Avatar
https://bashgah.com/blog/question/?p=37180

مالیات مربوط به سود متعلق به اوراق مشارکت و معاملات اوراق

با سلام
طبق ماده ۷ قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت، مبالغ پرداختی و یا تخصیصی بابت سود متعلق به اوراق مشارکت مشمول مالیات مقطوع به نرخ پنج درصد می‌باشد و به سود اوراق مشارکت و معاملات اوراق مذکور هیچ‌گونه مالیات دیگری تعلق نمی‌گیرد.
ممکن است این قانون را کمی بیشتر توضیح دهید؟
مثلا اگر من در میانه دوره (قبل از سر رسید پرداخت سود) اوراق مشارکت خریداری کنم یا بفروشم باید مالیات آن را شخصا به اداره امور مالیاتی واریز کنم؟

با سپاس فراوان

  • ۱پاسخ
  • ۱۹۳۸بازدید
پاسخ
اشتراک

۱پاسخ

یک پاسخ به “مالیات مربوط به سود متعلق به اوراق مشارکت و معاملات اوراق”

  1. Bashgah گفت:

    با سلام
    در توضیح سوال اول شما، برای سرمایه گذاران سود دریافتی به جز کارمزد معاملات، برابر همان سود اعلامی ناشر است. در توضیح مثال شما باید عرض کنم که شما سود روزهای گذشته از ابتدای دوره تا آن روز را به فروشنده پرداخت میکنید که در نهایت در پایان دوره کل سود دوره به حساب شما واریز می شود و مبلغ دیگری خارج از کارمزد معامله نباید پرداخت کنید.

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: