چگونه یک کارگزار بورس اوراق بهادار، انتخاب کنیم؟

 • ۲۸ مهر ۱۳۹۴
 • Agah
 • ۱۴۶ نظر
 • ۱۵۲۰۷۷ مشاهده
بورس اوراق بهادار, خرید و فروش اوراق بهادار, خرید آنلاین سهام, کارگزاری آگاه, روش های معامله, قرارداد اینترنتی, کد سهامداری بورس, کدمعاملات برخط, خرید و فروش سهام, انواع بازار، بازار اولیه، بازار ثانویه، بازارپولی، بازار سرمایه ای، عرضه اولیه، انتخاب کارگزاری، تخصیص اعتبار، تخفیف کارمزد، رتبه بندی کارگزاران

برای انجام معاملات امن و آسان در بازار بورس اوراق بهادار و بورس کالا، تنها دریافت کد معاملاتی بورس و کد معاملات برخط (آنلاین) کافی نیست؛ بلکه انتخاب یک کارگزار خبره در بورس اوراق بهادار و کالا، از عوامل تاثیرگذار در کسب تجربه خرید و فروش‌های مطمئن در بازار سرمایه به شمار می‌آید. قصد داریم در این مطلب نکات سودمندی را در اختیار شما سرمایه‌‌گذاران محترم قرار دهیم تا امکان انتخاب یک کارگزار مناسب و کارآمد را برایتان سهل نماید.

دانلود ویدیو

اگر شما از افرادی هستید که به تازگی وارد بازار سرمایه (در بخش خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی) شده‌اید و یا به دنبال تغییر کارگزار خود در معاملات اوراق بهادار هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب پیش رو را تا انتها بخوانید تا با استفاده از نکاتی که در ادامه خواهد آمد و در نظر گرفتن فاکتورهای اساسی‌، بتوانید به راحتی کارگزار خود را از میان کارگزاران موجود انتخاب نمایید.

در وهله اول باید توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در بازار بورس اوراق بهادار یا بازار فرا‌بورس نیاز به کسب اطلاعات در ابعاد مختلفی دارد، بنابراین  اگر  تمایل دارید در این حوزه به فعالیت بپردازید، لازم است اطلاعات کافی به دست آورید.

همانطـور که برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در بانک‌ها، نیاز به افتتاح حساب و دریافت شماره حساب بانکی از شعب یکی از بانک‌ها داریم؛ برای سرمایه‌گذاری و شروع انجام معاملات در بازار بورس اوراق بهادار نیز نیازمند مراجعه به شعب یکی از کارگزاری‌‌‌ها و اخذ کد معاملاتی (کد بورسی، کد سهامداری) هستیم.

چنانچه در مطلب “نحوه‌ی اخذ کد سهامداری و کد معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار” ذکر شد که برای دریافت کد معاملاتی، می توانید با در دست داشتن مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی، به یکی از کارگزاران رسمی بورس اوراق بهادار تهران مراجعه کنید و نسبت به اخذ کد معاملاتی خود اقدام نمایید. خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی در بازار فقط توسط کارگزاران رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار امکان‌پذیر است و شما نمی‌توانید به‌طور مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام یک شرکت در بازار بورس یا فرا بورس کنید. در واقع کارگزار واسط و حلقه ارتباطی شما و بازار بورس (اوراق بهادار، کالا و یا انرژی) است و عملاً معاملات سهام به واسطه کارگزار انجام می‌شود. کارگزاران در انجام معاملات نقش نماینده خریدار یا فروشنده را ایفا می‌کنند. کد معاملاتی نیز نشان‌دهنده هویت شما در بازار بورس اوراق بهادار تهران بوده و شما در این بازار با کدمعاملاتی خود شناخته می‌شوید. بنابراین به عنوان یک سرمایه‌گذار برای معامله در بازار بورس نیاز به دریافت کد معاملاتی (کد بورسی یا همان کد سهامداری) از یک کارگزار رسمی دارید.

در حال حاضر ده‌ها کارگزاری متفاوت وجود دارد که  برای گرفتن کد سهامداری می‌توانید به شعب یکی از این کارگزاری‌ها در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید. معمولاً سرمایه‌گذاران و فعالان همیشگی بازار بورس با کارگزار معینی کار می‌کنند. حال سوال مهم این است که چگونه می‌توان کارگزار خود را بر اساس معیارهای مختلف انتخاب کرد؟

 

در ابتدا لازم است فهرست و مشخصات کارگزاران فعال  دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را مورد مطالعه قرار داد.

پس از مشاهده اسامی و مشخصات کلی کارگزاری‌ها (که تعداد آن‌ها در حال حاضر ۱۰۷ مورد است) باید در جستجوی پاسخ این سوال بود که:

کدام کارگزاری خدمات مورد نظر من را بهتر تامین خواهد کرد و این کارگزاری طبق گزارش رتبه بندی سازمان بورس و اوراق بهادار، در چه جایگاهی قراردارد؟  بنابراین ۲ موضوع کلی مورد نظر است:

۱- ارائه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذار توسط کارگزاری

۲- کسب رتبه قابل قبول توسط کارگزاری در بررسی‌های صورت‌گرفته و آمارهای منتشره از سوی سازمان بورس اوراق بهادار

برای روشن شدن مطلب، نکات مورد نظر در هر یک از موضوع‌های مذکور را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

۱- ارائه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذار توسط کارگزاری

الف)  ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف (جامعیت کارگزار)

ب)  دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزار

پ)   تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری

ت)  سامانه معاملات برخط (آنلاین)

ث)  تحلیل، مشاوره و آموزش

 ج)   خدمات پشتیبانی

 چ)  صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

الف) ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف (جامعیت کارگزار)

برخی از کارگزارها فقط در یک حوزه خاص (مثلاً بورس اوراق بهادار، بورس کالا یا بورس انرژی) به ارائه خدمات مشغول هستند. بنابراین چنانچه شما تمایل به خرید و فروش سهام شرکت‌ها داشته باشید نمی‌توانید از یک کارگزار صرفاً بورس کالا خدماتی دریافت نمایید. یا اگر تصمیم به معامله در بورس کالا داشته باشید، نمی‌توانید از کارگزاری صرفاً بورس اوراق بهادار کمک بخواهید و نیاز خواهید داشت در هر حوزه به کارگزاری مراجعه نمایید که امکان ارائه خدمات مربوطه را داشته باشد. علاوه بر این درنظر بگیرید که ممکن است به عنوان یک سرمایه‌گذار در بورس اوراق بهادار، علاوه بر دریافت خدماتی از قبیل انجام معاملات حضوری و آنلاین بورس اوراق بهادار، نیاز به خدمات اضافه تر همچون مشاوره یا سبدگردانی نیز داشته باشید. در این صورت اگر کارگزاری شما فاقد مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار باشد، نمی‌توانید خدمت مورد نظر را از این کارگزاری دریافت نمایید. بنابراین لازم است کارگزاری را انتخاب نمایید که مجوزهای لازم را برای ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، اطلاعات موجود و مجوزهایی را که کارگزاران تا پایان سال ۱۳۹۴ از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده‌اند را مشاهده و بررسی نمایید تا امکان انتخاب کارگزاری که از جامعیت کافی برخوردار است، آسان‌تر شود.

فایل شماره ۱: اطلاعات و مجوزهایی را که کارگزاران تا پایان سال ۱۳۹۴ از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده‌اند.

همانطور که در ابتدا گفته شد، به غیر از مجوزهای دریافتی توسط کارگزاران موارد دیگری هم وجود دارد که در انتخاب شما نقش مهمی خواهند داشت و درد ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت.

ب) دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزاریirmap

شاید از اولین سوالاتی که برای یک سرمایه‌گذار، بخصوص هموطنان خارج از تهران، ممکن است ایجاد شود این است که “کدام کارگزاری در محل سکونت من شعبه دارد؟” برای پاسخ این سوال لازم است به سایت کارگزاری‌ها مراجعه کرده و لیست نزدیک‌ترین شعب کارگزاری‌ها را استخراج کنید. تهیه فهرستی کامل از شعب کارگزاران فعال، کار سختی است. چراکه تعداد کارگزاری‌ها وشعب آن ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف کاهش یا افزایش یابد. با ذکر این نکته که بهترین مرجع برای اطلاع از شعب فعال هر کارگزاری، مراجعه به سایت آن کارگزاری است، فهرستی از شعب کارگزاری‌های موجود در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

فایل شماره ۲: فهرست شعب کارگزاران فعال

علاوه بر این برای اطلاع از شعب هر کارگزاری در محل سکونت خود می‌توانید به صفحه مربوط به شعب شرکت‌های کارگزاری شهرستان‌ها، در سایت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار مراجعه نمایید. باتوجه به اینکه صفحه مذکور نیز ممکن است با تاخیر به روزرسانی شود، بار دیگر توصیه می‌شود برای اطمینان از وجود نزدیک‌ترین شعبه به محل سکونت خود، از سایت کارگزاری مورد نظر استفاده کنید. اصولاً کارگزارانی که به دنبال ارائه خدمات وسیع‌تری به مشتریان خرد هستند، شعب بیشتری در سطح کشور دایر می‌کنند. دقت نمایید که مشتریان خرد به معنای همه سهامداران یا سرمایهگذاران حقیقی است که اقدام به فعالیت در بورس مینمایند. در مقابل، مشتریان حقوقی وجود دارند که عموماً حسب روابط یا ضوابط با کارگزاران خاصی کار میکنند. از منظر مشتریان حقیقی، کارگزار با تمرکز بر مشتریان حقیقی در اولویت باید باشد زیرا کارگزار متمرکز بر مشتریان حقوقی احتمالاً خدمات با کیفیتی به مشتریان حقیقی ارائه نخواهد کرد. تعدد شعب کارگزار نیز نشانهای بر این موضوع است.

فراموش نکنید که کارگزاران برای ارائه خدمات به مرور زمان به سمت الکترونیکی شدن پیش میروند. لذا انتظار میرود اهمیت این فاکتور به مرور زمان کمتر شود. به عنوان مثال در همین راستا کارگزاری آگاه به منظور سهولت در امر دریافت کد بورسی یا کد آنلاین سامانه ای را با نام آگاه اکسپرس راه‌اندازی نموده است که امکان دریافت کد سهامداری و معاملات برخط آن را به‌صورت غیرحضوری برای سرمایه گذاران فراهم نماید.

پ) تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری

۳۶۴۷۲۶_low

مورد حائز اهمیت بعدی که توسط اغلب سرمایه‌گذاران در انتخاب کارگزار مد نظر قرارمی‌گیرد، تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری (تخصیص اعتبار) است. همانطور که می‌دانید طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، کارگزاران بابت خدماتی که به شما می‌دهند در هنگام خرید و فروش اوراق بهادار مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت می‌نماید (از مبلغی که به عنوان کارمزد در هر خرید با فروش کسر می‌شود ۰٫۰۰۴آن، کارمزد کارگزاری است). برخی کارگزاران با توجه به استراتژی‌های سازمانی و گروه مشتریان خود، بخشی از این کارمزد را به عنوان تخفیف به مشتریان خود عودت می‌دهند که به‌طور معمول این تخفیف در اختیار مشتریان بزرگ قرار می‌گیرد. البته چنانچه گفته شد، اعمال تخفیف کارمزد بر اساس استراتژی و رویه کارگزاری‌ها متفاوت است و ممکن است برخی کارگزاری‌ها هیچ تخفیف کارمزدی برای مشتریان خود در نظر نگیرند و یا برعکس آن، برخی کارگزاری‌ها طبق یک روش مشخص این تخفیف را در اختیار تمام مشتریان خود قرار دهد.

تخصیص اعتبار نیز همانند تخفیف کارمزد یک فرآیند درون سازمانی برای کارگزاری‌ها محسوب می‌شود. یعنی ممکن است در برخی کارگزاری‌ها  وجود داشته باشد یا برای برخی مشتریان در نظر گرفته شود. اعتبار در واقع وجهی است که با ساز و کاری مشخص به امانت در اختیار مشتری قرار می‌گیرد تا وی اقدام به خرید سهام نموده و پس از زمان مشخص، وجه تخصیص داده شده را تسویه نماید.

اما برحسب استراتژی برخی کارگزاری‌ها، دوخدمت مذکور در اختیار تمام مشتریان (حقیقی و حقوقی) حسب گردش معاملاتی، قرارمی‌گیرد. به طور غالب، کارگزاران دارای باشگاه مشتریان، برنامه مدونی برای ارائه تخفیف یا اعتبار به همه مشتریان دارند. لذا بسیار ضروریست پیش از انتخاب کارگزار، به عنوان یک سرمایهگذار حقیقی از وجود باشگاه مشتریان در کارگزار خود مطمئن شوید. بهترین روش برای اطلاع  از استراتژی کارگزاری‌ها در زمینه ارائه این‌گونه خدمات، مراجعه به سایت آن‌ها است. همانطور که گفته شد در غالب موارد این خدمات در قالب باشگاه مشتریان، عرضه و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

در این بخش نیز پیشنهاد می‌شود کارگزاری را انتخاب کنید که خدمات مذکور را با روشی مشخص در اختیار همه مشتریان قرار می‌دهد. چه شما یک مشتری خرد با حجم سرمایه کم باشید یا یک مشتری کلان با حجم سرمایه زیاد؛ چه در مرکز استان باشید یا در نقاط دوردست، ضروری است که خدمات مورد نیاز خود را در قالبی معین و عادلانه دریافت نمایید.

ت)  سامانه معاملات برخط (آنلاین)

online-tradindبا گسترش استفاده از رایانه و جایگزینی روش‌های نوین و الکترونیک به جای روش‌های سنتی و دستی در دنیا، نیاز به ابداع روش جدیدی برای انجام معاملات در بازار بورس اوراق بهادار احساس شد. از این رو ثبت سفارش (اعم از خرید و فروش)، دریافت گردش حساب، بررسی سبد دارایی، درخواست واریز وجه و سایر امور مربوط به خرید و فروش سهام، که پیشتر به‌صورت حضوری انجام می‌شد، از طریق معاملات آنلاین (برخط) میسر شد. سامانه معاملات آنلاین که توسط کارگزاری‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، یکی از وجوه تمایز بین آنان به شمار می‌رود و انتخاب کارگزاری که یک نرم‌افزار معاملات آنلاین مناسب را برای انجام معاملاتی امن و آسان در اختیارتان قراردهد، یکی از نکات مهم و اساسی خواهد بود. در حال حاضر اصلیترین نرم‌افزار‌های موجود که کارگزاری‌ها برای خرید و فروش آنلاین سهام در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند به شرح زیر است:

هر کدام از این نرم‌افزارها ویژگی‌های خاص خود را دارند که با یک جستجوی ساده می‌توان به برخی از قابلیت‌های این نرم‌افزارها پی برد. می‌توانید با کلیک بر روی نام هر نرم‌افزار، توضیحاتی را درخصوص آن نرم‌افزار مطالعه کنید. توجه داشته باشید که تعدادی از نرم‌افزارهای آنلاین موجود اختصاصی هستند؛ به این مفهوم که به کارگزاری خاصی تعلق دارند و تنها مشتریان آن کارگزاری امکان استفاده از نرم‌افزار را دارند. علاوه بر این تعدادی از کارگزاری‌ها علاوه بر نسخه تحت ویندوز سامانه آنلاین خود، با ارائه نسخه اندروید و یا  iOS آن، توانسته‌اند در جلب رضایت مشتریان موفق‌تر از سایرین ظاهر شوند.

برای اطلاع از اینکه نرم‌افزار مورد استفاده هر کدام از کارگزاری‌ها چیست، فهرستی از کارگزاران و نرم‌افزار آنلاین مورد استفاده آنها به همراه نرم افزار موبایل در فایل اکسل زیر ذکر شده است که در اختیار شما قرار می‌گیرد.

فایل اکسل شماره ۳: فهرست کارگزاران بر اساس نرم‌افزار معاملات برخط مورد استفاده

ث)  تحلیل، مشاوره و آموزش

myi-coursesبی شک یکی از نیازهای سرمایه‌گذاران در بورس اوراق بهادار، استفاده از خدمات مشاوره‌ای است؛ این خدمات از نحوه کدگیری، چگونگی انجام معاملات و استفاده از سامانه‌های مربوطه گرفته تا تحلیل سهام شرکت‌‌ها و مشاوره درخصوص خرید و فروش، همه و همه جزو نیازهای شما در امر سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. ارائه مشاوره و مدیریت پرتفوی مشتریان (سبدگردانی)، از جمله خدمات دیگری است که کارگزاری‌ها می‌توانند در اختیار مشتریان خود قرار دهند. شایان ذکر است که ارائه این خدمات تنها از سوی کارگزارانی قانونی و امکان‌پذیر است که مجوز مربوط به خدمات مذکور را داشته باشند. لذا چنانچه کارگزاری مجوزهای مربوطه را نداشته باشد، سرمایه‌گذار خود موظف خواهد بود که به بررسی و تحلیل سهام و صنایع بپردازد؛ در حالی که ممکن است دانش یا تجربه کافی را در این خصوص نداشته باشد. پس توصیه ما این است که در انتخاب کارگزار خود، دارا بودن مجوز مشاوره و سبدگردانی او را در نظر داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است گرفتار کارگزاری شوید که بدون مجوز و مسئولیت تحلیل و مشاورهای ارائه میکند که هزینه زیان حاصل از آنرا شما خواهید پرداخت.

علاوه براین ارتقاء سطح دانش فعالان بازار سرمایه در سطوح ابتدایی تا پیشرفته نیز بخشی از حوزه فعالیت کارگزاری است که در این زمینه لازم است کارگزاری مجوز “موافقت اصولی برگزاری دوره‏‌های آموزشی” را از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران اخذ کرده باشد. لذا برگزاری دوره‌های آموزشی و نشست‌های عمومی و تخصصی مولفه دیگری برای شناسایی یک کارگزاری مناسب است که می‌تواند بخشی دیگر از نیازهای شما را به عنوان یک سرمایه‌گذار بازار بورس اوراق بهادار و کالا پوشش دهد.

ح) خدمات پشتیبانی

دریافت خدمات پشتیبانی یکی دیگر از نیازهای سرمایه‌گذاران بازار بورس اوراق بهادار به شمار می‌رود. در صورت بروز مشکلات و مواجه شدن با پرسش‌های متعدد فنی و عمومی، دریافت خدمات پشتیبانی برای بررسی و رسیدگی به درخواست‌های شما ضروری است. این بررسی و رسیدگی هم به لحاظ زمانی و هم به لحاظ کیفیت از اهمیت برخوردار است. پشتیبانی ممکن است به صورت مرکز تماس، تلفنی و یا اینترنتی انجام شود. ارائه خدمات پشتیبانی مربوط به سامانه آنلاین،سفارش‌های تلفنی یا اینترنتی و مواردی از این قبیل نیاز به وجود متخصصین حرفه‌ای و واجد شرایط دارد.

ج)  صندوق‌های سرمایه‌گذاری

۲۰۱۵-۱۰-۱۹_۱۲۵۳۴۱وجود صندوق‌های سرمایه‌گذاری (که در مطلبی جداگانه به توضیح آن پرداخته خواهد شد)، نشان‌دهنده توانایی و عملکرد کارگزاری‌ها در بازار سرمایه است. با توجه به این نکته، مطالعه در وضعیت و تعداد صندوق‌‌ها، بررسی عملکرد، بازده و مقایسه کمی و کیفی آن‌‌ها در شرایط مختلف بازار و بازه‌های زمانی متفاوت، معیاری مناسب در انتخاب یک کارگزاری موفق خواهد بود. صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حال فعالیت و گزارش ماهانه عملکرد آن‌ها از طریق سایت سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شده و در دسترس همگان قرار دارد. پیشنهاد ما این است که پیش از انتخاب یا تغییر کارگزار خود، گزارش‌های مذکور را مطالعه و بررسی نماید.

۲- کسب رتبه قابل قبول توسط کارگزاری در بررسی‌های صورت‌گرفته و آمارهای منتشره از سوی سازمان بورس اوراق بهادار

مورد بعدی که می‌تواند به شما کمک کند تا از بین ۱۰۷ کارگزار فعال بازار سرمایه ایران، تعدادی را برای انتخاب نهایی فیلتر نمایید، رتبه بندی کارگزاران از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار است. در پایان بررسی‌های صورت‌گرفته برای آنکه از انتخاب خود مطمئن شوید، لازم است از جایگاه کارگزار خود در بین ۱۰۷ کارگزار فعال آگاه شوید. برای این منظور سازمان بورس و اوراق بهادار تقریباً هر ساله گزارشی از وضعیت کارگزاران ارائه می‌دهد که در این گزارش، کارگزاران بر اساس معیارهای مختلفی (از جمله خدماتی که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند) تقسیم‌بندی شده و رتبه‌بندی می‌شوند.

رتبه‌بندی موجود برای کارگزاری‌ها در ۴ عنوان “الف ، ب ، ج ، د” صورت گرفته است که رتبه “الف” بالاترین و رتبه “د” پایین‌ترین رتبه است. علاوه بر این گروهی از کارگزاری‌ها ممکن است با عنوانی به نام “عدم شمول رتبه بندی” معرفی شوند؛ این مورد بیانگر آن است که با توجه به معیارهای مورد نظر سازمان بورس و اوراق بهادار هنوز موفق به اخذ رتبه مورد نظر سازمان نشده اند.

طبق آخرین رتبه بندی کارگزاران اوراق بهادار مربوط به سال ۱۳۹۳ که توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در سایت رسمی این سازمان منتشر شده است، از بین ۱۰۷ کارگزار موجود، ۵۲ کارگزار موفق به اخذ رتبه “الف” شده اند که  اسامی این کارگزاران به شرح زیر است:

آگاه، آینده نگر خوارزمی، آبان، آراد ایرانیان (گلچین)، اردیبهشت ایرانیان، ارگ هومن، امین آوید، ایساتیس پویا، بانک اقتصاد نوین، بانک پاسارگاد، بانک تات (سهام اندیشه برتر)، بانک تجارت، بانک توسعه صادرات، بانک دی، بانک رفاه کارگران، بانک سامان، بانک سپه، بانک صادرات، بانک صنعت و معدن، بانک کارآفرین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک ملت، بانک ملی ایران، بهمن، بورس بهگزین، بورس بیمه ایران، بورسیران، پارس گستر خبره، پارس نمودگر، پارسیان، تامین سرمایه نوین، تدبیرگران فردا، تدبیرگر سرمایه، توسعه اندیشه دانا (موحدان)، توسعه سهند، توسعه فردا، حافظ، خبرگان سهام، دنیای خبره، راهنمای سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاری ملی ایران، سرمایه و دانش، سهم آشنا، صبا تأمین، فارابی (عمران)، کالای خاورمیانه، مبین سرمایه، مفید، مهرآفرین، نهایت نگر و نواندیشان بازار سرمایه.

رتبه‌بندی کارگزاران (بورس اوراق بهادار یا کالا) در سال‌های مختلف نیز در صفحه رتبه‌بندی شرکت‌های کارگزاری مربوط به سایت سازمان بورس و اوراق بهادار قابل مشاهده است. این اطلاعات به شما کمک خواهد نمود تا از بین ۱۰۷ کارگزاری که در بازار بورس اوراق بهادار فعالیت دارند، کارگزاری خبره، آگاه و مطمئن را برای خود انتخاب نمایید.

برای ثبت نام در دوره مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس کلیک نمایید:

جمع‌بندی

از منظر یک مشتری حقیقی (خرد) بازار سرمایه یا سرمایهگذاران از ۱۰۰ هزار تومان تا نهایتاً چند میلیارد تومان بورس، انتخاب یک کارگزار قابل اتکا بسیار ضروری است. تمرکز استراتژی کارگزار بر مشتریان حقیقی نیز باید یکی از مهمترین فاکتورهای تصمیمگیری باشد در غیر این صورت ممکن است همواره اولویت کمتری در دریافت خدمات داشته باشید. به طور کلی جامعیت کارگزار، دسترسی، تخفیف و اعتبار، سیستم معاملات آنلاین، صندوقهای سرمایه گذاری، مشاوره، تحلیل، پشتیبانی و آموزش از مهمترین فاکتورهای انتخاب یک کارگزار است. همچنین با توجه به اینکه رتبهبندی سالانه سازمان بورس و اوراق بهادار کارگزاران رتبه الف را متمایز میکند، پیشنهاد میکنیم کارگزار خود را از میان آنها انتخاب کنید.

 

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

 

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران را به شرح ذیل ارائه می‌نماید:

       ۱- دریافت کد سهامداری در بورس اوراق بهادار و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه آگاه اکسپرس

        ۲-  خدمات مورد نیاز در بورس کالا (بازار نقدی و آتی) و بورس انرژی

        ۳- ارائه خدمات در شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور

        ۴- بهره‌مندی از تخفیف کارمزد و دریافت بسته‌های اعتباری برای همه مشتریان با توجه به سطح آن‌ها در بآشگاه کارگزاری آگاه

        ۵- طراحی سامانه منحصر به فرد آسا در دو نسخه ویندوز و اندروید با مزایای متفاوت

        ۶- اخذ مجوز فعالیت و تاسیس شرکت مشاور سرمایه‌­گذاری آوای­ آگاه در سال ۱۳۸۹، به عنوان اولین شرکت مشاور سرمایه‌­گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار در حوزه­‌های اصلی زیر:

             •  ارائه­­ خدمات مشاوره­ آنلاین در بازار سهام از طریق وب­سایت همفکران

             •  ارائه­­ خدمات مشاوره­ آنلاین در بازار ارز و سکه از طریق وب­سایت آواگلد

       ۷- دارنده مجوز “موافقت اصولی برگزاری دوره‏‌های آموزشی” از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در سال ۱۳۹۱ و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و همایش‌‏های عمومی

       ۸- طراحی، تاسیس و مدیریت انواع صندوق‌­های سرمایه‌­گذاری، شامل ریسکی با درآمد متغیر در سهام، با درآمد ثابت با پیش­بینی سود، مختلط و ETF به شرح زیر:

             •  صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک آگاه (در سهام)

           •  صندوق سرمایه­‌گذاری عقیق (در سهام)

           •  صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک نیکوکاری بانک گردشگری (مختلط)

           •  صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک بانک گردشگری (درآمد ثابت با پیش‌بینی سود)

           •  صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک ایران زمین (درآمد ثابت با پیش‌بینی سود)

           •  صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک یکم نیکوکاری آگاه (مختلط با پیش­بینی سود)

           •  صندوق سرمایه‌گذاری هستی بخش آگاه (ETF) – در شرف پذیرهنویسی

۹- ارائه خدمات معاملات آتی سکه

کارگزاری آگاه علاوه بر ارائه خدمات در بازار اوراق بهادار، در حوزه آتی سکه نیز پکیج کاملی به مشتریان خود ارائه می‌دهد:

 • اخذ کد معاملاتی و کد آنلاین در سریعترین زمان
 • خدمات معامله‌گری توسط معامله گران مجرب با سرعت و دقت عمل بالا
 • سامانه معاملات برخط ( آنلاین)
 • تخفیف کارمزد
 • سایت تحلیلی_تخصصی آواگلد در حوزه بازار طلا و ارز
 • سرویس مشاوره‏ اختصاصی برای مشتریان
 • امکان دسترسی مشتریان به آخرین اطلاعات بازار نقدی
 • هفته‌نامه تخصصی طلا
 • آموزش های منظم و متداوم
 • پشتیبانی و پاسخگویی به نیازهای مشتریان در لحظه
 • ارائه پشتیبانی آنلاین از مشتریان
 • دسترسی سرمایه گذار به کارگزاری در سراسر ایران
 • ارائه اخبار سریع از بازار داخلی و جهانی

 

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

146 پاسخ به “چگونه یک کارگزار بورس اوراق بهادار، انتخاب کنیم؟”

 1. n.naseh گفت:

  سلام
  یکی از بحث های که همه کارگزاران میکنند این است که اعتبار می دهند ولی وقتی مراجعه می کنی متوجه میشوی هفت خوان رستم رو جلوت می گذارند که نتونی بگیری آیا ما هم باید برای گرفتن اعتبار کلی کار انجام بدهیم اگر جواب بله است لطفا مراحل دریافت رو ذکر کنید تا مشتریان سر در گم نشوند.

  ۶
  • Agah گفت:

   سلام
   همانطور که دریافت تسهیلات از بانک نیاز به بررسی موارد متعدد دارد، برخورداری از اعتبار نیز نیازمند طی شدن سلسه مراتب خاص خود است. اما تفاوت موجود در ارائه بسته‌های اعتباری بآشگاه کارگزاری آگاه این است که درخواست ارسالی از سوی مشتری در سامانه بک آفیس کارگزاری بررسی می‌شود و در صورت وجود حداقل شرایط موجود، بسته اعتباری به وی تعلق می‌گیرد. شایان ذکر است که برای برخورداری از بسته‌های اعتباری آینده، مشتری ملزم به تسویه به موقع بسته خریداری شده است.

   ۱
  • Homayonrezaee گفت:

   لطفا در مورد گرفتن اعتبار توضیح مبسوط دهید

   ۱
   • Agah گفت:

    سلام دوست عزیز
    همانطور که در بخش خدمات راهنمای بآشگاه گفتیم، برای دریافت بسته‌‌های اعتباری یک سری شرایط داریم که در ادامه خدمتتون مجدداً عرض می‌کنیم:
    ۱- باید مشتری کارگزاری باشید.
    ۲- ریال بآشگاه شما به اندازه خرید بسته اعتباری مورد نظر باشه (مبلغ خرید ارزانترین بسته اعتباری ۱۰۵ هزارتومان است که ۲ میلیون تومان اعتبار در اختیار شما قرار می‌ده).
    ۳- درخواست خرید خود را برای تاریخ مورد نظر در بآشگاه ثبت کنید.
    ۴- درخواست شما در بک آفیس معاملات کارگزاری بررسی شده و در صورتیکه شرایط لازم (دارا بودن قرار داد اعتباری و عدم بدهکاری در کارگزاری) را داشته باشید، درخواست شما تایید میشه و شما از تاریخی که در سامانه مشخص کردید، می‌تونید از بسته اعتباری خودتون استفاده کنید.
    ۵- اگه درخواست شما رد بشه، علت رد رو نیز می‌تونید در بخش گزارش بسته‌های اعتباری مشاهده کنید.
    امیدواریم توضیحات کافی بوده باشه.

    ۴
 2. behzad12406 گفت:

  با عرض سلام و آرزوی موفقیت روزافزون برای کارگزاری آگاه

  میخواستم از راه اندازی موبایل تریدر تشکر کنم
  مخصوصا آخرین ویرایشش که داره هر بار بهتر میشه
  اگر مقدور باشه یک روم آنالیز سهام هم به این نرم افزار اضافه کنید عالی میشه

  ۱
 3. agah00301 گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون...

  ۰
 4. hamidreza1 گفت:

  عنوان این مطلب بلاگ باشگاه در رابطه با انتخاب کارگزار بورسه ،مناسب دیدم نحوه آشنایی خودم را با کارگزاری آگاه و تداوم این ارتباط ۸ ساله را به صورت یک خاطره برای دست اندرکاران و مشتریان که با هم خانواده بزرگ آگاه را تشکیل می دهیم بیان کنم .
  سال ۸۶ برای فعال سازی مجدد کد معاملاتی و رسیدگی به سهم های قبلی که داشتم رفتم تالار بورس مازندران واقع در ساختمان بانک ملت مرکزی ساری که الان چند سالی میشه اثری از اون تالار خاطره انگیز نیست ، ،اون زمان همه کارگزارها در یک جا متمرکز بودند و من با یک چرخ بدون زمینه قبلی آگاه را انتخاب کردم و از همان روز تا به امروز فقط رفتار خوب ، مسئولیت پذیری در قبال مشتری و هزاران خوبی دیگر دیدم.
  دوستان خسته نباشید .
  حمیدرضا حاجی اسماعیلی ،مشتری کارگزاری آگاه

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام حضور شما همراه عزیز
   از از اعتمادتون به آگاه و اینکه گرمای حضورتون رو در خانواده آگاه احساس میکنیم، خیلی خوشحالیم. لطف شما عزیزان، پشتوانه ما است.
   به امید افزایش بیش از پیش همدلی و رضایت اعضای خانواده بزرگ آگاه ?

   ۰
 5. IchiMoku گفت:

  با درود و سپاس فراوان بابت مطالب سودمندتان ..

  ۰
 6. ناصح گفت:

  سلام
  مطلب این دوستمون رو خوندم کاشکی جای میگذاشتید ما مشتریان بتوانیم خاطرات تلخ و شیرینمون رو با آگاه و البته بازار سرمایه بگیم فکر میکنم میتواند خیلی کمک به سایر افراد بکند.
  و البته خود ما هم استفاده میکنیم
  با تشکر

  ۳
  • Agah گفت:

   سلام
   اگه خاطراتتن رو در بخش نظرات برامون بنویسید، ممنون میشیم. حتما هم برای ما مفید هست هم برای دیگر دوستان.

   ۰
 7. محمد گفت:

  سلام
  خیلی خوب بود ممنون

  ۰
 8. محمد گفت:

  آیا کارگزاری برای دادن اعتبار سود هم میگیرد؟

  ۰
 9. سلام
  از راهنمایی مفید شما در انتخاب کارگزاری ممنونم. واقعا کاربردیه. آیا این درست است که در کارگزاری های جوان تر به خاطر مشتری کمتر ، معامله گران آن لاین احتمال اینکه عرضه اولیه بتوانند بخرند بیشتر است؟

  سوال بعدی اینکه از کجا بفهمیم کارگزاری آگاه، مفید یا بقیه چقدر بر مشتری حقیقی تمرکز دارند؟ آمار معاملات در سایت کانون کارگزاران کمکی می کند؟

  ممنونم

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   قبلا که بورس محدودیت برای ارسال سفارش نگذاشته بود چون درگاهای همه یک اندازه بود، معمولا کارگزاریهای کوچک تر به دلیل مشتریان کمتر راحت تر سهم عرضه اولیه می گرفتند. اما در حال حاضر بورس بر اساس حجم معاملات ورودی درگاهها رو تعریف می کند.
   آمار معاملات خیلی تفکیک حقیقی یا حقوقی کارگزاریها رو مشخص نمی کنه. شاید بررسی و مقایسه خدماتی که کارگزاری ها به مشتریان حقیقی می دهند، نشانه بهتری بر تمرکز یا عدم تمرکز کارگزاری ها بر بخش مشتریان حقیقی باشد.
   البته لازم به ذکر است مطلب چگونه یک کارگزار بورس انتخاب کنیم، بر اساس خدمات قابل ارایه به مشتریان حقیقی نوشته شده است.

   ۰
 10. مرتضی گفت:

  با سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  یک سوال شلوغی یا خلوتی یک کارگزاری در اتصال به لینک خرید و فروش سهام و یا ترافیک سرور موثر است ؟
  بازم بابت راهنماییتون ممنونم

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام
   قبلا که بورس محدودیت برای ارسال سفارش نگذاشته بود چون درگاهای همه یک اندازه بود معمولا کارگزاری‌‌های کوچک تر به دلیل مشتریان کمتر راحت تر سهم عرضه اولیه می گرفتند، اما در حال حاضر بورس بر اساس حجم معاملات ورودی، درگاه‌ها رو تعریف می‌کنه و شلوغی یک کارگزاری تاثیر چندانی نداره.

   ۰
 11. بهروز نجفی گفت:

  سلام
  سال نو مبارک
  بنده با ۵ میلیون تومان چه سهمی از چه شرکتی بعنوان سهامدار میتوانم خریداری کنم که هم با ادبیات بورس آشنا شوم و هم اینکه فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش بورس شروع کنم؟
  ممنون
  ۰۹۱۰۲۹۴۸۱۷۱

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   سهام گروه بانکی بعلت نوسانات کم و همچنین نقد شوندگی بالا میتواند مناسب باشد. مانند تجارت . ملت . صادرات
   البته بهتر است برای دریافت مشاوره به سایت همفکران مراجعه نمایید.

   ۱
 12. آرزو گفت:

  سلام
  کیفیت ارائه خدمات به مشتریان حقیقی فاکتور بسیار مهمی است که متاسفانه در ابتدای کار این امر قابل تشخیص نیست

  ۰
 13. مهران گفت:

  با تشکر از اطلاعات مفید شما!
  دوست عزیز بنده برای اولین بار قصد ورود به بورس رو از طریق کارگزاری شما دارم ممنون میشم راهنمایی کنید،مبلغ ۱۰۰ میلیون رو میخوام در یکی از صندوق های زیر نظر شما سرمایه گذاری کنم ولی تا جایی که چک کردم این صندوق ها بازده های متفاوتی از ۱۶٫۵% تا ۲۶%(صندوق عقیق) داشتن حالا یه مقدار گیج شدم و از شما راهنمایی میخواستم که بنظرتون درست ترین انتخاب که بیشترین بازدهی رو متضمن باشه کدوم یک از این ۶ صندوق میتونه باشه!
  با سپاس بی نهایت-مهران

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   توصیه میکنیم برای اطلاعات بیشتر مطلب صندوق‌های سرمایه‌گذاری: راهنمای کامل رو مطالعه بفرمایید. درصد بازدهی صندوق ها بر اساس نوع اونها متفاوته. برای مثال صندوق عقیق که در بورس سرمایه گذاری میکنه، بازده قطغی رو ضمانت نمیکنه. اما صندوقی مثل صندوق بانک گردشگری که با درآمد ثابت هست، مثلا ۲۰ تا ۲۱ درصد سود تضمین شده پرداخت میکنه. نوع صندوق ها و ضمانت سود اونها در اساسنامه و امیدنامه صندوق ذکر میشه.
   ضمناً برای سرمایه گذاری در صندوق ها باید به حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اون صندوق توجه کنید. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق های مختلف متفاوت هست که در اساسنامه و امیدنامه اونها ذکر میشه. علاوه بر این اگر مثلا حداقل مقدار سرمایه گذاری برابر باشه با خرید یک واحد از یک صندوق، شما باید به قیمت هر واحد صندوق هم دقت کنید. برای مثال اگه قیمت ۱ واحد صندوق عقیق برابر با ۶۰۰ هزار تومان باشه، شما با ۱۰۰ هزار تومان نمیتونید در اون سرمایه گذاری کنید.

   ۳
 14. حسین گفت:

  چرا کارگزاری آگاه سفارشات تلفنی نداره؟ امروز میخواستم سهامی رو از بازار پایه فرابورس بخرم زنگ زدم برای سفارش گفتن ما اصلا سفارش تلفنی به هیچ وجه قبول نمی کنیم! موقع گرفتن کد معاملات من قرارداد آنلاین رو گرفتم ولی مسولش به من نگفت کد اینترنتی برای سفارشات بگیر هیچی دیگه باید دوباره مراجعه کنم برای قرارداد معاملات اینترنتی سهم امروز هم از دست رفت!

  ۱
 15. محمد گفت:

  سلام.
  لطفا راهنماییم کنید که اگر بخوام ۱۰۰ میلیون سرمایه وارد بورس کنم و وارد صندوق های سرمایه گذاری هم نشوم و فقط به خرید و فروش مبادرت کنم ، طبق مشاوره هایی که کارگزاری شما ارائه می دهد در طول یک سال به چه میزان میتوان سودآوری داشت؟ البته بر اساس بازار فعلی پاسخ بدید. چون مطمئنا شرایط بازار دائما در حال تغییره.

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی متاسفانه پاسخ روشنی برای سوال وجود ندارد. چرا که برای پاسخ به این سوال عوامل بسیاری دخیل هستند مانند ریسک پذیری شما، تصمیمات اقتصادی و سیاسی کلان کشور و جهان، اولویت بندی های شما در امر سرمایه گذاری و بسیاری عوامل دیگر. پیشنهاد میکنیم از سایت تحلیلی خبری hamfekran.com استفاده نمایید.

   ۰
 16. محسن گفت:

  سلام
  میتونید توضیح بیشتری راجع به نرم افزار عمومی و اختصاصی بفرمائید ؟
  چه ویژگی هایی نسبت به همدیگر دارند ؟
  اگر نرم افزار عمومی باشه که دیگر سرمایه گذاران غیر از کارگزار بتونند ازش استفاده کنند که بهتره !

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   منظور از نرم افزار عمومی، نرم افزار شرکتی است که توسط تعدادی کارگزار بورسی استفاده میشود. با توجه به محدودیتهای سخت افزاری و نرم افزاری سیستمهای مورد نیاز برای پشتیبانی از سرمایه گذاران، وقتی یک شرکت تولید کنند نرم افزار (مثل شرکت آسا تولید کننده آنلاین آگاه) بتواند تمام منابع خود را برای ارائه خدمات به یک کارگزاری متمرکز کند، قطعاً سرمایه گذار نهایی از خدمات بهتر منتفع خواهد شد. در طرف مقابل وقتی یک شرکت نرم افزاری به تعداد بیشتری کارگزار خدمات میدهد، به طور طبیعی در معرض درخواستها، تغییرات و اولویتهای متفاوتی است که منجر به عدم تمرکز میشود. بنابراین ما پس از تجربه استفاده از یک نرم افزار عمومی، به این نتیجه رسیدیم که برای بروز بودن، ارائه خدمات متنوع و با کیفیت و همچنین تمایز، بهتر است از خدمات اختصاصی استفاده کنیم. امکانات متنوع بآشگاه مشتریان آگاه شامل اعتبارات، وام قرض الحسنه سیستماتیک و عادلانه و بسیاری از امکانات جدید آگاه از نتایج این تصمیم است.

   ۱
 17. فرشید گفت:

  با سلام و احترام
  یکی از جذابیتهای انتخاب یک کارگزاری وجود قابلیتهای رقابتی میباشد ، به طور موردی هرچه شرایط اعطای اعتباری (با در نظر گرفتن و تاییدیه )مشتریان روند رو به تسهیلی را داشته باشد با اقبال و موفقیت بالاتری همراه خواهد بود

  ۰
 18. فرشید گفت:

  شرایط ویرایش دیدگاه رو حتما اضافه کنید سپاس

  ۰
 19. الهه گفت:

  با سلام ممنون از مطالب خوبتون
  بنده دارای سهام اندکی هستم از شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی ایران که برای خیلی وقت پیش هست حال میخواهم کارگزاری انتخاب نمایم و خرید و فروش سهام انجام دهم چطور می توانم کد معاملاتی را دریافت کنم با توجه به اینکه تهران نیستم ،باید حتما حضوری مراجعه کنم یا اینترنتی هم میشودکد را دریافت کرد.
  سوال دوم: با ۵ میلیون تومان چه سهمی از چه شرکتی بعنوان سهامدار میتوانم خریداری کنم که هم با ادبیات بورس آشنا شوم و هم اینکه فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش بورس شروع کنم؟

  ۰
 20. رئوفه گفت:

  سلام با توجه به اینکه من تهران نیستم ایا می تونم به صورت اینترنتی کد انلاین دریافت کنم یا حتما باید حضوری مراجعه کنم ؟؟؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی احراز هویت جهت دریافت کد بورسی یا آنلاین الزامی است. لطفا به مطلب شماره تلفن و آدرس شعب کارگزاری آگاه در تهران و سایر شهرها مراجعه کنید و چنانچه در شهر محل سکونت شما شعبه کارگزاری آگاه وجود ندارد، در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 21. sami گفت:

  خسته نباشید یه سوالی از شما داشتم من هیچ گونه اشنایی در بورس ندارم وخیلی علاقه دارم ک در بورس فعالیت کنم ایا شما کلاسهایی برای یاد دادن دارید ک در این کار حرفه ای بشویم البته بعد از این ک در کارگزاری ثبت نام کردیم با تشکر از شما

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   دوره های مربوط به بازار بورس اوراق بهادار از مبتدی تا پیشرفته در کارگزاری آگاه برگزار می گردد. برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۱۰۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 22. علی رزاقی گفت:

  باسلام
  بنده کاملا ناآگاه به مسائل بورس هستم از کجا باید شروع کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای شروع به فعالیت در بازار سرمایه، لازم است ابتدا اطلاعاتی در این خصوص کسب نمایید. برای مثال روش های سرمایه گذاری و راه هایی که برای کاهش ریسک پرتفو وجود دارد را بشناسید. به عنوان مثال معاملات اوراق مشارکت یا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می تواند منجر به کاهش ریسک پرتفو گردد. در بلاگ بآشگاه مطالب متعددی برای آموزش قرارداده شده است. علاوه بر این پیشنهاد می کنیم در دوره های آموزشی نظیر آشنایی با بازار سرمایه شرکت نمایید. برای اطلاع از دوره ها می توانید با شماره ۸۲۱۵۴۱۰۲-۰۲۱ در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 23. karamatimk گفت:

  باسلام وتحیات وافر
  مطالب ارزنده ای می باشند .امیدوارم که ارائه مطالب ادامه پیدا نماید
  ومن ا... التوفیق

  ۰
 24. عادل گفت:

  با سلام
  ساکن شهرستان هستم ۱۰ سال پیش عضو کارگذاری بانک صادرات بودم و سهام خرید و فروش می کردم و کد سهامداری هم دارم اگر بخواهم در کارگذاری شما برای انلاین عضو شودم ایا لازم به حضور فیزیکی در یکی از شعبه ها هست یا نه ؟ ایا کد سهامداری من قابل قبول است ؟
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   لطفا برای ارائه راهنمایی کامل مشخصات تماس خود را اعلام فرمایید و یا در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 25. nader9727@gmail.com گفت:

  باسلام
  از سال ۷۶ کد بورسی با شماره (طاه۱۰۳۸۱) دارم ولی بجز تعداد اندکی سهم شرکت سرمایه گذاری نیرو هیچ سهامی خرید و فروش نکرده ام ، حدود یک سال است در زمینه بورس مطالعه نموده ام و اکنون تصمیم گرفته ام با مبلغی حدود ۲۰ میلیون تومان وارد این بازار شوم ، از طرفی با بررسی هایی که کرده ام بهترین و مناسب ترین کارگزار حال حاضر را با توجه به جمیع حالات کارگزاری آگاه یافتم...خواهشمندم با ارسال فایل راهنما به ایمیل اینجانب و یا هر طور صلاح میدانید بنده را راهنمایی کنید که چگونه به کارگزاری آگاه متصل و از خدمات خوب آن کارگزاری منتفع گردم.مثلا آیا همان کد بورسی قبلی بنده کفایت میکند و آیا نیاز به مراجعه حضوری است یا....
  ضمنا بنده قصد فعالیت در بازار بورس و آتی سکه را بصورت آنلاین (آسا)دارم و ساکن استان تهران می باشم.
  ممنون از زحمات و آگاهی رسانی شما

  ۰
  • nader9727@gmail.com گفت:

   ضمنا بنده مدرک کارشناسی داشته وحدود ۶ ماه است با کد بورسی شخص دیگری (فرزندم)در کارگزاری مفید بصورت آنلاین (متاتریدر۵)خرید و فروش سهام کرده و تجربه مناسبی پیدا کرده ام ولی حالا میخواهم با کد بورسی خودم که غیرفعال است (همانطور که گفتم بجز تعداد اندکی سهام سرمایه گذاری نیرو که شرکتی که در آن شاغل بودم به بنده اختصاص داد هیچ سهام دیگری بنام خودم ندارم)اکنون میخواهم با کد بورس مذکور و با آسا این کار را انجام بدهم ولی متاسفانه نسخه دموی آسا را پیدا نکردم….و میخواستم برایم توضیح دهید آیا کاربرد آسا در مثلا خرید و فروش شرطی مشابه متاتریدر(تدبیر یا مفید تریدر) است یا خیر؟ممنون میشوم اطلاعاتی در این خصوص و همچنین محیط نرم افزاری آسا برایم ایمیل نمائید.
   ببخشید ، چون امکان ویرایش دیدگاه ندارید مجبور شدم ۲ بار دیدگاه مجدد ارسال کنم.
   باتشکر:َAD4668 ارادتمند شما:ابوالفضل طاهری

   ۰
   • Agah گفت:

    با عرض سلام مجدد
    دوست گرامی نرم افزار آسا نسخه دمو ندارد.
    اگر سهامی از گذشته به نام خود دارید، می توانید در زمان مراجعه به کارگزاری با ارائه آخرین برگه های سهام خودبه کارگزاری و تکمیل فرم انتقال ناظر، آن را در پرتفوی خود در کارگزاری آگاه مشاهده نمایید.
    ممنونیم از همراهیتون

    ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از اینکه آگاه را انتخاب خواهید کرد بینهایت سپاسگزاریم. همانطور که تلفنی حضور شما عرض کردیم برای معامله در کارگزاری آگاه نیاز است تا مشتری این کارگزاری شود. برای آنکه جزو مشتریان آگاه باشید با استفاده از همان کد بورسی قبلی به جمع خانواده آگاه بپیوندید. برای اطلاع از مدارک لازم برای این مورد می توانید مراحل دریافت کد معاملات برخط در شرکت کارگزاری آگاه را مطالعه نمایید. پس از آن کارگزاری آگاه برای شما نام کاربری و رمز عبور استفاده از سامانه معاملاتی آنلاین را ارسال خواهد نمود. با استفاده از این نامکاربری و رمز شما می توانید در ساعت بازار به معامله بپردازید.
   ضمناً راهنمای نسخه وب نرم افزار معاملات برخط آسا را می توانید مطالعه نمایید.

   ۰
   • nader9727@gmail.com گفت:

    باسلام و با تشکر از جناب آقای عرفان که با تماس و اطلاعات مبسوط و کاملی که با حوصله و کمال ادب و متانت در اختیار بنده قرار دادند ، حتما همینطور است و با خیال راحت کارگزاری آگاه را انتخاب خواهم کرد چون بنظر بنده "آگاه" تمامی انتظاراتی را که از یک کارگزاری خوب داریم برآورده می کند.
    ممنون از راهنمایی های مداوم شما....خدا قوت

    ۰
 26. khorshid2653@gmail.com گفت:

  با سلام و ممنون از راهنمایی جامع و کامل شما
  با توجه به توضیحات فوق کاملا مشخص است که کارگزاری آگاه کاملا و از همه لحاظ تمامی انتظاراتی که از یک کارگذاری کارآمد و مفید و بصرفه داشته باشیم برآورده میکند.
  موفقیت روز افزون برای آگاه آرزومندیم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   رضایت و پوشش نیازهای سرمایه گذاران از اهداف آکاه است که امیدواریم از نظر شما عزیزان این مهم محقق شود.

   ۰
 27. طاهره ناصری گفت:

  سلام. وقت بخیر
  من کارشناس ارشد مدیریت مالی هستم و به مفاهیم و تئوری ها کاملا اشناهستم خیلی علاقه دارم یه شعبه کارگزاری در شهرستان خودم داشته باشم اما تا الان کار عملی انجام ندادم دنبال اموزش های لازم هستم .راغبم همچنان که با یک کارگزاری کار میکنم اموزش های لازم رو هم به صورت عملی ببینم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

  ۰
 28. haroun گفت:

  با سلام خدمت پرسنل محترم کارگزاری اگاه بنده تازه میخوام عضو کارگزاری شما بشم برای دریافت کد بورسی باید از کجا شروع کنم تو شهرستان هستم ایا از طریق اینترنت میتونم اقدام کنم یا باید حتما حضوری باشه؟ممنون میشم اگه شیوه دریافت کد بورسی رو به من ایمیل کنین

  ۰
 29. n15476 گفت:

  سلام
  کارگزاری خوب کارگزاری است که خدمات آن گسترده بوده و در همه زمینه ها مشاوره بدهد و راهنمایی کافی در خصوص خرید سهام به مشتریان ارائه نماید.
  با تشکر

  ۰
 30. پژمان عزیزی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  چند سوال داشتم خدمت کارشناسان محترم
  آیا برای موفقیت در بورس حتما باید انواع تحلیل های تکنیکال و بنیادی مورد بحث در محافل اینترنتی را بلد بود؟ علم خاصی می خواهد و سخت است. تکلیف چیست؟ نرم افزارهایی که در فروشگاه های موبایلی پیدا میشود تحت عنوان پیش بینی و پیشنهاد خرید سهام و سبدو ... قابل اطمینان اند؟ حرفی برای گفتن دارم؟ از بورس و سرمایه گذاری اش می ترسم چکار کنم؟

  ۰
 31. بابک گفت:

  با سلام
  برای شروع کار به چه مقدار سرمایه نیاز داریم؟
  و برای کارگزاری اگاه باید به کجا مراجه کنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز مبلغ سرمایه بسته به زمینه سرمایه‌گذاریتان، متفاوت است. بعنوان مثال برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه شما باید به اندازه ۱۰ واحد صندوق باشد ویا برای خرید سهام شرکت های بورسی و فرابورسی، حداقل ثمن معامله باید ۱۰۰هزار تومان باشد. برای معاملات قرارداد های آتی سکه(بسته به نوع قرارداد) به حداقل سرمایه ای معادل ۱سکه تمام بهارآزادی نیاز است و .....

   برای دریافت کدبورسی از کارگزاری آگاه نیز می توانید مشخصات خود را در سایت آگاه اکسپرس وارد کرده و سپس به صورت حضوری(مراجعه به شعب کارگزاری و دفاتر پست) ویا بصورت غیر حضوری (مراجعه نماینده به محل شما) نسبت به ارائه مدارک خود اقدام نمایید.

   با تشکر

   ۰
 32. saeidmoradi6186@gmail.com گفت:

  با سلام
  نقدینگی بورس چقدر می باشد؟بعد از در خواست مبلغ چه زمان طول می کشد که بحساب ما واریز شود؟

  ۱
  • Agah گفت:

   با سلام
   ۳روز کاری زمان می برد تا شرکت سپرده‌گذاری مبلغ حاصل از فروش سهام را به حساب کارگزار شما واریز کند و درصورتیکه از قبل به کارگزار خود درخواست پرداخت کرده باشید، در همان روز کارگزار وجه را به حساب شما واریز می نماید.

   ۰
 33. saeidmoradi6186@gmail.com گفت:

  با سلام واحترام
  بنده برای دریافت کد بورسی غیرحضوری از طریق سایت اقدام کرده ام وحالا باید برای احراز هویت به دفاتر پستی مراجعه کنم می خواستم ببینم فرم هایی که باید پر کنم چند تا هست ؟کدام ها هستند ؟ همه را باید پر کنم؟متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی چنانچه در راهنمای سایت ذکر شده است، شما با تکمیل اطلاعات لازم در آگاه اکسپرس، نیازی به تکمیل مجدد فرم ها ندارید. کافی است در سایت آگاه اکسپرس از فرم های خود پرینت گرفته و با در دست داشتن مدارک زیر به دفاتر پستی منتخب در شهر خود مراجعه نمایید.
   ۱- اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
   ۲- اصل کارت ملی و کپی از پشت و روی آن
   ۳- کپی مدرک تحصیلی (دیپلم به بالا)

   ۰
 34. مجید گفت:

  با سلام

  با تشکر از مطالب عالیتون،میخواستم بدونم که اگر من بخوام با کارگزاری شما فعالیت کنم،حداقل سرمایه ای که باید وارد کار کنم،چقدر است؟
  راستش تازه کارم و تازه شروع به یادگیری مباحث بورس کردم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  ۰
  • Bashgah گفت:

   با سلام
   و سپاس از شما
   دوست گرامی، شما با هر میزان سرمایه ای می توانید معاملات خود را انجام دهید
   ولی برای پذیرش سفارش شما از سوی بورس، حداقل ارزش سفارش شما میبایست ۱۰۰هزار تومان باشد.
   همچنین برای شروع می توانید از مطالب آموزشی و فیلم های آموزشی رایگان در بآشگاه استفاده کنید و نیز می توانید در سایت بورس مجازی آساوکس بصورت تمرین، معاملات خود را انجام دهید.
   در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، می توانید در ساعات اداری با پشتیبانی بآشگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 35. سیاوش رجایی گفت:

  درود بر شما ... این سوال شاید کمی تند و تیز باشه اما احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست. برای افرادی مثل من که در انتخاب کارگزار بین آگاه و مفید مردد هستن شما چه حرف تازه ای دارید؟ جاذبه ای که خاص شماست و میتونه من مشتری رو به سمت آگاه بکشونه چیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام آقای رجایی
   اتفاقاً سوال خوبیه و داشتن مخاطبین سختگیر و نکته‌بینی مثل شما همواره به ما کمک کرده که بتونیم نسبت به دیروز خودمون، شده یک قدم ولو کوچک، بهتر بشیم.
   کارگزارهای بورس ازجمله آگاه همه نقاط قوت و ضعف دارند. اتفاقاً رقیبی که فرمودید بسیار خوبه و نقاط قوت زیادی هم داره. اما اجازه بدید ما طبق روال همیشگی خودمون رو با دیروز و ده سال و اندی پیش خودمون مقایسه کنیم:
   آگاه ده سال و اندی پیش با چند نفر جوان جویای نام شروع کرد و به عنوان یک کارگزار خصوصی با پشتکار و تلاش همونها و بسیاری آدم خوب دیگه که بهمون اضافه شدن الان با بیش از ۳۰۰ نفر نیرو، پر جمعیت ترین کارگزار کشور هست.
   ما تقریباً بیشترین شعب اختصاصی رو در صنعت داریم.
   اگر بخواید با ما کد بورسی یا کد آنلاین بگیرید، اگر تهرانید، ما میایم درب منزلتون، اگر در شهرستانی هستید که نتونیم بیایم درب منزل یا محل کارتون، کافیه زحمت بکشید و به دفاتر شرکت پست مراجعه کنید و کارهاتون رو ازونجا جلو ببرید.
   ما یک شرکت نرم افزاری داریم به نام آسا که با استفاده از بهترین متخصصان صنعت نرم افزار، به طور اختصاصی برای مشتریان ما محصول تولید می‌کنند. فقط برای مشتریان آگاه. نسخه جدید و بسیار پیشرفته معاملات آنلاین و همین بآشگاه مشتریان با کلی امکانات منحصر به فرد مثل مسابقات، تخفیف کارمزد، اعتبار و وام برای معاملات اوراق و... که جای دیگه پیدا نمی‌کنید، حاصل تلاش شبانه روزی جوانهای شرکت آسا است.
   ما واقعاً سعی می‌کنیم مشتری‌مدار باشیم. چه پشت تلفن، چه اینجا در بخش نظرات و چه حضوری. اگر اشتباه کنیم عذرخواهی می کنیم و وقتی محصولی توسعه میدیم نظرات مشتریان رو درگیر میکنیم. یک اجتماع بزرگ از مشتریان به اسم انجمن همراهان آگاه داریم که درش بسیاری از مشتریان محترم، وفادار و پایه در توسعه سیستمها چندین سال هست که در کنارمون هستند.
   ما یکی از بهترین محصولات معاملات آنلاین سهام تحت موبایل هم برای اندروید و هم برای iOS رو داریم که در حال حاضر از خیلی لحاظ رقیب نداره. باور ندارید مراجعه کنید به کلی کامنتی که همین مشتریان زیرش نوشتن!
   ما به تک تک مشتریانمون با هر سرمایه ای، از صد هزار تومان تا چند ده میلیارد تومان به طور عادلانه خدمات میدیم. از همون روز اول در آگاه تخفیف نقدی کارمزد میگیرید که شفاف و مشخصه و میتونید برداشتش کنید و یا نگهش دارید و کلی خدمات شامل تحلیل، مشاوره، کلاس آموزشی، بسته اعتباری و غیره و باهاش تهیه کنید.
   با خدمات وام قرض الحسنه مشتری میتونه اعتبار دریافت کنه. فرض کنید شما در ماه گذشته میانگین مانده نقدتون در حساب کارگزاری ۵۰ میلیون شده باشه. اگه سطح بآشگاهتون ۵ باشه میتونید ۳۰ میلیون (معادل۶۰ درصد میانگینتون) رو اعتبار رایگان بگیرید. یعنی اگر شما ۳۰ میلیون اعتبار می گیرید، در سررسید همون ۳۰ تومن رو بر می گردونید و نه بیشتر از اون.
   مسابقات بآشگاه رو راه انداختیم تا فرصتی باشه برای اینکه صرف نظر از اوضاع بازار، همه بتونن دانش بورسی خودشون رو به چالش بکشن و حتی بابت تلاششون جایزه نقدی ببرن. تا الان ما نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی به ۱۰۹۰ نفر از مشتریانمون دادیم. فرض کنید کسی با سرمایه صفر فقط با دانش بورسی در مسابقات ما شرکت کنه و مثلاً در رده بندی همین تیرماه، رتبه دوازدهم بشه که کار خیلی سختی نیست. با هدیه عضویت و جایزه نقدی که میگیره میتونه بسته اعتباری ۵ میلیون تومنی رو فعال کنه و از روز بعدش شروع کنه به معامله در بورس!
   علاوه بر این ها خدمات مشاوره ای و تحلیلی ما در دو حوزه مهم بازار سرمایه یعنی اوراق و آتی سکه از طریق سایت همفکران و سایت آواگلد به صورت آنلاین در اختیار مخاطبین قرار می گیره. کسانی که علاقمند به دریافت این خدمات VIP این دو سایت باشند، می تونند از طریق بآشگاه بین ۲۰ تا ۸۰ درصد اشتراک خودشون رو تخفیف بگیرند.
   مشتری هر بخشی از آگاه که باشید، مثلاً آتی سکه یا اوراق یا هردو، در بآشگاه مشتریان ما امتیاز و سطح میگیرید. مثلاً اگر فقط در اوراق معامله کنید و بعد ۶ ماه بشید مشتری سطح ۵ ماه که ۱۵ درصد تخفیف نقدی کارمزد میگیره، هروقت بیاید توی آتی سکه در اولین معامله ۲۰ درصد تخفیف میگیرید چون در هر صورت مشتری سطح ۵ ما هستید.
   این یکپارچگی به این دلیله که همیشه سعی کردیم بجای اینکه خدمات رو به گروه خاصی اختصاص بدیم، تا جایی که ممکنه سیستم ها رو به نوعی طراحی کنیم که همه مشتریان بتونن با توجه به شرایط خودشون از همه خدمات استفاده کنند.

   امیدواریم توضیحات ارائه شده تا حد مقبول، پاسخگوی شما باشه 🙂

   ۰
   • عبدالله گفت:

    سلام
    من الان چند وقت دارم وبلاگ پیگیری می کنم واقعا دمتون گرم هم با حوصله جواب می دهید هم اخلاق رو رعایت می کنید .توضیحاتتون که خوندم برام جالب بود که چه مسیری رو طی کردید کاشکی بیشتر در مورد مسیری که آمدید توضیح می دادید
    باز هم متشکرم

    ۰
 36. AG5642 گفت:

  با سلام
  خواستم ببنم برای معرفی افراد لینک شخصی هم وجود داره که اون لینک به افراد بدیم تا ثبت نام کنند یا باید ثبت نام کنند و دستی کد شخص معرف رو بزنند اینطوری ممکنه خیلی ها کد نزنند

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در حساب بآشگاه شما، بخشی به نام پروفایل وجود داره. در این بخش لینک پروفایل شما برای اینکه دیگران رو دعوت به ثبت نام کنید وجود داره. اگه لینک مذکور رو در اختیار دوستانتون بگذارید و اونها از طریق این لینک ثبت نام کنند، بهشون اعلام میشه که شما معرفشون هستید.
   علاوه بر این با استفاده از بخش دعوت از دوستان، می تونید به دوستانتون پیامک یا ایمیل بفرستید و اونها رو دعوت به ثبت نام بآشگاه کنید.

   ۰
 37. AG5642 گفت:

  سلام چرا اشخاصی که معرفی میکنم نمیان زیر مجموعه ام ولی امتیازشون ثبت شده
  لطفا پیگیری کنید
  سلام
  یکی از زیر محموعه هلی منو نشون نمیده ولی امتیلزش ثبت شده با اسم حیدری چرا؟؟؟
  کد باشگاه
  AG5642

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست عزیز برای بررسی دقیقتر موضوع همکاران ما با شما تماس گرفتند ولی متاسفانه شماره ۰۹۱۲۵۵۱**** که به کارگزاری معرفی کرده اید، خاموش است.
   لذا خواهشمند است برای پیگیری این موضوع با بخش پشتیبانی بآشگاه تماس بگیرید.
   ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰

   ۰
 38. AH7980 گفت:

  کارگذاری آگاه از هر لحاظ نمونه است و این باعث شد که من خودم از کارگذاری مفید به این کارگذاری شیفت کنم و همسر و برادر خانمم را هم همراه خودم کنم و همکاران را امید وارم سالم و سلامت باشید تنها مشکلی که دار فقط دیر پاسخ دادن به تیکت های سامانه معاملات برخط هست که مطمئنم همکارانتان تمام تلاششان را برای برطرف کردن آن خواهند کرد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   از حسن لطف شما سپاسگزاریم. اگر سوالی از شما با تاخیر پاسخ داده شده است، عذرخواهی می کنیم. اما واقعیت این است که تعداد تیکت ها و کامنتها بسیار زیاد است و برای بسیاری از آن ها نیز، نیاز به بررسی توسط تیم های فنی تر وجود دارد. لذا گاهی پاسخ ها با تاخیر ارسال می شود.

   ۰
 39. ali گفت:

  سلام
  من چند وقتی هست که با سایت شما آشنا شدم.از آنجایی که اصلا اطلاعاتی نسب به بورس و چگونگی ورود به بورس و هزاران سوال بورسی دیگه رو نداشتم.با خواندن اطلاعات کاملا مفید این سایت به پاسخ اکثر ابهامات و سوالاتم رسیدیم...
  ولی چندی پیش یکی از دوستان که در بورس ایران متضرر شده بود و به طریقی بعدا از طریق یک کارگذاری در بورس Nasdaq وارد شد و سهام یکی از شرکتهای معتبر آمریکا رو خرید.عملکرد ۹ماهه خیلی خیلی عالی داشت.
  حال برایم این موضوع سوال برانگیز است.و بخاطر همین از شما که در این زمینه هافعالیت دارید اطلاعاتی در مورد unique financ و بورس نَزدک میخواستم.هرچند تا الان چندین سایت رو بررسی کردم.ولی کنار هم گذاشتن مطالبشان برایم قابل هضم نیست...
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید.باتشکر

  ۱
  • Agah2 گفت:

   سلام
   دوست گرامی ما میتوانیم به سوالات شما در خصوص روشهای سرمایه گذاری و ابهامات مربوط به بورس ایران را جوابگو باشیم.

   ۰
 40. AJ8604 گفت:

  به نظر من کارگزار خوب ، کارگزاری هست که سیستم معاملاتی خوبی داشته باشه که آگاه داره. ممنون.

  ۰
 41. سهیلا گفت:

  سلام من از بورس هیچ اطلاعی ندارم و میخام سرمایه گذاری کنم لطفا راهنماییم کنید

  ۰
 42. علی گفت:

  درود
  ممنون از مطالب مفید شما
  بین خود کارگزاری های دسته الف هم رتبه بندی وجود داره؟
  اگر هست بر چه مبناییه و اینکه آگاه چندمه؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام وادای احترام
   خیر بین کارگزاری‌های رتبه الف رده بندی دیگری وجود ندارد. فقط به صورت غیر رسمی و بنا به تحلیل خود افراد بر حسب یکسری ویژگی‌های خاص می‌توان تمایز قائل شد.

   ۰
 43. حبیب گفت:

  با سلام ضمن تشکر از مطالب خوب و مفیدتان .اخیراً با پیشنهادتی برای شرکت در بورس نزدک از طریق کارگزاری یونیک فاینانس مواجه شده ام .لطفاً در مورد این کارگزار خاص و اینگونه کارگزارهای خارجی و موانع و امکانات قانونی و سایر نکاتی که می تواند به سرمایه گذاران داخلی کمک کند راهنمائی بفرمائید.

  ۰
 44. مجید گفت:

  با سلام
  من در خارج از کشور سکونت دارم و میخواهم در بورس سرمایه گذاری و خرید و فروش انجام دهم. آیا میتوانم بصورت وکالتی کد بورس دریافت نموده و از خدمات بورس و کارگزاری استفاده نمایم. با تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   دریافت کدبورسی به صورت وکالتی امکان‌پذیر نیست و حتما می‌بایست خود شخص توسط کارگزاری و یا نمایندگان مجاز کارگزاری احراز هویت گردد. بدین منظور شما می‌توانید با دریافت و تکمیل فرم‌ها از سایت کارگزاری آگاه؛ به همراه مدارک شناسایی به دفتر کنسول‌گری ایران مراجعه کرده و پس از احراز هویت و تایید فرم ها، فرم ها و کپی مدارک را از طریق پست برای کارگزاری ارسال نمایید.

   ۰
 45. سلمان گفت:

  سلام من از طریق اپلیکیشن اپ سهام خریدم الان چه طوری باید کاگزارم رو عوض کنم لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنید

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   برای تغییر کارگزار خود میبایست وارد سامانه online.agah.com شده و از بخش منو، گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب نمایید.
   شما از دو طریق میتوانید کارگزار ناظر خود را تغییر دهید:
   ۱- ثبت سفارش خرید در آن نماد و در مرحله بعد ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر
   ۲- ارسال تصاویر برگه سهام موردنظر و ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر

   با تشکر

   ۰
 46. علیرضا گفت:

  باسلام واقعیتش وقتی مطالب شما و سایتهای دیگر رو ادم میخونه میبینه که به تازه واردها توصیه میکنن با سرمایه حداقل و حتی یک میلیون وارد بورس شن تا بفهمن چی به چیه و یاد بگیرن....از طرفی میگن کارگزار ها طبیعتا زیاد اینجور مشتریها رو تحویل نمیگیرن (نقل از کتاب سازمان بورس و اوراق بهادار)...سوالم اینه ایا در معاملات بر خط و آنلاین کار اصلی توسط نرم افزاره یا توسط کارگزار ؟...طبیعتا ادم کمتر احساس شرمندگی و مزاحمت داشته باشه بهتر یاد میگیره...خداییش شما خیلی خوب و بهتر از دیگران به همه سوالات جواب میدین و راهنمایی میکنید و همین باعث سوال و مزاحمت بنده شد...موفق تر باشید

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   کارگزاری‌ها درواقع واسطی بین بورس و مشتریان هستند.
   زمانی که سفارش خود را ارسال می‌کنید این سفارش از طریق سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری که با آن اقدام به دریافت کد کرده‌اید برای بورس ارسال می‌گردد.
   در خصوص خدمات نیز لازم است اشاره شود که تمامی مشتریان، براساس فعالیت‌هایی که در سابت بآشگاه انجام می‌دهند (فارغ از سرمایه ای که دارند) امتیاز می‌گیرند و سطح بندی می شوند و بین سطح ۱ تا ۱۰ قرار می‌گیرند و از خدمات آگاه استفاده می‌کنند.
   با تشکر

   ۰
 47. یوسف گفت:

  با سلام و خسته نباشید، یه سوال داشتم اونم اینه که برای مثال اگر من برای ابتدای کار مبلغ ۱۰ میلیون تومان توی صندوق سرمایه گذاری کنم چه میزان سود در یک ماه عاید من میشه، یا با معیار ماه قبل چقدر سود یه سرمایه‌گذار با ریسک و با این سرمایه دریافت میکنه، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  ۰
 48. ناصر بحرانی دشتی گفت:

  سلام
  خیلی عالی بود
  من در شرکت توسعه معادن ایران سهام دارم و کد سهامدار دارم ولی کد بر خط ندارم و و زیر نطر هیچ کار گزاری نیستم.
  می خوام عصو کار گزاری آگاه شوم .
  لطفا راهنمایی کنید.متشکرم.
  ناصر بحرانی دشتی .

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای عضویت در کارگزاری آگاه لازم است در سایت ex.agah.com ثبت نام کنید که پس از احراز هویت، دسترسی آنلاین کارگزاری آگاه برای شما پیامک و ایمیل می‌شود.
   برای انتقال سهم خود به کارگزاری آگاه نیز می‌بایست در سامانه آنلاین کارگزاری آگاه درخواست تغییر ناظر دهید.
   باتشکر

   ۰
 49. مهدی گفت:

  سلام
  میشه برای فرزندان زیر ۱۸ سال کد بورسی بگیرم و با آنها عرضه اولیه بخرم؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   دریافت کد بورسی برای افراد زیر ۱۸ سال به این صورت است که ابتدا در سامانه سجام و آگاه اکسپرس ثبت نام می‌کنند و پدر فرزند جهت احراز هویت با مدارک شناسنامه و کارت ملی به همراه مدارک فرزند به دفاتر پیشخوان یا محل کارگزاری مراجعه میکند.
   در خصوص معرفی شماره حساب لازم است اعلام کنیم که حساب به نام خود شخص (فرد زیر ۱۸ سال) باشد.
   باتشکر

   ۱
 50. mohammad گفت:

  سلام من دارای کد بورسی هستم و در سال ۱۳۸۰ تعدادی سهم از شرکت توسعه صنعتی ایران خریداری نموده ام و برگه سهام دست اینجانب است ولی تا کنون موفق به دریافت سود و اصل سهام نشده ام با شرکت مربوطه تماس گرفتم میفرمایند با مشخصات قدیمی شما اطلاعاتی نداریم برگه سهام را فاکس کردم گفتند پیگیری میکنم و با شما تماس میگیریم ولی تا کنون جوابی دریافت نکردم ضمنا با بورس کار میکنم و ولی موفق به این سهام مربوط به ۲۰ سال پیش نشده ام لطفا راهنمایی فرمایید که باید چطور پیگیری نمایم در صورت امکان جواب رو به ایمل ارسال فرمایید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در صورتی که دسترسی آنلاین خود را از کارگزاری آگاه دریافت نمایید این امکان وجود دارد که به صورت غیرحضوری سهم خود را به آگاه منتقل نمایید و جهت فروش آن اقدام نمایید.
   باتشکر

   ۰
 51. AB9561 گفت:

  سلام
  من یک سری مشکلات فنی دارم که بارها در قسمت پشتیبانی آسا ثبت کردم متاسفانه هیچ اقدامی نشده لطفا شما منعکس بفرمایید
  چون من از تلفن همراه برای انجام معاملات استفاده میکنم یه سری مشکل دارم:
  # تریدر قدیم که استفاده میکنم یه سری کسری ها دارد ولی چون نمای کلی ( دیدبان ، اطلاعات نماد و عرضه تقاضا در یک صفحه) بهم میده راحت تر هستم و اگر از دسترس خارج بشه مشکل دارم.
  # تریدر جدید ۲حالت داره یا با حالت عادی وارد بشم و یا نمای رایانه:
  اگر حالت عادی وارد بشم اون وقت نمای کلی نداره و برای اطلاعات نماد و عرضه تقاضا باید روی هر نماد که بخوای کلید کنی اونوقت به یه صفحه جدید هدایت میشی و فقط همون نماد رو می بینی و از باقی نمادها بی خبر میشی و تا برگردی هم زمانبره هم اتفاقات زیادی میفته بعدشم ستون های دیدبان مثل نسخه قدیم و حالت رایانه نسخه جدید قابلیت مرتب سازی بر اساس نماد ، دارایی، حجم و ... رو نداره و مشخص نیست فهرست سهم های دیدبان بر چه الگویی چیده شده و بعلاوه اینکه ستونهای دیدبان قابلیت ویرایش نداره مثلا نمیتوان یه ویژگی ساده مثل حجم معاملات به آن اضافه کرد و حجم ندارد باورت میشه!
  حالا اگر حالت رایانه وارد بشم این ضعف های بالا رو نداره ولی در عوض اندازه فونت نوشتها آنقدر کوچک میباشد که به راحتی دیده نمیشوند و باعث آزردگی چشم ها میشود ضمنا با تغییر تنظیمات بزرگنمایی مرورگر هم هیچ گونه افزایشی در اندازه نوشته ها ایجاد نمیشود البته اگر از فضای موجود صفحه درست استفاده بشه به نظر این مشکل قابل حل شدن است مثلا در قسمت پایین دیدبان فاصله بین آخرین نماد تا جدول اطلاعات نماد فضای خالی و سفید زیادی حتی به اندازه نصف طول دیدبان وجود دارد که با حذف آن فضای خالی امکان بزگتر شدن اندازه متن ها فراهم میشود همچنین در قسمت پایین اطلاعات نماد و ستون عرضه تقاضا اگر اینها رو در یک ردیف کنار هم فرض کنیم نیز فضای خالی سفید و بدون استفاده وجود دارد که باعث کوچک تر شدن نمای کلی سایت شده است و چون این جدول های دیدبان عرضه تقاضا و اطلاعات نماد قابلیت جابجایی و یا تغییر اندازه ندارن مشکل ایجاد میشود با این حال اگر بتوان اندازه نوشته ها را بزرگتر کرد و فضای خالی ذکر شده را به نحوی حذف کرد یا اینکه امکان چیدمان صفحه به دلخواه کاربر را ایجاد کرد علاوه بر سه حالت ثابت موجود مشکل من حل میشه
  در ضمن تریدر اندروید آگاه رو چند بار نصب کردم ولی به علت سنگین بودن نسخه جدید پس از هر بار ورود با وقفه بسیار طولانی مواجه شدم و به ناچار از برنامه خارج شدم.
  ضمنا در نسخه های قدیمی تریدر اندروید این مشکل وجود نداشت.
  چون قراره تریدر قدیم از دسترس خارج بشه اینها رو نوشتم و اگر اون باشه مشکلی نیست

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   مشتری گرامی از اینکه مشکل خودتون رو به صورت کامل برای ما شرح داده اید بسیار ممنونیم. با توجه به اینکه در حال حاضر نسخه تستی آساتریدر ۲ در اختیار کاربران قرار گرفته است، لطفاً برای انجام معاملات خود از این نسخه استفاده بفرمایید.
   برای دریافت لینک معرفی اپلیکیشن آساتریدر۲ اینجا را کلیک کنید.
   درخصوص پیشنهادات شما در مورد نسخه وب در موبایل و نسخه جدید و قدیم سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه، موارد به تیم توسعه ارجاع داده خواهد شد.
   امیدواریم با نسخه جدید اپلیکیشن آساتریدر۲، شرایط معامله بهتری را تجربه بفرمایید. در صورتی که در این نسخه با مشکل مواجه با شماره تماس ۸۲۱۵۴۲۱۳- ۰۲۱ تماس بگیرید.

   ۰
 52. جابر گفت:

  آیا می تونم دفتر نمایندگی در سهرستان برای شما باز کنم ...آشنا زیاد دارم و فعال هستم ...در کل نماینده دارید .شرایطی چیه .یاسوج

  ۰
 53. محمد گفت:

  باسلام و خداقوت
  در نرم افزار معاملاتی آگاه, بهتر بود در هنگام فروش سهم گزینه ای هم برای مشاهده نرخ خرید اولیه سهم می بود تا با جمع بندی بهتر اقدام به خریدوفروش نمود.

  ۰
 54. محمد گفت:

  باسلام
  ای کاش شرایطی فراهم شد که "D.P.S" شرکت ها به حساب های معرفی شده به کارگزاری واریز میشد و دیگه نیاز نبود برای دریافت به شعب بانکها مراجعه می شد. ممنون می شم اگر با نهادهای ذیربط و صاحب دستور, این موضوع را مطرح بفرمایید.

  ۰
 55. AU0902 گفت:

  اگر تصمیم به معامله در بورس کالا داشته باشید، به عنوان یک سرمایه‌گذار در بورس اوراق بهادار، علاوه بر دریافت خدماتی از قبیل انجام معاملات حضوری و آنلاین بورس اوراق بهادار، نیاز به خدمات اضافه تر همچون مشاوره یا سبدگردانی نیز داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم کار گزاری اگاه را..

  ۰
 56. AW2842 گفت:

  من بعد تحقیقات به تازگی همکاریمو با کارگزاری آگاه شروع کردم،امیدوارم همیشه راضی‌بمونم از این انتخاب

  ۰
 57. AU0902 گفت:

  در انتخاب کار گزار خوب همین بسرضایتسهمداران در ان کار گزاری بالا باشد و به طور کلی
  تمرکز استراتژی کارگزار بر مشتریان حقیقی نیز باید یکی از مهمترین فاکتورهای تصمیمگیری باشد در غیر این صورت ممکن است همواره اولویت کمتری در دریافت خدمات داشته باشید.

  ۰
 58. AU0902 گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون...
  و بی انصافی هست که یک کارگزار خوب کارگزاری اگاه رو نام نبریم

  ۰
 59. AX9806 گفت:

  با سلام من در کارگزاری آگاه ثبت نام کرده ام واز طریق دفاتر خدماتی هم احراز هویت شده ولی هنوز کد به اینجانب نرسیده لطفاً این مرحله چه مدت طول میکشد متشکر

  ۰
 60. AY7990 گفت:

  با سلام آیا با دیدگاه درآمد زندگی میتوان روی بورس حساب کرد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای فعالیت در بورس ابتدا لازم است آموزش های کافی و موردنیازی را از طریق حضور در کلاس های آموزشی و کتب و مطالب مرتبط به دست بیاورید. همچنین لازم است تا میزان وجه مازاد درآمد خود را به آن اختصاص دهید تا پس از کسب تجربه و سود بتوانید فعالیت خود در بازار بورس را افزایش دهید.
   باسپاس

   ۰
 61. مهدی گفت:

  ما که از یه کارگزاری دیگه اومدیم اگاه اما وقت عرضه اولیه هنگ کرد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بابت مشکلات اخیر از شما مشتری گرامی پوزش می خواهیم و لازم است اشاره شود که در کارگزاری آگاه امکانی ایجاد شده است که مشتریان می توانند دو روز قبل از زمان عرضه اولیه، سفارش خرید را به کارگزار ارسال کنند و در زمان عرضه، سفارش شما از طرف کارگزار برای سازمان بورس ارسال می‌گردد و نیازی به پیگیری و تماس با کارگزار نیست.
   برای اطلاعات بیشتر به مطلب "چگونه ۲ روز زودتر عرضه اولیه بخریم؟" مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 62. AR9571 گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم شما خودتون از این سامانه ضعیفتون که سره هر عرضه ی اولیه قطع میشه خسته نشدید؟
  امیدوارم اجازه بدین نظرم درج بشه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   بابت مشکلات اخیر از شما مشتری گرامی پوزش می خواهیم و لازم است اشاره شود که در کارگزاری آگاه امکانی ایجاد شده است که مشتریان می توانند دو روز قبل از زمان عرضه اولیه، سفارش خرید را به کارگزار ارسال کنند و در زمان عرضه، سفارش شما از طرف کارگزار برای سازمان بورس ارسال می‌گردد و نیازی به پیگیری و تماس با کارگزار نیست.
   برای اطلاعات بیشتر به مطلب "چگونه ۲ روز زودتر عرضه اولیه بخریم؟" مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 63. BA5241 گفت:

  آیا بسته های اعتباری از سوی کارگزاری سود دارن؟
  اگر بله میزان سودشان چقدر است؟

  ۰
 64. AV1609 گفت:

  واقعا مطالب کاربردی خوبی ارائه شد و می توان در ادامه راه کمک کار باشد

  ۰
 65. AX2089 گفت:

  سلام خدمت مسئولین کارگزاری آگاه یه مشکل داشتم که به تازگی رخ داده اونم اینکه در بخش دارایی های من در نرم افزار خرید و فروش ها به روز رسانی نمی شن!مشکل چیه؟

  ۰
 66. فرزانه زمانی گفت:

  ممنون از مطالب عالی

  ۰
 67. جواد گفت:

  سلام درکارگزاری آگاه سیگنال خریدوفروش سهام وجوددارد...تامشتریان براساس سیگنال خریدوفروش کنن..یاتریدر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با عضویت در سایت همفکران می توانید از خدمات مشاوره ای کارگزاری آگاه بهره مند شوید.
   سیگنال‌های همفکران در قالب دو مطلب ارائه می گردد: "سبد پیشنهادی همفکران" و "سیگنال های معاملاتی همفکران"
   برای اطلاعات بیشتر درساعات اداری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۷ تماس حاصل فرمایید

   ۰
 68. سعید ستوده گفت:

  سلام ببخشید من با کارگزاری آگاه خریدو فروش میکنم،متاسفانه وقتی وارد سایت میشم مینویسه خصوصی هست وسایت باز نمیشه،اپلیکیشن هم که میخوام وارد بشم اصلا باز نمیشه.لطفا بررسی کنید پس من کی میتونم خریدو فروش کنم.ممنون از شما

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری برای ورود به سامانه معاملاتی خود لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 69. مرتضی گفت:

  سلام . من مایلم از طریق کارگزاری آگاه در اراک در بورس فعالیت کنم . البته مقداری سهام از طریق کارگزاری دیگری دارم و نمیخوام تغییری در اون بدم سوال بنده اینه که میتونم علاوه بر اون سهام در کارگزاری شما سرمایه گذاری کنم ؟ ممنون میشم جواب بدین

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، شما در چندین کارگزاری می توانید حساب معاملاتی داشته باشید. به منظور انجام معاملات از طریق کارگزاری آگاه ابتدا از طریق سایت آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و به منظور احرازهویت به دفتر کارگزاری یا شعب و دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید. بعد از صدور کد معاملاتی دسترسی "کاربر تستی" شما به دسترسی "مشتری" تبدیل خواهد شد.

   ۱
 70. مصطفی صالحی گفت:

  سلام به شما که با صبر و حوصله جواب مشتریان را میدهید .من خیلی علاقه به بورس را دارم ولی هیچگونه اطلاعاتی از بازار بورس ندارم .از چه منبع معتبری میتوانم استفاده کنم .در ضمن در کارگذاری اگاه ثبت نام کرده ام .باتشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای شروع پیشنهاد می کنیم در تورهای آموزشی رایگان که در هفته برگزار می شود شرکت کنید . همچنین می توانید از مطالب بلاگ, ویدئو های آموزشی و کلاس های آموزشی رایگان بهره مند شوید.با مراجعه به "ویترین باشگاه " میتوانید از برنامه آموزشی آگاه مطلع شوید.

   ۵
 71. وحيد گفت:

  براي ثبت نام در کارگزاري آگاه و گرفتن کد بورس،با اين شرايط ، شعب کارگزاري فعاليت ميکنن يا بايد به دفتر پيشخوان مراجعه کنيم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط خاص کنونی احراز هویت با مراجعه حضوری به کارگزاری امکان پذیر نمیباشد.شما پس از ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس با به همراه داشتم مدارک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان مراجعه فرمایید.

   ۱
 72. وحید گفت:

  سلام.
  من تو آگاه اکسپرس ثبت نام کردم ولی اخرش یه کد فعال‌سازی میخواست بفرسته که نفرستاد و گفت بدلیل اختلال سیستم کد سجام کد ارسال نشده براتون
  بعدش من اصلا متوجه نشدم برای احراز هویت گزینه پیش‌خوان دولت داشت که انتخاب کردم ولی الان باید رو چه حساب برم پیشخوان؟چی بگم؟😐
  واسه یه ثبت نام انقد بی‌ برنامه است این کارگزاری وای بحال بقیه ماجرا...

  ۰
  • agah11 گفت:

   سلام به منظور بررسی بیشتر اطلاعات شما لطفا برای پیگیری این مورد با مرکز تماس گروه آگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ و ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ عدد ۱ تماس بگیرید.

   ۰
 73. ابراهیم گفت:

  سلام. من کد بورسی دارم ولی هیچ کارگزاری انتخاب نکردم الان میخام بیام اگاه باید چکار کنم

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید مشتری کارگزاری آگاه شوید باید در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام کنید و جهت احراز هویت آگاه به صورت حضوری در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه اقدام نمایید. با همان نام کاربری و کلمه عبوری که وارد سایت بآشگاه می شوید در آگاه اکسپرس نیز با همان نام کاربری و کلمه عبور ثبت نام نمائید تا از این طریق بتوانید به عنوان مشتری اگاه از مزایای بآشگاه مشتریان آگاه و تخفیفات معاملات و تخفیف بسته های تحلیلی و بسته های اعتباری ودیگر مزایای آن بهره مند شوید.

   ۰
 74. ضرغام گفت:

  سلام من از طریق برنامه آپ از صندوق مالی سهام خریدم، الان میخوام بیارمش توی بورس ولی قصد فروش ندارم، گفتن باید کارگزار ناظر را تغییر بدی یعنی چی؟ من از طریق آگاه کد بورسی دریافت کردم، ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   اگر کد بورسی داشته‌اید و از طریق بانک برای خرید سهام صندوق دارا یکم اقدام کرده‌اید، می‌بایست در سایت کارگزاری، تغییر ناظر خود را ثبت کنید.

   ۰
 75. پرهام گفت:

  سلام. آیا برای سرمایه های خرد (سرمایه گذاران خرد) باید نکات دیگه ای رو در انتخاب کارگزاری در نظر گرفت؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به طور کلی به دو نکته عنوان شده در مطلب ارائه شده می تواند در انتخاب کارگزاری مناسب مورد توجه قرارداد.
   ارائه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذار توسط کارگزاری و کسب رتبه قابل قبول توسط کارگزاری در بررسی‌های صورت‌گرفته و آمارهای منتشره از سوی سازمان بورس اوراق بهادار

   ۰
 76. sh_mehranfar گفت:

  با عرض سلام
  من از طریق یکی از بانک ها اقدام به خرید صندوق دارا دوم کردم سپس به سایت سجام رفته و مراحل مربوط به دریافت کد بورسی را طی وکد را دریافت کردم حالا می خواهم در یکی از کار گذاری ها ثبت نام کنم .میخواهم بدانم که کار گذار من بانک مورد نظر است یا اینکه من کارگذاری ندارم و باید در یکی از کارگذاری ها ثبت نام کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خرید صندوق پالایشی یکم (دارا دوم ) برای افرادی مناسب است که کد بورسی نداشته اما تمایل به شرکت در این پذیره نویسی داشته اند و بانک کارگزار شما نیست.جهت انجام معاملات در کارگزاری آگاه لازم است در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام و احراز هویت شوید .بعد از انجام این مرحله می توانید صندوق پالایشی یکم را از طریق "تغییر کارگزار ناظر "به حساب معاملاتی آنلاین خود انتقال و معاملات خود را انجام دهید.

   ۰
 77. آرزو گفت:

  من خیلی علاقه به بورس را دارم ولی اطلاعاتی از بورس ندارم.

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: