تفاوت تعداد واقعی سهام با تعداد سپرده گذاری در نرم افزار آنلاین آسا چیست؟

 • ۲۲ آبان ۱۳۹۵
 • Agah
 • ۷۱ نظر
 • ۵۲۶۷ مشاهده

اگر ناظر مشتری در یک سهم کارگزاری آگاه باشد، تعداد واقعی تعداد سهامی است که فرد از کارگزاری آگاه خریداری نموده و تعداد سپرده‌گذاری تعداد کل دارایی فرد از آن سهم است. بدیهی است که اختلاف تعداد سپرده‌گذاری و تعداد واقعی، تعداد سهامی است که فرد از کارگزاری دیگری خریداری نموده است.

حال اگر ناظر سهم مشتری در یک نماد کارگزاری دیگری باشد (کارگزاری آگاه ناظر نباشد)، تعداد واقعی مقدار سهامی است که فرد از کارگزاری آگاه خریداری نموده است. در این شرایط تعداد سپرده‌گذاری صفر است و فرد برای مشاهده کل دارایی سهم لازم است به سامانه کارگزار ناظر خود مراجعه نماید.

بنابراین تعداد واقعی سهم عبارت است از حجم سهامی که مشتری از طریق کارگزاری آگاه خرید کرده است. تعداد سپرده‌گذاری حجم کل سهام مشتری است در صورتی که کارگزاری آگاه ناظر آن باشد.

71 پاسخ به “تفاوت تعداد واقعی سهام با تعداد سپرده گذاری در نرم افزار آنلاین آسا چیست؟”

 1. n15476 گفت:

  سلام
  به نظرم ایشان در چندین کارگزاری سهام دارند و با یک تغییر ناظر می توانند این مشکل را حل نمایند.
  متشکر.

  ۰
 2. محمدرضاشاه مرادی گفت:

  آیا میتوان حجم سپرده گذاری را هم فروخت؟ در ضمن نام افزار اندروید آسا سپرده گذاری را نشان نمیدهد.
  سپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   اگر دارایی شما در کارگزاری آگاه است و کارگزاری ناظر شما در آن نماد، کارگزاری آگاه است، می توانید آن دارایی را بفروشید.

   ۰
 3. فرهاد گفت:

  با سلام چرا با وجود اینکه من تمام سهامی که از یک شرکت توسط کار گزاری آگاه خریده ام اما تعداد سهام واقعی با تعداد سهام سپرده گذاری متفاوت است .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   شما آن نماد را پیشتر در کارگزاری دیگری خریده اید و ممکن است آن را فروخته باشید و مجدد آن را با کارگزاری آگاه خریده باشید. اما هنوز ناظر شما در آن نماد کارگزاری قبلی است. برای تغییر ناظر میتوانید درخواست انتقال ناظر خود را در سامانه معاملاتی آسا ثبت نمایید. این کار از طریق بخش درخواست ها در نسخه تحت وب سامانه امکان پذیر است.

   ۰
 4. فاطمه شهرتی گفت:

  سلام
  در نرم افزار آساتریدر در قسمت دارایی وقتی روی سهمی که داریم کلیک میکنیم یه مبلغی رو به عنوان سود تحقق نیافته نشون میده حالا این مبلغ سود تحقق نیافته با احتساب کامزد هست؟

  ۰
 5. امیرحسین عباسب گفت:

  سلام من همیشه از طریق کارگزاری آگاه معاملاتم رو انجام میدم اما در یک مورد تعداد سهام حقیقی و سپرده گزاری شده یکسان نیست.

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۲، با واحد خدمات آنلاین تماس حاصل بفرمایید.

   ۰
 6. AJ3594 گفت:

  درود،
  با توجه به آنکه در صورت افزایش سرمایه شرکت و تخصیص سهام جایزه در مجمع سالانه تعداد سهام سپرده گذاری از تعداد واقعی بیشتر خواهد بود (با فرض استفاده ی اختصاصی از خدمات کارگزاری آگاه)، مناسب تر خواهد بود که در صورت امکان محاسبه ی سود تحقق نیافته بر اساس مقدار کل دارایی لحاظ گردد (تعداد سهام جایزه با لحاظ قیمت صفر ریال!). در غیر اینصورت امکان اضافه کردن سهام جایزه توسط کاربر فراهم گردیده؛ توضیح آنکه اضافه کردن به تعداد دارایی سهام با قیمت صفر در حال حاضر ممکن نمی باشد.

  مضافا در صورت امکان سود نقدی مجامع نیز در لیست دارایی سهام ثبت گردد. در حال حاضر ستون مورد نظر تماما و در همه حال عدد صفر را نمایش می دهد.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در خصوص سود نقدی، چنانچه سهمی سود نقدی توزیع کند، پس از مجمع مربوطه و صدور اطلاعیه آن، عدد سود به ستون مربوط به سود تقسیمی اضافه می شود. (مطابق تصویر زیر)

   در خصوص سهام جایزه نیز پس از انتقال ناظر تعداد سهام جایزه، ارزش ان محاسبه و در سود و زیان لحاظ خواهد شد. (سهام جایزه و حق تقدم نیز نیاز به تغییر ناظر دارد.)

   ۰
   • AJ3594 گفت:

    سود تقسیمی مجامع نمادهای "کالا۴" و "انرژی۳"در سامانه آسا درج نگردیده اند.
    مضافا به رغم تایید درخواست تغییر کارگزار ناظر برای سهام جایزه ی نماد "کالا۴" همچنان بین تعداد دارایی سهام و دارایی سپرده گذاری اختلاف وجود داشته و سهام جایزه در محاسبه ی ارزش دارایی و سود تحقق نیافته لحاظ نمیگردد.

    به طور کلی اگر امکان اضافه کردن به تعداد دارایی سهام با قیمت صفر وجود میداشت با سهولت بیشتری امکان لحاظ سهام جایزه توسط خود کاربر فراهم می بود.

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام
     دوست عزیز تا زمانی که سهم جایزه تبدیل به سهم نشود، در قسمت دارایی سپرده گذاری سامانه آسا علاوه بر اینکه قابل نمایش نیست امکان معامله نیز ندارد.
     لذا بعد از اینکه سهام جایزه مورد نظر به سهم تبدیل شد، قابل مشاهده در قسمت دارایی سپرده گذاری خواهد بود و هم امکان معامله خواهد داشت.
     باتشکر

     ۰
     • ندیم گفت:

      با سلام
      چه مدت طول می کشد تا سهم جایزه تبدیل به سهم شود(جزوه دارای سپرده گذاری) وامکان معامله خواهد داشت. متشکر

      ۰
     • Agah گفت:

      با سلام
      معمولا حداقل یک ماه طول می‌کشد اما این موضوع به شرکت سپرده‌گذاری بورس وابسته است.

      ۰
 7. AJ1429 گفت:

  سلام
  من کل سهامی را از طریق نرم افزار آسا خریده ام و با هیچ کارگزاری بغیر از آگاه کار نکرده ام تعداد سهام در دارایی واقعی نشان داده می شود ولی در سپرد گزاری صفر است و امکان فروش نیز میسر نیست چکار باید بکنم
  با تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   در دارایی شما مشکلی دیده نشد. البته زمانی که تعداد دارایی سهام با تعداد سپرده‌گذاری مغایرت دارد لازم است از قسمت تغییر کارگزار ناظر، ناظر سهام خود را به آگاه تغییر دهید تا بتوانید آن را بفروشید.
   باتشکر

   ۰
 8. محمد گفت:

  سلام
  چه زمانی پیش میاد که تعداد واقعی عددی رو نشون میده ولی تعداد سپرده گذاری عدد صفر رو نشون میده. بعضی اوقات که یک سهم رو به تازگی خریداری کردم تا چند روز این وضعیت رو در بخش دارایی سهام میبینم. ضمنا من تا به حال در کارگزاری دیگه ای جز آگاه ثبت نام نکرده ام.

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   فرق دارایی سهام و دارایی سپرده‌گذاری این است که دارایی سهام خرید شما را از کارگزاری آگاه نمایش میدهد در صورتی که لزوما ناظر شما کارگزاری آگاه نیست ولی دارایی سپرده گذاری تعداد واقعی و قابل فروش شما را در کارگزاری آگاه نمایش میدهد. ممکن است ناظر شما حتی شرکت سپرده‌گذاری باشد به هر دلیل میتوانید از قسمت منو آنلاین بدون مراجعه حضوری اقدام به تعیین ناظر نمایید.
   باتشکر

   ۰
 9. AM4275 گفت:

  با سلام من سهم فارس و دارم تعداد سپرده گذاری و فروختم ۱دونه گذاشتم مونده ولی تعداد واقعی سهم ۱۴۰۰ رو نشون میده ولی فقط میتونم همون ۱دونه سهم و بفروشم چیکار باید بکنم؟ در ضمن من فقط عضو کارگزاری آگاه هستم
  ممنون از راهنماییتون

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام و احترام
   در مورد سهم فارس، تعداد ۱۳۴۳ سهم حاصل افزایش سرمایه مورخ ۲۹ مهر است. طبق اطلاعات دریافتی از گردش حساب شما ، پس فروش مورخ ۱۲ آبان، تعداد سهم مانده یک عدد است که حاصل جمع آن با افزایش سرمایه مورخ ۲۹ مهر ۹۷ به درستی ۱۳۴۴ نشان داده می‌شود. چون افزایش سرمایه شما هنوز غیر قابل معامله است، مقدار آن به دارایی سپرده‌گذاری اضافه نشده و غیر قابل فروش است.
   در مورد فروش یک سهم باقیمانده، هیچ سفارش فروشی از شما در سیستم دیده نمی‌شود،
   لطفا جهت بررسی موضوع پیغام خطای دریافتی را ذکر فرمایید.
   باتشکر

   ۰
   • AM4275 گفت:

    ممنون از لطف و پیگیری شما فقط کی امکان فروش سهام هست منظورم ۱۳۴۴ سهم هست ؟!
    بعد سوال دیگه اینکه
    اگر قبل از مجمع سهمی داشته باشیم ولی قبل از برگزاری مجمع کل سهم و فروخته باشیم آیا سود بعد از برگزاری مجمع تعلق میگیره یا خیر

    ۰
    • agah5 گفت:

     سلام مجدد
     پس از قابل معامله شدن افزایش سرمایه شما، امکان فروش آن مهیا می‌گردد.
     در مورد قسمت دوم سوال شما لازم است اعلام کنیم که در صورتی که قبل از برگزاری مجمع، سهام مورد نظر را فروخته باشید، سود و افزایش سرمایه ای به فرد تعلق نمی‌گیرد.
     باتشکر

     ۰
 10. مصطفی گفت:

  با سلام. سهام حاصل از افزایش سرمایه "فارس" کی قابل فروش خواهد بود و آیا لازم است در این مورد کار خاصی انجام دهیم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام
   معمولا در حدود ۴ ماه ثبت و قابل معامله می‌شود. سهامداران نیاز نیست کار خاصی انجام بدهند فقط در صورتیکه تعداد واقعی سهام شما با تعداد سپرده گذاری مغایرت داشته باشد می‌بایست در سامانه آنلاین آسا درخواست تغییر ناظر بزنید.
   باتشکر

   ۰
 11. محمد حسین قلی زاده گفت:

  با سلام.برای دریافت سهام در عرضه اولیه تعداد سفارش سهام چقدر باید باشه.چون در عرضه اولیه شبصیر من سفارش ۲۰۰ تا نوشتم ولی به من سهمی داده نشد.باید حداکثر سهام اعلام شده را درخواست کرد؟؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام
   شما در عرضه اولیه به شرطی که مبلغ ۱۰۰ هزارتومان بابت خرید رعایت شود، هر مقدار سفارشی می‌توانید قرار دهید و لازم نیست حتما حداکثر شفارش در سیستم گذاشته شود.

   ۰
 12. احسان گفت:

  با سلام مشکل من هم همینه تعداد واقعی زده ۵۲۳۴۰ و تعداد سپرده گزاری زده ۳۷۴۰۰ و سود تقسیمی زده ۱۴۱۶۴۲۰۰ که من با مراجعه به بانک فقط ۷۰۰۰۰۰۰ ریال رو بانک داد در صورتیکه اینجا تقریبا دو برابره فقط این نکته رو بگم من مقداری از سهم رو قبل از مجمع و مقداری رو پس از مجمع گرفتم و حالا اصلا سر در نمیارم چه اتفاقی برا این سهمم افتاده.لطفا راهنمایی فرمایید

  ۰
 13. AR5331 گفت:

  با سلام
  من در مجمع ذوب آهن با تعداد سهام مشخصی شرکت کردم و پس از افزایش سرمایه ۸۵ درصدی سهام واقعی افزایش یافت ولی هنوز همان مقدار قبل مجمع را میتوانم معامله کنم . اینو چیکار باید کرد؟
  مصطفی ناظمی هرندی

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام
   دوست گرامی شما می‌توانید از طریق سامانه آنلاین خود بر روی نماد مورد نظر تغییر کارگزار ناظر زده و پس از یک روز کاری دارایی سهام شما افزایش می‌یابد.

   ۰
 14. AQ6951 گفت:

  سلام منم مشکل دوست بالایی رو دارم و سهام من به سهام واقعی تبدیل نمیشه و نمی تونم معامله کنم لطفا راهنمایی کنید دو بار هم تغیییر کارکزار دادم هر سری نوشت انجام شد ولی تغییری نکرده بود ممنون

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   لطفا نماد سهمی که تغییر ناظر زده‌اید را بفرمایید تا همکاران آنلاین این مشکل را بررسی کنند.
   باتشکر

   ۰
 15. قاسمی گفت:

  سلام من سهم #دی رو خریدم چند روز پیش و الان تعداد سهام واقعی و سپرده باهم متفاوته و نمیتونم سهم رو بفروشم.
  ۱-توی هیچ کارگزاری دیگه ای هم نبودم هیچ وقت
  ۲-از طریق بخش درخواست ها، تغییر ناظر نمیتونم ناظر رو تغییر بدم برخلاف اون چیزی که بالا گفتین

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   تغییر ناظر امروز شما در سیستم ثبت شده است.
   لذا این امکان وجود دارد که برای روز کاری بعد، این سهم را بفروشید.
   باتشکر

   ۰
 16. جواد گفت:

  با سلام
  من هم این مشکل رو دارم
  در سهام فملی ، تعداد واقعی و تعداد سپرده یکی نیستند .
  ب منوی تغییر کارگزار مراجعه و تغییر کارگزار هم انجام دادم ، اما تغییری حاصل نشد. !!!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی برای بررسی این مشکل لطفا در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۲ تماس حاصل بفرمایید.
   متشکرم

   ۰
 17. مهدی ک گفت:

  سلام
  چرا دقیقا توضیح نمی دهید که چرا کارگزار سهامی که فقط و فقط از طریق سامانه اسا کار گزاری آگاه خریداری شده کارگزار دیگریست و چرا باز تعداد سپرده گزاری صفر است
  اصولا چرا باید مجبور باشم برای سهامی که از طریق شما خریداری شده دوباره درخواست تغییر کارگزار داد؟؟؟؟؟.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بر اساس قوانین ناظر نمادی که شما یک بار در کارگزاری دیگر خرید کرده اید و همانجا فروخته اید و مدتی بعد در کارگزاری آگاه خرید کرده اید(یعنی دارایی شما پیش از خرید در آگاه صفر بوده است)، همچنان کارگزاری پیشین است مر اینکه پس از خرید درخواست انتقال ناظر ثبت نمایید.

   ۰
 18. AS8993 گفت:

  سلام
  من تعدادی سهم در دو نماد داشتم که پس از درخواست تغییر ناظر در سامانه، آنها را در فیلد دارایی های من می بینم ولی در فیلد دارایی سهام تعداد واقعی آنها صفر درج شده بود،لذا با استفاده از امکان موجود در بخش مذکور اقدام به اضافه کردن دستی تعداد سهام نمودم.
  سوالم این است که آیا امکان ویرایش تعداد سهام اضافه شده موجود است یا نه؟
  اگر این امکان در سامانه وجود ندارد،لطفا در صورت امکان اضافه نمایید.
  باتشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از طریق آیکن بروزرسانی دارایی در بخش دارایی سهام مجدد می توانید آن را ویرایش نمایید.
   جهت اطلاع بیشتر در ساعات اداری با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی ۲ تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 19. محسن گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  در بخش تغییر ناطر
  تاریخ رو از ما میخواد
  کلا نحوه انجام اون رو میتونین یه توصیح مختصر بدین؟
  چون من ۴ تا سهم دارم که دارایی و سپرده گذاری بنده با هم تفاوت دارن از طرفی هم بنده فقط با آگاه دارم کار میکنم

  ۰
 20. AH6501 گفت:

  سلام وقت بخیر تعداد ۶۶۰ سهم از نماد غویتا خریداری نمودم که پس از افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی قیمت آن نصف شد ولی دارایی من ۲ برابر نشد یعنی ۱۳۲۰ نشد این مشکل چطور می تونم برطرف کنم؟

  ۰
  • operator2 گفت:

   با سلام

   دوست عزیز در سامانه آنلاین تحت وب خود از قسمت منو گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخابکنید سپس بر روی مثبت کلیک نمایید و سهام مورد نظر را جست جو کرده و ذخیره نمایید.

   ۰
 21. AR1804 گفت:

  سلام وقت بخیر
  پس از افزایش سرمایه تعداد واقعی ۶۵۱۴ سهام و تعداد سپرده گزاری ۴۷۵۰ شد
  فقط و فقط در کارگزاری آگاه هستم
  اگه امکانش هست توضیح بدید ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تفاوت دارایی سهام با سپرده گذاری شما، ممکن است به دلیل افزایش سرمایه ای است که صورت گرفته است.
   لذا در صورتی که افزایش سرمایه شما از نوع حق تقدم یا سهام جایزه باشد به محض اینکه قابل معامله شود به دارایی سپرده گذاری شما اضافه می‌گردد.
   برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با امور سهام شرکت تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 22. AH6501 گفت:

  سلام وقت بخیر شماره امور سهام شرکت ویتانا با نماد غویتا از کدوم قسمت سایت tsetmc می شه پیدا کرد تو سایت خود شرکت که نبود؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   نماد رو سرچ بفرمایید و صفحه نماد رو باز کنید. یک سری لیبل بالای تب اطلاعات نماد وجود داره که یکیش "معرفی" هست. در اون بخش اطلاعات شرکت رو درج می کنه.

   ۰
 23. علی عمادی گفت:

  با سلام
  تعداد دارایی و تعداد سپرده گذاری برابر نیستند.طبق مطالعه در سایت اقدام به تغییر کارگزار ناظر کردم.امید وارم اقدامم درست باشه
  ولی من عضو هیچ کارگزاری به غیر ااز اگاه نیستم.و همه خرید و فروش ها از طریق کارگزاری اگاه بوده و چگونه این جابجایی اتفاق افتاده
  من سهمهای کگاز ورمپنا از طریق کارگزاری خریدم وبعد تفاوت بین تعداد واقعی وتعداد سپرده گذاری بوجود امد
  با تشکر

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تفاوت دارایی سهام با دارایی سپرده گذاری؛ احتمالا به دلیل افزایش سرمایه ای است که بعد از برگزاری مجمع به شما تخصیص داده اند.
   که لازم است برای رفع این مشکل، از طریق سامانه آنلاین آسا تغییر ناظر دهید.
   باتشکر

   ۰
   • محمدعلی گفت:

    با سلام بنده همین مسیری که معرفی کردید را حدود دو هفته پیش دنبال کردم و وضعیت درخواست هم <> است. ولی در پرتفوی من باز هم سرمایه گذاری با دارایی متفاوت است. لطفا راهنمایی فرمایید.

    ۰
 24. امیر گفت:

  سلام وقت به خیر
  من سهام سه شرکت متفاوت از طریق کارگزاری اگاه خریداری کردم که سهام خریداری شده در روز خریداری سهام تنها در قسمت "دارایی سهام" نمایش داده شده و در اولین روز کاری بعد بدون اینکه من اقدام خاصی برای تغییر ناظر انجام بدم در قسمت "دارایی سپردگذاری" هم نمایش داده شد
  حال سوال بنده این هست که چرا در همان روز خرید این اتقاق رخ نمی ده و سهام خریداری شده در هر دو قسمت دارایی سهام و دارایی سپرداگذاری نمایش داده شود؟
  سوال بعدی هم اینکه من اقدام خاصی هم برای تغییر ناظر نکردم اصلا جایی دیگه ای غیر از کارگزاری اگاه خرید نکردم که بخوام تغییر ناظر بدم علت این عدم نمایش چی هست چون نه افزایش سرمایه ای بود و نه خریدی غیر از کارگزاری اگاه و نه تغییر ناظری
  ممنون میشم در این مورد توضیح بدهید
  متشکرم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   زمانی که معامله‌ای صورت می‌گیرد، دارایی سهام به همان لحظه آپدیت می‌شود ولی دارایی سپرده گذاری ممکن است تا یک روز بعد زمان ببرد تا بروز شود؛ چرا که شرکت سپرده‌گذاری، تاییدیه دارایی را یک روز بعد به کارگزاری اعلام می‌کند.
   باتشکر

   ۰
 25. alireza saeidi گفت:

  سلام.. من دوتاسهم وبملت و فلات در تاریخ ۷/۲/۹۸ خریدم ولی در منوی دارایی، تعداد دارایی هست ولی تعداد سپرده گزاری صفره در صورتی که بقیه سهم هایی که خریدم مشکلی نداشتند...من فقط از طریق کارگزاری آگاه خرید و فروش میکردم و قبل از آن عضو هیچ کارگزاری نبودم

  ۰
 26. AR1854 گفت:

  سلام
  من تعداد ۱۲۰ تا سهم جایزه چکاپا داشتم
  بعد ۲۰۰ تا دیگه سهم خریدم الان همشون سهام واقعی شدن و من نمیتونم بفروشم هیچکدومو، چیکار باید بکنم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   دارایی سپرده گذاری، تعداد سهامی را نمایش می‌دهد که کارگزاری آگاه ناظر آن است لذا در صورتی که تعداد آن از دارایی سهام کمتر است لازم است در سامانه آنلاین کارگزاری آگاه اقدام به تغییر ناظر نمایید.
   برای تغییر ناظر لازم است به سامانه آنلاین کارگزاری آگاه مراجعه نمایید و با انتخاب گزینه تغییر کارگزار ناظر، ناظر سهم خود را به آگاه انتقال دهید .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص چگونگی تغییر ناظر به مطلب " نسخه جدید نرم افزار آساتریدرآگاه – تغییر کارگزار ناظر" مراجعه بفرمایید.

   ۰
 27. سی گفت:

  سلام،من ۴۹۲ سهم (تعداد واقعی:۴۹۲وتعداد سپرده گذاری:۰) در نماد خراسان فرابورس دارم،اما شرکت خراسان از فرابورس به بورس منتقل شده است و نماد فرابورس آن ممنوع،متوقف شده است،امکان معامله نیست،راه حل شما چیه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از آنجایی که بازار این نماد تغییر کرده است برای اصلاح پرتفوی خود لازم است از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه اقدام به تغییر ناظر سهم مورد نظر نمایید.
   باتشکر

   ۰
 28. AR9608 گفت:

  سلام من رمپنا دارم ولی نمی تونم بفروش توی ستون تعداد واقعی هستش چکار کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  هم چنین سرچشمه هم تعداد واقعی با سپرده گذاری متفاوته.
  ممنون از پیگیری تون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای حل این مشکل لازم است از قسمت تغییر کارگزار ناظر نسبت به تغییر ناظر سهم خود به آگاه اقدام نمایید.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با واحد خدمات آنلاین تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۱
 29. مهری مرادی کلایه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در تاریخ های ۱۵، ۱۹ و ۲۰ آبان ۹۷ جمعا تعداد ۳۵۰۰ سهم از نماد وحکمت خریداری کرده ام. الان در پنل مشاهده میکنم که تمام ۳۵۰۰ سهم در تعداد واقعی نمایش داده می شود و تعداد سپرده گذاری ۰ است. سهم قابل فروش نیست و در دیده بان هم دیده نمی شود. من اصلا این سهم را نفروخته ام، درخواست تغییر ناظر دادم مردود اعلام شد، تیکت پشتبانی زدم گفته شد شما در این نماد دارایی ندارید ! تاریخ های خرید سهم در لیست معاملات من هست، و معامله ای مبنی بر فروش سهام وجود ندارد. لطفا راهنمایی بفرمایید، ممنونم.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   کارگزار ناظر شما بر روی این سهم کارگزار دیگری است که اولین بار این سهم را از طریق آن خریداری کرده اید.
   لذا لازم است یا بر روی این سهم تغییر کارگزار بزنید یا به صورت دستی دارایی خود را اضافه کنید.
   در غیر این صورت با واحد آنلاین تماس بگیرید.
   باتشکر

   ۰
 30. AD2560 گفت:

  سلام
  من اگر یک سهمی را از یک کارگزاری دیگر خریدم نزدیک( ۲۳ هزارتا سهم مداران) و دیروز هم نزدیک ۵۰۰ عدد سهم با استفاده از کارگزاری آگاه خرید زدم.
  ۱) این سهم که ناظرش کارگزاری دیگر است آیا میانگین خرید و قیمت سر به سر را به صورت کلی در کارگزاری دیگر نشان می دهد یا هر کارگزاری فقط سهم هایی را که توسط آن کارگزاری خرید شده است قیمت های مختلف (میانگین خرید ، سر به سر و ... ) را حساب می کند؟
  ۲- اگر بخواهیم فروش بزنیم آیا می تونیم هر سهمی رو که از هر کارگزاری خرید کردیم را با توسط خود آن کارگزاری به فروش برسانیم یا اینکه همه سهام رو باید توسط کارگزاری ناظر به فروش برسانیم .
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در خصوص سوال ۱ باید بگوییم که هر کارگزاری قیمت سربه سر دارایی را بر اساس انچه در آن کارگزاری خرید کرده اید، به شما نمایش می دهد. چون سیستم کارگزاری ها بهم متصل نیست که مشخص شود شما در کارگزاری دیگر این سهم را چند خریده اید. اما در کارگزاری آگاه این امکان را دارید که با ثبت تراکنش دستی حجم و قیمتی را که در کارگزاری دیگر خرید کردیه اید، در پرتفوی آگاه خود دستی ثبت کنید تا قیمت سربه سر کل ان نماد به شما نمایش داده شود. (قیمت سربه سر نمایش داده شده بر اساس قیمت خریدی است که شما اعلام کرده اید، لذا اگر عدد را اشتباه وارد نمایید، قیمت سربه سر هم اشتباه خواهد شد.)
   در خصوص سوال دوم اینکه در زمان فروش فقط می توانید از یک کارگزاری فروش را انجام دهید. به آن کارگزاری اصطلاحاً "کارگزار ناظر" میگویند. اگر میخواهید مثلا ناظر شما به کارگزاری آگاه تغییر کند می توانید در سامانه انلاین با استفاده از دکمه درخواست انتقال ناظر، ناظر خود را به اگاه تغییر دهید.

   ۰
 31. M.j گفت:

  سلام
  سهمی دارم که در قسمت دارای تعداد سهام زده ۵۱۴ ولی برای تعداد سپرده گذاری زده ۰ و کلا با کار گذاری آگاه کار میکنم مشکل چی می تونه باشه ؟ چطوری رفعش کنم ؟ ممنون از لطفتون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   تعداد سهامی که شما مالکیت آن را دارید. اگر ناظر شما در یک سهم کارگزاری آگاه نباشد، تعداد دقیق سهام خود را میبایست به صورت دستی و از طریق سامانه آنلاین ثبت کنید.در صورتی که ناظر شما در یک سهم کارگزاری آگاه باشد، تعداد سپرده گذاری تعداد سهام شما را نمایش میدهد و اگر ناظر شما آگاه نباشد، این تعداد برابر با صفر خواهد بود.در صورتی که ناظر شما در یک سهم کارگزاری آگاه باشد، تعداد سپرده گذاری تعداد سهام شما را نمایش میدهد و اگر ناظر شما آگاه نباشد، این تعداد برابر با صفر خواهد بود.

   ۰

Comment on this FAQ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: