نحوه‌ی اخذ کد سهامداری و کد معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار

اولین گام برای خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار، دریافت کد سهامداری (کد معاملاتی بورس) و کد معاملات برخط یا کد آنلاین است. هر شخص پس از کسب دانش ابتدایی در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار و اطلاع از مزایای این بازار در کنار ریسک‌های موجود، لازم است برای انجام معاملات خود نسبت به اخذ کد معاملاتی بورس اقدام نماید. بسیاری از کسانی که برای نخستین بار وارد بازار بورس می‌شوند، سوالاتی دارند از قبیل این‌که:

کد بورسی چیست؟
فرآیند اخذ کد سهامداری بورس و کد معاملات برخط (آنلاین) چگونه است؟
برای دریافت کد بورسی اشخاص حقیقی و حقوقی چه مدارکی لازم است؟
مدت زمان لازم برای دریافت کد معاملات برخط چه قدر است؟
آیا دریافت کد بورسی یا کد آنلاین به صورت غیر حضوری امکان‌پذیر است؟
سامانه‌ای برای دریافت کد معاملاتی سهام بدون نیاز به مراجعه حضوری در شعب کارگزاری وجود دارد؟
و…
در ادامه مطلب علاوه بر پاسخگویی به سوالات بالا، مفاهیمی نظیر “کد بورسی سهامداران” و “کد آنلاین” توضیح داده خواهد شد. همچنین مراحل دریافت کد سهامداری بورس و کد معاملات برخط (آنلاین) را در کارگزاری آگاه بیان می‌شود.

کد سهامداری (کد بورسی)

تعریف: کد سهامداری یا کد بورسی عبارت است از شناسه‌ای واحد که متشکل از تعدادی حرف و عدد است. هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی در سامانه اطلاعاتی بورس، بوسیله‌ی این کد شناسایی می‌شود. اشخاص با این کد، قادر به خرید و فروش سهام صرفاً به صورت حضوری در بورس اوراق بهادار خواهند بود.

کد معاملاتی اشخاص حقیقی به صورت سه حرف ابتدایی نام خانوادگی وی و ۵ عدد درکنار آن تعریف می‌شود. برای مثال برای شخصی با نام خانوادگی “محمدی” کدی شبیه به ” محم ۰۵۱۴۸” یا ” محم ۵۲۴۶۲″ خواهد بود.

این کد برای اشخاص حقوقی بسته به ماهیت آن (موسسه، شرکت و …) شامل سه حرف ابتدایی کلمات مذکور مانند موس، شرک و … به همراه یک کد ۵ رقمی است.

نحوه اخذ کد سهامداری (کد بورسی)

جهت اخذ کد سهامداری، لازم است شخص با در دست داشتن مدارک ذیل به یکی از شعب کارگزاری‌ها مراجعه و نسبت به اخذ کد معاملاتی خود اقدام نماید.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:

📍 اصل و تصویر شناسنامه از صفحه اول و صفحه توضیحات
📍 اصل و تصویر رو و پشت کارت ملی
📍 شماره حساب بانکی و شماره شبای آن (حساب بانک سامان یا ملت مناسب‌تر است).
📍تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقیقی

✅ نکته: با راه اندازی سامانه آگاه اکسپرس، این امکان برای نتقاضیان فراهم شده است تا به‌صورت رایگان، غیرحضوری و بدون نیاز به حضور در شعب کارگزاری آگاه اقدام به دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین نمایند (راهنمای کدگیری غیرحضوری).

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

📍 تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس
📍 تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات
📍 تصویر اساسنامه
📍 کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره
📍 تکمیل فرم تعهدنامه
📍 تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی

کد معاملات برخط (آنلاین)

تعریف: کد معاملات برخط یا کد آنلاین، کدی است که فرد پس از اخذ کد بورسی به منظور تسهیل در انجام معاملات، می‌تواند آن را دریافت کند. با این کد فرد مجاز به انجام معاملات به صورت مستقیم و آنلاین خواهد بود و نیاز به ثبت سفارش حضوری نخواهد داشت. هر فرد می‌تواند چند کد آنلاین از کارگزاری‌های مختلف داشته باشد.

نحوه اخذ کد معاملات برخط (کد آنلاین)

جهت اخذ کد آنلاین لازم است شخص با در دست داشتن مدارک ذیل به یکی از شعب کارگزاری‌ها مراجعه و نسبت به اخذ کد معاملاتی خود اقدام نماید.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:

📍 اصل و تصویر شناسنامه از صفحه اول و صفحه توضیحات.
📍 اصل و تصویر رو و پشت کارت ملی.
📍 تصویر مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم
📍 شماره حساب بانکی و شماره شبای آن (ترجیحاً حساب کوتاه مدت قرض‌الحسنه بانک سامان یا بانک ملت).
📍 تکمیل فرم مشتریان حقیقی (درصورتی که مشتری کارگزاری نباشد) و قرارداد معاملات برخط.
📍 تکمیل فرم انتقال ناظر به همراه ارائه آخرین برگه سهم (این فرم زمانی است که فرد با کارگزاری دیگری کار می‌کند و تمایل دارد کارگزاری خود را تغییر دهد).
📍 پاسخ به سوالات آزمون معاملات برخط.

✅ نکته: برای برقراری ارتباط بین حساب بانکی متقاضی و حساب آنلاین وی، چنانچه متقاضی دارای حساب ملت باشد لازم است فرم معرفی به بانک را از کارگزاری دریافت و به یکی از شعب بانک ملت تحویل نماید. درصورتی که حساب معرفی شده مربوط به بانک سامان باشد، فعالسازی از طریق اینترنت بانک سامان قابل انجام است.

✅ نکته: آگاه اکسپرس، سامانه غیرحضوری دریافت کد بورسی و کد آنلاین آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم در بسیاری از شهرهای ایران است (راهنمای کدگیری غیرحضوری).

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

📍 تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس٫
📍 تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات.
📍 تصویر اساسنامه.
📍 کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره.
📍 تکمیل فرم تعهدنامه.
📍 تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی.

مراحل و فرآیند کدگیری:

پس از تکمیل فرم‌های مربوط به کد سهامداری و کد معاملات برخط توسط متقاضی و تحویل مدارک هویتی به کارگزاری، اطلاعات متقاضی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شده و در صورت عدم وجود مغایرت در اطلاعات اعلام شده از سوی متقاضی، طی حداکثر ۴۸ ساعت (۲ روز کاری) کد بورسی برای وی صادر می‌شود. یک روز پس از اخذ کد بورسی، کد معاملاتی متقاضی صادرخواهدشد.

✅ چنانچه متقاضی دارای کد بورسی بوده و مشتری کارگزاری باشد، ۲۴ ساعت بعد کد معاملات بر خط، به تلفن همراه و آدرس ایمیل ایشان ارسال می‌گردد.

در صورت وجود مغایرت مشخصات متقاضی با اطلاعات موجود در سامانه ثبت احوال، لازم است این مغایرت از طریق مراجعه حضوری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه برطرف شود تا کد معاملاتی صادر گردد. در زمان مراجعه به سپرده گذاری لازم است فرد اصل شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشد. اگر متقاضی پیش از این کد سهامداری دریافت کرده باشد و تغییراتی در اطلاعات شناسنامه ای ایشان رخ داده باشد(شامل تغییر نام خانوادگی،حذف پیشوند یا پسوند از نام خانوادگی و …)، لازم است متقاضی با در دست داشتن مدارک شناسایی و برگه های پیشین سهام خود به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه مراجعه نموده و نسبت به اعلام و ثبت تغییرات اقدام نماید.

📌 فرآیند کدگیری حضوری به صورت خلاصه در چارت زیر قابل مشاهده است:

کارگزاری آگاه، باشگاه مشتریان آگاه، آگاه اکسپرس, کدگیری غیرحضوری, کد بورسی، کد سهامداری بورس، کدمعاملات برخط، کد آنلاین، مدارک لازم برای دریافت کد بورسی، فرآیند کدگیری در بورس، کد بورسی اشخاص حقوقی
فرایند دریافت کد معاملاتی

📌 فرآیند کدگیری غیر حضوری در سامانه آگاه اکسپرس به‌صورت زیر است:

کدگیری حضوری در محل, آگاه اکسپرس, دریافت غیرحضوری کد معاملاتی بورس از کارگزاری آگاه, ثبت نام در بآشگاه, کارگزاری آگاه,
مراحل دریافت کدبورسی و کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری در سامانه آگاه اکسپرس

کد دسترسی مشتری به منظور انجام معاملات (حضوری و یا آنلاین) از طریق پیام کوتاه و پست الکترونیک برای ایشان ارسال می‌گردد. علاوه بر این مشتری می‌تواند با تکمیل [فرم قرارداد اینترنتی]، سفارش خرید و فروش خود را در سیستم به صورت الکترونیکی ثبت نماید تا توسط معامله گر انجام شود. بنابراین متقاضی با مدارک هویتی خود به یکی از شعب کارگزاری مراجعه نموده و در صورت عدم مغایرت در اطلاعات هویتی در مدت ۲ روز کاری کد معاملاتی خود را دریافت می‌کند.

کارگزاری آگاه، باشگاه مشتریان آگاه، آگاه اکسپرس, کدگیری غیرحضوری, کد بورسی، کد سهامداری بورس، کدمعاملات برخط، کد آنلاین، مدارک لازم برای دریافت کد بورسی، فرآیند کدگیری در بورس، کد بورسی اشخاص حقوقی
مدارک لازم جهت دریافت کد سهامداری و کدمعاملات برخط(آنلاین)

به امید دیدار شما

پرسود باشید.

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با نحوه دریافت کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری (آگاه اکسپرس)، مراحل دریافت کدسهامداری و معاملات برخط، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به سوالات متداول رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.93 نظر در مورد مطلب “نحوه‌ی اخذ کد سهامداری و کد معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار

 1. با سلام و خسته نباشید تازه میخوام وارد بورس بشم و واقعا نیاز به راهنمایی دارم تهران زندگی میکنم میخواستم ببینم برای دریافت این کد ها کارگزاری ها در خود ساختمان بورس هستن یا شعبه های دیگه ای در خارج از ساختمان مرکزی بورس دارن?? برای مراجعه??ا

  1. سلام
   دوست عزیز اول مطالب این بخش رو بخونید:
   https://bashgah.com/blog/%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%a8/
   کارگزاران در محل شعب خود پذیرش میکنند نه ساختمان بورس٫ به هر کدام از شعب ما که صلاح میدونید میتونید مراجعه کنید:
   https://bashgah.com/blog/%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86-%d9%88-%d8%a2%d8%af%d8%b1%d8%b3-%d8%b4%d8%b9%d8%a8-%d8%a2%da%af%d8%a7%d9%87/

  1. سلام
   منظور شما از اینکه به صورت اینترنتی شرکت کنید، چیست؟ یعنی میخواهید فرم ها را به صورت اینترنتی تکمیل و ارسال کنید یا می خواهید قراراداد اینترنتی با کارگزاری آگاه داشته باشید؟

 2. سلام وقت بخیر.بنده جزوه کاربر باشگاه آگاه هستم برای دریافت کدسهامداری آنلای میتونم مدارک رو ایمل کنم یا حتما باید فرمها رو پست کنم.سپاس

  1. سلام
   احراز هویت جهت دریافت کد الزامی است. برای این منظور هم لازمه به یکی از شعب کارگزاری اگاه مراجعه کنید. در صورتیکه در شهرتون شعبه کارگزاری وجود نداره، می تونید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ ۸۲۱۵۴۲۱۵-۰۲۱ تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم حضورتون عرض بشود.

 3. سلام، با تشکر از توضیحات مفیدتون…
  سئوالى داشتم؛ اینکه من الان شهرستان هستم و اینجا متأسفانه مراکز و شعب کارگزارى وجود نداره که بتونم کد سهامدارى دریافت کنم. لطفا” منو راهنمایى کنید که آیا بصورت غیرحضورى و اینترنتى میشود کدسهامدارى دریافت کرد یانه؟ اگه راههاى دیگه اى وجود داره بیان بفرمایید…/ التماس دعا

 4. با سلام
  ممنون از توضیحات شما ، بنده در یک شهرستان کوچک که از مرکز استان فاصله دارد زندگی میکنم و دسترسی به شعب کارگزاری و بورس وجود ندارد ، البته دو سال پیش کد سهامداری را از کارگزاری بانک کشاورزی دریافت کردم و تا الان با توجه به عدم دسترسی نتوانستم هیچ سرمایه گذاری در بورس انجام دهم ، آیا میتوانم از شما کد آنلاین دریافت کنم تا بتوانم از طریق اینترنت اقدام به سرمایه گذاری کنم .

  1. سلام
   کد معاملاتی همان کد سهامداری است. اگر منظور شما کد آنلاین است، جواب مثبت است. شما می توانید شماره حساب هر بانکی که در آن حساب دارید را اعلام بفرمایید. فقط اگر حتما میخواهید که حساب معاملاتی شما با حساب بانکی لینک شود، لازم است شماره حساب بانک سامان یا ملت را اعلام کنید زیرا این دو بانک خدمات بازار سرمایه دارند.

 5. درود بر شما.خسته نباشید.خواستم بدونم بعد از پیمودن مراحل مربوطه ودریافت کد خرید ان لاین نحوه پرداخت وارتباط ایمن با کارگزار یا کارگزاری چگونه میباشد؟محبت بفرمایید توضیحاتی جامع به ایمیلم ارسال کنید یا عمومی که شاید سوال سایر دوستان هم هست پاسخ بفرمایید.از همه شما سپاسگزارم.اریاپور پور هرمز٫

  1. سلام دوست گرامی
   از آنجا که احتمالا سوال شما، برای سایر دوستان نیز مفید باشد، در همین بخش پاسخ شما درج خواهد شد. پس از دریافت کد آنلاین شما میتوانید از طریق سامانه معاملات برخط آسا معاملات خود را انجام دهید. برای این کار هم می توانید از نسخه تحت وب این سامانه استفاده نمایید و هم از نسخه اندروید. راهنمای هر یک از موارد مذکور در بلاگ بآشگاه و همینطور صفحه نخست سامانه معاملات برخط آمده است.

 6. با سلام ممنون از اطلاعات جامعی که گذاشتید ببخشید چندتا سوال داشتم
  ۱- برای شهر ما(قزوین) شما شعبه دارید؟ بعد امضا رو در همین شعب کارگزاری انجام بدیم کافیه؟
  ۲- برای دریافت کد آنلاین نوشتید پاسخ دادن به سوالات آزمون معاملات برخط، یعنی امتحان میخواین بگیرین؟؟
  ۳- در آخر هم میشه هزینه دریافت کد بورس و کد آنلاین رو بفرمایید؟
  تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   ۱- شعبه قزوین: خیابان شهید بابائی- کوچه ۱۴- ساختمان حافظ- طبقه دوم- تلفن: ۳۳۳۷۰۱۲۰-۰۲۸ . دریافت کد و تکمیل فرم ها در همه شعب انجام میشه.
   ۲- بله، برای دریافت کد انلاین لازم است به ۱۰ سوال آزمون انلاین پاسخ دهید.
   ۳- دریافت کد بورسی و کد آنلاین هزینه این دارد.
   ممنون از همراهیتون

 7. با سلام
  ساکن شهر ورامین هستم و اطلاعاتم درمورد بورس بسیار کم است .
  تاجایی که متوجه شدم ورامین دارای کارگزاری نیست و من نیز امکان رفتن به کارگزاری های تهران را ندارم . برای دریافت کد معاملاتی لطفا مرا راهنمایی کنید.

 8. با سلام و خدا قوت . برای گرفتن کد آنلاین حتما باید مدرک دیپلم به بالا رو داشت؟ دوستانی که مدرک دیپلم ندارند باید چطوری کد آنلاین رو بگیرن.؟اگه جواب رو به ایمیلم بفرستین ممنون میشم

 9. سلام آدرس شرکت سپرده گذاری کجای کرج میباشد من میخواهم اوراق برای خرید مسکن خریداری کنم وهیچ وقتی برایم نمانده فقط برای تغییرنام ده روز صبر کردم که از پیشخوان برایم پیامک بیاید

 10. سلام .من قبلا از ی کارگزاری کد بورسی گرفتنم ولی باهاش هیچ معامله ای انجام ندادم . الان میخوام از یک شرکت کارگزاری دیگه کد و رمز انلاین بگیرم چکار کنم ایا باید مراجعه حضوری به یکی از شعب کنم؟ ایا باید امتحان بدم؟ ایا غیر حضوری نمیتوان رمز انلاین گرفت/ کمک کنین ممنون

  1. سلام
   برای دریافت کد آنلاین از هر کارگزاری نیاز به تکمیل فرم های مربوطه و پاسخگویی به آزمون آنلاین است. احراز هویت شما برای دریافت کد الزامی است. برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  1. سلام
   امکان دریافت کاربری معاملات آنلاین برای افرادی که مدرک دیپلم ندارند، امکان پذیر نیست. این افراد می توانند کد بورسی دریافت نموده و به سایر روش‌ها (اینترنتی، حضوری و تلفنی) معامله انجام دهند.

 11. سلام خسته نباشید من در شهرستان ایذه واقع در استان خوزستان زندگی میکنم و به دلیل مشکلات نمیتونم برای دریافت کد به اهواز برم خواهشا راهی برای دریافت کد به صورت غیر حضوری نشونم بدید ممنونم

 12. سلام.من شهرستان هستم .یکی از شهرهای خوزستان کارگزاری در شهر ما نیست ایا امکانش هست اینترنتی کد بورسی دریافت کنم و خرید و فروش سهام تو بورس رو شروع کنم ؟؟با تشکر از شما.

 13. با سلام.
  بنده تازه میخوام وارد بورس بشم،هیچ اطلاعاتی هم تو این زمینه ندارم،اگه راهنمایی های لازم را به ایمیلم بفرستید ممنون میشم..
  ساکن امل هستم، آیا آمل شعبه کارگزاری داره؟اگر اره لطفا آدرسشو به ایمیل بنده بفرستین..با تشکر

 14. برای آزمون مورد نظر برای دریافت کد آنلاین چه منبعی باید خوانده شود. اگر امکان دارد منبعی را معرفی نمایید که برای آزمون بخوانم. مرسی. آیا سوالات همین سوالاتی هستند که به صورت آنلاین در سایت گذاشته شده اند و میتوان به صورت آنلاین به آن پاسخ داد؟
  مرسی

  1. سلام
   دوست گرامی برای آزمون معاملات آنلاین، دانش اولیه در خصوص بازار سرمایه کافی است. برای این مورد نیز می توانید کتابهای مربوط به آشنایی با بازار بورس اوراق بهادار را مطالعه فرمایید.
   امکان پاسخ دهی به سوالات به صورت آنلاین وجود ندارد.

 15. با سلام
  یه سوال داشتم از خدمتتون ، من الان شهرستان هستم و اینجا مراکز و شعب کارگزارى وجود نداره که بتونم کد سهامدارى دریافت کنم. لطفا” منو راهنمایى کنید که آیا بصورت غیرحضورى و اینترنتى میشه کدسهامدارى دریافت کرد یانه؟ اگه راهه دیگه ای داره راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   فرم ها و راهنمایی های لازم برای ایمیل شما ارسال گردید.
   همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  1. با سلام و درود فراوان
   آزمون معاملات بر خط(آنلاین)، شامل ۱۰سوال عمومی از قوانین و نحوه معاملات در بورس ایران است که متقاضیان میبایست حداقل به ۷ سوال پاسخ صحیح بدهند.

 16. سلام. شخصی از اقوام از بنده تقاضا کرده اند که بنام من کد بورسی بگیرند که خودشان با آن فعالیت کنند.لطفا اگر خطری یا معایبی متوجه من خواهد بود راهنمایی فرمایید

  1. سلام دوست عزیز
   به اطلاع میرساند کد بورسی و آنلاینی که شما دریافت میکنید مطعلق به شماست و هرگونه سود،زیان، بدهی، دستکاری در قیمتها و… که توسط این کد انجام گردد عواقب آن متوجه شما خواهد بود. بنابراین صلاح اینست که کد آنلاین و رمز عبور شما در اختیار خودتان باشد و از در دسترس گذاشتن آن به دیگران خودداری فرمایید.

   با سپاس از همراهی شما

 17. سلام.خسته نباشید.دارم اطلاعات کسب میکنم ک وارد بورس بشم ولی چون معلم هستم میخام کد انلاین بگیرم.ک نیاز ب حضور در ساختمان بورس نباشه.با شما اشنا شدم.لطفا راهنمایی کنید چگونه کد انلاین غیرحضوری بگیرم.شهر ما نمایندگی نداره

 18. با سلام.
  بنده تازه میخوام وارد بورس بشم،هیچ اطلاعاتی هم تو این زمینه ندارم،اگه راهنمایی های لازم را به ایمیلم بفرستید ممنون میشم..
  در ضمن برای کد معاملاتی هم ثبتنام کردم.ولی وضعیتشو نمیدونم…
  ممنون

  1. سلام
   بله. باید در ساعات اداری با در دست داشتن مدارک لازم که در سایت اعلام شده است (اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات- اصل کارت ملی و کپی از پشت و رو- کپی مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم))، به شعبه کارگزاری آگاه در شهر محلسکونت خود مراجعه نمایید تا مراحل احراز شما تکمیل شود.
   آگاه اکسپرس: دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در محل مشتریان!

  1. با سلام حضور شما کاربر گرامی،
   کارگزاری آگاه اخیرا امکانی فراهم آورده است تا همه علاقه مندان از تمام نقاط کشور پهناور عزیزمان، بتوانند از خدمات کدگیری بورسی و آنلاین بهره مند شوند، برای این منظور اطلاعات خود را در وبسایت ex.agah.com وارد کرده و با انتخاب گزینه غیر حضوری میتوانید از امکان کدگیری در شهر خود بهره مند شوید، در صورتیکه شهر محل سکونت شما در لیست شهرها وجود نداشت برای راهنمایی از نحوه استفاده از خدمات کدگیری در محل با شماره تماس ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۲۲تماس حاصل فرمایید.

   با تشکر

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز؛
   برای ورود به بازار سرمایه در بخش سهام معمولا حداقل سرمایه مورد نیاز یک میلیون ریال و در بخش اوراق مشارکت ۱۰ میلیون ریال است و برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری نیز با توجه به قیمت هر یک واحد صندوق مورد نظر و تعدادی که مد نظرتان است حداقل سرمایه شما مشخص خواهد شد.
   همچنین برای اخد کد بورسی و کد معاملات انلاین شما هیچ گونه هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.

   با تشکر

 19. باعرض سلام وخسته نباشد خدمت شما
  میخواستم بدونم ایا میشه هم زمان از دو کارگزاری مختلف کد بورسی گرفت و با هردو کارکرد من ازیک کار گزاری دیگه کد بورسی دارم وحالا میخوام از اگاه هم بگیرم میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد یا نه

  1. سلام
   دوست عزیز کد بورسی تنها یکبار از سوی سازمان صادر می شود.
   چنانچه مقصود شما دریافت کد معاملات آنلاین و انجام معاملات از طریق کارگزاری های مختلف است می توان گفت بلامانع است و شما می توانید همزمان مشتری چند کارگزاری باشید و از خدمات آنها بهره‌مند شوید.

 20. با سلام برای گرفتن کد آنلاین حتما باید مدرک دیپلم به بالا رو داشت؟ بنده کد بورس دارم و معاملاتی نیز از طریق این کد بورس انجام داده ام در حال حاظر نیاز به دریافت کد آنلاین دارم اما مدرک دیپلم ندارم باید چطوری کد آنلاین رو بگیرم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید اگه جواب رو به ایمیلم بفرستین ممنون میشم سربلند باشید

  1. با سلام
   دوست گرامی برای دریافت کد معاملات آنلاین شما یا باید مدرک دیپلم (و بالاتر) را ارائه دهید و یا باید مدرکی معتبر دال براینکه شما دیپلم را اخذ نموده اید، ارائه کنید(مانند مدرک پیش دانشگاهی، گواهی موقت مدرک فوق‌دیپلم یا بالاتر و….)
   درغیر اینصورت شما تنها می توانید به صورت حضوری و یا آفلاین نسبت به خرید/فروش اوراق بهادار اقدام کنید.

   با احترام

 21. سلام و خسته نباشید
  ببخشید بنده سهامدار وساپا هستم و نمیدونستم باید در سایت سهامداران سایپا ثبت نام کنم جهت دریافت سود
  الان خواستم ثبت نام کنم در سایت طبق آموزش پیش رفتم ولی ارور میده http://www.saipainvestmentgroup.com که یوزرنیم درست نیست
  در سایتhttp://saipasaham.com هم که نمیدونم سایت رسمی شرکت هست یا نه وقتی اطلاعات رو وارد میکنم این ارور رو میده
  نتیجه عملیات: اطلاعات شما در سیستم ناقص می باشد. لطفا از منوی فرم درج مشخصات سهامداری فرم مورد نظر خود را دانلود کنید و بعد از پر کردن به اداره سهام تحویل یا پست نمائید.!
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  مرسی

 22. سلام

  من سالها پیش سهام هایی رو خریده بودم، ولی الان به دلیل مغایرت اطلاعات، کد بورسی ام بلوکه شده و خرید و فروش نمیتونم داشته باشم. با مراجعه حضوری به سمات، بهم گفتند که تا دو هفته دیگه مشکل حل میشه و رفع ممنوع المعامله میشم.
  من الان میتونم برای دریافت گرفتن کد معاملات بر خط و نام کاربری اقدام کنم؟ تا بتونم به محض رفع مشکل کد سهامداری ام، معاملات آنلاین رو انجام بدم.

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست گرامی
   چنانچه مشتری کارگزاری آگاه هستید، برای دریافت کد بورسی خود میتوانید وارد سامانه معاملات آنلاین شده و سمت چپ نوار آبی رنگ بالای صفحه، کد بورسی خود را مشاهده فرمایید.
   در غیراینصورت می بایست با واحد خدمات آنلاین به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۸۸۸ تماس حاصل فرمایید.

 23. سلام
  در شهرستان ما شعبه کارگزاری وجود ندارد و من میخواهم کد بورس بگیرم . لطفا راهنمایی کنید .در ضمن هیچ اطلاعی در مورد بورس ندارم

  1. سلام
   دوست گرامی برای دریافت کد به صورت غیرحضوری کافی است به سایت آگاه اکسپرس مراجعه کنید.
   ضمناً مطابق دو شکل زیر می توانید از خدمات ویژه و آموزش بورسی بآشگاه مشتریان آگاه بهره‌مندشوید.

   خدمات ویژه بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

  1. سلام
   دوست گرامی جهت اخذ کد بورسی، محدودیت سنی وجود ندارد ولی برای اخذ کد معاملات آنلاین افراد باید حداقل، مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشند.

 24. سلام ممنون از جواب دهی فوق العاده تون.
  یک سوالم اینه میشه همزمان عضو چندکارگزاری بود
  مثلا من کد بورسی و کد معاملات انلاین دارم برای یک کارگزاری دیگه میتونم کد معاملات گارگزاری اگاه بگیرم؟

  1. سلام
   بله دوست عزیز
   شما می توانید همزمان مشتری چند کارگزاری باشید و از آنها کد آنلاین دریافت نمایید.
   لازم به ذکر است که هر سهم تنها یک کارگزار ناظر می تواند داشته باشد. خرید سهام از هر کارگزاری بلامانع است ولی فروش سهام تنها نزد کارگزاری ناظر قابل انجام است.

 25. سلام من تو شهرمون شرکت کارگذاری نیست چطور کد بگیرم و این که اصل دیپلم نیاز است؟ چون من تازه دیپلم گرفتم و یه یرگه بهم دادن که ظاهرا اصلش نیست و

  1. سلام
   برای دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین درسایت آگاه اکسپرس به آدرس ex.agah.com مشخصات خود را ثبت نمایید.
   در زمان احراز هویت، کپی برگه مذکور را به نماینده تحویل دهید، درصورتیکه برگه مورد نظر، مورد تایید واقع شود برای شما کد معاملات آنلاین صادر خواهد شد.

 26. سلام.سال نو مبارک.ببخشید من در کارگزاری مفید کد بورسی و کد آنلاین دارم.میخواستم بدونم میتونم بدون از دست دادن کد بورسیم در کارگزاری مفید از کارگزاری آگاه هم کد بورسی دریافت کنم؟
  هر شخص میتونه چندتا کد بورسی داشته باشه؟

  1. سلام
   بله دوست عزیز
   در واقع کد بورسی شما ثابت است و شما می توانید از چندین کارگزاری کد معاملات آنلاین دریافت نمایید.

   برای دریافت کد معاملات آنلاین از کارگزاری آگاه کافیست به سایت آگاه اکسپرس به آدرس https://ex.agah.com مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>