تکنیک های تکنیکال – روند چیست؟

  • تاریخ درج ۱ خرداد ۱۳۹۷
  • تاریخ ویرایش ۱۰ دی ۱۴۰۲
  • ۰ نظر
  • ۵۲۳۳۶ مشاهده

با تدریس تکنیک های تحلیل تکنیکال از مقدماتی تا پیشرفته در خدمتتان هستیم. در اولین قسمت از این سری تدریس‌ها به بررسی انواع ها روندها می‌پردازیم.

روند، ساختار حرکتی  بازار است که به سه نوع کلی روند صعودی، روند نزولی و روند خنثی تقسیم می‌شود.

 در ابتدا به بررسی روند صعودی می‌پردازیم. روند صعودی دارای دو مشخصه کلی است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در یک روند صعودی از سقف‌های بالاتر و کف‌های بالاتر تشکیل می‌شود برای اینکه بیشتر با روند صعودی آشنا شویم یک مثال را با هم بررسی می‌کنیم.

تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به سهام کاشی الوند است همانطور که در طول نمودار مشخص است از سقف‌های بالاتر و کف‌های بالاتر تشکیل شده است بهترین استراتژی در روند صعودی خرید در کف‌ها و فروش در سقف‌ها است.

روند بعدی روند نزولی است که مانند روند صعودی دو مشخصه کلی دارد، کف‌های پایین تر و سقف‌های پایین تر که در طول نمودار به وجود بیاید.

نموداری که می‌بینید مربوط  به سهام ملی مس است که در طول نمودار از سقف‌های پایین تر و کف‌های پایین تر تشکیل شده است و روند کلی نمودار نزولی است.

روند آخر، روند خنثی است. روند خنثی ساختاری است که در آن کف‌ها و سقف‌ها قانون مشخصی ندارد و قیمت‌ها در یک محدوده در حال نوسان است نموداری که می‌بینید مربوط به سهام سیمان شرق است که قیمت در یک محدوده در حال نوسان است و بیانگذ این است که بین عرضه و تقاضا توازن وجود دارد.

ساختار سه گانه روند‌ها را به طور کامل توضیح دادیم منتظر قسمت‌های آموزش بعدی و نکات کاربردی تر ما باشید.

 

دانلود ویدیو – کیفیت ۳۶۰p

دانلود ویدیو – کیفیت ۷۲۰p

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.