دریافت کد بورسی و کد سجام در ساوه

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • agah9
  • ۰ نظر
  • ۲۴۵ مشاهده
کدبورسی ساوه

این روزها افراد زیادی در رده‌های سنی مختلف با بازار بورس آشنا هستند. این بازار بستر مناسبی را برای سرمایه‌گذاری‌های اندک فراهم کرده ‌است. در واقع شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری‌های کم هم در این بازار به درآمدهای بالا برسید.

اگر تا کنون به این بازار وارد نشده‌اید، باید برای دریافت کد بورسی اقدام کنید. ما در ادامه جزئیاتی را در مورد نحوه دریافت کد بورسی در ساوه شرح خواهیم ‌داد.

 

فهرست مطالب

 

کد بورسی چیست؟

برای این که بتوانید در بازار بورس و سرمایه فعالیت کنید، باید قدم ‌به ‌قدم با قوانین سازمان بورس جلو بروید. دریافت کد بورسی اولین اقدام است. با دریافت کد بورسی در ساوه می‌توانید به عنوان سرمایه‌گذار فعالیت خود را آغاز کنید. سازمان بورس این کد ویژه و انحصاری را یک ‌مرتبه برای متقاضیان صادر می‌کند. ماهیت این کد، به کد ملی شباهت بسیار زیادی دارد. همان ‌طور که برای شناخته‌ شدن در مراکز دولتی و قانونی به کد ملی نیاز دارید؛ برای شناخته ‌شدن در بازار بورس به کد بورسی نیاز خواهید داشت.

این کد ۸ رقمی به شما اجازه خرید و فروش سهام می‌دهد. تمامی افراد اعم از حقیقی و حقوقی ملزم به دریافت کد بورسی در ساوه هستند. لازم‌ به ‌ذکر است که این کد برای افراد حقیقی و حقوقی کمی متفاوت است.

برای صدور کد بورسی افراد حقیقی، از سه حرف اولیه نام‌ خانوادگی آن‌ها به جای سه حرف ابتدایی کد استفاده می‌شود. در صورتی ‌که برای افراد حقوقی، این سه حرف از ماهیت مجموعه حقوقی گرفته می‌شود. به عنوان مثال اگر فردی حقیقی با نام ‌خانوادگی «محبی» برای دریافت کد بورسی در ساوه اقدام کند، سه حرف اولیه کد بورسی او «محب» خواهد بود. در صورتی ‌که این کد برای افراد حقوقی و با توجه به ماهیت مجموعه (شرکت، موسسه و…) به شکل «شرک»، «موس» و… انتخاب می‌شود.

۵ عددی که در ادامه این سه حرف می‌آیند از لازمه‌های اصلی انحصاری کردن کد بورسی در ساوه هستند. در واقع ترکیب این اعداد و حروف در نهایت یک کد منحصر به ‌فرد ایجاد می‌کنند.

اگر در گذشته کد بورسی در ساوه را دریافت کرده‌اید، باید در نگهداری آن کوشا باشید. زیرا این کد به‌ ازای هر یک از افراد جامعه تنها یک‌ مرتبه صادر خواهد شد. البته در صورتی ‌که این کد را گم یا فراموش کرده باشید، می‌توانید با مراجعه به سامانه معاملاتی کد بورسی خود را بازیابی کنید.

اگر چه از لحاظ قانونی شرایطی برای حضور افراد زیر سن قانونی در بازار کار فراهم نیست؛ اما بازار بورس از این قاعده کلی جدا است. به‌ این ترتیب متقاضیان زیر ۱۸ سال می‌توانند با کسب تعهدنامه ولی و ارائه آن به سازمان بورس به ‌عنوان یک سهامدار فعالیت خود را آغاز کنند.

نحوه دریافت کد بورسی در ساوه

برای دریافت کد بورسی در ساوه باید در دو سامانه ثبت نام کنید. یکی از این سامانه‌ها سجام نام دارد. سامانه دیگر مخصوص به کارگزاری است. با ثبت‌ نام در این دو سامانه به بخش احراز هویت می‌رسید.

احراز هویت حضوری: دفاتر پیشخوان دولت ارائه‌‌دهنده خدمات مختلفی به ارباب ‌رجوع هستند. این دفاتر از مرحله ثبت‌ نام برای دریافت کد بورسی تا مرحله احراز هویت همراه مشتریان خود هستند و به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهند. مشتریان بورسی با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می‌کنند تا کارشناسان این دفاتر احراز هویت‌شان را انجام دهند. به‌ منظور آشنایی با دفاتر پیشخوان دولت در شهر ساوه می‌توانید روی لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب آگاه در ساوه کلیک کنید. لینک دفاتر پیشخوان دولت منتخب کارگزاری آگاه نیز اطلاعات مناسبی در مورد سایر دفاتر پیشخوان دولت آگاه در شهرهای دیگر در اختیارتان قرار می‌دهد.

احراز هویت آنلاین: روش آنلاین احراز هویت با روش حضوری کمی متفاوت است. برای احراز هویت به‌ این شیوه، نیازی به مراجعه حضوری به‌ هیچ سازمان و ارگانی نیست. فقط کافی است تا یک‌ بار به سامانه سجام وارد شوید و احراز هویت کنید و بار دیگر به سامانه کارگزاری رجوع کنید و احراز هویت‌تان را به ‌پایان برسانید. با انتخاب کارگزاری آگاه و رجوع به سامانه آگاه اکسپرس می‌توانید به ‌راحتی احراز هویت خود را انجام دهید.

دریافت کد سجام در ساوه

برای دریافت کد سجام در ساوه فقط باید به سامانه سجام وارد شوید. این سامانه از طریق لینک www.sejam.ir در دسترس است. سجام توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه راه‌اندازی شد. هدف از به ‌راه انداختن این سامانه یکپارچه‌‌سازی اطلاعات مشتریان بود.

پس از راه‌اندازی سامانه سجام تمامی افراد حقیقی و حقوقی ملزم به ثبت‌ نام در این سامانه شدند. به‌ این ترتیب پس از تکمیل فرم‌های اطلاعات هویتی و مالی باید مبلغ ۱۰ هزار تومان به ‌صورت آنلاین پرداخت شود. با به ‌اتمام رسیدن این دو فرآیند یک کد رهگیری که در واقع همان کد سجام است برای متقاضی پیامک خواهد شد.

اگر به ‌دنبال راهی آسان‌تر برای دریافت کد بورسی و کد سجام در ساوه هستید؛ می‌توانید سامانه آگاه اکسپرس را انتخاب کنید. لینک این سامانه ex.agah.com است که می‌توانید با کلیک روی آن، به ‌صورت همزمان ثبت‌ نام در دو سامانه سجام و کارگزاری را انجام دهید. نکته مهمتر این که ثبت‌ نام در آگاه اکسپرس هیچ هزینه‌ای در پی نخواهد داشت و می‌توانید به ‌صورت رایگان از خدمات این مجموعه برخوردار شوید.

دریافت کد معاملاتی در ساوه

برای حضور در بازار آنلاین بورس به کد معاملاتی نیاز خواهید داشت. برای دریافت کد معاملاتی در ساوه باید به کارگزاری‌ها مراجعه شود. کارگزاری‌ها با ارائه نام کاربری و رمز عبور شرایط لازم برای حضور شما در سامانه‌های معاملاتی را فراهم می‌کنند. سامانه آگاه اکسپرس کد معاملاتی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

شما می‌توانید با مراجعه به چندین کارگزاری، کدهای معاملاتی مختلفی اخذ کنید و با استفاده از آن‌ها در بازار بورس دست به خرید و فروش بزنید. برای دریافت کد معاملاتی در ساوه بر خلاف کد بورسی محدودیتی تعریف نشده ‌است.

سهام عدالت در ساوه

سامانه فروش سهام عدالت

حتما تا کنون نام سهام عدالت را از نزدیکان و یا رسانه‌ها شنیده‌اید. این سهام که به تعداد زیادی از هموطنان سپرده شده‌ است؛ امکان ورود به بازار بورس را برای اقشار کم‌درآمد فراهم کرده ‌است. حالا اقشار کم‌درآمد جامعه هم می‌توانند با کمک سهام عدالت سهمی در رونق معیشت خود و همچنین سازندگی و آبادانی کشور داشته ‌باشند.

در ابتدا این سهام بدون اجازه خرید و فروش به سهامداران واگذار شد. به‌ این‌ ترتیب سهامداران تنها از سودی که دولت در بازه‌های زمانی مختلف به حساب‌شان واریز می‌کرد، برخوردار می‌شدند. اما در سال ۹۹ شرایط بهره‌برداری از سهام عدالت دستخوش تغییرات تازه‌ای شد. حالا سهامداران می‌توانند پس از اطلاعیه دولت نسبت‌ به فروش سهم خود اقدام کنند. البته این اقدام به‌ صورت تدریجی انجام می‌شود.

توجه به اطلاعیه‌های دولت، کسب اجازه از ناظر بازار و فروش تدریجی سهام، تصمیم‌گیری در خصوص سهام عدالت را برای برخی از افراد دشوار کرده‌ است. اگر شما هم جز این دسته هستید، می‌توانید کار خود را به کارگزاری آگاه بسپارید. شما می‌توانید با مراجعه به سامانه سهام عدالت آگاه یا ورود به لینک se.agah.com درخواست ثبت فروش انجام دهید. بر طبق این درخواست کار فروش تدریجی سهام را به کارگزاری آگاه واگذار می‌کنید تا این مجموعه پس از بررسی‌ها و اقدامات لازم، سود ناشی از فروش را به‌حساب‌تان واریز کند.

در صورتی‌ که اطلاعاتی در خصوص نحوه ثبت درخواست فروش در سامانه آگاه ندارید؛ می‌توانید مقاله سامانه مدیریت و فروش سهام عدالت را مطالعه کنید. با مطالعه این مقاله با روندی که باید به ‌منظور ثبت درخواست فروش سهام عدالت در ساوه طی شود، به ‌خوبی آشنا خواهید شد.

 

جمع‌بندی

بازار بورس و سرمایه از بخش‌ها و اقدامات متنوعی تشکیل شده ‌است. کد بورسی، کد معاملاتی و احراز هویت از ضروری‌ترین بخش‌ها و اقداماتی هستند که باید پیش از ورود به این حوزه به‌آن‌ها توجه شود. کارگزاری آگاه با ارائه خدمات متنوع در تمامی این بخش‌ها همراه مشتریان بورسی خواهد بود. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی در خصوص نحوه اخذ کد بورسی در ساوه به ‌دست آورده ‌باشید.

آدرس و شماره تماس شعبه ساوه

 

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: