هیجان بیشتر با مسابقات جسورانه بآشگاه

 • ۱۲ تیر ۱۳۹۶
 • Agah
 • ۲۰۲ نظر
 • ۱۵۸۲۴۸ مشاهده
مسابقه جسورانه در بآشگاه

بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه به‌منظور افزایش انگیزه و هیجان اعضای محترم بآشگاه و همچنین برقراری رقابت سالم میان شرکت‌کنندگان، اقدام به ایجاد نوع جدیدی از مسابقات تحت عنوان «مسابقات جسورانه» نموده است. مسابقات جسورانه در راستای تامین نظر عده‌ای از فعالین بازار سرمایه که تمایل به حضور در مسابقات و رقابت‌هایی دارند که ریسک و هیجان بیشتری داشته و در کنار آن می‌خواهند از امتیاز و جوایز بیشتری برخوردار گردند، راه‌اندازی گردیده است.

مسابقات جسورانه چیست؟

مسابقات جسورانه نوع جدیدی از مسابقات بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه است که سوالات آن ماهیت پیش‌بینی دارد و شرکت‌کنندگان بر اساس اطلاعات یا تکنیک‌های تخصصی و معاملاتی می‌توانند به آن پاسخ دهند.

سوالات این بخش با برچسب جسورانه مشخص‌شده است و افراد برای حضور در این نوع از مسابقات، باید مقدار مشخصی امتیاز را به‌عنوان امتیاز مشارکت، به اشتراک‌گذارند. این امتیاز برای هر سوال توسط مدیر سایت به‌صورت یک بازه تعریف می‌شود. به برندگان این سوالات با توجه به ضریب تاثیر که برای هر گزینه تعبیه شده، جایزه تعلق می‌گیرد.

چند تعریف جدید

امتیاز مشارکت:

میزان مشخصی از امتیاز است که اعضای بآشگاه برای شرکت در مسابقه، انتخاب کرده و به اشتراک می‌گذارند. این امتیاز می‌تواند به ازای هر مسابقه متفاوت باشد.

حداقل و حداکثر امتیاز مشارکت:

بازه مجاز برای امتیاز مشارکت است که مقدار آن می‌تواند برای هر مسابقه متفاوت باشد. این بازه توسط مدیر سایت تعیین می‌شود و نشان‌دهنده کمترین و بیشترین امتیازی است که اعضا می‌توانند برای شرکت در مسابقه به اشتراک گذارند.

ضریب تاثیر:

ضریب تاثیر عددی است که پس از اتمام مهلت مسابقه در مقابل هر گزینه نمایش داده می‌شود.  این عدد متاثر از موارد زیر است:

۱- مجموع امتیازی که کل شرکت‌کنندگان برای حضور در این مسابقه به اشتراک گذاشته‌اند.

۲- مجموع امتیازی که پاسخ‌دهندگان به یک گزینه مشخص، به اشتراک گذاشته‌اند.

اگر پاسخی که شرکت کننده انتخاب کرده است، پاسخ صحیح باشد، میزان هدیه امتیازی وی برابر خواهد بود باحاصل‌ضرب ضریب تاثیر در امتیازی که وی به اشتراک گذاشته است.

ریسک مسابقه:

برخلاف مسابقات عادی که هیچ امتیازی از برندگان یا بازندگان کسر نمی‌شود، در این نوع مسابقه هر عضو بآشگاه، مقداری امتیاز را به اشتراک می‌گذارد. درصورتی‌که عضو بازنده مسابقه باشد، این امتیاز به وی بازگردانده نمی‌شود. علاوه بر این افراد برنده متناسب با امتیاز مشارکت خود و همچنین ضریب تاثیر گزینه انتخابی، امتیاز مربوط به برنده را دریافت می‌کنند. لذا از دست دادن امتیاز مشارکت برای بازندگان و تفاوت در میزان امتیاز برندگان، ریسک این مسابقات محسوب می‌شود.

بازگشت امتیاز مشارکت:

درصورتی‌که سوال مربوط به مسابقات جسورانه پس از انتشار پاسخ آن، به هر دلیلی لغو شود، امتیاز افراد بازنده پس از لغو سوال به آن‌ها بازگردانده می‌شود. دقت داشته باشید اگر پاسخ سوال منتشرشده باشد، برندگان امتیاز دریافت کرده‌اند؛ لذا با لغو سوال، امتیازی به ایشان عودت داده نمی‌شود.

قوانین شرکت در مسابقات جسورانه

 • هر عضو بآشگاه برای شرکت در مسابقات جسورانه باید مقدار مشخصی از بازه مجاز امتیاز سوال را به‌عنوان امتیاز مشارکت تعیین نماید.

۲-پس از شرکت در مسابقات جسورانه بلافاصله معادل امتیاز مشارکت از حساب باشگاه شرکت‌کننده کسر می‌شود.

۳-امتیاز کسر شده تحت هیچ شرایطی به‌جز لغو سوال، به‌حساب شرکت‌کننده برگردانده نمی‌شود.

۴-پس از ارسال پاسخ، امکان تغییر یا اصلاح گزینه ارسال‌شده وجود ندارد.

۵-پس از پایان مهلت شرکت در مسابقه، امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

۶-امکان خرج کردن امتیاز خارج از بازه تعیین‌شده امکان‌پذیر نیست؛ یعنی شرکت‌کننده نمی‌تواند امتیازی کمتر از حداقل یا بیشتر از حداکثر مقداری که توسط مدیر مسابقه تعیین‌شده است، انتخاب کند.

۷-پس از ثبت امتیاز ورودی و ارسال پاسخ سوال، امکان تغییر در میزان امتیاز ورودی وجود ندارد.

۸- امتیاز شرکت در مسابقه معادل ۲۰ امتیاز خواهد بود؛ یعنی همانند مسابقات عادی، به‌محض شرکت در سوال و ارسال پاسخ، ۲۰ امتیاز مشارکت به شرکت‌کننده پرداخت می‌شود.

بخش‌های مختلف سوال جسورانه

 هر مسابقه جسورانه از بخش‌های تشکیل‌شده است:

 • در بخش ابتدایی صفحه: کد سوال، مهلت پاسخگویی به سوال (تاریخ و ساعت)، تاریخ انتشار سوال و نام طراح
 • بخش اصلی: تاییدیه قوانین و مقررات مسابقات جسورانه، محل درج امتیاز ورودی، عنوان و متن سوال، میزان کل و متوسط امتیاز ورودی شرکت‌کنندگان
 • بخش انتهایی: گزینه‌های پاسخ سوال، برچسب‌های مرتبط، دکمه ارسال پاسخ و انصراف، جدول شرکت‌کنندگان و نمودار پاسخ به گزینه‌ها

چگونه در مسابقات جسورانه شرکت کنیم؟

 • ورود به بآشگاه با استفاده از نام کاربری و رمز عبور (اگر عضو بآشگاه نیستید، می‌توانید هم‌اکنون عضو شوید.)
 • انتخاب سوالات جسورانه برای شرکت
 • انتخاب چک باکس قوانین و مقررات
 • درج امتیاز ورودی بر اساس بازه مجاز تعیین‌شده
 • انتخاب گزینه صحیح
 • کلیک بر روی دکمه «ارسال پاسخ»

پس از پایان مهلت مسابقه، در مقابل گزینه انتخابی خود عددی را مشاهده می‌نمایید که ضریب تاثیر آن است. معنی ضریب تاثیر این است که چنانچه پاسخ انتخاب‌شده شما گزینه صحیح باشد، پس از انتشار پاسخ مسابقه، میزان امتیازی که به‌عنوان جایزه امتیازی دریافت خواهید نمود، معادل حاصل‌ضرب این عدد در امتیاز ورودی شما به آن مسابقه است.

لازمه شرکت در مسابقات جسورانه، قرار دادن بخشی از امتیاز بآشگاه به‌عنوان امتیاز مشارکت در مسابقه است. به این معنا که با حضور در مسابقه جسورانه معادل امتیازی که در بازه حداقل و حداکثر امتیاز تعیین‌شده قرار دارد، در محل تعبیه‌شده وارد می‌کنید، از حساب بآشگاه شما کسر خواهد شد. در این خصوص نکات و مواردی وجود دارد که لازم است به آن دقت و توجه کافی داشته باشید. این موارد در بخش قوانین و مقررات قابل‌ملاحظه است.

مقایسه مسابقات عادی و مسابقات جسورانه

مسابقات جسورانه به بآشگاه اضافه‌شده است تا در کنار مسابقات عادی (مسابقات قبلی) هیجان بیشتری را برای شرکت‌کنندگان در برداشته باشد. این دو نوع مسابقه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی باهم دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم:

 • کلیه علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات عادی و جسورانه، باید عضو بآشگاه مشتریان آگاه باشند.
 • با ارسال پاسخ در هر دو نوع مسابقه، میزان ۲۰ امتیاز به‌عنوان امتیاز حضور در مسابقه، بدون توجه به نتیجه آن به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.
 • با ارسال پاسخ در هر دو نوع مسابقه، امکان اصلاح یا حذف آن وجود ندارد.
 • با شرکت در مسابقات عادی، امتیازی از شرکت‌کنندگان کم نمی‌شود؛ اما در مسابقات جسورانه، امتیازی معادل امتیاز مشارکت که شرکت‌کننده تعیین می‌کند، از کل امتیازات وی کسر می‌شود.
 • امتیاز پاسخ صحیح برای سوالات عادی برابر با مقدار امتیازی است که مدیر سایت برای آن سوال تعریف کرده است؛ اما در مسابقات جسورانه، امتیاز پاسخ صحیح، عدد ثابتی نبوده و از قبل مشخص نیست. امتیاز برندگان مسابقه جسورانه برابر است با حاصل‌ضرب امتیاز مشارکت وی در نرخ برد

به‌عنوان‌مثال فرض کنید شخص الف در مسابقه جسورانه‌ای شرکت کرده و گزینه ۳ را به‌عنوان پاسخ ارسال نموده است. اگر ضریب تاثیر این گزینه برابر با ۱٫۲ و امتیاز ورودی این فرد در این سوال برابر با ۱۰۰۰ باشد، چنانچه پس از انتشار پاسخ، شخص الف برنده مسابقه بود معادل حاصل‌ضرب عدد ۱٫۲ در عدد ۱۰۰۰ جایزه امتیازی خواهد گرفت.

 • در صورت لغو سوال مسابقه عادی در هر مرحله (پیش از انتشار پاسخ صحیح یا پس‌ازآن)، امتیازی از شرکت‌کنندگان کسر نمی‌شود یا امتیازی به ایشان اضافه نمی‌شود؛ اما در مسابقات جسورانه، اگر سوالی لغو شود:
 • چنانچه پاسخ سوال منتشرشده و امتیاز برندگان تخصیص داده‌شده باشد، امتیازی از برندگان کسر نمی‌شود، اما امتیاز ورودی بازندگان، به ایشان بازگردانده می‌شود.
 • چنانچه پاسخ سوال منتشرنشده و امتیاز برندگان تخصیص داده نشده باشد، امتیازی از شرکت‌کنندگان کسر نمی‌شود، اما امتیاز مشارکت آن‌ها، به‌حساب کاربری بآشگاهشان بازگردانده می‌شود.

مسابقات جسورانه با هدف ایجاد انگیزه بیشتر در یادگیری و افزایش دانش بورسی خصوصاً در زمینه پیش‌بینی روند حرکتی سهام، طراحی شده است. قوانین، شرایط و نحوه شرکت در این مسابقات، در این مطلب توضیح داده شده است. این مسابقات بزودی در بخش مسابقات بآشگاه قرار داده خواهد شد.

202 پاسخ به “هیجان بیشتر با مسابقات جسورانه بآشگاه”

 1. reza.kohestani@yahoo.com گفت:

  خوب هست چون باعث میشود .شرکت کننده خودش را محک بزند....سپاسگزارم

  ۳۸
 2. 2065082720 گفت:

  با سلام
  باید جذاب باشه
  فقط از کی شروع میشه؟

  ۲۱
 3. adim01914 گفت:

  سلام..برای مسابقات جسورانه امتیاز ریالی نیز قرار دهید که اگه کسی خواست می‌تونه از امتیاز ریالی که داره تو مسابقه استفاده کنه ..همین شرایط باشه با امتیاز ریالی هم اضافه کنین که اگه کسی هم خواست از اون شرایط هم استفاده کنه که هیجانش هم بیشتره..

  ۳۷
  • Bashgah گفت:

   باسلام
   و ضمن سپاس از توجه شما.
   دوست گرامی با توجه به مسائل و قوانین شرعی، چنین امکانی میسر نمی شود.

   ۳۴
 4. Agah1 گفت:

  خیلی عالیه... لطفاً امتیاز ریالی هم قرار دهید

  ۲۲
 5. M1@YAHOO.COM گفت:

  آیامسابقات جسورانه در نتیجه مسابقات هفتگی و ماهیانه تاثیر دارد
  وشامل جایزه ریالی میشود

  ۱۱
  • Agah گفت:

   سلام
   بله، در نتیجه هفتگی وماهانه تاثیرگذار است. در خصوص جوایز این نوع مسابقه نیز، بزودی اطلاع رسانی خواهیم کرد. 🙂

   ۷
 6. hassaniali141@yahoo.com گفت:

  با سلام متاسفانه طرح جدیدی نیست و کپی برداری از مسابقات پلکان کارگزاری مفید می باشد

  ۱۳
 7. hosain.joon@yahoo.com گفت:

  سلام خسته نباشید از ایده جدیدتون من بسیار حوشحال شدم البته بسیار شبیه به مسابقه پلکان کارگزاری مفید هست اگر که تغییری در نحوه دریافت امتیاز داده بشه واون رو هم با مفید یکی کنید به این شکل که امتیاز دریافتی ارزش ریالی داشته باشد که یا بصورت نقدی داده بشه یا کالا بنظر من اگر به این شکل باشه و نسبت به مفید بهتر باشد حتما برای جلب رضایت مشتری تاثیر زیادی خواهد داشت و بیشتر مشتری های مفید شیفت پیدا می کنه به سمت شما این من با توجه به تجربه ای که در کارگزاری مفید دارم میگم مطمئن باشید موفقیت زیادی برای جلب مشتری برای شما خواهد داشت اگرکه فکر می کنید بار مالی برای شما دارد می توانید بار مالی رو با تغییراتی در نحوه تخفیف معاملات تا حدودی جبران کرد و مقداری هم خود کارگزاری تقبل کند . اگر که به این شکل باشد جذابیت خوبی خواهد داشت با کسب امتیاز به این شکلی که فرمودید نمی تواند انگیزه خوبی برای جذب داشته باشد در صورت نیاز به توضیحات بیشتر می توانم بصورت تماس تلفنی در خدمتتان باشم شب شما بخیر باشه

  ۱۷
 8. n15476 گفت:

  سلام
  روش جدیدی است ولی اگر می شد امتیازهای دریافتی به ریال تبدیل می شد جذابیت بیشتری داشت.
  با تشکر

  ۱۱
 9. karimi611 گفت:

  باسلام وتشکر از ایده جدید وایجادهیجان وشوق در باشگاه

  ۶
 10. heyna گفت:

  بااینکه معتقدم خیلی وقت پیش باید اینکارو میکردید اما خب بازم خوبه بالاخره راضی شدید هیجان به مسابقه بیاد

  ۳
 11. IchiMoku گفت:

  با درود ؛

  ضمن تشکر از ایده "مسابقات جسورانه"، پیشنهاد میگردد علاوه بر کسب امتیاز از چنین مسابقاتی، درانتهای هفته یا ماه نیز، جوایز نقدی (شارژ در حساب باشگاه) برای رتبه های اول تا سوم کسب امتیاز از مسابقات جسورانه( در طول هفته یا ماه مورد نظر) منظور فرمائید.

  با سپاس فراوان

  ۵
 12. mohammadlo1234@yahoo.com گفت:

  ضمن تشکر از زحمات شما
  بنده هم با پیشنهاد ریالی به همراه امتیازی موافق هستم طوریکه محل تامین ریال مورد نظر ازطرف شرکت کننده باشه

  ۶
 13. mehrdad.ch97z@gmail.com گفت:

  تشکر
  منتظر طرح ها وایده های جدید هستیم

  ۱
 14. fatah05246 گفت:

  با سلام
  البته به نظر می رسد که این مسابقه بیشتر مناسب دوستان با تجربه و قدیمی بورس باشد ولی از اینکه می بینم باشگاه مدام در حال نوآوری است خیلی مایه خوشحالی است.
  پیشنهاد دوستان در تاثیر جایزه به صورت ریالی هم به نظرم خیلی خوب و انگیزانندگی بیشتری برای ترغیب شرکت کنندگان دارد.

  ۵
  • Agah گفت:

   با سلام
   دوست گرامی، این مسابقات برای همه شما عزیزان مناسب است و می‌تواند برای همه بزرگواران سودمند باشد. در خصوص جوایز این نوع مسابقه نیز، بزودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

   ۲
   • fatah05246 گفت:

    با سلام و احترام
    آیا پیش بینی قیمت سهام یک امر حدسی و شانسی -البته با توجه به تجربه و پیشینه سهم- است یا بر اساس منطق و فرمول خاصی بدست می آید؟
    در جستجویی که داشتم مقالاتی دیدم که محققان ادعا کرده بودند با استفاده از "شبکه عصبی فازی و الگوریتم های ژنتیک" و " مدل پرسپترون چندلایه از شبکه های عصبی مصنوعی"و همچنین "رگرسیون لجستیک" قادر به پیش بینی قیمت سهم - در موردی حتی با ضریب اطمینان ۹۵% - هستند!!
    مقاله را به یکی از دوستان کارشناس ریاضی ارسال کردم و ایشان فرمودند مباحث مقاله در حد کارشناسی ارشد و دکترا هست.
    حال اگر راهکار و روشی غیر تخصصی تر سراغ دارید ممنون می شوم که آموزشی در این زمینه درج بفرمایید.
    سپاس

    ۵
 15. Amdbourse@gmail.com گفت:

  با قرار دادن جایزه ریالی جذابیت بیشتر میشود.

  ۱
 16. agah09936 گفت:

  با سلام
  ایده جالبیه ، ولی همانطور که دوستان اشاره کردند اگه جوایز ریالی داشته باشه خیلی خیلی بهتر و جذابتره چون شاید خیلی از دوستان امتیازات زیادی داشته باشند وزیاد براشون جالب نباشه ، الانم تو بعضی از کانالها کسانی هستند که امتیازاتشون رو به مبالغ مشخصی میفروشند .

  ۱
 17. Zhina_pr@yahoo.com گفت:

  با سلام
  بخش مسابقه به هیجان جدیدی احتیاج داشت تا از یکنواختی در بیاد.
  یه سوال: آیا برای شرکت در مسابقه سطح خاصی لازم است؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   در حال حاضر برای شرکت در این نوع مسابقات، سطح خاصی مد نظر نیست. البته شرکت کننده باید حداقل امتیاز ورودی را در مجموع امتیازات بآشگاهی خود، داشته باشد.

   ۱
 18. Agah67960 گفت:

  سلام خسته نباشید
  امتیاز و تخفیف ریالی کارمزد معاملات آتی مربوط به ماه گذشته و این ماه در حساب باشگاه بنده ثبت نشده با خانم رستگار چند بار تلفنی مطرح نمودم، ایشان فرمودن که سر هر ماه اعمال میشود ولی متاسفانه هنوز اعمال نشد

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی
   در کد باشگاهی که به همکاران واحد آتی سکه معرفی کرده‌اید،
   با ۲۷ قرارداد معامله در خردادماه و نیز باتوجه به سطح معرفتان (۲۰ درصد)، ۸۶٫۴۰۰ ریال تخفیف و ۶۴۸ امتیاز واریز شده است .

   ۰
 19. akbari16085 گفت:

  من هم فکر می کنم این مسابقات بیشتر مناسب افراد با تجربه و قدیمی هست و همه نمی تونند در آنها شرکت کنند اما با این حال خوب هست و انگیزه افراد رو زیاد میکنه

  ۱
 20. agah15734 گفت:

  سلام خواهشا قابلیتی بزارید که بتونیم امتیازاتمون رو بفروشیم و به ریال برای دریافت اعتبار تبدیل کنیم

  ۴
 21. agah53720 گفت:

  باسلام:

  چنین مسابقاتی باید با تیم مطمئن انجام بشه که افرادی به پاسخ صحیح دسترسی نداشته باشند .

  در آنصورت مهیج و قابل شرکت خواهد بود

  ۱
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست عزیز، به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که جز تیم طراحی مسابقات، هیچکسی دسترسی لازم به پاسخ سوالات را ندارد.

   ۰
 22. mohammad.sarsam@yahoo.com گفت:

  خوبه به شرطی که سوالات علمی باشه یا پیش بینی .

  سوالات پیچوندنی ! واقعا توهین به شعور افراد است .

  ۲
 23. alipour1251@yahoo.com گفت:

  عالی هست شرکت در باشگاه مهیح میکند

  ۰
 24. AG4931 گفت:

  سلام
  امیدوارم مسابقات و جوایز به سمت پاداشهای نقدی بره...

  ۰
 25. Amir04550 گفت:

  سلام
  ایده جالبی هست.فقط متوجه نشدم قبل از به اشتراک گذاشتن امتیاز; میشه سوال مسابقه رو دید یا باید اول امتیاز بزاری بعد امکان دسترسی به سوال هست؟
  سپاس

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   قبل از به اشتراک گذاشتن امتیاز، سوال قابل مشاهده است
   اما برای ارسال پاسخ باید به میزان حداقل امتیاز ورودی، امتیاز در محل تعیین شده قرار داده شود.

   ۰
 26. m_jazebi@yahoo.com گفت:

  جالبه و هیجان هم داره، ولی همین که شما باید یه مبلغ یا امتیازی رو که در صورت باخت از دست میدی رو خرج کنی، یه خورده شبهه ناک میشه قضیه..
  از طرفی هم بسیار جالبه، چون وقتی که شخص به پیش بینی خودش، دانش و سطح علمش اطمینان داشته باشه میتونه امتیاز بالایی رو بذاره روی سوال و در صورت پیش بینی صحیح جهش امتیازی بالایی براش رخ بده و رتبه اش توی مسابقه هفتگی بره بالا...

  ۰
  • Bashgah گفت:

   امتیازی که مشتریان برای شرکت در مسابقه قرار میدهند در تعیین ضریب تاثیر هر گزینه، تاثیرگذار است. از آنجا که امتیازی که هر فرد قرار می دهد اهرمی است برای گزینه انتخابی خودش و در صورت پاسخ صحیح به سوال در تعیین جایزه امتیازی تاثیرمستقیم دارد، امتیاز مشارکت و مصرف آن شبهه ای نداشته و مورد مصرف امتیاز قرار داده شده کاملا مشخص است.

   ۰
 27. 10855 گفت:

  سلام
  کم کم داشت مسابقات یکنواخت میشد، طرح جالب و جذابی هست ممنون.

  ۰
 28. 03831 گفت:

  خیلی عالیه

  ۰
 29. om1360 گفت:

  باسلام
  لطفا نمودار شاخص کل را هم در پنل تحلیل تکنیکال معاملات آنلاین آسا قراردهید تا برای پاسخ به سولات مربوط به پیش پینی شاخص کل به آن مراجعه کنیم .

  ۰
 30. 02901 گفت:

  سلام
  باعث شد دیگه یکنواخت نباشه

  ۰
 31. AG7329 گفت:

  سلام
  مسابقه جذابی است ولی مقدار امتیازی که کم می شود زیاد است
  بین ۲۰تا ۳۰ امتیاز کسر می شد خوب بود

  ۰
 32. bours1390@gmail.com گفت:

  سلام به عزیزان- عالیه- منتها کاش روش محاسبه ی ضریب رو هم ارائه می کردید.

  ۰
  • Bashgah گفت:

   نحوه محاسبه ضریب تاثیر مربوط به هر گزینه سوال به شرح زیر است:
   مجموع امتیاز ورودی در مسابقه تقسیم بر کل امتیاز ورودی افرادی که آن گزینه را انتخاب کرده اند.

   ۰
   • agah03784 گفت:

    در صورت امکان درباره محاسبه ضریب تاثیر بیشتر توضیح دهید.
    با تشکر

    ۱
    • Bashgah گفت:

     دوست عزیز محاسبه ضریب تاثیر، بسیار ساده است
     بعنوان مثال فرض کنید در یک مسابقه تمام مجموع امتیازهای مشارکت برابر با ۳۰،۰۰۰ امتیاز شده است و از سوی دیگر
     مجموع امتیازهای مشارکت افرادی که گزینه اول را انتخاب کرده اند برابر با ۲۰۰۰ ،
     مجموع امتیازهای مشارکت افرادی که گزینه دوم را انتخاب کرده اند برابر با ۸۰۰۰،
     مجموع امتیازهای مشارکت افرادی که گزینه سوم را انتخاب کرده اند برابر با ۴۵۰۰
     و مجموع امتیازهای مشارکت افرادی که گزینه چهارم را انتخاب کرده اند برابر با ۷۰۰۰ شده است.
     بنابراین ضریب تاثیر گزینه ها به شکل زیر خواهد بود:
     ۱- ۱۵=۳۰۰۰۰/۲۰۰۰
     ۲- ۳٫۷۵
     ۳- ۶٫۶۷
     ۳- ۴٫۲۹

     ۲
     • AV9876 گفت:

      با سلام و احترام؛
      فکر کنم سوال فرضی شما اشتباه است، چون "مجموع امتیازهای کل مشارکت‌کنندگان" با "مجموع امتیازهای مشارکت شده‌ی همه‌ی گزینه‌ها" برابر نیست.
      لطفا راهنمایی بفرمائید.

      ضمنا پیشنهادی داشتم مبنی بر اینکه "مجموع تمام امتیازهای شرکت شده" را بین افرادی ک "گزینه صحیح" انتخاب کردند (انهم با توجه به مقدار امتیاز مشارکتشان) تقسیم بفرمائید.

      با تشکر فراوان

      ۲
 33. 0385129874 گفت:

  سلام
  پس چرا نمی توتنم در مسابقه شرکت کنم؟

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی مشکل شما چیست؟ لطفاً موضوع را شرح دهید ویا با پشتیبانی بآشگاه تماس بگیرید.
   ۰۲۱۸۲۱۵۴۲۰۰

   ۰
 34. 2063495981 گفت:

  سلام
  این مسابقات باعث میشود از روزمرگی در بیاییم.مممنونم.

  ۰
 35. mohammad32129 گفت:

  بفرمایید نتیجه خلاقیتو تحویل بگیرید !!! خواستید هیجانایجاد کنید ولی از قضا سرکنگبین صفرا فزود !!! انار شرکت کنندگان در مسابقه ۱۴۵۶ نفر !! برای اولین بار امار شرکت کنندگان در مسابقه پیش بینی زیر ۱۵۰۰ نفر شد !!! علتش اینکه نباید یه روال چند ساله جا افتاده رو بهم بزنید !!! اگه طرح جدیدی باشه باید درکنار اون قبلی اجرا بشه !!!

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   آقای محمد عزیز هر تغییر بخصوص از نوع هیجانی برای جا افتادن نیاز به زمان داره. اما تصدیق میکنید که اینکار اجازه میده افراد بسیار بیشتری رقابت کنن و شانس برنده شدن داشته باشن که کم کم این اتفاق میفته. هدف ما این بوده که روند مسابقات از ایستایی دربیاد و کسانی که شاید نمیرسن همه مسابقات رو شرکت کنن باز هم امید داشته باشن که با پیش بینی بهتر، که هدف همه بورسی هاست، بتونن برنده باشن. مطمئناً شما و بقیه بورسیا هم نباید از بابت به چالش کشیده شدن تواناییتون در پیشبینی بورسی دلنگران باشید. آخرش همه بابت همین بورس دور هم جمع شدیم مگه نه؟
   مرسی که مثل همیشه به ما فیدبک میدید. ما سعی میکنیم من بعد و تا وقتی همه عادت نکردن بازه امتیازات مسابقات جسورانه رو طوری تعیین کنیم که تاثیر آنچنانی بر بروی نتایج مسابقات نداشته باشه.

   ۰
   • taheri10381 گفت:

    اصلا اگر طراح این سوال کذایی مدرک آورد که فلان جا در پشت جلد کتاب یا مقاله ای نوشته باشه : پول پرداختی به تعمیرکار لوازم خانگی در GNP لحاظ می شود....من یکی که از طراح سوال:جناب استاد سهیل ابراهیمی تمام قد عذرخواهی کرده و این کار رو میذارم کنار....لابد ما اینکاره نیستیم دیگه!!!
    خواهشمندم لااقل بخاطر ارزش گذاشتن به وقت اعضا این مورد رو پیگیری بفرمائید...متشکرم

    ۰
    • Agah گفت:

     پول پرداختی بابت برق مطب پزشکی مربوط به کالاها و خدمات واسطه ای بوده و لذا محاسبه نمی گردد. فعالیت های اقتصاد زیرزمینی و خرید سرقفلی نیز در محاسبات GNP لحاظ نمی گردد. اما پرداختی به تعمیر کار لوازم خانگی بابت خدمت نهایی بوده و در حسابهای ملی وارد می گردد. با مفروضات مذکور پاسخ صحیح سوال عبارت (پرداختی به تعمیرکار لوازم خانگی) است.

     منبع: کتاب اصول بازار سرمایه (جلد دوم)/ تالیف: علی صادقین، محمد گرجی آرا، محمدحسین صدرایی، وحید واشقانی فراهانی

     ۰
     • taheri10381 گفت:

      با سلام مجدد
      احتمالا منظور شما تهیه فیزیکی منبع: کتاب اصول بازار سرمایه (جلد دوم)/ تالیف: علی صادقین و ...که نمی باشد (آنهم در بازه ی یک روزه ی فرصت پاسخ این سوال؟؟!! )جستجوی اینترنت بنده همین الان برای گرفتن این کتاب یا لااقل چکیده ای از آن هم به هیچ نتیجه ی مفیدی منتج نشد...بحث بنده اجتناب طراح سوال از پیچیدن بیش از حد سوالات و معماگونه کردن آنهاست که بجز خستگی و به نتیجه نرسیدن کاربران هیچ نتیجه ی مفید دیگری نخواهد داشت...محض آگاهی باید عرض کنم این سوال و سوالاتی از این دست از نمونه سوالات آزمون های مالی مختلف از قبیل این سایت https://talarebourse.com/fundamentals-of-capital-markets/ عینا کپی شده که با اطلاعات داده شده در متن سوال بغیر از خود طراح محترم سوال قابل یافت نبوده و بنده فکر نمی کنم ابدا برای آگاهی دادن به کاربران (که هدف اصلی مسابقات است)مفید باشد....اگر قبول ندارید میتوانید عرض بنده را به رای عمومی همه کاربران بگذارید که مطمئنا با فیدبک بسیار غیرمنتظره و روشن کننده ای روبرو خواهید گشت...
      باتشکر

      ۱
     • Agah گفت:

      سلام
      آقای طاهری به هیچ عنوان نیاز به تهیه فیزیکی کتاب نیست. وقتی که خدمات یک پزشک، یک نانوا و… را در محاسبه GNP لحاظ می کنند، پول قبض برق، گاز و آب ساختمان را از فعالیت وی کسر می کنند. به تعریف زیر دقت بفرمایید:
      کالاهای واسطه‌ای: کالاهایی که فقط به منظور نهاده در تولید سایر کالاها و خدمات به کار می رود. برق، دستکش و سایر لوازم این چنینی که در ساختمان پزشکان مصرف می شود، جزو کالاهای واسطه ای محسوب می شود.
      علاوه بر این می توانید عبارتی نظیر "پول برق پرداختی بنگاه های اقتصادی در تولید ناخالص ملی" را گوگل جستجو بفرمایید.

      ۰
 36. shafieyanh93 گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  پیشنهاد می کنم که امتیاز مربوط به مسابقه جسورانه فقط در امتیاز باشگاه تاثیر گذار باشه نه مسابقات ماهیانه چرا که فرض کنیم الان در مسابقه پیش بینی شاخص گزینه ۴ صحیح بشه فرض کنیم فردی هفتاد امتیاز اشتراک گذاشته حاصلضرب ضریب تاثیر در امتیاز اشتراک گذاشته شده نزدیک به دو برابر فردی شده که کل ماه به سوالات پاسخ داده و انگیزه برای پاسخ به سوالات تا انتهای ماه و چه بسا کلا از بین بره

  یا پیشنهاد دیگه اینکه حداقل مسابقات جسورانه در قالبی جداگانه از مسابقات هفتگی و ماهیانه برگزار گردد .

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   هدف از ایجاد این گونه از مسابقات افزایش حس رقابت و هیجان مسابقات بوده است. بدیهی است همچنان گذشته افرادی که با استفاده از دانش و ابزار تحلیل به سوالات پاسخ می دهند شانس خود را برای قرار گرفتن در لیست برندگان باشگاه حفظ خواهند کرد.

   ۰
 37. s19368 گفت:

  انتقاد جدی :

  در مورد مسابقه جسورانه سوال ۹۶۰۴۰۳۱

  فرض کنید گزینه ۴ پاسخ صحیح شود
  اگر کاربری ۷۵ امتیاز مشارکت را انتخاب کرده باشد ، بالغ بر ۵۶۸۶ امتیاز به ایشان تعلق خواهد گرفت !!!

  کسانی که تمام سوالات رو بغیر از جسورانه پاسخ دهند به هیچ عنوان به امتیاز ۴۰۰۰ هم نخواهند رسید چه برسه به اینکه به ۵۶۸۶ برسه

  آیا واقعا عدالت جاری است ؟!!! کمیت مهم است یا کیفیت ؟!!! افزایش دانش بورسی کاربران / مشتریان مهم است یا به سمت شانس / قمار رفتن کاربران / مشتریان ؟!!!

  اگر می خواهید جایزه ریالی رو یک عده قمار باز برنده شوند من یکی دیگر در مسابقات مشارکت نخواهم کرد / تمام

  ۰
  • s19368 گفت:

   بهترین و تنها راهکار همین است ✅?

   یک بخش مسابقات ماهانه / هفتگی (طبق روال گذشته)برگزار شود

   یک بخش هم مسابقات جسورانه

   بعد اینکه حداقل امتیاز مشارکت در مسابقه جسورانه به میزان ۵۰۰ امتیاز - ۱۰۰۰ امتیاز و حتی بیشتر باشد

   حالا اینجوری هر کی هرچقدر می خواهد با هر تعداد کاربری امتیاز بذاره وسط ?

   ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست محترم هدف از مسابقات جسورانه، به چالش کشیدن توانایی پیش بینی و هیجان مولفه ریسک که در اصل سرمایه گذاری بورس نهفته است، بوده است. شما با انتخاب گزینه پر ریسک، مثل وقتی که سهم پر ریسک میخرید در معرض زیان یا سود بیشتر هستید. در مسابقات جسورانه هم داستان به همین صورت است. علاوه بر اینکه این مسابقات توانمندی افراد در پیشبینی و ریسک را به چالش میکشد، به افراد بیشتری شانس رقابت نیز میدهد. البته ما سعی خواهیم کرد بازه امتیازات مسابقات جسورانه در مراحل اول تغییرات آنچنانی در نتایج ندهد.

   ۰
   • s19368 گفت:

    تشکر بابت پاسخگویی ?

    اما فرمایشات شما پاسخ اظهارات بنده نیست

    بنده ذاتا مشکلی با مسابقات جسورانه #ندارم - با این مشکل دارم که نباید در #یک_قالب با سایر مسابقات عمومی / تخصصی که از ۷۵ امتیاز تا ۱۸۰ امتیاز براشون لحاظ شده ، قرار بگیرد

    فرض کنید شاخص این هفته پاسخ گزینه ۴ شود - حال اگر کاربری ۷۵ امتیاز مشارکت را انتخاب کرده باشد ، بالغ بر ۵۶۸۶ امتیاز به ایشان تعلق خواهد گرفت

    این باعث میشه که #زحمات کسانی که به سوالات عمومی / تخصصی ۷۵ امتیاز تا ۱۸۰ امتیاز پاسخ صحیح داده اند خیلی کمرنگ و حتی نادیده گرفته شود

    یا همه سوالات رو جسورانه کنید - یا سوالات عمومی / تخصصی ۷۵ الی ۱۸۰ امتیازی رو از سوالات جسورانه تفکیک کنید که عدالت در برندگان جایزه ریالی رعایت شود✅

    #کیفیت یعنی به دانش بورسی کاربران / مشتریان افزوده شود نه اینکه دلسرد شوند و دیگر مشارکت نکنند?

    ۰
    • Agah گفت:

     سلام مجدد
     تلاش ما هم بر دلگرم شدن است و نه دلسرد شدن. علاوه بر این شرایطی فراهم می شود تا افراد بیشتری بتوانند جزو برندگان ماهانه و هفتگی باشند.

     ۰
  • AS2983 گفت:

   موافقم
   قمار نه
   ولی مسابقات در کل باید باعث ایجاد جو اموختن باشد.

   ۰
 38. agah52664 گفت:

  طرح جالبی می باشد.
  هرچند پیش بینی نیازمند به مهارت، تخصص و دانش بازار سرمایه است و بعضی از پیش کسوتان و خبرگان در این امر تواناترند.

  ۰
 39. Agah22313 گفت:

  اکثر مشتریان کارگزاری آگاه بخاطر باشگاه با این کارگزاری معامله میکنند اما با این روش مسابقات جسورانه مطمئن باشید بیشتر مشتریان رو از دست میدین ..چون دیگه فقط باید شانس بیاری تا برنده بشی و ربطی به تحلیل و جواب درست دادن سوال نیست..اگه این ماه سوال آخری رو میزدی و درست میشد حداقل ۵۰۰۰ امتیاز گرفته بودی و تمام یک ماه ۵۰۰۰ امتیاز نمی‌شد ...این چه جور مسابقاتیه

  ۰
  • Bashgah گفت:

   ضمن سپاس از ارائه نظر شما
   دوست گرامی برای تصمیمگیری در خصوص نتیجه برگزاری مسابقات جسورانه اندکی زود است و همانند تغییرات دیگر، نیازمند زمان برای مشاهده نتیجه هستیم. روش دستیابی به پاسخ صحیح در اینگونه مسابقات نیز همچون گذشته است و افراد با استفاده از دانش و ابزار تحلیل، به سوالات پاسخ می دهند.
   در حقیقت هدف از برگزاری این مسابقات، به چالش کشیدن توانایی پیش بینی و توانایی کشف قیمت و نیز سنجش ریسک است که در اصل سرمایه گذاری بورس نهفته است.
   در خصوص سوال۹۶۰۴۰۳۱ نیز بفرمایید احتمال ریزش ۶۵۰ واحدی شاخص در یک هفته و در حالیکه اصلاح شاخص به پایان رسیده بود، چقدر میتوانست باشد؟ آیا چنین چیزی در شرایط عادی اقتصادی و بدور از وقوع اتفاقات ناگهانی می تواند امری بدیهی باشد؟ و آیا کسی که قدرت تشخیص و پیشبینی چنین امر نسبتاً محالی را داشته، شایسته چنین امتیاز بالایی نباید باشد؟

   ۰
 40. agah14126 گفت:

  سلام
  خیلی خوبه ولی تا الان فقط یه بار گذاشتید تعدادش خیلی کمه ، دوم اینکه میزان امتیاز که میذاریم هم خیلی کمه ، بر خلاف اسمش هیچ جسارتی نمیخواست ، لطفا ریسک امتیازی رو افزایش بدید ، مرسی

  ۰
 41. agah03193 گفت:

  ای حااااااااااااااااااااااااااااااال میده این مسابقه جسورانه
  اسمش روشه دیگه

  جسااااارت میخواد
  باید یه چیزی بدی که یه چیزی بدست بیاری

  کسر امتیاز و تقسیم کل امتیاز به برندگان

  چالش جالب و پویایی است

  قبلا گفته بودم یه طرحی بدین که حالت کسب امتیاز فقط ملاک نباشه

  یه حدی از امتیاز که رسیدی دیگه انگیزه برای ادامه کم میشه و از اونجا ببعد باید ریسک کرد با پاداش بهتر

  مثلا بنده قله ۹ هستم و اخلافش با قله ۱۰ فقط ۲ در صد تخفیف است ولی زمانی شاید دو ساله ببره
  خب قطعا عده ای انگیزه ی سابق را ندارد برای مثلا ۲ سال برای ۲درصد

  ولی مسابقه ی جسورانه طرف را مجدد انگیزه مند خواهد کرد

  تنوع این مسابقات را زیااااااادتر کنید

  سپاس

  ۰
 42. naser_t2012@yahoo.com گفت:

  طرح جالب و چالش برانگیزیه. لطفا مانند این سوالات بازهم در قسمت مسابقه درج کنید.

  ۰
 43. agah63297 گفت:

  عالی . داشت ریتم مسابقات از تب وتاب میافتد .

  ۰
 44. agah04000 گفت:

  با سلام لطفا یک لینک دریافت اینستاگرام تو سایت بگذارید من هر قدر میگردم نمیتونم پیدا کنم با تشکر

  ۰
 45. rahimi93 گفت:

  سلام
  به نظر بنده سوالات جسورانه در کنار حالت معمولی سوالات پیش بینی باشه بهتره
  به هر حال کسی که یک ریسکی میکنه در صورت برنده شدن قاعدتا باید امتیاز بیشتری کسب نماید در حال که در وضعیت فعلی امتیاز اشخاص برنده بستگی به تعداد مشارکت کنندگان در مسابقه جسورانه است که ممکن است حتی امتیازش کمتر در حالت عادی بشه همانند پیش بینی شاخص در چهارشنبه ۹۶/۵/۴ که امتیار حاصلهبار کسر ۳۵ امتیاز بابت شرکت در مسابقه ۱۱ امتیاز می باشد در صورتی که در حالت عادی ۱۵۰ میتوانست کسب کند

  ۰
 46. agah04000 گفت:

  منظورم اپلیکیشن اینستاگرام هست

  ۰
  • Bashgah گفت:

   چنانچه با گوشی خود بر روی آیکون اینستاگرام کلیک کنید، هم به صفحه اینستاگرام بآشگاه هدایت می شوید و هم می توانید اپلیکیشن آن را دریافت کنید.

   ۱
 47. agah04000 گفت:

  با سلام انگار امتیاز مرا در مورد سوال با کد ۹۶۰۴۰۴۳اعمال نکردید که در مورد شاخص انتهای هفته است

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست گرامی چنانچه به گزارش امتیازات در حساب بآشگاه خود مراجعه فرمایید؛ مشاهده خواهید نمود که در تاریخ ۴مرداد۹۶، ۴۶امتیاز بابت پاسخ صحیح به شما داده شده است.
   نحوه محاسبه امتیاز مسابقات جسورانه:
   ضریب تاثیر گزینه * امتیاز مشارکت شما = امتیاز پاسخ صحیح شما

   ۰
 48. AG8383 گفت:

  باسلام..این مسابقه فوق العاده هست..خیلی لذت بخش ..تشکر میکنم از بچه های زحمت کش اگاه...اگه لطف کنید توضیح بفرمایید که ضریب چگونه محاسبه میشه ممنون میشم

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام.
   نحوه محاسبه ضریب تاثیر مربوط به هر گزینه سوال به شرح زیر است:
   مجموع امتیاز ورودی در مسابقه تقسیم بر کل امتیاز ورودی افرادی که آن گزینه را انتخاب کرده اند.

   ۰
 49. agahzarh510 گفت:

  با سلام و تشکر از مدیران محترم بابت طرح مسابقه جسورانه اما یه انتقاد دارم
  امتیاز پاسخ صحیح به مسابقات جسورانه این هفته خیلی کمتر از حتی طرح عادیش بود با اینکه ریسک زیادی هم داره
  مسابقه پیش بینی قیمت پایانی "فملی ۶۷ امتیاز داشت که ۴۰ امتیازشو به اشتراک گذاشته بودیم می مونه ۲۷ امتیاز . ولی طرح عادیش ۱۵۰ امتیاز داشت ریسکشم داشت همچنین شاخص انتهای هفته ۱۹۱ امتیاز داشت منهای ۴۰ میشه ۱۵۱ حالا استرس ریسکشم حساب کنید این تازه با بالاترین درصد ضریبش بود
  بنابراین من پیشنهاد می کنم حداقل امتیاز عادیش رو هم به امتیاز جایزش اضاف کنید تا انگیزه بیشتری داشته باشیم یا جایزه بصورت ریال باشگاهی هم در نظر بگیرید . در آخر امیدوارم عذر خواهی من بابت جسارتی که کردم بپذیرید فقط یه پیشنهاد بود
  با تشکر از دوستان

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   دوست محترم از مشارکت و نظرتان سپاسگزاریم. در نظر داشته باشید که رنج امتیازات مسابقات جسورانه، با افزایش تعداد آنها به مرور رو به افزایش است لذا در آینده تاثیرات بیشتر آنرا در تعیین برندگان شایسته و توانمند مسابقات خواهیم دید.

   ۰
 50. AG8383 گفت:

  سلام : اجازه بدید سوالی بپرسم..دوستانی که ساخص کل رو در روز چهارشنبه یازده مرداد درست پیش بینی کرددند ایا این دوستان با تحیلی تکنیکال این پیش بینی رو انجام دادند یا با حس تجربه؟ درحقیقت فاصله بین انتشار سوال تا یازدهم مرداد خیلی کم بوده و تحلیل تکنیکال در این فاصله کم رو تونسته پیش بینی کنه مثلا چند روز رو؟...ممنون میشم پاسخ بدید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   فاصله میان طرح سوال تا زمان مشخص شدن عدد واقعی شاخص مشکلی را در فرآیند تحلیل عدد شاخص ایجاد نمی کند. آنچه مهم است استفادهاز ابزار تحلیل برای پیش بینی روند بازار و حرکت شاخص است.

   ۰
 51. نجاتی گفت:

  سلام
  این فرمولی که برا ضریب تاثیر مسابقات جسورانه نوشتین در کل سطح امتیاز دهی باشگاه رو آورده پایین. مثلا بنده هفته قبل فملی را درست پیش بینی کردم و فقط۲۷ امتیاز به من تعلق کرده چرا که ۴۰ امتیاز همون اول شرکت ازم کسر شده بود، ولی قبلا همین پیش بینی درست ۱۵۰ تا امتیاز داشت. بهتر نیس فرمولی بنویسین که همون اول ضریب تاثیرش مشخص باشه و تعداد شرکت کننده تاثیری روش نداشته باشه. اگه اینطوری باشه سوالات معمولی در موارد عمومی ۷۵ امتیاز داشته باشه، ولی مسابقه پیش بینی که به مفهوم و مصداق کلمه [مسابقه] قرابت زیادی داره، زیر ۵۰ تا امتیازش بشه. ممنون که بررسی می کنین.

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   ممنون از پپیشنهادتون، حتماً بررسی می شه. البته لازم به توضیح است که به مرور با تغییر بازه امتیاز مربوط به مشراکت، مقدار امتیازی که برندگان می گیرند بیشتر خواهد شد.

   ۰
 52. صباح هاشمیان گفت:

  سلام- تنها ایراد این مسابقه این است که در صورت شرکت نکردن و یا پاسخ غلط، نمیتوان جزء برنده هفته شد

  ۰
 53. agah09796 گفت:

  با سلام و عرض ادب
  اینجانب در مسابقه جسورانه شاخص انتهای هفته شماره ۹۶۰۴۰۴۳ با ۳۵ امتیاز مشارکت کردم و گزینه ۱ انتخاب کردم که صحیح هم بود اما پس از انتشار جواب با توجه به ضریب تاثیر ۱٫۳۱ فقط همین ۴۶ امتیاز به من اضافه شد و ۳۵ امتیاز کسر شده برگشت داده نشد. لطفاً دستور فرمایید بررسی شود.
  با سپاس
  احمدنژاد

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست بزرگوار
   با توجه به اینکه بازه امتیازی که برای این سوال به اشتراک گذاشته شده، کم بوده است لذا امتیاز شما به عنوان برنده بااحتساب ۳۵ امتیازی که برای حضور در آن بوده، مجموعاً ۴۶ امتیاز شده است.

   ۰
 54. AG7700 گفت:

  خیلی ایده ی خلاقانه ای هست این مسابقه جسورانه

  ۰
 55. علیرضا گفت:

  سلام.
  میشه لطف کنید با یک مثال نحوه محاسبه ضریب تاثیر بیان بفرمائید ؟ مرسی

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   به‌عنوان‌مثال فرض کنید شخص الف در مسابقه جسورانه‌ای شرکت کرده و گزینه ۳ را به‌عنوان پاسخ ارسال نموده است. اگر ضریب تاثیر این گزینه برابر با ۱٫۲ و امتیاز ورودی این فرد در این سوال برابر با ۱۰۰۰ باشد، چنانچه پس از انتشار پاسخ، شخص الف برنده مسابقه بود معادل حاصل‌ضرب عدد ۳٫۲ در عدد ۱۰۰۰ جایزه امتیازی خواهد گرفت. یعنی ۳۲۰۰ امتیاز٫

   ۰
 56. afsharm75 گفت:

  سلام وتشکر . بسیار عالی است. ضریب اطمینان پاسخ اکثریت را افزایش میدهد

  ۰
 57. AG5766 گفت:

  سلام.ای کاش امتیازی کسر نمیشد وفقط ضریب تاثیر وامتیاز اشتراکی داشت

  ۰
 58. AG6085 گفت:

  سلام
  مسابقات جالبی است ممنون(صاحب نظران
  فرمول ها و محاصبات ریاضی که در قیمت سهام میتواند موثر باشد اللخصوص مثلثات در نظرات خود لحاظ کنند

  ۰
 59. agah10058 گفت:

  با سلام
  لطفا ساعت مقرر برای اتمام زمان پاسخ به سوالات را از ۱۴ به ۱۶ افزایش دهید

  ۰
  • Bashgah گفت:

   سلام
   دوست عزیز پیشنهاد شما به بخش مسابقات ابلاغ گردید.

   ۰
   • amerdad66@gmail.com گفت:

    سلام
    خیلی خوبه که مهلت شرکت در این مسابقات رو بیشتر کردید چون بعضی اوقات با اینکه به باشگاه سر میزنم ولی فراموش میکنم که به سوالات پاسخ نداده ام فردا هم اغلب بعد ساعت ۱۴ متوجه این موضوع میشوم ?متشکرم

    ۰
 60. agah11276 گفت:

  خوبه ولی هیجانش خیلی کمه ... سپاس

  ۰
 61. ana01311 گفت:

  سلام بد نیست

  ۰
 62. Nor15604 گفت:

  سلام
  ایده خوبی بود

  ۰
 63. agah04265 گفت:

  با سلام
  بنده ۶ سال مشتری کارگزاری X بودم که مسابقات جسورانه داشت ؛ از آنجا که با شرکت در این مسابقات بخشی از امتیازات حاصله از معامله را بر پایه ی حدس و گمان از دست می دادم ، هیچ رغبتی به شرکت در مسابقات آن کارگزاری نداشتم.
  تا اینکه با روش علمی و سخاوتمندانه ی با شگاه کارگزاری آگاه آشنا شدم ، هم معلوماتم زیاد می شد و هم امتیازات و تخفیف هایی سخاوتمندانه نصیبم می شد...
  این بود که مشتری شما شدم!
  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   البته هنوز هم امتیازات بآشگاه قابل مقایسه با سایر سایت ها نیست. 🙂

   ۰
   • agah04265 گفت:

    سلام
    بله از خدمات شما بسیار سپاس گذارم
    لطفا در مورد مسابقات جسورانه هم سخاوتمند باشید و از جانب خود امتیاز دهی کنید تا ما هم شرکت کنیم
    با تشکر

    ۰
 64. dashtbozorgi گفت:

  سلام
  بنظرم جوایز نقدی را هفتگی کنید باز هم از جذابیت بیشتری برخوردار باشد
  الان توی لندن حقوق رو هفتگی میدن .امیدوارم ربط داشته باشه :)))

  ۰
 65. mohammadrbaghaei@yahoo.com گفت:

  سلام خدا فوت
  ابتکار جالبی میتواند باشد با توجه به اینکه کمک به قوی شدن تحلیل هم میکند

  ۰
 66. agah10058 گفت:

  با سلام و احترام
  اینجانب سوال ۹۶۰۶۰۲۸ را از طریق اینستاگرام به صورت صحیح پاسخ داده ام. منتها نه امتیاز پاسخ از طریق اینستاگرام (۱۵۰ امتیاز) را دریافت کرده ام و نه امتیاز پاسخ صحیح را. لطفا رسیدگی فرمایید.

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام
   شما مسابقه مذکور را در بآشگاه پاسخ نداده اید، لذا امتیاز آن را هم نگرفته اید. اما امتیاز اینستاگرام را دریافت کرده اید.

   ۰
 67. ag00545 گفت:

  سلام
  من متوجه نشدم کی چطور محاسبه میشه ینی مثلا اگر من داخل این مسابقه شرکت کرده باشم با امتیاز وردی ۵۰ و ضریب سوال باشه ۳٫۲۳ و به من ۲۴۳ امتیاز داده شده چه طور حساب شده
  یا سوالی رو اشتباه زدم اما امتیاز وردی ۵۰ بوده و ضریب تاثیر گزار سوالی کی من جواب دادم (اشتباه بوده) ۲٫۳۵ سوال پیش بینی شاخص کل بوده و تمامی سوال ها ضریب تاثیر گزاری دارند باز هم به من امتیاز خواهم گرفت؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   امتیازی که بابت پاسخ صحیح به سوال دریافت می کنید حاصل ضرب ضریب تاثیر گزینه انتخابی شما در میزان امتیاز ورودی شما برای آن سوال است. در مثالی که فرمودید، امتیاز شما اینگونه محاسبه می شود: عدد ۵۰ ضرب در عدد ۳٫۲۳ که برابر است با ۱۶۱٫۵

   زمانی که شما به یک سوال جسورانه پاسخ اشتباه می دهید، هر میزان که امتیاز ورودی به اشتراک گذاشته اید و از حساب شما کسر گیدیده است به حساب شما بازگردانده نمی شود و شما بابت سوال هیچ امتیازی دریافت نمیکنید به جز امتیاز ثابت حضور در مسابقه معادل ۵۰ امتیاز.

   ۰
 68. AJ6700 گفت:

  سلام
  در سوالات جسورانه معمولا یک سوال قابلیت اینو داره که در اینستاگرام پاسخ داده بشه .
  آیا در اینصورت هم باید در اینستاگرام پاسخ داده شود و هم در خود سایت یا نه، پاسخ دادن در اینستاگرام کافیست؟

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام
   امتایز پاسخ در اینستاگرام از امتیاز پاسخ در سایت جدا است و لازم است که در هر دو بخش پاسخ دهید. اگر سوال را در بآشگاه پاسخ ندهید، در رتبه بندی ماهانه و هفتگی لحاظ نخواهد شد.

   ۰
 69. AK9132 گفت:

  سلام:
  مسابقه جسورانه جذاب و ابتکار خوبی است

  ۰
 70. AJ0879 گفت:

  خوبه باعث رشد فکری میشود

  ۰
 71. AA2981 گفت:

  سلام
  وقتتون به خیر وسلامتی؛
  پیشنهاد؛
  اگه میشه کسر امتیازو ۵۰ بذارید..یا حتی میشه کسر نکنید?

  ۰
  • Agah2 گفت:

   ضمن عرض سلام خدمت شما
   دوست عزیز در مسابقات جسورانه شما در بازه ۵۰ تا ۱۰۰ امتیاز می‌توانید امتیاز مورد نظر خود را به اشتراک قرار دهید. دلیل اینکه برای شرکت در این مسابقات باید میزان مشخصی امتیاز به اشتراک قرار دهید، ماهیت پیش بینی و جسورانه سوالات است. لازم به ذکر است در مسابقات جسورانه شما پس از شرکت در مسابقات معادل ۵۰ امتیاز بابت شرکت در مسابقه دریافت می‌کنید.

   ۰
 72. AO5009 گفت:

  سلام
  بخش مسابقه جسورانه خیلی خوبه.
  ولی به نظرم بعد از اتمام زمان مسابقه، بهتره که در خصوص گزینه صحیح به صورت تشریحی توضیح داده بشه و علت و دلایل آن ذکر بشه تا اونایی که کم تجربه تر هستن آگاه تر بشن
  با تشکر

  ۰
  • agah5 گفت:

   با سلام واحترام
   پیشنهاد شما به تیم مسابقه بآشگاه مشتریان آگاه ارجاع داده شد وانشاالله جایی که امکان پذیر باشد پاسخ تشریحی سوالات درج خواهد شد.
   با تشکر از نظر شما

   ۰
 73. AQ5213 گفت:

  سلام.
  آیا کسر شده بعد از مشخص شدن جواب بهمراه امتیاز کسب شده برگردانده میشود ویا امتیاز کسر شده جهت شرکت در مسابقه بوده و فقط در صورت صحیح بودن جواب میزان امتیاز با توجه به ضریب شاخص و امتیاز مشارکت تعیین میشود و امتیاز مشارکت برگشت داده نمیشه.

  ۱
  • agah5 گفت:

   ضمن عرض سلام و احترام
   دوست عزیز امتیازی که به منظور شرکت در مسابقه جسورانه از شما کسر می‌گردد بازگردانده نمی‌شود و در صورتی که به سوال پاسخ صحیح داده باشید با توجه به ضریب تاثیر گزینه انتخابی شما امتیاز ویژه برندگان برایتان محاسبه و به حساب بآشگاهی شما اعمال می‌شود. لازم به ذکر است با شرکت در مسابقات جسورانه معادل ۵۰ امتیاز بابت شرکت در مسابقه به حساب بآشگاهی شما واریز می‌گردد.
   با تشکر از شما

   ۰
 74. رضاشجاعی گفت:

  خیلی عالیه باعث افزایش دانش و مهارت میشه . باتشکر

  ۰
 75. AK2637 گفت:

  سلام
  برنامه مسابقات جسورانه به چه صورت است؟

  ۰
 76. AF9426 گفت:

  سلام
  خداقوّت..
  انگار شرایط شرکت درمسابقه سختگیرانه است؟لطفا تجدیدنظربفرمایی....

  ۰
 77. AO5009 گفت:

  سلام
  در متن سوال مسابقه جسورانه با کد ۹۷۱۰۰۰۵، قید شده بود که قیمت پایانی سهام سرمایه‌ گذاری‌ ساختمان‌ایران‌ با نماد وساخت در پایان معاملات شنبه ۱۵ دی در کدام بازه قرار می‌گیرد؟
  اما شما ۵ دی ماه را لحاظ کردید. لطفا بررسی نمایید(تصویر سوال موجود است)
  با تشکر

  ۰
 78. AP6774 گفت:

  با سلام
  اگه اماکن داره ضریب رو یک عدد ثابت مثلا ۵ در نظر بگیرید تا انگیزه بیشتری برای شرکت در مسابقه ایجاد شود.
  با تشکر

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   ضریب بر اساس امتیاز مشارکت شرکت کنندگان مشخص می‌شود.
   پیشنهاد شما بررسی و در صورت تایید اجرا خواهد شد.

   ۰
 79. AS7245 گفت:

  سلام.. پس مسابقه معمولی چی میشه ...

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   به غیر از شنبه، روزهای یکشنبه تا چهارشنبه معمولا دو سوال عمومی در بخش مسابقات قرار می‌گیرد و در روز شنبه یک سوال عمومی منتشر می شود.
   باتشکر

   ۰
 80. AS6103 گفت:

  واقعا عالیه مسابقات جسورانه

  ۰
 81. AQ4689 گفت:

  با سلام
  سوالات مسابقات جسورانه حدس قیمت و پیش بینی هست که حتی حرفه ای های بورس هم نمی توانند ۱۰۰درصد درمورد صحت پاسخ اطمینان داشته باشند.
  فکر می کنم اگر سوالاتی هم بر پایه دانش و اطلاعات شرکت کنندگان هم باشد می تواند جذابتر شود. سوالات سخت و نیاز به کنکاش داشته باشد.

  ۰
 82. AT6635 گفت:

  بسیار عالیست.
  اما ریسکش بسیار بالاست و تعداد گزینه ها هم زیاد است. گزینه ها کمتر شود بهتر است.
  با تشکر

  ۰
 83. AT5906 گفت:

  بله تعداد گزینه ها رو به ۴ تا گزینه کاهش بدید. ممنون

  ۰
 84. حامد گفت:

  لطفا با توجه به شانس وقوع هر گزینه ضریب جایزه را مشخص کنید و ضریبها در زمان پاسخ به گزینه ها مشخص باشه

  ۰
 85. AU9386 گفت:

  سلام
  بسیار مسابقه جالبی است، چرا که باعث یک رقابت سالم می شود.
  ممنون از زحمات دوستان

  ۰
 86. AO7786 گفت:

  سلام
  به نظرم زمان تعیین شده برای مشخص شدن نتیجه مسابقه کمی زیاده

  ۰
 87. AK2510 گفت:

  سلام ودرود
  میابقه جسورانه فکر را مشغول میکنه واین خیلی خوبه وچه بسا در خصوص برخی سهمها موجب بررسی روزانه بشه وخودبخود آدم با روند سهم آشنا میشه اما عیب این نوع مسابقه اینه که دوستان کم تجربه مثل من جرات شرکت در آن رو نخواهند داشت

  ۰
 88. AV4125 گفت:

  خیلی هم خوب. انگیزه واس مطالعه رو زیاد میکنه

  ۰
 89. حمیدرضا گفت:

  مسابقه جالبی هست. نکته ای را در مورد ضریب تاثیر مطرح کنم شاید برای برخی افراد باعث جا افتادن موضوع شود.

  در اصل در این نوع مسابقه برنده ها امتیاز بازنده ها را بین خودشون تقسیم میکنند.
  یعنی اگر تعداد برنده ها زیاد باشه. یعنی تعداد افراد زیادی گزینه صحیح را انتخاب کرده باشند ضریب تاثیر آن گزینه عدد کوچکی خواهد بود.

  حالا اینکه به هر برنده چند امتیاز تعلق میگیره بستگی به مقدار امتیازی داره که اون برنده هنگام شرکت در مسابقه بعنوان امتیاز مشارکت قرار داده است.

  و یک نکته جالب دیگر هم وجود داره که اگر همه به سوال پاسخ درست بدهند هیچ کس امتیاز بیشتری دریافت نخواهد کرد و هر کس فقط امتیاز مشارکت خودش را پس خواهد گرفت.

  ۰
 90. AV2622 گفت:

  سلام
  لطفاً حداقل امتیاز برای مسابقات جسورانه را کمتر کنید.

  ۰
 91. AU0902 گفت:

  مسابقات جسورانه هیچ حال و هوایی نداره فقط باید پیش بینی کرد

  ۱
 92. AU7427 گفت:

  سلام خسته نباشید مسابقه خوب و جذابی هست مسابقات جسورانه ولی چون امتیاز از افراد دیگه کم میشه وبه افراد برنده انتقال داده میشود از نظر شرعی اشکال دارد و من تو مسابقات جسورانه به این دلیل شرکت نمیکنم.

  ۰
 93. AP2656 گفت:

  سلام
  واقعا مسابقه جذابیه
  ممنون

  ۱
 94. AW8156 گفت:

  جالبه ... ولی شرکت کننده باید با تجربه و تحلیل گر باشد...

  ۰
 95. AX2977 گفت:

  سلام. مسابقه بسیار جذاب و خوبی هست. ممنون.

  ۰
 96. AW2842 گفت:

  برای تمرین و آموزش بیشتر جالبه،چون هزینه خاصی نداره،ولی کمک میکنه ببینی چقدر میتونی تو شرایط واقعی بازار رو تحلیل کنی،و فرم سرگرمیشم هم حفظ میشه،فعلا که خوب نبوده پیش بینی هام

  ۰
 97. AU0902 گفت:

  با سلام هنوز این مسابقه که طراح چه هدفی دارد برام قابل درک نیست
  چرا شش گزینه ای
  پیش بینی برای هفته های اینده
  اگه جواب درست نباشه امتیازاتی را از دست دادن
  وغیره !!!!

  ۰
  • Agah گفت:

   با سلام
   سوالات جسورانه به دلیل بالا بردن هیجان بیشتر و تقویت تحلیل مشتریان طراحی شده است. ضمنا اینگونه سوالات به پیشنهاد مشتریان طراحی شده است.
   با سپاس

   ۰
 98. AS5914 گفت:

  به نظر جالب میاد ولی گزینه هاش زیاده

  ۱
 99. AS5914 گفت:

  اگه امتیازمون از حد سطحمون کمتر بشه سطحی که داریم رو از دست میدیم؟
  یا اینکه وقتی به یک سطحی برسیم اون سطح نثبیت شده است و حتی با کاهش امتیاز تو مسابقه جسورانه سطحمون کم نمیشه؟

  ۱
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   تمام مشتریان و کاربران براساس امتیازی که دارند بین سطح ۱ تا ۱۰ قرار می‌گیرند
   درصورتی که میزان امتیاز یک سطح کاهش یابد کاربر یا مشتری به سطح پایین تر منتقل می‌گردد.
   باتشکر

   ۰
 100. AW4251 گفت:

  سلام طرح خوبیه ولی کاهش امتیازات به نصف تقلیل پیدا کنه خوب

  ۰
 101. AX7117 گفت:

  من برای اولین بار شرکت کردم به نظر جالب میاد امیدوارم جوابم درست باشه

  ۱
 102. AW9797 گفت:

  سلام. خسته نباشید
  بنده با بررسی نظرات و پاسخها و شرایط مسابقه جسورانه باید عرض کنم به هیچ وجه با این شیوه مسابقه موافق نیستم و به گمانم راهی تازه برای کاهش امتیازات اکثریت اعضاست و نوعی قمار هم محسوب میشه که متاسفانه در وبگاهها و کانالهای تلگرامی برخلاف قوانین و موازین مذهبی در حال رواج و گسترش غیرعاقلانه و زیانبار هست.
  اگر قرار بر این باشه که امتیاز از دست دهیم مطمئن هستم اکثر اعضا در این مسابقه مشارکت نخواهند کرد.
  امیدوارم شیوه ی مسابقه را بصورتی طراحی یا اصلاح فرمایید تا مشکلی در ادامه یا قانونی بودن آن در آینده رخ نده.
  بطور مثال: مسابقه را بصورت آموزشی طراحی و اجرا فرمایید بطوریکه اعضای برنده را موظف نماید پاسخ را مشروح کنند تا امتیاز نهایی به آنها اعطا شود!
  موفق و سرفراز باشید

  ۲
  • Agah گفت:

   سلام دوست گرامی
   از آنجایی که امتیاز شرکت در مسابقه جسورانه ۵۰ است و همچنین در صورتی که امتیاز ۵۰ را به عنوان امتیاز مشارکت در مسابقه تعیین نمایید در صورت پاسخ اشتباه به سوال، امتیازی از شما کسر نمی‌شود.

   ۳
 103. AW2454 گفت:

  درود
  با ارسال پاسخ در هر دو نوع مسابقه، میزان ۲۰ امتیاز به‌عنوان امتیاز حضور در مسابقه، بدون توجه به نتیجه آن به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد.
  این متن در سایت شما میباشد
  درصورتی که با شرکت در مسابقه جسورانه ۵۰ امتیاز میدهید لطفا توضیح دهید

  ۰
  • Agah گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرکت در مسابقات عادی ۲۰ امتیاز دارد.
   برای شرکت در مسابقات جسورانه لازم است حداقل ۵۰ امتیاز به عنوان امتیاز مشارکت از شما کسر شود. شرکت در مسابقه نیز ۵۰ امتیاز دارد. در صورت پاسخ صحیح به سوال، امتیاز طبق محاسباتی به شما تعلق می گیرد.
   باتشکر

   ۱
 104. AO1796 گفت:

  واقعا مسابقات جسورانه عجیب ادمرو میپیچونه ها

  ۰
 105. AY2396 گفت:

  واقعا خرسندم، ابتكار خوبي است.

  ۰
 106. AX5202 گفت:

  شرکت دراین گونه سوالات آگاهی می خواهد

  ۰
 107. AT4091 گفت:

  با سلام
  تعداد گزینه های سوالات جسورانه به نظر زیاد می یاد، اگه میشه تعدادشونو کمتر کنید....

  ۰
 108. Ay7825 گفت:

  با سلام. میتوانید به سوالات جسورانه راهنمایی ها و یا توصیه هایی با کسر امتیاز بیشتر اضافه کنید تا شرکت کنندگان در صورت تمایل از این راهنماییها استفاده کنند.

  ۰
 109. سعید گفت:

  خوبه آدم میتئنه ریسک خودش رو امتحان کنه

  ۰
 110. BC2013 گفت:

  سلام تعداد گزینه ها را کمتر کنید تا شانس دستیابی به پاسخ صحیح را بیشتر داشته باشیم
  پیشنهاد میکنم این امکان را به شرکت کننده بدید که با خرج امتیاز به راهنمایی بیشتر یا حذف حداقل دو پاسخ نادرست دست پیدا کند ...

  ۰
 111. AY2396 گفت:

  با سلام، من براي اولين بار شركت كردم، اميدوارم كه باعث هيجان بيشتر من شود.

  ۰
 112. AY2396 گفت:

  با سلام،‌ فكر مي‌كنم، آرام آرام تو بورس داره جسارتم بيشتر ميشه. ممنون از همه عزيزان

  ۰
 113. AX4019 گفت:

  با سلام سپاس بابت مسابقات چون ضمن ایجاد رقابت باعث افزایش آگاهی و محک معلومات خواهد شد نتایج به تفصل و نحوه محاسبه گزینه صحیح رو در صورت امکان بعد از پایان مسابقه درج کنید

  ۰
 114. BA3327 گفت:

  سلام
  خیلی ریسکش بهش هیجان میده
  مرسی از این ابتکارهاتون

  ۱
 115. BD7708 گفت:

  سلام میشه تفاوت مسابقه جسورانه رو با قمار بازی میفرمایید؟
  اگه قرار باشه شرکت کنندگان امتیاز وسط بگذارن و بعدش مجموع امتیازات بین برندگان تقسیم بشه خب به نظر اشکال شرعی داره.
  خیلی مایلم تو این مسابقات شرکت کنم فقط این مشکل رو برطرف کنین و توضیح بدین.متشکرم.

  ۳
  • Agah گفت:

   با سلام
   در این نوع مسابقات به دلیل اینکه امتیاز به اشتراک گذاشته می‌شود نه پول و اینکه با داشتن دانش بورسی، جواب ها قابل پیش بینی هستند و نه شانسی، از نظر شرعی مشکلی وجود ندارد.

   ۲
 116. ناصر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ایا این امکان وجود دارد که شخصی (متخصص و باتجربه در بازار بورس) بتواند با تحلیل و بررسی به طور ۱۰۰ درصد جواب را پیدا کند ؟
  ویا اینکه همه سوالات جسورانه بیشتر بر اساس شانس و اقبال هست ؟

  ۲
  • Agah گفت:

   باسلام
   برخی از سوالات جسورانه براساس پیش بینی شما از روند بازار و قیمت ها است که شاید تحلیل ها و پیش بینی براساس آنچه در واقعیت اتفاق می افتد متفاوت باشد.

   ۲
 117. امید گفت:

  به نظر جالب میاد خیلی خوبه😍🤤

  ۲
 118. سروش گفت:

  سلام و عرض ادب
  خسته نباشید

  ۲
 119. Zahra.M گفت:

  ممنون بابت ابتکارتون در طراحی مسابقات.

  ۲
 120. مظاهرنوراللهی گفت:

  درود برشما
  تشکر از زحمات درراستای ارتقا دانش اعضا و فراگیران

  ۲
 121. سید محمد حسین گفت:

  خیلی برای ارتقای امتیازات میتونه مفید باشه

  ۴
 122. ahmad گفت:

  سلام واقعاً عالی هست

  ۵
 123. ahmad گفت:

  ممنون بابت ابتکارتون در طراحی مسابقات.

  ۴
 124. اکبر گفت:

  جذابه ولی جایزه ریالی هم به ریسکش اضافه کنین بهتر می شود

  ۱
 125. h78 گفت:

  مسابقه در شرایطی برگزار شود که بازار بهتر قابل پیش بینی باشد

  ۰
 126. یونس گفت:

  انقدری که من واسه مسابقات جسورانه پیگیرم و تحقیق میکنم اگه واسه بورس هیجان داشتم الان پولدار شده بودم بورسو بیخیالم .دفعه قبل خدا خدا میکردم بورس بیاد پایین تا مسابقه برنده بشم

  ۱
 127. مهدی گفت:

  اقا این جسورانه خیلی حال میده . ایده جذابی بود. خواهشا تعدادشو زیاد کنین

  ۱
 128. امیرحسین حیدری آذر ورجوی گفت:

  سلام من از یک کارگذاری دیگر به کارگزاری آگاه تغییر کارگذاری ناظر زدم مردود شده بعلت بدهی در صورتی که حتی یک ریالی بدهی ندارم به اون کارگذاری این چطور ممکن ممنون از زحمات و پیشتیبانی شما

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا از طریق کارگزاری قبلی خود پیگیری بفرمائید زیرا در صورتی که از کارگزاری خود اعتبار دریافت نموده باشید ، سهام شما در آن کارگزاری فریز شده و ممنوعیت قانونی برای انتقال به کارگزاری دیگر وجود خواهد داشت.

   ۰
 129. Omid گفت:

  بسیار عالی

  ۰
 130. H گفت:

  بشرطی خوبه مسابقات غیر جسورانه حذف نشن.

  ۰
 131. حسین ماروسی گفت:

  با سلام خدمت شما. اگر امکان دارد بدانیم به کدام سوال درست و یا غلط پاسخ داده ایم با تشکر

  ۰
 132. ایمان گفت:

  سلام خیلی خوب است و هیجان زیادی هم داره

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: