Avatar
 • تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=138081

خریداری حق تقدم کاسپینح و بسته شدن نماد

سلام خسته نباشید
من الان حدود ده یازده ماهه ک حق تقدم کاسپین (کاسپینح) رو خریدم و از همون موقع این سهم بسته شد من الان پولم چجوری باید پس بگیرم هرچی به شرکت کاسپین هم زنگ میزنم کسی پاسخگو نیست اون چندماه اول میگفتن ک پول رو به یکی از بانک‌ها واریز میکنن شما میدونید کدوم بانک؟ خواهشاً کمک کنید

سلام دوست عزیز، پس از پرداخت مبلغ اسمی و بعد از اینکه افزایش سرمایه شرکت در سازمان بورس و اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید، پروسه تبدیل گواهی حق تقدم به سهم، حدود ۴ الی ۶ ماه زمان خواهد برد که به‌ صورت خودکار صورت می‌گیرد و به پرتفوی سهامداران اضافه می‌گردد.در سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری آگاه، بعد از برگزاری مجمع فوق‌العاده و اتخاذ تصمیمات، حق تقدم سهام در سبد سهام مشتریان به‌صورت خودکار به ستون “تعداد” اضافه می‌شود و به‌محض اینکه حق تقدم در بازه ۶۰ روزه در بازار قابل معامله شد، “تعداد سپرده‌گذاری” نیز در سامانه آنلاین به‌روز می‌شود که امکان فروش سهام را نیز دارد.
 • ۱پاسخ
 • ۶۵بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۱۲ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137939

حق تقدم خریداری شده و بعد از مجمع و ثبت افزایش سرمایه نماد

با سلام و خسته نباشید خدمت شما

یه سوال داشتم ممنون میشم اگه لطف کنید جواب بنده رو بدید.
بعد از مجمع و ثبت افزایش سرمایه نماد تماوند به من تعداد ۱۰۰۰۰۰ سهام حق تقدم تعلق گرفت. بعد از مجاز شدن خرید و فروش سهام حق تقدم من ۵۰۰۰۰ سهم حق تقدم دیگه خرید و اضافه کردم به حق تقدم خودم در مجموع شد ۱۵۰۰۰۰ سهم حق تقدم.

تو فرم گواهی حق تقدمی که شرکت رو سایت و اینترنتی بهم داده فقط تعداد ۱۰۰۰۰۰ رو ثبت کرده. من میخوام بدونم تکلیف ۵۰۰۰۰ خرید جدیدم چی میشه؟
و سوال دیگه اینکه من مبلغ اسمی سهام ها رو باید یجا پرداخت کنم یا اونی که بهم تعلق گرفته را جدا و اون مقداری که دوباره خرید کردم رو جدا باید واریز کنم؟
لطف و بزرگواری زیادی در حقم میکنید اگه پاسخ بدید

من با امور سهام شرکت چندین بار تماس گرفتم اما متاسفانه پاسخگو نبودن. بخاطر همین مزاحم سایت و باشگاه شما شدم .

سلام دوست عزیز، درصورتی‌که سهامدار بخواهد "حق تقدم"خود را به سهم تبدیل کند، لازم است در یک بازه ۶۰ روزه، مبلغ اسمی سهام را معادل حق تقدمی که در اختیار دارد به‌ حساب شرکت پرداخت کند و فرم شرکت در افزایش سرمایه را تکمیل نماید. تمام اطلاعات اعم از زمان دوره پذیره نویسی ۶۰ روزه، شماره‌حساب شرکت و فرم افزایش سرمایه در سایت کدال اطلاع‌رسانی می‌شود. پس از پرداخت مبلغ اسمی و بعد از اینکه افزایش سرمایه شرکت در سازمان بورس و اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید، پروسه تبدیل گواهی حق تقدم به سهم، حدود ۴ الی ۶ ماه زمان خواهد برد که به‌ صورت خودکار صورت می‌گیرد و به پرتفوی سهامداران اضافه می‌گردد.در سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری آگاه، بعد از برگزاری مجمع فوق‌العاده و اتخاذ تصمیمات، حق تقدم سهام در سبد سهام مشتریان به‌صورت خودکار به ستون “تعداد” اضافه می‌شود و به‌محض اینکه حق تقدم در بازه ۶۰ روزه در بازار قابل معامله شد، “تعداد سپرده‌گذاری” نیز در سامانه آنلاین به‌روز می‌شود که امکان فروش سهام را نیز دارد.
 • ۱پاسخ
 • ۶۴بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۱۱ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137882

اضافه نمودن سهام جایزه به پرتفو آنلاین

با سلام.
در آسا تریدر آگاه درخواست تغییر کارگزار ناظر در مورد سهام شبصیر انجام دادم.سهام جایزه شبصیر در سایت درگاه یکپارچه ذینفعان هست ولی در سایت آگاه فقط تعداد سهام اصلی را نشان می دهد.آیا باید منتظر ثبت افزایش سرمایه شبصیر در مرجع ثبت شرکتها باشم تا در آسا تریدر سهام جایزه نشان داده شود؟

سلام دوست عزیز، در صورتی که به شما سهام جایزه تعلق یابد تا زمانی که توسط شرکت سپرده گذاری تائید نشود غیر قابل معامله است.در سامانه معاملاتی آنلاین در قسمت سبد سهام بر روی علامت چشم در کنار نماد کلیک نمائید و از جزئیات نماد و قابل معامله بودن سهام جایزه مطلع شوید.در صورتی که سهام جایزه قابل معامله باشد ، ردیفی به عنوان قابل فروش اضافه می شود و چنانچه گزینه قابل فروش اضافه شده بود و به دارایی سپرده گذاری شما اضافه نشده بود،باید بر روی نماد مورد نظر "تغییر کارگزار ناظر" انجام دهید.
 • ۱پاسخ
 • ۱۲۷بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۱۱ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137918

حق تقدم خپارس و کاسته شده ارزش بازار سهم

با سلام ، ببخشید مزاحمت مجدد ،پیرو سوال قبلیم خپارس را سرچ کردم و ارزش حق تقدم خپارس به ۶۰ ریال کاهش یافته است حال با این شرح قاعدتا ارزش ۱۰۰ تومان را ندارد لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

سلام دوست عزیز، نحوه تبدیل حق تقدم به سهم به این صورت است که شما باید مبلغ اسمی (صد تومان به ازای هر سهم) را پرداخت می نمائید و این موضوع ربطی به کاسته شدن ارزش و قیمت سهام ندارد.
 • ۱پاسخ
 • ۱۲۵بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۹ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137847

راهنایی برای دریافت سود تقسیمی سهام غگل

لطفا راهنمای کنید برای دریافت سود سهام غگل

سلام دوست عزیز، اگر کارگزاری آگاه هستید میتونید در قسمت(سود تقسیمی من) سودهای تقسیمی که تاکنون بهتون تعلق گرفته و زمان دریافتشون رو مشاهده کنید. برای دریافت سود تقسیمی شرکتها، ابتدا باید به اطلاعیه های پرداخت سود شرکت که در سایت کدال درج می شود مراجعه نمایید. عمدتاً این پرداخت به دو صورت انجام می گردد: ۱-پرداخت مستقیم- که شرکت با داشتن اطلاعات سهامداران سود هر شخص را به حساب بانکی ایشان واریز می نماید. ۲- پرداخت غیرمستفیم- شرکت طی اطلاعیه ای در سایت کدال، بانک عامل خود جهت پرداخت سود را معرفی می نماید و سهامداران با در دست داشتن کارت ملی و مراجعه به بانک می توانند نسبت به دریافت سود اقدام کنند.
 • ۱پاسخ
 • ۱۰۰بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۵ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137806

چرا سهم عرضه اولیه که کامل میخرم نصف سهم ثبت میشه

لطفاً راهنمایی کنید چرا سهمی که کامل میخرم نصف سهم یا کمتر از نصف ثبت میشه

سلام دوست عزیز، شما تعداد سهام سپرده گذاری شده را قادر به فروش هستید که ناظر سهام کارگزاری آگاه است. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه هستید ، با مراجعه به سامانه معاملاتی آنلاین ، قسمت درخواست ها، "تغییر کارگزار ناظر" قادر به انتقال سهام های خود به کارگزاری آگاه خواهید بود.به این ترتیب که از قسمت منو، قسمت درخواست، گزینه تغییر کارگزار ناظر ، علامت مثبت سبز،گزینه آخرین نماد را در کارگزاری آگاه انجام داده ام ، نماد را در قسمت سرچ انتخاب نمائید و در نهایت گزینه تائید را کلیک نمائید.بعد از گذشت یک الی دو روز کاری از انجام تغییر کارگزار ناظر ،نماد مربوط به سبد دارایی های آنلاین اضافه و قابل معامله می شود.به همین ترتیب هر یک از نماد ها را به شکلی که عنوان شد قادر به اضافه نمودن به سبد دارایی های آنلاین خواهید بود. جهت پیگیری بیشتر لطفا در سامانه معاملاتی آنلاین تیکت ثبت فرمائید.
 • ۱پاسخ
 • ۴۶بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۲ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137514

نحوه دریافت سود نقدی سهام از قسمت سود نقدی

چگونه سود سهام نقدی را دریافت کنیم اشتباها گزینه تسویه را زده ام

سلام دوست عزیز، این بخش برای یادآوری شما است و اهمیتی که دارد برای خود شما است که بدانید کدام سود تقسیمی سهام را دریافت نموده اید و کدام را دریافت ننموده اید.در صورتی که تیک را بردارید قادر به صورت دریافت نشده ، قابل مشاهده خواهد بود.
 • ۱پاسخ
 • ۱۵۹بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۲ خرداد ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137516

سوال بورسی در مورد حذف حق تقدم

سلام من یه حق تقدم داشتم که خودشون داده بودن الان حذف شده از پرتفوی من چیکار

سلام دوست عزیز، پس از پرداخت مبلغ اسمی و بعد از اینکه افزایش سرمایه شرکت در سازمان بورس و اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید، پروسه تبدیل گواهی حق تقدم به سهم، حدود ۴ الی ۶ ماه زمان خواهد برد که به‌ صورت خودکار صورت می‌گیرد و به پرتفوی سهامداران اضافه می‌گردد.
 • ۱پاسخ
 • ۱۵۲بازدید
پاسخ
Avatar
 • تاریخ :۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
https://bashgah.com/blog/question/?p=137420

فروختن کل سهام قبل از گرفتن سهام جایزه

من سهامی داشتم که قبل از اضافه شدن سهام جایزه همه سهام رو فروختم و سهام جایزه به پورتفو من اضافه نشد حالا باید چکار کنم؟

سلام دوست عزیز، در صورتی که توسط سپرده گذاری این تعداد سهام جایزه در پرتفوی شما اضافه شده باشد، می توانید این سهام را به فروش برسانید، چنانچه اصل سهم را فروخته اید، زمانیکه سهام جایزه قابل معامله شود باید از طریق "تغییر کارگزار ناظر" اقدام نمایید.
 • ۱پاسخ
 • ۱۴۷بازدید
پاسخ