آشنایی با صندوق مروارید آگاه

 • ۱۰ آبان ۱۴۰۱
 • ۲ نظر
 • ۲۱۱ مشاهده
صندوق درآمد ثابت مروارید آگاه

صندوق های درآمد ثابت بهترین گزینه برای یک سرمایه گذاری کم‌ریسک و کسب بازدهی پایدار در بازار سرمایه محسوب می‌شوند. مروارید جدیدترین صندوق درآمد ثابت گروه آگاه است که بعد از دو صندوق موفق یاقوت و همای به بازار سرمایه کشور معرفی می‌شود. در این مطلب با این صندوق و ویژگی‌ها و مزایای سرمایه گذاری در آن بیشتر آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

معرفی صندوق مروارید آگاه

مروارید جدیدترین محصول گروه آگاه است. این صندوق از نوع درآمد ثابت و مبتنی بر صدور و ابطال است و توسط شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود. عمده دارایی سرمایه‌گذاران این صندوق در اوراق درآمد ثابت و کم‌ریسک مانند گواهی سپرده بانکی، اوراق مشارکت و … سرمایه گذاری می‌شود و حداکثر ۲۵ درصد آن نیز به سهام شرکت‌های بورسی و … اختصاص داده خواهد شد. یکی از مزایای صندوق های درآمد ثابت امکان سرمایه گذاری در آن‌ها با حداقل میزان سرمایه است. حداقل سرمایه لازم برای خرید هر واحد از صندوق مروارید، ۱۰۰۰ تومان و حداکثر مبلغ سرمایه گذاری در این صندوق ۲۵ میلیارد تومان است. صندوق مروارید جایگزین مناسبی برای سپرده‌گذاری در بانک محسوب می‌شود و سرمایه گذاری در آن با حداقل ریسک همراه است. سود این صندوق از طریق افزایش قیمت واحدهای آن محاسبه می‌شود و پس از فروش واحدهای صندوق، به حساب سرمایه‌گذاران واریز خواهد شد. در صندوق مروارید به سرمایه‌گذاران معادل سود بانکی ۲۱% سالانه سود تعلق می‌گیرد که یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در آن محسوب می‌شود.

همانگونه که گفتیم مروارید از نوع صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال است و سرمایه گذاری در آن از طریق صدور واحدهای صندوق انجام می‌شود. فرآیند دریافت وجه پس از ثبت درخواست برای ابطال واحدهای این صندوق نیز معمولا بین ۲ تا ۷ روز کاری زمان می‌برد. نکته قابل توجه اینکه صندوق مروارید جریمه ابطال زودهنگام ندارد و سرمایه‌گذاران هر زمان که بخواهند می‌توانند برای ابطال واحدهای آن درخواست دهند.

ویژگی‌های صندوق مروارید آگاه در یک نگاه

به صورت کلی با صندوق مروارید و مزایای سرمایه گذاری در آن آشنا شدیم. در ادامه شما را با مهمترین ویژگی‌های این صندوق به صورت خلاصه آشنا می‌کنیم:

 • صندوق درآمد ثابت
 • مبتنی بر صدور و ابطال
 • ایجاد درآمد پایدار
 • جایگزین مناسب سپرده‌های بانکی با سود ۲۱% سالانه
 • عدم نیاز به پرداخت جریمه ابطال زودهنگام
 • ایجاد سود از طریق افزایش قیمت واحدهای صندوق
نام صندوق صندوق سرمایه گذاری مروارید آگاه
نوع صندوق درآمد ثابت
نحوه پرداخت سود افزایش قیمت واحدهای صندوق
مدیر صندوق شرکت سبدگردان آگاه
ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری ۱۰.۰۰۰ ریال
وب سایت صندوق morvaridagahfund.com

مروارید آگاه مناسب چه سرمایه‌گذارانی است؟

گفتیم مروارید از جمله صندوق های درآمد ثابت بازار سرمایه است، به این معنا که عمده دارایی سرمایه‌گذاران آن به اوراق کم‌ریسک مانند گواهی سپرده بانکی اختصاص داده می‌شود. بنابراین بدیهی است که سرمایه گذاری در این صندوق بیشتر مناسب کسانی خواهد بود که ریسک‌پذیری پایین‌تری دارند و به دنبال بازدهی پایدار و مطمئن در بازار سرمایه هستند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که با توجه به مدیریت حرفه‌ای صندوق مروارید توسط شرکت سبدگردان آگاه و همچنین امنیت بالای سرمایه گذاری در این صندوق، همه فعالان بازار سرمایه با هر میزان ریسک‌پذیری می‌توانند از صندوق مروارید برای مدیریت ریسک سبد سهام و داشتن پرتفویی امن و مطمئن به‌ویژه در روزهایی که بازار شرایط صعودی ندارد، استفاده کنند.

نحوه خرید صندوق‌ مروارید آگاه

برای ثبت درخواست صدور و خرید واحدهای صندوق مروارید می‌توانید به شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور مراجعه کنید. نحوه خرید واحدهای این صندوق از طریق شعب آگاه به ترتیب زیر است:

۱. واریز مبلغ سرمایه گذاری به حساب صندوق (حداقل ۱۰.۰۰۰ ریال)

نام بانک نام شعبه شماره حساب شماره شبا نام حساب
سامان سرو ۸۴۹-۸۱۰-۴۰۰۲۷۹۲-۱ IR47 0560 0849 8100 4002 7920 01 صندوق مروارید آگاه
پاسارگاد میدان هفت تیر ۲۰۷-۸۱۰۰-۱۵۶۶۸۸۵۹-۱ IR180570020781015668859101 صندوق مروارید آگاه

۲. مراجعه حضوری به شعب کارگزاری آگاه به همراه فیش واریزی و مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و کارت ملی)

۳. تکمیل فرم صدور واحدهای سرمایه گذاری

عملکرد صندوق های آگاه

گروه آگاه از سال ۱۳۸۷ به ارائه خدمات مدیریت دارایی در قالب صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی اختصاصی مشغول است و از آن زمان تاکنون تاسیس و مدیریت ۱۵ صندوق مختلف اعم از درآمد ثابت، سهامی، مختلط، طلا و نیکوکاری را در کارنامه خود دارد. صندوق مشترک آگاه به عنوان قدیمی‌ترین و پربازده‌ترین صندوق سرمایه گذاری کشور از جمله این صندوق‌ها است که در مدت ۱۴ سال ارزش دارایی آن ۴۰۰ برابر شده است. همای دیگر صندوق موفق کارگزاری آگاه است که با سود مرکب سالانه بیش از ۲۲ درصد، در میان پربازده‌ترین صندوق های درآمد ثابت کشور قرار دارد. آگاه همچنین توانسته عنوان برترین مدیر صندوق‌ها از سوی سازمان بورس را نیز به دست آورد.

سخن آخر

صندوق مروارید از نوع صندوق های درآمد ثابت و مبتنی بر صدور و ابطال است که از طریق افزایش قیمت واحدهای صندوق برای سرمایه‌گذاران خود سود ایجاد می‌کند. عمده دارایی مروارد در اوراق کم‌ریسک و بادرآمد ثابت سرمایه گذاری می‌شود و به همین دلیل سرمایه گذاری در آن ریسک چندانی ندارد. مروارید آگاه به‌ویژه برای سرمایه‌گذارانی با ریسک‌پذیری پایین گزینه‌ای بسیار مناسب برای فعالیت در بازار سرمایه محسوب می‌شود.

2 پاسخ به “آشنایی با صندوق مروارید آگاه”

 1. سیدمجیدسادات گفت:

  سلام خسته نباشید یه پیشنهاد داشتم ، در سامانه معاملاتی یه گزینه قرار بدید برای انجام صدور و ابطال واحدهای این صندوق.

  ۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: