دریافت عرضه اولیه تضمینی در بآشگاه کارگزاری آگاه

بروزرسانی ۹۵/۱۰/۱۸ 

اطلاعیه

مشتریان محترم کارگزاری آگاه

چنانچه مستحضرید سرویس عرضه اولیه تضمینی بآشگاه بر اساس روش پیشین عرضه اولیه طراحی و پیاده سازی شده است. لذا با توجه به تغییرات اعمال شده از سوی شرکت بورس اوراق بهادار در نحوه ارائه عرضه اولیه (روش بوک بیلدینگ)، بدینوسیله به استحضار می رسانیم سرویس عرضه اولیه تضمینی تا اطلاع ثانوی در دسترس نخواهد بود.

کارگزاری آگاه برای قدردانی از همراهی مشتریان آنلاین خود، خدمت جدید خود را با عنوان عرضه اولیه تضمینی در بآشگاه معرفی می نماید.

همان‌طور که می‌دانیم عرضه اولیه یک موقعیت حائز اهمیت و ارزشمند برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. اما با این وجود محدودیت‌هایی را نیز برای آن‌ها به همراه دارد که برخی از مواقع منجر به عدم دریافت عرضه اولیه مورد نظر شده و که موجب دلخوری سهامداران خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌هایی که در برابر سهامداران برای ارسال سفارش خرید عرضه اولیه وجود دارد، محدودیت زمانی است. کاربران آنلاین به دلایل مختلف  از جمله سرعت شبکه اینترنتی خود، ممکن است موفق به ارسال به موقع سفارش خرید نشوند، که این امر می‌تواند منجر به رد درخواست مشتری گردد.

در مورد محدودیت‌هایی که در عرضه اولیه وجود دارد پیشتر در مطلب “اندرحکایت عرضه‌های اولیه بورس در معاملات آنلاین کارگزاری‌ها“صحبت شد. لذا وجود محدودیت‌های این‌چنینی سبب شده تا بسیاری از مشتریان آنلاین نتوانند عرضه اولیه دریافت کنند و به‌طور متوسط از هر ۱۰ نفر مشتری آنلاین که درخواست خرید عرضه خود را در سامانه آنلاین برای کارگزاری‌ها ارسال می‌کنند، ۱ نفر می‌تواند موفق به دریافت عرضه اولیه از طریق سامانه معاملاتی آنلاین شوند. علاوه بر این ذکر شد که در زمان عرضه اولیه ۲ سهمیه کلی وجود دارد:

۱- سهمیه معامله گران آنلاین.
۲- سهمیه مشتریان آفلاین.

باتوجه به شرایط موجود و به منظور ارج نهادن به مشتریان حقیقی، کارگزاری آگاه اقدام به ایجاد امکان دریافت عرضه تضمینی از طریق بآشگاه  برای مشتریان آنلاین نموده است. کارگزاری آگاه از مقدار سهمیه مشتریان آفلاین خود (در صورتی که به کارگزاری سهمیه داده شود) اقدام به ارائه عرضه اولیه تضمینی خواهد کرد.

عرضه اولیه تضمینی چیست؟

کارگزاری آگاه در راستای مشتری مداری و حفظ رضایتمندی سرمایه‌گذاران با در نظر گرفتن مشکلاتی که می‌تواند منجر به عدم موفقیت سهامداران در دریافت عرضه اولیه شود، اقدام به ایجاد طرحی تشویقی گرفته است تا طی آن مشتریان فعال کارگزاری امکان دریافت عرضه اولیه را به صورت تضمینی داشته باشند.

تضمینی بودن عرضه اولیه به این معناست که مشتریان کارگزاری آگاه با داشتن شرایط ویژه‌ای که در ادامه توضیح داده خواهد شد، می‌توانند از طریق ارسال درخواست خرید در سامانه بآشگاه خود نسبت به دریافت عرضه اولیه مورد نظر اقدام نمایند.

تفاوت این نوع عرضه با عرضه معمولی در سامانه آنلاین، محدودیت زمانی است که برای مشتریان گرامی وجود دارد.

در عرضه اولیه معمولی مشتریان باید دقیقاً راس ساعتی که توسط ناظر بازار مشخص می‌شود، درخواست خرید خود را ارسال نمایند و کوچکترین تاخیر حتی کمتر از یک ثانیه، در ارسال سفارش می‌تواند منجر به عدم دریافت عرضه شود. اما در عرضه تضمینی، مشتریان واجد شرایط این امکان را دارند تا در بازه زمانی مشخص شده (مثلاً از ساعت ۱۱ تا ۱۲ روز عرضه) نسبت به ارسال سفارش خرید اقدام نمایند.

شایان ذکر است ارائه این عرضه تضمینی از محل سهمیه کارگزاری تامین می‌شود.

دریافت عرضه اولیه تضمینی در بآشگاه کارگزاری آگاه

چگونه عرضه تضمینی دریافت کنید؟

با توجه به محدود بودن حجم عرضه‌های اولیه، مشتریان کارگزاری آگاه که عضو بآشگاه مشتریان هستند می‌توانند با داشتن یکی از شرایط زیر از عرضه تضمینی بهره‌مند شوند:

۱- مشتریان قله‌های منتخب: یعنی مشتریان بآشگاه که در سطوح خاصی قرار گرفته‌اند، امکان استفاده از این خدمت را خواهند داشت. به این منظور پیش از هر عرضه اولیه، قله‌های منتخب (که عموماً از میان ۳ قله بالاتر هستند) توسط ادمین در بآشگاه اعلام خواهد شد و افرادی که مشتری کارگزاری آگاه هستند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت عرضه اولیه تضمینی برای بآشگاه ارسال نمایند. لازم به توضیح است که برای دریافت عرضه اولیه تضمینی وجود ریال کافی در حساب معاملاتی نزد کارگزاری آگاه، الزامی است.

۲- مشتریان برتر بآشگاه: برترین‌های بآشگاه که در دو ماه اخیر بیشترین امتیازات را از فعالیتهای بآشگاهی دریافت کرده اند، در بخش مجزایی معرفی می‌شوند (آیکن در بالای صفحه). مشتریانی که در این رتبه‌بندی از نظر کل امتیاز کسب شده (تا روز پیش از عرضه) ، بین نفرات برتر بآشگاه قرار گرفته باشند، می‌توانند نسبت به ارسال درخواست خرید عرضه اولیه در زمان تعیین شده توسط ادمین بآشگاه اقدام نمایند.

در رتبه بندی مربوط به برترین ها، امتیازات حاصل از انتقال امتیاز تاثیری ندارد. بنابراین مجموع امتیازات حاصل از فعالیت های امتیازآور هر فرد در دوماه اخیر برای رتبه بندی مورد نظر است.

لازم به توضیح است که برای دریافت عرضه اولیه تضمینی وجود ریال کافی در حساب معاملاتی نزد کارگزاری آگاه، الزامی است.

دریافت عرضه اولیه تضمینی در بآشگاه کارگزاری آگاه

نحوه ارسال درخواست:

در روز عرضه اولیه، اطلاعیه‌ای برای اعضای بآشگاه ارسال خواهد شد. مشتریان می‌توانند با مراجعه به بخش “درخواست عرضه اولیه” در منوی خدمات از اطلاعات مربوط به عرضه مورد نظر مطلع شوند.

در صورتی که مشتری شرایط دریافت عرضه را نداشته باشد، پیام “در حال حاضر شما واجد شرایط دریافت این عرضه اولیه نیستید.” را دریافت خواهد نمود.

در صورتی که مشتری جزو افراد واجد شرایط دریافت عرضه باشد، می تواند با مطالعه توافق نامه مربوط به عرضه و تایید آن، نسبت به ارسال درخواست خود اقدام نماید.

همچنین برای انصراف درخواست ثبت شده، می توان در همین صفحه از گزینه انصراف درخواست استفاده نمود.

همانطور که پیشتر بیان شد، مدیر سایت بازه زمانی مشخصی را برای ثبت درخواست تعیین می‌نماید (برای مثال از ساعت ۱۱ الی ۱۳ روز شنبه ۲۰ آذر). بنابراین امکان ارسال درخواست در خارج از محدوده زمانی مقرر شده وجود ندارد.

عرضه اولیه تضمینی کارگزاری آگاه

اطلاعاتی که درخصوص عرضه اولیه در سامانه بآشگاه درج می‌شود بر اساس اطلاعیه‌های ناظر بازار است که توسط شرکت مدیریت فناوری بورس اعلام می‌شود. لذا با تغییر در اطلاعات منتشر شده توسط ناظر بازار و یا لغو عرضه اولیه توسط این نهاد، متعاقباً عرضه اولیه تضمینی بآشگاه و درخواست‌های ثبت شده تا آن زمان (در صورتی که درخواستی توسط مشتریان واجد شرایط ثبت شده یاشد) لغو خواهد شد.

در پایان خاطر نشان می‌سازیم، خدمت عرضه اولیه تضمینی به عنوان طرح جدیدی در قالب بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه به مشتریان برتر این کارگزاری اختصاص می‌یابد. به امید آنکه با همراهی خانواده بزرگ آگاه بتوانیم خدمات نوین دیگری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
131 نظر در مورد مطلب “دریافت عرضه اولیه تضمینی در بآشگاه کارگزاری آگاه

 1. منظور از ” برترین‌های بآشگاه که در دو ماه اخیر بیشترین امتیازات را از فعالیا‌های بآشگاهی دریافت کرده اند ” چیه ؟ انتقال امتیاز هم شامل این میشه ؟ چون عدد ۹۰۰ هزار و ۸۰۰ هزار و … هم دیده میشه تو امتیاز نفرات برتر . یعنی فقط امتیاز حاصل از مسابقه نیست، درسته ؟

  1. سلام دوست گرامی
   انتقال امتیاز در رتبه بندی نفرات برتر تاثیری ندارد. امتیاز نفرات برتر تنها حاصل از مسابقه نیست، بلکه امتیاز حاصل از کلیه فعالیت هایی است که اعضا انجام می دهند؛ مثل انجام معاملات سهام، خرید بسته های آموزشی یا همفکران از بآشگاه، ورود روزانه به سایت، معرفی معرف، گسترش ژنولوژی و ….

  1. با سلام
   با توجه به سهمیه هر فرد و قیمت سهم، میزان موجودی مشخص می گردد، لذا تا عرضه اولیه بعدی میبایست منتظر بمانید.

   با تشکر

 2. عرض سلام وادب واحترام دارم خدمت شما سروران گرامی که تمام تلاشهایتان.را برای موفقیت سرمایه گذاران انجام می دهید. باتشکر فراوان

 3. با سلام و تشکر

  ۱-در صورتیکه فرد عرضه اولیه را مستقیما خریده باشد، و مشمول شرایط دریافت عرضه اولیه تضمینی هم باشد، آیا به ایشان عرضه اولیه میدهید؟
  ۲- آیا میزان سهم اختصاص داده شده به عرضه اولیه تضمینی همان میزانی است که سازمان بورس اعلام میکند یا اینکه بیشتر است؟(توضیح اینکه چون از سهمیه آفلاین ها هستش بنظر میتواند بیشتر باشد)

  ممنون از خدمات جدید

  1. با سلام
   ۱- بله
   ۲- در عرضه اولیه تضمینی، به نفرات رتبه یک که از سوی کارگزاری مشخص می شود، همان میزان سهمی که سازمان بورس اعلام میکند تخصیص داده می شود و به رتبه های بعدی سهمیه کمتری تعلق میگیرد.

  1. با سلام
   دوست گرامی فعلا که مشخص نیست، تا عرضه بعدی باید صبر نمایید تا از سوی ناظربازار مشخص گردد سقف تخصیص به هر شخص چقدر است.

  1. سلام
   باید به میزان سفارش خریدتان، وجه نقد ویا اعتبار در حساب معاملاتی خود داشته باشد.
   بعنوان مثال فرض کنید در عرضه اولیه سهام شرکت الف، ناظر بازار، سهمیه هر کد را ۱۰۰۰سهم با قیمت ۱۵۰ تومان اعلام می دارد. بنابراین در روز مذکور حساب معاملاتی شما باید به اندازه ۱۵۱،۰۰۰ تومان(با احتساب مالیات) مثبت باشد ویا به همین میزان اعتبار معاملاتی نزد کارگزاری آگاه داشته باشید.

 4. سلام. چطور میتونم امتیاز دو ماه اخیرم رو ببینم؟فقط رتبه دیده میشه،اگه امتیاز هم دیده بشه خیلی خوبه. یه سوال دیگه اونی که امتیاز دو ماه اخیرش ۹۰۰ هزار یا ۴۰۰ هزاره از کجا اومده؟یعنی از معاملات با حجم زیاد این امتیاز کسب میشه؟!!! میگید انتقال امتیازم نیست

  1. سلام
   مجموع امتیازات دوماه اخیر خود را می توانید در بخش گزارش امتیازات مشاهده کنید (بازه زمانی را دوماه اخیر انتخاب کنید).
   در رتبه بندی فعلی حجم معاملات نفرات برتر بسیار بالا است.

 5. سلام
  با تشکر فراوان از این طرح جدید
  اما…
  در حال حاضر فقط می توان از طریق کامپیوتر وارد لینک عرضه اولیه تضمینی شد و لینک آن برای موبایل تعریف نشده است. با توجه به ساعت عرضه اولیه و حضور در محل کار و عدم دسترسی به کامپیوتر، لطفا تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

 6. سلام
  با تشکر از خدمات شما بنده بیش از ده نفر از دوستانم رو مجاب کردم که حتما با کارگزاری آگاه کار کنند چون قطعا بهترین کارگزاری هست.اما به این عرضه اولیه تضمینی انتقاد دارم.پیشنهاد میکنم این عرضه اولیه تضمینی رو از خدمات باشگاه حذف کنید.چون عده ی خاصی میتوانند از این طرح استفاده کنند مطمان باشید باعث نارضایتی مشتریان شما خواهد شد چون امکان استفاده برای همه مشتریان وجود ندارد.
  با تشکر

  1. سلام
   دوست گرامی، این طرح تناقضی با روشهای قبلی ندارد. لذا سهمیه افراد آنلاین که از سوی سازمان صادر می شود محفوظ است واین طرح امتیازی مازاد بر آن می باشد.

   با تشکر

    1. دوست عزیز با توجه به سنگینی تقاضا نسبت به عرضه و نیز متناهی بودن سهام عرضه شده، بدیهیست که برخی خریداران از این معامله بی نصیب بمانند.

    2. سلام دوست گرامی
     عرضه اولیه ماهیتاً محدود بوده و به همه تعلق نمی گیرد! بنابراین بدیهی است که این امکان هم در اختیار همه قرار نمی گیرد که عرضه تضمینی دریافت کنند.

 7. با تشکر وتقدیر از کارشناسان محترم آگاه طرح واجرای این موضوع بسیار به نفع سهام داران می باشد ان شاء الله که به زودی اجرا وعملی گردد.

 8. باسلام وخسته نباشید وقدردانی از زحمات دست اندرکاران کارگزاری آگاه
  باتوجه به اینکه یکی ازدلایل ارایه عرضه اولیه ایجاد انگیزه برای سهامدارهای خرد وتازه وارد بورس میباشد لذا بنظر م بهتر است شرایطی ایجاد کنید تازه واردها هم استفاده ازاین طرح نو شامل شون بشه

   1. سلام ممنون
    ولی با توجه اینکه جدیدالورودها وسهام داران خرد ازسرمایه کمتر ویا گردش حساب کمتروهمچنین مقدار وتعدد معاملات کمتری درپرتفوی خود هستند پس در نتیجه روش دوم هم بیشتر امکان رو واسه خبره های بازار مهیا میکند ک خیلی هاشون هم اصلا نیازی به عرضه اولیه ها درخود نمیبینند

  1. با سلام
   دوست گرامی هنوز از سوی سازمان بورس ابلاغیه رسمی مبنی بر تغییر روش عرضه اولیه ها به کارگزاریها اعلام نشده است.
   چنانچه شما اخبار رسمی و موثقی در این خصوص دارید ممنون میشیم که در اختیار ما هم قرار دهید و در بهبود خدمات ما را یاری فرمایید.

   با تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   اگر ما فقط بخواهیم به مشتریانی که نفرات برتر بآشگاه هستند عرضه بدهیم، حداقل ۱۰۰ نفر خواهند شد!
   بعلاوه اینکه بالغ بر ۱۰۰ نفر هم در ۳ سطح برتر هستند!

   1. خوبه ولی باز به ماها که تازه کار هستیم سرویس نمیرسه. لااقل یه قرعه کشی هم بذارید تا ماهم امیدوار شیم.
    ممنون از زحمات شما

    1. دوست گرامی بعلت آنکه برای شخصی شک و شبهه ای ایجاد نشود از قرعه‌کشی معذوریم.
     ولی دقت داشته باشید که شاید افراد تازه وارد نتوانند به سرعت به سطح ۸ و ۹ و ۱۰ برسند ولی با انجام فعالیت های گوناگون و کسب امتیاز بیشتر نسبت به دیگران(در بازه زمانی ۲ماهه)، میتوانند جزء برترینهای بآشگاه باشند و از این طرح ویژه برخوردار شوند.

 9. سلام وخسته نباشید
  ضمن عرض تشکر از کارگزاری “در این مطلب حداقل موجودی و حداقل امتیاز برای دریافت عرضه اولیه را ذکر
  نکردید!”
  با تشکر

  1. سلام
   حداقل موجودی به این بستگی دارد که ناظر بازار تعداد و قیمت عرضه را چه میزان اعلام نماید.
   در مورد قله های برتر که مشخص است فرد حداقل باید امتیاز قله ۸ را کسب کرده باشد و در مورد نفرات برتر هم رقابت است و به این بستگی دارد که ۱۰۰ نفر برتر چه امتیازی کسب کرده باشند. یعنی معیار حداقل امتیاز نیست، بلکه معیار نفرات برتر (یعنی کسانی که بیشترین امتیاز را گرفته اند) هستند.

  2. سلام
   دوست گرامی حداقل موجودی در حساب معاملاتی، در روز عرضه با توجه به پیام ناظر مشخص خواهد شد.
   همچنین در خصوص حداقل امتیاز، بستگی دارد که ۱۰۰ مشتری برتر چه امتیازی کسب کرده باشند لذا عدد دقیقی نمی توان گفت.

  1. سلام
   دوست گرامی، چنانچه شما نرم افزار همراه تریدر آسا را بر روی گوشی خود نصب نموده اید، بسادگی می توانید در روز عرضه سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

 10. عرض سلام وادب واحترام دارم خدمت شما سروران گرامی که تمام تلاشهایتان.را برای موفقیت سرمایه گذاران انجام می دهید. باتشکر فراوان

 11. دستتون درد نکنه، این شد یک روش خوب و قابل اعتماد حداقل مسیر مشخص هست که اگر تلاش کنیم به نتیجه میرسیم، اگر امتیاز دو ماهه رو بتونیم ببینم بهتره که بتونیم برنامه ریزی کنیم خودمون رو به ۱۰۰ نفر برسونیم، یک سوال اگر یک نفر هم جز قله های برتر باشه هم جز نفرات برتر دو ماهه دو بار سهمیه میگیره؟
  البته ۱۰۰ نفر از قله ها و ۱۰۰ نفر از افراد برتر میشه کلا ۲۰۰ نفر یک مقدار کم نیست؟

  1. سلام دوست گرامی
   ۱- بله، هر دو سهمیه رو میگیره
   ۲- عرضه اولیه ماهیتاً محدود بوده و به همه تعلق نمی گیرد! ضمن اینکه برای قله ها محدودیت تعدادی ذکر نکردیم. یعنی اگه در ۳ سطح آخر بآشگاه ۵۰۰ نفر هم وجود داشته باشند، به آن ها عرضه تخصیص داده می شود. البته اگر در مهلت تعیین شده روزعرضه، درخواست خود را در بآشگاه ثبت کرده باشند.

 12. یعنی دیگه بهتر از این نمیشه،هیچ کارگزاری وجود نداره که به پای آگاه برسه،انصافا شعار هر روز بهتر از دیروز فقط به آگاه میاد وبس!خیلی ممنون از زحمات همگی شما

  1. با سلام
   در روز عرضه، شما می توانید به اندازه سهمیه خود ویا کمتر درخواست نمایید.
   بعنوان مثال، فرض کنیم که شما در لیست برترین های بآشگاه قرار دارید و به شما ۴۰۰ سهم ۱۰۰۰تومانی تخصیص داده می شود. لذا شما میتوانید از تمام سهمیه خود استفاده کنید ویا مقدار کمتر از سهمیه درخواست کنید.

 13. عالی بود آگاه متشکریم
  از مدیریت محترم تقاضا داریم یه قرعه کشی ماهانه برای شرکت کنندگان هم بذارن. اصلا هر برنامه ای که دارید یه قرعه کشی هم کنارش بذارید جذاب تر میشه
  ممنون و خسته نباشید

 14. سلام
  طرح بسیار جالب و خوبیه
  از زحمات همه عزیزان ممنون
  یه نکته به ذهنم رسید که عرض می کنم

  در این طرح با توجه به شرط سطوح بالاتر همیشه یه تعدادی خاص شامل می شوند
  و افراد سطوح پایین تر بی بهره می مانند

 15. با سلام
  خدمات متنوع و به روز کارگزاری آگاه بی نظیر است.
  ای کاش شرایط استفاده کنندگان از عرضه های اولیه را تسهیل نمائید تا تعداد بیشتری از مشتریان کارگزاری آگاه بتوانند از مزایای عرضه اولیه بهره مند شود.
  سپاس

 16. با سلام
  ۱٫ اگر کسی در عرضه اولیه تضمینی شرکت کند همزمان نیز می توان برای دریافت عرضه اولیه به روش معمول نیز ثبت نام کند و از هر دو طریق دریافت نماید؟
  ۲٫ دریافت عرضه اولیه تضمینی برای سطوح مخلف باشگاه تفاوت دارد؟
  ۳٫ همه سطح های باشگاه می توانند عرضه اولیه تضمینی دریافت نمایند؟

  1. با سلام
   ۱- بله
   ۲و۳- با توجه به دوشرط ذکر شده در مطلب فوق، عرضه تضمینی تنها به مشتربانی که جزء سه سطح برتر (۱۰ و ۹ و ۸) و یا جزء برترین های بآشگاه(براساس بیشترین امتیاز کسب شده در ۲ماه اخیر) هستند، تخصیص داده می شود.
   بدیهیست به مشتریانی که در سطح ۱۰ قرار دارند ویا جزء نفرات اول لیست برترین های بآشگاه هستند حداکثر سهمیه داده می شود.

 17. ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  احتراما این روش هم نوعی رقابت بین مشتریان (البته تنها مشتریان باشگاه آگاه ) جهت دریافت عرضه اولیه ایجاد نمیکند

 18. با سلام
  بهتر میشد اگر عرضه اولیه به صورت پیامی آنلاین ، یا پیامک به کاربران اطلاع رسانی میشد تا تصمیم گیری نفرات بهتر صورت پذیرد

 19. باسلام وخسته نباشید این طرح تضمینی خرید عرضه اولیه خیلی عالیه ،اما به درد مشتریانی که تازه وارد باشگاه شده اند و در سطوح پایینتر هستن نمیخوره ،،،بهتره یه طرحی هم برای سطوح پایینتر بزازید ،ممنون

  1. سلام
   دوست گرامی، اتفاقا این طرح برای افراد تازه وارد هم مناسب است. برای روشن شدن این موضوع به مثال زیر توجه فرمایید.
   فرض کنید آقای محمدی ابتدای سال ۱۳۹۵ مشتری کارگزاری آگاه شده است و در سطح ۷ بآشگاه قرار دارد و در ۲ماهه اخیر تنها ۳۰،۰۰۰ امتیاز کسب کرده است.
   از طرفی شما هم در آبانماه مشتری کارگزاری آگاه شده‌اید و در ۲ماه اخیر ۳۵،۰۰۰ امتیاز کسب نموده اید.
   حال اگر آخرین نفر از لیست برترینهای بآشگاه ۳۵۰۰۰ کسب نموده باشد از میان شما ۲نفر به شما عرضه تضمینی تخصیص داده می شود، زیرا مجموع امتیازات کسب شده شما در ۲ ماه اخیر ۳۵،۰۰۰ و برابر با آخرین نفر لیست است. درصورتیکه آقای محمدی مشتری قدیمی تر آگاه است.

 20. با سلام به نظرم بیشتر دوستان ۲ شرطی را که گفته شده دور از نظر ببینند و احساس ناامیدی کنند،اگه میشه با مدیران صحبت و مشورتی داشته باشید که جهت ایجاد رقابت و انگیزه ی بیشتر در میان اعضا یه شرط دیگه هم اضافه بشه که یه بخش دیگه از دوستان و همراهان همیشگی باشگاه رو شامل بشه،با سپاس فراوان

  1. با سلام
   دوست گرامی، چرا شما این ۲شرط را نشدنی تصور می کنید؟
   بررسی روش ۲- در این روش بآشگاه مشتریان کف یا سقفی تعیین ننموده که رسیدن به آن دور از ذهن باشد. افراد در مقایسه با هم -بر اساس امتیاز کسب شده در ۲ماه اخیر- رتبه‌بندی می شوند و به ۱۰۰ نفری که در ابتدای لیست قرار دارند عرضه تضمینی تخصیص داده خواهد شد و نیز با توجه به اینکه میان افرادی که امتیاز برابر کسب نموده اند قرعه‌کشی صورت نمی گیرد ممکن است تعداد نفرات از ۱۰۰ نفر هم تجاوز کند.
   بررسی روش ۱- افراد زیادی هستند که مشتری قدیمی کارگزاری آگاه بوده و در سطوح ۸ یا ۹ یا ۱۰ قراردارند. درست است که این افراد یک شبه به قله دنا-سطح۸ و بالاتر نرسیده‌اند ولی چند سال هم زمان نخواهد برد. با توجه به میزان فعالیت خود افراد و طرح های ویژه ای که در بآشگاه قرارداده می شود رسیدن به قله ۸ در کمتر از یک سال میسر است.

   در نهایت اگر فردی نتوانست از عرضه تضمینی بهره‌مند شود باز هم سهمیه آنلاین خود را دارد بشرط آنکه عرضه بصورت آنلاین داده شود.

 21. با سلام . اینجانب دارای رتبه دنا می باشم ، ولیکن به علت دریافت اعتبار ، همواره موجودی حسابم منفی است . حال با توجه به شرط دارا بودن موجودی ریالی جهت دریافت عرضه اولیه ، تکلیف اینجانب چه خواهد بود؟ در واقع میتوان چنین در نظر گرفت که اگر سقف مبلغ اعتبار را استفاده نکرده باشم ، حسابم به عنوان موجودی مثبت در نظر گرفته شود. با تشکر

  1. بله، چنانچه شما در کارگزاری آگاه اعتبار داشته باشید می توانید ازآن برای خرید عرضه اولیه استفاده نمایید بشرط آنکه سقف اعتباری را استفاده نکرده باشید.

 22. آیا صحت دارد که کلا شیوه عرضه اولیه رو سازمان میخاد تفییر بده؟ اگر تغییر دادن باز هم این روال عرضه تضمینی وجود دارد یا خیر؟

  1. با سلام
   دوست گرامی هنوز از سوی سازمان بورس ابلاغیه رسمی مبنی بر تغییر روش عرضه اولیه ها به کارگزاریها اعلام نشده است.
   در خصوص تغییر روش عرضه اولیه هم بستگی دارد که تغییرات تا چه حد باشد. بدیهیست که اگر طی ابلاغیه ای رسمی، تغییراتی در سهمیه کارگزاریها اعلام گردد این طرح هم دستخوش تغییراتی خواهد شد.

   با احترام

   1. ممنون، جساراتا من تعدادی حق تقدم نماد خپارس فروختم ولی امتیازی توی باشگاه اضافه نشد ، معاملات حق تقدم امتیاز نداره؟ یا بستگی به مبلغش داره؟

 23. سلام وخسته نباشید کلهم اجمعین اعم از باشگاه و سایت همفکران و کارگزاران محترم آگاه و کارشناسان و همه و همه
  خداروشکر که شاهد محصول جدیدی از مجموعه فوق الذکر هستیم بالاخره اون گله هایی که از سرعت اینترنت و…… میشد با این ابتکار و خلاقیت مرتفع میشود و اعضای باشگاه هم از این سهمیه بهره مند میشوند .
  اما پیشنهادی داشتم بنظرم جامعه این طرح تعدادش اندک باشد چون شما با انتخاب سه قله بالا تعداد واجد شرایط رو بسیار کم کرده اید البته عدد واقعی رو نمیدانم ولی میشود حدث زد که بنده که چندین سالیست با دوستان در همفکران و امروز آگاه همکاری و حضور داشته ام قله ۷ هستم هرچند تا شنبه آینده به قله ۸ قطعا خواهم رسید و این طرح شما شامل بنده میشود ولی بنده قصدم از ارایه این پیشنهاد نفع شخصی نیست بلکه تعداد بیشتر اعضا را درخواست داشتم که شامل حالشون بشود بهر حال تصمیم با شماست ضمنا اگر صلاح میدانید تعداد افرادیکه طرح شامل حالشون میشه بفرمایید .
  روز خوش و شاد باشید — عابد

  1. سلام دوست گرامی
   سپاس از نظر شما. همانطور که فرمودید خود شما سالهاست که در بازار سهام همراه ما هستید و بهتر از ما میدانید که عرضه اولیه، ماهیتاً محدود بوده و امکان تخصیص آن به همگان وجود ندارد. اما با همین تفاسیر تعداد افرادی که در قله های ۸، ۹ و ۱۰ قرار دارند اندک نیستند و تعدادشان در حال افزایش نیز هست. ضمن اینکه بجز این عزیزان، ۱۰۰ نفر از مشتریانی که در لیست برترین های بآشگاه قرار دارند نیز امکان استفاده از این خدمت را خواهند داشت.
   انشااله با همراهی شما بزرگواران بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری ارائه کنیم.

 24. نحوه ارسال درخواست:

  در روز عرضه اولیه، اطلاعیه‌ای برای اعضای بآشگاه ارسال خواهد شد. مشتریان می‌توانند با مراجعه به بخش “درخواست عرضه اولیه” در منوی خدمات از اطلاعات مربوط به عرضه مورد نظر مطلع شوند.

  سلام این اطلاعیه فقط از طریق باشگاه اطلاع رسانی میشود؟

 25. با تقدیم سلام و احترام
  در مورد عرضه اولیه بصورت تضمینی و برای مشتریان فعال که مشکلی نیست، لطفا اعلام بفرمایید اگر فردی در هردوی عرضه ارایه شده تلاش کند ، می تواند آن را به دو روش اعلام شده دریافت کند و یا فقط یکی از موارد میسر می باشد.
  در ضمن این گونه عرضه آیا از سهمیه افراد عادی کمتر فعال، نمی کاهد؟
  باتشکر و سپاس از مدیریت سایت وکارگزاری آگاه

  1. سلام
   دوست گرامی اگر فردی هم سطح ۸ به بالا باشد و هم جزء برترین های بآشگاه باشد، هر دو سهمیه شامل حال ایشان می شود. شایان ذکر است حجم دو سهمیه لزوما یکسان نیست.

   ضمنا همچنان که در مطلب آمده، این سهمیه، جدای از سهمیه آنلاین فرد است و تداخلی با آن ندارد.

 26. سلام . روش عرضه اولیه عوض شده از طرف سازمان بورس؟
  ۵۰۰ میلیون تومن باید داشت تا بشود عرضه اولیه خرید کرد.( نماد شگامرن این طور بود امروز)
  دراین صورت طرحتون بی فایده است که.

  1. با سلام
   دوست عزیز همانطور که در پیام های ناظر مشخص است، عرضه شگامرون با شرایط ویژه(معاملات عمده) است و با عرضه اولیه بصورت خرده فروشی که عموم مردم در آن شرکت می کنند متفاوت می باشد.

 27. ممنون از ایده ای که قرار دادین واقعا کارآمد هست
  فقط یک سوال چه زمانی دقیقا قراره اپلیکیشن موبایلش برای ios منتشر بشه؟

  1. سلام دوست گرامی
   اگر منظور شما اپلیکیشن مربوط به سامانه معاملات برخط آسا است، این نرم افزار تولید شده است. شما می توانید با تکمیل فرم مربوطه که در انتهای مطلب “راهنمای دانلود و استفاده از نسخه iOS (اپل – آیفون – iPhone) معاملات برخط آسا” قرار دارد، درخواست خود را برای دریافت برنامه مذکور اعلام نمایید.

  1. سلام
   دوست عزیز، نوع عرضه شگامرون، بصورت عمده می باشد لذا تنها شرکت های حقوقی و یا افراد حقیقی با حداقل سفارش ۵۰۰میلیون تومانی می توانستند در این عرضه شرکت نمایند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شرکت فرابورس مراجعه فرمایید.

   با تشکر

 28. با سلام. آیا خرید و فروش اوراق با درآمد ثابت مانند (اخزا، صایتل) و نظایر آن، به امتیازات کاربر در باشگاه اضافه خواهد کرد؟با تشکر

  1. سلام دوست گرامی
   هیچ خرید و فروشی به عهده کارگزاری نیست. شما پس از بررسی هایی که انجام می دهید، اوراق بهادار خود را در قیمتی معقول خرید می کنید و پس از مشاهده تحلیل ها در قیمتی نیز آن را می فروشید.
   خرید و فروش حضوری یا اینترنتی هم با دستور شما انجام می شود و کارگزاری خود بخود اقدام به خرید یا فروش سهام نمی کند.

  1. سلام. کاربر گرامی، در صورتی که قصد خرید سهام عرضه اولیه را دارید، توجه داشته باشید که روش عرضه اولیه از سمت سازمان بورس تغییر کرده و از این پس، زمانی که قرار است عرضه اولیه انجام شود شخص سرمایه گذار می تواند سفارش خود را از طریق سامانه معاملات آنلاین online.agah.com مستقیما ثبت کند.
   در فرایند جدید عرضه به روش Book Building هیچ یک از کارگزاری‌ها نقشی در تخصیص سهام نخواهند داشت و نحوه تخصیص بر اساس تصمیم بورس و به روشی است که پیشتر بیان شد.

 29. کار بسیار خوبی است و می توانید انرا توسه دهید و حتی به چند نفر برتر نیز بصورت رایگان عرضه اولیه را به مشتریان ارایه دهید حالا یا بصورت قرعه کشی و یا بصورت بخشی از سهم.
  با تشکر قاسمی

 30. با سلام خدمت مدیریت محترم سایت
  من عضو باشگاه هستم در سطح ۶ فعالیت میکنم . من نمیتونم از طریق آگاه عرضه اولیه بخرم؟

  1. سلام
   خرید عرضه اولیه به روش کنونی (Book Building) به سطح بآشگاه شما مرتبط نیست. شما اگر مشتری کارگزاری آگاه هستید، در زمان عرضه می توانید درخواست خود را در سامانه معاملاتی ثبت نمایید.

 31. با سلام خدمت دست اندر کاران ،،،،شرایط شرکت در قرعه کشی وداشتن کوپن را اعلام نمایید
  با کوپن چند مرتبه درقرعه کشی میتوان شرکت ،کرد.

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز،
   در خصوص نحوه دریافت کوپن قرعه کشی به اطلاع می رسانیم انجام برخی از فعالیت ها یا رویدادها در بآشگاه مشتریان و همچنین کارگزاری آگاه می تواند منتج به دریافت سهمیه شرکت در قرعه کشی شود. این فعالیت ها به تفصیل در مطلب “قرعه‌کشی: امکانی جدید در بآشگاه مشتریان آگاه” توضیح داده شده است. لازم به توجه است در حال حاضر فقط رویداد سیستمی “لاگین پیاپی” برای دریافت قرره کشی فعال است. به این صورت که اعضای محترم بآشگاه (مشتری و غیر مشتری) پس از ۱۰ روز ورود پیاپی در بآشگاه، در روز دهم قادر به دریافت کوپن شرکت در قرعه کشی خواهند شد.

 32. با تشکر وافر،،،،در عرضه اولیه، مثل اینکه تعداد سهام تخصیصی دارای حد مشخصیست،
  شما چکونه قادرید از این حد فراتر اختصاص دهید،
  اگر اینچنین باشد از چند کار گزاری با ۱ کد میتوان عرضه اولیه دریافت کرد؟؟!
  لازم بذر است که بنده از طریق کار گزاری آگاه ،انلاین وغیر انلاین عرضه اولیه دریافت نکرده ومتقاضی نبودم……..

  1. سلام
   در گذشته که کارگزاری ها سهمیه ای جدا از آنلاین داشتند این امکان وجود داشت ولی در حال حاضر هر کد معاملاتی، فقط قادر به خرید تعداد تعیین شده ای است و تعدد در کارگزاری ها هم تاثیری ندارد. و هر کد تنها می تواند یکبار برای عرضه اولیه سفارش ارسال کند. لذا شما میتوانید در بازه زمانی مشخص شده برای عرضه اولیه از درگاه آنلاین اقدام نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *