کانون کارگزاران بورس و اوراق‌بهادار

 • ۱۷ خرداد ۱۳۹۷
 • agah1
 • ۵۳ نظر
 • ۵۳۷۳ مشاهده
کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار

معاملات اوراق بهاردار و فعالیت بازار بورس با همکاری نهادهای متعددی صورت می‌گیرد. برخی از این نهادها وظیفه قانونگذاری و نظارت را به عهده دارند و برخی در حوزه اجرایی فعالیت می‌کنند. فعالیت برخی ارکان مربوط به نحوه انجام معاملات، ایجاد زیرساخت های مناسب برای خرید و فروش آنلاین سهام در بورس و معاملات اینترنتی است. فعالیت برخی نهادها پیگیری حقوق، شکایات و مطالبات فعالان بازار بورس اوراق بهادار است.

از جمله ارکان مهم در بازار بورس اوراق بهادار می توان به کانون کارگزاران بورس و اوراق‌بهادار اشاره کرد. در مطلب پیش‌رو قصد داریم با حوزه فعالیت و اختیارات کانون کارگزارن آشنا شویم.

 

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۱۳۸۶/۰۷/۱۴ به شماره ثبت ۲۱۶۳۹ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌های صنعتی به ثبت رسید. این کانون در اجرای مواد ۳۳ و ۵۳ قانون بازار سرمایه تشکیل و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، از مصادیق کانون تعریف شده در بند ۵ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار محسوب می‌شود.

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار یک موسسه غیردولتی، غیرتجاری، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است. کانون با اقدامات خود سعی در کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه، رقابتی و کارا در کشور، افزایش دانش تخصصی اشخاص وابسته به اعضاء، فراهم کردن و ایجاد تسهیلات لازم جهت گسترش آموزش نظام‌مند، تخصصی و مستمر برای اشخاص وابسته به اعضاء جهت ارتقاء دانش و افزایش کیفیت ارائه خدمات آنان و ارتقاء اعتبار اعضای کانون داشته است.

کمیته سازش کانون کارگزارن با هدف ایجاد سازش در اختلافات بین کارگزاران، کارگزار معامله‌گران، بازارگردانان و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی ذی‌ربط در اجرای ماده ۳۶ قانون و در چارچوب مقررات، به برقراری و اجرای نظام مناسب جهت رسیدگی به اختلافات بین اعضای کانون، فعالیت می‌کنند.

  دستورالعمل کمیته سازش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار

هیأت مدیره، دبیرکل، کارگروه‌ها و مشاورین کانون با جلسات متعدد بین اعضاء و صاحب‌نظران و نهادهای متولی ازجمله سازمان بورس و اوراق بهادار به اصلاح، تهیه و تدوین قوانین و مقررات و آئین‌نامه‌های مربوط به اعضای کانون و بازار اوراق بهادار اقدام می‌کند.

کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه، رقابتی و کارا در کشور به‌منظور جلب اعتماد سرمایه‌گذاران، ارتقاء اعتبار اعضای کانون و اشخاص وابسته به اعضاء نزد سرمایه‌گذاران، تنظیم امور و اعتلای حرفه‌هایی که اعضای کانون به آن اشتغال دارند، بهبود و گسترش خدماتی که اعضای کانون ارائه می‌دهند، افزایش دانش تخصصی اشخاص وابسته به اعضاء، تنظیم روابط بین اعضای کانون با یکدیگر و با اشخاص وابسته به اعضاء و اجرای وظایفی که به‌موجب قانون یا مقررات به عهده کانون گذاشته شده از اهداف کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار است.

درباره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار:

در اجرای بند ۵ ماده ۱ و ماده ۵۳ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب آذرماه ۱۳۸۴ و پس از تصویب “دستورالعمل تشکیل و ثبت کانون‌های فعال در بازار اوراق بهادار” توسط هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، “اساسنامه کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار” که توسط کمیته منتخب کارگزاران و پس از انجام نظرسنجی از کلیه کارگزاران تدوین و به سازمان بورس پیشنهاد گردید، در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۲۰ به‌عنوان یک مؤسسه غیردولتی، غیرتجاری و غیرانتفاعی به تصویب هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسید و هیئت مؤسس کانون در فروردین ماه ۱۳۸۶ انتخاب‌شده تا نسبت به تأسیس و ثبت این کانون اقدام کنند. در تاریخ ۱۳۸۶/۰۱/۲۶ اولین اعضا که شامل شرکت‌های کارگزاری فعال آن زمان در بازار سرمایه بودند به عضویت کانون درآمده و سرانجام کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار پس از تشکیل مجمع عمومی مؤسس در اردیبهشت ماه، در مهر ماه ۱۳۸۶ نزد اداره ثبت شرکت‌ها ثبت گردید و فعالیت خود را به‌عنوان یک تشکل خود انتظام مطابق بند ۵ ماده ۱ قانون بازار اوراق بهادار، برای حسن انجام وظایفی که به‌موجب قانون بازار اوراق بهادار بر عهده دارد و هم‌چنین برای تنظیم فعالیت‌های حرفه‌ای خود و انتظام بخشیدن به روابط بین اعضا به‌طور رسمی آغاز کرد.

لزوم تشکیل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و عضویت در آن:

بر اساس ماده ۳۳ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ۱۳۸۴، شروع به فعالیت کارگزاری، کارگزار/معامله‌گری و بازارگردانی به هر شکل و تحت هر عنوان منوط به عضویت در این کانون و رعایت مقررات این قانون و آیین‌نامه‌های و دستورالعمل‌های اجرایی آن است. بنابراین انجام فعالیت کارگزاری، کارگزار/معامله‌گری و بازارگردانی در کلیه بورس‌ها و بازارهای خارج از بورس بدون عضویت در کانون کارگزاران غیرقانونی قلمداد می‌گردد.

موضوع فعالیت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار:

 • پیشنهاد مقررات پذیرش، تعلیق یا لغو عضویت اعضای کانون و اشخاص وابسته به اعضاء به سازمان و اجرای آن‌ها؛
 • نظارت بر عملکرد اعضاء کانون و اشخاص وابسته به اعضاء و ارزیابی عملکرد آنان در چارچوب مقررات به‌منظور:

(الف) اطلاع‌رسانی

(ب)حصول اطمینان از اجرای قوانین و مقررات

(ج) حصول اطمینان از حفظ و تداوم شرایط پذیرش و کسب شرایط جدید در مهلت‌های زمانی تعیین‌شده؛

 • نظارت بر برنامه‌های تبلیغاتی اعضاء کانون به‌منظور جلوگیری یا پیش‌گیری از ارائه اطلاعات ناقص و گمراه‌کننده؛
 • وضع و اجرای ضوابط و استانداردهای حرفه‌ای و انضباطی برای اعضاء کانون در چارچوب قوانین و مقررات؛
 • ایجاد سازش در اختلافات بین کارگزاران، کارگزار /معامله‌گران و بازار گردانان و سایر اشخاص ذی‌ربط در اجرای ماده ۳۶ قانون و در حیطه مقررات؛
 • برقراری و اجرای نظام مناسب جهت رسیدگی به اختلافات بین اعضای کانون؛
 • تنظیم روابط بین اعضای کانون با یکدیگر و با اشخاص وابسته به اعضاء در چارچوب مقررات در اجرای مفاد بند ۵ ماده یک قانون؛
 • کمک به تهیه و تدوین قوانین، مقررات و آئین‌نامه‌های مربوط به اعضای کانون، و بازار اوراق بهادار؛
 • بررسی مستمر ظرفیت بازار خدماتی که اعضای کانون ارائه می‌دهند و کمک به گسترش آن؛
 • پیشنهاد تغییر سقف کارمزدها و نرخ‌های خدمات اعضای کانون به سازمان؛
 • پیشنهاد به‌کارگیری ابزارهای مالی جدید در بازار اوراق بهادار به‌منظور ایجاد تنوع در خدماتی که اعضای کانون ارائه می‌دهند؛
 • فراهم کردن و ایجاد تسهیلات لازم جهت گسترش آموزش نظام‌مند، تخصصی و مستمر برای اشخاص وابسته به اعضاء جهت ارتقاء دانش و افزایش کیفیت ارائه خدمات آنان؛
 • انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی و انتشار نشریات و کتب تخصصی و کمک به این نوع فعالیت‌ها؛
 • برگزاری سمینارها، تشکیل کلاس‌های آموزشی، تشکیل جلسات پرسش و پاسخ، انتشار جزوات آموزشی، انجام مصاحبه با رسانه‌ها به‌منظور ایجاد شناخت از فعالیت‌های کانون و اعضای آن و آموزش عمومی موضوعات مرتبط با بازار اوراق بهادار؛
 • برقراری نظام مناسب جهت اطلاع، درک و حل مشکلات حرفه‌ای اعضای کانون و اشخاص وابسته به اعضاء و حمایت از اعتبار حرفه‌ای و استقلال آنان؛
 • ایجاد ارتباط و همکاری با ارکان و فعالان بازار اوراق بهادار؛
 • عضویت در مجامع حرفه‌ای داخلی و بین‌المللی و برقراری تماس و همکاری با سایر مجامع حرفه‌ای مشابه در کشورهای دیگر جهت استفاده از تجربیات، تبادل اطلاعات و تسهیل فعالیت اعضای کانون در خارج از کشور؛
 • سایر وظایفی که به‌موجب مقررات به عهده کانون گذاشته شده یا می‌شود.

اهداف کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار:

 • کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه، رقابتی و کارا در کشور به‌منظور جلب اعتماد سرمایه‌گذاران؛
 • ارتقاء اعتبار اعضای کانون و اشخاص وابسته به اعضاء نزد سرمایه‌گذاران؛
 • تنظیم امور و اعتلای حرفه‌هایی که اعضای کانون به آن اشتغال دارند؛
 • بهبود و گسترش خدماتی که اعضای کانون ارائه می‌دهند؛
 • افزایش دانش تخصصی اشخاص وابسته به اعضاء؛
 • تنظیم روابط بین اعضای کانون با یکدیگر و با اشخاص وابسته به اعضاء؛
 • اجرای وظایفی که به‌موجب قانون یا مقررات به عهده کانون گذاشته شده یا می‌شود.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

53 پاسخ به “کانون کارگزاران بورس و اوراق‌بهادار”

 1. AH7434 گفت:

  تشکر از زحماتی که برای اطلاع رسانی کاربران مشتری های آگاه می کشید - خسته نباشید

  ۰
 2. AH2272 گفت:

  شکایت ازکارگزاری را این کانون رسیگی میکند یا خیر
  اختیارات هیات مدیره این کانون چیست،

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام دوست گرامی
   بله شکایات واصله از مشتریان یک کارگزاری و یا حتی اختلافات بین کارگزاران، کارگزار/معامله گران و بازارگردانان و... در ابتدای امر در این کانون مطرح شده و در صورت توافق طرفین در کمیته سازش حل و فصل خواهد شد و در غیر این صورت پرونده در جریان قرار خواهد گرفت و به مراجع مربوطه ارجاع می گردد.
   در خصوص اختیارات: کانون از اجزای مختلفی مانند، دبیرخانه کانون، کمیته سازش و... تشکیل شده که هر کدام حیطه اختیارات و وظایف خاص خود را دارند و در صورت نیاز، مورد شکایت، به شرکت بورس و حتی سازمان بورس منتقل می گردد که بعد از شورای عالی بورس بالاترین ارکان بورس کشور به حساب می آیند.

   ۰
 3. AK8490 گفت:

  مطالب عالیه و اموزنده است

  ۰
 4. AH2272 گفت:

  مشتریان کار گزاریها در این کانون بی نقش هستند،

  در صورتیکه میبایست نقشی اساسی دشته باشند.،چراکه مشتری محوری در تمام کشورهای پیشرفته حرف اول را میزند..

  ۰
 5. AF7952 گفت:

  سلام
  چرا بعداز ۱۰روز فعالیت مستمر لینک مسابقه گذاشته نشد؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام؛
   دوست عزیز شما در تاریخ ۷ خرداد کوپن شرکت در قرعه کشی دریافت کرده و در قرعه کشی برنده جایزه امتیازی شده اید. از تاریخ ۷ خرداد به بعد هم ورود روزانه پیاپی به مدت ۱۰ روز نداشته اید. (در تاریخ ۱۴ خرداد در بآشگاه ورود نداشته اید.) لذا در بازه ۱۰ روز اخیر از تاریخ ۷ خرداد تاکنون سهمیه قرعه کشی دریافت نکرده اید.
   با تشکر از پیگیری شما

   ۰
 6. AE7956 گفت:

  با سلام و احترام
  با توجه به اینکه کانون کارگزاران بر اساس یک شکل منظم و حرفه ای فعالیت میکند شایسته است که یک فرد حقیقی یا حقوقی از طرف سهامداران نیز بعنوان عضو رسمی کانون حضور داشته باشد تا کاستی های موجود را بررسی کرده و برای مرتفع کردن آن پیشنهاداتی سازنده ارایه نماید
  با تشکر و احترام

  ۰
 7. AH2272 گفت:

  سلام وشب بخیر از آگاه رضایت کامل خود را اعلام میکنم،
  دراین مدت چندماهه ورود به آگاه مشکل خاصی نداشته ام،
  پرسنل آگاه همکاری لازم را انجام داده وقدردانی مینمایم،.
  مشتری مداری بالاترین تبلیغ برای شرکت است،که به نحو احسن درحال انجام است.
  بنا به عللی از نام شبعه خاص چشم پوشی نموده،
  باسپاس ویژه

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست گرامی
   باعث افتخار است که کارگزاری آگاه را انتخاب کرده اید.
   خوشحالیم که خدمات مفید و کارساز بوده است.
   از همراهی شما سپاسگزاریم

   ۰
 8. AK2093 گفت:

  س شرکت در مسابقات سوالات چرا هزینه نقدی صورت نمیگیرد

  ۰
 9. AL0705 گفت:

  موضوع فعالیت کانون کارگزاران بورس بسیار جالب توجه بود. سپاس

  ۰
 10. AK9479 گفت:

  فیلمای اموزشی بسیار کم حجم و بسیار ساده و جالب اموزش داده شده ممنون

  ۰
 11. AL3188 گفت:

  با تشکر ازشما کارکنان اگاه

  ۰
 12. AH2272 گفت:

  شکایت این جانب از کاراری سابق بعد چند مرحله وعدم رضایت اینجانب حق بجانب.

  بعداز ۴ سال باوجود نان قرض هم دادن ووجو کارگزار مذکور درهیات مدیره کانون کارگزاران،هنوز به نتیجه نرسیده،وعدم امضای بنده ووکیلم ،نامجمل مانده،
  این کانون تقیریبا یک اتحادیه صنفیست ومنافع صنف رادر نظر میگیرند.مشتری مداری هم تبدیل گشته به تعارفات خش وخالی بدون پشتوانه،کازاری که حدود ۱۰سال ا ز جانب بنده وامثالهم ازفرش به عرش رسیده با ضایع نمودن حقوق امثال ایجانب.........

  باتشکر ازشما

  ۰
 13. AH2272 گفت:

  چنانچه متشاکی خود مرجع رسیگی به شکایت باشد، از این بهتر نمی شود،

  رسیدگی به شکایات را ازین کانون را باید حذف نمایند،

  در کشورهای پیشرفته حقوق مشتری را عایت میکنند.

  اگر قاضی به شخصه پرونده را امحا نماید تکلیف چست.

  ۰
 14. AG4980 گفت:

  سلام
  تشکراززحماتی که برای فعالین بازار بورس واوراق بهادارمیکشید.اینجورکاراتون هست که متمایز میکنه شماروازبقیه.

  ۰
 15. AJ5512 گفت:

  سلام عید فطر پیشاپیش مبارک باد.

  ۰
 16. اسد گفت:

  عیدتان مبارک

  ۰
 17. AJ8604 گفت:

  با سلام
  در مورد سوال به کد: ۹۷۰۳۰۲۹
  بنده دست آخر متوجه نشدم وقتی جواب سوال اعشار دارد به طرف بالا رند کنیم یا پایین؟! در مورد همین سوال جواب هشتاد و خرده ای میشد و لذا بنده گزینه ی سوم (۸۰%) رو انتخاب کردم. لطف کنید و تکلیف را در چنین مواقعی مشخص نمایید که باید چکار کنیم. بهتر است همین سوال هم دو گزینه صحیح داشته باشد که حقی از کسی ضایع نشود. با تشکر
  کد سوال: ۹۷۰۳۰۲۹
  شرکت صنایع مس باهنر در مجمع مورخ ۷ خرداد ۹۷، چند درصد از سود سال مالی منتهی به ۹۶/۱۲/۲۹ را تقسیم کرد؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام
   با توجه به اطلاعیه درج از مجمع عمومی شرکت مس باهنر در کدال، میزان سود تقسیمی ۶۲ تومان از ۶۹ تومان بوده است که تقسیم این دو عدد میشود ۸۹/۸ درصد. طبیعتا این عدد نزدیک به ۹۰% است و به سمت ۹۰% رند می‌شود.

   ۰
 18. فاطمه گفت:

  لطفا جواب تشریحی سوال ۹۷۰۳۰۲۹ را بنویسید ؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام خدمت شما
   دوست عزیز پاسخ تشریحی سوال مورد نظرتان در بخش مسابقات منتشر گردیده است.
   با تشکر

   ۰
 19. AC8397 گفت:

  سلام و وقت بخیر
  لطفا پاسخ سوال با کد ۹۷۰۳۰۳۰ را تشریح فرمایید.
  با تشکر

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
   حتما پاسخ تشریحی سوال در بخش مسابقات منتشر خواهد شد.
   با تشکر از پیگیری شما

   ۰
   • AC8397 گفت:

    همچنان منتظر پاسخ تشریحی سوال با کد ۹۷۰۳۰۳۰ هستم.
    لطفا پاسخ تشریحی سوالات زیر را نیز در صوررت امکان ارایه کنید :
    کد سوال: ۹۷۰۴۰۳۱
    کد سوال: ۹۷۰۴۰۳۲
    کد سوال: ۹۷۰۴۰۴۱

    با تشکر

    ۰
    • Agah2 گفت:

     با سلام
     ابتدا با مراجعه به گزارش شرکت گوهران تعداد سهام خریداری شده شرکت مبین را بدست آورده و در قیمت ۶۵۰ تومان ضرب می‌کنیم تا ارزش روز دارایی بدست آید. سپس از همان گزارش بهای تمام شده بابت خرید سهام مبین را از عدد بدست امده کسر کرده و بر کل سهام گوهران تقسیم می‌کنیم تا سود حاصل از فروش دارایی سهام مبین بدست آید(کد سوال ۹۷۰۳۰۳۰)
     برای محاسبه سود قابل تقسیم باید به گزارش ۱۲ ماهه شرکت رجوع کرد و سود انباشته پایان دوره را به تعداد سهام شرکت تقسیم کرد تا سودی که به ازای هر سهم می‌شود تقسیم کرد را محاسبه کرد
     لازم به ذکر است شرکت طی سال های گذشته سودهایی رو انباشته کرده که رد صورت تصمیم جمعی سهامداران آن را می‌توان علاوه بر سود ساخته شده در سال جاری تقسیم کرد
     (کد سوال ۹۷۰۴۰۳۱)
     در گزارش تلفیقی فولاد مبارکه اصفهان مورخ ۲۹/۱۲/۹۶ در قسمت آخر، گزارش مربوط به خود شرکت ارائه شده که برای محاسبه حاشیه سود ناخالص می‌توان از آن استفاده کرد.
     سود ناخالص تقسیم بردرآمد = حاشیه سود ناخالص
     در گزارش تلفیقی فولاد مبارکه اصفهان مورخ ۲۹/۱۲/۹۶ در قسمت آخر، گزارش مربوط به خود شرکت ارائه شده که برای محاسبه حاشیه سود ناخالص می‌توان از آن استفاده کرد.
     سود ناخالص تقسیم بردرآمد = حاشیه سود ناخالص(کد سوال ۹۷۰۴۰۴۱)
     در یک تقسیم بندی کلی ریسک به دو نوع ریسک سیستماتیک و ریسک غیر سیستماتیک بخش‌بندی می‌شود. ریسک سیستماتیک، ریسکی است که از عوامل بازار ناشی شده و بر یک سرمایه‌گذاری (مثلاً قیمت سهام شرکت‌ها) تاثیر دارد و مدیریت آن از دست مدیران شرکت‌ها خارج است. اما ریسک غیرسیستماتیک، به ریسکی گفته می‌شود که ناشی از عوامل کلان حاکم بر یک بازار نیست و به ساختار یک شرکت یا بنگاه اقتصادی مربوط می‌شود.تحلیلگران و سرمایه‌گذاران معمولا به عوامل مختلفی به عنوان عوامل ریسکی اشاره می‌کنند.(کد سوال ۹۷۰۴۰۳۲)

     ۰
 20. AK5879 گفت:

  باسلام.. خیلی وقته مطالب اموزشی نمی گذارید...خیلی مفید می شد قبلا که می گذاشتید...

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و احترام
   مطالب آموزشی در بخش بآشگاه بلاگ همواره و در بازه های زمانی مشخصی بروزرسانی شده و در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد.
   امیدواریم با انتشار مطالب مفید، زمینه رشد کاربران خود را در بازار سرمایه فراهم آوریم.

   ۰
 21. AA2981 گفت:

  سلام
  چرا مسابقه ویژه جام جهانی اینقدر گسترده کردید؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   ضمن عرض سلام و وقت بخیر

   سلام دوست عزیز
   همان طور که میدانید بخش مسابقات بآشگاه محیطی رقابتی و پویا دارد. با توجه به اینکه مسابقات فوتبال جام جهانی یکی از مهمترین رویدادهای روزهای اخیر است و کاملا جنبه رقابتی دارد، لذا قرار دادن پیش بینی های مختلف در بخش مسابقات خالی از لطف نیست و با ماهیت رقابتی آن هماهنگی دارد. از سوی دیگر وجود این دست از مسابقات مورد استقبال بسیاری از کاربران و اعضای بآشگاه است.
   با تشکر از شما

   ۰
 22. AJ2481 گفت:

  از مطالب مفیدی که تدوین و در اختیار کاربران گذارده اید سپاسگزارم.

  ۰
 23. AH3056 گفت:

  سایت tse چرا اطلاعات را انقدر ناقص ارائه میکند، آیا مرجع بهتری وجود ندارد؟

  ۰
 24. AE7956 گفت:

  با سلام و احترام
  مطالب کانون کارگزاران بسیار مفید و ارزشمند بود . دم همه شما گرم
  با احترام

  ۰
 25. AC7891 گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید. آیا برای خرید اوراق بهادار مسکن می توان از طریق کارگزاری آگاه اقدام کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. باسپاس

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   بله دوست عزیز
   شما ابتدا لازم است کدبورسی خود را دریافت کنید و سپس از طریق سامانه کارگزاری آگاه اقدام به خرید این اوراق نمایید.
   برای خریداری این اوراق به سایت" آگاه اکسپرس" مراجعه و پس از ثبت نام اقدام کنید.

   ۰
 26. AK7335 گفت:

  یکی از مهمترین جنبه های بازار های معاملاتی شفافیت هست ، و در کشوری مثل ایران هم می توان گفت شفاف ترین نهاد ها مرتبط با بازار سرمایه هستند از جمله کارگزاری ها

  ۰
 27. AL2718 گفت:

  سلام سپاس از مطالب آموزنده لطفاً درصورت امکان از همفکران در باشگاه نیز بگذارید.

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست عزیز
   از آنجایی که سایت بآشگاه، سایت خدماتی است، امکان ارائه تحلیل بازار و مشاوره در آن وجود ندارد.
   لذا برای استفاده از تحلیل و مشاوره لازم است به سایت همفکران مراجعه نمایید.

   ۰
 28. AC7891 گفت:

  باسلام و تشکر از راهنمایی شما.
  آیا می توان اوراق را به نام فرد دیگری مثلا همسر خود خریداری نمایم.

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   خیر دوست عزیز
   هر فردی که تمایل به خرید و فروش در بازار سهام را داشته باشد لازم است به سایت ex.agah.com مراجعه نماید و پس از تکمیل اطلاعات و دریافت کد بورسی، اقدام به خرید و فروش کند.

   ۰
 29. AK9132 گفت:

  سلام و تشکر
  کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه در کشور یکی از اهداف مثبت کانون کارگزاران بورس می باشد

  ۰
 30. AK2093 گفت:

  با سلام چگونه سود سهام آخر سال شامل ما میشود حدود ۱۷۰۰۰ سهم دارم

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام
   شرکت‌ها یک سال مالی دارند که عمدتا برای بیشتر شرکت ها برابر ۲۹ اسفند ماه است. بعد از سال مالی، شرکت‌ها مجمع سالیانه برگزار می‌کنند که اگر در زمان برگزاری مجمع، سهم آن شرکت را داشته باشید، سود سالیانه به شما نیز تعلق می‌گیرد.

   ۰
 31. AK9132 گفت:

  باسلام و تشکر از مطالب مفید
  از اهداف مثبت کانون کارگزاران ، ایجادبازار اوراق بهادار سالم و عادلانه می باشد

  ۰
 32. AA2981 گفت:

  سلام ووقت به خیر به شما دست اندرکاران سوالات؛
  از اطلاعات ذی قیمت شما بسیار ممنونم...

  ۰
 33. AU0902 گفت:

  به طور کلی دریافتم که
  کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار یک موسسه غیردولتی، غیرتجاری، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است.

  ۰
 34. AU0902 گفت:

  با سلام
  وتشکر از همه دست اندر کاران باشگاه و کارگزاری اگاه وشما کارکنان اگاه
  خرید و فروش سهام در بورس بر اساس هیجانات بازار و شایعه بر روی همه تاثر مستقیم دار پس دوستان با ارامش کامل وار بازار شوید

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: