توانید با برقراری تماس با ایشان از آنها مطلع شوید.

   ۰
 163. Sms گفت:

  سلام .
  می تونید معتبرترین و درعین حال پرسودترین
  صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بین المللی که امکان برداشت روزانه و هفتگی رو داشته باشه رو به ما معرفی کنین؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و احترام

   دوست عزیز؛ شما باید به سایت fipiran.com مراجعه کرده لیست صندوق‌های با درآمد ثابت را استخراج کرده و با شعبه هرکدام تماس بگیرید.

   ۱
 164. Ali گفت:

  سلام من چند ماه پیش رفتم بانک ایران زمین رئیس شعبه گفت روز شمار ۲۰ درصد سود میدیم و برای واریز صندوق باید فرم پر میکردم چند ماه که گذشت به صورت اینترنتی باید وارد پنل میشدم برای واریز در صندوق بعد متوجه شدم که ناخواسته وارد سرمایه گزاری در صندوق شدم و روزشماری در کار نبوده و در اصل من واحد خریداری کردم من از نحوه کاری صندوق چیزی نمیدونم آیا واحد هایی که خریداری میشه احتمال هست ارزشش کم و یا زیاد بشه یا اینکه همه ی این صندوق ها زیر نظر بانک خاصی هستند؟؟ یا اینکه نوع کارکرد این نوعدصندوق ها شبیه همه یعنی قیمت واحدشون پایین بالا میشه ؟؟صندوقی هست که ثابت بمونه ؟؟من شناختی ندارم میترسم اون واحد هایی که خریداری کردم ارزشش بیاد پایین اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

  ۱
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   برخی از صندوق های سرمایه گذاری سازوکاری همانند حساب هاب بانکی دارند و از طریق بانک می توان واحدهای صندوق را خرید. و در اکثر مواقع سودی بالاتر از حساب بانکی پرداخت می کنند. شما می توانید نام صندوق مورد نظر خود را جستجو کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

   ۱
 165. وحید گفت:

  سلام داخل سایت صندوق های سهامی،یه بخش هست به نام ماشین حساب بازدهی،من به عنوان مثال بازه ی سه ماهه رو انتخاب کردم و مبلغ رو ده میلیون تومان انتخاب کردم ، سود و اصل پول رو ۱۳ میلیون زد ، خواستم بدونم این ۱۳ میلیون که میگه با احتساب هزینه های کارمزد و این هاست؟یعنی اگر بعد از این سه ماه در خواست ابطال بدم ۱۳ تومن بهم تعلق میگیره یا کمتر میشه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   دوست عزیز، در خصوص سرمایه گذاری در صندوق ها اگر مدت زمان سرمایه گذاری شما در صندوق کمتر از مدت خاصی مثلاً ۳ ماه باشد و در پایان سه ماه بخواهید واحدهای خود را ابطال کنید، مبلغی به عنوان جریمه به شما تعلق خواهد گرفت که از سودی که در ماشین حساب گفته شده کسر نشده که البته مبلغ ناچیزی است. ولی سایر هزینه های غیرمستقیم از سود نمایش داده شده کسر شده و با این احتساب پس از ابطال مبلغی که به شما داده خواهد شد (در صورت عدم جریمه) همانی خواهد بود که مشاهده میکنید.
   در این خصوص برای کسب جزئیات بیشتر میتوانید با شماره تلفن ۸۲۱۵۴۴۰۵ - ۰۲۱
   تماس حاصل فرمایید.

   ۲
 166. رضا گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم،یه سری صندوق های سهامی هستند مثل صندوق امید توسعه که داخل سایتشون نوشته با تقسیم سود ، این تقسیم سود به صورت ماهیانه هستش؟یا در پایان سال مالی پرداخت میشه؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در خصوص استراتژی تقسیم سود هر صندوق باید با کارشناسان مربوط به آن صندوق تماس گرفته و از جزئیات مطلع شوید.

   ۰
 167. Ahmadi گفت:

  با سلام
  صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر سکه طلا که در بورس سهام آنها معامله میشود.
  خرید سهام آنها به منزله خرید واحدهای سرمایه گذاری آنهاست ، یا خیر ؟

  ۰
  • neda biazar گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما با سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر سکه طلا واحد های سرمایه گذاری را خریداری می کنید.

   ۰
 168. غزال گفت:

  با سلام
  ممنونم از مطالب بسیار ارزشمند و جامعتون
  در مورد ضمانت صندوقها توضیح بدهین و اگر صندوقهایی ک ضامن ندارند. و حرف د اخر اسم صندوقها نشانه چیست و در مورد رتبه بندی صندوقها

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   صندوق های با درآمد ثابت اصل پول را تضمین می کنند ولی حد سود ۲۰ الی ۲۲درصدی دارند.
   صندوقهای سرمایه‌گذاری در سهام، حد سود مشخص ندارند و بسته به شرایط خوب اقتصادی ممکن است تا ۵۰درصد هم بازدهی سود داشته باشند ولی از طرف دیگر اصل پول را ضمانت نمی کنند و حتی ممکن است بنا به شرایط نامساعد بازار، افت قیمت هم داشته باشند.
   و حرف د آخر نماد صندوق خاصی بیانگر این است که این صندوق با صندوق درآمد ثابت می باشد.

   ۲
 169. محمد گفت:

  خیلی عالی بود به زبان ساده

  ۱
 170. asad گفت:

  سلام.ممکن است بفرمایید چطور ممکن است بازده یک صندوق سرمایه گذاری (سودی که از محل سرمایه گذاری افراد در بورس اعلام میکند)از بازده بورس آن صندوق در یک بازه زمانی بیشتر شود.من قصد سرمایه گذاری در یکی از این صندوق ها را دارم لذا میخواستم بدونم مفهوم این موضوع چیه و آیا صندوق سود بورسی را تقسیم میکند یا سود صندوق را؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت اطلاع از میزان سود دهی صندوق ها می توانید در ساعات اداری باشماره تلفن های ۸۲۱۵۴۴۰۵ و ۸۲۱۵۴۴۰۶ تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 171. احمد گفت:

  با سلام و تشکر از شما.میخواستم سوالی بپرسم در مورد nav ابطال صندوق قابل معامله در بورس .فرض کنید من ۳۰۰۰ واحد آگاس بخرم با قیمت ۷۲۰۰۰.
  اگر nav ابطال ۷۱۰۰۰ باشه این یعنی چی ؟ و سوال بعدی من بخوام چند روز بعد همین ۳۰۰۰ واحد صندوق رو بفروشم و خریدار روی ۷۵۰۰ باشه ولی nav ابطال ۷۴۰۰ باشه واحد های من با کدام قیمت فروش میره؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری در مورد سوال خود در ارتباط با سود صندوق و نحوه ابطال و صدور واحد های صندوق سرمایه گذاری ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۸۲۱۵۴۴۰۵ خانم رشیدی تماس حاصل فرمائید.

   ۱
 172. رحمان گفت:

  سلام خسته نباشید.
  امیدوارم به سوالم جواب بدین.
  فرض کنید ما یه مقداری تو صندوق سرمایه گذاری سهام سرمایه گذاری کردیم یا تو صندوق ثابت سوالم اینه این سرمایه گذاری میتونه سه یاچهار ماه باشه یا فقط یک ساله هست.واینکه میتونیم حتی تو یک ماه هم ابطال بزنیم یا نه.
  سپاس

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   صندوق مشترک عقیق و صندوق مشترک آگاه مبتنی بر صدور و ابطال می باشد و در صورتی که در کمتر از سه ماه تمایل به برداشت داشته باشید حدود ۱ الی ۵ درصد کارمزد که به صورت متغیر برای ابطال واحد های صندوق مشترک آگاه و صندوق مشترک عقیق تعلق می گیرد.

   ۰
 173. مملی گفت:

  سلام وقت بخیر من میخام وارد صندوق با درآمد ثابت بشم حدود یه میلیارد وارد کنم فقط یه سوال اگه من بخام زمانی سرمایه مو بیرون بکشم چه مدت زمانی طول میکشه پول به حسابم برگرده ممنون میشم پاسخ بدید؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری در ارتباط با سرمایه گذاری در صندوق لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ بخش صندوق کارگزاری تماس حاصل فرمائید.

   ۲
 174. محمد علی گفت:

  سلام
  عملکرد صندوقهای با در امد ثابت چگونه است؟ نمونه این صندوق در کارگزاری اگاه کدام است؟ در این صندوقها اگر برای چند روز مثلا یک هفته واحدهای ان خریدار و سپس ابطال شود ایا سودی تعلق میگیرد؟(مانند روز شمار بانکها)

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۳ بخش صندوق از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۰
 175. رمضان اصغری گفت:

  ضمن سلام و عرض ادب
  سوالم اینه اگه کسی ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ت پول در صندوق سرمایه گذاری ثابت بذاره سود ماهیانه اون این پول در صندوق سرمایه گذاری سهام باشد صندوق در ضرر اون نسبت ۷۰ به ۳۰ را قبول میکنه

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   صندوق‌های سرمایه گذاری ثابت، صندوق‌هایی با میزان رشد مشخص هستند. درواقع، با خرید هر واحد از این صندوق‌ها از قبل می‌دانید که چقدر درآمد به دست خواهید آورد. این نوع از صندوق‌ها، ۷۰ تا ۹۰ درصد از سرمایه‌شان را در سپرده‌های بانکی، اوراق مشارکت، اوراق بهادار و… سرمایه گذاری می‌کنند. درصد باقی‌مانده هم بنا به تصمیم مدیر صندوق در فعالیت‌های بورس سرمایه گذاری خواهد شد. حداقل سود در این نوع از صندوق‌ها تضمین‌شده است و در دوره‌های مشخص زمانی (مثلاً ماهیانه یا پایان هر ۲ ماه و…) سود حاصل از سرمایه گذاری در صندوق را به سرمایه گذاران پرداخت می‌کنند.

   ۰
 176. مصطفی گفت:

  توضیحاتتون مبسوط بود، بعضی نکات برای شما واضحه و شاید نیازی به توضیح اون ندونید. ولی برای من که میخوام ببینم آیا صندوق سرمایه گذاری بدرد من میخوره یا نه، بهتره همون اول مشخض کنید حداقل سرمایه گذاری چقدره؟ چطوری سرمایه گذاری کنم؟ و در صد ریسک چقدره؟
  خب مورد دوم و سوم رو خوب توضیح دادید. اما مورد اول رو من از پاسخهای شما به سوالات متوجه شدم، به نظرم این مورد رو هم به مطلب اصلی اضافه کنید.

  ۰
  • Agah7 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شما تمایل داشته باشید در صندوق های etf سرمایه گذاری نمائید که با داشتن کد بورسی و دسترسی به سامانه معاملاتی قابل خرید و فروش هستند و در صورتی که تمایل دارید در صندوق هایی که مبنی بر صدور و ابطال هستند ، سرمایه گذاری نمائید باید واحد های صندوق را خرید و فروش نمائید.میزان پول برای سرمایه گذاری در صندوق های etf حداقل ۵ میلیون ریال و برای صندوق مشترک آگاه قیمت صدور هر واحد سرمایه گذاری۳۷۲,۳۶۶,۲۷۲ ریال و قیمت ابطال هر واحد سرمایه گذاری ۳۶۹,۹۴۱,۸۴۰ ریال است.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: