کلاس آموزش آتی سکه در سنندج

  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  • Agah3
  • ۰ نظر
  • ۳۲۲ مشاهده

بورس کالای ایران بازاری قانونمند بوده و فعالیت آن زیر نظر سازمان بورس اوراق بهادار است. یکی از دلایلی که باعث بوجود آمدن بورس کالا و بازار های مشتقه شده است، قابلیت پوشش ریسک ناشی از نوسان قیمت ها و کاهش هزینه های مبادله بین افراد حقیقی و حقوقی و شفافیت اطلاعات و صورت های مالی حسابرسی شده است.

امروزه حجم معاملات در بازارهای آتی کالا و معاملات تعهدی در کشورهای توسعه یافته به حدی افزایش پیدا کرده که جایگزین درصد عمده ای از معاملات در بازارهای نقدی شده است. در بورس کالا و بازار های مشتقه خریداران و فروشندگان با اهداف مختلف مانند پوشش ریسک، نوسان گیری (سفته بازی) یا آربیتراژ (کسب سود بدون ریسک) اقدام به معامله می کنند.

بورس سنندج

از ویژگی های مهم بازار آتی سکه می توان به دو طرفه بودن (همانند بازار های جهانی)، اهرم مالی، آربیتراژ و نحوه پوشش ریسک اشاره کرد. بازار مشتقه بازاری است که نحوه معامله در آن با بازار سهام متفاوت است. از مهمترین تفاوت های بازار آتی سکه و بازار بورس اوراق بهادار،  می توان به نحوه دریافت کد معاملات آتی سکه اشاره کرد. در بازار آتی سکه، فرد متقاضی برای دریافت کد باید در آزمون مربوط به کد معاملاتی بازارهای مشتقه که توسط بورس کالا برگزار می گردد شرکت کند. با توجه رشد چند برابری حجم معاملات در بازار آتی سکه ( با توجه به افزایش قیمت سکه و طلا) جذابیت این بازار برای سرمایه گذاران افزایش پیدا کرده است. همانطور که پیشتر ذکر شد، انجام معامله و خرید و فروش سکه طلا در بازار آتی سکه منوط به قبولی در آزمونی است که توسط بورس کالا برگزار می گردد. در شهر سنندج کارگزاری آگاه تنها برگزار کننده این آزمون دریافت کد معاملات بازار مشتقه با حضور نماینده بورس کالا است. کارگزاری آگاه جهت آشنایی بیشتر علاقه مندان و همچنین آمادگی برای آزمون دریافت کد معاملاتی بازار آتی سکه اقدام به برگزاری کلاس های آشنایی با مفاهیم اولیه بازار آتی نموده است.

بورس سنندج

اگر علاقمند به آموزش و سرمایه گذاری در این بخش هستید میتوانید در کلاس های آموزشی آتی سکه و زعفران شرکت کنید با روند معاملات و دستورالعمل های آن آشنا شوید و پس از گذراندن دوره آمادگی آزمون میتوانید در شهر سنندج در این آزمون شرکت کنید و پس از کسب نمره قبولی از طریق کارگزاری اقدام به اخذ کد معاملاتی نمایید.

برای شرکت در کلاس آموزش آتی سکه در سنندج کافی است فرم زیر را تکمیل نموده (در بخش توضیحات عبارت آتی سکه را وارد کنید) و منتظر تماس از سمت همکاران کارگزاری آگاه در سنندج باشید. سر فصل کلاس آموزش آتی سکه در سنندج عبارت است از :

  • آشنایی با مفاهیم اولیه قراردادهای آتی
  • نحوه معاملات و محاسبه سود و زیان
  • ارزش گذاری سکه نقدی و آتی
  • آموزش نحوه آربیتراژ (کسب سود بدون ریسک)
  • آموزش پوشش ریسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید:

با کارگزاری آگاه رایگان در سجام ثبت نام کنید!

با دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه به رایگان در سجام نیز ثبت نام کنید.

دریافت کد بورس و ثبت نام سجام بستن
:شماره موبایل
:ایمیل
{$phone}
{$name}
:حداقل سرمایه
{$email}