چه تضمینی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟

 • ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • agah4
 • ۱۵۰ نظر
 • ۸۳۱۸ مشاهده
چه تضمینی برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد؟

چه تصوری از حضور در بازار بورس دارید؟ آیا برای سرمایه گذاری در بورس تضمینی وجود دارد؟ با چه اندوخته‌ای می‌توان در بورس سرمایه‌گذاری کرد؟ آیا با شروع سرمایه گذاری در بورس ثروتمند می‌شویم؟
برخی معتقدند که با ورود به بورس سریعاً می‌توان به سود فراوان رسید و در کمترین زمان ممکن، به حجم زیادی از پول می‌توان دست یافت. هیچ‌یک از این طرز فکرها درست نیست! پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی و درک صحیح از بازار بورس، با ما همراه باشید.

چه تضمینی برای سرمایه‌گذاری در بورس وجود دارد؟

در بحث سرمایه‌گذاری، دو مؤلفه‌ی سود و عدم از دست دادن سرمایه اصلی بیشترین اهمیت را دارند و تمام جوانب آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. این موضوع و شیوه تفکر، یک امر طبیعی در حوزه سرمایه گذاری است؛ اما در این راستا به مؤلفه ریسک هم که نقش مهمی در هر نوع سرمایه‌گذاری دارد باید توجه داشته باشیم. شما باید نسبت به میزان ریسک‌پذیری خود در سرمایه گذاری آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید قدم‌های ابتدایی در این بخش را با دقت بردارید.

یکی از گام‌های بهینه در بحث سرمایه‌گذاری در بورس، کاهش میزان ریسک یا به‌نوعی کنترل ریسک در سرمایه‌گذاری است. باید توجه داشته باشید که امکان به صفر رساندن ریسک به هیچ عنوان وجود ندارد؛ اما با تدابیری نظیر آموزش بورس و آگاهی از اخبار بازار و خدمات مشاوره،‌ قادر خواهید بود که تا حد زیادی میزان ریسک را کاهش دهید.

۸ اصل مهم که قبل از ورود به بازار بورس باید بدانید

۱. توجه به اصول اولیه سرمایه گذاری در بازار بورس:

یکی از مهم‌ترین اصول اولیه سرمایه گذاری در بازار بورس این است که سرمایه گذاری باید با سرمایه مازاد فرد انجام شود. باید توجه کنید که از پول قرض شده، وام بانکی یا پولی که با آن مخارج روزمره زندگی را فراهم می‌کنید، برای سرمایه‌گذاری در بورس استفاده نشود.

۲. با آگاهی خرید و فروش کنید:

مهارت‌های فکری و قدرت پیش‌بینی خود را با استفاده از کلاس‌ها و ویدیوهای آموزشی بورس تقویت کنید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان مبنای تصمیمات خود را بر روی شایعات و جو روانی در بازار بورس قرار ندهید. همچنین باید نسبت به روند و شناخت سهام هم تا حدودی آشنایی داشته باشید. برای این منظور می‌توانید از کلاس‌های آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی و تحلیل تکنیکال پیشرفته بهره‌مند شوید.

۳. با تمام پول خود معامله نکنید:

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در بورس به‌مراتب نیازمند ریسک‌پذیری بالایی ست. پس اگر جزو افرادی هستید که تحمل از دست دادن بخشی از سرمایه خود را ندارند، تمام دارایی خود را در بازار سرمایه وارد نکنید.

۴. با سرمایه کم شروع کنید:

همان‌طور که می‌دانیم بازار بورس، بستر وسیعی از فرصت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها است؛ بنابراین اگر آشنایی شما در این حوزه در حد ابتدایی است، دقت کنید که در شروع با مبالغ کم وارد شوید تا در صورت متضرر شدن، دارایی شما تأثیر زیادی نپذیرد و بتوانید با همان سرمایه اندک اولیه، تجربیات لازم را کسب نمایید.

۵. به ارزش ذاتی سهام دقت کنید:

خیلی از افرادی که سرمایه گذاری آن‌ها به زیان تبدیل می‌شود، به این علت است که ارزش ذاتی یک سهم را نمی‌دانند و حاضر به خرید آن به هر قیمتی شده و موقع فروش با زیان مواجه می‌شوند.

۶. تمام پول خود را در یک صنعت سرمایه‌گذاری نکنید:

معمولاً برخی افراد، پول و سرمایه خود را در سهام شرکت‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ اما همه آن شرکت‌ها زیرمجموعه یک صنعت خاص مثلاً صنعت خودرو فعالیت دارند. اگر آن صنعت دچار مشکل شود یا قانونی وضع شود که مستقیماً بر آن صنعت اثر بگذارد، دارایی شما نیز متأثر خواهد شد.

۷. تمام پول خود را در یک نوع سرمایه‌گذاری قرار ندهید:

سرمایه‌گذاری در سهام می‌تواند بسیار سودآور باشد. با این حال شما نباید تمام دارایی خودتان را در این بازار سرمایه‌گذاری کنید؛ بلکه به‌منظور بهره‌مندی از مزایای سایر بازارها بهتر است در حوزه سرمایه‌گذاری‌های فیزیکی مانند بازار طلا و مسکن و … نیز سرمایه‌‎گذاری کنید. این روش سرمایه گذاری به شما این کمک را می‌کند که اگر یکی از این حوزه‌ها دچار رکود شد، بتوانید از رونق سایر حوزه‌ها سود ببرید.

۸. پیگیر اخبار مهم باشید:

همیشه پیگیر اخبار داخلی و خارجی باشید. اخباری نظیر اوضاع سیاسی، اقتصادی، صنایع و شرکت‌ها را دنبال کنید تا از تغییراتی که شرایط جدید را ایجاد می‌کنند مطلع شوید و بتوانید زمان مناسب برای ورود به بازار یا خروج از آن را تشخیص داده و تصمیمات درستی در مورد دارایی سهام خود اتخاذ کنید.

آیا فعالیت در بورس ما را ثروتمند می‌کند؟

همه کسانی که به بازار بورس روی می‌آورند، طبیعتاً به دنبال افزایش سود و سرمایه خود هستند. این یک ذهنیت بدیهی است؛ اما رسیدن به این هدف تا حد زیادی به میزان سرمایه‌تان بستگی دارد. میزان سود و زیان روزانه در معاملات بورس محدودیت‌هایی دارد و از حدی بیشتر یا کمتر نمی‌شود. سود یا ضرری که به‌طور متوسط ممکن است برای سرمایه شما رخ دهد، در طول هر روز معاملاتی، حدود ۵ درصد است؛ بنابراین، هر چقدر سرمایه‌تان بیشتر باشد، در صورت سود کردن به افزایش سرمایه بیشتری خواهید رسید؛ اما منظور این نیست که خانه و زندگی‌تان را بفروشید و با آن یک نوع سهام خریداری کنید، چون طبق مطالب گفته شده هیچ تضمینی در سوددهی معاملات شما نیست.

شما باید متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، سرمایه گذاری در بورس یا بازارهای دیگر را آغاز کنید. هر چقدر این مبلغ بیشتر باشد بهتر است؛ اما همه آن را نباید در خرید یک نوع سهم به کار ببرید. سبد سرمایه‌گذاری تشکیل بدهید و سرمایه خود را در بخش‌های مختلف بازار بورس، صنایع و نمادهای مختلف تقسیم کنید. در مرحله بعد لازم است به‌صورت مداوم مراقب باشید که اوضاع هر یک از حوزه‌هایی که در آن سرمایه گذاری کرده‌اید، چگونه است و در صورت نیاز خریدوفروش لازم را انجام بدهید.

از بورس انتظارات عجیب و غریب نداشته باشید

اگر شما با ۱ میلیون تومان خرید سهام را شروع می‌کنید، باید بدانید که رشد یا ضرر تصاعدی است؛ اما این به آن معنا نیست که ۱ میلیون‌ در عرض چند هفته به ۱۰۰ میلیون تبدیل می‌شود. یکی از نکات مثبت سرمایه‌گذاری در بورس همین است که روند فعالیت و فرآیند کم و زیاد شدن سرمایه‌ کاملاً مشخص است. به همین خاطر با بررسی و ارزیابی سهامی که خریداری کرده‌اید، امکان اینکه ارزش سرمایه‌تان را بدانید، وجود دارد.

سخن آخر

بازار بورس هم روزهای خوب دارد و هم روزهای بد. به‌منظور ورود به عرصه سرمایه‌گذاری باید بازار بورس را زیر نظر داشته باشید. از طرف دیگر، بازارهای موازی (املاک، پول، کالا و انرژی) بر وضعیت اوراق بهادار تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل تنها با استناد بر تابلوهای معاملاتی نمی‌توان به حداکثر سود دست ‌یافت. با آموزش های مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بورس و تسلط بر تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی سهم مدنظر، می‌توانید میزان ریسک را در این روش سرمایه‌گذاری به حداقل ممکن برسانید.

 

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

150 پاسخ به “چه تضمینی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟”

 1. BH7043 گفت:

  با سلام ووقت بخیر خدمت تمام پرسنل محترم آگاه وباشگاه خیلی خلاصه ومفید ممنونم
  در واقع این بازار پرریسک میباشد ولی با آموزش صحیح وکافی وصبر وحوصله میتوان نقاط ورود خوبی که ریسک های نزدیک به صفر داره رو پیدا کرد وسودهای خوبی ازش گرفت .

  ۲۷
 2. noor110 گفت:

  عالی ممنون از اطلاعات خوبتون

  ۸
 3. صادق گفت:

  جای امیدواری داره. خوبه

  ۷
 4. متین گفت:

  ن تنها بورس بلکه هیچ جایی وجود ندارد ک سرمایرو تضمین کنه ولی در کل بورس بهتره و ریسکش کمتره

  ۸
 5. sdz333 گفت:

  خیلی امیدوار کننده است متشکر

  ۵
 6. Sarikhani گفت:

  حس میکنم سرمایه گذاری بلند مدت تو بورس خیلی مناسب باشه.

  ۸
 7. Roholah گفت:

  ممنون بابت آموزش و اطلاعاتی که در اختیار همه می گذارید

  ۷
 8. vahid گفت:

  در بلندمدت همیشه سودآوره

  ۱۳
 9. محمد گفت:

  مطلب آموزنده و کاملا منطقی

  ۶
 10. محمد گفت:

  دست اندر کاران محترم کارگذاری آگاه ممنون از مطالب مفیدتان ، تنوع مطالب و مورد نیاز بودن آنها نشان از آگاهی شما عزیزان از نیاز روز افزون سرمایه گذاران به اطلاعات این عرصه دارد ، سپاس از شما

  ۹
 11. سعید گفت:

  بورس هم یه سالی هست که خوبه

  ۶
 12. یوسفی گفت:

  سلام
  مفید و کارابود..
  ممنون

  ۵
 13. علی علیزاده گفت:

  اگرباآگاهی وبدون رفتارهای هیجانی وارد بازار سرمایه بشی قطعا بازارسوددهی است صبوری،آشنایی با فضای بورس،اطلاع از آخرین اطلاعات روز و...در کسب درآمدبیشتر تعیین کننده است

  ۱۰
 14. عبداله گفت:

  بسیارر عالی

  ۹
 15. غلامحسن گفت:

  در دوره آموزشی که برای بازار سرمایه تشکیل شده بود وشرکت کرده بودم این مطالب را آموزش دیدم وخوشحال هستم که تونستم آنها را بکار بگیرم .

  ۸
 16. مهدی گفت:

  ممنون بابت مطلب خوبتون

  ۷
 17. alireza گفت:

  بسیار عالی

  ۸
 18. وفا گفت:

  خیلی خوب و امیدوار کننده بود . عالییییییییی

  ۷
 19. حمید امیری گفت:

  بسیار جذاب و پر هیجان

  ۶
 20. سکینه گفت:

  سلام من چند ماهی میشه امدم تو بورس تازه گیا یاد گرفتم تو بورس نباید هیجانی خرید وفروش کرد و رسیدن به سود صبر میخواد 🙏

  ۷
  • حسین تفریشی گفت:

   هیجانی نباید خرید و فروش کرد بله. ولی ما انواع روش های معاملاتی رو داریم که روش های کوتاه مدت و حتی اسکالپینگ رو هم شامل میشه. یعنی حتی از یک کندل شما اگه علمش رو داشته باشید میتونید پول در بیارید. صبر داشتن در روش های میان مدت و بلند مدته.

   ۴
 21. حمیدرضا گفت:

  بسیار عالی و مفید

  ۲
 22. سیدرضا گفت:

  میخاستم این رو بگم: ۱سال وقت دارید تا ۲۱درصد سود بسازید،نون دسترنج خود رو بخورید و از سود بانکی بیشتر...
  باسود مرکب ماهی۱۰درصد،سرسال ۱۰۰درصد سود میکنید،عالی نیست؟

  ۷
 23. سعید گفت:

  با سلام
  باید میزان ریسک رو با توجه و به نسبت ریسک سایر بخش های اقتصاد سنجید که با در نظر گرفتن این نکته و لحاظ کردن کسب دانش بورسی این بازار پر ریسک نمی باشد
  با سپاس

  ۲
 24. nzanin گفت:

  اگه با آگاهی و دید بلندمدت در بورس سرمایه گذاری بشه حتما سودده خواهد بود.

  ۳
 25. میلاد گفت:

  خیلی عالی.امیدوارم کسانی مثله من که تازه وارد هستن توسط کارگزاری اطلاعات بیشتری بهشون داده بشه و راهنمایی بشن.مرسی از مطالب مفیدتون

  ۳
 26. مهبد گفت:

  ممنون بابت مطالب

  ۱
 27. ARAZ گفت:

  با سلام
  به نظر من بورس یه منبع درآمد خوبیه ، اگه صبر داشته باشی و البته آشنایی کامل با بورس

  ۲
 28. سعید گفت:

  با سلاموخسته نباشیدبه تیم کارگزاری آگاه
  اگر به اطلاعات کافی و آموزش مناسب وارد شویم مشکلی پیش نخواهد آمد.تیم کارگزاری آگاه در ارایه اطلاعات وآموزش عملکرد خیلی خوبی داشتند.
  خدا قوت

  ۲
 29. بهار گفت:

  عالی ممنون از شما

  ۲
 30. حسین گفت:

  بله دقیقا منم هرچی اطلاعاتم رفت بالا برام بهتر شد و اینکه ویدیوهای آموزشی باشگاه خیلی بهم کمک کرد و به عنوان استاد راهنما ازشون استفاده میکنم

  ۲
 31. محسن گفت:

  آموزنده بود، متشکر

  ۲
 32. حسین علی احمدی گفت:

  ممنون ازاطلاعات خوبتون

  ۱
 33. محمدرضا گفت:

  دقیقا

  ۱
 34. zmir گفت:

  به نظر من اگه همین سایت همفکران رو پیگیری کنید و مطالبش رو با دقت بخونید مخصوصا بخش "نگاه سبدگردانان به بازار" خیلی مفیده و با دید بهتری میتونید در بازار فعالیت کنید

  ۴
 35. فاطی گفت:

  تضمین فقط دانش این بازار و اعتماد و ریسک پذیریه در غیر اینصورت کسی که نه دانش داره نه اعتماد و نه ریسک پذیری اشتباه اومده اینجا

  ۴
 36. مصطفی گفت:

  استفاده کردم مرسی از شما

  ۱
 37. احسان ابویی گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون.مسلما هر که به دنبال سود هست باید ریسکش رو بپذیره که البته با افزایش مهارت میتوان این ریسک رو پایین اورد.

  ۲
 38. حسین گفت:

  تضمینی و جود نداره باید زرنگ باشی و دانش بالا داشته باشی

  ۱
 39. هادی کوشا گفت:

  مطلب آموزنده ای بود. برخی به بورس به شکل بنگاه پول چاپ کنی نگاه می کنند و با اولین ضرر ،عطاش رو به لقایش می بخشند.

  ۲
 40. محسن گفت:

  gooooooooooooooooooood

  ۱
 41. FaLCoN93!i گفت:

  کاملاً منطقی و به دور از هرگونه مبالغه و فرا فکنی

  ۲
 42. احمد گفت:

  شنیدم ک میگن بورس در دراز مدت هیچ ریسکی نداره فک کنم همبنجورم باشه حداقل از بانک ک خیلی بهتره

  ۱
 43. رضا فتاحی گفت:

  مطالب مختصر اما مفید ..ممنونم

  ۱
 44. علی جعفری گفت:

  برای موفقیت در بورس باید زمان و انرژی زیادی بزارین..حتما حتما باید آموزش های لازم رو ببینید..و به این موضوع کاملا توجه داشته باشین بازار سرمایه یک شبه شمارو میلیاردر نمیکنه!

  ۲
 45. فرهاد بورسی گفت:

  اگر تحلیل مناسب در بورس رو داشته باشید، ریسکش بسیار پایین میاد

  ۲
 46. احمد رزاقی گفت:

  به نظر من بهترین راه برای سود کردن در بورس این هست که اول از همه شاخص رو دنبال کنیم و در مقاطع زمانی مناسب وارد بشیم و زمانی که اوضا شاخص بد بود بزنیم بیرون و منتظر زمان مناسب برای ورود دوباره باشیم

  ۱
 47. محمد گفت:

  به نظر من برای موفقیت در بورس ابتدا باید آموزش لازم سپری شه و البته با پولی که اضافه بر نیازمون هست سرمایه گذاری کنیم

  ۱
 48. imanm گفت:

  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون

  ۱
 49. محمدحسین گفت:

  عااالی

  ۱
 50. علی گفت:

  با توجه به نکات بالا میشه سودی خوبی کرد

  ۱
 51. احمد گفت:

  بسیار ممنون. استفاده کردیم

  ۱
 52. emiwr گفت:

  بسیار عالی

  ۱
 53. محسن گفت:

  هر کاری آموزش خودشو داره، بورس هم استثنا نیست.

  ۲
 54. amin گفت:

  با اموزش صحیح می توان هرکار پرریسک را به فرصت تبدیل کرد که دیگران از انجامش ناتوانند.بورس ازین قاعده مستثنی نمیباشد.پس تا می توان روی اموزش خودتان سرمایه
  گزاری کنید

  ۲
 55. امیر محمد گفت:

  مفید و کاربردی بود اللخصوص واسه من که تازه وارد بازار بورس شدم

  ۱
 56. فرهادمحمدعلیزاده گفت:

  باسرمایه گذاری بلند مدت می تونیم از سرمایه خودمون محافظت کنیم

  ۱
 57. هومن گفت:

  واقعا بورس یک بازار سرمایه گذاری جذاب و پر سودی هست، که مهم تر از همه موجب رشد تولید و سرمایه ملی میشه،، در بورس همه سود میکنن و پولش برکت خواهد داشت.

  ۱
 58. رامین گفت:

  واقعا بورس عالیه....ما فقط برای پول های کنار گذاشته...!!

  ۲
 59. مهدی گفت:

  خیلی هم عالی

  ۲
 60. سعید گفت:

  عالی بود..

  ۱
 61. حسین گفت:

  کارگزاری آگاه عشقه عشق

  ۱
 62. mo گفت:

  با سرمایه کم شروع کردن مهم ترینشونه

  ۰
 63. محمد گفت:

  با دید بلند مدت ، بورس میتونه خیلی جذاب باشه

  ۰
 64. حمید صالحی تهرانی گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعات ارزشمند شما

  ۱
 65. N.L گفت:

  بسیار کاربردی و مفید بود . متشکرم.

  ۰
 66. صبا اسدی گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون

  ۰
 67. اسماعیلی گفت:

  با تشکر از مطالب ارزنده تون

  ۰
 68. مهرداد گفت:

  با سلام در صورتی که به اندازه کافی در مورد بازار بورس کسب علم و دانش کنید و با برنامه و مشورت از اساتید جلو برید بسیار کار سودمند و مهیجی خواهد بود در آینده ای نه چندان دور بورس تمام دنیا را فرا خواهد گرفت.

  ۱
 69. حسین گفت:

  به هر حال هر بازار جذابی با یه خورده ریسک هم همراه هست.

  ۱
 70. وحید گفت:

  خیلی عالی

  ۱
 71. معین گفت:

  با سلام
  یکی از اصلی ترین نکات در این زمینه آموزش و داشتن علم کافی هستش
  در اینکه بازار بورس جذابیت زیادی داره حرفی نیست ولی داشتن علم کافی لازمه ورود به این بازار هستش تا خدایی نکرده باعث از بین رفن سرمایه نشه
  ورود به بازار سرمایه کمک میکنه پول های راکد و سرمایه های اندک مردم به چرخه تولید و اقتصاد وارد بشه

  ۱
 72. سلینا گفت:

  سلام موافقم بسیار مطالب اموزنده و عالی🙏

  ۰
 73. Mahsa20 گفت:

  تشکر از اطلاعات مفیدتون.کلاس رایگان کارگذاری آگاه شرکت کردم و خیلی مطالب مفید با جو کلاسی خوب برگزار شد.اگر مثل من تازه کار هستین از سرمایه کمتر شروع کنین و بعد اضافه کنین.

  ۱
 74. مرضیه گفت:

  سلام خدمت همه
  مفید و اموزنده بود
  ممنونم

  ۰
 75. حسین سلگی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید بسیار مفید بود بنده خودم چند ماه پیش دقیقا گرفتار این مشکل شدم و تمام پرتفوی من سهم های بازار پایه بود و ضرر زیادی کردم البته آگه حد ضرر و حد سود در نظر میگرفتم به این مشکل دچار نمیشدم با تشکر

  ۰
 76. علی گفت:

  مفید و مختصر

  ۱
 77. امراله گفت:

  مطالب شما بسیار مفید است

  ۰
 78. احمد گفت:

  ممنون
  بعضی مطالبتون واقعا مفیدن

  ۰
 79. زهرا گفت:

  مطالب کوتاه و مفید بود
  سپاس از زحماتتون

  ۰
 80. نصرت گفت:

  سلام ، عالی

  ۰
 81. احمد گفت:

  ممنون از توضیحات مفیدتون

  ۰
 82. مهدی گفت:

  با اموزش صحیح می توان هرکار پرریسک را به فرصت تبدیل کرد .بورس هم ازین قاعده مستثنی نیست.پس هر چه آموزش بیشتر موفقیت بیشتر

  ۰
 83. علی گفت:

  عالی ممنون از اطلاعات خوبتون.

  ۱
 84. امیرحسین گفت:

  این مطلب خیلی خوب بود .‌
  اصولا ریسک و درصد سود مورد انتظار رابطه عکس دارند . ولی میتوان با تشکیل سبد سرمایه و مدیریت اصولی دارایی به حداکثر سود با ریسک منطقی رسید .

  ۰
 85. Parisa گفت:

  دانش تجربه و صبر و صبر و صبر

  ۰
 86. آرزو گفت:

  ممنون از مطالب بسیار مفیدتون

  ۱
 87. دانیال گفت:

  مرسی از زحمات کارگزاری آگاه

  ۰
 88. جوادیان گفت:

  ممنون

  ۰
 89. جاوید شیرکانی گفت:

  سرمایه گذاری در بورس یا هر کار دیگری باید همواره با آموزش باشد و با این کار می توانیم در بازار های منفی هم سود خوبی ببریم

  ۰
 90. محمد گفت:

  فقط صبر و حوصله

  ۰
 91. فاطمه ذاکری گفت:

  سلام.ممنون از مطالب مفیدتون،کار در بازارسرمایه نیاز به آگاهی و مطالعه و کمک گرفتن از افراد باتجربه و صبر و حوصله و دوری از شتابزدگی است

  ۰
 92. امیرحسین گفت:

  اگر در بورس سعی کنید به دور از هیجانات بازار کار کنید قطعا سود بهتری از کنار گذاشتن پولتون توی بانک بدست میارید.
  بماند ک با آموزش های کم و کوتاه مدت هم میتوانید سهام های کم ریسک رو شناسایی کنید.

  ۰
 93. داود گفت:

  بسیار عالی

  ۰
 94. جلال گفت:

  اکسیر بورس صبر است

  ۰
 95. amolcivil گفت:

  چیزی که من در این مدت فهمیدم اینه که نباید به تحلیل هیچ کسی اطمینان کامل داشت حتی افراد خبره و کارکشته در این بازار هم اشتباهات وحشتناک کردند که نمونه ش فراوونه... این بازار هم همانند سایر بازارها سود و ضرر داره باید نقطه ورود و خروج مناسب هر سهم رو پیدا کنی...

  ۰
 96. سید رسول گفت:

  با سلام و سپاس از تیم آگاه.
  کاملا درست است ابتدا باید آموزش و آگاهی کسب نمود.

  ۰
 97. Mahsa76 گفت:

  بنظر من قبل هر گونه معاملاتی باید آموزش های لازم ب افراد داده بشه

  ۰
 98. رحمان گفت:

  ممنون بابت تلاش گروه باشگاه و بلاگ آگاه

  ۰
 99. رحمان گفت:

  اطلاعات مفید و خوبی بود.

  ۰
 100. ساره گفت:

  با سلام بسیار مفید و پرکاربرد بود

  ۰
 101. سلیمان گفت:

  عالی بود

  ۰
 102. رضا گفت:

  من با کارگذاری های مختلفی کار کردم. ولی اگاه با اختلاف از همه بهتره. خسته نباشید میگم خدمت تمام پرسنل اگاه.

  ۰
 103. محسن گفت:

  ممنون از تلاشتون

  ۰
 104. mohsen گفت:

  سلام ممنون از آموزشتون
  میشه یه آموزش هم بزارید که چطوریه سهم خوب بخریم مراحلش بگید یا اینکه روش هارو بگید که مابریم دنبال اون روشها

  ۰
 105. حامد داوردوست گفت:

  همیشه صبر جواب میده

  ۰
 106. سعید گفت:

  با تشکر از تلاش و زحمات شما
  متاسفانه بدلیل ضعیف بودن اطلاع رسانی در سطح جامعه، عموم مردم آگاهی و اطلاعات چندانی از بورس ندارد.
  آید است با چنین برنامه‌هایی اطلاع عموم از بورس افزایش یابد و باعث رونق بیشتر بورس اقتصاد مملکت گردد.

  ۰
 107. روح اله قاسمی گفت:

  با سلام حضور دست اندر کاران کارگزاری آگاه

  محکومان به موفقیت سر مایه گذاران بلند مدت بورس هستند.

  از مطلب آموزنده شما سپاسگزارم .

  ۰
 108. reza گفت:

  امن و پولساز

  ۰
 109. آزاده گفت:

  مرسی از مطالب مختصر و مفیدتون
  بنظر من هم سرمایه گذاری در بورس باید با پول مازاد انجام بشه و از گذاشتن تو بانک و راکد نگه داشتن پول خیلی بهتره بشرطی که با آموزش کافی اقدام به سرمایه گذاری بشه

  ۰
 110. mohsen گفت:

  با سلام وقت بخیر
  تضمینی نیست چون بر میگرده به علاقه شخص مورد نظر
  هر کاری سختی و شیرینی کار خودش و داره
  ولی سرمایه گذاری تو بازار بورس حسن خوبی که داره اول اینکه کمک به اقتصاد خودمون میشه و بعد با آموزش های لازم که میبینیم یه سرمایه عالی میشه برای نسل خودمون و آینده چون تازه رشد بورس شروع شده و روز به روز داره بهتر میشه و فراگیر تر
  ممنونم از شما و همکاران محترم

  ۰
 111. فاطمه گفت:

  مطالب مختصر ومفید بودتشکر

  ۰
 112. سهیلا گفت:

  با سلام ممنون از توضیحاتتون به نظرم اول ورود به بورس احتیاج به درک کردن سود و ضرر توسط خودمان باشیم با اعتماد بیشتری ورود میکنیم و ان مقدار سرمایه که نیاز مبرم نداریم.

  ۰
 113. باران گفت:

  بورس جای خیلی خوبی سرمایه گذاریه ولی با علم و صبر

  ۲
 114. محمد سلیمانی گفت:

  خیلی عالی

  ۰
 115. Jaber گفت:

  دست اندر کاران محترم کارگذاری آگاه ممنون از مطالب مفید و عالیتان ، تنوع مطالب و مورد نیاز بودن آنها نشان از آگاهی شما عزیزان از نیاز روز افزون سرمایه گذاران به اطلاعات این عرصه دارد ، سپاس از شما انشاالله همه دوستان با آگاهی و چشم باز وارد همه معاملات زندگی بشن

  ۱
 116. aida گفت:

  عالی بود.با تشکر

  ۰
 117. Behanem گفت:

  تضمین بالاتر از این که سرمایه ات از بین نرود. ارزش ریال هر روز کمتر می شود ولی ارزش بازار در میان مدت افزایش می یابد و با تورم اوج می گیرد.

  ۱
 118. حمید گفت:

  سلام
  ممنون از توضیحات مفیدتون
  استفاده کردم.
  تشکراز آگاه

  ۰
 119. مصطفی گفت:

  در بازارهای ایران هیچ تضمینی در هیچ صنف و صنعتی نیست. ریسک سرمایه گذاری در همه بازارهای ایران بسیار بالاست اما با اینهمه بورس بهتر از اون یکی بازارهاست برای سرمایه گذاری.

  ۱
 120. زهرا ایمانی گفت:

  سلام با تشکر از اطلاعات مفیدی که در اختیار سرمایه گذاران می‌گذارید.کارگزاری آگاه همیشه آگاهی خوبی در مورد همه چیز میدهد و همه را آگاه میکند. ممنون

  ۰
 121. مسعود گفت:

  بازار بورس نسبت به بازارهای دیگر ریسک کمتری دارد.

  ۰
 122. نیکتا گفت:

  بسیار مفید بود ممنون

  ۰
 123. دانیال میرشکاری گفت:

  مفیدبود

  ۰
 124. حسین جبله گفت:

  ممنون خیلی مطالب خوب بود

  ۰
 125. محمد حسین پيری گفت:

  هر روز باید یاد گرفت و مطالعه کرد و هیچ وقت نمیشه گفت همه چیز رو میدونیم

  ۰
 126. صدقی گفت:

  سلام
  من از ۲۰ سال قبل سهام شرکت لاستیک البرز ( کیان تایر سابق) را داشتم
  حالا از میزان تعداد سهامم پس از این مدت و سود های ان خبر ندارم حالا هم این شرکت از بورس خارج شده است.من چگونه میتوانم سهام خود را به فروش ویا نقد کنم
  با تشکر

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت پیگیری در مورد فروش سهام شرکت لاستیک البرز می بایست با امور سهام داری شرکت لاستیک البرز تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 127. حمیدرضا دبیرزاده گفت:

  سلام. اگر کارگزاری سهام هایی که آینده خوبی دارند رو به مشتریان معرفی بکنه خیلی خوبه. این باعث میشه معاملات بهتری صورت بگیره درصدی از سود معاملات هم عاید خود کارگزاری بشه. ممنون

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   تحلیل سهم و ارائه پیشنهاد برای خرید و یا فروش سهام در حیطه وظایف مستقیم کارگزاری آگاه نمی باشد.با عضویت در سایت همفکران می توانید از خدمات مشاوره ای همفکران بهره مند شوید.
   سیگنال‌های همفکران در قالب دو مطلب ارائه می گردد: "سبد پیشنهادی همفکران" و "سیگنال های معاملاتی همفکران"
   برای اطلاعات بیشتر درساعات اداری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۷ تماس حاصل فرمایید.

   ۰
 128. حسن حسامی گفت:

  من تصورم از بورس اینکه ادم بایستی قبل از ورود به بورس سرمایه اضافی داشته باشه با اطلاعات زیاد از این مورد

  ۰
 129. ziba گفت:

  با تشکر از اطلاعات مفیدتون

  ۰
 130. نیلوفر گفت:

  بسیار عالی

  ۰
 131. شیدا احمدی گفت:

  اون مقدار پولی را که در حال حاضر نیاز نداری میشه تو بورس سرمایه گذاری کرد . مفید بود

  ۱
 132. مصطفی کرامتی مقدم گفت:

  خیلی تاثیر گذاربود تشکر

  ۰
 133. سید حمزه علی موسوی ده موردی گفت:

  ممنون از اطلاعات بسیار مفید و تشکر از تیم آگاه

  ۰
 134. سید حمزه علی موسوی ده موردی گفت:

  با سلام
  ممنون از اطلاعات بسیار مفید و تشکر از تیم آگاه
  خواهشمند بیشتر از این مطالب به اشتراک بگذارید

  ۰
 135. محمد از فسا گفت:

  نکات قابل توجهی هست مخصوصا برای امثال بنده ک در قدم های ابتدایی بورس هستیم

  ۰
 136. محمد صحت زاده گفت:

  سلام
  واقعا تمام این اصل ها عالی هستن.
  من تازه وارد هستم ۱۰ ماهی میشه وارد بورس شدم
  حدودا ۱۰ میلیونی سود کردم.
  سعی کردم اصل هارو رعایت کنم.
  ممنون از مطالب خوبتون

  ۰
 137. mahsa گفت:

  به نظرمن سرمایه گذاری دربورس باید ازنوع بلند مدت باشه...

  ۱
 138. امیر گفت:

  سلام دوستان،به نظر من اگه کسی رو برای سرمایه گذاری در بورس دعوت کردید اول ب آموزش دعوت کنید بعد سرمایه گذاری

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: