مصاحبه با یکی از جوان ترین مشتری های کارگزاری آگاه در کرمانشاه

 • ۶ مرداد ۱۳۹۷
 • Agah3
 • ۲ نظر
 • ۲۱۵۴ مشاهده

آقای آرش کرم ویسی یکی از جوان ترین و در عین حال قدیمی ترین مشتری های کارگزاری آگاه در کرمانشاه هستند. به همین منظور مصاحبه با ایشان توسط شعبه کارگزاری آگاه در کرمانشاه ترتیب داده شده است. نحوه آشنایی با بورس و کارگزاری آگاه می تواند بعنوان تجربه برای سایرین مفید باشد.

 

 از سابقه‌ی فعالیت خود در بازار سهام کرمانشاه  و نحوه آشنایی  خود با این بازار بفرمایند؟

در سال ۱۳۸۷  بود که رشد درآمدی  یکی از دوستانم توجه من را به خود جلب کرد. وقتی‌که از او جویا شدم متوجه سرمایه گذاری وی در بورس شدم. البته من از قبل هم‌ اسم بورس را شنیده بودم اما راستش را بخواهید با توجه به اخبار منفی‌ای که دراین‌باره به گوش می‌رسید، دید مثبتی به این قضیه نداشتم. تا اینکه  با صحبت‌های دوستم و انجام بررسی‌های لازم و همچنین مطالعات و پرس و جوی بیشتر متوجه  شدم که ورود اصولی و همراه با آگاهی به بورس می‌تواند گزینه مناسبی  برای سرمایه‌گذاری  باشد و این‌چنین بود که در سال ۱۳۸۷  به‌طور رسمی فعالیت خود را در بورس کرمانشاه آغاز کردم.

چه سؤالاتی روزهای اول ذهن شمارا در خصوص ورود به بازار بورس کرمانشاه درگیر می‌کرد و آیا پاسخ مناسبی برای آن‌ها پیدا کردید؟

مسائل متعددی بودند که من سعی در پیدا کردن جواب برای آن‌ها داشتم. به‌طور مثال اینکه برای وارد شدن به بازار بورس چه مبلغ سرمایه نیاز دارم و جواب اینکه در حال حاضر با صدهزار تومان هم امکان‌پذیر است. اینکه آیا ممکن است کل سرمایه‌مان در بازار بورس از بین رود؟ پاسخی که یافتم این بود که با داشتن حد ضرر همچنین ریسکی پوشش داده می‌شود. و همچنین چطور می‌توانم خریدوفروش را انجام دهم که با مراجعه به کارگزاری آگاه شعبه‌ی کرمانشاه به‌طور کامل با طریقه‌ی معامله در بورس اوراق بهادار آشنا شدم.

بورس کرمانشاه

چطور شد کاگزاری آگاه در کرمانشاه را به‌عنوان کارگزار خود انتخاب نمودید؟

برای من بسیار مهم بود که به‌صورت حرفه‌ای در بازار بورس فعالیت کنم و قبل از ورود به بازار سرمایه در مورد انتخاب کارگزاری‌ مناسب جستجو کردم تا اینکه با کارگزاری آگاه در کرمانشاه آشنا شدم. خدمات جامع و کامل این کارگزاری مثل آموزش بورس،دوره‌های حرفه‌ای بورس،مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس، مشاوره و تحلیل باعث جذب من به این کارگزاری شد. خصوصاً اینکه کادر مجرب کارگزاری آگاه کرمانشاه همیشه به بهترین نحو پاسخگوی مراجعین خود هستند و درنهایت  انتخاب من کارگزاری آگاه کرمانشاه بود.

 

از کدام‌یک از خدمات کارگزاری آگاه استفاده بیشتری داشتید؟

من تقریباً از تمامی خدمات بهره‌مند شدم اما یکی از جذاب‌ترین آن‌ها برای من باشگاه کارگزاری آگاه بوده است که توانسته‌ام با عضویت در باشگاه از تخفیف کارمزد و وام قرض‌الحسنه و اعتبار رایگان  و آموزش‌های غیرحضوری و.. استفاده نمایم. همچنین کلاس های آموزشی بورس در کرمانشاه نیز نقش بسازایی در افزایش دانش بورسی من داشته است.

 

پس از ورود به بازار بورس در کرمانشاه،چگونه خریدوفروش سهام را شروع نمودید؟

راستش را بخواهید ابتدای کار به‌صورت هیجانی عمل می‌کردم و می‌خواستم هرچه سریع‌تر بازی بورس را فراگیرم و فکر می‌کردم که هر سهام ارزانی خوب است و مرتب خریدوفروش می‌کردم و پیرو این مسئله چند بار هم ضرر کردم. اما همین به‌قول‌معروف زمین خوردن‌ها،  باعث شد که به قضیه جدی‌تر نگاه کنم و قواعد خرید و فروش در بورس را یاد بگیرم.

 

در کل از ورودتان به بورس و درصد بازدهی این بازار رضایت دارید؟

به‌واقع درصد بازدهی من از این بازار  متغیر بوده و این‌گونه نیست که به‌طور مثال درصد ثابتی را به‌طور مرتب کسب کرده باشم. درآمد من از بازار بورس برخی سال‌ها قابل‌توجه و برخی اوقات نیز کم رونق بوده است. اما به‌طورکلی اگر در نظر بگیریم بازدهی من طی این ده سال برایم نتیجه‌ی مطلوب در پی داشته است.

 

 

و برای کسب این بازدهی مطلوب نیاز به‌صرف وقت بسیاری داشته‌اید؟

خیر، همان‌طور که می‌دانید بنده کارمند هستم و زمان محدودی هم در اختیاردارم. شاید در همان ابتدای کار که خدمت شما عرض کردم با توجه به عمل کردن به‌صورت آزمون‌وخطا، خیلی از زمان من صرف این کار می‌شد اما در حال حاضر با کسب تجربه و دانش لازم درزمینهٔ  بورس با نهایتاً یک ساعت تحلیل روزانه، تصمیم‌گیری‌های خود را در خصوص سرمایه‌گذاری انجام می‌دهم.

 

بورس کرمانشاه

بورس در زندگی شخصی شما علاوه بر جنبه مالی، چه نقش دیگری داشته است؟

اینکه بورس دماسنج اقتصادی محسوب می‌شود باعث شد که من به‌طور مرتب اخبار مهم را پیگیری نمایم و خیلی بیشتر از گذشته در جریان مسائل روز و اقتصاد کشور قرار گیرم و به‌تبع آن دانش من نیز در زمینه‌های مختلف افزایش‌یافته است.

 

آیا سرمایه‌گذاری در بورس را به افراد پیشنهاد می‌دهید؟

همان‌طور که می‌دانید اکثر کشورها درحال‌توسعه بازار سرمایه خود هستند. با توجه به اینکه این بازار سرمایه است که چرخ صنعت را می‌چرخاند، بنابراین سرمایه‌گذاری در بورس، هم در راستای پیشبرد اهداف مالی اشخاص و هم در جهت بهبود اقتصاد کشور بسیار مفید وموثراست.

 

به نظر شما بورس در استان کرمانشاه چه نقشی می‌تواند داشته باشد؟

کرمانشاه به سبب قرار گیریش در غرب ایران اهمیت جغرافیایی خاصی را دارد و ۲/۴۴ درصد از جمعیت کشور را نیز در خود جای‌داده است . اما متأسفانه بنا بر آمار سال ۱۳۹۷نرخ بیکاری کرمانشاه بالا نشان داده‌شده است. با توجه به وضعیت ویژه و بحران بیکاری در استان کرمانشاه به نظر روی آوردن افراد کرمانشاهی به‌خصوص قشر تحصیل‌کرده و جویای کار به سمت بازار بورس کرمانشاه می‌تواند تا حدی به حل این مشکل کمک نماید.

پیشنهاد شما به افراد تازه‌وارد برای نحوه‌ی خریدوفروش سهام چیست؟

اینکه در ابتداحتما آموزش‌های لازم را درزمینهٔ بورس فرا بگیرند. قبل از شروع، دید سرمایه‌گذاری خود را مشخص نمایند که هدف آن‌ها سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، میان‌مدت و یا بلندمدت است. مبلغ سرمایه خود را نیز به حدود چهار یا پنج قسمت تقسیم کنند و طی یک سبد گردانی مناسب و متناسب بادید زمانی معاملاتی خود شروع به فعالیت نمایند.

 

و در پایان لطفاً نظر خود را نیز در مورد شرایط کنونی بازار سرمایه بفرمائید؟

هرچند تهدیدات ناشی از تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز وجود دارد اما بازار سرمایه همیشه هوشمندانه حرکت می کند و با توجه به‌جا ماندن برخی گروه‌ها از رشد شاخص در سال گذشته، بازار سرمایه می‌تواند نسبت به بازارهای دیگر جذاب‌تر باشد.

 

سوالات خود را در زمینه بورس اوراق بهادار در کرمانشاه بصورت نظر (انتهای صفحه) یادداشت کنید تا پاسخ دهیم.

 

بورس کرمانشاه

کرمانشاه، خیابان ۲۲بهمن، نوبهار کوی۱۱۴ ، ساختمان برج شهر ،طبقه هفت ، واحد دو
کد پستی:  ۶۷۱۴۶۷۴۹۱۱
تلفن تماس: ۳۸۱۰۴۳۵۹(۰۸۳) – ۳۸۱۰۴۳۵۷(۰۸۳) – ۳۸۱۰۴۳۵۸(۰۸۳)

2 پاسخ به “مصاحبه با یکی از جوان ترین مشتری های کارگزاری آگاه در کرمانشاه”

 1. زیبا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم بورس سراسر سوده؟ایا واقعا هیچ کدوم از سرمایه گذاران تو این راه سرمایه و یا حتی تمام دارایی شونو نباختن؟پس این همه سهام که بسته شده چیه؟

  ۱
  • Agah2 گفت:

   باسلام
   همانطور که در تجربیات آقای آرش کرم ویسی ذکر گردیده، درصد بازدهی متغیر است. علاوه بر کسب سود، گاهی نیز ضرر کرده‌اند.
   اما مهم، برآیند سرمایه گذاری در بورس بوده که در کل برای آقای آرش کرم ویسی مثبت است.
   که در واقع میتوان با آموزش بورس و رعایت قواعد آن، کسب سود نمود.
   موفق باشید

   ۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: