دوره پیش‌بینی سود در بورس

پیش‌بینی سود به زبان ساده

پیش‌بینی سود به زبان ساده

پرسودترین سهام در بورس ایران را قبل از دیگران شناسایی کنید!


گواهیـنامه پایان دوره
ندارد

 


نحـوه برگـزاری
آنلاین – حضوری

 


پیـش‌نیـاز دوره
بورسی شو – کدال خوانی

 


مـدت دوره

۶ ساعت (۲ جلسه ۳ ساعته)

 

مهارت‌هایی که در دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده» کسب می‌کنید:

استفاده از روش حاشیه سود در پیش بینی سود شرکت ها، روشی ساده و بسیار قابل فهم است و در عین حال که پیچیدگی های یک تحلیل بنیادی جامع را ندارد، می تواند در پیش بینی وضعیت سودآوری شرکت ها بسیار مفید باشد. همه فعالین بازار سرمایه پس از گذراندن دوره بورسی شو و دوره کدال خوانی می توانند دانش لازم جهت شرکت در این دوره را کسب نمایند.

از جمله مهارت‌هایی که با گذراندن دوره آموزشی «پیش‌بینی سود به زبان ساده» به آن مسلط می‌شوید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-توانایی بررسی گزارشات ماهیانه شرکت‌ها و به دست آوردن درکی درست از اهمیت آن‌ها برای پیش بینی سهام در آینده

-محاسبه حاشیه سود شرکت‌ها

-برآورد تقریبی میزان سودآوری شرکت‌ها در آینده

درباره دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده» بیشتر بدانیم:

تمامی شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه موظفند به صورت ماهانه گزارشی از عملکرد خود را در سامانه کدال منتشر نمایند. بررسی این گزارشات ماهانه، اطلاعات ارزشمندی از وضعیت شرکت ها از لحاظ میزان تولید و فروش محصولات (در شرکت های تولیدی) و درآمد حاصل از آن را در اختیار تحلیلگران قرار می دهد. در این دوره آموزشی سعی می شود گزارشات ماهانه شرکتها و اهمیت آنها مورد بررسی قرار گیرد. با مطالعه این گزارشات می توان روند فروش شرکت را بررسی و به کمک حاشیه سود شرکت در فصول گذشته، برآوردی از میزان سود آوری شرکت در آینده ارائه نمود. هرچند پیش بینی سود شرکت ها نیازمند انجام تحلیل های دقیق تری است، اما به کمک روش حاشیه سود، می توان با تقریب خوبی به این پیش بینی دست یافت.

 

حاشیه سود چیست؟

حاشیه سود (Profit margin) نسبت سود به فروش یک شرکت است و می‌تواند برآوردی تقریبی از سودآوری شرکت در آینده در اختیار سرمایه‌گذاران بورس قرار دهد. حاشیه سود به صورت درصدی بیان می‌شود و اگر حاشیه سود یک شرکت ۳۰ درصد باشد به این معنا است که آن شرکت در برابر هر ۱۰۰ میلیون تومان فروش، ۳۰ میلیون تومان سود به دست آورده است. یعنی هر ریال از فروش شرکت، ۰.۳۰ ریال سود خالص داشته است.

در دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده» همراه با هم سری به آینده سهم‌های مختلف در بازار بورس می‌زنیم و به شما کمک می‌کنیم با بررسی گزارش عملکرد شرکت‌های بورسی، دید تقریبا خوبی نسبت به سود آینده آن‌ها به دست آورید.

سرفصـل دوره پیش بینی سود به زبان ساده:

مفاهیم اولیه صورت های سود و زیان

  • آشنایی با صورت های سود و زیان

بررسی و تحلیل گزارش ماهیانه شرکت ها

    • بررسی و تحلیل گزارش‌های ماهانه و روند فروش شرکت‌ها

بررسی و تحلیل روند سودآوری شرکت ها

  • بررسی روند سودآوری شرکت به صورت فصلی و سالیانه

روش پیش بینی سود شرکت ها

      • پیش بینی سود شرکت ها با استفاده از حاشیه سود خالص

پیش‌بینی سود به زبان ساده

به دور از پیچیدگی‌های معمول تحلیل بنیادی به زبانی ساده به شما کمک می‌کند برآوردی تقریبی از سود شرکت‌ها به دست آورید و در مسیر پیش‌بینی سود شرکت‌ها و خرید سهام براساس ارزش ذاتی آن‌ها قدم بگذارید.

سوالات متداول:

نحوه برگزاری این دوره به چه صورت است؟

دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده» به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود که مدت زمان برگزاری هر دو دوره ۲ جلسه ۳ ساعته است. برای حضور در این دوره بهتر است دوره بورسی شو و کدال‌خوانی را گذرانده باشید.

در زمان ثبت نام به نحوه برگزاری آنلاین یا حضوری در زمان مقرر شده ،  دقت نمائید.

مراحل شرکت در دوره های حضوری به چه صورت خواهد بود؟

مدرسه آموزش بورس آگاه با حدود ۳٨ شعبه در سراسر کشور امکان برگزاری دوره های حضوری را نیز برای مخاطبان خود فراهم نموده است . شما می توانید از طریق سایت آموزش شهر خود را انتخاب نموده و دوره های در حال برگزاری آن شعبه را مشاهده نمایید و به صورت حضوری در این دوره ها شرکت نمایید . واحد آموزش در خصوص محل برگزاری و زمان برگزاری دوره های حضوری یک روز قبل از شروع دوره به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد کرد .

مراحل شرکت در دوره آنلاین به چه صورت خواهد بود؟

 مرحله اول: ارسال پیامک از سوی آموزش آگاه به منظور عضویت در گروه تلگرام کلاس آموزشی مربوطه (پیامک مربوطه ۲ الی ۳ روز قبل از تشکیل کلاس ارسال می‌شود)

مرحله دوم: مشاهده ویدیوهای آموزشی استفاده از نرم افزار آموزش مجازی کارگزاری آگاه

مرحله سوم: ورود به محیط نرم افزار با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور (نام کاربری، ایمیل ثبت شده در زمان ثبت نام و کلمه عبور شماره موبایل ثبت شده در سیستم است)

آیا پس از گذراندن دوره‌های آموزش بورس آگاه، مدرک معتبر به کاربران ارائه می‌شود؟

پس از گذراندن دوره‌های آموزش بورس آگاه، گواهینامه معتبر این سازمان برای کاربر صادر خواهد شد. این گواهینامه شامل کد منحصر به فردی است که اصالت آن با مراجعه به «سامانه بررسی کد اصالت گواهینامه دوره‌های آموزشی کارگزاری آگاه» قابل بررسی است. شما می‌توانید گواهینامه خود را به سازمان مد نظر ارائه دهید تا با پیگیری کد اصالت مدرج در گواهینامه، از صحت آن اطمینان ‌یابند.

شایان ذکر است دوره پیش بینی سود به زبان ساده شامل اعطاء مدرک آموزشی نخواهد بود .

پس از گذراندن دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده» از چه توانایی‌هایی در زمینه معامله‌گری برخوردار خواهیم شد؟

برای درک بهتر آن چه در دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده» آموزش داده می‌شود، سوالات زیر را در نظر بگیرید:

–          چگونه می‌توان گزارش عملکرد شرکت‌ها را بررسی کرد؟

–          حاشیه سود چیست و چگونه می‌توان از آن برای شناخت بیشتر بازار سرمایه استفاده کرد؟

–          سامانه کدال چیست؟

–          چگونه می‌توان سودآوری شرکت‌های بورسی را پیش‌بینی کرد؟

پس از گذراندن دوره «پیش‌بینی سود به زبان ساده»، می‌توانید به سوالات بالا پاسخ دهید.

مشاهده فایل ضبط شده کلاس آنلاین برای زمان غیبت در کلاس و یا مرور مجدد امکان پذیر است؟

 در رابطه با کلاس های مجازی که شما ثبت نام می کنید، در صورتی که به کلاس مدنظر نرسیدید و یا نیاز به مرور مجدد دوره برگزار شده دارید ، می توانید بعد از کلاس به فیلم ضبط شده ،دسترسی داشته باشید. به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی آموزش تماس حاصل نمایید.

شایان ذکر است دوره های آموزش مجازی رایگان مدرسه بورس آگاه امکان ضبط دوره وجود نخواهد داشت. ولی این امکان فراهم خواهد بود که در دوره بعدی آن ثبت نام و شرکت نمائید.

آیا می‌توانیم معامله در بازار بورس را به صورت خودآموز یاد بگیریم؟

بهترین روش برای یادگیری مهارت‌های بورسی، شرکت در دوره‌های ترتیبی آموزش بورس است. در این دوره‌ها همه مفاهیم را به ترتیب می‌آموزید و درک عمیقی از آن چه در بازار در حال روی دادن است، کسب می‌کنید. برای افرادی که تا حدودی با بازار سرمایه آشنا هستند، استفاده از بسته‌های خودآموز، مقالات بآشگاه مشتریان آگاه و ویدئو‌های آموزشی می‌تواند مفید باشد.

آیا می‌توان تنها در یک دوره خاص شرکت کرد؟

حضور در دوره‌ها به صورت نامنظم ممکن است باعث سردرگمی برای کاربران تازه‌وارد شود؛ بنابراین پیشنهاد ما طی کردن ترتیبی مراحل آموزش بورس است. ممکن است شما جزو افرادی باشید که با مفاهیم مقدماتی بازار بورس آشنا هستند. در این صورت می‌توانید دوره مد نظر خود را انتخاب و در آن شرکت کنید.

آیا کارگزاری آگاه، دوره‌های آموزشی رایگان یا با تخفیف ویژه برگزار می‌کند؟

دوره‌های آموزشی رایگان کارگزاری آگاه به شرح زیر است:

  • برای مشاهده دوره های رایگان دیگر در کار گزاری آگاه از طریق کلیک بر روی لینک مشاهده نمائید.
  • بیش از ۵۰۰ مقاله رایگان آموزشی که با مراجعه به بخش «مقالات بلاگ» می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

همچنین می‌توانید با عضویت در بآشگاه مشتریان آگاه و کسب امتیاز، از تخفیف ویژه شرکت در دوره‌های آموزشی بهره‌مند شوید. برای اطلاع از چگونگی عضویت و کسب امتیاز بآشگاه، کلیک کنید.

درباره کارگزاری آگاه بیشتر بدانیم

کارگزاری رتبه الف کشور
کارگزاری برتر سال ۱۳۹۳
خدمات‌رسانی به بیش از ۲ میلیون کاربر
مدیریت بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دارایی سرمایه‌گذاران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.