نحوه‌ی اخذ کد سهامداری و کد معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار

اولین گام برای خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار، دریافت کد سهامداری (کد معاملاتی بورس) و کد معاملات برخط یا کد آنلاین است. هر شخص پس از کسب دانش ابتدایی در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار و اطلاع از مزایای این بازار در کنار ریسک‌های موجود، لازم است برای انجام معاملات خود نسبت به اخذ کد معاملاتی بورس اقدام نماید. بسیاری از کسانی که برای نخستین بار وارد بازار بورس می‌شوند، سوالاتی دارند از قبیل این‌که:

کد بورسی چیست؟
فرآیند اخذ کد سهامداری بورس و کد معاملات برخط (آنلاین) چگونه است؟
برای دریافت کد بورسی اشخاص حقیقی و حقوقی چه مدارکی لازم است؟
مدت زمان لازم برای دریافت کد معاملات برخط چه قدر است؟
آیا دریافت کد بورسی یا کد آنلاین به صورت غیر حضوری امکان‌پذیر است؟
سامانه‌ای برای دریافت کد معاملاتی سهام بدون نیاز به مراجعه حضوری در شعب کارگزاری وجود دارد؟
و…
در ادامه مطلب علاوه بر پاسخگویی به سوالات بالا، مفاهیمی نظیر “کد بورسی سهامداران” و “کد آنلاین” توضیح داده خواهد شد. همچنین مراحل دریافت کد سهامداری بورس و کد معاملات برخط (آنلاین) را در کارگزاری آگاه بیان می‌شود.

کد سهامداری (کد بورسی)

تعریف: کد سهامداری یا کد بورسی عبارت است از شناسه‌ای واحد که متشکل از تعدادی حرف و عدد است. هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی در سامانه اطلاعاتی بورس، بوسیله‌ی این کد شناسایی می‌شود. اشخاص با این کد، قادر به خرید و فروش سهام صرفاً به صورت حضوری در بورس اوراق بهادار خواهند بود.

کد معاملاتی اشخاص حقیقی به صورت سه حرف ابتدایی نام خانوادگی وی و ۵ عدد درکنار آن تعریف می‌شود. برای مثال برای شخصی با نام خانوادگی “محمدی” کدی شبیه به ” محم ۰۵۱۴۸” یا ” محم ۵۲۴۶۲” خواهد بود.

این کد برای اشخاص حقوقی بسته به ماهیت آن (موسسه، شرکت و …) شامل سه حرف ابتدایی کلمات مذکور مانند موس، شرک و … به همراه یک کد ۵ رقمی است.

نحوه اخذ کد سهامداری (کد بورسی)

جهت اخذ کد سهامداری، لازم است شخص با در دست داشتن مدارک ذیل به یکی از شعب کارگزاری‌ها مراجعه و نسبت به اخذ کد معاملاتی خود اقدام نماید.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:

? اصل و تصویر شناسنامه از صفحه اول و صفحه توضیحات
? اصل و تصویر رو و پشت کارت ملی
? شماره حساب بانکی و شماره شبای آن (حساب بانک سامان یا ملت مناسب‌تر است).
?تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقیقی

✅ نکته: با راه اندازی سامانه آگاه اکسپرس، این امکان برای نتقاضیان فراهم شده است تا به‌صورت رایگان، غیرحضوری و بدون نیاز به حضور در شعب کارگزاری آگاه اقدام به دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین نمایند (راهنمای کدگیری غیرحضوری).

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

? تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس
? تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات
? تصویر اساسنامه
? کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره
? تکمیل فرم تعهدنامه
? تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی

کد معاملات برخط (آنلاین)

تعریف: کد معاملات برخط یا کد آنلاین، کدی است که فرد پس از اخذ کد بورسی به منظور تسهیل در انجام معاملات، می‌تواند آن را دریافت کند. با این کد فرد مجاز به انجام معاملات به صورت مستقیم و آنلاین خواهد بود و نیاز به ثبت سفارش حضوری نخواهد داشت. هر فرد می‌تواند چند کد آنلاین از کارگزاری‌های مختلف داشته باشد.

نحوه اخذ کد معاملات برخط (کد آنلاین)

جهت اخذ کد آنلاین لازم است شخص با در دست داشتن مدارک ذیل به یکی از شعب کارگزاری‌ها مراجعه و نسبت به اخذ کد معاملاتی خود اقدام نماید.

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:

? اصل و تصویر شناسنامه از صفحه اول و صفحه توضیحات.
? اصل و تصویر رو و پشت کارت ملی.
? تصویر مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم
? شماره حساب بانکی و شماره شبای آن (ترجیحاً حساب کوتاه مدت قرض‌الحسنه بانک سامان یا بانک ملت).
? تکمیل فرم مشتریان حقیقی (درصورتی که مشتری کارگزاری نباشد) و قرارداد معاملات برخط.
? تکمیل فرم انتقال ناظر به همراه ارائه آخرین برگه سهم (این فرم زمانی است که فرد با کارگزاری دیگری کار می‌کند و تمایل دارد کارگزاری خود را تغییر دهد).
? پاسخ به سوالات آزمون معاملات برخط.

✅ نکته: برای برقراری ارتباط بین حساب بانکی متقاضی و حساب آنلاین وی، چنانچه متقاضی دارای حساب ملت باشد لازم است فرم معرفی به بانک را از کارگزاری دریافت و به یکی از شعب بانک ملت تحویل نماید. درصورتی که حساب معرفی شده مربوط به بانک سامان باشد، فعالسازی از طریق اینترنت بانک سامان قابل انجام است.

✅ نکته: آگاه اکسپرس، سامانه غیرحضوری دریافت کد بورسی و کد آنلاین آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم در بسیاری از شهرهای ایران است (راهنمای کدگیری غیرحضوری).

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی:

? تصویر روزنامه رسمی آگهی تآسیس٫
? تصویر روزنامه رسمی – آگهی کلیه تغییرات.
? تصویر اساسنامه.
? کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره.
? تکمیل فرم تعهدنامه.
? تکمیل فرم مشخصات مشتریان حقوقی.

مراحل و فرآیند کدگیری:

پس از تکمیل فرم‌های مربوط به کد سهامداری و کد معاملات برخط توسط متقاضی و تحویل مدارک هویتی به کارگزاری، اطلاعات متقاضی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شده و در صورت عدم وجود مغایرت در اطلاعات اعلام شده از سوی متقاضی، طی حداکثر ۴۸ ساعت (۲ روز کاری) کد بورسی برای وی صادر می‌شود. یک روز پس از اخذ کد بورسی، کد معاملاتی متقاضی صادرخواهدشد.

✅ چنانچه متقاضی دارای کد بورسی بوده و مشتری کارگزاری باشد، ۲۴ ساعت بعد کد معاملات بر خط، به تلفن همراه و آدرس ایمیل ایشان ارسال می‌گردد.

در صورت وجود مغایرت مشخصات متقاضی با اطلاعات موجود در سامانه ثبت احوال، لازم است این مغایرت از طریق مراجعه حضوری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه برطرف شود تا کد معاملاتی صادر گردد. در زمان مراجعه به سپرده گذاری لازم است فرد اصل شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشد. اگر متقاضی پیش از این کد سهامداری دریافت کرده باشد و تغییراتی در اطلاعات شناسنامه ای ایشان رخ داده باشد(شامل تغییر نام خانوادگی،حذف پیشوند یا پسوند از نام خانوادگی و …)، لازم است متقاضی با در دست داشتن مدارک شناسایی و برگه های پیشین سهام خود به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه مراجعه نموده و نسبت به اعلام و ثبت تغییرات اقدام نماید.

? فرآیند کدگیری حضوری به صورت خلاصه در چارت زیر قابل مشاهده است:

کارگزاری آگاه، باشگاه مشتریان آگاه، آگاه اکسپرس, کدگیری غیرحضوری, کد بورسی، کد سهامداری بورس، کدمعاملات برخط، کد آنلاین، مدارک لازم برای دریافت کد بورسی، فرآیند کدگیری در بورس، کد بورسی اشخاص حقوقی
فرایند دریافت کد معاملاتی

? فرآیند کدگیری غیر حضوری در سامانه آگاه اکسپرس به‌صورت زیر است:

کدگیری حضوری در محل, آگاه اکسپرس, دریافت غیرحضوری کد معاملاتی بورس از کارگزاری آگاه, ثبت نام در بآشگاه, کارگزاری آگاه,
مراحل دریافت کدبورسی و کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری در سامانه آگاه اکسپرس

کد دسترسی مشتری به منظور انجام معاملات (حضوری و یا آنلاین) از طریق پیام کوتاه و پست الکترونیک برای ایشان ارسال می‌گردد. علاوه بر این مشتری می‌تواند با تکمیل [فرم قرارداد اینترنتی]، سفارش خرید و فروش خود را در سیستم به صورت الکترونیکی ثبت نماید تا توسط معامله گر انجام شود. بنابراین متقاضی با مدارک هویتی خود به یکی از شعب کارگزاری مراجعه نموده و در صورت عدم مغایرت در اطلاعات هویتی در مدت ۲ روز کاری کد معاملاتی خود را دریافت می‌کند.

کارگزاری آگاه، باشگاه مشتریان آگاه، آگاه اکسپرس, کدگیری غیرحضوری, کد بورسی، کد سهامداری بورس، کدمعاملات برخط، کد آنلاین، مدارک لازم برای دریافت کد بورسی، فرآیند کدگیری در بورس، کد بورسی اشخاص حقوقی
مدارک لازم جهت دریافت کد سهامداری و کدمعاملات برخط(آنلاین)

به امید دیدار شما

پرسود باشید.

شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی فعال است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد.
با نحوه دریافت کد آنلاین سهام به صورت غیر حضوری (آگاه اکسپرس)، مراحل دریافت کدسهامداری و معاملات برخط، فرآیند خرید و فروش حضوری، خرید و فروش اینترنتی، خرید و فروش برخط در کارگزاری آگاه، آشنا شوید.
برای پاسخ به سوالاتی که تاکنون بی پاسخ مانده است، به سوالات متداول رجوع شود.
خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.151 نظر در مورد مطلب “نحوه‌ی اخذ کد سهامداری و کد معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری‌های بورس اوراق بهادار

 1. با سلام و خسته نباشید تازه میخوام وارد بورس بشم و واقعا نیاز به راهنمایی دارم تهران زندگی میکنم میخواستم ببینم برای دریافت این کد ها کارگزاری ها در خود ساختمان بورس هستن یا شعبه های دیگه ای در خارج از ساختمان مرکزی بورس دارن?? برای مراجعه??ا

  1. سلام
   دوست عزیز اول مطالب این بخش رو بخونید:
   https://bashgah.com/blog/%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%a8/
   کارگزاران در محل شعب خود پذیرش میکنند نه ساختمان بورس٫ به هر کدام از شعب ما که صلاح میدونید میتونید مراجعه کنید:
   https://bashgah.com/blog/%d8%aa%d9%84%d9%81%d9%86-%d9%88-%d8%a2%d8%af%d8%b1%d8%b3-%d8%b4%d8%b9%d8%a8-%d8%a2%da%af%d8%a7%d9%87/

  1. سلام
   منظور شما از اینکه به صورت اینترنتی شرکت کنید، چیست؟ یعنی میخواهید فرم ها را به صورت اینترنتی تکمیل و ارسال کنید یا می خواهید قراراداد اینترنتی با کارگزاری آگاه داشته باشید؟

 2. سلام وقت بخیر.بنده جزوه کاربر باشگاه آگاه هستم برای دریافت کدسهامداری آنلای میتونم مدارک رو ایمل کنم یا حتما باید فرمها رو پست کنم.سپاس

  1. سلام
   احراز هویت جهت دریافت کد الزامی است. برای این منظور هم لازمه به یکی از شعب کارگزاری اگاه مراجعه کنید. در صورتیکه در شهرتون شعبه کارگزاری وجود نداره، می تونید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ ۸۲۱۵۴۲۱۵-۰۲۱ تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم حضورتون عرض بشود.

 3. سلام، با تشکر از توضیحات مفیدتون…
  سئوالى داشتم؛ اینکه من الان شهرستان هستم و اینجا متأسفانه مراکز و شعب کارگزارى وجود نداره که بتونم کد سهامدارى دریافت کنم. لطفا” منو راهنمایى کنید که آیا بصورت غیرحضورى و اینترنتى میشود کدسهامدارى دریافت کرد یانه؟ اگه راههاى دیگه اى وجود داره بیان بفرمایید…/ التماس دعا

 4. با سلام
  ممنون از توضیحات شما ، بنده در یک شهرستان کوچک که از مرکز استان فاصله دارد زندگی میکنم و دسترسی به شعب کارگزاری و بورس وجود ندارد ، البته دو سال پیش کد سهامداری را از کارگزاری بانک کشاورزی دریافت کردم و تا الان با توجه به عدم دسترسی نتوانستم هیچ سرمایه گذاری در بورس انجام دهم ، آیا میتوانم از شما کد آنلاین دریافت کنم تا بتوانم از طریق اینترنت اقدام به سرمایه گذاری کنم .

  1. سلام
   کد معاملاتی همان کد سهامداری است. اگر منظور شما کد آنلاین است، جواب مثبت است. شما می توانید شماره حساب هر بانکی که در آن حساب دارید را اعلام بفرمایید. فقط اگر حتما میخواهید که حساب معاملاتی شما با حساب بانکی لینک شود، لازم است شماره حساب بانک سامان یا ملت را اعلام کنید زیرا این دو بانک خدمات بازار سرمایه دارند.

 5. درود بر شما.خسته نباشید.خواستم بدونم بعد از پیمودن مراحل مربوطه ودریافت کد خرید ان لاین نحوه پرداخت وارتباط ایمن با کارگزار یا کارگزاری چگونه میباشد؟محبت بفرمایید توضیحاتی جامع به ایمیلم ارسال کنید یا عمومی که شاید سوال سایر دوستان هم هست پاسخ بفرمایید.از همه شما سپاسگزارم.اریاپور پور هرمز٫

  1. سلام دوست گرامی
   از آنجا که احتمالا سوال شما، برای سایر دوستان نیز مفید باشد، در همین بخش پاسخ شما درج خواهد شد. پس از دریافت کد آنلاین شما میتوانید از طریق سامانه معاملات برخط آسا معاملات خود را انجام دهید. برای این کار هم می توانید از نسخه تحت وب این سامانه استفاده نمایید و هم از نسخه اندروید. راهنمای هر یک از موارد مذکور در بلاگ بآشگاه و همینطور صفحه نخست سامانه معاملات برخط آمده است.

 6. با سلام ممنون از اطلاعات جامعی که گذاشتید ببخشید چندتا سوال داشتم
  ۱- برای شهر ما(قزوین) شما شعبه دارید؟ بعد امضا رو در همین شعب کارگزاری انجام بدیم کافیه؟
  ۲- برای دریافت کد آنلاین نوشتید پاسخ دادن به سوالات آزمون معاملات برخط، یعنی امتحان میخواین بگیرین؟؟
  ۳- در آخر هم میشه هزینه دریافت کد بورس و کد آنلاین رو بفرمایید؟
  تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   ۱- شعبه قزوین: خیابان شهید بابائی- کوچه ۱۴- ساختمان حافظ- طبقه دوم- تلفن: ۳۳۳۷۰۱۲۰-۰۲۸ . دریافت کد و تکمیل فرم ها در همه شعب انجام میشه.
   ۲- بله، برای دریافت کد انلاین لازم است به ۱۰ سوال آزمون انلاین پاسخ دهید.
   ۳- دریافت کد بورسی و کد آنلاین هزینه این دارد.
   ممنون از همراهیتون

 7. با سلام
  ساکن شهر ورامین هستم و اطلاعاتم درمورد بورس بسیار کم است .
  تاجایی که متوجه شدم ورامین دارای کارگزاری نیست و من نیز امکان رفتن به کارگزاری های تهران را ندارم . برای دریافت کد معاملاتی لطفا مرا راهنمایی کنید.

 8. با سلام و خدا قوت . برای گرفتن کد آنلاین حتما باید مدرک دیپلم به بالا رو داشت؟ دوستانی که مدرک دیپلم ندارند باید چطوری کد آنلاین رو بگیرن.؟اگه جواب رو به ایمیلم بفرستین ممنون میشم

 9. سلام آدرس شرکت سپرده گذاری کجای کرج میباشد من میخواهم اوراق برای خرید مسکن خریداری کنم وهیچ وقتی برایم نمانده فقط برای تغییرنام ده روز صبر کردم که از پیشخوان برایم پیامک بیاید

 10. سلام .من قبلا از ی کارگزاری کد بورسی گرفتنم ولی باهاش هیچ معامله ای انجام ندادم . الان میخوام از یک شرکت کارگزاری دیگه کد و رمز انلاین بگیرم چکار کنم ایا باید مراجعه حضوری به یکی از شعب کنم؟ ایا باید امتحان بدم؟ ایا غیر حضوری نمیتوان رمز انلاین گرفت/ کمک کنین ممنون

  1. سلام
   برای دریافت کد آنلاین از هر کارگزاری نیاز به تکمیل فرم های مربوطه و پاسخگویی به آزمون آنلاین است. احراز هویت شما برای دریافت کد الزامی است. برای اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  1. سلام
   امکان دریافت کاربری معاملات آنلاین برای افرادی که مدرک دیپلم ندارند، امکان پذیر نیست. این افراد می توانند کد بورسی دریافت نموده و به سایر روش‌ها (اینترنتی، حضوری و تلفنی) معامله انجام دهند.

 11. سلام خسته نباشید من در شهرستان ایذه واقع در استان خوزستان زندگی میکنم و به دلیل مشکلات نمیتونم برای دریافت کد به اهواز برم خواهشا راهی برای دریافت کد به صورت غیر حضوری نشونم بدید ممنونم

 12. سلام.من شهرستان هستم .یکی از شهرهای خوزستان کارگزاری در شهر ما نیست ایا امکانش هست اینترنتی کد بورسی دریافت کنم و خرید و فروش سهام تو بورس رو شروع کنم ؟؟با تشکر از شما.

 13. با سلام.
  بنده تازه میخوام وارد بورس بشم،هیچ اطلاعاتی هم تو این زمینه ندارم،اگه راهنمایی های لازم را به ایمیلم بفرستید ممنون میشم..
  ساکن امل هستم، آیا آمل شعبه کارگزاری داره؟اگر اره لطفا آدرسشو به ایمیل بنده بفرستین..با تشکر

 14. برای آزمون مورد نظر برای دریافت کد آنلاین چه منبعی باید خوانده شود. اگر امکان دارد منبعی را معرفی نمایید که برای آزمون بخوانم. مرسی. آیا سوالات همین سوالاتی هستند که به صورت آنلاین در سایت گذاشته شده اند و میتوان به صورت آنلاین به آن پاسخ داد؟
  مرسی

  1. سلام
   دوست گرامی برای آزمون معاملات آنلاین، دانش اولیه در خصوص بازار سرمایه کافی است. برای این مورد نیز می توانید کتابهای مربوط به آشنایی با بازار بورس اوراق بهادار را مطالعه فرمایید.
   امکان پاسخ دهی به سوالات به صورت آنلاین وجود ندارد.

 15. با سلام
  یه سوال داشتم از خدمتتون ، من الان شهرستان هستم و اینجا مراکز و شعب کارگزارى وجود نداره که بتونم کد سهامدارى دریافت کنم. لطفا” منو راهنمایى کنید که آیا بصورت غیرحضورى و اینترنتى میشه کدسهامدارى دریافت کرد یانه؟ اگه راهه دیگه ای داره راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   فرم ها و راهنمایی های لازم برای ایمیل شما ارسال گردید.
   همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره ۸۲۱۵۴۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  1. با سلام و درود فراوان
   آزمون معاملات بر خط(آنلاین)، شامل ۱۰سوال عمومی از قوانین و نحوه معاملات در بورس ایران است که متقاضیان میبایست حداقل به ۷ سوال پاسخ صحیح بدهند.

 16. سلام. شخصی از اقوام از بنده تقاضا کرده اند که بنام من کد بورسی بگیرند که خودشان با آن فعالیت کنند.لطفا اگر خطری یا معایبی متوجه من خواهد بود راهنمایی فرمایید

  1. سلام دوست عزیز
   به اطلاع میرساند کد بورسی و آنلاینی که شما دریافت میکنید مطعلق به شماست و هرگونه سود،زیان، بدهی، دستکاری در قیمتها و… که توسط این کد انجام گردد عواقب آن متوجه شما خواهد بود. بنابراین صلاح اینست که کد آنلاین و رمز عبور شما در اختیار خودتان باشد و از در دسترس گذاشتن آن به دیگران خودداری فرمایید.

   با سپاس از همراهی شما

 17. سلام.خسته نباشید.دارم اطلاعات کسب میکنم ک وارد بورس بشم ولی چون معلم هستم میخام کد انلاین بگیرم.ک نیاز ب حضور در ساختمان بورس نباشه.با شما اشنا شدم.لطفا راهنمایی کنید چگونه کد انلاین غیرحضوری بگیرم.شهر ما نمایندگی نداره

 18. با سلام.
  بنده تازه میخوام وارد بورس بشم،هیچ اطلاعاتی هم تو این زمینه ندارم،اگه راهنمایی های لازم را به ایمیلم بفرستید ممنون میشم..
  در ضمن برای کد معاملاتی هم ثبتنام کردم.ولی وضعیتشو نمیدونم…
  ممنون

  1. سلام
   بله. باید در ساعات اداری با در دست داشتن مدارک لازم که در سایت اعلام شده است (اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات- اصل کارت ملی و کپی از پشت و رو- کپی مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم))، به شعبه کارگزاری آگاه در شهر محلسکونت خود مراجعه نمایید تا مراحل احراز شما تکمیل شود.
   آگاه اکسپرس: دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در محل مشتریان!

  1. با سلام حضور شما کاربر گرامی،
   کارگزاری آگاه اخیرا امکانی فراهم آورده است تا همه علاقه مندان از تمام نقاط کشور پهناور عزیزمان، بتوانند از خدمات کدگیری بورسی و آنلاین بهره مند شوند، برای این منظور اطلاعات خود را در وبسایت ex.agah.com وارد کرده و با انتخاب گزینه غیر حضوری میتوانید از امکان کدگیری در شهر خود بهره مند شوید، در صورتیکه شهر محل سکونت شما در لیست شهرها وجود نداشت برای راهنمایی از نحوه استفاده از خدمات کدگیری در محل با شماره تماس ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۲۲تماس حاصل فرمایید.

   با تشکر

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز؛
   برای ورود به بازار سرمایه در بخش سهام معمولا حداقل سرمایه مورد نیاز یک میلیون ریال و در بخش اوراق مشارکت ۱۰ میلیون ریال است و برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری نیز با توجه به قیمت هر یک واحد صندوق مورد نظر و تعدادی که مد نظرتان است حداقل سرمایه شما مشخص خواهد شد.
   همچنین برای اخد کد بورسی و کد معاملات انلاین شما هیچ گونه هزینه ای پرداخت نخواهید کرد.

   با تشکر

 19. باعرض سلام وخسته نباشد خدمت شما
  میخواستم بدونم ایا میشه هم زمان از دو کارگزاری مختلف کد بورسی گرفت و با هردو کارکرد من ازیک کار گزاری دیگه کد بورسی دارم وحالا میخوام از اگاه هم بگیرم میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد یا نه

  1. سلام
   دوست عزیز کد بورسی تنها یکبار از سوی سازمان صادر می شود.
   چنانچه مقصود شما دریافت کد معاملات آنلاین و انجام معاملات از طریق کارگزاری های مختلف است می توان گفت بلامانع است و شما می توانید همزمان مشتری چند کارگزاری باشید و از خدمات آنها بهره‌مند شوید.

 20. با سلام برای گرفتن کد آنلاین حتما باید مدرک دیپلم به بالا رو داشت؟ بنده کد بورس دارم و معاملاتی نیز از طریق این کد بورس انجام داده ام در حال حاظر نیاز به دریافت کد آنلاین دارم اما مدرک دیپلم ندارم باید چطوری کد آنلاین رو بگیرم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید اگه جواب رو به ایمیلم بفرستین ممنون میشم سربلند باشید

  1. با سلام
   دوست گرامی برای دریافت کد معاملات آنلاین شما یا باید مدرک دیپلم (و بالاتر) را ارائه دهید و یا باید مدرکی معتبر دال براینکه شما دیپلم را اخذ نموده اید، ارائه کنید(مانند مدرک پیش دانشگاهی، گواهی موقت مدرک فوق‌دیپلم یا بالاتر و….)
   درغیر اینصورت شما تنها می توانید به صورت حضوری و یا آفلاین نسبت به خرید/فروش اوراق بهادار اقدام کنید.

   با احترام

 21. سلام و خسته نباشید
  ببخشید بنده سهامدار وساپا هستم و نمیدونستم باید در سایت سهامداران سایپا ثبت نام کنم جهت دریافت سود
  الان خواستم ثبت نام کنم در سایت طبق آموزش پیش رفتم ولی ارور میده http://www.saipainvestmentgroup.com که یوزرنیم درست نیست
  در سایتhttp://saipasaham.com هم که نمیدونم سایت رسمی شرکت هست یا نه وقتی اطلاعات رو وارد میکنم این ارور رو میده
  نتیجه عملیات: اطلاعات شما در سیستم ناقص می باشد. لطفا از منوی فرم درج مشخصات سهامداری فرم مورد نظر خود را دانلود کنید و بعد از پر کردن به اداره سهام تحویل یا پست نمائید.!
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  مرسی

 22. سلام

  من سالها پیش سهام هایی رو خریده بودم، ولی الان به دلیل مغایرت اطلاعات، کد بورسی ام بلوکه شده و خرید و فروش نمیتونم داشته باشم. با مراجعه حضوری به سمات، بهم گفتند که تا دو هفته دیگه مشکل حل میشه و رفع ممنوع المعامله میشم.
  من الان میتونم برای دریافت گرفتن کد معاملات بر خط و نام کاربری اقدام کنم؟ تا بتونم به محض رفع مشکل کد سهامداری ام، معاملات آنلاین رو انجام بدم.

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  1. سلام دوست گرامی
   چنانچه مشتری کارگزاری آگاه هستید، برای دریافت کد بورسی خود میتوانید وارد سامانه معاملات آنلاین شده و سمت چپ نوار آبی رنگ بالای صفحه، کد بورسی خود را مشاهده فرمایید.
   در غیراینصورت می بایست با واحد خدمات آنلاین به شماره ۰۲۱۸۲۱۵۴۸۸۸ تماس حاصل فرمایید.

 23. سلام
  در شهرستان ما شعبه کارگزاری وجود ندارد و من میخواهم کد بورس بگیرم . لطفا راهنمایی کنید .در ضمن هیچ اطلاعی در مورد بورس ندارم

  1. سلام
   دوست گرامی برای دریافت کد به صورت غیرحضوری کافی است به سایت آگاه اکسپرس مراجعه کنید.
   ضمناً مطابق دو شکل زیر می توانید از خدمات ویژه و آموزش بورسی بآشگاه مشتریان آگاه بهره‌مندشوید.

   خدمات ویژه بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

  1. سلام
   دوست گرامی جهت اخذ کد بورسی، محدودیت سنی وجود ندارد ولی برای اخذ کد معاملات آنلاین افراد باید حداقل، مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشند.

 24. سلام ممنون از جواب دهی فوق العاده تون.
  یک سوالم اینه میشه همزمان عضو چندکارگزاری بود
  مثلا من کد بورسی و کد معاملات انلاین دارم برای یک کارگزاری دیگه میتونم کد معاملات گارگزاری اگاه بگیرم؟

  1. سلام
   بله دوست عزیز
   شما می توانید همزمان مشتری چند کارگزاری باشید و از آنها کد آنلاین دریافت نمایید.
   لازم به ذکر است که هر سهم تنها یک کارگزار ناظر می تواند داشته باشد. خرید سهام از هر کارگزاری بلامانع است ولی فروش سهام تنها نزد کارگزاری ناظر قابل انجام است.

 25. سلام من تو شهرمون شرکت کارگذاری نیست چطور کد بگیرم و این که اصل دیپلم نیاز است؟ چون من تازه دیپلم گرفتم و یه یرگه بهم دادن که ظاهرا اصلش نیست و

  1. سلام
   برای دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین درسایت آگاه اکسپرس به آدرس ex.agah.com مشخصات خود را ثبت نمایید.
   در زمان احراز هویت، کپی برگه مذکور را به نماینده تحویل دهید، درصورتیکه برگه مورد نظر، مورد تایید واقع شود برای شما کد معاملات آنلاین صادر خواهد شد.

 26. سلام.سال نو مبارک.ببخشید من در کارگزاری مفید کد بورسی و کد آنلاین دارم.میخواستم بدونم میتونم بدون از دست دادن کد بورسیم در کارگزاری مفید از کارگزاری آگاه هم کد بورسی دریافت کنم؟
  هر شخص میتونه چندتا کد بورسی داشته باشه؟

  1. سلام
   بله دوست عزیز
   در واقع کد بورسی شما ثابت است و شما می توانید از چندین کارگزاری کد معاملات آنلاین دریافت نمایید.

   برای دریافت کد معاملات آنلاین از کارگزاری آگاه کافیست به سایت آگاه اکسپرس به آدرس https://ex.agah.com مراجعه نمایید.

 27. سلام و عرض ادب
  ببخشید من تازه میخوام وارد بورس بشم و ثبت نام کنم و هیچ اطلاعاتی ندارم و بلد نیستم اگر ممکنه ی سری اطلاعات لازم و راهنمایی هارو ب ایمیلیم ارسال کنید و. اینکه تو زنجان و شهرستان ابهر شعبه هست یا نه؟

  1. سلام کاربر گرامی.
   میتوانید برای کسب اطلاعات کاملتر مطالب زیر را مطالعه کنید:
   سرمایه گذاری در بورس برای تازه واردان: راهنمای کامل
   آدرس شعبه زنجان کارگزاری آگاه:
   زنجان- خیابان فدائیان اسلام (جاوید)- پایین تر از مسجد غریبیه – پلاک ۲۷۹
   لیست سایر شعب را میتوانید در این صفحه ببینید:
   http://agah.com/branch

  1. سلام
   در شهرکرد شعبه نداریم. احراز هویت و دریافت کد بورسی باید به یکی از ۳ روش زیر صورت پذیرد:
   ۱- مراجعه حضوری مشتری به شعب کارگزاری آگاه
   ۲- مراجعه مشتری به دفاتر منتخب پستی
   ۳- کدگیری در محل مشتری

   برای اطلاعات بیشتر می توانید دو مطلب زیر را مطالعه نمایید:
   آگاه اکسپرس: دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در محل مشتریان!
   دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین در دفاتر پستی کشور

  1. سلام
   بله دوست گرامی
   آدرس شعبه: آذربایجان غربی- ارومیه- خیابان سرباز گمنام برق- برج جواهر- طبقه ۳- واحد ۵
   شماره تماس شعبه: ۳۳۴۸۲۵۹۱ و ۳۳۴۳۲۴۳۷

 28. سلام.محل زندگی من شهرستان فسا(فارس) هست ودسترسی به شعب کارگزاری ندارم .چطوری میتونم کدبورسی غیر حضوری بگیرم.ممنون

 29. سلام.حساب معاملاتی با حساب بانکی لینک شود.به چه معنی هست؟من دارای حساب بانک ملی هستم.موقعی که میخوام برای خرید سهام پول واریز کنم و موقعی که میخوام وقتی سهام رو فروختم پولم رو برداشت کنم دچار مشکل میشم؟؟؟؟برای کد سهامداری با شماره حساب ملی ثبتنام کردم!

  1. سلام
   خرید از منبع حساب نزد بانک فقط از طریق حساب‌های بانک سامان یا ملت که به سامانه معاملاتی کاربر متصل شده باشند، امکان‌پذیر است، برای اتصال یکی از حساب‌های مذکور لازم است کاربر در زمان تکمیل قرارداد معاملات برخط، حساب بانک ملت یا سامان خود را در اختیار کارگزاری قرار دهد. پس از آن در صورتی‌که:

   اتصال حساب بانک سامان به حساب معاملاتی کارگزاری آگاهحساب معرفی شده نزد بانک سامان باشد، کاربر می‌تواند از طریق اینترنت بانک سامان، نسبت به اتصال حساب به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام نماید.

   اتصال حساب بانک ملت به حساب معاملاتی کارگزاری آگاهاگر حساب نزد بانک ملت باشد، کارگزاری جهت معرفی کاربر به بانک ملت، فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه معاملات بورس (فرم معرفی به بانک) را در اختیار ایشان قرار خواهد داد. کاربر با در دست داشتن این فرم و کارت شناسایی معتبر، به شعب بانک ملت مراجعه نموده و نسبت به اتصال حساب خود به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام می‌نماید. شایان ذکر است در روش مراجعه حضوری به بانک ملت، لازم است متقاضی رسید دریافتی از بانک را به کارگزاری تحویل نماید.

  1. سلام
   دوست بزرگوار شما برای انجام معامله خرید از طریق هر سامانه آنلاین، لازم است حداقل ارزش معامله خرید شما ۱۰۰ هزارتومان باشد. تعداد سهامی که از هر شرکت می توانید بخرید بر اساس قیمت واحد هر سهم متفاوت است.

 30. سلام بنده ساکن تهرانم کدگیری غیرحضوری رواز طریق آگاه پر کردم گزینه مراجعه به شعب رو زدم واقعا مسیرم به میرداماد دوره و وقتم کمه چجوری احراز هویت به اداره پست رو فعال کنم؟و وقتی به اداره پست مراجعه کنم چقدر زمان میبره که کد بورسی بهم بدن؟

  سپاسگزارم

  1. سلام
   دوست عزیز چنانچه برای شما مقدور نیست که به کارگزاری مراجعه نمایید، کارگزاری بطور کاملاً رایگان یک نماینده جهت احراز هویت، به محل شما ارسال می کند تا از شما مدارک لازم را دریافت کند.
   لذا نیازی به مراجعه به پست نبوده و ما روش احراز هویت شما را از “مراجعه به شعبه” به “مراجعه نماینده به محل مشتری” تغییر می دهیم.
   همچنین پس از احراز هویت شما و دریافت مدارکتان، حداکثر ظرف مدت ۷۲ساعت کاری کد بورسی و کد معاملات آنلاین شما صادر خواهد شد.
   مدارک لازم:
   ۱- اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
   ۲- اصل کارت ملی و کپی پشت و روی آن
   ۳- کپی مدرک تحصیلی دیپلم ( یا بالاتر از دیپلم)

 31. سلام خسته نباشین
  قراره همکارای شما شنبه برای احراز هویت به منزل ما بیان ببخشید شنبه امتحان دارم لطفا برام یکشنبه رو انتخاب کنید سپاسگزارم

 32. سلام
  آقا من تازه میخوام کد بورس بگیرم من شنیدم یه مدت بعد اینکه کد بورس گرفتی خودت نمیتونی معاملات آنلاین انجام بدی و باید یک سال کارگزاری این کار رو انجام بده این درسته یا از همون اول کار خودمون میتونیم وارد معاملات بر خط و آنلاین بشیم و نیازی نیست از کارگزاری درخواست کنیم معامله کنه

  1. سلام
   شما از زمانی که کد انلاینتون صادر میشه میتونید معاملاتتون رو خودتون انجام بدید. صدور کد بورسی ۲ روز کاری زمان میبره و پس از اون ظرف مدت یک روز، کاربری انلاینتون صادر میشه.

 33. سلام خسته نباشی
  امروز کدبورسیم اومده اما برا سفارش خرید فقط گزینه کارگزار داره و درصورتیکه شما هنگام ثبتنام از من حساب بانکی گرفتین من الان چطوری میتونم آنلاین سهام بخرم؟
  سپاسگزارم

  1. سلام
   شماره حسابی را که مشتری در زمان کدگیری اعلام می کند، صرفاً برای خرید سهام نیست و بلکه برای زمانی است که مشتری میخواهد پولحاصل از فروش خود را دریافت نماید. مشتری می تواند شماره حساب هر بانکی را معرفی کند. در زمان درخواست پرداخت توسط مشتری، مبلغ به شماره حساب اعلامی وی (که به نام مشتری است) واریز خواهد شد. اما برخی مشتریان تمایل دارند که در زمان خرید سهام، از حساب بانکی خود برای خرید استفاده کنند. لذا خرید از منبع حساب نزد بانک فقط از طریق حساب‌های بانک سامان یا ملت که به سامانه معاملاتی کاربر متصل شده باشند، امکان‌پذیر است. مادامی که حساب ملت یا سامان مشتری توسط ایشان به حساب معاملاتی متصل شده باشد، امکان برداشت از حساب بانکی نیز وجود ندارد. برای اتصال یکی از حساب‌های مذکور لازم است کاربر در زمان تکمیل قرارداد معاملات برخط، حساب بانک ملت یا سامان خود را در اختیار کارگزاری قرار دهد. پس از آن در صورتی‌که:

   اتصال حساب بانک سامان به حساب معاملاتی کارگزاری آگاه حساب معرفی شده نزد بانک سامان باشد، کاربر می‌تواند از طریق اینترنت بانک سامان، نسبت به اتصال حساب به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام نماید.

   اتصال حساب بانک ملت به حساب معاملاتی کارگزاری آگاه اگر حساب نزد بانک ملت باشد، کارگزاری جهت معرفی کاربر به بانک ملت، فرم درخواست استفاده از خدمات ویژه معاملات بورس (فرم معرفی به بانک) را در اختیار ایشان قرار خواهد داد. کاربر با در دست داشتن این فرم و کارت شناسایی معتبر، به شعب بانک ملت مراجعه نموده و نسبت به اتصال حساب خود به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام می‌نماید. شایان ذکر است در روش مراجعه حضوری به بانک ملت، لازم است متقاضی رسید دریافتی از بانک را به کارگزاری تحویل نماید.

   در نرم افزار آساتریدراگاه شما می توانید با استفاده از گزینه پرداخت شتابی در بخش درخواست ها، وجه مورد نیاز برای خرید سهام را در حساب معاملاتی خود شارژ نمایید و برای این امر نیازی به مراجعه به بانک نیست. اگر می خواهید حساب بانکی خود را تغییر دهید، لازم است درخواست خود را به صورت کتبی از طریق ایمیل برای کارگزاری ارسال نمایید.
   آدرس ایمیل: crm@agah.com
   شماره تماس جهت دریافت تاییدیه: ۸۲۱۵۴۸۰۰-۰۲۱

 34. سلام خسته نباشید
  بنده نام کاربری و پسورد رو میزنم با لپتاپ وارد کارگزاری میشم همین نام کاربری و پسورد رو به نرم افزار آساتریدراگاه میزنم نرم افزار میگه نام کاربری یا رمز رو اشتباه زدم لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  1. سلام
   در رمز عبور شما کاراکترهایی چون +،$، @، * و امثالهم قرار دارد که سبب بروز این مشکل شده است. خواهشمندیم از طریق نسخه تحت وب رمز عبور خود را به تغییر دهید به نحوی که از اعداد و حروف در آن استفاده نمایید.

 35. سلام بنده در بانک سامان حساب باز کردم اما در کارگزاری آگاه هنوز حساب بانکیم فعال نشده و فقط حساب کارگزاری فعاله الان که حساب باز کردم باید چکار کنم که بتونم آنلاین سهام بخرم؟

  1. سلام
   برای اتصال حساب بانکی به سامانه معاملاتی باید از طریق اینترنت بانک سامان، نسبت به اتصال حساب به سامانه معاملاتی آنلاین اقدام نماید. در اینترنت بانک سامان شما گزینه ای وجود دارد به نام “خدمات بازار سرمایه” که در آن می توانید درخواست خود را برای بانک ارسال نمایید.

 36. سلام و خسته نباشید
  یکم اطلاعات راجب فرابورس میخواستم.بنده پیمانکار طرح های دولتی هستم و با اداره جات کار میکنم.
  تو یکی از اداره ها با کمبود بودجه مواجه شدن و برا خاطر تسویه گفتن شرکت عضو فرابورس باشه تا بوسیله اوراق بهادار حسابم رو تسویه کنن.
  آیا منظور از عضویت شرکت تو فرابورس همون دریافت کد بورس هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید تا از سریع ترین راه این مورد حل شه

  1. سلام
   مدتی است که در طرح های دولتی و عمومی بابت تسویه فعالیت های پیمانکاران از اوراق مشارکت یا اوراق اخزا استفاده می کنند. این اوراق قابلیت انتقال دارند. برای استفاده از این اوراق باید شرکت دارای کد بورسی باشد. اما درخصوص اوراق اخزا می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید:
   اوراق خزانه اسلامی؛ سودآوری با حداقل ریسک
   اوراق خزانه اسلامی(اخزا)

 37. سلام من تحصیلات ارشد مالی دارم امروز به کارگزاری آگاه مراجعه و ثبت نام کردم حال کی کد بورسی و کد معاملاتی آنلاین می گیرم؟

 38. سلام
  من فرم های لازم جهت دریافت کد معاملاتی بصورت مراجعه به پست پر کردم ولیمتاسفانه شماره سریال شناسنامه رو اشتباه نوشتم.ایا امکان ویرایش قبل از مراجعه به پست وجود دارد.ضمنا زمان اخذ کد رو هم میخواستم بدونم. با سپاس

  1. سلام
   بله دوست عزیز
   شما می توانید در فرمها، شماره سریال شناسنامه را با خودکار اصلاح کرده و سپس مدارک و فرمها را تحویل مسئول پست دهید.
   همچنین ۷۲ساعت کاری پس از تحویل فرمهای شما به کارگزاری کدبورسی و آنلاین شما صادر خواهد شد.

  1. سلام
   بله. افراد غیرایرانی نیز می توانند کد معاملاتی بورس دریافت نمایند. برای احراز هویت این افراد نیاز به پاسپورت و ویزای معتبر وجود دارد. این افراد با مراجعه به یکی از دفاتر کارگزاری آگاه، می توانند درخواست صدور کد بورسی و آنلاین دهند.

 39. ببخشید من از یکی از کارگذاری های شیراز اقدام به گرفتن کد سهام کردم ولی خوب پشت گوش انداختن میخواستم بدونم میتونم الان کارگذاری رو عوض کنم و از یه کارگذاری دیگه کد سهام بگیرم یا نه

  1. سلام
   بله، شما می توانید مشتری کارگزاری دیگری شوید. البته شاید کد سهامداری شما صادر شده باشد، در زمانی که به کارگزاری دیگری مراجعه می کنید حتماً این مورد را مطرح فرمایید.

  1. سلام
   هر فرد برای انجام کلیه معاملات خود در بورس اوراق بهادار باید دارای کد بورسی (کد سهامداری/ کد معاملاتی) باشد. اما دارا بودن کد انلاین الزامی نیست. کد انلاین یا صحیحتر بگوییم نام کاربری سیستم آنلاین برای مواقعی است که سرمایه گذار می خواهد به صورت آنلاین معاملات خود را انجام دهد.
   در مثالی می توان گفت کد بورسی مانند شماره حساب بانکی است و کد آنلاین یا کاربری آنلاین مانند اینترنت بانک شما است.

 40. سلام
  بنده کد معاملاتی از یک کارگزاری دریافت کردم و گاهی به صورت آنلاین هم تعدادی سهام معامله می کنم. حالا با توجه به امکانات خوب کارگزاری آگاه می خواهم مشتری این کارگزاری شوم. آیا این امکان برای من وجود دارد؟ آیا کد بورسی جدید باید بگیرم؟ آیا برای معاملات برخط باید دوباره مدرک دیپلم یا بالا تر ارائه کنم؟(با توجه به این که مدرک دیپلم و لیسانس من در دسترسم نسیت)

  1. سلام دوست گرامی
   برای این که شما بتوانید از طریق کرگزاری آگاه معاملات خود را انجام دهید، تنها کافی است از طریق سامانه آگاه اکسپرس نسبت به دریافت کد آنلاین از کارگزاری آگاه اقدام نمایید. در ضمن اگر در نظر داشته باشید که سهام خود را منتقل کنید و اصطلاحاً تغییر ناظر را انجام دهید می توانید این کار را از طریق نرم افزار آنلاین کارگزاری آگاه به انجام برسانید. لازم به ذکر است که کد بورسی شما در زمان تغییر کارگزاری ثابت میماند و تنها کد آنلاین شما تغییر میابد.
   برای اینکه مشتری هر کارگزاری شوید، لازم است مدارک شناسایی خود (شناسنامه و کارت ملی) و مدرک تحصیلیتان را ارائه نمایید.

 41. برادرمن کد بورسی دارد چطوری میتواند در کارگذاری آگاه خرید و فروش کند الان با کارگذاری مفید این کار را انجام میدهد

 42. با سلام
  من ساکن انزلی هستم و با توجه به اینکه در گیلان و رشت کارگزاری آگاه وجود ندارد و امکان رفتن به شهر دیگر برای من وجود ندارد چگونه می توانم کد معاملات آنلاین دریافت کنم,,, در ثبت نام غیر حضوری هزینه ای که برای احراز هویت شخص در شهر خودش چگونه و چقدر است؟ و همچنین با توجه به اینکه من اطلاعاتی چندانی از بورس ندارم در صورت قبول نشدن در امتحان آنلاین چکار باید بکنم؟

  1. سلام
   در شهر رشت کارگزاری آگاه شعبه دارد.
   آدرس شعبه: خیابان سعدی- خیابان معلم- جنب بیمه آرمان- ساختمان درفک- طبقه ۲ تلفن: ۳۳۲۴۲۵۰۶
   برای دریافت کد بورسی می توانید در سامانه اگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com اطلاعات خود را ثبت نمایید و در بخش مربوط به تعیین روش احراز، “مراجعه به دفاتر پستی” را انتخاب نمایید. سپس با مدارک لازم به دفتر پستی منتخب که ادرس اد در سایت به شما نمایش داده می شود مراجعه نمایید.

 43. سلام وقت بخیر من عضو باشگاه هستم ولی قبلا با شماره قبلیم عضو شدم حالا میخوام کد انلاین بگیرم ولی شماره همراهم تغییر کرده چطور میتونم شماره قبلیمو حذف و شماره جدید رو جایگزینش کنم

 44. با سلام و عرض ادب
  پدر بنده میخواد کد بورسی برای معاملات آنلاین بگیره
  مدرک تحصیلی هم فوق دیپلم قبل از انقلاب داره ولی در طول زمان مفقود شده. تکلیف چیست؟
  آیا امکان گرفتن کد بورس وجود ندارد؟
  سپاس

  1. سلام
   احراز مدرک تحصیلی دیپلم برای نتقاضیان معاملات آنلاین ضرورری است. لذا چنانچه ایشان مدرک دیگری نظیر کارت پایان خدمت یا مدارک معتبر دیگر دارند که مدرک تحصیلی ایشان در آن درج شده است، می توانند آن را ارائه نمایند.

  1. سلام
   مشتری گرامی ag00564 نام کاربری آنلاین شماست درواقع دسترسی است که با آن به سامانه آساتریدر آگاه وارد می‌شوید. و این دسترسی را می توانید از کارگزاری های دیگر نیز دریافت نمایید.
   کد بورسی یا معاملاتی یا سهامداری شامل ۳ حرف فامیلی شخص و ۵ رقم است که برای همه مشتریان فقط یکبار صادر می شود و مشتریان از طریق این کد شناسایی می‌شوند.
   به عنوان مثال کد بورسی شما برابراست با : اصح۰۰۵۶۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *