۱۰ پیشنهاد آگاه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بورس

 • ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
 • Agah
 • ۶۲ نظر
 • ۱۱۰۶۶ مشاهده
۱۰ پیشنهاد آگاه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بورس

برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق در بورس اوراق بهادار یا سایر بازارها باید نکات متعددی را مدنظر قرار داد. توجه به تجربیات دیگران به ما کمک می‌کند تا بدون آزمون و خطا، یافته‌های قبلی را مطالعه و بررسی کنیم. بازار سرمایه به علت امکان کسب سود که در بازه‌های زمانی مختلف دارد، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذابیت دارد.

در این مطلب قصد داریم ۱۰ پیشنهاد به فعالان یا علاقه‌مندان بازار سرمایه ارائه دهیم تا با توجه به آن‌ها، ریسک خود را کاهش داده و بازده مناسبی کسب کنند.

۱- فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید.

۱۰ پیشنهاد آگاه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بورسپیش از سرمایه‌گذاری در هر حوزه، باید جوانب مرتبط با آن را سنجید. فرصت‌ها و تهدیدهای آن را بررسی کرد و بازارهای موازی آن حوزه را رصد کرد. در کنار بازار ارز، مسکن، طلا و …، بازار سرمایه یکی از رایج‌ترین بازارها برای سرمایه‌گذاری است. بورس اوراق بهادار خود شاخه‌ای از بازار سرمایه محسوب می‌شود که در میان سایر بخش‌های این بازار از جذابیت بیشتری برخوردار است.

در بررسی بازارهای موجود برای سرمایه‌گذاری مواردی از قبیل میزان نقد شوندگی، ریسک سرمایه‌گذاری، بازده و تخصص لازم باید موردتوجه قرار گیرد. در مطلب سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان: راهنمای کامل مقایسه اجمالی میان بازار سرمایه و بازارهای موازی آن انجام‌شده است.

۲- استراتژی مشخص داشته باشید.

برای سرمایه‌گذاری در هر حوزه، باید استراتژی معینی داشت. در تعیین استراتژی باید به سه پرسش پاسخ دهیم:

 • هدف ما از سرمایه‌گذاری چیست؟
 • ریسک‌پذیری ما چه قدر است؟
 • دید ما در سرمایه‌گذاری چیست؟ (بلندمدت، کوتاه‌مدت، میان‌مدت)

بنابراین در هر استراتژی، دید سرمایه‌گذار، میزان ریسک‌پذیری وی و اهدافی که از سرمایه‌گذاری دارد، مشخص می‌شود. داشتن استراتژی این امکان را در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد که در هر شرایط بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

در حال حاضر استراتژی‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. استراتژی سرمایه‌گذاری در بازار بورس ممکن است جنبشی یا غیرفعال باشد. استراتژی خرید و نگهداری نیز یکی از استراتژی‌هایی است که بیشتر مورداستفاده سرمایه‌گذارانی است که دید بلندمدت دارند. علاوه بر این استراتژی‌های دیگری نظیر استراتژی رشد، استراتژی ارزشی و … وجود دارد. نکته مهم آن است که هر شخص باید استراتژی مشخصی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد.

۳- انتظارات معقول داشته باشید و برای بازه معقولی سرمایه‌گذاری کنید!

بی‌شک یکی از اهداف همه افراد در سرمایه‌گذاری، کسب سود است؛ اما سوال اینجا است که چه میزان سود؟

انتظار این‌که با سرمایه‌گذاری در بازاری چون بازار سرمایه می‌شود «یک شبه، ره صدساله رفت»، انتظاری نابجا است. انتظار بازده از سرمایه‌گذاری باید متناسب با میزان ریسک‌پذیری باشد. برای مثال افرادی که ریسک‌پذیری بسیار اندکی دارند، نمی‌توانند انتظار سود ۲۰ درصد ماهانه را داشته باشند.

علاوه بر این باید پذیریم در بازاری مانند بورس اوراق بهادار، در زمان‌های مختلف و براثر شرایط متعدد (نظیر شرایط کلان اقتصادی، شرایط مدیریتی شرکت و مسائلی ازاین‌دست) ممکن است بازدهی با افت و خیزهایی مواجه باشد که این افت و خیزها بازده سرمایه‌گذاری را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد؛ بنابراین برای یک سرمایه‌گذاری موفق باید بازه زمانی مناسبی و بازده معقولی تعیین شود.

۴- همواره حاشیه امنی برای خود داشته باشید!

همان‌طور که انتظار کسب سود هنگفت یک شبه نامعقول است، ریسک بدون در نظر گرفتن یک حاشیه امن نیز غیرمنطقی است. سرمایه‌گذاران با روش‌های مختلفی سعی در حفظ حاشیه امن خود و ایمن کردن سرمایه‌گذاریشان می‌کنند. به‌عنوان‌مثال سرمایه‌گذارانی که در بازار اوراق بهادار فعالیت دارند، با تخصیص بخشی از پرتفوی به اوراق مشارکت (درآمد ثابت) یا تخصیص بخشی از سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش داده و آن را ایمن می‌کنند.

۵- هر آنچه می‌خوانید یا می‌شنوید را باور نکنید!

آگاهی از اخبار و اطلاعات موثق، لازمه یک سرمایه‌گذاری موفق است؛ اما باید به فرق میان اطلاعات موثق و شایعات را دقت کرد. بسیارشاهد بوده‌ایم که افراد در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های بدون مجوز، به انتشار اخبار بی‌اساس له یا علیه نماد یا نمادهایی پرداخته‌اند و متاسفانه بسیاری در افراد نیز بدون آگاهی از صحت‌وسقم این صحبت‌ها معاملاتی انجام داده‌اند؛ اما نتیجه آن چیزی به‌جز ضرر برای خوانندگان و شنوندگان آن اخبار نبوده است. در این خصوص باید دقت کنیم که حتی گاهی دوستان یا افراد مورد اعتماد ما نیز ممکن است فریب یک جریان هدفمند را خورده باشند و ما به علت اعتمادی که به آنان داریم، آن سخنان را بپذیریم. لذا پیشنهاد ما این است که هر آنچه می‌خوانید یا می‌شنوید را باور نکنید!

۶- سبد سهام خود را به‌طور مداوم بررسی کنید.

سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار مستلزم صرف وقت کافی است. با توجه به دامنه نوسانات هر سهم در روز (۵±%) تغییراتی که در بازده پرتفوی اتفاق می‌افتد، می‌تواند زیاد باشد. بررسی مداوم پرتفوی این امکان را به سرمایه‌گذار می‌دهد که در صورت منفی شدن بازده یک سهم، با تغییر چیدمان یا اصلاح آن، ضرر را به حداقل رساند. علاوه بر این با زیر نظر داشتن سبد دارایی، زمان مناسب برای خروج از یک سهم نیز مشخص می‌شود.

بنابراین اگر وقت کافی برای بررسی سبد سهام خود را ندارید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات سبدگردانی است. شایان‌ذکر است برای این کار حتماً شرکت‌های دارای مجوز سبدگردانی مراجعه نمایید.

۱۰ پیشنهاد آگاه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بورس

۷- تنوع مناسب را در پرتفوی خود داشته باشید.

در مورد رعایت تنوع در پرتفوی، نکته حائز اهمیت رعایت تنوع مناسب است! یعنی هم تنوع وجود داشته باشد و هم این‌که این تنوع مناسب و به‌اندازه باشد. سرمایه‌گذاری در تک سهم ریسک بالایی دارد؛ به‌علاوه اینکه تنوع زیاد در سبد دارایی نیز موجب افزایش ریسک می‌شود؛ زیرا سرمایه‌گذار فرصت کافی برای رصد همه نمادها را ندارد. چیدمان منطقی از نمادها یکی از اصولی است که سرمایه‌گذار باید به آن توجه کند. وقتی صحبت از تنوع می‌کنیم، هم شامل نمادها و هم شامل صنایع می‌شود.

۸- این استراتژی را مدنظر قرار دهید: بخرید و نگهدارید!

همان‌طور که در بخش استراتژی‌ها اشاره کردیم، یکی از استراتژی‌‎ها خرید و نگهداری سهام است. این استراتژی بیشتر مورداستفاده کسانی است که دید بلندمدت دارند و آزمون خود را بسیار پس داده است. حتی به اشخاصی که دید کوتاه‌مدت هم دارند، توصیه می‌شود که برخی نمادهای خود را بادید بلندمدت خریداری کنند.

از طرف دیگر با شنیدن یک خبر سریع اقدام به خروج از سهم نکنید. بررسی صورت‌های مالی شرکت‌ها و گزارش‌های دوره‌ای آن‌ها، این امکان را به ما می‌دهد که بدانیم آیا ماندن در این سهم معقول است یا خیر.

۹- آموزش و افزایش دانش

آموزش و افزایش دانش و مهارت در هر حوزه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است. بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنا نیست. یادگیری نحوه تحلیل سهام و بازار در دوره‌ها و بازه‌های مختلف، اطلاع از تفسیر حرکت نمودارها، درک صورت‌های مالی شرکت‌ها، بررسی تاثیرات اتفاقات سیاسی و اقتصادی جهان و ایران بر روی قیمت سهام، نحوه ارزش‌گذاری سهام، اطلاع از قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه و … همه و همه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری لازم و ضروری است.

۱۰- به‌موقع بخرید و به‌موقع از سهم جدا شوید!

غالب سرمایه‌گذاران تازه‌وارد، سهام را در شرایطی که قیمت آن در بازه مثبت است خریداری کرده و از خرید سهم در قیمت‌های منفی اجتناب می‌کنند؛ اما واقعیت این است که سرمایه‌گذاران خبره، عموماً سهم را در کف قیمتی خرید می‌کنند. واقعیت این است که وقتی قیمت سهم مثبت شده، سهم رشد خود یا بخشی از آن را انجام داده است؛ لذا سود چندانی نمی‌توان برای آن متصور بود؛ اما زمانی که سهم در بازه منفی قیمت خود حرکت می‌کند با بررسی نمودارهای تکنیکال و گزارش‌های مالی آن می‌توان تصمیم‌گیری مناسب‌تری کرد. نکته مهم اینکه خرید سهم در هر قیمت منفی توصیه نمی‌شود.

همان‌طور که خرید سهم در قیمت مناسب موردتوجه است، فروش آن نیز باید در زمان و قیمت مناسبی اتفاق افتد. در این حالت نیز عموماً سرمایه‌گذاران تازه‌وارد مرتکب دو اشتباه می‌شوند:

یا زمانی که سهم منفی است، بدون بررسی لازم و تحت تاثیر جو بازار آن را می‌فروشند.

با زمانی که سهم مثبت است، به اشتیاق کسب سود بیشتر سهم را بدون بررسی لازم نگه می‌دارند.

هر دو این شرایط برای سرمایه‌گذار زیان هنگفتی در پی داشته باشد؛ بنابراین تاکید می‌شود که به‌موقع بخرید و به‌موقع بفروشید.

جمع‌بندی:

سرمایه‌گذاری مانند انجام هر کار دیگر، مستلزم رعایت قواعد و اصولی است. کسب مهارت، اطلاع از وضعیت بازار، توجه نکردن به اخبار و شایعات بی‌اساس، انتخاب استراتژی مناسب و دقت در چیدمان پرتفوی و بررسی مدام آن، همه ازجمله نکاتی است که باید به آن دقت داشته داشت. آگاهی و اجرای این قواعد، ما را در داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق یاری می‌کند.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

62 پاسخ به “۱۰ پیشنهاد آگاه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بورس”

 1. raymand گفت:

  با سلام ، مطلب ذکر شده کاملا" صحیح و بسیار پر اهمیت و ( متاسفانه ) کم کاربرد می باشد ، اما اگر همین ده آیتم در ده مقاله دیگر باز شده و توضیح داده شود ، بسیار مجموعه کاربردی خوبی می تواند باشد ، در مجموع این مطلب بعنوان قوانین عمومی و اساسی می تواند مد نظر قرار گیرد لذا متشکرم .

  ۱
 2. agah02772 گفت:

  سلام تمام مطالب بالا درخرید سهام رارعایت کنم.وباز هم هیجان که بورس بعضی از موارد بالا فراموش می کنم نمی دانم چرا ولی با این حال از مطالب بالا برای من مورده استفاده می باشد....سپاسگزارم.....

  ۰
  • میلاد گفت:

   با سلام
   هرچیزی رو که فکر می کنی مهمه حتماً یادداشت کن.
   یه دفتر درست کن و تمام چیزهای مهم رو توی اون یادداشت کن. چیزهایی که خیل مهمتره رو علاوه بر نوشتن توی اون دفتر، توی یه برگه بنویس و روبروی میز کارت طوری بچسبون که همیشه جلوی چشمت باشه.
   نوشتن معجزه می کنه
   موفق باشی

   ۵
 3. Salhivand گفت:

  باسلام وروز بخیر
  مطالب و رهنمودهای بسیارآموزنده و کاربردی بودن .ممنون از گردآوری چنین مطالب مفیدی.

  ۱
 4. vahedia72 گفت:

  بسیار ممنون..مطالب مفید و کاربردی..

  ۰
 5. n15476 گفت:

  سلام
  اینها نکته هایی هستند که می بایست همگان به آن گوش فرا دهند.

  ۱
 6. 03753 گفت:

  متاسفانه کسی به این پیشنهاد ها توجه نمیکند و معمولا هیجانی خرید میکنند

  ۲
 7. aweeva@live.com گفت:

  سلام

  از زحماتتون تشکر میکنم.
  آیا آموزش مربوط به استفاده از اندیکاتورها در باشگاه قابل دسترسی میباشد؟

  ۰
 8. agah75091 گفت:

  خیلی جامع ، کامل و روان بود
  پرسود باشید

  ۰
 9. dez00098 گفت:

  سلام و عرض ادب
  مطالب خوب و آموزنده ای بودن.سپاس

  ۰
 10. agah54756 گفت:

  با سلام و تشکر از ارائه مطالب اموزنده و مفید
  در صورتی که در خصوص تنظیم استراتژی مطلبی دارید معرفی بفرمایید.

  ۱
 11. agah02882 گفت:

  خیلی عالی بود
  ممنون و خسته نباشید

  ۰
 12. behrooz.alefzadeh@yahoo.com گفت:

  باسلام و شب بخیر
  مطالب و رهنمودهای بسیارآموزنده و کاربردی بودند.
  ممنون از گردآوری چنین مطالب مفیدی

  ۰
 13. parsa.exe@gmail.com گفت:

  سلام
  متشکرم ... مثل بقیه اموزشها عالی بود

  ۰
 14. Agah67960 گفت:

  سلام خسته نباشید
  نسخه جدید اپلیکیشن اسا بصورت خودکار هنگام باز کردن دریافت شد ولی نصب نمیشود وبنده دسترسی ب برنامه ندارم لطفا رسیدگی فرمایید.

  ۰
 15. yasaheb.313.rs@gmail.com گفت:

  سلام
  از مطلب مفیدتون تشکر می کنم
  کاش در مورد هر کدوم در پست های بعدی بیشتر توضیح بدین.
  با عرض پوزش در خط سوم از مطلب «در بازه‌های زمانی مختلف دارد،» دارد اضافه است.
  ممنونم

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، در خط سوم "دارد" اول اشاره به داشتن کسب سود در بازه های زمانی مختلف است و "دارد" آخر نیز اشاره به جذابیت داشتن است.

   ۰
   • میلاد گفت:

    با سلام
    یه کلمه "اینکه" اضافه کنید و یه کلمه "که" حذف کنید بهتره.
    یعنی بنویسید : بازار سرمایه به علت "اینکه" امکان کسب سود در بازه‌های زمانی مختلف دارد، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذابیت دارد.
    موفق باشید

    ۰
 16. agah19986 گفت:

  با سلام
  ممنون بابت آموزشهای متنوع و خوب کارگزاری آگاه

  ۰
 17. agah38497 گفت:

  سلام
  متشکرم خیلی خوب بود.

  ۰
 18. kazemian.ahmad2@gmail.com گفت:

  با سلام وخسته نباشید. ممنونم از آموزش هاتون

  ۰
 19. jonvaz57 گفت:

  با تشکر و سپاس از کارگزاری آگاه که تمام و کمال حق کلام رو به جا میاره. امید که در سایه آموزشهای بسیار مفیدتون همه اعضا سال پرسودی داشته باشن

  ۰
 20. adim01914 گفت:

  با سلام... جوایز مسابقات جشنواره چیه؟ ما شهرستان هستیم نمیتونیم نمایشگاه شرکت کنیم ما که حضوری نمیتونیم اونجا باشیم پس چکار کنیم؟ یه فکری هم برای شهرستانها بکنید...

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   نمایشگاه بورس رویداد بزرگی است که اغلب فعالان بازار سرمایه از اقصی نقاط کشور در آن حاضر می شوند.
   از این رو، کارگزاری آگاه برای شرکت کنندگان در این رویداد، برنامه ریزی مفصلی نموده است.
   ابتدا امیدواریم بتوانید در نمایشگاه حضور پیدا کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید.
   اما اگر هم نتوانستید شرکت کنید جای نگرانی نیست،
   زیرا این طرح و جوایز کارگزاری آگاه، تنها بخشی از طرحهایی است که بآشگاه به مناسبت های گوناگون در اختیار شما عزیزان می گذارد.

   ۰
 21. agah12879 گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  یه سوال داشتم -اگر از یک سهم در دو کارگزاری خرید شده باشد کارگزار ناظر اون سهم کدوم یکی هست اولی یا هر کدام مال کارگزار خریدار است ؟
  ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ناظر ، کارگزاری است که در آن، سهم زودتر خریداری شده.

   ۰
   • مسعود گفت:

    برای فروش همه سهم خریداری شده از ۲ کارگزار چه باید کرد؟

    ۰
    • operator2 گفت:

     با سلام و احترام

     باید ابتدا ببینید سهام مورد نظر را مرتبه اول در کدام کارگزاری خریداری کرده ایدو ناظر آن سهم شما آن کارگزاری می باشد. در صورت اینکه بخواهید سهم را از کارگزار دیگری بفروشید رسانید ابتدا باید تغییر کارگزار ناظر بزنید.

     ۰
 22. Amir04550 گفت:

  سلام
  مطلب خوب و کاربردی بود.
  سپاس

  ۰
 23. gilass گفت:

  سلام
  از مطلب مفیدتون تشکر می کنم

  ۰
 24. agah61949 گفت:

  از مطالب خوب ومفید و کاربردی شما متشکریم

  ۰
 25. agah61028 گفت:

  مطالب جذاب و با محتوا بود

  ۰
 26. aagah08316 گفت:

  سلام.ضمن تشکر از مسئولین خوش فکر و مدبر کارگزاری آگاه،بابت مطالب ارزنده و فنی ارائه شده.واقعا از زحمات شما کمال تشکر رو دارا هستم و باعث افتخار منه که با وجود دارا بودن خدمات آنلاین از کارگزاری های متعدد،تنها و تنها کارگزاری آگاه رو برای معاملات خودم انتخاب کردم.اما یک خواهش از شما دارم و اون اینکه بنده هیچ اعتقادی به سود بانکی حتی حساب های کوتاه مدت ندارم و بسیار مایلم که مبالغ مربوط به معاملات خودم رو همواره در حساب کارگزاری باقی بذارم.اما یه مشکلی وجود داره و اون اینکه وقتی حساب من در کارگزاری از قبل دارای موجودی باشه و البته این موجودی مربوط به معاملات قبل هست،و در این حالت وقتی قصد انجام معامله جدیدی رو داشته باشم ،در اکثر موارد وجه در نظر گرفته شده برای معامله جدید با وجه قبلی تجمیع میشه و این مسئله کار بنده رو در چک کردن محاسبات قدری سخت میکنه.به همین دلیل ترجیح می دم که حتما قبل از انجام هر معامله جدید،موجودی حسابم در کارگزاری صفر باشه.و فکر میکنم این مسئله برای خیلی از دوستان سهامدار دیگر هم مطرح باشه.حالا اگر این امکان در کارگزاری به وجود بیاد که یک حساب ثانویه برای مشتری ها فعال بشه تا بتونن پول ها و مبالغ قبلی رو از حساب معاملاتی خودشون جدا نگه دارن(البته این دو حساب به هم لینک باشه) و در واقع این حساب جایگزین حساب بانکی متصل به درگاه آنلاین خرید سهام باشه،بنده با کمال میل مبالغ مد نظر خودم بابت معاملاتم رو حتما بجای انتقال به بانک در این حساب ذخیره می کنم و به این ترتیب از خدمات وام قرض الحسنه هم بهره مند میشم.و از همه مهمتر مسئله انتقال وجه از حسابهای بانکی مختلف به حساب کارگزاری و یا حساب متصل به آنلاین در مواقع حساس و ضروری و مشکلات مربوط به اون هم مرتفع خواهد شد.با تشکر از توجه و لطف شما.

  ۱
 27. kamaem57 گفت:

  سلام وقت بخیر . سامانه جدید که قرار هست در ننمایشگاه رونمایی بشه از چه تاریخیبرای کاربران قابل استفاده خواهد بود؟

  ۰
 28. agah11568 گفت:

  سلام با تشکر از مطالب مفید . لطفا درمورد روانشناسی باز بیشتر مطلب بگذارید

  ۰
 29. agah16297 گفت:

  سلام . من میتونم از طریق اگاه اکسپرس برای فرزندان خود کد بورسی بگیرم . سن انها زیر ۱۸ سال است . ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   بله دوست عزیز،
   البته دقت داشته باشید که شماره حساب میبایست به نام خودشان باشد.
   در صورت نیاز به راهنمایی می توانید در ساعات اداری با واحد پشتیبانی بآشگاه به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 30. agah42038 گفت:

  سلام. برای من که در ابتدای راه بورس هستم سر خط های خوبی بود . باتشکر

  ۰
 31. ismael.joushi@gmail.com گفت:

  با تشکر از توضیحات کامل و جامع شما ، نکات کوچکی هست ولی به شرط رعایت تاثیر بزرگی روی کار داره

  ۰
 32. agah16297 گفت:

  سلام در صورت دریافت کد بورسی برای فرزندان زیر ۱۸ سال میشه بصورت انلاین برای انها خرید و فروش انجام داد

  ۰
 33. 2065082720 گفت:

  مطلالب مفیدی بود

  ۰
 34. agah30619 گفت:

  ۱۰ قانون واقعا عالی و لازمه ی سرمایه گذلزی موفق است.
  یک پیشنهاد دارم : درصدی از سوالات مسابقه در جهت افزایش دانش سرمایه گذاری باشه هم برای کارگزاری و داشتن مشتریانی آگاه همچون نام کارگزاری آگاه و هم برای کمک به داشتن بازاری بهتر و پویا تر مفیده.
  ممنون از آگاه.

  ۰
 35. urm00361 گفت:

  با سلام سئوالی دارم که احتمالا مرتبط با موضوع نباشد لطفا بنده را راهمنمائی کنید.
  می خواهم از خدمات سایت همفکران استفاده کنم برای اینکار از طریق گزینه (ارتباط با سایر سیستمها) نام کاربری و رمز عبورباشگاه را وارد می کنم ولی سیستم پیغام می دهد که نام کاربری یا رمز عبورصحیح نیست

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   در بخش ارتباط با سایر سیستمها باید نام کاربری سایت‌ تحلیلی همفکران را وارد بفرمایید. در صورتی که حساب کاربری در ساست همفکران ندارید، می توانید به راحتی آن را ایجاد نمایید.

   ۰
 36. agah08294 گفت:

  با سلام و خسته نباشد
  بسیار آموزنده و مفید بود
  تشکر از مطالب خوبی که در سایت به اشتراک می گذارید

  ۰
 37. AP1535 گفت:

  سلام
  تشکر از راهنمایی های بسیار سازنده شما
  حتما این توصیه ها را مد نظر خواهم داشت

  ۰
 38. AR1588 گفت:

  با سلام به عوامل پر انرژی و کار بلد کارگزاری آگاه که با خلاقیت های منحصر بفردش واقعا محیطی جذاب برای کاربرانش تهیه کرده
  اگه لطف کنید و چند تا لینک در مورد اینکه کی بخریم و کی بفروشیم بذارید ممنون میشم

  ۰
  • Agah گفت:

   باسلام و احترام
   دوست عزیز شما می‌بایست به سایت همفکران مراجعه کنید و وارد قسمت پیشنهاد های سرمایه گذاری شوید آنجا می‎‌توانید سهم هایی که پیشنهاد و بررسی می‌شود را مشاهده نمایید.
   باتشکر

   ۰
 39. AS6103 گفت:

  سلام
  لطفا مصاحبه هم بذارین.

  ۰
 40. AR1603 گفت:

  با سلام باتشکر ازمطالب عنوان شده در صورت امکان ده سهام برتر حال را معرفی کنید

  ۲
 41. AU0902 گفت:

  برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق در بورس اوراق بهادار یا سایر بازارها نکات متعددی را مدنظر قرار داده ام.
  ده پیشنهادمهم آگاه برای موفقیت در سرمایه‌گذاری بورس

  ۰
 42. AU0902 گفت:

  با سلام
  آگاهی و اجرای ۱۰ پیشنهاد بالا وقواعد، ما را در داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق یاری می‌کند !!!!!!!

  ۰
 43. AX5304 گفت:

  به شخصه از استراتژی شماره ۸ خیلی بهره بردم

  ۰
 44. AU0902 گفت:

  با سلام و سپاس از مطالب خوب ومفید
  سرمایه‌گذاری مانند انجام هر کار دیگر، مستلزم رعایت قواعد و اصولی است. کسب مهارت، اطلاع از وضعیت بازار، توجه نکردن به اخبار و شایعات بی‌اساس، انتخاب استراتژی مناسب و دقت در چیدمان پرتفوی و بررسی مدام آن، همه ازجمله نکاتی است باید به آن دقت داشته داشت. آگاهی و اجرای این قواعد، ما را در داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق یاری می‌کند.

  ۰
 45. BE2693 گفت:

  شماره ۷ به نظرم خیلی مفیده

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: