کارگزار ناظر کیست؟ آموزش نحوه تغییر کارگزار ناظر

 • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۷۵ نظر
 • ۱۴۹۵۹ مشاهده
کارگزار ناظر چیست

هر فردی که قصد خرید و فروش سهام در بورس را دارد، نمی‌تواند به‌طور مستقیم این امر مهم را انجام دهد. انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران برای مشتریان حقیقی از طریق کارگزاری ها و یا کارگزاران ناظر صورت می‌پذیرد. به این ‌صورت که انتخاب کارگزاری و دریافت کد بورسی، اولین قدم ورود به بازار سرمایه است. در واقع کارگزاری ها به‌عنوان نهاد واسط بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کنند و نقش نماینده‌ای دارند. در این مقاله به معرفی کارگزار ناظر و نحوه تغییر کارگزار ناظر می‌پردازیم.

در این مقاله، عناوین زیر را بررسی خواهیم کرد:

کارگزار ناظر کیست؟

چگونه کارگزار ناظر خود را تشخیص بدهیم؟

نحوه تغییر کارگزار ناظر

ویدئو نحوه تغییر کارگزار ناظر در آساتریدر

استفاده از چند کارگزاری چه مزایا و معایبی دارد؟

کارگزار ناظر کیست؟

پس از انتخاب کارگزاری و انجام مراحل ثبت نام، سامانه جدید معاملات فعال خواهد شد و دارایی سهامداران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیر نظر یک کارگزار، که به آن کارگزار ناظر گفته می‌شود، قرار می‌گیرد. همان ‌طور که گفته شد کارگزار به‌ عنوان واسط بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کند و سهامداران از آن ‌پس دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی صرفاً از طریق کارگزاری ناظر خود در آن نماد معاملاتی می‌توانند به فروش برسانند. در صورتی ‌که در گذشته چیزی به نام کارگزار ناظر وجود نداشت و افراد می‌توانستند سهام خود را در کارگزاری‌های مختلف بفروشند. امروزه می‌توان در چندین کارگزاری ثبت ‌نام کرد و به معامله پرداخت؛ ولی زمان فروش سهام حتماً باید از طریق کارگزاری که سهم مورد نظر برای اولین بار خریداری شده، آن را به فروش رساند یا این که درخواست تغییر کارگزار ناظر را داد.

چگونه کارگزار ناظر خود را تشخیص بدهیم؟

افرادی که تنها در یک کارگزاری ثبت نام کرده‌اند و تمام معاملات خود را از طریق آن انجام می‌دهند؛ کارگزار ناظرشان نیز همان کارگزاری است. چنان چه فرد با چند کارگزاری مختلف فعالیت داشته باشد، کارگزار ناظر بر اساس سوابق فعالیت سهامدار با کارگزاران مختلف در بورس اوراق بهادار مشخص می‌شود. لذا ممکن است دارایی یک سهامدار در یک نماد معاملاتی زیر نظر کارگزار ناظر متفاوتی نسبت به دیگر سهامش در یک نماد معاملاتی دیگر باشد. حال برای تشخیص کارگزار ناظر روش‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

۱) مراجعه به سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه

با مراجعه و ثبت ‌نام در سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به آدرس www.csdiran.com در قسمت «سرویس‌های الکترونیکی به سهامداران» می‌توان تمامی موجودی دارایی سهام را مشاهده و ضمن مشاهده کارگزار ناظر هر سهم، اقدام به چاپ یا دانلود فایل PDF برگه خرید سهام کرد. لازم به ذکر است که برای استفاده از این سرویس سهامداران حقیقی باید کد ملی و سهامداران حقوقی هم می‌بایست کد سهامداری خود را در سامانه وارد کنند.
هدف این سامانه ارائه خدمات آنلاین و غیر حضوری جهت اطلاع‌رسانی دقیق به سهامداران حقیقی و حقوقی است. از جمله خدمات قابل ‌ارائه در این سامانه علاوه بر درصد هر دارایی از سبد و کارگزار ناظر، نام، نماد، تعداد، قیمت و ارزش سهام، گردش معاملات، مشاهده علت ممنوع شدن نماد، اطلاعیه‌های صادرشده از سوی ناشران اوراق بهادار، اعطای رای و… است. همچنین در این سامانه امکان مشاهده نمای بازارها، پروفایل اطلاعات سجام اشخاص و نیز دسترسی مستقیم به سامانه سجام برای به‌روزرسانی اطلاعات، آخرین اخبار از پایگاه خبری بازار سرمایه و در آینده مطالبات سود نقدی فراهم است.

۲) تطابق گواهینامه نقل و انتقال و سپرده سهام

روش دیگر برای تشخیص کارگزار ناظر این است که پس از مراجعه سهامدار به سایت شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار، کد کارگزار خریدار یا فروشنده موجود در آخرین گواهینامه نقل و انتقال سهام صادرشده را با جدول شناسایی کد کارگزاری که در سایت موجود است، تطبیق دهد و به ‌این ‌ترتیب از کارگزار خود در هر نماد معاملاتی اطلاع یابد.
نکته قابل‌ توجه این است که چنانچه کد کارگزار خریدار یا فروشنده درج شده در آخرین گواهینامه نقل و انتقال و سپرده سهام صادره پیش از تاریخ ۱۶/۰۹/۱۳۸۷ برابر با ۹۹۹، ۸۸۸، ۷۷۷، ۶۶۶، ۱۱ باشد، سهامداران صرفاً می‌توانند از طریق ارائه‌شده در روش قبل استفاده از سرویس الکترونیکی وب‌سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سهامی عام) از کارگزار ناظر خود مطلع شوند.

۳) مشاهده تعداد سپرده گذاری در پرتفوی سامانه معاملاتی

روش دیگر اطلاع از این که آیا کارگزاری که در حال حاضر با آن کار می‌کنید، کارگزار ناظر شما است یا خیر، این است که در سبد سهام سامانه معاملاتی خود، تعداد سپرده گذاری سهام خود را بررسی کنید. چنان چه کارگزار ناظر شما، کارگزاری دیگری باشد، تعداد سپرده‌گذاری صفر خواهد بود.

نحوه تغییر کارگزار ناظر

اگر به هر دلیلی تصمیم به تغییر کارگزاری خود گرفتید، نگران نباشید. در ادامه، نحوه تغییر کارگزار ناظر را به شما آموزش می‌دهیم. برای این کار، چند روش وجود دارد:

۱) مراجعه به کارگزاری مورد نظر

با مراجعه حضوری به کارگزاری مورد نظر و تکمیل فرم تغییر کارگزار ناظر جهت تعیین یا تغییر کارگزار ناظر و ارائه برگه خرید سهم می‌توان این کار را انجام داد. به این صورت که سهامدار پس از تهیه برگه خرید سهم (از طریق سامانه الکترونیکی سهامداران به آدرس www.ddn.csdiran.com)، آن را در سامانه کارگزاری آپلود و درخواست تغییر کارگزار ناظر را به‌صورت اینترنتی ارسال می‌کند.

۲) مراجعه به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار

با مراجعه حضوری به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و ارائه اصل و کپی شناسنامه، می‌توان درخواست تغییر کارگزار را ثبت نمود.

۳) مراجعه به سایت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار

با مراجعه به سایت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، می‌توان فرم درخواست غیرحضوری تغییر کارگزار ناظر را تکمیل نموده و آن را به همراه گواهی امضا از دفاتر اسناد رسمی برای شرکت سپرده گذاری مرکزی پست کرد.

در کارگزاری آگاه تمامی مشتریان می‌توانند مراحل تغییر کارگزاری ناظر را به‌صورت آنلاین و از طریق سامانه معاملاتی آساتریدرآگاه انجام دهند.

نکته: در صورتی که در نماد درخواستی دارایی داشته باشید، پس از ثبت تغییر کارگزار ناظر،‌ تعداد آن در روز کاری بعد به تعداد دارایی سپرده گذاری شما در سبد سهام اضافه می‌شود. جهت محاسبات سود و زیان ناشی از این دارایی لازم است نسبت به ثبت تراکنش دستی اقدام کنید.

نکته: چنان چه شما در نمادی دارایی نداشته باشید و پیش از خرید سهمی درخواست تغییر ناظر خود را در کارگزاری آگاه ثبت کنید، درخواست شما تایید شده و در کارگزاری آگاه رزرو خواهد شد. در نتیجه پس از اولین خرید در آن نماد، ناظر سهام شما کارگزاری آگاه خواهد شد.

برای آشنایی با نحوه کاربری اپلیکیشن معاملات آنلاین آگاه و امکانات مختلف آن، مطلب «راهنمای نصب و استفاده از نسخه جدید اپلیکیشن آساتریدر» را مطالعه بفرمایید. 


نحوه تغییر کارگزار ناظر در آساتریدر


استفاده از چند کارگزاری چه مزایا و معایبی دارد؟

در واقع استفاده از چند کارگزاری هم برای سرمایه‌گذاران و هم کارگزاران مطلوب است. به ‌گونه‌ای که آن‌ها می‌توانند از بین محصولات ارائه‌شده توسط شرکت‌های نرم‌افزاری، خدمات متنوعی را در حوزه‌های معاملات کالا و اوراق بهادار انتخاب کنند که این امر به رشد فناوری اطلاعات در شرکت‌های کارگزاری کمک می‌کند و باعث افزایش فضای رقابتی در حوزه ارائه نرم‌افزارهای مدیریت سفارشات می‌شود. از معایب استفاده از چند کارگزاری می‌توان به متنوع بودن کارگزار ناظر برای هر نماد معاملاتی اشاره کرد که باعث می‌شود به ‌طور دائم در بین این کارگزاری‌ها در گردش بود. علاوه بر آن تمامی معادلات و محاسبات پرتفوی لحظه‌ای در کارگزاری‌ها نیز ممکن است دچار خطا شوند؛ چرا که ممکن است سهمی را در کارگزاری الف خریده اما در کارگزاری ب فروخته باشید.

سخن آخر

کارگزاری واسطه‌ای است که ارتباط را میان خریداران و فروشندگان برقرار می‌کند. هر فرد می‌تواند معاملات خود را از طریق چند کارگزاری پیش ببرد اما در این میان محدودیتی وجود دارد. دارایی هر نماد معاملاتی را تنها می‌توانید از طریق کارگزاری به فروش برسانید، که سهام را از طریق آن خریده‌اید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید درخواست تغییر کارگزار ناظر ثبت کنید. این کار در کارگزاری آگاه به صورت آنلاین و از طریق سامانه آساتریدر امکان‌پذیر است. 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

75 پاسخ به “کارگزار ناظر کیست؟ آموزش نحوه تغییر کارگزار ناظر”

 1. Aref_M گفت:

  سلام. کارگزار ناظر معتمد سرمایه گذاران میباشد و نقش مهمی در فعالیت‌های بازار سرمایه دارد.

  ۵
 2. رضا گفت:

  سلام
  ممنون از توضیحات خوبتون

  ۰
 3. رسول گله بان گفت:

  مطلب مفیدی بود. سپاسگزارم

  ۱
 4. محمدمهدی گفت:

  واقعا قدم خوبی در راستای رونق اقتصاد

  ۱
 5. عباس گفت:

  تشکر میکنم بخاطر راهنماییتون
  مطالب بسیار جامع و خلاصه ومفیدی بود

  ۰
 6. یونس گفت:

  باسلام
  کاش این کد معاملاتی رو بعد از احراز هویت زودتر بدست مشتری میرسوندن

  ۱
 7. Sk گفت:

  خیلی مطلب به جا و کارآمدی بود

  ۰
 8. امین گفت:

  ممنون به خاطر مطالب مفیدتون

  ۱
 9. احسان گفت:

  تغییر کارگزاری ؟؟؟ مگه بهتر از آگاه هم داریم 😎🖐

  ۵
 10. hamid گفت:

  از دیگر مزایای استفاده از چند کارگزاری استفاده از بسته های اعتباری و مشاوره ای متنوع و نشر خبرهای مهم در زمان مناسب که برای تصمیم گیری معاملاتی سهامدار مهم است ضمن اینکه در هر کارگزاری امکانات و ابزارهای پنل مورد استفاده سهامدار نیز متفاوت است مجموعه این عوامل باعث افزایش کارایی سهامدار برای ماکزیمم کردن سود خود میشود

  ۱
 11. حمید صالحیان فر گفت:

  از اینکه صادقانه مطالب آموزشی را در اختیار خرده سهامداران قرار میدهید تا با توان بهتر در بازار سرمایه وارد شوند سپاسگزارم

  ۰
 12. حسین گفت:

  چرا آگاه سفارشها را دیر ثبت میکند

  ۰
 13. مشتبا گفت:

  آموزش خوب و کاربردی بود

  ۰
 14. محمود اسکندری گفت:

  بسیار عالی و کارساز، با سپاس از کارگزاری آگاه و روش خوب آموزشی که در پیش گرفته اند.

  ۰
 15. مهدی گفت:

  سلام من یک سهام رو که قبلا در کارگزاری دیگه ای داشتم بعد از ثبت نام در کارگزاری آگاه مجددا خرید زدم ولی قادر به فروش اون نیستم
  باید از کارگزاری اولی درخواست تغییر کارگزار بدم یا از آگاه لطفا راهنمایی کنید

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که در زمان فروش سهام مورد نظر ، در صورتی که ناظر سهام شما کارگزاری آگاه نباشد ، قادر به فروش سهام مورد نظر نمی باشید و برای فروش آن سهام باید تغییر کارگزار ناظر را از طریق سامانه معاملاتی آسا تریدر اعمال بفرمائید. برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود. نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۷
 16. MALAKOOT گفت:

  سلام. دوستان میتوانند از طریق پلتفرم معاملاتی تحت وب آگاه، نسبت به تغییر کارگزار ناظر خود اقدام کنند.

  ۰
 17. نسرین وفایی مهر گفت:

  اگه کسی در کارگزاری دیگیری هم سهام خریده میتواند با تغغیر کارگز ناظر اون سهام رو به سهام گارگزاری اگاه انتقال بده وهر دو سهامش رو که از دو کارگزاری خریداری کرده در کارگزاری اگاه مشاهده و مدیریت کنه

  ۰
 18. نسرین گفت:

  اگه کسی در کارگزاری دیگیری هم سهام خریده میتواند با تغغیر کارگز ناظر اون سهام رو به سهام گارگزاری اگاه انتقال بده وهر دو سهامش رو که از دو کارگزاری خریداری کرده در کارگزاری اگاه مشاهده و مدیریت کنه

  ۰
 19. محمدامیر سپهرنیا گفت:

  ممنونم از توضیحات کامل و جامع کارگزار

  ۰
 20. محسن گفت:

  اگر قصد عوض کردن کارگزاری به صورت کلی را دارید باید مراجعه حضوری در کارگزاری مربوطه را انجام دهید و برای تغییر ناظر از قسمت تنظیمات این کار قابل اجرا میباشد.

  ۰
 21. بهروز گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات جامع .موفق باشید.

  ۱
 22. احد گفت:

  سلام
  معايب و محاسن داشتن چند کارگزار ناظر نیاز به توضیح بیشتری بود
  ضمنا منتظر حضور شما در پیامرسان های داخلی هستیم
  با تشکر

  ۰
 23. رسول گفت:

  سلامخیلی ممنون
  آیا میتوان در دوکارگزاری فعال بود ودو بار عرضه اولیه گرفت؟
  مطالب خیلی قابل استفاده بود

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، در مورد خرید عرضه اولیه با خریدسهام در بازار بورس متفاوت و برخلاف اینکه شما می توانید از طریق دو کارگزاری متفاوت سهام خریداری نمائید ، خرید عرضه اولیه فقط از طریق یکی از کارگزاری ها صورت می گیرد.

   ۱
 24. آرش گفت:

  با تشکر از شما به نظر من کار کردن با چند کارگزاری مختلف احتمال خطا را افزایش داده و تصمیمات را با اشتباه همراه خواهد کرد لذا بهتر است از یک کارگزاری استفاده نمود

  ۱
 25. مهدی گفت:

  آیا می شود یک یا چند سهام را از یک کارگزاری به کارگزاری دیگر انتقال داد؟ و ناظر کارگزاری سهام را تغییر داد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انتقال سهام به کارگزاری آگاه، باید مشتری کارگزاری آگاه باشید. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه نیستید از طریق سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com به منظور دریافت کد بورسی اقدام نمایید. در هر حال بعد از دسترسی به سامانه معاملات آنلاین از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید تا درخواست انتقال سهام مدنظرتان در کارگزاری آگاه ثبت شود.

   ۰
 26. کاظم گفت:

  کارگزار به‌عنوان واسط بین خریداران و فروشندگان عمل کرده و سهامداران ازآن‌پس دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی صرفاً از طریق کارگزاری ناظر خود در آن نماد معاملاتی می‌توانند بفروش برسانند
  مراجعه حضوری به کارگزاری موردنظر و تکمیل فرم تغییر کارگزار ناظر جهت تعیین یا تغییر کارگزار ناظر و ارائه برگه خرید سهم می‌توان این کار را انجام داد. به این صورت که سهامدار پس از تهیه برگه خرید سهم (از طریق سامانه الکترونیکی سهامداران به آدرس www.ddn.csdiran.com)، آن را در سامانه کارگزاری آپلود نموده و درخواست تغییر کارگزار ناظر را به‌صورت اینترنتی ارسال می‌کند

  ۱
 27. محمد گفت:

  چند تا کارگزاری داشتن به نظرم اصلا خوب نیست.وکارگزاری ها قاطی میشن و یه چیز بدی میشه من امتحان کردم

  ۷
 28. دارا گفت:

  بهتره کارگزاری رو انتخاب کنیم که در زمان ترافیک بالا هنگ نکنه

  ۳
 29. Leila گفت:

  به نظرم چند تا کارگزاری خوبه
  چون از مزایای همشون بهره مند میشیم و در ضمن روزهایی که خرید و فروش زیاده و سیستم یه کارگزاری هنگ می‌کنه میشه از یه کارگزاری دیگه استفاده کرد

  ۰
 30. محمد گفت:

  با سلام
  یکی از آشنایان می خواد کارگزاریش رو تغییر بده به آگاه....تاحالا یک برگ هم از طریق کارگزاری فعلیش معامله نکرده چطور می تونه تغییر بده کارگزاریشو؟یوزرنیم پسوورد سامانه آسا تریدر نداره که بتونه بیاد کارگزاری آگاه..........

  ۰
 31. setarehmesi گفت:

  این رقابت بین کارگزاری ها درصورتی که منجر به افزایش کیفیت خدمات بشود، عالی خواهد بود

  ۰
 32. djawad گفت:

  کنترل کردن با چندتا کاگزاری خیلی سخت میشه.یه چی درهم برهم میشه. از طرفی اگه یه کارگزاری خیلی شلوغ باشه میشه تو اونی که خلوته معامله کرد.

  ۰
 33. حمید گفت:

  با سلام و احترام.
  من دو عدد برگه سهام دارم که قبلا سال ها پیش از طریق بانک خریداری کرده ام.الان وقتی که می خوام به کارگزاری انتقال بدم اسکن برگه ها را در قسمت تغییر کارگزار ناظر و در خواست جدید بارگذاری می کنم.اما در قسمت کد گواهینامه نقل و انتقال نمی دونم باید چه چیزی را وارد کنم.روی برگه ی سهم ها هم چیزی به این نام نوشته نشده.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید که برگه سهام خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید نیازی به وارد کردن کد گواهینامه نقل و انتقال نمی باشد و برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست تغییر کارگزار ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 34. ایرج گفت:

  با سلام

  من قبلا از یک کارگزاری دیگه سهم خریده بودم
  الات مه عضو آگاه شدم درخواست تغییر کارگزاری ناظر رو دادم که تو قسمت پرتفوی اگاه تو قسمت دارایی نشون نمیده ولی تو فسمت سپرده گذاری نشون میده .این یعنی کارگزار ناطر عوض شده ?
  و اینکه من سهم وبملت رو از اگاه خریده بودم بعدم از یه کارگزاری دیگه هم یه مقدار خریدم و بعدش درخواست تغییر ناظر یه اگاه دادم
  همه سهم هام به اگاه منتقل شده ولی سهام جایزه فقط به اون مقداری مه تو اگاه داشتن تعلق پیدا کرده و اون سهامی که از یه کارگزار دیگه به اگاه منتقل کردم بهش سهام حایزه ندادن
  علتش چی میتونه باشه ?

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بااعمال تراکنش دستی بر روی نماد مورد نظر در سامانه معاملاتی آنلاین ، تعداد سهام در سبد دارایی های شما قابل مشاهده خواهد بود.• طریقه اعمال تراکنش دستی :
   ۱. ورود به سامانه معاملاتی: online.agah.com
   ۲. منوی سمت راست – سبد سهام
   ۳. سمت چپ بالای صفحه، کلیک بر گزینه تراکنش های دستی باز، انتخاب گزینه اعمال حال تراکنش دستی بر روی نماد خرید انجام دهید.
   همچنین جهت پیگیری لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش آنلاین تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 35. مهدی یزدانی گفت:

  سلام بنده سال ۹۲ سهام سپاها رو خرید کردم الان می‌خوام تغییر کارگذار ناظر بزنم و زدم دیروز که چک کردم زده بود درخواست انجام شده اما سهام نیومده چرا ؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   زمانی که تغییر کارگزار ناظر انجام می دهید دو الی سه روز کاری بعد نماد مورد نظر در سبد دارایی های شما اضافه می شود.

   ۰
 36. حمید ش گفت:

  از چه زمان میشه برای تغییر کارگزار ناظر برای نماد پالایش که از بانک خریداری شده اقدام کرد؟ الان که هرچی درخواست میدم مردود میشه.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر نماد صندوق پالایشی یکم ممنوع _متوقف شده است.بعد از بازگشایی می توانید بر روی نماد صندوق پالایشی یکم تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.زمان بازگشایی توسط سازمان بورس اعلام می شود.

   ۰
 37. زرین خلیلی قدیمی گفت:

  وقت بخیر. اول از همه تشکر ویژه دارم از شما بزرگوار ان محترم که در کارگزاری آگاه هستند متشکرم متشکرم انسانهای باشرف و مثبت و خیرخواهی هستید. لطفا راهنمایی کنید من دارایکم و دوم را خریداری کردم ولی در پرتفوی نمیاد لطفا درست کنید. ممنونم از محبت شما لطف دارین.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت انتقال دارا یکم به سبد دارایی های خود در سامانه معاملاتی بر روی نماد دارا یکم تغییر کارگزار ناظر انجام دهید و برای دارا دوم تا زمان بازگشایی نماد توسط سازمان بورس صبور باشید و بعد از بازگشایی می توانید بر روی نماد تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.

   ۰
 38. حمید گفت:

  البته من از طریق گوشی وارد سامانه میشم ایا این قابلیت تراکنش دستی برای گوشی نمایان نیست

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   از طریق گوشی قادر به انجام تراکنش دستی نخواهید بود و تنها از طریق رایانه و در نسخه وب سامانه معاملاتی آسا تریدر قابلیت تراکنش دستی وجود دارد.

   ۰
 39. عزیز جنتی زاده گفت:

  من عضو کارگزاری آگاه هستم می خواهم سهام عدالت م در سبد سهامم دیده شود لطفا اقدام فرمایید ضمنا من در سهام عدالت کارگزا ی آگاه ثبت نام کرده ام

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سهام عدالت خود را به روش غیر مستقیم آزاد سازی نموده اید با مراجعه به سایت ذینفعان می توانید سهام شرکت های استانی را مشاهده و با مراجعه به سایت فناوری اطلاعات بورس نماد های استانی قابل معامله را مشاهده و با انجام تغییر کارگزار ناظر در سامانه معاملاتی آنلاین به لیست دارایی های خود اضافه نمائید و در صورتی که به روش مستقیم سهام عدالت خود را آزاد سازی نموده اید می توانید در سامانه فروش سهام عدالت آگاه از طریق کد ملی به عنوان نام کاربری و کلمه عبور دلخواه ثبت نام نمائید.

   ۱
 40. مرادیان گفت:

  سلام
  در قسمت ثبت درخواست کارگزار ناظر پنجره نماد را چگونه باید پر کنیم تا دکمه ذخیره روشن شود؟

  ۰
 41. بهاری گفت:

  باسلام تعدادی سهام پترول وشپنابعنوان جایزه در مجمع بهم تعلق گرفته در حساب عادی نیست ولی در حساب دارایی هایم وجود دارند ولی چگونه باید انهارو بحسابم جهت خریدو فروش اضافه کنم ممنونم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری می توانید در قسمت سبد سهام بر روی چشم در کنار نماد کلیک و از جزئیات نماد از جمله قابل معامله بودن سهام جایزه مطلع شوید و در صورتی که سهام جایزه قابل معامله باشد لازم است که در سامانه معاملاتی آنلاین بر روی نماد مورد نظر تغییر کارگزار ناظر را اعمال بفرمائید.

   ۰
 42. سارا رضوی گفت:

  آقا یه سوال
  برای تغییر کارگزار ،از کارگزار مبدا باید اقدام کرد یا از کار گزار مقصد؟
  منظورم اینه که برای اینکه خریدهای عرضه اولیه رو از آگاه ببرم یه کارگزار دیگه که پورتفوم خلوت شه،از آگاه باید فرم تغییر کارگزار رو پر کنم یا از کارگزاری مقصد؟
  ممنون که راهنمایی میکنید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید که تعدادی از سهام خود از جمله عرضه اولیه را از کارگزاری آگاه (کارگزاری مبدا) به کارگزاری دیگری(کارگزاری مقصد) انتقال دهید، لازم است در کارگزاری که تمایل به انتقال سهام دارید تغییر کارگزار ناظر انجام دهید.

   ۰
 43. Hamzeh گفت:

  سلام. سهام عدالت مادر من یک میلیونیه. تو گواهی هم که از سایت ddn.csdiran.ir گرفتم تعداد سهام وسصفا را ۲۳۵ هزار سهم زده ولی بعد از تغییر کارگزار ناظر فقط ۱۴۱ هزارتا سهم تو پرتفوی اومده. دلیلش چیه و نیازی به پیگیری داره یا نه؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند فقط سهام شرکت سرمایه گذاری استانی که در آن سکونت دارند به ثبت رسیده است و در حال حاضر ۶۰ درصد سهام عدالت که به روش غیر مستقیم آزادسازی شده است ، قابلیت فروش دارد

   ۰
 44. مهدی اسماعیل زاده گفت:

  سلام صندوق پالایش یکم من تو دارایی های من اومده و درصد روزانه وقیمتو نشون میده.ولی تو سبد سهام من تعداد ومبلغ تمام شده رو میده سود زیانشو نشون نمیده وصفر،بهای تمام شده هم صفر،چرا؟

  ۰
 45. محمد گفت:

  سلام.خسته نباشید.من میخوام دارایی سهامم رو وارد سایت کنم اما مدام ارور میده که درخواست باز دیگری در حال پیگیری است.دو روزه.لطفا راهنماییم کنید.اگه امکانش هست به ایمیلی بفرستید.

  ۰
 46. حانیه گفت:

  سلامم من چن تا عرضه اولیه داشتم ک میخوام از آگاه به کارگزاری دانا منتقل بشه در خواست رو دادم ثبت شده ولی انتقالی صورت نگرفته

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید سهام خود را به کارگزاری دیگری منتقل نمائید ، باید از طریق همان کارگزاری پیگیری نمائید.

   ۰
 47. خراسانی گفت:

  سلام
  امسال کد بورسی جدید گرفتم
  داراییم با کد بورسی قبلی است که غیر فعال است ولی ممنوع نیست
  چه درخواستی باید ثبت کنم تا تغییر کارگزار ناظر انجام شود؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انتقل سهام به کارگزاری آگاه باید مشتری کارگزاری آگاه باشید و در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه هستید ، در سامانه معاملاتی بر روی نماد مورد نظر "تغییر کارگزار ناظر" انجام می دهیدبه این ترتیب که از قسمت منو، قسمت درخواست، گزینه تغییر کارگزار ناظر ، علامت مثبت سبز،گزینه آخرین نماد را در کارگزاری آگاه انجام داده ام ، نماد را در قسمت سرچ انتخاب نمائید و در نهایت گزرینه تائید را کلیک نمائید.

   ۰
   • خراسانی گفت:

    اخه مشکل اینه دوتا کد بورسی دارم !
    ثبت نام هم از طریق کارگزاری شما انجام دادم و کد بورسی قبلی الان در سامانه ذینفعان غیر فعال است، راه حل بفرمایید
    ممنونم

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که دو کد بورسی دارید لازم است تجمیع کد بورسی انجام دهید.برای انجام فرآیند تجمیع کد یا اصلاح مشخصات می‌توانید با همراه داشتن مدارک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و درخواست خود را مبنی بر تجمیع کد و یا اصلاح مشخصات ثبت کنید. دقت داشته باشید برای ارسال درخواست باید حتما در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت خود را نیز انجام داده باشید.
     علاوه بر مراجعه حضوری به یکی از دفاتر پیشخوان دولت می‌توانید درخواست خود را از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه نیز ارسال کنید. برای انجام این کار، به راحتی پس از ورود به سامانه ذینفعان که زیرمجوعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است. باید درخواستی مبنی بر "تجمیع کد یا اصلاح مشخصات" ارائه دهید.بعد از اینکه تجمیع کد بورسی انجام شد ، در سامانه معاملاتی آنلاین بر روی سهام های قبلی خود "تغییر کارگزار ناظر" انجام دهید.

     ۰
 48. حمیرا گفت:

  سلام
  من دارای کد بورسی از کارگزاری آگاه هستم و در کارگزاری دیگر در سبد گردان سهام دارم با آنها فسخ قرارداد کردم چگونه می توانم سهامم را به کارگزرای آگاه انتقال دهم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که تمایل دارید از خدمات سبدگردانی شرکت کارگزاری آگاه استفاده نمائید، حداقل سرمایه برای سبدگردانی حدود هفت میلیارد تومان است.درصورتی سرمایه کمتراز هفت میلیارد تومان دارید و نخواهید در سبدگردانی سرمایه گذاری کنید، "صندوق‌های سرمایه گذاری آگاه" رابه شما پیشنهاد می دهیم .شما می توانید جهت کسب اطلاعات در زمینه سبد گردانی در ساعات اداری باشماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۱ تماس حاصل فرمائید و در صورتی که تمایل دارید معاملات خود را از طریق کارگزاری آگاه انجام دهید و سهام های خود را به کارگزاری آگاه انتقال دهید ، لازم است مشتری کارگزاری آگاه باشید.برای این منظور در سامانه آگاه اکسپرس ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری انجام دهید.بعد از فعال شدن دسترسی ، در سامانه معاملاتی از قسمت درخواست ها ، "تغییر کارگزار ناظر" اقدام نمائید ، بعد از انجام تغییر کارگزار ناظر سهام های مورد نظر شما به سبد دارایی های آنلاین در آساتریدر منتقل می شود.

   ۰
 49. نوحی گفت:

  بنده سهام ونیکی رو فروختم والان سهم جایزه بهم تعلق گرفته در بخش افزایش سرمایه های من
  ولی در پرتفوی یا سبد سهام نیست ونیکیح
  باید تغییر کارگزار ناظر بدم ؟
  و در این صورت برای سهم ونیکی یا ونیکیح باید درخواست تغییر کارگذار ناظر بدم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به شما سهام جایزه تعلق یابد تا زمانی که توسط شرکت سپرده گذاری تائید نشود غیر قابل معامله است.در سامانه معاملاتی آنلاین در قسمت سبد سهام بر روی علامت چشم در کنار نماد کلیک نمائید و از جزئیات نماد و قابل معامله بودن سهام جایزه مطلع شوید.در صورتی که سهام جایزه قابل معامله باشد ، ردیفی به عنوان قابل فروش اضافه می شود و چنانچه گزینه قابل فروش اضافه شده بود و به دارایی سپرده گذاری شما اضافه نشده بود،باید بر روی نماد مورد نظر "تغییر کارگزار ناظر" انجام دهید.

   ۰
 50. منیره موسوی گفت:

  سلام روزبخیر من تعدادی سهام داشتم که به گارگزاری شما منتقل کردم ولی فقط تعدادش اومده
  ومبلغ نیومده برای انجام تراکنش دستی چکار باید بکنم در کدوم قسمت وارد بشم وتراکنش دستی انجام بدم لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  • مریم نوری گفت:

   سلام. دوست عزیز به دلیل اینکه خرید شما در جای دیگری بوده است ، اطلاعات خرید در سیستم آگاه ثبت نشده است. جهت نمایش سودو زیان باید تراکنش دستی خرید ثبت نمایید و اطلاعات خرید خودرا به کارگزاری آگاه اعلام نمایید. برای ثبت تراکنش دستی از طریق آدرس سایت online.agah.com وارد شده و به روش زیر اقدام فرمایید:
   منو/ سبد سهام/ افزودن تراکنش دستی/ ثبت اطلاعات خرید
   چنانچه از طریق تلفن همراه اقدام به انجام تراکنش دستی می کنید لازم است مرورگر خود را به حالت سایت مخصوص رایانه تغییر داده و مراحل بالا را انجام دهید.

   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: