Avatar
  • تاریخ :۲۷ فروردین ۱۳۹۵
https://bashgah.com/blog/question/?p=37180

مالیات مربوط به سود متعلق به اوراق مشارکت و معاملات اوراق

با سلام
طبق ماده ۷ قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت، مبالغ پرداختی و یا تخصیصی بابت سود متعلق به اوراق مشارکت مشمول مالیات مقطوع به نرخ پنج درصد می‌باشد و به سود اوراق مشارکت و معاملات اوراق مذکور هیچ‌گونه مالیات دیگری تعلق نمی‌گیرد.
ممکن است این قانون را کمی بیشتر توضیح دهید؟
مثلا اگر من در میانه دوره (قبل از سر رسید پرداخت سود) اوراق مشارکت خریداری کنم یا بفروشم باید مالیات آن را شخصا به اداره امور مالیاتی واریز کنم؟

با سپاس فراوان

  • ۱پاسخ
  • ۵۰۸بازدید
پاسخ