چگونه می‌توانیم هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهیم؟

 • ۹ مرداد ۱۳۹۷
 • agah1
 • ۹۷ نظر
 • ۵۴۱۴ مشاهده
چگونه هزینه های خود را کاهش دهیم ؟

نظارت و دقت بر روی هزینه‌های ناشی از سرمایه‌گذاری از عوامل مهمی است که شاید بسیاری از سرمایه‌گذاران آن را نادیده می‌گیرند. هزینه‌های سرمایه‌گذاری یکی از چند متغیر تأثیرگذار بر سودآوری هستند که کنترل و مدیریت آن‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در حاصل شدن سود داشته باشد.

هزینه‌هایی از قبیل کارمزد معاملات، مالیات، هزینه‌های مدیریتی و… ازجمله هزینه‌های سرمایه‌گذاری در بورس محسوب می‌شوند. برای کاهش یا کنترل هر یک از این هزینه‌ها راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

کارمزد خریدوفروش و مالیات

مانند هر مکانیزم پولی و مالی دیگری، درازای ارائه خدمات مرتبط با معاملات بورس اوراق بهادار و بازار سرمایه نیز، وجهی به‌عنوان کارمزد دریافت می‌شود. کارگزاران برای انجام معاملات به سازمان بورس و هسته مرکزی معاملات بورس متصل می‌شوند و تمامی معاملاتی که روزانه به‌صورت آنلاین و یا از طریق ایستگاه‌های معاملاتی صورت می‌پذیرد به سازمان بورس ارسال می‌شوند.

انجام معاملات برای سرمایه‌گذاران هزینه‌ای تحت عنوان کارمزد به همراه دارد. کارمزد معاملات، صرفاً متعلق به کارگزار نیست و بین سازمان‌های مختلفی ازجمله شرکت بورس، شرکت سپرده‌گذاری، سازمان بورس، شرکت فناوری بورس و شرکت کارگزاری تقسیم می‌شود.

کارمزد انجام تراکنش خرید و تراکنش فروش در بازار بورس متفاوت است . فرآیند خرید سهام در بورس مالیاتی به همراه ندارد، درحالی‌که به فروش سهام مالیات تعلق می‌گیرد، درنتیجه هنگام فروش درصد کارمزد بین ۵ شرکت نامبرده شده و اداره مالیات تقسیم می‌شود. شرح کارمزد معاملات خریدوفروش در جدول زیر به نمایش گذاشته شده است.

شرح کارمزد خرید فروش سقف کارمزد خرید (ریال) سقف کارمزد فروش (ریال)
کارمزد کارگزاری ۰,۰۰۴ ۰,۰۰۴ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
کارمزد شرکت بورس ۰,۰۰۰۳۲ ۰,۰۰۰۴۸ ۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰
حق نظارت سازمان ۰,۰۰۰۳۲ ۰,۰۰۰۴۸ ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کارمزد شرکت سپرده‌گذاری ۰,۰۰۰۱ ۰,۰۰۰۱۵ ۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰
شرکت فناوری بورس ۰,۰۰۰۱۲ ۰,۰۰۰۱۸ ۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
مالیات ۰ ۰,۰۰۵ ۰ سقف ندارد
جمع کل ۰,۰۰۴۸۶ ۰,۰۱۰۲۹

نکته: در خصوص توضیحات کامل‌تر نرخ کارمزدها و خدمات در بازار سرمایه این مطلب را بخوانید.

با توجه به اطلاعات جدول بالا هزینه هر خریدوفروش سهام در بازار بورس به‌طورکلی ۱٫۵۱۵ درصد است، بنابراین افراد باید بیشتر از ۱٫۵۱۵ درصد سود کسب کنند تا علاوه بر تأمین هزینه‌های کارمزد و مالیات به سوددهی مناسب برسند.

هزینه‌های صدور و ابطال

با خریدوفروش واحدهای صندوق‌های ETF درصدی به‌عنوان کارمزد معاملات از حساب سرمایه‌گذار کسر می‌گردد. هزینه کارمزد صندوق‌های قابل معامله در بورس برای انجام تراکنش خرید ۰٫۴۸۶ درصد و برای فروش: ۰٫۵۲۹ درصد است.

مطابق قانون “توسعه ابزارها و نهادهای مالی در راستای تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی” بابت نقل‌وانتقال واحدهای سرمایه‌گذاری انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صدور و ابطال آن‌ها مالیاتی مطالبه نخواهد شد.‌

سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری هزینه‌ای دریافت می‌کنند. این نوع از هزینه‌ها به زمان و تعداد فرایند صدور و ابطال سرمایه‌گذار مربوط می‌شود. بر اساس امید نامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری این هزینه‌ها در دو بخش در نظر گرفته‌شده است. بخشی از این هزینه به‌صورت ثابت به مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال است که به ازای هر فرایند صدور یا ابطال به هر گواهی سرمایه‌گذاری (بدون در نظر گرفتن تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری) تعلق می‌گیرد.

 بخش دیگری از این هزینه‌ها تحت عنوان “جریمه تعجیل در خروج” است. این هزینه از سرمایه‌گذارانی که مدت سرمایه‌گذاری آن‌ها کمتر از ۹۰ روز باشد، به‌صورت پلکانی از ۱ تا ۵ درصد نسبت به قیمت ابطال دریافت خواهد شد. مبنای محاسبه قیمت ابطال واحد سرمایه‌گذاری روز بعد از تاریخ درخواست ابطال خواهد بود. هزینه ثابت ابطال هر گواهی سرمایه‌گذار ۲۰,۰۰۰ ریال است.

کارمزد ابطال ازجمله هزینه‌هایی است که در صورت ابطال، به‌طور مستقیم توسط سرمایه‌‌گذار پرداخت می‌شود. میزان این هزینه،نحوه پرداخت و بازه زمانی تعیین‌شده برای پرداخت بر مبنای اساسنامه و امیدنامه است. پس از کسر هزینه‌های مربوط به ابطال طی مدت تعیین‌شده در امیدنامه و اساس‌نامه صندوق‌ها از تاریخ درخواست ابطال، وجه مربوطه به حسابی که سرمایه‌گذار معرفی نموده است، واریز خواهد شد. درصورتی‌که سرمایه‌گذار بخشی از واحدهای سرمایه‌گذاری خود را ابطال نماید، برای بخش باقی‌مانده گواهی سرمایه‌گذاری جدید صادر خواهد شد که مشمول هزینه صدور گواهی نخواهد بود.

چگونه هزینه‌های سرمایه‌گذاری را کاهش دهیم؟

کارمزد یک هزینه معمولاً ثابت برای هر معامله خرید و فروشی است که در بورس انجام می‌دهید. برای کاهش این دست هزینه‌ها بهتر است برنامه‌ریزی درست و دقیق برای معاملات در نظر گرفته شود.

افراد بایستی برای انجام معاملات با بررسی‌های دقیق و سنجیده نسبت به انتخاب سهم‌هایی با بازدهی بالاتر  اقدام نمایند و در نظر داشته باشند با انتخاب سهم‌های بنیادی و سرمایه‌گذاری با دید بلندمدت می‌توانند تعداد دفعات خریدوفروش‌های خود را کاهش داده و درنتیجه هزینه‌های مربوط به کارمزد معاملات و مالیات فروش سهام را کم کنند.

پرهیز از خریدوفروش‌های هیجانی و احساسی و تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده از دیگر نکات مهمی است که باید موردتوجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد زیرا با این نوع تصمیم‌گیری‌ها هزینه‌های مربوط به کارمزد و مالیات ممکن است از سود حاصل از معاملات بیشتر شود.

همچنین ساخت یک پرتفوی بیش‌ازحد متنوع سازی شده از عواملی است که ممکن است باعث افزایش هزینه‌های کارمزد معاملات شده و سود از بین برود، به همین سبب باید چیدمان پرتفوی به گونه‌ایی باشد که علاوه برداشتن تنوع کافی، تنوع سازی بیش‌ازحد آن و هزینه‌های کارمزد، مانع از کسب سود نشود.

کاهش هزینه سرمایه‌گذاری با دریافت تخفیف کارمزد معاملاتی

برخی از کارگزاری‌ها فقط از مشتریان خاص خود کارمزدهای کمتری دریافت می‌کنند و عده محدودی می‌توانند از طریق این کارگزاری‌ها از هزینه‌های کارمزد خود بکاهند، اما کارگزاری آگاه با استفاده از بآشگاه مشتریان خود، امکانی فراهم کرده که همه افراد، فارغ از میزان گردش معاملات یا سرمایه، بتوانند از تخفیف کارمزد ۱۰ تا ۲۵ درصدی بهره‌مند شوند.

تخفیف در کارمزد معاملاتی در کارگزاری آگاه، به کسانی تعلق می‌گیرند که مشتری کارگزاری آگاه و عضو بآشگاه مشتریان شوند و سطح کاربری خود را حداقل به سطح ۱ برسانند.  (سطح ۱ دارای تخفیف ۱۰ درصدی کارمزد معاملات اوراق بهادار است)

در ادامه جدول میزان تخفیف کارمزد هر سطح بآشگاه را مشاهده می‌کنید:

برای افتتاح حساب در کارگزاری آگاه، از طریق سایت آگاه اکسپرس اقدام کنید:

http://ex.agah.com/

کاهش هزینه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

در خرید و فروش صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز هزینه صدور و ابطال واحدها متفاوت است. برخی از صندوق‌ها برای صدور و ابطال هزینه‌ایی دریافت نمی‌کنند و برخی با توجه به زمان ابطال و عوامل دیگر هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند. برای خرید واحدهای این صندوق‌ها بایستی با بررسی و انتخاب صندوق‌هایی که بازدهی بالاتری را به همراه دارند و مطالعه امید نامه صندوق‌ها و تحقیق در مورد هزینه‌های مدیریتی و … نسبت به انتخاب بهترین صندوق اقدام نمود.

نتیجه‌گیری

برخی از افراد هزینه‌های جانبی سرمایه‌گذاری و معامله‌گری سهام را در نظر نمی‌گیرند، درحالی‌که این هزینه‌ها می‌توانند میزان سود شخص را (مخصوصاً در صورت افزایش دفعات معاملات و بهره نگرفتن از سرویس‌های مناسب مانند بآشگاه مشتریان) کاهش دهند.

افراد همواره باید هزینه‌ها و تأثیری که بر سرمایه‌گذاری‌شان دارند را به‌خوبی درک کنند و با در نظر داشتن تمامی موارد نسبت به سرمایه‌گذاری اقدام نمایند.

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

97 پاسخ به “چگونه می‌توانیم هزینه‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهیم؟”

 1. AB6735 گفت:

  سلام
  انگیزه خوبی ایجاد میکنه
  ممنون
  فقط اگه ممکنه
  پیشنهاد می کنم
  در کنار هر سوال
  در صورت وجود داشتن، فیلم آموزشی مربوطه را لینک بفرمایید
  عالی میشه

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست گرامی
   تشکر از اینکه نظرات خود را برای ما ارسال می‌کنید. پیشنهاد شما را بررسی و در صورت امکان اجرا خواهیم کرد.

   ۰
 2. AL6140 گفت:

  این میزان کارمزد برای همه کاگزاری ها یکسان است یا فرق میکند؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز.این کارمزد مطابق با دستورالعمل بورس است که همه کارگزاری‌ها موظف‌اند مطابق با آن عمل نمایند.

   ۰
 3. AM0064 گفت:

  سلام.باتشکر فراوان
  این تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی به تمام ۱٫۵ درصد کارمزد تعلق میگیرد یا فقط ۲۵ درصد از سهم کارگزاری کم میشود یعنی از ۰/۰۰۴

  ۰
 4. AM1668 گفت:

  امیدوارم قانونی تصویب و اجرایی بشه که نرخ کارمزدها کاهش داده بشه.

  ۱
 5. AE7956 گفت:

  با تشکر ویژه از اطلاعات بسیار مفیدی که ارایه فرمودید

  ۰
 6. AM6448 گفت:

  سلام واقعا کارگزاری اگاه خدمات ارزنده ای داره

  ۰
 7. AA5497 گفت:

  سلام. به نظر من بهترین راهکار ، همین استفاده از تخفیف های باشگاه است. یه پیشنهاد هم داشتم که یک کانال مخصوص مسابقه ها وجود داشته باشه خیلی عالی میشه.

  ۰
 8. AA5921 گفت:

  با سلام

  در مورد نحوه و اطلاعات لازم و آشنایی بیشتر در معاملات اسناد خزانه و پارامترهای اون که در نرم افزار وب آسا قرار داده شده توضیحات لازم رو ضمن معرفی منابعی که در طریقه کسب منافع حاصل از اینگونه معاملات بخصوص برای زمانیکه شخص در حساب معاملاتی خود موجودی مازاد نیازی در کوتاه مدت داشته باشد، ارائه بفرمایید بسیار ممنون خواهیم شد.

  با تشر

  ۰
 9. AL8268 گفت:

  در دنیای واقعی از یک طرف، داده‌ها و پارامترها همواره با عدم قطعیت مواجه هستند و از طرف دیگر استراتژی‌ها برای انتخاب سبد سرمایه گذاری اغلب چنددوره‌ای هستند و سرمایه گذار باید موقعیت خود را در طول زمان مورد بازنگری قرار دهد

  ۰
 10. AK9132 گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب آموزنده
  از عوامل مؤثر در کاهش هزینه سرمایه گذاری پرهیز از خریدو فروش‌های احساسی،هیجانی و تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده است

  ۰
 11. AK7028 گفت:

  سلام.. لطفا سرعت و سرور نرم افزار آسا آگاه رو تقویت کنید گاهی هنگ میکنه.. قبلا اینجور نبود

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   دوست عزیز اگر منظور شما آساتریدر موبایل کارگزاری آگاه است، لازم به ذکر است که نسخه جدیدی از همراه تریدر آسا درحال تست و آماده‌سازی است که این مشکلات در آن برطرف شده است.
   انشااله طی روزهای آتی در اختیار همه کاربران قرار خواهد گرفت.
   درحال حاضر نیز می‌توانید سامانه online.agah.com را از مرورگر گوشی خود استفاده نمایید.
   از صبوری شما سپاسگزاریم

   ۰
 12. AK8490 گفت:

  سلام در صورت امکان در خصوص بورس کالا نماد طلا۱ توضیح دهید وراهنمایی کنیید

  ۰
 13. AA0040 گفت:

  سلام
  آیا هزینه های دیگری جز این موارد وجود دارد؟

  ۰
 14. AL5044 گفت:

  سلام
  آیا هنوز تخفیف اعتبارهای ۶ماهه هست؟

  ۰
 15. میثم گفت:

  باسلام
  لطفا چگونگی محاسبه تخفیف کارمزد رو توضیح دهید.
  با تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز محاسبه تخفیف کارمزد معاملات به این صورت است که به ازای معاملات اوراق بهاداری که به صورت آنلاین در سامانه معاملاتی خود انجام می دهید با توجه به درصد تخفیفات سطح بآشگاهیتان (سطح ۱ تا سطح ۱۰) از ۱۰ تا ۲۵ درصد تخفیف کارمزد از کارمزد متعلق به کارگزار (۰٫۰۰۳۸) بهره مند می شوید.

   ۰
 16. AM0184 گفت:

  با سلام متاسفانه برای تمامی برنامه های کارگزاری امتیازی برای سطح مدرک تحصیلی در نظر گرفته نشده آگه امکانش هست در برنامه های آتی این مهم در نظر گرفته شود انگیزه خوبی رو برای افرادی که مدرک تحصیلی بالایی دارند رو به دنبال خواهد داشت.

  ۰
 17. AH2272 گفت:

  گاهی کاهش هزینه..

  به زیان سرمایه گزار میگردد،

  چرا که اکثرا در تکرار معاملات ،هزینهای هنگفتی ایجاد میکند که به یک بیستم کل تخفیف ها منجر نمی گردد،

  بنده حدود ۱۰۰ میلون هزینه در مدت کمتر از۱۸ ماه پرداخت نموده واکنون حدود ۴/۴ میلون تخفیف شامل گردیده،
  که در باشگاه بهش دست نزدم.......

  ۰
 18. توحید گفت:

  سلام در یکجا کارمزد رو مقدار ۰٫۰۰۴۶۴ زدین ولی در همینجا مقدارش رو ۰٫۰۰۴۸۶ میخواستم بدونم الان کدومش محاسبه میشه بعدشم در مجموع برای ۱۲ درصد تخفیف کارمزدی معاملاتی حداقل مقدار سودی که باید بگیریم تا مقدار اولیه پولمون به خودمون برگرده چقدر خواهد بود ....

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در خصوص میزان کارمزد خرید، عدد فعلی کارمزد خرید در معاملات بورسی ۰٫۰۰۴۶۴ است.
   متاسفانه بخش دوم سوال شما واضح نبود.
   اما اگر منظور شما نحوه محاسبه تخفیف کارمزد است، در مثالی نحوه محاسبه را خدمتتان عرض خواهیم کرد:
   ارزش معامله (خرید یا فروش) * کارمزد سهم کارگزار (۰٫۰۰۳۸) * درصد تخفیف بآشگاه = مبلغ تخفیف
   برای مثال: فرض کنید شما تعداد ۸,۰۰۰ سهم شرکت الف را با قیمت متوسط ۱,۱۰۰ ریال خریداری کرده اید. اگر تخفیف کارمزد سطح شما ۱۲% باشد، میزان تخفیف کارمزد شما به صورت زیر محاسبه خواهد شد:
   (۸۰۰۰*۰۰۵۴)*۰٫۰۰۳۸*۰٫۱۲ = ۴۰۱۳ ریال

   ۰
 19. AK6610 گفت:

  سلام وقت بخیر ... پیشنهادی داشتم مبنی بر اینکه اگر امکانش هست توی سامانه آنلاین آسا در بخش داریی سهام یک ستون اضافه کنید با عنوان قیمت سر به سر فروش ... ضمن اینکه در همین بخش باز من مشکلی دارم اونم اینکه از یک نماد خاص اول از طریق کارگزاری شما تعدادی سهم خریدم و بعد از طریق کارگزاری دیگری اضافه کردم اون رو حالا تعداد سپرده‌گذاری رو درست نشون میده (یعنی مجموع دو خرید رو درست نمایش میده) ولی سود رو فقط بر اساس تعدادی که با کارگزاری آگاه خریده شده نمایش میده نه سود کل تعداد رو ... بنظر شما نباید سود کل تعداد هم جایی درج بشه؟ اگر این مورد هم اضافه بشه عالی خواهد بود

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ممنونیم از اینکه نظرات و پیشنهادات خود را برای هر چه بهتر شدند سامانه اعلا می فرمایید.
   در تغییرات جدید، نقطه سر به سر فروش اضافه شده است. در خصوص امکان محاسبه سهام خریداری شده در کارگزاری دیگر حضورتان اعلام می کنیم که به زودی این قابلیت در سامانه آنلاین معاملات اوراق آساتریدرآگاه اضافه می شود که شما قیمت خرید خود را وارد نمایید تا محاسبات سود و زیان درست صورت بگیرد.

   ۰
 20. AM0140 گفت:

  به نظر میرسد نرخ کارمزد در خرید سهام با بازدهی بلند مدت قابل صرف نظر باشد ولی در کوتاه مدت و در صورت عدم توجه فروشنده و خریدار ممکن است مشکلاتی را ایجاد نماید. آیا سازمان بورس از نرخ کارمز به عنوان ابزاری برای کاهش یا کنترل معاملات غیرواقعی بهره میگیرد؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   با سلام و ادای احترام
   خیر کارمزد معاملات حتی در کوتاه مدت و برای نوسان‌گیران نیز می‌تواند قابل چشم پوشی و صرف نظر باشد و ابزاری برای کاهش میزان معاملات نیست. هر چند که کاهش آن می‌تواند عامل محرکی جهت افزایش معاملات باشد چرا که افراد زودتر وارد سود خواهند شد.

   ۰
 21. AM0646 گفت:

  سلام من به تازگی کاربر آگاه شدم وامیدوارم باعضوی در این باشگاه پربار ومتنوع استفاده ودرانجام معاملات اونلاین از آموزشهای خوب وعالی بهرمند شوم
  اراتمند mnori از بوشهر

  ۰
 22. AM0646 گفت:

  امروز رمز کاربری معاملات اونلاین خودم تغییر دادم ولی هنگام ورود مجدد حسابم غیر فعال شده خواستم بدونم چه مشکلی ژیش اومده وراه حل چیست
  کاربر m43215

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   دوست گرامی نام کاربری شما درحال حاضر فعال است.
   درصورتی که نمی‌توانید به سامانه آنلاین کارگزاری آگاه وارد شوید در سامانه، گزینه "کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید" را انتخاب کنید و با تغییر رمز عبور به سامانه آنلاین، وارد شوید.

   ۰
 23. AH5880 گفت:

  سلام به نظرم خیلی بهتره که با افزایش حجم و مبلغ معامله نرخ کارمزد روند کاهشی داشته باشد

  ۰
 24. AJ3797 گفت:

  سلام بخش کارمزد مالیات واقعا ظلم در حق سهامدار است. این همه معامله دلار و سکه بدون مالیات در حال انجام است. برای تشویق جذب سرمایه به بورس لازم است مالیات کاهش داده شود.

  ۲
 25. AF6449 گفت:

  سلام
  دیروز تولد من بود. هدیه تولد نمیدید دیگه؟

  ۰
 26. AJ8925 گفت:

  سلام آیا دریافت کد آتی آزاد شد؟

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام
   بله دوست عزیز
   برای دریافت کد آتی کالا، داشتن کد بورسی اجبار شده است.لذا ابتدا می‌بایست برای دریافت کد‌بورسی خود اقدام کنید و پس از شرکت در آزمون بورس کالا جهت دریافت کد آتی کالا با مدارک شناسنامه و کارت ملی و مدرک تحصیلی به کارگزاری مراجعه بفرمایید.
   برای شرکت در آزمون بورس کالا به آدرس
   reg.ime.co.ir مراجعه نمایید.
   درخصوص منابع آزمون نیز به تلگرام
   ati.azmoon@
   مراجعه کنید.

   ۰
 27. AJ5982 گفت:

  چرا در استان خراسان جنوبی نمایندگی ندارید؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   استان خراسان جنوبی در حال بررسی است و در صورتیکه کارگزاری آگاه به جمع‌بندی لازم برسد، شعبه‌ای در استان خراسان جنوبی افتتاح خواهیم کرد.

   ۰
 28. AM7347 گفت:

  سلام ممنون که جدول کارمزد را گذاشتید

  ۰
 29. AM3787 گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  این طرحی که قرار کارمزدها کم بشه از طرف اداره مالیت خبر دارین کی اجرایی میشه؟

  ۰
 30. AK6766 گفت:

  سلام
  انگیزه خوبی ایجاد میکنه
  ممنون
  فقط اگه ممکنه
  پیشنهاد می کنم
  در کنار هر سوال
  در صورت وجود داشتن، فیلم آموزشی مربوطه را لینک بفرمایید
  عالی میشه

  ۰
 31. AA2981 گفت:

  سلام
  دولت اعلام کرده بود هزینه های سرمایه گزاری در بورس را کاهش. میدهد؟درسته؟

  ۰
 32. AL7062 گفت:

  باتشکر از مطلب ارائه شده درخصوص روش های کنترل هزینه های سربار ، بنده خودم در ابتدا هرسهمی رابه نظرم خوب می آمدخرید می کردم که سبد بسیار متنوع و تعداد سهام بسیار زیادی تشکیل دادم که این امر منجر به عدم کنترل سهام و ضررهای متوالی و از طرفی هزینه کارمزدهای بالا گردید
  ای کاش مطالب آموزشی را دوستان سرلوحه شروع بکار و ادامه کاردر بورس خود قرار دهند
  بنده همیشه مطالب آموزشی شما رادنبال می کنم. از زحمات شما کمال تشکر را اعلام می دارم.

  ۰
 33. AH2272 گفت:

  مالیات از زیان از ابتدا نباید گرفته میشد.
  بهر صورت اگر مالیات به حدود،،یک دهم درصد برسد هم حجم معاملات بالا میرود وهم بنفع سهامدار است وهم بنفع کارگزاری است

  ۰
 34. AL5672 گفت:

  با سلام
  لطفا شرایط دریافت بسته اعتباری راحتتر بشه مثلا ۵۰ درصد سپرده طلا یا زعفران هم جزو دارایی محسوب بشه
  و اینکه امکان خرید اقساط بسته اعتباری برای مشتریانی که وجه نقد باشگاه ندارند فراهم بشه...متشکرم

  ۰
 35. AL5672 گفت:

  با سلام و ممنون از ملاحظات
  تسهیل شرایط خرید و تامین مالی اصلی ترین مشکل فعالان بازار است

  ۰
 36. AM7843 گفت:

  با سلام و تشکر از خدمات ویژه و متمایز نسبت به سایر کارگزاری ها که برای مشتریان خود قرار داده اید

  ۰
 37. AM1344 گفت:

  سلام.من با حرف این دوستمان موافقم.
  باتشکر

  سلام بخش کارمزد مالیات واقعا ظلم در حق سهامدار است. این همه معامله دلار و سکه بدون مالیات در حال انجام است. برای تشویق جذب سرمایه به بورس لازم است مالیات کاهش داده شود

  ۰
 38. AM6117 گفت:

  یک سوال :کارمزد خرید سهام تقریبا نیم درصد است.مالیات فروش در همان یک درصد فروش قرار دارد؟(مالیات فروش نیم درصد است؟)

  ۰
 39. AH3056 گفت:

  سلام.
  بنده خواهشمندم وجه نقد باشگاه را قابل ارسال برای کدهای دیگر نمائید.
  با تشکر

  ۰
 40. AM7722 گفت:

  سلام خدا قوت
  کاش میشد معرف خودمون رو عوض کنیم.

  ۰
 41. AH5081 گفت:

  انتقاد.
  امروز در وی آی پی همفکران گفته بودند فقط یک سوال بپرسید.
  اما همون یک سوال هم پاسخ داده نشد.چرااااا؟؟؟؟
  نه تنها به سوال من بلکه سوال دیگران هم پاسخ داده نشد.
  با توجه به اینکه ما برای vip هزینه می پردازیم این کار مصداق کم فروشی ست.

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   لطفا موارد مربوط به سایت همفکران و آواگلد را با پشتیبانی خود سایت مطرح کنید را بتوانند مشکل رابررسی و در اسرع وقت رفع نمایند.
   با تشکر

   ۰
 42. AL4050 گفت:

  سلام. لطفا روزانه مسابقات بیشتری برگزار کنید. تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام و احترام
   ابتدا از ارائه پیشنهاد شما تشکر می‌کنیم. دوست عزیز تعداد سوالاتی که به صورت روزانه(به غیر از ابتدای هر ماه و هر هفته) در بآشگاه منتشر می‌شود با توجه به اکثریت آرای اعضای محترم بآشگاه بوده است. احتمالا در آینده در خصوص تعداد و سبک سوالات از شما عزیزان نظرسنجی به عمل خواهد آمد و در صورت اینکه نظر اکثریت اعضا بر افزایش تعداد سوالات بآشگاه باشد این کار را انجام خواهیم داد.
   با تشکر

   ۰
 43. AK9447 گفت:

  با سلام و احترام

  ضمن سپاس از عوامل و کارکنان کاگزاری آگاه،
  در صورت امکان در کنار هرسوال اطلاعات مربوط به همان سوال ارائه شود تا با مطالعه مطلب مربوطه هم به پاسخ سوال برسیم و هم اطلاعات خود را بالا ببریم.

  ۰
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   نظر و پیشنهاد شما صحیح است. سعی می‌کنیم پاسخ تشریحی سوالات را در صورت هر سوال منتشر نماییم.
   با تشکر

   ۰
 44. AK4840 گفت:

  سلام روزتون خوش.. واقعا انگیزه ی خیلی خوبی هست برای رسیدن به قله های بالا با تشکر.
  فقط اگر امکان داره دوره های آموزشی تون رو در کرج هم برگزار نمایید. ممنون

  ۰
 45. AL4089 گفت:

  سلام
  همین نکته کوچک بظاهر میتونه دراینده تاثیر بزرگی در سود یا زیان ما بگزاره.. ممنون از شما

  ۰
 46. AK9447 گفت:

  با سلام و سپاس از مقاله وزین شما،

  آیا وقتی که من ثبت سفارش می کنم بلافاصله مبلغ کارمزد خرید کم میشه با فقط در صورت انجام معامله این مبلغ کسر می شود؟

  ۰
  • agah5 گفت:

   سلام دوست گرامی
   به محض ارسال سفارش خرید یا فروش مبلغ کارمزد از حساب شما کسر می‌گردد.
   و درصورتی که معامله انجام نشود مبلغ کسر شده به حساب آنلاین بازگشت داده می‌شود.

   ۰
 47. AM8921 گفت:

  میزان کارمزد و امتیاز باشگاه با هم رابطه دارند؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   هر چه امتیاز شما در بآشگاه بیشتر باشد، تخفیف کارمزد بیشتری دریافت خواهید کرد و از این رو در نهایت مبلغ کمتری را بابت کارمزد معاملات خود پرداخت می کنید.

   ۰
 48. AF7636 گفت:

  از راهنماییهاتون تشکر میکنم واقعا خسته نباشید

  ۰
 49. AM7132 گفت:

  طرح امتیازی کارگزاری اگاه و تخفیف معاملات باعث شد تغییر کارگزاری بدم و اگاه روانتخاب کنم واقعا راضی هستم

  ۰
 50. agah5 گفت:

  سلام دوست عزیز
  مبلغ کارمزد معاملات در سامانه آساتریدر آگاه، مطابق با دستورالعمل بورس است و کارگزار مطابق با قوانین بورس، میزان کارمزد را محاسبه می‌کند.
  باتشکر

  ۰
 51. AP1535 گفت:

  با سلام
  آیا امکانی وجود داره که امتیازات جمع آوری شده را به پول نقد تبدیل کرد? چگونه?
  تشکر

  ۰
 52. AL8766 گفت:

  مالیات فروش رو بیزحمت اصلاح کنید

  ۰
 53. AU0902 گفت:

  سهام دار بایستی برای انجام معاملات با بررسی‌های دقیق و سنجیده نسبت به انتخاب سهم‌هایی با بازدهی بالاتر اقدام نمایند
  و به طور کلی پرهیز از خریدوفروش‌های هیجانی و احساسی و تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده

  ۰
 54. AU0902 گفت:

  سلام
  امکان تغییر یا حذف معرف در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه تا چه زمانی وجود ندارد.؟

  ۰
 55. AU0902 گفت:

  ممنون از پاسخ شما
  مگر نباید معرف را خودم انتخاب کنم که من این کار رو نکردم

  ۰
 56. AB8319 گفت:

  سلام،
  آیا این "جریمه تعجیل در خروج" برای همه صندوق ها وجود داره یا ممکنه بعضی ها نداشته باشن؟
  من امیدنامه یک صندوق رو که می خوندم، چنین چیزی نداشت، آیا قانون هست؟

  ۰
 57. AU0902 گفت:

  با سلام
  نتیجه میگیرم را کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری
  ۱-پرهیز از خریدوفروش‌های هیجانی و احساسی و تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده
  ۲-پرهیز از خریدوفروش‌های هیجانی و احساسی و تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده
  ۳- تخفیف کارمزد هر سطح بآشگاه

  ۱
 58. AY2388 گفت:

  سلام. عالی بود

  ۰
 59. علیرضا گفت:

  سلام.
  لطفا در مورد نحوه محاسبه تخفیف کارمزد معاملات سهام در کارگزاری آگاه بیشتر توضیح دهید.
  مثلا برای سطح پنج طبق جدول ۱۵ درصد تخفیف کارمزد اعلام کرده اید در حالیکه طبق بررسی که انجام دادم دقیقا نصف این مقدار واریز شده است.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   هزینه کارمزد حدودا ۰.۵% برای خرید ، ۱% برای فروش می باشد. همه کارمزد معاملات شامل کارگزاری نمی شود. این کارمزد متعلق به شرکت سپرده گذاری مرکزی ،سازمان بورس ،کارگزار و .... است. تخفیف کارمزد دربآشگاه تنها برروی سهم کارمزد کارگزاری محاسبه می شود.
   تخفیف کارمزد از سهم کارگزاری است کارمزد کارگزاری ۰.۰۰۳۸ است .

   ۰
 60. رادان گفت:

  سلام خسته نباشید چگونه می‌توان در صندوق های سرمایه گذاری عضو شد یا در این صندوق ها سهام خرید

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت کسب اطلاع از نحوه سرمایه گذاری در صندوق ها ، لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۳ بخش صندوق کارگزاری تماس حاصل فرمائید.

   ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: