آشنایی با بورس در سنندج (استان کردستان)

  • ۲۰ تیر ۱۳۹۷
  • Agah3
  • ۰ نظر
  • ۲۶۸۲ مشاهده
آشنایی با بورس سنندج

کارگزاری آگاه به دلیل علاقه‌مندی مردم استان کردستان بخصوص شهر سنندج اقدام به ایجاد شعبه در این شهرنموده است. شعبه کارگزاری آگاه در سنندج خدمات مختلف بورسی را ارائه می‌دهد.

قبل از معرفی خدمات کارگزاری آگاه در سنندج، توضیحاتی در مورد بورس ارائه خواهد شد. شفافیت در اطلاعات شرکت‌ها، به وجود آمدن رقابت در بازار، تجمیع سرمایه‌های کوچک و کنترل نقدینگی ازجمله عملکردهای بورس اوراق بهادار در اقتصاد کشور است. در بازار بورس سهام شرکت‌های مختلف کشور ازجمله شرکت‌های تولیدی و خدماتی ارائه می‌شود. بازار بورس اوراق بهادار با نام های بازار سهام یا بازار سرمایه نیز شناخته می شود. سهام شرکت‌ها در بازار بورس به‌صورت اوراق ارائه می‌شود. تعریف سهام به‌صورت خیلی ساده به این شکل است که اگر سرمایه یک شرکت به بخش‌های مساوی تقسیم شود، هر یک از این بخش‌ها یک سهم نامیده خواهد شد.

برای مدیریت سرمایه روش‌های مختلفی وجود دارد. اغلب افراد به روش‌هایی مثل سپرده‌گذاری در بانک روی می‌آورند. آشنایی با بورس و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه یکی از بهترین روش‌های مدیریت سرمایه و کسب سود است که بیشتر افراد جامعه آشنایی کافی با آن را ندارند.

سرمایه‌گذاری در بورس دارای مزایای بسیاری است که از جمله می‌توان به امکان سرمایه‌گذاری با سرمایه کم و نقد شوندگی بسیار بالا نسبت به سایر روش‌های سرمایه گذرای اشاره کرد. برای شروع فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار می‌توان با سرمایه یک‌میلیون ریال (معادل ۱۰۰ هزار تومان) هم آغاز کرد. کسب سود در بازار بورس معمولاً به دو روش رشد قیمت سهم و یا سود سهام ( و یا هر دو روش) امکان‌پذیر است. درروش رشد قیمت، به‌طور مثال سهام یک شرکت ۳۰۰ تومان خریداری می‌شود و پس از مدتی قیمت سهام شرکت به ۷۰۰ تومان افزایش پیدا می‌کند. سهامدار به ازای هر سهم از این شرکت ۴۰۰ تومان بازدهی مثبت کسب کرده است. درروش دوم به‌طور مثال شرکت مبلغ مشخصی را به‌عنوان سود تعیین می‌کند و سهامداران از سود سهام بهره‌مند خواهند شد (‌صورت نقدی پرداخت می‌شود).

آشنایی با بورس سنندج

حال برای خرید و یا فروش سهام در بازار سرمایه نیاز به دریافت کد بورسی است. کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار واسطی بین سازمان بورس و سهامدار هستند. برای دریافت کد بورسی فقط از طریق کارگزاری‌ها می‌توان اقدام کرد. درواقع دریافت کد بورسی اولین گام عملی برای شروع فعالیت در بازار سرمایه است. دریافت کد بورسی یا کد سهامداری رایگان است.

 

بورس در کردستان

یکی از مهم‌ترین خدماتی که توسط کارگزاری آگاه در سنندج ارائه می‌گردد، دریافت کد بورسی یا کد سهامداری است.  اگر در سنندج یا استان کردستان هستید کافی است برای دریافت کد معاملاتی با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و مدرک تحصیلی(جهت انجام معاملات آنلاین)  با مراجعه به شعبه کارگزاری آگاه در سنندج به‌صورت رایگان اقدام به اخذ کد معاملاتی کنید.

✅ سنندج، خیابان پاسداران، سه راه شریف آباد، میدان سنه دژ، مجتمع هورام، طبقه دوم، واحددو

کد پستی: ۶۶۱۶۶۱۵۳۳۸
تلفن تماس: ۳۳۲۴۱۲۱۶(۰۸۷) – ۳۳۲۴۱۱۸۰(۰۸۷) – ۳۳۲۲۶۹۹۹(۰۸۷)

 

قدم بعدی پس از دریافت کد معاملاتی در سنندج، آموزش کامل بورس است. عدم وجود آموزش صحیح در بازار سرمایه یکی از موانع مهم برای توسعه این بازار محسوب می شود. در همین راستا کارگزاری آگاه شعبه سنندج، بصورت رایگان دوره های های آموزش مقدماتی بازار سرمایه را برگزار می کند. ایجاد آگاهی و مهارت در شناخت بازار بورس و آشنایی کلی با بازار سرمایه از مهمترین اهداف برگزاری کلاس های آموزش بورس در سنندج است. این کلاس ها بصورت مداوم و طبق برنامه هر هفته در محل کارگزاری آگاه در سنندج برگزار می گردد. شایان ذکر است که کلاس مقدماتی ورود به بازار سرمایه بصورت رایگان است. برای شرکت در این کلاس و سایر دوره های آموزشی کارگزاری آگاه در سنندج کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید تا همکاران کارگزاری آگاه در سنندج با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: