نحوه دریافت وام قرضه الحسنه

  • ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰ نظر
  • ۶۷ مشاهده

در این ویدیو قصد داریم، نحوه دریافت اعتبار معاملاتی از طریق کارگزاری آگاه را به شما آموزش دهیم.

اعتبار معاملاتی یکی از ابزارهای پرطرفدار در بازار بورس است که شخص معامله‌گر با ستفاده از آن به منبع مالی جدیدی برای انجام معاملات، دست پیدا می‌کند.کارگزاری آگاه از طریق بآشگاه مشتریان، خدمات متنوعی را به کاربران و مشتریان خود ارائه می‌دهد. در این میان، بسته‌های اعتباری یکی از خدمات مالی و اعتباری هستند که معامله‌گرها استقبال زیادی از آن‌ها می‌کنند. دقت داشته باشید که در حال حاضر، اعتبارهای معاملاتی مختص به مشتری‌های کارگزاری آگاه است. بنابراین، در صورتی که قصد بهره‌مندی از این خدمات را دارید، می‌توانید کد معاملاتی خود را از طریق کارگزاری آگاه دریافت کنید تا به مشتری تبدیل شوید و در گام بعدی از اعتبارهای معاملاتی کارگزاری استفاده کنید.

دریافت بسته‌های اعتباری آگاه، سه شرط مهم دارد. شرط اول این مورد است که شما باید برای خرید بسته‌ها از ریال باشگاه استفاده کنید. توجه کنید که ریال باشگاه با استفاده از حساب بانکی قابل شارژ نیست. البته با انجام دادن برخی از فعالیت‌ها، به مرور زمان ریال بآشگاه شما افزایش خواهد یافت. شرط دوم، امضای قرارداد اعتباری است. زمانی که در سامانه آگاه اکسپرس، برای ثبت نام کد بورسی اقدام می‌کنید، یک باکس خالی برای قرارداد اعتباری وجود دارد که پر کردن آن به معنای امضای قرارداد اعتباری با کارگزاری آگاه است. در صورتی که این مرحله را فراموش کرده باشید، می‌توانید برای امضای قرارداد به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه مراجعه کنید. توجه کنید که این فرآیند، هیچ هزینه‌ای برای شما به همراه ندارد.

شرط آخر هم ارزش تضمین است. در صورتی که درخواست دریافت بسته‌ اعتباری دارید، باید به اندازه ارزش بسته اعتباری درخواستی، در پرتفوی بورسی خود، دارایی سهام داشته باشید. البته باید توجه کنید که برخی از دارایی‌ها مانند گواهی سپرده کالا شامل ارزش تضمین نمی‌شوند.طبق آخرین مصوبات سازمان بورس، سرمایه‌گذاران می‌توانند تا ۶۰ درصد ارزش دارایی سهام خود، اعتبار معاملاتی دریافت کنند. البته این میزان، با توجه به شرایط مختلف بازار، متفاوت خواهد بود.

در آخر، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با نکات مهم بسته‌های اعتباری و نحوه تسویه یا انتقال آن‌ها به اشخاص دیگر، مقاله «روش دریافت اعتبار معاملاتی از طریق کارگزاری آگاه» را در بلاگ بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: