استفاده بهینه از پنل تکنیکال و سامانه های معاملاتی با تنظیم تایم زون (Time Zone)

 • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • ۳۸ نظر
 • ۱۳۶۳۴ مشاهده
سامانه های معاملاتی با تنظیم تایم زون

کره زمین در طول جغرافیایی با خطوط فرضی که از قطب شما به قطب جنوب کشیده شده اند، به بخش های کوچکی تقسیم شده که به آن ها نصف النهار گفته می شود. این تقسیم بندی ها فرضی بوده و فاصله همه نصف النهارها از یکدیگر یکسان است. از میان نصف النهارها فرضی، طبق یک توافق بین المللی نصف النهاری که از منطقه گرینویچ انگلستان می گذرد، به عنوان نصف النهار مبدأ در نظر گرفته شد. ساعت سایر شهرها و کشورها بر اساس تعداد نصف النهاری که از نصف النهار مبدأ (گرینویچ فاصله دارند، تنظیم می شود. منطقه زمانی یا Time Zone نیز مربوط به تفاوت ساعت شهرها و کشورها با ساعت مبدأ (گرینویچ) است.

در این مطلب عناوین زیر را بررسی خواهیم کرد:


 

تنظیم تایم زون دستگاه ها از این جهت حائز اهمیت است که صحیح نبودن ساعت می تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کند. این موضوع خصوصاً زمانی که کاربران از سامانه های مالی مانند نرم افزارهای معاملاتی، اینترنت بانک ها و امثال آن استفاده می کنند، اهمیت بیشتری دارد. به عنوان مثال در صورتی که ساعت دستگاه تنظیم نباشد:

 • زمانی که کاربر وارد اینترنت بانک خود می شود، ممکن است به سرعت با دستور ورود مجدد به سایت مواجه شود. علت این است که اختلاف ساعت دستگاه کاربر و ساعت اصلی سرور بانک، موجب شده تا دیترسی کاربر به سایت با اختلال مواجه شود.
 • زمانی که کاربر سامانه معاملاتی برای بررسی وضعیت نمادهای موجود در دارایی خود به پنل تحلیل تکنیکال مراجعه می نماید، اطلاعات نادرستی از کندل ها و سایر داده ها مشاهده می کند.

دومثال فوق تنها بخشی از مشکلاتی است که ممکن است به دلیل تنظیم نبودن Time Zone و ساعت دستگاه مورد استفاده رخ دهد. از همین رو در ادامه قصد داریم نحوه تنظیم ساعت دستگاه هایی نظیر کامپوتر شخصی و موبایل را بیان کنیم.

چگونه تایم زون دستگاه خود را تنظیم کنیم؟

۱- تنظیم ساعت و تاریخ در کامپیوترهای شخصی

تنظیم Time Zone در کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ ها بر اساس نوع سیستم عامل، کمی با هم متفاوت است.

 •  ویندوزهای ۷، ۸، ۱۰ و Vista

اگر ویندوز شما از نوع ۷، ۸، ۱۰ یا ویندوز ویستا است، می توانید در دستگاه خود به بخش کنترل پنل (Control Panel) مراجعه نمایید. کنترل پنل را می توانید با استفاده از بخش جستجو نیز بیابید. در Control Panelمشاهده می کنید که گزینه ای به نام Date and Time وجود دارد. اگر این گزینه را مشاهده نکردید، می توانید نمایش آیکن های کنترل پنل را به Large Icon تغییر دهید تا این گزینه را مشاهده نمایید.

در تب Date and Time ابتدا بر روی Change Date and Time کلیک کنید. ساعت را بر اساس ساعت رسمی تهران تنظیم نمایید. حتماً دقت کنید که قبل از ظهر (AM) و بعدازظهر(PM) بودن ساعت را به درستی انتخاب نمایید. تغییرات را ذخیره کنید.

سپس در همان تب Date and Time بر روی گزینه Change Time Zone کلیک کنید. در پنجره Time Zone Setting از فهرست (کمبو باکس) گزینه (UTC+03:30)Tehran را انتخاب نمایید و عبارت Automatically adjust clock for daylight saving Time را انتخاب کنید.

در پنجره Time Zone Setting دکمه OK را کلیک کرده و در تب Date and Time ابتدا دکمه Apply و سپس OK را کلیک کنید.

 •  ویندوز XP

در این نسخه از ویندوز نیز باید ابتدا به بخش کنترل پنل (Control Panel) مراجعه نمایید. در پنجره Date and Time Properties و زبانه (Tab) تاریخ و ساعت دقیق را تنظیم کنید. حتماً به قبل از ظهر (AM) و بعدازظهر(PM) بودن ساعت، دقت شود. پس از تنظیم ساعت و تاریخ، گزینه Apply را انتخاب نمایید. سپس به زبانه Time Zone مراجعه کنید و تیک مربوط بهAutomatically adjust clock for daylight saving Time را بزنید. سپس مجدداً گزینه Apply را انتخاب نموده و پس از آن دکمه Ok را بزنید.

۲- تنظیم ساعت و تاریخ در گوشی ها و تبلت ها:

 •  نسخه اندروید:

به تنظیمات (Setting) گوشی یا تبلت خود مراجعه نمایید. در فهرست تنظیمات، بخش تنظیمات دستگاه گزینه تاریخ و ساعت (Date & Time) را انتخاب کنید.

تیک مربوط به تنظیم خودکار منطقه جغرافیایی (Automatic time zone) را درج کنید.

 •  نسخه iOS:

به تنظیمات (Setting) گوشی iPhone یا تبلت iPad خود مراجعه نمایید. در بخش عمومی (General) تنظیمات دستگاه خود، گزینه تاریخ و ساعت (Date & Time) را انتخاب کنید. در این بخش گزینه تنظیم خودکار (Set Automatically) را فعال کنید.

در پایان یادآور می شود تنظیم تایم زون می تواند در استفاده بهینه از پنل تکنیکال و سامانه های معاملاتی بسیار موثر باشد. به امید انکه این راهنمای کوچک برای شما خوانندگان عزیز سودمند بوده باشد.

38 پاسخ به “استفاده بهینه از پنل تکنیکال و سامانه های معاملاتی با تنظیم تایم زون (Time Zone)”

 1. AK2093 گفت:

  تشکر و قدردانی از زحمات شما که وقت میگذارید برای مطالب

  ۰
 2. AH2272 گفت:

  معاملات انلایت آکاه

  چند ثانیه هماهنگ با تایم زون tsetmcهم اهنگ نیست،علت را متوجه نشدم......

  ۰
 3. AA2981 گفت:

  سلام
  چه طور میشود کامپیوتررا آبدیت کرد ؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   منظور شما از آپدیت کامپیوتر چیست؟
   اگر منظورتان نصب ویندوز جدید یا آپدیت برنامه های نصب شده بر روی سیستم است، لازم است برای دریافت پاسخ به سایتهای مربوطه در این حوزه مراجعه نمایید.

   ۰
 4. AK8490 گفت:

  چصور میشود انرا ۲۴ ساعت تنظیم کرد یعنی ساعت ۶ عصر را ۱۸ در پاین صفحه نشان بدهد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   برای این کار می تونید به ترتیب زیر عمل کنید:
   ۱- به بخش Control Panel بروید.
   ۲- گزینه Region and Language را انتخاب کنید.
   ۳- در تب Format و بخش Date and Time Formats، وضعیت دو گزینه Short Time و long Time را از h:mm:ss tt به H:mm:ss تغییر دهید.
   ۴- تنظیمات جدید را ذخیره کنید.

   ۰
 5. AH7434 گفت:

  سپاس فراوان از اینکه وقت خود را برای باشگاه قرار میدهید - بسیار مفید واقع شد

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید:

1 2 3 5