مدارک لازم برای تغییر ناظر چیست؟

 • تاریخ درج ۷ مهر ۱۳۹۴
 • تاریخ ویرایش ۹ اسفند ۱۴۰۰
 • ۸۹ نظر
 • ۱۸۵۶۷ مشاهده

در گام اول دقت داشته باشید که برای فرایند تغییر کارگزار ناظر، لازم است از کارگزاری مقصد کد معاملاتی دریافت کنید. بعد از دریافت کد معاملاتی می‌توانید از طریق سامانه آنلاین معاملاتی کارگزاری مورد نظر، درخواست تغییر کارگزار ناظر خود را ثبت کنید. با توجه به این که در فرایند دریافت کد معاملاتی، مدارک هویتی خود را ثبت یا بارگذاری کردید، نیازی به بارگذاری یا ارائه این مدارک در فرایند تغیییر کارگزار ناظر به صورت آنلاین نیست. در ضمن، اگر قصد دارید سهام شرکت خاصی را به پرتفوی آنلاین خود انتقال دهید، الزامی به تهیه یا بارگذاری برگه سهام دارایی نیست، چراکه طبق آخرین مصوبات سازمان بورس، این فرایند (بارگذاری مدارک) اختیاری شده است.

 

 • رضا گفت:

  سلام من تعدادی سهام خاور از شرکت خریدم الان برای اینکه به کارگزاری آگاه انتقال بدم باید چکار کنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انجام معاملات و تغییر کارگزاری به آگاه ابتدا از طریق سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و به منظور احرازهویت به دفتر کارگزاری یا شعب و دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید. بعد از صدور کد معاملاتی دسترسی "کاربر تستی" شما به دسترسی "مشتری" تبدیل خواهد شد. بعد از این فرآیند از طریق منوی اصلی سامانه و انتخاب گزینه "تغییر کارگزار ناظر" می‌توانید دارایی خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید. برای ارسال درخواست می‌توانید در سامانه معاملاتی آسا به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود. نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 • جلال گفت:

  سلام من حدود یک هفته پیش در کارگذاری پاسارگاد اقدام به خرید سهام کردم حالا میخوام بیام کارگذاری آگاه باید چه کنم
  ایا بعد انتقال سهام به کارگذاری آگاه باید سهام بفروشم یعنی اجباری هست این کار؟؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انجام معاملات و تغییر کارگزاری به آگاه ابتدا از طریق سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و به منظور احرازهویت به دفتر کارگزاری یا شعب و دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید. بعد از صدور کد معاملاتی دسترسی "کاربر تستی" شما به دسترسی "مشتری" تبدیل خواهد شد. بعد از این فرآیند از طریق منوی اصلی سامانه و انتخاب گزینه "تغییر کارگزار ناظر" می‌توانید دارایی خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید. با اعمال تغییر کارگزار ناظر فقط ناظر سهام شما تغییر می یابد و می توانید سهام خود را هر زمان که تمایل داشته باشید از طریق کارگزاری آگاه به فروش برسانید.

   ۱
   • جلال گفت:

    ممنونم از پاسخ شما من قبلا عضو کارگذاری اگاه شدم و الان پنل فعاله
    کد گواهی نقل و انتقال از کجا باید بگیرم؟؟ و تصویر گواهی انتقال سهم؟؟

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که تمایل دارید که برگه سهام خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید نیازی به وارد کردن کد گواهینامه نقل و انتقال نمی باشد و برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود. جهت پیگیری بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

     ۰
 • مهدی گفت:

  باسلام
  من با یه کارگزاری دیگه کار میکردم اخیرا با کارگزاری آگاه دوتا سهم خریدم که اون دوتا سهم رو تو کارگزاری قبلی هم دارم. برا همینه که نمیتونم با آگاه بفروشم؟امروز با کاربری آگاه تغییر کارگزاری ناظر رو زدم فردا مشکل حل میشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود. بعد از اعمال تغییر کارگزار ناظر می توانید سهام مورد نظر خود را از طریق آگاه به فروش برسانید. تغییر کارگزار ناظر یک روز زمان می برد تا در پورتفوی شما قرار گیرد.

   ۰
 • مجتبی سلطانی واحد گفت:

  سلام کارگزاری من و واقعا ناراضیم ازش ولی خانومم تو کار گزاری آگاه و پنل کاربریشو که دیدم واقعا حال کردم منم میخوام بیام تو کار گزاری شما لطفا راهنمایی کنید کلا چیکار باید کنم چقدر کار داره تغییر کار گزاری

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انجام معاملات و تغییر کارگزاری به آگاه ابتدا از طریق سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام کرده و به منظور احرازهویت به دفتر کارگزاری یا شعب و دفاتر پیشخوان مراجعه نمایید. بعد از صدور کد معاملاتی دسترسی "کاربر تستی" شما به دسترسی "مشتری" تبدیل خواهد شد. بعد از این فرآیند از طریق منوی اصلی سامانه و انتخاب گزینه "تغییر کارگزار ناظر" می‌توانید دارایی خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید. برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کنید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود. بعد از اعمال تغییر کارگزار ناظر می توانید سهام مورد نظر خود را از طریق آگاه به فروش برسانید. تغییر کارگزار ناظر یک روز زمان نیاز می باشد.

   ۰
 • امید گفت:

  سلام من با کارگزاری دیگه سهم وبشهر رو سال ۸۳ خردیدمالان میخوام به کارگزاری اگاه انتقال بدم.چکار باید بکنم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که برگه سهام دارید; به منظور انتقال برگه سهام به کارگزاری آگاه، باید مشتری کارگزاری اگاه باشید. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه نیستید از طریق سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com به منظور دریافت کد بورسی اقدام نمایید. در هر حال بعد از دسترسی به سامانه معاملات آنلاین یا آفلاین از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید تا درخواست انتقال برگه سهام مدنظرتان در کارگزاری آگاه ثبت شود. در صورتی که تمایل دارید که برگه سهام خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید نیازی به وارد کردن کد گواهینامه نقل و انتقال نمی باشد و برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  عدد را وارد کنید:

  89 پاسخ به “مدارک لازم برای تغییر ناظر چیست؟”

  1. AS4991 گفت:

   سلام من محمد مهدی هستم. اشتباهی در هنگام ثبت نام اسممو مهدی نوشتم . الان برای احراز هویت مشکل دارم باید چه کارکنم. لطفا راهنماییم کنید

   ۰
   • agah5 گفت:

    سلام
    درصورتی که گزینه ثبت نهایی در مرحله آخر ثبت نام در سامانه آگاه اکسپرس را انتخاب کرده باشید؛ دیگر قادر به اصلاح آن نیستید.
    ولی می‌توانید فرم‌ها را پرینت بگیرید و به صورت دستی، فرم‌ها را اصلاح بفرمایید.
    باتشکر

    ۰
  2. ملیحه گفت:

   سلام.من در کارگزاری پژوهان کد بورسی دارم.اما میخوام وارد کارگزاری آگاه بشم و غیر حضوری هم باید ثبت نام کنم.
   اول اینکه باید اعلام کنم ک کد بورسی دارم؟
   میخوام سرعت بگیره کارمم.اگه اعلام کنم کد بورسی م موقتا غیر فعال میشه؟

   ۰
   • Agah گفت:

    سلام
    شما می توانید در چند کارگزای مشتری باشید و معاملات اوراق خود را انجام دهید.
    می توانید فرم های لازم برای مشتری شدن را در سایت آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com تکمیل نمایید. اگر برای احراز هویت عجله دارید می توانید گزینه مراجعه به شعب کارگزاری را در سایت مذکور انتخاب نمایید. اگر عجله ندارید می توانید از روش های دیگر که در سایت وجوددارد استفاده کنید.
    نیاز به اعلام کد بورسی نیست، در زمان احراز هویت همکاران ماکد ملی شما را که در سامانه بورس ثبت می کنند، اطلاعات بورسیتان برای کارگزاری نمایش داده می شود.

    ۰
  3. AF8687 گفت:

   سلام من تعدادی سهام پارس و چندسهم دیگر دارم که در کار گزاری مفید هست میخواستم برای انتقال به کارگزاری آگاه باید چه کار کنم.در سامانه آسا قسمت تغییر ناظر دو تا گزینه داره من متوجه نمیشم منظور چی یعنی باید تعدادی از ان سهام را با آگاه بخرم بعد درخواست انتقال انها را بدم میشه توضیح بدید

   ۰
   • agah5 گفت:

    سلام دوست گرامی
    شما می بایست در سامانه آساتریدر کارگزاری آگاه، از قسمت تغییر کارگزار ناظر نسبت به تغییر ناظر سهم خود به صورت آنلاین اقدام نمایید و بعد از یک روزکاری، سهم خود را بفروشید.
    جهت اطلاعات بیشتر به فیلم آموزشی “نسخه جدید نرم افزار آساتریدرآگاه – تغییر کارگزار ناظر” مراجعه بفرمایید.
    گواهی نقل و انتقال، همان برگه سهمی است که خریداری کرده‌اید.
    درصورتی که این برگه سهام را دارید این امکان وجود دارد که از گزینه “اصل گواهینامه نقل وانتقال سهام به کارگزاری تحویل شده است” اقدام نمایید.
    در غیر اینصورت از گزینه اول جهت تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید.
    باتشکر

    ۰
  4. AB8906 گفت:

   سلام. من تعدادی سهم جایزه شتران دارم. اما چون کل سهام اصلی رو فروختم تو لیست سهام م نمیاد. چکار باید بکنم؟

   ۰
  5. AL7726 گفت:

   سلام
   من سهام میدکو در آگاه خریدم و قبل از فروش سطر حق تقدم (میدکوح) در پرتفوی من ایجاد شد. ولی با گذشت حدود ۱۳ روز هنوز حجم میدکوح در پرتفوی من صفر درج شده است. با کارگزاری تماس گرفتم گفتند تغییر کارگزار ناظر درخواست کنم. ولی وقتی میخواهم درخواست را ذخیره کنم با خطای ۱۰۰۱ مواجه میشم. در ساعتها و روزهای مختلف با سیستمهای متفاوت مجددا سعی کردم ولی نتیجه یکی بود. لطفا راهنماییم کنید.
   متشکرم

   ۰
   • agah5 گفت:

    با سلام
    مشتری محترم خواهشمندیم برای بررسی بیشتر و دقیق تر مشکل با بخش پذیرش و آنلاین تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را شامل کد بورسی و شماره تلفن و تاریخ ثبت درخواست را برای ما ارسال بفرمایید.
    با سپاس

    ۱

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  عدد را وارد کنید: