۵ چالش من با بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه

 • ۸ اسفند ۱۳۹۵
 • آگاه
 • ۸۰ نظر
 • ۶۱۴۴ مشاهده
بسته های اعتباری آگاه

***[این مطلب توسط مشتری محترم جناب آقای مهدی اسدی نوشته و ارسال شده است.]

همیشه به عنوان یک شهروند عادی که مصرف‌کننده محصولات و سرویس‌ها و خدمات متنوع است، یک سوال برایم مطرح بود که آیا بآشگاه مشتریان شرکت‌ها و فروشگاه‌هایی که از محصولات و خدمات آنها استفاده می‌کنم می‌تواند سرویس‌های ارائه شده را بهبود دهد یا خیر؟ طبق تجارب قبلی که داشتم همیشه به دیده شک و تردید به اینگونه خدمات جانبی نگاه می‌کردم و به همین دلیل هم در بآشگاه مشتریان هیچ‌یک از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها عضو نمی‌شدم.

بعد از اینکه سروکارم به بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری در بورس افتاد، باز هم با بآشگاه مشتریان کارگزاری‌های رده بالا مواجه شدم و ناخودآگاه آنها را نادیده می‌گرفتم. اما یک روز تبلیغی در تلگرام توجه مرا به خود جلب کرد؛ در تبلیغ ذکرشده بود که می‌توانیم روی کارمزد معاملات سهام تخفیف بگیریم و حتی این تخفیف بصورت نقدی پرداخت می‌شود! پس از کلیک روی لینک جهت کسب اطلاعات بیشتر در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه توضیحات کامل‌تر را مطالعه کردم و عضو شدم؛ از آن پس تنها در بآشگاه مشتریان مربوط به کارگزاری اگاه فعالیت دارم و آن‌هم صرفاً به این دلیل که تخفیف کارمزد معاملاتی را بصورت نقدی به حساب من در بآشگاه اضافه می‌کرد. الان می‌توانم به راحتی موجودی حسابم را برداشت کرده و به دلخواه خودم آنرا هزینه کنم.

خوشحالم در ابتدای راه‌اندازی بآشگاه مشتریان آگاه عضو این بآشگاه شدم و توانستم امتیازم را رفته رفته افزایش دهم. تجربه من با بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه نشان داد که اگر یک بآشگاه درست طراحی شود جدا از ایجاد منافع برای طرفین می‌تواند کمک شایانی به بهبود ارائه خدمات کند.

داستان از کجا شروع شد؟

در اواسط سال ۹۴ مسئولین کارگزاری آگاه اقدام به ارائه بآشگاه مشتریان نموده‌اند. یکی از خدمات قابل ارائه در بآشگاه بسته اعتباری است و کارگزاری آگاه در معرفی اولیه بسته‌های اعتباری دسترسی همه مشتریان را بدون واسطه به بسته‌های اعتباری مهیا کرد و امکان استفاده از آن را در هر زمانی (نه صرفاً در بازارهای بد و کم حجم) باز گذاشت. این بسته‌ها در ابتدا برای بازه‌های ۳ ماهه، ۶ ماهه و یکساله و با مبالغ ۵ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان ارائه می‌شد که بعدا تغییراتی در آنها ایجاد گردید.

براساس محاسبات من نرخ موثر این بسته بین ۲۰ تا ۲۲ درصدی بود و لازم بود برای خرید کمترین بسته (۵ میلیون تومانی و ۳ ماهه) نزدیک به ۲۶۰ هزار تومان وجه نقد پرداخت شود. من با چالش‌هایی مواجه شدم، که مهم‌ترین آنها بازار همواره در حال تغییر و کمبود سرمایه بود که باعث می‌شد آن حس سابق عدم اعتماد و بی‌علاقگی به بآشگاه مشتریان سایر شرکت‌ها در من ایجاد شود اما دیدم که تغییراتی در حال وقوع است که در ادامه توضیح می‌دهم.

چالش اول من: دسترسی به کمترین بسته اعتباری، ماه‌ها طول می کشید!

هنوز مدت زمان کمی از ارائه بسته‌های اعتباری نگذشته بود که متوجه شدم رساندن موجودی حساب بآشگاه به سطحی که بتوان کوچک‌ترین بسته اعتباری را خریداری کرد، کار آسانی نیست و اتفاقاً اعتراض‌هایی را نیز در کامنت‌های دیگر مشتریان در بخش بلاگ بآشگاه می‌دیدم. همه می‌گفتند بسته‌ها به نحوی طراحی شده که کسی نتواند از آن استفاده کند. با نگاه اجمالی و محاسباتی می‌شد دلیل این اعتراض را فهمید.
اگر شما در سطح ۵ بآشگاه بودید (حدود ۱۵ درصد تخفیف می‌گرفتید) باید ۴۴۰ میلیون تومان معامله می‌کردید تا قادر باشید یک بسته ۵ میلیون تومانی برای ۳ ماه بگیرید و رسیدن به این سطح از ریال برای خرید بسته اعتباری برای خیلی از مشتریان ماه‌ها طول می‌کشید.
اما مسئولین بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه خیلی زود به این نیاز پاسخ دادند و میزان اعتبار کمترین بسته را از ۵ میلیون تومان به ۲ میلیون تومان کاهش دادند، در این حالت با ۱۷۵ میلیون تومان گردش حساب، موجودی نقدی بآشگاه به بیش از ۱۰۵,۰۰۰ تومان می‌رسد و امکان خرید بسته اعتباری فراهم می‌شود.

چالش دوم: وقتی سرمایه ما نزد کارگزاری راکد است ارزشی ندارد و از طرفی برای خرید اعتبار از کارگزاری باید ریال موجودی بآشگاه را هزینه کرد.

خیلی از مشتریان از جمله خود من معترض این موضوع بودیم که به پول نزد کارگزاری امتیازی تعلق نمی‌گیرد؛ اما وقتی می‌خواستیم کارگزاری در قالب بسته اعتباری، پولی جهت معامله بدهد، باید از ریال بآشگاه هزینه آن پرداخت می‌شد. من تصمیم گرفتم برای حل این مشکل با مسئولی رده‌بالاتر در کارگزاری آگاه صحبت کنم. خوشبتانه توانستم به آقای قربانی، مدیر مارکتینگ آگاه دسترسی پیدا کنم و این موضوع را در میان بگذارم.
ایشان استقبال کرد و گفت باید روی این موضوع کار کنیم و ببینیم مشکلی از نظر سازمان بورس وجود دارد یا نه. بعد از مدتی اطلاع یافتم که راه حلی برای این معضل یافت شده و نام آن “وام قرض‌الحسنه” گذاشته شده است. توضیحات وام قرض‌الحسنه را که در بلاگ بآشگاه خواندم، به آن علاقه‌مند شدم، به خصوص اینکه منافعی که تعریف کردند نوعی دیگر از اعتبار بود که خودم و سایر مشتریان به شدت به آن نیاز داشتند.

چالش سوم: چرا باید پول اعتبار سه ماهه پرداخت شود، در حالیکه بعضی اوقات از اعتبار استفاده نمی‌گردد؟

من از سرویس‌های کارگزاری آگاه راضی‌ام (اما قانع نیستم) برای همین به چند تن از دوستان که در بازار فعال بودند کارگزاری آگاه را معرفی کردم تا اول بتوانند از خدمات کارگزاری استفاده کنند، دوم اینکه خود نیز دارای زیرمجموعه‌های بیشتری شوم و ژنولوژی خود را گسترش دهم.
یکی از دوستانم گفت خدمات آگاه را بررسی کرده و بد نیست اما چون شخصا وابستگی زیادی به اعتبار دارد، نمی‌تواند با کارگزاری آگاه کار کند. برایش درباره خدمات بسته اعتباری کارگزاری آگاه گفتم ولی قانع نشد و دلیلش هم این بود که می‌گفت من نمی خواهم همیشه اعتبار استفاده کنم چون استراتژی من به گونه‌ای است که اعتبار را برای مدت کوتاهی نیاز دارم و بیشتر اوقات اعتبار ۱۰ روزه برای من کافیست.
اما بسته اعتباری آگاه سه‌ماهه است و باید پول اعتبار سه‌ماهه را بپردازم در حالی که بیشتر مواقع، این اعتبار بلااستفاده در حساب معاملاتی من می‌ماند و پول پرداختی بابت اعتبار سوخت می‌شود. من پیشنهاد کردم با این مبلغ اوراق مشارکت خریداری کند تا حداقل ضرر نکند، او نیز پیشنهادم را تایید کرد و گفت درست است ضرر نمی‌کنم اما دیگه نمی‌توانم اعتبار بگیرم چون ریال بآشگاه را برای بسته اعتباری ۳ ماهه هزینه کردم.
البته طولی نکشید آگاه با معرفی قابلیتی جدید به نام “برگشت اعتبار” برای این مشکل هم راه حل پیدا کرد.
پس از معرفی قابلیت “برگشت اعتبار” شما بر فرض بسته اعتباری ۳ ماهه می‌خرید اما آخر هفته میزان استفاده شما را حساب می‌کند و در صورت عدم استفاده یا کمتر استفاده‌کردن به تناسب عدم استفاده از اعتبار، وجه اضافی دریافتی در آن هفته را به حساب ریال بآشگاه شما بر می‌گرداند. به عبارت دیگر چنانچه شما اعتبار بگیرید اما استفاده نکرده باشید کل ریال شما به موجودی بآشگاه برگردانده می‌شود.

چالش چهارم: بازهم برای دوستانی که سرمایه‌های کم دارند به دلیل کمبود موجودی بآشگاه، امکان استفاده از این اعتبار با سرعت فراهم نمی‌شود.

خیلی از دوستانی که من به بآشگاه معرفی کردم، دارای سرمایه کمی هستند. طبیعتاً گردش زیادی نیز ندارند لذا نمی‌توانند به سرعت ریال بآشگاه مشتریان را افزایش داده و اعتبار بخرند. برای همین مدتی طول می‌کشد تا بتوانند اولین بسته اعتباری را از بآشگاه و کارگزاری آگاه دریافت کنند.
بآشگاه برای این دسته از افراد اعتبار یک ماه در نظر گرفته که البته سقف ۲۰ میلیون تومانی دارد این باعث می‌شود با ۳۷۰۰۰ تومان به راحتی بتوان اولین بسته اعتباری بآشگاه را خریداری کرد. کافی است با هدیه اولیه بآشگاه یا معرفی یک دوست که به زیرمجموعه فعال تبدیل می‌شود و یا شرکت در مسابقات و برنده شدن جایزه نقدی، یا حتی انجام ۳۵ میلیون تومان معامله (البته اگر از سطح تخفیف معرف خودتان بهره‌مند باشید) این کار را انجام بدهید. لذا بسته‌های اعتباری یک ماهه به نحوی طراحی شده که شما می‌توانید در مدت کوتاهی از کارگزاری آگاه اعتبار بگیرید.

چالش پنجم: انتقال اعتبار به دیگران

این شاید مشکل خیلی از دوستان نباشد و بیشتر مربوط به کسانی است که گروهی کار می‌کنند یا با  چند کد فعال هستند. این افراد خیلی وقت‌ها نیاز دارند تا به هم اعتبار قرض بدهند؛ به طور مثال در مقطعی دوست من احتیاج به اعتبار داشت و از من درخواست کرد که از اعتبار من استفاده کند و بعد هر زمان که خواستم از اعتبار او استفاده کنم.
من هم در آن زمان نیاز به اعتبار نداشتم و قبول کردم که مبلغی را به او قرض دهم ولی با اینکار مجبور شد با کد و حساب معاملاتی من خرید نماید که بعدا در حساب‌کردن به مشکل خوردیم (چون خود من هم از آن سهم داشتم) بعد که با دوستانم در کارگزاری صحبت کردم گفته شد که می‌توانند امکان انتقال اعتبار بین کدها را فراهم کنند (چون سرویس‌های نرم افزاری‌شان انعطاف‌پذیر است امکان اعمال این تغییرات را دارند)  شاید برخی از افراد برای استفاده از این قابلیت تمایلی نداشته باشند، اما زیاد پیش می‌آید حرفه‌ای‌های بازار، به هم اعتبار قرض بدهند. در هرحال باعث خوشحالی است که سرویس انتقال اعتبار نیز به بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه اضافه شد.
راستش را بخواهید بعد از اعمال این همه تغییرات در بآشگاه کارگزاری آگاه، به شخصه به بآشگاه اعتقاد پیدا کردم و جهت تشکر با مسئولان بآشگاه تماس گرفته و با پیشنهاد آنها این مطلب را تهیه کردم تا در بلاگ بآشگاه مشتریان قرار بگیرد.
آنها به دنبال گرفتن نقطه نظرات متفاوت و پیشنهادات و انتقادات هستند تا بتوانند سرویس‌هایی که واقعا کاربردی است را ارائه دهند، چون در نهایت آنها از ارائه سرویس بهتر به ما مشتریان، درآمد بیشتری کسب می کنند. دلم نیامد مطلب را تمام کنم و این موضوع را نگویم، یک روز از بچه‌های کارگزاری آگاه پرسیدم چطور در این ۲ -۳ سال این قدر تغییر کردید گفتند شعار ما در مجموعه خودمان این است:

“اینقدر سطح توقع مشتری را ببر بالا که رقبا نتوانند رقابت کنند.”

*** این مطلب توسط یکی از مشتریان نکته‌سنج کارگزاری آگاه تهیه و ارسال شده و توسط تیم پشتیبانی بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه از لحاظ دستوری و لغوی ویرایش گردیده است. از آقای مهدی اسدی بابت تهیه و ارسال این مطلب متشکریم. در صورتی که شما نیز تمایل دارید تجربه‌تان از خدمات کارگزاری آگاه را با ما و سایر خوانندگان بلاگ بآشگاه در میان بگذارید، مطلب خود را در یک فایل word و با عنوان “تجربه من از آگاه” به ایمیل info@bashgah.com ارسال کنید. (کارگزاری آگاه در انتشار یا عدم انتشار مطلب شما مختار است و این حق را دارد که مطلب ارسالی را از لحاظ جمله‌بندی و غلط املایی ویرایش کند.)

آیا از کارگزار خود تخفیف نقدی کارمزد، وام قرض‌الحسنه و یا اعتبار دریافت می‌کنید؟

کارگزاری آگاه به تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ذیل را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.

80 پاسخ به “۵ چالش من با بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه”

 1. ali.sayah1374@gmail.com گفت:

  به نظر نظر من کارگزاری آگاه واقعا از این لحاظ برتری داره

  ۲
 2. agah03193 گفت:

  مطلب جالبی است و نکات خوبی دارد

  انتظار است اخذ مبالغ سبک تر با باز پرداخت کمتر در وام قرض الحسنه را اجرایی و منعطف تر کنید
  و همچنین تخفیف برای اخذ اعتیار را مجدد برقرار کنید

  سپاس

  ۲
 3. MOH00204 گفت:

  سلام
  تقسیمات اعتبار بیشتر باشد متنوع تر می شود

  ۱
 4. ali.sayan1374@gmail.com گفت:

  عالی بود

  ۰
 5. agah64484 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  چالشهای عالی بود و کامل توضیح داده شده
  با تشکر از شما

  ۱
 6. agah146 گفت:

  به نسبت بقیه کارگزاری اگه بخواهیک نمره بدیم ۱۵

  ۱
 7. agah2163 گفت:

  جناب آقای اسدی،مطلب ارسالی واقعا کامل وآموزنده بود،موفق ومویدباشید
  ازدست اندرکاران باشگاه نیزکمال قدردانی رادارم

  ۱
 8. agah81169 گفت:

  مطلب جالبی است و نکات خوبی دارد

  ۱
 9. 09473 گفت:

  نکات خوبی بود ممنون از این دوست عزیز،اما اگه یه نفر پیدا بشه ۱۰ چالش رو هم مطرح کنه چیزی از ارزشهایی آگاه کم نمیشه باید قبول کرد آگاه در زمینه ی باشگاه بی رقیبه

  ۱
 10. Amir04550 گفت:

  سلام
  به نظر بنده هم این چالش ها، امتیازات برتری برای کارگزاری هست.
  سپاس

  ۰
 11. feizi04189 گفت:

  سلام... سیستم قبلی جواب دادن مسابقات خیلی بهتر بود..اگر از اعضای باشگاه نظرخواهی کنید خودتون متوجه میشید..ممنون

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   کاربر گرامی تغییرات جدید شاید برای استفاده در یک هفته نخست کمی غریب و ناآشنا باشد؛ اما در طراحی جدید مسابقه امکاناتی برای راحتی کار شما عزیزان در نظر گرفته شده است. انشااله ویدئویی برای شما در سایت قرار می‌دهیم که این امکانات را معرفی کند.
   شایان ذکر است، در ورژن جدید با ثبت پاسخ به سوال، گزینه پاسخ به سوال به مشاهده سوال تبدیل شده و آیکن کنار سوال نیز تغییر می کند.

   ۰
 12. adim01914 گفت:

  سلام دوستان...خواهشن. همون سیستم قبلی مسابقات رو بزارین

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی در طراحی جدید مسابقه امکاناتی چون به اشتراک گذاری سوال، انتشار پاسخ تشریحی در زیر سوال، استفاده از تگ برای دسترسی به سوالات مشابه و… برای راحتی کار شما عزیزان در نظر گرفته شده است و انشااله ویدئویی برای شما در سایت قرار می‌دهیم که این امکانات را معرفی کند.
   همچنین در ورژن جدید با ثبت پاسخ به سوال، گزینه پاسخ به سوال به مشاهده سوال تبدیل شده و آیکن کنار سوال نیز تغییر می کند.

   ۰
 13. Sh00097 گفت:

  سلام..سیستم قبلی مسابقات روانتر و بهتر بود همون دوباره قرار بدین بهتره.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   ممنون از اینکه با نظرات و پیشنهاداتتان همراه ما هستید. تغییرات جدید شاید برای استفاده در یک هفته نخست کمی غریب و ناآشنا باشد؛ اما در طراحی جدید مسابقه امکاناتی برای راحتی کار شما عزیزان در نظر گرفته شده است. انشااله ویدئویی برای شما در سایت قرار می‌دهیم که این امکانات را معرفی کند.

   ۰
 14. Fariborz05854 گفت:

  سلام..واقعا سایت عالی و آموزنده میباشد..ولی سیستم قبلی مسابقات بهتر بود. با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   تغییرات جدید شاید برای استفاده در یک هفته نخست کمی غریب و ناآشنا باشد؛ اما در طراحی جدید مسابقه امکاناتی برای راحتی کار شما عزیزان در نظر گرفته شده است. انشااله ویدئویی برای شما در سایت قرار می‌دهیم که این امکانات را معرفی کند.

   ۰
   • taheri10381 گفت:

    با سلام
    موضوع پیچیده بودن یا نبودن زیاد مهم نیست...اینکه برای مشاهده سوال یا پاسخ دادن هر سوال یک صفحه جدید باز میشود و طبیعتا هر صفحه هم با این سرعت اینترنت لاک پشتی کلی زمان میبرد و هر صفحه هم خودش در پایین آوردن بیشترسرعت اینترنت دخیل است...و تازه بعد از چند بار کلیک کردن میبینی که بالای صفحه ۲۰ تا صفحه باز داری که حالا باید یکی یکی ببندی واقعا چالش بزرگی است که شاید نیم ساعت وقت اضافی برای هر کاربر در پاسخ به سوالات یک روز را تلف میکند ( البته شاید این صفحه باز شدن های اضافی مزیتی برای سایت دارد مثلا رنکینگ سایت را بالا ببرد تا در جستجوهای اینترنتی در پله های بالاتر قرار گیرد؟)ولی در کل داد همه را درآورده است

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام جناب طاهری
     در خصوص این موضوع، تمهیداتی اندیشیده شده و بزودی بر طرف می گردد.

     با تشکر از همراهیتان 🙂

     ۰
     • taheri10381 گفت:

      باسلام و تشکر از پیکیری شما
      امروز بطور کامل برطرف گردید و دیگر صفحات اضافه باز نمیشود..و سرعت هم بسیار بالاتر است
      باز هم ممنون از آگاه

      ۰
 15. shakouri گفت:

  سلام . امروز سایتتون مشکل داره.. سوالات باز نمیشه که جواب بدیم ۹۵/۱۲/۱۱

  ۰
  • Agah گفت:

   دوست عزیز، همانطور که در پیام های عمومی اطلاع رسانی شد، با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+F5 می توانید صفحه بآشگاه خود را بروز نموده و سوالات مسابقه را پاسخ دهید.

   ۰
 16. poshtibansaydin@gmail.com گفت:

  عالی است . بنده به تازگی با کارگزاری شما آشنا شدم . نظر دارم از طریق شما وارد بازار بورس بشم .

  ۰
 17. agah14126 گفت:

  سلام ، اگر امکان داره برای عید طرح تخفیف خرید بسته اعتباری رو اعمال کنید

  ۰
 18. agah69335 گفت:

  سلام. افزایش وجه نقد با استفاده از شرکت در مسابقه به چه صورت است؟

  ۰
 19. agah69335 گفت:

  سلام. با توجه به اینکه بانک هایی همچون شهر و ملت در حال جذب سرمایه در صندوق سرمایه گذاری خود هستند و ازمحل این صندوق سود روزشمار پرداخت می کنند، اگر امکان پذیر است کارگزاری آگاه نیز مبالغ موجود در حساب های معاملاتی را در صندوق خود سرمایه گذاری کند و به صورت روزشمار سود پرداخت کند که باعث افزایش رغبت مشتریان برای حفظ پول در حسابهای معاملاتی آنها می شود همچنان که چند کارگزاری دیگر نیز چنین رویه ای پیش گرفته اند.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   از پیشنهادتون سپاسگزاریم. کارگزاری آگاه نیز ایده‌ها و فعالیت‌های جدیدی دارد که انشااله پس از اتمام طراحی و پیاده‌سازی آن‌ها، حضور شما بزرگواران اعلام خواهد شد.

   ۰
 20. agah22806 گفت:

  چالش من:
  واقعا کارگزاری های دیگه راحت تا ۶۰ درصد اعتبار می دهند و لی نمیدونم چرا آگاه اینطوریه!!!

  ۰
  • Agah گفت:

   دوست عزیز،
   آگاه همواره به دنبال ارائه خدمات مانا و مداوم بوده است. لذا ممکن است یک کارگزاری اعلام نماید که حتی در بدو ورود شما ۶۰ درصد پرتفو را اعتبار می دهد، اما تجربه ثابت کرده است که این فقط یک تبلیغ است.
   کارگزاری آگاه بیشتر به دنبال این است که خدمات متنوع را به عموم مشتریان ارائه دهد، نه اینکه تنها به یک گروه خاص یا فقط در یک زمان خاص.
   لذا طرح هایی را اجرا می کند تا این مهم، با مشارکت مشتریان و یک ارتباط دو جانبه برای همه فراهم شود.

   ۱
 21. agah44555 گفت:

  سلام خسته نباشین
  واقعا هر کدوم از مطالب باشگاه رو مطالعه میکنم یکی از یکی بهتر حرف ندارن

  ۰
 22. agah71262 گفت:

  مطالب جالبی بود
  فقط کارگزاری آگاه اینقدر با مشتری هاش در ارتباطه
  عالی بود

  ۰
 23. rahimi93 گفت:

  سلام خدمت کلیه عزیزان کارگزاری و باشگاه اگاه
  در مورد فروش سهام خریداری از محل اعتبارات کارگزاری سه روز کاری قبل از اتمام زمان اعتبارات کارگزاری ی موضوع هست که به نظر بنده حقیر باید اصلاح گردد:

  در وضعیت فعلی بعضاً روزهای تعطیل غیرکاری هم به این زمان اضافه میشه بطوری که مثلا زمان قابل استفاده برای یک اعتبار ۳۰ روزه تنها ۲۵ روز می شود در حالی که مبلغ اعتبار وجه نقد نبوده و در اختیار کارگزاری است و در روز اخر اعتبار هم باید قابل برداشت باشد و بر همین اساس مبنای محاسبات عودت وجه اعتبار استفاده نشده کل زمان اعتبار است لذا پیشنهاد بنده این است این زمان سه روزکاری قبل از اتمام دوره اعتبارحذف شود

  ۰
 24. fatah05246 گفت:

  بسم الله النور

  باسلام وعرض ادب
  اول از همه تشکر از جناب اسدی که با احساس مسئولیتی مثال زدنی کاستی ها را به مدیران محترم کارگزاری اعلام کردند.
  دوم تشکر از مدیران محترم کارگزاری آگاه بواسطه نقدپذیری و استقبال از ایده ها و سرعت در اعمال تغییرات و بهینه سازی روال ها و مقررات .
  با آرزوی توفیق روزافزون

  ۰
 25. ismael.joushi@gmail.com گفت:

  توضیحات کامل و عالی بود . امیدوارم ما تازه کارها بتونیم از این همه امکانات و زمینه رشدی که توی این کارگزاری فراهمه نهایت استفاده رو ببریم

  ۰
 26. 04722 گفت:

  سلام
  این مطالب رادرقسمت راهنما خوانده بودم مرورمجددخالی ازلطف نبود.
  ضمن تشکراگرراهکاری هم وجودداشت که اگرمبلغ کافی درحساب باشگاه جهت خریداعتبارموجودنبود بصورت نقدی ازحساب کارگزاری پرداخت میشدبهتربود.

  ۰
 27. Nahid گفت:

  کسانی که توانایی خرید ١٧۵ میلیون تومان سهام را دارند قطعا نیازی به به اعتبار ٢ میلیون تومانی ندارند چرا که تنها کمتر از ارزش ٢ درصدی پرتفوی انها خواهد بود ، با وجود اینکه سایر خدمات کارگزاری اگاه قابل تقدیر می باشد (مثل وام قرض الحسنه) اما در این زمینه به کسانی که سرمایه کمی دارند اجحاف شده?

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، اتفاقاً بهره‌مندی از اعتبارات بآشگاه برای سرمایه های خرد نیز بسهولت امکانپذیر است.
   برای اطلاع دقیقتر از این موضوع پیشنهاد می کنیم این دیدگاه را مطالعه نمایید 🙂

   ۰
 28. Agah15781 گفت:

  برای استفاده از اعتبارات باید به کارگزاری مراجعه کنیم؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست عزیز برای امضاء یا تمدید قرارداد اعتباری میبایست یک مرتبه به شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید ولی برای استفاده از بسته های اعتباری میتوانید درخواست اعتبار را از بخش خدمات بآشگاه دهید.

   ۰
 29. agah20401 گفت:

  سلام خسته نباشید مفید بود کاش گرفتن وام یا بسته اعتباری بازم آسانتر بشه

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   کارگزاری آگاه تلاش کرده تا شرایط دریافت اعتبار برای مشتریان تا حد امکان تسهیل شود. البته باید در نظر داشت که کارگزاری هم محدودیت هایی دارد.

   ۰
 30. sardara61 گفت:

  سلام. خسته نباشید و خدا قوت
  ویدیو آموزشی در مورد تحلیل بنیادی یک سهم اگه مقدور هست بزارید.مثلا تحلیل بنیادی سهم وتجارت یا ثمسکن وامثالهم
  روند تحلیل بنیادی یک سهم منظورم هست
  ممنون

  ۰
 31. alipourr51 گفت:

  سلام
  اعتبار بیشتر کنید مانند دیگر کارگزاری ها که مشتری جمع میکنند

  ۰
 32. maryam.rostami08@gmail.com گفت:

  کارگزاری آگاه فوق العاده عالی هست. مدام با طرح های جدید به کاربران انگیزه ی فعالیت بیشتر میده. فوق العاده پنل آگاه یوزر فرندلی هست. خدمات عالی ارائه می شن. پرسنل کارگزاری فوق العاده خوب هستن. ایده ی باشگاه با خدمات متمایز واقعا منحصر به فرد هست بین تمام کارگزاری ها.

  ۰
 33. moradi15282 گفت:

  با سلام :

  تفاوت اعتبار دهی شما با دیگر کارگزاریا در اینه که نرخ شما ۲۲٫۵% است و پیشاپیش دریافت می کنید . بعضییا مثل بانک تجارت ۱۸% است و سالانه حساب می کنند .

  ۰
  • Bashgah گفت:

   دوست عزیز سلام
   در بآشگاه دو نوع اعتبار قرار دارد:
   ۱- بسته های اعتباری
   ۲- وام قرض الحسنه
   بسته های اعتباری با وجود ریال کافی در بآشگاه قابلیت درخواست دارند. به ازای هر روز هم که مشتری از اعتبار استفاده نکند، هزینه اعتبار به حساب وی بر می گردد. این امکان خیال مشتری را از بابت روزهایی که معامله نمی کند، راحت می کند و برای آن روزها هزینه اعتبار نمی پردازد.

   امابسته های وام حتی هزینه دریافت نیز ندارند. مشتری میتواند بر اساس رسوب مانده ریالی خود در حسابمعاملاتیش، اعتبار رایگان با بازپرداخت ۳،۶ و ۱۲ ماه دریافت کند.

   علاوه بر موارد ذکر شده، مزیتی که در بآشگاه وجود دارد اینست که سطح شما و مزایای آن در آن کاهش نمی یابد، حتی اگر برای مدتی طولانی معامله ای نداشته باشید. در حالیکه اعتبارات وابسته به گردش، اینگونه نیست و در صورتیکه شما ماه بعد گردش کمتری داشته باشید اعتبار شما کاهش می یابد. (در بآشگاه ثابت می ماند)

   از سوی دیگر دقت داشته باشید که شما می توانید وجه نقد باشگاه را از روش های مختلف همچون مسابقات و دعوت از دوستان هدیه بگیرید و مثل خیلی از مشتریان ما اعتبار خود را بدون ایجاد گردش دریافت کنید. یعنی هزینه ای که بابت اعتبار می پردازید، هدیه ای است که به شما داده شده است.

   شما در بآشگاه بابت هزینه بسته های اعتباری، هزینه ای از جیبتان پرداخت نمی کنید! بلکه هدایای ریالی کارگزاری آگاه را صرف دریافت اعتبار می کنید.

   حال با توجه به موارد فوق خواهید دید که خالص اعتبار دریافتی از کارگزاری آگاه به مراتب کمتر از دیگر کارگزاریها و موسسات خواهد بود.

   ۰
 34. moradi15282 گفت:

  با سلام :
  ایکاش تو سامانه آنلاین آسا می شد مبلغ ریالی به کدهای دیگر انتقال داد. تا مجبور به دریافت بحساب بانک و بعد انتقال از درگاه به حساب کد دیگر . اینطور هم زحمت شما زیاد می شه هم زمان برای ما از دست میره .
  شرایط انتقال اعتبار رو فراهم آوردید . در این رابطه هم تجدید نظر ضروریست .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   روندی که فرمودید، طبق قوانین نه در سامانه آسا و نه سایر سامانه های معاملاتی امکان پذیر نیست. یکی از مشکلات آن این است که اگر نام کاربری و رمز شما دست اشخاص دیگر بیفتد، می توانند به راحتی از حساب شما به حشاب خودشان، پول منتقل کنند.

   ۰
 35. moradi15282 گفت:

  با سلام :
  تناقضی هم که وجود داره اینه که توصیه می شود با پول قرضی سهام نخرید . از این طرف شرایط گرفتن اعتبار رو فراهم می کنید .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست گرامی، همواره توصیه می شود اصل سرمایه شما از پول قرضی نباشد! بدیهی است زمانی که شما به طور متناوب در بازار فعالیت می کنید، ممکن است بخشی از سرمایه اتان برای مثال در سهمی قفل شده باشد (مثلا سهم به مجمع رفته باشد) و شما تا دو هفته بعد نتوانید آن را بفروش رسانید. در این زمان خرید اعتباری سهام، به شما این امکان را می دهد تا از فرصت خرید سهم دیگری را از دست ندهید.

   ۰
 36. moradi15282 گفت:

  با سلام :
  مورد دیگه اینکه موقع کد گیری غیر حضوری در جاهایی که نمایندگی ندارید اداره پست رو برای احراز هویت امین میدانید ولی برای قراداد اعتباری باید حتما حضوری انجام شود .

  ۰
 37. moradi15282 گفت:

  با سلام :
  بنا به پاسخ شما پس باید در نظام بانکی هم انتقال وجه کارت به کارت نداشته باشیم چون ممکن است کارت و رمز آن بدست دیگران بیفتد و پول ما را جابجا کنند . یا اصلا کارت نباید باشد چون ممکن است ....
  اگر بخواهم مثل بزنم نه در حوصله شماست نه در توان من .
  همیشه در هر کاری مضرات و محاسنی وجود دارد. پیشنهاد بنده در جهت آسانتر کردن امور وسرعت بخشیدن به روند کار است .
  چرا که با این روند حاضر حداقل سه روز کاری طول خواهد کشید .
  در ثانی کسی که دریافت کننده است کاملا مشخص می باشد وقابل پیگیری . وگرنه که سنگ رو سنگ بند نمی شه .

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   جناب مرادی چنین مثالی نادرست است زیرا کارت بانکی، بر اساس ماهیت، میبایست خدمات بانکی را انجام دهد نه اینکه پشت دستگاه ATM با آن بتوان به حساب بورس وصل شد و خرید سهام انجام داد.
   البته نظر شما هم می تواند ایده خوبی باشد ولی متاسفانه فعلاً از نظر زیرساخت ها، قوانین بورسی، قوانین حقوقی، شناسایی حفره های تخلف و... چنین امکانی وجود ندارد.

   ۰
 38. mehdibesaty1@gmail.com گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام عزیزان کارگزاری اگاه واقعا خدمات شما در نوع خود بهترین هستند و مسابقات باشگاه در نوع خود بی نظیر هستند

  ۰
 39. AH1895 گفت:

  مقاله بسیار خوبی بود ... ممنون
  آگاه کانال تلگرامی هم داره؟

  ۰
 40. agah22806 گفت:

  سلام و ممنون
  داستان مارجین شدن داره اعتبار؟ به چه شکلی است

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در طول مدتی که شما از خدمات اعتباری کارگزاری استفاده می کنید، ارزش تضمین شما نباید از وام شما کمتر باشد. ارزش تضمین ۶۰ درصد پرتفوی شما است. البته سهام بازار پایه و سهام ممنوع -متوقف در محاسبه تضمین، درنظر گرفته نمی شود.

   ۰
 41. AE5443 گفت:

  سلام
  من در یکی از شهرستانهای استان کرمان هستم برای امضا فرم قرداد دریافت اعتبار از باشگاه چکار باید انجام دهم یعنی به کجا مراجعه کنم.
  ممنون

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای بستن قرارداد اعتباری می‌بایست با در دست داشتن اصل کارت ملی به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه و نسبت به امضای قرارداد اقدام نمایید.

   ۰
 42. AE5443 گفت:

  با سلام مجدد و تشکر و آرزوی توفیق روز افزون برای شما
  آیا فرم قرداد رو از سایت دریافت کنیم یا در خود شعبه کارگزاری موجوده
  بازم ممنون

  ۰
  • Agah2 گفت:

   سلام دوست گرامی
   برای بستن قرارداد اعتباری لازم است حضوری با در دست داشتن کارت ملی به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه نمایید.

   ۰
 43. AN9108 گفت:

  با سلام وتشکر فراوان از دوست نگارنده که تجربیات خوبی را برای اطلاع تازه واردان تحریر کرده اند.
  نکته دوم هم بابت اتفاقات و پیشرفت هایی است که در کارگزاری آگاه با انعطاف خوبی انجام شده که جای تشکر دارد.

  ۰
 44. AR0381 گفت:

  سلام وخسته نباشید بر بزرگواران آگاه اگر ممکن هست امتیاز لازم برای ارتقا سطح را مشخص کنید مثال امیتاز لازم از سطح یک به سطح دو چقدر هست

  ۰
 45. AU0902 گفت:

  سلام
  راستش را بخواهید بعد از اعمال این همه تغییرات این همه تنوع و.... در بآشگاه کارگزاری آگاه، به شخصه به بآشگاه اعتقاد پیدا کردم و دارم و روز به روز هم بر اطلاعاتم افزوده میشود

  ۰
 46. AU0902 گفت:

  با سلام و خسته نباشی
  مطالب جالبی بود
  میتونم بگم فقط کارگزاری آگاه اینقدر با مشتری هاش در ارتباط تنگاتنگ هست که این خود یک برتری بزرگ در بین دیگر کارگزاری هاست !!!!!!!!

  ۱
 47. AU6915 گفت:

  سلام برای امضای قرارداد اعتباری باید برم کارگذاری؟ یا غیر حضوری هم داره

  ۰
 48. AX5304 گفت:

  هنوز نتونستم از اعتبار کارگزاری آگاه استفاده کنم. یعنی نخواستم

  ۰
 49. AU0902 گفت:

  سلام و خسته نباشید
  چالشهای عالی بود و کامل توضیح داده شده با تشکر از کار گزاری اگاه و به نظرم چالش پنجم کاربردی تر هست ممنون !!!!!!!!

  ۰
 50. مهدی مرادی گفت:

  بسیار عالی و مفید

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: