ویژگی ها و تغییرات در آساتریدر – دیده بان

  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
  • ۱۱ نظر
  • ۷۷۸۸ مشاهده

ویژگی‌ها و تغییرات در سامانه معاملاتی آساتریدر دیده بان

۱- در این قسمت در مورد دیده بان بازار با شما صحبت می‌کنیم. در نسخه جدید سامانه آساتریدر کاربر در بدو ورود شاهد صفحه اصلی است. صفحه اصلی به دو بخش کلی دیده بان کلاسیک و تکنیکال تقسیم می‌شود؛ که هر کدام با توجه به نیاز کاربر کاربرد جداگانه‌ای دارد. بخش دیده بان کلاسیک شامل دو تب دیده بان من و دیده بان آگاه است. در حالت پیش فرض و در بد ورود دیده بان آگاه نمایش داده می شود. دیده بان آگاه امکان دسته‌بندی گرو‌ه‌هایی از نماد ها را برای کاربر فراهم می‌کند و او را از مراجعه به سایت هایی نظیر مدیریت فناوری بورس یا همان tsc بی نیاز می‌کند .

۲- دیده بان آگاه شامل بیشترین ارزش در صف خرید، بیشترین ارزش در صف فروش، بیشترین تاثیر در شاخص، بیشترین حجم معامله، بیشترین درصد افزایش، بیشترین درصد کاهش، بیشترین خرید حقوقی، بیشترین فروش حقوقی و بیشترین نوسان است. کلیه گروه‌های موجود در این دیده بان می‌تواند با کلیک روی هر ستون انتخابی مرتب‌سازی شود. علاوه بر این مشتری می‌تواند در بخش دیده بان ستون‌هایی را حذف نماید و ستون‌های دیگری را که نیاز دارد برای نمایش در صفحه انتخاب نماید؛ پس از ذخیره این تغییرات تنظیمات انجام شده مشتری در کلیه سیستم های مورد استفاده مشتری و مرورگرهای مختلف اجرا م‌شود.

۳- نکته دیگر اینکه کاربر امکان جابجایی در ترتیب و توالی ستون‌ها را دارد به این ترتیب که با کلیک روی هر ستون می‌تواند آن را به جای مورد نظر خود منتقل کند.

۴- بخش دیده بان من از تب کلاسیک نشان‌دهنده دیده بان هایی است که کاربر ایجاد کرده است یا در آینده ایجاد می‌کند. هدف از ایجاد دیده بان توسط کاربر بررسی مداوم یک سری نمادهایی است که موردنظرکاربر بوده و در سرمایه گذاری وی دخیل است. کاربر می‌تواند نام دیده بان جدید خود را وارد کرده و با استفاده از آیکن پلاس که به رنگ سبز مشخص است اقدام به ایجاد دیه بان جدید کند. سپس نام نمادهایی را که مد نظر دارد در این قسمت یافته و با استفاده از دکمه افزودن آن را به دیده بان خود اضافه نماید.

۵- همچنین کاربر می‌تواند دارایی سهام خود را در یک دیده بان مجزا به نام سبد دارایی‌های من مشاهده نماید. در دیده بان من نیز همانند دیده بان اگاه کاربر می‌تواند ترتیب ستون ها را عوض کند. ستون‌های اضافی را حذف کرده و ستون‌های دیگری را بر حسب نیاز خود اضافه کند و تغییرات ایجاد شده را ذخیره و در سیستم‌ها و مرورگرهای دیگر استفاده کند.

۶- اما در بخش تکنیکال نسخه جدید آساتریدر آگاه نیز همانند بخش کلاسیک کاربر شاهد دو دیده بان من و دیده بان اگاه است.

۷- هر دو دیده بان مطابق آنچه در بخش کلاسیک گفته شده بود هر دو نوع اطلاعات را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. از مهمترین امکانات موجود در بخش تکنیکال می‌توان به امکان خرید و فروش در بخش تکنیکال بدون مراجعه به بخش کلاسیک ، امکان مشاهده نمودار تکنیکال چندین نماد در تب‌های مختلف، ذخیره نمودار ها و الگوهای ترسیم شده توسط کاربر و استفاده از تصاویر ذخیره شده در مراجعات بعدی و امکان استفاده از تحلیل تکنیکال در گوشی های هوشمند اشاره نمود. در هر دو بخش کلاسیک و تکنیکال امکان معامله مورد نظر کاربر از سه طریق وجود دارد. سفارش خطی که امکان خرید و فروش خطی در پایین صفحه است، سفارش سریع که همان امکان معامله نمادهای موجود در دیده بان با کلیک بر روی نام نماد است و سفارش پیشرفته که امکان خرید و فروش با استفاده آیکن‌های سبد خرید و فروش در کنار نام هر نماد است.

۸- اکنون قصد داریم تغییرات مهم در بخش دیده بان آساتریدر آگاه را مرور کنیم. صفحه دیده بان با هدف نظم بخشی و ارائه اطلاعات بیشتر به کاربر طراحی شده است. در هر دو بخش کلاسیک و تکنیکال دیده بان من و دیده بان آگاه وجود دارد. چیدمان کلی صفحه می‌تواند بر اساس دلخواه مشتری و نیاز وی به نمایش همه یا بخشی از اطلاعات تغییر کند با توجه به اینکه ممکن است مشتری بخواهد به همه اطلاعات نیازی نداشته باشد و چیدمان دیگری مد نظرش باشد.

مشاهده همه ویدئوها

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

11 پاسخ به “ویژگی ها و تغییرات در آساتریدر – دیده بان”

  1. AX0764 گفت:

    خوب بود.فقط صدای گوینده خیلی ضعیف بود و ریتم بیان مطالب زیادی تند بود.
    ممنون

    ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: