همایش آشنایی با بازار آتی زعفران(سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی)

  • ۲۳ تیر ۱۳۹۷
  • Agah3
  • ۰ نظر
  • ۱۰۷۷ مشاهده

اولین نشست تخصصی بازار آتی زعفران در روز سه‌شنبه، مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ در محل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با همکاری کارگزاری آگاه و باهدف افزایش دانش مالی کارشناسان و اعضای اتحادیه صادرکنندگان و فروشندگان زعفران با موضوع ورود زعفران به بازار مشتقه برگزار شد.

ابتدای نشست با این سوال همراه بود که چرا با توجه به تولید بیش از ۹۰% زعفران جهان در ایران، همچنان اسپانیا تعیین‌کننده قیمت زعفران در جهان است؟ مدیر توسعه بازار مشتقه شرکت بورس کالای ایران با بیان این مطلب که عدم وجود یک بازار قانونمند و شفاف برای این محصول علی‌رغم استراتژیک بودن آن و تعداد زیادی بهره‌بردار در این حوزه، باعث شده که نقش ایران در تعیین قیمت جهانی زعفران کاهش یابد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان عرضه زعفران در بورس کالا را اقدام مثبتی دانستند و افزودند این اقدام منجر به منتفع شدن تولیدکننده و مصرف کننده گردیده و  هم چین کشف قیمت واقعی این محصول را به همراه دارد؛ درنتیجه زمانی که قیمت‌ها به‌صورت واقعی مشخص شود، معاملات شفاف‌تر شده و حداکثر منافع را برای هر دو طرف همراه خواهد داشت. علاوه بر این افراد با ورود به این بازار علاوه بر پوشش ریسک می توانند باقیمت قطعی برای آینده خرید کرده و درنتیجه ریسک خود را به حداقل برسانند.

بازار آتی زعفران

درنهایت آقای محمدرضا سرمدی نماینده کارگزاری بورس آگاه در مورد مبانی، مفاهیم و نحوه معاملات در بورس آتی زعفران مطالبی را عنوان کردند. نحوه دریافت کد معاملاتی و ورود به بازار آتی زعفران از دیگر مباحثی بود که در این همایش مطرح شد.

بازار آتی زعفران همراه با کارگزاری آگاه شعبه مشهد

کارگزاری آگاه شعبه مشهد در نظر دارد به دلیل ارتباط بیشتر با تولیدکنندگان، صادرکنندگان و سایر علاقه‌مندان در این حوزه، از طریق ثبت‌نام در فرم زیر آشنایی و آموزش‌های لازم را برای ورود همه فعالین این حوزه به بورس آتی زعفران انجام دهد (لطفا در بخش توضیحات فرم زیر کلمه بورس زعفران عنوان گردد).

مشهد، خیابان احمدآباد، نبش احمدآباد ۹ (نشاط)، ساختمان زمرد، طبقه دوم واحد ۲۰۳
کد پستی:  ۷۶۱۷۷۸۵۷۱۵
تلفن تماس: ۳۸۴۱۷۵۱۴ (۰۵۱) و ۳۸۴۱۷۵۲۴ (۰۵۱)

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: