محاسبه NAV در شرکت های سرمایه گذاری

 • ۱۹ مهر ۱۴۰۰
 • Agah
 • ۰ نظر
 • ۹۲ مشاهده

معرفی دوره

شرکت‌های سرمایه‌گذاری از جمله نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه ایران به حساب می آیند. ماهیت فعالیت شرکت های سرمایه گذاری، کسب سودآوری از طریق سرمایه‌گذاری در سهام شرکت های سرمایه‌پذیر است. این شرکت ها بخش عمده منابع مالی خود را صرف سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی و غیربورسی می نمایند تا به اهداف سودآوری خود دست یابند. از این رو دستیابی به معیاری مشخص جهت مقایسه و ارزش گذاری این شرکت ها می تواند راهنمای سرمایه گذاران در انتخاب درست و سرمایه گذاری در این شرکت ها باشد.

NAV یا Net Asset Value نشان دهنده خالص ارزش دارایی ها در شرکت های سرمایه گذاری می باشد. به عبارت دیگر، NAV یا خالص ارزش دارایی ها شاخصی برای ارزش گذاری و برآورد ارزش ذاتی دارایی ها در این شرکت هاست. زمانی که NAV یک شرکت سرمایه گذاری بیش از ارزش بازاری آن باشد، حاکی از آن است که قیمت سهام شرکت بالاتر از ارزش ذاتی آن معامله می شود و این به معنی بالا بودن ریسک سرمایه گذاری در این شرکت می باشد. همچنین زمانی که NAV یک شرکت پایین تر از ارزش بازاری آن قرار گیرد، نشان دهنده آن است که سهام آن شرکت زیر ارزش ذاتی خود معامله می شود و این نکته می تواند سبب کاهش ریسک و جذاب شدن آن شود. در این دوره آموزشی، پس از بررسی انواع شرکت های سرمایه گذاری، به نحوه محاسبه ارزش روز خالص دارایی ها در این شرکت ها را پرداخته می شود .

هدف دوره

هدف از این دوره، آموزش نحوه محاسبه خالص ارزش دارایی ها در شرکت های سرمایه گذاری می باشد. از آنجا که دارایی های این شرکت ها عمدتا به دو نوع بورسی و غیر بورسی تقسیم می شود، لازم است با نحوه ارزش گذاری هر یک از آنها آشنا شویم. همانطور که عنوان شد، ارزش گذاری این شرکت ها برا ساس خالص دارایی های آنها صورت می گیرد. لذا انتظار می رود که دانش پذیران پس از اتمام دوره بتوانند نسبت به ارزش گذاری و محاسبه NAV در شرکت های سرمایه گذاری اقدام نمایند.

هزینه و مدت دوره

  دوره حضوری دوره آنلاین
 مدت دوره ۴ ساعت (۱ جلسه ۴ ساعته) ۴ ساعت (۱ جلسه ۴ ساعته)
   هزینه دوره ۸۰۰,۰۰۰ ریال ۸۰۰,۰۰۰ ریال
 پیش‌نیاز دوره بورسی شوکدال خوانی 

با عضویت در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه از ۲۰ تا ۶۰ درصد تخفیف در دوره‌های آموزشی بهره‌مند شوید.

 ثبت نام در دوره محاسبه NAV در شرکت های سرمایه گذاری

 

مراحل شرکت در دوره آنلاین

مرحله اول: ارسال پیامک از سوی آموزش آگاه به منظور عضویت در گروه تلگرام کلاس آموزشی مربوطه  (پیامک مربوطه ۲ الی ۳ روز قبل از تشکیل کلاس ارسال می‌شود)

مرحله دوم: مشاهده ویدیوهای آموزشی استفاده از نرم افزار آموزش مجازی کارگزاری آگاه

مرحله سوم: ورود به محیط نرم افزار با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور (نام کاربری، ایمیل ثبت شده در زمان ثبت نام و کلمه عبور شماره موبایل ثبت شده در سیستم است)

 

سرفصل دوره

 • بررسی مفهوم NAV و نحوه محاسبه آن به زبان ساده
 • معرفی انواع شرکت های سرمایه گذاری
 • تقسیم بندی شرکت های سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
 • بررسی صورت های مالی شرکت های سرمایه گذاری
 • محاسبه NAV در یک شرکت سرمایه گذاری به کمک اکسل
 • بررسی همبستگی شرکت های سرمایه گذاری و زیرمجموعه ها
 • سیاست تقسیم سود در سرمایه گذاری ها و هلدینگ ها
 • اهمیت NAV در صندوق های سرمایه گذاری


ارائه مدرک معتبر

واحد آموزش کارگزاری آگاه با کسب موافقت اصولی برگزاری دوره های آموزشی از کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه اقدام به برگزاری دوره‌های متنوع در حوزه بازار سرمایه می‌کند. براین اساس در پایان دوره تحلیل تکنیکال پیشرفته، به کلیه شرکت‌کنندگان مدرک معتبر گذراندن دوره مذکور اعطا می‌شود.

 ثبت نام در دوره محاسبه NAV در شرکت های سرمایه گذاری

ارتباط با کارشناسان آموزش ۸۲۱۵۴۰۰۰-۰۲۱ داخلی ۱۰۲ و ۱۰۶

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید. لطفاً برای کسب اطلاعات کامل‌تر، مشخصات خود را وارد نمایید تا با شما تماس بگیریم.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: