نحوه کار با دیده ‏بان در پنل معاملاتی آسا

  • ۳ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱ نظر
  • ۳۳۹۴۶ مشاهده

نحوه کار با دیده ‏بان در پنل معاملاتی آسا

در این ویدیو آموزشی قصد داریم در مورد نحوه ایجاد دیده بان در پنل معاملاتی آساتریدر باهم صحبت کنیم.

دیده بان به ما این امکان را می دهد تا سهام‌های مورد نظرمان را بررسی کنیم و بتوانیم در یک نگاه روند تغییرات آنها را مشاهده کنیم. در حال حاضر در پنل آسا امکان ایجاد ۱۰ دیده بان که هر کدام شامل ۱۵ نماد باشد، وجود دارد.

برای ایجاد اولین دیده بان کافی است که در صفحه دیده بان علامت بعلاوه را انتخاب کنیم . پنجره افزودن دیده بان جدید برایمان باز می شود . لازم هست که اسم دیده بان را مشخص کنیم. در این ویدیو اسم دیده بان را دیده بان شماره یک می گذاریم.

در بخش بعد لازم هست نمادهای مربوط به آن دیده بان را جستجو کنیم و با انتخاب به علاوه سبز رنگ در انتهای هر سطر نماد، نماد به دیده بان ما اضافه می‌شود. به این ترتیب همه نمادهایی که می‌خواهیم را جستجو و اضافه ‌می‌کنیم.

به این نکته دقت کنید که اگر می‌خواهید کل نمادهای مربوط به یک صنعت را اضافه کنید می‌توانید نوع صنعت را از قسمت پایین انتخاب کنید و با انتخاب آن کل نمادهای موجود در آن صنعت به دیده بان اضافه کنید. واضح است که ما همه این لیست را نیاز نداریم و بسیاری از آنها را خرید و فروش نمی‌کنیم، پس می‌توانیم نمادهایی را که نمی‌خواهیم حذف کنیم.

اگر بخواهیم از این لیست تعدادی از نمادها را حذف کنیم کافی است که روی علامت ضربدر کنار نماد کلیک کنیم. همینطور اگر لازم باشد که کل لیست را حذف کنیم و دوباره اضافه کنیم می‌توانیم با استفاده از آیکن سطل زباله همه نمادها را حذف کنیم.

با انتخاب افزودن دیده‌بان، دیده‌بان شماره یک به لیست دیده بان های ما اضافه شد و تغییراتی که برای نمادهای هر دیده‌بان اتفاق می‌افتد را می‌توانیم مشاهده کنیم.

در قسمت دیده بان من یک دیده بان با عنوان دارایی‌های من به صورت پیشفرض قرار دارد. این دیده بان دارای نمادهایی است که پیش از این در سامانه معاملاتی آسا خرید کرده ایم و تعداد دارایی و درصد تغییراتی که برای هر دارایی اتفاق افتاده است را نشان می‌دهد.

حالا دوباره برمی‌گردیم سراغ دیده بان شماره ۱. یک سری آیکن در کنار نمادها وجود دارد. آیکن خرید و فروش و آیکن تحلیل تکنیکال. با انتخاب این گزینه گزینه آبی رنگ، مستقیما وارد پنل تحلیل تکنیکال می‌شویم و نمودار تکنیکال نماد را مشاهده می‌کنیم.

برای خرید و یا فروش هم از آیکن سبد سبز یا قرمز استفاده می‌کنیم و قیمت و حجم را وارد می‌کنیم و گزینه خرید یا فروش را می‌زنیم.

در بخش پایین صفحه هم با انتخاب هر نماد، اطلاعات نماد را به ما نشان می‌دهد. گزینه اول اطلاعات نماد است و گزینه دوم نمودار. نمودار به ما این امکان را ‌می‌دهد که روند قیمتی سهم را به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه مشاهده کنیم.

در بخش بعدی می‌توانیم عرضه و تقاضای سهام مورد را نگاه کنیم. این همان سرخط‌های فروش هر نماد است. اینجا هم گزینه خرید و فروش را داریم و می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.

بخش بعد سفارش‌های فعال است. در بخش سفارش‌های فعال ما این امکان را داریم که همه سفارش‌های آن روز را که فعال هستند و معامله نشدند مشاهده کنیم و همه نمادها و یا فقط یک نماد خاص را ببینیم. چه سفارش‌هایی گذاشتیم و آیا این سفارش‌ها جز خریدهای ما بودند یا فروش.

اگر بخواهیم یک نماد رو از دیده بانمان حذف کنیم کافی است علامت ضربدر انتهای اون نماد کلیک کنیم. با انتخاب ضربدر سیستم به ما پیغام می‌دهد که آیا از حذف نماد مطمئن هستیم یا خیر.

اگر بخواهیم سهمی را به طور اتفاقی رصد کنیم،کافی است که در قسمت جستجو نامش را بنویسیم. اگر خواستیم به دیده بانمان اضافه کنیم با استفاده از علامت به علاوه سبز رنگ می‌توانیم به دیده بانمان اضافه کنیم. برای حذف یا ویرایش دیده بان می‌توانیم از نماد چرخ دنده استفاده کنیم.

دانلود ویدیو – کیفیت ۳۶۰p

دانلود ویدیو – کیفیت ۷۲۰p

 مشاهده همه ویدئوها

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.

یک پاسخ به “نحوه کار با دیده ‏بان در پنل معاملاتی آسا”

  1. AS5737 گفت:

    با تشکر از زحمات شما ،ویدئو های جالبی بود واقعا استفاده کردم.

    ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: