بورس کرج

آماده سرمایه‌گذاری در بورس هستید؟

از خدمات کارگزاری آگاه برای کسب سود در بورس استفاده کنید

افتتاح حساب در کارگزاری آگاه و دریافت کد بورسی اولین قدم برای سرمایه‌گذاری در بورس است.

هم‌اکنون با کلیک روی دکمه زیر، بصورت رایگان و آنلاین ثبت‌نام خود را انجام دهید

شروع افتتاح حسابآموزش بورس در کرج

شعبه کارگزاری آگاه در کرج

شعبه  کارگزاری آگاه در کرج

کرج،چهار راه هفت تیر،ابتدای بلوار دانش آموز،ساختمان مدائن،طبقه همکف

تلفن تماس: ٣٢٧۵۶٠۴١ (۰۲۶)

کد پستی: ۳۱۳۳۹۱۹۷۸۹

شبکه های اجتماعی بورسی کرج

کانال تلگرام بورس شهر کرجتلگرام بورس کرج

درباره اقتصاد و بورس کرج
بورس در کرج

با توجه به افزایش روزافزون سرمایه‌گذاری در بورس و اسقبال گسترده از آن، تقاضا برای ورود به این بازار زیاد شده است. همچنین شهر کرج در استان البرز باوجود شرایط محیطی مناسب خود توانسته است نقش به سزایی در پیشرفت برخی صنایع کلیدی کشور بازی کند. بدون شک تأثیر مثبت این نقش در اقتصاد و در پی آن، بازار سرمایه هم قابل‌مشاهده است. بنابراین لازم است تا برای فهم بهتر این تأثیر و  تصمیم‌گیری بهتر با شرایط محیطی و اقتصادی این شهر آشنا شویم.

شرایط محیطی کرج

کرج مرکز استان البرز، و یکی از کلان‌شهرهای بزرگ ایران است که در دامنه رشته‌کوه‌های البرز و در ارتفاع ۱۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.  جمعیت شهر کرج بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۱٬۵۹۲٬۴۹۲ نفر بوده. آب‌وهوای اين استان تحت تأثير سلسله كوه‌هاي البرز، داراي زمستان‌هاي سرد و تابستان‌هاي معتدل است. جنوب استان به دليل مجاورت با دشت، آب‌وهوای خشك و گرم دارد که ويژگي خاص اين منطقه به شمار می‌رود كه از یک‌سو به رشته‌کوه‌های پربرف البرز مي‌رسد و از سوي ديگر به حاشيه يكي از خشك‌ترين بيابان‌هاي ايران منتهي مي‌شود.

استان البرز به‌واسطه موقعیت جغرافیایی و قابلیت‌های بالقوه در زمینه‌های مختلفی چون نیروی انسانی متخصص، دسترسی آسان به امکانات آموزشی، قابلیت‌های آب‌وخاک، استقرار صنایع استراتژیک و بزرگ، واقع‌شدن بین شاهراه‌های ارتباطی کشور و … دارای مزیت نسبی و رقابتی بالایی نسبت به سایر استان‌های کشور است.

وضعیت بخش صنعت و معدن استان البرز

استان البرز دارای معادن شن و ماسه و زغال‌سنگ باکیفیت بالاست. حدود ۱۵۰ مجوز معدنی و معدن در استان البرز وجود دارد و حدود ۵۰ درصد این معادن، معادن شن و ماسه و مصالح ساختمانی است. مابقی معادن استان نیز شامل زغال‌سنگ، باریت، فلدسپات و نمک می‌شود. در ظرفیت‌یابی‌های جدید آثاری از مس، پلی‌متال، قلع و مولیبدن در استان البرز یافت شده و در حال حاضر اکتشاف تکمیلی آن در حال انجام است.

بهترین کیفیت مصالح ساختمانی و شن و ماسه در سطح کشوری در حقیقت به استان البرز اختصاص دارد. از سوی دیگر نیز معادن زغال‌سنگ استان نیز یکی از قدیمی‌ترین معادن کشور به شمار می‌رود. برای مثال معدن زغال‌سنگ «گاجره» به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین معادن کشور در استان البرز واقع‌شده که در حال حاضر کار اکتشافات تکمیلی آن در دست اجراست.

ازاین‌رو کرج دارای تعداد زیادی واحدهای تولیدی و صنعتی است که در مناطق مختلف شهر یا عمدتاً در شهرک‌های صنعتی متمرکزشده‌اند. برای نمونه دو شهرک صنعتی سیمین دشت و بهارستان مجموعاً بیش از ۴۷۰ واحد تولیدی فعّال دارند و بیش از ۹۵۰ واحد دیگر در مناطق مختلف­ شهر و حومه آن قرار دارند.

بازار سرمایه در کرج

بازار سرمایه در هر کشور، یکی از مهم‌ترین ارکان اقتصاد به شمار می‌آید که باعث هدایت پس‌اندازها و سرمایه‌های کوچک به فعالیت‌ها با کارایی بالا می‌گردد؛ درواقع بازار سرمایه یکی از راه‌های تأمین مالی برای بنگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی  است. پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه باعث شفافیت عملکرد شرکت‌ها و همچنین تأمین مالی برای صاحبان سهام می‌گردد. با توجه به رشد بازار سرمایه کشور در حال حاضر تمامی شرکت‌ها از نوع بزرگ و حتی صنایع کوچک و متوسط می‌توانند در بازار سرمایه پذیرش شوند و سهام خود را در این بازار دادوستد نمایند.

شهر کرج با توجه به تعدد شرکت‌هایی که توانسته‌اند وارد بازار سرمایه (بورس و فرابورس) شوند از جمعیت بورسی بالایی برخوردار است. مهم‌ترین شرکت‌هایی که توانستند وارد بازار سرمایه شوند: گروه مپنا – مادیران – اشتاد ایران – هلدینگ دارویی برکت – تولید مواد اولیه دارو پخش – جام دارو

گروه کارگزاری آگاه برای ارتقای سطح اطلاعات و دسترسی آسان به آموزش و ورود به بازار سرمایه، سال‌های متمادی است که در شعبه کرج با ارائه خدمات متنوع از قبیل آموزش، مشاوره و صدور کد بورسی در خدمت فعالان و علاقه‌مندان بازار بورس است. در همین راستا این کارگزاری در تازه‌ترین اقدام برای افزایش ظرفیت شعبه کرج، در سال ۱۳۹۸ در دفتری بالغ‌بر ۶۰۰  مترمربع به ارائه خدمات بازار بورس می‌پردازد.

آموزش بورس در کرج

بیشتر افراد در جامعه با کارکرد بورس اوراق بهادار و یا نحوه سرمایه‌گذاری در بورس و فواید آن ناآشنا هستند. بر همین اساس و در راستای ایجاد بستری برای آموزش‌های حرفه‌ای و مناسب بورسی در کرج، کارگزاری آگاه اقدام به برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی درزمینه‌ی آموزش بورس نموده است. امید است که علاقه‌مندان و فارغ‌التحصیلان، سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار و آتی را به‌صورت اصولی و حرفه‌ای فراگرفته و با فعالیت در این عرصه‌ی اقتصادی علاوه بر کمک به رونق بازار سرمایه، از مزایای اقتصادی در آن نیز منتفع گردند. از همین رو، با مراجعه به شعبه کارگزاری آگاه در کرج قادر به دریافت کد بورسی در اسرع وقت خواهید بود. شما بعد از دریافت کد معاملاتی، می‌توانید از کلاس‌های آموزشی به شرح زیر بهره‌مند شوید:

کلاس تابلو خوانی بازار و تکنیک‌های معاملاتی در سایت TSE

کلاس آموزش مقدماتی بورس

کلاس آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی بورس

کلاس آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته بورس

کلاس آموزش تحلیل بنیادی مقدماتی بورس

کلاس آموزش تحلیل بنیادی پیشرفته بورس

گروه کارگزاری آگاه برای ارتقای سطح اطلاعات و دسترسی آسان به آموزش و ورود به بازار سرمایه، سال‌های متمادی است که در شعبه کرج با ارائه خدمات متنوع از قبیل آموزش، مشاوره و صدور کد بورسی در خدمت فعالان و علاقه‌مندان بازار بورس است. در همین راستا این کارگزاری در تازه‌ترین اقدام برای افزایش ظرفیت شعبه کرج، در سال ۱۳۹۸ در دفتری بالغ بر ۶۰۰  مترمربع به ارائه خدمات بازار بورس می‌پردازد.

شهرستان های استان البرز
کرج طالقان
ساوجبلاغ اشتهارد
نظرآباد فرديس
جهت دریافت خدمات مختلف کارگزاری آگاه شامل:

۱- عضویت در شبکه های اجتماعی

۲- همایش رایگان آشنایی با بورس

۳- شرکت در کلاس تحلیل تکنیکال

۴- شرکت در کلاس تحلیل بنیادی

۵- شرکت در کلاس تابلوخوانی

۶- مشاوره رایگان بورسی

۷- خرید صندوق سرمایه گذاری

و …. فرم را تکمیل نمایید

در حال حاضر در بورس فعال هستید؟

کارگزاری آگاه خدمات متمایزی برای شما دارد. با افتتاح حساب در کارگزاری آگاه از خدمات بآشگاه مشتریان که شامل تخفیف کارمزد (با هر سرمایه)، مسابقات با جوایز نقدی ماهانه، وام‌ قرض‌الحسنه و بسته‌های اعتباری است بهره‌مند شوید.

ورود به سیستم افتتاح حساب آنلاین در کارگزاری آگاه

مایلید سرمایه‌گذاری در بورس را آغاز کنید؟

اولین قدم سرمایه‌گذاری در بورس تهران دریافت کد بورسی است. همچنین برای فعالیت اصولی در بورس نیاز به آموزش دارید، با کلیک روی لینک‌های زیر به صفحه دریافت آنلاین کد بورسی و فیلم‌های آموزشی هدایت خواهید شد.

ورود به سیستم دریافت کد بورسی (رایگان)

آموزش بورس در کرج

کلاس تابلوخوانی بازار و تکنیک های معاملاتی در سایت TSE

در این کلاس سرمایه گذار بطور کامل با با سایت tsetmc.com آشنا می شود.

اطلاعات بیشترثبت نام

 

کلاس آموزش مقدماتی بورس
کلاس آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی بورس
کلاس آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته بورس
کلاس آموزش تحلیل بنیادی مقدماتی بورس
کلاس آموزش تحلیل بنیادی پیشرفته بورس

همكاری با كارگزاری آگاه

کارگزاری آگاه، به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین کارگزاری های رتبه الف کشور، تلاش دارد تا فرهنگ بورس و سرمایه گذاری را در میان اقشار مختلف جامعه گسترش دهد. از این رو اگر می خواهید در زمینه جذب مشتری با ما سهیم باشید و به درامد ثابتی نیز دست یابید، بر روی لینک زیر کلیک نمایید :

نظرات

53 پاسخ به “بورس کرج”

 1. هادی صیرفی گفت:

  باعرض سلام بنده درخواست کد بورسی از کارگزاری آگاه را داشتم از تهران تماس گرفته شد فرمودند دفتر کرج برای ارائه غیر حضوری کد بورس اقدام میکند،چطور باید پیگیری کنم با تشکر

  ۳
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   طی تماسی که با شما گرفته شده است. قرار بر این شد با مدارک شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی برای احراز هویت به شعبه کرج مراجعه بفرمایید.
   باتشکر

   ۱
 2. حامد پاک نیت گفت:

  سلام من ۷/۲۸ ثبت نام کردم قرار بود برای اهراز هویت غیره حضوری باهام تماس گرفته بشه ولی متاسفانه تا الان تماسی دریافت نکردم

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   کد بورسی و دسترسی آنلاین برای شما صادر شده است.
   اطلاعات نام کاربری و رمز عبور نیز برای شما ایمیل و پیامک شده است.
   درصورتی که دریافت نکردید با واحد خدمات آنلاین تماس حاصل بفرمایید.
   باتشکر

   ۰
 3. سمیرا گفت:

  سلام من تاریخ ۱۱/۰۳/۹۸ تعداد ۳۰۰ سهام و هر سهام به مبلغ ۱۴۱۰ ریال فروختم و همون لحظه هم انتقال به حساب زدم اما امروز ۱۳/۰۳/۹۸ پول به حسابم واریز نشده چرا؟؟؟؟!!!!!

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   لطفاً حتماً در زمان بروز مشکل اطلاعات کافی ثبت نمایید. مانند کد باشگاه، شماره تماس، نام و نام خانوادگی
   لطفاً برای پیگیری و اعلام نتیجه موارد مذکور را ارسال برمایید.

   ۰
 4. روزبهانی گفت:

  باسلام من چندسال پیش یه سهام خریداری کردم البته از یه کارگزاری توشهردیگه،الان درحال حاضر کدآنلاین گرفتم از طریق کارگزاریتون،میخواستم بدونم چطور میشه اون سهام قبلی رو که داشتم بفروشم،آیااز طریق همین کدآنلاین میشه یاباید بازمراجعه کنم به دفاتر؟؟؟
  باسپاس

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید با اعمال تغییر کارگزار ناظر سهام خود را به کارگزاری آگاه انتقال داده و سپس اقدام به فروش آن نمایید.
   باسپاس

   ۰
 5. امیر علی گفت:

  سلام:ایا با یک کد بورسی میتوان تا ۷م تومان سهم عرضه اولیه خریداری کرد اگر که ممکن نیست لطفا راهنمایی بفرایید چطوری.

  ۰
 6. محسن زرین کمر شاهسوند گفت:

  سلام،من چندین ماه پیش در کارگزاری آگاه ثبت نام و کد بورسی گرفتم اما بنابر دلایلی موفق نشدم شروع به فعالیت کنم وusername & password رو گم کردم و شماره تلفنم رو هم تغییر دادم و در سیستم شما نیست.چطور میتونم برای شروع به فعالیت یوزرنیم و پسورد بگیرم?سپاس فراوان

  ۰
 7. حامد گفت:

  سلام میخاستم بدونم کلاس اموزشی برای تحلیل تکنیکال و بنیادی کی و چه زمانی برگزار میشود

  ۰
 8. BD3500 گفت:

  با سلام میخواستم در کلاس تحلیل تکنیکال ثبت نام کنم و بدونم اولین جلسه ی کلاس در چه تاریخی هست .اما هر چی زنگ میزنم دفتر کارگزاری اشغال هست یا پاسخ نمیدن.لطفا راهنمایی فرمایید.

  ۱
 9. آقایی گفت:

  سلام میخواستم ببینم برای بچه های۸و۱۳ساله هم میشه کد بورسی گرفت یانه؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای همه افراد زیر ۱۸ سال و همه افرادی که مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر ارائه ندهند، کد بورسی آفلاین صادر می شود.

   ۰
 10. آقایی گفت:

  سلام اگه سیم کارت به اسم خودمون نباشه برای ثبت نام مشکلی پیش میاد باتشکر

  ۰
 11. امیر علی گفت:

  سلام.وقت بخیر من برای آموزش ابتدایی چطور باید اقدام کنم.آیا در استان البرز جایی برای این امر وجود داره.لطفا راهنمایی بفرمایین.

  ۰
 12. mdaneshyar گفت:

  باعرض سلام
  بنده جهت دريافت كد بورسي از طريق سيستم آنلاين كارگزاري آگاه اقدام نموده ام ولي در بخش احراز هويت ثبت نام اينجانب متوقف گرديده است و نياز به تاييد احراز هويت دارد در صورتي كه من قبلا اين كار را از طريق يكي از دفاتر پست بانك واقع در شهرستان ماهشهر جهت ثبت در سامانه سجام انجام داده و همچنين داراي كد رهگيري هستم.از طريق كارگزاري آگاه در بندرامام خميني پيگير گرديده كه گفتند مربوط به شعبه البرز مي گردد.لطفا راهنمايي بفرماييد.

  ۰
 13. مرتضی گفت:

  من احراز هویتمو کرج انجام دادم .
  اما امکان پرداخت شتابی وجود نداره.
  میگه کاربر تستی هستی ؟؟؟!!
  در حالی ک روزی ک احراز هویت انجام شد امکان پرداخت داشتم .
  الان چکار باید بکنم ؟؟؟مشکل از کجاست

  ۰
 14. کاوه گفت:

  سلام برای گرفتن مد بورسی انلاین با ریز نمرات دیپلم از دبیرستان مربوطه میشه اقدام کرد یا خیر. دسترسی به اصل دیپلم ندارم. لطفا راهنمایی فرمایید

  ۰
 15. جعفررحیمی گفت:

  سلام من سجام ثبت نام کردم واحراز هویت هم در کارگذاری آگاه انجام شده لذا جهت دریافت کدکاربری ورمز عبور به دفتر پیشخوان مراجعه کردم گفتند که باید به کارگذاری مراجعه کنم ومحل سکونتم شهریاره وسوالم اینه که اگر مشخصات بفرستم (رمز عبور وکاربری )برام ایمیل میشه یانه
  باتشکر :جعفر رحیمی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که ثبت نام سجام و اهرازهویت و ثبت نام اکسپرس و کارگزاری را انجام داده باشید. کد بورسی شما صادر خواهد شد. در صورت نیاز به پیگیری کد بورسی خود می توانید با شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۰۰۰ داخلی آگاه اکسپرس تماس حاصل بفرمایید.

   ۰
 16. داریوش گفت:

  با سلام
  بنده قبلا ثبت نام کردم ولی الان کد کاربری و رمزم فراموش کردم می خواستم ادامه ثبت نام انجام بدم باید چکار کنم

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورت تکمیل فرآیند، جهت بررسی وضعیت ثبت نام خود با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ واحد اکسپرس تماس بگیرید.

   ۰
 17. مینا جهانگیری گفت:

  با سلام و احترام
  چگونه میتوانم سود سهامم به صورت انلاین ببینم ؟

  ۰
 18. سودابه گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  ایا کلاس های آموزش های اولیه در کرج هم برگزار می شود

  ۰
 19. مجتبی گفت:

  سلام
  مندر ثبت نام اطلاعاتم را تکمیل میکنم ولی هر کاری میکنم به مرحله بعد نمیره
  لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا درساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱بخش اکسپرس تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 20. علیرضا گفت:

  با سلام من دیپلم ندارم میتونم در بورس ثبت نام کنم و شروع به خریدو فروشو سرمایه گذاری کنم یانه . با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، چه افرادی که مدرک دیپلم دارند چه افرادی فاقد مدرک دیپلم هستند ، از طریق ثبت نام در سایت آگاه اکسپرس می توانند کد بورسی دریافت کنند.افراد بالای ۱۸ سال با توجه به اطلاعیه سازمان بورس مبنی بر حذف اخذ مدرک دیپلم برای افراد بالای ۱۸ سال ، دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین و افراد زیر ۱۸ سال دسترسی به پنل معاملاتی آفلاین خواهند داشت.

   ۰
 21. حسن واحدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید

  من قبلا ثبت نام کردم و کد دریافت کردم ولی نام کاربری و پسورد را فراموش کردم در صورت امکان یوزر پس جدید به ایمیل اینجانب ارسال گردد

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 22. پیمان گفت:

  سلام من چهارشنبه هفته گذشته درخواست وجه به حسابم رو داشتم امروز دوشنبه هست و هیچ وجهی تا حال نیومده درحالی که داخل برنامه انجام شده ذکر شده
  چک صادر و پرداخت شده ولی تو حساب من نیومده!!!!!

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری در ارتباط با درخواست وجه و عدم واریز شدن به حساب ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 23. علینقی حقب گفت:

  سلام میخواستم سهام شلرد بخرم ولی برام پیام اومد توافقنامه ای هست که کاربر باید تایید کند و بهم سهام نداد میخواستم ببینم چکار باید کنم ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   طبق دستورالعمل سازمان بورس، شما به منظور معاملات در بازار فرابورس باید توافقنامه را تایید و امضا بفرمایید. علت لزوم امضای این توافقنامه به دلیل وجود دامنه نواسان بیشتر از بازار بورس (به نوعی پذیرش بازده و ریسک بالاتر) است. برای امضای توافق نامه هم نیاز به مراجعه حضوری ندارید. در سامانه آنلاین آسا می توانید با کلیک بر روی گزینه تنظیمات (آیکن چرخ دنده در گوشه سمت چپ بالای صفحه مانیتور) به بخش توافقنامه ها مراجعه کرده و توافقنامه مد نظر را تایید کنید.

   ۰
 24. صادق حسنی گفت:

  سلام. من از طریق دفاتر پیشخوان کد بورسی گرفتم و اهراز هویت شدم. در سجام و آکاه هم ثبت نام کردم. ولی الان برای من معاملات آفلاین باز میشه. من میخوام بصورت آنلاین خرید کنم .

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دسترسی به سامانه معاملاتی آنلاین ، باید به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه و دسترسی خود را از سامانه معاملاتی آفلاین به آنلاین تغییر دهید.

   ۰
 25. روح الله گفت:

  سلام

  اتباع دیگر کشورا هم میتونن در بورس ایران شرکت کنن؟ثبت نام و خرید فروش

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی برای افراد غیر ایرانی بصورت حضوری این افراد با در دست داشتن پاسپورت ،مدارک هویتی ، مدارکی که نشان دهد اقامتشان در ایران با مشکلی مواجه نیست به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایند.

   ۰
 26. مجید گفت:

  سلام بنده رمز عبور و کد کاربری فراموش کردم میشه راهنمایی کنید
  با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در قسمت ورود به سامانه معاملات آنلاین، با استفاده از گزینه "فراموشی کلمه عبور" و درج کد ملی برای بازیابی اطلاعات کاربری اقدام نمایید.

   ۰
 27. ابراهیمی گفت:

  با سلام
  اهراز هویت بنده ثبت شده و برام کد اومده ولی متاسفانه نمیتونم وارد برنامه اش بشم چیکار باید بکنم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   فعال شدن دسترسی به سامانه معاملاتی کمی زمانبر است و طبق اولویت ارسال می شود . در صورتی که دسترسی به سامانه معاملاتی برای شما فعال شود نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه معاملات ارسال می شود و می توانید خرید و فروش خود را انجام دهید.

   ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: