همه چیز درباره آزادسازی سهام عدالت (راهنمای کامل)

 • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
 • agah4
 • ۷۷۴ نظر
 • ۱۰۱۷۱۱ مشاهده
شرایط آزادسازی سهام عدالت

نحوه ثبت درخواست فروش غیرحضوری سهام عدالت:

با توجه به ایجاد امکان فروش بخشی از سهام عدالت توسط کارگزاری ها و بانک ها، چنانچه درخواست آزادسازی سهام خود را به‌صورت مستقیم در سامانه سهام عدالت ثبت کرده‌اید، به‌منظور ثبت درخواست فروش غیرحضوری (بدون نیاز به دریافت کد بورسی) این سهام از طریق کارگزاری آگاه، می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

آزادسازی سهام عدالت از خبرهای داغ این روزها است. سهامی که از سال‌ها پیش در اختیار اقشار کم‌درآمد جامعه قرار گرفته است و می‌توان آن را نوعی یارانه در نظر گرفت. اخیراً مقام معظم رهبری، در قالب ابلاغیه‌ای که در تاریخ نهم اردیبهشت منتشر شد، با درخواست دولت مبنی بر آزادسازی این سهام موافقت کردند. به این معنی که از این به بعد، با رعایت شروط و ضوابط خاصی، امکان معامله این سهام در بازار بورس برای مردم فراهم می‌شود.

این خبر، ابهامات زیادی ایجاد کرده است و به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تمامی جزئیات مربوط به نحوه آزادسازی سهام عدالت را در اختیارتان بگذاریم.

آخرین ‌بروزرسانی‌ها (۱۳۹۹/۰۵/۱۹)

(۱۳۹۹/۰۵/۱۹) از یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ سقف قابل فروش سهام عدالت به ۶۰٪ رسید.

(۱۳۹۹/۰۵/۰۵) حسن قالیباف رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

پس از عید غدیر خم امکان فروش ۳۰ درصد دیگر سهام عدالت و به طور کلی امکان فروش ۶۰ درصد این سهام برای دارندگان سهام عدالت ایجاد می‌شود.

(۱۳۹۹/۰۳/۰۲) وزارت اقتصاد در اطلاعیه‌ای جزئیات فروش بخشی از سهام عدالت را ارائه کرد:

تمامی دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند، می‌توانند از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۳/۶ به شعب بانک‌هایی که قبلاً در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده اند، مراجعه و با تکمیل فرم‌های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه، اقدام نمایند.

پس از اتمام مهلت اعلام شده در سامانه سهام عدالت (۹۹/۳/۸) از تاریخ ۹۹/۳/۱۰ بانک‌ها از طریق کارگزاری‌های خود یا کارگزاری‌های طرف قرار داد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آن‌ها واریز خواهند کرد.

(۱۳۹۹/۰۲/۳۰) علیرضا صالح رییس سازمان خصوصی سازی:

آزادسازی سهام عدالت به گونه‌ای خواهد بود که سهامداران ظرف ۶ ماه آینده بتوانند تا ۳۰ درصد سهام خود را بفروشند.
مهلت ۳۰ روزه مشمولان برای نحوه آزادسازی سهام به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، تنها تا پایان ساعت ۲۴ روز ۸ خرداد وجود خواهد داشت.

(۱۳۹۹/۰۲/۲۹) در روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت، فروش این سهام به‌صورت تجمیعی و توسط کارگزاریها انجام می‌شود. به این صورت که افراد متقاضی فروش سهام عدالت، می‌بایست در سامانه معاملاتی کارگزاری خود سفارش فروش این سهام را (طبق دستورالعملهایی که به‌زودی منتشر می‌شود) ثبت نمایند.
در نهایت، کارگزاری تمامی سفارشات ثبت‌شده را به‌صورت تجمیعی ارسال می‌کند و در صورت انجام معامله، وجوه حاصل از فروش به حساب سهامداران واریز می‌شود.

(۱۳۹۹/۰۲/۲۰) فهیمی مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: کد بورسی برای ۳۶ میلیون مشمول سهام عدالت صادر شده است. توصیه ما به افراد این است که با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir و وارد کردن شماره شبا از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

 

سهام عدالت چیست و چه کسانی مشمول آن می‌شوند؟

قبل از هر چیز، باید بدانیم سهام عدالت چیست و به چه کسانی تعلق می‌گیرد. طرح توزیع سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ آغاز شد. دولت نهم این طرح را اجرایی کرد و سهام بعضی از کارخانه‌ها و بنگاه‌های دولتی را در اختیار اقشار مشخصی از جامعه قرار داد. هدف از این طرح، افزایش رفاه اقشار کم‌درآمد جامعه بود. در مرحله اول، دهک بندی انجام شد. ۴۲ میلیون نفر در قالب شش دهک مشمول این طرح شدند. گروه‌های زیر صاحبان سهام عدالت هستند:

• مددجویان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی
• روستاییان و عشایر
• کارگران فصلی ساختمانی
• گروه‌های کم‌جمعیت مانند خبرنگاران، زنان سرپرست خانوار، طلاب، خادمان مساجد و … .
• کارمندان و بازنشستگان دولتی، دستگاه‌های عمومی و بازنشستگان کشوری و لشکری

اگر مشمول سهام عدالت باشید، احتمالاً از آن اطلاع دارید و سود مربوطه را دریافت کرده‌اید؛ بااین‌حال برای استعلام وضعیت خود می‌توانید به سایت www.samanese.ir مراجعه کنید. در این سامانه، کد ملی خود و دیگر اطلاعات درخواستی را وارد می‌کنید. درصورتی‌که مشمول باشید، برگه سهام را مشاهده خواهید کرد.

کدام شرکت‌ها در سبد سهام عدالت قرار دارند؟

در حال حاضر ۴۹ شرکت در سبد سهام عدالت حضور دارند که از این تعداد، ۳۵ مورد شرکت بورسی و ۱۴ مورد غیر بورسی هستند. فهرست شرکت‌های بورسی پرتفوی سهام عدالت و ارزش بازار، ارزش سهام تخصیص‌یافته به سهام عدالت و نیز میانگین ارزش معاملات روزانه سهام آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

شرکت های موجود در سبد سهام عدالت

فهرست شرکت های بورسی موجود در سبد سهام عدالت

منظور از آزادسازی سهام عدالت چیست؟

همیشه بحث و گفت‌وگوهای زیادی درباره لزوم خصوصی‌سازی در میان مسئولان کشور وجود داشت و طرح‌های زیادی در این راستا ارائه می‌شد. مفهوم سهام عدالت نیز در همین راستا مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت. در طی سال‌های گذشته، سازمان خصوصی‌سازی کشور مسئولیت این سهم‌ها را به عهده داشت. خرید و فروش‌ها و جابه‌جایی‌ها از طریق همین سازمان انجام می‌شد و مردم سود خود را به‌صورت سالیانه دریافت می‌کردند. با این اوصاف، آزاد شدن سهام عدالت یعنی این اختیارات از دست سازمان خصوصی‌سازی خارج می‌شود و در اختیار صاحبان سهام و بعضی شرکت‌ها قرار می‌گیرد. البته اجباری در این مسئله وجود ندارد و شما می‌توانید برای آزادسازی اقدام نکنید. در این صورت، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید و طبق روال قبلی سودهای خود را دریافت خواهید کرد.

ارزش برگه‌های سهام عدالت چقدر است؟

مبلغ هر برگه سهام عدالت با توجه به دهکی که در آن قرار گرفته‌اید، متفاوت است. بالاترین رقم متعلق به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی است. هر برگه از سهام عدالت این افراد یک میلیون تومان ارزش دارد. مبلغ برگه‌های سهام اقشار و دهک‌های دیگر کمتر است. همان‌طور که اشاره کردیم، واگذاری این برگه‌ها از سال ۸۵ آغاز شد. در طول زمان ارزش برگه‌های سهام چند برابر شده است. در حال حاضر، ارزش هر برگه سهام یک میلیون تومانی، بین ۱۱ تا ۱۵ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

چگونه سهام عدالت خود را آزاد کنیم؟

برای آزادسازی سهام عدالت، باید به وب‌سایت samanese.ir مراجعه کنید. پس از ورود به وب‌سایت، کد ملی را وارد کرده و به چند سؤال امنیتی پاسخ می‌دهید. اگر اطلاعات واردشده صحیح باشد، به حساب سهام عدالت خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

سامانه الکترونیکی سهام عدالت

پس از تأیید اطلاعات شخصی، لازم است روش‌ آزادسازی را انتخاب کنید.

آزادسازی سهام عدالت

در این مرحله، ابهاماتی برای برخی پدید آمده است و بسیاری افراد در این زمینه دچار سردرگمی شده‌اند. ما برای رفع این ابهام‌ها، تمامی روش‌ها را با جزئیات کامل معرفی خواهیم کرد.

روش‌های آزادسازی سهام عدالت چیست؟

قبل از هر چیز لازم است بدانید که دو روش برای آزادسازی سهام عدالت در اختیارتان خواهد بود؛ که با نام‌های مستقیم و غیرمستقیم شناخته می‌شوند. هر یک از این روش‌ها برای افراد خاصی مناسب هستند؛ اما احتمال سود و زیان در هر دوی آن‌ها وجود دارد.

روش سهام‌داری مستقیم

برای استفاده از این روش، لازم است کد بورسی داشته باشید تا بتوانید به خرید و فروش در بازار سرمایه بپردازید. در این روش سهام شرکت‌هایی که از قبل مشخص شده‌اند، در اختیارتان قرار می‌گیرد. مثل دیگر سهامداران، با رعایت قوانین و محدودیت‌های مالی و زمانی مشخص، می‌توانید معاملات مورد نظرتان را انجام دهید.

روش آزادسازی غیرمستقیم

با انتخاب این روش، مدیریت سهام ‌عدالت خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار می‌کنید. شرکت مربوطه، خرید و فروش‌ها را انجام می‌دهد و شما حق هیچ‌گونه دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت. همچنین نمی‌توانید سهام خود را بفروشید و به دیگران واگذار کنید. این شرکت‌ها موظف‌اند ۷۰ درصد از سهام را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و ۳۰ درصد آن را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه‌های استانی اختصاص دهند.

کدامیک از روش‌های آزادسازی سهام عدالت مناسب تر است؟

هر یک از این روش‌ها، برای گروه خاصی مناسب هستند و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. روش مستقیم برای افراد زیر بهتر است:

• کسانی که کد بورسی دارند یا می‌خواهند داشته باشند.
• کسانی که اطلاعات و وقت کافی را برای فعالیت در بازار سرمایه دارند و می‌توانند پرتفوی سهام خود را به‌خوبی مدیریت کنند.

دقت داشته باشید که لازم نیست در هنگام انتخاب این روش، کد بورسی داشته باشید. می‌توانید روش مستقیم را انتخاب و در فرصت یک ماهه‌ای که در اختیار دارید، نسبت به دریافت کد بورسی و احراز هویت اقدام کنید. برای دریافت این کد، باید ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کنید. سپس از طریق دفاتر پیشخوان دولت یا کارگزاری‌ها احراز هویت می‌شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت خواهید کرد. با این اطلاعات می‌توانید وارد سامانه معاملات شوید.
چنانچه صد دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه را داشته باشید، می‌توانید از طریق گزینه زیر اقدام کنید.

لازم به ذکر است که با دریافت کد بورسی از کارگزاری آگاه، نیازی به ثبت نام در سامانه سجام نیست.

درصورتی‌که بخواهید از روش غیرمستقیم استفاده کنید، نیازی به داشتن کد بورسی یا دانستن روش‌های مدیریت سبد سهام نیست. شرکت مربوطه تمام مراحل را انجام می‌دهد و شما نقشی در انجام معاملات نخواهید داشت. با این اوصاف، روش غیرمستقیم برای کسانی مناسب است که وقت، حوصله و دانش کافی برای به عهده گرفتن معاملات را ندارند و نمی‌‌خواهند شخصاً سبد سهام خود را مدیریت کنند.

تفاوتی در میزان سود و زیان این روش‌ها وجود ندارد و نمی‌توان گفت یک روش، سود بیشتری نسبت به دیگری خواهد داشت. دقت داشته باشید که امکان ویرایش روش‌ها وجود ندارد؛ بنابراین لازم است از آغاز روشی را برگزینید که بیشترین تناسب را با شرایط و هدف‌هایتان دارد.

چه شرایط و ضوابطی برای معامله سهام عدالت وجود دارد؟

طبق اطلاعیه‌های دولت، شرایط و چارچوب‌های معامله سهام عدالت را سازمان بورس تعیین می‌کند. به گفته دکتر علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی، آزادسازی سهام به‌تدریج و طی چند مرحله صورت می‌گیرد و کسی نمی‌تواند به‌یک‌باره همه سهام خود را به فروش برساند. درصد سهام قابل معامله را شورای عالی سازمان بورس مشخص خواهد کرد و هنوز رقم دقیقی اعلام نشده است.

جمع‌بندی

جزئیات مربوط به نحوه آزادسازی سهام عدالت را با هم بررسی کردیم. با توجه به این اطلاعات، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید سهام عدالت خود را آزاد کنید یا خیر و اگر قصد انجام این کار را دارید، کدام روش برایتان مناسب‌تر است. در روش مستقیم به‌تدریج و با اعلام سازمان بورس، امکان فروش درصدی از سهام خود را خواهید داشت. در روش غیرمستقیم یک شرکت استانی به‌عنوان واسطه خرید و فروش‌ها را برایتان انجام می‌دهد و شما دخل و تصرفی در این فرایند نخواهید داشت. هر دو روش ممکن است سود و زیان در پی داشته باشد.

برای دریافت آخرین اطلاعات درباره فروش و آزادسازی سهام عدالت فرم زیر را تکمیل نمایید:

فرم دریافت آخرین اطلاعات درباره سهام عدالت

774 پاسخ به “همه چیز درباره آزادسازی سهام عدالت (راهنمای کامل)”

 1. علی اصغر خاتمی گفت:

  خوبه اینهم به هرحای یاد دادن سرمایه گذاری به مردمه

  ۲۶۵
  • حمیدی گفت:

   به نظر من روش مستقیم بهتره و نفروختن سهام و کار با اون بهتر از فروششه

   ۹۶
  • مهدی گفت:

   یه زمانی شرکت مس مث سهام عدالت حدود ۴۰ میلیون تومن به اقساط چند ساله سهام به نیروهاش داد و خیلی ها حتی به قیمت کمتر از ۴۰ میلیون فروختند ولی اگر نگه می داشتند الآن حدود ۶۰۰ میلیون تومن بود. به نظر من هم این گونه سهامهای دولتی شاید اولش به خاطر هجوم عده ای افت هم بکنه ولی در طی یک سال چندین برابر خواهد شد.

   ۴۹۳
  • بنیامین گفت:

   بله موافقم مردم باید وارد بازار جدید سرمایه بشن

   ۱۹۱
  • سید محمد زندیه گفت:

   بنظرم مردم نفروشن بهتره
   چون به قیمت ارزون تر میفروشن باز گرون میشه

   ۱۳۲
  • حسین گفت:

   خیلی خوبه با ازاد سازی سهام عدالت همه باید این افتخوار را دلشته باشند که دیگه برای خوذشون تصمیم بگیراند حالا این وسط با اگاهی کامل از بورس با بدون اگاهی ولی دوستان این عمل میتونه ایران را دگر گون کنه لان بچه ۱۵ ساله من هم پای اخباره برای سهام که چی هست وچقدر الان سهام داره پس مردمم برای اینکه بتونند سهام داری کنند خود به خود مجبوراند اعطللاعات خودشون را بالا ببراند

   ۲۱
  • محمد علی بیکی گفت:

   درسته ، اما اگر مردم آموزش های لازم را نبینند منجر میشه به فاجعه بورسی !
   صف های خرید و فروش مکرر که نهایتا منجر به قرمز پوشی بورس خواهد شد

   ۴۲
 2. شیوا محمودی گفت:

  چطور میشه سهام وبفرشیم

  ۱۱۱
 3. naser گفت:

  برای افرادی که دانش بورسی حتی مختصر رو ندارن به نظرم از روش غیر مستقیم استفاده کنند

  ۱۳۸
 4. بهراد گفت:

  سهام های بسیار خوبی تو این سبد هست که به نظر من نگه داری مستقیم سود خوبی خواهد داد.

  ۱۶۵
 5. علي گفت:

  به نظر من بيشتر به درد كساني ميخوره كه دانش كافي در زمينه بازار سرمايه رو ندارن

  ۲۵
 6. حمید رضا گفت:

  به نظر میرسه که شرکت های خوبی در سبد سهام عدالت هستند و اکثر کارشناسان قوی بودن این شرکت ها را تضمین بازدهی بالای آن می دانند.

  ۳۶
 7. علی گفت:

  به نظر یک مسابقه برد برد باشد خصوصا که از سبدهای خوبی بهره می برد

  ۱۸
 8. فرزین گفت:

  به نظرم کسانی که میخوان مستقیم اداره کنند موفق تر باشند

  ۳۱
 9. فرزین گفت:

  روش مستقیم بهترین تصمیم در این بازار سود ده است

  ۲۹
 10. فرید گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفید ارائه شده.
  سهام شرکتهای غیر بورسی چطور اختصاص می یابد؟
  آیا آنها نیز باید وارد بورس گردند؟

  ۵۷
 11. sadra گفت:

  سلام سهام عدالت واسه قشر پایین جامعه دراین اوضاع اقتصادی خیلی بد خیلی خوبه و کمکی بسیار عالی برای اوناست ولی اگه این سهام یکجا واگذار کنند نه اینکه مرحله به مرحله چوون با این تورم این طور توزیع بدرد خودشون میخوره

  ۲۷
  • MAHDI گفت:

   اگه یکجا واگذار کنن با توجه به شرایط اقتصادی مجود همه هجم میارن واسه فروش سهامشون و این میتونه ازش سهام موجود رو نابود کنه پس بهتر هست مرحله ای ازاد سازی بشه تا جو فروش و صف فروش سهام تشکیل نشه

   ۲۶
   • جواد گفت:

    مدتی است که در بازار سرمایه روزانه حدود ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان معامله میشه و حجم ورود نقدینگی توسط حقیقی ها حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان هست پس اگر ۵۰ درصد سهام عدالت هم عرضه میشد انتظار میره که نتواند قیمت ها را زیاد پایین بیاره

    ۱۵
 12. R گفت:

  سهام های بسیار خوبی هستن

  ۱۷
 13. عباس ملکی گفت:

  حمله و فروش این سهام پیامدهای خوبی رو نداره

  ۴۰
 14. علیرضا کوهسار گفت:

  با سهامایی که تو این سبد هست بهتره روش ها رو یاد بگیریم و خودمون مدیریتش کنیم. سهامای خوبی داره.

  ۲۸
 15. مهدی بلالی گفت:

  با سلام و احترام
  به نظر بنده استفاده از روش مستقیم سود ده تر و بهتر میباشد ولی افرادی که آشنایی به فرآیند های بورسی ندارند از غیر مستقیم نتیجه بهتری میگیرند

  ۱۷
  • shahdela گفت:

   بدلیل مشکلات اقتصادی و بدهی های مردم حجم زیادی از سهام ها در صف فروش قرار میگیره در همان ابتدا و این باعث کاهش شدید قیمت سهم ها میشه. ولی این تب با خروج فروشنده ها از بازار به زودی فروکش میکنه و سهامدارهای واقعی با رفتارهای منطقی و سهامدارانه بازار رو متعادل خواهند کرد.

   ۲۱
 16. محمدهادی گفت:

  سلام به نظرمن براکسانی که بابورس آشنایی ندارن روش مستقیم مناسب نیست

  ۱۵
 17. حامد گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون خیلی تشکر واقعا مفید بود

  ۱۲
 18. بهنام گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت اعضای محترم باشگاه
  آزاد سازی سهام عدالت راه حلی خوبی بود. به نظر من روش آزاد سازی غیر مستقیم کار بسیار خوبی بود ممنون

  ۱۵
 19. محمد مهدی گفت:

  به نظرم دولت از این راه برای اوردن مردم تو بورس استفاده کرده
  مواظب باشید

  ۳۲
  • هما گفت:

   کاملا صحیح هست.
   پول دربازار کم میشه (نقدینگی کم میشه) و بهتر بگم دلال ها به خرید زمین و مسکن و خودرو و طلا و... کمتراز پیش می پردازند و دارایی خودشون رو دربورس میبرن که درجهت تولید و مشارکت استفاده میشه.
   اینطوری هرکسی به مقدار مصرف(زمین، مسکن، خودرو و طلاو.... ) خرید میکنه.
   گرچه همه چی به اندازه کافی فضایی کشیده بالا و زمان میبره جبرانش بخصوص برای قشر ضعیف.

   ۳۱
 20. نجیبه علی نژاد گفت:

  ۳۶ شرکت بورسی در این سبد وجود داره که صد در صد بازدهی خوبی در آینده میتونه داشته باشه.

  ۲۶
 21. عبدالله برزیگر گفت:

  اگر با بورس آشنایی داشته باشیم خوبه نگهداری سهم... اگر نه که غیر مستقیم..

  ۱۰
 22. علی گفت:

  با سلام
  سپاس از مطالب مفیدی که قرار می دهید.

  ۱۱
 23. محمدرضادبیری گفت:

  بهترین روش به نظرم انتخاب روش مستقیم هستش

  ۱۴
 24. فاطمه نیری گفت:

  باسلام

  بهتره که همه مردم بورس روآموزش ببینن وسهتم عدالتشونو خودشون مدیریت کنن

  ۲۰
 25. محسن گفت:

  قرار بود سازمان بورس ساز و کارهای لازم برای واگذاری سهام عدالت رو ارائه بده ، ولی متاسفانه هنوز ابهاماتی در خصوص واگذاری وجود داره.
  اما اگر این واگذاری اصولی انجام بشه ، بسیار ارزشمند هست.

  ۱۳
 26. رضا گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب ارائه شده
  به نظر من با مدیریت صحیح پرتفوی سهام عدالت سود خوبی نصیب سهامداران عدالت خواهد شد.

  ۱۴
 27. احسان گفت:

  سهام های شرکت های بزرگ و خوبی داخل این سبد هست و دوستانی که میتونند حتما به صورت مستقیم و خودشون سهام رو مدیریت کنند

  ۱۱
 28. بابک گفت:

  اگه قصد فروش دارید دوماه هم صبر کنید شما که اینهمه صبر کردید دوماه هم روش.

  ۱۶
 29. حسن 229 گفت:

  با سلام
  بهترین گزینه برای افرادی که سواد بورسی کافی ندارند؛ انتخاب روش غیر مستقیم است.
  با تشکر از آگاه

  ۱۳
 30. محمد گفت:

  به نظر من افرادی که تخصص بورس رو ندارن باید به روش غیرمستقیم اقدام کنند

  ۱۲
 31. محمد سعید شهبازیان گفت:

  سلام
  به نظر میرسه که روش سرمایه گذاری غیرمستقیم به عنوان یکی از راهکارها برای جلوگیری از رفتارهای هیجانی مخصوصا هنگامی که قراره تعداد زیادی کاربر وارد بورس بشن مورد توجه سازمان بورس قرار گرفته. این روش اگه درست اجرا بشه از ضررهای احتمالی افرادی که اشنایی لازم با این حوزه رو ندارن جلوگیری میکنه ضمن اینکه به ثبات بیشتر بازار هم کمک میکنه.

  ۱۸
 32. Sajjad گفت:

  به نظرم همه باید روش آزادسازی مستقیم رو انتخاب کنند و خودشون سهامشون رو مدیریت کنن
  بنده کسانی را میشناسم که از مبلغ خیلی کمی شروع کرده اند و الان بسیار موفق هستند

  ۱۸
  • امیر حسین گفت:

   این نظر شما برای افرادی صادقه که حداقل الف بای بورس رو بلد باشن.من از جهت شغلم با مردم زیادی در روز تماس دارم.کسانی هستن که سهام یک میلیونی دارن از (کمیته یا بهزیستی) تا به حال سود سهام این سه سالش رو هم نگرفته.تااین حد بی اطلاع هستن که بلد نیستن یه شماره شبا تو سایت وارد کنن.چه برسه سهام شو مدیریت کنه به صورت مستقیم.شیادهایی هم هستن از بی آگاهی این افراد سو استفاده می کنن و وکالتی سهام انها رو می خرند.این بنده خدا ها تقصیر ندارند. به اجاره ماهیانه یا نونه شبش محتاجه متاسفانه

   ۳۵
   • R گفت:

    دقیقا تمام حرفاتون درسته افربن ب شما که مردم رو اگاه میکنید سلام لطفا توضیح میدید چطوری با مبلغ کم شروع کرده و الان موفق..ه

    ۴
 33. پیمان گفت:

  کسانی که حتی دانش بازار رو ندارند ازاد کنند و در صورتی که نیاز ندارند داخل پرتفوشون نگهداری کنند
  به هر حال اختیار دست خود ادم باشه بهتره

  ۷
 34. مجید میرزائی چابکی گفت:

  خیلی از کسانی که آشنایی با بورس ندارن یا به پول سهامشون احتیاج دارن اقدام به فروش سهم خود می کنن وقتی این حجم از نقدینگی اگه بخواد از بورس خارج بشه باعث افت شاخص و منفی شدن بورس نمیشه؟

  ۲۵
 35. زهرا گفت:

  سهام عدالت برای پیشرفت روز افزون بازار سرمایه خیلی خوب و کارساز خواهد بود اگر که مشمولین بتوانند سهامداری کرده و آموزش های لازم را کسب کنند بیشترین بازدهی را در بلند مدت خواهند گرفت

  ۱۱
 36. علیرضا گفت:

  روش مستقیم برای کسانی است که میخوان شخصا در بورس شرکت کنن و حسابشون رو به دست بگیرن و خودشون با سهام شون سرمایه گزاری کنن.

  ۱۱
 37. علیرضا بشیری گفت:

  سلام
  آیا وقتی آزاد سازی سهام آزاد شد به دلیل هجوم عده زیادی برای نقد کردن سهام بازار منفی خواهد شد

  ۵
 38. علی گفت:

  سهام هایی که در سبد سهام عدالت هست خیلی خوبه پیشنهاد میکنم نگهشون دارید.

  ۱۶
 39. مهدی جعفری گفت:

  سلام
  فرصت خوبیه که مردم سواد اقتصادیشون بالا بره نباید مردم بترسونیم اگه سواد اقتصادی بره بالا اگه مردم اموزش درست ببینند وحتی توبورس معامله نکنند فشار های اقتصادی بخاطر هیجانزدگی و بیسوادی اقتصادی تو جامعه تو میان مدت بسیار کاهش پیدا میکنه

  ۱۲
 40. حسین گفت:

  به نظر من کسانی که اطلاعات کمی نسبت بورس دارند ازروش غیر مستقیم استفاده کنند

  ۳
 41. مسعود گفت:

  ایا در صورت انتخاب روش مستقیم سهام های مربوطه در پرتفو نشان داده خواهد شد؟

  ۱۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   طبق اطلاعیه‌های دولت، شرایط و چارچوب‌های معامله سهام عدالت را سازمان بورس تعیین می‌کند. به گفته دکتر علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی، آزادسازی سهام به‌تدریج و طی چند مرحله صورت می‌گیرد

   ۴
 42. Venus99 گفت:

  سوال: اگر اعضای یک خانواده روش مستقیم را انتخاب کنند باید تمام آن ها دارای کد بورسی باشند؟

  ۴
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله, در روش آزادسازی مستقیم نیاز به کد بورسی است. در روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت، فروش این سهام به‌صورت تجمیعی و توسط کارگزاریها انجام می‌شود. به این صورت که افراد متقاضی فروش سهام عدالت، می‌بایست در سامانه معاملاتی کارگزاری خود سفارش فروش این سهام را ثبت نمایند.

   ۷
 43. Behnam گفت:

  ممنون بابت توضیحات ب نظر میرسه مستقیم سود بهتری رو برسونه

  ۸
 44. رضا گفت:

  به نظر من کسی نفروشه چون اینده داره

  ۲۴
 45. برهان گفت:

  باسلام بنظرمن روش مستقیم وباید ازطریق صندق ها به مردم واگذار شودتا اگه کسی آنرانفروشه سودخوبی داشته باشه

  ۱۲
 46. ادریس گفت:

  به نظر من در مرحله اول آزادسازی، باعث فشار فروش بر سهام داخل در سبد عدالت شده و در کل باعث تعدیل شاخص بورس میشه... بیخود نیست کارشناسان میگن سهام عدالت افزایش بی محابای شاخص را تعدیل میکنه... ابتدا خیلی ها میفروشن... بعد که سری اول فروختن ایندفعه سهام این شرکت ها افزایش قیمت خواهند داشت... در کل اگر همانطور که گفته شده بصورت تدریجی و پله ایی به نوبت آزاد بشه اونم طوری که هر سهامدار مجاز به فروش حداکثر مقدار معینی باشه شاید بتواند تعدیل کننده خوبی برای شاخص باشه... درغیراینصورت اگه بدون محدودیت در فروش و کلا یکجا آزادسازی بشه قطعا برای مدتی شاخص رو منفی میکنه...

  ۴
 47. علی گفت:

  قطعا نگهداری مستقیم بهتره ولی کاش یک تمهیدی اندیشیده می شد که این سهام پس از واگذاری به صورت مستقیم به مردم ضمن باز بودن نماد مربوطه طوریکه بقیه بتونند این سهام رو معامله کنند ولی سهامداران سهام عدالت نتونند و تا یک مدت چندماهه امکان خرید و فروشش برای اونایی که این ها رو تحت عنوان سهام عدالت گرفتند نبود . و هر ماه به تدریج یک تعدادی از این نمادها رفع انسداد می شد. این طوری هم نماد مربوطه بسته نبود و سود اوری خودش رو داشت و هم ضربه به بازار نمی زد . چون قطعا الان یهویی این سهام بین چهل پنجاه میلیون نفر توزیع بشه و نصف این افراد حتی اگه بخوان بفروشند حجم زیاد عرضه باعث ریزش نه تنها در اون نمادها بلکه حای در کل بورس خواهد شد.

  ۸
 48. Mvahdat گفت:

  شرکت‌های بورسی پرتفوی سهام عدالت ارزش نگهداری رو دارن و با مدیریت مستقیم انشالله سود خوبی خواهد داشت

  ۶
 49. مهدی گفت:

  بهتر است مردم عادی از روش غیرمستقیم استفاده کنند در غیر این صورت موجب شلوغی سایت ها و کندی معاملات می شود

  ۵
 50. هاشم گفت:

  باسلام
  فقط اسمی واگذار میشن
  مطمئن باشین این دولت هیچی به مردم نمیده .گفتن تا ۶ماه قابل معامله نیس بعدش ۲۰درصد میشه معامله کرد
  پووووچ

  ۱۰
 51. بهرام پور گفت:

  به نظر من سرمایه گذاری #مستقیم را انتخاب کنید و #کارگزاری_آگاه را انتخاب کنید و اقدام به ثبت نام کنید
  چون کارکردن با سامانه آنلاین خرید و فروش و #نرم‌افزاری_آسا_تریدر خیلی راحت هست
  فقط با کمی مطالعه و کار کردن با کارگذاری آگاه و یادگیری مقدماتی #تحلیل_تکنیکال راحت میشه در #بورس فعالیت کرد

  ۲۰
 52. مجید منیری گفت:

  به نظر من هم سهم های ارایه شده خیلی خوب هستش و انتخاب روش مستقیم بهترین انتخاب هستش

  ۵
 53. سیدامیرموسوی گفت:

  بایستی از همون اول این کارو انجام میدادن که همگی رو سهام خود مدیریت داشته باشن

  ۵
 54. امیرحسین اربابی گفت:

  مطلب خوب و مفیدی بود
  با تشکر از شما

  ۱۰
 55. شلاله ناصح فر گفت:

  با سلام
  از چه تاریخی میتوان این سهام را در بورس معامله کرد؟؟

  ۴
 56. رحمان گفت:

  سلام
  به نظر من باید همه روش مستقیم رو انتخاب کنن اول از همه بیشتر افراد جامعه الان دارای مشکلات مالی فراوانی هستن که این سهام یه به روش مستقیم میتونه بخش کوچکی از بار مالی زندگیشون رو برطرف کن نسبن به روش غیر مستقیم که سالیانه ۲۰ یا ۳۰ تومان هر سال میذارن روش وبه مردم سود سالیانه میدن
  دوم میتونن برای چند سال نگه داری کنن با این همه نقدینگی که وارد بورس شد از طرفی هم شرکتهای سهام خوب هستن از نظر قیمت سهم افزایشی خواهد بود وباز میتونه نسبت به روش غیر مستقیم خوب باشه

  ۱۰
 57. ایوب سیرجانی گفت:

  طبق تجربیاتم چون در استان محل زندگیم ادم و مسول قابل اعتماد وجود ندارد و درسالها قبل سهامی باعنوان سهام طلایی با جمع اوری پول کارمندان و فرهنگیان نابلد راه اندازی شد و در آخر معلوم نشد پروژه هفت باغ و هفت آسمان و سود و سهام چی شد و کی استفاده اش برد و الان هم افرادی در کمین هستند که سهامها را ببلعند.مدیریت این سهام دست خودم باشد خیلی بهتر است و حداقل دردم به دلم هست ادم زرنگا سرم کلاه نگذاشتن.

  ۹
 58. محمد باغدار گفت:

  بهترین روش برای کسانی که به سهام وخرید فروش سهام وارد نیستند و تجربه کافی رو ندارند غیر مستقیم بهتره
  ولی اگر کد بورسی دارید و به معاملات بورس اشناهستین بهترین گزینه فروش مستقیم و مدیریت خوده شما بر روی دارایی های خودتون هست

  ۲۱
 59. فردین گفت:

  بنظرم افرادی که دانش بورسیشون زیاد نیس و در حد مختصره بهتره از روش غیر مستقیم استفاده کنند.

  ۱۱
 60. Mojtaba گفت:

  سلام. به نظر من سهام عدالت رو نباید فروخت و سهامداری کرد. سودی که از رفتن به مجامع سالیانه عاید سهم میشه رو سیو سود کردن بهترین راهکاره .

  ۹
 61. Alireza گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما بزرگواران محترم.
  دوستان سهام های خیلی عالی و بزرگی پشتوانه سهام عدالت است.
  بی گدار به آب نزنید.

  ۱۱
 62. مهدی گفت:

  به نظرم اگر کد بورسی دارید بهتره حتماً آزادسازی مستقیم رو انتخاب کنید، چرا که میذاری توی پورتفویت میمونه و خودش سود میگیره. اصلا نیاز نیست هیچ تریدی روش انجام بدی.

  ۷
 63. efel گفت:

  ازروش مستقیم استفاده کنین.سودش بیشتره.غیر مستقیم امکان فروش نداره.
  البته اگه یکم مطالعه کنین میتونین بیشتر از سودی که قبلا واریز میکردن .سود ببرین.

  ۱۲
 64. یاسین گفت:

  به نظر من سهم های خوبی تو این سبد هست ولی امیدوارم که تو شرایط خوب بازار و بورس این سهم ها رو در اختیارمون بذارن که بتونیم ازشون بیشترین بهره رو ببریم هرچند این احتمال خیلی کمه

  ۹
 65. منوچهر چیتان گفت:

  بنظرم فرصت خوبیه تا اینکه با این پول بورس را اصولی یاد بگیرند

  ۶
 66. رضا گفت:

  من این کار رو انجام دادم. توصیه می‌کنیم اطلاعات خودتان را درباره آن کامل کنید و با آگاهی اقدام به فروش نمایید.

  ۴
 67. محمد گفت:

  فروش سهام در این موقعیت اصلا کار خوبی نیست اما کار کردن با اون و آزاد سازی اون برای افراد با تجربه یا برای کسب تجربه خوب هست.

  ۹
 68. صابر گفت:

  من که مستقیم رو انتخاب کردم ولی امروز گفتن که محدودیت می گذارن برای اونایی که آزاد می کنن سهام رو. حالا چه نوع محدودیتی نمی دونم

  ۲
 69. گوهر جهدی گفت:

  در این شرایط به درد همه میخوره
  وبعضی از شرکت های غیر بورسی که هستن در سهام عدالت مثل پتروشیمی تندگویان الان وارد بورس شده هست و به تناوب وارد بورس خواهند شد.

  ۷
 70. روح اله گفت:

  کبا سلام. کد بورسی برای افرادزیر ۱۸ سال هم صادر میشود؟

  ۲
 71. ابوالفضل مهدوی گفت:

  با سلام و درود
  هم موجب مقبولیت و کارایی بورس در جامعه می شود هم گره گشایی از کار دولت می باشد و در این شرایط یه نوع معامله دو سر برد هستش.فقط اینکه شرایط ثبت نام و احراز هویت غیر حضوری باشه خیلی بهتره.
  تشکر.

  ۱۰
 72. زهرا رجبی گفت:

  متاسفانه تناقض گویی ها در ارتباط با سهام عدالت زیاده . دیشب اعلام می کرد روش غیرمستقیم رو انتخاب کنید بهتره. من پیش بینیم اینه روش غیر مستقیم یعنی موندن در صف ها دراز در استان ها.

  ۶
 73. عباس محمدی گفت:

  به نظرم اکثرا باید از روش مستقیم استفاده کنند و مدیریت سهام خودشون را بدست بگیرند

  ۹
 74. ایمان گفت:

  بهتره که سهام داری کنند وسهام رو نفروشند

  ۶
 75. من گفت:

  ارزش ریالی هر سهم چقدره؟

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   درصورتی که به میزان ۱ میلیون تومان در این سهام سرمایه گذاری کرده باشید، درحال حاضر ارزش ریالی آن حدود ۱۵ میلیون است.

   ۲
 76. حمید گفت:

  عالیه ممنون از مطلب خوبتون

  ۱
 77. رصا گفت:

  به نظرمن مستقیم بهتره

  ۱
 78. M گفت:

  با سلام روش مستقیم برای کسانیکه با بورس آشنایی دارند بهتره

  ۳
 79. محمد گفت:

  با توجه به جدولی که منتشر شده، سهام موجود در سهام عدالت عمدتا از سهام شرکت های معتبر و رقابتی بازار هستند و به نوعی جمعی از بهترین ها در این سبد جمع آوری شده است که در صورت نگه داری می توان سود خوبی از آنها کسب کرد ضمن اینکه قیمت این سهام نیز با رشد قابل قبولی همراه خواهد بود.

  ۸
 80. مهدي گفت:

  سهام عدالت باعث ميشه كه خيلي ها براي اينكه به روش مستقيم اون رو هدايت كنند برن سواد ماليشون رو بيشتر كنند

  ۴
 81. میعاد گفت:

  خیلی ها میترسن از آزادسازی مستقیم و آگاهی ندارن نسبت به سازوکار بنگاه های سرمایه گزاری استانی

  ۷
 82. سامان گفت:

  قطعا روش مستقیم بیشتر کارایی داره

  ۳
 83. جواد گفت:

  برای کسانی که اطلاعات مقدماتی راجع به بورس دارند روش مستقیم مناسب تره.

  ۲
 84. Alijahanix گفت:

  واقعا برای ما که تازه وارد بازار سرمایه شدیم خوب به نظرمیاد

  ۳
 85. محسن گفت:

  نمبیدونم چه سیاستیه ولی تقریبا بی سواد با سواد همه دارن کد بورسی میگیرن خدا رحم کنه

  ۹
 86. شاهین گفت:

  سلام باید کارت ملی و شناسنامه تمام ورثه با مدارک فوت شده و اصل نامه ورثه رو به دفاتر پیخوان ببرین تا واگذاری بشه

 87. شاهین گفت:

  یک راهنمایی

  افرادی که فوت شدن .برای دریافت سهام باید دوستان با ارائه کارت ملی و شناسنامه و اصل مدرک وراثت می تونن به دفاتر پیش خوان مراجعه کنن
  البته اگه هم جمع شدن افراد امکان پذیر نباشه با دادن وکالت میشه یه نفر رو فرستاد.

  ۴
 88. Zargol73 گفت:

  بنظر روش مستقیم خوبه و سهاممون دست خودمون باشه بهتره هر وقت نیاز باشه استفاده میکنیم البته باید دانش بورسی رو بالا ببریم تا سود خوبی ببریم

  ۳
 89. سعید گفت:

  هنوز مقدارش مشخص بصورت قطعی مشخص نشده

  ۲
 90. علی گفت:

  به نظرم روش مستقیم بهتر خواهد بود، البته اگه در کنارش دانش بازار سرمایه هم بالا ببریم.

  ۵
 91. djawad گفت:

  با تخفیف بیست درصدی که میدن سود خوبی خواهد داشت خصوصا کسانی که حتی با اطلاعات کم بورسی روش مستقیم رو انتخاب کرده باشند.

  ۱
 92. زهرا شهری گفت:

  روش مستقیم برای افرادی با دانش بالا و داشتن وقت کافی جهت انجام معاملات مناسب تر است

  ۴
 93. بهار گفت:

  اولین قدم برای ورود به بازار سرمایه میتونه باشه

  ۱
 94. vali گفت:

  توفیق اجباری برای ورود ملت به بورس

  ۵
 95. سارا گفت:

  با سلام
  سوال بنده اینه که ایا میشه سهام عدالت رو مستقیم ازاد کرد ولی نگهداری کرد و نفروخت دیگه؟
  یعنی مثل سهمای عادیمون تصمیم به نگهداری یا فروشش با خودمونه؟

  ۵
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، بعد از آزادسازی سهام عدالت و تائیدیه توسط سازمان بورس و شرکتسپرده گذاری و افزوده شدن به سبد دارایی های شما مدیریت سهام عدالت همانند دیگران سهام شما ، برعهده شما خواهد بود.

   ۷
   • لاله جبلی گفت:

    سلام .
    روش مستقیم رو انتخاب کردم اگر در موردش هیچ کاری نکنم چه اتفاقی می افته؟

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که به روش مستقیم سهام خود را آزاد نموده اید ، منتظر اطلاع رسانی در خصوص اضافه شدن سهام عدالت به سبد دارایی های خود باشید تا بتوانید مدیریت سهام عدالت را خود شما در دست داشته باشید.

     ۲
 96. hosein گفت:

  روش مستقیم باید به دید سهام داری باشه
  وگرنه اگر هدف فروش اون باشه باعث ریزش سهم و در پی اون ریزش شاخص و ضرر به تمام سهامداران هست چه مستقیم و غیر مستقیم
  و قطعا بقیه سهام نیز که در سبد سهام عدالت نیستند نیز از ترکش های آن بی نصیب نخواهند بود
  ای کاش در این خصوص تدبیری اندیشه سود.

  ۲
 97. علی اسماعیلی گفت:

  آیا تفاوت شبای ثبت شده در سهام عدالت با شبای حساب بورسی فرد مشکلی داره
  من شخصا حساب بانکی سهام عدالت رو در سامانه تغییر دادم به حساب فعلیم در بورس آیا اصلا لازم بود به این کار ؟؟؟

  ۴
 98. عبدی گفت:

  با سلام
  ممنون از اطلاعات خوب و جامعی که در اختیار ما قرار دادید.
  ورود به هر کاری بدون دانش کافی کار عاقلانه ای نیست، با این شرایط بهتر اطلاعات کافی رو در اختیار افراد خصوصا افراد کم سوادی که این روزها بدنبال ورود به بازار بورس هستند قرار داد.

  ۱
 99. بهنام گفت:

  دولت باید شرایطی رو ایجاد کنه که دارندگان سهام عدالت به جای فروش با هدف نگهداری و سرمایه گذاری بلندمدت بهش نگا کنن

  ۴
 100. وحید گفت:

  با سلام خواهش میکنم راهنمایی کنید من شماره سریال شناسنامه ام را در سجام اشتباه وارد و ثبت کردم بعدش متوجه شدم که اشتباه ثبت کردم و در سامانه سجام هم گزینه ویرایش نداره چکار کنم ؟ خواهش میکنم اگه کسی بلده من را راهنمایی کنه ممنونم

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت ویرایش اطلاعات ثبت شده در زمان ثبت نام ، می توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ داخلی ۱ بخش اکسپرس تماس حاصل فرمائید تا همکاران در بخش اکسپرس شما را راهنمایی نمایند.

   ۵
 101. عبدالحسین گفت:

  خیلی هم عالی شد. این سهم ها قابل رشد هستند

  ۷
 102. زهرا گفت:

  اگر کد بورسی داشته باشیم به صورت خودکار بعد از ازادسازی میاد داخل پرتفوی؟

  ۶
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بعد از آزادسازی سهام عدالت و بعدطی مراحل تائیدیه توسط سازمان بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی ، به سبد دارایی شما افزوده و قابل معامله می شود.

   ۸
 103. فاضل گفت:

  با توجه به پرتفوی قوی سهام عدالت
  فروش غیر مستقیم پیشنهاد میشود

  ۴
 104. سمیرا گفت:

  بنظر من این یک فرصت بسیار خوبی ست که مردم به سود حقیقی سهام خودشون برسند یا اینکه بفروشند یا با سهامشون بتونن کار کنن

  ۴
 105. امید گفت:

  سلام
  متوجه نشدم که اگر بخواهیم مستقیم رو انتخاب کنیم باید کد بورسی داشته باشیم که باید سجام ثبت نام کنیم
  ولی اینجا نوشته که اگر کارگزاری آکاه باشه احتیاج به ثبت نام در سجام نداریم
  احراز هویت چی میشه؟

  ۹
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی لازم است در سامانه سجام و آگاه اکسپرس ثبت نام و احراز هویت آگاه و اکسپرس را در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه انجام دهید .بعد از انجام این مراحل کدبورسی صادر و دسترسی به سامانه معاملاتی آسا خواهید داشت.

   ۵
 106. فریبرز گفت:

  سلام
  من میخوام بدونم که زمانی که سهام عدالت رو بخوایم خرید و فروش کنیم اونوقت اعتبار پول سهاممون به چه شکل واریز نمیشه؟چطور میشه فهمید که ما کدوم سهم رو چقدر و به چه میزان دارا هستیم؟

  ۳
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   طبق اطلاعیه‌های دولت، شرایط و چارچوب‌های معامله سهام عدالت را سازمان بورس تعیین می‌کند. به گفته دکتر علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی، آزادسازی سهام به‌تدریج و طی چند مرحله صورت می‌گیرد

   ۵
 107. سجاد گفت:

  خوب این یک فرصب خوب برای اونایی هست که سرمایه برای خرید سهام را نداشتند

  ۵
 108. Mehdiniazi گفت:

  آزاد بشه و اختیار سهام دست خودتون باشه بهتره

  ۷
 109. Yasin گفت:

  سلام اونایی که کد بورسی ندارن براشون صادر میشه؟ بعد اگه کارگزاری آگاه بخام انتخاب کنم باید دوباره برم واسه احراز هویت؟

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که برای آزادسازی سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب نمائید لازم است که کد بورسی دریافت نمائید و برای دریافت کد بورسی لازم است که در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام و برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه بفرمائید.

   ۳
 110. محمد یادگار گفت:

  بنظرم یکی از بهترین کارها جهت اشنایی عموم مردم با بازار سرمایه و بورس همین ازاد سازی سهام عدالته که با تدبیر مقام معظم رهبری داره انجام میشه و همچنین انشالله وضع معیشتی مردم هم بهتر بشه.

  ۱
 111. محمد گفت:

  به نظرم کسانی که آگاهی از بازار بورس ندارند روش غیر مستقیم را انتخاب کنند
  کسانی هم مه روش مستقیم را انتخاب کرده اند باید سهامداری کنند و شتابزده اقدام به فروش نکنند

  ۲
 112. tahereh گفت:

  به نظر من هم آزادسازی سهام عدالت مفیدتر است، با این روش خود ما مسئولیت خرید و فروش سهاممون رو به عهده داریم که مثمرثمر خواهد بود.

  ۱
 113. tahereh گفت:

  به نظر من هم آزادسازی سهام عدالت مفیدتر است، با این روش خود ما مسئولیت خرید و فروش سهاممون رو به عهده داریم که مثمرثمر خواهد بود البته به شرط داشتن آگاهی و حفظ سهام ها...

  ۵
 114. کیایی گفت:

  بنظر من نگهداریش معقول تره تا فروش

  ۳
 115. محمد جواد گفت:

  خوب است همه با علم به بورس وارد شوند

  ۲
 116. محسن گفت:

  سهام عدالت رو با عجله نباید فروخت برای سوددههی باید حداقل تا دو سال نگهداشت

  ۴
 117. djawad گفت:

  با سلام و خسته نباشید. حدود دو هفته هست مقالات رو میخونم و نظر میفرستم اما کد قرعه کشی نیومده و نمیدونم اصلا این فعالیت ها بنام ثبت میشه یا نه چطور میتونم پیگیری کنم؟

  ۵
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که ده روز پیاپی لاگین کرده باشید می توانید در قرعه کشی شرکت فرمائید. برای شرکت در قرعه کشی در بآشگاه ، به بخش گزارش ، قرعه کشی مراجعه و در قرعه کشی شرکت نمائید. در صورتی که کوپن قرعه کشی برای شما ارسال شود تا دو روز مهلت و اعتبار دارد بعد از این دو روز منقضی شده و نمی توانید شرکت فرمائید.

   ۸
 118. Matema گفت:

  سهام عدالت برای خیلی ها کورسوی امیدی هست
  امیدوارم به بهبود شرایط کمک کنه

  ۳
 119. سعید گفت:

  پنج شیشتا سهام عالی توشه

  ۷
 120. محمدطهماسبی گفت:

  آزادسازی سهام عدالت و کار در بورس دانش و تجربه نیاز داره،اگر کسی میخواد روش مستقیم رو انتخاب کنه حتما اطلاعات خودش رو در مورد فعالیت در بازار سرمایه باید بالا ببره تا موفق بشه و سود کنه

  ۳
 121. حسین گفت:

  سهام عدالت اگه درست اجرا بشه برای مردم فقیر سودآور میشه و موجب حرکت مردم عادی به سمت بازار بورس میشه

  ۳
 122. مجتبئ گفت:

  آزاد سازی با روش مستقیم برای افرادی خوب است که اشنایی و دانش کامل با بورس رو داشته باشند

  ۲
 123. رضا گفت:

  چه فایده می خوان فعلا فقط اجازه فروش ۲۰ درصد سهام رو بدن فقط

  ۳
  • امیر گفت:

   اگه اجازه بروش همه شو بدن همه مردم بفروشن با توجه به عرضه بالا قیمت خیلی خیلی افت میکنه و حتی با اون قیمت کمم نمیشه فروخت چون‌چند میلیون نفر واسه فروش هجوم میارن واسه بازتر سرمایه هم زیاد وض جالبی نمیشه

   ۳
 124. k.t گفت:

  سلام
  آزاد بشه و اختیار سهام دست خودمون باشه بهتره

  ۵
 125. امبر گفت:

  با خرید و فروش سهم در کارگذاری امتیاز باشگاه بالا میرود

  ۳
 126. علیرضائی گفت:

  قطعا اختیار سهام با خود فرد بهتره در صورتیکه مسلط به بازار سرمایه باشه

  ۵
 127. زاهد خادم گفت:

  به هرصورت اقدام خوبی هست جهت رشد فرهنگ سهامداری و بورس و امیدوارم سهامدارن هم سهامداری کنتد

  ۳
 128. عبدالحسین گفت:

  خیلی عالیه.این موضوع گام موثری در پویا شدن اقتصاد کشور خواهد بود البته اگر مردم هیجانی عمل نکنند

  ۸
 129. مجید گفت:

  نتیجه ورود مردم به بورس بدون هیچ گونه سواد بورسی همین میشه که چند روزه هیجان خرید و فروش در بازار به اوج رسیده. بهتره مسولین برای آموزش هم برنامه داشته باشند.

  ۱
 130. ف.حیدری گفت:

  روشی که دولت در پیش گرفته برای جلوگیری از سقوط قیمت سهام عدالت در هنگام فروش مطلوب است
  ولی باید برای کسانی که نیاز به فروش دارند راهکار بهتری داشته باشند . شاید کسانی به نگهداری سهام خود نیازی نداشته باشند یا نقد کردن سهام به رفع مشکلاتشان کمک کند

  ۳
 131. اعظم گفت:

  این سهام با ارزشیه درسته مقدارش کمه ولی به مرور ارزش سهمش بالاتر میره

  ۳
 132. احمد گفت:

  تا ۶ ماه ۲۰ درصد را میشه فروخت

  ۴
 133. حامد گفت:

  به نظر من خوبه مردم وارد بورس بشن ولی هم با دانش کافی (شرکت در کلاس ) هم داشتن مشاور مناسب هم پیگیری روزانه و لحظه ای .

  ۲
 134. stoch گفت:

  سلام. با ازاد سازی سهام عدالت همه رو میکشونن به طرف بورس

  ۵
 135. حسن 229 گفت:

  با افزایش اینهمه کد بورسی:
  ۱- احتمالاً در آینده خبری از خرید عرضه‌های اولیه با حجم مناسب نباشد. زیرا در شرائط فعلی به دارنده هر کد بورسی، کمتر از ۱۵ تا سهم می‌رسه؛ در آینده به هر کد ممکنه زیر ۵ سهم و یا اصلاً فقط به تعداد معدودی برسه.
  ۲- نوسانات بازار بورس در آینده قطعاً، افزایش یافته، و به احتمال زیاد، بطورمرتب شاهد افزایش صف‌های فروش و قرمز پوش شدن بسیاری از نمادها در بازار سرمایه باشیم.
  ۳- با تزریق سهام عدالت و سهام جدید دولت به بازار، بعید می‌دونم، بازار بورس، در آینده چشم انداز مثبتی داشته باشد.

  ۸
 136. فرامرز گفت:

  درصد ۲۰ درصد میگن میدن در طول چند سال ولی الان هم میشه فروخت امتیاز ها رو بعضی از همکارهای من در تهران فروختن سهامشون

  مثل سهام مخابرات میشه که زمانی مخابرات به بازنشسته ها سهام اخابر رو داد اون موقع دشنام میدادن الان سهم هاشون زیر ۷۰ میلیون نیست

  ۲
 137. habib گفت:

  با سلام
  در غالب کشورهای پیشرفته دنیا سطح آشنایی مردم با قوانین مالی ومشارکت در امور اقتصادی و فعالیت در بنگاههای و بازارهای سرمایه ای نظیر بورس بسیار بیشتر از کشور ماست.وقتی در آلمان می بینی که یک کارگر ساده برای خرید یک عدد کبریت از فروشنده با اصرار می خواهد که برای چند سنت پرداختی او قبض صندوق لینک شده به اداره امور مالیاتی صادر کند تعجب می کنی اما این خود نشان از درک قوانین مالی این کشور توسط آحاد مردم دارد.
  گرچه به نظر دیر است اما بالاخره باید از جایی برای مشارکت عموم مردم در حوزه اقتصادی کار را آغاز کرد .فکر می کنم آزاد سازی سهام عدالت به توصیه مقام معظم رهبری فرصتی ارزشمند برای نیل به این هدف است.

  ۷
 138. norani77 گفت:

  امیدواریم که گام موثری باشه برا اقتصاد کشور و همچنین باعث بشه فرهنگ سهامداری بالا بره

  ۳
 139. رضا گفت:

  انشاالله که باعث ریزش بازار و افت قیمت سایر سهم ها نشه.

  ۴
 140. Elham گفت:

  سهام هایی که در سبد سهام عدالت هست خیلی خوبه پیشنهاد میکنم نگهشون دارید.

  ۵
 141. الهام اکبرزاده گفت:

  تعداد افرادی که وارد بورس میشن خیلی زیاده که اتفاق خوبیه ولی رفتارهای هیجانی در خرید و فروش هم خیلی زیاد میشه امیدوارم که بورس به هم نخوره

  ۳
 142. مهدی گفت:

  باسلام .بنظر من ازاد سازی سهام عدالت یعن ی فرصت دادن به مردم برای ورود به بازار سرمایه واشنایی با بورس ودر نتیجه رونق بازار سرمایه

  ۳
 143. مهدی گفت:

  باسلام ازاد سازی سهام عدالت فرصت ورود مردم رو به بازار سرمایه می دهد که نتیجه ان رشد اقتصاد وصنایع کشور می باشد

  ۹
 144. یزدانی گفت:

  این اتفاق خیلی خوبیه باعث جا افتادن فرهنگ سرمایه گذاری میشه و سواد مالی جامعه رشد پیدا می کنه

  ۱
 145. مهدی گفت:

  باسلام وعرض ادب و احترام
  آزادسازی سهام عدالت باید خیلی زودتر از این اتفاق می افتاد و به عنوان یک فرصت می شود آن را دید که به اقتصاد خانواده های ایرانی کمک شود.
  سرمایه های اندک مردم با ورود به بازار سرمایه تبدیل می شود به سرمایه بزرگ برای رشد صنایع کشورمان.

  ۱
 146. امید گفت:

  بنظرم اون اشخاصی که میتونن و سوادشو دارن سهامشونو بصورت مستقیم اداره کنن و افرادی که آشنایی ندارن بصورت غیرمستقیم پیگیرش باشن. کلا اگر بشه بصورت بلند مدت در حد ۱۰ سال مدیریت درست حسابی داشت میشه به نتیجه مطلوب رسید.

  ۱
 147. بابک گفت:

  نکات جالب فرم درخواست فروش سهام عدالت توسط بانک ها:

  🔹مالک سهام عدالت حق هرگونه اعتراض در خصوص سهام انتخابی برای فروش، زمان و قیمت فروش سهام را از خود سلب می‌کند
  🔹انتخاب زمان فروش و سهامی که باید به فروش برسد، بر عهده کارگزار با هماهنگی ناظر بازار است
  🔹مدت اعتبار سفارش تا اجرای مفاد سفارش بوده و مالک سهام عدالت حق تغییر و لغو آن را ندارد

  ۵
 148. شهریار گفت:

  با اینکار افرادی که سواد بورسی ندارن ولی سهام عدالت دارن این فرصت براشون پیش میاد که اگاهی وسوادشون نسبت به بورس بره بالا واین ارزش هزینه کردنو داره

  ۴
 149. رامین گفت:

  به نظر من اگه واقعا ارزش چندین برابر داشته باشه و بشه راحت معامله کرد خوبه

  ۱
 150. بهنام گفت:

  امیدوارم رو سهام های دیگه تاثیر منفی نزاره و روند بازار بورس بهتر کنه

  ۱
 151. بهنام گفت:

  این امر موجب میشه تا تعداد افراد بیشتری وارد بورس بشن و برای اقتصاد کشورم بهتره

  ۴
 152. پرویز نوازش مغانلو گفت:

  سلام با آزاد سازی سهام عدالت فرصت خوبی برای حضور مردم در مسایل اقتصادی داده میشه و این نوید بخش آینده پر سود بازار سرمایه را نشان میده

  ۴
 153. رضالک گفت:

  بسیار عالی امیدوارم همه با کارگذاری و خدماتش اشنا شوند و سهام عدالت و پسندازی اگر داشته باشن در اختیار کارگذاری بزارن که مشکلات مالیشون تا حدودی مرتفع شود
  سئوال من اینه که امکان داره مبلغ سهام عدالت رو با شماره رمز یا چک بین بانکی به کارگذاری تحویل داد

  ۱
 154. جواد شکوری گفت:

  ازادسازی سهام عدالت از سوی دولت
  دولت میخاد سهامها را زیر منفی خرید کند بعدا به قیمت بالا بفروشد.

  ۲
 155. مجید گفت:

  اطلاع رسانی بیشتری در خصوص نحوه در اختیار گرفتن سهام بصورت شخصی می بایست انجام شود.

  ۱
 156. محسن گفت:

  با آزاد سازی سهام عدالت تاثیر مثبتی در بازار سرمایه ایجاد میکنه

  ۱
 157. DP3782 گفت:

  سلام
  هر جقدر بورس با سهام مختلف بخصوص بنیادی تقویت بشه بنفع همه هست و ریسک سرمایه گذاری پایین تر میاد

  ۲
 158. kh.n گفت:

  خوبه که همه بتونن وارد بازار بشن ولي باعلم

  ۱
 159. محمدرضا نظری گفت:

  به نظر من ورود بانکها به قضیه فروش سهام عدالت می تونه حاکی از نظارت و مدیریت دولت بر فروش این سهام و همچنین کنترل بازار باشد

  ۵
 160. آشنا گفت:

  به نظر من سهامدار شدن تعداد زیادی از مردم و ایجاد انگیزه یادگیری سرمایه گذاری در بورس در بلندمدت مزایای بسیار زیادی داره اگرچه در کوتاه مدت گاهی هزینه هایی مثل نوسانات ناگهانی داره.

  ۱
 161. حمید گفت:

  سلام
  من در سجام ثبت نام کردم و بعد هم مرحله احراز هویت را در یک پیشخوان دولت انجام دادم و یک کد بورسی برای من پیامک شد. حالا برای آگاه چه مراحلی را باید انجام بدهم و چگونه

  ۱
 162. فرهاد گفت:

  امید وارم باعث ریزش شاخص نشه!

  ۱
 163. محمد حسین مسلمان گفت:

  سلام
  به نظر من هم بهتره کلیه افراد حقیقی که پولی با استفاده دارند وارد بورس بشوند و
  بورس را تجربه کنند .

  ۱
 164. مهدی گفت:

  سلام من چندین سهام در کارگزاری دیگری دارم کد کارگزاری اگاه گرفتم و میخواهم کارگزارم را تغییر دهم اگر امکان داردمرحله مرحله توضیح بدید چکارکنم چند روزه بلاتکلیفم هرچی به تغیی کارگزاری اگاه مراجعه میکنم متوجه نمیشم باید چکار کرد.

  ۳
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انجام معاملات در کارگزاری آگاه ، ابتدا در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام و برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه بفرمائید.بعد از انجام این مراحل کد معاملاتی و دسترسی به سامانه معاملاتی آسا برای شما با ارسال نام کاربری و کلمه عبور فعال می شود و می توانید از طریق نسخه وب تغییر کارگزار ناظر را اعمال بفرمائید.برای ارسال درخواست می‌توانید به قسمت درخواست‌ها و گزینه درخواست انتقال ناظر مراجعه کنید. با استفاده از آیکن + پنجره درخواست جدید باز می شود.
   نماد خود را انتخاب کرده و درخواست خود را برای کارگزاری ارسال کتید. درخواست شما توسط کارشناسان بخش اوراق بهادار بررسی شده و در صورتی که منع قانونی برای انتقال ناظروجود نداشته باشد، کارگزار ناظر شما تغییر می کند و کارگزاری آگاه به عنوان ناظر نماد مدنظر شما می‌شود.

   ۰
 165. محمود گفت:

  فروش سهام عدالت در کوتاه مدت میتونه بر روند منفی این روزهای بازار تاثیر بدی بذاره اما مطمینا حفظ این سهام در بلند مدت میتونه به اقتصاد خانواده ها و رونق اقتصاد کشور کمک کنه

  ۱
 166. سلام به نظر من سهام عدالت ی سرمایه گذاری بلند مدت همراه سود و ضرر میباشد اما به طور کلی سود اور بوده و باید سرمایه گذاری شود

  ۲
 167. حامد گفت:

  به نظر من آزاد سازی سهام عدالت کار خوبیه ولی به شرط اینکه برنامه مناسبی پشت اینکار باشه

  ۲
 168. Amin گفت:

  با آزاد شدن سهام عدالت در روزهای ابتدایی باز هم بازار نزولی و به تدریج صعودی خواهد شد

  ۱
 169. سجاد ولدی گفت:

  بهتره فعلا سهام فروخته نشه احتمالا قیمتش صعود میکنه...

  ۴
 170. Nader گفت:

  سلام
  با توجه به این مطلب کسانی که فقط روش مستقیم را انتخاب کرده اند مجاز هستند ۳۰ درصد را از طریق بانک ها آزاد کنند اما آن هایی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند این محدودیت ۳۰ درصدی را ندارند و از طریق شرکت های استانی میتوانند سهام خود را بفروشند

  ۰
 171. میثم گفت:

  به نظرم گام خوبی برای آینده جهت آشنایی مردم با بورس است و سبب مشارکت بیشتر خصوصا در جهت تولید و رشد صنعت خواهد شد.

  ۳
 172. نوروزی گفت:

  سلام
  آیا من که سهام خودم را آزاد کردم برای فروشش باید به بانک مراجعه کنم ؟
  ضمنا کد بورسی هم دارم و کار میکنم ممنون از پاسخ های شما

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به روش مستقیم سهام عدالت را آزادسازی نمائید، بعد از تأئید شرکت سپرده گذاری به سبد دارایی های شما افزوده می شود و همچنین برای فروش به بانک نیز می توانید مراجعه فرمائید.

   ۲
 173. مژگان گفت:

  بنظرم باید حداقل یکسال این سهام رو نگهداری کرد .

  ۳
 174. nima گفت:

  منم موافقم چون سرمایه های کوچک و شایدم راکد جهت ب راه انداختن یک مجموعه عظیم تولیدی میشن

  ۲
 175. فردین گفت:

  خوشبختانه بورس به کمک واگذاری سهام عدالت به جایگاه واقعی خودش در اجتماع میرسد. همین امر باعث حجوم سرمایه های کم و راکد به سمت بازار بورس و درنتیجه رشد بیش از پیش صنایع مختلف میشود.

  ۶
 176. بهرام گفت:

  خیلی خوبه اینجوری اکثر مردم به سمت بورس کشیده میشن

  ۵
 177. مریم گفت:

  واگذاری سهام عدالت به بورس کمک میکند تا جایگاه واقعی خودش را در اجتماع پیدا کند

  ۳
 178. علیرضا گفت:

  نقش مشارکت مردم در اقتصاد، کاری که خیلی وقته کشورهای پیشرفت انجام میدن، قدم گذشتن در راه پیشرفت قتصادی هرکشوری هست .
  شکل و قالب ها فرق میکنه . ولی آینده روشنی رو با در نظر گرفتن همه ی شاخص های دخیل در اقتصاد صنعت میشه متصور شد.

  ۳
 179. سمیرا دهقان گفت:

  متأسفانه هجوم بیش از حد مردم برای دریافت کد بورسی بیشتر بخاطر سهام عدالت بوده تا سرمایه گذاری در بورس.

  ۴
 180. محسن گفت:

  به نظر من مردم نباید در فروش سهام عدالتدعجله کنند.

  ۱
 181. علیرضا گفت:

  اگه بتونه گره ای از کار مردم باز کنه عالیه

  ۵
 182. سعیدمیرزائی گفت:

  سهام عدالتو مفت نفروشین

  ۳
 183. میراسد گفت:

  قطعا باعث رشد وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خواهد شد

  ۰
 184. محمد گفت:

  احتمال اینکه بازار افت داشته باشه هست ولی با قولی که مسئولین دادن و اینکه ۳۰درصد از سهام ها رو میفروشن تاثیر زیادی شاید نداشته باشه

  ۱
 185. sasan گفت:

  صرف نظر از قیمت به روز سهام عدالت، آشنایی عامه مردم با فرهنگ سهامداری و بازار سرمايه بهترین سودی است که هم مردم صاحب سهام عدالت و هم دولت به آن دست یافته اند.

  ۰
 186. محمد دشتی گفت:

  اگه همه ی سهم ها وارد پرتفوی بشه ارزش داره
  ضمن اینکه هرچه سطح سواد ب.رسی مردم بالاتر برود ،راندمان مالی کشور بیشتر می شود و از یک طرف کمبود نقدینگی جبران می شود چراکه مردم پول های خود را وارد بورس می کنند

  ۱
 187. مسعود گفت:

  اره بسیار کاربرد داره و همه باید کد ب رسی بگیرین کشور رونق میگیره و انشالاه همه ی مردم شرکت کنند و به اقتصاد کشور کمک بشه

  ۰
 188. محمد آمن میرشکار مبارکه گفت:

  عالی ، ممنون
  فقط سرمایه گذاری مستقیم

  ۰
 189. مهدیه موسی پور گفت:

  ازاد سازی سهام در صورتی کاربردی میباشد که اشنایی با بورس داشته باشیم

  ۰
 190. رضا حاجی زاده گفت:

  کاش ب ضررمون نشه و باعث نشه قیمت سهام بیاد پایین

  ۰
 191. میثم گفت:

  این کار خوب هست ولی در ابتدا بایستی آگاهی مردم را باتوجه به ورودشان با این حجم بالا با لورس ، افزایش داده شود و فقط بسنده به خبر در رسانه ها نباشد

  ۰
 192. Hadi گفت:

  به نظرمن اگه برنامه ریزی درستی شده باشه. معامله بردبرده والا.....

  ۰
 193. ناصر عبدلي گفت:

  بنظرم با روند صعودي و احتمال بالاي افزايش سرمايه هاي سبد سهام عدالت فروش در اين مرحله اشتباه است. نگهداري سهام ها حداقل به مدت يك سال معقول مي باشد. البته در مورد افراد نيازمند هم بايد فرهنگ سرمايه گذاري و نگهداشت سهام هاي ارزشمند تبيين بشه. افراد نيازمند ميتونن از منابع ديگر به فكر تامين روزمرگي باشند.
  اميدوارم فرهنگ سرمايه گذاري در تلويزيون ملي ايران حتما تدريس بشه .

  ۲
 194. jafar گفت:

  ولی من فکر می کنم با ورود سهام عدالت به بورس کمر بورس خواهد شکست چون همه قصد فروش سهام عدالت دارند

  ۱
 195. محمد گفت:

  با سلام.
  ارائه سهام به مردم خیلی خوبه. ولی مردم هم برای کار تو بورس باید اطلاعاتشونو زیاد کنن که باعث تاثیرات هیجانی در بازار نشن.

  ۵
 196. علی ف گفت:

  چه دید کوتاه مدت باشه چه بلند مدت ارزشمنده بویژه بلند مدت

  ۱
 197. جواد گفت:

  نگهداری سهام عدالت با دید بلند مدت سود خوبی در پی خواهد داشت.

  ۱
 198. زهرا گفت:

  آزاد سازی سهام طرح خوبی هست ولی مردم نباید هجوم بیاورند برا فروش

  ۱
 199. محمد گفت:

  سلام خصته نباشید و ممنون ازتون
  سهام عدالتی که مربوط به مادر بزرگم هست رو چطور استفاده کنم ازش چون سخته که جایی برن برای احراز هویت

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای آزاد سازی سهام عدالت می توانید به دو روش مستقیم و غیر مستقیم اقدام نمائید. همچنین می توانید برای فروش آن به بانک نیز مراجعه بفرمائید. در صورتی که تمایل دارید به صورت مستقیم سهام عدالت خود را آزاد نمائید ، می توانید در سایت آگاه اکسپرس ثبت نام نمائید.لطفا جهت پیگیری برای احراز هویت مادربزرگ خود با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴داخلی ۱ بخش اکسپرس از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید .

   ۱
 200. فارس گفت:

  بنظرم ازاد سازی برای کسانی که علم بورسی دارند خیلی خوبه ولی خب کسانی که هم اطلاعات بورسی ندارن میتونن از طریق دوستان و اشنایان اداره بشه

  ۱
 201. حامد رستمی گفت:

  به نظر من سهام عدالت از طریق مستقیم خیلی به سود مردمه،چون میتونن با اون سرمایه وارد بازار بورس بشن

  ۲
 202. حامد رستمی گفت:

  سهام عدالت رو ۱ سال باید بهش دست نزد،چون واقعا گرانبهاست

  ۲
 203. مهدی گفت:

  بنظرم این سهامرو افرادی مثل من که
  تو بورس وارد نیستن باید سهمو نگه دارن و افراد وارد سبدشو بهتر کنن چون سبد سهام عدالت خیلی سهم زیاد داره

  ۱
 204. شاهین گفت:

  روش غیر مستقیم بهتره واسه کسایی که اطلاعاتی در مورد بورس ندارن چون با مدیریت خودشون ممکنه همونم از دست بدن

  ۱
 205. زیبا نیک رای گفت:

  همکاری مردم در خرید سهام ها به اقتصاد کشور کمک خوبی می کنه اما به شرط اینکه اگاهانه باشه و مردم با سرمایه های کوچک هم بتونم وارد بورس بشن و کسی باشه راهنمایی کنه که ضرر نکنن که از بورس فراری بشن

  ۱
 206. سید علی گفت:

  سهام های بسیار خوبی تو این سبد هست که به نظر من نگه داری مستقیم سود خوبی خواهد داد

  ۲
 207. iman گفت:

  به نظرم حتی اگر دانش بورسی ندارید روشی رو انتخاب کنید که اختیار سهمتون میاد دست خودتون. یعنی روش مستقیم
  مالی که برای شماست اختیارشم باید دست خودتون باشه.

  ۳
 208. علیرضا گفت:

  صد در صد با نگهداری سود بیشتر عاید دارندگان میشه

  ۳
 209. جمال گفت:

  اگه واقعا هدف از این کار آموزش و رونق بازار بورس برای عموم باشه کار خوبیه

  ۲
 210. پیمان مددی گفت:

  نگهش دارین
  از ما گفتن
  سال بعد این موقع میشه ۳۰ میلیون

  ۳
 211. محمد گفت:

  سلام.شرکتهای خیلی خوبی هستن اگه مردم خودشون مدیریت کنن سود بهتری میتونن ببرن

  ۲
 212. مهدی گفت:

  آزاد سازی سهام عدالت میتونه شروع خوبی برای ورود به دنیای بورس باشه
  بنظرم یه فرصت خوبی شد برای اونایی که از دنیای بورس دور بودن
  صرف نظر از سود و زیان و خوب و بد بودن بورس ، ورود به دنیای بورس باعث ارتقای دانش مالی و قدرت تحلیل امورات اقتصادی آدما میشه

  ۵
 213. محمد گفت:

  الان قشر ضعیف نیاز به فروش سهام رو دارن بعد یه مدت که بازار به تعادل رسید همین سهام هم گوهر نایاب میشه ،این بماند یادگاری

  ۵
 214. حسین گفت:

  نگهداری برای یکسری افراد سخته شبیه یارانه از دوازده شب تا یک صبح تو صف عابر بانک بودن تا ۴۵ هزار تومن رواز حسابشان برداشت کنن ممنون آگاه

  ۱
 215. امیرحسین گفت:

  اگه توی همه‌ی این سالها به مردم آموزش سرمایه‌‌گذاری توی بورس داده میشد، هم مردم به سود بیشتری میرسیدند، هم مملکت و اقتصاد رونق بیشتری میگرفت و هم بازارهای دیگه کنترل میشدند و نقدینگی به سمت دلالی هجوم نمیبرد.

  ۵
 216. قاسم گفت:

  بهترین کار نگهداری سهم هس البته اگر نیاز ب پولش ندارین، چون واقعا حیفه پرتفوی بسیار با ارزشی نصیبمون میشه

  ۱
 217. ساسان گفت:

  سهام عدالت به طور قطع یکی از ارزشمندترین سهام های می باشد که در اختیار اقشار کم درامد قرار گرفته است و نگهداری از ان بسیار ارزشمند می باشد.

  ۲
 218. هادی گفت:

  به نظر من سهام عدالت به طور قطع یکی از ارزشمندترین سهام ها می باشد که در اختیار اقشار کم درامد قرار گرفته است و نگهداری از ان بسیار ارزشمند می باشد.

  ۲
 219. علی اکبر گفت:

  فعلا فقط از طریق بانک و اونم فقط ۳۰ درصد قابل فروشه. ولی با توجه به روند بازار توصیه میشه دوستان به دید بلند مدت سهامشون رو نگهدارن.

  ۲
  • ابراهیم گفت:

   سلام بنظر من این برای مردم خیلی خوبه حدقل اینکه سطح سواد عمومی مردم میره بالا خیلی ها تا الان با لیسانس نمیدونستن سهام وبورس چیه الان خداروشکر بی ثواد ها هم کد بورسی دارن

   ۱
 220. محمد جواد گفت:

  گرچه خیلی ها الان نیاز به فروش این سهام دارند، اصلا شکی نیست اما ای کاش حسرت روزهای آینده و سود احتمالی این سهام رو نخوریم

  ۴
 221. دماوندی کمالی گفت:

  به نظر من سرمایه گذاری #مستقیم را انتخاب کنید و #کارگزاری_آگاه را انتخاب کنید و اقدام به ثبت نام کنید
  چون کارکردن با سامانه آنلاین خرید و فروش و #نرم‌افزاری_آسا_تریدر خیلی راحت هست
  فقط با کمی مطالعه و کار کردن با کارگذاری آگاه و یادگیری مقدماتی #تحلیل_تکنیکال راحت میشه در #بورس فعالیت کرد

  ۳
 222. ابراهیم گفت:

  سلام بنظر من این برای مردم خیلی خوب حدقل اینکه سطح سواد عمومی مردم میره بلا خیلی ها تا الان با لیسانس نمیدونستن سهام وبورس چیه الان خداروشکر بی ثواد ها هم کد بورسی دارن

  ۲
 223. حسن پاپی گفت:

  به نظر من احتمالش زیاده کلا آزاد سازی سهام رو کنسل کنن چون خیلی به بورس ضرر میزنه

  ۱
 224. زینب گفت:

  برای افرادی که دانش بورسی حتی مختصر رو ندارن به نظرم از روش غیر مستقیم استفاده کنند

  ۱
 225. احمد گفت:

  عامل اصلی ریزش دربازار بورس

  ۱
 226. متين گفت:

  لطفا نفروشيد بهتره صبور باشيدتا بهترين سرمايه رو ازدست نديم*

  ۴
 227. محسن مختاری گفت:

  در شرایط اقتصادی کنونی کشور داشتن بخشی از بهترین سهام شرکت ها که بعضا پر سود هم می باشند یک فرصت محسوب میشود . بنابر این فروش این سهام حداقل در ابتدای واگذاری به نظرم درست نمی باشد.

  ۲
 228. zohre گفت:

  بنظرم اگه مردم سهام رو آزاد کنن ولی نفروشن بهتره چون ممکنه ارزش سهام بره بالا

  ۳
 229. nazanin گفت:

  آزاد کردن سهام خیلی بهتره .الانم که تمدید شد زمانش آزاد کنید

  ۳
 230. حسن گفت:

  به نظر من همه باید این سهام رو آزاد کنن چون خیلی به دردشون میخوره اگه آزادش کنن

  ۲
 231. هومن رحیمی گفت:

  وقتی درآمد دولت به درآمد مردم گره زده شود، دولت به جای اینکه به درآمد نفت چشم داشته باشد، تلاش دارد از منابعی مثل مالیات درآمد کسب کند و به ناچار باید بسترسازی کند که مردم درآمد کسب کنند تا مالیات بدهند.در گذشته های نه چندان دور به جهت اینکه درآمد دولت از نفت بود، احساس نیاز به مالیات نبود از این رو به این سمت نرفته بودند که بسترها برای سرمایه گذاری آماده شود اما اکنون با تغییر نگاه ها به سرمایه گذاری، شرایط فرق کرده است.اگر برنامه ریزی به گونه ای باشد که زمینه برای حضور مردم در عرصه اقتصاد بیشتر شود، بعد از کرونا اقتصاد حرکت رو به جلوی خواهد داشت.تقاضا در بورس بالا رفته است، مسوولان باید از این فرصت استفاده کنند و زمینه مشارکت مردم را بیشتر فراهم کنند زیرا مردم علاقه دارند در فعالیت اقتصادی مشارکت کنند و کسب سود داشته باشند، اما بعضا راه را نمی دانند.

  ۶
 232. علی گفت:

  به نظر من هم فعلا نگهداری و صبوری مهم ترین کاره

  ۰
 233. میلاد گفت:

  به نظر بهتره کسانی که عمری براشون نمونده سهام رو بفروشند

  ۳
 234. خانمحمدی گفت:

  افرادی که بفروشن ضرر میکنن حتما باید حداقل یه سال نگه داشت .

  ۰
 235. محمدجواد گفت:

  مدیریت مستقیم و خرید همون سهام هر یک به اندازه ۵۰۰هزار و نگهداری بلندمدت ۱۰ ساله و رستگاری

  ۰
 236. ebi گفت:

  سهام عدالت خود را نگه دارید و چند ماه بعد با قیمت بالاتر به فروشندگان عجول امروز بفروشید

  ۲
 237. محمدرضا گفت:

  مردم باید یادبگیرن تو بورس با سهام هاشون چطور خرید فروش کنن که در بازه های زمانی کوتاه میان و بلند مدت اون سود های مد نظرشون خرید فروش و بتوانند خوددشون سهام داری کنند. اگر آموزش درست و اصولی ببینن شاهد سود بردن تمام مردم هستیم و لی اگر هیجانی باشه بازار و فقط نقد کردن پول براشون مهم باشه ارزش سهام ها و .... میاد پایین چون همون لحظه میبینن و این نکته منفی برای بازار های فعلی.

  ۲
 238. محمد گفت:

  راستش از نظر من آزاد کردن سهام عدالت و فعالیت در بورس به دانش و تجربه نیازمنده.
  اگر کسی میخواد در این زمینه ورود کنه باید حتما اطلاعاتش در مورد فعالیت در بازار سرمایه رو بالا ببره تا بتونه موفق باشه...

  ۳
 239. علیرضا گفت:

  سلام
  روش مستقیم برای افرادی که آشنایی نسبی با بازار بورس دارند گزینه مناسبی است.

  ۱
 240. محمد صدر گفت:

  اگر بانک ها با کمترین قیمت از دست مردم در نیارن خوبه بهتر بود بورس راه کاری میذاشت مردم مستقیم سهامشون رو وارد بازار بورس میکردند و هر موقع وبه هر قیمتی که دلشون می خواست میفروختن .

  ۱
 241. Jahangard گفت:

  سلام من سهام عدالتم آزاد کردم بعد باخودم فکر کردم من که هیچ سررشته ای از بورس ندارم نمیدونم باید چکار کنم دوباره روش غیر مستقیم زدم که پیشفرض به روش غیر مستقیم شد، امروز با خوندن دیدگاه دوستان مجدد رفتم مستقیم رو انتخاب کردم!
  حالا سوالم اینه؛ اینکه بخوام خودم مستقیم مدیریت کنم باید از کجا شروع کنم واسه آگاهی و استفاده درست! یک عده از دوستانی که امثال منو که هیچ اطلاعات و سرشته ای از بورس نداریمم رو ب سخره گرفتینلطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنیم برای بالا بردن سواد و اطلاعات بورسیمون به چه سایتی یا کتابی مراجعه کنیم که ان شاءالله ماهم سواد بورس رو کسب کنیم ..ممنون از شما

  ۴
  • امیرحسین گفت:

   سلام یه سری آموزش های مقدماتی و کاربردی تو همین باشگاه مشتریان وجود داره. از پرسش و پاسخ های دوستان دیگه هم که تو این سایت قرار میگیره هم میتونی استفاده کنی و تجربه کسب کنی. هیچکس با دانش بورسی به دنیا نیومده همه اونایی که تو بورس فعالیت میکنن از یه جایی شروع کردن و یقینا از تجربه حرفه ای ها استفاده کردن اگه میبینی مسخره میکنن زیاد جدی نگیر چون همه جنبه کافی برای این موضوع رو ندارن و با تمسخر دیگران احساس بزرگی میکنن. موفق باشی

   ۲
 242. رضوان گفت:

  آزاد سازی سهام انتخاب درستیه بنظرم. نگه دار ارزش سهلمت بره بالا. ولی خودت مالک کامل سهامتی . بفروش یا نگه دار. تصمیم گیرنده خودتی. خوب یا بد. سود یا ضرر.
  خودت رقم میزنی.
  و کاری ک خودت انجام بدی بنظرم لذت بخش تر خواهد بود تا اینکه هیچی نفهمی. حتی بعنوان مالک.

  ۱
 243. ابوالفضل گفت:

  لطفا دوستانی که آشنایی از بورس دارند روش مستقیم رو انتخاب کنن

  ۲
 244. عادل گفت:

  فقط روش مستقیم. فقط کی میشه همه سهم آزاد شه

  ۲
 245. موسی نوروزی گفت:

  سلام فروش سهام عدالت راهی ست بسوی ورود به سهیم شدن در شرکتهایی بهتر

  ۲
 246. محمود گفت:

  با توجه به اینکه سبد سهام عدالت اکثرا از سهام شرکتهای بنیادی بورسی است
  پیشنهاد میکنم سهام نگهداری گردد

  ۲
 247. قاسم محمدی گفت:

  مهلت آزاد سازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد تمدید شد .

  ۱
 248. Milad گفت:

  روش مستقیم بهتره چون اختیار مالت با خودته.

  ۶
 249. محمد نیسی شوشتری گفت:

  قطعا روش مستقیم خیلی بهتره. و خب وقتی میگن سهامتونو میخوان مفت از چنگتون در بیارن اینجوری نیست. در پرتقو هر سهمی هست به قیمت روز فروش میره و میشه همه رو فروخت تبدیل به یک سهم کرد. هر کسی کمی آشنایی داشته باشه میتونه مدیریت کنه.

  ۱
 250. عیوضی گفت:

  ممنون از کارگزاری آگاه که با این کار، کسانی که که کد بورسی ندارند رو برای خرید و فروش راحت کرد.
  کسانی هم که میخوان از امروز ببینن چه سهم هایی بهشون تعلق گرفته هم میتونن از همینجا اقدام کنن و هم از سامانه سهام عدالت.

  ۰
 251. یوسفی گفت:

  با سلام و سپاس از توضیحات خوب شما. به نظرم فروش سهام عدالت در این مرحله به صلاح نیست و صبر کردن سود بیشتری رو نصیب سهام داران خواهد کرد.

  ۰
 252. رضا گفت:

  امکان این وجود داره که سهم‌های هر شخص از سهام عدالت به سبد سهام کارگزاری آگاه منتقل بشه تا اونجا خودمون خرید و فروشش رو انجام بدیم؟ یا حتما باید توسط کارگزاری آگاه فروش کنیم؟

  ۰
 253. مسعود گفت:

  من تمام اطلاعاتم رو چک کردم درسته اما وقتی میخوام ثبت نام کنم خطا میده با این متن.شماره تلفن سهامدار با شماره ملی همخوانی ندارد.چه کار باید کنم؟

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شماره تلفن حتما لازم است که به نام سهام دار باشد و برای تغییر شماره تلفن به نام فرد سهامدار به سامانه سهام عدالت مراجعه بفرمائید.

   ۲
   • saman گفت:

    سلام. من شماره م ب اسم خودمه. و شماره ای که تو سامانه سهام عدالت هست رو وارد می کنم، اما خطا میده. میگه شماره متعلق به سهامدار نیست. چکار کنم؟

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیزم
     زمانی که به سامانه سهام عدالت مراجعه می فرمائید توجه داشته باشید به زبان انگلیسی وارد نمائید و در صورتی که مجدد خطا داد بر اساس شماره تلفن همراه خود به دفاتر خدمات تلفن همراه اول و یا ایرانسل مراجعه بفرمائید.

     ۰
 254. احسان امیرخانی گفت:

  با سلام، متاسفانه موقع استعلام مقدار سهام از سایت sahamedalat.ir و یا ثبت نام توی سایت se.agah.com با اخطار "عدم همخوانی کدملی با شماره همراه" یا "شماره موبایل سهام دار نامعتبر است" مواجه میشم.
  موقع آزاد سازی سهام شماره ایی که توی سیستم samanese.ir ثبت شده بود شماره پدرم بود من اون رو به شماره ای که داشتم ولی اسم کس دیگه ای بود تغییر دادم، متاسفانه بعد از تغییر شماره به شماره همراهی هم که به اسم خودم هست دوباره با این خطا مواجه میشم، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  ۲۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری در ساعات اداری با شماره تلفن مرکز تماس سهام عدالت: ۸۳۳۳۷ (۰۲۱) تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 255. مرضیه گفت:

  سهام مردم باید به دست خودشون باشه

  ۲
 256. ساحل گفت:

  سلام چطوری میتونم کارگزار ناظر سهام عدالت رو از فارابی به آگاه منتقل کنم؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انتقال سهام به کارگزاری آگاه، باید مشتری کارگزاری آگاه باشید. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه نیستید از طریق سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com به منظور دریافت کد بورسی اقدام نمایید. در هر حال بعد از دسترسی به سامانه معاملات آنلاین از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید تا درخواست انتقال سهام مدنظرتان در کارگزاری آگاه ثبت شود.

   ۱
 257. یاسر گفت:

  سلام
  آیا برای ثبت نام جدید حتما باید احراز هویت شد و خرید فروش کرد یا اینکه بدون احراز هویت و فقط با ثبت نام در کارگزاری آگاه میشه اقدام به خرید و فروش سهام کرد?

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت کد بورسی شما ابتدا باید در سامانه آگاه اکسپرس و سجام ثبت نام کنید . پس از ۱ الی ۲ روز کد ۱۰ رقمی سجام برای شما ارسال میشود.
   سپس بعد از آن باید احراز هویت به صورت حضوری هم آگاه و هم سجام را به همراه کد ۱۰ رقمی سجام و مدارک هویتی در یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با آگاه انجام دهید. بعد از ۵ الی ۷ روز کد بورسی شما صادر می گردد.

   ۲
 258. Abbas گفت:

  سلام،
  شماره ثبت شده من در سامانه سهام عدالت به نام شخص دیگری است و با خطا هنگام ثبت نام موجه میشوم در حالی که قبلا کد بورسی خودم رو دریافت کردم و احراز هویت هم برای من انجام شده است، آیا با تغییر مالکیت شماره ثبت شده به نام خودم، مشکل خطا هنگام ثبت نام حل میشود؟

  ۰
 259. بهروز گفت:

  سلام . آیا کسانی که کد معاملاتی آنلاین دارند این سهام عدالت داخل پورتفویشون نمیشینه؟ من به امید این که سهام عدالت داخل پورتفوی خودم میشینه و خودم بتونم خرید و فروش کنم آزادسازی مستقیم رو انتخاب کردم. و این که آیا قرار نیست این اتفاق بیفته؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری ها صورت می گیرد به این صورت که در سامانه se.agah.com ثبت نام و در صورت صحت اطلاعات با دریافت نام کاربری و کلمه عبور ۳۰ درصد سهام عدالت شما به سبد دارایی های شما در کارگزاری آگاه افزوده و از طریق کارگزاری آگاه به فروش می رسد.

   ۰
 260. محمد گفت:

  درود بنظرم سهام عدالت آینده خوبی داره و بهتره بفروش نرسه

  ۲
 261. اسفندی گفت:

  سلام
  مشتری کارگزاری هستم از ۴ سال
  پیش
  موقع ثبت نام یه شماره دادم
  بعدموقع که سجام اومد یه شماره
  و واسعه سهام عدالت یه شماره همراه دیگه دادم
  امروز شماره همراه سجام و سامانه عدالت یکی کردم ولی شماره همراه به نام نیست
  باز هم نمی تونم توی سامانه سهام عدالت اگاه ثبت نام کنم
  میگه شماره همراه نامعتبر
  الان باید چی کار کنم؟؟
  باز

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شماره همراه لازم است که به نام خود شما باشد و همچنین شماره ثبت شده در سجام و سامانه سهام عدالت یکسان باشد . در غیر این صورت ثبت نام شما با مشکل مواجه خواهد شد.

   ۰
 262. علیی گفت:

  سهام عدالت اونایی که کد بورسی دارن وارد پورتفوی میشه یا باید ما هم درخواست فروش غیر حضوری بزنیم؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای فروش سهام عدالت توسط کارگزاری ها توجه داشته باشید :
   🔹 مالک سهام عدالت به سایت کارگزاری مراجعه می کند و با وارد کردن کد ملی و شماره همراه ثبت شده در سایت خصوصی سازی، وارد قسمت سهام عدالت می‌شود.

   🔹سهامدار در این بخش می‌تواند پرتفوی خود را مشاهده کرده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کند.

   🔹کارگزاری کلیه سفارش‌های فروش همه مالکان سهام عدالت را به قیمت بازار اخذ کرده و تا ساعت ۱۴ آن روز به منظور تجمیع به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند.

   🔹سپرده گذاری تا پایان آن روز دارایی سهام به اندازه سفارشات ارسالی هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می کند.

   🔹 کارگزار روز کاری بعدی از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۴ سفارشات فروش تجمیع شده را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به قیمت پایانی آن روز معاملاتی سهام مورد نظر را خریداری کنند.

   ۰
 263. فرخ گفت:

  سلام- من قبلا در سامانه سهام عدالت ثبت نام کرده و روش مدیریت مستقیم سهام را انتخاب کرده سهام هم بنامم ثبت شده ولی الان با توجه به اینکه دارای کد بورسی هستم و خواستم در سامانه سهام عدالت کارگزاری آگاه ثبت نام نمایم پیام میدهد این کد ملی فاقد سهام عدالت میباشد. جریان چیه لطفا راهنمایی بفرمایید.

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   مرکز تماس سهام عدالت راه اندازی شد
   🔹شرکت سپرده گذاری مرکزی با هدف پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت، مرکز تماس سهامداران عدالت را افتتاح کرد.
   🔹مشمولان سهام عدالت می توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۶۹ از سراسر کشور سوالات خود را از کارشناسان این مرکز مطرح کنند.
   🔹همچنین شماره تماس ۸۳۳۳۸ سازمان خصوصی سازی، همچنان برای پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت در دسترس عموم قرار دارد.

   ۰
 264. امیر گفت:

  سلام
  امکان فروش تک سهم هم وجود داره یا باید اختیار فروش ۳۰ درصد رو بدیم به کارگزاری و کارگزاری هر سهمی رو که تونست بفروشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در خصوص فروش سهام عدالت توجه داشته باشید که فروش از طریق مراجعه به بانک ۳۰ درصد را به فروش می رسانید اما فروش از طریق کارگزاری آگاه تا سقف ۳۰ درصد است و امکان فروش تک سهم نیز وجود دارد.

   ۰
 265. معصومه گفت:

  اگه به روش غیر مستقیم سهام آزاد بشه هیچوقت نمیشه اونو فروخت یا واگذار کرد؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به صورت غیر مستقیم سهام عدالت خود را آزادسازی نموده اید، همانند گذشته سودی تعلق داده می شود و به حساب شما واریز می شود.

   ۰
 266. شهرام گفت:

  با سلام برای ورود به سامانه عدالت کارگزاری آگاه بچم که ۱۰ سالشه و در سامانه سهام عدالت شماره تماس خودم(سرپرست) رو ثبت کردم خطای شماره تماس میده. میزنه شماره موبایل سهامدار معتبر نیست. سیمکارت به زیر ۱۸ سال نمیدن که برم سیمکارت براش بگیرم و در سامانه فعالش کنم. لطفا این مشکل رو برطرف نمایید. سپاس

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شماره تلفن به نام کفیل (پدر) باشد مشکلی در ثبت نام وجود ندارد. برای اطمینان از اینکه شماره همراه به نام شما هست یا خیر لازم است بر اساس شماره تلفن خود به دفاتر خدمات تلفن همراه اول و یا ایرانسل مراجعه بفرمائید.

   ۰
 267. رضا اکبری گفت:

  با سلام خدمت عوامل کارگزاری آگاه لطفا شرایطی ایجاد کنید تا بتونیم سبد سهام عدالت رو به پورتفوی معاملات بر خط منتقل کنیم و با اون بتونیم خرید و فروش انجام بدیم
  با تشکر

  ۳
 268. حسن گفت:

  با توجه به ایجاد امکان فروش بخشی از سهام عدالت توسط کارگزاری ها و بانک ها، چنانچه درخواست آزادسازی سهام خود را به‌صورت مستقیم در سامانه سهام عدالت ثبت کرده‌اید، به‌منظور ثبت درخواست فروش غیرحضوری (بدون نیاز به دریافت کد بورسی) این سهام از طریق کارگزاری آگاه، می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

  سامانه سهام عدالت کارگزاری آگاه

  سلام با ورود به لینک بالا میتوانید بصورت غیر حضوری ۳۰ درصد از سهام عدالت را بفروشید
  البته فقط کسانی که کد بورسی دارند

  ۰
 269. سردار گفت:

  الان همه دوست دارن بفروشن اما میترسن بعد قیمتش خیلی ببیشتر بشه و ضرر کنن.از یه جهت مردمو با بورس آشنا میکنن و این خودش باعث ارتقای اقتصادی مملکته

  ۲
 270. مهدی محمودی گفت:

  سلام من درخواست فروش۳۰درصدی سهام عدالت از طریق سایتse.agah انجام دادم . نوشته بود که برای پیگییری به قسمت گزارشات مراجعه کنید ولی اصلا همچین گزینه ای وجود نداره داخل سایت.ادمین محترم میشه من راهنمایی کنید که گزینه گزارشات کدوم قسمت سایت هست؟

  ۵
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری آگاه توجه داشته باشید :
   🔹 مالک سهام عدالت به سایت کارگزاری مراجعه می کند و با وارد کردن کد ملی و شماره همراه ثبت شده در سایت خصوصی سازی، وارد قسمت سهام عدالت می‌شود.

   🔹سهامدار در این بخش می‌تواند پرتفوی خود را مشاهده کرده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کند.

   🔹کارگزاری کلیه سفارش‌های فروش همه مالکان سهام عدالت را به قیمت بازار اخذ کرده و تا ساعت ۱۴ آن روز به منظور تجمیع به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند.

   🔹سپرده گذاری تا پایان آن روز دارایی سهام به اندازه سفارشات ارسالی هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می کند.

   🔹 کارگزار روز کاری بعدی از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۴ سفارشات فروش تجمیع شده را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به قیمت پایانی آن روز معاملاتی سهام مورد نظر را خریداری کنند.

   ۱
   • سپیده گفت:

    سلام
    درخواست فروش چندتا ازسهام عدالتم را انجام دادم. دو روز پیش!
    اما هنوز تغییری نکرده
    لطفا راهنمایی بفرمایین

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در خصوص فروش سهام عدلت در کارگزازی
     🔹 مالک سهام عدالت به سایت کارگزاری مراجعه می کند و با وارد کردن کد ملی و شماره همراه ثبت شده در سایت خصوصی سازی، وارد قسمت سهام عدالت می‌شود.

     🔹سهامدار در این بخش می‌تواند پرتفوی خود را مشاهده کرده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کند.

     🔹کارگزاری کلیه سفارش‌های فروش همه مالکان سهام عدالت را به قیمت بازار اخذ کرده و تا ساعت ۱۴ آن روز به منظور تجمیع به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند.

     🔹سپرده گذاری تا پایان آن روز دارایی سهام به اندازه سفارشات ارسالی هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می کند.

     🔹 کارگزار روز کاری بعدی از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۴ سفارشات فروش تجمیع شده را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به قیمت پایانی آن روز معاملاتی سهام مورد نظر را خریداری کنند.

     ۰
 271. رضا گفت:

  سلام
  بهتر بود خیلی زودتر از اینها سهام عدالت افرادی که کد بورسی داشتن رو تو سبد سهامشون میدادن و کسایی که \ول میخواستن هم سهامشونو به بقیه میفروختن

  ۱
 272. Mammad Rashid گفت:

  سلام..چرا وقتی میخام وارد شم و سهام هام را رو بیینم مینویسه شماره شبای شما نامعتبر است.

  ۱
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری با شماره ۰۲۱۴۱۷۹۲۰۰۰ یا ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش آنلاین از شنبه تا چهارشنبه از ۸ صبح تا ۱۶ تماس بگیرید.

   ۰
 273. حمید گفت:

  باسلام من سهام عدالت خودمو ازاد کردم ومیخام انتقال بدم به کارگزاری شما همین اگاه.ولی قصد فروش سهام عدالتم رو ندارم.میخام خودم مدیریتش کنم.باید چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به منظور انتقال سهام به کارگزاری آگاه، باید مشتری کارگزاری آگاه باشید. در صورتی که مشتری کارگزاری آگاه نیستید از طریق سامانه آگاه اکسپرس به نشانی ex.agah.com به منظور دریافت کد بورسی اقدام نمایید. در هر حال بعد از دسترسی به سامانه معاملات آنلاین از گزینه تغییر کارگزار ناظر استفاده نمایید تا درخواست انتقال سهام مدنظرتان در کارگزاری آگاه ثبت شود.

   ۰
 274. علی کریمی کلایه گفت:

  یه زمانی شرکت سرمایه گذاری البرز با نماد والبر مثل سهام عدالت سهام به نیروهاش داده و خیلی ها حتی به پائین ترین قیمت فروختند و برخی نگه داشتند الان یک فقره که خود شاهد هستم ۵۲۷ سهم فربد به بیش از یکصد میلیون تومان رسیده است . به نظر می رسد با توجه به بازار و تورم موجود در کشور ارزش سهام عدالت شاید در زمان عرضه پائین بیاید ولی در بلند مدت می تواند یم پشتوانه بسیار عالی باشد .

  ۱
 275. صادق گفت:

  بنظرم کار بسیار خوبیه مردم ایران در هر شرایطی از تولید حمایت میکنن بنظرم اگر دولت جداگانه هر ساله با برنامه خاص بتونه این شرایط رو جور کنه برای اشخاص کم درامد هم کار خیره انجام داده هم از شرکت های ایرانی حمایت میشه برای تولید.

  ۰
 276. امیر گفت:

  سلام. اگر کارگزاری اگاه را به عنوان نماینده فروش انتخاب کنیم و در ان ثبت نام کنیم انگاه کارگزاری سهام را خواهد فروخت؟ چون من نمیخوام بفروشم و فقط میخوام نگاه کنم که شامل چی هست و هر زمان دوست داشتم خرید و فروش کنم.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای فروش سهام عدالت در کارگزاری‌ها توجه داشته باشید
   🔹 مالک سهام عدالت به سایت کارگزاری مراجعه می کند و با وارد کردن کد ملی و شماره همراه ثبت شده در سایت خصوصی سازی، وارد قسمت سهام عدالت می‌شود.

   🔹سهامدار در این بخش می‌تواند پرتفوی خود را مشاهده کرده و تا سقف ۳۰ درصد از ارزش کل سبد را برای فروش انتخاب کند.

   🔹کارگزاری کلیه سفارش‌های فروش همه مالکان سهام عدالت را به قیمت بازار اخذ کرده و تا ساعت ۱۴ آن روز به منظور تجمیع به سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌کند.

   🔹سپرده گذاری تا پایان آن روز دارایی سهام به اندازه سفارشات ارسالی هر کارگزار را در کد اختصاصی آن شرکت ایجاد می کند.

   🔹 کارگزار روز کاری بعدی از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۴ سفارشات فروش تجمیع شده را در هر نماد به قیمت پایانی همان روز وارد سامانه می‌کند و اهالی بازار می‌توانند به قیمت پایانی آن روز معاملاتی سهام مورد نظر را خریداری کنند.

   ۱
 277. سمانه ناصری گفت:

  سلام
  من برای ثبت نام برای ورود به سهام عدالت شاره تماسم رو که وارد میکنم میزنه شماره سهامدار نامعتبر.من کلا یه شماره تماس بیشتر ندارم که برای انتقال غیر مستقیم سهام عدالت هم از همین شماره استفاده کردم.تو کارگزاری آگاه و سجام هم که ثبت نام کردم از همین شماره استفاده شده.این مشکلرو چطور میشه پیگیری کرد؟؟؟

  ۹
 278. Mohamad_s8 گفت:

  سلام
  انگار سایت se.agah مشکل داره . وقتی میخوام ثبت نام کنم هر بار یه چیزی رو میگه اشتباهه
  الان باید چیکار کنم؟

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا به سامانه سهام عدالت مراجعه و با انتخاب زبان انگلیسی اطلاعات خود را ویرایش نمائید. در صورتی که شماره همراه به نام شما نباشد براساس نوع شماره تلفن همراه خود به دفاتر خدمات تلفن همراه و یا ایرانسل مراجعه بفرمائیدو در صورتی که سهام عدالت خود را به روش غیر مستقیم آزاد نموده باشید قادر به فروش سهام خود از طریق کارگزاری نخواهید شد.

   ۲
 279. mohsen گفت:

  چرا سامانه se.agah میگه که کد ملی مورد نظر فاقد سهام عدالت میباشد
  در صورتی که من روش مستقیم انتخاب کردم
  و وقتی به سامانه/sahamedalat.ir مراجه می کنم میزنه که ارزشش اون چقدر هست و مشخصات میاد بالا

  ۷
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   مرکز تماس سهام عدالت راه اندازی شد.
   🔹شرکت سپرده گذاری مرکزی با هدف پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت، مرکز تماس سهامداران عدالت را افتتاح کرد.
   🔹مشمولان سهام عدالت می توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۶۹ از سراسر کشور سوالات خود را از کارشناسان این مرکز مطرح کنند.
   🔹همچنین شماره تماس ۸۳۳۳۸ سازمان خصوصی سازی، همچنان برای پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت در دسترس عموم قرار دارد.

   ۰
  • سید مجید موسوی گفت:

   باید یک هفته از زمان انتخاب روش مستقیم گذشته باشد

   ۰
 280. agah9 گفت:

  سلام دوست عزیز
  در صورتی خط به نام خود شما است و باز هم پیام خطا عدم اعتبار شماره تلفن مواجه شده اید ، با توجه به نوع خط تلفن همراه خود به دفاتر خدمات تلفن همراه اول و یا ایرانسل مراجعه بفرمائید.

  ۰
  • هستی گفت:

   بریم چی بگیم اخه ب خدمات ایرانسل!

   ۱
   • agah9 گفت:

    سلام
    دوست گرامی; با مراجعه به دفاتر پیشخوان از طریق سامانه شاهکار شماره تلفن و کد ملی شما چک می شود و مشخص می شود که با کد ملی شما ، شماره تلفنی ثبت شده است و یا اینکه شماره تلفن به نام شما هست یا خیر.

    ۱
 281. milad گفت:

  سلام چرا میزنه کد ملی شما فاقد سهام عدالت میباشد

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سهام عدالت خود را به روش غیر مستقیم آزادسازی نموده باشید، قادر به ثبت نام و فروش سهام عدالت خود از طریق کارگزاری نخواهید شد.

   ۱
 282. مهدی امیدی گفت:

  با سلام
  الان سهام هام (سهام عدالت)توی پرتفوی کارگزاری شما نشسته همون http://se.agah.com آیا زمان محدودی تایین کردن برای فروش سهم ها یا خیر محدودیت زمانی ندارد!!
  لطفا جواب بدین ممنون

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر ، تا زمانی که ممنوعیتی برای فروش سهام عدالت از طریق بانک و یا کارگزاری وجود نداشته باشد ، قادر به فروش سهام عدالت خود خواهید بود و در صورت هر گونه تغییری اطلاع رسانی خواهد شد.

   ۳
   • Ali212 گفت:

    سلام آیا ثبت نام در سامانه ی فروش سهام عدالت به معنی رضایت فروش سهام عدالت است یا نه؟ فقط مدیریت فروش و خرید مجدد در این سامانه محیاست و عضویت دلیل فروش نیست؟ آیا این سامانه ها همیشه خواهد بود و به پرتفوی ما در کارگزاری در آینده اضافه خواهد شد؟

    ۰
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     خیر، عضویت و ثبت نام در سامانه فروش سهام عدالت به منزله فروش سهام عدالت نیست و در صورتی که تمایل به فروش ندارید و تنها قصد مشاهده سهام عدالت خود دارید ، می توانید در سامانه فروش سهام عدالت ثبت نام نمائید.

     ۱
 283. علی گفت:

  سلام من شماره که دادم برا سهام عدالتواینجا به نام خودم نبود امروز رفتم زدم به نامم وتغییر مالکیت شد ولی بازم میگه شماره همراه به شماره ملی همخوانی ندارد .بنظرتون طول میکشه مالکیت به روزش .

  ۳
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، مرکز تماس سهام عدالت راه اندازی شد.
   🔹شرکت سپرده گذاری مرکزی با هدف پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت، مرکز تماس سهامداران عدالت را افتتاح کرد.
   🔹مشمولان سهام عدالت می توانند از طریق شماره تلفن ۱۵۶۹ از سراسر کشور سوالات خود را از کارشناسان این مرکز مطرح کنند.
   🔹همچنین شماره تماس ۸۳۳۳۸ سازمان خصوصی سازی، همچنان برای پاسخگویی به مشمولان سهام عدالت در دسترس عموم قرار دارد.

   ۲
 284. اکرم صفری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من برای دیدن سبد سهام عدالت وارد پرتفوی میخوام بشم شماره موبایل و کد ملی میزنم میگه این شماره موبایل متعلق به سهامدار نیست درصورتی که اطلاعات سهام هام و با همین شماره اطلاع رسانی میشه وحتی تو سهام عدالتم هم همین شماره ثبته

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شماره همراه به نام شما باشد با مشکلی مواجه نخواهید شد. جهت پیگیری لطفا بر اساس شماره تلفن خود به دفاتر خدمات همراه اول و یا ایرانسل مراجعه و یا تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 285. بهاءالدّین گفت:

  از نظر بنده نیز، سهام با ارزشی هست؛ و براحتی نباید اون رو از دست داد؛ زمانی میرسه که ارزش زیادی پیدا خواهد کرد؛
  اما خب نمیشه هم منکر این شد ک بعضاً نیاز شدیدی به این پول دارن و خب مجبور هستن بفروشن.

  ۰
 286. راضیه گفت:

  سلام من هرچی میخوام وارد بشم میگه شماره همراه سهامدار غلطه

  ۰
  • agah8 گفت:

   سلام دوست عزیز
   جهت اطمینان از اینکه شماره تلفن به نام شما است لطفا بر اساس تلفن همراه خود با دفاتر خدمات همراه اول و یا ایرانسل تماس و یا مراجعه بفرمائید.در صورتی که شماره همراه به نام شما نباشد با پیام اخطار عدم اعتبار مواجه نخواهید شد.

   ۰
 287. ehsan-sh گفت:

  حتما باید شماره از اپراتور همراه اول یا ایرانسل باشه؟من خطم رایتل هست امکانش هست به همین خاطر خطای نامعتبر بودن شماره همراه سهام دارو بده؟
  (سیم کارت هم به نام خودمه)

  ۰
 288. مهسا گفت:

  سلام
  براي بلندمدت خيلي خوبه

  ۴
 289. مهسا گفت:

  سلام روش مستقیم بهتره

  ۲
 290. armin گفت:

  فروش سهم عدالت تو این بازار کاملا اشتباهه

  ۴
 291. ساراحسینی گفت:

  نگهداری بهترین گزینه است، ضمن اینکه احتمال ریزش سهمهای درگیر وجودداره

  ۵
 292. ali گفت:

  سلام کسانی که به سن قانونی نرسیده اند چه شماره براشون انتخاب کنیم ؟ با ید شماره پدر باشه ؟

  چون خودشون نمیتونن سیم کارت داشته باشن

  ۴
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شماره همراه به نام پدر و در سامانه سهام عدالت و سجام یکسان باشد.

   ۴
   • مهین گفت:

    سلام
    سهامم رو مستقیم کردم
    الان هرچقد رو تلاش میکنم ثبت نام کنم میگه شماره موبایل نامتبر است چکار کنم؟؟؟؟؟

    ۶
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     جهت اطمینان از اینکه شماره تلفن به نام شما است لطفا بر اساس تلفن همراه خود با دفاتر خدمات همراه اول و یا ایرانسل تماس و یا مراجعه بفرمائید.در صورتی که شماره همراه به نام شما نباشد با پیام اخطار عدم اعتبار مواجه نخواهید شد.

     ۲
 293. شاهرخ نعمتی گفت:

  مستقیم‌خیلی بهتره مدیریت مستقیم شو داشته باشیم شرکتایی که مناسب نیستن رو ادم بفروشیه تجمیع کنه تو چندتا سهم خوبش

  ۱
 294. زینب گفت:

  نگهداری بهترین گزینه است، ضمن اینکه احتمال ریزش سهمهای درگیر وجودداره

  ۲
 295. حامد گفت:

  سهام عدالت کسانی که فوت شدن تکلیفش چطوری مشخص میشه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   آخرین تصمیمات درمورد سهام عدالت

   سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت:
   🔹وارث مشمولان فوت شده ای که سهام عدالت دارند فعلا باید گواهی انحصار وراثت را اخذ کنند و منتظر اخباری که متعاقبا اعلام می‌شود، باشند.

   ۰
 296. وریا گفت:

  نفروشین اگه لازم ندارین اگر هم لازم داشتین زیر نظر کارگزاری آگاه بفروشید که منصف عمل میکنه

  ۳
 297. امیر گفت:

  سلام.من در سامانه سجام ثبت نام کردم احراز هویت شدم و کد معاملاتی برام ارسال شد. حالا برای ثبت نام در کارگزاری آگاه از کدام قسمت اقدام بشه؟

  ۲
 298. آیت نوریزاده گفت:

  با آزادسازی سهام عدالت نباید اجازه داد که یک هجوم گسترده‌ای وارد بورس شود زیرا، خیلی از سهامداران که به پول نیاز دارند، سهام خود را به قیمت پایین می‌فروشند و وقتی که تمام سهامداران برای فروش سهام خود به بازار سرمایه هجوم بیاورند، صف فروش تشکیل می‌شود و قیمت سهام کاهش می‌یابد.

  ۳
 299. سید علی مجیدی گفت:

  سلام من تو قسمت سهام عدالت آگاه ثبت نام کردم
  ولی قصد فروش سهام و ندارم و درخواستی ندادم
  میخواستم ببینم ثبت نام تو این قسمت دلیل اجازه فروش که نیست؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر، در صورتی که تنها در سامانه se.agah.com خود را ثبت نام نموده اید تا زمانی که سهام عدالت را انتخاب و به کارگزاری ارسال نفرمائید ، فروشی صورت نمی گیرد.

   ۰
 300. مجید گفت:

  سهام عدالت و بورسی شدن ۵۰ میلیون نفر خیلی بنفع بازار سرمایه و بورس ایرانه

  ۴
 301. صالح جشنی گفت:

  سلام.اگر کسی بتواندباپول فروش سهام عدالتش درخودهمین بورس خریدوفروش خوبی داشته باشد،سودبهتری خواهدکرد

  ۸
 302. محمدحسین پیروی گفت:

  اگر کسی فوت شده باشه چه کار کی شه کرد آیا می شه سهام شو وراث آزاد کنن؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   آخرین تصمیمات درمورد سهام عدالت

   سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت:
   🔹وارث مشمولان فوت شده ای که سهام عدالت دارند فعلا باید گواهی انحصار وراثت را اخذ کنند و منتظر اخباری که متعاقبا اعلام می‌شود، باشند.

   ۰
 303. منا گفت:

  سلام به نظر من که فعلا سهام عدالت رو نفروشن بهتره،اینجوری مردم وارد بازار سرمایه میشن و پولشون رو از تورم تا حدی نجات میدن

  ۲
 304. مجید گفت:

  منم موافقم چون سرمایه های کوچک و شایدم راکد جهت ب راه انداختن یک مجموعه عظیم تولیدی میشن

  ۰
 305. علیرضل گفت:

  نگهداری بهترین کار هست، نفروشید ک پشیم.ن نشید

  ۶
 306. رضا اسدی گفت:

  بهتره به این سهام دید بلندمدت چند ساله داشته باشید حیفه بفروشید

  ۶
 307. امیر گفت:

  خوبه و مردم باید تو فروش عجله نکنن

  ۰
 308. Amirpurhesam گفت:

  سلام اگه همه رو به فروش ببرن یه مدت بازارو بهم میریزن مردم باید صبور باشن و کم کم بفروشن هم تو سود میفروشن هم به بقیه ضرر نمیرسونن

  ۲
 309. elshanzeynali گفت:

  آزاد سازی سهام عدالت باعث حمایت از بورس شده و مردم زیادی به خاطر سهام عدالت خود کد بورسی دریافت کردند و شاخص بورس هم امروز کلی بالا رفت
  به نظر من باید سهام عدالت فروخته نشه اگر هر کسی بفروشه اشتباه بزرگی انجام داده چون اکثر اون سهام ها سهام های معتبری هستند و مقدار نزول کمی خواهند داشت

  ۲
 310. علی گفت:

  سهم های بنیادی و خوبی هستن.فروش عجولانه اشتباهه

  ۵
 311. وحید گفت:

  به نظر من سرمایه مردم باید به سمت شکوفایی اقتصاد کشور و سرمایه‌گذاری در بازار بورس جهت داده بشه

  ۵
 312. فرد گفت:

  سهام عدالت سرمایه گذاری خوبیه و در صورت نیاز نداشتن آن روز نگه دارید خیلی بهتره .
  شاد و دلخوش باشید

  ۱
 313. فرد گفت:

  سهام عدالت سرمایه گذاری خوبی هست و تا زمانی که نیاز ضرری ندارید نفروشید . دلخوش وشاد باشید

  ۲
 314. جواد قاسمی گفت:

  با سلام به نظر من بهتر است مردم صبور باشند و از رفتارهای هیجانی که می تواند هم به سرمایه خودشان و هم سرمایه دیگران لطمه بزند بپرهیزند.

  ۱
 315. سوسن فدایی گفت:

  خوب اینکار هم حسن داره و هم خطر چون اینکه فهمیدیم چقدر سرمایه داریم چقدر میارزه خوبه ولی اینکه آیا همه میتونن خودشون بون آموزش وارد بورس بشن احتمال از دست دادن سرمایه رو دارن

  ۲
 316. هدی گفت:

  باید دربورس فعالیت داشت ولی اگاهانه وخردمندانه

  ۱
 317. پژمان بیداد گفت:

  بهتره که مردم به صورت مستقیم وارد بازار بورس بشن که آشنایی بیشتری به بازار داشته باشن

  ۲
 318. عاطفه شریفی گفت:

  به نظرم نباید سهام عدالت رو فروخت چون با رشد شاخص بورس قطعا سهام عدالت هم رشد خوبی خواهد داشت

  ۳
 319. حمید گفت:

  اینکه افراد جدید وارد بازار سرمایه شوند و حجم عظیمی از سرمایه بدین واسطه وارد این بازار شود قطعا امر مبارکی است اما امیدوارم افراد قبل ورود به این بازار با ابعاد مختلف این بازار آشنا شده باشند و آموزش های لازم را دیده باشند تا مرتکب رفتارهای هیجانی در بازار سرمایه که هم منجر به نابودی سرمایه خویش می شوند و هم منطق بازار را از بین می برند، نشوند.

  ۱
 320. D گفت:

  سهام عدالت فروشی نیست چون بسیار سوداور است

  ۱
 321. Dm گفت:

  سهام عدالت فروشی نیست چون بسیار سوداور است

  ۲
 322. سیدحسین گفت:

  به نظر من مردم خودشون باید وارد بازار بشن و سهامشون در اختیار خودشون باشه و فعلا هم برای فروش عجله نکنن. انشاالله قیمتش بالاتر میره

  ۳
 323. بهمن گفت:

  نگهداری بهترین گزینه است البته در کنارش دانش بازار سرمایه روهم پیدا کنید

  ۲
 324. حسین گفت:

  کسانی که توانایی دارند فعلا سهامشان نفروشند، قطعا ارزش سهام بالا می رود و سود خوبی بعد از سال ها می‌گیرند.

  ۲
 325. mohammad2605 گفت:

  سلام برای ازاد سازی مستقیم زدم ولی کارگزاری میزنه عدم داشتن سهام

  ۱۲
 326. علیرضا گفت:

  پیشنهاد میکنم سهام عدالت رو نفروشید

  ۵
 327. سیدحسین هادیان گفت:

  بنظر من بازار ار الگوی ادامه دهنده کنج خارج شده از امروز و بصورت شارپ بسمت بالا صعود خواهد کرد این تحلیلی هست که از تحلیل شاخص بدست آوردم دوستانی که موافق هستند لایک کنند.

  ۵
 328. محمد گفت:

  سلام
  چجوری شخصی که کد بورسی ندارد میتواند از طریق کارگزاری آگاه اقدام به فروش سهام عدالت کند؟؟طبق همان چیزی که در متن گفتید.

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که سهام عدالت خود را آزاد نموده باشید از طریق درگاه آگاه se.agah.com قادر به فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری آگاه خواهید بود البته توجه داشته باشید که سهام عدالت را باید به روش مستقیم آزاد نمائید و در صورتی که تمایلی به فروش ندارید و قصد مدیریت آن را به دست خود دارید لازم است که کد بورسی داشته باشید که بعد از اطلاع رسانی افرادی که به روش مستقیم سهام عدالت خود را آزاد نموده اند و کد بورسی دارند به سبد دارایی هایشان در حساب معاملاتیشان صورت خواهد گرفت .

   ۱
 329. فاطمه گفت:

  من هنوز ازادسازی نکردم سهامم سرجای خودش هست هنوز بهم تعلق داره لطفا جواب بدین

  ۱
 330. امیر بهادر اعلائی گفت:

  فروش سهام عدالت در این بازه زمانی درست نیست

  ۳
 331. امیر بهادر اعلائی گفت:

  فروش سهام عدالت در این بازه زمانی درست نیست . من اصرار به نگه داری این سهم دارم
  چون سهم های ارزنده ای هست

  ۴
 332. حامد گفت:

  در هر صورت برای کسب سود سهامداری کنید و نه نوسانگیری

  ۲
 333. اکبر شیرزادی گفت:

  من به واسطه سهام عدالت با بورس آشنا شدم.

  ۱
 334. محمد گفت:

  به نظرم باید علم بورس از مقاطع تحصیلی پایین با زبان ساده آموزش بدن

  ۷
 335. مرضیه شعبانپور گفت:

  باسلام واحترام
  اگر سهام عدالت به پرتفوی هر سهامدار در بورس اضافه میشد خیلی راحتتر بود و کارگزاران فروش تا ۳۰ درصدر را کنترل می کردند .

  ۷
 336. مسعود گفت:

  به نظر من سهام های کوچک عدالت مانند حپترو و شراز فروخته بشن و سهام های با حجم بیشتر خریداری بشن.

  ۱
  • سید مجید موسوی گفت:

   در بعضی موارد رشد همین سهمهای کوچک از سهمهای بنیادی بیشتر بوده . ولی در طولانی مدت فرمایش شما درست است

   ۱
 337. محمد علی دیلمی گفت:

  با ورود پول به بازار سرمایه کشور به سمت پیشرفت حرکت میکنه

  ۲
 338. پریسا گفت:

  به نظرم نباید سهام عدالت را فروخت چون در اینده قطعا این سهم ها رشد فزاینده ای خواهند داشت

  ۲
 339. محمد گفت:

  به نظرم یه تماس با کارگزاری بگیرید و یا از سامانه اصلی سهام عدالت پیگیری کنید.

  ۴
 340. محمد گفت:

  طبق تورم موجود تکرار از استمرار در تعصب نسبی اثر سو بر سرمایه های سرگردان بازار های غیر بورسی نوسانی خواهد نهاد.

  ۱
 341. امیر خیاطی گفت:

  با سلام . اگه مشکل دارید که میگه شماره تلفن مربوط به شما نیست تو قسمت ثبت نام آگاه ، بعد ویرایش اطلاعات کمی صبر کنید درست میشه .

  ۳
 342. امیر گفت:

  سهام عدالت فروخته نشه بهتره، احتمال رشد داره

  ۱
 343. ابوذر گفت:

  باسلام سهم های موجود در سبد سهام عدالت سهم های خوبی هستند بنظرم نباید فعلا فروخت و اگه بشن آینده بهتری دارند

  ۲
 344. omid گفت:

  باسلام دقت کنیدکه سهامهای ارزشمندی در سهام عدالت وجود دارد لطفا از فروش هیجانی پرهیزکنید

  ۱
 345. لیلا حبیبی گفت:

  سهام عدالت رو به دید بلندمدت، چند ساله داشته باشید حیفه بفروشید.سهام دار باشید

  ۲
 346. mohamamd گفت:

  به نظرم نباید سهام عدالت را فروخت چون در اینده قطعا این سهم ها رشد فزاینده ای خواهند داشت

  ۷
 347. بابک گفت:

  من هرچی میخوام ثبت نام کنم به شماره موبایلم ایراد میگیره شماره موبایل به اسم خودمه و تو سایت سهام عدالت هم هستش

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شماره تلفن در سامانه سجام هم به نام خود شما و در سامانه سهام عدالت و سجام یک شماره تلفن ثبت نموده اید ، جهت پیگیری با شرکت خصوصی سازی سهام عدالت در ساعات اداری پیگیری و تماس حاصل فرمائید.

   ۰
 348. محمد گفت:

  آزادسازی آن کار خوبیه ولی برای فروش آن فکر نکنم کار مناسبی باشد چون حیف هست و جای رشد دارد

  ۱
 349. علیرضا گفت:

  عجب اشتباهی کردیم فروختیم. یکی نیس جوابمونو بده که پولش کی میاد. اه واقعا که اینم از کارگزاری حداقل بانک پاسخگو هست

  ۲
 350. محسن گفت:

  با سلام لطفا هرچه سریعتر جهت راه اندازی احراز هویت غیر حضوری اقدام فرمایید با شرایط موجود و خطر بیماری کرونا حضور در دفاتر کار وقت گیر و پر خطری میباشد داشتن این ابزار برای کارگذاری آگاه مزیت بزرگی خواهد بود

  ۰
 351. عباس گفت:

  درود بنظرم سهام عدالت آینده خوبی داره

  ۴
 352. محمد گفت:

  به نظر من اگه کاری کنن که بیاد جز سبد سهام کارگزاری ها عالی میشه

  ۹
 353. سعید گفت:

  با سلام.به نظر من کسانی که از خودشون شناخت کافی دارن و میدونن در شرایط حساس تصمیم عجولانه نمیگیرن و آشنایی کافی با بازار سرمایه دارن،روش مستقیم بهترین گزینه هست.

  ۴
 354. محمد روانشاد گفت:

  تشکر و سپاس از کارگزاری آگاه طرح سهام عدالت طرحی خوب و ماندگار در جهت توسعه تولید و بازار سرمایه خواهد بود

  ۴
 355. ایمان گفت:

  باسلام فعلا که سهام عدالت رشدخوبی داشته آینده خوبی خواهدداشت

  ۷
 356. مهدی حاجی پور گفت:

  سهم های خوبی هستن.فعلا نباید فروخت

  ۶
 357. قاسم گفت:

  خیلی از دوستان الان که بازار مثبت هستش و در حال سود دهی میگن نگه داشتن سهام عدات خوبه کافیه فقط بازار بر تو اصلاح ببینید چطور میرن تو صف فروش.اصلا سهام داری بلند مدت یادشون میره

  ۱
 358. علی خسروی گفت:

  فروش سهام عدالت اشتباست و توصیه به سهام داری داریم

  ۰
 359. امیر گفت:

  بهترین کارازادسازی و نفروختنه

  ۰
 360. رضا گفت:

  با سلام
  یکی از مواردی که در فروش سهام عدالت بهش توجهی نشده اینه که بخشی از دارندگان بازنشسته هستند و در صورت انتخاب فروش غیر مستقیم
  سود مناسب رو از دست میدهند اگر هم مستقیم رو انتخاب کنند که با توجه به وضعیت صف کارگذاری ها برای ثبت نام کد بورسی و قرارداد عملا این کار برای این افراد غیر ممکن هست .امیدوارم همه جهات در نظر گرفته بشه .

  ۰
 361. Aysa گفت:

  بنظر من روش مستقیم بهتره چون شرکتهای استانی بعضیا هنوز ثبت نشده

  ۰
 362. gholamrezaabasszadeh گفت:

  ای کاش همه سبد داخل پرتفوی وارد میشد.

  ۰
 363. H گفت:

  سلام به همه
  خیلی مطلب خوبی بود
  ممنون از باشگاه به خاطر مطالب آموزنده تون
  به نظرم بهتره فعلا نفروخت

  ۰
 364. محسن گفت:

  این سهام به عنوان یک سرمایه ای برای بچه هاتون نگه دارید.

  ۰
 365. یونس گفت:

  سلام به اعتقاد بنده نباید ریسک کرد و در حال حاضر و شرایط بازار سهام خود را فروخت در مورد فروش ۳۰ درصدی هم که اعلام شده بانک ها قطعا بهترین سهام را خریداری خواهند کرد....

  ۳
 366. شمشکی گفت:

  سلام به نظر کارشناسان باید سهام عدالت را مثل گنج نگهداری کرد چون سهام‌های عالی هستن

  ۱
 367. مصطفی گفت:

  واقعا سهم ارزنده ای هست و فعلا سهامداری بهترین انتخاب ممکن

  ۴
 368. عیسی بروشان گفت:

  به نظرم هر چه سریعتر سهام عدالت بر روی پرتفوی کارگزاری آگاه بیاد. میتوان مدیریت بهتری بر روی سهام داشت

  ۱۶
 369. بهرنگ گفت:

  اگر سهام عدالت نفروشیم ممکن سود بیشتری کنیم مواظب باشیم که ضرر نکنیم چون هریک میلیون سهام به بیست میلیون تمان برسه

  ۱۲
 370. داوودصالحی گفت:

  سلام البته سهام واگذاری سهام خوبی هستند اما شاید با فروش بعضی از سهام بتونیم سهام بهتری در این موقعیت خرید و جابجا کرد پس الزاما نگهداری محض نیاز نیست

  ۰
 371. اسماعیلی گفت:

  نگهداشتن سهام عدالت در حال حاضر بهترین انتخابه

  ۰
 372. مهدی الهائی گفت:

  اگر سهام عدالت رو نفروشیم سود بیشتری میکنیم

  ۰
 373. سعید نظری گفت:

  آزادسازی سهام عدالت باعث رشد در بورس میشود.
  البته فروش به نفع مردم نیست.
  خریداران به صورت بلوکی خرید میکنن و این باعث رشد این سهم ها میشود.
  امروز در نماد مارون۴ بعد از رقابت ده‌ها خریدار، بلوکِ ⁧سهام عدالت⁩ پتروشیمی ⁧مارون⁩ شامل ۲۳۸۴۹۶۲ برگه سهم، ۳۳ درصد بالاتر از قیمت پایانی، به فروش رسید.
  کاش به مردمی که از بورس اطلاعی ندارند آموزش بدهند.
  حداقل آموزش از طریق تلویزیون هم باعث عمق دادن به این بازار میشود و هم مردم از سرمایه ای که دارند اطلاعات لازم را داشته باشند.
  به نفع کشور و اقتصاد است.
  باعث ایجاد شغل می شود.
  از هدر رفت سرمایه مردمی که سهامی به عدالت متعلق شده اند نیز جلوگیری میشود.

  ۲
 374. محمد جعفری گفت:

  برای موفقیت در بورس ، باید صبور بود و کسی که عجله کنه یا ضرر می کنه و یا خیلی کمتر از دیگران سود می بره.
  موفق باشید و صبور

  ۱
 375. هیمن شریفی گفت:

  احتمالا بعد فروش سهام عدالت شاخص یک روند نزولی بخوره

  ۶
 376. هاکان گفت:

  بهترین سرمایه برای آینده سرمایه گذاری در بورس است.

  ۱۰
 377. علیرضا گفت:

  با سلام به خوانندگان و تشکر از کارکنان سایت روی سخن و مخاطب نظراتم به احتمال کمتری این مطالب را مطالعه بفرمایند " (بعلت عدم آشنایی با بورس و بسیاری از قشر فقیرتر جامعه که سهام تعلق گرفته ) ولی خواهشم اطلاع رسانی همگیمان با هر طریق ممکن به افراد مورد اشاره هست و الا سایر خوانندگان که کد بورسی گرفتند به ارزش سهام و آینمده صعودی آن واقفند " لطفا تمامی افرادی که با شرایط بد موجود "متحمل سختیهای بسیاری شده اند هم : با وسواس زیاد تصمیم به فروش سهام با حداقلترین حجم نمایند و کسانی که فعلا میتوانند با فروش ۱۰% هم مشکلاتشون را فعلا حل کنند لطفا و خواهشا به همان میزان اقدام به فروش نمایند تا در آینده با سودآوری بیشتر خدای ناکرده پشیمان و نادم نباشند . به امید زندگی بهتر برای تمامی هموطنان

  ۰
 378. سهیل افشاری گفت:

  بورس نسبت به بازار طلا و ارز بسیار نقدشوندگی بهتری دارد و همچنین بازده بسیار بیشتری داری دارد.

  ۱
 379. محسن گفت:

  با سلام
  به نظر بنده مدیریت دارایی و کسب سود با آزاد سازی سهام عدالت باید با تصمیم های سنجیده ای همراه باشد

  ۰
 380. ابوالفضل اسلامی گفت:

  به نظر من برای مدیریت بهتر سهام عدالت با توجه به اینکه مدیریت سهام تعداد ۳۶ شرکت بورسی کار سختیه، بهتره که سهم ها تو چند تا شرکتی که بازدهی بیشتری دارند تجمیع بشه
  با این کار بهتر میشه اونا رو کنترل کرد

  ۰
 381. محمد حسین گفت:

  این کار مستلزم آگاهی دادن بیشتر است که مردم که بیشتر قشر زحمتکش هستند از منافع سهام بهره ببرند .

  ۰
 382. سعید گفت:

  به نظر من برای فروش سهام عدالت نباید عجله کرد

  ۰
 383. M گفت:

  سهام عدالت قطعا ارزشمند است اما بعضی از مردم به دلیل نیاز مالی مجبور به فروش آن هستند و باز هم افراد سود جو هستند که از این آب گل آلود ماهی می گیرند.

  ۰
 384. حجت گفت:

  سلام-امیدوارم سهامداران بازار سرمایه حضور مداوم و جدی داشته باشن با نوسانات بازار سرمایه انس بگیرن

  ۰
 385. میرحیدری گفت:

  بله درسته هر چه بیشتر صبر کنیم رشد بالاتری را در سهام عدالت شاهد خواهیم بود

  ۴
 386. منصور گفت:

  بهترین کار فعلا حفظ کردن سهام هست..فعلا نفروشین

  ۳
 387. مجتبی گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفید و ارزنده به نظرم بهتره مردم برا فروش سهام عدالت خود عجله نکنن

  ۳
 388. یزدگرد شبانکاره گفت:

  سهام عدالت رو باید فروخت و سهام متمرکز تری خرید

  ۵
 389. یزدگرد شبانکاره گفت:

  برای دریافت بسته اعتباری و وام چکار بکنیم

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای دریافت اعتبار از بآشگاه کارگزاری آگاه
   نیاز است که شما در کارگزاری آگاه قرارداد اعتباری به صورت حضوری را امضا کرده باشید.کارگزاری آگاه باید ناظر اوراق بهاداری باشد که به‌عنوان تضمین از طرف مشتری نزد کارگزار قرارداده‌شده‌است . امکان تغییر ناظر به کارگزاری دیگر برای آن دسته از اوراق بهاداری که به عنوان تضمین نزد کارگزاری آگاه است، وجود ندارد و اصطلاحا سهام نزد کارگزاری آگاه فریز می‌شود.مشتری ملزم است حداقل ارزش تضمینی معادل میزان اعتبار درخواستی، نزد کارگزاری آگاه داشته باشد. ارزش تضمین برابر است با ۱۵ درصد دارایی سهام. برای رصد وضعیت بسته (پذیرش یا رد آن)،لغو، تمدید یا علت رد بسته اعتباری می توانید در تب گزارش به گزارش اعتبارات مراجعه کرده و از وضعیت بسته‌های اعتباری خود مطلع شده و در صورت نیاز پیگیری نمایید.

   ۱
 390. رضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای ورود به سامانه سهام عدالت آگاه حتما باید شماره همراه در سجام و سامانه سهام عدالت یکی باشه؟؟؟؟؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله ، به دلیل اینکه سامانه سهام عدالت وسجام به صورت یکپارچه و به هم متصل هستند لازم است که اطلاعات ثبت شده در هر دو سامانه یکسان باشد.در غیر این صورت قادر به ثبت نام در سامانه فروش سهام عدالت نخواهید شد.

   ۰
 391. علی گفت:

  فروش سهام عدالت باعث رونق هر چه بیشتر بورس خواهد شد

  ۰
 392. مهرداد گفت:

  سهام عدالت روبایدفروخت وسهام دیگرخرید

  ۱
 393. حسن گفت:

  بله ، خوبه مردم میتونن سرمایه سهامشون وارد بازار کار و بورس کنن

  ۰
 394. a گفت:

  فعلا به نظرم برای فروش سهام عدالت نباید عجله کرد

  ۱
 395. محمد گفت:

  حیفه سهام عدالت رو بفروشید بگذارید سود کنید بعد بفروشید هر کی موافقه لایک کنه

  ۶
 396. علی گفت:

  نباید برا فروش سهام عدالت عجله کرد بعضی از سهم ها بنیادی و سهم خوبی هستن

  ۵
 397. سيد رحمان اسماعيلي گفت:

  اگر سهام عدالت نفروشیم ممکن سود بیشتری کنیم مواظب باشیم که ضرر نکنیم چون هریک میلیون سهام به بیست میلیون تمان برسه

  ۳
 398. الهام گفت:

  باید تا اخر سال نگه داریم و نفروشیم چون میخواد بره بالا

  ۲
 399. مهتاب قربانی گفت:

  اگر سهام عدالت به پرتفوی شخص اضافه بشه ، میتونه تصمیم بگیره که به اون سهام اضافه منه یا بفوشه

  ۱
 400. محمدرضا گفت:

  سلام
  ارزش سهام ها رو به افزایشه
  ادم خوشحال میشه نمی خواد بفروشه

  ۱
 401. محمدرضا گفت:

  حفظ سهام ارزشمند عدالت، بهترین کار ممکن در حالت فعلی است

  ۱
 402. وحید گفت:

  با سلام و احترام
  آیا باید شماره شبای بانکی در سامانه سهام عدالت و سامانه سجام با هم یکی باشد؟ خواهشمندم که راهنمایی کنید ممنونم

  ۱
 403. مصطفی گفت:

  با این عجله ای که مردم نسبت به فروش و بعضی صرفا آزادسازی سهام عدالت دارن! به نظر میرسه ابتدا سیر نزولی و بعد چند سال صعودی پیدا کنه
  البته خود این سیاست امکان فروش تدریجی تا حدی این مسئله رو کنترل خواهد کرد

  ۱
 404. hamidrezaliner گفت:

  با سلام و خسته نباشی..به نظر من سهام عدالت درآینده خیلی پیشرفت می کند..پس اصلا برای فروش عجله نکنید...

  ۱
 405. بنکداران گفت:

  نگهداری سهام عدالت برای کسانی خوبه که با بورس آشنایی دارن که در آینده رشد خوبی خواهد داشت اما برای کسانی که اطلاعی از بورس و سهامداری ندارند همان بهتر که بفروشن

  ۲
 406. فروغ نمازی گفت:

  بسیار عالی
  سهام عدالت رو باید مستقیم مدیریت کرد

  ۳
 407. محمدرضا گفت:

  ببخشید من موقع وارد شدن به سایت آگاه برای فروش سهام و دیدن سهام عدالت با خطای " شماره تلفن همراه اعلام شده مورد تایید شرکت سپرده گذاری قرار نگرفته است. " مواجه می شوم. در حالی که پورتفوی سهام عدالتم در سایت sahamedalat.ir قابل مشاهده است. مشکل از کجاست؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شماره تلفنی که در سامانه سجام و سهام عدالت و کارگزاری آگاه یکسان باشد ، در زمان ورود وثبت نام با مشکلی مواجه نخواهید شد.در صورتی شماره تماس شما در سامانه سجام و سهام عدالت و کارگزاری آگاه متفاوت است لازم است در هر سه سامانه اطلاعات تماس خود را چک و در صورت لزوم ویرایش نمائید.

   ۲
 408. طوبی آگاه گفت:

  سهام عدالت حق مردم و برای مردم است در حفظ آن کوشا باشید

  ۱
 409. مهدی گفت:

  سلام. خسته نباشین.
  من وقتی به ساماه سهام عدالت کارگزاری آگاه میرم، خطا میاره که شماره همراه شما در شرکت سپرده گذاری مرکزی ثبت نشده است!!!
  من این مشکل رو چجوری حلش کنم؟؟؟
  ممنون

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که شماره تلفن شما در سجام نیز همان شماه تلفنی باشد که در سامانه سهام عدالت و کاگرازی آگاه و سجام ثبت شده است. در غیر این صورت باید به سامانه سجام و سهام عدالت مراجعه و شماره تلفن خود را که به نام شما است را ویرایش نمائید .

   ۰
 410. وهاب بدوی گفت:

  اگر کد بورسی دارید بهتره حتماً آزادسازی مستقیم رو انتخاب کنید، چرا که میذاری توی پورتفویت میمونه و خودش سود میگیره. اصلا نیاز نیست هیچ تریدی روش انجام بدی.

  ۰
 411. وهاب بدوی گفت:

  گر کد بورسی دارید حتماً آزادسازی مستقیم رو انتخاب کنید و بگذارید توی پورتفو بمونه.

  ۱
 412. محمد هادی مسعودی گفت:

  به نظرم نفروشید خیلی بالا خواهد رفت.

  ۳
 413. هادی رستمی گفت:

  ما قصدمون نگهداری سهام عدالت هست..ترتیبی اتخاذ بشه که حق تقدم رو بشه استفاده کرد

  ۲
 414. مجتبی گفت:

  برای ورود به سامانه فروش سهام عدالت کارگزاری برا من این خطا رو میده
  «شماره تلفن همراه اعلام شده مورد تایید شرکت سپرده گذاری قرار نگرفته است»
  چیکار باید بکنم تا مشکل برطرف شه؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به سامانه سجام مراجعه و شماره تلفن خود را چک بفرمائید که به درستی و به نام خود شما باشد . در صورتی که شماره ثبت شده در سامانه سجام با شماره ای که در سامانه سهام عدالت یکسان نباشد ، شماره خود را در سامانه سجام ویرایش نمائید.

   ۰
 415. آرش گفت:

  سلام وقت بخیر
  من نمیتونم در سامانه se.agah.com ثبت نام کنم، با خطای شماره همراه شما مورد تایید کارگزاری نمی باشد مواجه میشم، حدود یک ماه پیش هم در سایت samanese.ir شماره همراهم رو تغییر دادم، میشه راهنمایید کنید مشکل از کجاست؟

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در خصوص سهام عدالت :
   ۱- کسانی که سهام عدالت خود را آزادسازی کرده اند و شماره شبا و شماره تلفن همراه اعلام شده، تحت مالکیت خودشان باشد می توانند با مراجعه به سایت https://panel.sahamedalat.ir/ دارایی سهام عدالت خود را مشاهده کنند.
   ۲- اگر مشتری در سایت https://panel.sahamedalat.ir دارایی سهام را مشاهده می کند، می تواند در صورتی که قبلا کارگزاری دیگری را به عنوان ناظر بر سهام عدالت خود انتخاب نکرده باشد، در سامانه سهام عدالت آگاه به آدرس https://se.agah.com/ ثبت نام کرده ، سهام را مشاهده و به فروش برساند.

   ۳- در حال حاضر بر اساس مصوبه مربوط به سهام عدالت، هر شخصی صرفا می تواند تا سقف ۳۰% از دارایی های ارائه شده از سهام عدالت خود را به فروش برساند .
   ۴- مشتری در هر کارگزاری که برای اولین بار برای سهام عدالت ثبت نام انجام دهد ، دیگر نمی تواند در سایر کارگزاری ها (برای سهام عدالت) ثبت نام کند.
   ۵- اگر مشتری قبل از ثبت نام در سامانه عدالت، بخشی از سهام خود را از طریق بانک فروخته باشد، باید بقیه پیگیری ها را با همان بانک انجام دهد.
   ۶- اگر مشتری بعد از ثبت نام در سامانه عدالت ، بخشی از سهام خود را از طریق بانک به فروش برساند دیگر نمی تواند از طریق سامانه عدالت سهام را ببینید و باید بقیه پیگیری ها را با همان بانک انجام دهد.
   ۷- در صورتی که علیرغم رعایت نکات بالا، مشتری با خطای نام کاربری و رمز عبور مواجهه شود، می تواند با استفاده از گزینه فراموشی رمز عبور نسبت به بازیابی رمز عبور اقدام کند.
   ۸- فعلا سرویسی از سمت سپرده گذاری برای واریز پول حاصل از فروش سهام عدالت به حساب مشتریان تعبیه نشده است و مشتریان باید تا زمانی که این سرویس از طریق سپرده گذاری در اختیار کارگزاری ها قرار بگیرد، منتظر بمانند.

   ۱
 416. علیرضا گفت:

  کار مثبتی هست که توسط دولت انجام شد

  ۲
 417. عبدالله گفت:

  نگهداری سهام و انتخاب روش غیر مستقیم خیلی بهتره چون روز به روز ارزش دارایی داره بالا میره.

  ۰
 418. امین خسروی گفت:

  اگر میشد همه سهام عدالت وارد سبد سهام دار بشه خیلی خوب میشد.

  ۱
 419. علی گفت:

  به نظر من روش مستقیم بهتره و نفروختن سهام و کار با اون بهتر از فروششه

  ۱
 420. محمد گفت:

  آزاد سازی به روش مستقیم

  ۰
 421. سالار گفت:

  سلام
  من شماره همراهی که به سهام عدالت دادم با شماره کارگزاری یکی نیست. واس همین خطا میده نمیتونم وارد شم. لطفا راهنمایی کنید

  ۰
 422. سجاد توانا گفت:

  باسلام خسته مباشید ببخشید آیا امکانش هست ک بتونیم سهام عدالت رو که مستقیم انتخاب کرده ایم وارد پرتفوی کارگزاری آگاه کنیم ؟؟

  ۰
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   در صورتی که به صورت مستقیم سهام عدالت خود را آزادسازی نموده اید ، منتظر اطلاع رسانی باشید که سهام عدالت به سبد داراریی های شما افزوده و قادر به مدیریت سهام عدالت خود از طریق سامانه معاملاتی خواهید شد.

   ۵
 423. مصطفی گفت:

  سهام عدالت تا اخر سال نگه داریش خوبه

  ۱
 424. م حسینی گفت:

  سلام. شاید با نفروختن سهام عدالت سود خوبی گیر بیاد. از طرفی با فروشش امکان تبادل و معامله سهم های سود ده و افزایش چند برابری سود وجود داره.

  ۱
 425. قادر خدایی گفت:

  بهترین راه مدیریت سهام عدالت توسط اشخاصه

  ۱
 426. حسن غلامی گفت:

  به نظر بنده عدم فروش سهام عدالت در این مقطع به نفع سهامدار میباشد.

  ۴
 427. اقدم گفت:

  مدیریت سهام عدالت توسط شخص بهتره ولی ممکنه تورم هم ایجاد کنه

  ۲
 428. قاسم هاشمی گفت:

  روش ازاد سازی مستقیم خوبه در صورتی که برا فروشش طمع نکنیم و بزاریم بلند مدت نرخش بره بالا

  ۲
 429. محمدحسن گفت:

  با سلام
  بهترین گزینه برای افرادی که سواد بورسی کافی ندارند؛ انتخاب روش غیر مستقیم است.
  با تشکر از آگاه

  ۲
 430. رضا گفت:

  سلام یه سوال داشتم اگه میتونید کمکم کنید
  من شماره ای که تو سامانه سهام عدالت ثبت کردم به نام یکی دیگه بوده الان چجوری میتونم تغییرش بدم؟

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   به سامانه سهام عدالت مراجعه بفرمائید و اطلاعات خود را ویرایش نمائید.

   ۶
   • رسول گفت:

    سلام من یک ماه پیش شمارمو هم توی سجام و هم توی سهام عدالت تصحیح کردم اما هنوز نمیتونم وارد سامانه سهام عدالت کارگزاری بشم و ارور میده که شماره مورد تایید نیست در صورتی که من با همین شماره جدیدم وارد پنل سهام عدالت میشم و سبدم رو میبینم چیکار باید بکنم؟؟؟

    ۳
    • agah9 گفت:

     سلام دوست عزیز
     در صورتی که شماره تلفن و یا هر کدام از اطلاعات خود را ویرایش نموده اید ، مدتی زمان می برد که ویرایش اطلاعات شما انجام شود و ما سامانه فروش سهام عدالت تنها درگاهی برای فروش سهام عدالت است و اطلاعات از شرکت خصوصی سازی گرفته می شود . جهت پیگیری با شرکت خصوصی سازی سهام عدالت تماس و پیگیری بفرمائید.

     ۲
 431. هادی گفت:

  خیلی خوبه سهام عدالت و شرکت های عالی ای داره نفروشین

  ۱
 432. سعید گفت:

  به نظر من نفروشید. اگه امکان افزایش سرمایه در سهام عدالت وجود داشت خیلی بهتر بود

  ۲
 433. علی اخوان گفت:

  انشالله سهام عدالت در پروفایل بورسی مشاهده بشود.

  ۵
 434. Zahra گفت:

  من سهام عدالتم رو نگه داشتم واسه بچه م وقتی بزرگ شد اصلا نمیفروشمش

  ۴
 435. محسن گفت:

  با سلام
  به نظرم فعلا سهام عدالت رو حداقل تا پایان سال نباید فروخت

  ۲
 436. ali گفت:

  باسلام روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خیلی خوبه اما کاش معاملات این سهام هم انلاین انجام میشد.

  ۵
 437. علی گفت:

  خرید عرضه باید به صورت اتوماتیک باشه

  ۳
 438. علی گفت:

  آزاد سازی سهام خوبه.

  ۳
 439. مهدی گفت:

  تا آخر سال نگه داری خوبه

  ۱
 440. آرش گفت:

  نگه داری سهام عدالت فعلا بهترین کاره ممکنه. بنظرم دوستان نباید به فکره فروشش باشن. با توجه به رشده مثبت بورس، تا آخر سال به مبلغ جذابی خواهد رسید

  ۲
 441. احمد گفت:

  البته این درسته که این سهام خیلی ارزشمنده و نباید فروخت ولی کسی هم که میفروشه حتما نیاز فوری داره و منافعی که الان بهش میرسه بیشتر از منافع آینده این سهام هست. پس بانک ها و کارگزاری ها هم باید به این نیاز و حقی که هر سهامداری نسبت به سهامش داره احترام بگذارند و اذیت نکنند.

  ۸
 442. agah گفت:

  لعنت ب کارگزاری آگاه لعنت بهتون

  ۴۱
 443. علی گفت:

  چه جوری میشه شماره تلفن رو توی پنل کارگزاری آگاه عوض کرد؟

  ۱
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطفا جهت پیگیری برای ویرایش شماره تلفن لطفا در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۴ داخلی ۲ بخش پذیرش تماس حاصل فرمائید.

   ۲
 444. محمد گفت:

  فروختن سهام عدالت اشتباهه صبر کنید

  ۰
 445. مهدی گفت:

  با سلام
  لطفا در مورد خرید و فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری آگاه و بصورت یک ویدئو آموزشی ، اقدام بفرمایید.
  سپاسگزارم

  ۱۲
 446. میلاد گفت:

  به نظرم فعلا سهام عدالت رو حداقل تا پایان سال نباید فروخت
  خیلی خوبه سهام عدالت و شرکت های عالی ای داره نفروشین
  نگه داری سهام عدالت فعلا بهترین کاره ممکنه.
  به نظر بنده عدم فروش سهام عدالت در این مقطع به نفع سهامدار میباشد.
  لطفا نفروشيد بهتره صبور باشيدتا بهترين سرمايه رو ازدست نديم*
  و....
  کلافه شدیم دیگه از این پیامها ندید-یه چهار کلمه حرف بدردبخور بزاردید

  ۵
 447. Ali گفت:

  سهام عدالت تا سال ۱۴۰۰ نگه دارین وصبور باشین سود تو صبر

  ۰
 448. بهمن گفت:

  سلام
  به نظرم سهام عدالت درحال حاضر کارخیلی خوبی بود واولا توجه دولت برد طرف بازار سرمایه (بورس) ودرمرحله بعد مردم بابورس آشناکرد وتاحدودی مردم ازبانکها ناامید شدن
  بهترین کار اینه دولت هرچه زودتر سهام عدالت بندازه رو پرتفوی بورسی هرکس .چراکه هرموقع خواست معامله کنه وجابجا کنه اینجور بهتره

  ۰
 449. امین گفت:

  با این شرایط روش مستقیم خیلی خوبه به شرطی که ی مدت از فروشش بیخیال بشیم

  ۱
 450. علی گفت:

  سلام ، بنظرم آزادسازی کامل سهام عدالت و امکان خرید و فروش آنلاین تمامی سهامداران با کد بورسی خود و حضور فعال در بورس و سرمایه گذاری در این بازار بخشی از تورم را و مشکلات مردم را کاهش می دهد و با رونق تولید و حضوری ۸۰ یا ۹۰ درصدی مردم می توانیم تحریم و تورم رو کنترل کنیم. به امید آن روز

  ۳
 451. Amir گفت:

  به نظر من مردم نفرو شن چون سهام عدالت هر لحظه میره بالا

  ۱
 452. فرشته محمدی گفت:

  بنظر من سهام عدالت را چه مستقسم و چه غیر مستقیم داشته باشی هیچ فرقی نداره ..مثل این میمونه که یک عدد شمش طلا داشته باشیم و همیشه جلو چشم ما باشه اما نه بتونیم بفروشیمش و نه بتونیم خوردش کنیم و فقط بگیم یک شمش طلا دارم.... اینا هم اومدند اینکارو با مردم کردند دیدند مردم در مشکلات غرق هستند گفتند یک امیدواری بهشون بدیم ..و سهام عدالت را برای اینکار انتخاب کردند تا با دیدن تعداد سهم و پولش یکم خوشحال باشند و امیدوار باشند که یک پولی دست دولت دارند و اگر خدا بخواهد روزی نقدش خواهند کرد حالا اون زمان کی باشه ؟ فقط خودا میدونه شاید مثل بابای من که مرد اما نتونست نقدش کنه و دستش به سهامش نرسید.....کاش حد اقل اجازه میدادند لمسش کنیم و بفهمیم چه مزه ای میده

  ۱۸
 453. mjafari22 گفت:

  حالا دیگه همه ملت شدن سهامدار،وقتی یه چیزی گرون بشه دیگه بجا اینکه ناراحت بشن،خوشحالم میشن که سهامشون گرون شده

  ۵
 454. مرتضی گفت:

  این بهترین موقعیت هست برای کسانی که میخوان بورس و سهام داری رو تجربه کنن، چرا که با ارزشها میشه به بهترین نحو کسب درآمد کرد.

  با تشکر فراوان از تیم آگاه برای اطلاع رسانی های به موقع

  ۴
 455. سعید گفت:

  برادرم سامانه سعدی متعلق به کارگزای فارابیه
  علاوه بر وضعیت درخواست امکان لغو درخواست هم داره

  ۲
 456. محمدرضا گفت:

  سهام عدالت سهام ارزشمندی است ولی اگر به پولش احتیاج داشته باشید از جان عزیز تر نیست و باید فروخت.
  #عزیزتر جان

  ۴
 457. miladd گفت:

  سلام ادمین جان یه سوال داخل سایت se.agah من وارد که میشم قسمتی برای ثبت درخواست فروش (همون ۳۰٪‌ )وجود نداره و موقع مشاهده دارایی میزنم میشه هر کدوم رو جداگانه فروخت حالا من چطوری بفهمم که ۳۰ ٪ میزنم برای فروش ؟

  ۰
 458. بهار گفت:

  سلام شماره همراه من به نام خودمه ولی برای ثبت نام دچار مشکل شدم.

  ۰
 459. محمد گفت:

  در انتظار تایید سمات یعنی چی ؟

  ۲
  • agah9 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بدین معنی است که اطلاعات شما توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال بررسی است. زمان مشخصی ندارد.

   ۷
   • جوادد گفت:

    سلام، من نام کاربری م رو فراموش کردم برای ورود به سامانه سهام عدالت اگاه و هیچ‌گزینه ویرایش هم نداره و فقط میشه رمز عبور رو ویرایش کرد و الان ب سهامم دسترسی ندارم چجوری باید حل بشه این مشکل؟

    ۱
 460. حسین گفت:

  منی که درخواست فروش زدم از کارگزاری اگاه زده در انتظار سمات فروش میره یا نه؟

  ۱
  • samiraemadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   بدین معنی است که اطلاعات شما توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال بررسی است. و در صورتیکه توسط سپرده گذاری تایید شود سهام عدالت شما به فروش میرسد.

   ۰
  • samiraemadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   بدین معنی است که اطلاعات شما توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال بررسی است.