سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!

 • ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
 • Agah
 • ۱۳۳ نظر
 • ۳۳۳۱۷ مشاهده
سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!

بازگشت اعتبار از ۱۶ بهمن در بآشگاه 

کارگزاری آگاه به منظور حفظ هرچه بیشتر حقوق مشتریان خود، اقدام به ارائه سرویس بازگشت اعتبار نموده است. در مطلب “روش دریافت اعتبار معاملاتی در بورس اوراق بهادار از کارگزاری آگاه” نحوه و شرایط دریافت اعتبار از کارگزاری آگاه به تفصیل بیان شده است. اما افرادی که از خدمات اعتباری کارگزاری استفاده می‌کنند، با یک سوال مهم مواجه هستند:

یک بسته اعتباری ۳ ماهه با ارزش ۵ میلیون تومان تهیه کرده‌ام؛ اما فقط ماه اول و ماه سوم از آن استفاده نمودم. آیا بابت یک ماهی که از اعتبار استفاده نکرده‌ام، هزینه آن یک ماه به من برگشت داده می‌شود یا خیر؟

امروز خدمت مشتریان گرامی اعلام می‌کنیم که یکی از سرویس‌های جدید بآشگاه کارگزاری آگاه با نام “بازگشت اعتبار” راه اندازی شده است. با استفاده از این خدمت نوین بابت اعتبار استفاده نشده در طول دوره بسته اعتباری، هزینه بخش استفاده نشده بسته به مشتری بازگرداننده می‌شود.

سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!نکته مهم: “بازگشت اعتبار” به‌صورت روزانه برای مشتری محاسبه شده و در پایان هر هفته به حساب وی در بآشگاه برگشت داده می‌شود. بنابراین محاسبه اعتبار استفاده نشده روزانه و واریز آن هفتگی خواهد بود.

برای روشن شدن مطلب و نحوه محاسبه نگاهی می‌کنیم به سوالی که ابتدای همین مطلب بیان کردیم:

آقای محمدی مشتری کارگزاری آگاه، بسته ۵۰ میلیون ریالی ۳ ماهه (ملاک محاسبه برای هر ماه، ۳۰ روز است) با تاریخ اعمال ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ از بآشگاه دریافت کرده است. هزینه دریافت این بسته اعتیاری برابر با ۲,۶۲۵,۰۰۰ ریال یا ۲۶۲,۵۰۰ تومان است.

طبق نکته مهمی هم که بیان شد، این محاسبه به صورت روزانه و در پایان هر هفته انجام می‌شود. پس در این مثال ما هفته اول را محاسبه می‌کنیم. هفته‌های دیگر نیز به همین روش محاسبه خواهد شد.

اولین کار این است که هزینه اعتبار برای هر روز مشخص شود:

هزینه یک روز = تعداد روز دوره استفاده ÷ هزینه کل بسته

ریال ۲۹,۱۶۷ = ۹۰ ÷ ۲,۶۲۵,۰۰۰

فرض می‌کنیم نحوه استفاده از اعتبار ۵۰ میلیون ریالی توسط آقای محمدی طبق جدول زیر باشد:

ردیف تاریخ روز مقدار اعتبار استفاده شده مقدار اعتبار استفاده نشده هزینه اعتبار استفاده شده هزینه اعتبار استفاده نشده
۱ ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ شنبه ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۰ ۲۹,۱۶۷ ۰
۲ ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ یکشنبه ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲۵,۰۰۰,۰۰۰  ۱۴,۵۸۴ ۱۴,۵۸۳
۳ ۴۱۳۹۵/۱۱/۰۴ دوشنبه ۱۶,۶۶۶,۶۶۷ ۳۳,۳۳۳,۳۳۳ ۹,۷۲۲ ۱۹,۴۴۵
۴ ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ سه شنبه ۰ ۵۰,۰۰۰,۰۰۰  ۰ ۲۹,۱۶۷
۵ ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ چهارشنبه ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۰ ۲۹,۱۶۷ ۰
۶ ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ پنجشنبه ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۰ ۲۹,۱۶۷ ۰
۷ ۱۳۹۵/۱۱/۰۸ جمعه ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۰ ۲۹,۱۶۷ ۰
۸ ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ مجموع ۱۴۰,۹۷۴ ۶۳,۱۹۵

بنابراین مبلغ ۶۳,۱۹۵ ریال به عنوان اعتبار استفاده نشده یا بازگشت اعتبار این بسته در پایان هفته اول به حساب بآشگاه آقای محمدی واریز می‌شود.

در محاسبه بازگشت اعتبار، روزهای پنجشنبه و جمعه نیز لحاظ خواهد شد. هزینه اعتبار استفاده نشده، شنبه هر هفته به حساب بآشگاه مشتریان واریز می‌شود.

بازگشت اعتبار در فرآیند انتقال اعتبار

همانطور که مستحضرید، یکی دیگر از سرویس‌های بآشگاه کارگزاری آگاه، امکان “انتقال اعتبار” است. چنانچه در مطلب بیان شد، مشتریان کارگزاری آگاه می‌توانند بسته‌های اعتبار را خودشان دریافت کرده یا به دوستان و آشنایان خود منتقل کنند.

در زمان انتقال اعتبار نیز مشتری انتقال‌دهنده می‌تواند مشخص کند که بازگشت اعتبار به حساب بآشگاهی استفاده کننده اعتبار واریز شود یا حساب بآشگاه خودش. به عبارت دیگر می‌توانیم مشخص کنیم که بازگشت اعتبار به حساب چه کسی منظور شود.
در زمان انتقال اعتبار، بازگشت اعتبار به‌صورت پیشفرض به استفاده کننده از اعتبار تعلق می‌گیرد؛ اما انتقال دهنده می‌تواند خود را به عنوان گیرنده بازگشت اعتبار مشخص نماید.

جمع‌بندی

با استفاده از سرویس “بازگشت اعتبار”، فقط به اندازه اعتبار مصرفی هزینه محاسبه خواهد شد و مابقی هزینه به شما مسترد می‌شود.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

133 پاسخ به “سرویس جدید اعتبار معاملاتی آگاه: بازگشت اعتبار مصرف نشده!”

 1. rahimi93 گفت:

  سلام
  من دقیقا متوجه موضوع نشدم
  مثلا اقای محمدی مثال بالا در روز دوم بهمن کل اعتبار خرید و سپس بفروشد و مثلا روز بعد دوباره اگه نصف آن فقط خرید کنه آن موقع مشمول نصف هزینه اعتبار استفاده نشده ان روز گردد؟
  ویا به عبارتی دیگه اگه کسی اصلا از اعتبار استفاده نکند کل هزینه در زمان سررسید اعتبار عودت میگردد؟

  ۰
 2. rayan_mohammad گفت:

  سلام
  طرح بسیار خوبی است و به عدالت نزدیکتر،
  اگر امکان این بود که به صورت آنلاین قرارداد اعتباری منعقد شود بسیار عالی می شد.

  ۱۵
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز بعلت حساسیت بالای این نوع قرارداد و نیز الزام به ثبت اصل امضاء و اثر انگشت شما، به منزله قبول مفاد و شرایط آن، لازم به حضور مشتری جهت انعقاد قرارداد اعتباری است.

   ۱
   • قباد فرامرزی گفت:

    با سلام درسته واسه اعتبار امضا اصلی با اثر انگشت لازمه اما لااقل تعیین مقدار اعتبار بدلخواه مشتری انلاین بزارین من الان خودم ۱۰میلیون در ماه انتخاب کردم که هتوزم ۴بیشتر نگرفتم چون بقول یکی از مشتریا پول خرید بسته جور نمیشه اما این یک مساله و مساله بعدی چرا برای تسویه سه روز زودتر سهم بفروشیم مگه پول فروش سهم در حساب کارگزاری نیس پس پول بسته تا اخر وقت کاری همان روز باشه مثلا من تسویه در روز۱۴فروردین پس من همون روز وقت داشته باشم نه اینکه من از ۱۰فروردین سهاممو حراج کنم این خیلی بی انصافیه اصلا اعتبار ندین بهتره

    ۱۷
 3. n15476 گفت:

  سلام
  همیشه کارگزاری آگاه خدمات نوین ارائه می دهد و حامی مشتری هست و با این روش تعداد مشتریان خود را افزایش داده و در نتیجه سقف معاملات در این کارگزاری افزایش یافته و اعتبار آن نیز در سازمان بورس بالا می رود.
  متشکر

  ۱۵
 4. amin00356 گفت:

  بسیار امتیاز خوبی است و به مشتریان و به کاربران کمک میکند که در زمان مناسب از خدمات استفاده کنند

  ۵
 5. agah02772 گفت:

  سلام از اطلاعات بالا سپاسگزارم.از زحمات شما سپاسگزارم.....

  ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید:

1 2 3 15